Hoppa till sidans innehåll

21 aug, 2005 - Likenässpelen, Likenäs


        Tävlingsledare : Jan Olsson                
          
        Vinden: Lätt motvind i sprintloppen     
          
        Antal deltagare: 184      
          
        Antal starter: 568      
          
        Banor: Kolstybb      
          
        Längd/Tresteg: Gummimatta      
          
        Tidtagning: Manuell tidtagning      
         
         
  RESULTATLISTA    
  LIKENÄSSPELEN    
         
           DELTÄVLING I VÄRMLANDSSERIEN    
         
  2005-08-21    
         
                 
  F8   60 m fö   1/4       
1 218 Irene Ekelund  -97 Kils AIK 9,9 F    
2 215 Kajsa Karlén  -98 KFUM Arvika 10,4 F    
3 237 Jaqueline Delang  -97 Filipstads FIK 10,8    
4 232 Erica Edström  -97 IFK Kristinehamn 12,0    
5 202 Smilla Pollari  -99 IFK Likenäs 13,0    
6 220 Ellinor Strand  -00 Filipstads FIK 15,0    
       
 F8   60 m fö   2/4      
1 213 Linn Karlsson  -97 Kils AIK 11,0    
2 225 Caroline Olsson  -97 IFK Likenäs 11,0    
3 214 Kristin Tidesten  -97 IK Viking FIK 11,2    
4 221 Ella Sjödin  -97 SK Bore 11,3    
5 210 Lovisa Blomgren  -97 IK Viking FIK 11,5    
6 211 Louise Sjöström  -97 Ransäters AIS 11,6    
       
  F8   60 m fö   3/4    
1 231 Julia Kjellberg  -97 SK Bore 10,7 F    
2 472 Silje Olsson  -97 IFK Likenäs 10,7 F    
3 219 Hanna Karlsson  -97 Kils AIK 11,3    
4 203 Sofia Inelind  -98 Kils AIK 12,1    
5 226 Beatrice Johansson  -99 KFUM Arvika 12,1    
       
  F8   60 m fö   4/4    
1 200 Therese Karlsson  -97 Ransäters AIS 10,4 F    
2 227 Sabine Steen  -97 IFK Kristinehamn 10,6 F    
3 236 Madeleine Josefsson  -97 Filipstads FIK 10,9     
4 204 Sara Haag  -98 IFK Sunne 12,1     
     
  F8   60 m   Final       
1 218 Irene Ekelund  -97 Kils AIK 9,8    
2 215 Kajsa Karlén  -98 KFUM Arvika 10,3      
3 200 Therese Karlsson  -97 Ransäters AIS 10,4      
4 231 Julia Kjellberg  -97 SK Bore 10,9      
5 227 Sabine Steen  -97 IFK Kristinehamn 11,0      
6 472 Silje Olsson  -97 IFK Likenäs 11,3      
        
  F8   400 m   heat 1/2       
1 218 Irene Ekelund  -97 Kils AIK 1.20,9      
2 225 Caroline Olsson  -97 IFK Likenäs 1.31,6      
3 227 Sabine Steen  -97 IFK Kristinehamn 1.34,1      
4 214 Kristin Tidesten  -97 IK Viking FIK 1.35,2      
5 232 Erica Edström  -97 IFK Kristinehamn 1.40,4      
6 213 Linn Karlsson  -97 Kils AIK 1.40,5     
7 210 Lovisa Blomgren  -97 IK Viking FIK 1.45,1      
8 472 Silje Olsson  -97 IFK Likenäs 1.48,2    
9 226 Beatrice Johansson  -99 KFUM Arvika 1.52,6     
  F8   400 m   heat 2/2       
1 221 Ella Sjödin  -97 SK Bore 1.24,9     
2 231 Julia Kjellberg  -97 SK Bore 1.30,8     
3 207 Nelly Dahlgren  -97 Filipstads FIK 1.39,1     
4 219 Hanna Karlsson  -97 Kils AIK 1.49,1     
5 202 Smilla Pollari  -99 IFK Likenäs 1.55,6     
  F8   400 m   samlad lista        
1 218 Irene Ekelund  -97 Kils AIK 1.20,9      
2 221 Ella Sjödin  -97 SK Bore 1.24,9      
3 231 Julia Kjellberg  -97 SK Bore 1.30,8      
4 225 Caroline Olsson  -97 IFK Likenäs 1.31,6    
5 227 Sabine Steen  -97 IFK Kristinehamn 1.34,1    
6 214 Kristin Tidesten  -97 IK Viking FIK 1.35,2    
7 207 Nelly Dahlgren  -97 Filipstads FIK 1.39,1    
8 232 Erica Edström  -97 IFK Kristinehamn 1.40,4    
9 213 Linn Karlsson  -97 Kils AIK 1.40,5    
10 210 Lovisa Blomgren  -97 IK Viking FIK 1.45,1    
11 472 Silje Olsson  -97 IFK Likenäs 1.48,2    
12 219 Hanna Karlsson  -97 Kils AIK 1.49,1    
13 226 Beatrice Johansson  -99 KFUM Arvika 1.52,6    
14 202 Smilla Pollari  -99 IFK Likenäs 1.55,6    
       
  F8   Längd      
1 215 Kajsa Karlén  -98 KFUM Arvika 3,38    
2 218 Irene Ekelund  -97 Kils AIK 3,22    
3 231 Julia Kjellberg  -97 SK Bore 3,00    
4 225 Caroline Olsson  -97 IFK Likenäs 2,95    
5 227 Sabine Steen  -97 IFK Kristinehamn 2,91  2,90   
6 236 Madeleine Josefsson  -97 Filipstads FIK 2,91  2,80   
7 237 Jaqueline Delang  -97 Filipstads FIK 2,85    
8 213 Linn Karlsson  -97 Kils AIK 2,82    
9 221 Ella Sjödin  -97 SK Bore 2,73    
10 200 Therese Karlsson  -97 Ransäters AIS 2,69    
11 219 Hanna Karlsson  -97 Kils AIK 2,66  2,65   
12 228 Felicia Johansson  -97 SK Bore 2,66  2,60   
13 472 Silje Olsson  -97 IFK Likenäs 2,65    
14 211 Louise Sjöström  -97 Ransäters AIS 2,60    
15 210 Lovisa Blomgren  -97 IK Viking FIK 2,49    
16 232 Erica Edström  -97 IFK Kristinehamn 2,45    
17 203 Sofia Inelind  -98 Kils AIK 2,44    
18 207 Nelly Dahlgren  -97 Filipstads FIK 2,42    
19 214 Kristin Tidesten  -97 IK Viking FIK 2,34    
20 204 Sara Haag  -98 IFK Sunne 2,31     
21 201 Stina Olsson  -97 SK Bore 2,23    
22 226 Beatrice Johansson  -99 KFUM Arvika 2,08    
23 202 Smilla Pollari  -99 IFK Likenäs 2,06     
24 220 Ellinor Strand  -00 Filipstads FIK 1,82    
       
 F8   Bollkast   150 g      
1 236 Madeleine Josefsson  -97 Filipstads FIK 20,06    
2 231 Julia Kjellberg  -97 SK Bore 19,55    
3 225 Caroline Olsson  -97 IFK Likenäs 18,42     
4 213 Linn Karlsson  -97 Kils AIK 18,39    
5 237 Jaqueline Delang  -97 Filipstads FIK 17,42    
6 218 Irene Ekelund  -97 Kils AIK 16,57    
7 227 Sabine Steen  -97 IFK Kristinehamn 16,05    
8 215 Kajsa Karlén  -98 KFUM Arvika 15,14    
9 214 Kristin Tidesten  -97 IK Viking FIK 15,13    
10 221 Ella Sjödin  -97 SK Bore 14,98    
11 201 Stina Olsson  -97 SK Bore 14,48    
12 228 Felicia Johansson  -97 SK Bore 14,36    
13 203 Sofia Inelind  -98 Kils AIK 12,80    
14 219 Hanna Karlsson  -97 Kils AIK 12,08    
15 232 Erica Edström  -97 IFK Kristinehamn 11,70    
16 472 Silje Olsson  -97 IFK Likenäs 11,36    
17 202 Smilla Pollari  -99 IFK Likenäs 11,12    
18 226 Beatrice Johansson  -99 KFUM Arvika 9,65    
19 204 Sara Haag  -98 IFK Sunne 8,94    
20 210 Lovisa Blomgren  -97 IK Viking FIK 8,02    
21 220 Ellinor Strand  -00 Filipstads FIK 5,72    
       
  F9   60 m   fö   1/3      
1 253 Elin Haag  -96 IFK Sunne 10,1 F    
2 473 Viola Johansson  -96 KFUM Arvika 10,3 F    
3 247 Julia Marklund  -96 SK Bore 10,5    
4 251 Emilia Vestlund  -96 Kils AIK 10,9    
5 475 Jina Larsson  -96 IFK Likenäs 10,9    
     
  F9   60 m   fö   2/3      
1 252 Elvira Rickardsson  -96 IFK Kristinehamn 9,7 F    
2 254 Anna Jansson  -96 Kils AIK 10,0 F    
3 244 Mikaela Thorvall  -96 IFK Likenäs 10,1 F    
4 243 Sandra Gustavsson  -96 Filipstads FIK 10,9    
5 250 Felicia Johansson  -96 KFUM Arvika 11,4    
6 260 Emelie Carlsson  -96 Karlskoga FIF 11,6    
       
  F9   60 m   fö   3/3      
1 248 Julia Jansson  -96 Kils AIK 9,72 F    
2 245 Marie Hedell  -96 IK Viking FIK 10,59    
3 256 Amanda Norberg  -96 IK Viking FIK 11,34    
4 259 Sofie Karlsson  -96 IFK Kristinehamn 11,36    
5 249 Frida Persson  -96 IK Viking FIK 11,75    
6 474 Julia Ottosson  -96 IFK Likenäs 12,06    
       
  F9   60 m  Final      
1 252 Elvira Rickardsson  -96 IFK Kristinehamn 9,6    
2 248 Julia Jansson  -96 Kils AIK 10,1    
3 254 Anna Jansson  -96 Kils AIK 10,1    
4 253 Elin Haag  -96 IFK Sunne 10,4    
5 244 Mikaela Thorvall  -96 IFK Likenäs 10,5    
5 473 Viola Johansson  -96 KFUM Arvika 10,5    
       
  F9   400 m   Heat  1/2       
1 251 Emilia Vestlund  -96 Kils AIK 1,22,1    
2 247 Julia Marklund  -96 SK Bore 1.24,4    
3 245 Marie Hedell  -96 IK Viking FIK 1.32,6    
4 244 Mikaela Thorvall  -96 IFK Likenäs 1.34,5    
5 249 Frida Persson  -96 IK Viking FIK 1.36,1    
6 250 Felicia Johansson  -96 KFUM Arvika 1.45,1    
        
  F9   400 m   Heat  2/2      
1 252 Elvira Rickardsson  -96 IFK Kristinehamn 1.16,9    
2 253 Elin Haag  -96 IFK Sunne 1.24,8    
3 475 Jina Larsson  -96 IFK Likenäs 1.28,3    
4 473 Viola Johansson  -96 KFUM Arvika 1.30,8    
5 260 Emelie Carlsson  -96 Karlskoga FIF 1.34,7    
6 259 Sofie Karlsson  -96 IFK Kristinehamn 1.35,7    
       
  F9   400 m Samlad lista    
1 252 Elvira Rickardsson  -96 IFK Kristinehamn 1.16,9    
2 251 Emilia Vestlund  -96 Kils AIK 1,22,1    
3 247 Julia Marklund  -96 SK Bore 1.24,4    
4 253 Elin Haag  -96 IFK Sunne 1.24,8    
5 475 Jina Larsson  -96 IFK Likenäs 1.28,3    
6 473 Viola Johansson  -96 KFUM Arvika 1.30,8    
7 245 Marie Hedell  -96 IK Viking FIK 1.32,6    
8 244 Mikaela Thorvall  -96 IFK Likenäs 1.34,5    
9 260 Emelie Carlsson  -96 Karlskoga FIF 1.34,7    
10 259 Sofie Karlsson  -96 IFK Kristinehamn 1.35,7    
11 249 Frida Persson  -96 IK Viking FIK 1.36,1    
12 250 Felicia Johansson  -96 KFUM Arvika 1.45,1    
       
  F9   Tresteg      
1 252 Elvira Rickardsson  -96 IFK Kristinehamn 8,35     
2 253 Elin Haag  -96 IFK Sunne 7,30    
3 244 Mikaela Thorvall  -96 IFK Likenäs 7,15    
4 247 Julia Marklund  -96 SK Bore 6,96    
5 251 Emilia Vestlund  -96 Kils AIK 6,89     
6 259 Sofie Karlsson  -96 IFK Kristinehamn 6,82    
7 248 Julia Jansson  -96 Kils AIK 6,78    
8 254 Anna Jansson  -96 Kils AIK 6,65    
9 243 Sandra Gustavsson Filipstads FIK 6,51    
10 245 Marie Hedell  -96 IK Viking FIK 6,26     
11 249 Frida Persson  -96 IK Viking FIK 6,10     
12 475 Jina Larsson  -96 IFK Likenäs 6,02     
13 250 Felicia Johansson  -96 KFUM Arvika 5,97     
14 260 Emelie Carlsson  -96 Karlskoga FIF 5,78     
        
  F9   Bollkast   150 g       
1 475 Jina Larsson  -96 IFK Likenäs 29,47     
2 247 Julia Marklund  -96 SK Bore 27,57     
3 253 Elin Haag  -96 IFK Sunne 22,08     
4 252 Elvira Rickardsson  -96 IFK Kristinehamn 21,46     
5 250 Felicia Johansson  -96 KFUM Arvika 19,01     
6 243 Sandra Gustavsson  -96 Filipstads FIK 17,40     
7 244 Mikaela Thorvall  -96 IFK Likenäs 17,27    
8 473 Viola Johansson  -96 KFUM Arvika 15,94    
9 249 Frida Persson  -96 IK Viking FIK 15,56    
10 259 Sofie Karlsson  -96 IFK Kristinehamn 15,21    
11 248 Julia Jansson  -96 Kils AIK 14,72    
12 246 Kristin Sjöö  -96 IK Viking FIK 13,18    
13 254 Anna Jansson  -96 Kils AIK 13,02    
14 245 Marie Hedell  -96 IK Viking FIK 12,93    
15 251 Emilia Vestlund  -96 Kils AIK 12,80    
16 474 Julia Ottosson  -96 IFK Likenäs 11,19    
17 260 Emelie Carlsson  -96 Karlskoga FIF 6,90    
     
  F10   60 m  fö  heat 1/3    
1 288 Andrea Holm  -95 IFK Sunne 9,7 F    
2 278 Johanna Thörngren  -95 SK Bore 10,4    
3 273 Olivia Blomgren  -95 IK Viking FIK 10,5    
     
  F10   60 m  fö  heat 2/3      
1 294 Evelina Levin -95 KFUM Arvika 9,8 F    
2 291 Amanda Hanstål  -95 Säffle FIK 9,9 F    
3 290 Alexandra Pfeiffer  -95 IK Viking FIK 10,1  10,03   
4 279 Johanna Sjöström  -95 Ransäters AIS 12,1     
5 296 Matilda Lodin  -95 IFK Likenäs 12,5     
       
  F10   60 m  fö  heat 3/3    
1 282 Hanna Hermansson  -95 Kils AIK 9,2 F    
2 272 Sandra Olsson  -95 SK Bore 9,6 F    
3 274 Madeleine Tönnberg  -95 IK Viking FIK 10,1  10,03   
4 283 Evelina Simonsen  -95 IFK Kristinehamn 10,2    
      
  F10   60 m  Final      
1 282 Hanna Hermansson  -95 Kils AIK 9,0    
2 272 Sandra Olsson  -95 SK Bore 9,6    
3 288 Andrea Holm  -95 IFK Sunne 9,8    
4 294 Evelina Levin -95 KFUM Arvika 10,0    
5 291 Amanda Hanstål  -95 Säffle FIK 10,0    
      
  F10   400 m heat 1/2       
1 290 Alexandra Pfeiffer  -95 IK Viking FIK 1.22,2     
2 283 Evelina Simonsen  -95 IFK Kristinehamn 1.24,9     
3 294 Evelina Levin -95 KFUM Arvika 1.26,5     
4 273 Olivia Blomgren  -95 IK Viking FIK 1.30,1     
       
  F10   400 m heat 2/2       
1 282 Hanna Hermansson  -95 Kils AIK 1.12,9     
2 272 Sandra Olsson  -95 SK Bore 1.17,4     
3 288 Andrea Holm  -95 IFK Sunne 1.19,4     
4 291 Amanda Hanstål  -95 Säffle FIK 1.21,7     
5 274 Madeleine Tönnberg  -95 IK Viking FIK 1.23,1     
       
  F10   400 m samlad lista      
1 282 Hanna Hermansson  -95 Kils AIK 1.12,9     
2 272 Sandra Olsson  -95 SK Bore 1.17,4     
3 288 Andrea Holm  -95 IFK Sunne 1.19,4     
4 291 Amanda Hanstål  -95 Säffle FIK 1.21,7     
5 290 Alexandra Pfeiffer  -95 IK Viking FIK 1.22,2     
6 274 Madeleine Tönnberg  -95 IK Viking FIK 1.23,1     
7 283 Evelina Simonsen  -95 IFK Kristinehamn 1.24,9     
8 294 Evelina Levin -95 KFUM Arvika 1.26,5     
9 273 Olivia Blomgren  -95 IK Viking FIK 1.30,1     
      
  F10   Tresteg     
1 282 Hanna Hermansson  -95 Kils AIK 9,03     
2 272 Sandra Olsson  -95 SK Bore 7,94     
3 290 Alexandra Pfeiffer  -95 IK Viking FIK 7,45     
4 288 Andrea Holm  -95 IFK Sunne 7,44     
5 294 Evelina Levin -95 KFUM Arvika 7,42     
6 274 Madeleine Tönnberg  -95 IK Viking FIK 7,38     
7 283 Evelina Simonsen  -95 IFK Kristinehamn 7,37     
8 278 Johanna Thörngren  -95 SK Bore 6,72     
9 273 Olivia Blomgren  -95 IK Viking FIK 6,59     
10 291 Amanda Hanstål  -95 Säffle FIK 6,58     
       
  F10   Bollkast  150 g      
1 282 Hanna Hermansson  -95 Kils AIK 33,62     
2 272 Sandra Olsson  -95 SK Bore 32,09     
3 291 Amanda Hanstål  -95 Säffle FIK 30,01     
4 278 Johanna Thörngren  -95 SK Bore 27,66     
5 283 Evelina Simonsen  -95 IFK Kristinehamn 24,68     
6 274 Madeleine Tönnberg  -95 IK Viking FIK 23,14     
7 290 Alexandra Pfeiffer  -95 IK Viking FIK 21,44     
8 273 Olivia Blomgren  -95 IK Viking FIK 19,63     
9 296 Matilda Lodin  -95 IFK Likenäs 12,46     
10 279 Johanna Sjöström  -95 Ransäters AIS 11,68     
        
  F11   60 m  fö  heat  1/3       
1 331 Anna Birgersson  -94 Karlskoga FIF 9,0 F    
2 318 Lina Elgersson  -94 IFK Sunne 9,4 F    
3 320 Johanna Tronnler  -94 IK Viking FIK 9,9 F 9,82   
4 310 Viktoria Adolfsson  -94 IFK Likenäs 11,0     
5 329 Caroline Tidesten  -94 IK Viking FIK 11,2    
  F11   60 m  fö  heat  2/3       
1 316 Lydia Martinsson  -94 IF Göta 9,3 F    
2 322 Ida Bohlin  -94 Ransäters AIS 9,5 F    
3 319 Jolin Östlund  -94 Ekshärad FI 9,9  9,85   
4 313 Martina Persson  -94 IK Viking FIK 10,1    
        
  F11   60 m  fö  heat  3/3       
1 339 Martina Borgler  -94 SK Bore 9,8 F    
2 314 Malin Linder  -94 IFK Kristinehamn 9,9  9,85   
3 315 Maja Bengtsson  -94 IFK Likenäs 10,3     
4 326 Erika Axelsson  -94 IFK Likenäs 10,9     
        
  F11   60 m  Final       
1 331 Anna Birgersson  -94 Karlskoga FIF 9,0     
2 316 Lydia Martinsson  -94 IF Göta 9,2    
3 318 Lina Elgersson  -94 IFK Sunne 9,5    
4 322 Ida Bohlin  -94 Ransäters AIS 9,6    
5 320 Johanna Tronnler  -94 IK Viking FIK 9,8    
 339 Martina Borgler  -94 SK Bore DNS     
        
  F11   600 m        
1 316 Lydia Martinsson  -94 IF Göta 2.00,0     
2 331 Anna Birgersson  -94 Karlskoga FIF 2.05,3     
3 319 Jolin Östlund  -94 Ekshärad FI 2.08,1     
4 320 Johanna Tronnler  -94 IK Viking FIK 2.19,9     
5 314 Malin Linder  -94 IFK Kristinehamn 2.35,1     
        
  F11   Tresteg      
1 316 Lydia Martinsson  -94 IF Göta 8,53     
2 318 Lina Elgersson  -94 IFK Sunne 8,14     
3 331 Anna Birgersson  -94 Karlskoga FIF 8,13     
4 322 Ida Bohlin  -94 Ransäters AIS 7,86     
5 320 Johanna Tronnler  -94 IK Viking FIK 7,76    
6 314 Malin Linder  -94 IFK Kristinehamn 7,66    
7 315 Maja Bengtsson  -94 IFK Likenäs 7,55    
8 310 Viktoria Adolfsson  -94 IFK Likenäs 7,02    
9 319 Jolin Östlund  -94 Ekshärad FI 6,99    
10 326 Erika Axelsson  -94 IFK Likenäs 6,77    
11 329 Caroline Tidesten  -94 IK Viking FIK 6,53    
      
  F11   Spjut  400 g     
1 323 Frida Ohlsson  -94 SK Bore 24,60     
2 339 Martina Borgler  -94 SK Bore 19,68  
3 314 Malin Linder  -94 IFK Kristinehamn 19,03    
4 326 Erika Axelsson  -94 IFK Likenäs 13,91    
5 313 Martina Persson  -94 IK Viking FIK 13,23    
6 329 Caroline Tidesten  -94 IK Viking FIK 13,21    
7 318 Lina Elgersson  -94 IFK Sunne 10,88    
8 331 Anna Birgersson  -94 Karlskoga FIF 10,83    
9 320 Johanna Tronnler  -94 IK Viking FIK 10,67  
10 324 Frida Haraldsson  -94 Ransäters AIS 10,15  
11 315 Maja Bengtsson  -94 IFK Likenäs 9,62    
   
  F12   80 m fö  heat  1/3     
1 357 Josefine Ekberg  -93 IFK Kristinehamn 11,30 F    
2 369 Emelie Bjuremo  -93 SK Bore 11,8 F    
3 356 Linn Nilsson  -93 IFK Sunne 12,0 F    
4 354 Malin Nilsson  -93 KFUM Arvika 12,0 F    
5 366 Fanny Dahlgren  -93 Filipstads FIK 12,4    
6 381 Evelin Hedlund  -93 Filipstads FIK 12,7    
      
  F12   80 m fö  heat  2/3     
1 374 Carolin Andersson  -93 IFK Kristinehamn 11,3 F    
2 362 Ida Hansen  -93 KFUM Arvika 11,5 F    
3 376 Adelina Meziu  -93 KFUM Arvika 12,1    
4 350 Stephanie Poggel  -93 Kils AIK 12,2    
5 367 Mathilda Eriksson KFUM Arvika 13,5    
     
  F12   80 m fö  heat  3/3      
1 351 Sofia Ygfeldt  -93 Kils AIK 12,1    
2 386 Sara Söderstedt  -93 Filipstads FIK 12,5    
3 365 Frida Sandberg  -93 IK Viking FIK 13,1    
4 373 Kristine Dahlin Hedkvist  -93 IK Viking FIK 13,1    
  F12   80 m  Final     
1 357 Josefine Ekberg  -93 IFK Kristinehamn 11,1    
2 369 Emelie Bjuremo  -93 SK Bore 11,5    
3 362 Ida Hansen  -93 KFUM Arvika 11,8    
4 374 Carolin Andersson  -93 IFK Kristinehamn 12,0    
5 356 Linn Nilsson  -93 IFK Sunne 12,1    
6 354 Malin Nilsson  -93 KFUM Arvika 12,2    
      
 F12   600 m        
1 366 Fanny Dahlgren  -93 Filipstads FIK 1.54,5    
2 357 Josefine Ekberg  -93 IFK Kristinehamn 1.58,0    
3 356 Linn Nilsson  -93 IFK Sunne 1.59,6    
4 351 Sofia Ygfeldt  -93 Kils AIK 2.01,4    
5 350 Stephanie Poggel  -93 Kils AIK 2.09,3    
6 374 Carolin Andersson  -93 IFK Kristinehamn 2.09,3    
     
  F12   Tresteg      
1 357 Josefine Ekberg  -93 IFK Kristinehamn 9,72    
2 354 Malin Nilsson  -93 KFUM Arvika 9,10    
3 351 Sofia Ygfeldt  -93 Kils AIK 8,87    
4 356 Linn Nilsson  -93 IFK Sunne 8,79    
5 376 Adelina Meziu  -93 KFUM Arvika 8,66    
6 362 Ida Hansen  -93 KFUM Arvika 8,63    
7 369 Emelie Bjuremo  -93 SK Bore 8,61    
8 373 Kristine Dahlin Hedkvist  -93 IK Viking FIK 8,23    
9 350 Stephanie Poggel  -93 Kils AIK 8,21    
10 386 Sara Söderstedt  -93 Filipstads FIK 8,04    
11 367 Mathilda Eriksson KFUM Arvika 7,73    
12 381 Evelin Hedlund  -93 Filipstads FIK 7,66    
13 384 Therese Fröman  -93 IFK Likenäs 7,37    
14 365 Frida Sandberg  -93 IK Viking FIK 7,05    
15 385 Siri Klintberg  -93 IFK Likenäs 7,01    
       
  F12   Spjut  400 g      
1 374 Carolin Andersson  -93 IFK Kristinehamn 27,61     
2 360 Ida Thörngren  -93 SK Bore 27,13    
3 376 Adelina Meziu  -93 KFUM Arvika 25,86    
4 369 Emelie Bjuremo  -93 SK Bore 23,38    
5 354 Malin Nilsson  -93 KFUM Arvika 21,42    
6 356 Linn Nilsson  -93 IFK Sunne 19,28    
7 357 Josefine Ekberg  -93 IFK Kristinehamn 18,40     
8 351 Sofia Ygfeldt  -93 Kils AIK 15,95     
9 359 Jennifer Backman  -93 IFK Kristinehamn 15,64     
10 365 Frida Sandberg  -93 IK Viking FIK 15,38     
11 350 Stephanie Poggel  -93 Kils AIK 15,24     
12 384 Therese Fröman  -93 IFK Likenäs 15,15    
  F13   80 m  fö  heat 1/3     
1 392 Sofia Jacobsson  -92 SK Bore 11,5 F    
2 398 Mikaela Persson  -92 IFK Likenäs 11,6 F    
3 391 Therese Karlsson  -92 Karlskoga FIF 11,9    
4 408 Frida Nordin  -92 IF Göta 12,2    
5 424 Malin Bengtsson  -92 IFK Likenäs 12,4    
6 409 Elin Larsson  -92 Filipstads FIK 12,6    
  F13   80 m  fö  heat 2/3     
1 416 Amanda Björklund  -92 IF Göta 11,5 F    
2 419 Alexandra By KFUM Arvika 11,5 F    
3 418 Alexandra Davidsson  -92 Filipstads FIK 11,8 F    
4 428 Louise Danielsson  -92 KFUM Arvika 12,1    
5 417 Amanda Axelsson  -92 IFK Likenäs 12,4    
6 402 Katrin Sjöberg  -92 Filipstads FIK 12,6    
       
  F13   80 m  fö  heat 3/3      
1 393 Sara Eklund  -92 Filipstads FIK 11,2 F    
2 394 Sandra Sätherberg  -92 IF Göta 11,9    
3 413 Anna Oskarsson  -92 IK Viking FIK 12,1    
4 396 Rebecka Johansson  -92 Karlskoga FIF 12,2    
       
  F13  80 m  Final     
1 393 Sara Eklund  -92 Filipstads FIK 11,0    
2 392 Sofia Jacobsson  -92 SK Bore 11,4    
3 416 Amanda Björklund  -92 IF Göta 11,4    
4 419 Alexandra By KFUM Arvika 11,5    
5 398 Mikaela Persson  -92 IFK Likenäs 11,7    
6 418 Alexandra Davidsson  -92 Filipstads FIK 12,1     
      
  F13  800 m  heat 1/1      
1 428 Louise Danielsson  -92 KFUM Arvika 2.35,1    
2 394 Sandra Sätherberg  -92 IF Göta 2.40,6    
3 392 Sofia Jacobsson  -92 SK Bore 2.40,7    
4 391 Therese Karlsson  -92 Karlskoga FIF 2.53,0    
    
  F13  Tresteg    
1 419 Alexandra By KFUM Arvika 9,40    
2 428 Louise Danielsson  -92 KFUM Arvika 9,32    
3 396 Rebecka Johansson  -92 Karlskoga FIF 9,22     
4 413 Anna Oskarsson  -92 IK Viking FIK 9,18    
5 398 Mikaela Persson  -92 IFK Likenäs 8,75    
6 418 Alexandra Davidsson Filipstads FIK 8,71    
7 416 Amanda Björklund  -92 IF Göta 8,65    
8 393 Sara Eklund Filipstads FIK 8,50     
9 411 Caroline Ejnemark  -92 IK Viking FIK 8,47    
10 424 Malin Bengtsson  -92 IFK Likenäs 8,36    
11 402 Katrin Sjöberg  -92 Filipstads FIK 8,17  8,11   
12 408 Frida Nordin  -92 IF Göta 8,17  8,05   
13 409 Elin Larsson  -92 Filipstads FIK 8,13  8,12   
14 391 Therese Karlsson  -92 Karlskoga FIF 8,13  8,04   
       
 F13  Spjut  400 g       
1 413 Anna Oskarsson  -92 IK Viking FIK 26,39    
2 388 Yuseline Greek Filipstads FIK 26,22    
3 392 Sofia Jacobsson  -92 SK Bore 23,70    
4 411 Caroline Ejnemark  -92 IK Viking FIK 21,61    
5 408 Frida Nordin  -92 IF Göta 21,36    
6 416 Amanda Björklund  -92 IF Göta 21,17    
7 387 Sara Pettersson  -92 Filipstads FIK 18,80    
8 398 Mikaela Persson  -92 IFK Likenäs 18,00     
9 396 Rebecka Johansson  -92 Karlskoga FIF 17,56     
10 417 Amanda Axelsson  -92 IFK Likenäs 17,45    
11 424 Malin Bengtsson  -92 IFK Likenäs 15,16    
12 428 Louise Danielsson  -92 KFUM Arvika 14,81     
      
  F14  100 m  Fö heat 1/2      
1 437 Mia Axelsson  -91 IFK Kristinehamn 13,2 F    
2 436 Sandra Aalto  -91 IFK Kristinehamn 13,5 F    
3 446 Erika Andersson  -91 IFK Kristinehamn 14,0 F    
4 442 Johanna Östman  -91 IFK Kristinehamn 14,1 F    
       
 F14  100 m  Fö heat 2/2       
1 435 Therese Lindhe  -91 IFK Kristinehamn 14,0 F    
2 447 Chatrine Gustavsson  -91 IFK Kristinehamn 14,5 F    
3 445 Gabriella Backman  -91 IFK Kristinehamn 15,1    
4 438 Matilda Hildingsson  -91 IFK Kristinehamn 15,7    
   
  F14  800 m  heat 1/1      
1 437 Mia Axelsson  -91 IFK Kristinehamn 3.52,7    
2 435 Therese Lindhe  -91 IFK Kristinehamn 3.52,8    
3 446 Erika Andersson  -91 IFK Kristinehamn 3.52,9    
4 436 Sandra Aalto  -91 IFK Kristinehamn 3.53,0    
4 438 Matilda Hildingsson  -91 IFK Kristinehamn 3.53,0    
4 442 Johanna Östman  -91 IFK Kristinehamn 3.53,0    
4 445 Gabriella Backman  -91 IFK Kristinehamn 3.53,0    
4 447 Chatrine Gustavsson  -91 IFK Kristinehamn 3.53,0    
      
 F14  Tresteg      
1 435 Therese Lindhe  -91 IFK Kristinehamn 9,97    
2 437 Mia Axelsson  -91 IFK Kristinehamn 9,89    
3 453 Kristin Björkman  -91 IF Göta 9,67    
4 447 Chatrine Gustavsson  -91 IFK Kristinehamn 9,54    
5 436 Sandra Aalto  -91 IFK Kristinehamn 9,44    
6 442 Johanna Östman  -91 IFK Kristinehamn 9,25    
7 446 Erika Andersson  -91 IFK Kristinehamn 8,98     
8 438 Matilda Hildingsson  -91 IFK Kristinehamn 8,33    
9 445 Gabriella Backman  -91 IFK Kristinehamn 8,03    
       
 F14  Spjut  400 g      
1 450 Anna Jonasson  -91 IK Viking FIK 36,86    
2 437 Mia Axelsson  -91 IFK Kristinehamn 29,61    
3 445 Gabriella Backman  -91 IFK Kristinehamn 28,22    
4 435 Therese Lindhe  -91 IFK Kristinehamn 23,04    
5 446 Erika Andersson  -91 IFK Kristinehamn 21,46    
6 447 Chatrine Gustavsson  -91 IFK Kristinehamn 18,19    
7 453 Kristin Björkman  -91 IF Göta 17,87    
8 436 Sandra Aalto  -91 IFK Kristinehamn 16,08    
9 442 Johanna Östman  -91 IFK Kristinehamn 15,71    
10 438 Matilda Hildingsson  -91 IFK Kristinehamn 15,02    
       
  P8   60 m fö    1/4      
1 1 Tobias Johansson  -97 IK Viking FIK 10,4 F    
2 7 Lukas Rådström  -97 Kils AIK 10,5 F    
3 177 Andreé Nilsson  -97 SK Bore 10,8 F 10,75   
4 171 Martin Lövenholm  -97 SK Bore 11,2    
5 3 Rasmus Strand  -01 Filipstads FIK 19,0     
     
  P8   60 m fö  2/4      
1 4 Rasmus Sjöstedt  -97 Filipstads FIK 10,8 F 10,8   
2 178 Kim Fransson  -97 SK Bore 11,3     
3 9 Johan Inelind  -99 Kils AIK 13,6     
4 180 Stefan Olsson  -99 IFK Likenäs 15,2     
       
    
 P8   60 m fö  3/4    
1 18 Andreas Tronnler  -97 IK Viking FIK 10,0 F    
2 14 Daniel Thorén  -97 Ransäters AIS 10,2 F    
3 179 Viktor Bergquist  -97 IFK Likenäs 11,2    
4 5 Rasmus Eriksson  -98 Kils AIK 11,2    
5 19 Simon Marklund  -97 SK Bore 11,7    
       
  P8   60 m fö  4/4      
1 176 Jonathan Levin -98 KFUM Arvika 10,8  10,8   
2 169 Linus Haraldsson  -97 Ransäters AIS 11,1    
3 17 Oscar Carlsson  -97 Karlskoga FIF 11,4    
4 181 Filip Nilsson  -98 IFK Likenäs 12,1    
     
 P8   60 m   Final      
1 18 Andreas Tronnler  -97 IK Viking FIK 10,1    
2 14 Daniel Thorén  -97 Ransäters AIS 10,2    
3 1 Tobias Johansson  -97 IK Viking FIK 10,3    
4 7 Lukas Rådström  -97 Kils AIK 10,4    
5 4 Rasmus Sjöstedt  -97 Filipstads FIK 10,9    
6 177 Andreé Nilsson  -97 SK Bore 11,0    
 
  P8   400 m   heat 1/2    
1 18 Andreas Tronnler  -97 IK Viking FIK 1.23,0    
2 1 Tobias Johansson  -97 IK Viking FIK 1.23,5    
3 177 Andreé Nilsson  -97 SK Bore 1.24,8    
4 169 Linus Haraldsson  -97 Ransäters AIS 1.34,0    
5 4 Rasmus Sjöstedt  -97 Filipstads FIK 1.34,7    
6 179 Viktor Bergquist  -97 IFK Likenäs 1.39,5    
7 178 Kim Fransson  -97 SK Bore 1.45,3    
8 180 Stefan Olsson  -99 IFK Likenäs 2.08,1    
       
  P8   400 m   heat 2/2      
1 14 Daniel Thorén  -97 Ransäters AIS 1.21,5    
2 7 Lukas Rådström  -97 Kils AIK 1.25,2    
3 176 Jonathan Levin -98 KFUM Arvika 1.31,5    
4 17 Oscar Carlsson  -97 Karlskoga FIF 1.32,5    
5 171 Martin Lövenholm  -97 SK Bore 1.33,1    
6 19 Simon Marklund  -97 SK Bore 1.33,9    
7 181 Filip Nilsson  -98 IFK Likenäs 1.35,4    
      
  P8   400 m  samlad lista     
1 14 Daniel Thorén  -97 Ransäters AIS 1.21,5    
2 18 Andreas Tronnler  -97 IK Viking FIK 1.23,0    
3 1 Tobias Johansson  -97 IK Viking FIK 1.23,5    
4 177 Andreé Nilsson  -97 SK Bore 1.24,8    
5 7 Lukas Rådström  -97 Kils AIK 1.25,2    
6 176 Jonathan Levin -98 KFUM Arvika 1.31,5    
7 17 Oscar Carlsson  -97 Karlskoga FIF 1.32,5    
8 171 Martin Lövenholm  -97 SK Bore 1.33,1    
9 19 Simon Marklund  -97 SK Bore 1.33,9    
10 169 Linus Haraldsson  -97 Ransäters AIS 1.34,0    
11 4 Rasmus Sjöstedt  -97 Filipstads FIK 1.34,7    
12 181 Filip Nilsson  -98 IFK Likenäs 1.35,4    
13 179 Viktor Bergquist  -97 IFK Likenäs 1.39,5    
14 178 Kim Fransson  -97 SK Bore 1.45,3    
15 180 Stefan Olsson  -99 IFK Likenäs 2.08,1    
       
  P8 Längd     
1 177 Andreé Nilsson  -97 SK Bore 3,13     
2 7 Lukas Rådström  -97 Kils AIK 3,09     
3 1 Tobias Johansson  -97 IK Viking FIK 3,05     
4 18 Andreas Tronnler  -97 IK Viking FIK 2,92     
5 14 Daniel Thorén  -97 Ransäters AIS 2,89     
6 5 Rasmus Eriksson  -98 Kils AIK 2,81     
7 19 Simon Marklund  -97 SK Bore 2,81     
8 176 Jonathan Levin -98 KFUM Arvika 2,78     
9 169 Linus Haraldsson  -97 Ransäters AIS 2,76     
10 4 Rasmus Sjöstedt  -97 Filipstads FIK 2,67    
11 171 Martin Lövenholm  -97 SK Bore 2,60    
12 181 Filip Nilsson  -98 IFK Likenäs 2,54    
13 178 Kim Fransson  -97 SK Bore 2,53    
14 17 Oscar Carlsson  -97 Karlskoga FIF 2,50    
15 179 Viktor Bergquist  -97 IFK Likenäs 2,49    
16 9 Johan Inelind  -99 Kils AIK 1,89    
17 180 Stefan Olsson  -99 IFK Likenäs 1,55    
18 3 Rasmus Strand  -01 Filipstads FIK 1,26    
      
  P8   Bollkast   150 g      
1 7 Lukas Rådström  -97 Kils AIK 34,36    
2 177 Andreé Nilsson  -97 SK Bore 30,52    
3 5 Rasmus Eriksson  -98 Kils AIK 27,49    
4 14 Daniel Thorén  -97 Ransäters AIS 25,74    
5 178 Kim Fransson  -97 SK Bore 24,27    
6 176 Jonathan Levin -98 KFUM Arvika 22,60    
7 18 Andreas Tronnler  -97 IK Viking FIK 22,40    
8 181 Filip Nilsson  -98 IFK Likenäs 22,11    
9 169 Linus Haraldsson  -97 Ransäters AIS 22,08    
10 19 Simon Marklund  -97 SK Bore 21,49    
11 1 Tobias Johansson  -97 IK Viking FIK 20,56    
12 17 Oscar Carlsson  -97 Karlskoga FIF 20,23    
13 171 Martin Lövenholm  -97 SK Bore 18,38    
14 4 Rasmus Sjöstedt  -97 Filipstads FIK 17,90    
15 9 Johan Inelind  -99 Kils AIK 13,85    
16 179 Viktor Bergquist  -97 IFK Likenäs 13,74    
17 180 Stefan Olsson  -99 IFK Likenäs 9,49    
18 3 Rasmus Strand  -01 Filipstads FIK 4,93     
        
  P9   60 m   fö heat 1/2      
1 35 Anders Olsson  -96 Ransäters AIS 9,9 F    
2 26 Oskar Warg  -96 KFUM Arvika 10,0 F    
3 31 Casper Lindberg  -96 IFK Kristinehamn 10,1 F    
4 183 Pontus Christensson  -96 IFK Likenäs 10,3   
5 182 Vidar Visser  -96 SK Bore 10,9     
6 32 Adam Glaadh -96 IFK Kristinehamn 11,0    
        
 P9   60 m   fö heat 2/2       
1 39 Joel Renander  -96 Kils AIK 9,8 F    
2 27 Olle Wigardsson Kils AIK 9,9 F    
3 33 Kaj Larsson  -96 IFK Sunne 9,9 F    
4 172 Per Klintberg  -96 IFK Likenäs 10,6    
5 28 Marcus Davidsson  -96 Filipstads FIK 11,2    
6 34 André Strandberg  -96 KFUM Arvika 11,9    
      
  P9   60 m   Final     
1 39 Joel Renander  -96 Kils AIK 9,5    
2 35 Anders Olsson  -96 Ransäters AIS 9,7    
3 26 Oskar Warg  -96 KFUM Arvika 9,7    
4 27 Olle Wigardsson Kils AIK 10,0    
5 31 Casper Lindberg  -96 IFK Kristinehamn 10,4    
6 33 Kaj Larsson  -96 IFK Sunne 10,7    
      
  P9   400 m        
1 26 Oskar Warg  -96 KFUM Arvika 1.17,8    
2 31 Casper Lindberg  -96 IFK Kristinehamn 1.19,4    
3 39 Joel Renander  -96 Kils AIK 1.23,1   
4 35 Anders Olsson  -96 Ransäters AIS 1.23,6    
5 27 Olle Wigardsson Kils AIK 1.23,7    
6 33 Kaj Larsson  -96 IFK Sunne 1.28,4    
7 183 Pontus Christensson  -96 IFK Likenäs 1.29,0    
8 172 Per Klintberg  -96 IFK Likenäs 1.29,2    
9 32 Adam Glaadh -96 IFK Kristinehamn 1.42,7    
      
  P9  Tresteg      
1 26 Oskar Warg  -96 KFUM Arvika 8,28    
2 27 Olle Wigardsson Kils AIK 7,32    
3 39 Joel Renander  -96 Kils AIK 7,21    
4 31 Casper Lindberg  -96 IFK Kristinehamn 6,79    
5 33 Kaj Larsson  -96 IFK Sunne 6,44    
6 182 Vidar Visser  -96 SK Bore 6,16    
7 172 Per Klintberg  -96 IFK Likenäs 6,12     
8 183 Pontus Christensson  -96 IFK Likenäs 6,05    
9 32 Adam Glaadh -96 IFK Kristinehamn 5,96     
10 34 André Strandberg  -96 KFUM Arvika 5,87     
       
  P9   Bollkast   150 g      
1 39 Joel Renander  -96 Kils AIK 38,38    
2 26 Oskar Warg  -96 KFUM Arvika 38,00    
3 35 Anders Olsson  -96 Ransäters AIS 36,98    
4 183 Pontus Christensson  -96 IFK Likenäs 30,12     
5 27 Olle Wigardsson Kils AIK 28,18    
6 31 Casper Lindberg  -96 IFK Kristinehamn 27,19    
7 33 Kaj Larsson  -96 IFK Sunne 26,38    
8 28 Marcus Davidsson  -96 Filipstads FIK 25,14    
9 34 André Strandberg  -96 KFUM Arvika 22,79    
10 172 Per Klintberg  -96 IFK Likenäs 21,05    
11 32 Adam Glaadh -96 IFK Kristinehamn 20,07    
12 182 Vidar Visser  -96 SK Bore 17,05    
       
  P10   60 m  Final     
1 47 Adam Maschel  -95 SK Bore 9,5    
2 43 Johan Bjuremo  -95 SK Bore 9,5    
3 40 Martin Jonsson  -95 SK Bore 9,9    
4 41 Markus Fridberg  -95 IFK Kristinehamn 9,9    
5 184 Adrian Nilsson  -95 SK Bore 10,6    
      
  P10   400 m       
1 47 Adam Maschel  -95 SK Bore 1.17,6    
2 40 Martin Jonsson  -95 SK Bore 1.18,6    
4 43 Johan Bjuremo  -95 SK Bore 1.20,5    
3 184 Adrian Nilsson  -95 SK Bore 1.23,7    
      
  P10   Tresteg      
1 47 Adam Maschel  -95 SK Bore 8,47    
2 43 Johan Bjuremo  -95 SK Bore 8,40    
3 41 Markus Fridberg  -95 IFK Kristinehamn 7,94     
4 184 Adrian Nilsson  -95 SK Bore 7,36     
5 40 Martin Jonsson  -95 SK Bore 7,29    
      
 P10   Bollkast   150 g      
1 43 Johan Bjuremo  -95 SK Bore 47,14    
2 47 Adam Maschel  -95 SK Bore 41,30     
3 41 Markus Fridberg  -95 IFK Kristinehamn 38,23    
4 40 Martin Jonsson  -95 SK Bore 29,47    
5 184 Adrian Nilsson  -95 SK Bore 26,93    
6 185 Ove Larsson  -95 IFK Sunne 14,52    
      
  P11   60 m  fö  heat  1/2    
1 56 Simon Karlén  -94 KFUM Arvika 9,0 F    
2 78 Filip Lövenholm  -94 SK Bore 9,5 F    
3 58 Pierre Strand  -94 Filipstads FIK 9,7 F    
4 64 Gustaf Glaadh  -94 IFK Kristinehamn 10,1 F    
5 73 Andreas Persson  -94 IK Viking FIK 10,9 F    
     
  P11   60 m  fö  heat  2/2     
1 79 Martin Jakobsson  -94 SK Bore 9,9 F    
2 60 Johan Olsson  -94 IFK Likenäs 11,0    
3 62 Henrik Persson  -94 Filipstads FIK 11,0    
      
 P11   60 m   Final     
1 56 Simon Karlén  -94 KFUM Arvika 8,7    
2 78 Filip Lövenholm  -94 SK Bore 9,5    
3 58 Pierre Strand  -94 Filipstads FIK 9,8    
4 79 Martin Jakobsson  -94 SK Bore 10,1    
5 64 Gustaf Glaadh  -94 IFK Kristinehamn 10,3    
6 73 Andreas Persson  -94 IK Viking FIK 10,7    
       
  P11   600 m       
1 78 Filip Lövenholm  -94 SK Bore 2.09,8    
2 79 Martin Jakobsson  -94 SK Bore 2.11,1    
3 73 Andreas Persson  -94 IK Viking FIK 2.24,7    
4 60 Johan Olsson  -94 IFK Likenäs 2.39,4    
5 64 Gustaf Glaadh  -94 IFK Kristinehamn 3.01,7    
       
  P11   Tresteg      
1 56 Simon Karlén  -94 KFUM Arvika 9,69    
2 78 Filip Lövenholm  -94 SK Bore 8,36    
3 58 Pierre Strand  -94 Filipstads FIK 7,97    
4 79 Martin Jakobsson  -94 SK Bore 7,71    
5 73 Andreas Persson  -94 IK Viking FIK 6,82    
6 64 Gustaf Glaadh  -94 IFK Kristinehamn 6,54    
7 62 Henrik Persson  -94 Filipstads FIK 6,37    
8 60 Johan Olsson  -94 IFK Likenäs 6,36    
      
 P11   Spjut  400 g      
1 56 Simon Karlén  -94 KFUM Arvika 26,92    
2 78 Filip Lövenholm  -94 SK Bore 25,37    
3 58 Pierre Strand  -94 Filipstads FIK 23,06    
4 64 Gustaf Glaadh  -94 IFK Kristinehamn 20,08    
5 60 Johan Olsson  -94 IFK Likenäs 17,83    
6 73 Andreas Persson  -94 IK Viking FIK 17,34    
7 62 Henrik Persson  -94 Filipstads FIK 15,15    
8 79 Martin Jakobsson  -94 SK Bore 12,90    
      
 P12   80 m  fö heat 1/2      
1 87 Sven Visser  -93 SK Bore 11,4 F    
2 85 Viktor Warg  -93 KFUM Arvika 11,5 F    
3 111 Alexander Eriksson  -93 Ransäters AIS 12,3    
4 91 Mattias Gustavsson  -93 IFK Kristinehamn 12,7    
5 97 Johan Kjellman  -93 Ransäters AIS 13,4    
6      
     
 P12   80 m  fö heat 2/2     
1 90 Pontus Fridberg  -93 IFK Kristinehamn 11,3 F    
2 102 Filip Östman  -93 IFK Kristinehamn 11,6 F    
3 114 Björn Svensson  -93 Filipstads FIK 11,7 F    
4 92 Mario Poggel  -93 Kils AIK 12,2 F    
5 110 Christian Aikio  -93 Ransäters AIS 12,5    
     
 P12   80 m  Final     
1 90 Pontus Fridberg  -93 IFK Kristinehamn 11,1    
2 87 Sven Visser  -93 SK Bore 11,5    
3 85 Viktor Warg  -93 KFUM Arvika 11,7    
4 102 Filip Östman  -93 IFK Kristinehamn 11,8    
5 114 Björn Svensson  -93 Filipstads FIK 11,8    
6 92 Mario Poggel  -93 Kils AIK 12,1    
      
 P12   600 m   heat  1/1      
1 90 Pontus Fridberg  -93 IFK Kristinehamn 1.46,7    
2 85 Viktor Warg  -93 KFUM Arvika 1.48,1    
3 111 Alexander Eriksson  -93 Ransäters AIS 1.56,0    
4 102 Filip Östman  -93 IFK Kristinehamn 1.58,4    
5 91 Mattias Gustavsson  -93 IFK Kristinehamn 2.07,7    
6 92 Mario Poggel  -93 Kils AIK 2.12,0    
      
 P12   Tresteg      
1 102 Filip Östman  -93 IFK Kristinehamn 10,21    
2 85 Viktor Warg  -93 KFUM Arvika 10,06    
3 90 Pontus Fridberg  -93 IFK Kristinehamn 9,29    
4 91 Mattias Gustavsson  -93 IFK Kristinehamn 8,76    
5 110 Christian Aikio  -93 Ransäters AIS 8,71    
6 114 Björn Svensson  -93 Filipstads FIK 8,41    
7 87 Sven Visser  -93 SK Bore 8,36    
8 92 Mario Poggel  -93 Kils AIK 8,04    
9 111 Alexander Eriksson  -93 Ransäters AIS 7,95    
10 97 Johan Kjellman  -93 Ransäters AIS 7,65    
11 108 Fabian Vestlund Kils AIK 6,92    
      
 P12   Spjut  400 g      
1 90 Pontus Fridberg  -93 IFK Kristinehamn 40,45    
2 102 Filip Östman  -93 IFK Kristinehamn 34,48    
3 85 Viktor Warg  -93 KFUM Arvika 33,69    
4 88 Sebastian Thörngren  -93 SK Bore 30,45    
5 91 Mattias Gustavsson  -93 IFK Kristinehamn 27,86    
6 111 Alexander Eriksson  -93 Ransäters AIS 22,69    
7 92 Mario Poggel  -93 Kils AIK 21,92    
8 108 Fabian Vestlund Kils AIK 17,89    
9 97 Johan Kjellman  -93 Ransäters AIS 13,67    
      
 P13   80 m  final      
1 127 Robin Rom  -92 KFUM Arvika 10,7    
2 122 Filip Lööv  -92 Kils AIK 10,9    
3 132 Jonatan Laack  -92 SK Bore 11,1    
4 118 Niklas Strand  -92 Filipstads FIK 11,6    
5 119 Mickael Simonsen  -92 IFK Kristinehamn 12,2    
6 124 Andreas Persson  -92 Filipstads FIK 12,4    
      
 P13  800 m      
1 126 Albin Axelsson  -92 IF Göta 2.28,4    
2 127 Robin Rom  -92 KFUM Arvika 2.30,3    
3 122 Filip Lööv  -92 Kils AIK 2.34,8    
      
 P13  Tresteg      
1 131 Axel Danielsson  -92 KFUM Arvika 10,37    
2 122 Filip Lööv  -92 Kils AIK 10,34    
3 118 Niklas Strand  -92 Filipstads FIK 10,28    
4 119 Mickael Simonsen  -92 IFK Kristinehamn 9,5    
5 126 Albin Axelsson  -92 IF Göta 9,45    
6 127 Robin Rom  -92 KFUM Arvika 9,35    
7 124 Andreas Persson  -92 Filipstads FIK 8,03    
      
 P13  Spjut  400 g      
1 132 Jonatan Laack  -92 SK Bore 44,42    
2 115 Viktor Maschel  -92 SK Bore 43,80    
3 128 Mikael Larsson  -92 SK Bore 31,12    
4 119 Mickael Simonsen  -92 IFK Kristinehamn 30,10    
5 122 Filip Lööv  -92 Kils AIK 29,55    
6 131 Axel Danielsson  -92 KFUM Arvika 28,67    
7 126 Albin Axelsson  -92 IF Göta 28,14    
8 127 Robin Rom  -92 KFUM Arvika 24,93    
9 118 Niklas Strand  -92 Filipstads FIK 24,68    
10 124 Andreas Persson  -92 Filipstads FIK 19,58    
11 129 Matti Engström  -92 Filipstads FIK 19,39    
12 130 Uno Larsson  -92 IFK Sunne 15,59    
      
 P14 100 m Fö  heat 1/2      
1 143 Johan Olsson  -91 Kils AIK 13,3 F    
2 141 Niklas Hedlund  -91 IFK Kristinehamn 13,5 F    
3 144 Johan Miller  -91 IF Göta 13,6 F    
4 145 Johan Lindell  -91 IFK Kristinehamn 14,5    
5 149 Christopher Gördén  -91 IFK Kristinehamn 14,5    
     
 P14 100 m Fö  heat 2/2     
1 148 Fredrik Karlsson  -91 Kils AIK 12,2 F    
2 146 Jesper Vestlund  -91 Kils AIK 13,2 F    
3 147 Hugo Moberg  -91 IFK Kristinehamn 14,3 F    
4 140 Pontus Strand  -91 Filipstads FIK 14,4    
5 152 Andreas Persson  -91 SK Bore 14,5    
      
 P14 100 m Final       
1 148 Fredrik Karlsson  -91 Kils AIK 12,2    
2 146 Jesper Vestlund  -91 Kils AIK 13,0    
3 143 Johan Olsson  -91 Kils AIK 13,1    
4 144 Johan Miller  -91 IF Göta 13,8    
4 141 Niklas Hedlund  -91 IFK Kristinehamn 13,8    
6 147 Hugo Moberg  -91 IFK Kristinehamn 15,0    
 P14  800 m   heat 1/1      
1 146 Jesper Vestlund  -91 Kils AIK 2.28,2    
2 144 Johan Miller  -91 IF Göta 2.29,0    
3 141 Niklas Hedlund  -91 IFK Kristinehamn 2.37,6    
4 143 Johan Olsson  -91 Kils AIK 2.39,6    
5 148 Fredrik Karlsson  -91 Kils AIK 2.54,9    
6 145 Johan Lindell  -91 IFK Kristinehamn 3.28,2    
7 147 Hugo Moberg  -91 IFK Kristinehamn 3.28,4    
8 149 Christopher Gördén  -91 IFK Kristinehamn 3.28,4    
      
 P14  Tresteg      
1 148 Fredrik Karlsson  -91 Kils AIK 11,16    
2 143 Johan Olsson  -91 Kils AIK 10,38    
3 147 Hugo Moberg  -91 IFK Kristinehamn 10,17    
4 146 Jesper Vestlund  -91 Kils AIK 9,58    
5 145 Johan Lindell  -91 IFK Kristinehamn 9,37    
6 149 Christopher Gördén  -91 IFK Kristinehamn 9,19    
7 140 Pontus Strand  -91 Filipstads FIK 8,69    
8 141 Niklas Hedlund  -91 IFK Kristinehamn 8,40    
      
 P14  Spjut  600 g      
1 147 Hugo Moberg  -91 IFK Kristinehamn 32,96    
2 148 Fredrik Karlsson  -91 Kils AIK 31,70    
3 149 Christopher Gördén  -91 IFK Kristinehamn 31,24    
4 140 Pontus Strand  -91 Filipstads FIK 28,56    
5 145 Johan Lindell  -91 IFK Kristinehamn 21,81    
6 141 Niklas Hedlund  -91 IFK Kristinehamn 17,78    
7 146 Jesper Vestlund  -91 Kils AIK 16,69    
8 143 Johan Olsson  -91 Kils AIK 16,65    

 

Uppdaterad: 03 APR 2010 11:39 Skribent: Mats Svärdsen

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: This is a mailto link

Se all info