24 juli, 2005 - Ferlinkampen, Filipstad - IFK Sunne FIK - Friidrott - IdrottOnline Klubb
Hoppa till sidans innehåll

24 juli, 2005 - Ferlinkampen, Filipstad



       Resultat  Ferlinkampen 24 juli 2005                                                                     

             P14  100 M                                     HEAT 1                                                      

       1   Fredrik Karlsson -91                     Kils AIK                               12.1   Final   

       2   Johan Lindell -91                           IFK Kristinehamn               14.2   Final   

       3   Pontus Strand -91                         Filipstads IF FIK                 14.5               

       4   Christopher Gördén -91               IFK Kristinehamn               14.5               

                                                                                                                                          

             P14  100 M                                     HEAT 2                                                      

       1   Jesper Vestlund -91                      Kils AIK                               13.2   Final   

       2   Niklas Hedlund -91                       IFK Kristinehamn               13.4   Final   

       3   Hugo Moberg -91                         IFK Kristinehamn               14.4   Final   

                                                                                                                                          

             P14  100 M                                     FINAL                                                       

       1   Fredrik Karlsson -91                     Kils AIK                               12.4               

       2   Jesper Vestlund -91                      Kils AIK                               13.4               

       3   Niklas Hedlund -91                       IFK Kristinehamn               14.0               

       4   Hugo Moberg -91                         IFK Kristinehamn               14.4               

       5   Johan Lindell -91                           IFK Kristinehamn               14.5               

 

             P14  800 M                                                                                                          

       1   Fredrik Karlsson -91                     Kils AIK                            2.37,0               

       2   Jesper Vestlund -91                      Kils AIK                            2.37,8               

       3   Niklas Hedlund -91                       IFK Kristinehamn            2.46,3               

       4   Johan Lindell -91                           IFK Kristinehamn            2.49,6               

       5   Hugo Moberg -91                         IFK Kristinehamn            2.50,9               

       6   Christopher Gördén -91               IFK Kristinehamn            2.51,5               

 

             P14  HÖJD                                                                                                          

       1   Fredrik Karlsson -91                     Kils AIK                               1.73               

       2   Andreas Persson -91                    SK Bore                                1.45               

       3   Christopher Gördén -91               IFK Kristinehamn               1.45               

       4   Jesper Vestlund -91                      Kils AIK                               1.40               

       5   Hugo Moberg -91                         IFK Kristinehamn               1.35               

       6   Johan Lindell -91                           IFK Kristinehamn               1.35               

       7   Niklas Hedlund -91                       IFK Kristinehamn               1.25               

       7   Pontus Strand -91                         Filipstads IF FIK                 1.25               

 

 

 

 

 

             P14  KULA 4,0                                                                                                   

       1   Fredrik Karlsson -91                     Kils AIK                             10.08               

       2   Christopher Gördén -91               IFK Kristinehamn               9.92               

       3   Niklas Hedlund -91                       IFK Kristinehamn               9.33               

       4   Pontus Strand -91                         Filipstads IF FIK                 9.31               

       5   Hugo Moberg -91                         IFK Kristinehamn               7.61               

       6   Johan Lindell -91                           IFK Kristinehamn               7.60               

       7   Marcus Wennlund -91                 Filipstads IF FIK                 7.34               

       8   Jesper Vestlund -91                      Kils AIK                               6.24               

 

             PF14  STAFETT 1000 M              HEAT 1                                                      

       1   IFK Kristinehamn lag 2                                                            2.45,6  

             Johan Lindell - Michael Simonsen - Hugo Moberg - Niklas Hedlund

       2   IFK Kristinehamn lag 3                                                            2.50,3  

             Gabriella Backman - Matilda Hildingsson - Totte Gördén - Chatrine Gustavsson

       3   Filipstads IF FIK                                                                       2.54,6  

             Katrin Sjöberg - Pontus Strand - Sara Eklund - Karin Bergqvist

       4   IFK Likenäs                                                                               3.16,7  

             Maja Bengtsson - Amanda Axelsson - Malin Bengtsson - Mikaela Persson

                                                                                                                                          

             PF14  STAFETT 1000 M              HEAT 2                                                      

       1   Kils AIK                                                                                     2.29,3  

             Sofia Ygfeldt - Filip Lööv - Jesper Vestlund - Fredrik Karlsson

       2   IFK Kristinehamn lag 1                                                            2.39,0  

             Sandra Aalto - Mia Axelsson - Erika Andersson - Therese Lindhé

       3   KFUM Arvika FK                                                                     2.46,3  

             Malin Nilsson - Alexandra By - Robin Rom - Viktor Warg

       4   IF Göta                                                                                       2.47,0  

             Andreas Karlsson - Albin Axelsson - Hanna Borg - Sandra Sätherberg

                                                                                                                                          

            PF14  STAFETT 1000 M              SAMLAD LISTA                                     

       1   Kils AIK                                         2.29,3                                              

       2   IFK Kristinehamn lag 1                2.39,0                                              

       3   IFK Kristinehamn lag 2                2.45,6                                              

       4   KFUM Arvika FK                         2.46,3                                              

       5   IF Göta                                            2.47,0                                              

       6   IFK Kristinehamn lag 3                2.50,3                                              

       7   Filipstads IF FIK                           2.54,6                                              

       8   IFK Likenäs                                   3.16,7                                              

 

             P13  80 M                                       HEAT 1                                                      

       1   Jim Andersson -92                        Filipstads IF FIK                 10.8   Final   

       2   Robin Rom -92                               KFUM Arvika FK               11.2   Final   

       3   Albin Axelsson -92                       IF Göta                                  11.3   Final   

             P13  80 M                                       HEAT 2                                                      

       1   Filip Lööv -92                                Kils AIK                               11.0   Final   

       2   Niklas Strand -92                           Filipstads IF FIK                 11.3   Final   

       3   Andreas Karlsson -92                  IF Göta                                  11.3               

       4   Michael Simonsen -92                  IFK Kristinehamn               11.4               

       5   Andreas Persson -92                    Filipstads IF FIK                 12.0               

                                                                                                                                          

             P13  80 M                                       FINAL                                                       

       1   Jim Andersson -92                        Filipstads IF FIK                 10.8               

       2   Filip Lööv -92                                Kils AIK                               11.1               

       3   Robin Rom -92                               KFUM Arvika FK               11.2               

       4   Niklas Strand -92                           Filipstads IF FIK                 11.6               

       5   Albin Axelsson -92                       IF Göta                                  11.6               

 

             P13  600 M                                                                                                          

       1   Albin Axelsson -92                       IF Göta                               1.51,6               

       2   Robin Rom -92                               KFUM Arvika FK            1.55,9               

       3   Andreas Karlsson -92                  IF Göta                               1.56,7               

       4   Filip Lööv -92                                Kils AIK                            1.59,8               

       5   Andreas Persson -92                    Filipstads IF FIK              2.13,9               

 

             P13  HÖJD                                                                                                          

       1   Michael Simonsen -92                  IFK Kristinehamn               1.40               

       2   Niklas Strand -92                           Filipstads IF FIK                 1.30               

       3   Robin Rom -92                               KFUM Arvika FK               1.25               

       4   Filip Lööv -92                                Kils AIK                               1.20               

 

             P13  DISKUS 0,6                                                                                                

       1   Victor Maschel -92                       SK Bore                              38.90               

       2   Michael Simonsen -92                  IFK Kristinehamn             32.60               

       3   Jim Andersson -92                        Filipstads IF FIK               25.96               

       4   Mikael Larsson -92                       SK Bore                              24.98               

       5   Niklas Strand -92                           Filipstads IF FIK               24.25               

       6   Matti Engström -92                       Filipstads IF FIK               21.95               

       7   Filip Lööv -92                                Kils AIK                             19.95               

       8   Albin Axelsson -92                       IF Göta                                17.64               

 

             P12  80 M                                       HEAT 1                                                      

       1   Pontus Friberg -93                        IFK Kristinehamn               11.1   Final   

       2   Björn Svensson -93                      Filipstads IF FIK                 11.7   Final   

       3   Anders Nilsson -93                      KFUM Arvika FK               11.7               

       4   Oscar Vestlund -93                       Kils AIK                               11.7               

       5   Christian Aikio -93                        Ransäters AIS                     12.1               

             P12  80 M                                       HEAT 2                                                      

       1   Viktor Warg -93                             KFUM Arvika FK               11.4   Final   

       2   Victor Hermansson -93                Kils AIK                               11.5   Final   

       3   Mattias Gustavsson -93              IFK Kristinehamn               12.5               

       4   Daniel Olsson -93                         IF Göta                                  13.2               

                                                                                                                                          

             P12  80 M                                       HEAT 3                                                      

       1   Tim Maalsnes -93                         IF Göta                                  11.6   Final   

       2   Alexander Eriksson -93                Ransäters AIS                     11.7               

       3   Jesper Weslien -93                       IF Göta                                  11.8               

       4   Fabrel Kibondzi -93                      Filipstads IF FIK                 12.5               

       5   Remy Rom -93                               KFUM Arvika FK               12.5               

                                                                                                                                          

             P12  80 M                                       FINAL                                                       

       1   Pontus Friberg -93                        IFK Kristinehamn               11.1               

       2   Viktor Warg -93                             KFUM Arvika FK               11.5               

       3   Björn Svensson -93                      Filipstads IF FIK                 11.6               

       4   Victor Hermansson -93                Kils AIK                               11.7               

       5   Tim Maalsnes -93                         IF Göta                                  11.7               

 

             P12  600 M                                     HEAT 1                                                      

       1   Remy Rom -93                               KFUM Arvika FK            2.00,3               

       2   Alexander Eriksson -93                Ransäters AIS                  2.03,4               

       3   Daniel Olsson -93                         IF Göta                               2.04,4               

       4   Fabrel Kibondzi -93                      Filipstads IF FIK              2.06,7               

       5   Mattias Gustavsson -93              IFK Kristinehamn            2.07,3               

        -   Christian Aikio -93                        Ransäters AIS                     bröt               

                                                                                                                                          

             P12  600 M                                     HEAT 2                                                      

       1   Viktor Warg -93                             KFUM Arvika FK            1.53,7               

       2   Pontus Friberg -93                        IFK Kristinehamn            1.55,8               

       3   Jesper Weslien -93                       IF Göta                               1.57,2               

       4   Victor Hermansson -93                Kils AIK                            1.58,1               

       5   Oscar Vestlund -93                       Kils AIK                            2.01,2               

                                                                                                                                          

             P12  600 M                                     SAMLAD LISTA                                     

       1   Viktor Warg -93                             KFUM Arvika FK            1.53,7               

       2   Pontus Friberg -93                        IFK Kristinehamn            1.55,8               

       3   Jesper Weslien -93                       IF Göta                               1.57,2               

       4   Victor Hermansson -93                Kils AIK                            1.58,1               

       5   Remy Rom -93                               KFUM Arvika FK            2.00,3               

       6   Oscar Vestlund -93                       Kils AIK                            2.01,2               

       7   Alexander Eriksson -93                Ransäters AIS                  2.03,4               

       8   Daniel Olsson -93                         IF Göta                               2.04,4               

       9   Fabrel Kibondzi -93                      Filipstads IF FIK              2.06,7               

     10   Mattias Gustavsson -93              IFK Kristinehamn            2.07,3               

 

             P12  HÖJD                                                                                                          

       1   Viktor Warg -93                             KFUM Arvika FK               1.45               

       2   Oscar Vestlund -93                       Kils AIK                               1.40               

       3   Victor Hermansson -93                Kils AIK                               1.30               

       4   Tim Maalsnes -93                         IF Göta                                  1.30               

       5   Anders Nilsson -93                      KFUM Arvika FK               1.25               

       6   Jesper Weslien -93                       IF Göta                                  1.25               

       7   Christian Aikio -93                        Ransäters AIS                     1.25               

       8   Alexander Eriksson -93                Ransäters AIS                     1.25               

       9   Mattias Gustavsson -93              IFK Kristinehamn               1.25               

     10   Pontus Friberg -93                        IFK Kristinehamn               1.15               

     11   Johan Källman -93                        Ransäters AIS                     1.05               

 

             P12  DISKUS 0,6                                                                                                

       1   Sebastian Thörngren -93             SK Bore                              33.67               

       2   Victor Hermansson -93                Kils AIK                             29.03               

       3   Oscar Vestlund -93                       Kils AIK                             26.73               

       4   Mattias Gustavsson -93              IFK Kristinehamn             24.24               

       5   Viktor Warg -93                             KFUM Arvika FK             23.34               

       6   Pontus Friberg -93                        IFK Kristinehamn             22.96               

       7   Alexander Eriksson -93                Ransäters AIS                   20.83               

       8   Jesper Weslien -93                       IF Göta                                14.63               

        -   Fabian Westlund -93                    Kils AIK                               0.00               

        -   Remy Rom -93                               KFUM Arvika FK               0.00               

 

             PF12  STAFETT 1000 M              HEAT 1                                                      

       1   KFUM Arvika FK                                                                     2.56,4  

             Oscar Warg - Simon Karlén - Anders Nilsson - Remy Rom

       2   SK Bore                                                                                      2.56,8  

             Filip Löfvenholm - Emelie Bjuremo - Martin Jakobsson - Julia Karlenäs

       3   Filipstads IF FIK lag 2                                                              3.04,2  

             Maria Wennlund - Jonas Bergqvist - Fabriel Kibondzi - Fanny Dahlgren

       4   IK Vikings FIK                                                                          3.34,1  

             Ellinor Emilsson - Caroline Tidesten - Andreas Persson - Kristin Dahlin-Hedkvist

 

 

 

 

 

             PF12  STAFETT 1000 M              HEAT 2                                                      

       1   Kils AIK                                                                                     2.56,6  

             Hanna Hermansson - Anton Vestlund - Oscar Vestlund - Anton Nilsson

       2   IF Göta                                                                                       2.58,3  

             Elin Maxstad - Lydia Martinsson - Daniel Olsson - Jesper Weslien

       3   IFK Kristinehamn                                                                     2.58,5  

             Josefine Ekberg - Mattias Gustavsson - Pontus Fridberg - Malin Linder

       4   Filipstads IF FIK lag 1                                                              3.25,3  

             Henrik Persson - Pierre Strand - Daniel Sjöberg - Billy Dahlgren

                                                                                                                                          

             PF12  STAFETT 1000 M              SAMLAD LISTA                                     

       1   KFUM Arvika FK                         2.56,4                                              

       2   Kils AIK                                         2.56,6                                              

       3   SK Bore                                          2.56,8                                              

       4   IF Göta                                            2.58,3                                              

       5   IFK Kristinehamn                         2.58,5                                              

       6   Filipstads IF FIK lag 2                  3.04,2                                              

       7   Filipstads IF FIK lag 1                  3.25,3                                              

       8   IK Vikings FIK                              3.34,1                                              

 

             P11  60 M                                       HEAT 1                                                      

       1   Viktor Borg -94                              IF Göta                                    9.5   Final   

       2   Gustaf Glaad -94                            IFK Kristinehamn               10.1               

       3   Andreas Persson -94                    IK Vikings FIK                    10.5               

       4   Henrik Persson -94                       Filipstads IF FIK                 11.2               

                                                                                                                                          

             P11  60 M                                       HEAT 2                                                      

       1   Fredrik Finnstad -94                     Ekshärads FI                          9.2   Final   

       2   Jonas Bergqvist -94                      Filipstads IF FIK                   9.9               

       3   Anton Nilsson -94                        Kils AIK                               10.3               

       4   Martin Jakobsson -94                  SK Bore                                10.3               

                                                                                                                                          

             P11  60 M                                       HEAT 3                                                      

       1   Simon Karlén -94                           KFUM Arvika FK                 8.9   Final   

       2   Anton Vestlund -94                      Kils AIK                                 9.0   Final   

       3   Filip Lövenholm -94                      SK Bore                                  9.4   Final   

       4   Pierre Strand -94                            Filipstads IF FIK                 10.6               

 

 

 

 

 

                                                                                                                                          

             P11  60 M                                       FINAL                                                       

       1   Simon Karlén -94                           KFUM Arvika FK                 8.7               

       2   Anton Vestlund -94                      Kils AIK                                 8.8               

       3   Fredrik Finnstad -94                     Ekshärads FI                          8.9               

       4   Viktor Borg -94                              IF Göta                                    9.1               

       5   Filip Lövenholm -94                      SK Bore                                  9.1               

 

             P11  400 M                                     HEAT 1                                                      

       1   Billy Dahlgren -94                         Filipstads IF FIK              1.15,6               

       2   Daniel Sjöberg -94                        Filipstads IF FIK              1.19,4               

       3   Martin Jakobsson -94                  SK Bore                             1.21,5               

       4   Pierre Strand -94                            Filipstads IF FIK              1.28,0               

       5   Andreas Persson -94                    IK Vikings FIK                 1.28,1               

       6   Henrik Persson -94                       Filipstads IF FIK              1.39,6               

                                                                                                                                          

             P11  400 M                                     HEAT 2                                                      

       1   Fredrik Finnstad -94                     Ekshärads FI                     1.16,1               

       2   Anton Vestlund -94                      Kils AIK                            1.17,3               

       3   Filip Lövenholm -94                      SK Bore                             1.17,5               

       4   Anton Nilsson -94                        Kils AIK                            1.18,1               

       5   Gustaf Glaad -94                            IFK Kristinehamn            1.27,6               

                                                                                                                                          

             P11  400 M                                     SAMLAD LISTA                                     

       1   Billy Dahlgren -94                         Filipstads IF FIK              1.15,6               

       2   Fredrik Finnstad -94                     Ekshärads FI                     1.16,1               

       3   Anton Vestlund -94                      Kils AIK                            1.17,3               

       4   Filip Lövenholm -94                      SK Bore                             1.17,5               

       5   Anton Nilsson -94                        Kils AIK                            1.18,1               

       6   Daniel Sjöberg -94                        Filipstads IF FIK              1.19,4               

       7   Martin Jakobsson -94                  SK Bore                             1.21,5               

       8   Gustaf Glaad -94                            IFK Kristinehamn            1.27,6               

       9   Pierre Strand -94                            Filipstads IF FIK              1.28,0               

     10   Andreas Persson -94                    IK Vikings FIK                 1.28,1               

     11   Henrik Persson -94                       Filipstads IF FIK              1.39,6               

 

             P11  LÄNGD ZON                                                                                             

       1   Simon Karlén -94                           KFUM Arvika FK               4.55               

       2   Anton Vestlund -94                      Kils AIK                               4.16               

       3   Filip Lövenholm -94                      SK Bore                                3.83               

       4   Viktor Borg -94                              IF Göta                                  3.79               

       5   Jonas Bergqvist -94                      Filipstads IF FIK                 3.74               

       6   Gustaf Glaad -94                            IFK Kristinehamn               3.56               

       7   Pierre Strand -94                            Filipstads IF FIK                 3.50               

       8   Anton Nilsson -94                        Kils AIK                               3.46               

       9   Andreas Persson -94                    IK Vikings FIK                    3.12               

     10   Martin Jakobsson -94                  SK Bore                                3.03               

     11   Daniel Sjöberg -94                        Filipstads IF FIK                 3.01               

     12   Henrik Persson -94                       Filipstads IF FIK                 2.92               

 

             P11  SLUNGBOLL                                                                                             

       1   Anton Vestlund -94                      Kils AIK                             30.43               

       2   Simon Karlén -94                           KFUM Arvika FK             28.16               

       3   Filip Lövenholm -94                      SK Bore                              26.50               

       4   Pierre Strand -94                            Filipstads IF FIK               25.02               

       5   Adam Marttila -94                         Filipstads IF FIK               23.90               

       6   Gustaf Glaad -94                            IFK Kristinehamn             22.80               

       7   Jonas Bergqvist -94                      Filipstads IF FIK               22.19               

       8   Andreas Persson -94                    IK Vikings FIK                  17.10               

       9   Henrik Persson -94                       Filipstads IF FIK               13.21               

        -   Anton Nilsson -94                        Kils AIK                               0.00               

 

             P10  60 M                                                                                                            

       1   Adam Maschel -95                       SK Bore                                  9.5               

       2   Markus Fridberg -95                     IFK Kristinehamn                 9.7               

       3   Martin Jonsson -95                      SK Bore                                  9.7               

       4   Johan Bjuremo -95                        SK Bore                                  9.8               

       5   Arvid Windh -96                           Filipstads IF FIK                 10.1               

 

             P10  400 M                                                                                                          

       1   Adam Maschel -95                       SK Bore                             1.19,5               

       2   Johan Bjuremo -95                        SK Bore                             1.23,3               

       3   Martin Jonsson -95                      SK Bore                             1.23,8               

       4   Johannes Ekelund -95                  IF Göta                               1.38,3               

 

             P10  LÄNGD ZON                                                                                             

       1   Johan Bjuremo -95                        SK Bore                                3.80               

       2   Adam Maschel -95                       SK Bore                                3.71               

       3   Markus Fridberg -95                     IFK Kristinehamn               3.70               

       4   Martin Jonsson -95                      SK Bore                                3.38               

       5   Johannes Ekelund -95                  IF Göta                                  2.78               

 

             P10  SLUNGBOLL                                                                                             

       1   Markus Fridberg -95                     IFK Kristinehamn             19.26               

       2   Adam Maschel -95                       SK Bore                              15.43               

       3   Johan Bjuremo -95                        SK Bore                              13.32               

 

             PF10  STAFETT 1000 M              HEAT 1                                                      

       1   IK Vikings FIK lag 2                                                                 3.50,5  

             Lovisa Blomgren - Frida Persson - Kristin Tidesten - Tobias Johansson

       2   Filipstads IF FIK                                                                       3.52,9  

             Madeleine Josefsson - Sandra Gustavsson - Jaqueline De Lang - Nelly Dahlgren

       3   IFK Kristinehamn lag 2                                                            3.59,3  

             Sofie Karlsson - Hanna Peper - Erika Edström - Sabine Steen

                                                                                                                                          

             PF10  STAFETT 1000 M              HEAT 2                                                      

       1   SK Bore                                                                                      3.06,4  

             Sandra Olsson - Johan Bjuremo - Martin Jonsson - Adam Maschel

       2   IFK Kristinehamn lag 1                                                            3.20,4  

             Markus Fridberg - Evelina Simonsen - Casper Lindberg - Elvira Richardsson

       3   IK Vikings FIK lag 1                                                                 3.31,2               

             Olivia Blomgren - Marie Hedell - Alexandra Pfeiffer - Madelene Tönnberg           

       4   KFUM Arvika FK                                                                     3.46,9  

             Beatrice Johansson - Line Nilsson - Felicia Johansson - Clara Nilsson

                                                                                                                                          

             PF10  STAFETT 1000 M              SAMLAD LISTA                                     

       1   SK Bore                                          3.06,4                                              

       2   IFK Kristinehamn lag 1                3.20,4                                              

       3   IK Vikings FIK lag 1                     3.31,2                                              

       4   KFUM Arvika FK                         3.46,9                                              

       5   IK Vikings FIK lag 2                     3.50,5                                              

       6   Filipstads IF FIK                           3.52,9                                              

       7   IFK Kristinehamn lag 2                3.59,3                                              

 

             P9  60 M                                         HEAT 1                                                      

       1   Jakob Nilsson -96                         Kils AIK                                 9.7   Final   

       2   Anders Olsson -96                       Ransäters AIS                       9.9   Final   

       3   Casper Lindberg -96                     IFK Kristinehamn               10.1   Final   

       4   Oskar Warg -96                             KFUM Arvika FK               10.1   Final   

       5   Marcus Davidsson -96                Filipstads IF FIK                 11.1               

                                                                                                                                          

             P9  60 M                                         HEAT 2                                                      

       1   Adam Glaad -96                             IFK Kristinehamn               10.7   Final   

       2   Per Klintberg -96                           IFK Likenäs                         10.7               

       3   Kai Larsson -96                             IFK Sunnes FK                   10.8               

 

 

 

 

 

                                                                                                                                          

             P9  60 M                                         FINAL                                                       

       1   Jakob Nilsson -96                         Kils AIK                                 9.5               

       2   Anders Olsson -96                       Ransäters AIS                       9.6               

       3   Oskar Warg -96                             KFUM Arvika FK               10.0               

       4   Casper Lindberg -96                     IFK Kristinehamn               10.1               

       5   Adam Glaad -96                             IFK Kristinehamn               10.8               

 

             P9  400 M                                                                                                            

       1   Oskar Warg -96                             KFUM Arvika FK            1.19,1               

       2   Casper Lindberg -96                     IFK Kristinehamn            1.23,5               

       3   Anders Olsson -96                       Ransäters AIS                  1.26,5               

       4   Jakob Nilsson -96                         Kils AIK                            1.29,5               

       5   Kai Larsson -96                             IFK Sunnes FK                1.32,6               

       6   Per Klintberg -96                           IFK Likenäs                      1.34,9               

       7   Marcus Davidsson -96                Filipstads IF FIK              1.38,8               

       8   Adam Glaad -96                             IFK Kristinehamn            1.42,2               

 

             P9  LÄNGD ZON                                                                                               

       1   Oskar Warg -96                             KFUM Arvika FK               3.66               

       2   Jakob Nilsson -96                         Kils AIK                               3.45               

       3   Casper Lindberg -96                     IFK Kristinehamn               3.36               

       4   Anders Olsson -96                       Ransäters AIS                     3.29               

       5   Adam Glaad -96                             IFK Kristinehamn               3.00               

       6   Per Klintberg -96                           IFK Likenäs                         2.83               

       7   Marcus Davidsson -96                Filipstads IF FIK                 2.80               

       8   Kai Larsson -96                             IFK Sunnes FK                   2.77               

 

             P9  SLUNGBOLL                                                                                               

       1   Oskar Warg -96                             KFUM Arvika FK             25.46               

       2   Casper Lindberg -96                     IFK Kristinehamn             17.59               

       3   Jakob Nilsson -96                         Kils AIK                             17.20               

       4   Marcus Davidsson -96                Filipstads IF FIK               14.36               

       5   Kai Larsson -96                             IFK Sunnes FK                 13.93               

       6   Per Klintberg -96                           IFK Likenäs                       13.66               

       7   Anders Olsson -96                       Ransäters AIS                   12.81               

 

             P8  60 M                                         HEAT 1                                                      

       1   Tobias Johansson -97                  IK Vikings FIK                    10.6   Final   

       2   Rasmus Eriksson -98                    Kils AIK                               11.3               

       3   Oscar Carlsson -97                       Karlskoga FIF                      11.5               

       4   Simon Marklund -97                     SK Bore                                12.2               

       5   Isak Karlsson -98                          Kils AIK                               12.4               

                                                                                                                                          

             P8  60 M                                         HEAT 2                                                      

       1   Lucas Rådström -97                      Kils AIK                               10.5   Final   

       2   Rasmus Sjöstedt -97                     Filipstads IF FIK                 11.5               

       3   Daniel Thorén -97                         Ransäters AIS                     11.5               

       4   Rindert van Dijk -97                      Ekshärads FI                        12.7               

       5   Rasmus Strand -01                        Filipstads IF FIK                 19.1               

                                                                                                                                          

             P8  60 M                                         HEAT 3                                                      

       1   Martin Lövenholm -97                 SK Bore                                11.0   Final   

       2   Oscar Perman -97                          Kils AIK                               11.1   Final   

       3   Jacob Bergqvist -97                      Filipstads IF FIK                 11.2   Final   

       4   Linus Haraldsson -97                   Ransäters AIS                     11.9               

                                                                                                                                          

             P8  60 M                                         FINAL                                                       

       1   Lucas Rådström -97                      Kils AIK                               10.4               

       2   Tobias Johansson -97                  IK Vikings FIK                    10.5               

       3   Oscar Perman -97                          Kils AIK                               10.8               

       4   Martin Lövenholm -97                 SK Bore                                11.0               

       5   Jacob Bergqvist -97                      Filipstads IF FIK                 11.3               

 

             P8  400 M                                       HEAT 1                                                      

       1   Oscar Carlsson -97                       Karlskoga FIF                   1.31,5               

       2   Linus Haraldsson -97                   Ransäters AIS                  1.41,9               

       3   Simon Marklund -97                     SK Bore                             1.44,0               

       4   Rindert van Dijk -97                      Ekshärads FI                     1.46,3               

                                                                                                                                          

             P8  400 M                                       HEAT 2                                                      

       1   Lucas Rådström -97                      Kils AIK                            1.28,5               

       2   Tobias Johansson -97                  IK Vikings FIK                 1.31,0               

       3   Rasmus Sjöstedt -97                     Filipstads IF FIK              1.31,6               

       4   Oscar Perman -97                          Kils AIK                            1.32,0               

       5   Martin Lövenholm -97                 SK Bore                             1.36,8               

       6   Rasmus Eriksson -98                    Kils AIK                            1.39,7               

                                                                                                                                          

             P8  400 M                                       SAMLAD LISTA                                     

       1   Lucas Rådström -97                      Kils AIK                            1.28,5               

       2   Tobias Johansson -97                  IK Vikings FIK                 1.31,0               

       3   Oscar Carlsson -97                       Karlskoga FIF                   1.31,5               

       4   Rasmus Sjöstedt -97                     Filipstads IF FIK              1.31,6               

       5   Oscar Perman -97                          Kils AIK                            1.32,0               

       6   Martin Lövenholm -97                 SK Bore                             1.36,8               

       7   Rasmus Eriksson -98                    Kils AIK                            1.39,7               

       8   Linus Haraldsson -97                   Ransäters AIS                  1.41,9               

       9   Simon Marklund -97                     SK Bore                             1.44,0               

     10   Rindert van Dijk -97                      Ekshärads FI                     1.46,3               

 

             P8  LÄNGD ZON                                                                                               

       1   Lucas Rådström -97                      Kils AIK                               3.19               

       2   Oscar Perman -97                          Kils AIK                               3.10               

       3   Tobias Johansson -97                  IK Vikings FIK                    3.08               

       4   Rasmus Eriksson -98                    Kils AIK                               2.80               

       5   Jacob Bergqvist -97                      Filipstads IF FIK                 2.66               

       6   Simon Marklund -97                     SK Bore                                2.60               

       7   Rasmus Sjöstedt -97                     Filipstads IF FIK                 2.51               

       8   Rindert van Dijk -97                      Ekshärads FI                        2.48               

       9   Martin Lövenholm -97                 SK Bore                                2.30               

     10   Daniel Thorén -97                         Ransäters AIS                     2.29               

     11   Isak Karlsson -98                          Kils AIK                               2.26               

     12   Oscar Carlsson -97                       Karlskoga FIF                      2.24               

     13   Johan Traxler -98                           Filipstads IF FIK                 2.16               

     14   Rasmus Strand -01                        Filipstads IF FIK                 1.22               

 

             P8  SLUNGBOLL                                                                                               

       1   Rasmus Eriksson -98                    Kils AIK                             17.52               

       2   Simon Marklund -97                     SK Bore                              16.26               

       3   Lucas Rådström -97                      Kils AIK                             15.75               

       4   Isak Karlsson -98                          Kils AIK                             13.05               

       5   Tobias Johansson -97                  IK Vikings FIK                  12.99               

       6   Linus Haraldsson -97                   Ransäters AIS                   12.87               

       7   Oscar Carlsson -97                       Karlskoga FIF                    12.62               

       8   Daniel Thorén -97                         Ransäters AIS                     8.75               

       9   Rasmus Strand -01                        Filipstads IF FIK                 3.32               

        -   Martin Lövenholm -97                 SK Bore                                0.00               

 

             F14  100 M                                     HEAT 1                                                      

       1   Therese Lindhe -91                       IFK Kristinehamn               13.5   Final   

       2   Erika Andersson -91                     IFK Kristinehamn               13.9   Final   

       3   Malin Brattström -91                    IF Göta                                  14.2   Final   

       4   Gabriella Backman -91                  IFK Kristinehamn               15.3               

       5   Matilda Hildingsson -91              IFK Kristinehamn               15.9               

                                                                                                                                          

             F14  100 M                                     HEAT 2                                                      

       1   Mia Axelsson -91                          IFK Kristinehamn               13.2   Final   

       2   Sandra Aalto -91                           IFK Kristinehamn               13.6   Final   

       3   Karin Bergqvist -91                      Filipstads IF FIK                 14.4               

       4   Chatrine Gustavsson -91             IFK Kristinehamn               14.8               

             F14  100 M                                     FINAL                                                       

       1   Mia Axelsson -91                          IFK Kristinehamn               13.1               

       2   Sandra Aalto -91                           IFK Kristinehamn               13.4               

       3   Therese Lindhe -91                       IFK Kristinehamn               13.9               

       4   Erika Andersson -91                     IFK Kristinehamn               14.1               

       5   Malin Brattström -91                    IF Göta                                  14.5               

 

             F14  800 M                                                                                                          

       1   Therese Lindhe -91                       IFK Kristinehamn            2.38,8               

       2   Erika Andersson -91                     IFK Kristinehamn            2.48,9               

       3   Mia Axelsson -91                          IFK Kristinehamn            2.49,0               

       4   Chatrine Gustavsson -91             IFK Kristinehamn            2.53,1               

       5   Malin Brattström -91                    IF Göta                               2.57,6               

       6   Matilda Hildingsson -91              IFK Kristinehamn            3.01,1               

       7   Sandra Aalto -91                           IFK Kristinehamn            3.13,2               

       8   Gabriella Backman -91                  IFK Kristinehamn            3.29,4               

 

             F14  HÖJD                                                                                                          

       1   Therese Lindhe -91                       IFK Kristinehamn               1.45               

       2   Kristin Björkman -91                     IF Göta                                  1.40               

       3   Sandra Aalto -91                           IFK Kristinehamn               1.35               

       3   Chatrine Gustavsson -91             IFK Kristinehamn               1.35               

       3   Malin Brattström -91                    IF Göta                                  1.35               

       6   Mia Axelsson -91                          IFK Kristinehamn               1.30               

       7   Gabriella Backman -91                  IFK Kristinehamn               1.25               

       8   Erika Andersson -91                     IFK Kristinehamn               1.15               

       8   Matilda Hildingsson -91              IFK Kristinehamn               1.15               

 

             F14  KULA 3,0                                                                                                   

       1   Anna Jonasson -91                      IK Vikings FIK                  11.20               

       2   Gabriella Backman -91                  IFK Kristinehamn               9.96               

       3   Caroline Hermansson -91            Karlskoga FIF                      9.86               

       4   Mia Axelsson -91                          IFK Kristinehamn               8.86               

       5   Karin Bergqvist -91                      Filipstads IF FIK                 8.80               

       6   Chatrine Gustavsson -91             IFK Kristinehamn               8.41               

       7   Sandra Aalto -91                           IFK Kristinehamn               8.26               

       8   Therese Lindhe -91                       IFK Kristinehamn               8.21               

       9   Matilda Hildingsson -91              IFK Kristinehamn               7.03               

     10   Erika Andersson -91                     IFK Kristinehamn               6.74               

 

 

 

 

             F13  80 M                                       HEAT 1                                                      

       1   Therese Karlsson -92                   Karlskoga FIF                      11.8               

       2   Matilda Ehne -92                           IF Göta                                  11.9               

       3   Katrin Sjöberg -92                         Filipstads IF FIK                 12.3               

       4   Amanda Axelsson -92                  IFK Likenäs                         12.6               

                                                                                                                                          

             F13  80 M                                       HEAT 2                                                      

       1   Mikaela Persson -92                     IFK Likenäs                         11.6   Final   

       2   Sandra Sätherberg -92                  IF Göta                                  11.6   Final   

       3   Anna Oskarsson -92                    IK Vikings FIK                    12.1               

       4   Rebecka Johansson -92               Karlskoga FIF                      12.5               

                                                                                                                                          

             F13  80 M                                       HEAT 3                                                      

       1   Sara Eklund -92                             Filipstads IF FIK                 11.2   Final   

       2   Alexandra By -92                          KFUM Arvika FK               11.4   Final   

       3   Sofia Jakobsson -92                     SK Bore                                11.4   Final   

       4   Hanna Borg -92                             IF Göta                                  11.7               

       5   Malin Bengtsson -92                    IFK Likenäs                         12.6               

                                                                                                                                          

             F13  80 M                                       FINAL                                                       

       1   Sara Eklund -92                             Filipstads IF FIK                 11.1               

       2   Alexandra By -92                          KFUM Arvika FK               11.3               

       3   Sofia Jakobsson -92                     SK Bore                                11.3               

       4   Sandra Sätherberg -92                  IF Göta                                  11.7               

       5   Mikaela Persson -92                     IFK Likenäs                         11.8               

 

             F13  600 M                                                                                                          

       1   Hanna Borg -92                             IF Göta                               1.54,9               

       2   Sandra Sätherberg -92                  IF Göta                               1.56,0               

       3   Sofia Jakobsson -92                     SK Bore                             1.57,0               

       4   Therese Karlsson -92                   Karlskoga FIF                   2.00,4               

       5   Rebecka Johansson -92               Karlskoga FIF                   2.12,3               

       6   Anna Oskarsson -92                    IK Vikings FIK                 2.19,1               

        -   Barbelyne van Dijk -92                 Ekshärads FI                       bröt               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             F13  HÖJD                                                                                                          

       1   Alexandra Davidsson -92            Filipstads IF FIK                 1.40               

       2   Matilda Ehne -92                           IF Göta                                  1.35               

       3   Anna Oskarsson -92                    IK Vikings FIK                    1.35               

       4   Frida Nordin -92                            IF Göta                                  1.35               

       5   Mikaela Persson -92                     IFK Likenäs                         1.30               

       5   Amanda Axelsson -92                  IFK Likenäs                         1.30               

       7   Katrin Sjöberg -92                         Filipstads IF FIK                 1.25               

       8   Alexandra By -92                          KFUM Arvika FK               1.15               

 

             F13  DISKUS 0,6                                                                                                

       1   Johanna Larsson -92                    Filipstads IF FIK               25.73               

       2   Amanda Axelsson -92                  IFK Likenäs                       22.78               

       3   Rebecka Johansson -92               Karlskoga FIF                    20.26               

       4   Anna Oskarsson -92                    IK Vikings FIK                  18.27               

       5   Frida Nordin -92                            IF Göta                                17.88               

       6   Caroline Ejnermark -92                 IK Vikings FIK                  17.86               

       7   Therese Karlsson -92                   Karlskoga FIF                    16.45               

       8   Mikaela Persson -92                     IFK Likenäs                       15.95               

       9   Malin Bengtsson -92                    IFK Likenäs                       14.88               

 

             F12  80 M                                       HEAT 1                                                      

       1   Josefine Ekberg -93                      IFK Kristinehamn               11.7   Final   

       2   Sofia Ygfeldt -93                           Kils AIK                               12.0   Final   

       3   Elin Maxstadh -93                         IF Göta                                  12.0   Final   

       4   Elin Nilsson -93                             IK Vikings FIK                    12.6               

                                                                                                                                          

             F12  80 M                                       HEAT 2                                                      

       1   Emelie Bjuremo -93                       SK Bore                                11.8   Final   

       2   Malin Nilsson -93                         KFUM Arvika FK               12.2   Final   

       3   Carolin Andersson -93                 IFK Kristinehamn               12.3               

       4   Kristin Dahlin-Hedqvist -93        IK Vikings FIK                    13.0               

                                                                                                                                          

             F12  80 M                                       FINAL                                                       

       1   Josefine Ekberg -93                      IFK Kristinehamn               11.5               

       2   Emelie Bjuremo -93                       SK Bore                                11.7               

       3   Sofia Ygfeldt -93                           Kils AIK                               11.7               

       4   Elin Maxstadh -93                         IF Göta                                  12.3               

       5   Malin Nilsson -93                         KFUM Arvika FK               12.3               

 

 

 

 

             F12  600 M                                                                                                          

       1   Fanny Dahlgren -93                      Filipstads IF FIK              1.57,0               

       2   Julia Karlenäs -93                          SK Bore                             2.01,3               

       3   Sofia Ygfeldt -93                           Kils AIK                            2.01,9               

       4   Josefine Ekberg -93                      IFK Kristinehamn            2.03,7               

       5   Sara Andersson -93                      Karlskoga FIF                   2.08,8               

       6   Carolin Andersson -93                 IFK Kristinehamn            2.11,9               

 

             F12  HÖJD                                                                                                          

       1   Emelie Bjuremo -93                       SK Bore                                1.42               

       2   Kristin Dahlin-Hedqvist -93        IK Vikings FIK                    1.30               

       3   Julia Karlenäs -93                          SK Bore                                1.25               

       4   Jennifer Backman -93                   IFK Kristinehamn               1.20               

       5   Josefine Ekberg -93                      IFK Kristinehamn               1.20               

       6   Ida Thörngren -93                         SK Bore                                1.15               

       7   Elin Nilsson -93                             IK Vikings FIK                    1.15               

       8   Carolin Andersson -93                 IFK Kristinehamn               1.10               

       8   Sofia Ygfeldt -93                           Kils AIK                               1.10               

 

             F12  DISKUS 0,6                                                                                                

       1   Mari Wennlund -93                      Filipstads IF FIK               24.70               

       2   Julia Karlenäs -93                          SK Bore                              24.58               

       3   Ida Thörngren -93                         SK Bore                              23.40               

       4   Sofia Ygfeldt -93                           Kils AIK                             21.19               

       5   Jennifer Backman -93                   IFK Kristinehamn             19.09               

       6   Carolin Andersson -93                 IFK Kristinehamn             18.20               

       7   Malin Nilsson -93                         KFUM Arvika FK             17.43               

       8   Josefine Ekberg -93                      IFK Kristinehamn             10.05               

        -   Emelie Bjuremo -93                       SK Bore                                0.00               

        -   Johanna Hermansson -93            Karlskoga FIF                      0.00               

 

             F11  60 M                                       HEAT 1                                                      

       1   Anna Birgersson -94                    Karlskoga FIF                        9.2   Final   

       2   Ida Bohlin -94                                Ransäters AIS                       9.7   Final   

       3   Johanna Bergh -94                        IFK Sunnes FK                     9.8               

       4   Martina Persson -94                     IK Vikings FIK                      9.9               

       5   Malin Linder -94                            IFK Kristinehamn               10.5               

                                                                                                                                          

             F11  60 M                                       HEAT 2                                                      

       1   Lydia Martinsson -94                   IF Göta                                    9.4   Final   

       2   Emma Johansson -94                    Säffle FIK                               9.5   Final   

       3   Erika Axelsson -94                        IFK Likenäs                         11.1               

                                                                                                                                          

             F11  60 M                                       HEAT 3                                                      

       1   Tilda Ryberg -94                           SK Bore                                  9.4   Final   

       2   Maja Bengtsson -94                     IFK Likenäs                         10.5               

       3   Lisa Nilson-Hissa -94                   Kils AIK                               10.6               

       4   Caroline Tidesten -94                   IK Vikings FIK                    11.4               

                                                                                                                                          

             F11  60 M                                       FINAL                                                       

       1   Anna Birgersson -94                    Karlskoga FIF                        9.1               

       2   Tilda Ryberg -94                           SK Bore                                  9.2               

       3   Lydia Martinsson -94                   IF Göta                                    9.4               

       4   Emma Johansson -94                    Säffle FIK                               9.4               

       5   Ida Bohlin -94                                Ransäters AIS                       9.9               

 

             F11  400 M                                                                                                          

       1   Lydia Martinsson -94                   IF Göta                               1.14,5               

       2   Anna Birgersson -94                    Karlskoga FIF                   1.19,2               

       3   Malin Linder -94                            IFK Kristinehamn            1.22,5               

       4   Lisa Nilson-Hissa -94                   Kils AIK                            1.26,6               

 

             F11  LÄNGD ZON                                                                                             

       1   Lydia Martinsson -94                   IF Göta                                  3.96               

       2   Tilda Ryberg -94                           SK Bore                                3.78               

       3   Ida Bohlin -94                                Ransäters AIS                     3.54               

       4   Johanna Bergh -94                        IFK Sunnes FK                   3.41               

       5   Emma Johansson -94                    Säffle FIK                             3.37               

       6   Anna Birgersson -94                    Karlskoga FIF                      3.35               

       7   Malin Linder -94                            IFK Kristinehamn               3.34               

       8   Frida Olsson -94                            SK Bore                                3.27               

       9   Martina Persson -94                     IK Vikings FIK                    3.18               

     10   Julia Staaf -94                                Ransäters AIS                     3.10               

     11   Emma Olsson -94                          Kils AIK                               2.99               

     12   Caroline Tidesten -94                   IK Vikings FIK                    2.95               

     13   Lisa Nilson-Hissa -94                   Kils AIK                               2.93               

     14   Maja Bengtsson -94                     IFK Likenäs                         2.86               

     15   Frida Haraldsson -94                    Ransäters AIS                     2.61               

     16   Erika Axelsson -94                        IFK Likenäs                         2.52               

 

 

 

 

 

 

 

             F11  SLUNGBOLL                                                                                             

       1   Tilda Ryberg -94                           SK Bore                              25.09               

       2   Lisa Nilson-Hissa -94                   Kils AIK                             24.68               

       3   Ida Bohlin -94                                Ransäters AIS                   20.63               

       4   Caroline Tidesten -94                   IK Vikings FIK                  18.86               

       5   Emma Johansson -94                    Säffle FIK                           18.52               

       6   Malin Linder -94                            IFK Kristinehamn             17.27               

       7   Martina Persson -94                     IK Vikings FIK                  16.16               

       8   Julia Staaf -94                                Ransäters AIS                   16.02               

       9   Erika Axelsson -94                        IFK Likenäs                       13.91               

     10   Maja Bengtsson -94                     IFK Likenäs                       13.91               

     11   Emma Olsson -94                          Kils AIK                             13.10               

     12   Anna Birgersson -94                    Karlskoga FIF                    12.46               

        -   Johanna Bergh -94                        IFK Sunnes FK                   0.00               

        -   Frida Haraldsson -94                    Ransäters AIS                     0.00               

        -   Frida Olsson -94                            SK Bore                                0.00               

 

             F10  60 M                                       HEAT 1                                                      

       1   Julia Karlsson -95                         IF Göta                                    9.7   Final   

       2   Elenor Emilsson -95                      IK Vikings FIK                    10.4               

       3   Johanna Thörngren -95               SK Bore                                10.9               

       4   Johanna Sjöström -95                   Ransäters AIS                     11.7               

       5   Emma Johansson -95                    Filipstads IF FIK                 12.4               

                                                                                                                                          

             F10  60 M                                       HEAT 2                                                      

       1   Hanna Hermansson -95               Kils AIK                                 9.2   Final   

       2   Line Nilsson -95                            KFUM Arvika FK                 9.5   Final   

       3   Sandra Olsson -95                        SK Bore                                  9.6   Final   

       4   Olivia Blomgren -95                      IK Vikings FIK                    10.6               

                                                                                                                                          

             F10  60 M                                       HEAT 3                                                      

       1   Hanna Persson -95                       Kils AIK                                 9.3   Final   

       2   Alexandra Pfeiffer -95                   IK Vikings FIK                    10.0               

       3   Madelene Tönnberg -95              IK Vikings FIK                    10.0               

       4   Evelina Simonsen -95                   IFK Kristinehamn               10.5               

       5   Carolin Josefsson -95                   Ransäters AIS                     12.7               

                                                                                                                                          

             F10  60 M                                       FINAL                                                       

       1   Hanna Hermansson -95               Kils AIK                                 8.9               

       2   Line Nilsson -95                            KFUM Arvika FK                 9.5               

       3   Hanna Persson -95                       Kils AIK                                 9.5               

       4   Julia Karlsson -95                         IF Göta                                    9.7               

       5   Sandra Olsson -95                        SK Bore                                  9.7               

             F10  400 M                                                                                                          

       1   Hanna Hermansson -95               Kils AIK                            1.12,7               

       2   Sandra Olsson -95                        SK Bore                             1.22,2               

       3   Hanna Persson -95                       Kils AIK                            1.22,6               

       4   Julia Karlsson -95                         IF Göta                               1.24,3               

       5   Alexandra Pfeiffer -95                   IK Vikings FIK                 1.25,6               

       6   Madelene Tönnberg -95              IK Vikings FIK                 1.26,1               

       7   Evelina Simonsen -95                   IFK Kristinehamn            1.31,3               

       8   Olivia Blomgren -95                      IK Vikings FIK                 1.39,4               

 

             F10  LÄNGD ZON                                                                                             

       1   Hanna Hermansson -95               Kils AIK                               4.25               

       2   Julia Karlsson -95                         IF Göta                                  3.82               

       3   Hanna Persson -95                       Kils AIK                               3.55               

       4   Line Nilsson -95                            KFUM Arvika FK               3.54               

       5   Sandra Olsson -95                        SK Bore                                3.53               

       6   Madelene Tönnberg -95              IK Vikings FIK                    3.35               

       7   Evelina Simonsen -95                   IFK Kristinehamn               3.34               

       8   Alexandra Pfeiffer -95                   IK Vikings FIK                    3.26               

       9   Johanna Thörngren -95               SK Bore                                3.08               

     10   Olivia Blomgren -95                      IK Vikings FIK                    2.91               

     11   Carolin Josefsson -95                   Ransäters AIS                     2.26               

     12   Elenor Emilsson -95                      IK Vikings FIK                    2.26               

     13   Emma Johansson -95                    Filipstads IF FIK                 2.21               

 

             F10  SLUNGBOLL                                                                                             

       1   Sandra Olsson -95                        SK Bore                              25.32               

       2   Hanna Hermansson -95               Kils AIK                             22.39               

       3   Johanna Thörngren -95               SK Bore                              20.12               

       4   Julia Karlsson -95                         IF Göta                                18.48               

       5   Alexandra Pfeiffer -95                   IK Vikings FIK                  17.70               

       6   Olivia Blomgren -95                      IK Vikings FIK                  16.83               

       7   Madelene Tönnberg -95              IK Vikings FIK                  14.93               

       8   Evelina Simonsen -95                   IFK Kristinehamn             13.00               

       9   Hanna Persson -95                       Kils AIK                             12.18               

     10   Elenor Emilsson -95                      IK Vikings FIK                  11.36               

     11   Johanna Sjöström -95                   Ransäters AIS                   10.35               

     12   Emma Johansson -95                    Filipstads IF FIK                 9.23               

     13   Carolin Josefsson -95                   Ransäters AIS                     6.52               

 

 

 

 

             F9  60 M                                         HEAT 1                                                      

       1   Elvira Richardsson -96                 IFK Kristinehamn               10.1   Final   

       2   Linnea Bergsland -96                   Säffle FIK                             10.7   Final   

       3   Sandra Gustavsson -96                Filipstads IF FIK                 10.9               

       4   Felicia Johansson 96                    KFUM Arvika FK               11.7               

                                                                                                                                          

             F9  60 M                                         HEAT 2                                                      

       1   Anna Jansson -96                         Kils AIK                               10.6   Final   

       2   Julia Marklund -96                        SK Bore                                10.8               

       3   Sanna Olsson -96                          Ransäters AIS                     11.7               

       4   Frida Persson -96                          IK Vikings FIK                    12.0               

                                                                                                                                          

             F9  60 M                                         HEAT 3                                                      

       1   Clara Nilsson -96                           KFUM Arvika FK               10.3   Final   

       2   Marie Hedell -96                            IK Vikings FIK                    10.5   Final   

       3   Julia Jansson -96                           Kils AIK                               10.7               

       4   Hanna Peper -96                            IFK Kristinehamn               11.7               

                                                                                                                                          

             F9  60 M                                         HEAT 4                                                      

       1   Emilia Westlund -96                     Kils AIK                               10.8               

       2   Sofie Karlsson -96                        IFK Kristinehamn               11.0               

       3   Linnea Traxler -96                         Filipstads IF FIK                 11.4               

       4   Emelie Carlsson -96                      Karlskoga FIF                      11.4               

                                                                                                                                          

             F9  60 M                                         FINAL                                                       

       1   Elvira Richardsson -96                 IFK Kristinehamn                 9.9               

       2   Marie Hedell -96                            IK Vikings FIK                    10.3               

       3   Linnea Bergsland -96                   Säffle FIK                             10.3               

       4   Clara Nilsson -96                           KFUM Arvika FK               10.4               

       5   Anna Jansson -96                         Kils AIK                               10.5               

 

             F9  400 M                                       HEAT 1                                                      

       1   Emelie Carlsson -96                      Karlskoga FIF                   1.35,4               

       2   Linnea Traxler -96                         Filipstads IF FIK              1.37,1               

       3   Hanna Peper -96                            IFK Kristinehamn            1.38,3               

       4   Frida Persson -96                          IK Vikings FIK                 1.41,4               

       5   Sanna Olsson -96                          Ransäters AIS                  1.58,7               

 

 

 

 

 

                                                                                                                                          

             F9  400 M                                       HEAT 2                                                      

       1   Elvira Richardsson -96                 IFK Kristinehamn            1.21,7               

       2   Emilia Westlund -96                     Kils AIK                            1.24,7               

       3   Julia Marklund -96                        SK Bore                             1.27,7               

       4   Clara Nilsson -96                           KFUM Arvika FK            1.28,3               

       5   Marie Hedell -96                            IK Vikings FIK                 1.33,7               

       6   Sofie Karlsson -96                        IFK Kristinehamn            1.38,3               

                                                                                                                                          

             F9  400 M                                       SAMLAD LISTA                                     

       1   Elvira Richardsson -96                 IFK Kristinehamn            1.21,7               

       2   Emilia Westlund -96                     Kils AIK                            1.24,7               

       3   Julia Marklund -96                        SK Bore                             1.27,7               

       4   Clara Nilsson -96                           KFUM Arvika FK            1.28,3               

       5   Marie Hedell -96                            IK Vikings FIK                 1.33,7               

       6   Emelie Carlsson -96                      Karlskoga FIF                   1.35,4               

       7   Linnea Traxler -96                         Filipstads IF FIK              1.37,1               

       8   Hanna Peper -96                            IFK Kristinehamn            1.38,3               

       9   Sofie Karlsson -96                        IFK Kristinehamn            1.38,3               

     10   Frida Persson -96                          IK Vikings FIK                 1.41,4               

     11   Sanna Olsson -96                          Ransäters AIS                  1.58,7               

 

             F9  LÄNGD ZON                                                                                               

       1   Elvira Richardsson -96                 IFK Kristinehamn               3.42               

       2   Anna Jansson -96                         Kils AIK                               3.26               

       3   Emilia Westlund -96                     Kils AIK                               3.25               

       4   Julia Jansson -96                           Kils AIK                               3.17               

       5   Clara Nilsson -96                           KFUM Arvika FK               3.10               

       6   Julia Marklund -96                        SK Bore                                3.08               

       7   Marie Hedell -96                            IK Vikings FIK                    3.01               

       8   Felicia Johansson 96                    KFUM Arvika FK               2.97               

       9   Sofie Karlsson -96                        IFK Kristinehamn               2.89               

     10   Sandra Gustavsson -96                Filipstads IF FIK                 2.86               

     11   Linnea Traxler -96                         Filipstads IF FIK                 2.74               

     12   Alva Jansson -96                          IK Vikings FIK                    2.70               

     13   Linnea Bergsland -96                   Säffle FIK                             2.65               

     14   Frida Persson -96                          IK Vikings FIK                    2.59               

     15   Hanna Peper -96                            IFK Kristinehamn               2.50               

     16   Emelie Carlsson -96                      Karlskoga FIF                      2.46               

     17   Sanna Olsson -96                          Ransäters AIS                     2.43               

 

             F9  SLUNGBOLL                                                                                               

       1   Elvira Richardsson -96                 IFK Kristinehamn             17.20               

       2   Emilia Westlund -96                     Kils AIK                             15.22               

       3   Sandra Gustavsson -96                Filipstads IF FIK               13.94               

       4   Frida Persson -96                          IK Vikings FIK                  13.85               

       5   Sofie Karlsson -96                        IFK Kristinehamn             13.58               

       6   Marie Hedell -96                            IK Vikings FIK                  12.96               

       7   Hanna Peper -96                            IFK Kristinehamn             12.00               

       8   Clara Nilsson -96                           KFUM Arvika FK             11.38               

       9   Emelie Carlsson -96                      Karlskoga FIF                      9.88               

     10   Sanna Olsson -96                          Ransäters AIS                     9.48               

     11   Alva Jansson -96                          IK Vikings FIK                    7.88               

        -   Julia Marklund -96                        SK Bore                                0.00               

        -   Felicia Johansson 96                    KFUM Arvika FK               0.00               

 

             F8  60 M                                         HEAT 1                                                      

       1   Jaqueline Delang -97                    Filipstads IF FIK                 10.8   Final   

       2   Linn Karlsson -97                         Kils AIK                               10.9   Final   

       3   Caroline Olsson -97                      IFK Likenäs                         11.0               

       4   Kristin Tidesten -97                      IK Vikings FIK                    11.2               

       5   Linnea Hagström -98                    Kils AIK                               11.2               

                                                                                                                                          

             F8  60 M                                         HEAT 2                                                      

       1   Therese Karlsson -97                   Ransäters AIS                     10.5   Final   

       2   Julia Kjellberg -97                         SK Bore                                11.1               

       3   Sabine Steen -97                           IFK Kristinehamn               11.2               

       4   Lovisa Blomgren -97                    IK Vikings FIK                    11.8               

       5   Beatrice Johansson -99                KFUM Arvika FK               12.7               

                                                                                                                                          

             F8  60 M                                         HEAT 3                                                      

       1   Kajsa Karlén -98                            KFUM Arvika FK               10.4   Final   

       2   Ella Sjödin -97                                SK Bore                                11.1               

       3   Louise Sjöström -97                      Ransäters AIS                     11.6               

       4   Erica Edström -97                          IFK Kristinehamn               12.3               

       5   Matilda Ekelund -98                     Kils AIK                               12.3               

                                                                                                                                          

             F8  60 M                                         HEAT 4                                                      

       1   Madeleine Josefsson -97             Filipstads IF FIK                 11.2               

       2   Olivia Weslien -97                        IF Göta                                  11.2               

       3   Ellinor Strand -00                          Filipstads IF FIK                 15.1               

                                                                                                                                          

             F8  60 M                                         HEAT 5                                                      

       1   Irene Ekelund -97                          Kils AIK                               10.2   Final   

       2   Moa Skytte -97                              Kils AIK                               11.7               

       3   Ida Emilsson -97                            IK Vikings FIK                    11.7               

       4   Nelly Dahlgren -97                        Filipstads IF FIK                 11.9               

             F8  60 M                                         FINAL                                                       

       1   Irene Ekelund -97                          Kils AIK                                 9.9               

       2   Therese Karlsson -97                   Ransäters AIS                     10.3               

       3   Kajsa Karlén -98                            KFUM Arvika FK               10.5               

       4   Linn Karlsson -97                         Kils AIK                               10.7               

       5   Jaqueline Delang -97                    Filipstads IF FIK                 10.8               

 

             F8  400 M                                       HEAT 1                                                      

       1   Sabine Steen -97                           IFK Kristinehamn            1.32,3               

       2   Matilda Ekelund -98                     Kils AIK                            1.39,5               

       3   Kristin Tidesten -97                      IK Vikings FIK                 1.40,0               

       4   Erica Edström -97                          IFK Kristinehamn            1.43,3               

       4   Lovisa Blomgren -97                    IK Vikings FIK                 1.43,3               

                                                                                                                                          

             F8  400 M                                       HEAT 2                                                      

       1   Irene Ekelund -97                          Kils AIK                            1.23,2               

       2   Ella Sjödin -97                                SK Bore                             1.28,8               

       3   Julia Kjellberg -97                         SK Bore                             1.34,7               

       4   Olivia Weslien -97                        IF Göta                               1.35,7               

       5   Caroline Olsson -97                      IFK Likenäs                      1.36,5               

       6   Linn Karlsson -97                         Kils AIK                            1.45,5               

                                                                                                                                          

             F8  400 M                                       SAMLAD LISTA                                     

       1   Irene Ekelund -97                          Kils AIK                            1.23,2               

       2   Ella Sjödin -97                                SK Bore                             1.28,8               

       3   Sabine Steen -97                           IFK Kristinehamn            1.32,3               

       4   Julia Kjellberg -97                         SK Bore                             1.34,7               

       5   Olivia Weslien -97                        IF Göta                               1.35,7               

       6   Caroline Olsson -97                      IFK Likenäs                      1.36,5               

       7   Matilda Ekelund -98                     Kils AIK                            1.39,5               

       8   Kristin Tidesten -97                      IK Vikings FIK                 1.40,0               

       9   Erica Edström -97                          IFK Kristinehamn            1.43,3               

       9   Lovisa Blomgren -97                    IK Vikings FIK                 1.43,3               

     11   Linn Karlsson -97                         Kils AIK                            1.45,5               

 

             F8  LÄNGD ZON                                                                                               

       1   Kajsa Karlén -98                            KFUM Arvika FK               3.26               

       2   Caroline Olsson -97                      IFK Likenäs                         3.18               

       3   Irene Ekelund -97                          Kils AIK                               3.11               

       4   Felicia Johansson -97                   SK Bore                                2.79               

       5   Therese Karlsson -97                   Ransäters AIS                     2.75               

       6   Julia Kjellberg -97                         SK Bore                                2.73               

       7   Linnea Hagström -98                    Kils AIK                               2.69               

       8   Moa Skytte -97                              Kils AIK                               2.69               

       9   Jaqueline Delang -97                    Filipstads IF FIK                 2.64               

     10   Louise Sjöström -97                      Ransäters AIS                     2.63               

     11   Linn Karlsson -97                         Kils AIK                               2.61               

     12   Olivia Weslien -97                        IF Göta                                  2.59               

     13   Sabine Steen -97                           IFK Kristinehamn               2.50               

     14   Kristin Tidesten -97                      IK Vikings FIK                    2.59               

     15   Madeleine Josefsson -97             Filipstads IF FIK                 2.39               

     16   Matilda Ekelund -98                     Kils AIK                               2.34               

     17   Lovisa Blomgren -97                    IK Vikings FIK                    2.33               

     18   Ella Sjödin -97                                SK Bore                                2.31               

     19   Nelly Dahlgren -97                        Filipstads IF FIK                 2.28               

     20   Erica Edström -97                          IFK Kristinehamn               2.25               

     21   Ida Emilsson -97                            IK Vikings FIK                    2.09               

     22   Beatrice Johansson -99                KFUM Arvika FK               1.95               

     23   Nadia Fernando -97                      Filipstads IF FIK                 1.88               

     24   Ellinor Strand -00                          Filipstads IF FIK                 1.81               

     25   Linnea Johannesson -98              Kils AIK                               1.80               

     26   Stina Olsson -97                            SK Bore                                1.74               

 

             F8  SLUNGBOLL                                                                                               

       1   Ella Sjödin -97                                SK Bore                              16.60               

       2   Felicia Johansson -97                   SK Bore                              16.07               

       3   Stina Olsson -97                            SK Bore                              15.69               

       4   Julia Kjellberg -97                         SK Bore                              15.62               

       5   Linn Karlsson -97                         Kils AIK                             13.22               

       6   Linnea Hagström -98                    Kils AIK                             12.14               

       7   Caroline Olsson -97                      IFK Likenäs                       11.81               

       8   Irene Ekelund -97                          Kils AIK                             10.86               

       9   Kristin Tidesten -97                      IK Vikings FIK                    9.62               

     10   Matilda Ekelund -98                     Kils AIK                               9.28               

     11   Lovisa Blomgren -97                    IK Vikings FIK                    8.50               

     12   Sabine Steen -97                           IFK Kristinehamn               8.47               

     13   Erica Edström -97                          IFK Kristinehamn               7.98               

     14   Linnea Johansson -98                  Kils AIK                               7.24               

     15   Beatrice Johansson -99                KFUM Arvika FK               7.09               

     16   Ida Emilsson -97                            IK Vikings FIK                    5.18               

Uppdaterad: 03 APR 2010 11:52
Skribent: Mats Svärdsen

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: This is a mailto link

Se all info