Hoppa till sidans innehåll

3-4 sept, 2005 - Distrikt mästerskap, Sunne


  Resultat   DM 3-4/9 - 2005

    MÄN 100 M    Vind -2,67

1 Leif Johansson -50 Kils AIK Friidrott 14.19

    P 19 SPJUT    

1 Marcus Persson-87 KFUM Arvika FK 61.40

    P 17 100 M    Vind -2,67

1 Robin Nordenberg -89 Kils AIK Friidrott 11.88
2 Tomas Olsson -89 Kils AIK Friidrott 12.52
3 Rikard Karlsson -89 Kils AIK Friidrott 12.79
4 Sebastian Johansson -89 Karlskoga FI 12.83
5 Andreas Larsson -89 IFK Sunnes FK 14.00

    P 17 200 M    Vind 5,40

1 Robin Nordenberg -89 Kils AIK Friidrott 23.15
2 Tomas Olsson -89 Kils AIK Friidrott 23.76
3 Rikard Karlsson -89 Kils AIK Friidrott 24.71
4 Andreas Larsson -89 IFK Sunnes FK 27.29

    P 17 400 M    

1 Robin Nordenberg -89 Kils AIK Friidrott 53.76
2 Rikard Karlsson -89 Kils AIK Friidrott 55.18
3 Sebastian Johansson -89 Karlskoga FI 55.43
4 Marcus Ottersten -89 Kils AIK Friidrott 58.61

    P 17 300 M HÄCK    

1 Rikard Karlsson -89 Kils AIK Friidrott 44.24
2 Anders Johansson -89 Kils AIK Friidrott 46.84

    P 17 HÖJD    

1 Robin Nordenberg -89 Kils AIK Friidrott 1.86
2 Sebastian Johansson -89 Karlskoga FI 1.65
3 Anders Johansson -89 Kils AIK Friidrott 1.65
4 Andreas Larsson -89 IFK Sunnes FK 1.60

    P 17 STAV    

1 Andreas Larsson -89 IFK Sunnes FK 2.00

    P 17 LÄNGD    

1 Anders Johansson -89 Kils AIK Friidrott 5.42 -2,49
2 Andreas Larsson -89 IFK Sunnes FK 4.71 -2,44

    P 17 TRESTEG    

1 Tomas Olsson -89 Kils AIK Friidrott 12.56 1,32
2 Robin Nordenberg -89 Kils AIK Friidrott 12.28 1,25
3 Sebastian Johansson -89 Karlskoga FI 11.02 2,36 10,55 +0,75

    P 17 SPJUT 700    

1 Mikael Sundler-88 SK Bore Friidrott 76.68 Sv.Rek
2 Erik Markusson -89 SK Bore Friidrott 47.15
3 Andreas Larsson -89 IFK Sunnes FK 33.92

    P 15 100 M    Vind -2,58

1 Mathias Dufournier -90 IK Viking FIK 12.47
2 Linus Gamnis -90 Säffle FIK 12.51
3 Markus Lenell -90 IF Göta 12.68

    P 15 300 M    

1 Mathias Dufournier -90 IK Viking FIK 38.16

    P 15 100 M HÄCK    Vind 3,70

1 Markus Johansson -90 Säffle FIK 14.44
2 Douglas Stenberg -90 IF Göta 14.53

    P 15 HÖJD    

1 Markus Johansson -90 Säffle FIK 1.80

    P 15 LÄNGD    

1 Douglas Stenberg -90 IF Göta 5.90 -2,14
2 Mathias Dufournier -90 IK Viking FIK 5.37 -1,64 5.36
3 Markus Lenell -90 IF Göta 5.37 -1,94 5.32

    P 15 TRESTEG    

1 Linus Gamnis -90 Säffle FIK 11.70 3,75 11,40 +1,79
2 Markus Johansson -90 Säffle FIK 11.61 1,40

    P 15 KULA 4,0    

1 Markus Johansson -90 Säffle FIK 13.87
2 Douglas Stenberg -90 IF Göta 12.28

    P 15 SPJUT 600    

1 Markus Lenell -90 IF Göta 40.59

    P 14 100 M    Vind -2,78

1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott 12.65
2 Johan Olsson -91 Kils AIK Friidrott 13.27
3 Jesper Vestlund -91 Kils AIK Friidrott 13.60
4 Johan Lindell -91 IFK Kristinehamn 14.55
5 Adam Högblom -91 IFK Kristinehamn 15.04

    P 14 300 M    

1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott 38.19 DR
2 Johan Olsson -91 Kils AIK Friidrott 41.54
Jesper Vestlund -91 Kils AIK Friidrott dnf

    P 14 800 M    

1 Jesper Vestlund -91 Kils AIK Friidrott 2,21,44
2 Johan Miller -91 IF Göta 2,30,85

    P 14 100 M HÄCK    Vind 3,70

1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott 15.24
2 Adam Högblom -91 IFK Kristinehamn 20.70

    P 14 HÖJD    

1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott 1.70
2 Christopher Görden -91 IFK Kristinehamn 1.45
3 Johan Lindell -91 IFK Kristinehamn 1.25

    P 14 STAV    

1 Hugo Moberg -91 IFK Kristinehamn 2.72
2 Christopher Görden -91 IFK Kristinehamn 2.10

    P 14 LÄNGD    

1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott 5.19 -1,77
2 Johan Olsson -91 Kils AIK Friidrott 4.83 -2,45
3 Jesper Vestlund -91 Kils AIK Friidrott 4.60 -2,55
4 Johan Lindell -91 IFK Kristinehamn 3.93 -2,58
5 Adam Högblom -91 IFK Kristinehamn 3.71 -3,06

    P 14 TRESTEG    

1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott 10.53 2,61 10,20 +1,93
2 Johan Lindell -91 IFK Kristinehamn 9.83 1,55
3 Hugo Moberg -91 IFK Kristinehamn 9.80 2,29
4 Adam Högblom -91 IFK Kristinehamn 8.99 3,57 8,92 +1,81

    P 14 KULA 4,0    

1 Stefan Sundler -91 SK Bore Friidrott 12.04

    P 14 SPJUT 600    

1 Stefan Sundler -91 SK Bore Friidrott 40.60
2 Pontus Strand -91 Filipstads IF FIK 34.74
3 Christopher Görden -91 IFK Kristinehamn 32.07
4 Hugo Moberg -91 IFK Kristinehamn 30.55
5 Johan Lindell -91 IFK Kristinehamn 21.57

    P 13 80 M  HEAT 1  Vind -3,83

1 Oskar Jansson -92 IFK Sunnes FK 11.29 Final
2 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 11.37 Final
3 Mattias Lundqvist -92 IF Göta 11.46 Final
4 Robin Rom -92 KFUM Arvika FK 11.49 Final
5 Albin Axelsson -92 IF Göta 11.54

    P 13 80 M  HEAT 2  Vind -2,82

1 Michael Dahlström -92 IF Göta 10.82 Final
2 Anton Thimfors -92 IF Göta 11.28 Final
3 Andreas Karlsson -92 IF Göta 12.14

    P 13 80 M  FINAL  Vind -1,86

1 Robin Rom -92 KFUM Arvika FK 10.97
2 Oskar Jansson -92 IFK Sunnes FK 11.02
3 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 11.08
4 Michael Dahlström -92 IF Göta 11.10
5 Mattias Lundqvist -92 IF Göta 11.30
6 Anton Thimfors -92 IF Göta 11.42

    P 13 200 M    Vind 3,60

1 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 26.54
2 Robin Rom -92 KFUM Arvika FK 26.60
3 Anton Thimfors -92 IF Göta 27.91
4 Mattias Lundqvist -92 IF Göta 28.20
5 Albin Axelsson -92 IF Göta 28.20

    P 13 600 M    

1 Albin Axelsson -92 IF Göta 1,48,28
2 Andreas Karlsson -92 IF Göta 1,53,07
3 Axel Danielsson -92 KFUM Arvika FK 2,01,88

    P 13 60 M HÄCK    Vind 2,30

1 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 9.52
2 Albin Axelsson -92 IF Göta 9.75
3 Anton Thimfors -92 IF Göta 10.04

    P 13 HÖJD    

1 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 1.49
2 Axel Danielsson -92 KFUM Arvika FK 1.46
3 Michael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 1.43
4 Niklas Strand -92 Filipstads IF FIK 1.20
Robin Rom -92 KFUM Arvika FK dnf

    P 13 STAV    

1 Axel Danielsson -92 KFUM Arvika FK 2.50
2 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 2.30
3 Anton Thimfors -92 IF Göta 2.10
3 Albin Axelsson -92 IF Göta 2.10
5 Simon Ryen -92 IF Göta 1.80

    P 13 LÄNGD ZON    

1 Oskar Jansson -92 IFK Sunnes FK 5.18 3,77 5,07 +1,44
2 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 4.94 2,93
3 Albin Axelsson -92 IF Göta 4.80 2,29 4,67 +1,39
4 Robin Rom -92 KFUM Arvika FK 4.79 3,31
5 Mattias Lundqvist -92 IF Göta 4.55 3,62
6 Emil Holmberg -92 SK Bore Friidrott 4.41 4,37 1,33 +1,95
7 Anton Thimfors -92 IF Göta 4.35 3,32

    P 13 TRESTEG ZON    

1 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 10.69 -2,00
2 Niklas Strand -92 Filipstads IF FIK 10.54 -1,74
3 Axel Danielsson -92 KFUM Arvika FK 9.88 -1,27
4 Anton Thimfors -92 IF Göta 9.85 -2,07
5 Michael Dahlström -92 IF Göta 9.80 -2,10
6 Robin Rom -92 KFUM Arvika FK 9.61 -2,11
7 Albin Axelsson-92 IF Göta 9.27 -1,17
8 Mikael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 9.13 -1,74

    P 13 KULA 3,0    

1 Jonatan Laack -92 SK Bore Friidrott 13.51
2 Michael Dahlström -92 IF Göta 12.55
3 Oskar Jansson -92 IFK Sunnes FK 10.77

    P 13 SPJUT 400    

1 Jonatan Laack -92 SK Bore Friidrott 49.40
2 Victor Maschel -92 SK Bore Friidrott 43.04
3 Michael Dahlström -92 IF Göta 34.03
4 Michael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 33.44
5 Mikael Larsson -92 SK Bore Friidrott 30.87
6 Albin Axelsson -92 IF Göta 26.82

    P 12 80 M  HEAT 1  Vind -2,97

1 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 11.31 Final
2 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 11.60 Final
3 Viktor Warg -93 KFUM Arvika FK 12.09 Final
4 Tim Maalsnes -93 IF Göta 12.46 Final
5 Daniel Olsson -93 IF Göta 13.48

    P 12 80 M  HEAT 2  Vind -3,50

1 Sven Visser -93 SK Bore Friidrott 11.74 Final
2 Alexander Eriksson -93 Ransäter AIS 12.87 Final
3 Remy Rom -93 KFUM Arvika FK 13.08
4 Fredrik Eråker -93 IF Göta 13.74

    P 12 80 M  FINAL  Vind -2,13

1 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 11.35
2 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 11.56
3 Sven Visser -93 SK Bore Friidrott 11.60
4 Viktor Warg -93 KFUM Arvika FK 11.93
5 Tim Maalsnes -93 IF Göta 12.40
6 Alexander Eriksson -93 Ransäter AIS 13.57

    P 12 600 M    

1 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 1,49,36
2 Tim Maalsnes -93 IF Göta 1,51,84
3 Fredrik Eråker -93 IF Göta 1,54,71
4 Daniel Olsson -93 IF Göta 1,55,93
5 Alexander Eriksson -93 Ransäter AIS 1,56,40
6 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 1,56,60

    P 12 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind 2,73

1 Oscar Vestlund -93 Kils AIK Friidrott 10.32
2 Viktor Warg -93 KFUM Arvika FK 10.42
3 Sven Visser -93 SK Bore Friidrott 12.28
4 Daniel Olsson -93 IF Göta 12.86

    P 12 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind 2,10

1 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 10.03
2 Tim Maalsnes -93 IF Göta 11.17

    P 12 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA  

1 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 10.03
2 Oscar Vestlund -93 Kils AIK Friidrott 10.32
3 Viktor Warg -93 KFUM Arvika FK 10.42
4 Tim Maalsnes -93 IF Göta 11.17
5 Sven Visser -93 SK Bore Friidrott 12.28
6 Daniel Olsson -93 IF Göta 12.86

    P 12 HÖJD    

1 Viktor Warg -93 KFUM Arvika FK 1.48
2 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 1.40
3 Sebastian Thörngren -93 SK Bore Friidrott 1.35 o
4 Oscar Vestlund -93 Kils AIK Friidrott 1.35 xo o
5 Alexander Eriksson -93 Ransäter AIS 1.30 o
6 Tim Maalsnes -93 IF Göta 1.30 xo
7 Remy Rom -93 KFUM Arvika FK 1.20

    P 12 LÄNGD ZON    

1 Viktor Warg -93 KFUM Arvika FK 4.90 4,46 3,63 +1,09
2 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 4.89 4,00 2,50 +0,92
3 Tim Maalsnes -93 IF Göta 4.49 2,46 4,39 +1,77
4 Sven Visser -93 SK Bore Friidrott 4.33 3,59 4,19 +1,08
5 Fredrik Eråker -93 IF Göta 4.15 3,48
6 Remy Rom -93 KFUM Arvika FK 4.03 1,60
7 Anton Wikström -93 Karlskoga FI 4.01 2,44
8 Daniel Olsson -93 IF Göta 3.77 2,77 3,67 +1,82

    P 12 KULA 3,0    

1 Sebastian Thörngren -93 SK Bore Friidrott 11.50
2 Oscar Vestlund -93 Kils AIK Friidrott 10.51
3 Anders Pettersson -93 Säffle FIK 10.24
4 Viktor Warg -93 KFUM Arvika FK 8.69
5 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 7.69
6 Tim Maalsnes -93 IF Göta 6.42
7 Daniel Olsson -93 IF Göta 6.12
8 Sven Visser -93 SK Bore Friidrott 5.52
9 Fredrik Eråker -93 IF Göta 5.50

    P 12 SPJUT 400    

1 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 42.19
2 Sebastian Thörngren -93 SK Bore Friidrott 37.33
3 Oscar Vestlund -93 Kils AIK Friidrott 29.83
4 Viktor Warg -93 KFUM Arvika FK 26.89
5 Alexander Eriksson -93 Ransäter AIS 25.64
6 Tim Maalsnes -93 IF Göta 22.36
7 Fredrik Eråker -93 IF Göta 19.61
8 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 16.32
9 Daniel Olsson -93 IF Göta 14.64

    P 11 60 M  HEAT 1  Vind -3,70

1 Olof Guldbrandsson -94 Kils AIK Friidrott 9.69 Final
2 Nils Andersson -94 SK Bore Friidrott 10.29 Final
3 Andreas Persson -94 IK Viking FIK 11.12

    P 11 60 M  HEAT 2  Vind -2,83

1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika FK 9.07 Final
2 Anton Vestlund -94 Kils AIK Friidrott 9.18 Final
3 Viktor Borg -94 IF Göta 9.37 Final
4 Filip Löfvenholm -94 SK Bore Friidrott 9.44 Final

    P 11 60 M  FINAL  Vind -1,84

1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika FK 8.98
2 Anton Vestlund -94 Kils AIK Friidrott 9.06
3 Viktor Borg -94 IF Göta 9.27
4 Filip Löfvenholm -94 SK Bore Friidrott 9.70
5 Nils Andersson -94 SK Bore Friidrott 10.07

    P 11 600 M    

1 Martin Jakobsson -94 SK Bore Friidrott 2,07,95
2 Daniel Berden -94 IF Göta 2,09,13
3 Andreas Persson -94 IK Viking FIK 2,23,21

    P 11 60 M HÄCK    Vind 2,46

1 Anton Vestlund -94 Kils AIK Friidrott 11.85
2 Filip Löfvenholm -94 SK Bore Friidrott 12.54
3 Viktor Borg -94 IF Göta 12.67
4 Andreas Persson -94 IK Viking FIK 15.18

    P 11 HÖJD    

1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika FK 1.36
2 Pierre Strand -94 Filipstads IF FIK 1.28 o
3 Anton Vestlund -94 Kils AIK Friidrott 1.28 ox
4 Viktor Borg -94 IF Göta 1.15
5 Andreas Persson -94 IK Viking FIK 1.05

    P 11 LÄNGD ZON    

1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika FK 4.90 2,05 4,89 +0,92
2 Anton Vestlund -94 Kils AIK Friidrott 4.51 3,77 4,46 +1,10
3 Viktor Borg -94 IF Göta 3.95 3,29
4 Nils Andersson -94 SK Bore Friidrott 3.93 3,25 3,83 +1,77
5 Filip Löfvenholm -94 SK Bore Friidrott 3.77 1,35
6 Andreas Persson -94 IK Viking FIK 3.43 0,92

    P 11 KULA 2,0    

1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika FK 11.45
2 Viktor Borg -94 IF Göta 8.10
3 Filip Löfvenholm -94 SK Bore Friidrott 7.77
4 Andreas Persson -94 IK Viking FIK 6.88

    P 11 SPJUT 400    

1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika FK 30.89
2 Filip Löfvenholm -94 SK Bore Friidrott 25.55
3 Pierre Strand -94 Filipstads IF FIK 22.80
4 Anton Vestlund -94 Kils AIK Friidott 22.52
5 Andreas Persson -94 IK Viking FIK 16.35
6 Daniel Berden -94 IF Göta 10.93

    KVINNOR 100 M    Vind -3,04

1 Sofie Wadelius-82 Kils AIK Friidrott 12.81

    KVINNOR 200 M    Vind 3,30

1 Sofie Wadelius-82 Kils AIK Friidrott 25.67

    KVINNOR STAV    

1 Karin Sindsjö-87 Säffle FIK 2.90

    F 17 200 M    Vind 3,30

1 Sofia Thorin -89 Kils AIK Friidrott 25.51
2 Johanna Aalto -89 IFK Kristinehamn 27.50
3 Josefin Särén -89 Kils AIK Friidrott 28.94

    F 17 400 M    

1 Sofia Thorin -89 Kils AIK Friidrott 59.30
2 Josefin Särén -89 Kils AIK Friidrott 65.91

    F 17 100 M HÄCK    Vind 3,70

1 Lovisa Lindhe -89 IFK Kristinehamn 15.10

    F 17 HÖJD    

1 Lovisa Lindhe -89 IFK Kristinehamn 1.55

    F 17 STAV    

1 Lovisa Lindhe -89 IFK Kristinehamn 2.30

    F 17 TRESTEG    

1 Johanna Aalto -89 IFK Kristinehamn 9.79 -2,57
2 Sofia Thorin -89 Kils AIK Friidrott 9.71 -3,01 9,59 -1,94

    F 17 SPJUT 600    

1 Sarah Lindberg -89 SK Bore Friidrott 36.23

    F 15 100 M    Vind -3-04

1 Erica Pettersson -90 Kils AIK Friidrott 12.83
2 Emma Stridsberg -90 IF Göta 13.67

    F 15 300 M    

1 Erica Pettersson -90 Kils AIK Friidrott 42.00

    F 15 80 M HÄCK    Vind 3,30

1 Emma Stridsberg -90 IF Göta 12.27

    F 15 HÖJD    

1 Amanda Öberg -90 IF Göta 1.55

    F 15 LÄNGD    

1 Erica Pettersson -90 Kils AIK Friidrott 4.83 2,74

    F 15 KULA 3,0    

1 Amanda Öberg -90 IF Göta 11.74

    F 15 SPJUT 400    

1 Amanda Öberg -90 IF Göta 32.08

    F 14 100 M    Vind -1,72

1 Emilia Segerdahl -91 IF Göta 13.29
2 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 13.62
3 Victoria Dronsfield -91 IF Göta 13.89

    F 14 300 M    

1 Emilia Segerdahl -91 IF Göta 42.62
2 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 44.51
3 Erika Andersson -91 IFK Kristinehamn 45.34

    F 14 800 M    

1 Charlotte Knape -91 IF Göta 2,24,62

    F 14 2000 M    

1 Therese Lindhe -91 IFK Kristinehamn 8,05,79
2 Erika Andersson -91 IFK Kristinehamn 8,20,89

    F 14 80 M HÄCK    Vind 3,30

1 Therese Lindhe -91 IFK Kristinehamn 12.50
2 Viktoria Carlsson -91 IF Göta 13.39

    F 14 300 M HÄCK    

1 Therese Lindhe -91 IFK Kristinehamn 49.50
2 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 52.50

    F 14 HÖJD    

1 Victoria Dronsfield -91 IF Göta 1.60 o
2 Charlotte Knape -91 IF Göta 1.60 xxo
3 Therese Lindhe -91 IFK Kristinehamn 1.45
4 Viktoria Carlsson -91 IF Göta 1.40
5 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 1.30

    F 14 STAV    

1 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 2.40
2 Anna Jonasson -91 IK Viking FIK 2.30

    F 14 LÄNGD    

1 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 5.39 2,98
2 Emilia Segerdahl -91 IF Göta 5.05 2,92
3 Charlotte Knape -91 IF Göta 4.99 3,29
4 Victoria Dronsfield -91 IF Göta 4.68 3,79
5 Caroline Hermansson -91 Karlskoga FI 4.62 3,75
6 Jennifer Ekström -91 Kils AIK Friidrott 4.62 3,90
7 Agnes Valdemarsson -91 IF Göta 4.59 3,40
8 Viktoria Carlsson -91 IF Göta 4.43 3,14

    F 14 TRESTEG    

1 Therese Lindhe -91 IFK Kristinehamn 9.78 -2,48
2 Kristin Björkman -91 IF Göta 9.75 -3,22
3 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 3.64 -3,64

    F 14 KULA 3,0    

1 Anna Jonasson -91 IK Viking FIK 11.33
2 Caroline Hermansson -91 Karlskoga FI 10.53
3 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 9.50
4 Emma Thörngren -91 SK Bore Friidrott 7.91

    F 14 SPJUT 400    

1 Anna Jonasson -91 IK Viking FIK 40.85
2 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 32.11

    F 13 80 M    Vind -3,23

1 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 10.83
2 Elin Hultgren -92 Karlskoga FI 11.10
3 Karin Norberg -92 IF Göta 11.68
4 Sofia Jakobsson -92 SK Bore Friidrott 11.75
5 Karin Fenger Korg -92 SK Bore Friidrott 11.97
6 Anna Oskarsson -92 IK Viking FIK 12.29

    F 13 200 M    Vind 2,70

1 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 26.58
2 Elin Hultgren -92 Karlskoga FI 27.38
3 Sofia Jakobsson -92 SK Bore Friidrott 28.42
4 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FI 31.03

    F 13 600 M    

1 Louise Danielsson -92 KFUM Arvika FK 1,48,97
2 Sofia Jakobsson -92 SK Bore Friidrott 2,00,32
3 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FI 2,11,24

    F 13 60 M HÄCK    Vind 1,70

1 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 10.19
2 Karin Norberg -92 IF Göta 10.67
3 Anna Oskarsson -92 IK Viking FIK 10.94
4 Louise Danielsson -92 KFUM Arvika FK 12.57
5 Frida Nordin -92 IF Göta 12.95

    F 13 HÖJD    

1 Zana Celhasic -92 IK Viking FIK 1.40
2 Anna Oskarsson -92 IK Viking FIK 1.35 o
2 Louise Danielsson -92 KFUM Arvika FK 1.35 o
2 Frida Nordin -92 IF Göta 1.35 o
5 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FI 1.35 xo

    F 13 STAV    

1 Anna Ogenvall -92 IF Göta 1.90
2 Frida Nordin -92 IF Göta 1.60

    F 13 LÄNGD ZON    

1 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 4.75 -0,69
2 Elin Hultgren -92 Karlskoga FI 4.70 -1,58
3 Karin Norberg -92 IF Göta 4.61 -1,28
4 Louise Danielsson -92 KFUM Arvika 4.45 -0,96
5 Anna Oskarsson -92 IK Viking FIK 4.39 -1,47
6 Hanna Borg -92 IF Göta 4.31 -2,94
7 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FI 4.22 -0,90

    F 13 TRESTEG ZON    

1 Elin Hultgren -92 Karlskoga FI 9.79 2,20 9,53 +1,78
2 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FI 9.70 3,80 9,65 +1,63
3 Anna Oskarsson -92 IK Viking FIK 9.66 2,46 9,65 +1,45
4 Louise Danielsson -92 KFUM Arvika FK 9.46 3,70 8,69 +1,52
5 Frida Nordin -92 IF Göta 8.35 0,11

    F 13 KULA 2,0    

1 Johanna Larsson -92 Filipstads IF FIK 13.35
2 Karin Norberg -92 IF Göta 10.60
3 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FI 10.51
4 Malin Jansson -92 Säffle FIK 10.46
5 Louise Danielsson -92 KFUM Arvika FK 9.80
6 Anna Oskarsson -92 IK Viking FIK 9.00

    F 13 SPJUT 400    

1 Anna Oskarsson -92 IK Viking FIK 27.53
2 Sofie Jakobsson -92 SK Bore Friidrott 23.83
3 Ellen Ryberg -92 SK Bore Friidrott 23.13
4 Zana Celhasic -92 IK Viking FIK 22.93
5 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FI 21.78
6 Frida Nordin -92 IF Göta 21.12
7 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 20.16

    F 12 80 M  HEAT 1  Vind -3,24

1 Emelie Bjuremo -93 SK Bore Friidrott 11.92 Final
2 Line Wiman -93 KFUM Arvika 12.02 Final
3 Erica Fredriksson -93 IFK Sunnes FK 12.27 Final

    F 12 80 M  HEAT 2  Vind -3,95

1 Frida Rydberg -93 KFUM Arvika FK 11.54 Final
2 Ida Hansen -93 KFUM Arvika FK 11.99 Final
3 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika FK 12.22 Final
4 Elin Nilsson -93 IK Viking FIK 12.71

    F 12 80 M  FINAL  Vind -2,61

1 Frida Rydberg -93 KFUM Arvika FK 11.41
2 Emelie Bjuremo -93 SK Bore Friidrott 11.77
3 Ida Hansen -93 KFUM Arvika FK 11.92
4 Line Wiman -93 KFUM Arvika 11.92
5 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika FK 12.11
6 Erica Fredriksson -93 IFK Sunnes FK 12.18

    F 12 60 M HÄCK    Vind 2,40

1 Erica Fredriksson -93 IFK Sunnes FK 11.49
2 Emelie Bjuremo -93 SK Bore Friidrott 11.69

    F 12 HÖJD    

1 Emelie Bjuremo -93 SK Bore Friidrott 1.27
2 Sofie Rynefors -93 IF Göta 1.24
3 Erica Fredriksson -93 IFK Sunnes FK 1.18
4 Carolin Andersson -93 IFK Kristinehamn 1.10

    F 12 LÄNGD ZON    

1 Frida Rydberg -93 KFUM Arvika FK 4.56
2 Ida Hansen -93 KFUM Arvika FK 4.45
3 Erica Fredriksson -93 IFK Sunnes FK 4.36 4,36
4 Line Wiman -93 KFUM Arvika FK 4.36 4,23
5 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika FK 4.35
6 Emma Dahl -93 KFUM Arvika FK 4.14
7 Emelie Bjuremo -93 SK Bore Friidrott 4.02
8 Elin Nilsson -93 IK Viking FIK 3.89

    F 12 KULA 2,0    

1 Emma Hultgren -93 Karlskoga FI 9.24
2 Emelie Bjuremo -93 SK Bore Friidrott 9.00
3 Ida Thörngren -93 SK Bore Friidrott 8.80
4 Erica Fredriksson -93 IFK Sunnes FK 8.62
5 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika FK 8.03
6 Line Wiman -93 KFUM Arvika FK 7.50
7 Elin Karlsson -93 IK Vkiking 6.65

    F 12 SPJUT 400    

1 Carolin Andersson -93 IFK Kristinehamn 25.34
2 Emelie Bjuremo -93 SK Bore Friidrott 24.82
3 Ida Thörngren -93 SK Bore Friidrott 24.07
4 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika FK 21.91
5 Sofie Rynefors -93 IF Göta 19.91
6 Erica Fredriksson -93 IFK Sunnes FK 19.74

    F 11 60 M  Vind -3,3  

1 Anna Birgersson -94 Karlskoga FI 9.37
2 Lina Elgersson -94 IFK Sunnes FK 9.44
3 Ida Bohlin -94 Ransäter AIS 9.78
4 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 10.01
5 Elin Nordenberg -94 IF Göta 10.83

    F 11 600 M    

1 Tilda Ryberg -94 SK Bore Friidrott 2,01,75
2 Anna Birgersson -94 Karlskoga FI 2,03,52
3 Ida Axelsson -94 SK Bore Friidrott 2,18,88
4 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 2,21,29

    F 11 60 M HÄCK    Vind 2,29

1 Johanna Bergh -94 IFK Sunnes FK 12.22
2 Anna Birgersson -94 Karlskoga FI 12.32
3 Lina Elgersson -94 IFK Sunnes FK 12.89
4 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 13.66

    F 11 HÖJD    

1 Martina Borgler -94 SK Bore Friidrott 1.35
2 Johanna Bergh -94 IFK Sunnes FK 1.20 o
2 Lina Elgersson -94 IFK Sunnes FK 1.20 o
4 Lisa Nilsson-Hissa -94 Kils AIK Friidrott 1.20 xo
5 Ida Axelsson -94 SK Bore Friidrott 1.05 o
5 Anna Birgersson -94 Karlskoga FI 1.05 o
6 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 1.00

    F 11 LÄNGD ZON    

1 Lina Elgersson -94 IFK Sunnes FK 3.94 -0,92
2 Johanna Bergh -94 IFK Sunnes FK 3.74 -1,13
3 Ida Bohlin -94 Ransäters AIS 3.72 -1,06
4 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 3.70 -1,59
5 Anna Birgersson -94 Karlskoga FI 3.68 -2,05
6 Elin Nordenberg -94 IF Göta 3.26 -0,81

    F 11 KULA 2,0    

1 Johanna Bergh -94 IFK Sunnes FK 8.99
2 Lisa Nilsson-Hissa -94 Kils AIK Friidrott 7.85
3 Lina Elgersson -94 IFK Sunnes FK 7.11
4 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 6.95
5 Anna Birgersson -94 Karlskoga Friidrott 5.90
6 Elin Nordenberg -94 IF Göta 5.13

    F 11 SPJUT 400    

1 Tilda Ryberg -94 SK Bore Friidrott 22.17
2 Josephine Sahlström -94 SK Bore Friidrott 22.04
3 Ida Bohlin -94 Ransäter AIS 20.28
4 Johanna Bergh -94 IFK Sunnes FK 19.64
5 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 17.64
6 Martina Borgler -94 SK Bore Friidrott 16.73
7 Lina Elgersson -94 IFK Sunnes FK 13.68
8 Anna Birgersson -94 Karlskoga FI 9.15

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram
Uppdaterad: 03 APR 2010 11:34 Skribent: Mats Svärdsen

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: This is a mailto link

Se all info