Hoppa till sidans innehåll

10 sept., Distrikt mästerskap, Arvika 2006


  

Resultat  UDM Friidrott Värmland 2006-09-10
Tävlingsplats: Viks IP Arvika  
Arrangör: KFUM Arvika Friidrott  
Tävlingsledare: Rolf Persson  
Tävlingssekreterare: Bo Warg  
Väder: Uppehållsväder med sol och växlande vind.
17-20 grader C.    
MÄN  100 M (Samkörd med P17) Vind +0,24
1 Leif Johansson -50 Kils AIK Friidrott 13,70
- Anders Johansson -66 Karlskoga Friidrott dns
MÄN  800 M
1 Lennart Eriksson -66 SISU Forshaga 2.14,62
2 Ted Tryggvesson -50 Kils AIK Friidrott 2.46,15
3 Evert Moberg -39 IF Göta 3.00,77
M40  800 M (Samkörd med MÄN, M55, M65)
1 Lennart Eriksson -66 SISU Forshaga 2.17,62
M55  800 M (Samkörd med MÄN, M40, M65)
1 Ted Tryggvesson -50 Kils AIK Friidrott 2.46,15
M65  800 M (Samkörd med MÄN, M40, M55)
1 Evert Moberg -39 IF Göta 3.00,77
P19  SLÄGGA 6,0
1 Karl-Erik Ludvigsson -88 SK Bore 53,97
- Anders Lundell -88 KFUM Arvika FK dns
P17  100 M Vind +0,24
1 Mathias Dufournier -90 IK Viking Friidrott 11,65
2 Emil Johansson -90 Kils AIK Friidrott 13,01
3 Andreas Larsson -89 IFK Sunne 13,24
P17  HÖJD
1 Erik Olsson -89 SK Bore 1,91
2 Andreas Larsson -89 IFK Sunne 1,68
3 Emil Johansson -90 Kils AIK Friidrott 1,60
P17  STAV
1 Andreas Larsson -89 IFK Sunne 2,40
P17  LÄNGD
- Andreas Larsson -89 IFK Sunne dns
P17  KULA 5,0
1 Markus Johansson -90 Säffle Friidrott 14,01
- Daniel Larsson -89 Filipstads IF dns
P17  DISKUS 1,5
1 Erik Markusson -89 SK Bore 45,15
2 Markus Johansson -90 Säffle Friidrott 40,76
3 Tommy Larsson -90 SK Bore 35,28
- Tommy Larsson -90 SK Bore dns
- Daniel Pettersson -89 Kils AIK Friidrott dns
- Daniel Larsson -89 Filipstads IF dns
P17  SLÄGGA 5,0
1 Markus Johansson -90 Säffle Friidrott 63,84 Distriktsrekord
2 Tommy Larsson -90 SK Bore 44,52
- Anders Johansson -89 Kils AIK Friidrott dns
- Daniel Pettersson -89 Kils AIK Friidrott dns
- Tommy Larsson -90 SK Bore dns
- Daniel Larsson -89 Filipstads IF dns
P17  SPJUT 700
1 Erik Markusson -89 SK Bore 54,09
P15  100 M Vind +0,98
1 Johan Olsson -91 Kils AIK Friidrott 12,07
2 Jesper Vestlund -91 Kils AIK Friidrott 12,94
P15  800 M
- Jesper Vestlund -91 Kils AIK Friidrott dns
P15  KULA 4,0
1 Stefan Sundler -91 SK Bore 13,80
2 Niklas Hedlund -91 IFK Kristinehamn 9,24
P15  DISKUS 1,0
1 Stefan Sundler -91 SK Bore 47,40
2 Niklas Hedlund -91 IFK Kristinehamn 29,87
3 Viktor Nilsson -91 SK Bore 26,49
- Pontus Strand -91 Filipstads IF dns
P15  SLÄGGA 4,0
1 Viktor Nilsson -91 SK Bore 36,49
2 Niklas Hedlund -91 IFK Kristinehamn 34,34
- Mikael Larsson -92 SK Bore DNS
P15  SPJUT 600
1 Stefan Sundler -91 SK Bore 47,20
- Hugo Moberg -91 IFK Kristinehamn dns
- Pontus Strand -91 Filipstads IF dns
P14  100 M Vind +0,06
1 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 12,18
2 Robin Rom -92 KFUM Arvika FK 12,37
- Jim Andersson -92 Filipstads IF dns
- Mattias Lundqvist -92 IF Göta dns
P14  800 M
1 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 2.39,62
2 Andreas Persson -92 Filipstads IF 2.59,04
- Axel Danielsson-Meiling -92 KFUM Arvika FK dns
P14  100 M HÄCK Vind 0,00
1 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 14,70 Distriktsrekord
2 Albin Axelsson -92 IF Göta 15,09
3 Niklas Strand -92 Filipstads IF 17,63
- Mattias Lundqvist -92 IF Göta dns
P14  HÖJD
1 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 1,69
2 Albin Axelsson -92 IF Göta 1,63
3 Michael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 1,57
4 Robin Room -92 KFUM Arvika 1,51
- Mattias Lundqvist -92 IF Göta dns
P14  STAV
1 Albin Axelsson -92 IF Göta 3,20
2 Axel Danielsson-Meiling -92 KFUM Arvika FK 2,80
3 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 2,20
P14  LÄNGD
1 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 5,49 +0,62
2 Albin Axelsson -92 IF Göta 5,11 -0,84
3 Robin Room -92 KFUM Arvika FK 5,08 +1,35
4 Niklas Strand -92 Filipstads IF 4,68 +1,13
5 Andreas Persson -92 Filipstads IF 3,88 +1,33
- Michael Simonsen -92 IFK Kristinehamn dns
- Mattias Lundqvist -92 IF Göta dns
P14  KULA 4,0
1 Michael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 10,16
2 Niklas Strand -92 Filipstads IF 9,18
3 Matti Engström -92 Filipstads IF 8,96
4 Axel Danielsson-Meiling -92 KFUM Arvika FK 8,81
- Oskar Arlestrand -92 IFK Sunne dns
P14  DISKUS 1,0
1 Albin Axelsson -92 IF Göta 35,08
2 Michael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 33,19
3 Mikael Larsson -92 SK Bore 30,56
4 Axel Danielsson-Meiling -92 KFUM Arvika FK 28,71
- Matti Engström -92 Filipstads IF dns
- Oskar Arlestrand -92 IFK Sunne dns
P14  SLÄGGA 4,0
1 Mikael Larsson -92 SK Bore 37,08
2 Matti Engström -92 Filipstads IF 24,29
3 Niklas Strand -92 Filipstads IF 24,01
P14  SPJUT 600
1 Michael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 35,34
2 Robin Rom -92 KFUM Arvika FK 34,04
2 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 34,04
- Jim Andersson -92 Filipstads IF DNS
P13  80 M Vind +1,0
1 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 10,56
2 Fredrik Eråker -93 IF Göta 12,37
2 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 10,62
3 Sven Visser -93 SK Bore 10,80
4 Jesper Alfreus -93 IF Göta 10,98
5 Dusit Wichiankhruea -93 Karlskoga Friidrott 11,08
P13  600 M
1 Jesper Alfreus -93 IF Göta 1.42,83
2 Fredrik Eråker -93 IF Göta 1.50,27
3 Daniel Olsson -93 IF Göta 1.53,13
- Dusit Wichiankhruea -93 Karlskoga Friidrott dnf
- Tim Maalsnes -93 IF Göta dns
- Viktor Warg -93 KFUM Arvika FK dns
P13  60 M HÄCK
1 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 9,61
2 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 9,64
3 Jesper Alfreus -93 IF Göta 10,25
4 Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 10,33
5 Fredrik Eråker -93 IF Göta 12,29
6 Daniel Olsson -93 IF Göta 13,29
- Viktor Warg -93 KFUM Arvika FK dns
- Tim Maalsnes -93 IF Göta dns
P13  HÖJD
1 Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 1,62
2 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 1,55
3 Johannes Persson -93 IF Göta 1,30
- Tim Maalsnes -93 IF Göta dns
- Viktor Warg -93 KFUM Arvika FK dns
P13  STAV
1 Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 2,70
2 Johannes Persson -93 IF Göta 1,70
P13  LÄNGD ZON
1 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 5,43 +0,24
2 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 5,36 +1,21
3 Jesper Alfreus -93 IF Göta 5,33 +1,36
4 Sven Visser -93 SK Bore 5,04 +0,26
5 Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 4,82 +0,81
6 Dusit Wichiankhruea -93 Karlskoga Friidrott 4,64 +1,29
7 Daniel Olsson -93 IF Göta 3,96 +0,6
8 Fredrik Eråker -93 IF Göta 3,91 +1,12
- Tim Maalsnes -93 IF Göta dns
P13  KULA 3,0
1 Sebastian Thörngren -93 SK Bore 14,80
2 Anders Pettersson -93 Säffle Friidrott 13,07
- Viktor Warg -93 KFUM Arvika FK dns
P13  DISKUS 0,6
1 Sebastian Thörngren -93 SK Bore 50,41
2 Anders Pettersson -93 Säffle Friidrott 39,86
3 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 34,89
4 Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 34,08
P13  SLÄGGA 3,0
1 Sebastian Thörngren -93 SK Bore 47,66
2 Anders Pettersson -93 Säffle Friidrott 39,53
P13  SPJUT 400
1 Sebastian Thörngren -93 SK Bore 51,02 Distriktsrekord
2 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 36,38
3 Jesper Alfreus -93 IF Göta 29,42
4 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 27,44
5 Fredrik Eråker -93 IF Göta 18,90
- Viktor Warg -93 KFUM Arvika FK dns
P12  80 M Vind -0,37
1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika FK 11,19
2 Erik Stenemo -94 Säffle Friidrott 11,59
3 Anton Nilsson -94 Kils AIK Friidrott 12,85
4 Andreas Persson -94 IK Viking Friidrott 13,01
- Tim Åhlin -94 Kils AIK Friidrott dns
P12  600 M
1 Fredrik Finstad -94 Ekshärads FK 1.45,11
2 Alexander Larsson -94 Filipstads IF 1.47,15
3 Anton Nilsson -94 Kils AIK Friidrott 1.59,36
4 Andreas Persson -94 IK Viking Friidrott 2.14,60
P12  60 M HÄCK Vind -0,3
1 Tim Åhlin -94 Kils AIK Friidrott 10,77
2 Pierre Strand -94 Filipstads IF 12,34
3 Anton Nilson -94 Kils AIK Friidrott 12,72
4 Andreas Persson -94 IK Viking Friidrott 12,88
P12  HÖJD
1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika FK 1,48
2 Alexander Larsson -94 Filipstads IF 1,42
3 Erik Stenemo-94 Säffle Friidrott 1,39
4 Tim Åhlin -94 Kils AIK Friidrott 1,36
5 Johan Askmar -94 IF Göta 1,30
6 Pierre Strand -94 Filipstads IF 1,25
7 Andreas Persson -94 IK Viking Friidrott 1,08
- Jesper Söderström -94 Kils AIK Friidrott dns
P12  LÄNGD ZON
1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika FK 5,23 +1,51
2 Tim Åhlin -94 Kils AIK Friidrott 4,53 +0,22
3 Erik Stenemo -94 Säffle Friidrott 4,40 -0,77
4 Johan Askmar -94 IF Göta 4,15 -1,09
5 Pierre Strand -94 Filipstads IF 4,14 +0,50
6 Anton Nilsson -94 Kils AIK Friidrott 4,00 0,00
7 Andreas Persson -94 IK Viking Friidrott 3,48 +0,32
8 Henrik Persson -94 Filipstads IF 2,71 +0,67
- Jesper Söderström -94 Kils AIK Friidrott dns
P12  KULA 3,0
1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika FK 11,12
2 Johan Askmar -94 IF Göta 8,79
3 Henrik Persson -94 Filipstads IF 5,94
- Jesper Söderström -94 Kils AIK Friidrott dns
P12  DISKUS 0,6
1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika FK 24,71
2 Pierre Strand -94 Filipstads IF 23,60
3 Martin Jakobsson -94 SK Bore 22,99
4 Henrik Persson -94 Filipstads IF 20,26
5 Johan Askmar -94 IF Göta 15,10
- Jesper Söderström -94 Kils AIK Friidrott dns
P12  SLÄGGA 3,0
- Jesper Söderström -94 Kils AIK Friidrott dns
P12  SPJUT 400
1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika FK 31,26
2 Alexander Larsson -94 Filipstads IF 31,25
3 Martin Jakobsson -94 SK Bore 21,71
4 Andreas Persson -94 IK Viking Friidrott 20,57
5 Henrik Persson -94 Filipstads IF 18,66
- Jesper Söderström -94 Kils AIK Friidrott dns
P11  60 M Vind +0,40
1 Markus Hedlund -95 IK Viking Friidrott 9,30
2 Jonatan Boman -95 Säffle Friidrott 9,37
3 Tim Pettersson -95 SK Bore 9,55
4 Oskar Höök -95 Säffle Friidrott 9,90
5 Billy Magg -95 Säffle Friidrott 10,00
6 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika FK 10,33
P11  600 M
1 Andre Bohlenius -95 IF Göta 1.48,84
2 Markus Hedlund -95 IK Viking Friidrott 2.01,86
3 Billy Magg -95 Säffle Friidrott 2.03,38
P11  60 M HÄCK Vind -0,3
1 Oskar Höök -95 Säffle Friidrott 13,31
2 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika FK 14,64
- Adam Maschel -95 SK Bore dns
P11  HÖJD
1 Tim Pettersson -95 SK Bore 1,20 xo
2 Markus Hedlund -95 IK Viking Friidrott 1,20 xxo
3 Felix Weinberg -95 IFK Sunne 1,15 o
4 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika FK 1,15 xo
P11  LÄNGD ZON
1 Markus Hedlund -95 IK Viking Friidrott 3,86 -0,15
2 Tim Pettersson -95 SK Bore 3,76 -1,22
3 Jonatan Boman -95 Säffle Friidrott 3,53 -1,21
4 Felix Weinberg -95 IFK Sunne 3,42 -0,67
5 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika FK 3,37 -1,05
P11  KULA 2,0
1 Oskar Höök -95 Säffle Friidrott 10,93
2 Johan Bjuremo -95 SK Bore 9,75
3 Markus Hedlund -95 IK Viking Friidrott 8,04
4 Jonatan Boman -95 Säffle Friidrott 7,84
5 Tim Pettersson -95 SK Bore 7,57
6 Felix Weinberg -95 IFK Sunne 7,46
7 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika FK 7,00
- Adam Maschel -95 SK Bore dns
P11  DISKUS 0,6
1 Johan Bjuremo -95 SK Bore 27,95
2 Tim Pettersson -95 SK Bore 19,35
3 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika FK 17,10
4 Felix Weinberg -95 IFK Sunne 16,70
- Adam Maschel -95 SK Bore dns
P11  SPJUT 400
1 Johan Bjuremo -95 SK Bore 32,14
2 Oskar Höök -95 Säffle Friidrott 26,24
3 Markus Hedlund -95 IK Viking Friidrott 21,38
4 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika FK 19,84
5 Jonatan Boman -95 Säffle Friidrott 19,64
6 Felix Weinberg -95 IFK Sunne 18,28
7 Tim Pettersson -95 SK Bore 17,32
- Adam Maschel -95 SK Bore dns
KVINNOR  100 M (Samkörd med P17) Vind +0,24
1 Sofie Wadelius -82 IF Göta 12,87
KVINNOR  LÄNGD
1 Sofie Wadelius -82 IF Göta 4,18 +1,25
KVINNOR  KULA 4,0
1 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika FK 11,79
KVINNOR  DISKUS 1,0
1 Anna Jonasson -91 SK Bore 38,99
F19  DISKUS 1,0
1 Gullan Andersson -87 KFUM Arvika FK 31,80
F19  SLÄGGA 4,0
1 Gullan Andersson -87 KFUM Arvika FK 38,11
F17  100 M Vind +0,29
1 Katarina Wiik -89 IF Göta 13,45
2 Johanna Aalto -89 IFK Kristinehamn 13,48
3 Anna-Karin Myhre -89 IF Göta 13,80
4 Nina Henriksson -89 KFUM Arvika FK 14,05
5 Beatrice Andreasson -89 KFUM Arvika FK 14,54
6 Nathalie Forsman -90 KFUM Arvika FK 16,44
- Sofia Thorin -89 Kils AIK Friidrott dns
F17  800 M
1 Elin Andersson -89 Karlskoga Friidrott 2.45,22
F17  LÄNGD
1 Johanna Aalto -89 IFK Kristinehamn 4,93 +1,21
2 Beatrice Andreasson -89 KFUM Arvika FK 4,72 +0,60
3 Anna-Karin Myhre -89 IF Göta 4,71 +1,31
4 Katarina Wiik -89 IF Göta 4,66 +1,00
5 Elin Andersson -89 Karlskoga Friidrott 4,49 +1,15
6 Louise Strandberg -90 KFUM Arvika FK 3,91 -0,28
7 Nathalie Forsman -90 KFUM Arvika FK 3,36 +1,25
F17  KULA 3,0
1 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika FK 14,23
F17  DISKUS 1,0
1 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika FK 35,96
2 Louise Strandberg -90 KFUM Arvika FK 17,17
F17  SLÄGGA 4,0
1 Amanda Eriksson -90 Kils AIK Friidrott 39,26
2 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika FK 34,88
F15  100 M (Samkörd med P14) Vind +0,06
1 Sandra Aalto -91 IFK Kristinehamn 13,16
F15  80 M HÄCK Vind 0,00
1 Sandra Aalto -91 IFK Kristinehamn 13,40
F15  KULA 3,0
1 Anna Jonasson -91 SK Bore 11,40
2 Caroline Hermansson -91 Karlskoga Friidrott 11,24
3 Gabriella Backman -91 IFK Kristinehamn 10,13
4 Sandra Aalto -91 IFK Kristinehamn 9,25
F15  DISKUS 0,6
1 Anna Jonasson -91 SK Bore 46,11
2 Caroline Hermansson -91 Karlskoga Friidrott 43,90
3 Gabriella Backman -91 IFK Kristinehamn 30,87
4 Erika Andersson -91 IFK Kristinehamn 27,45
5 Sandra Aalto -91 IFK Kristinehamn 25,71
F15  SLÄGGA 3,0
1 Anna Jonasson -91 SK Bore 48,18
2 Caroline Hermansson -91 Karlskoga Friidrott 40,75
3 Gabriella Backman -91 IFK Kristinehamn 38,97
F15  SPJUT 400
1 Anna Jonasson -91 SK Bore 38,73
2 Caroline Hermansson -91 Karlskoga Friidrott 36,16
3 Gabriella Backman -91 IFK Kristinehamn 26,80
F14  100 M HEAT 1 Vind -0,27
1 Sanna Henriksson -92 KFUM Arvika FK 13,45 Final
2 Mikaela Persson -92 IFK Likenäs 14,49
3 Anna Oskarsson -92 IK Viking Friidrott 14,65
4 Malin Bengtsson -92 IFK Likenäs 15,42
- Mary-Ann Andreasson -92 KFUM Arvika FK dns
- Kristin Andersson -92 IF Göta dns
- Carolin Andersson -92 IF Göta dns
F14  100 M HEAT 2 Vind -0,71
1 Elin Hultgren -92 Karlskoga Friidrott 13,22 Final
2 Jennifer Wahlberg -92 Säffle Friidrott 13,81 Final
3 Sara Eklund -92 Filipstads IF 13,92 Final
4 Ida Thorin -92 Kils AIK Friidrott 14,26 Final
5 Alexandra By -92 KFUM Arvika FK 14,42 Final
6 Kristin Magnusson -92 KFUM Arvika FK 14,73
F14  100 M FINAL Vind -2,77
1 Elin Hultgren -92 Karlskoga Friidrott 13,35
2 Sanna Henriksson -92 KFUM Arvika FK 13,64
3 Jennifer Wahlberg -92 Säffle Friidrott 13,95
4 Sara Eklund -92 Filipstads IF 14,19
5 Alexandra By -92 KFUM Arvika FK 14,76
- Ida Thorin -92 Kils AIK Friidrott dns
F14  800 M
1 Louise Danielsson-Meiling -92 KFUM Arvika FK 2.27,10
2 Therese Westher -92 Karlskoga Friidrott 2.28,53
3 Jennifer Wahlberg -92 Säffle Friidrott 2.33,88
4 Mikaela Persson -92 IFK Likenäs 2.54,87
- Carolin Andersson -92 IF Göta dns
- Kristin Andersson -92 IF Göta dns
F14  80 M HÄCK Vind -1,5
1 Lovisa Sonesson -92 IF Göta 13,01
2 Linn Nyström -92 Säffle Friidrott 13,02
3 Alexandra By -92 KFUM Arvika FK 14,27
- Mary-Ann Andreasson -92 KFUM Arvika FK dnf
F14  HÖJD
1 Lovisa Sonesson -92 IF Göta 1,63
2 Alexandra Davidsson -92 Filipstads IF 1,48
3 Amanda Axelsson -92 IFK Likenäs 1,35 o
4 Frida Nordin -92 IF Göta 1,35 xxo
5 Mikaela Persson -92 IFK Likenäs 1,30
F14  STAV
1 Anna Ogenvall -92 IF Göta 2,35 o
2 Frida Nordin -92 IF Göta 2,35 xxo
3 Maria Lidén -92 IF Göta 2,05
- Alexandra By -92 KFUM Arvika FK dns
F14  LÄNGD
1 Elin Hultgren -92 Karlskoga Friidrott 4,92 +0,73
2 Alexandra By -92 KFUM Arvika FK 4,51 +1,41
3 Sara Eklund -92 Filipstads IF 4,49 +0,43
4 Jennifer Wahlberg -92 Säffle Friidrott 4,41 +0,58
5 Alexandra Davidsson -92 Filipstads IF 4,37 +0,81
6 Kristin Magnusson -92 KFUM Arvika FK 4,32 0,00
7 Linn Nyström -92 Säffle Friidrott 4,16 0,00
8 Anna Oskarsson -92 IK Viking Friidrott 4,11 0,00
9 Helena Pettersson -92 Säffle Friidrott 4,04 -0,30
10 Mikaela Persson -92 IFK Likenäs 4,00 +1,51
11 Malin Bengtsson -92 IFK Likenäs 3,83 +0,66
F14  KULA 3,0
1 Johanna Larsson -92 Filipstads IF 11,19
2 Helena Pettersson -92 Säffle Friidrott 9,79
3 Rebecka Johansson -92 Karlskoga Friidrott 9,35
4 Matilda Ehne -92 IF Göta 9,34
5 Linda Evers -92 IF Göta 8,38
6 Louise Danielsson-Meiling -92 KFUM Arvika FK 8,34
7 Mikaela Persson -92 IFK Likenäs 7,96
8 Malin Bengtsson -92 IFK Likenäs 6,31
9 Kristin Magnusson -92 KFUM Arvika FK 6,24
- Frida Nordin -92 IF Göta dns
F14  DISKUS 0,6
1 Johanna Larsson -92 Filipstads IF 34,49
2 Sarah Pettersson -92 Filipstads IF 34,21
3 Frida Nordin -92 IF Göta 30,47
4 Amanda Axelsson -92 IFK Likenäs 29,30
5 Rebecka Johansson -92 Karlskoga Friidrott 27,73
6 Linda Evers -92 IF Göta 24,63
7 Matilda Ehne -92 IF Göta 24,45
8 Louise Danielsson-Meiling -92 KFUM Arvika FK 22,39
9 Yuselin Greek -92 Filipstads IF 20,68
10 Anna Oskarsson -92 IK Viking Friidrott 20,27
F14  SLÄGGA 3,0
1 Johanna Larsson -92 Filipstads IF 38,27
2 Rebecka Johansson -92 Karlskoga Friidrott 32,62
3 Sofia Jakobsson -92 SK Bore 29,95
4 Linda Evers -92 IF Göta 26,39
5 Amanda Axelsson -92 IFK Likenäs 23,05
6 Helena Pettersson -92 Säffle Friidrott 20,91
- Frida Nordin -92 IF Göta dns
F14  SPJUT 400
1 Anna Oskarsson -92 IK Viking Friidrott 35,16
2 Linn Nyström -92 Säffle Friidrott 29,50
3 Jennifer Wahlberg -92 Säffle Friidrott 28,87
4 Sarah Pettersson -92 Filipstads IF 28,20 28,15
5 Yuselin Greek -92 Filipstads IF 28,20 27,96
6 Sofia Jakobsson -92 SK Bore 26,58
7 Johanna Larsson -92 Filipstads IF 26,17
8 Helena Pettersson -92 Säffle Friidrott 19,37
9 Mikaela Persson -92 IFK Likenäs 18,98
10 Malin Bengtsson -92 IFK Likenäs 17,02
11 Amanda Axelsson -92 IFK Likenäs 16,77
12 Linda Evers -92 IF Göta 14,77
F13  80 M HEAT 1 Vind +0,35
1 Josefin Ekberg -93 IFK Kristinehamn 11,20 Final
2 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 11,33 Final
3 Matilda Olsson -93 Karlskoga Friidrott 11,60 Final
4 Carolin Andersson -93 IFK Kristinehamn 12,02
- Malin Nilsson -93 KFUM Arvika FK dns
- Ida Hansen -93 KFUM Arvika FK dns
- Hanna Widstrand -93 IF Göta dns
F13  80 M HEAT 2 Vind -1,58
1 Ida Jansson -93 IF Göta 11,24 Final
2 Line Wiman Eriksson -93 KFUM Arvika FK 11,29 Final
3 Moa Larsson -93 IFK Sunne 11,65 Final
4 Erica Fredriksson -93 IFK Sunne 11,67
5 Elin Maxstadh -93 IF Göta 12,07
- Matilda Sahlström -93 IF Göta dns
- Lisa Eriksson -93 IF Göta dns
F13  80 M FINAL Vind +0,59
1 Josefin Ekberg -93 IFK Kristinehamn 11,17
2 Ida Jansson -93 IF Göta 11,18
3 Line Wiman Eriksson -93 KFUM Arvika FK 11,36
4 Moa Larsson -93 IFK Sunne 11,53
5 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 11,54
6 Matilda Olsson -93 Karlskoga Friidrott 11,65
F13  600 M
1 Fanny Dahlgren -93 Filipstads IF 1.47,43
2 Elin Maxstadh -93 IF Göta 1.54,91
3 Julia Karlenäs -93 SK Bore 1.55,85
4 Matilda Olsson -93 Karlskoga Friidrott 2.02,79
F13  60 M HÄCK Vind -1,12
1 Ida Jansson -93 IF Göta 10,44
2 Erica Fredriksson -93 IFK Sunne 10,74
3 Moa Larsson -93 IFK Sunne 11,77
- Ida Hansen -93 KFUM Arvika FK dns
F13  HÖJD
1 Ida Jansson -93 IF Göta 1,52
2 Louisa Bortwick -93 Ekshärads FK 1,49
3 Elin Maxstadh -93 IF Göta 1,40
3 Emma Dahl -93 KFUM Arvika FK 1,40
5 Sofie Rynefors -93 IF Göta 1,30
- Matilda Sahlström -93 IF Göta dns
- Lisa Eriksson -93 IF Göta dns
- Hanna Widstrand -93 IF Göta dns
- Ida Hansen -93 KFUM Arvika FK dns
F13  LÄNGD ZON
1 Josefin Ekberg -93 IFK Kristinehamn 4,77 0,00
2 Erica Fredriksson -93 IFK Sunne 4,74 -0,86
3 Ida Jansson -93 IF Göta 4,62 +1,19
4 Line Wiman Eriksson -93 KFUM Arvika FK 4,54 +0,98
5 Emma Dahl -93 KFUM Arvika FK 4,47 -0,35
6 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika FK 4,46 +1,01
7 Matilda Olsson -93 Karlskoga Friidrott 4,31 +0,92
8 Elin Maxstadh -93 IF Göta 4,20 +1,16
9 Erika Andersson -93 Säffle Friidrott 4,19 -0,33
- Matilda Sahlström -93 IF Göta dns
- Lisa Eriksson -93 IF Göta dns
- Sofie Rynefors -93 IF Göta dns
- Ida Hansen -93 KFUM Arvika FK dns
- Hanna Widstrand -93 IF Göta dns
F13  KULA 2,0
1 Maria Wennlund -93 Filipstads IF 11,68
2 Erica Fredriksson -93 IFK Sunne 11,31
3 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 10,66
4 Ida Thörngren -93 SK Bore 10,07
5 Johanna Hermansson -93 Karlskoga Friidrott 9,91
6 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika FK 9,16
7 Sofie Rynefors -93 IF Göta 9,04
F13  DISKUS 0,6
1 Julia Karlenäs -93 SK Bore 30,80
2 Maria Wennlund -93 Filipstads IF 30,74
3 Johanna Hermansson -93 Karlskoga Friidrott 27,00
4 Erika Andersson -93 Säffle Friidrott 21,43
5 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika FK 21,30
6 Ida Thörngren -93 SK Bore 20,85
7 Erica Fredriksson -93 IFK Sunne 16,73
F13  SLÄGGA 2,0
1 Maria Wennlund -93 Filipstads IF 38,28
2 Julia Karlenäs -93 SK Bore 31,95
3 Johanna Hermansson -93 Karlskoga Friidrott 31,38
4 Erica Fredriksson -93 IFK Sunne 26,34
5 Erika Andersson -93 Säffle Friidrott 24,72
F13  SPJUT 400
1 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 34,57
2 Julia Karlenäs -93 SK Bore 31,43
3 Carolin Andersson -93 IFK Kristinehamn 30,36
4 Erica Fredriksson -93 IFK Sunne 28,24
5 Ida Thörngren -93 SK Bore 25,71
6 Maria Wennlund -93 Filipstads IF 24,30
7 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika FK 22,85
F12  80 M HEAT 1 Vind -1,22
1 Matilda Ribaeus -94 IF Göta 11,43 Final
2 Klara Nordmark -94 IF Göta 11,46 Final
3 Elin Larsson -94 Säffle Friidrott 11,83 Final
4 Sofia Grenander -94 Kils AIK Friidrott 12,31
5 Emelie Östlund -94 KFUM Arvika FK 13,08
- Lisa Nilsson-Hissa -94 Kils AIK Friidrott dns
F12  80 M HEAT 2 Vind +0,35
1 Anna Birgersson -94 Karlskoga Friidrott 11,51 Final
2 Emma Olsson -94 Kils AIK Friidrott 11,70 Final
3 Lydia Martinsson -94 IF Göta 11,80 Final
4 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 12,35
5 Christin Andersson -94 Filipstads IF 12,43
F12  80 M FINAL Vind 0,00
1 Klara Nordmark -94 IF Göta 11,26
2 Matilda Ribaeus -94 IF Göta 11,38
3 Anna Birgersson -94 Karlskoga Friidrott 11,41
4 Emma Olsson -94 Kils AIK Friidrott 11,68
5 Elin Larsson -94 Säffle Friidrott 11,71
- Lydia Martinsson -94 IF Göta dns
F12  600 M
1 Lydia Martinsson -94 IF Göta 1.52,17
2 Emma Olsson -94 Kils AIK Friidrott 1.54,35
3 Sofia Grenander -94 Kils AIK Friidrott 2.03,62
4 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 2.16,82
F12  60 M HÄCK Vind -0,3
1 Elin Larsson -94 Säffle Friidrott 11,05
2 Anna Birgesson -94 Karlskoga Friidrott 11,26
3 Lydia Martinsson -94 IF Göta 11,66
4 Emma Olsson -94 Kils AIK Friidrott 11,84
5 Christin Andersson -94 Filipstads IF 12,44
6 Sofia Grenander -94 Kils AIK Friidrott 12,89
F12  HÖJD
1 Sara Thörn -94 IF Göta 1,42 o
2 Matilda Ribaeus -94 IF Göta 1,42 xxo
3 Elin Larsson -94 Säffle Friidrott 1,33
4 Klara Nordmark -94 IF Göta 1,20
5 Emelie Östlund -94 KFUM Arvika FK 1,08
- Lisa Nilsson-Hissa -94 Kils AIK Friidrott dns
F12  LÄNGD ZON
1 Matilda Ribaeus -94 IF Göta 4,49 +0,79
2 Emma Olsson -94 Kils AIK Friidrott 4,40 +1,44
3 Lydia Martinsson -94 IF Göta 4,36 +1,75
4 Christin Andersson -94 Filipstads IF 4,18 +0,75
5 Klara Nordmark -94 IF Göta 4,04 +0,54
- Emelie Östlund -94 KFUM Arvika FK dns
F12  KULA 2,0
1 Martina Borgler -94 SK Bore 12,03
2 Frida Olsson -94 SK Bore 11,12
3 Johanna Bergh -94 IFK Sunne 9,97
4 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 8,75
- Sara Thörn -94 IF Göta dns
F12  DISKUS 0,6
1 Frida Olsson -94 SK Bore 31,14
2 Martina Borgler -94 SK Bore 29,57
3 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 21,03
- Lisa Nilsson-Hissa -94 Kils AIK Friidrott dns
- Johanna Bergh -94 IFK Sunne dnq
F12  SLÄGGA 2,0
1 Frida Olsson -94 SK Bore 33,85
2 Martina Borgler -94 SK Bore 32,83
3 Elin Larsson -94 Säffle Friidrott 27,77
4 Johanna Bergh -94 IFK Sunne 27,44
5 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 21,13
- Lisa Nilsson-Hissa -94 Kils AIK Friidrott dns
F12  SPJUT 400
1 Frida Olsson -94 SK Bore 34,88
2 Martina Borgler -94 SK Bore 29,45
3 Johanna Bergh -94 IFK Sunne 22,89
4 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 19,59
- Sara Thörn -94 IF Göta dns
- Lisa Nilsson-Hissa -94 Kils AIK Friidrott dns
F11  60 M HEAT 1 Vind -0,75
1 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 9,03 Final
2 Evelina Levin -95 KFUM Arvika FK 9,41 Final
3 Andrea Holm -95 IFK Sunne 9,54 Final
4 Alexandra Pfeiffer -95 IK Viking Friidrott 10,23
5 Rebecca Johansson -95 KFUM Arvika FK 10,62
- Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn dns
F11  60 M HEAT 2 Vind +0,06
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 8,78 Final
2 Julia Karlsson -95 IF Göta 9,05 Final
3 Amanda Hanstål -95 Säffle Friidrott 9,40 Final
4 Johanna Bäckström -95 KFUM Arvika FK 9,84
5 Ayla Wallin -95 KFUM Arvika FK 10,01
- Sandra Olsson -95 SK Bore dns
F11  60 M FINAL Vind -0,22
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 8,75
2 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 9,01
3 Julia Karlsson -95 IF Göta 9,08
4 Andrea Holm -95 IFK Sunne 9,43
5 Evelina Levin -95 KFUM Arvika FK 9,64
- Amanda Hanstål -95 Säffle Friidrott dns
F11  600 M
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 1.58,56
2 Andrea Holm -95 IFK Sunne 2.00,71
3 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 2.03,67
- Sandra Olsson -95 SK Bore dns
- Julia Karlsson -95 IF Göta dns
F11  60 M HÄCK Vind -0,3
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 10,67
2 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 12,60
F11  HÖJD
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 1,46
2 Julia Karlsson -95 IF Göta 1,43
3 Andrea Holm -95 IFK Sunne 1,20 o
4 Johanna Bäckström -95 KFUM Arvika FK 1,20 xo
5 Alexandra Pfeiffer -95 IK Viking Friidrott 1,10
6 Ayla Wallin -95 KFUM Arvika FK 1,03
7 Rebecca Johansson -95 KFUM Arvika FK 0,95
- Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn dns
F11  LÄNGD ZON
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 4,72 +1,02
2 Julia Karlsson -95 IF Göta 4,33 +0,41
3 Andrea Holm -95 IFK Sunne 4,25 +1,62
4 Evelina Levin -95 KFUM Arvika FK 4,13 -0,49
5 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 3,97 +2,37
6 Amanda Hanstål -95 Säffle Friidrott 3,76 -0,41
7 Johanna Bäckström -95 KFUM Arvika FK 3,65 +0,64
8 Ayla Wallin -95 KFUM Arvika FK 3,60 +1,02
9 Alexandra Pfeiffer -95 IK Viking Friidrott 3,42 +0,20
- Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn dns
- Rebecca Johansson -95 KFUM Arvika FK dns
F11  KULA 2,0
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 8,91
2 Amanda Hanstål -95 Säffle Friidrott 8,73
3 Julia Karlsson -95 IF Göta 8,41
4 Alexandra Pfeiffer -95 IK Viking Friidrott 6,82
5 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 6,37
6 Johanna Bäckström -95 KFUM Arvika FK 6,16
- Johanna Thörngren -95 SK Bore dns
- Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn dns
- Rebecka Johansson -95 KFUM Arvika FK dns
F11  DISKUS 0,6
1 Julia Karlsson -95 IF Göta 27,75
2 Sandra Olsson -95 SK Bore 22,55
3 Amanda Hanstål -95 Säffle Friidrott 18,85
4 Alexandra Pfeiffer -95 IK Viking Friidrott 16,70
- Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn dns
- Johanna Thörngren -95 SK Bore dns
F11  SPJUT 400
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 28,46
2 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 18,70
3 Evelina Levin -95 KFUM Arvika FK 17,63
4 Amanda Hanstål -95 Säffle Friidrott 17,46
5 Alexandra Pfeiffer -95 IK Viking Friidrott 17,36
6 Sandra Olsson -95 SK Bore 17,29
- Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn dns
- Johanna Thörngren -95 SK Bore dns
Uppdaterad: 02 APR 2010 13:01 Skribent: Mats Svärdsen

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: This is a mailto link

Se all info