12-13 aug., Goliatspelen i Kil - IFK Sunne FIK - Friidrott - IdrottOnline Klubb
Hoppa till sidans innehåll

12-13 aug., Goliatspelen i Kil


 Resultat Goliatspelen 2006    
 F 7  60 M HEAT 1 Vind -0,4  
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 10,65 Final 
2 Ida Thunberg -99 IK Stål 10,83 Final 
3 Julia Arlestrand - IFK Sunne 11,42 Final 
4 Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika Friidrott 11,56 Final 
5 Alexandra Terner -99 Kils AIK Friidrott 12,19 Final 
6 Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika Friidrott 14,11  
     
 F 7  60 M HEAT 2 Vind +2,3  
1 Alexandra Lill -99 IFK Kristinehamn 11,32 Final 
2 Lovisa Ribaeus -99 IF Göta 12,21 Final 
3 Emilia Eriksson -00 Kils AIK Friidrott 12,24 Final 
4 Ellinor Strand -00 Filipstads FIK 12,54  
5 Linn Rådström Kils AIK Friidrott 12,82  
6 Wilma Strömberg -00 IK Stål 13,2  
7 Linn Lugne -00 Kils AIK Friidrott 13,89  
     
 F 7  60 M FINAL Vind + 0,64  
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 10,26  
2 Ida Thunberg -99 IK Stål 10,64  
3 Julia Arlestrand - IFK Sunne 11,08  
4 Alexandra Lill -99 IFK Kristinehamn 11,18  
5 Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika Friidrott 11,46  
6 Alexandra Terner -99 Kils AIK Friidrott 11,86  
7 Emilia Eriksson -00 Kils AIK Friidrott 12,07  
8 Lovisa Ribaeus -99 IF Göta 12,18  
     
 F 7  300 M    
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 57,69  
2 Ida Thunberg -99 IK Stål 1.01,09  
3 Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika Friidrott 1.05,82  
4 Alexandra Terner -99 Kils AIK Friidrott 1.11,90  
5 Wilma Strömberg -00 IK Stål 1.17,54  
     
 F 7  BOLLKAST Rekord 25,08    
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 19,16  
2 Ida Thunberg -99 IK Stål 18,67  
3 Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika Friidrott 16,47  
4 Ellinor Strand -00 Filipstads FIK 10,86  
5 Alexandra Terner -99 Kils AIK Friidrott 9,67  
6 Alexandra Lill -99 IFK Kristinehamn 8,7  
7 Emilia Eriksson -00 Kils AIK Friidrott 8,16  
8 Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika Friidrott 8,08  
9 Wilma Strömberg -00 IK Stål 7,33  
     
 F 7  LÄNGD ZON Rekord 3,46    
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 3,3 1,35 
2 Ida Thunberg -99 IK Stål 3,07 3 2,97 0,0
3 Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika Friidrott 2,73 1,34 
4 Alexandra Terner -99 Kils AIK Friidrott 2,69 1,61 
5 Julia Arlestrand - IFK Sunne 2,63 1,14 
6 Agnes Moberg -99 IFK Kristinehamn 2,51 0,51 
7 Ellinor Strand -00 Filipstads FIK 2,4 0 
8 Emilia Eriksson -00 Kils AIK Friidrott 2,22 0,53 
9 Wilma Strömberg -00 IK Stål 2,03 0 
10 Linn Rådström -01 Kils AIK Friidrott 1,98 0,62 
11 Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika Friidrott 1,96 -1,01 
     
 F 8  60 M HEAT 1 Vind + 2,8  
1 Kajsa Karlén -98 KFUM Arvika Friidrott 9,92 Final 
2 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 10,59 Final 
3 Emma Berggren -98 Säffle FIK 10,6 Final 
4 Moa Strömberg -98 IK Stål 10,74 Final 
5 Ellen Abrahamsson -98 Kils AIK Friidrott 10,79  
6 Matilda Ekelund -98 Kils AIK Friidrott 11,06  
7 Louise Vestlund -98 Kils AIK Friidrott 11,41  
8 Rebecca Larsson -98 IFK Kristinehamn 11,71  
     
 F 8  60 M HEAT 2 Vind - 0,6  
1 Miranda Uttgren -98 Tanums IF 10,29 Final 
2 Linnea Hagström -98 Kils AIK Friidrott 10,43 Final 
3 Hannan Mohamed -98 Kils AIK Friidrott 10,66 Final 
4 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 10,78 Final 
5 Ebba Lööv -98 Kils AIK Friidrott 10,95  
6 Sara Haag -98 IFK Sunne 11,61  
7 Linnea Johannesson -98 Kils AIK Friidrott 12,08  
8 Felicia Svensson -98 Kils AIK Friidrott 12,61  
     
 F 8  60 M FINAL Vind + 1,37  
1 Kajsa Karlén -98 KFUM Arvika Friidrott 9,88  
2 Miranda Uttgren -98 Tanums IF 10,03  
3 Linnea Hagström -98 Kils AIK Friidrott 10,21  
4 Hannan Mohamed -98 Kils AIK Friidrott 10,48  
5 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 10,68  
6 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 10,7  
7 Emma Berggren -98 Säffle FIK 10,73  
8 Moa Strömberg -98 IK Stål 11,15  
     
 F 8  300 M HEAT 1 Vind +1,5  
1 Kajsa Karlén -98 KFUM Arvika Friidrott 57,89  
2 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 58,09  
3 Miranda Uttgren -98 Tanums IF 59,51  
4 Elina Olsson -98 Kils AIK Friidrott 1.00.13  
5 Moa Strömberg -98 IK Stål 1.07,03  
6 Sara Haag -98 IFK Sunne 1.08,93  
7 Rebecca Larsson -98 IFK Kristinehamn 1.17,05  
     
 F 8  300 M HEAT 2   
1 Linnea Hagström -98 Kils AIK Friidrott 58,67  
2 Hannan Mohamed -98 Kils AIK Friidrott 59,09  
3 Ebba Lööv -98 Kils AIK Friidrott 1.01,56  
4 Linnea Johannesson -98 Kils AIK Friidrott 1.06,95  
5 Ellen Abrahamsson -98 Kils AIK Friidrott 1.08,43  
6 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 1.09.20  
7 Louise Vestlund -98 Kils AIK Friidrott 1.12,35  
     
 F 8  300 M SAMLAD LISTA   
1 Kajsa Karlén -98 KFUM Arvika Friidrott 57,89  
2 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 58,09  
3 Linnea Hagström -98 Kils AIK Friidrott 58,67  
4 Hannan Mohamed -98 Kils AIK Friidrott 59,09  
5 Miranda Uttgren -98 Tanums IF 59,51  
6 Elina Olsson -98 Kils AIK Friidrott 1.00,13  
7 Ebba Lööv -98 Kils AIK Friidrott 1.01,56  
8 Linnea Johannesson -98 Kils AIK Friidrott 1.06,95  
9 Moa Strömberg -98 IK Stål 1.07,03  
10 Ellen Abrahamsson -98 Kils AIK Friidrott 1.08,43  
11 Sara Haag -98 IFK Sunne 1.08,93  
12 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 1.09,20  
13 Louise Vestlund -98 Kils AIK Friidrott 1.12,35  
14 Rebecca Larsson -98 IFK Kristinehamn 1.17,05  
     
 F 8  BOLLKAST Rekord 27,85    
1 Kajsa Karlén -98 KFUM Arvika Friidrott 24,98  
2 Jennifer Sahlström -98 SK Bore 23,69  
3 Ebba Lööv -98 Kils AIK Friidrott 18,58  
4 Miranda Uttgren -98 Tanums IF 18,23  
5 Hannan Mohamed -98 Kils AIK Friidrott 17,3  
6 Emma Berggren -98 Säffle FIK 16,86  
7 Linnea Hagström -98 Kils AIK Friidrott 16,74  
8 Ellen Abrahamsson -98 Kils AIK Friidrott 15,45  
9 Moa Strömberg -98 IK Stål 14,94  
10 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 14,84  
11 Matilda Ekelund -98 Kils AIK Friidrott 14,26  
12 Louise Vestlund -98 Kils AIK Friidrott 11,34  
13 Sara Haag -98 IFK Sunne 10,92  
14 Rebecca Larsson -98 IFK Kristinehamn 8,81  
15 Linnea Johannesson -98 Kils AIK Friidrott 8,39  
16 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 8,29  
     
 F 8  LÄNGD ZON    
1 Kajsa Karlén -98 KFUM Arvika Friidrott 3,58 -0,74 
2 Hannan Mohamed -98 Kils AIK Friidrott 3,34 -0,62 
3 Miranda Uttgren -98 Tanums IF 3,15 -1,48 
4 Ebba Lööv -98 Kils AIK Friidrott 3,14 0,97 
5 Linnea Hagström -98 Kils AIK Friidrott 3,1 3,43 
6 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 2,97 -1,45 
7 Ellen Abrahamsson -98 Kils AIK Friidrott 2,94 0,3 
8 Sara Haag -98 IFK Sunne 2,91 0,4 
9 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 2,78 -1,68 
10 Rebecca Larsson -98 IFK Kristinehamn 2,68 3,34 
11 Moa Strömberg -98 IK Stål 2,64 1,1 
12 Louise Vestlund -98 Kils AIK Friidrott 2,45 0,22 
13 Linnea Johannesson -98 Kils AIK Friidrott 2,33 -1,85 
     
 F 9  60 M HEAT 1 Vind + 0,9  
1 Anna Olsson -97 Kils AIK Friidrott 10,03 Final 
2 Hanna Johansson -97 IF Göta 10,05 Final 
3 Matilda Arlestrand -97 IFK Sunne 10,26 Final 
4 Silje Olsson -97 IFK Likenäs 10,7 Final 
5 Hanna Karlsson -97 Kils AIK Friidrott 11,17  
     
 F 9  60 M HEAT 2 Vind + 2,0  
1 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 10,22 Final 
2 Lovisa Hjalmarsson -97 IF Göta 10,52 Final 
3 Linn Karlsson -97 Kils AIK Friidrott 10,52 Final 
4 Ellen Johansson -97 IFK Sunne 10,82 Final 
     
 F 9  60 M FINAL Vind + 0,18  
1 Anna Olsson -97 Kils AIK Friidrott 10,06  
2 Matilda Arlestrand -97 IFK Sunne 10,17  
3 Hanna Johansson -97 IF Göta 10,22  
4 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 10,37  
5 Silje Olsson -97 IFK Likenäs 10,57  
6 Lovisa Hjalmarsson -97 IF Göta 10,79  
7 Ellen Johansson -97 IFK Sunne 10,81  
8 Linn Karlsson -97 Kils AIK Friidrott 10,93  
     
 F 9  300 M  Vind +1,5  
1 Anna Olsson -97 Kils AIK Friidrott 56,78  
2 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 57,75  
3 Olivia Weslien -97 IF Göta  57,91  
4 Silje Olsson -97 IFK Likenäs 59,95  
5 Hanna Karlsson -97 Kils AIK Friidrott 1.04,25  
     
 F 9  BOLLKAST Rekord 30,45    
1 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 25,51  
2 Matilda Arlestrand IFK Sunne 21,75  
3 Stina Olsson -97 SK Bore 19,2  
4 Linn Karlsson -97 Kils AIK Friidrott 17,61  
5 Hanna Johansson -97 IF Göta 17,43  
6 Ellen Johansson -97 IFK Sunne 15,41  
7 Hanna Karlsson -97 Kils AIK Friidrott 11,3  
8 Lovisa Hjalmarsson -97 IF Göta 10,96  
     
 F 9  LÄNGD ZON Rekord 4,25    
1 Olivia Weslien -97 IF Göta  3,35 0,5 
2 Matilda Arlestrand -97 IFK Sunne 3,3 0,26 
3 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 3,29 0,32 
4 Anna Olsson -97 Kils AIK Friidrott 3,23 -0,33 
5 Silje Olsson -97 IFK Likenäs 3,18 0,57 
6 Kjellina Pettersson -97 IK Vikings FIK 3,04 -0,8 
7 Hanna Karlsson -97 Kils AIK Friidrott 2,98 0,51 
8 Stina Olsson -97 SK Bore 2,75 0,46 
9 Linn Karlsson -97 Kils AIK Friidrott 2,71 0,17 
     
 F 10  60 M HEAT 1 Vind -2,1  
1 Elvira Richarsson -96 IFK Kristinehamn 9,37 Final 
2 Izabell Kjellberg -96 IF Göta 9,4 Final 
3 Amalie Skuseth Skorge -96 Minerva IS, Norge 10,12 Final 
4 Johanna Karlsson -96 Säffle FIK 10,44  
5 Rebecca Eriksson -96 Kils AIK Friidrott 10,46  
6 Emilia Vestlund -95 Kils AIK Friidrott 10,51  
7 Olivia Eklund -96 IF Göta 10,52  
     
 F 10  60 M HEAT 2 Vind +0,8  
1 Marie Håkansson -95 Säffle FIK 9,86 Final 
2 Julia Jansson -96 Kils AIK Friidrott 9,89 Final 
3 Clara Nilsson -96 KFUM Arvika Friidrott 9,99 Final 
4 Elin Haag -96 IFK Sunne 10,16  
5 Eva Säljemar -96 IK Vikings FIK 10,18  
6 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika Friidrott 10,3  
     
 F 10  60 M HEAT 3 Vind -0,8  
1 Elin Z. Wohlfart -96 IK Stål 9,69 Final 
2 Anna Jansson -96 Kils AIK Friidrott 10,06 Final 
3 Rebecca Gustavsson Kils AIK Friidrott 10,2  
4 Josefin Frankert -96 Säffle FIK 10,5  
5 Erica Åhlén -96 Kils AIK Friidrott 10,66  
6 Nellie Svärd -96 Kils AIK Friidrott 10,69  
7 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 11,04  
     
 F 10  60 M FINAL Vind + 2,7  
1 Izabell Kjellberg -96 IF Göta 9,11  
2 Elvira Richarsson -96 IFK Kristinehamn 9,42  
3 Elin Z. Wohlfart -96 IK Stål 9,55  
4 Marie Håkansson -95 Säffle FIK 9,76  
5 Julia Jansson -96 Kils AIK Friidrott 9,91  
6 Anna Jansson -96 Kils AIK Friidrott 9,95  
7 Amalie Skuseth Skorge -96 Minerva IS, Norge 9,97  
8 Clara Nilsson -96 KFUM Arvika Friidrott 10,02  
     
 F 10  200 M HEAT 1 Vind +1,1  
1 Julia Jansson -96 Kils AIK Friidrott 34,36  
2 Emilia Vestlund -95 Kils AIK Friidrott 34,98  
3 Eva Säljemar -96 IK Vikings FIK 36,43  
4 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 37,75  
5 Matilda Ekelund -98 Kils AIK Friidrott 39,89  
     
 F 10  200 M HEAT 2 Vind +0,6  
1 Elvira Richarsson -96 IFK Kristinehamn 31,09  
2 Elin Z. Wohlfart -96 IK Stål 33,25  
3 Elin Haag -96 IFK Sunne 34,2  
4 Alva Englund -96 Säffle FIK 34,92  
5 Anna Jansson -96 Kils AIK Friidrott 35,43  
6 Olivia Eklund -96 IF Göta 36,39  
     
 F 10  200 M SAMLAD LISTA   
1 Elvira Richarsson -96 IFK Kristinehamn 31,09  
2 Elin Z. Wohlfart -96 IK Stål 33,25  
3 Elin Haag -96 IFK Sunne 34,2  
4 Julia Jansson -96 Kils AIK Friidrott 34,36  
5 Alva Englund -96 Säffle FIK 34,92  
6 Emilia Vestlund -95 Kils AIK Friidrott 34,98  
7 Anna Jansson -96 Kils AIK Friidrott 35,43  
8 Olivia Eklund -96 IF Göta 36,39  
9 Eva Säljemar -96 IK Vikings FIK 36,43  
10 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 37,75  
11 Matilda Ekelund -98 Kils AIK Friidrott 39,89  
     
 F 10  400 M HEAT 1   
2 Izabell Kjellberg -96 IF Göta 1.19,52  
3 Johanna Karlsson -96 Säffle FIK 1.22,30  
5 Nellie Svärd -96 Kils AIK Friidrott 1.23,99  
8 Olivia Eklund -96 IF Göta 1.25,84  
     
 F 10  400 M HEAT 2   
1 Elin Z. Wohlfart -96 IK Stål 1.17,82  
4 Emilia Vestlund -95 Kils AIK Friidrott 1.23,51  
6 Matilda Ekelund -98 Kils AIK Friidrott 1.24,03  
7 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 1.24,74  
9 Elin Haag -96 IFK Sunne 1.26,57  
10 Eva Säljemar -96 IK Vikings FIK 1.28,90  
     
 F 10  400 M SAMLAD LISTA   
1 Elin Z. Wohlfart -96 IK Stål 1.17,82  
2 Izabell Kjellberg -96 IF Göta 1.19,52  
3 Johanna Karlsson -96 Säffle FIK 1.22,30  
4 Emilia Vestlund -95 Kils AIK Friidrott 1.23,51  
5 Nellie Svärd -96 Kils AIK Friidrott 1.23,99  
6 Matilda Ekelund -98 Kils AIK Friidrott 1.24,03  
7 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 1.24,74  
8 Olivia Eklund -96 IF Göta 1.25,84  
9 Elin Haag -96 IFK Sunne 1.26,57  
10 Eva Säljemar -96 IK Vikings FIK 1.28,90  
     
 F 10  BOLLKAST Rekord     
1 Elvira Richarsson -96 IFK Kristinehamn 27,04  
2 Elin Z. Wohlfart -96 IK Stål 25,31  
3 Marie Håkansson -95 Säffle FIK 20,83  
4 Sofia Dahlin -96 Säffle FIK 20,57  
5 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 18,51  
6 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika Friidrott 17,87  
7 Elin Haag -96 IFK Sunne 17,33  
8 Martina Maxstadh -96 IF Göta 17,08  
9 Julia Jansson -96 Kils AIK Friidrott 15,1  
10 Nellie Svärd -96 Kils AIK Friidrott 14,78  
11 Erica Åhlén -96 Kils AIK Friidrott 14,03  
12 Anna Jansson -96 Kils AIK Friidrott 13,93  
     
 F 10  HÖJD Rekord 1,40    
1 Elvira Richarsson -96 IFK Kristinehamn 1,27  
2 Anna Jansson -96 Kils AIK Friidrott 1,14  
3 Julia Jansson -96 Kils AIK Friidrott 1,11 xo 
4 Rebecca Gustavsson -96 Kils AIK Friidrott 1,11 xxo 
5 Josefin Frankert -96 Säffle FIK 1,07 o 
6 Elin Haag -96 IFK Sunne 1,07 xo 
7 Clara Nilsson -96 KFUM Arvika Friidrott 1,07 xxo 
8= Frida Persson -96 IK Vikings FIK 1,03  
8= Matilda Ekelund -98 Kils AIK Friidrott 1,03  
10 Amalie Skuseth-Skorge -96 Minerva 1,03  
11= Martina Maxstadh -96 IF Göta 0,93  
11= Hannan Mohammed -98 Kils AIK Friidrott 0,93  
13 Eva Säljemar -96 IK Vikings FIK 0,88  
14 Sofia Dahlin -96 Säffle FIK 0,83  
     
 F 10  KULA Rekord 9,58    
1 Lisa Einarsson -96 Eds SK 7,79  
2 Elvira Richarsson -96 IFK Kristinehamn 6,93  
3 Elin Z. Wohlfart -96 IK Stål 6,49  
4 Josefin Frankert -96 Säffle FIK 6,41  
5 Rebecca Eriksson -96 Kils AIK Friidrott 6,22  
6 Sofia Dahlin -96 Säffle FIK 6,12  
7 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 6,09  
8 Elin Haag -96 IFK Sunne 6,02  
9 Alva Englund -96 Säffle FIK 5,32  
10 Emilia Vestlund -95 Kils AIK Friidrott 4,95  
11 Julia Jansson -96 Kils AIK Friidrott 4,53  
12 Martina Maxstadh -96 IF Göta 4,51  
13 Anna Jansson -96 Kils AIK Friidrott 4,1  
     
 F 10  LÄNGD ZON Rekord 4,51    
1 Izabell Kjellberg -96 IF Göta 4,13  -0,9
2 Elvira Richarsson -96 IFK Kristinehamn 4,07  1,57
3 Elin Haag -96 IFK Sunne 3,97  -0,68
4 Elin Z. Wohlfart -96 IK Stål 3,85  -1,48
5 Julia Jansson -96 Kils AIK Friidrott 3,71  4,51
6 Anna Jansson -96 Kils AIK Friidrott 3,7  -1,29
7 Clara Nilsson -96 KFUM Arvika Friidrott 3,56  1,49
8 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika Friidrott 3,41  -0,5
9 Emilia Vestlund -95 Kils AIK Friidrott 3,4  3,66
10 Amalie Skuseth Skorge -96 Minerva IS, Norge 3,39  1,57
11 Rebecca Eriksson -96 Kils AIK Friidrott 3,36  -0,68
12 Josefin Frankert -96 Säffle FIK 3,33  1,78
13 Eva Säljemar -96 IK Vikings FIK 3,26  -0,68
14 Olivia Eklund -96 IF Göta 3,24  2,65
15 Ellen Johansson -97 IFK Sunne 3,22  2,01
16 Erica Åhlén -96 Kils AIK Friidrott 3,18  0,64
17 Johanna Karlsson -96 Säffle FIK 3,16  1,78
18 Nellie Swärd -06 Kils AIK Friidrott 3,14  1,98
19 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 3,08  -1,48
20 Rebecca Gustavsson -96 Kils AIK Friidrott 2,98  -0,34
21 Martina Maxstadh -96 IF Göta 2,84  3,66
22 Martina Eklund -96 Kils AIK Friidrott 2,64  2,18
     
 F 11  60 M HEAT 1 Vind - 2,3  
1 Andrea Holm -95 IFK Sunne 9,41 Final 
2 Helene Nilsson -95 SK Bore 9,97  
3 Ayla Wallin -95 KFUM Arvika Friidrott 10,15  
4 Marte Brenna Steinbakken -95 Minerva IS, Norge 10,19  
5 Rebecca Johansson -95 KFUM Arvika Friidrott 10,69  
6 Helene Skuse Andersen -95 Minerva IS, Norge 10,94  
     
 F 11  60 M HEAT 2 Vind - 0,4  
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 8,69 Final 
2 Julia Karlsson -95 IF Göta 9 Final 
3 Susanne Johnsen -95 Minerva IS, Norge 9,96  
4 Sigrid Eriksson/Kjellgren -95 Kils AIK Friidrott 9,99  
5 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 10,12  
6 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 10,23  
7 Jonna Carlsson -95 Kils AIK Friidrott 11,22  
     
 F 11  60 M HEAT 3 Vind + 0,6  
1 Maja Eriksson -95 IK Stål 9,1 Final 
2 Hanna Persson -95 Kils AIK Friidrott 9,17 Final 
3 Evelina Levin -95 KFUM Arvika Friidrott 9,22 Final 
4 Sandra Olsson -95 SK Bore 9,32 Final 
5 Hanna Österberg -95 IF Göta 9,64 Final 
6 Isabell Hansen -95 Kils AIK Friidrott 10,79  
     
 F 11  60 M FINAL Vind - 0,8  
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 8,59  
2 Julia Karlsson -95 IF Göta 9,1  
3 Maja Eriksson -95 IK Stål 9,22  
4 Andrea Holm -95 IFK Sunne 9,37  
5 Hanna Persson -95 Kils AIK Friidrott 9,54  
6 Sandra Olsson -95 SK Bore 9,57  
7 Hanna Österberg -95 IF Göta 9,76  
     
 F 11  200 M HEAT 1 Vind +1,6  
1 Julia Karlsson -95 IF Göta 29,02  
2 Andrea Holm -95 IFK Sunne 31,31  
3 Sandra Olsson -95 SK Bore 31,91  
5 Helene Skuse Andersen -95 Minerva IS, Norge 38,01  
5 Susanne Johnsen -95 Minerva IS, Norge 34,03  
     
 F 11  200 M HEAT 2 Vind -0,5  
1 Maja Eriksson -95 IK Stål 30,97  
2 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 32,52  
3 Ayla Wallin -95 KFUM Arvika Friidrott 34,19  
4 Marte Brenna Steinbakken -95 Minerva IS, Norge 34,46  
     
 F 11  200 M SAMLAD LISTA   
1 Julia Karlsson -95 IF Göta 29,02  GOLIATREKORD
2 Maja Eriksson -95 IK Stål 30,97  
3 Andrea Holm -95 IFK Sunne 31,31  
4 Sandra Olsson -95 SK Bore 31,91  
5 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 32,52  
6 Susanne Johnsen -95 Minerva IS, Norge 34,03  
7 Ayla Wallin -95 KFUM Arvika Friidrott 34,19  
8 Marte Brenna Steinbakken -95 Minerva IS, Norge 34,46  
9 Helene Skuse Andersen -95 Minerva IS, Norge 38,01  
     
 F 11  400 M HEAT 1   
6 Susanne Johnsen -95 Minerva IS, Norge 1.21,32  
7 Helene Nilsson -95 SK Bore 1.21,87  
8 Helene Skuse Andersen -95 Minerva IS, Norge 1.34,29  
     
 F 11  400 M HEAT 2   
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 1.05,55  
2 Julia Karlsson -95 IF Göta 1.11,13  
3 Andrea Holm -95 IFK Sunne 1.11,80  
4 Sandra Olsson -95 SK Bore 1.11,86  
5 Hanna Österberg -95 IF Göta 1.17,34  
     
 F 11  400 M SAMLAD LISTA   
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 1.05,55  
2 Julia Karlsson -95 IF Göta 1.11,13  
3 Andrea Holm -95 IFK Sunne 1.11,80  
4 Sandra Olsson -95 SK Bore 1.11,86  
5 Hanna Österberg -95 IF Göta 1.17,34  
6 Susanne Johnsen -95 Minerva IS, Norge 1.21,32  
7 Helene Nilsson -95 SK Bore 1.21,87  
8 Helene Skuse Andersen -95 Minerva IS, Norge 1.34,29  
     
 F 11  HÖJD Rekord 1,41    
1 Julia Karlsson -95 IF Göta 1,36  
2 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 1,21 o 
3 Andrea Holm -95 IFK Sunne 1,21 xo 
4 Jonna Carlsson -95 Kils AIK Friidrott 1,13  
5 Hanna Österberg -95 IF Göta 1,08 o o 
6 Rebecca Johansson -95 KFUM Arvika Friidrott 1,08 o xxo 
7 Susanne Johnsen -95 Minerva IS, Norge 1,08 ox 
8 Marte Brenna Steinbakken -95 Minerva IS, Norge 1,08 xxo xxo 
9 Ayla Wallin -95 KFUM Arvika Friidrott   
     
 F 11  KULA Rekord 10,77    
1 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 9,57  
2 Julia Karlsson -95 IF Göta 9,09  
3 Johanna Thörngren -95 SK Bore 8,69  
4 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 7,25  
5 Sigrid Kjellgren -95 Kils AIK Friidrott 6,66  
6 Marte Brenna Steinbakken -95 Minerva IS, Norge 6,42  
7 Susanne Johnsen -95 Minerva IS, Norge 6,4  
8 Jonna Carlsson -95 Kils AIK Friidrott 6,15  
     
 F 11  LÄNGD ZON Rekord 4,63    
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 4,62 -2,59 
2 Julia Karlsson -95 IF Göta 4,23 1,78 
3 Evelina Levin -95 KFUM Arvika Friidrott 4,04 1,53 
4 Andrea Holm -95 IFK Sunne 3,9 -0,44 
5 Hanna Persson -95 Kils AIK Friidrott 3,84 0,87 
6 Sigrid Eriksson/Kjellgren -95 Kils AIK Friidrott 3,74 1,99 
7 Maja Eriksson -95 IK Stål 3,7 0,5 
8 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 3,6 1,08 
9 Sandra Olsson -95 SK Bore 3,59 1,4 
10 Helene Nilsson -95 SK Bore 3,53 0,77 
11 Ayla Wallin -95 KFUM Arvika Friidrott 3,48 -0,9 
12 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 3,45 -1,64 
13 Hanna Österberg -95 IF Göta 3,39 1,28 
14 Susanne Johnsen -95 Minerva IS, Norge 3,36 0 
15 Jonna Carlsson -95 Kils AIK Friidrott 3,35 2,91 3,23 -1,86
16 Rebecca Johansson -95 KFUM Arvika Friidrott 3,34 -2,31 
17 Marte Brenna Steinbakken -95 Minerva IS, Norge 3,3 -2,85 
18 Helene Skuse Andersen -95 Minerva IS, Norge 2,98 -1,97 
19 Isabell Hansen -95 Kils AIK Friidrott 2,78 -2,78 
     
 F 11  SPJUT Rekord 26,58    
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 25,52  
2 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 24,37  
3 Susanne Johnsen -95 Minerva IS, Norge 23,1  
4 Johanna Thörngren -95 SK Bore 22,03  
5 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 20,49  
6 Sandra Olsson -95 SK Bore 20,35  
7 Marte Brenna Steinbakken -95 Minerva IS, Norge 18,91  
8 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 17,52  
9 Jonna Carlsson -95 Kils AIK Friidrott 12,07  
10 Isabell Hansen -95 Kils AIK Friidrott 10,65  
11 Maja Eriksson -95 IK Stål 10,57  
12 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn x  
     
 F 12  60 M HÄCK  Vind +1,4  
1 Martina Borgler -94 SK Bore 10,77  
2 Emma Olsson -94 Kils AIK Friidrott 11,28  
3 Linnea Gåsste -94 Säffle FIK 12,26  
4 Karin Gåsste -94 Säffle FIK 12,61  
5 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 14,45  
     
 F 12  80 M HEAT 1 Vind + 0,6  
1 Martina Borgler -94 SK Bore 11,56 Final 
2 Michelle Larsson -94 IK Stål 12,16  
3 Christin Andersson -94 Filipstads FIK 12,18  
4 Mari Nilsen -94 Minerva IS Norge 12,56  
5 Sara Mårts -94 IFK Kristinehamn 12,75  
6 Karin Gåsste -94 Säffle FIK 12,91  
7 Caroline Björnstad -94 Minerva IS, Norge 13,27  
8 Hanna Sohlberg -94 Kils AIK Friidrott 14,56  
     
 F 12  80 M HEAT 2 Vind + 1,3  
1 Matilda Ribaeus -94 IF Göta 11,51 Final 
2 Emma Olsson -94 Kils AIK Friidrott 11,59 Final 
3 Anna Birgersson -94 Karlskoga FIF 11,77 Final 
4 Sofia Grenander -94 Kils AIK Friidrott 11,92 Final 
6 Lisa Engman -94 Kils AIK Friidrott 11,92 Final 
6 Emma Johansson -94 Säffle FIK 11,92 Final 
7 Mia Karlsson -94 IF Göta 12,08 Final 
8 Linnea Gåsste -94 Säffle FIK 12,73  
     
 F 12  80 M FINAL Vind -0,73  
1 Anna Birgersson -94 Karlskoga FIF 11,57  
2 Matilda Ribaeus -94 IF Göta 11,57  
3 Martina Borgler -94 SK Bore 11,61  
4 Emma Olsson -94 Kils AIK Friidrott 11,91  
5 Sofia Grenander -94 Kils AIK Friidrott 12  
6 Emma Johansson -94 Säffle FIK 12,06  
7 Lisa Engman -94 Kils AIK Friidrott 12,18  
8 Mia Karlsson -94 IF Göta 12,23  
     
 F 12  200 M HEAT 1 Vind +1,1  
1 Lisa Engman -94 Kils AIK Friidrott 30,91  
2 Mari Nilsen -94 Minerva IS Norge 32,43  
3 Caroline Björnstad -94 Minerva IS, Norge 33,51  
     
 F 12  200 M HEAT 2 Vind +0,8  
1 Emma Olsson -94 Kils AIK Friidrott 29,65  
2 Sofia Grenander -94 Kils AIK Friidrott 30,92  
3 Christin Andersson -94 Filipstads FIK 31,34  
4 Michelle Larsson -94 IK Stål 32  
     
 F 12  200 M SAMLAD LISTA   
1 Emma Olsson -94 Kils AIK Friidrott 29,65 Goliatrekord 
2 Lisa Engman -94 Kils AIK Friidrott 30,91  
3 Sofia Grenander -94 Kils AIK Friidrott 30,92  
4 Christin Andersson -94 Filipstads FIK 31,34  
5 Michelle Larsson -94 IK Stål 32  
6 Mari Nilsen -94 Minerva IS Norge 32,43  
7 Caroline Björnstad -94 Minerva IS, Norge 33,51  
     
 F 12  600 M    
1 Emma Olsson -94 Kils AIK Friidrott 1.52,78  
2 Lisa Engman -94 Kils AIK Friidrott 1.58,25  
3 Louise Sundström -94 KFUM Örebro 1.58,91  
4 Anna Birgersson -94 Karlskoga FIF 2.07,74  
5 Mari Nilsen -94 Minerva IS Norge 2.07,86  
6 Linnea Gåsste -94 Säffle FIK 2.13,48  
7 Martina Borgler -94 SK Bore 2.17,36  
8 Sara Mårts -94 Säffle FIK 2.20,93  
9 Karin Gåsste -94 Säffle FIK 2.21,60  
     
 F 12  DISKUS 32,60    
1 Frida Ohlsson -94 SK Bore 31,47  
2 Sandra Olsson -95 SK Bore 26,26  
3 Martina Borgler -94 SK Bore 23,89  
4 Malin Svensson-94 Filipstads FIK 20,75  
5 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 17,43  
6 Christin Andersson -94 Filipstads FIK 15,34  
     
 F 12  HÖJD Rekord 1,58    
1 Martina Borgler -94 SK Bore 1,55  
2 Matilda Ribaeus -94 IF Göta 1,3  
3 Lisa Engman -94 Kils AIK Friidrott 1,27  
3 Taru vd Zijde -94 S.C. Antilope, Holland 1,27  
5 Mari Nilsen -94 Minerva 1,24  
6 Linnea Gåsste -94 Säffle FIK 1,21 xo 
7 Christin Andersson -94 Filipstads FIK 1,21 xxo 
8 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 1,17  
9 Hanna Sohlberg -94 Kils AIK Friidrott 1,08  
     
 F 12  KULA Rekord 12,34    
1 Martina Borgler -94 SK Bore 12,48  
2 Frida Ohlsson -94 SK Bore 10,75  
3 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 8,56  
4 Taru vd Zijde -94 S.C. Antilope, Holland 7,96  
5 Michelle Larsson -94 IK Stål 7,75  
6 Malin Svensson-94 Filipstads FIK 7,73  
7 Mari Nilsen Minerva IS 7,35  
8 Emma Olsson -94 Kils AIK Friidrott 7,2  
     
 F 12  LÄNGD ZON Rekord 5,04    
1 Martina Borgler -94 SK Bore 4,64  -0,53
2 Emma Olsson -94 Kils AIK Friidrott 4,57  1,28
3 Christin Andersson -94 Filipstads FIK 4,4  0,99
4 Matilda Ribaeus -94 IF Göta 4,26  -0,26
5 Anna Birgersson -94 Karlskoga FIF 4,14 4,09 3,58
6 Michelle Larsson -94 IK Stål 4,14 4,06 1,7
7 Sofia Grenander -94 Kils AIK Friidrott 4,06  -0,32
8 Mari Nilssen -94 Minerva 4,04  0,82
9 Minnea Gåsste -94 Säffle FIK 3,98 3,82 
10 Emma Johansson -94 Säffle FIK 3,98 3,81 
11 Lisa Engman -94 Kils AIK Friidrott 3,9  
12 Mia Karlsson -94 IF Göta 3,85  
13 Sara Mårts -94 IFK Kristinehamn 3,75  
14 Frida Ohlsson -94 SK Bore 3,72  
15 Erika Johansson -94 IFK Sunne 3,69  
16 Lisa Nilsson-Hissa -94 Kils AIK Friidrott 3,66  
17 Caroline Björkstad -94 Minerva 3,47  
18 Karin Gåsste -94 Säffle FIK 3,45  
     
 F 12  SPJUT Rekord 33,94    
1 Frida Ohlsson -94 SK Bore 30,6  
2 Martina Borgler -94 SK Bore 28,93  
3 Josephine Sahlström -94 SK Bore 23,21  
4 Michelle Larsson -94 IK Stål 22,85  
5 Linnea Gåsste Säffle FIK 18,7  
6 Mari Nielsen Minerva 18,31  
7 Emma Olsson -94 Kils AIK Friidrott 16,26  
8 Karin Gåsste -94 Säffle FIK 15,75  
9 Lisa Engman -94 Kils AIK Friidrott 13,85  
10 Emma Johansson -94 Säffle FIK 12,68  
     
 F 13  60 M HÄCK  Vind 0,0  
1 Ida Jansson -93 IF Göta 10,94  
2 Ida Hansen -93 KFUM Arvika Friidrott 11,14  
     
 F 13  80 M HEAT 1 Vind - 0,5  
1 Ida Jansson -93 IF Göta 11,14 Final 
2 Josefin Ekberg -93 IFK Kristinehamn 11,27 Final 
3 Elin Maxstadh -93 IF Göta 12,05 Final 
4 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika Friidrott 12,15 Final 
5 Elin Nilsson -93 IK Vikings FIK 12,25  
     
 F 13  80 M HEAT 2 Vind - 3,2  
1 Emilotte Persson -93 SoIK Hellas 11,68 Final 
2 Line Wiman -93 KFUM Arvika Friidrott 11,76 Final 
3 Carolin Andersson -93 IFK Kristinehamn 11,9 Final 
4 Rebecca Hansen -93 Kils AIK Friidrott 12,03 Final 
5 Kristin Dahlin-Hedqvist -93 IK Vikings FIK 12,61  
6 Hanna Widstrand -93 IF Göta 12,66  
     
 F 13  80 M FINAL Vind -0,27  
1 Josefin Ekberg -93 IFK Kristinehamn 11,22  
2 Ida Jansson -93 IF Göta 11,24  
3 Line Wiman -93 KFUM Arvika Friidrott 11,27  
4 Emilotte Persson -93 SoIK Hellas 11,54  
5 Rebecca Hansen -93 Kils AIK Friidrott 11,93  
6 Carolin Andersson -93 IFK Kristinehamn 11,99  
7 Elin Maxstadh -93 IF Göta 12,04  
8 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika Friidrott 12,23  
     
 F 13  200 M HEAT 1 Vind +3,0  
1 Ida Jansson -93 IF Göta 28,44  
2 Emilotte Persson -93 SoIK Hellas 28,96  
3 Ida Hansen -93 KFUM Arvika Friidrott 28,96  
4 Elin Maxstadh -93 IF Göta 30,62  
5 Kristin Dahlin-Hedqvist -93 IK Vikings FIK 30,64  
6 Elin Nilsson -93 IK Vikings FIK 31,11  
     
 F 13  200 M SAMLAD LISTA   
1 Ida Jansson -93 IF Göta 28,44  
2 Emilotte Persson -93 SoIK Hellas 28,96  28,955
3 Ida Hansen -93 KFUM Arvika Friidrott 28,96  28,959
4 Elin Maxstadh -93 IF Göta 30,62  
5 Kristin Dahlin-Hedqvist -93 IK Vikings FIK 30,64  
6 Elin Nilsson -93 IK Vikings FIK 31,11  
     
 F 13  600 M    
1 Elin Maxstadh -93 IF Göta 1.51,78  
2 Ida Jansson -93 IF Göta 2.04,99  
     
 F 13  DISKUS Rekord 40,56    
1 Maria Wennlund -93 Filipstads FIK 29,68  
2 Malin Nilsson Arvika 21,46  
     
 F 13  HÖJD Rekord 1,57    
1 Ida Jansson -93 IF Göta 1,38  
2 Kristin Dahlin-Hedqvist -93 IK Vikings FIK 1,35  
3 Ida Hanssen -93 KFUM Arvika 1,32  
4 Elin Maxstadh -93 IF Göta 1,29  
     
 F 13  KULA Rekord 13,42    
1 Maria Wennlund -93 Filipstads FIK 11,1  
2 Elin Maxstadh -93 IF Göta 7,65  
     
 F 13  LÄNGD ZON Rekord 5,63    
1 Josefin Ekberg -93 IFK Kristinehamn 4,75  
2 Ida Jansson -93 IF Göta 4,62  
3 Emilotte Persson -93 SoIK Hellas 4,6  
4 Louise Olsson -93 SK Bore 4,46  
5 Line Wiman -93 KFUM Arvika Friidrott 4,43  
6 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika Friidrott 4,33  
7 Rebecca Hansen -93 Kils AIK Friidrott 4,32  
8 Elin Maxstadh -93 IF Göta 4,29  
9 Matilda Sahlström -93 IF Göta 4,24  
10 Hanna Widstrand -93 IF Göta 4,1  
11 Kristin Dahlin-Hedqvist -93 IK Vikings FIK 4,01  
12 Elin Nilsson -93 IK Vikings FIK 4  
     
 F 13  SPJUT Rekord 42,56    
1 Carolin Andersson -93 IFK Kristinehamn 28,03  
2 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika Friidrott 23,38  
3 Rebecca Hansen -93 Kils AIK Friidrott 13,72  
     
 F 14  80 M HÄCK  Vind +0,7  
1 Mary Ann Andreasson -92 KFUM Arvika Friidrott 12,51  
     
 F 14  100 M HEAT 1 Vind - 0,59  
1 Elin Hultgren -92 Karlskoga FIF 13,25 Final 
2 Ragnhild Hafskjaer -92 Minerva IS, Norge 13,66 Final 
3 Linn Nyström -92 Säffle FIK 13,93 Final 
4 Alexandra By -92 KFUM Arvika Friidrott 14,16 Final 
5 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FIF 14,75  
6 Ida Högstad -92 Minerva IS, Norge 15,63  
     
 F 14  100 M HEAT 2 Vind + 1,17  
1 Mary Ann Andreasson -92 KFUM Arvika Friidrott 12,97 Final 
2 Veronica Skuse Andersen -92 Minerva IS, Norge 13,73 Final 
3 Jennifer Wahlberg -92 Säffle FIK 13,97 Final 
4 Ida Thorin -92 Kils AIK 14,03 Final 
5 Camilla Björnstad -92 Minerva IS, Norge 14,29  
6 Mikaela Persson -92 IFK Likenäs 14,32  
7 Anna Oskarsson -92 IK Vikings FIK 14,41  
     
 F 14  100 M FINAL Vind +1,17  
1 Mary Ann Andreasson -92 KFUM Arvika Friidrott 13,08  
2 Elin Hultgren -92 Karlskoga FIF 13,19  
3 Ragnhild Hafskjaer -92 Minerva IS, Norge 13,58  
4 Veronica Skuse Andersen -92 Minerva IS, Norge 13,84  
5 Linn Nyström -92 Säffle FIK 13,88  
6 Jennifer Wahlberg -92 Säffle FIK 14  
7 Ida Thorin -92 Kils AIK 14,23  
 Alexandra By -92 KFUM Arvika Friidrott DNS  
     
 F 14  300 M HEAT 1   
1 Sara Eriksson -93 IK Orient 44,11  
2 Ida Thorin -92 Kils AIK Friidrott 44,7  
3 Loisa Danielsson Arvika 46,57  
4 Camilla Björnstad -92 Minerva IS, Norge 47,3  
     
 F 14  300 M HEAT 2   
1 Ingeborg Lövnes -92 Strömmen IF, Norge 41,57  
2 Elin Hultgren -92 Karlskoga FIF 43,62  
3 Hanna Borg -92 IF Göta 43,93  
4 Anna Oskarsson IK Viking 50,41  
     
 F 14  300 M SAMLAD LISTA   
1 Ingeborg Lövnes -92 Strömmen IF, Norge 41,57  
2 Elin Hultgren -92 Karlskoga FIF 43,62  
3 Hanna Borg -92 IF Göta 43,93  
4 Sara Eriksson -93 IK Orient 44,11  
5 Ida Thorin -92 Kils AIK Friidrott 44,7  
6 Loisa Danielsson Arvika 46,57  
7 Camilla Björnstad -92 Minerva IS, Norge 47,3  
8 Anna Oskarsson IK Viking 50,41  
     
 F 14  800 M    
1 Ingeborg Lövnes -92 Strömmen IF, Norge 2.20,48  
2 Louise Danielsson -92 KFUM Arvika Friidrott 2.26,35  
3 Caroline Andersson -92 IF Göta 2.33,98  
4 Sara Eriksson -92 IK Orient 2.37,56  
5 Kristin Andersson -92 IF Göta 2.57,45  
6 Anna Oskarsson -92 IK Vikings FIK 3.09,28  
     
 F 14  DISKUS Rekord 44,94    
1 Johanna Larsson -92 Filipstads FIK 31,3  
2 Sarah Pettersson -92 Filipstads FIK 30,26  
3 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FIF 27,47  
4 Louise Danielsson -92 KFUM Arvika Friidrott 23,65  
5 Anna Oskarsson -92 IK Vikings FIK 21,64  
     
 F 14  HÖJD Rekord 1,67    
1 Ragnhild Hafskjaer -92 Minerva IS, Norge 1,57  
2 Alexandra Davidsson -92 Filipstads FIK 1,54  
3 Mikaela Persson -92 IFK Likenäs 1,39  
4 Ida Högstad -92 Minerva IS, Norge 1,36  
5 Louise Danielsson -92 KFUM Arvika Friidrott 1,32  
6 Anna Oskarsson -92 IK Vikings FIK 1,28  
     
 F 14  KULA Rekord 13,74    
1 Johanna Larsson -92 Filipstads FIK 11,88  
2 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FIF 9,74  
3 Ida Högstad -92 Minerva IS, Norge 8,65  
4 Anna Oskarsson -92 IK Vikings FIK 8,27  
5 Sara Einarsson -92 Eds SK 8,1  
6 Mikaela Persson -92 IFK Likenäs 7,8  
     
 F 14  LÄNGD Rekord 5,41    
1 Mary Ann Andreasson -92 KFUM Arvika Friidrott 4,72  
2 Louise Lundh -92 Linköping GIF 4,67  
3 Elin Hultgren -92 Karlskoga FIF 4,65  
4 Anna Oskarsson -92 IK Vikings FIK 4,61  
5 Alexandra Davidsson -92 Filipstads FIK 4,59  
6 Ragnhild Hafskjaer -92 Minerva IS, Norge 4,58  
7 Jennifer Wahlberg -92 Säffle FIK 4,43  
8 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FIF 4,41  
9 Linn Nyström -92 Säffle FIK 4,33  
9 Alexandra By -92 KFUM Arvika Friidrott 4,33  
11 Veronica Skuse Andersen -92 Minerva IS, Norge 4,22  
12 Camilla Björnstad -92 Minerva IS, Norge 4,18  
13 Mikaela Persson -92 IFK Likenäs 3,91  
     
 F 14  SPJUT Rekord 41,75    
1 Linn Nyström -92 Säffle FIK 35,02  
2 Sarah Pettersson -92 Filipstads FIK 33,48  
3 Anna Oskarsson -92 IK Vikings FIK 33,02  
4 Yuselin Greek -92 Filipstads FIK 30,48  
5 Ida Högstad -92 Minerva IS, Norge 26,15  
6 Jennifer Wahlberg -92 Säffle FIK 25,37  
7 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FIF 23,29  
8 Mikaela Persson -92 IFK Likenäs 18,4  
     
 F 15  80 M HÄCK  Vind +0,7  
1 Helene Hoven -91 IF Hellas, Norge 12,1  
2 Therese Lindhe -91 IFK Kristinehamn 12,69  
3 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 13,28  
     
 F 15  100 M  Vind + 1,58  
1 Marine Jonsson -91 IF Göta 12,45  Goliat rekord
2 Emilia Segerdahl -91 IF Göta 12,58  
3 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 12,97  
4 Helene Hoven -91 IF Hellas, Norge 13,34  
5 Erika Andersson -91 IFK Kristinehamn 14,05  
6 Jennifer Ekström -91 Kils AIK Friidrott 14,35  
     
 F 15  300 M    
1 Emilia Segerdahl -91 IF Göta 40,34  GOLIATREKORD
2 Helene Hoven -91 IF Hellas, Norge 42,71  
3 Erika Andersson Kristinehamn 45,77  
4 Anna-Lisa Lundqvist -91 Huddinge AIS 51,11  
     
 F 15  800 M    
1 Anna-Lisa Lundqvist -91 Huddinge AIS 2.42,35  
     
 F 15  DISKUS 47,73    
1 Anna Jonasson -91 SK Bore 46,12  
2 Caroline Hermansson -91 Karlskoga FIF 43,6  
3 Anna-Lisa Lundqvist -91 Huddinge AIS 29,12  
4 Erika Andersson -91 IFK Kristinehamn 27,68  
5 Sandra Aalto -91 IFK Kristinehamn 21,8  
     
 F 15  HÖJD Rekord 1,67    
1 Victoria Dronsfield -91 IF Göta 1,68 Goliatrekord 
2 Helene Hoven -91 IF Hellas, Norge 1,61  
3 Therese Lindhe -91 IFK Kristinehamn 1,42  
3 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 1,42  
     
 F 15  KULA Rekord 13,35    
1 Anna Jonasson -91 SK Bore 12,03  
2 Caroline Hermansson -91 Karlskoga FIF 11,32  
3 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 10,15  
4 Anna-Lisa Lundqvist -91 Huddinge AIS 9,29  
5 Therese Lindhe -91 IFK Kristinehamn 9,21  
     
 F 15  LÄNGD Rekord 5,12    
1 Emilia Segerdahl -91 IF Göta 5,55 -0,49 Goliatrekord
2 Helene Hoven -91 IF Hellas, Norge 5,39 2,78 5,3 +0,39
3 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 5,04 -0,35 
4 Marine Jonsson -91 IF Göta 4,87 -0,97 
5 Therese Lindhe -91 IFK Kristinehamn 4,76 1,02 
6 Caroline Hermansson -91 Karlskoga FIF 4,5 0,22 
7 Anna-Lisa Lundqvist -91 Huddinge AIS 4,01 1,69 
     
 F 15  SPJUT Rekord 38,58    
1 Anna Jonasson -91 SK Bore 38,33  
2 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 37,28  
3 Caroline Hermansson -91 Karlskoga FIF 33,05  
4 Anna-Lisa Lundqvist -91 Huddinge AIS 25,41  
5 Therese Lindhe -91 IFK Kristinehamn 24,75  
6 Erika Andersson -91 IFK Kristinehamn 20,68  
7 Sandra Aalto -91 IFK Kristinehamn 20,53  
     
 F 17  100 M  Vind + 0,8  
1 Erica Pettersson -90 Kils AIK Friidrott 12,76  
2 Sofia Thorin -89 Kils AIK Friidrott 12,83  
3 Rebecca Strand -89 Filipstads FIK 13,29  
4 Johanna Aalto -89 IFK Kristinehamn 13,73  
5 Josefin Särén -89 Kils AIK Friidrott 14,24  
6 Elin Andersson -89 Karlskoga FIF 14,33  
7 Beatrice Andreasson -89 KFUM Arvika Friidrott 14,55  
     
 F 17  100 M HÄCK  Vind -0,5  
1 Lovisa Lindhe -89 IFK Kristinehamn 15,18  
 Elisabeth Höglund -90 IF Göta DNF  
     
 F 17  200 M HEAT 1 Vind +1,4  
1 Lovisa Lindhe -89 IFK Kristinehamn 27,18  
2 Josefin Särén -89 Kils AIK Friidrott 28,43  
3 Elin Andersson -89 Karlskoga FIF 29,39  
     
 F 17  200 M HEAT 2 Vind +0,6  
1 Marine Jonsson -91 IF Göta 25,33  
2 Erica Pettersson -90 Kils AIK Friidrott 25,65  
3 Sofia Thorin -89 Kils AIK Friidrott 25,68  
4 Ann Hyvärinen -90 KFUM Örebro 27,62  
     
 F 17  200 M SAMLAD LISTA   
1 Marine Jonsson -91 IF Göta 25,33 GOLIATREKORD 
2 Erica Pettersson -90 Kils AIK Friidrott 25,65  
3 Sofia Thorin -89 Kils AIK Friidrott 25,68  
4 Lovisa Lindhe -89 IFK Kristinehamn 27,18  
5 Ann Hyvärinen -90 KFUM Örebro 27,62  
6 Josefin Särén -89 Kils AIK Friidrott 28,43  
7 Elin Andersson -89 Karlskoga FIF 29,39  
     
 F 17  300 M HÄCK    
x Therese Lindhe -91 IFK Kristinehamn dnf  
     
 F 17  400 M    
1 Ann Hyvärinen -90 KFUM Örebro 1,03,96  
     
 F 17  800 M    
1 Ann Hyvärinen -90 KFUM Örebro 2.34,05  
2 Sara Holmgren -90 IF Göta 2.43,22  
     
 F 17  DISKUS Rekord 41,46    
1 Elisabeth Brånsgård -89 Fjugesta IF 42,37 GOLIATREKORD 
2 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika 37,62  
3 Sarah Lindberg -89 SK Bore 35,29  
4 Martine Brenna Steinbakken -90 Minerva IS, Norge 23,44  
 Angela Åkesson Kils AIK Friidrott 42,68 Utom tävlan 
     
 F 17  HÖJD Rekord 1,72    
1 Lovisa Linotte -89 IFK Kristinehamn 1,51  
2 Elisabeth Höglund -90 IF Göta 1,47  
     
 F 17  KULA Rekord 13,58    
1 Sandra Andersson -90  Arvika 13,48  
2 Elisabeth Höglund -90 IF Göta 11,57  
3 Loise Linde -89 IFK Kristinehamn 9,26  
4 Martine Brenna Steinbakken -90 Minerva IS, Norge 9,05  
     
 F 17  LÄNGD Rekord 5,59    
1 Rebecca Strand -89 Filipstads FIK 5,21 0,87 
2 Johanna Aalto -89 IFK Kristinehamn 4,97 3,23 4,93 -0,42
3 Anna-Karin Myhre -89 IF Göta 4,69 5,25 4,59 +1,06
4 Beatrice Andreasson -89 KFUM Arvika Friidrott 4,4 -1,86 
5 Katarina Wiik -89 IF Göta 4,32 -1,46 
6 Elin Andersson -89 Karlskoga FIF 4,29 0,57 
     
 F 17  SPJUT Rekord 38,77    
1 Sarah Lindberg -89 SK Bore 40,96  
2 Anna Jonasson -91 SK Bore 35,86  
3 Martine Brenna Steinbakken -90 Minerva IS, Norge 33,82  
 Amanda Öberg -90 IF Göta   
     
 F 19  100 M  Vind + 0,17  
1 Melinda Ymsén -88 KFUM Kristianstad 13,23  
2 Malin Bjergestam -88 Kils AIK Friidrott 13,84  
 Sofie Wadelius -82 IF Göta 12,86 Utom tävlan 
     
 F 19  200 M  Vind 0,0  
1 Maria Mejsjö -87 Karlskoga FIF 25,67  
2 Malin Olsson -88 Kils AIK Friidrott 27,2  
3 Josefin Johansson -88 Eds SK 28,35  
     
 Therese Gustafsson -86 IF Göta 26,02  Utom tävlan
 Sofie Wadelius -82 IF Göta 26,87  Utom tävlan
     
 F 19  400 M    
1 Malin Bjergestam -88 Kils AIK Friidrott 1.01,71  
     
 F 19  LÄNGD  Rekord 5,55    
1 Melinda Ymsén -88 KFUM Kristianstad 5,45 -1,46 
     
 P 7  60 M HEAT 1 Vind + 1,9  
1 Erik Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 11,08 Final 
2 Måns Paulsson -99 Kils AIK Friidrott 11,13 Final 
3 Adam Vestlund -00 Kils AIK Friidrott 11,38 Final 
4 Stefan Olsson -99 IFK Likenäs 12,56 Final 
5 Gustav Rohm -00 Kils AIK Friidrott 12,92 Final 
     
 P 7  60 M HEAT 2 Vind - 4,6  
1 Anders Wiman -99 KFUM Arvika Friidrott 12,09 Final 
2 Henrik Goste -99 Säffle 12,32 Final 
3 Christoffer Hvittensten -01 Kils AIK Friidrott 13,43 Final 
4 Johan Johanesson -00 Kils AIK Friidrott 13,44  
5 Hampus Magnusson -00 Kils AIK Friidrott 16,97  
     
 P 7  60 M FINAL Vind +1,77  
1 Erik Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 11,07  
2 Måns Paulsson -99 Kils AIK Friidrott 11,12  
3 Anders Wiman -99 KFUM Arvika Friidrott 11,3  
4 Henrik Goste -99 Säffle 11,33  
5 Adam Vestlund -00 Kils AIK Friidrott 11,6  
6 Stefan Olsson -99 IFK Likenäs 12,49  
7 Christoffer Hvittensten -01 Kils AIK Friidrott 12,84  
8 Gustav Rohm -00 Kils AIK Friidrott 12,95  
     
 P 7  300 M    
1 Måns Paulsson -99 Kils AIK Friidrott 1.07,37  
2 Erik Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 1.08,35  
3 Stefan Olsson -99 IFK Likenäs 1.12,39  
4 Adrian Lundberg -99 IK Viking FIK 1.12,52  
5 Adam Vestlund -00 Kils AIK Friidrott 1.13,73  
6 Lucas Agnestam -99 IK Viking FIK 1.14,94  
7 Johan Johanesson Kils AIK Friidrott 1.17,08  
8 Gustav Rohm -00 Kils AIK Friidrott 1.17,27  
     
 P 7  BOLLKAST  Rekord 30,83    
1 Adrian Lundberg -99 IK Viking FIK 19,7  
2 Erik Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 17,66  
3 Måns Paulsson -99 Kils AIK Friidrott 15,62  
4 Stefan Olsson -99 IFK Likenäs 14,78  
5 Lucas Agnestam -99 IK Viking FIK 14,14  
6 Adam Vestlund -00 Kils AIK Friidrott 13,4  
7 Johan Johanesson -00 Kils AIK Friidrott 12,54  
8 Gustav Rohm -00 Kils AIK Friidrott 12,03  
9 Christoffer Hvittensten -01 Kils AIK Friidrott 9,64  
10 Hampus Magnusson -00 Kils AIK Friidrott 7,19  
     
 P 7  LÄNGD ZON  Rekord 3,37    
1 Erik Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 2,9  
2 Adam Vestlund -00 Kils AIK Friidrott 2,84 -0,9 
3 Måns Paulsson -99 Kils AIK Friidrott 2,8  
4 Andreas Wiman -99 KFUM Arvika Friidrott 2,66 -1,8 
5 Henrik Gåsste -99 Säffle FIK 2,51 1,26 
6 Stefan Olsson -99 IFK Likenäs 2,43 -0,8 
7 Samuel Wikström -99 Kils AIK Friidrott 2,33 -2,84 
8 Gustav Rohm -00 Kils AIK Friidrott 2,2 -0,81 
9 Christoffer Hvittensten -01 Kils AIK Friidrott 2,17  
10 Johan Johanesson -00 Kils AIK Friidrott 2,01 -1,37 
11 Hampus Magnusson -00 Kils AIK Friidrott 1,78 -1,85 
     
 P 8  60 M  Vind + 0,2  
1 Andreas Hoven -98 IF Hellas, Norge 9,94  
2 Jonas Olsson -98 Kils AIK Friidrott 10,13  
3 Arber Miftari -98 IK Vikings FIK 10,23  
4 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK Friidrott 10,67  
5 Isac Carlsson -98 Kils AIK Friidrott 10,92  
6 Viktor Skog -98 Kils AIK Friidrott 11,05  
7 Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta 11,08  
8 Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 11,14  
     
 P 8  300 M HEAT 1 Vind +1,5  
3 Viktor Skog -98 Kils AIK Friidrott 58,78  
6 Arber Miftari -98 IK Vikings FIK 1.05,22  
7 Isac Carlsson -98 Kils AIK Friidrott 1.06,54  
8 Simon Lundberg -98 IK Viking FIK 1.07,17  
     
 P 8  300 M HEAT 2 Vind +1,5  
1 Andreas Hoven -98 IF Hellas, Norge 54,57  
2 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK Friidrott 58,43  
4 Jonathan Levin -98 KFUM Arvika Friidrott 59,9  
5 Jonas Olsson -98 Kils AIK Friidrott 1.00,39  
     
 P 8  300 M SAMLAD LISTA   
1 Andreas Hoven -98 IF Hellas, Norge 54,57  
2 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK Friidrott 58,43  
3 Viktor Skog -98 Kils AIK Friidrott 58,78  
4 Jonathan Levin -98 KFUM Arvika Friidrott 59,9  
5 Jonas Olsson -98 Kils AIK Friidrott 1.00,39  
6 Arber Miftari -98 IK Vikings FIK 1.05,22  
7 Isac Carlsson -98 Kils AIK Friidrott 1.06,54  
8 Simon Lundberg -98 IK Viking FIK 1.07,17  
     
 P 8  BOLLKAST Rekord 38,94    
1 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK Friidrott 34,59  
2 Isac Carlsson -98 Kils AIK Friidrott 31,94  
3 Jonathan Levin -98 KFUM Arvika Friidrott 31,28  
4 Arber Miftari -98 IK Vikings FIK 25,39  
5 Jonas Olsson -98 Kils AIK Friidrott 23,82  
6 Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 22,89  
7 Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta 21,07  
8 Viktor Skog -98 Kils AIK Friidrott 20,87  
9 Simon Lundberg -98 IK Viking FIK 17,35  
     
 P 8  LÄNGD ZON Rekord 3,82    
1 Jonas Olsson -98 Kils AIK Friidrott 3,4 0,58 
2 Andreas Hoven -98 IF Hellas, Norge 3,39 0,79 
3 Isac Carlsson -98 Kils AIK Friidrott 3,37 2,06 
4 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK Friidrott 3,33 -3,16 
5 Arber Miftari -98 IK Vikings FIK 3,14 -0,4 
6 Viktor Skog -98 Kils AIK Friidrott 2,91 -1,91 
7 Jonathan Levin -98 KFUM Arvika Friidrott 2,86 -0,04 
8 Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 2,78 -0,34 
9 Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta 2,63 1,97 
     
 P 9  60 M Vind: -0,2   
1 Daniel Thorén Ransäters AIS 9,56  
2 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 9,57  
3 Oscar Perman -97 Kils AIK Friidrott 10,48  
     
 P 9  300 M    
1 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 56,07  
     
 P 9  BOLLKAST Rekord 38,98    
1 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 32,89  
 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK Friidrott 34,66  Utom tävlan
 Isac Carlsson -98 Kils AIK Friidrott 30,74  Utom tävlan
     
 P 9  LÄNGD ZON Rekord 4,22    
1 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 3,93 0,75 
2 Oscar Perman -97 Kils AIK Friidrott 3,45 0,53 
3 Daniel Thorén Ransäter 3,41 0,52 
     
 P 10  60 M HEAT 1 Vind -0,4  
1 Kristoffer Hoven -96 IF Hellas, Norge 9,05 Final 
2 Henrik Nilsson -96 Säffle FIK 9,1 Final 
3 Viktor Holmström -96 Kils AIK Friidrott 10,44 Final 
4 Kai Larsson -96 IFK Sunne 10,69 Final 
5 Vidar Visser -96 SK Bore 11,1  
     
 P 10  60 M HEAT 2 Vind -0,3  
1 Alexander Thunberg -96 IK Stål 9,63 Final 
2 Jakob Nilsson -96 Kils AIK Friidrott 9,67 Final 
3 Jesper Kullegård -96 IFK Sunne 10,51 Final 
4 Markus Davidsson Filipstad FIK 10,78 Final 
5 Olof Mlakar -96 Säffle FIK 11,64  
     
 P 10  60 M FINAL Vind + 0,8  
1 Kristoffer Hoven -96 IF Hellas, Norge 9,01  
2 Henrik Nilsson -96 Säffle FIK 9,03  
3 Jakob Nilsson -96 Kils AIK Friidrott 9,53  
4 Alexander Thunberg -96 IK Stål 9,59  
5 Viktor Holmström -96 Kils AIK Friidrott 10,37  
6 Jesper Kullegård -96 IFK Sunne 10,38  
7 Markus Davidsson Filipstad FIK 10,91  
8 Kai Larsson -96 IFK Sunne 10,92  
     
 P 10  200 M  Vind 0,0  
1 Kristoffer Hoven -96 IF Hellas, Norge 31,38  
2 Jakob Nilsson -96 Kils AIK Friidrott 33,06  
3 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 33,51  
4 Viktor Warg -96 KFUM Arvika Friidrott 36,19  
5 Jesper Kullegård -96 IFK Sunne 36,74  
     
 P 10  400 M    
1 Kristoffer Hoven -96 IF Hellas, Norge 1.09,62  
2 Oskar Warg -96 KFUM Arvika Friidrott 1.15,88  
3 Jesper Kullegård -96 IFK Sunne 1.22,06  
4 Viktor Holmström -96 Kils AIK Friidrott 1.27,77  
5 Kai Larsson -96 IFK Sunne 1.28,99  
     
 P 10  BOLLKAST Rekord     
1 Oskar Warg -96 KFUM Arvika Friidrott 37,78  
2 Alexander Thunberg -96 IK Stål 30,11  
3 Olle Wigardsson -96 Kils AIK Friidrott 26,57  
4 Jakob Nilsson -96 Kils AIK Friidrott 22,77  
5 Jesper Kullegård -96 IFK Sunne 19,14  
6 Vidar Visser -96 SK Bore 19,06  
     
 P 10  HÖJD Rekord 1,37    
1 Kristoffer Hoven -96 IF Hellas, Norge 1,33  
2 Oskar Warg -96 KFUM Arvika Friidrott 1,27  
3 Jakob Nilsson -96 Kils AIK Friidrott 1,21  
4 Oscar Perman -97 Kils AIK Friidrott 1,13  o xo
5 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK Friidrott 1,13  xo xo
6 Vidar Visser -96 SK Bore 1,08  
7 Viktor Holmström -96 Kils AIK Friidrott 1,03  
7 Isac Carlsson -98 Kils AIK Friidrott 1,03  
9 Jesper Kullegård -96 IFK Sunne 0,98  
9 Olof Mlakar -96 Säffle FIK 0,98  
11 Kai Larsson -96 IFK Sunne 0,93  
     
 P 10  KULA Rekord 10,25    
1 Oskar Warg -96 KFUM Arvika Friidrott 8,61  
2 Alexander Nilman -96 Säffle FIK 7,65  
3 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK Friidrott 6,67  
4 Marcus Davidsson -96 Filipstads FIK 6,16  
5 Alexander Thunberg -96 IK Stål 6,11  
6 Isac Carlsson -98 Kils AIK Friidrott 6,1  
7 Kai Larsson -96 IFK Sunne 5,86  
8 Jesper Kullegård -96 IFK Sunne 5,33  
     
 P 10  LÄNGD ZON Rekord 4,71    
1 Kristoffer Hoven -96 IF Hellas, Norge 4,26 3,37 4,25 +1,46
2 Oskar Warg -96 KFUM Arvika Friidrott 3,9 1,71 
3 Alexander Thunberg -96 IK Stål 3,85 0,89 
4 Olle Wigardsson -96 Kils AIK Friidrott 3,75 3,82 
5 Jakob Nilsson -96 Kils AIK Friidrott 3,66 1,93 
6 Viktor Holmström -96 Kils AIK Friidrott 3,32 0,74 
7 Jesper Kullegård -96 IFK Sunne 3,05 -1,12 
8 Tobias Jonsson -96 Dals Södra FFI 2,95 4 
9 Vidar Visser -96 SK Bore 2,92 -0,51 
     
 P 11  60 M  Vind + 1,5  
1 Bletar Miftari -95 IK Vikings FIK 9,5  
2 André Båhlenius -95 IF Göta 9,72  
3 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika Friidrott 10,15  
4 Erik Säljemar -95 IK Vikings FIK 10,38  
5 Johannes Ekelund -95 IF Göta 11,49  
     
 P 11  200 M  Vind -0,6  
1 Marcus Hedlund -95 IK Vikings FIK 32,24 Goliatrekord 
2 Bletar Miftari -95 IK Vikings FIK 33,88  
3 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika Friidrott 34,37  
4 Erik Säljemar -95 IK Vikings FIK 36,29  
5 Johannes Ekelund -95 IF Göta 39,31  
     
 P 11  400 M    
1 André Båhlenius -95 IF Göta 1.09,29  
2 Bletar Miftari -95 IK Vikings FIK 1.23,24  
3 Erik Säljemar -95 IK Vikings FIK 1.25,05  
4 Johannes Ekelund -95 IF Göta 1.33,61  
     
 P 11  HÖJD Rekord 1,51    
1 Bletar Miftari -95 IK Vikings FIK 1,24  
2 Victor Larsson -95 IK Vikings FIK 1,08  
3 Johannes Ekelund -95 IF Göta 0,98  
 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika Friidrott ej res  
     
 P 11  KULA Rekord 10,84    
1 Oscar Höök Säffle 10,51  
2 Adam Maschel -95 SK Bore 9,66  
3 Victor Larsson -95 IK Vikings FIK 8,52  
4 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika Friidrott 6,88  
     
 P 11  LÄNGD ZON Rekord 4,83    
1 Bletar Miftari -95 IK Vikings FIK 3,99 1 
2 Marcus Hedlund -95 IK Vikings FIK 3,85 0,64 
3 Erik Säljemar -95 IK Vikings FIK 3,32 0,36 
4 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika Friidrott 3,07 -0,47 
5 Johannes Ekelund -95 IF Göta 2,83 0,75 
     
 P 11  SPJUT    
1 Adam Maschel -95 SK Bore 26,9  
2 Bletar Miftari -95 IK Vikings FIK 26,89  
3 Oscar Höök -95 Säffle 26,47  
4 Alexander Thunberg -96 IK Stål 24,71  
5 Marcus Hedlund -95 IK Vikings FIK 21,45  
6 Oskar Warg -96 KFUM Arvika Friidrott 18,74  
7 Isac Carsson -98 Kils AIK Friidrott 18,08  
8 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK Friidrott 18,07  
9 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika Friidrott 15,33  
     
 P 12  60 M HÄCK    
1 Tim Åhlin -94 Kils AIK Friidrott   
2 Anton Vestlund -94 Kils AIK Friidrott   
3 Anton Nilsson -94 Kils AIK Friidrott   
4 Erik Stenemo -94 Säffle FIK   
5 Andreas Persson -94 IK Vikings FIK   
 Tidtagningen ur funktion    
     
 P 12  80 M HEAT 1 Vind + 0,2  
1 Tim Åhlin -94 Kils AIK Friidrott 11,29 Final 
2 Erik Stenemo -94 Säffle FIK 11,69 Final 
3 Albin Strid -94 IF Göta 12,66 Final 
4 Anton Nilsson -94 Kils AIK Friidrott 12,81 Final 
5 Alexander Djuvfeldt -94 IF Göta 13,22  
     
 P 12  80 M HEAT 2 Vind + 3,4  
1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika Friidrott 11 Final 
2 Anton Vestlund -94 Kils AIK Friidrott 11,02 Final 
3 Alexander Larsson -94 Filipstads FIK 11,52 Final 
4 Samuel Grip -94 Brattås  11,75 Final 
5 Andreas Persson -94 IK Vikings FIK 12,98  
     
 P 12  80 M FINAL Vind +3,28  
1 Anton Vestlund -94 Kils AIK Friidrott 11,06  
2 Simon Karlén -94 KFUM Arvika Friidrott 11,08  
3 Tim Åhlin -94 Kils AIK Friidrott 11,11  
4 Alexander Larsson -94 Filipstads FIK 11,63  
5 Samuel Grip -94 Brattås  11,83  
6 Erik Stenemo -94 Säffle FIK 11,84  
7 Anton Nilsson -94 Kils AIK Friidrott 12,7  
8 Albin Strid -94 IF Göta 12,83  
     
 P 12  200 M  Vind +0,3  
1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika Friidrott 28,07  GOLIATREKORD
2 Anton Vestlund -94 Kils AIK Friidrott 28,37  
3 Benjamin Ahlbäck -94 IF Göta 30,65  
4 Anton Nilsson -94 Kils AIK Friidrott 32,56  
5 Andreas Persson -94 IK Vikings FIK 34,05  
     
 P 12  600 M    
1 Fredrik Finstad -94 Ekshärads FI 1.45,28  
2 Benjamin Ahlbäck -94 IF Göta 1.49,49  
3 Alexander Larsson -94 Filipstads FIK 1.50,98  
4 André Båhlenius -95 IF Göta 1.51,11  
5 Anton Nilsson -94 Kils AIK Friidrott 1.57,48  
6 Andreas Persson -94 IK Vikings FIK 2.14,90  
     
 P 12  DISKUS Rekord 38,56    
1 Simon Karlen -94 Arvika 30,12  
2 Adam Maschel -95 SK Bore 25,96  
3 Tim Åhlin -94 Kils AIK Friidrott 24,03  
4 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 23,75  
5 Jesper Söderström -94 Kils AIK Friidrott 23,4  
6 Anton Vestlund -94 Kils AIK Friidrott 22,09  
7 Henrik Persson -94 Filipstads FIK 21,36  
8 Andreas Persson -94 IK Vikings FIK 12,9  
     
 P 12  HÖJD Rekord 1,64    
1 Tim Åhlin -94 Kils AIK Friidrott 1,49  
2 Johan Askman -94 IF Göta 1,37 o 
3 Benjamin Ahlbäck -94 IF Göta 1,37 xxo 
4 Jesper Söderström -94 Kils AIK Friidrott 1,28 o 
5 Anton Vestlund -94 Kils AIK Friidrott 1,28 xo 
6 Erik Stenemo -94 Säffle FIK 1,23  
6 Albin Strid -94 IF Göta 1,23  
6 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 1,23  
9 Samuel Grip -94 Brattås 1,23  
10 Sebastian Niittymäki -94 Filipstads FIK 1,18  
11 Andreas Persson -94 IK Vikings FIK 1,13  
     
 P 12  KULA Rekord 12,51    
1 Simon Karlén -94 Arvika 10,61  
2 Johan Askmar -94 IF Göta 8,8  
3 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 7,64  
4 Alexander Djuvfeldt -94 IF Göta 6,85  
5 Andreas Persson -94 IK Vikings FIK 5,87  
6 Henrik Persson -94 Filipstads FIK 5,17  
     
 P 12  LÄNGD ZON Rekord 5,18    
1 Simon Karlén -94 Arvika 5,08 -0,87 
2 Anton Vestlund -94 Kils AIK Friidrott 4,9 1 
3 Tim Åhlin -94 Kils AIK Friidrott 4,8 -0,51 
4 Olof Gullbrandsson -94 Kils AIK Friidrott 4,69 1,61 
5 Erik Stenemo -94 Säffle FIK 4,41 2,9 
6 Benjamin Ahlbäck -94 IF Göta 4,38 1,39 
7 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 4,23 2,03 
8 Anton Nilsson -94 Kils AIK Friidrott 3,89 -0,47 
9 Andreas Persson -94 IK Vikings FIK 3,52 1,6 
10 Alexander Djuvfeldt -94 IF Göta 3,32 -0,99 
11 Henrik Persson -94 Filipstads FIK 2,69 1,88 
     
 P 12  SPJUT Rekord 41,90    
1 Simon Carlén Arvika 34,44  
2 Olof Gullbrandsson -94 Kils AIK Friidrott 27,54  
3 Alexander Larsson -94 Filipstads FIK 27,23  
4 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 25,4  
5 Jesper Söderström -94 Kils AIK Friidrott 24,16  
6 Erik Stenmo Säffle 20,97  
7 Henrik Persson -94 Filipstads FIK 18,27  
8 Andreas Persson -94 IK Vikings FIK 17,52  
9 Tim Åhlin -94 Kils AIK Friidrott 15,18  
10 Alexander Djuvfeldt -94 IF Göta 13,7  
     
 P 13  60 M HÄCK  Vind +0,00  
1 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 9,63  
2 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 9,64  
3 Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 10,1  
4 Viktor Warg -93 KFUM Arvika Friidrott 10,29  
5 Oscar Vestlund -93 Kils AIK Friidrott 10,4  
6 Jesper Alfreus -93 IF Göta 10,58  
7 Matias Jällrud -93 Hagunda 10,6  
     
 P 13  80 M HEAT 1 Vind - 1,1  
1 Jonas Persson -93 Strömstad IF 11,37 Final 
2 Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 11,46 Final 
3 Alexander Eriksson -93 Ransäter 11,63 Final 
4 Anton Wikström -93 Karlskoga FIF 11,75  
5 Matias Jällrud -93 Hagunda 11,76  
     
 P 13  80 M HEAT 2 Vind - 0,9  
1 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 10,4 Final 
2 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 10,63 Final 
3 Oscar Vestlund -93 Kils AIK Friidrott 10,69 Final 
4 Jesper Alfreus -93 IF Göta 10,85 Final 
5 Sven Visser -93 SK Bore 10,91 Final 
     
 P 13  80 M FINAL Vind -0,72  
1 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 10,49  
2 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 10,54  
3 Oscar Vestlund -93 Kils AIK Friidrott 10,73  
4 Jesper Alfreus -93 IF Göta 10,95  
5 Sven Visser -93 SK Bore 10,99  
6 Jonas Persson -93 Strömstad IF 11,03  
7 Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 11,15  
8 Alexander Eriksson -93 Ransäter 11,5  
     
 P 13  200 M HEAT 1 Vind 0.00  
1 Oscar Vestlund -93 Kils AIK Friidrott 26,52  
2 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 26,63  
3 Sven Visser -93 SK Bore 27,68  
4 Viktor Warg -93 KFUM Arvika Friidrott 28,52  
5 Otto Jonsson -93 Dals Södra FFI 30,58  
     
 P 13  200 M HEAT 2 Vind +3,4  
1 Jesper Alfreus -93 IF Göta 27,24  
2 Remy Room -93 KFUM Arvika Friidrott 29,19  
3 Fredrik Eråker -93 IF Göta 30,66  
4 Sven Lundqvist -93 Huddinge AIS 33,1  
     
 P 13  200 M SAMLAD LISTA   
1 Oscar Vestlund -93 Kils AIK Friidrott 26,52 GOLIATREKORD 
2 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 26,63  
3 Jesper Alfreus -93 IF Göta 27,24  
4 Sven Visser -93 SK Bore 27,68  
5 Viktor Warg -93 KFUM Arvika Friidrott 28,52  
6 Remy Room -93 KFUM Arvika Friidrott 29,19  
7 Otto Jonsson -93 Dals Södra FFI 30,58  
8 Fredrik Eråker -93 IF Göta 30,66  
9 Sven Lundqvist -93 Huddinge AIS 33,1  
     
 P 13  600 M    
1 Jesper Alfreus -93 IF Göta 1.41,58  
2 Matias Jällrud -93 Hagunda 1.48,45  
3 Oskar Engqvist -93 SK Granan 1.50,83  
4 Fredrik Eråker -93 IF Göta 1.53,73  
5 Sven Lundqvist -93 Huddinge AIS 2.05,70  
     
 P 13  DISKUS Rekord 50,19    
1 Sebastian Thörngren -93 SK Bore 43,75  
2 Anders Pettersson -93 Säffle FIK 43,11  
3 Oscar Vestlund -93 Kils AIK Friidrott 32,36  
4 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 30,67  
5 Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 30,52  
6 Mattias Jällerud -93 Haglunda 30,42  
7 Sven Lundqvist -93 Huddinge AIS 25,85  
     
 P 13  HÖJD Rekord 1,65    
1 Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 1,6  
2 Oscar Vestlund -93 Kils AIK Friidrott 1,52  
3 Mattias Jällrud -93 Haglunda 1,49  
3 Viktor Warg -93 KFUM Arvika Friidrott 1,49  
5 Alexander Eriksson -93 Ransäter AIS 1,46 o 
6 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 1,46 xo 
     
 P 13  KULA Rekord 13,54    
1 Anders Pettersson -93 Säffle FIK 13,57 Goliatrekord 
2 Oscar Vestlund -93 Kils AIK Friidrott 13,07  
3 Sebastian Thörngren -93 SK Bore 12,87  
4 Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 10,1  
5 Jonas Persson -93 Strömstad IF 9,84  
6 Mattias Jällrud -93 Haglunda 9,8  
7 Opontus Friberg -93 IFK Kristinehamn 8,76  
8 Sven Lundqvist -93 Huddinge AIS 7,1  
     
 P 13  LÄNGD ZON Rekord 5,58    
1 Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 5,1 0,61 5,08
2 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 5,1 -0,86 5,02
3 Jesper Alfreus -93 IF Göta 5,1 -0,81 5,01
4 Mattias Jällerud Haglunda 4,84 -0,25 
5 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 4,69 1,44 
6 Jonas Persson -93 Strömstad IF 4,5 0,18 
7 Viktor Warg -93 KFUM Arvika Friidrott 4,4 0,58 
8 Anton Wikström -93 Karlskoga FIF 4,06 0,56 
9 Otto Jonsson -93 Dals Södra FFI 4,04 -1,17 
10 Sven Lundqvist -93 Huddinge AIS 3,57 -0,44 
     
 P 13  SPJUT Rekord 44,22    
1 Sebastian Thörngren -93 SK Bore 51,05 GOLIATREKORD 
2 Alexander Eriksson -93 Ransäter AIS 35,19  
3 Oscar Vestlund -93 Kils AIK Friidrott 34,2  
4 Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 33,99  
5 Mattias Jällrud Hagalund 33,51  
6 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 33,38  
7 Jonas Persson -93 Strömstad IF 31,74  
8 Joacim Rådh Eds SK 27,51  
9 Sven Lundqvist -93 Huddinge AIS 23,97  
     
 P 14  100 M  Vind + 2,46  
1 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 12,33  
2 Robin Room -92 KFUM Arvika Friidrott 12,56  
3 Mikael Simonsen Kristinehamn 13,5  
     
 P 14  100 M HÄCK  Vind +0,8  
1 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 14,28  GOLIATREKORD
     
 P 14  300 M  Vind +1,5  
1 Robert Filipsson -92 Karlskoga FIF 39,62  
2 Robin Room -92 KFUM Arvika Friidrott 40,39  
3 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 41,38  
4 Andreas Karlsson -92 IF Göta 44,23  
5 Axel Danielsson -92 KFUM Arvika Friidrott 46,66  
6 Andreas Persson Filipstad 51,11  
     
 P 14  800 M    
1 Axel Danielsson -92 KFUM Arvika Friidrott 2.27,85  
2 Andreas Karlsson -92 IF Göta 2.29,90  
3 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 2.43,00  
     
 P 14  DISKUS Rekord 52,26    
1 Axel Danielsson -92 KFUM Arvika Friidrott 33,43  
2 Oskar Arlestrand Jansson -92 IFK Sunne 33,07  
3 Michael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 31,11  
4 Matti Engström -92 Filipstads FIK 22,28  
     
 P 14  HÖJD Rekord 1,86    
1 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 1,63  
2 Michael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 1,51  
3 Niklas Strand -92 Filipstads FIK 1,4  
     
 P 14  KULA Rekord 15,59    
1 Michael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 10,5  
2 Oskar Arlestrand Jansson -92 IFK Sunne 10,31  
3 Axel Danielsson -92 KFUM Arvika Friidrott 9,17  
4 Matti Engström -92 Filipstads FIK 9,03  
     
 P 14  LÄNGD Rekord 6,02    
1 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 5,53 -0,44 
2 Michael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 5,12 0 
3 Robin Room -92 KFUM Arvika Friidrott 4,93 0 
4 Niklas Strand -92 Filipstads FIK 4,65 0 
     
 P 14  SPJUT Rekord 49,24    
1 Michael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 36,91  
2 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 33,39  
3 Oskar Arlestrand Jansson -92 IFK Sunne 25,62  
     
 P 15  100 M  Vind +2,3  
1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott 11,65  
2 Johan Olsson -91 Kils AIK Friidrott 12,1  
3 Jesper Vestlund -91 Kils AIK Friidrott 12,9  
     
 P 15  100 M HÄCK  Vind +0,8  
1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott 13,76  GOLIATREKORD
     
 P 15  300 M    
1 Johan Olsson -91 Kils AIK Friidrott 39,19  
     
 P 15  800 M    
1 Jesper Vestlund -91 Kils AIK Friidrott 2.28,65  
     
 P 15  DISKUS Rekord 45,95    
1 Stefan Sundler -91 SK Bore 49,81  
2 Pontus Strand -91 Filipstads FIK 30,17  
     
 P 15  HÖJD Rekord 1,79    
1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott 1,78  
2 Andreas Persson -91 SK Bore 1,54  
     
 P 15  KULA Rekord 14,67    
1 Stefan Sundler -91 SK Bore 13,18  
2 Pontus Strand -91 Filipstads FIK 10,18  
     
 P 15  LÄNGD Rekord 5,77    
1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott 6,32 0 GOLIATREKORD
2 Hugo Moberg -91 IFK Kristinehamn 5 0 
3 Johan Lindell -91 IFK Kristinehamn 4,89 -1,64 
     
 P 15  SPJUT Rekord 48,74    
1 Stefan Sundler -91 SK Bore 43,09  
2 Pontus Strand -91 Filipstads FIK 34,08  
3 Hugo Moberg -91 IFK Kristinehamn 33,94  
4 Johan Lindell -91 IFK Kristinehamn 29,5  
     
 P 17  100 M HEAT 1 Vind - 0,5  
1 Carlos Fröjd -90 Strömstad IF 11,51 Final 
2 Douglas Stenberg -90 IF Göta 11,96 Final 
3 Tomas Olsson -89 Kils AIK Friidrott 11,96 Final 
4 Philip Östli -90 Sörum IL, Norge 12,26 Final 
5 Sebastian Johansson -89 Karlskoga FIF 12,43  
6 Per Marius Hole IK Tjalve, Norge 12,58  
7 Emil Johansson -90 Kils AIK Friidrott 12,79  
     
 P 17  100 M HEAT 2 Vind - 0,2  
1 Robin Lundgren -89 Katrineholm SK Friidrott 11,27 Final 
2 Daniel Hansson -90 Strömstad IF 11,83 Final 
3 Erik Magnusson -89 Dals Södra FFI 11,92 Final 
4 Robin Nordenberg -89 Kils AIK Friidrott 12,22 Final 
5 Martin Holm -89 IF Göta 12,44  
6 Richard Olsson -89 IF Göta 12,58  
7 Daniel Polleryd -89 IF Göta 12,6  
     
 P 17  100 M FINAL Vind -0,56  
1 Robin Lundgren -89 Katrineholm SK Friidrott 11,27  
2 Carlos Fröjd -91 Strömstad IF 11,48  
3 Tomas Olsson -89 Kils AIK Friidrott 11,77  
4 Daniel Hansson -90 Strömstad IF 11,87  
5 Douglas Stenberg -90 IF Göta 11,89  
6 Erik Magnusson -89 Dals Södra FFI 11,99  
7 Robin Nordenberg -89 Kils AIK Friidrott 12,39  
 Philip Östli -90 Sörum IL, Norge DNS  
     
 P 17  110 M HÄCK  Vind +1,5  
1 Marcus Persson -89 Strömstad IF 15,07  
2 Douglas Stenberg -90 IF Göta 15,64  
3 Bror vd Zijde ARV Ilion 16,19  
     
 P 17  200 M HEAT 1 Vind -0,4  
1 Sebastian Johansson -89 Karlskoga FIF 24,28  
2 Emil Johansson -90 Kils AIK Friidrott 24,85  
3 Martin Holm -90 IF Göta 25,18  
4 Richard Olsson -89 IF Göta 25,37  
5 Per Marius Hole IK Tjalve, Norge 25,71  
     
 P 17  200 M HEAT 2 Vind +1,1  
1 Douglas Stenberg -90 IF Göta 23,65  
2 Robin Nordenberg -89 Kils AIK Friidrott 24,06  
3 Rikard Karlsson -89 Kils AIK Friidrott 24,13  
4 Erik Magnusson -89 Dals Södra FFI 24,25  
5 Daniel Hansson -90 Strömstad IF 24,43  
     
 P 17  200 M HEAT 3 Vind +0,9  
1 Carlos Fröjd -90 Strömstad IF 22,93  
2 Tomas Olsson -89 Kils AIK Friidrott 23,22  
3 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott 23,34  
4 Bror vd Zijde ARV Ilion 23,48  
5 Mathias Dufournier -90 IK Vikings FIK 23,69  
     
 P 17  200 M SAMLAD LISTA   
1 Carlos Fröjd -90 Strömstad IF 22,93  
2 Tomas Olsson -89 Kils AIK Friidrott 23,22  
3 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott 23,34  
4 Bror vd Zijde ARV Ilion 23,48  
5 Douglas Stenberg -90 IF Göta 23,65  
6 Mathias Dufournier -90 IK Vikings FIK 23,69  
7 Robin Nordenberg -89 Kils AIK Friidrott 24,06  
8 Rikard Karlsson -89 Kils AIK Friidrott 24,13  
9 Erik Magnusson -89 Dals Södra FFI 24,25  
10 Sebastian Johansson -89 Karlskoga FIF 24,28  
11 Daniel Hansson -90 Strömstad IF 24,43  
12 Emil Johansson -90 Kils AIK Friidrott 24,85  
13 Martin Holm -90 IF Göta 25,18  
14 Richard Olsson -89 IF Göta 25,37  
15 Per Marius Hole IK Tjalve, Norge 25,71  
     
 P 17  300 M HÄCK    
1 Rikard Karlsson -89 Kils AIK Friidrott 40,12  
     
 P 17  400 M    
1 Sebastian Johansson -89 Karlskoga FIF 54,5  
2 Emil Johansson -90 Kils AIK Friidrott 57,63  
3 Daniel Polleryd -89 IF Göta 58,75  
     
 P 17  800 M    
1 Erik Engqvist -89 SK Granan 2,04,87  
2 Jens Bengtsson -90 IF Göta 2,06,44  
3 Adam Fransson -90 IF Göta 2,11,12  
4 Niklas Björn -90 IK Vikings FIK 2,23,81  
     
 P 17  DISKUS Rekord 52,82    
1 Per Marius Hole IK Tjalve, Norge 45,96  
2 Erik Markusson -89 SK Bore 44,89  
3 Daniel Pettersson -89 Kils AIK Friidrott 38,03  
4 Richard Olsson -89 IF Göta 33,95  
     
 P 17  HÖJD Rekord 2,05    
1 Marcus Persson -89 Strömstad IF 1,72 o 
2 Sebastian Johansson -89 Karlskoga FIF 1,72 xxo 
3 Anders Johansson -89 Kils AIK Friidrott 1,6  
4 Emil Johansson -90 Kils AIK Friidrott 1,57  
     
 P 17  KULA Rekord 16,56    
1 Per Marius Hole IK Tjalve, Norge 12,2  
2 Daniel Pettersson -89 Kils AIK Friidrott 12,18  
3 Richard Olsson -89 IF Göta 12,13  
4 Douglas Stenberg -90 IF Göta 11,55  
     
 P 17  LÄNGD Rekord 6,48    
1 Mathias Dufournier -90 Viking 6,27 1,45 
2 Marcus Persson -89 Strömstad IF 6,03 0,54 6
3 Rikard Karlsson -89 Kils AIK Friidrott 6,03 -0,76 5,69
4 Thomas Olsson -89 Kils AIK Friidrott 5,94 1,67 
5 Rikard Olsson -90 Eds SK 5,74 -0,49 
6 Robin Norberg -89 Kils AIK Friidrott 5,65 1 
7 Anders Johansson -89 Kils AIK Friidrott 5,62 -0,9 
8 Daniel Hansson -90 Strömstad IF 5,56 -5,56 
9 Richard Olsson -89 IF Göta 5,45 2,73 
     
 P 17  SPJUT Rekord 71,33    
1 Erik Markusson -89 SK Bore 53,59  
2 Per Marius Hole IK Tjalve, Norge 48,11  
3 Fredrik Olofsson -90 IK Orient 42,37  
4 Daniel Pettersson -89 Kils AIK Friidrott 42,05  
5 Anders Johansson -89 Kils AIK Friidrott 40,62  
     
 P 19  100 M Rekord 11,13  Vind + 4,1  
1 David Tegel -87 Trollhättan 11,28  
2 Robin Lundh -87 Linköping GIF 11,64  
3 Patrik Olofsson -87 IK Orient 11,75  
4 Leif Johansson -50 Kils AIK Friidrott 13,65  
     
 P 19  200 M  Vind 0,0  
1 David Tegel -87 Trollhättan 23,28  
2 Patrik Olofsson -87 IK Orient 24,43  
3 Per Jonsson -88 Dals Södra FFI 24,6  
4 Leif Johansson -50 Kils AIK Friidrott 28,64  
     
 P 19  DISKUS Rekord 52,34    
1 Ulf Ankarling -88 IF Göta 48,69  
     
 P 19  KULA Rekord 15,79    
1 Ulf Ankarling -88 IF Göta 17,1 Goliatrekord 
     
 P 19  LÄNGD Rekord 6,77    
1 Mattias Brunnström -88 IF Göta 6,29 1,6 
2 Per Jonsson -88 Dals Södra FFI 6,06 1,71 
3 Peter Olsson -87 Eds SK 5,84 -0,25 
     
 P 19  SPJUT Rekord 61,11    
1 Marcus Persson -87 KFUM Arvika Friidrott 61,23 GOLIATREKORD 
2 Per Jonsson -88 Dals Södra FFI 38,58  
     
     
     
     
     
     
     
Uppdaterad: 02 APR 2010 13:52
Skribent: Mats Svärdsen

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: This is a mailto link

Se all info