14 maj, Brokampen, Kristinehamn - IFK Sunne FIK - Friidrott - IdrottOnline Klubb
Hoppa till sidans innehåll

14 maj, Brokampen, Kristinehamn


Resultat Brokampen       
14/5 2006       
       

Pojkar:       

P 14 100 M       

1  Robin Rom -92 KFUM Arvika 12,4m   
2  Jim Andersson -92 Filipstads FIK 12,5m   
3  Michael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 13,4m   
4  Niklas Strand -92 Filipstads FIK 13,5m   
5  Andreas Persson -92 Filipstads FIK 14,8m   

P 14 800 M       

1  Andreas Karlsson -92 IF Göta 2.34   
2  Michael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 2.37   

P 14 TRESTEG       

1  Niklas Strand -92 Filipstads FIK 10.29   
2  Oskar Jansson -92 IFK Sunne 10.24   
3  Robin Rom -92 KFUM Arvika 10.17   
4  Michael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 10.02   
-  Anders Teigen -92 KFUM Arvika 0.00   

P 14 DISKUS 1,0       

1  Michael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 30.89   
2  Niklas Strand -92 Filipstads FIK 23.74   
3  Oskar Jansson -92 IFK Sunne 21.94   
4  Matti Engström -92 Filipstads FIK 20.54   

P 13 80 M  HEAT 1       

1  Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 10,8m  Final 
2  Lucas Kramer -93 IF Göta 11,9m   
3  Mattias Gustavsson -93 IFK Kristinehamn 12,3m   
4  Erik Nilsson -93 Ransäter AIS 12,3m   
5  Albin Götborg -93 IFK Kristinehamn 12,4m   

P 13 80 M  HEAT 2       

1  Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 10,7m  Final 
2  Johannes Henriksson -93 IF Göta 11,4m  Final 
3  Alexander Eriksson -93 Ransäter AIS 12,0m   
4  Fredrik Eråker -93 IF Göta 12,3m   
5  Daniel Olsson -93 IF Göta 12,5m   

P 13 80 M  HEAT 3       

1  Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 10,6m  Final 
2  Viktor Warg -93 KFUM Arvika 11,4m  Final 
3  Anton Wikström -93 Karlskoga FIF 11,5m  Final 11.41
4  Tim Maalsnes -93 IF Göta 11,5m   11.44
5  Jesper Weslien -93 IF Göta 11,7m   
6  Christian Aiko -93 Ransäter AIS 11,9m   

P 13 80 M  FINAL       

1  Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 10,4m   
2  Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 10,5m   
3  Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 10,8m   
4  Anton Wikström -93 Karlskoga FIF 11,3m   
5  Johannes Henriksson -93 IF Göta 11,4m   
6  Viktor Warg -93 KFUM Arvika 11,5m   

P 13 800 M       

1  Viktor Warg -93 KFUM Arvika 2.36   2.35,33
2  Remy Rom -93 KFUM Arvika 2.36   2.35,90
3  Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 2.36   2.36,00
4  Jesper Weslien -93 IF Göta 2.39   
5  Fredrik Eråker -93 IF Göta 2.44   
6  Tim Maalsnes -93 IF Göta 2.47   
7  Albin Götborg -93 IFK Kristinehamn 2.56   
8  Mattias Gustavsson -93 IFK Kristinehamn 2.57   
-  Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn ej start   
-  Christian Aiko -93 Ransäter AIS ej start   
-  Erik Nilsson -93 Ransäter AIS ej start   
-  Daniel Olsson -93 IF Göta ej start   
-  Lucas Kramer -93 IF Göta ej start   

P 13 TRESTEG ZON       

1  Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 10.73   
2  Viktor Warg -93 KFUM Arvika 10.24   
3  Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 9.53   
4  Tim Maalsnes -93 IF Göta 9.31   
5  Christian Aiko -93 Ransäter AIS 9.09   
6  Jesper Weslien -93 IF Göta 8.97   
7  Mattias Gustavsson -93 IFK Kristinehamn 8.85   
8  Erik Nilsson -93 Ransäter AIS 8.60   
9  Albin Götborg -93 IFK Kristinehamn 8.47   
10  Fredrik Eråker -93 IF Göta 8.36   
11  Alexander Eriksson -93 Ransäter AIS 8.15   
12  Daniel Olsson -93 IF Göta 7.99   

P 13 DISKUS 0,6       

1  Sebastian Thörngren -93 SK Bore 40.56   
2  Johannes Henriksson -93 IF Göta 37.76   
3  Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 34.89   
4  Viktor Warg -93 KFUM Arvika 29.51   
5  Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 27.44   
6  Mattias Gustavsson -93 IFK Kristinehamn 24.26   
7  Alexander Eriksson -93 Ransäter AIS 21.88   
8  Albin Götborg -93 IFK Kristinehamn 21.17   
9  Daniel Olsson -93 IF Göta 15.72   
10  Tim Maalsnes -93 IF Göta 14.96   
11  Fredrik Eråker -93 IF Göta 14.63   

P 12 60 M  HEAT 1       

1  Jonas Bergqvist -94 Filipstads FIK 9,2m  Final 
2  Pierre Strand -94 Filipstads FIK 9,4m  Final 
3  Alexander Djuvfeldt -94 IF Göta 9,9m  Final 
4  Andreas Persson -94 IK Viking 10,2m   

P 12 60 M  HEAT 2       

1  Simon Karlén -94 KFUM Arvika 8,5m  Final 
2  Albin Jönsson -94 IK Viking 9,2m  Final 
3  Johan Lindhe -94 IFK Kristinehamn 9,7m  Final 
4  Henrik Persson -94 Filipstads FIK 11,4m   

P 12 60 M  FINAL       

1  Simon Karlén -94 KFUM Arvika 8,5m   
2  Jonas Bergqvist -94 Filipstads FIK 9,1m   
3  Pierre Strand -94 Filipstads FIK 9,3m   
4  Albin Jönsson -94 IK Viking 9,5m   
5  Johan Lindhe -94 IFK Kristinehamn 9,8m   
6  Alexander Djuvfeldt -94 IF Göta 9,9m   

P 12 600 M       

1  Johan Lindhe -94 IFK Kristinehamn 1.53   
2  August Degerstedt -94 Filipstads FIK 1.58   
3  Martin Jakobsson -94 SK Bore 2.01   
4  Andreas Persson -94 IK Viking 2.14   
-  Billy Dahlgren -94 Filipstads FIK ej start   

P 12 TRESTEG ZON       

1  Simon Karlén -94 KFUM Arvika 10.42   
2  Pierre Strand -94 Filipstads FIK 8.25   
3  Johan Lindhe -94 IFK Kristinehamn 8.01   
4  Albin Jönsson -94 IK Viking 7.77   
5  Martin Jakobsson -94 SK Bore 7.65   
6  Johan Olsson -94 IFK Likenäs 7.22   
7  Andreas Persson -94 IK Viking 7.08   

P 12 DISKUS 0,6       

1  Jonas Bergqvist -94 Filipstads FIK 22.24   
2  Martin Jakobsson -94 SK Bore 20.86   
3  Johan Lindhe -94 IFK Kristinehamn 18.10   
4  Henrik Persson -94 Filipstads FIK 15.92   
5  Pierre Strand -94 Filipstads FIK 15.14   
6  Andreas Persson -94 IK Viking 12.60   
7  Albin Jönsson -94 IK Viking 11.11   

P 11 60 M       

1  Martin Jonsson -95 SK Bore 9,2m   
2  Blettar Miftari -95 IK Viking 9,3m   
3  Jonathan Bohman -95 Säffle FIK 9,6m   
4  Billy Magg -95 Säffle FIK 10,2m   
-  Oskar Karlsson -95 IFK Sunne ej start   
-  Adam Maschel -95 SK Bore ej start   

P 11 600 M       

1  Adam Maschel -95 SK Bore 2.10   
2  Billy Magg -95 Säffle FIK 2.11   
3  Martin Jonsson -95 SK Bore 2.13   
4  Adrian Nilsson -95 SK Bore 2.15   
5  Blettar Miftari -95 IK Viking 2.16   
-  Oskar Karlsson -95 IFK Sunne ej start   
-  Johan Bjuremo -95 SK Bore ej start   

P 11 TRESTEG ZON       

1  Adam Maschel -95 SK Bore 7.72   
2  Adrian Nilsson -95 SK Bore 7.37   
3  Martin Jonsson -95 SK Bore 7.36   
4  Jonathan Bohman -95 Säffle FIK 6.73   

P 11 BOLLKAST       

1  Adam Maschel -95 SK Bore 32.29   
2  Martin Jonsson -95 SK Bore 29.90   
3  Blettar Miftari -95 IK Viking 29.22   
4  Adrian Nilsson -95 SK Bore 26.30   
5  Jonathan Bohman -95 Säffle FIK 22.88   
6  Billy Magg -95 Säffle FIK 16.28   

P 10 60 M  HEAT 1       

1  Olle Wigardsson -96 Kils AIK 9,7m  Final 
2  Oskar Warg -96 KFUM Arvika 9,8m  Final 
3  André Strandberg -96 KFUM Arvika 11,4m   
4  Anton Olsson -96 KFUM Arvika 11,5m   

P 10 60 M  HEAT 2       

1  Henrik Nilsson -96 Säffle FIK 9,4m  Final 
2  Anders Olsson -96 Ransäter AIS 9,7m  Final 
3  Per Klintberg -96 IFK Likenäs 10,5m  Final 
4  Kai Larsson -96 IFK Sunne 10,6m  Final 
5  Samuel Larsson -96 IFK Kristinehamn 10,9m   

P 10 60 M  FINAL       

1  Henrik Nilsson -96 Säffle FIK 9,4m   
2  Anders Olsson -96 Ransäter AIS 9,5m   
3  Olle Wigardsson -96 Kils AIK 9,8m   
4  Oskar Warg -96 KFUM Arvika 9,9m   
5  Per Klintberg -96 IFK Likenäs 10,5m   
6  Kai Larsson -96 IFK Sunne 10,8m   

P 10 400 M       

1  Oskar Warg -96 KFUM Arvika 1.17   
2  Olle Wigardsson -96 Kils AIK 1.21   
3  Per Klintberg -96 IFK Likenäs 1.25   
4  Kai Larsson -96 IFK Sunne 1.26   
5  Samuel Larsson -96 IFK Kristinehamn 1.31   
-  Anders Olsson -96 Ransäter AIS ej start   
-  Henrik Nilsson -96 Säffle FIK ej start   

P 10 LÄNGD ZON       

1  Oskar Warg -96 KFUM Arvika 3.78   
2  Olle Wigardsson -96 Kils AIK 3.74   
3  Henrik Nilsson -96 Säffle FIK 3.55   
4  Anders Olsson -96 Ransäter AIS 3.11   
5  Kai Larsson -96 IFK Sunne 3.02   
6  André Strandberg -96 KFUM Arvika 2.91   
7  Per Klintberg -96 IFK Likenäs 2.85   
8  Samuel Larsson -96 IFK Kristinehamn 2.66   
9  Anton Olsson -96 KFUM Arvika 2.63   

P 10 BOLLKAST       

1  Oskar Warg -96 KFUM Arvika 39.49   
2  Anders Olsson -96 Ransäter AIS 36.88   
3  Olle Wigardsson -96 Kils AIK 34.16   
4  Kai Larsson -96 IFK Sunne 27.17   
5  Per Klintberg -96 IFK Likenäs 25.17   
6  Henrik Nilsson -96 Säffle FIK 23.29   
7  André Strandberg -96 KFUM Arvika 23.27   
8  Anton Olsson -96 KFUM Arvika 21.35   
9  Samuel Larsson -96 IFK Kristinehamn 16.80   

P 9 60 M  HEAT 1       

1  Oskar Wisenius -97 Säffle FIK 9,7m  Final 
2  Andrée Nilsson -97 SK Bore 10,2m  Final 
3  Felix Hedestam -97 IFK Kristinehamn 11,0m   
4  Simon Marklund -97 SK Bore 11,0m   
-  Kim Fransson -97 SK Bore ej start   

P 9 60 M  HEAT 2       

1  Daniel Thoren -97 Ransäter AIS 9,5m  Final 
2  Tobias Johansson -97 IK Viking 9,6m  Final 
3  Lukas Rådström -97 Kils AIK 9,7m  Final 
4  Oscar Perman -97 Kils AIK 10,4m   
5  Daniel Bodqvist -97 Säffle FIK 10,8m   

P 9 60 M  HEAT 3       

1  Andreas Tronnler -97 IK Viking 9,8m  Final 
2  Gustav Ahlin -97 Karlskoga FIF 10,3m   
3  Rasmus Sjöstedt -97 Filipstads FIK 10,4m   
-  Robin Karlsson -97 Kils AIK ej start   
-  Fredrik Holmsten -97 Kils AIK ej start   

P 9 60 M  FINAL       

1  Daniel Thoren -97 Ransäter AIS 9,6m   
2  Andreas Tronnler -97 IK Viking 9,7m   9.62
3  Tobias Johansson -97 IK Viking 9,7m   9.67
4  Lukas Rådström -97 Kils AIK 9,8m   
5  Oskar Wisenius -97 Säffle FIK 9,9m   
6  Andrée Nilsson -97 SK Bore 10,2m   

P 9 400 M  HEAT 1       

5  Tobias Johansson -97 IK Viking 1.26   
7  Rasmus Sjöstedt -97 Filipstads FIK 1.30   
8  Simon Marklund -97 SK Bore 1.32   
-  Robin Karlsson -97 Kils AIK ej start   
-  Oskar Wisenius -97 Säffle FIK ej start   

P 9 400 M  HEAT 2       

1  Andreas Tronnler -97 IK Viking 1.18   
2  Daniel Thoren -97 Ransäter AIS 1.19   
3  Lukas Rådström -97 Kils AIK 1.22   
4  Andrée Nilsson -97 SK Bore 1.25   
5  Daniel Bodqvist -97 Säffle FIK 1.26   
6  Gustav Ahlin -97 Karlskoga FIF 1.29   
9  Felix Hedestam -97 IFK Kristinehamn 1.46   

P 9 400 M  SAMLAD LISTA       

1  Andreas Tronnler -97 IK Viking 1.18   
2  Daniel Thoren -97 Ransäter AIS 1.19   
3  Lukas Rådström -97 Kils AIK 1.22   
4  Andrée Nilsson -97 SK Bore 1.25   
5  Tobias Johansson -97 IK Viking 1.26   
5  Daniel Bodqvist -97 Säffle FIK 1.26   
6  Gustav Ahlin -97 Karlskoga FIF 1.29   
7  Rasmus Sjöstedt -97 Filipstads FIK 1.30   
8  Simon Marklund -97 SK Bore 1.32   
9  Felix Hedestam -97 IFK Kristinehamn 1.46   
-  Robin Karlsson -97 Kils AIK ej start   
-  Oskar Wisenius -97 Säffle FIK ej start   

P 9 LÄNGD ZON       

1  Daniel Thoren -97 Ransäter AIS 3.53   
2  Oscar Perman -97 Kils AIK 3.41   
3  Lukas Rådström -97 Kils AIK 3.34   
4  Tobias Johansson -97 IK Viking 3.29   
5  Andrée Nilsson -97 SK Bore 3.17   
6  Rasmus Sjöstedt -97 Filipstads FIK 3.09   
7  Andreas Tronnler -97 IK Viking 3.03   
8  Felix Hedestam -97 IFK Kristinehamn 2.93   
9  Simon Marklund -97 SK Bore 2.86   
10  Daniel Bodqvist -97 Säffle FIK 2.63   

P 9 BOLLKAST       

1  Andrée Nilsson -97 SK Bore 34.39   
2  Lukas Rådström -97 Kils AIK 32.62   
3  Oskar Wisenius -97 Säffle FIK 31.28   
4  Andreas Tronnler -97 IK Viking 30.44   
5  Gustav Ahlin -97 Karlskoga FIF 29.57   
6  Daniel Thoren -97 Ransäter AIS 28.73   
7  Tobias Johansson -97 IK Viking 27.55   
8  Simon Marklund -97 SK Bore 27.08   
9  Felix Hedestam -97 IFK Kristinehamn 22.96   
10  Daniel Bodqvist -97 Säffle FIK 21.85   
11  Rasmus Sjöstedt -97 Filipstads FIK 18.06   

P 8 60 M  HEAT 1       

1  Jonas Olsson -98 Kils AIK 10,6m  Final 
2  Adam Johansson -98 Säffle FIK 10,9m  Final 
3  Henning Reinholdsson -98 IFK Kristinehamn 10,9m  Final 
4  Philip Nilsson -98 IFK Likenäs 11,3m  Final 11.22
5  Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 11,3m   11.25

P 8 60 M  HEAT 2       

1  Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 10,7m  Final 
2  Isac Carlsson -98 Kils AIK 10,9m  Final 
3  Albin Hård -98 Karlskoga FIF 11,3m   11.28
4  Alexander Sjöö -98 Kils AIK 11,8m   
5  Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta 12,1m   
6  Isak Norberg -98 IK Viking 13,1m   

P 8 60 M  FINAL       

1  Isac Carlsson -98 Kils AIK 10,3m   
2  Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 10,4m   
3  Jonas Olsson -98 Kils AIK 10,5m   
4  Henning Reinholdsson -98 IFK Kristinehamn 10,6m   10.56
5  Adam Johansson -98 Säffle FIK 10,6m   10.59
6  Philip Nilsson -98 IFK Likenäs 11,3m   

P 8 400 M       

1  Henning Reinholdsson -98 IFK Kristinehamn 1.26   
2  Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 1.28   
3  Adam Johansson -98 Säffle FIK 1.29   
4  Isac Carlsson -98 Kils AIK 1.34   
5  Philip Nilsson -98 IFK Likenäs 1.36   
6  Jonas Olsson -98 Kils AIK 1.38   
7  Alexander Sjöö -98 Kils AIK 1.42   
-  Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta ej start   
-  Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta ej start   

P 8 LÄNGD ZON       

1  Isac Carlsson -98 Kils AIK 3.08   
2  Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 3.01   
3  Jonas Olsson -98 Kils AIK 2.76   
4  Alexander Sjöö -98 Kils AIK 2.53   
5  Philip Nilsson -98 IFK Likenäs 2.60   
6  Henning Reinholdsson -98 IFK Kristinehamn 2.49   
7  Adam Johansson -98 Säffle FIK 2.25   
8  Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 2.23   

P 8 BOLLKAST       

1  Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 30.65   
2  Isac Carlsson -98 Kils AIK 29.95   
3  Alexander Sjöö -98 Kils AIK 23.90   
4  Philip Nilsson -98 IFK Likenäs 22.70   
5  Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 21.96   
6  Adam Johansson -98 Säffle FIK 19.81   
7  Henning Reinholdsson -98 IFK Kristinehamn 18.32   
8  Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta 17.19   
9  Jonas Olsson -98 Kils AIK 16.67   
10  Isak Norberg -98 IK Viking 15.73   

Flickor:       

F 14 100 M  HEAT 1       

1  Sara Eklund -92 Filipstads FIK 13,7m  Final 
2  Sofia Jakobsson -92 SK Bore 14,0m  Final 
3  Linn Nyström -92 Säffle FIK 14,1m  Final 
4  Anna Oskarsson -92 IK Viking 14,3m   
5  Amanda Axelsson -92 IFK Likenäs 15,3m   
6  Jennie Karlsson -92 Säffle FIK 15,7m   

F 14 100 M  HEAT 2       

1  MaryAnn Andreasson -92 KFUM Arvika 13,0m  Final 
2  Elin Hultgren -92 Karlskoga FIF 13,2m  Final 
3  Alexandra By -92 KFUM Arvika 13,9m  Final 
4  Malin Bengtsson -92 IFK Likenäs 15,1m   
5  Emelie Nilsson -92 Säffle FIK 15,2m   

F 14 100 M  FINAL       

1  MaryAnn Andreasson -92 KFUM Arvika 12,5m   
2  Elin Hultgren -92 Karlskoga FIF 13,1m   
3  Sara Eklund -92 Filipstads FIK 13,5m   
4  Alexandra By -92 KFUM Arvika 13,8m   
5  Linn Nyström -92 Säffle FIK 14,1m   
6  Sofia Jakobsson -92 SK Bore 14,4m   

F 14 800 M       

1  Sofia Jakobsson -92 SK Bore 3.04   

F 14 TRESTEG       

1  Elin Hultgren -92 Karlskoga FIF 9.86   
2  Alexandra By -92 KFUM Arvika 9.74   
3  Anna Oskarsson -92 IK Viking 9.58   
4  Rebecka Johansson -92 Karlskoga FIF 9.20   
5  Sofia Jakobsson -92 SK Bore 8.56   
6  Amanda Axelsson -92 IFK Likenäs 7.87   
-  Malin Bengtsson -92 IFK Likenäs 0.00   

F 14 DISKUS 0,6       

1  Frida Nordin -92 IF Göta 27.05   
2  Rebecka Johansson -92 Karlskoga FIF 25.05   
3  Amanda Axelsson -92 IFK Likenäs 24.81   
4  Sofia Jakobsson -92 SK Bore 24.32   
5  Anna Oskarsson -92 IK Viking 23.76   
6  Linn Nyström -92 Säffle FIK 18.76   
7  Jennie Karlsson -92 Säffle FIK 16.11   

F 13 80 M  HEAT 1       

1  Josefine Ekberg -93 IFK Kristinehamn 11,0m  Final 
2  Dominika Struska -93 Karlskoga FIF 11,5m  Final 
3  Rebecka Hansen -93 Kils AIK 11,5m  Final 
4  Moa Larsson -93 IFK Sunne 11,6m   
5  Julia Karlenäs -93 SK Bore 12,1m   

F 13 80 M  HEAT 2       

1  Emelie Bjuremo -93 SK Bore 11,0m  Final 
2  Erica Fredriksson -93 IFK Sunne 11,5m  Final 
3  Malin Nilsson -93 KFUM Arvika 12,0m   
4  Linn Nilsson -93 IFK Sunne 12,3m   

F 13 80 M  HEAT 3       

1  Ida Hansen -93 KFUM Arvika 11,1m  Final 
2  Matilda Olsson -93 Karlskoga FIF 11,6m   
3  Elin Nilsson -93 IK Viking 11,7m   
4  Kristin Dahlin-Hedqvist -93 IK Viking 12,2m   

F 13 80 M  FINAL       

1  Emelie Bjuremo -93 SK Bore 11,1m   11.03
2  Josefine Ekberg -93 IFK Kristinehamn 11,1m   11.06
3  Ida Hansen -93 KFUM Arvika 11,3m   
4  Dominika Struska -93 Karlskoga FIF 11,6m   11.55
5  Erica Fredriksson -93 IFK Sunne 11,6m   11.56
6  Rebecka Hansen -93 Kils AIK 11,7m   

F 13 800 M       

1  Fanny Dahlgren -93 Filipstads FIK 2.45   
2  Julia Karlenäs -93 SK Bore 2.54   
3  Matilda Olsson -93 Karlskoga FIF 3.03   3.02,39
4  Josefine Ekberg -93 IFK Kristinehamn 3.03   3.02,86

F 13 TRESTEG ZON       

1  Ida Hansen -93 KFUM Arvika 9.53   
2  Josefine Ekberg -93 IFK Kristinehamn 9.43   
3  Erica Fredriksson -93 IFK Sunne 9.13   
4  Malin Nilsson -93 KFUM Arvika 8.97   
5  Moa Larsson -93 IFK Sunne 8.90   
6  Kristin Dahlin-Hedqvist -93 IK Viking 8.84   
7  Erika Andersson -93 Säffle FIK 8.67   
8  Linn Nilsson -93 IFK Sunne 8.63   
9  Elin Nilsson -93 IK Viking 8.53   
10  Emelie Bjuremo -93 SK Bore 8.32   
11  Rebecka Hansen -93 Kils AIK 8.30   
12  Julia Karlenäs -93 SK Bore 8.09   

F 13 DISKUS 0,6       

1  Julia Karlenäs -93 SK Bore 31.09   
2  Maria Wennlund -93 Filipstads FIK 30.38   
3  Ida Thörngren -93 SK Bore 27.29   
4  Emelie Bjuremo -93 SK Bore 26.44   
5  Jennifer Backman -93 IFK Kristinehamn 22.57   
6  Erica Fredriksson -93 IFK Sunne 20.67   
7  Malin Nilsson -93 KFUM Arvika 20.16   
8  Erika Andersson -93 Säffle FIK 18.76   
9  Linn Nilsson -93 IFK Sunne 16.07   
10  Josefine Ekberg -93 IFK Kristinehamn 13.24   
11  Rebecka Hansen -93 Kils AIK 11.68   

F 12 60 M  HEAT 1       

1  Martina Borgler -94 SK Bore 9,0m  Final 
2  Johanna Bergh -94 IFK Sunne 9,2m  Final 
3  Emma Olsson -94 Kils AIK 9,2m  Final 
4  Martina Persson -94 IK Viking 9,5m   
-  Anna Birgersson -94 Karlskoga FIF ej start   

F 12 60 M  HEAT 2       

1  Elin Larsson -94 Säffle FIK 9,0m  Final 
2  Lisa Engman -94 Kils AIK 9,1m  Final 
3  Tilda Ryberg -94 SK Bore 9,3m   
4  Christine Andersson -94 Filipstads FIK 9,7m   
5  Lisa Nilsson-Hissa -94 Kils AIK 9,8m   

F 12 60 M  HEAT 3       

1  Emma Johansson -94 Säffle FIK 9,1m  Final 
2  Johanna Tronnler -94 IK Viking 9,3m   
3  Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 9,6m   
4  Sarah Mårts -94 IFK Kristinehamn 9,8m   
5  Caroline Tidesten -94 IK Viking 10,5m   

F 12 60 M  FINAL       

1  Elin Larsson -94 Säffle FIK 8,8m   
2  Martina Borgler -94 SK Bore 8,9m   
3  Johanna Bergh -94 IFK Sunne 9,0m   
4  Lisa Engman -94 Kils AIK 9,1m   
5  Emma Johansson -94 Säffle FIK 9,2m   
6  Emma Olsson -94 Kils AIK 9,3m   

F 12 600 M       

1  Tilda Ryberg -94 SK Bore 2.00   
2  Emma Olsson -94 Kils AIK 2.02   
3  Lisa Engman -94 Kils AIK 2.05   
4  Martina Borgler -94 SK Bore 2.15   
5  Sarah Mårts -94 IFK Kristinehamn 2.16   
6  Johanna Tronnler -94 IK Viking 2.17   
7  Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 2.27   
-  Elin Larsson -94 Säffle FIK ej start   
-  Anna Birgersson -94 Karlskoga FIF ej start   

F 12 TRESTEG ZON       

1  Martina Borgler -94 SK Bore 9.35   
2  Johanna Bergh -94 IFK Sunne 8.96   
3  Emma Olsson -94 Kils AIK 8.91   
4  Elin Larsson -94 Säffle FIK 8.56   
5  Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 8.49   
6  Emma Johansson -94 Säffle FIK 8.15   
7  Johanna Tronnler -94 IK Viking 8.13   
8  Martina Persson -94 IK Viking 7.78   
9  Lisa Nilsson-Hissa -94 Kils AIK 7.14   
10  Caroline Tidesten -94 IK Viking 6.72   

F 12 DISKUS 0,6       

1  Frida Olsson -94 SK Bore 26.23   
2  Martina Borgler -94 SK Bore 25.34   
3  Tilda Ryberg -94 SK Bore 21.21   
4  Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 17.74   
5  Johanna Bergh -94 IFK Sunne 17.00   
6  Elin Larsson -94 Säffle FIK 16.70   
7  Lisa Nilsson-Hissa -94 Kils AIK 15.89   
8  Emma Johansson -94 Säffle FIK 15.32   
9  Sarah Mårts -94 IFK Kristinehamn 12.39   
10  Emma Olsson -94 Kils AIK 11.66   
11  Martina Persson -94 IK Viking 11.47   
12  Caroline Tidesten -94 IK Viking 10.62   
13  Johanna Tronnler -94 IK Viking 10.28   

F 11 60 M  HEAT 1       

1  Sandra Olsson -95 SK Bore 9,2m  Final 
2  Alexandra Pfeiffer -95 IK Viking 9,9m   
3  Olivia Blomgren -95 IK Viking 10,1m   
-  Hanna Hermansson -95 Kils AIK ej start   
-  Hanna Persson -95 Kils AIK ej start   

F 11 60 M  HEAT 2       

1  Julia Karlsson -95 IF Göta 9,2m  Final 
2  Andrea Holm -95 IFK Sunne 9,3m  Final 
3  Emma Blideskär -95 Karlskoga FIF 9,6m  Final 9.53
4  Jonna Carlsson -95 Kils AIK 11,4m   

F 11 60 M  HEAT 3       

1  Susanne Schussler -95 IFK Sunne 9,2m  Final 
2  Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 9,5m  Final 
3  Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 9,6m   9.59
4  Madelene Tönnberg -95 IK Viking 9,9m   
5  Isabell Hansen -95 Kils AIK 10,8m   

F 11 60 M  FINAL       

1  Julia Karlsson -95 IF Göta 9,0m   
2  Sandra Olsson -95 SK Bore 9,1m   
3  Susanne Schussler -95 IFK Sunne 9,2m   
4  Andrea Holm -95 IFK Sunne 9,4m   
5  Emma Blideskär -95 Karlskoga FIF 9,5m   9.44
6  Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 9,5m   9.50

F 11 600 M       

1  Sandra Olsson -95 SK Bore 2.00   
2  Andrea Holm -95 IFK Sunne 2.07   
3  Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 2.12   
4  Susanne Schussler -95 IFK Sunne 2.17   
5  Olivia Blomgren -95 IK Viking 2.21   
-  Alexandra Pfeiffer -95 IK Viking ej start   
-  Hanna Hermansson -95 Kils AIK ej start   
-  Hanna Persson -95 Kils AIK ej start   

F 11 TRESTEG ZON       

1  Julia Karlsson -95 IF Göta 8.68   
2  Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 8.12   
3  Madelene Tönnberg -95 IK Viking 7.90   
4  Sandra Olsson -95 SK Bore 7.86   
5  Andrea Holm -95 IFK Sunne 7.78   
6  Susanne Schussler -95 IFK Sunne 7.66   
7  Alexandra Pfeiffer -95 IK Viking 7.39   
8  Olivia Blomgren -95 IK Viking 7.37   
9  Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 6.51   
10  Jonna Carlsson -95 Kils AIK 6.36   
11  Johanna Thörngren -95 SK Bore 6.35   

F 11 BOLLKAST       

1  Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 30.49   
2  Sandra Olsson -95 SK Bore 28.39   
3  Johanna Thörngren -95 SK Bore 25.61   
4  Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 22.86   
5  Julia Karlsson -95 IF Göta 22.33   
6  Madelene Tönnberg -95 IK Viking 22.02   
7  Susanne Schussler -95 IFK Sunne 21.03   
8  Olivia Blomgren -95 IK Viking 20.39   
9  Alexandra Pfeiffer -95 IK Viking 17.60   
10  Jonna Carlsson -95 Kils AIK 17.58   
11  Andrea Holm -95 IFK Sunne 15.80   
12  Isabell Hansen -95 Kils AIK 11.71   

F 10 60 M  HEAT 1       

1  Elin Haag -96 IFK Sunne 9,6m  Final 
2  Kristin Sjöö -96 IK Viking 9,9m   9.9
3  Emilia Westlund -96 Kils AIK 10,2m   
4  Sofie Karlsson -96 IFK Kristinehamn 10,8m   
5  Sanna Olsson -96 Ransäter AIS 11,3m   
-  Linnea Johansson -96 IFK Kristinehamn ej start   

F 10 60 M  HEAT 2       

1  Rebecca Gustafsson -96 Kils AIK 10,4m   
2  Madeleine Johansson -96 Karlskoga FIF 10,4m   
3  Anne Dalevi -96 IFK Kristinehamn 10,7m   
4  Erica Åhlen -96 Kils AIK 11,0m   
-  Julia Thvetus -96 Kils AIK ej start   

F 10 60 M  HEAT 3       

1  Amelia Sjöö -96 Kils AIK 10,1m   
2  Moa Nordstrand -96 Ransäter AIS 10,3m   
3  Frida Persson -96 IK Viking 11,1m   
4  Madelene Rask -96 Säffle FIK 11,3m   
-  Julia Jansson -96 Kils AIK ej start   

F 10 60 M  HEAT 4       

1  Linnea Hård -96 Karlskoga FIF 9,0m  Final 
2  Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 9,5m  Final 
3  Emelie Zakariasen -96 IFK Kristinehamn 9,7m  Final 
4  Linnea Bergsland -96 Säffle FIK 10,0m   
5  Sofia Karlsson -96 Säffle FIK 10,3m   
6  Sofia Dahlin -96 Säffle FIK 10,4m   

F 10 60 M  HEAT 5       

1  Julia Marklund -96 SK Bore 10,1m   
2  Madeleine Svensson -96 Karlskoga FIF 10,4m   
3  Olivia Jonsson -96 IFK Kristinehamn 10,5m   
4  Felicia Johansson -96 KFUM Arvika 10,7m   
-  Anna Jansson -96 Kils AIK ej start   

F 10 60 M  HEAT 6       

1  Marie Hedell -96 IK Viking 9,9m  Final 9.82
2  Marie Håkansson -96 Säffle FIK 9,8m  Final 
3  Johanna Karlsson -96 Säffle FIK 10,3m   
4  Hanna Peper -96 IFK Kristinehamn 10,5m   
5  Amanda Norberg -96 IK Viking 10,8m   

F 10 60 M  FINAL       

1  Linnea Hård -96 Karlskoga FIF 9,1m   
2  Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 9,4m   
3  Emelie Zakariasen -96 IFK Kristinehamn 9,5m   
4  Marie Håkansson -96 Säffle FIK 9,8m   
5  Marie Hedell -96 IK Viking 9,9m   
6  Elin Haag -96 IFK Sunne 10,2m   

F 10 400 M  HEAT 1       

5  Marie Hedell -96 IK Viking 1.25,08   
7  Madeleine Johansson -96 Karlskoga FIF 1.26,10   
8  Madeleine Svensson -96 Karlskoga FIF 1.28,10   
11  Sofia Dahlin -96 Säffle FIK 1.32,76   
13  Moa Nordstrand -96 Ransäter AIS 1.35,14   
14  Sofie Karlsson -96 IFK Kristinehamn 1.35,49   
-  Olivia Jonsson -96 IFK Kristinehamn ej start   
-  Sofia Karlsson -96 Säffle FIK ej start   
-  Linnea Johansson -96 IFK Kristinehamn ej start   

F 10 400 M  HEAT 2       

1  Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 1.14,05   
2  Linnea Hård -96 Karlskoga FIF 1.17,42   
3  Julia Marklund -96 SK Bore 1.18,18   
4  Emilia Westlund -96 Kils AIK 1.19,01   
6  Anne Dalevi -96 IFK Kristinehamn 1.25,11   
9  Frida Persson -96 IK Viking 1.30,67   
10  Hanna Peper -96 IFK Kristinehamn 1.31,59   
12  Linnea Bergsland -96 Säffle FIK 1.33,63   
-  Erica Åhlen -96 Kils AIK ej start   
-  Elin Haag -96 IFK Sunne ej start   

F 10 400 M  SAMLAD LISTA       

1  Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 1.14,05   
2  Linnea Hård -96 Karlskoga FIF 1.17,42   
3  Julia Marklund -96 SK Bore 1.18,18   
4  Emilia Westlund -96 Kils AIK 1.19,01   
5  Marie Hedell -96 IK Viking 1.25,08   
6  Anne Dalevi -96 IFK Kristinehamn 1.25,11   
7  Madeleine Johansson -96 Karlskoga FIF 1.26,10   
8  Madeleine Svensson -96 Karlskoga FIF 1.28,10   
9  Frida Persson -96 IK Viking 1.30,67   
10  Hanna Peper -96 IFK Kristinehamn 1.31,59   
11  Sofia Dahlin -96 Säffle FIK 1.32,76   
12  Linnea Bergsland -96 Säffle FIK 1.33,63   
13  Moa Nordstrand -96 Ransäter AIS 1.35,14   
14  Sofie Karlsson -96 IFK Kristinehamn 1.35,49   
15  Olivia Jonsson -96 IFK Kristinehamn ej start   
16  Sofia Karlsson -96 Säffle FIK ej start   
17  Linnea Johansson -96 IFK Kristinehamn ej start   
18  Erica Åhlen -96 Kils AIK ej start   
19  Elin Haag -96 IFK Sunne ej start   

F 10 LÄNGD ZON       

1  Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 4.07   
2  Julia Marklund -96 SK Bore 3.55   
3  Linnea Hård -96 Karlskoga FIF 3.44   3.38
4  Elin Haag -96 IFK Sunne 3.44   3.31
5  Julia Jansson -96 Kils AIK 3.39   
6  Emilia Westlund -96 Kils AIK 3.36   
7  Anna Jansson -96 Kils AIK 3.35   
8  Emelie Zakariasen -96 IFK Kristinehamn 3.29   
9  Sofie Karlsson -96 IFK Kristinehamn 3.17   
10  Felicia Johansson -96 KFUM Arvika 3.16   
11  Amelia Sjöö -96 Kils AIK 3.12   
12  Marie Håkansson -96 Säffle FIK 3.11   
13  Linnea Bergsland -96 Säffle FIK 3.10   
14  Rebecca Gustafsson -96 Kils AIK 3.06   
15  Moa Nordstrand -96 Ransäter AIS 3.05   
16  Olivia Jonsson -96 IFK Kristinehamn 3.04   
17  Erica Åhlen -96 Kils AIK 3.01   3.00
18  Johanna Karlsson -96 Säffle FIK 3.01   2.96
19  Hanna Peper -96 IFK Kristinehamn 3.00   
20  Anne Dalevi -96 IFK Kristinehamn 2.93   
21  Kristin Sjöö -96 IK Viking 2.90   
22  Linnea Johansson -96 IFK Kristinehamn 2.85   
23  Frida Persson -96 IK Viking 2.82   
24  Marie Hedell -96 IK Viking 2.81   2.77
25  Madeleine Johansson -96 Karlskoga FIF 2.81   2.70
26  Sanna Olsson -96 Ransäter AIS 2.70   
27  Julia Thvetus -96 Kils AIK 2.64   
28  Sofia Karlsson -96 Säffle FIK 2.48   
29  Amanda Norberg -96 IK Viking 2.47   
30  Madelene Rask -96 Säffle FIK 2.36   

F 10 BOLLKAST       

1  Julia Marklund -96 SK Bore 30.23   
2  Moa Nordstrand -96 Ransäter AIS 29.10   
3  Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 25.58   
4  Sofie Karlsson -96 IFK Kristinehamn 23.66   
5  Felicia Johansson -96 KFUM Arvika 22.57   
6  Emelie Zakariasen -96 IFK Kristinehamn 21.95   
7  Sofia Dahlin -96 Säffle FIK 21.60   
8  Linnea Hård -96 Karlskoga FIF 20.50   
9  Linnea Bergsland -96 Säffle FIK 20.25   
10  Erica Åhlen -96 Kils AIK 19.99   
11  Frida Persson -96 IK Viking 19.01   
12  Linnea Johansson -96 IFK Kristinehamn 18.44   
13  Elin Haag -96 IFK Sunne 18.26   
14  Kristin Sjöö -96 IK Viking 17.75   
15  Marie Håkansson -96 Säffle FIK 17.66   
16  Johanna Karlsson -96 Säffle FIK 17.61   
17  Madelene Rask -96 Säffle FIK 16.67   
18  Hanna Peper -96 IFK Kristinehamn 16.22   
19  Julia Thvetus -96 Kils AIK 16.14   
20  Marie Hedell -96 IK Viking 14.61   
21  Anna Jansson -96 Kils AIK 14.56   
22  Amelia Sjöö -96 Kils AIK 13.88   
23  Emilia Westlund -96 Kils AIK 13.76   
24  Julia Jansson -96 Kils AIK 13.22   
25  Amanda Norberg -96 IK Viking 12.89   
26  Olivia Jonsson -96 IFK Kristinehamn 12.87   
27  Rebecca Gustafsson -96 Kils AIK 11.76   

F 9 60 M  HEAT 1       

1  Moa Carlsson -97 IFK Kristinehamn 10,1m  Final 
2  Anna Olsson -97 Kils AIK 10,3m  Final 10.25
3  Jaqueline de Lang -97 Filipstads FIK 10,3m   10.29
4  Julia Kjellberg -97 SK Bore 10,6m   
5  Moa Andersson -97 Filipstads FIK 12,9m   

F 9 60 M  HEAT 2       

1  Madelene Josefsson -97 Filipstads FIK 10,2m  Final 
2  Olivia Weslien -97 IF Göta 10,5m   
3  Ella Sjödin -97 SK Bore 10,5m   
4  Linn Karlsson -97 Kils AIK 11,1m   
-  Hanna Karlsson -97 Kils AIK ej start   

F 9 60 M  HEAT 3       

1  Irene Ekelund -97 Kils AIK 9,8m  Final 
2  Maja Thörn -97 IF Göta 10,1m  Final 
3  Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 10,6m   
4  Kristin Tidesten -97 IK Viking 10,8m   
5  Moa Hollstedt -97 IFK Kristinehamn 11,4m   

F 9 60 M  HEAT 4       

1  Therese Karlsson -97 Ransäter AIS 10,3m  Final 10.27
2  Sabine Steen -97 IFK Kristinehamn 10,4m   
3  Emelie Ahlin -97 Karlskoga FIF 10,5m   
4  Erica Edström -97 IFK Kristinehamn 10,8m   
5  Lovisa Printzlow -97 Karlskoga FIF 10,9m   
6  Lovisa Blomgren -97 IK Viking 11,1m   

F 9 60 M  FINAL       

1  Irene Ekelund -97 Kils AIK 9,6m   
2  Madelene Josefsson -97 Filipstads FIK 10,0m   
3  Therese Karlsson -97 Ransäter AIS 10,1m   10.03
4  Maja Thörn -97 IF Göta 10,1m   10.05
5  Moa Carlsson -97 IFK Kristinehamn 10,1m   10.1
6  Anna Olsson -97 Kils AIK 10,3m   

F 9 400 M  HEAT 1       

       

Uppdaterad: 02 APR 2010 14:30
Skribent: Mats Svärdsen

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: This is a mailto link

Se all info