Hoppa till sidans innehåll

26 aug., IF Götas Ungdomsspel i Karlstad



Resultat        Götas Ungdomsspel
Datum:          2006-08-26
Plats:          Tingvalla IP
Arrangör:       IF Göta Karlstad              Tfn:       054-212327
Tävl.led:       Sune Karlsson                 E-post:    info@ifgota.s
Väder:


M 100m
    Försök  heat: 1                -1,2                     
   1 Simon Johansson             87 IF Göta                10.94   q
   2 David Tegel                 87 Trollhättans SK        11.67   q
   3 Patrik Olofsson             87 IK Orient              11.81   q
   4 Robin Lundh                 87 Linköpings GIF         11.88   q
     Per-Joan Lorentzon          74 IK Orient               bröt
     Mathias Andersson           86 IK Orient           ej start

    Försök  heat: 2                -1,7                     
   1 Victor Lohr                 87 IK Orient              11.49   q
   2 Mathias Brunström           88 IF Göta                12.15   q
   3 Joakim Hjelm                88 IK Orient              12.37   q
   4 Leif Johansson              50 Kils AIK               14.07
     Niklas Broström             77 IF Göta             ej start

    Final                          0,0                      
   1 Victor Lohr                 87 IK Orient              11.29
   2 David Tegel                 87 Trollhättans SK        11.64
   3 Joakim Hjelm                88 IK Orient              12.34
   4 Leif Johansson              50 Kils AIK               13.87
     Robin Lundh                 87 Linköpings GIF      ej start
     Patrik Olofsson             87 IK Orient           ej start

M 400m
    Final                                                   
   1 Joakim Hjelm                88 IK Orient              56.57

M Höjd                                                      
   1 Erik Jakobsson              88 Brattås CK               200

M Längd                                                     
   1 Robin Lundh                 87 Linköpings GIF          6,77   0,5
   2 Hans Lämås                  88 IF Göta                 6,45   0,6
   3 Mathias Brunström           88 IF Göta                 6,12   0,7

M Tresteg                                                   
   1 Sebastian Johansson         89 Karlskoga FIF          12,49   0,9

M Slägga                           7.26
     Hans Eriksson               86 SK Bore                    X

M Spjut                            800 g                    
   1 Lars Haka                   78 IF Göta                66,01
   2 Ingemar Weinberg            82 Spårvägens FK          62,94
   3 Marcus Persson              87 KFUM Arvika            62,77
   4 Andreas Fransson            86 IF Göta                53,24
   5 Simon Pihl                  88 IF Göta                38,61

P17 100m
    Försök  heat: 1                -2,3                     
   1 Mathias Dufournier          90 IK  Vikings FIK        11.82   q
   2 Tomas Olsson                89 Kils AIK               11.90   q
   3 Martin Holm                 89 IF Göta                12.60   q
   4 Richard Olsson              89 IF Göta                12.84
   5 Emil Johansson              90 Kils AIK               13.00
   6 Andreas Larsson             89 IFK Sunne FK           13.59

    Försök  heat: 2                -1,6                     
   1 Robin Nordenberg            89 Kils AIK               12.00   q
   2 Marcus Lenell               90 IF Göta                12.02   q
   3 Erik Magnusson              89 Dals Södra FFI         12.21   q
   4 Rikard Karlsson             89 Kils AIK               12.28   q
   5 Daniel Polleryd             89 IF Göta                12.62

    Final                          0,0                      
   1 Mathias Dufournier          90 IK  Vikings FIK        11.72
   2 Tomas Olsson                89 Kils AIK               11.76
   3 Robin Nordenberg            89 Kils AIK               11.93
   4 Marcus Lenell               90 IF Göta                11.97
   5 Erik Magnusson              89 Dals Södra FFI         12.02
   6 Rikard Karlsson             89 Kils AIK               12.15
   7 Martin Holm                 89 IF Göta                12.45

P17 400m
    Final                                                   
   1 Robin Nordenberg            89 Kils AIK               53.82
   2 Jens Bengtsson              90 IF Göta                53.94
   3 Sebastian Johansson         89 Karlskoga FIF          54.26
   4 Emil Johansson              90 Kils AIK               55.36
   5 Daniel Polleryd             89 IF Göta                58.62

P17 800m
    Final                                                   
   1 Johan Borg                  90 IF Göta              1:59.66
   2 Erik Engqvist               89 SK Granan            2:02.02
   3 Patrik Gustavsson           90 IF Göta              2:07.38
   4 David Löfgren               90 IF Göta              2:08.26
   5 Adam Fransson               90 IF Göta              2:08.79
   6 Ola Thorängen               89 IF Göta              2:09.79

P17 Häck 110m
    Final                          -0,5                     
   1 Felix Siljebäck             87 Västerås FK            15.51
   2 Richard Olsson              89 IF Göta                17.80
     Andreas Rydberg             90 Västerås FK         ej start
     Fredrik Karlsson            91 Kils AIK            ej start

P17 Höjd                                                    
   1 Erik Olsson                 89 SK Bore                  187
   2 Svante Alfredsson           89 Dals Södra FFI           184   0
   3 Robin Nordenberg            89 Kils AIK                 184   xx0
   4 Sebastian Johansson         89 Karlskoga FIF            181
   5 Richard Olsson              89 IF Göta                  178
   6 Mathias Brännström          89 IF Göta                  170
   7 Emil Johansson              90 Kils AIK                 165
   8 Andreas Larsson             89 IFK Sunne FK             160

P17 Längd                                                   
   1 Mathias Dufournier          90 IK  Vikings FIK         6,19   0,6
   2 Rikard Karlsson             89 Kils AIK                6,18   0,5
   3 Marcus Lenell               90 IF Göta                 5,86   0,4
   4 Martin Holm                 89 IF Göta                 5,69   0,5
   5 Mathias Brännström          89 IF Göta                 5,60   0,7
   6 Andreas Larsson             89 IFK Sunne FK            5,08   0,8

P17 Slägga
   1 Daniel Larsson              89 Filipstads FIK         53,18
   2 Anders Johansson            89 Kils AIK               53,12
   3 Tommy Larsson               90 SK Bore                45,38
   4 Andreas Rydberg             90 Västerås FK            38,77

P17 Spjut                                                   
   1 Felix Siljebäck             87 Västerås FK            55,68
   2 Erik Markusson              89 SK Bore                55,35
   3 Richard Olsson              89 IF Göta                44,67
   4 Fredrik Olofsson            90 IK Orient              44,24
   5 Marcus Lenell               90 IF Göta                42,37
   6 Sebastian Johansson         89 Karlskoga FIF          42,15

P17 Stav                                                    
   1 Andreas Rydberg             90 Västerås FK              400

P15 100m
    Försök  heat: 1                -1,7                     
   1 Johan Olsson                91 Kils AIK               12.40   q
   2 Robert Filipsson            92 Karlskoga FIF          12.52   q
   3 Filip Lööv                  92 Kils AIK               12.57   q
   4 Mattias Lundqvist           92 IF Göta                13.12   q
   5 Oskar Arlestrand Jansson    92 IFK Sunne FK           13.33
   6 Henrik Alburg               92 IF Göta                13.42

    Försök  heat: 2                -1,9                     
   1 Fredrik Karlsson            91 Kils AIK               11.81   q
   2 Jim Andersson               92 Filipstads FIK         12.80   q
   3 Jesper Vestlund             91 Kils AIK               12.92   q
   4 Albin Axelsson              92 IF Göta                13.15
   5 Niklas Hedlund              91 IFK Kristinehamn       13.60
     Michael Simonsen            92 IFK Kristinehamn    ej start

    Final                          -0,6                     
   1 Fredrik Karlsson            91 Kils AIK               11.86
   2 Johan Olsson                91 Kils AIK               12.21
   3 Robert Filipsson            92 Karlskoga FIF          12.53
   4 Filip Lööv                  92 Kils AIK               12.54
   5 Jim Andersson               92 Filipstads FIK         12.83
   6 Jesper Vestlund             91 Kils AIK               13.01
   7 Mattias Lundqvist           92 IF Göta                13.31

P15 800m
    Final                                                   
   1 Simon Sveder                91 Hällefors LK                   Ej tid
   2 Tomas Hultgren              91 Ludvika FFI                    Ej tid
   3 Johan Miller                91 IF Göta                        Ej tid
   4 Emil Jonsson Borssén        92 Hälle IF                       Ej tid
   5 Jesper Vestlund             91 Kils AIK             2:27.74
   6 Axel Danielsson             92 KFUM Arvika          2:32.25
   7 Emil Pettersson             92 IFK Mora             2:33.91
   8 Klas Tauberman              92 IF Göta              2:38.87
     Michael Simonsen            92 IFK Kristinehamn    ej start

P15 Häck 100m
    Final                          -0,7                     
   1 Filip Lööv                  92 Kils AIK               14.31
   2 Albin Axelsson              92 IF Göta                15.43
   3 Niklas Strand               92 Filipstads FIK         16.97
   4 Mattias Lundqvist           92 IF Göta                17.11
     Daniel Nordqvist            91 IF Göta                 bröt

P15 Höjd                                                    
   1 Fredrik Karlsson            91 Kils AIK                 172
   2 Filip Lööv                  92 Kils AIK                 166
   3 Michael Simonsen            92 IFK Kristinehamn         155
   4 Mattias Lundqvist           92 IF Göta                  150
   5 Emil Pettersson             92 IFK Mora                 145   0
   6 Mikael Dahlström            92 IF Göta                  145   x0

P15 Stav                                                    
   1 Albin Axelsson              92 IF Göta                  332
   2 Axel Danielsson             92 KFUM Arvika              290=  x0
     Klas Tauberman              92 IF Göta                  290=  x0
   4 Hugo Moberg                 91 IFK Kristinehamn         280
   5 Filip Östman                93 IFK Kristinehamn         250
   6 Johannes Persson            93 IF Göta                  210

P15 Längd                                                   
   1 Fredrik Karlsson            91 Kils AIK                6,31   0,6
   2 James Borthwick             91 Ekshärad Friidrot       6,30   1,0
   3 Robert Filipsson            92 Karlskoga FIF           5,46   0,6
   4 Filip Lööv                  92 Kils AIK                5,35   0,5
   5 Albin Axelsson              92 IF Göta                 5,31   1,1
   6 Mattias Lundqvist           92 IF Göta                 5,17   0,2
   7 Oskar Arlestrand Jansson    92 IFK Sunne FK            5,07   0,3
   8 Henrik Alburg               92 IF Göta                 4,95   0,6
   9 Niklas Strand               92 Filipstads FIK          4,68   1,1
  10 Klas Tauberman              92 IF Göta                 4,62   0,7
  11 Andreas Persson             92 Filipstads FIK          3,81   1,3

P15 Kula                           4.0 kg                   
   1 Mikael Dahlström            92 IF Göta                11,97
   2 Oskar Arlestrand Jansson    92 IFK Sunne FK           11,04
   3 Niklas Hedlund              91 IFK Kristinehamn        9,43
   4 Michael Simonsen            92 IFK Kristinehamn        9,32
   5 Matti Engström              92 Filipstads FIK          9,06

P15 Slägga                                                  
   1 Jonatan Laack               92 SK Bore                51,03
   2 Mikael Larsson              92 SK Bore                39,02
   3 Niklas Hedlund              91 IFK Kristinehamn       31,26

P15 Spjut                                                   
   1 Stefan Sundler              91 SK Bore                47,90
   2 Jonatan Laack               92 SK Bore                44,73
   3 Viktor Maschel              92 SK Bore                44,12
   4 Mikael Dahlström            92 IF Göta                40,39
   5 Hugo Moberg                 91 IFK Kristinehamn       36,38
   6 Michael Simonsen            92 IFK Kristinehamn       35,71
   7 Filip Lööv                  92 Kils AIK               31,05

P13 80m
    Försök  heat: 1                -1,5                     
   1 Oscar Vestlund              93 Kils AIK               11.05   q
   2 Jesper Alfraeus             93 IF Göta                11.14   q
   3 Joakim Truong               93 Karlskoga FIF          11.57
   4 Jonas Bergkvist             94 Filipstads FIK         12.61
   5 Daniel Olsson               93 IF Göta                12.67
   6 Fredrik Eråker              93 IF Göta                12.68
   7 Albin Strid                 94 IF Göta                13.27
     Lucas Kramer                93 IF Göta             ej start

    Försök  heat: 2                -1,1                     
   1 Joakim Djuvfelt             93 IF Göta                10.71   q
   2 Sven Visser                 93 SK Bore                11.00   q
   3 Anton Vestlund              94 Kils AIK               11.27   q
   4 Simon Karlén                94 KFUM Arvika            11.30   q
   5 Carl Sjöstedt               94 IF Göta                12.60
   6 Henrik Persson              94 Filipstads FIK         15.40

    Försök  heat: 3                -1,1                     
   1 Pontus Fridberg             93 IFK Kristinehamn       10.79   q
   2 Carl Erasmie                93 IK Orient              11.35
   3 Erik Stenemo                94 Säffle FIK             11.88
   4 Jesper Weslien              93 IF Göta                11.92
   5 Benjamin Ahlbäck            94 IF Göta                12.17
     Jesper Söderström           94 Kils AIK            ej start

    Final                          0,0                      
   1 Joakim Djuvfelt             93 IF Göta                10.63
   2 Pontus Fridberg             93 IFK Kristinehamn       10.72
   3 Oscar Vestlund              93 Kils AIK               10.79
   4 Sven Visser                 93 SK Bore                11.08
   5 Jesper Alfraeus             93 IF Göta                11.15
   6 Simon Karlén                94 KFUM Arvika            11.28
   7 Anton Vestlund              94 Kils AIK               11.47

P13 800m
    Final                                                   
   1 Jesper Alfraeus             93 IF Göta              2:30.60
   2 Fredrik Finstad             94 Ekshärad Friidrot    2:31.36
   3 Jesper Weslien              93 IF Göta              2:32.04
   4 Benjamin Ahlbäck            94 IF Göta              2:35.08
   5 Fredrik Eråker              93 IF Göta              2:37.61
   6 Carl Sjöstedt               94 IF Göta              2:39.72
   7 Billy Dahlgren              94 Filipstads FIK       2:42.01
   8 Anton Nilsson               94 Kils AIK             2:42.08
     Tim Maalsnes                93 IF Göta             ej start
     Viktor Warg                 93 KFUM Arvika         ej start

P13 Häck 60m                       76 cm
    Försök  heat: 1                -0,4                     
   1 Pontus Fridberg             93 IFK Kristinehamn        9.68   q
   2 Jesper Alfraeus             93 IF Göta                10.53   q
   3 Carl Erasmie                93 IK Orient              10.59   q
   4 Tim Maalsnes                93 IF Göta                11.64   q
   5 Pierre Strand               94 Filipstads FIK         12.07   q
   4 Daniel Olsson               93 IF Göta             ej start

    Försök  heat: 2                -0,8                     
   1 Filip Östman                93 IFK Kristinehamn       10.06   q
   2 Viktor Warg                 93 KFUM Arvika            10.12   q
   3 Fredrik Eråker              93 IF Göta                12.70
   4 Anton Nilsson               94 Kils AIK               13.02
   3 Carl Sjöstedt               94 IF Göta                 bröt

    Final                          -1,1                     
   1 Pontus Fridberg             93 IFK Kristinehamn        9.59
   2 Jesper Alfraeus             93 IF Göta                10.20
   3 Filip Östman                93 IFK Kristinehamn       10.21
   4 Carl Erasmie                93 IK Orient              10.61
   5 Viktor Warg                 93 KFUM Arvika            10.79
   6 Tim Maalsnes                93 IF Göta                11.51
   7 Pierre Strand               94 Filipstads FIK         12.12

P13 Höjd                                                    
   1 Filip Östman                93 IFK Kristinehamn         162
   2 Viktor Warg                 93 KFUM Arvika              155=  0
     William Lindgren            93 IF Göta                  155=  0
   4 Oscar Vestlund              93 Kils AIK                 155
   5 Tim Åhlin                   94 Kils AIK                 143
   6 Lucas Kramer                93 IF Göta                  143
   7 Benjamin Ahlbäck            94 IF Göta                  140
   8 Tim Maalsnes                93 IF Göta                  135
   9 Johan Askmar                94 IF Göta                  130
  10 Anton Vestlund              94 Kils AIK                 125=  0
     Albin Strid                 94 IF Göta                  125=  0
     Erik Stenemo                94 Säffle FIK               125=  0
  13 Pierre Strand               94 Filipstads FIK           125   x0
  14 Jesper Söderström           94 Kils AIK                 120

P13 Längd                          zon                      
   1 Pontus Fridberg             93 IFK Kristinehamn        5,38
   2 Jesper Alfraeus             93 IF Göta                 5,24
   3 Simon Karlén                94 KFUM Arvika             5,23
   4 Filip Östman                93 IFK Kristinehamn        5,19
   5 Tim Åhlin                   94 Kils AIK                4,92
   6 Anton Vestlund              94 Kils AIK                4,82
   7 Viktor Warg                 93 KFUM Arvika             4,81
   8 Carl Erasmie                93 IK Orient               4,77
   9 Olof Gullbrandsson          94 Kils AIK                4,58
  10 Jesper Weslien              93 IF Göta                 4,52
  11 Sven Visser                 93 SK Bore                 4,50
  12 Joakim Truong               93 Karlskoga FIF           4,45
  13 Benjamin Ahlbäck            94 IF Göta                 4,43   4,31
                                                            4,42
  14 Erik Stenemo                94 Säffle FIK              4,43   4,22
                                                            4,42
  15 Joel Valdemarsson           94 IF Göta                 4,31
  16 Tim Maalsnes                93 IF Göta                 4,28
  17 Fredrik Eråker              93 IF Göta                 4,14
  18 Johan Askmar                94 IF Göta                 4,09
  19 Anton Nilsson               94 Kils AIK                3,85
  20 Daniel Olsson               93 IF Göta                 3,82
  21 Jesper Söderström           94 Kils AIK                3,70
  22 Henrik Persson              94 Filipstads FIK          2,59

P13 Kula                           3.0 kg                   
   1 Sebastian Thörngren         93 SK Bore                14,65
   2 Oscar Vestlund              93 Kils AIK               13,08
   3 Simon Karlén                94 KFUM Arvika            11,00
   4 Johan Askmar                94 IF Göta                 8,35

P13 Spjut                                                   
   1 Sebastian Thörngren         93 SK Bore                52,01
   2 Pontus Fridberg             93 IFK Kristinehamn       41,63
   3 Simon Karlén                94 KFUM Arvika            34,33
   4 Viktor Warg                 93 KFUM Arvika            33,74
   5 Olof Gullbrandsson          94 Kils AIK               27,58
   6 Jesper Söderström           94 Kils AIK               24,84
   7 Fredrik Eråker              93 IF Göta                24,41
   8 Carl Sjöstedt               94 IF Göta                22,46
   9 Henrik Persson              94 Filipstads FIK         17,41
  10 Erik Stenemo                94 Säffle FIK             16,36

P11 60m
    Försök  heat: 1                0,0                      
   1 Jesper Gravé                95 IFK Arbogas FK          9.55   q
   2 Alexander Persson           95 IF Göta                 9.56   q
   3 André Bohlenius             95 IF Göta                 9.95   q
   4 Billy Magg                  95 Säffle FIK             10.25   q
   5 Olof Åsman                  95 IF Göta                10.48

    Försök  heat: 2                0,0                      
   1 Jakob Ekman                 95 IF Göta                 9.53   q
   2 Sebastian Dahllöf           95 IF Göta                 9.77   q
   3 Bletar Miftari              95 IK  Vikings FIK         9.96   q
   4 Mattias Mikkelsen           95 KFUM Arvika            10.29
   5 Fredrik Finnebråth          95 IF Göta                10.44

    Final                          0,0                      
   1 Jakob Ekman                 95 IF Göta                 9.33
   2 Alexander Persson           95 IF Göta                 9.42
   3 Jesper Gravé                95 IFK Arbogas FK          9.44
   4 Sebastian Dahllöf           95 IF Göta                 9.61
   5 Bletar Miftari              95 IK  Vikings FIK         9.86
   6 André Bohlenius             95 IF Göta                 9.87
   7 Billy Magg                  95 Säffle FIK             10.24

P11 600m
    Final                                                   
   1 André Bohlenius             95 IF Göta              1:52.34
   2 Sebastian Dahllöf           95 IF Göta              2:01.67
   3 Jakob Ekman                 95 IF Göta              2:04.35
   4 Fredrik Finnebråth          95 IF Göta              2:05.00
   5 Billy Magg                  95 Säffle FIK           2:07.19
   6 Olof Åsman                  95 IF Göta              2:12.10
   7 Felix Weinberg              95 IFK Sunne FK         2:15.96

P11 Häck 60m                       76 cm
    Final                          -1,0                     
   1 Sebastian Dahllöf           95 IF Göta                12.54
   2 Bletar Miftari              95 IK  Vikings FIK        12.94
   3 Björn Mattsson              95 IF Göta                13.18
   4 Olof Åsman                  95 IF Göta                16.94

P11 Höjd                                                    
   1 Alexander Persson           95 IF Göta                  143
   2 Fredrik Finnebråth          95 IF Göta                  120   0
   3 Jesper Gravé                95 IFK Arbogas FK           120   x0
   4 Felix Weinberg              95 IFK Sunne FK             120   xx0
   5 Bletar Miftari              95 IK  Vikings FIK          115   0
   6 Jakob Ekman                 95 IF Göta                  115   x0
   7 Mattias Mikkelsen           95 KFUM Arvika              115   xx0
   8 Victor Larsson              95 IK  Vikings FIK          110

P11 Längd                          zon                      
   1 Jesper Gravé                95 IFK Arbogas FK          4,46
   2 Alexander Persson           95 IF Göta                 4,17
   3 Jakob Ekman                 95 IF Göta                 4,05
   4 Sebastian Dahllöf           95 IF Göta                 4,01
   5 Felix Weinberg              95 IFK Sunne FK            3,97
   6 André Bohlenius             95 IF Göta                 3,85
   7 Bletar Miftari              95 IK  Vikings FIK         3,81
   8 Fredrik Finnebråth          95 IF Göta                 3,62
   9 Mattias Mikkelsen           95 KFUM Arvika             3,47

P11 Kula                           2.0 kg                   
   1 Adam Maschel                95 SK Bore                10,54
   2 Oskar Höök                  95 Säffle FIK             10,13
   3 Jesper Gravé                95 IFK Arbogas FK         10,12
   4 Victor Larsson              95 IK  Vikings FIK         8,16
   5 Olof Åsman                  95 IF Göta                 7,21
   6 Mattias Mikkelsen           95 KFUM Arvika             7,01

P11 Spjut                                                   
   1 Adam Maschel                95 SK Bore                28,83
   2 Bletar Miftari              95 IK  Vikings FIK        28,60
   3 Jesper Gravé                95 IFK Arbogas FK         26,82
   4 Oskar Höök                  95 Säffle FIK             24,70
   5 Oskar Warg                  96 KFUM Arvika            21,70
   6 Victor Larsson              95 IK  Vikings FIK        20,35
   7 Rasmus Eriksson             98 Kils AIK               20,00
   8 Jakob Ekman                 95 IF Göta                19,51
   9 Mattias Mikkelsen           95 KFUM Arvika            18,30
  10 Felix Weinberg              95 IFK Sunne FK           18,15
  11 Olof Åsman                  95 IF Göta                10,19

P10 60m
    Försök  heat: 1                0,0                      
   1 Henrik Nilsson              96 Säffle FIK              9.52   q
   2 Simon Lorenz                96 IF Göta                 9.68   q
   3 Edvin Engberg               96 Sävedalens AIK         10.12   q
   4 Jesper Kullegård            96 IFK Sunne FK           10.86
   5 Isac Carlsson               98 Kils AIK               10.97
   6 Vidar Visser                96 SK Bore                11.03

    Försök  heat: 2                0,0                      
   6 Olof Mlakar                 96 Säffle FIK             11.63
   1 Isak Stenberg               96 Hulåns IF Friidro       9.43   q
   2 Andreas Tronnler            97 IK  Vikings FIK        10.10   q
   3 Alfred Kindberg             97 IF Göta                10.17   q
   4 Rasmus Eriksson             98 Kils AIK               10.85   q
   5 Marcus Davidsson            96 Filipstads FIK         10.91

    Final                          0,0                      
   1 Henrik Nilsson              96 Säffle FIK              9.22
   2 Isak Stenberg               96 Hulåns IF Friidro       9.37
   3 Simon Lorenz                96 IF Göta                 9.46
   4 Andreas Tronnler            97 IK  Vikings FIK         9.86
   5 Alfred Kindberg             97 IF Göta                10.18
   6 Rasmus Eriksson             98 Kils AIK               10.89
     Edvin Engberg               96 Sävedalens AIK      ej start

P10 600m
    Final                                                   
   1 Andreas Tronnler            97 IK  Vikings FIK      2:04.38
   2 Edvin Engberg               96 Sävedalens AIK       2:06.29
   3 Simon Lorenz                96 IF Göta              2:08.17
   4 Rasmus Dahllöf              97 IF Göta              2:13.74
   5 Jesper Kullegård            96 IFK Sunne FK         2:17.38

P10 Höjd                                                    
   1 Oskar Warg                  96 KFUM Arvika              127
   2 Isak Stenberg               96 Hulåns IF Friidro        120
   3 Patrik Johansson            96 IFK Arbogas FK           115
   4 Edvin Engberg               96 Sävedalens AIK           110   x0
   5 Rasmus Eriksson             98 Kils AIK                 110   xx0
   6 Jesper Kullegård            96 IFK Sunne FK             105=  0
     Isac Carlsson               98 Kils AIK                 105=  0
   8 Olof Mlakar                 96 Säffle FIK               100   0
   9 Andreas Tronnler            97 IK  Vikings FIK          100   x0
  10 Alfred Kindberg             97 IF Göta                  100   xx0
  11 Marcus Davidsson            96 Filipstads FIK            93
   - Vidar Visser                96 SK Bore                    X

P10 Längd                          zon                      
   1 Isak Stenberg               96 Hulåns IF Friidro       4,28
   2 Oskar Warg                  96 KFUM Arvika             4,27
   3 Henrik Nilsson              96 Säffle FIK              3,90
   4 Patrik Johansson            96 IFK Arbogas FK          3,74
   5 Edvin Engberg               96 Sävedalens AIK          3,66
   6 Simon Lorenz                96 IF Göta                 3,64
   7 Rasmus Eriksson             98 Kils AIK                3,43
   8 Andreas Tronnler            97 IK  Vikings FIK         3,38
   9 Isac Carlsson               98 Kils AIK                3,35
  10 Alfred Kindberg             97 IF Göta                 3,25
  11 Vidar Visser                96 SK Bore                 3,19
  12 Marcus Davidsson            96 Filipstads FIK          3,09
  13 Jesper Kullegård            96 IFK Sunne FK            2,96
  14 Olof Mlakar                 96 Säffle FIK              2,69

P10 Kula                           2.0 kg
   1 Oskar Warg                  96 KFUM Arvika             8,59
   2 Alexander Nilman            96 Säffle FIK              7,57
   3 Patrik Johansson            96 IFK Arbogas FK          7,09
   4 Rasmus Eriksson             98 Kils AIK                6,60
   5 Isac Carlsson               98 Kils AIK                5,76
   6 Andreas Tronnler            97 IK  Vikings FIK         5,32
   7 Alfred Kindberg             97 IF Göta                 4,86

K 100m
    Final                          0,0                      
   1 Elin Lundqvist              86 IF Göta                12.42
   2 Linnea Norrman              87 IF Göta                12.45
   3 Sofie Wadelius              82 IF Göta                12.78
   4 Josefin Johansson           88 Eds SK                 13.36
   5 Anna Ryhed                  88 Filipstads FIK         13.55

K Stav                                                      
   1 Majken Lidén                86 IF Göta                  270
   - Karin Sindsjö               87 IF Göta                    X

K Tresteg                                                   
   1 Rebecca Strand              89 Filipstads FIK         11,70   0,5
   2 Camilla Eriksson            88 Västerås FK            11,45   1,7
   3 Kristin Björkman            91 IF Göta                11,33   0,6
   4 Elisabet Höglund            90 IF Göta                11,08   0,9
   5 Viktoria Carlsson           91 IF Göta                10,72   0,8

K Spjut                                                     
   1 Madeleine Frykholm          84 IF Göta                42,50

F17 100m
    Försök  heat: 1                -1,2                     
   1 Sofia Thorin                89 Kils AIK               12.95   q
   2 Caroline Tegel              90 Trollhättans SK        13.12   q
   3 Emma Stridsberg             90 IF Göta                13.41   q
   4 Anna-Karin Myhre            89 IF Göta                14.26
   5 Elin Andersson              89 Karlskoga FIF          14.42
   6 Beatrice Andréasson         89 KFUM Arvika            14.73

    Försök  heat: 2                -0,5
   1 Julia Mlakar                90 IF Göta                12.78   q
   2 Katarina Wiik               89 IF Göta                13.67   q
   3 Johanna Aalto               89 IFK Kristinehamn       13.73   q
   4 Elin Kindberg                  KFUM Örebro            14.17   q
   5 Josefin Särén               89 Kils AIK               14.64
   6 Nathalie Forsman            90 KFUM Arvika            17.31

    Final                          0,0                      
   1 Julia Mlakar                90 IF Göta                12.69
   2 Sofia Thorin                89 Kils AIK               13.03
   3 Caroline Tegel              90 Trollhättans SK        13.14
   4 Emma Stridsberg             90 IF Göta                13.38
   5 Katarina Wiik               89 IF Göta                13.69
   6 Johanna Aalto               89 IFK Kristinehamn       13.87
   7 Elin Kindberg                  KFUM Örebro            14.43

F17 400m
    Final
   1 Sofia Thorin                89 Kils AIK               58.60
   2 Marine Jonsson              91 IF Göta                62.02
   3 Johanna Aalto               89 IFK Kristinehamn       63.23
   4 Josefin Särén               89 Kils AIK               64.55
   5 Ida Thorin                  92 Kils AIK               66.14
   6 Lina Hansson                90 IK Orient              67.32

F17 800m
    Final                                                   
   1 Elin Kindberg                  KFUM Örebro          2:25.58
   2 Elisabet Höglund            90 IF Göta              2:32.77
   3 Sara Holmgren               90 IF Göta              2:33.73

F17 Häck 100m
    Final                          -0,8                     
   1 Lovisa Lindhe               89 IFK Kristinehamn       14.99
   2 Rebecca Strand              89 Filipstads FIK         15.58
   3 Emma Stridsberg             90 IF Göta                16.32
   4 Caroline Karlsson           90 IK Orient              16.40
   5 Elisabet Höglund            90 IF Göta                16.44
     Caroline Tegel              90 Trollhättans SK     ej start

F17 Höjd                                                    
   1 Camilla Löf                 90 IK Orient                165
   2 Lovisa Lindhe               89 IFK Kristinehamn         156
   3 Amanda Öberg                90 IF Göta                  150

F17 Längd                                                   
   1 Lovisa Lindhe               89 IFK Kristinehamn        5,40   -0,2
   2 Caroline Karlsson           90 IK Orient               5,30   0,6
   3 Johanna Aalto               89 IFK Kristinehamn        5,02   0,5
   4 Camilla Löf                 90 IK Orient               4,94   1,0

   5 Katarina Wiik               89 IF Göta                 4,78   -0,1
                                                            4,57   0,9
   6 Anna-Karin Myhre            89 IF Göta                 4,78   -0,8
                                                            4,54   0,4
   7 Beatrice Andréasson         89 KFUM Arvika             4,54   1,5
   8 Cecilia Lyngstam            89 IK Orient               4,42   0,1
   9 Sandra Karlsson             89 Karlskoga FIF           4,39   0,7
  10 Elin Andersson              89 Karlskoga FIF           4,29   0,4
  11 Nathalie Forsman            90 KFUM Arvika             3,16   0,4

F17 Kula                           3.0 kg                   
   1 Sandra Andersson            90 KFUM Arvika            13,82
   2 Amanda Öberg                90 IF Göta                13,04
   3 Elisabet Höglund            90 IF Göta                11,63
   4 Malin Andersson             89 IK Orient              11,52

F17 Slägga                                                  
   1 Sandra Andersson            90 KFUM Arvika            38,90
   2 Amanda Eriksson             90 Kils AIK               36,59
   3 Chris Gunnarsson            90 Västerås FK            35,72

F17 Spjut                                                   
   1 Malin Andersson             89 IK Orient              37,26
   2 Cecilia Lyngstam            89 IK Orient              25,00

F15 100m
    Försök  heat: 1                -2,4                     
   1 Maja Rogemyr                91 IF Göta                13.12   q
   2 Caroline Andersson          92 IF Göta                13.88
   3 Jennifer Wahlberg           92 Säffle FIK             14.09
   4 Kristina Simensen              Kongsvinger IL NO      14.15
   5 Jenny Johansson             92 Ludvika FFI            14.43
   6 Anna Oskarsson              92 IK  Vikings FIK        14.75
   7 Paulina Dokukina            92 IF Göta                17.76

    Försök  heat: 2                -0,6                     
   1 Marine Jonsson              91 IF Göta                12.70   q
   2 Viktoria Carlsson           91 IF Göta                13.26   q
   3 Mary Ann Andréasson         92 KFUM Arvika            13.38   q
   4 Frida Nordenberg            92 IFK Mora               13.71   q
   5 Karin Bergkvist             91 Filipstads FIK         14.29
   6 Kristin Andersson           92 IF Göta                14.80

    Försök  heat: 3                -1,7                     
   1 Caroline Sandsjoe           92 IF Göta                12.90   q
   2 Marte Jørgensen                Strömmen IF            13.11   q
   3 Sandra Aalto                91 IFK Kristinehamn       13.78   q
   4 Malin Brattström            91 IF Göta                14.01
   5 Marica Persson              91 IFK Mora               14.18
   6 Ida Thorin                  92 Kils AIK               14.28
   7 Louise Lundh                92 Linköpings GIF         14.67

    Försök  heat: 4                -1,7                     
   1 Emilia Segerdahl            91 IF Göta                12.80   q
   2 Elin Hultgren               92 Karlskoga FIF          13.27   q
   3 Sara Einarsson              91 Ludvika FFI            13.53   q
   4 Agnes Valdemarsson          91 IF Göta                13.84   q
   5 Sara Eklund                 92 Filipstads FIK         13.86   q
   6 Moa Forsberg                91 IFK Mora               13.93

    Försök  heat: 5                -0,8                     
   1 Victoria Dronsfield         91 IF Göta                13.05   q
   2 Erika Andersson             91 IFK Kristinehamn       14.14
   3 Jennifer Ekström            91 Kils AIK               14.17
   4 Julia Erasmie               91 IK Orient              14.34
   5 Maria Lindh                 91 IFK Mora               14.50
   6 Jessica Gottmarsson         92 IF Göta                15.12

    Semifinal  heat: 1             0,6                      
   1 Emilia Segerdahl            91 IF Göta                12.55   q
   2 Marte Jørgensen                Strömmen IF            12.74   q
   3 Caroline Sandsjoe           92 IF Göta                12.97   q
   4 Mary Ann Andréasson         92 KFUM Arvika            13.00   q
   5 Victoria Dronsfield         91 IF Göta                13.09   q
   6 Viktoria Carlsson           91 IF Göta                13.23
   7 Sara Eklund                 92 Filipstads FIK         13.88

    Semifinal  heat: 2             -1,2                     
   1 Marine Jonsson              91 IF Göta                12.75   q
   2 Maja Rogemyr                91 IF Göta                13.15   q
   3 Elin Hultgren               92 Karlskoga FIF          13.25
   4 Sara Einarsson              91 Ludvika FFI            13.65
   5 Sandra Aalto                91 IFK Kristinehamn       13.67
   6 Frida Nordenberg            92 IFK Mora               13.69
   7 Agnes Valdemarsson          91 IF Göta                13.89


    Final                          0,0                      
   1 Emilia Segerdahl            91 IF Göta                12.50
   2 Marte Jørgensen                Strömmen IF            12.82
   3 Caroline Sandsjoe           92 IF Göta                12.86
   4 Victoria Dronsfield         91 IF Göta                13.19
   5 Maja Rogemyr                91 IF Göta                13.22
   6 Mary Ann Andréasson         92 KFUM Arvika            13.30
     Marine Jonsson              91 IF Göta             ej start

F15 800m
    Final                                                   
   1 Emma Jansson                91 Ludvika FFI          2:19.59
     Hanna Borg                  92 IF Göta              2:19.59
   3 Karin Olsson                92 Ludvika FFI          2:20.26
   4 Louise Danielsson           92 KFUM Arvika          2:24.62
   5 Therese Wester              92 Karlskoga FIF        2:29.81
   6 Caroline Andersson          92 IF Göta              2:31.16
   7 Anna Jansson                91 Ludvika FFI          2:32.59
   8 Sara Eriksson               92 IK Orient            2:36.96
   9 Jennifer Wahlberg           92 Säffle FIK           2:37.60
  10 My Martinsson               92 IF Göta              2:43.82
  11 Kristin Andersson           92 IF Göta              2:51.77

F15 Häck 80m
    Försök  heat: 1                -0,9                     
   1 Therese Lindhe              91 IFK Kristinehamn       12.67   q
   2 Kristina Wahman             92 IK Orient              13.08   q
   3 Lovisa Sonesson             92 IF Göta                13.28   q
   4 Sandra Aalto                91 IFK Kristinehamn       13.51
   5 Linn Nyström                92 Säffle FIK             13.68
     Carolina Sjöberg            92 Mariestads AIF          bröt
     Frida Kristiansson          91 IK Orient               bröt

    Försök  heat: 2                -0,5                     
   1 Maja Rogemyr                91 IF Göta                12.15   q
   2 Viktoria Carlsson           91 IF Göta                12.63   q
   3 Mary Ann Andréasson         92 KFUM Arvika            12.67   q
   4 Mia Axelsson                91 IFK Kristinehamn       12.83   q
   5 Sara Eriksson               92 IK Orient              13.89
   6 Anna Oskarsson              92 IK  Vikings FIK        15.59
     Caroline Sandsjoe           92 IF Göta             ej start

    Final                          -1,0                     
   1 Maja Rogemyr                91 IF Göta                11.87
   2 Viktoria Carlsson           91 IF Göta                12.49
   3 Mary Ann Andréasson         92 KFUM Arvika            12.59
   4 Therese Lindhe              91 IFK Kristinehamn       12.75
   5 Lovisa Sonesson             92 IF Göta                13.16
   6 Kristina Wahman             92 IK Orient              13.54
   7 Mia Axelsson                91 IFK Kristinehamn       13.79

F15 Höjd                                                    
   1 Lovisa Sonesson             92 IF Göta                  162   o, 1 riv
   2 Victoria Dronsfield         91 IF Göta                  162   xo, 3 riv
   3 Viktoria Carlsson           91 IF Göta                  153
   4 Andrea Eriksson             92 IK Orient                145=  o, 0 riv
     Malin Brattström            91 IF Göta                  145=  o, 0 riv
   6 Alexandra Davidsson         92 Filipstads FIK           145=  xo, 1 riv
     Maria Lindh                 91 IFK Mora                 145=  xo, 1 riv
   8 Frida Nordin                92 IF Göta                  140=  o, 0 riv
     Mia Axelsson                91 IFK Kristinehamn         140=  o, 0 riv
  10 Matilda Ehne                92 IF Göta                  140   o, 1 riv
  11 Therese Lindhe              91 IFK Kristinehamn         140   xxo, 3 riv
   - Paulina Dokukina            92 IF Göta                    X

F15 Stav                                                    
   1 Anna Ogenvall               92 IF Göta                  250
   2 Frida Nordin                92 IF Göta                  230   x0
   3 Maria Lidén                 92 IF Göta                  230   xx0
   4 Malin Linder                94 IFK Kristinehamn         160

F15 Längd                                                   
   1 Emilia Segerdahl            91 IF Göta                 5,55   1,1
   2 Elin Hultgren               92 Karlskoga FIF           4,92   3,0
   3 Agnes Valdemarsson          91 IF Göta                 4,89   3,4
   4 Therese Lindhe              91 IFK Kristinehamn        4,82   1,7
   5 Andrea Eriksson             92 IK Orient               4,78   1,8
   6 Victoria Dronsfield         91 IF Göta                 4,77   1,8
   7 Sara Einarsson              91 Ludvika FFI             4,75   2,7
   8 Caroline Sandsjoe           92 IF Göta                 4,67   0,2
   9 Jennifer Wahlberg           92 Säffle FIK              4,62   2,1
  10 Louise Lundh                92 Linköpings GIF          4,59   0,6
  11 Linn Nyström                92 Säffle FIK              4,50   0,4
  12 Moa Forsberg                91 IFK Mora                4,48   1,1
  13 Kristina Wahman             92 IK Orient               4,43   2,2
  14 Kristina Simensen              Kongsvinger IL NO       4,40   1,9
  15 Anna Oskarsson              92 IK  Vikings FIK         4,38   1,3
  16 Frida Nordenberg            92 IFK Mora                4,30   2,5
  17 Mary Ann Andréasson         92 KFUM Arvika             4,29   0,6
  18 Frida Kristiansson          91 IK Orient               4,27   2,0
  19 Ellen Helker Nygren         92 IFK Mora                4,22   1,5
  20 Rebecka Johansson           92 Karlskoga FIF           4,20   1,6
  21 Sara Eklund                 92 Filipstads FIK          4,14   2,3
  22 Jenny Johansson             92 Ludvika FFI             4,06   0,6
  23 Marica Persson              91 IFK Mora                4,02   2,4
  24 Jessica Gottmarsson         92 IF Göta                 4,01   1,5
  25 Alexandra Davidsson         92 Filipstads FIK          2,84   1,6
  26 Paulina Dokukina            92 IF Göta                 2,61   1,3

F15 Kula                           3.0 kg                   
   1 Anna Jonasson               91 SK Bore                12,83
   2 Johanna Larsson             92 Filipstads FIK         11,82
   3 Caroline Hermansson         91 Karlskoga FIF          10,42
   4 Mia Axelsson                91 IFK Kristinehamn       10,34
   5 Rebecka Johansson           92 Karlskoga FIF           9,54
   6 Malin Brattström            91 IF Göta                 9,45
   7 Sandra Aalto                91 IFK Kristinehamn        9,12
   8 Matilda Ehne                92 IF Göta                 9,03
   9 Amanda Björklund            92 IF Göta                 8,12
  10 Louise Danielsson           92 KFUM Arvika             8,10
  11 Linda Evers                 92 IF Göta                 8,07
  12 Frida Nordin                92 IF Göta                 7,64
  13 Neira Gazic                 92 IF Göta                 6,03

F15 Slägga                                                  
   1 Johanna Larsson             92 Filipstads FIK         39,25
   2 Caroline Hermansson         91 Karlskoga FIF          38,88
   3 Gabriella Backman           91 IFK Kristinehamn       38,84
   4 Rebecka Johansson           92 Karlskoga FIF          33,18
   5 Amanda Rydberg              93 Västerås FK            31,58
   6 Frida Nordin                92 IF Göta                29,47
   7 Johanna Hermansson          93 Karlskoga FIF          27,53
   8 Linda Evers                 92 IF Göta                26,62
   9 Amanda Björklund            92 IF Göta                24,40
  10 Johanna Blomberg            92 Mariestads AIF         22,62
  11 Anna Ogenvall               92 IF Göta                19,33
   - Maria Wennlund              93 Filipstads FIK             X
     Karin Norberg               92 IF Göta                    X
     Malin Linder                94 IFK Kristinehamn           X
     Anna Jonasson               91 SK Bore                    X

F15 Spjut
   1 Anna Jonasson               91 SK Bore                37,66
   2 Anna Oskarsson              92 IK  Vikings FIK        33,29
   3 Mia Axelsson                91 IFK Kristinehamn       33,24
   4 Sarah Pettersson            92 Filipstads FIK         30,55
   5 Carolina Sjöberg            92 Mariestads AIF         30,29
   6 Yuselin Greek               92 Filipstads FIK         29,34
   7 Linn Nyström                92 Säffle FIK             28,33
   8 Kristina Wahman             92 IK Orient              26,90
   9 Jennifer Wahlberg           92 Säffle FIK             26,02
  10 Amanda Björklund            92 IF Göta                24,96
  11 Jessica Gottmarsson         92 IF Göta                21,51
  12 Linda Evers                 92 IF Göta                20,91
  13 Matilda Ehne                92 IF Göta                19,66
  14 Paulina Dokukina            92 IF Göta                14,36
  15 Neira Gazic                 92 IF Göta                11,77

F13 80m
    Försök  heat: 1                -0,5                     
   1 Klara Nordmark              94 IF Göta                11.45   q
   2 Matilda Ribaeus             94 IF Göta                11.65   q
   3 Carolina Andersson          93 IFK Kristinehamn       11.80
   4 Ida Hansen                  93 KFUM Arvika            11.94
   5 Rebecka Hansen              93 Kils AIK               12.04
   6 Lydia Martinsson            94 IF Göta                12.04
   7 Elin Nilsson                93 IK  Vikings FIK        12.28

    Försök  heat: 2                -0,8                     
   1 Josefin Ekberg              93 IFK Kristinehamn       11.31   q
   2 Moa Larsson                 93 IFK Sunne FK           11.67   q
   3 Elin Larsson                94 Säffle FIK             11.70   q
   4 Mathilda Sahlström          93 IF Göta                11.71   q
   5 Sara Thörn                  94 IF Göta                12.20
   6 Johanna Tronnler            94 IK  Vikings FIK        12.68
   7 Narem Dylger                94 IF Göta                12.75

    Försök  heat: 3                -1,3                     
   1 Lisa Eriksson               93 IF Göta                11.35   q
   2 Anna Birgersson             94 Karlskoga FIF          11.42   q
   3 Erica Fredriksson           93 IFK Sunne FK           11.45   q
   4 Elin Maxstadh               93 IF Göta                11.84
   5 Madeleine Eriksson          93 IF Göta                11.88
   6 Malin Linder                94 IFK Kristinehamn       12.56
   7 Karin Gåsste                94 Säffle FIK             13.48

    Försök  heat: 4                -1,4                     
   1 Ida Jansson                 93 IF Göta                11.15   q
   2 Dominika Struska            93 Karlskoga FIF          11.79   q
   3 Emma Kaiding                94 IF Göta                11.93
   4 Malin Nilsson               93 KFUM Arvika            12.04
   5 Kristin Dahlin-Hedqvist     93 IK  Vikings FIK        12.52
   6 Sarah Mårts                 94 IFK Kristinehamn       13.16
   7 Anna Alfredsson             93 IF Göta                15.39

    Försök  heat: 5                -1,6                     
   1 Linnea Grönvold             93 Ludvika FFI            11.41   q
   2 Line Wiman                  93 KFUM Arvika            11.43   q
   3 Hyla Miftari                93 IK  Vikings FIK        11.75   q
   4 Emma Olsson                 94 Kils AIK               12.09
   5 Christin Andersson          94 Filipstads FIK         12.54
   6 Hanna Widstrand             93 IF Göta                12.56

    Semifinal  heat: 1             0,0                      
   1 Ida Jansson                 93 IF Göta                11.24   q
   2 Anna Birgersson             94 Karlskoga FIF          11.31   q
   3 Klara Nordmark              94 IF Göta                11.31   q
   4 Lisa Eriksson               93 IF Göta                11.36   q
   5 Linnea Grönvold             93 Ludvika FFI            11.49   q
   6 Matilda Ribaeus             94 IF Göta                11.61
   7 Hyla Miftari                93 IK  Vikings FIK        11.92

    Semifinal  heat: 2             -1,1                     
   1 Josefin Ekberg              93 IFK Kristinehamn       11.25   q
   2 Line Wiman                  93 KFUM Arvika            11.32   q
   3 Elin Larsson                94 Säffle FIK             11.67
   4 Moa Larsson                 93 IFK Sunne FK           11.68
   5 Erica Fredriksson           93 IFK Sunne FK           11.69
   6 Mathilda Sahlström          93 IF Göta                11.72
   7 Dominika Struska            93 Karlskoga FIF          11.80

    Final                          -1,3                     
   1 Josefin Ekberg              93 IFK Kristinehamn       11.29
   2 Line Wiman                  93 KFUM Arvika            11.37
   3 Ida Jansson                 93 IF Göta                11.43
     Linnea Grönvold             93 Ludvika FFI            11.43
   5 Klara Nordmark              94 IF Göta                11.53
   6 Lisa Eriksson               93 IF Göta                11.58
   7 Anna Birgersson             94 Karlskoga FIF          11.69

F13 800m
    Final                                                   
   1 Fanny Dahlgren              93 Filipstads FIK       2:34.34
   2 Johanna Hultgren            93 Ludvika FFI          2:35.40
   3 Lydia Martinsson            94 IF Göta              2:41.04
   4 Elin Maxstadh               93 IF Göta              2:43.58
   5 Emma Olsson                 94 Kils AIK             2:44.34
   6 Lisa Engman                 94 Kils AIK             2:44.99
   7 Felicia Zachrisson          93 Sävedalens AIK       2:56.69
   8 Erika Anderskär             94 IF Göta              3:00.30
   9 Linnea Gåsste               94 Säffle FIK           3:00.35
  10 Sofia Granander             94 Kils AIK             3:01.97
  11 Malin Svensson              94 Filipstads FIK       3:02.11
  12 Malin Linder                94 IFK Kristinehamn     3:08.50
  13 Sarah Mårts                 94 IFK Kristinehamn     3:12.38

F13 Häck 60m                       76 cm
    Försök  heat: 1                -1,3                     
   1 Ida Jansson                 93 IF Göta                10.66   q
   2 Elin Larsson                94 Säffle FIK             11.06   q
   3 Anna Birgersson             94 Karlskoga FIF          11.13   q
   4 Emma Olsson                 94 Kils AIK               11.80
   5 Amanda Rydberg              93 Västerås FK            12.40
   6 Felicia Zachrisson          93 Sävedalens AIK         12.53

    Försök  heat: 2                -1,6                     
   1 Erica Fredriksson           93 IFK Sunne FK           10.63   q
   2 Linnea Gåsste               94 Säffle FIK             12.27
   3 Hyla Miftari                93 IK  Vikings FIK        12.64
   4 Lisa Westlund               94 IF Göta                12.93
   5 Rebecka Hansen              93 Kils AIK               13.28

    Försök  heat: 3                -1,1                     
   1 Ida Hansen                  93 KFUM Arvika            10.69   q
   2 Moa Larsson                 93 IFK Sunne FK           11.39   q
   3 Hanna Engberg               94 Sävedalens AIK         11.64   q
   4 Karin Gåsste                94 Säffle FIK             12.21
   5 Johanna Tronnler            94 IK  Vikings FIK        13.20

    Final                          -0,6                     
   1 Erica Fredriksson           93 IFK Sunne FK           10.31
   2 Ida Jansson                 93 IF Göta                10.69
   3 Ida Hansen                  93 KFUM Arvika            10.73
   4 Anna Birgersson             94 Karlskoga FIF          11.18
   5 Moa Larsson                 93 IFK Sunne FK           11.34
   6 Hanna Engberg               94 Sävedalens AIK         11.48
   7 Elin Larsson                94 Säffle FIK             11.71

F13 Höjd                                                    
   1 Sara Thörn                  94 IF Göta                  146
   2 Amanda Rydberg              93 Västerås FK              143=  xo
     Ida Jansson                 93 IF Göta                  143=  xo
   4 Louisa Borthwick            93 Ekshärad Friidrot        140
   5 Kristin Dahlin-Hedqvist     93 IK  Vikings FIK          135=  o
     Ida Hansen                  93 KFUM Arvika              135=  o
     Matilda Ribaeus             94 IF Göta                  135=  o
   8 Elin Larsson                94 Säffle FIK               135=  xo
     Hanna Engberg               94 Sävedalens AIK           135=  xo
  10 Emma Dahl                   93 KFUM Arvika              135=  xxo
     Elin Maxstadh               93 IF Göta                  135=  xxo
     Lisa Eriksson               93 IF Göta                  135=  xxo
  13 Dominika Struska            93 Karlskoga FIF            130   o
  14 Mathilda Sahlström          93 IF Göta                  130   xo
  15 Sofie Rynefors              93 IF Göta                  130   xxo 2riv
  16 Tilda Hultgren              94 IF Göta                  130   xxo 3riv
  17 Felicia Zachrisson          93 Sävedalens AIK           125   o 0riv
  18 Johanna Tronnler            94 IK  Vikings FIK          125   o 1riv
  19 Sarah Mårts                 94 IFK Kristinehamn         120=  o
     Linnea Gåsste               94 Säffle FIK               120=  o
     Erika Anderskär             94 IF Göta                  120=  o
  22 Karin Gåsste                94 Säffle FIK               113

F13 Längd                          zon                      
   1 Josefin Ekberg              93 IFK Kristinehamn        4,97
   2 Lisa Eriksson               93 IF Göta                 4,83
   3 Emma Dahl                   93 KFUM Arvika             4,78
   4 Erica Fredriksson           93 IFK Sunne FK            4,74
   5 Line Wiman                  93 KFUM Arvika             4,72
   6 Ida Jansson                 93 IF Göta                 4,70
   7 Lydia Martinsson            94 IF Göta                 4,49
   8 Matilda Ribaeus             94 IF Göta                 4,45
   9 Elin Larsson                94 Säffle FIK              4,34
  10 Linnea Grönvold             93 Ludvika FFI             4,32
                                                            4,22
  11 Christin Andersson          94 Filipstads FIK          4,32
                                                            4,18
  12 Emma Olsson                 94 Kils AIK                4,30
  13 Tilda Hultgren              94 IF Göta                 4,29
  14 Mathilda Sahlström          93 IF Göta                 4,25
                                                            4,22
  15 Moa Larsson                 93 IFK Sunne FK            4,25
                                                            4,07
  16 Hanna Engberg               94 Sävedalens AIK          4,18
                                                            4,18
  17 Malin Nilsson               93 KFUM Arvika             4,18
                                                            4,14
  18 Rebecka Hansen              93 Kils AIK                4,17
  19 Hyla Miftari                93 IK  Vikings FIK         4,14
  20 Elin Maxstadh               93 IF Göta                 4,11
  21 Ebba Lewerentz              94 IF Göta                 4,11
                                                            4,04
  22 Lisa Westlund               94 IF Göta                 4,10
  23 Elin Nilsson                93 IK  Vikings FIK         4,04
  24 Kristin Dahlin-Hedqvist     93 IK  Vikings FIK         4,02
  25 Klara Nordmark              94 IF Göta                 4,00
  26 Felicia Zachrisson          93 Sävedalens AIK          3,97
  27 Emma Kaiding                94 IF Göta                 3,96
  28 Anna Birgersson             94 Karlskoga FIF           3,93
  29 Erika Anderskär             94 IF Göta                 3,91
  30 Hanna Widstrand             93 IF Göta                 3,88
  31 Linnea Gåsste               94 Säffle FIK              3,80
  32 Sofie Rynefors              93 IF Göta                 3,78
  33 Malin Svensson              94 Filipstads FIK          3,75
  34 Johanna Tronnler            94 IK  Vikings FIK         3,71
  35 Sarah Mårts                 94 IFK Kristinehamn        3,59
                                                            3,52
  36 Narem Dylger                94 IF Göta                 3,59
                                                            3,49
  37 Madeleine Eriksson          93 IF Göta                 3,50
  38 Karin Gåsste                94 Säffle FIK              3,46

F13 Kula                           2.0 kg                   
   1 Erica Fredriksson           93 IFK Sunne FK           11,36
   2 Maria Wennlund              93 Filipstads FIK         11,34
   3 Amanda Rydberg              93 Västerås FK            11,29
   4 Johanna Bergh               94 IFK Sunne FK           10,53
   5 Sara Thörn                  94 IF Göta                 9,54
   6 Malin Nilsson               93 KFUM Arvika             9,38
   7 Dominika Struska            93 Karlskoga FIF           9,13
   8 Sofie Rynefors              93 IF Göta                 9,02
   9 Christin Andersson          94 Filipstads FIK          8,17
  10 Malin Linder                94 IFK Kristinehamn        7,72
  11 Malin Svensson              94 Filipstads FIK          7,11

F13 Spjut                                                   
   1 Carolina Andersson          93 IFK Kristinehamn       29,18
   2 Erica Fredriksson           93 IFK Sunne FK           26,62
   3 Malin Nilsson               93 KFUM Arvika            25,34
   4 Johanna Bergh               94 IFK Sunne FK           23,51
   5 Sara Thörn                  94 IF Göta                22,75
   6 Linnea Gåsste               94 Säffle FIK             20,02
   7 Malin Linder                94 IFK Kristinehamn       16,35
   8 Johanna Tronnler            94 IK  Vikings FIK        14,05
   9 Karin Gåsste                94 Säffle FIK             13,40

F11 60m
    Semifinal  heat: 1             -1,0                     
   1 Julia Karlsson              95 IF Göta                 9.00   q
   2 Susanne Schussler           95 IFK Sunne FK            9.25   q
   3 Madelene Tönnberg           95 IK  Vikings FIK        10.07   q
   4 Sarah Larsson               95 IF Göta                10.29
   5 Olivia Svensson             95 IF Göta                10.51
   6 Isabell Hansen              95 Kils AIK               10.94

    Semifinal  heat: 2             -1,5                     
   1 Amanda Hanstål              95 Säffle FIK              9.51   q
   2 Hanna Österberg             95 IF Göta                 9.56   q
   3 Stine Lien                     Kongsvinger IL NO       9.60   q
   4 Natalie Nordström           95 IFK Sunne FK           10.41
   5 Jonna Carlsson              95 Kils AIK               11.44
     Frida Johansson             95 IF Göta             ej start

    Semifinal  heat: 3             -1,8                     
   1 Hanna Hermansson            95 Kils AIK                9.01   q
   2 Lovisa Engman               95 Gefle IF                9.72   q
   3 Evelina Simonsen            95 IFK Kristinehamn       10.01   q
   4 Sara Larsson                95 IF Göta                10.20   q
   5 Alexandra Pfeiffer          95 IK  Vikings FIK        10.27   q
   6 Anna Lindgren               95 IF Göta                10.72

    Semifinal  heat: 4             -0,5                     
   1 Andrea Holm                 95 IFK Sunne FK            9.42   q
   2 Sigrid Kjellgren            95 Kils AIK               10.10   q
   3 Frida Wiklund               95 IF Göta                10.28   q
   4 Olivia Blomgren             95 IK  Vikings FIK        10.47
   5 Sofia Schröder              95 IF Göta                10.48

    Semifinal  heat: 1             -1,1                     
   1 Hanna Hermansson            95 Kils AIK                8.86   q
   2 Andrea Holm                 95 IFK Sunne FK            9.37   q
   3 Stine Lien                     Kongsvinger IL NO       9.50   q
   4 Sigrid Kjellgren            95 Kils AIK                9.99
   5 Madelene Tönnberg           95 IK  Vikings FIK        10.00
   6 Frida Wiklund               95 IF Göta                10.05
   7 Alexandra Pfeiffer          95 IK  Vikings FIK        10.09

    Semifinal  heat: 2             -2,7                     
   1 Julia Karlsson              95 IF Göta                 9.13   q
   2 Susanne Schussler           95 IFK Sunne FK            9.21   q
   3 Amanda Hanstål              95 Säffle FIK              9.74   q
   4 Hanna Österberg             95 IF Göta                 9.87   q
   5 Lovisa Engman               95 Gefle IF                9.97
   6 Evelina Simonsen            95 IFK Kristinehamn       10.23
   7 Sara Larsson                95 IF Göta                10.24

    Final                          0,0                      
   1 Hanna Hermansson            95 Kils AIK                8.88
   2 Julia Karlsson              95 IF Göta                 8.97
   3 Susanne Schussler           95 IFK Sunne FK            9.21
   4 Amanda Hanstål              95 Säffle FIK              9.70
   5 Stine Lien                     Kongsvinger IL NO       9.71
   6 Hanna Österberg             95 IF Göta                 9.77
     Andrea Holm                 95 IFK Sunne FK        ej start

F11 600m
    Final                                                   
   1 Hanna Hermansson            95 Kils AIK             1:50.21
   2 Andrea Holm                 95 IFK Sunne FK         2:01.70
   3 Sandra Olsson               95 SK Bore              2:02.57
   4 Hanna Österberg             95 IF Göta              2:02.89
   5 Susanne Schussler           95 IFK Sunne FK         2:04.82
   6 Lovisa Engman               95 Gefle IF             2:09.55
   7 Olivia Svensson             95 IF Göta              2:12.10
   8 Moa Jedvik                  95 IF Göta              2:15.04
   9 Sofia Schröder              95 IF Göta              2:18.15
  10 Olivia Blomgren             95 IK  Vikings FIK      2:18.84
  11 Julia Schützer              99 IF Göta              2:19.45
  12 Isabell Hansen              95 Kils AIK             2:20.66
     Helene Nilsson              95 SK Bore             ej start
     Julia Thomasson             95 IF Göta             ej start

F11 Häck 60m                       76 cm
    Försök  heat: 1                -1,5                     
   1 Hanna Hermansson            95 Kils AIK               11.03   q
   2 Evelina Simonsen            95 IFK Kristinehamn       13.17   q
   3 Andrea Holm                 95 IFK Sunne FK           13.71   q
   4 Frida Wiklund               95 IF Göta                14.30   q
   5 Olivia Blomgren             95 IK  Vikings FIK        14.47
     Sofia Schröder              95 IF Göta                 bröt

    Försök  heat: 2                -0,9                     
   1 Frida Johansson             95 IF Göta                10.81   q
   2 Susanne Schussler           95 IFK Sunne FK           12.58   q
   3 Madelene Tönnberg           95 IK  Vikings FIK        13.68   q
   4 Alexandra Pfeiffer          95 IK  Vikings FIK        14.36
   5 Jonna Carlsson              95 Kils AIK               16.49

    Final                          0,0                      
   1 Frida Johansson             95 IF Göta                10.61
   2 Hanna Hermansson            95 Kils AIK               10.85
   3 Evelina Simonsen            95 IFK Kristinehamn       13.36
   4 Madelene Tönnberg           95 IK  Vikings FIK        13.81
     Susanne Schussler           95 IFK Sunne FK            bröt
     Andrea Holm                 95 IFK Sunne FK        ej start
     Frida Wiklund               95 IF Göta             ej start

F11 Höjd                                                    
   1 Hanna Hermansson            95 Kils AIK                 140
   2 Julia Karlsson              95 IF Göta                  137
   3 Hanna Österberg             95 IF Göta                  125   xo, 1 riv
   4 Sara Larsson                95 IF Göta                  125   xxo, 4 riv
   5 Evelina Simonsen            95 IFK Kristinehamn         115=  o, 0 riv
     Stine Lien                     Kongsvinger IL NO        115=  o, 0 riv
   7 Jonna Carlsson              95 Kils AIK                 110
   8 Johanna Thörngren           95 SK Bore                  103

F11 Längd                          zon                      
   1 Hanna Hermansson            95 Kils AIK                4,67
   2 Julia Karlsson              95 IF Göta                 4,15
   3 Lovisa Engman               95 Gefle IF                3,93
   4 Andrea Holm                 95 IFK Sunne FK            3,83
   5 Madelene Tönnberg           95 IK  Vikings FIK         3,79
   6 Susanne Schussler           95 IFK Sunne FK            3,78
   7 Evelina Simonsen            95 IFK Kristinehamn        3,74
   8 Stine Lien                     Kongsvinger IL NO       3,69
   9 Hanna Österberg             95 IF Göta                 3,58
  10 Sigrid Kjellgren            95 Kils AIK                3,52
                                                            3,49
  11 Sarah Larsson               95 IF Göta                 3,52
                                                            3,30
  12 Moa Jedvik                  95 IF Göta                 3,50
  13 Alexandra Pfeiffer          95 IK  Vikings FIK         3,42
  14 Natalie Nordström           95 IFK Sunne FK            3,40
  15 Frida Wiklund               95 IF Göta                 3,34
  16 Olivia Blomgren             95 IK  Vikings FIK         3,26
  17 Julia Schützer              99 IF Göta                 3,22
  18 Anna Lindgren               95 IF Göta                 3,17
  19 Isabell Hansen              95 Kils AIK                3,05
  20 Jonna Carlsson              95 Kils AIK                3,03

F11 Kula                           2.0 kg
   1 Julia Karlsson              95 IF Göta                 9,25
   2 Amanda Hanstål              95 Säffle FIK              8,99
   3 Hanna Hermansson            95 Kils AIK                8,89
   4 Stine Lien                     Kongsvinger IL NO       8,30
                                                            8,14
   5 Johanna Thörngren           95 SK Bore                 8,30
                                                            8,12
   6 Frida Johansson             95 IF Göta                 8,29
   7 Sara Larsson                95 IF Göta                 7,87
   8 Lovisa Engman               95 Gefle IF                7,61
   9 Madelene Tönnberg           95 IK  Vikings FIK         7,06
  10 Evelina Simonsen            95 IFK Kristinehamn        7,05
  11 Alexandra Pfeiffer          95 IK  Vikings FIK         6,31
  12 Andrea Holm                 95 IFK Sunne FK            5,80
  13 Jonna Carlsson              95 Kils AIK                5,52
  14 Olivia Blomgren             95 IK  Vikings FIK         5,31
  15 Sigrid Kjellgren            95 Kils AIK                5,26
  16 Sarah Larsson               95 IF Göta                 5,23
  17 Olivia Svensson             95 IF Göta                 4,97


F11 Spjut                                                   
   1 Stine Lien                     Kongsvinger IL NO      25,40
   2 Hanna Hermansson            95 Kils AIK               25,28
   3 Sandra Olsson               95 SK Bore                21,48
   4 Johanna Thörngren           95 SK Bore                18,85
   5 Amanda Hanstål              95 Säffle FIK             18,19
   6 Susanne Schussler           95 IFK Sunne FK           16,87
   7 Frida Johansson             95 IF Göta                16,64
   8 Evelina Simonsen            95 IFK Kristinehamn       15,78
   9 Lovisa Engman               95 Gefle IF               13,69
  10 Sara Larsson                95 IF Göta                12,14
  11 Jonna Carlsson              95 Kils AIK                9,21
  12 Alexandra Pfeiffer          95 IK  Vikings FIK         8,75
  13 Madelene Tönnberg           95 IK  Vikings FIK         7,46

F10 60m
    Försök  heat: 1                -1,1                     
   1 Isabelle Kjellberg          96 IF Göta                 9.41   q
   2 Jacquline Larsson           96 IF Göta                 9.68   q
   3 Emilia Vestlund             96 Kils AIK               10.37   q
   4 Kristin Sjöö                96 IK  Vikings FIK        10.39
   5 Caroline Gylling            97 Stocksäters IF         10.55
   6 Amanda Norberg              96 IK  Vikings FIK        10.58
   7 Sara Rynefors               96 IF Göta                10.64

    Försök  heat: 2                -2,1                     
   1 Anna Jansson                96 Kils AIK               10.01   q
   2 Alva Englund                96 Säffle FIK             10.23   q
   3 Julia Marklund              96 SK Bore                10.33   q
   4 Olivia Eklund               96 IF Göta                10.60
   5 Lovisa Anderskär            97 IF Göta                11.08
   6 Ebba Kvarnström             97 IF Göta                11.46
   7 Maja Mikkelsen              99 KFUM Arvika            13.22

    Försök  heat: 3                -1,9                     
   1 Viola Johansson             96 KFUM Arvika            10.05   q
   2 Hanna Johansson             97 IF Göta                10.20   q
   3 Julia Jansson               96 Kils AIK               10.21   q
   4 Matilda Holmberg            98 Malung FI              10.29   q
   5 Josefin Frankert            96 Säffle FIK             10.65
   6 Olivia Weslien              97 IF Göta                10.72
   7 Ella Petersén               97 IF Göta                11.82

    Försök  heat: 4                -1,3                     
   1 Hanna Garman                96 IFK Arbogas FK          9.50   q
   2 Irene Ekelund               97 Kils AIK                9.84   q
   3 Marie Håkansson             96 Säffle FIK             10.08   q
   4 Elin Haag                   96 IFK Sunne FK           10.33   q
   5 Emma Sahlström              97 IF Göta                11.72
     Maja Thörn                  97 IF Göta             ej start

    Semifinal  heat: 1             -1,9                     
   1 Isabelle Kjellberg          96 IF Göta                 9.50   q
   2 Irene Ekelund               97 Kils AIK                9.74   q
   3 Marie Håkansson             96 Säffle FIK             10.14   q
   4 Viola Johansson             96 KFUM Arvika            10.22
   5 Alva Englund                96 Säffle FIK             10.35
   6 Hanna Johansson             97 IF Göta                10.42
   7 Emilia Vestlund             96 Kils AIK               10.62

    Semifinal  heat: 2             -1,7                     
   1 Hanna Garman                96 IFK Arbogas FK          9.24   q
   2 Jacquline Larsson           96 IF Göta                 9.71   q
   3 Julia Jansson               96 Kils AIK                9.91   q
   4 Anna Jansson                96 Kils AIK                9.97   q
   5 Matilda Holmberg            98 Malung FI              10.27
   6 Elin Haag                   96 IFK Sunne FK           10.28
   7 Julia Marklund              96 SK Bore                10.29

    Final                          -0,8
   1 Hanna Garman                96 IFK Arbogas FK          9.21
   2 Isabelle Kjellberg          96 IF Göta                 9.36
   3 Irene Ekelund               97 Kils AIK                9.76
   4 Jacquline Larsson           96 IF Göta                 9.94
   5 Marie Håkansson             96 Säffle FIK             10.02
   6 Julia Jansson               96 Kils AIK               10.04
   7 Anna Jansson                96 Kils AIK               10.07

F10 600m
    Final                                                   
   1 Hanna Garman                96 IFK Arbogas FK       2:03.51
   2 Jacquline Larsson           96 IF Göta              2:04.73
   3 Ella Sjödin                 97 SK Bore              2:09.56
   4 Julia Marklund              96 SK Bore              2:12.24
   5 Emilia Vestlund             96 Kils AIK             2:13.67
   6 Irene Ekelund               97 Kils AIK             2:14.97
   7 Elin Haag                   96 IFK Sunne FK         2:20.06
   8 Caroline Gylling            97 Stocksäters IF       2:21.52
   9 Olivia Eklund               96 IF Göta              2:25.98
  10 Matilda Holmberg            98 Malung FI            2:29.90
  11 Linnea Quist                97 IF Göta              2:30.46
     Olivia Weslien              97 IF Göta             ej start

F10 Höjd                                                    
   1 Elvira Richardsson          96 IFK Kristinehamn         135
   2 Isabelle Kjellberg          96 IF Göta                  132
   3 Elin Haag                   96 IFK Sunne FK             129
   4 Caroline Gylling            97 Stocksäters IF           123
   5 Julia Marklund              96 SK Bore                  120
   6 Josefin Frankert            96 Säffle FIK               115   xxo, 2 riv
   7 Anna Jansson                96 Kils AIK                 115   xxo, 3 riv
   8 Hanna Garman                96 IFK Arbogas FK           115   xxo, 4 riv
   9 Julia Jansson               96 Kils AIK                 110   o, 0 riv
  10 Ella Petersén               97 IF Göta                  110   xo, 1 riv
  11 My Larsson                  96 Säffle FIK               110   xo, 5 riv
  12 Emilia Vestlund             96 Kils AIK                 110   xxo, 2 riv
  13 Amanda Norberg              96 IK  Vikings FIK          105
  14 Kristin Sjöö                96 IK  Vikings FIK          100
  15 Matilda Holmberg            98 Malung FI                 93=  o, 0 riv
     Viola Johansson             96 KFUM Arvika               93=  o, 0 riv
     Martina Maxstadh            96 IF Göta                   93=  o, 0 riv
  18 Sara Rynefors               96 IF Göta                   93   xo, 1 riv

F10 Längd                          zon                      
   1 Isabelle Kjellberg          96 IF Göta                 4,09
   2 Julia Marklund              96 SK Bore                 3,58
   3 Hanna Garman                96 IFK Arbogas FK          3,54
   4 Anna Jansson                96 Kils AIK                3,51
   5 Elin Haag                   96 IFK Sunne FK            3,44
   6 Hanna Johansson             97 IF Göta                 3,41
   7 Julia Jansson               96 Kils AIK                3,40
   8 Josefin Frankert            96 Säffle FIK              3,38
   9 Marie Håkansson             96 Säffle FIK              3,36
  10 Matilda Holmberg            98 Malung FI               3,31
  11 Olivia Eklund               96 IF Göta                 3,30
  12 Caroline Gylling            97 Stocksäters IF          3,29
  13 Alva Englund                96 Säffle FIK              3,27
  14 Emilia Vestlund             96 Kils AIK                3,20
  15 My Larsson                  96 Säffle FIK              3,19
  16 Olivia Weslien              97 IF Göta                 3,04
  17 Kristin Sjöö                96 IK  Vikings FIK         2,94
  18 Viola Johansson             96 KFUM Arvika             2,90
  19 Ella Petersén               97 IF Göta                 2,77
  20 Martina Maxstadh            96 IF Göta                 2,73
  21 Ebba Kvarnström             97 IF Göta                 2,70
  22 Linnea Quist                97 IF Göta                 2,64
  23 Amanda Norberg              96 IK  Vikings FIK         2,42
  24 Maja Mikkelsen              99 KFUM Arvika             1,86
   - Sara Rynefors               96 IF Göta                    X

F10 Kula                           2.0 kg                   
   1 Julia Marklund              96 SK Bore                 7,59
   2 Lisa Einarsson              96 Eds SK                  7,25
   3 Josefin Frankert            96 Säffle FIK              6,42
   4 Hanna Garman                96 IFK Arbogas FK          6,29
   5 Marie Håkansson             96 Säffle FIK              6,15
   6 Isabelle Kjellberg          96 IF Göta                 5,86
   7 Elin Haag                   96 IFK Sunne FK            5,73
   8 Caroline Gylling            97 Stocksäters IF          5,55
   9 Ida Gravé                   97 IFK Arbogas FK          5,47
  10 Alva Englund                96 Säffle FIK              5,05
  11 Amanda Norberg              96 IK  Vikings FIK         4,99
  12 Ella Petersén               97 IF Göta                 4,95
  13 Martina Maxstadh            96 IF Göta                 4,93
  14 Kristin Sjöö                96 IK  Vikings FIK         4,65
  15 Matilda Holmberg            98 Malung FI               4,37
  16 Emma Sahlström              97 IF Göta                 3,30

Uppdaterad: 02 APR 2010 13:07 Skribent: Mats Svärdsen

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: This is a mailto link

Se all info