Hoppa till sidans innehåll

29-30 juli, Stjärnspelen i Arvika


MÄN  100 M Lördag Vind -1,93
(Samkörd med K 100m)
1 Håkon Kväken Löten Fi 11,71
2 Henrik Nilsson -79 KFUM Arvika FK 12,56
3 Leif Johansson -50 Kils AIK Friidrott 14,03
- Mats Lundström -65 IF Göta dns
MÄN  200 M Söndag Vind +1,64
1 Espen Westbye Bratlie -86 Löten Friidrett 23,30
2 Håkon Kväken -88 Löten Fi 23,31
3 Kjetil Öygard -88 Löten Friidrett 24,56
4 Leif Johansson -50 Kils AIK Friidrott 28,42
- Torbjörn Danielsson -52 KFUM Arvika FK dns
- Mats Lundström -65 IF Göta dns
MÄN  800 M Söndag
1 Lars-Olov Gäverth -77 Arvika IS 2.18,55 (68,30)
2 Martin Holmstrand -86 Arvika IS 2.20,70 (68,61)
3 Erik Sundbäck -87 Åmotfors IF 2.21,05 (67,87)
- Nils Fors -88 Åmotfors IF dns
- Jens Bengtsson -90 IF Göta dns
MÄN  HÖJD Söndag
1 Joakim Strömvall -87 IF Göta 1,90
MÄN  LÄNGD Lördag
1 Henrik Nilsson -79 KFUM Arvika FK 5,45 +0,74
MÄN  KULA 7,260 Lördag
1 Christer Sandvold -86 Ottestad K&S 13.85
2 Tommy Kristiansen -86 SK Bore 11.64
3 Stig Larsson Löten Friidrett 11.27
4 Espen Westbye Bratlie -86 Löten Friidrett 8.49
MÄN  DISKUS 2.0 Lördag
1 Tommy Kristiansen -86 SK Bore 45,73
MÄN  SLÄGGA 7,260 Söndag
1 Hans Eriksson -86 SK Bore 53,32
2 Kjetil R. Aasen -82 Löten Friidrett 42,71
- Anders Halvorsen -69 IL Norna Salhus dns
- Espen Halvorsen -? IL Norna Salhus dns
- Björnar Halvorsen -73 IL Norna Salhus dns
- Tomas Ohlsson -86 SK Bore dns
MÄN  SPJUT 800 Söndag
1 Ingmar Veinberg -82 Spårvägens FK 64,50 Stjärnspelsrekord!
2 Espen Westbye Bratlie -86 Löten Friidrett 37,66
P19  KULA 6,0 Lördag
1 Ulf Ankarling -88 IF Göta 16.59 Stjärnspelsrekord!
2 Anders Lundell -88 KFUM Arvika FK 15.45
3 Rikard Johansson -88 Mariestads AIF 13.68
4 Kjetil Öygard -88 Löten Friidrett 9.44
- Marius Mittet -87 Löten Friidrett dns
- Kurt Andreas S. Lund -88 Oppstad IL dns
P19  DISKUS 1,75 Lördag
1 Ulf Ankarling -88 IF Göta 50,64
2 Anders Lundell -88 KFUM Arvika FK 44,64
- Marius Mittet -87 Löten Friidrett dns
- Kjetil Öygard -88 Löten Friidrett dns
- Kurt Andreas S. Lund -88 Oppstad IL dns
P19  SLÄGGA 6,0 Söndag
1 Karl-Erik Ludvigsson -88 SK Bore 55,67
2 Audun Nygaard -87 Löten Friidrett 54,90
3 Anders Lundell -88 KFUM Arvika FK 44,51
- Espen Bolghaug -88 Moss IL dns
- Christoffer Pedersen -88 SK Bore dns
- Marius Mittet -87 Löten Friidrett dnq
P19  SPJUT 800 Söndag
1 Marcus Persson -87 KFUM Arvika FK 64,61 Stjärnspelsrekord!
P17  100 M Lördag HEAT 1 Vind -1,17
1 Mathias Dufournier -90 IK Viking Friidrott 11,71 Final
2 Marcus Lenell -90 IF Göta 12,01 Final
3 Rikard Karlsson -89 Kils AIK Friidrott 12,29 Final
4 Emil Johansson -90 Kils AIK Friidrott 12,53 Final
- Daniel Polleryd -89 IF Göta dns
P17  100 M  Lördag HEAT 2 Vind -2,00
1 Bror van der Zyde -89 ARV Ilion, Holland 11,70 Final
2 Tomas Olsson -89 Kils AIK Friidrott 11,84 Final
3 Per Öivind F. Nymoen -89 Oppstad IL 13,12
- Robin Nordenberg -89 Kils AIK Friidrott dns
P17  100 M  Lördag FINAL Vind -1,04
1 Bror van der Zyde -89 ARV Ilion, Holland 11,70
2 Mathias Dufournier -90 IK Viking Friidrott 11,77
3 Tomas Olsson -89 Kils AIK Friidrott 11,79
4 Marcus Lenell -90 IF Göta 12,03
5 Rikard Karlsson -89 Kils AIK Friidrott 12,21
6 Emil Johansson -90 Kils AIK Friidrott 12,65
P17  200 M Söndag HEAT 1 Vind +1,62
1 Marcus Lenell -90 IF Göta 24,41
2 Daniel Polleryd -89 IF Göta 25,11
3 Per Öivind F. Nymoen -89 Oppstad IL 26,29
4 Bardia Soltanbadi Bromma IF 26,43
- Richard Olsson -89 IF Göta dns
P17  200 M Söndag HEAT 2 Vind +0,86
1 Tomas Olsson -89 Kils AIK Friidrott 23,20
2 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott 23,41
3 Rikard Karlsson -89 Kils AIK Friidrott 24,02
4 Sebastian Johansson -89 Karlskoga Friidrott 24,67
5 Emil Johansson -90 Kils AIK Friidrott 24,90
- Robin Nordenberg -89 Kils AIK Friidrott dns
P17  200 M Söndag SAMLAD LISTA
1 Tomas Olsson -89 Kils AIK Friidrott 23,20 Stjärnspelsrekord!
2 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott 23,41
3 Rikard Karlsson -89 Kils AIK Friidrott 24,02
4 Marcus Lenell -90 IF Göta 24,41
5 Sebastian Johansson -89 Karlskoga Friidrott 24,67
6 Emil Johansson -90 Kils AIK Friidrott 24,90
7 Daniel Polleryd -89 IF Göta 25,11
8 Per Öivind F. Nymoen -89 Oppstad IL 26,29
9 Bardia Soltanbadi Bromma IF 26,43
- Richard Olsson -89 IF Göta dns
- Robin Nordenberg -89 Kils AIK Friidrott dns
P17  HÖJD Söndag
1 Mathias Brännström -90 IF Göta 1,76
2 Sebastian Johansson -89 Karlskoga Friidrott 1,70
3 Emil Johansson -90 Kils AIK Friidrott 1,60
- Richard Olsson -89 IF Göta dns
- Anders Johansson -89 Kils AIK Friidrott dns
P17  STAV Lördag
- Richard Olsson -89 IF Göta dns
P17  LÄNGD Lördag
1 Mathias Dufournier -90 IK Viking Friidrott 5,85 -0,37
2 Marcus Lenell -90 IF Göta 5,61 +0,74
3 Per Öivind F. Nymoen -89 Oppstad IL 5,10 +0,26
P17  KULA 5,0 Lördag
1 Bror van der Zyde -89 ARV Ilion, Holland 14.06
2 Jan Roger L. Monsrud -90 Oppstad IL 10.00
- Richard Olsson -89 IF Göta dns
P17  DISKUS 1,5 Lördag
1 Erik Markusson -89 SK Bore 40,80
2 Bror van der Zyde -89 ARV Ilion, Holland 38,92
3 Daniel Pettersson -89 Kils AIK Friidrott 36,70
4 Tommy Larsson -90 SK Bore 33,09
5 Jan Roger L. Monsrud -90 Oppstad IL 27,69
- Richard Olsson -89 IF Göta dns
P17  SLÄGGA 5,0 Söndag
1 Markus Johansson -90 Säffle Friidrott 56,84
2 Anders Johansson -89 Kils AIK Friidrott 53,50
3 Daniel Larsson -89 Filipstads IF 52,35
4 Tommy Larsson -90 SK Bore 48,54
5 Daniel Pettersson -89 Kils AIK Friidrott 47,09
6 René Olsen -90 Moss IL 46,88
7 Andreas Adolfsson -89 SK Bore 46,03
P17  SPJUT 700 Söndag
1 Erik Markusson -89 SK Bore 49,93
2 Daniel Pettersson -89 Kils AIK Friidrott 40,93
3 Marcus Lenell -90 IF Göta 39,95
4 Sebastian Johansson -89 Karlskoga Friidrott 38,36
P15  100 M Lördag HEAT 1 Vind -1,97
1 Johan Olsson -91 Kils AIK Friidrott 12,31 Final
2 Jesper Vestlund -91 Kils AIK Friidrott 12,91 Final
3 Pontus Strand -91 Filipstads IF 13,91
P15  100 M Lördag HEAT 2 Vind -0,69
1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott 11,87 Final
2 Malte Fibel -91 Bromma IF 11,99 Final
3 Bardia Soltanbadi Bromma IF 13,00 Final
4 Hugo Moberg -91 IFK Kristinehamn 13,50 Final
P15  100 M Lördag FINAL Vind +0,44
1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott 11,81
2 Malte Fibel -91 Bromma IF 11,91
3 Johan Olsson -91 Kils AIK Friidrott 12,19
4 Jesper Vestlund -91 Kils AIK Friidrott 12,67
5 Bardia Soltanbadi Bromma IF 12,76
- Hugo Moberg -91 IFK Kristinehamn dns
P15  300 M Lördag HEAT 1
1 Malte Fibel -91 Bromma IF 39,10
2 Johan Olsson -91 Kils AIK Friidrott 39,95
3 Jesper Vestlund -91 Kils AIK Friidrott 40,53
4 Daniel Nordqvist -91 IF Göta 43,41
- Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott dns
- Fredrik Wide -91 Bromma IF dns
- Rikard Karlsson -89 Kils AIK Friidrott dns
P15  300 M Lördag SAMLAD LISTA
1 Malte Fibel -91 Bromma IF 39,10
2 Johan Olsson -91 Kils AIK Friidrott 39,95
3 Jesper Vestlund -91 Kils AIK Friidrott 40,53
4 Daniel Nordqvist -91 IF Göta 43,41
- Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott dns
- Fredrik Wide -91 Bromma IF dns
- Rikard Karlsson -89 Kils AIK Friidrott dns
P15  800 M Söndag
1 Halvard Olsen Gjestvang -91 Ringerike FIK 2.12,58 (64,97)
2 Jesper Vestlund -91 Kils AIK Friidrott 2.18,86 (64,50)
- Daniel Nordqvist -91 IF Göta dns
- Fredrik Wide -91 Bromma IF dns
P15  HÖJD Söndag
1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott 1,78 Stjärnspelsrekord!
2 Malte Fibel -91 Bromma IF 1,73
3 Christopher Gördén -91 IFK Kristinehamn 1,58
4 Hugo Moberg -91 IFK Kristinehamn 1,50 xo
4 Halvard Olsen Gjestvang -91 Ringerike FIK 1,50 xo
6 Andreas Persson -91 SK Bore 1,50 xxo
7 Erik Jönhagen -91 Bromma IF 1,45
- Victoria Dronsfield -91 IF Göta 1,69 Utom tävlan
- Clara Luthman -90 Bromma IF 1,55 Utom tävlan
P15  STAV Lördag
1 Christopher Gördén -91 IFK Kristinehamn 2,81 xo
2 Hugo Moberg -91 IFK Kristinehamn 2,81 xxo
P15  LÄNGD Lördag
1 Daniel Nordqvist -91 IF Göta 5,22 +1,60
2 Hugo Moberg -91 IFK Kristinehamn 5,05 +1,62
- Erik Jönhagen -91 Bromma IF dns
P15  KULA 4,0 Lördag
1 Halvard Olsen Gjestvang -91 Ringerike FIK 11.25
2 Christopher Gördén -91 IFK Kristinehamn 11.15
3 Niklas Hedlund -91 IFK Kristinehamn 9.26
4 Pontus Strand -91 Filipstads IF 9.11
- Stefan Sundler -91 SK Bore dnq
P15  DISKUS 1,0 Lördag
1 Stefan Sundler -91 SK Bore 44.30
2 Niklas Hedlund -91 IFK Kristinehamn 31.50
3 Halvard Olsen Gjestvang -91 Ringerike FIK 29.79
Pontus Strand -91 Filipstads IF dnf
P15  SLÄGGA 4,0 Söndag
1 Marius Grinden -91 Löten Friidrett 47,97
2 Victor Nilsson -91 SK Bore 33,38
P15  SPJUT 600 Söndag
1 Stefan Sundler -91 SK Bore 47,46
2 Halvard Olsen Gjestvang -91 Ringerike FIK 40,73
3 Pontus Strand -91 Filipstads IF 39,31
4 Christopher Gördén -91 IFK Kristinehamn 35,74
5 Hugo Moberg -91 IFK Kristinehamn 31,08
P14  100 M Lördag Vind -1,32
1 Anders Teigen -92 KFUM Arvika FK 11,94 Stjärnspelsrekord!
2 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 12,66
3 Jim Andersson -92 Filipstads IF 12,74
4 Robin Rom -92 KFUM Arvika FK 12,82
5 Mathias Lundqvist -92 IF Göta 13,06
6 Niklas Strand -92 Filipstads IF 14,51
P14  300 M Lördag
1 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 41,23
2 Albin Axelsson -92 IF Göta 41,34
3 Andreas Persson -92 Filipstads IF 52,84
- Espen Westbye -86 Löten Friidrett 36,70 Utom Tävlan
- Axel Danielsson-Meiling -92 KFUM Arvika FK dns
- Jim Andersson -92 Filipstads IF dns
P14  800 M Söndag
1 Jon Eirik L. Monsrud -92 Oppstad IL 2.17,06 (69,01)
2 Björn Hammar -92 Sävedalens AIK 2.19,43 (68,62)
3 Robin Rom -92 KFUM Arvika FK 2.24,46 (70,69)
4 Ted Ellbén -92 Stocksäters IF 2.26,18 (72,62)
5 Andreas Karlsson -92 IF Göta 2.29,01 (73,01)
6 Andreas Persson -92 Filipstads IF 2.54,67 (82,37)
P14  100 M HÄCK Söndag Vind -0,51
1 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 14,27 Stjärnspelsrekord!
2 Albin Axelsson -92 IF Göta 15,74
3 Mathias Lundqvist -92 IF Göta 19,12
- Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott 13,87 Utom tävlan
P14  HÖJD Söndag
1 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 1,66
2 Albin Axelsson -92 IF Göta 1,64
3 Mathias Lundqvist -92 IF Göta 1,52
4 Niklas Strand -92 Filipstads IF 1,30
P14  STAV Lördag
Tävlingen avbröts pga åska och regn
1 Axel Danielsson-Meiling -92 KFUM Arvika FK 3,01 Stjärnspelsrekord!
1 Albin Axelsson -92 IF Göta 3,01 Stjärnspelsrekord!
3 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 2,41
P14  LÄNGD Lördag
1 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 5,50 +2,79
2 Anders Teigen -92 KFUM Arvika FK 5,44 -0,66
3 Mathias Lundqvist -92 IF Göta 4,56 +0,83
4 Niklas Strand -92 Filipstads IF 4,34 -1,01
P14  KULA 4,0 Lördag
1 Jonatan Laack -92 SK Bore 13.31 Stjärnspelsrekord!
2 Niclas Lindstedt -93 Hässelby SK 11.91
3 Victor Maschel -92 SK Bore 10.28
4 Anton Milbert -93 Hässelby SK 9.88
5 Axel Danielsson-Meiling -92 KFUM Arvika FK 9.19
P14  DISKUS 1,0 Lördag
1 Jonatan Laack -92 SK Bore 45.21
2 Niklas Lindstedt -93 Hässelby SK 37.86
3 Victor Maschel -92 SK Bore 36.21
4 Axel Danielsson-Meiling -92 KFUM Arvika FK 31.70
5 Anton Millbert -93 Hässelby SK 25.89
6 Filip Lööv Kils AIK Friidrott 17.87
- Mikael Larsson -92 SK Bore dns
- Oscar Arlestrand -91 IFK Sunne dns
- Albin Axelsson -92 IF Göta dnq
P14  SLÄGGA 4,0 Söndag
1 Jonatan Laack -92 SK Bore 53,87 Stjärnspelsrekord!
2 Victor Maschel -92 SK Bore 37,79
3 Sebastian Thörngren -93 SK Bore 37,61
4 Adam Maschel -95 SK Bore 18,83
5 Filip Löfvenholm -94 SK Bore 18,60
- Mikael Larsson -92 SK Bore dns
P14  SPJUT 600 Söndag
1 Jonatan Laack -92 SK Bore 44,03
2 Victor Maschel -92 SK Bore 43,33
3 Ted Ellbén -92 Stocksäters IF 35,03
4 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 33,52
5 Andreas Persson -92 Filipstads IF 22,23
P13  80 M Lördag Vind -0,40
1 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 10,73
2 Sven Visser -93 SK Bore 10,90
3 Viktor Warg -93 KFUM Arvika FK 11,51
4 Geir Thyresson -93 Stocksäters IF 11,66
5 Sven Lundqvist -93 Huddinge AIS 13,59
P13  200 M Söndag Vind 0,00
1 Sven Visser -93 SK Bore 27,57
2 Viktor Warg -93 KFUM Arvika FK 28,92
3 Geir Thyresson -93 Stocksäters IF 29,27
4 Victor Hermansson -93 Kils AIK Friidrott 29,87
P13  600 M Söndag
1 Viktor Warg -93 KFUM Arvika FK 1.44,73
2 Remy Rom -93 KFUM Arvika FK 1.48,77
3 Axel Frisén -93 Stocksäters IF 1.51,01
P13  60 M HÄCK Söndag Vind -0,32
1 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 9,57 Stjärnspelsrekord!
2 Edvin Råsberg -94 Bromma IF 9,82
3 Julian Bödker Ghansah -94 Ski Idrettslag 10,23
4 Viktor Warg -93 KFUM Arvika FK 10,26
5 Patrick Lundemo -94 Bromma IF 10,78
P13  HÖJD Söndag
1 Viktor Warg -93 KFUM Arvika FK 1,58 Stjärnspelsrekord!
2 Geir Thyresson -93 Stocksäters IF 1,54
- Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta dns
- Axel Frisén -93 Stocksäters IF dns
P13  STAV Lördag
1 Axel Frisén -93 Stocksäters IF 2,61 Stjärnspelsrekord!
2 Viktor Warg -93 KFUM Arvika FK 2,31
P13  LÄNGD ZON Lördag
1 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 5,03 +2,90
2 Sven Visser -93 SK Bore 4,83 +1,98
3 Viktor Warg -93 KFUM Arvika FK 4,78 +1,14
4 Geir Thyresson -93 Stocksäters IF 4,73 +1,66
5 Sven Lundqvist -93 Huddinge AIS 4,10 +1,26
P13  KULA 3,0 Lördag
1 Niklas Lindstedt -93 Hässelby SK 14,52 Stjärnspelsrekord!
2 Anders Pettersson -93 Säffle Friidrott 13,33
3 Sebastian Thörngren -93 SK Bore 13,01
4 Erik Törnros -93 Gävle IF 12,20
5 Anton Millbert -93 Hässelby SK 11,75
6 Geir Thyresson -93 Stocksäters IF 10,22
7 Axel Frisén -93 Stocksäters IF 8,66
8 Sven Lundqvist -93 Huddinge AIS 6,81
P13  DISKUS 0,6 Lördag
1 Niklas Lindstedt -93 Hässelby SK 46,82
2 Sebastian Thörngren -93 SK Bore 46,65
3 Erik Törnros -93 Gävle IF 40,96
4 Anders Pettersson -93 Säffle Friidrott 40,17
5 Anton Millbert -93 Hässelby SK 32,66
6 Axel Frisén -93 Stocksäters IF 30,18
7 Sven Lundqvist -93 Huddinge AIS 19,55
P13  SLÄGGA 3,0 Söndag
1 Sebastian Thörngren -93 SK Bore 48,20
2 Anders Pettersson -93 Säffle Friidrott 34,12
P13  SPJUT 400 Söndag
1 Sebastian Thörngren -93 SK Bore 50,15 Stjärnspelsrekord!
2 Victor Hermansson -93 Kils AIK Friidrott 29,52
3 Axel Frisén -93 Stocksäters IF 22,92
P12  80 M Lördag HEAT 1 Vind 0,00
1 Patrick Lundemo -94 Bromma IF 11,24 Final
2 Filip Löfvenholm -94 SK Bore 11,56 Final
3 Johan Nilsson -94 Hulåns IF 11,76 Final
4 Erik Stenemo -94 Säffle Friidrott 11,85
P12  80 M Lördag HEAT 2 Vind -1,56
1 Edvin Råsberg -94 Bromma IF 10,81 Final Stjärnspelsrekord!
2 Julian Bödker Ghansah -94 Ski Idrettslag 10,96 Final
3 Simon Karlén -94 KFUM Arvika FK 11,43 Final
- Alexander Djuvfeldt -94 IF Göta dns
- Nils Andersson -94 SK Bore dns
P12  80 M Lördag FINAL Vind -0,70
1 Edvin Råsberg -94 Bromma IF 10,86
2 Julian Bödker Ghansah -94 Ski Idrettslag 10,97
3 Patrick Lundemo -94 Bromma IF 11,38
4 Simon Karlén -94 KFUM Arvika FK 11,59
5 Filip Löfvenholm -94 SK Bore 11,82
6 Johan Nilsson -94 Hulåns IF 11,94
P12  200 M Söndag HEAT 1 Vind -0,60
1 Edvin Råsberg -94 Bromma IF 27,18 Stjärnspelsrekord!
2 Julian Bödker Ghansah -94 Ski Idrettslag 28,28
3 Patrick Lundemo -94 Bromma IF 28,81
4 Simon Karlén -94 KFUM Arvika FK 29,06
5 Filip Löfvenholm -94 SK Bore 29,59
6 Albin Jönsson -94 IK Viking Friidrott 32,65
- Alexander Djuvfeldt -94 IF Göta dns
- Martin Jakobsson -94 SK Bore dns
P12  200 M Söndag SAMLAD LISTA
1 Edvin Råsberg -94 Bromma IF 27,18
2 Julian Bödker Ghansah -94 Ski Idrettslag 28,28
3 Patrick Lundemo -94 Bromma IF 28,81
4 Simon Karlén -94 KFUM Arvika FK 29,06
5 Filip Löfvenholm -94 SK Bore 29,59
6 Albin Jönsson -94 IK Viking Friidrott 32,65
- Alexander Djuvfeldt -94 IF Göta dns
- Martin Jakobsson -94 SK Bore dns
P12  600 M Söndag
1 Fredrik Finstad -94 Ekshärads FK 1.54,79
2 Albin Jönsson -94 IK Viking Friidrott 2.08,08
- Martin Jakobsson -94 SK Bore dns
P12  HÖJD Söndag
1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika FK 1,42
2 Pierre Strand -94 Filipstads IF 1,30
3 Albin Jönsson -94 IK Viking Friidrott 1,25
4 Erik Stenemo -94 Säffle Friidrott 1,20
P12  LÄNGD ZON Lördag
1 Edvin Råsberg -94 Bromma IF 5.25 -0.58 Stjärnspelsrekord!
2 Simon Karlén -94 KFUM Arvika FK 5.14 -0.76
3 Julian Bödker Ghansah -94 Ski Idrettslag 4.97 +0.59
4 Patrick Lundemo -94 Bromma IF 4.90 -0.70
5 Filip Löfvenholm -94 SK Bore 4.41 +0.67
6 Pierre Strand -94 Filipstads IF 4.10 -0.19
7 Erik Stenemo -94 Säffle Friidrott 4.06 +2.71
8 Henrik Persson -94 Filipstads IF 2.89 +1.62
- Nils Andersson -94 SK Bore dns
- Alexander Djuvfeldt -94 IF Göta dns
- Patrick Lundemo -94 Bromma IF dns
P12  KULA 3,0 Lördag
1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika FK 10,16
2 Pierre Strand -94 Filipstads IF 7,82
3 Johan Nilsson -94 Hulåns IF 7,67
- Alexander Djuvfeldt -94 IF Göta dns
P12  DISKUS 0,6 Lördag
1 Filip Löfvenholm -94 SK Bore 26,43
2 Adam Maschel -95 SK Bore 25,19
3 Simon Karlén -94 KFUM Arvika FK 24,41
4 Henrik Persson -94 Filipstads IF 18,96
- Martin Jakobsson -94 SK Bore dns
P12  SLÄGGA 3,0 Söndag
1 Filip Löfvenholm -94 SK Bore 26,32
2 Adam Maschel -95 SK Bore 25,61
P12  SPJUT 400 Söndag
1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika FK 33,86
2 Filip Löfvenholm -94 SK Bore 32,91
3 Emil Widen -95 Österfärnebo IF 31,92
4 Pierre Strand -94 Filipstads IF 27,41
5 Erik Stenemo -94 Säffle Friidrott 19,72
6 Albin Jönsson -94 IK Viking Friidrott 18,79
7 Henrik Persson -94 Filipstads IF 17,75
- Martin Jakobsson -94 SK Bore dns
- Alexander Djuvfeldt -94 IF Göta dns
P11  60 M Lördag Vind 0,00
1 Martin Jonsson -95 SK Bore 9,53
2 Marcus Hedlund -95 IK Viking Friidrott 9,56
3 Jonathan Bohman -96 Säffle Friidrott 9,74
4 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika FK 9,89
5 Adam Maschel -95 SK Bore 10,24
6 Adrian Nilsson -95 SK Bore 10,60
P11  200 M Söndag Vind -0,20
1 Marcus Hedlund -95 IK Viking Friidrott 31,77
2 Martin Jonsson -95 SK Bore 32,37
3 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika FK 34,88
4 Erik Säljemar -95 IK Viking Friidrott 35,49
- Adam Maschel -95 SK Bore dns
P11  600 M Söndag
1 Marcus Hedlund -95 IK Viking Friidrott 2.03,19
2 Adrian Nilsson -95 SK Bore 2.06,59
3 Erik Säljemar -95 IK Viking Friidrott 2.16,50
- Adam Maschel -95 SK Bore dns
- Martin Jonsson -95 SK Bore dns
P11  HÖJD Söndag
1 Joar Thyresson -95 Stocksäters IF 1,26
2 Felix Weinberg -95 IFK Sunne 1,24
3 Adrian Nilsson -95 SK Bore 1,15 o     o
4 Martin Jonsson -95 SK Bore 1,15 xxo o
5 Marcus Hedlund -95 IK Viking Friidrott 1,15 o    xo
6 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika FK 1,10
7 Viktor Larsson -95 IK Viking Friidrott 1,05
- Adam Maschel -95 SK Bore dns
P11  LÄNGD ZON Lördag
1 Marcus Hedlund -95 IK Viking Friidrott 3,96 +1,34
2 Adrian Nilsson -95 SK Bore 3,64 -0,72
3 Martin Jonsson -95 SK Bore 3,61 +0,30
4 Joar Thyresson -95 Stocksäters IF 3,53 +1,69
5 Adam Maschel -95 SK Bore 3,49 -2,34
6 Jonathan Bohman -96 Säffle Friidrott 3,36 +0,41
7 Felix Weinberg -95 IFK Sunne 3,20 +1,63
8 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika FK 3,09 -0,64
P11  KULA 2,0 Söndag
1 Adam Maschel -95 SK Bore 10,70
2 Karl Larsson -95 Löten Friidrett 9,54
3 Viktor Larsson -95 IK Viking Friidrott 8,34
4 Joar Thyresson -95 Stocksäters IF 8,27
5 Felix Weinberg -95 IFK Sunne 7,91
6 Marcus Hedlund -95 IK Viking Friidrott 7,30
7 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika FK 7,08
8 Martin Jonsson -95 SK Bore 6,97
9 Patrick Langdalen -95 Löten Friidrett 6,45
10 Adrian Nilsson -95 SK Bore 6,34
P11  BOLLKAST 300g Lördag
1 Adam Maschel -95 SK Bore 38,50
2 Karl Larsson -95 Löten Friidrett 34,85
3 Felix Weinberg -95 IFK Sunne 31,46
4 Martin Jonsson -95 SK Bore 30,21
5 Marcus Hedlund -95 IK Viking Friidrott 29,82
6 Viktor Larsson -95 IK Viking Friidrott 29,59
7 Patrick Langdalen -95 Löten Friidrett 25,72
8 Adrian Nilsson -95 SK Bore 25,25
9 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika FK 24,33
P10  60 M Lördag HEAT 1 Vind +1,00
1 Henrik Nilsson -96 Säffle Friidrott 9,21 Final
2 Isak Stenberg -96 Hulåns IF 9,41 Final
3 Magnus Thomassen -96 Ski Idrettslag 10,41 Final
4 Kai Larsson -96 IFK Sunne 10,98
P10  60 M Lördag HEAT 2 Vind +1,34
1 Adrian Bödker Ghansah -96 Ski Idrettslag 9,09 Final
2 Oskar Warg -96 KFUM Arvika FK 9,68 Final
3 Martin  Axelsson -96 Trollhättan IF 10,26 Final
4 Vidar Visser -96 SK Bore 10,79
5 André Strandberg -96 KFUM Arvika FK 11,04
P10  60 M Lördag FINAL Vind -1.34
1 Henrik Nilsson -96 Säffle Friidrott 9.11
2 Adrian Bödker Ghansah -96 Ski Idrettslag 9.17
3 Isak Stenberg -96 Hulåns IF 9.46
4 Oskar Warg -96 KFUM Arvika FK 9.91
5 Magnus Thomassen -96 Ski Idrettslag 10.34
6 Martin  Axelsson -96 Trollhättan IF 10.37
P10  200 M Söndag Vind +0,66
1 Adrian Bödker Ghansah -96 Ski Idrettslag 30,43 Stjärnspelsrekord!
2 Tobias Johansson -97 IK Viking Friidrott 32,40
3 Oskar Warg -96 KFUM Arvika FK 32,57
4 Magnus Thomassen -96 Ski Idrettslag 35,73
5 Kai Larsson -96 IFK Sunne 36,29
- André Strandberg -96 KFUM Arvika FK dns
P10  600 M Söndag
1 Oskar Warg -96 KFUM Arvika FK 2.02,37
2 Martin Axelsson -96 Trollhättan IF 2.06,53
3 Kai Larsson -96 IFK Sunne 2.24,60
4 André Strandberg -96 KFUM Arvika FK 2.26,86
P10  HÖJD Söndag
1 Oskar Warg -96 KFUM Arvika FK 1,31
2 Adrian Bödker Ghansah -96 Ski Idrettslag 1,29
3 André Strandberg -96 KFUM Arvika FK 1,00 o
4 Kai Larsson -96 IFK Sunne 1,00 xo
P10  LÄNGD ZON Lördag
1 Oskar Warg -96 KFUM Arvika FK 4,22 +1,22
2 Adrian Bödker Ghansah -96 Ski Idrettslag 4,16 +1,64
3 Isak Stenberg -96 Hulåns IF 3,87 -0,26
4 Henrik Nilsson -96 Säffle Friidrott 3,67 +1,59
5 Magnus Thomassen -96 Ski Idrettslag 3,28 +0,77
6 André Strandberg -96 KFUM Arvika FK 3,13 -0,56
7 Vidar Visser -96 SK Bore 3,03 +0,79
8 Kai Larsson -96 IFK Sunne 2,73 +0,95
P10  KULA 2,0 Söndag
1 Oskar Warg -96 KFUM Arvika FK 8,10
2 Alexander Nilman -96 Säffle Friidrott 7,54
3 André Strandberg -96 KFUM Arvika FK 5,92
4 Kai Larsson -96 IFK Sunne 5,88
P10  BOLLKAST 300g Lördag
1 Oskar Warg -96 KFUM Arvika FK 33,84
2 Kai Larsson -96 IFK Sunne 21,74
3 André Strandberg -96 KFUM Arvika FK 21,22
4 Vidar Visser -96 SK Bore 16,27
P9  60 M Lördag Vind -1,29
1 Fredrik Widen -97 Österfärnebo IF 9,71
2 Lukas Rådström -97 Kils AIK Friidrott 9,88
3 Andrée Nilsson -97 SK Bore 10,29
4 Martin Löfvenholm -97 SK Bore 10,92
5 Simon Marklund -97 SK Bore 11,26
P9  HÖJD Söndag
1 Fredrik Widen -97 Österfärnebo IF 1,22
2 Andrée Nilsson -97 SK Bore 1,20
3 Oscar Perman -97 Kils AIK Friidrott 1,15
4 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK Friidrott 1,10 o xo
5 Lukas Rådström -97 Kils AIK Friidrott 1,10 xo xo
6 Simon Marklund -97 SK Bore 1,05 xo  
7 Tobias Johansson -97 IK Viking Friidrott 1,05 xxo
P9  LÄNGD ZON Söndag
1 Fredrik Widen -97 Österfärnebo IF 4,10 +1,99
2 Lukas Rådström -97 Kils AIK Friidrott 3,74 +0,26
3 Tobias Johansson -97 IK Viking Friidrott 3,55 +0,64
4 Andrée Nilsson -97 SK Bore 3,38 +0,16
5 Oscar Perman -97 Kils AIK Friidrott 3,21 +0,67
6 Simon Marklund -97 SK Bore 2,99 -0,76
7 Martin Löfvenholm -97 SK Bore 2,69 -1,01
P9  KULA 2,0 Söndag
1 Fredrik Widen -97 Österfärnebo IF 8,56 Stjärnspelsrekord!
2 Andrée Nilsson -97 SK Bore 7,34
3 Lukas Rådström -97 Kils AIK Friidrott 6,05
4 Kim Fransson -97 SK Bore 6,03
5 Martin Löfvenholm -97 SK Bore 5,84
6 Tobias Johansson -97 IK Viking Friidrott 5,41
7 Simon Marklund -97 SK Bore 5,35
P9  BOLLKAST 150g Lördag
1 Lukas Rådström -97 Kils AIK Friidrott 41,38
2 Fredrik Widen -97 Österfärnebo IF 39,60
3 Andrée Nilsson -97 SK Bore 36,92
4 Simon Marklund -97 SK Bore 29,10
5 Martin Löfvenholm -97 SK Bore 24,80
P8  60 M Lördag HEAT 1 Vind -1,00
1 Love Råsberg -98 Bromma IF 10,22 Final
2 Anders Wiman -99 KFUM Arvika FK 11,81 Final
3 Lucas Garberg -00 Stocksäters IF 11,84
P8  60 M Lördag HEAT 2 Vind -0,08
1 Jonathan Levin -98 KFUM Arvika FK 10,61 Final
2 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK Friidrott 10,61 Final
3 Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 11,17 Final
4 Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta 11,31 Final
P8  60 M Lördag FINAL Vind -1,02
1 Love Råsberg -98 Bromma IF 9,78
2 Jonathan Levin -98 KFUM Arvika FK 10,46
3 Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 11,07
4 Anders Wiman -99 KFUM Arvika FK 11,09 11,08
5 Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta 11,09 11,09
- Rasmus Eriksson -98 Kils AIK Friidrott dns
P8  LÄNGD ZON Söndag
1 Love Råsberg -98 Bromma IF 3,60 -0,93
2 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK Friidrott 3,39 -0,81
3 Jonathan Levin -98 KFUM Arvika FK 3,03 -0,89
4 Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 2,69 -0,93
5 Emil Svensson -00 IFK Mora Friidrott 2,67 -1,14
6 Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta 2,51 -0,93
7 Lucas Garberg -00 Stocksäters IF 2,33 -1,83
- Simon Marklund -97 SK Bore dns
- Anders Wiman -99 KFUM Arvika FK dns
P8  KULA 2,0 Söndag
1 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK Friidrott 7,06 Stjärnspelsrekord!
2 Jonathan Levin -98 KFUM Arvika FK 5,68
3 Anders Wiman -99 KFUM Arvika FK 4,75
P8  BOLLKAST 150g Lördag
1 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK Friidrott 37,25 Stjärnspelsrekord!
2 Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 26,38
3 Jonathan Levin -98 KFUM Arvika FK 23,66
4 Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta 22,20
5 Anders Wiman -99 KFUM Arvika FK 16,75
6 Lucas Garberg -00 Stocksäters IF 13,76
KVINNOR  100 M Lördag Vind -1,93
(Samkörd med Män 100m)
1 Sofie Wadelius -82 IF Göta 12,80
2 Andrine Helgesen -85 Löten Friidrett 13,71
KVINNOR  200 M Söndag Vind +0,53
1 Sofie Wadelius -82 IF Göta 26,32
2 Malin Bjergestam -88 Kils AIK Friidrott 27,37
3 Andrine Helgesen -85 Löten Friidrett 27,85
KVINNOR  800 M Söndag
1 Hanna Jansson -87 IF Hagen 2.23,68
2 Gunn Helen Hagen -86 Oppstad IL 2.34,15
KVINNOR  DISKUS 1,0 Lördag
1 Angela Åkeson -79 Kils AIK Friidrott 43,29
KVINNOR  SLÄGGA 4,0 Söndag
1 Maria Andersson -82 KFUM Arvika 46,70
- Ingelin Bareksten -79 IL Norna Salhus dns
KVINNOR  SPJUT 600 Söndag
1 Andrine Helgesen -85 Löten Friidrett 29,90
F19  DISKUS 1,0 Lördag
1 Gullan Andersson -87 KFUM Arvika FK 32,97
F19  SLÄGGA 4,0 Söndag
1 Gullan Andersson -87 KFUM Arvika FK 35,60
F17  100 M Lördag HEAT 1 Vind +0,15
1 Clara Luthman -90 Bromma IF 13,65 Final
2 Anna Forslund -90 Stocksäters IF 13,69 Final
3 Karoline Melvold -90 Löten Friidrett 13,75 Final
4 Anna Svensson -90 Stocksäters IF 13,78 Final
5 Beatrice Andreasson -89 KFUM Arvika FK 14,60 Final
- Sofia Thorin -89 Kils AIK Friidrott dns
- Josefin Särén -89 Kils AIK Friidrott dns
F17  100 M Lördag FINAL +0,15 Vind
1 Clara Luthman -90 Bromma IF 13,65
2 Anna Forslund -90 Stocksäters IF 13,69
3 Karoline Melvold -90 Löten Friidrett 13,75
4 Anna Svensson -90 Stocksäters IF 13,78
5 Beatrice Andreasson -89 KFUM Arvika FK 14,60
- Josefin Särén -89 Kils AIK Friidrott dns
- Sofia Thorin -89 Kils AIK Friidrott dns
F17  200 M Söndag Vind +1,69
1 Victoria Hammarstrand -91 Bromma IF 27,27
2 Sara Stanley -90 Bromma IF 27,62
3 Clara Luthman -90 Bromma IF 28,45
4 Karoline Melvold -90 Löten Friidrett 28,90
5 Josefin Särén -89 Kils AIK Friidrott 29,08
- Sofia Thorin -89 Kils AIK Friidrott dns
F17  HÖJD Lördag
1 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika FK 1,54 o
2 Clara Luthman -90 Bromma IF 1,54 xxo
3 Anna Svensson -90 Stocksäters IF 1,45
F17  LÄNGD Lördag
1 Anna Forslund -90 Stocksäters IF 5,25 -0,22
2 Sara Stanley -90 Bromma IF 4,98 +0,81
3 Anna Svensson -90 Stocksäters IF 4,89 -0,37
4 Katarina Wiik -89 IF Göta 4,56 -0,17
5 Anna-Karin Myhre -89 IF Göta 4,51 +1,29
6 Beatrice Andreasson -89 KFUM Arvika FK 4,49 -0,28
7 Louise Strandberg -90 KFUM Arvika FK 4,08 +0,61
F17  KULA 3,0 Lördag
1 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika FK 13.52
F17  DISKUS 1,0 Lördag
1 Sarah Lindberg -89 SK Bore 36,83
2 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika FK 35,83
- Lisa Boss -89 Ekshärads FK dns
F17  SLÄGGA 4,0 Söndag
1 Joanna Nydén -89 Wedevågs IF 45,81 Stjärnspelsrekord!
2 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika FK 39,42
3 Amanda Eriksson -90 Kils AIK Friidrott 37,58
4 Anna Hedström -90 SK Bore 34,02
F17  SPJUT 600 Söndag
1 Sarah Lindberg -89 SK Bore 43,20 Stjärnspelsrekord!
2 Anna Hedström -90 SK Bore 34,07
3 Karoline Melvold -90 Löten Friidrett 29,49
4 Louise Strandberg -90 KFUM Arvika FK 20,11
F15  100 M Lördag Vind -1,91
1 Victoria Hammarstrand -91 Bromma IF 13,65
2 Charlotte Björkgren -91 Stocksäters IF 13,83
3 Jennifer Ekström -91 Kils AIK Friidrott 14,73
4 Anna L. Pettersen -91 Löten Friidrett 14,88
5 Anna-Lisa Lundqvist -91 Huddinge AIS 15,46
6 Matilda Hildingsson -91 IFK Kristinehamn 16,19
F15  300 M Lördag HEAT 1
1 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 43,61
2 Maren Bysveen -91 Löten Friidrett 50,56
- Emilia Elfgren -91 Bromma IF dns
- Andrine Helgesen -85 Löten Friidrett 45,43 Utom tävlan
F15  300 M Lördag HEAT 2
1 Charlotte Björkgren -91 Stocksäters IF 45,43
2 Malin Brattström -91 IF Göta 46,36
3 Erika Andersson -91 IFK Kristinehamn 46,40
4 Anna L. Pettersen -91 Löten Friidrett 48,40
5 Anna-Lisa Lundqvist -91 Huddinge AIS 51,26
- Sofia Thorin -89 Kils AIK Friidrott 40,75
F15  300 M Lördag SAMLAD LISTA
1 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 43,61
2 Charlotte Björkgren -91 Stocksäters IF 45,43
3 Malin Brattström -91 IF Göta 46,36
4 Erika Andersson -91 IFK Kristinehamn 46,40
5 Anna L. Pettersen -91 Löten Friidrett 48,40
6 Maren Bysveen -91 Löten Friidrett 50,56
7 Anna-Lisa Lundqvist -91 Huddinge AIS 51,26
- Emilia Elfgren -91 Bromma IF dns
- Sofia Thorin -89 Kils AIK Friidrott 40,75 Utom tävlan
- Andrine Helgesen -85 Löten Friidrett 45,43 Utom tävlan
F15  800 M Söndag
- Emilia Elfgren -91 Bromma IF dns
F15  HÖJD Lördag
1 Malin Brattström -91 IF Göta 1,46 o
2 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 1,46 xo
F15  STAV Söndag
1 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 2,20
- Anna Jonasson -91 SK Bore dns
F15  LÄNGD Söndag
1 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 4,80 +0,78
2 Agnes Valdermarsson -91 IF Göta 4,68 +0,17
3 Charlotte Björkgren -91 Stocksäters IF 4,63 +0,20
- Kristin Björkman -91 IF Göta dns
F15  KULA 3,0 Lördag
1 Anna Jonasson -91 SK Bore 12.38
2 Malin Brattström -91 IF Göta 10.10
3 Anna-Lisa Lundqvist -91 Huddinge AIS 8.73
4 Matilda Hildingsson -91 IFK Kristinehamn 6.79
F15  DISKUS 0,6 Lördag
1 Anna Jonasson -91 SK Bore 47,94 Stjärnspelsrekord!
2 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 38,43
3 Anna-Lisa Lundqvist -91 Huddinge AIS 28,64
4 Malin Noren Eriksen -91 IL Ros Friidrett 27,08
5 Erika Andersson -91 IFK Kristinehamn 24,29
6 Matilda Hildingsson -91 IFK Kristinehamn 21,67
F15  SLÄGGA 3,0 Söndag
1 Anna Jonasson -91 SK Bore 46,50 Stjärnspelsrekord!
2 Louise Berwall -91 Mosjö SK 41,24
3 Caroline Hermansson -91 Karlskoga Friidrott 39,24
F15  SPJUT 400 Söndag
1 Anna Jonasson -91 SK Bore 41,37
2 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 37,47
3 Maren Bysveen -91 Löten Friidrett 20,56
4 Anna L. Pettersen -91 Löten Friidrett 19,05
- Caroline Hermansson -91 Karlskoga Friidrott dns
F14  100 M Lördag HEAT 1 Vind -0,87
1 Alexandra By -92 KFUM Arvika FK 13,90 Final
2 Linn Nyström -92 Säffle Friidrott 13,93
3 Ida Thorin -92 Kils AIK Friidrott 14,05
4 Pernille Helgesen -92 Löten Friidrett 14,87
5 Ina M. Larsen -92 Löten Friidrett 16,69
F14  100 M Lördag HEAT 2 Vind -0,72
1 Elin Hultgren -92 Karlskoga Friidrott 13,28 Final
2 Sara Eklund -92 Filipstads IF 13,85 Final
3 Amanda Björklund -92 IF Göta 14,00
4 Kristine Magnusson -92 KFUM Arvika FK 14,58
5 Anna Oskarsson -92 IK Viking Friidrott 14,63
F14  100 M Lördag HEAT 3 Vind 0,00
1 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 12,71 Final Stjärnspelsrekord!
2 Mary-Ann Andreasson -92 KFUM Arvika FK 13,00 Final
3 Sanna Henriksson -92 KFUM Arvika FK 13,24 Final
4 Jennifer Wahlberg -92 Säffle Friidrott 14,16
5 Cecilia Elfving -92 Stocksäters IF 14,22
F14  100 M Lördag FINAL Vind -1,25
1 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 12,80
2 Mary-Ann Andreasson -92 KFUM Arvika FK 13,23
3 Elin Hultgren -92 Karlskoga Friidrott 13,31
4 Sara Eklund -92 Filipstads IF 13,96
5 Alexandra By -92 KFUM Arvika FK 14,18
- Sanna Henriksson -92 KFUM Arvika FK dns
F14  300 M Lördag HEAT 1
1 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 42,43
2 Louise Danielsson-Meiling -92 KFUM Arvika FK 47,50
3 Malin Lignell -92 Stocksäters IF 49,21
4 Sara Eklund -92 Filipstads IF 51,72
- Sofia Jakobsson -92 SK Bore dns
- Pernille Helgesen -92 Löten Friidrett dns
F14  300 M Lördag HEAT 2
1 Elin Hultgren -92 Karlskoga Friidrott 44,18
2 Ida Thorin -92 Kils AIK Friidrott 46,32
3 Amanda Björklund -92 IF Göta 46,34
4 Alexandra By -92 KFUM Arvika FK 47,42
- Jennifer Wahlberg -92 Säffle Friidrott dns
- Kristine Magnusson -92 KFUM Arvika FK dns
F14  300 M Lördag SAMLAD LISTA
1 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 42,43
2 Elin Hultgren -92 Karlskoga Friidrott 44,18
3 Ida Thorin -92 Kils AIK Friidrott 46,32
4 Amanda Björklund -92 IF Göta 46,34
5 Alexandra By -92 KFUM Arvika FK 47,42
6 Louise Danielsson-Meiling -92 KFUM Arvika FK 47,50
7 Malin Lignell -92 Stocksäters IF 49,21
8 Sara Eklund -92 Filipstads IF 51,72
- Sofia Jakobsson -92 SK Bore dns
- Pernille Helgesen -92 Löten Friidrett dns
- Jennifer Wahlberg -92 Säffle Friidrott dns
- Kristine Magnusson -92 KFUM Arvika FK dns
F14  800 M Söndag
1 Caroline Andersson -92 IF Göta 2.33,27 (83,35)
2 Kristin Andersson -92 IF Göta 2.50,78 (73,36)
3 Malin Lignell -92 Stocksäters IF 2.54,56 (82,09)
- Hanna Borg -92 IF Göta dns
- Anna Oskarsson -92 IK Viking Friidrott dns
F14  80 M HÄCK Söndag Vind +1,39
1 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 12,66
2 Mary-Ann Andreasson -92 KFUM Arvika FK 12,85
3 Linn Nyström -92 Säffle Friidrott 13,41
4 Alexandra By -92 KFUM Arvika FK 13,92
5 Anna Oskarsson -92 IK Viking Friidrott 16,97
- Jennifer Wahlberg -92 Säffle Friidrott dns
F14  HÖJD Lördag
1 Alexandra Davidsson -92 Filipstads IF 1.46 o
2 Matilda Ehne -92 IF Göta 1.46 xo
3 Frida Nordin -92 IF Göta 1.46 xxo
4 Anna Oskarsson -92 IK Viking Friidrott 1.35
4 Louise Danielsson-Meiling -92 KFUM Arvika FK 1.35
F14  STAV Söndag
- Frida Nordin -92 IF Göta dns
F14  LÄNGD Söndag
1 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 4,96 +0,74
2 Elin Hultgren -92 Karlskoga Friidrott 4,62 +0,19
3 Malin Lignell -92 Stocksäters IF 4,51 +0,49
4 Linn Nyström -92 Säffle Friidrott 4,45 +0,54
5 Anna Oskarsson -92 IK Viking Friidrott 4,41 +0,82
6 Rebecka Johansson -92 Karlskoga IF 4,40 -0,80
7 Sara Eklund -92 Filipstads IF 4,32 +0,52
8 Mary-Ann Andreasson -92 KFUM Arvika FK 4,20 -0,64
9 Kristine Magnusson -92 KFUM Arvika FK 4,07 -0,41
10 Alexandra Davidsson -92 Filipstads IF 3,96 +0,38
11 Jennifer Wahlberg -92 Säffle Friidrott 3,90 -0,18
12 Alexandra By -92 KFUM Arvika FK 3,85 -0,15
13 Pernille Helgesen -92 Löten Friidrett 3,72 +0,15
- Cecilia Elfving -92 Stocksäters IF dnq
F14  KULA 3,0 Lördag
1 Johanna Larsson -92 Filipstads IF 12.61
2 Amanda Björklund -92 IF Göta 9.28
3 Matilda Ehne -92 IF Göta 8.92
4 Helena Pettersson -92 Säffle Friidrott 8.77
5 Anna Oskarsson -92 IK Viking Friidrott 8.68
6 Cecilia Elfving -92 Stocksäters IF 8.00
7 Louise Danielsson-Meiling -92 KFUM Arvika FK 7.92
8 Frida Nordin -92 IF Göta 7.89
F14  DISKUS 0,6 Lördag
1 Johanna Larsson -92 Filipstads IF 28,83
2 Frida Nordin -92 IF Göta 26,45
3 Matilda Ehne -92 IF Göta 26,05
4 Malin Lignell -92 Stocksäters IF 25,94
5 Amanda Björklund -92 IF Göta 25,72
6 Anna Oskarsson -92 IK Viking Friidrott 23,73
7 Louise Danielsson-Meiling -92 KFUM Arvika FK 23,26
8 Jennifer Wahlberg -92 Säffle Friidrott 22,83
9 Helena Pettersson -92 Säffle Friidrott 20,96
F14  SLÄGGA 3,0 Söndag
1 Maria Wennlund -93 Filipstads IF 38,45
2 Johanna Larsson -92 Filipstads IF 38,26
3 Rebecka Johansson -92 Karlskoga Friidrott 34,11
4 Sofia Jakobsson -92 SK Bore 32,85
5 Julia Berger -92 Mosjö SK 32,62
6 Frida Nordin -92 IF Göta 24,09
7 Johanna Hermansson -93 Karlskoga Friidrott 23,45
8 Helena Pettersson -92 Säffle Friidrott 22,17
9 Cecilia Elfving -92 Stocksäters IF 17,47
F14  SPJUT 400 Söndag
1 Anna Oskarsson -92 IK Viking Friidrott 33,10
2 Linn Nyström -92 Säffle Friidrott 29,86
3 Sarah Pettersson -92 Filipstads IF 28,88
4 Yuselin Greek -92 Filipstads IF 25,91
5 Jennifer Wahlberg -92 Säffle Friidrott 25,84
6 Sofia Jakobsson -92 SK Bore 24,62
7 Helena Pettersson -92 Säffle Friidrott 23,77
8 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 22,95
9 Frida Nordin -92 IF Göta 21,49
F13  80 M Lördag HEAT 1 Vind -0,44
1 Ulrika Nyhlen -93 Mölndals AIK 10,95 Final
2 Josefine Ekberg -93 IFK Kristinehamn 11,38 Final
3 Rebecka Hansen -93 Kils AIK Friidrott 11,79 Final
4 Emma Marie Skjaerstad -93 Löten Friidrett 12,29
- Maren Liven -93 Löten Friidrett dns
F13  80 M Lördag HEAT 2 Vind -0,41
1 Line Wiman Eriksson -93 KFUM Arvika FK 11,53 Final
2 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika FK 11,94
3 Elin Nilsson -93 IK Viking Friidrott 12,31
4 Kristin Dahlin Hedqvist -93 IK Viking Friidrott 12,38
F13  80 M Lördag HEAT 3 Vind -0,77
1 Charlotta Carlsson -93 Norrköpings FIK 11,29 Final
2 Ida Hansen -93 KFUM Arvika FK 11,55 Final
3 Erica Fredriksson -93 IFK Sunne 11,95
4 Ragnhild Vik -93 IL Mogutten 12,51
5 Marte Larsen -93 Löten Friidrett 13,32
F13  80 M Lördag FINAL Vind -0,24
1 Ulrika Nyhlen -93 Mölndals AIK 10,97
2 Josefine Ekberg -93 IFK Kristinehamn 11,30
3 Line Wiman Eriksson -93 KFUM Arvika FK 11,41
4 Charlotta Carlsson -93 Norrköpings FIK 11,51
5 Ida Hansen -93 KFUM Arvika FK 11,77
6 Rebecka Hansen -93 Kils AIK Friidrott 11,96
F13  200 M Söndag Vind +1,38
1 Ulrika Nyhlén -93 Mölndals AIK 27,99
2 Charlotta Carlsson -93 Norrköpings FIK 30,87
3 Ragnhild Vik -93 IL Mogutten 32,93
- Erica Fredriksson -93 IFK Sunne dns
F13  600 M Söndag
1 Emma Marie Skjaerstad -93 Löten Friidrett 1.51,54
2 Charlotta Carlsson -93 Norrköpings FIK 1.53,12
3 Julia Karlenäs -93 SK Bore 1.53,80
4 Line Wiman Eriksson -93 KFUM Arvika FK 2.05,62
- Rebecca Frykengård -93 Mälarhöjdens IK dns
F13  60 M HÄCK Söndag Vind +0,35
1 Ulrika Nyhlén -93 Mölndals AIK 9,71 Stjärnspelsrekord!
2 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 10,97
3 Ida Hansen -93 KFUM Arvika FK 11,38
4 Julia Karlenäs -93 SK Bore 11,70
- Erica Fredriksson -93 IFK Sunne dns
F13  HÖJD Lördag
1 Ida Hansen -93 KFUM Arvika FK 1.47
2 Ulrika Nyhlen-93 Mölndals AIK 1.45
3 Kristin Dahlin Hedqvist -93 IK Viking Friidrott 1.40
3 Rebecca Frykengård -93 Mälarhöjdens IK 1.40
5 Charlotta Carlsson -93 Norrköpings FIK 1.25 o
6 Maren Liven -93 Löten Friidrett 1.25 xo
7 Rebecka Hansen -93 Kils AIK Friidrott 1.15
F13  STAV Söndag
1 Julia Karlenäs -93 SK Bore 1,90
2 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 1,60
F13  LÄNGD ZON Lördag
1 Josefine Ekberg -93 IFK Kristinehamn 4,72 +0,95
2 Erica Fredriksson -93 IFK Sunne 4,61 -0,22
3 Charlotta Carlsson -93 Norrköpings FIK 4,46 +2,75
4 Rebecca Frykengård -93 Mälarhöjdens IK 4,44 +1,61
5 Louise Olsson -93 SK Bore 4,43 -0,22 4,43
6 Ida Hansen -93 KFUM Arvika FK 4,43 +0,33 4,34
7 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika FK 4,28 +0,29
8 Rebecka Hansen -93 Kils AIK Friidrott 4,23 +1,23
9 Kristin Dahlin Hedqvist -93 IK Viking Friidrott 4,21 +1,34
10 Line Wiman Eriksson -93 KFUM Arvika FK 4,17 +1,30
11 Erika Andersson -93 Säffle Friidrott 4,13 +0,40
12 Elin Nilsson -93 IK Viking Friidrott 3,88 -0,53
13 Ragnhild Vik -93 IL Mogutten 3,59 +0,54
F13  KULA 2,0 Lördag
1 Maria Wennlund -93 Filipstads IF 11,89
2 Erica Fredriksson -93 IFK Sunne 10,70
3 Ragnhild Vik -93 IL Mogutten 10,21
4 Ida Thörngren -93 SK Bore 9,93
5 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika FK 8,86
6 Erika Andersson -93 Säffle Friidrott 7,79
F13  DISKUS 0,6 Lördag
1 Maria Wennlund -93 Filipstads IF 30,16
2 Erica Fredriksson -93 IFK Sunne 26,24
3 Ida Thörngren -93 SK Bore 26,22
4 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika FK 24,54
5 Erika Andersson -93 Säffle Friidrott 20,47
F13  SLÄGGA 2,0 Söndag
1 Maria Wennlund -93 Filipstads IF 40,46
2 Julia Karlenäs -93 SK Bore 34,85
3 Johanna Hermansson -93 Karlskoga Friidrott 33,50
4 Ida Thörngren -93 SK Bore 28,32
5 Erika Andersson -93 Säffle Friidrott 21,85
6 Erica Fredriksson -93 IFK Sunne 20,78
F13  SPJUT 400 Söndag
1 Ida Thörngren -93 SK Bore 30,09
2 Julia Karlenäs -93 SK Bore 29,87
3 Erica Fredriksson -93 IFK Sunne 24,28
4 Ragnhild Vik -93 IL Mogutten 23,18
5 Maria Wennlund -93 Filipstads IF 22,92
6 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika FK 19,97
7 Marte Larsen -93 Löten Friidrett 15,55
- Emma Marie Skjaerstad -93 Löten Friidrett dns
- Carolin Andersson -93 IFK Kristinehamn dns
F12  80 M Lördag HEAT 1 Vind 0,00
1 Martina Borgler -94 SK Bore 11,93
2 Elin Axelsson -94 Trollhättan IF 11,94
3 Mia Karlsson -94 IF Göta 12,03
4 Linnea Gåsste -94 Säffle Friidrott 12,97
5 Karin Gåsste -94 Säffle Friidrott 13,23
F12  80 M Lördag HEAT 2 Vind +1,46
1 Rikke Ottesen -94 Kongsvinger IL 11,34 Final
2 Emma Olsson -94 Kils AIK Friidrott 11,35 Final
3 Emma Johansson -94 Säffle Friidrott 11,52 Final
4 Carolin Tidesten -94 IK Viking Friidrott 13,69
F12  80 M Lördag HEAT 3 Vind -0,11
1 Elin Larsson -94 Säffle Friidrott 11,67 Final
2 Anna Birgersson -94 Karlskoga Friidrott 11,85 Final
3 Tirza van der Wolf -94 S.C.Reeuwijk, Holland 11,90 Final
4 Anna Carlsson -94 Huddinge AIS 12,27
5 Taru van der Zyde -94 S.C.Antilope,Holland 12,29
F12  80 M Lördag FINAL Vind -0,27
1 Elin Larsson -94 Säffle Friidrott 11,66
2 Anna Birgersson -94 Karlskoga Friidrott 11,86
3 Emma Olsson -94 Kils AIK Friidrott 11,89
4 Tirza van der Wolf -94 S.C.Reeuwijk, Holland 11,96
5 Rikke Ottesen -94 Kongsvinger IL 12,03
6 Emma Johansson -94 Säffle Friidrott 12,13
F12  200 M Söndag HEAT 1 Vind -0,36
1 Emma Olsson -94 Kils AIK Friidrott 29,87
2 Anna Birgersson -94 Karlskoga Friidrott 30,42
3 Martina Borgler -94 SK Bore 31,57
F12  200 M Söndag HEAT 2 Vind +0,63
1 Elin Larsson -94 Säffle Friidrott 30,37
2 Elin Axelsson -94 Trollhättan IF 31,14
3 Emma Johansson -94 Säffle Friidrott 31,58
4 Christin Andersson -94 Filipstads IF 31,78
5 Karin Gåsste -94 Säffle Friidrott 34,49
F12  200 M Söndag SAMLAD LISTA
1 Emma Olsson -94 Kils AIK Friidrott 29,87
2 Elin Larsson -94 Säffle Friidrott 30,37
3 Anna Birgersson -94 Karlskoga Friidrott 30,42
4 Elin Axelsson -94 Trollhättan IF 31,14
5 Martina Borgler -94 SK Bore 31,57
6 Emma Johansson -94 Säffle Friidrott 31,58
7 Christin Andersson -94 Filipstads IF 31,78
8 Karin Gåsste -94 Säffle Friidrott 34,49
F12  600 M Söndag
1 Elin Axelsson -94 Trollhättan IF 1.53,07
2 Tilda Ryberg -94 SK Bore 1.53,61
3 Emma Olsson -94 Kils AIK Friidrott 1.55,18
4 Linnea Gåsste -94 Säffle Friidrott 2.09,22
5 Malin Svensson -94 Filipstads IF 2.10,64
6 Martina Borgler -94 SK Bore 2.21,47
F12  HÖJD Lördag
1 Martina Borgler -94 SK Bore 1,55
2 Elin Larsson -94 Säffle Friidrott 1,39
2 Taru van der Zyde -94 S.C.Antilope,Holland 1,39
4 Tirza van der Wolf -94 S.C.Reeuwijk, Holland 1,25 o
5 Emma Johansson -94 Säffle Friidrott 1,25 xo
6 Christin Andersson -94 Filipstads IF 1,25 xxo
7 Rikke Ottesen -94 Kongsvinger IL 1,20
8 Karin Gåsste -94 Säffle Friidrott 1,15
9 Carolin Tidesten -94 IK Viking Friidrott 1,05
F12  LÄNGD ZON Lördag
1 Tirza van der Wolf -94 S.C.Reeuwijk, Holland 4,40 -0,57
2 Emma Olsson -94 Kils AIK Friidrott 4,36 -1,05
3 Martina Borgler -94 SK Bore 4,31 -0,73 4,30
4 Elin Larsson -94 Säffle Friidrott 4,31 -0,34 4,21
5 Christin Andersson -94 Filipstads IF 4,20 -0,30
6 Mia Karlsson -94 IF Göta 4,10 -0,34
7 Taru van der Zyde -94 S.C.Antilope,Holland 4,08 -0,37
8 Anna Birgersson -94 Karlskoga Friidrott 4,02 +1,45
9 Emma Johansson -94 Säffle Friidrott 3,87 -1,70
10 Anna Carlsson -94 Huddinge AIS 3,84 +0,19
11 Linnea Gåsste -94 Säffle Friidrott 3,61 -1,26
12 Karin Gåsste -94 Säffle Friidrott 3,58 +0,38
13 Malin Svensson -94 Filipstads IF 3,40 -3,36
14 Josephine Sahlström -94 SK Bore 3,31 -0,29
15 Carolin Tidesten -94 IK Viking Friidrott 3,13 +1,08
- Rikke Ottesen -94 Kongsvinger IL dnq
F12  KULA 2,0 Lördag
1 Martina Borgler -94 SK Bore 12,73 Stjärnspelsrekord!
2 Frida Olsson -94 SK Bore 10,28
3 Johanna Bergh -94 IFK Sunne 10,05
4 Tirza van der Wolf -94 S.C.Reeuwijk, Holland 8,36 8,30
5 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 8,36 8,13
6 Taru van der Zyde -94 S.C.Antilope,Holland 8,24
7 Christin Andersson -94 Filipstads IF 8,02
8 Emma Johansson -94 Säffle Friidrott 7,28
9 Malin Svensson -94 Filipstads IF 7,23
10 Erica Lignell -94 Stocksäters IF 7,07
11 Anna Carlsson -94 Huddinge AIS 6,70
12 Carolin Tidesten -94 IK Viking Friidrott 6,50
13 Linnea Gåsste -94 Säffle Friidrott 6,39
F12  DISKUS 0,6 Lördag
1 Frida Olsson -94 SK Bore 30,21
2 Julia Karlsson -95 IF Göta 26,59
3 Sandra Olsson -95 SK Bore 25,33
4 Martina Borgler -94 SK Bore 25,21
5 Johanna Thörngren -95 SK Bore 24,31
6 Johanna Bergh -94 IFK Sunne 21,59
7 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 21,09
8 Tilda Ryberg -94 SK Bore 20,47
9 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 19,19
10 Malin Svensson -94 Filipstads IF 19,13
11 Amanda Hanstål -95 Säffle Friidrott 16,36
12 Josephine Sahlström -94 SK Bore 15,28
13 Carolin Tidesten -94 IK Viking Friidrott 14,73
F12  SLÄGGA 2,0 Söndag
1 Martina Borgler -94 SK Bore 36,78 Stjärnspelsrekord!
2 Frida Olsson -94 SK Bore 31,99
3 Julia Karlsson -95 IF Göta 27,73
4 Elin Larsson -94 Säffle Friidrott 26,37
5 Johanna Thörngren -94 SK Bore 24,34
6 Amanda Hanstål -95 Säffle Friidrott 23,14
7 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 22,83
8 Emma Johansson -94 Säffle Friidrott 18,79
F12  SPJUT 400 Söndag
1 Frida Olsson -94 SK Bore 31,75
2 Martina Borgler -94 SK Bore 28,33
3 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 25,68
4 Johanna Bergh -94 IFK Sunne 24,53
5 Tilda Ryberg -94 SK Bore 23,61
6 Josephine Sahlström -94 SK Bore 23,29
7 Erica Lignell -94 Stocksäters IF 16,71
8 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 16,67
9 Linnea Gåsste -94 Säffle Friidrott 14,19
10 Karin Gåsste -94 Säffle Friidrott 14,40
F11  60 M Lördag HEAT 1 Vind -0,05
1 Julia Karlsson -95 IF Göta 9,17 Final
2 Andrea Holm -95 IFK Sunne 9,31 Final
3 Alexandra Pfeiffer -95 IK Viking Friidrott 10,06
4 Isabelle Hansen -95 Kils AIK Friidrott 10,50
F11  60 M Lördag HEAT 2 Vind -1,40
1 Sandra Olsson -95 SK Bore 9,22 Final
2 Evelina Levin -95 KFUM Arvika FK 9,34 Final
3 Amanda Hanstål -95 Säffle Friidrott 9,79
4 Heléne Nilsson -95 SK Bore 10,12
F11  60 M Lördag HEAT 3 Vind -1,04
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 8,65 Final
2 Sandra Törnros -95 Gävle IF 8,71 Final
3 Stine Lien -95 Kongsvinger IL 9,54
4 Hanna Österberg -95 IF Göta 9,80
- Sofi Flink -95 Hallstahammars SK dns
F11  60 M Lördag FINAL Vind -0,63
1 Sandra Törnros -95 Gävle IF 8,25 Stjärnspelsrekord!
2 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 8,29
3 Julia Karlsson -95 IF Göta 8,76
4 Sandra Olsson -95 SK Bore 8,81
5 Evelina Levin -95 KFUM Arvika FK 8,98
6 Andrea Holm -95 IFK Sunne 9,14
F11  200 M Söndag HEAT 1 Vind -0,38
1 Julia Karlsson -95 IF Göta 29,85
2 Sandra Olsson -95 SK Bore 30,83
3 Stine Lien -95 Kongsvinger IL 32,22
4 Heléne Nilsson -95 SK Bore 34,30
F11  200 M Söndag HEAT 2 Vind 0,00
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 27,96
2 Sandra Törnros -95 Gävle IF 29,50
3 Andrea Holm -95 IFK Sunne 31,47
4 Evelina Levin -95 KFUM Arvika FK 31,61
5 Amanda Hanstål -95 Säffle Friidrott 31,88
6 Emelie Svensson -95 IFK Mora Friidrott 32,93
F11  200 M Söndag SAMLAD LISTA
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 27,96 Stjärnspelsrekord!
2 Sandra Törnros -95 Gävle IF 29,50
3 Julia Karlsson -95 IF Göta 29,85
4 Sandra Olsson -95 SK Bore 30,83
5 Andrea Holm -95 IFK Sunne 31,47
6 Evelina Levin -95 KFUM Arvika FK 31,61
7 Amanda Hanstål -95 Säffle Friidrott 31,88
8 Stine Lien -95 Kongsvinger IL 32,22
9 Emelie Svensson -95 IFK Mora Friidrott 32,93
10 Heléne Nilsson -95 SK Bore 34,30
F11  600 M Söndag
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 1.49,16 Stjärnspelsrekord!
2 Sandra Olsson -95 SK Bore 1.58,99
3 Hanna Österberg -95 IF Göta 2.01,91
4 Andrea Holm -95 IFK Sunne 2.03,09
5 Heléne Nilsson -95 SK Bore 2.17,95
- Emelie Svensson -95 IFK Mora Friidrott dns
F11  HÖJD Lördag
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 1,42
2 Julia Karlsson -95 IF Göta 1,38
3 Sandra Olsson -95 SK Bore 1,20 o
3 Hanna Österberg -95 IF Göta 1,20 o
5 Stine Lien -95 Kongsvinger IL 1,20 xxo
6 Heléne Nilsson -95 SK Bore 1,15 o
6 Johanna Thörngren -95 SK Bore 1,15 o
8 Sofi Flink -95 Hallstahammars SK 1,15 xo
9 Evelina Levin -95 KFUM Arvika FK 1,15 xxo
10 Alexandra Pfeiffer -95 IK Viking Friidrott 1,05
F11  LÄNGD ZON Söndag
1 Sandra Törnros -95 Gävle IF 4,89 -0,33 Stjärnspelsrekord!
2 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 4,74 -1,82
3 Evelina Levin -95 KFUM Arvika FK 3,92 -0,54
4 Stine Lien -95 Kongsvinger IL 3,75 -0,30
5 Sandra Olsson -95 SK Bore 3,65 +0,66
6 Andrea Holm -95 IFK Sunne 3,62 -1,48
7 Heléne Nilsson -95 SK Bore 3,50 -0,86
8 Hanna Österberg -95 IF Göta 3,47 +0,45
9 Emelie Svensson -95 IFK Mora Friidrott 3,30 +0,53
- Julia Karlsson -95 IF Göta dns
F11  KULA 2,0 Söndag
1 Julia Karlsson -95 IF Göta 8,80
2 Johanna Thörngren -95 SK Bore 8,64
3 Amanda Hanstål -95 Säffle Friidrott 8,08
4 Stine Lien -95 Kongsvinger IL 7,88
5 Sandra Olsson -95 SK Bore 7,87
F11  BOLLKAST 300g Lördag
1 Sofi Flink -95 Hallstahammars SK 37,06 Stjärnspelsrekord!
2 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 34,36
3 Amanda Hanstål -95 Säffle Friidrott 33,66
4 Sandra Olsson -95 SK Bore 30,52
5 Stine Lien -95 Kongsvinger IL 28,74
6 Johanna Thörngren -95 SK Bore 28,00
7 Alexandra Pfeiffer -95 IK Viking Friidrott 20,11
8 Hanna Österberg -95 IF Göta 18,28
9 Isabelle Hansen -95 Kils AIK Friidrott 14,21
F10  60 M Lördag HEAT 1 Vind -0,92
1 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 9,52 Final
2 Johanna Elving -96 Stocksäters IF 9,76 Final
3 Rebecka Eriksson -96 Kils AIK Friidrott 10,52
4 Sofia Gustafson -96 Stocksäters IF 10,60
F10  60 M Lördag HEAT 2 Vind -0,50
1 Tyra Kajgård -96 Leksands FIK 9,64 Final
2 Fredrica Eriksson Corp -96 Stocksäters IF 10,38 Final
3 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika FK 10,43
4 Thea Vik -96 IL Mogutten 10,57
- Emilia Vestlund -96 Kils AIK Friidrott dns
F10  60 M Lördag HEAT 3 Vind +0,78
1 Julia Marklund -96 SK Bore 9,95 Final
2 Alva Englund -96 Säffle Friidrott 10,16 Final
3 Elin Garberg -96 Stocksäters IF 10,73
4 Siri Lise Hole -95 IL Ros Friidrett 11,01
F10  60 M Lördag FINAL Vind -1.06
1 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 9.33
2 Tyra Kajgård -96 Leksands FIK 9.37
3 Johanna Elving -96 Stocksäters IF 9.86
4 Alva Englund -96 Säffle Friidrott 10.16
5 Julia Marklund -96 SK Bore 10.31
6 Fredrica Eriksson Corp -96 Stocksäters IF 10.88
F10  200 M Söndag HEAT 1 Vind +0,65
1 Thea Vik -96 IL Mogutten 36,40
2 Sofia Gustafson -96 Stocksäters IF 36,76
3 Karoline Johansen -97 Löten Friidrett 36,94
F10  200 M Söndag HEAT 2 Vind +0,92
1 Izabell Kjellberg -96 IF Göta 31,67
2 Johanna Elving -96 Stocksäters IF 33,03
3 Julia Marklund -96 SK Bore 33,46
4 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika FK 36,68
5 Eva Säljemar -96 IK Viking Friidrott 38,97
6 Fredrica Eriksson Corp -96 Stocksäters IF 39,80
F10  200 M Söndag HEAT 3 Vind 0,00
1 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 30,74
2 Alva Englund -96 Säffle Friidrott 35,57
3 Caroline Gylling -97 Stocksäters IF 36,90
4 Elin Garberg -96 Stocksäters IF 39,11
- Tyra Kajgård -96 Leksands FIK dns
- Emilia Vestlund -96 Kils AIK Friidrott dns
F10  200 M Söndag SAMLAD LISTA
1 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 30,74
2 Izabell Kjellberg -96 IF Göta 31,67
3 Johanna Elving -96 Stocksäters IF 33,03
4 Julia Marklund -96 SK Bore 33,46
5 Alva Englund -96 Säffle Friidrott 35,57
6 Thea Vik -96 IL Mogutten 36,40
7 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika FK 36,68
8 Sofia Gustafson -96 Stocksäters IF 36,76
9 Caroline Gylling -97 Stocksäters IF 36,90
10 Karoline Johansen -97 Löten Friidrett 36,94
11 Eva Säljemar -96 IK Viking Friidrott 38,97
12 Elin Garberg -96 Stocksäters IF 39,11
13 Fredrica Eriksson Corp -96 Stocksäters IF 39,80
- Tyra Kajgård -96 Leksands FIK dns
- Emilia Vestlund -96 Kils AIK Friidrott dns
F10  600 M Söndag
1 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 2.01,42
2 Ella Sjödin -97 SK Bore 2.05,79
3 Julia Marklund -96 SK Bore 2.06,71
4 Karoline Johansen -97 Löten Friidrett 2.22,43
5 Eva Säljemar -96 IK Viking Friidrott 2.29,46
6 Caroline Gylling -97 Stocksäters IF 2.33,05
- Tyra Kajgård -96 Leksands FIK dns
- Emilia Vestlund -96 Kils AIK Friidrott dns
- Izabell Kjellberg -96 IF Göta dns
F10  HÖJD Lördag
1 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 1,37 Stjärnspelsrekord!
2 Tyra Kajgård -96 Leksands FIK 1,18
3 Julia Marklund -96 SK Bore 1,15
4 Rebecka Eriksson -96 Kils AIK Friidrott 1,10
5 Fredrica Eriksson Corp -96 Stocksäters IF 1,05
6 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika FK 1,00
7 Siri Lise Hole -95 IL Ros Friidrett 0,95
- Emilia Vestlund -96 Kils AIK Friidrott dns
F10  LÄNGD ZON Söndag
1 Izabell Kjellberg -96 IF Göta 3,97 -1,21
2 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 3,82 -0,49
3 Julia Marklund -96 SK Bore 3,45 -1,23
4 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika FK 3,44 -0,71
5 Alva Englund -96 Säffle Friidrott 3,29 -1,06
6 Rebecka Eriksson -96 Kils AIK Friidrott 3,28 -0,39
7 Johanna Elving -96 Stocksäters IF 3,28 +0,73
8 Eva Säljemar -96 IK Viking Friidrott 3,26 -0,42
9 Elin Garberg -96 Stocksäters IF 3,17 -1,46
10 Sofia Gustafson -96 Stocksäters IF 3,10 -0,99
11 Fredrica Eriksson Corp -96 Stocksäters IF 3,03 -1,30
12 Thea Vik -96 IL Mogutten 2,65 -1,25
13 Siri Lise Hole -95 IL Ros Friidrett 2,53 -1,34
- Emilia Vestlund -96 Kils AIK Friidrott dns
- Tyra Kajgård -96 Leksands FIK dns
F10  KULA 2,0 Söndag
1 Julia Marklund -96 SK Bore 7,69
2 Siri Lise Hole -95 IL Ros Friidrett 7,52
3 Thea Vik -96 IL Mogutten 6,75
4 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 6,60
5 Johanna Elving -96 Stocksäters IF 6,31
6 Izabell Kjellberg -96 IF Göta 6,15
7 Rebecka Eriksson -96 Kils AIK Friidrott 5,80
8 Alva Englund -96 Säffle Friidrott 5,58
9 Fredrica Eriksson Corp -96 Stocksäters IF 5,39
10 Sofia Gustafson -96 Stocksäters IF 5,30
11 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika FK 5,13
12 Elin Garberg -96 Stocksäters IF 4,24
- Tyra Kajgård -96 Leksands FIK -
F10  BOLLKAST 300g Lördag
1 Julia Marklund -96 SK Bore 26,46
2 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 25,11
3 Tyra Kajgård -96 Leksands FIK 23,55
4 Siri Lise Hole -95 IL Ros Friidrett 22,34
5 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika FK 19,05
6 Johanna Elving -96 Stocksäters IF 19,02
7 Thea Vik -96 IL Mogutten 17,47
8 Fredrica Eriksson Corp -96 Stocksäters IF 16,33
9 Alva Englund -96 Säffle Friidrott 15,63
10 Elin Garberg -96 Stocksäters IF 14,33
11 Sofia Gustafson -96 Stocksäters IF 13,60
F9  60 M Lördag HEAT 1 Vind -1,94
1 Ella Sjödin -97 SK Bore 10,66 Final
2 Karoline Johansen -97 Löten Friidrett 10,67 Final
3 Elisabet Carlsson -97 Norrköpings FIK 11,00 Final
4 Kristin Tidesten -97 IK Viking Friidrott 11,15
5 Kine Langdalen -97 Löten Friidrett 11,75
F9  60 M Lördag HEAT 2 Vind -0,53
1 Caroline Gylling -97 Stocksäters IF 10,59 Final
2 Linn Karlsson -97 Kils AIK Friidrott 10,71 Final
3 Jenny Axelsson -95 KFUM Arvika FK 10,93 Final
4 Kjellina Pettersson -97 IK Viking Friidrott 11,07
5 Elsa Frisén -97 Stocksäters IF 11,40
F9  60 M Lördag FINAL Vind -0,12
1 Ella Sjödin -97 SK Bore 10,44
2 Karoline Johansen -97 Löten Friidrett 10,59
3 Jenny Axelsson -95 KFUM Arvika FK 10,63
4 Caroline Gylling -97 Stocksäters IF 10,67
5 Elisabet Carlsson -97 Norrköpings FIK 10,88
6 Linn Karlsson -97 Kils AIK Friidrott 10,90
F9  HÖJD Lördag
1 Caroline Gylling -97 Stocksäters IF 1,17
2 Karoline Johansen -97 Löten Friidrett 1,00 o
3 Ella Sjödin -97 SK Bore 1,00 o xo
4 Jenny Axelsson -95 KFUM Arvika FK 1,00 xxo xo
5 Linn Karlsson -97 Kils AIK Friidrott 0,95 o
6 Elisabet Carlsson -97 Norrköpings FIK 0,95 xo
7 Kristin Tidesten -97 IK Viking Friidrott 0,95 xxo  
8 Kine Langdalen -97 Löten Friidrett 0,90
9 Felicia Johansson -97 SK Bore 0,85
F9  LÄNGD ZON Söndag
1 Caroline Gylling -97 Stocksäters IF 3,20 -0,65
2 Jenny Axelsson -95 KFUM Arvika FK 3,15 -0,77
3 Elisabet Carlsson -97 Norrköpings FIK 3,10 -0,71
4 Ella Sjödin -97 SK Bore 3,00 -0,55
5 Felicia Johansson -97 SK Bore 2,99 +0,17
6 Elsa Frisén -97 Stocksäters IF 2,90 -1,24
7 Linn Karlsson -97 Kils AIK Friidrott 2,81 -0,83
8 Karoline Johansen -97 Löten Friidrett 2,79 -0,63
9 Stina Olsson -97 SK Bore 2,65 -0,54
10 Kine Langdalen -97 Löten Friidrett 2,14 -0,70
F9  KULA 2,0 Söndag
1 Stina Olsson -97 SK Bore 5,52
2 Felicia Johansson -97 SK Bore 5,09
3 Caroline Gylling -97 Stocksäters IF 4,66
4 Linn Karlsson -97 Kils AIK Friidrott 4,58
5 Ella Sjödin -97 SK Bore 4,26
6 Karoline Johansen -97 Löten Friidrett 4,13
7 Kine Langdalen -97 Löten Friidrett 3,41
8 Elsa Frisén -97 Stocksäters IF 3,30
F9  BOLLKAST 150g Lördag
1 Kjellina Pettersson -97 IK Viking Friidrott 24,04
2 Felicia Johansson -97 SK Bore 21,58
3 Kristin Tidesten -97 IK Viking Friidrott 21,40
4 Stina Olsson -97 SK Bore 20,80
5 Ella Sjödin -97 SK Bore 20,28
6 Linn Karlsson -97 Kils AIK Friidrott 19,30
7 Caroline Gylling -97 Stocksäters IF 18,70
8 Elsa Frisén -97 Stocksäters IF 15,54
9 Karoline Johansen -97 Löten Friidrett 14,66
10 Kine Langdalen -97 Löten Friidrett 12,63
11 Elisabet Carlsson -97 Norrköpings FIK 12,32
- Jenny Axelsson -95 KFUM Arvika FK dns
F8  60 M Lördag HEAT 1 Vind -0,88
1 Kajsa Karlén -98 KFUM Arvika FK 10,04 Final
2 Emma Berggren -98 Säffle Friidrott 11,10 Final
3 Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika FK 11,49
4 Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika FK 13,71
F8  60 M Lördag HEAT 2 Vind -0,97
1 Linnea Hagström -98 Kils AIK Friidrott 10,67 Final
2 Ebba Lööv Kils AIK Friidrott 10,98 Final
3 Elina Olsson -98 Kils AIK Friidrott 10,99 Final
4 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 11,40 Final
5 Guro Lien -98 Kongsvinger IL 11,80
F8  60 M Lördag FINAL Vind -1.11
1 Kajsa Karlén -98 KFUM Arvika FK 10.04
2 Linnea Hagström -98 Kils AIK Friidrott 10.54
3 Elina Olsson -98 Kils AIK Friidrott 10.85
4 Emma Berggren -98 Säffle Friidrott 10.88
5 Ebba Lööv Kils AIK Friidrott 10.99
6 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 11.49
F8  LÄNGD ZON Söndag
1 Kajsa Karlén -98 KFUM Arvika FK 3,66 -0,98 Stjärnspelsrekord!
2 Linnea Hagström -98 Kils AIK Friidrott 3,03 -1,00
3 Ebba Lööf -98 Kils AIK Friidrott 3,00 -0,87
4 Elina Olsson -98 Kils AIK Friidrott 2,90 -1,36
5 Emma Berggren -98 Säffle Friidrott 2,85 -1,22
6 Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika FK 2,69 -0,34
7 Guro Lien -98 Kongsvinger IL 2,65 -0,89
8 Jennifer Sahlström -98 SK Bore 2,58 -1,29
9 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 2,36 -1,04
10 Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika FK 2,05 -1,84
F8  KULA 2,0 Söndag
1 Kajsa Karlén -98 KFUM Arvika FK 6,05
2 Linnea Hagström -98 Kils AIK Friidrott 4,91
3 Guro Lien -98 Kongsvinger IL 4,74
4 Emma Berggren -98 Säffle Friidrott 4,01
5 Elina Olsson -98 Kils AIK Friidrott 3,71
6 Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika FK 3,68
7 Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika FK 2,48
F8  BOLLKAST 150g Lördag
1 Kajsa Karlén -98 KFUM Arvika FK 24,46
2 Jennifer Sahlström -98 SK Bore 23,70
3 Ebba Lööf -98 Kils AIK Friidrott 19,78
4 Linnea Hagström -98 Kils AIK Friidrott 18,58
5 Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika FK 18,00
6 Elina Olsson -98 Kils AIK Friidrott 15,55
7 Emma Berggren -98 Säffle Friidrott 15,50
8 Guro Lien -98 Kongsvinger IL 14,40
9 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 11,55
10 Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika FK 8,50
Uppdaterad: 02 APR 2010 14:01 Skribent: Mats Svärdsen

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: This is a mailto link

Se all info