4 juni, Kilsspelen - IFK Sunne FIK - Friidrott - IdrottOnline Klubb
Hoppa till sidans innehåll

4 juni, Kilsspelen


  Resultat Kilsspelen 4/6 2006           
             
             
             
  P 9  60 M  Vind .+3.57         
 1 Lukas Rådström -97 Kils AIK Friidrott 9,82         
 2 Isac Carlsson -98 Kils AIK Friidrott 10,23         
 3 Viktor Bergquist -97 IFK Likenäs 16,57         
 4 Måns Paulsson -99 Kils AIK Friidrott 11,08         
 5 Erik Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 11,14         
 6 Adam Westlund -00 Kils AIK Friidrott 12,51         
 7 Gustav Rohm -00 Kils AIK Friidrott 13,13         
 8 Hampus Magnusson -00 Kils AIK Friidrott 15,8         
             
  P 9  400 M           
 1 Lukas Rådström -97 Kils AIK Friidrott 1,26,01         
 2 Isac Carlsson -98 Kils AIK Friidrott 1,35,97         
 3 Viktor Bergquist -97 IFK Likenäs 1,38,57         
 4 Gustav Rohm -00 Kils AIK Friidrott 1,49,95         
 5 Adam Vestlund  Kils AIK Friidrott 1,55,20         
             
  P 9  LÄNGD ZON           
 1 Lukas Rådström -97 Kils AIK Friidrott 3,62         
 2 Isac Carlsson -98 Kils AIK Friidrott 3,32         
 3 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK Friidrott 3,25         
 4 Alexander Sjö -98 Kils AIK Friidrott 3         
 5 Viktor Bergquist -97 IFK Likenäs 2,86         
 6 Erik Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 2,79         
 7 Måns Paulsson -99 Kils AIK Friidrott 2,48         
 8 Adam Westlund -00 Kils AIK Friidrott 2,36         
 9 Gustav Rohm -00 Kils AIK Friidrott 2,07         
 10 Hampus Magnusson -00 Kils AIK Friidrott 1,59         
             
  P 9  BOLLKAST           
 1 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK Friidrott 32,33         
 2 Lukas Rådström -97 Kils AIK Friidrott 31,94         
 3 Isac Carlsson -98 Kils AIK Friidrott 28,04         
 4 Erik Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 20,43         
 5 Adam Westlund -00 Kils AIK Friidrott 12,77         
 6 Hampus Magnusson -00 Kils AIK Friidrott 5,85         
             
  F 9  60 M HEAT 1 Vind .+2,66         
 1 Hanna Johansson -97 IF Göta 9,76 Final        
 2 Elina Olsson -98 Kils AIK Friidrott 10,54 Final        
 3 Linn Karlsson -97 Kils AIK Friidrott 10,58         
 4 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 10,97         
 5 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 11,1         
 6 Elllen Abrehamsson  Kils AIK Friidrott 11,3         
 7 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 11,35         
             
  F 9  60 M HEAT 2 Vind .+1,55         
 1 Anna Olsson Kils AIK Friidrott 10,08 Final        
 2 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 10,15 Final        
 3 Hannan Mohamed -98 Kils AIK Friidrott 10,58         
 4 Hanna Karlsson -97 Kils AIK Friidrott 10,81         
 5 Louise Vestlund Kils AIK Friidrott 12,14         
 6 Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika Friidrott 13,59         
 7 Linn Lugne Kils AIK Friidrott 14,95         
             
  F 9  60 M HEAT 3 Vind .+0,94         
 1 Irene Ekelund -97 Kils AIK Friidrott 9,73 Final        
 2 Julia Kjellberg -97 SK Bore 10,22 Final        
 3 Silje Olsson -97 IFK Likenäs 10,4 Final        
 4 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 10,54 Final        
 5 Fanny Rubin -98 Kils AIK Friidrott 11,28         
 6 Emma Sjöstedt -98 IF Göta 11,39         
             
  F 9  60 M FINAL Vind 1,77         
 1 Irene Ekelund -97 Kils AIK Friidrott 9,67         
 2 Hanna Johansson -97 IF Göta 9,94         
 3 Anna Olsson Kils AIK Friidrott 10,01         
 4 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 10,39         
 5 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 10,44         
 6 Julia Kjellberg -97 SK Bore 10,49         
 7 Silje Olsson -97 IFK Likenäs 10,64         
 8 Elina Olsson -98 Kils AIK Friidrott 10,79         
             
  F 9  400 M HEAT 1          
 1 Irene Ekelund -97 Kils AIK Friidrott 1,17,40         
 2 Matilda Ekelund -98 Kils AIK Friidrott 1,25,64         
 3 Julia Kjellberg -97 SK Bore 1,25,89         
 4 Anna Olsson -97 Kils AIK Friidrott 1,28,48         
 5 Silje Olsson -97 IFK Likenäs 1,29,36         
 6 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 1,30,66         
 7 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 1,43,93         
 8 Louise Vestlund Kils AIK Friidrott 1,45,90         
             
  F 9  400 M HEAT 2          
 1 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 1,22,00         
 2 Hanna Johansson -97 IF Göta 1,24,95         
 3 Linn Lungne Kils AIK Friidrott 1,25,44         
 4 Elina Olsson -98 Kils AIK Friidrott 1,28,01         
 5 Hannan Mohamed -98 Kils AIK Friidrott 1,31,02         
 6 Emma Sjöstedt -98 IF Göta 1,36,08         
 7 Fanny Rubin -98 Kils AIK Friidrott 1,37,37         
 8 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 2,08,54         
             
  F 9  400 M SAMLAD LISTA          
 1 Irene Ekelund -97 Kils AIK Friidrott 1,17,40         
 2 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 1,22,00         
 3 Hanna Johansson -97 IF Göta 1,24,95         
 4 Linn Lungne Kils AIK Friidrott 1,25,44         
 5 Matilda Ekelund -98 Kils AIK Friidrott 1,25,64         
 6 Julia Kjellberg -97 SK Bore 1,25,89         
 7 Elina Olsson -98 Kils AIK Friidrott 1,28,01         
 8 Anna Olsson -97 Kils AIK Friidrott 1,28,48         
 9 Silje Olsson -97 IFK Likenäs 1,29,36         
 10 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 1,30,66         
 11 Hannan Mohamed -98 Kils AIK Friidrott 1,31,02         
 12 Emma Sjöstedt -98 IF Göta 1,36,08         
 13 Fanny Rubin -98 Kils AIK Friidrott 1,37,37         
 14 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 1,43,93         
 15 Louise Vestlund Kils AIK Friidrott 1,45,90         
 16 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 2,08,54         
             
  F 9  LÄNGD ZON           
 1 Irene Ekelund -97 Kils AIK Friidrott 3,52         
 2 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 3,51         
 3 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 3,38         
 4 Silje Olsson -97 IFK Likenäs 3,36         
 5 Julia Kjellberg -97 SK Bore 3,3         
 6 Elina Olsson -98 Kils AIK Friidrott 3,32         
 7 Hanna Karlsson -97 Kils AIK Friidrott 3,13         
 8 Hanna Johansson -97 IF Göta 3,05         
 9 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 2,99         
 10 Hannan Mohamed -98 Kils AIK Friidrott 2,98 2,88        
 11 Emma Sjöstedt -98 IF Göta 2,98 2,72        
 12 Anna Olsson -97 Kils AIK Friidrott 2,96         
 13 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 2,87 2,86 2,76       
 14 Matilda Ekelund -98 Kils AIK Friidrott 2,87 2,86 2,65       
 15 Linn Karlsson -97 Kils AIK Friidrott 2,86         
 16 Ellen Abrahamsson -98 Kils AIK Friidrott 2,85         
 17 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 2,75         
 18 Stina Olsson -97 SK Bore 2,51         
 19 Louise Vestlund Kils AIK Friidrott 2,32         
 20 Fanny Rubin -98 Kils AIK Friidrott 2,28         
 21 Amanda Mellerdahl -00 Kils AIK Friidrott 2,09         
 22 Linn Lugne -00 Kils AIK Friidrott 1,86         
             
  F 9  BOLLKAST           
 1 Julia Kjellberg -97 SK Bore 24,43         
 2 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 20,76         
 3 Stina Olsson -97 SK Bore 18,13         
 4 Hanna Johansson -97 IF Göta 17,02         
 5 Irene Ekelund -97 Kils AIK Friidrott 16,67         
 6 Anna Olsson -97 Kils AIK Friidrott 16,31         
 7 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 14,85         
 8 Linn Karlsson -97 Kils AIK Friidrott 14,14         
 9 Ellen Abrahamsson -98 Kils AIK Friidrott 14,13         
 10 Elina Olsson -98 Kils AIK Friidrott 13,3         
 11 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 12,74         
 12 Silje Olsson -97 IFK Likenäs 12,05         
 13 Hanna Karlsson -97 Kils AIK Friidrott 11,88         
 14 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 9,85         
 15 Fanny Rubin -98 Kils AIK Friidrott 9,11         
 16 Hannan Mohamed -98 Kils AIK Friidrott 8,78         
 17 Amanda Mellerdahl -00 Kils AIK Friidrott 8,07         
 18 Louise Vestlund Kils AIK Friidrott 7,78         
 19 Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika Friidrott 7,55         
 20 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 6,52         
 21 Hanna Törnstrand -00 Kils AIK Friidrott 6,02         
             
  P 11  60 M HÄCK           
 1 Jakob Nilsson -96 Kils AIK Friidrott 13.74         
 2 Viktor Holmström  Kils AIK Friidrott 14.39         
 3 Kai Larsson -96 IFK Sunne 17.06         
             
  P 11  60 M HEAT 1 Vind 2,07         
 1 Jonathan Bohman -95 Säffle FIK 9,69 Final        
 2 Herman Karlsson -96 Kils AIK Friidrott 9,78 Final        
 3 Marcus Davidsson -96 Filipstads FIK 10,75 Final        
 4 Vidar Visser -96 SK Bore 11,31         
             
  P 11  60 M HEAT 2 Vind 1,36         
 1 Jakob Nilsson -96 Kils AIK Friidrott 9,76 Final        
 2 Olle Wighartsson -96 Kils AIK Friidrott 9,76 Final        
 3 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika Friidrott 10,21 Final        
 4 Viktor Holmström -96 Kils AIK Friidrott 10,26 Final        
 5 Kai Larsson -96 IFK Sunne 10,72 Final        
             
  P 11  60 M FINAL Vind 0,81         
 1 Olle Wighartsson -96 Kils AIK Friidrott 9,57         
 2 Jakob Nilsson -96 Kils AIK Friidrott 9,63         
 3 Jonathan Bohman -95 Säffle FIK 9,64         
 4 Herman Karlsson -96 Kils AIK Friidrott 9,78         
 5 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika Friidrott 10,1         
 6 Viktor Holmström -96 Kils AIK Friidrott 10,49         
 7 Kai Larsson -96 IFK Sunne 10,75         
 8 Marcus Davidsson -96 Filipstads FIK 11,25         
             
  P 11  400 M           
 1 Olle Wighartsson -96 Kils AIK Friidrott 1,25,55         
 2 Viktor Holmström -96 Kils AIK Friidrott 1,28,18         
 3 Kai Larsson -96 IFK Sunne 1,28,43         
             
  P 11  LÄNGD ZON           
 1 Jakob Nilsson -96 Kils AIK Friidrott 3.73         
 2 Olle Wighartsson -96 Kils AIK Friidrott 3.66         
 3 Jonathan Bohman -95 Säffle FIK 3.59         
 4 Herman Karlsson -96 Kils AIK Friidrott 3.41         
 5 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika Friidrott 3.35         
 6 Viktor Holmström -96 Kils AIK Friidrott 3.32         
 7 Vidar Visser -96 SK Bore 3.01         
 8 Kai Larsson -96 IFK Sunne 2.98         
 9 Marcus Davidsson -96 Filipstads FIK 2.86         
             
  P 11  SPJUT           
 1 Victor Larsson -95 IK Vikings FIK 19,32         
 2 Kai Larsson -96 IFK Sunne 14,22         
 3 Olle Wighartsson -96 Kils AIK Friidrott 13,85         
 4 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika Friidrott 13,17         
             
  P 11  DISKUS           
 1 Jakob Nilsson -96 Kils AIK Friidrott 15,41         
 2 Kai Larsson -96 IFK Sunne 14,79         
 3 Olle Wighartsson -96 Kils AIK Friidrott 14,5         
 4 Viktor Holmström -96 Kils AIK Friidrott 14,07         
             
  F 11  60 M HÄCK           
 1 Frida Johansson -95 IF Göta 10.96         
 2 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 11.29         
 3 Susanne Schussler IFK Sunne 12.46         
 4 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 13.06         
 5 Sandra Olsson -94 SK Bore 13.07         
 6 Andrea Holm -95 IFK Sunne 13.39         
 7 Elvira Richarsson -96 IFK Kristinehamn 15.00         
             
  F 11  60 M HEAT 1 Vind 1,55         
 1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 8,86 Final        
 2 Hanna Persson -95 Kils AIK Friidrott 9,06 Final        
 3 Elvira Richarsson -96 IFK Kristinehamn 9,35 Final        
 4 Malin Lill KFUM Arvika 9,79         
 5 Emilia Vestlund -96 Kils AIK Friidrott 10,25         
 6 My Larsson -96 Säffle FIK 10,34         
 7 Olivia Eklund -96 IF Göta 10,57         
             
  F 11  60 M HEAT 2 Vind 2,15         
 1 Sandra Olsson -94 SK Bore 9,25 Final        
 2 Andrea Holm -95 IFK Sunnes FK 9,42 Final        
 3 Line Nilsson KFUM Arvika 9,44 Final        
 4 Frida Viklund -95 IF Göta 9,53         
 5 Hanna Österberg -95 IF Göta 9,9         
 6 Julia Marklund -96 SK Bore 10,1         
 7 Emmy Lunden -96 IFK Sunne 10,29         
             
  F 11  60 M HEAT 3 Vind 2,25         
 1 Frida Johansson -95 IF Göta 9,01 Final        
 2 Susanne Schussler -95 IFK Sunnes FK 9,15 Final        
 3 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 9,5         
 4 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 9,82         
 5 Sigrid Kjellgren -95 Kils AIK Friidrott 9,88         
 6 Josefin Frankert -96 Säffle FIK 10,27         
 7 Jonna Carlsson -95 Kils AIK Friidrott 10,91         
             
  F 11  60 M FINAL Vind 1,73         
 1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 8,83         
 2 Hanna Persson -95 Kils AIK Friidrott 9,08         
 3 Susanne Schussler -95 IFK Sunnes FK 9,14         
 4 Frida Johansson -95 IF Göta 9,15         
 5 Sandra Olsson -94 SK Bore 9,35         
 6 Elvira Richarsson -96 IFK Kristinehamn 9,43         
 7 Line Nilsson KFUM Arvika 9,49         
 8 Andrea Holm -95 IFK Sunnes FK 9,58         
             
  F 11  400 M HEAT 1          
 1 Sandra Olsson -94 SK Bore 1,11,77         
 2 Hanna Österberg -95 IF Göta 1,15,12         
 3 Susanne Schussler -95 IFK Sunnes FK 1,16,37         
 4 Julia Marklund -96 SK Bore 1,16,90         
 5 Malin Lill -95 KFUM Arvika Friidrott 1,25,36         
 6 Olivia Eklund -96 IF Göta 1,26,66         
             
  F 11  400 M HEAT 2          
 1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 1,06,70         
 2 Elvira Richarsson -96 IFK Kristinehamn 1,13,67         
 3 Andrea Holm -95 IFK Sunnes FK 1,14,95         
 4 Hanna Persson -95 Kils AIK Friidrott 1,15,95         
 5 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 1,18,10         
 6 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 1,20,98         
 7 Emilia Vestlund -96 Kils AIK Friidrott 1,21,54         
             
  F 11  400 M SAMLAD LISTA          
 1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 1,06,70         
 2 Sandra Olsson -94 SK Bore 1,11,77         
 3 Elvira Richarsson -96 IFK Kristinehamn 1,13,67         
 4 Andrea Holm -95 IFK Sunnes FK 1,14,95         
 5 Hanna Österberg -95 IF Göta 1,15,12         
 6 Hanna Persson -95 Kils AIK Friidrott 1,15,95         
 7 Susanne Schussler -95 IFK Sunnes FK 1,16,37         
 8 Julia Marklund -96 SK Bore 1,16,90         
 9 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 1,18,10         
 10 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 1,20,98         
 11 Emilia Vestlund -96 Kils AIK Friidrott 1,21,54         
 12 Malin Lill -95 KFUM Arvika Friidrott 1,25,36         
 13 Olivia Eklund -96 IF Göta 1,26,66         
             
  F 11  LÄNGD ZON           
 1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 4,47         
 2 Elvira Richarsson -96 IFK Kristinehamn 4,3         
 3 Frida Johansson -95 IF Göta 4,16         
 4 Hanna Persson -95 Kils AIK Friidrott 4,09         
 5 Sandra Olsson -94 SK Bore 4         
 6 Frida Viklund -95 IF Göta 3,88         
 7 Andrea Holm -95 IFK Sunne 3,81         
 8 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 3,73         
 9 Malin Lill -95 KFUM Arvika Friidrott 3,63         
 10 Line Nilsson -95 KFUM Arvika Friidrott 3,62         
 11 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 3,53         
 12 Sigrid Kjellgren -95 Kils AIK Friidrott 3,43         
 13 Hanna Österberg -95 IF Göta 3,42         
 14 Emilia Vestlund -96 Kils AIK Friidrott 3,39 3,27        
 15 Emmy Lunden -96 IFK Sunne 3,39 3,24        
 16 Julia Marklund -96 SK Bore 3,38 3,33        
 17 My Larsson -96 Säffle FIK 3,38 3,25        
 18 Josefin Frankert -96 Säffle FIK 3,25         
 19 Jonna Carlsson -95 Kils AIK Friidrott 3,22         
 20 Olivia Eklund -96 IF Göta 3         
             
  F 11  SPJUT           
 1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK Friidrott 22,32         
 2 Sandra Olsson -94 SK Bore 20,79         
 3 Elvira Richarsson -96 IFK Kristinehamn 18,87         
 4 Julia Marklund -96 SK Bore 17,95         
 5 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 17,24         
 6 Frida Johansson -95 IF Göta 15,49         
 7 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 15,47         
 8 Jonna Carlsson -95 Kils AIK Friidrott 10,89         
 9 Emilia Vestlund -96 Kils AIK Friidrott 7,25         
             
  F 11  DISKUS           
 1 Sandra Olsson -94 SK Bore 24,1         
 2 Julia Karlsson -95 IF Göta 23,22         
 3 Julia Marklund -96 SK Bore 19,31         
 4 Elvira Richarsson -96 IFK Kristinehamn 18,9         
 5 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 18,7         
 6 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 14,32         
 7 Emilia Vestlund -96 Kils AIK Friidrott 7,16         
             
  P 13  60 M HÄCK           
 1 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 10.31         
 2 Oskar Vestlund -93 Kils AIK Friidrott 10.34         
 3 Jesper Alfreus -93 IF Göta 10.73         
 4 Tim Åhlin -94 Kils AIK Friidrott 11.09         
 5 Tim Maalsnes -93 IF Göta 11.49         
 6 Anton Nilsson -94 Kils AIK Friidrott 12.59         
 7 Daniel Olsson -93 IF Göta 13.48         
             
  P 13  80 M HEAT 1 Vind 2,28         
 1 Sven Visser -93 SK Bore 10,8 Final        
 2 Tim Maalsnes -93 IF Göta 11,78 Final        
 3 Joel Valdermansson -94 IF Göta 11,8 Final        
 4 Lukas Kramer -93 IF Göta 11,82         
 5 Erik Stenemo -94 Säffle FIK 11,86         
 6 Daniel Olsson -93 IF Göta 12,82         
             
  P 13  80 M HEAT 2 Vind 2,74         
 1 Oskar Vestlund -93 Kils AIK Friidrott 10,71 Final        
 2 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 10,76 Final        
 3 Jesper Alfreus -93 IF Göta 10,91 Final        
 4 Anton Vestlund -94 Kils AIK Friidrott 11,37 Final        
 5 Tim Åhlin -94 Kils AIK Friidrott 11,64 Final        
 6 Carl Sjöstedt -94 IF Göta 11,84         
 7 Remy Rom -93 KFUM Arvika Friidrott 12,25         
             
  P 13  80 M FINAL Vind 1,22         
 1 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 10,7         
 2 Oskar Vestlund -93 Kils AIK Friidrott 10,71         
 3 Sven Visser -93 SK Bore 10,76         
 4 Jesper Alfreus -93 IF Göta 10,84         
 5 Tim Åhlin -94 Kils AIK Friidrott 11,24         
 6 Anton Vestlund -94 Kils AIK Friidrott 11,27         
 7 Tim Maalsnes -93 IF Göta 11,94         
 8 Joel Valdermansson -94 IF Göta 12,04         
             
  P 13  200 M HEAT 1 Vind 4,13         
 1 Sven Visser -93 SK Bore 27,84         
 2 Robin Forsell -94 KFUM Örebro 29,14         
 3 Daniel Olsson -93 IF Göta 32,09         
             
  P 13  200 M HEAT 2 Vind 1,96         
 1 Oskar Vestlund -93 Kils AIK Friidrott 27,04         
 2 Jesper Alfreus -93 IF Göta 27,45         
 3 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 28,02         
 4 Johannes Henriksson -93 IF Göta 28,53         
 5 Carl Sjöstedt -94 IF Göta 30,19         
             
  P 13  200 M SAMLAD LISTA          
 1 Oskar Vestlund -93 Kils AIK Friidrott 27,04         
 2 Jesper Alfreus -93 IF Göta 27,45         
 3 Sven Visser -93 SK Bore 27,84         
 4 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 28,02         
 5 Johannes Henriksson -93 IF Göta 28,53         
 6 Robin Forsell -94 KFUM Örebro 29,14         
 7 Carl Sjöstedt -94 IF Göta 30,19         
 8 Daniel Olsson -93 IF Göta 32,09         
             
  P 13  600 M           
 1 Robin Forsell -94 KFUM Örebro 1,42,82         
 2 Jesper Alfreus -93 IF Göta 1,42,85         
 3 Oskar Engqvist -93 SK Granan 1,47,67         
 4 Fredrik Finstad -94 Ekshärad Friidrott 1,50,61         
 5 Tim Maalsnes -93 IF Göta 1,52,25         
 6 August Degerstedt Filipstad 1,57,04         
 7 Anton Nilsson -94 Kils AIK Friidrott 1,57,43         
 8 Carl Sjöstedt -94 IF Göta 1,57,99         
 9 Daniel Olsson -93 IF Göta 2,03,10         
             
  P 13  LÄNGD ZON           
 1 Jesper Alfreus -93 IF Göta 5,22 2,19        
 2 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 4,85 1,65        
 3 Olof Gullbrandsson -94 Kils AIK Friidrott 4,78 2,15        
 4 Sven Visser -93 SK Bore 4,76 3,24        
 5 Anton Vestlund -94 Kils AIK Friidrott 4,7 4,23        
 6 Tim Maalsnes -93 IF Göta 4,63 1,72 4,63       
 7 Tim Åhlin -94 Kils AIK Friidrott 4,63 2,82 4,59       
 8 Lukas Kramer -93 IF Göta 4,59 2,57        
 9 Joel Valdermansson -94 IF Göta 4,25 2,04        
 10 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 4,1 1,92        
 11 Daniel Olsson -93 IF Göta 4,09 3,25        
 12 Erik Stenemo -94 Säffle FIK 3,99 2,04        
 13 Remy Rom -93 KFUM Arvika Friidrott 3,91 1,04        
 14 Jesper Söderström -94 Kils AIK Friidrott 3,85 3,23        
 15 Anton Nilsson -94 Kils AIK Friidrott 3,84 1,56        
 16 Albin Strid -94 IF Göta 3,65 2,74        
             
  P 13  HÖJD           
 1 Villiam Lindgren -93 IF Göta 1,55         
 2 Tim Åhlin -94 Kils AIK Friidrott 1,48 o   o        
 3 Oskar Vestlund Kils AIK Friidrott 1,48 xo o        
 4 Lukas Kramer -93 IF Göta 1,43         
 5 Jesper Söderström -94 Kils AIK Friidrott 1,28 o   o        
 6 Tim Maalsnes -93 IF Göta 1,28 xo o        
 7 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 1,23         
 8 Albin Strid -94 IF Göta 1,18         
             
  P 13  DISKUS           
 1 Johannes Henrikson IF Göta 36,92         
 2 Oskar Vestlund -93 Kils AIK Friidrott 33,85         
 3 Robin Forsell -94 KFUM Örebro 24,78         
 4 Jesper Söderström -94 Kils AIK Friidrott 24,59         
 5 Anton Vestlund  Kils AIK Friidrott 24,12         
             
  P 13  SPJUT           
 1 Johannes Henriksson -93 IF Göta 43,57         
 2 Joakim Rådh -93 Eds SK 28,95         
 3 Olof Gullbrandsson -94 Kils AIK Friidrott 25,82         
 4 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 22,73         
 5 Jesper Söderström -94 Kils AIK Friidrott 21,09         
 6 Carl Sjöstedt -94 IF Göta 21,06         
             
  F 13  60 M HÄCK           
 1 Ellen Hjort -93 KFUM Örebro 10.50         
 2 Martina Borgler -94 SK Bore 10.52         
 3 Ida Hansen -93 KFUM Arvika Friidrott 10.75         
 4 Ida Jansson -93 IF Göta 10.88         
 5 Erika Fredriksson -93 IFK Sunne 10.95         
 6 Emma Olsson -94 Kils AIK Friidrott 12.30         
 7 Linn Nilsson -93 IFK Sunne 12.31         
 8 Sofia Grenander -93 Kils AIK Friidrott 14.48         
             
  F 13  80 M HEAT 1 Vind 0,81         
 1 Sara Jernfält -93 KFUM Örebro 11,3 Final        
 2 Erika Fredriksson -93 IFK Sunne 11,67 Final        
 3 Mathilda Sahlström -93 IF Göta 11,69 Final        
 4 Emma Olsson -94 Kils AIK Friidrott 11,73         
 5 Linn Nilsson -93 IFK Sunne 12,02         
 6 Christin Andersson -94 Filipstads FIK 12,52         
 7 Maja Bengtsson -94 IFK Likenäs 13,66         
             
  F 13  80 M HEAT 2 Vind 1,99         
 1 Ellen Hjort -93 KFUM Örebro 10,95 Final        
 2 Ida Jansson -93 IF Göta 11,13 Final        
 3 Ida Hansen -93 KFUM Arvika Friidrott 11,44 Final        
 4 Elin Maxstadh -93 IF Göta 11,7 Final        
 5 Sofia Grenander -93 Kils AIK Friidrott 11,72 Final        
 6 Martina Borgler -94 SK Bore 11,76         
 7 Malin Svensson -94 IF Kristinehamn 13,82         
             
  F 13  80 M FINAL Vind 1,40         
 1 Ellen Hjort -93 KFUM Örebro 10,96         
 2 Sara Jernfält -93 KFUM Örebro 11,24         
 3 Ida Jansson -93 IF Göta 11,3         
 4 Erika Fredriksson -93 IFK Sunne 11,48         
 5 Mathilda Sahlström -93 IF Göta 11,63         
 6 Ida Hansen -93 KFUM Arvika Friidrott 11,65         
 7 Sofia Grenander -93 Kils AIK Friidrott 11,69         
 8 Elin Maxstadh -93 IF Göta 11,97         
             
  F 13  200 M           
 1 Ellen Hjort -93 KFUM Örebro 28,38         
 2 Sara Jernfält -93 KFUM Örebro 29,04         
 3 Ida Jansson -93 IF Göta 29,04         
 4 Erika Fredriksson -93 IFK Sunne 29,66         
 5 Emma Olsson -94 Kils AIK Friidrott 29,34         
 6 Lisa Engman -94 Kils AIK Friidrott 30,8         
             
  F 13  600 M           
 1 Emma Olsson -94 Kils AIK Friidrott 1,54,64         
 2 Louise Sundström -94 KFUM Örebro 1,56,30         
 3 Erika Andeskär -94 IF Göta 1,58,18         
             
  F 13  LÄNGD ZON           
 1 Erika Fredriksson -93 IFK Sunne 4,6         
 2 Ida Hansen -93 KFUM Arvika Friidrott 4,55         
 3 Ida Jansson -93 IF Göta 4,4         
 4 Emma Olsson -94 Kils AIK Friidrott 4,34         
 5 Erika Andersson -93 Säffle FIK 4,32         
 6 Martina Borgler SK Bore 4,24         
 7 Mathilda Sahlström -93 IF Göta 4,17         
 8 Lisa Engman -94 Kils AIK Friidrott 4,08         
 9 Sofia Grenander -93 Kils AIK Friidrott 3,93         
 10 Mia Karlsson -94 IF Göta 3,88         
 11 Christin Andersson -94 Filipstads FIK 3,87         
 12 Elin Maxstad -93 IF Göta 3,63         
 13 Maja Bengtsson -94 IFK Likenäs 3,35 3,12        
 14 Malin Svensson -94 Filipstads FIK 3,35 2,8        
             
  F 13  HÖJD           
 1 Martina Borgler -94 SK Bore 1,46         
 2 Ida Hansen -93 KFUM Arvika Friidrott 1,43 o        
 3 Ida Jansson -93 IF Göta 1,43 xo        
 4 Elin Maxstadh -93 IF Göta 1,38         
 5 Hanna Hemansson - Kils AIK Friidrott 1,33         
 6 Mathilda Sahlström -93 IF Göta 1,28         
             
  F 13  DISKUS           
 1 Frida Ohlsson -94 SK Bore 28         
 2 Martina Borgler -94 SK Bore 25,75         
 3 Erika Fredriksson -93 IFK Sunne 23,36         
 4 Erika Andersson -93 Säffle FIK 18,58         
 5 Linn Nilsson -93 IFK Sunne 14,79         
             
  F 13  SPJUT           
 1 Martina Borgler -94 SK Bore 32,75         
 2 Frida Ohlsson -94 SK Bore 32,09         
 3 Erika Fredriksson -93 IFK Sunne 29,42         
 4 Linn Nilsson -93 IFK Sunne 21,48         
             
  P 15  100 M HÄCK  Vind 0,41         
 1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott 14.56         
 2 Albin Axelsson -92 IF Göta 15.44         
             
  P 15  100 M HEAT 1 Vind 1,12         
 1 Rickard Lindell -91 Säffle FIK 12,03 Final        
 2 Kalle Wramstedt -91 IF Göta 12,04 Final        
 3 Jesper Vestlund -91 Kils AIK Friidrott 12,51 Final        
 4 Oscar Arlestrand -92 IFK Sunne 12,89 Final        
 5 Axel Danielsson/Meiling -92 KFUM Arvika Friidrott 14,23         
             
  P 15  100 M HEAT 2 Vind 2,65         
 1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott 11,62 Final        
 2 Jim Andersson -92 Filipstads FIK 12,5 Final        
 3 Robin Rom -92 KFUM Arvika Friidrott 12,62 Final        
 4 Mathias Lundqvist -92 IF Göta 12,68 Final        
 5 Albin Axelsson -92 IF Göta 13,09         
             
  P 15  100 M FINAL Vind 0,59         
 1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott 11,8         
 2 Rickard Lindell -91 Säffle FIK 12,2         
 3 Kalle Wramstedt -91 IF Göta 12,31         
 4 Jesper Vestlund -91 Kils AIK Friidrott 12,65         
 5 Jim Andersson -92 Filipstads FIK 12,66         
 6 Mathias Lundqvist -92 IF Göta 12,86         
 7 Oscar Arlestrand -92 IFK Sunne 13,09         
 8 Robin Rom -92 KFUM Arvika Friidrott 13,1         
             
  P 15  200 M  Vind 2,07         
 1 Kalle Wramstedt -91 IF Göta 25,23         
 2 Mathias Lundqvist -92 IF Göta 26,92         
             
  P 15  800 M           
 1 Johan Miller -91 IF Göta 2,15,76         
 2 Jesper Vestlund -91 Kils AIK Friidrott 2,25,78         
 3 Daniel Nordqvist -91 IF Göta 2,27,25         
 4 Andreas Karlsson -92 IF Göta 2,33,40         
             
  P 15  HÖJD           
 1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott 1,73         
 2 Albin Axelsson -92 IF Göta 1,57         
             
  P 15  LÄNGD           
 1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott 5,85 2        
 2 Rickard Lindell -91 Säffle FIK 5,68 3,2 5,59 1,38       
 3 Daniel Nordqvist -91 IF Göta 5,15 1,92        
 4 Oscar Arlestrand -92 IFK Sunne 5,14 0,98        
 5 Albin Axelsson -92 IF Göta 5,11 1,99        
 6 Niklas Strand -92 Filipstads FIK 4,5 1,84        
 7 Robin Rom -92 KFUM Arvika Friidrott 4,48 -0,54        
 8 Axel Danielsson/Meiling -92 KFUM Arvika Friidrott 4,46 3,23 4,30 1,93       
             
  P 15  DISKUS           
 1 Jonatan Laack -92 SK Bore 47.19         
 2 Albin Axelsson -92 IF Göta 30.31         
 3 Axel Danielsson -92 KFUM Arvika 29.94         
 4 Oscar Arlestrand -92 IFK Sunne 24.39         
 5 Matti Engström -92 Filipstads FIK 22.47         
             
  P 15  SPJUT           
 1 Sefan Sundler -91 SK Bore 45,73         
 2 Jonatan Laack -92 SK Bore 43,57         
 3 Richard Lindell -91 Säffle FIK 41,18         
             
  F 15  80 M HÄCK  Vind 1,54         
 1 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 12.55         
 2 Victoria Carlsson -91 IF Göta 12.70         
 3 Lovisa Sonesson -92 IF Göta 12.95         
 4 Sandra Aalto -91 IFK Kristinehamn 13.21         
 5 Mary Ann Andreasson -92 KFUM Arvika Friidrott 13.36         
 6 Alexandra By -92 KFUM Arvika Friidrott 13.75         
             
  F 15  100 M HEAT 1 Vind 0,54         
 1 Marte Jörgensen -91 Strömmen IF 12,72 Final        
 2 Victoria Dronsfield -91 IF Göta 13,05 Final        
 3 Sandra Aalto -91 IFK Kristinehamn 13,52         
 4 Ida Thorin -92 Kils AIK Friidrott 13,92         
 5 Alexandra By -92 KFUM Arvika Friidrott 13,97         
 6 Jessica Gottmarsson-92 IF Göta 14,69         
             
  F 15  100 M HEAT 2 Vind 1,19         
 1 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 12,61 Final        
 2 Mary Ann Andreasson -92 KFUM Arvika Friidrott 12,97 Final        
 3 Agnes Valdemarsson -91 IF Göta 13,63         
 4 Jennifer Wahlberg -92 Säffle FIK 13,84         
 5 Jennifer Ekström -91 Kils AIK Friidrott 14,02         
             
  F 15  100 M HEAT 3 Vind 0,79         
 1 Marine Jonsson -91 IF Göta 12,45 Final        
 2 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 13,01 Final        
 3 Sanna Henriksson -92 KFUM Arvika Friidrott 13,02 Final        
 4 Victoria Carlsson -91 IF Göta 13,38 Final        
 5 Amanda Björklund -92 IF Göta 14,22         
 6 Malin Bengtsson -92 IFK Likenäs 15,35         
             
  F 15  100 M FINAL Vind 2,06         
 1 Marine Jonsson -91 IF Göta 12,29         
 2 Marte Jörgensen -91 Strömmen IF 12,47         
 3 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 12,61         
 4 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 12,64         
 5 Mary Ann Andreasson -92 KFUM Arvika Friidrott 12,95         
 6 Victoria Dronsfield -91 IF Göta 13,17         
 7 Victoria Carlsson -91 IF Göta 13,25         
             
  F 15  200 M HEAT 1 Vind 1,44         
 1 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 26,18         
 2 Emelie Forsell -91 KFUM Örebro 28,78         
 3 Ida Thorin -92 Kils AIK Friidrott 28,82         
             
  F 15  200 M HEAT 2 Vind 1,81         
 1 Marine Jonsson -91 IF Göta 26,26         
 2 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 27,3         
 3 Malin Brattström -91 IF Göta 28,43         
 4 Jennifer Wahlberg -92 Säffle FIK 29,25         
             
  F 15  200 M SAMLAD LISTA          
 1 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 26,18         
 2 Marine Jonsson -91 IF Göta 26,26         
 3 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 27,3         
 4 Malin Brattström -91 IF Göta 28,43         
 5 Emelie Forsell -91 KFUM Örebro 28,78         
 6 Ida Thorin -92 Kils AIK Friidrott 28,82         
 7 Jennifer Wahlberg -92 Säffle FIK 29,25         
             
  F 15  800 M           
 1 Charlotte Knape -91 IF Göta 2,29,47         
 2 Emelie Forsell -91 KFUM Örebro 2,31,37         
 3 Caroline Andersson -92 IF Göta 2,34,72         
 4 Kristin Andersson -92 IF Göta 2,46,87         
             
  F 15  LÄNGD           
 1 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 4,98 1,59        
 2 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 4,97 1,94        
 3 Victoria Dronsfield -91 IF Göta 4,91 1,86        
 4 Agnes Valdemarsson -91 IF Göta 4,84 2,08 4,73 1,34       
 5 Charlotte Knape -91 IF Göta 4,78 1,93        
 6 Alexandra By -92 KFUM Arvika Friidrott 4,53 2,22 4,45 1,80       
 7 Alexandra Davidsson -92 Filipstads FIK 4,5 2,65 4,44 1,69       
 8 Jennifer Wahlberg -92 Säffle FIK 4,11 0,26        
 9 Malin Bengtsson -92 IFK Likenäs 3,99 1,36        
 10 Jessica Gottmarsson-92 IF Göta 3,81 1,4        
             
  F 15  HÖJD           
 1 Victoria Dronsfield -91 IF Göta 1,7         
 2 Victoria Carlsson -91 IF Göta 1,56         
 3 Lovisa Sonesson -92 IF Göta 1,53 o        
 4 Charlotte Knape -91 IF Göta 1,53 xo        
 5= Alexandra Davidsson -92 Filipstads FIK 1,48         
 5= Mathilda Ehne -92 IF Göta 1,48         
 7= Agnes Valdemarsson -91 IF Göta 1,38 o        
 7= Louise Danielsson/Meiling -92 KFUM Arvika Friidrott 1,38 o        
 9 Malin Brattström -91 IF Göta 1,38 xo o        
             
  F 15  SPJUT           
 1 Anna Jonasson -91 SK Bore 41,19         
 2 Mia Axelsson -91 IFK Kristeinehamn 38,12         
 3 Yuselin Greek -92 Filipstads FIK 26,64         
 4 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 26,15         
 5 Amanda Björklund -92 IF Göta 23,11         
 6 Malin Brattström -91 IF Göta 22,1         
 7 Mathilda Ehne -92 IF Göta 20,94         
 8 Jessica Gottmarsson-92 IF Göta 19,6         
 9 Malin Bengtsson -92 IFK Likenäs 16,32         
 10 Nejra Gazic -92 IF Göta 14,15         
             
  F 15  DISKUS           
 1 Anna Jonasson -91 SK Bore 47,43         
 2 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 36,23         
 3 Amanda Björklund -92 IF Göta 28,33         
 4 Erika Andersson -91 IFK Kristinehamn 26,79         
 5 Malin Brattström -91 IF Göta 24,9         
 6 Mathilda Ehne -92 IF Göta 24,52         
             
  P 17  110 M HÄCK  Vind 2.03         
 1 Markus Johansson -90 Säffle FIK 15.37         
             
  P 17  100 M  Vind 1,88         
 1 Mathias Dufournier -90 IK Viking 11,45         
 2 Robin Nordenberg -89 Kils AIK Friidrott 11,64         
 3 Marcus Lenell -90 IF Göta 11,92         
 4 Rikard Karlsson -89 Kils AIK Friidrott 12,06         
 5 Daniel Polleryd -89 IF Göta 12,24         
 6 Emil Johansson -90 Kils AIK Friidrott 12,29         
             
  P 17  200 M HEAT 1 Vind 1,72         
 1 Marcus Lenell -90 IF Göta 24,59         
 2 Daniel Polleryd -89 IF Göta 24,62         
 3 Emil Johansson -90 Kils AIK Friidrott 24,84         
             
  P 17  200 M HEAT 2 Vind 1,59         
 1 Robin Lundgren -89 Katrineholm SK 22,36         
 2 Mathias Dufournier -90 IK Viking 23,27         
 3 Robin Nordenberg -89 Kils AIK Friidrott 23,43         
 4 Rikard Karlsson -89 Kils AIK Friidrott 23,96         
             
  P 17  200 M SAMLAD LISTA          
 1 Robin Lundgren -89 Katrineholm SK 22,36         
 2 Mathias Dufournier -90 IK Viking 23,27         
 3 Robin Nordenberg -89 Kils AIK Friidrott 23,43         
 4 Rikard Karlsson -89 Kils AIK Friidrott 23,96         
 5 Marcus Lenell -90 IF Göta 24,59         
 6 Daniel Polleryd -89 IF Göta 24,62         
 7 Emil Johansson -90 Kils AIK Friidrott 24,84         
             
  P 17  800 M           
 1 Tim Sundström -89 KFUM Örebro 2,03,98         
 2 Erik Engqvist -89 SK Granan 2,04,31         
 3 Ola Thorängen -89 IF Göta 2,05,42         
 4 Jens Bengtsson -90 IF Göta 2,07,34         
 5 Patrik Gustavsson -90 IF Göta 2,15,56         
             
  P 17  LÄNGD           
 1 Rikard Karlsson -89 Kils AIK Friidrott 6,16 1,89        
 2 Marcus Lenell -90 IF Göta 5,74 1,55        
 3 Rickard Olsson -89 IF Göta 5,37 2,25 5,36 0,59       
 4 Rikard  Olson Eds SK 5,15 1,69        
             
  P 17  DISKUS           
 1 Andreas Larsson -90 IFK Kristinehamn 37.78         
             
  P 17  TRESTEG           
 1 Tomas Olsson -89 Kils AIK Friidrott 13,07 3,01        
 2 Robin Åhlgrn -90 Wedevågs IF 12,78 2,58        
 3 Rikard Karlsson -89 Kils AIK Friidrott 11,8 2,06 11,35 1,41       
             
  P 17  HÖJD           
 1 Robin Nordenberg -89 Kils AIK Friidrott 1,82         
 2 Svante Alfredsson Dals Södra FFI 1,79         
 3 Anders Johansson -89 Kils AIK Friidrott 1,62         
             
  P 17  SPJUT           
 1 Robin Åhlgrn -90 Wedevågs IF 45,29         
 2 Fredrik Olofsson -90 Orient 42,27         
 3 Rickard Olsson -89 IF Göta 41,31         
             
  F 17  100 M HÄCK  Vind 2,04         
 1 Emma Stridsberg -90 IF Göta 14.98         
             
  F 17  100 M  Vind 2,92         
 1 Julia Mlakar -90 IF Göta 12,23         
 2 Erica Pettersson -90 Kils AIK Friidrott 12,55         
 3 Sofia Thorin -89 Kils AIK Friidrott 12,69         
 4 Emma Stridsberg -90 IF Göta 13,09         
 5 Johanna Aalto -89 IFK Kristinehamn 13,57         
 6 Beatrice Andreasson -89 KFUM Arvika Friidrott 14,22         
 7 Josefin Särén -89 Kils AIK Friidrott 14,22         
             
  F 17  200 M  Vind 0,82         
 1 Erica Pettersson -90 Kils AIK Friidrott 25,74         
 2 Sofia Thorin -89 Kils AIK Friidrott 25,81         
 3 Elin Kindberg -90 KFUM Örebro 28,09         
 4 Johanna Aalto -89 IFK Kristinehamn 28,31         
 5 Josefin Särén -89 Kils AIK Friidrott 29         
             
  F 17  800 M           
 1 Elin Kindberg -90 KFUM Örebro 2,28,63         
             
  F 17  DISKUS           
 1 Sarah Lindberg -89 SK Bore 36,5         
 2 Joanna Nydén -89 Wedevågs IF 33,11         
 3 Lisa Boss -89 Ekshärad Friidrott 30,99         
             
  F 17  HÖJD           
 1 Elisabeth Höglund -90 IF Göta 1,48 o        
 2 Sofie Skoog -90 Ekshärad Friidrott 1,48 xo        
             
  F 17  LÄNGD           
 1 Elisabeth Höglund -90 IF Göta 5,09 1,56        
 2 Johanna Aalto -89 IFK Kristinehamn 5,08 3,87        
 3 Beatrice Andreasson -89 KFUM Arvika Friidrott 4,96 1,39        
 4 Anna-Karin Myhre -89 IF Göta 4,69 1,48        
 5 Katharina Wiik -89 IF Göta 4,56 1,99        
 6 Elin Kindberg -90 KFUM Örebro 4,44 3,17        
             
  F 17  SPJUT           
 1 Sarah Lindberg -89 SK Bore 38,33         
 2 Elisabeth Höglund -90 IF Göta 31,93         
 3 Joanna Nyden Vedvågs IF 25,25         
             
  F 17  TRESTEG           
 1 Rebecca Strand -89 Filipstads FIK 11,54 3,5 11,22 1,77       
 2 Joanna Nydén -89 Wedevågs IF 10,28 3        
 3 Sofie Skoog -90 Ekshärad Friidrott 9,97 3,25        
 4 Sofia Thorin -89 Kils AIK Friidrott 9,46 1,97        
             
  MÄN  100 M HEAT 1 Vind 1,41         
 1 Stefan Tärnhuvud Sundsvall 10,56 Final        
 2 Fredrik Johansson -86 IF Göta 10,86 Final        
 3 Mathias Brunström -88 IF Göta 11,62 Final        
 4 Hans Lämås -88 IF Göta 11,66 Final        
 5 Robin Bohlin -88 Kils AIK Friidrott 12,58         
             
  MÄN  100 M HEAT 2 Vind 1,83         
 1 Simon Johansson -87 IF Göta 10,85 Final        
 2 Christian Sjöberg -84 Mariestads IAF 10,91 Final        
 3 Robin Lundgren -89 Katrineholm SK Friidrott 10,98 Final        
 4 Jesper Winqvist -88 IF Göta 11,86 Final        
 6 Leif Johansson -50 Kils AIK Friidrott 13,54         
             
  MÄN  100 M FINAL 1,41 Vind        
 1 Stefan Tärnhuvud Sundsvall 10,51         
 2 Fredrik Johansson -86 IF Göta 10,89         
 3 Christian Sjöberg -84 Mariestads IAF 10,94         
 4 Robin Lundgren -89 Katrineholm SK Friidrott 10,97         
 5 Jesper Winqvist -88 IF Göta 11,91         
             
  MÄN  200 M  Vind 0,49         
 1 Stefan Tärnhuvud Sundsvall 21,45         
 2 Jesper Winqvist -88 IF Göta 24,29         
 3 Leif Johansson -50 Kils AIK Friidrott 27,66         
             
  MÄN  HÖJD           
 1 Andreas Aune Wiken Fredrikstad IF 2,01         
 2 Richard Huldén -87 IF Göta  1,98         
 3 Oscar Adolfsson -88 IK Orient 1,94         
 4 Joakim Strömvall -87 IF Göta 1,9         
 5 Kim Skoog -87 Ekshärads AIK 1,85         
             
  MÄN  DISKUS           
 1 Magnus Håkansson  Valbo IF 37.45         
 UT Ulf Ankarling -88 IF Göta 48.40 Vikt enligt P19        
             
  MÄN  LÄNGD           
 1 Hans Lämås -88 IF Göta 6,67 2,63 5,89 0.99       
 2 Mathias Brunström -88 IF Göta 6,33 1,13        
 3 Stefan Lindkvist -87 Wedevågs IF 5,97 1,32        
 4 Peter Olsson -87 Eds SK 5,35 0,28        
             
  MÄN  TRESTEG           
 1 Stefan Lindkvist -87 Wedevågs IF 12,33 2,6        
 2 Peter Olsson -87 Eds SK 12,2 3,26        
             
  MÄN  SPJUT           
 1 Mikael Sundler -88 SK Bore 63,53         
 2 Marcus Persson -87 KFUM Arvika Friidrott 63,21         
 3 Andreas Fransson -86 IF Göta 58,32         
             
  KVINNOR  100 M HÄCK  Vind 2,04         
 1 Erica Persson -88 IF Göta 14.30         
             
  KVINNOR  100 M  Vind 2,23         
 1 Elin Lundqvist -86 IF Göta 12,28         
 2 Erika Mårtensson  IF Göta 12,44         
 3 Linnea Norrman -87 IF Göta 12,49         
 4 Sofie Wadelius -82 IF Göta 12,64         
 5 Josefin Johansson -88 Eds SK 13,08         
 6 Malin Bjergestam -88 Kils AIK Friidrott 13,26         
             
  KVINNOR  200 M  Vind 1,01         
 1 Elin Lundqvist -86 IF Göta 24,98         
 2 Erica Mårtensson -79 IF Göta 25,01         
 3 Linnea Norrman -87 IF Göta 25,88         
 4 Malin Olsson -88 Kils AIK Friidrott 26,39         
             
  KVINNOR  DISKUS           
 1 Angela Åkesson  Kils AIK Friidrott 42,4         
 2 Sofia Larsson -88 IF Göta 40,33         
             
  KVINNOR  LÄNGD           
 1 Erica Persson -88 IF Göta 5,56 1,67        
             
  KVINNOR  TRESTEG           
 1 Linda Svensson -83 IF Göta 11,92 2,38 10,54 1,92       
 2 Erica Persson -88 IF Göta 11,84 4,04        
             
  KVINNOR  SPJUT           
 1 Izabel Savic -83 IF Göta 45,51         
             
             

Uppdaterad: 02 APR 2010 14:18
Skribent: Mats Svärdsen

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: This is a mailto link

Se all info