Hoppa till sidans innehåll

7 juli, Sunne Spelen, Sunne


  Resultat   Sunne-spelen 7 juli

    MÄN 100 M    Motvind

1 Mathias Dufournier -90 IK Vikings FIK 11.57
2 Andreas Larsson -89 IFK Sunne 13.46
3 Kristian Skärén -90 IFK Sunne 13.56

    MÄN HÖJD    
1 Andreas Larsson -89 IFK Sunne 1.73
2 Andreas Persson -91 SK Bore 1.55
3 Kristian Skärén -90 IFK Sunne 1.50

    MÄN LÄNGD    
1 Mathias Dufournier -90 IK Vikings FIK 6.45 +2,5 6,35 +1,7
2 Kristian Skärén -90 IFK Sunne 5.23 +1,8

    P15 100 M    Motvind
1 Anders Teigen -92 Kils AIK 12.10
2 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 12.91
3 Oscar Jansson -92 IFK Sunne 13.16
4 Sven Visser -93 SK Bore 13.27
5 Alexander Eriksson -93 Ransäters AIS 14.10

    P15 800 M    
1 Axel Danielsson-Meiling -92 KFUM Arvika 2.23,74

    P15 HÖJD    
1 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 1.58
2 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 1.55
3 Alexander Eriksson -93 Ransäters AIS 1.50

    P15 LÄNGD    
1 Oscar Jansson -92 IFK Sunne 5.18 +3,1
2 Sven Visser -93 SK Bore 4.97 +2,2 4,88 +1,9
3 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 4.89 +4,0
4 Alexander Eriksson -93 Ransäters AIS 4.74 +3,6
5 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 4.65 +2,3

    P15 TRESTEG    
1 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 11.08 +2,4 10,98 +1,9
2 Sven Visser -93 SK Bore 10.40 +2,1 10,06 +1,2
3 Alexander Eriksson -93 Ransäters AIS 9.89 +2,2 9,39 +1,9

    P15 KULA 4,0    
1 Sebastian Thörngren -93 SK Bore 14.00
2 Johannes Henriksson -93 IF Göta 12.53
3 Oscar Jansson -92 IFK Sunne 12.16

    P15 SPJUT 600    
1 Sebastian Thörngren -93 SK Bore 56.10
2 Johannes Henriksson -93 IF Göta 49.65
3 Alexander Eriksson -93 Ransäters AIS 37.08
4 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 33.26
5 Fredrik Gaarder -93 Askim IF, NOR 29.56

    P13 80 M    Motvind
1 Fredrik Finstad -94 Ekshärad FI 11.36
2 Albin Jönsson -94 IK Vikings FIK 12.04
3 Petter Nyström -94 IFK Sunne 12.32

    P13 800 M    
1 Fredrik Finstad -94 Ekshärad FI 2.23,78
2 Patrik Carlsson -94 IFK Sunne 2.47,68
3 Martin Jakobsson -94 SK Bore 2.49,35

    P13 HÖJD    
1 Gustaf Eriksson -94 IFK Sunne 1.38
2 Albin Jönsson -94 IK Vikings FIK 1.30
3 Patrik Carlsson -94 IFK Sunne 1.20

    P13 LÄNGD ZON    Medvind
1 Albin Jönsson -94 IK Vikings FIK 4.39
2 Petter Nyström -94 IFK Sunne 4.20
3 Gustaf Eriksson -94 IFK Sunne 3.39
4 Henrik Persson -94 Filipstads FIK 3.10

    P13 KULA 3,0    
1 Jonathan Jardelid -94 SK Bore 11.88
2 Anders Hansson -94 IFK Sunne 11.26
3 Albin Jönsson -94 IK Vikings FIK 8.05
4 Patrik Carlsson -94 IFK Sunne 7.99
5 Henrik Persson -94 Filipstads FIK 6.45

    P13 SPJUT 400    
1 Filip Löfvenholm -94 SK Bore 38.52
2 Johan Bjuremo -95 SK Bore 38.09
3 Adam Maschel -95 SK Bore 34.74
4 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 25.87
5 Martin Jakobsson -94 SK Bore 25.61
6 Kai Larsson -96 IFK Sunne 14.19

    P12 80 M  HEAT 1  Vind -1,7
1 Oskar Törling -95 IFK Sunne 11.97 Final
2 Martin Jonsson -95 SK Bore 12.06 Final
3 Sicco Sirsuwan -95 IFK Sunne 12.66 Final
4 Sebastian Möörk -95 IFK Sunne 12.71 Final

    P12 80 M  HEAT 2  Vind -1,5
1 Lars Håkansson -95 IFK Sunne 11.90 Final
2 Philip Nilsson -95 IFK Sunne 12.89 Final
3 Robin Persson -95 IFK Sunne 14.65

    P12 80 M  FINAL  Motvind
1 Lars Håkansson -95 IFK Sunne 11.86
2 Martin Jonsson -95 SK Bore 12.00
3 Oskar Törling -95 IFK Sunne 12.05
4 Sicco Sirsuwan -95 IFK Sunne 12.73
5 Philip Nilsson -95 IFK Sunne 12.79
6 Sebastian Möörk -95 IFK Sunne 12.90

    P12 800 M    
1 Lars Håkansson -95 IFK Sunne 2.45,07
2 Adrian Nilsson -95 SK Bore 2.45,98
- Oskar Törling -95 IFK Sunne bröt

    P12 HÖJD    
1 Adam Maschel -95 SK Bore 1.42
2 Sebastian Möörk -95 IFK Sunne 1.30
3 Adrian Nilsson -95 SK Bore 1.30
4 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika 1.25
5 Philip Nilsson -95 IFK Sunne 1.20
6 Martin Jonsson -95 SK Bore 1.20
7 Robin Persson -95 IFK Sunne 1.20

    P12 LÄNGD ZON    Medvind
1 Lars Håkansson -95 IFK Sunne 4.06
2 Martin Jonsson -95 SK Bore 4.05
3 Sicco Sirsuwan -95 IFK Sunne 3.92
4 Philip Nilsson -95 IFK Sunne 3.88
5 Oskar Törling -95 IFK Sunne 3.83
6 Adrian Nilsson -95 SK Bore 3.78
7 Sebastian Möörk -95 IFK Sunne 3.73
8 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika 3.60

    P12 KULA 3,0    
1 Sicco Sirsuwan -95 IFK Sunne 9.00
2 Adam Maschel -95 SK Bore 8.86
3 Gustav Åkerberg -95 IFK Sunne 8.84
4 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika 7.31
5 Martin Jonsson -95 SK Bore 6.99
6 Philip Nilsson -95 IFK Sunne 6.89
7 Adrian Nilsson -95 SK Bore 5.46

    P11 60 M  HEAT 1  Vind -2,3
1 Anders Olsson -96 Ransäters AIS 9.50 Final
2 Johan Alin -96 IF Göta 10.51 Final
3 Martin Gustafsson -96 IFK Sunne 11.27
4 Kai Larsson -96 IFK Sunne 11.47

    P11 60 M  HEAT 2  Vind -2,3
1 Eric Johansson -96 IFK Kristinehamn 8.98 Final
2 Fabio de Andrade -96 KFUM Arvika 9.38 Final
3 Patrik Skärlén -96 IFK Sunne 9.85 Final
4 Pontus Christensson -96 IFK Likenäs 9.90 Final
5 Vidar Visser -96 SK Bore 11.31

    P11 60 M  FINAL  Motvind
1 Eric Johansson -96 IFK Kristinehamn 9.01
2 Anders Olsson -96 Ransäters AIS 9.20
3 Fabio de Andrade -96 KFUM Arvika 9.35
4 Patrik Skärlén -96 IFK Sunne 9.81
5 Pontus Christensson -96 IFK Likenäs 9.95
6 Johan Alin -96 IF Göta 10.47

    P11 400 M    
1 Eric Johansson -96 IFK Kristinehamn 1.09,54
2 Oskar Warg -96 KFUM Arvika 1.11,51
3 Martin Axelsson -96 Trollhättans IF 1.14,31
4 Anders Olsson -96 Ransäters AIS 1.17,53
5 Felix Sandström -96 IK Vikings FIK 1.19,44
6 Johan Alin -96 IF Göta 1.21,50
7 Pontus Christensson -96 IFK Likenäs 1.25,79
8 Kai Larsson -96 IFK Sunne 1.26,82

    P11 HÖJD    
1 Oskar Warg -96 KFUM Arvika 1.33
2 Eric Johansson -96 IFK Kristinehamn 1.20
3 Josef Dhaher -96 IFK Sunne 1.15
3 Johan Alin -96 IF Göta 1.15
5 Fabio de Andrade -96 KFUM Arvika 1.15
6 Pontus Christensson -96 IFK Likenäs 1.15
7 Martin Axelsson -96 Trollhättans IF 1.10
8 Elias Dahlgren -96 IFK Sunne 1.10
9 Vidar Visser -96 SK Bore 1.05

    P11 LÄNGD ZON    Medvind
1 Eric Johansson -96 IFK Kristinehamn 4.36
2 Oskar Warg -96 KFUM Arvika 4.17
3 Anders Olsson -96 Ransäters AIS 4.06
4 Pontus Christensson -96 IFK Likenäs 3.87
5 Fabio de Andrade -96 KFUM Arvika 3.71
6 Johan Alin -96 IF Göta 3.65
7 Roberto Arriagada -96 IFK Sunne 3.64
8 Elias Dahlgren -96 IFK Sunne 3.55
9 Josef Dhaher -96 IFK Sunne 3.40
10 Felix Sandström -96 IK Vikings FIK 3.36
11 Vidar Visser -96 SK Bore 3.30

    P11 KULA 2,0    
1 Oskar Warg -96 KFUM Arvika 9.13
2 Josef Dhaher -96 IFK Sunne 8.87
3 Martin Gustafsson -96 IFK Sunne 8.47
4 Eric Johansson -96 IFK Kristinehamn 8.25
5 Anders Olsson -96 Ransäters AIS 7.87
6 Elias Dahlgren -96 IFK Sunne 7.75
7 Pontus Christensson -96 IFK Likenäs 7.51
8 Kai Larsson -96 IFK Sunne 7.50
9 Vidar Visser -96 SK Bore 6.28
10 Felix Sandström -96 IK Vikings FIK 5.92

    P10 60 M    Motvind
1 Oscar Jansson -97 IFK Kristinehamn 9.23
2 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 9.48
3 Daniel Thorén -97 Ransäters AIS 9.56
4 Lucas Rådström -97 Kils AIK 9.71
5 Viktor Vålvik -97 IFK Sunne 10.04
6 Andrée Nilsson -97 SK Bore 10.29

    P10 400 M    
1 Daniel Thorén -97 Ransäters AIS 1.13,89
2 Oscar Jansson -97 IFK Kristinehamn 1.15,00
3 Lucas Rådström -97 Kils AIK 1.17,31
4 Andrée Nilsson -97 SK Bore 1.17,95
5 Marcus Risberg -97 IFK Sunne 1.29,04

    P10 HÖJD    
1 Andrée Nilsson -97 SK Bore 1.30
2 Lucas Rådström -97 Kils AIK 1.25
3 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 1.20
4 Daniel Thorén -97 Ransäters AIS 1.15
5 Marcus Risberg -97 IFK Sunne 1.00

    P10 LÄNGD ZON    Medvind
1 Lucas Rådström -97 Kils AIK 4.02
2 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 3.83
3 Daniel Thorén -97 Ransäters AIS 3.79
4 Andrée Nilsson -97 SK Bore 3.65
5 Marcus Risberg -97 IFK Sunne 2.95

    P10 KULA 2,0    
1 Andrée Nilsson -97 SK Bore 8.28
2 Lucas Rådström -97 Kils AIK 7.40
3 Kim Fransson -97 SK Bore 6.94
4 Daniel Thorén -97 Ransäters AIS 6.65

    P9 60 M  HEAT 1  Vind -2,2
1 Johan Grönqvist -98 IFK Sunne 10.16 Final
2 Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 10.59 Final
3 Erik Olsson -98 Ransäters AIS 10.85 Final
4 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 10.86 Final
5 Filip Nilsson -98 IFK Likenäs 10.87 Final
6 Isak Norberg -98 IK Vikings FIK 11.38

    P9 60 M  HEAT 2  Vind -3,7
1 Elis Berg -98 IFK Sunne 10.67 Final
2 Simon Hjortenbo -98 IFK Sunne 11.02
3 Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta 11.09
4 Markus Asplund -98 SK Bore 11.11
5 Simon Lundberg -98 IK Vikings FIK 11.62
6 Rasmus Sandström -98 IK Vikings FIK 11.90

    P9 60 M  FINAL  Motvind
1 Johan Grönqvist -98 IFK Sunne 10.11
2 Elis Berg -98 IFK Sunne 10.61
3 Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 10.77
4 Erik Olsson -98 Ransäters AIS 10.86
5 Filip Nilsson -98 IFK Likenäs 10.95
6 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 10.97

    P9 400 M    
1 Elis Berg -98 IFK Sunne 1.21,35
2 Johan Grönqvist -98 IFK Sunne 1.22,69
3 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 1.24,10
4 Erik Olsson -98 Ransäters AIS 1.25,10
5 Filip Nilsson -98 IFK Likenäs 1.26,73
6 Simon Lundberg -98 IK Vikings FIK 1.29,45
7 Isak Norberg -98 IK Vikings FIK 1.36,59

    P9 HÖJD    
1 Markus Asplund -98 SK Bore 1.19
2 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 1.15
3 Erik Olsson -98 Ransäters AIS 1.10
4 Johan Grönqvist -98 IFK Sunne 1.05
5 Filip Nilsson -98 IFK Likenäs 1.00
6 Simon Lundberg -98 IK Vikings FIK 1.00
7 Elis Berg -98 IFK Sunne 1.00
8 Rasmus Sandström -98 IK Vikings FIK 0.95
9 Isak Norberg -98 IK Vikings FIK 0.90

    P9 LÄNGD ZON    Medvind
1 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 3.34
2 Erik Olsson -98 Ransäters AIS 3.31
3 Filip Nilsson -98 IFK Likenäs 3.24
4 Simon Hjortenbo -98 IFK Sunne 3.16
5 Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 3.08
6 Johan Grönqvist -98 IFK Sunne 3.08
7 Markus Asplund -98 SK Bore 3.05
8 Elis Berg -98 IFK Sunne 2.95
9 Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta 2.79
10 Isak Norberg -98 IK Vikings FIK 2.75
11 Rasmus Sandström -98 IK Vikings FIK 2.66
12 Simon Lundberg -98 IK Vikings FIK 2.59

    P9 KULA 2,0    
1 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 8.12
2 Filip Nilsson -98 IFK Likenäs 6.41
3 Rasmus Sandström -98 IK Vikings FIK 5.61
4 Simon Lundberg -98 IK Vikings FIK 5.46
5 Erik Olsson -98 Ransäters AIS 5.43
6 Markus Asplund -98 SK Bore 5.17
7 Isak Norberg -98 IK Vikings FIK 4.98

    P8 60 M  HEAT 1  Vind -2,2
1 Richard Magnusson -99 IFK Sunne 12.08 Final
2 Alexander Christensson -00 IFK Likenäs 12.43 Final
3 Julius Berg -00 IFK Sunne 12.77 Final
4 Lucas Nyström -00 IFK Likenäs 12.97 Final

    P8 60 M  HEAT 2  Vind -2,6
1 Adam Vestlund -00 Kils AIK 11.48 Final
2 Stefan Olsson -99 IFK Likenäs 12.24 Final
3 Arvid Andersson -01 Filipstads FIK 13.02
4 André Styffe -00 IFK Likenäs 13.26
5 Albin Holm -99 IFK Sunne 13.55

    P8 60 M  FINAL  Motvind
1 Adam Vestlund -00 Kils AIK 11.41
2 Richard Magnusson -99 IFK Sunne 11.85
3 Stefan Olsson -99 IFK Likenäs 12.24
4 Alexander Christensson -00 IFK Likenäs 12.29
5 Julius Berg -00 IFK Sunne 12.71
6 Lucas Nyström -00 IFK Likenäs 13.00

    P8 400 M    
1 Richard Magnusson -99 IFK Sunne 1.35,61
2 Stefan Olsson -99 IFK Likenäs 1.35,62
3 Adam Vestlund -00 Kils AIK 1.37,45
4 Lucas Nyström -00 IFK Likenäs 1.41,05
5 Olle Jansson -00 IFK Sunne 1.41,29
6 Albin Holm -99 IFK Sunne 1.49,16
7 Alexander Christensson -00 IFK Likenäs 1.50,06
8 André Styffe -00 IFK Likenäs 1.56,11

    P8 HÖJD    
1 Adam Vestlund -00 Kils AIK 0.95
2 Julius Berg -00 IFK Sunne 0.95
3 Richard Magnusson -99 IFK Sunne 0.85
- Albin Holm -99 IFK Sunne 0.00

    P8 LÄNGD ZON    Medvind
1 Adam Vestlund -00 Kils AIK 3.00
2 Stefan Olsson -99 IFK Likenäs 2.75 2.69
3 Richard Magnusson -99 IFK Sunne 2.75 2.68
4 Julius Berg -00 IFK Sunne 2.36
5 Alexander Christensson -00 IFK Likenäs 2.27
6 André Styffe -00 IFK Likenäs 2.19
7 Lucas Nyström -00 IFK Likenäs 2.18
8 Albin Holm -99 IFK Sunne 2.14
9 Olle Jansson -00 IFK Sunne 1.96

    P8 KULA 2,0    
1 Adam Vestlund -00 Kils AIK 4.70
2 Alexander Christensson -00 IFK Likenäs 4.19
3 Richard Magnusson -99 IFK Sunne 4.06
4 Stefan Olsson -99 IFK Likenäs 3.86
5 Albin Holm -99 IFK Sunne 3.80

    KVINNOR 100 M    Motvind
1 Sofia Thorin -89 Kils AIK 13.13

    F15 100 M    Motvind
1 Ida Thorin -92 Kils AIK 13.98
2 Moa Larsson -93 IFK Sunne 14.23
3 Josefin Ekberg -93 IFK Kristinehamn 14.42
4 Sofia Jakobsson -92 SK Bore 14.58
5 Elin Nilsson -93 IK Vikings FIK 14.68
6 Jessica Smith -93 SK Bore 14.89

    F15 800 M    
1 Janna Ballangrud -93 Brandbu IF, NOR 2.45,24
2 Sofie Hallman -92 Sävedalens AIK 2.51,32

    F15 HÖJD    
1 Ida Hansen -93 KFUM Arvika 1.46

    F15 LÄNGD    
1 Elin Nilsson -93 IK Vikings FIK 4.69 +2,4 4,40 +1,9
2 Josefin Ekberg -93 IFK Kristinehamn 4.68 +1,6
3 Sofie Hallman -92 Sävedalens AIK 4.63 +2,6 4,55 +1,6
4 Moa Larsson -93 IFK Sunne 4.58 +2,0

    F15 TRESTEG    
1 Moa Larsson -93 IFK Sunne 10.09 +2,5 9,69 +1,6
2 Ida Hansen -93 KFUM Arvika 9.99 +3,1 9,89 +2,0
3 Elin Nilsson -93 IK Vikings FIK 9.96 +2,4 9,49 +1,5
4 Sofie Hallman -92 Sävedalens AIK 9.93 +2,6 9,89 +1,5
5 Josefin Ekberg -93 IFK Kristinehamn 9.69 +2,2 9,61 +1,2

    F15 KULA 3,0    
1 Erika Fredriksson -93 IFK Sunne 9.04

    F15 SPJUT 400    
1 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 36.11
2 Erika Fredriksson -93 IFK Sunne 29.59
3 Sofia Jakobsson -92 SK Bore 25.05

    F13 80 M    Motvind
1 Emma Olsson -94 Kils AIK 11.51
2 Elin Axelsson -94 Trollhättans IF 11.85
3 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 12.60
4 Johanna Tronnler -94 IK Vikings FIK 12.89
5 Jessica Bohman -94 IFK Kristinehamn 13.07

    F13 800 M    
1 Lisa Engman -94 Kils AIK 2.36,76

    F13 HÖJD    
1 Gabriella Olofsson -94 Ullevi FK 1.38
2 Lisa Engman -94 Kils AIK 1.29
3 Johanna Tronnler -94 IK Vikings FIK 1.23
4 Erika Axelsson -94 IFK Likenäs 1.20
5 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 1.10
6 Jessica Bohman -94 IFK Kristinehamn 1.10

    F13 LÄNGD ZON    Motvind
1 Lisa Engman -94 Kils AIK 4.37
2 Emma Olsson -94 Kils AIK 4.29
3 Christin Andersson -94 Filipstads FIK 4.25
4 Elin Axelsson -94 Trollhättans IF 4.16
5 Johanna Bergh -94 IFK Sunne 4.10
6 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 3.94
7 Erika Johansson -94 IFK Sunne 3.89
8 Erika Axelsson -94 IFK Likenäs 3.87
9 Johanna Tronnler -94 IK Vikings FIK 3.77
10 Jessica Bohman -94 IFK Kristinehamn 3.55

    F13 KULA 2,0    
1 Martina Borgler -94 SK Bore 13.36
2 Frida Olsson -94 SK Bore 12.33
3 Ann-Clara Rydberg -94 SK Bore 9.23
4 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 9.01
5 Lisa Engman -94 Kils AIK 8.08
6 Christin Andersson -94 Filipstads FIK 7.89
7 Jessica Bohman -94 IFK Kristinehamn 6.40

    F13 SPJUT 400    
1 Frida Olsson -94 SK Bore 37.94
2 Martina Borgler -94 SK Bore 34.55
3 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 22.99
4 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 18.58
5 Caroline Tidesten -94 IK Vikings FIK 18.41
6 Jessica Bohman -94 IFK Kristinehamn 16.21

    F12 80 M  HEAT 1  Motvind
1 Sandra Olsson -95 SK Bore 12.15 Final
2 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 12.53 Final
3 Ebba Bergkvist -95 IFK Sunne 13.44
4 Helén Nilsson -95 SK Bore 13.47

    F12 80 M  HEAT 2  Motvind
1 Susanne Schüssler -95 IFK Sunne 11.59 Final
2 Andrea Holm -95 IFK Sunne 12.15 Final
3 Lisa Sandström -95 IFK Sunne 12.72 Final
4 Stine Lien -95 Kongsvinger IL, NOR 12.82 Final
5 Johanna Sjöström -95 Ransäters AIS 14.31
6 Mikaela Sandqvist -95 IK Vikings FIK 14.72

    F12 80 M  FINAL  Motvind
1 Susanne Schüssler -95 IFK Sunne 11.72
2 Sandra Olsson -95 SK Bore 12.02
3 Andrea Holm -95 IFK Sunne 12.23
4 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 12.57
5 Lisa Sandström -95 IFK Sunne 12.62
- Stine Lien -95 Kongsvinger IL, NOR ej start

    F12 800 M    
1 Sandra Olsson -95 SK Bore 2.37,97
2 Susanne Schüssler -95 IFK Sunne 3.00,69
3 Andrea Holm -95 IFK Sunne 3.01,25
4 Helén Nilsson -95 SK Bore 3.15,87

    F12 HÖJD    
1 Nathalie Nordström -95 IFK Sunne 1.32
2 Andrea Holm -95 IFK Sunne 1.26
3 Sofia Petersson -95 IFK Sunne 1.20
4 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 1.15
5 Johanna Sjöström -95 Ransäters AIS 1.00
6 Mikaela Sandqvist -95 IK Vikings FIK 0.95

    F12 LÄNGD ZON    Motvind
1 Susanne Schüssler -95 IFK Sunne 4.11
2 Lisa Sandström -95 IFK Sunne 4.10
3 Sandra Olsson -95 SK Bore 4.08
4 Andrea Holm -95 IFK Sunne 3.77
5 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 3.61
6 Helén Nilsson -95 SK Bore 3.57
7 Ebba Bergkvist -95 IFK Sunne 3.31
8 Johanna Sjöström -95 Ransäters AIS 3.13
9 Mikaela Sandqvist -95 IK Vikings FIK 2.81

    F12 KULA 2,0    
1 Sofia Karlsson -95 IFK Sunne 8.35
2 Ebba Bergkvist -95 IFK Sunne 8.00
3 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 7.65
4 Andrea Holm -95 IFK Sunne 7.14
5 Susanne Schüssler -95 IFK Sunne 6.93
6 Johanna Sjöström -95 Ransäters AIS 6.48

    F11 60 M  HEAT 1  Vind -3,8
1 Felicia Edgren -96 IFK Sunne 9.58 Final
2 Anna Jansson -96 Kils AIK 9.83 Final
3 Marie Hedell -96 IK Vikings FIK 10.00 Final
4 Linn Edgren -96 IFK Sunne 10.84
5 Hanna Olsson -96 IFK Sunne 10.97

    F11 60 M  HEAT 2  Vind -2,7
1 Marie Olsson -96 Kils AIK 9.68 Final
2 Kristin Sjöö -96 IK Vikings FIK 10.07
3 Alva Englund -96 Säffle FIK 10.36
4 Sanna Olsson -96 Ransäters AIS 11.19
5 Erika Magnusson -96 IFK Sunne 11.23

    F11 60 M  HEAT 3  Vind -2,2
1 Julia Jansson -96 Kils AIK 9.43 Final
2 Amanda Norberg -96 IK Vikings FIK 10.03 Final
3 Emmy Lundén -96 IFK Sunne 10.10
4 Moa Nordstrand -96 Ransäters AIS 10.21
5 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 11.03

    F11 60 M  FINAL  Motvind
1 Julia Jansson -96 Kils AIK 9.39
2 Felicia Edgren -96 IFK Sunne 9.49
3 Marie Olsson -96 Kils AIK 9.60
4 Anna Jansson -96 Kils AIK 9.81
5 Marie Hedell -96 IK Vikings FIK 10.16
6 Amanda Norberg -96 IK Vikings FIK 10.33

    F11 400 M    
1 Felicia Edgren -96 IFK Sunne 1.17,62
2 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 1.18,02
3 Marie Hedell -96 IK Vikings FIK 1.18,97
4 Moa Nordstrand -96 Ransäters AIS 1.20,47
5 Alva Englund -96 Säffle FIK 1.20,91

    F11 HÖJD    
1 Moa Nordstrand -96 Ransäters AIS 1.30
2 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 1.20
3 Julia Jansson -96 Kils AIK 1.20
4 Anna Jansson -96 Kils AIK 1.20
5 Marie Olsson -96 Kils AIK 1.15
6 Hanna Olsson -96 IFK Sunne 1.15
7 Felicia Edgren -96 IFK Sunne 1.15
8 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika 1.10
9 Amanda Norberg -96 IK Vikings FIK 1.05
9 Marie Hedell -96 IK Vikings FIK 1.05
11 Kristin Sjöö -96 IK Vikings FIK 1.00
12 Linn Edgren -96 IFK Sunne 1.00

    F11 LÄNGD ZON    
1 Anna Jansson -96 Kils AIK 4.14
2 Julia Jansson -96 Kils AIK 3.95
3 Moa Nordstrand -96 Ransäters AIS 3.87 3.87
4 Felicia Edgren -96 IFK Sunne 3.87 3.85
5 Marie Olsson -96 Kils AIK 3.65
6 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika 3.47
7 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 3.44 3.44
8 Sanna Olsson -96 Ransäters AIS 3.44 3.39
9 Emmy Lundén -96 IFK Sunne 3.40
10 Kristin Sjöö -96 IK Vikings FIK 3.37
11 Hanna Olsson -96 IFK Sunne 3.28
12 Erika Magnusson -96 IFK Sunne 3.24
13 Alva Englund -96 Säffle FIK 3.21
14 Evelyn Wahlberg -96 Nyköpings BIS 3.11
15 Marie Hedell -96 IK Vikings FIK 3.10
16 Linn Edgren -96 IFK Sunne 3.00
17 Amanda Norberg -96 IK Vikings FIK 2.76

    F11 KULA 2,0    
1 Evelyn Wahlberg -96 Nyköpings BIS 8.28
2 Moa Nordstrand -96 Ransäters AIS 7.72
3 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 6.72
4 Marie Olsson -96 Kils AIK 6.69
5 Alva Englund -96 Säffle FIK 6.63
6 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika 5.97
7 Marie Hedell -96 IK Vikings FIK 5.86
8 Amanda Norberg -96 IK Vikings FIK 5.81
9 Sanna Olsson -96 Ransäters AIS 5.36
10 Emmy Lundén -96 IFK Sunne 5.29
11 Erika Magnusson -96 IFK Sunne 5.29
12 Julia Jansson -96 Kils AIK 4.95
13 Kristin Sjöö -96 IK Vikings FIK 4.70
14 Anna Jansson -96 Kils AIK 4.57

    F10 60 M  HEAT 1  Motvind
1 Matilda Arlestrand -97 IFK Sunne 9.64 Final
2 Therese Karlsson -97 Ransäters AIS 10.04 Final
3 Moa Carlsson -97 IFK Kristinehamn 10.17 Final
4 Linnea Johansson -97 SK Bore 10.23 Final
5 Kjellina Pettersson -97 IK Vikings FIK 10.32 Final
6 Silje Olsson -97 IFK Likenäs 10.79

    F10 60 M  HEAT 2  Vind -3,1
1 Isabelle Asplund -97 IFK Sunne 10.53
2 Ellen Johansson -97 IFK Sunne 10.55
3 Kristin Tidesten -97 IK Vikings FIK 10.59
4 Sofia Welenstrand -97 SK Bore 10.60
5 Louise Sjöström -97 Ransäters AIS 10.90
6 Erica Edström -97 IFK Kristinehamn 10.98

    F10 60 M  HEAT 3  Vind -3,2
1 Julia Kjellberg -97 SK Bore 10.27 Final
2 Ella Sjödin -97 SK Bore 10.54
3 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 10.65
4 Moa Hollstedt -97 IFK Kristinehamn 10.97
5 Erica Sandqvist -97 IK Vikings FIK 11.13
6 Saga Olsson -97 IFK Sunne 11.43

    F10 60 M  FINAL  Motvind
1 Matilda Arlestrand -97 IFK Sunne 9.67
2 Therese Karlsson -97 Ransäters AIS 9.79
3 Linnea Johansson -97 SK Bore 10.04
4 Julia Kjellberg -97 SK Bore 10.08
5 Moa Carlsson -97 IFK Kristinehamn 10.26
6 Kjellina Pettersson -97 IK Vikings FIK 10.40

    F10 400 M    
1 Ella Sjödin -97 SK Bore 1.17,47
2 Julia Kjellberg -97 SK Bore 1.18,96
3 Moa Carlsson -97 IFK Kristinehamn 1.21,42
4 Isabelle Asplund -97 IFK Sunne 1.24,40
5 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 1.26,16
6 Kristin Tidesten -97 IK Vikings FIK 1.26,41
7 Kjellina Pettersson -97 IK Vikings FIK 1.26,53
8 Moa Hollstedt -97 IFK Kristinehamn 1.27,89
9 Erica Edström -97 IFK Kristinehamn 1.29,54
10 Therese Karlsson -97 Ransäters AIS 1.30,43
11 Silje Olsson -97 IFK Likenäs 1.34,24

    F10 HÖJD    
1 Julia Kjellberg -97 SK Bore 1.15
2 Sofia Welenstrand -97 SK Bore 1.13
3 Moa Carlsson -97 IFK Kristinehamn 1.10
4 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 1.05
5 Erica Sandqvist -97 IK Vikings FIK 1.05
6 Therese Karlsson -97 Ransäters AIS 1.00
6 Louise Sjöström -97 Ransäters AIS 1.00
6 Ella Sjödin -97 SK Bore 1.00
9 Isabelle Asplund -97 IFK Sunne 1.00
10 Felicia Johansson -97 SK Bore 1.00
11 Erica Edström -97 IFK Kristinehamn 1.00
12 Moa Hollstedt -97 IFK Kristinehamn 0.95
13 Saga Olsson -97 IFK Sunne 0.90

    F10 LÄNGD ZON    Motvind
1 Matilda Arlestrand -97 IFK Sunne 3.65
2 Julia Kjellberg -97 SK Bore 3.54
3 Linnea Johansson -97 SK Bore 3.52
4 Kjellina Pettersson -97 IK Vikings FIK 3.50
5 Erica Sandqvist -97 IK Vikings FIK 3.40
6 Moa Carlsson -97 IFK Kristinehamn 3.38
7 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 3.29
8 Ellen Johansson -97 IFK Sunne 3.28
9 Silje Olsson -97 IFK Likenäs 3.23
10 Felicia Johansson -97 SK Bore 3.18
11 Sofia Welenstrand -97 SK Bore 3.17
12 Ella Sjödin -97 SK Bore 3.16
13 Erica Edström -97 IFK Kristinehamn 3.15
14 Kristin Tidesten -97 IK Vikings FIK 3.11
15 Therese Karlsson -97 Ransäters AIS 3.09
16 Louise Sjöström -97 Ransäters AIS 3.05
17 Moa Hollstedt -97 IFK Kristinehamn 3.03
18 Saga Olsson -97 IFK Sunne 2.69

    F10 KULA 2,0    
1 Sofia Welenstrand -97 SK Bore 6.80
2 Felicia Johansson -97 SK Bore 6.61
3 Stina Olsson -97 SK Bore 6.40
4 Louise Sjöström -97 Ransäters AIS 6.25
5 Erica Sandqvist -97 IK Vikings FIK 5.91
6 Moa Carlsson -97 IFK Kristinehamn 5.32
7 Julia Kjellberg -97 SK Bore 5.13
8 Ella Sjödin -97 SK Bore 5.12
9 Matilda Arlestrand -97 IFK Sunne 4.82
10 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 4.76
11 Erica Edström -97 IFK Kristinehamn 4.64
12 Therese Karlsson -97 Ransäters AIS 4.55
13 Silje Olsson -97 IFK Likenäs 4.47
14 Ellen Johansson -97 IFK Sunne 4.27

    F9 60 M  HEAT 1  Motvind
1 Linnea Hagström -98 Kils AIK 10.60 Final
2 Cornelia Eriksson -98 IFK Sunne 11.26
3 Rebecka Jönsson -98 IFK Likenäs 11.27
4 Kristin Thoner Karlsson -98 Kils AIK 12.53

    F9 60 M  HEAT 2  Motvind
1 Emma Berggren -98 Säffle FIK 10.35 Final
2 Hilda Jansson -98 IFK Kristinehamn 10.63 Final
3 Emelie Persson -98 IFK Sunne 10.97 Final
4 Louise Vestlund -98 Kils AIK 11.77

    F9 60 M  HEAT 3  Motvind
1 Elina Olsson -98 Kils AIK 10.69 Final
2 Athena Eckervall -98 Ransäters AIS 11.08 Final
3 Emma Stenmark -98 IFK Sunne 11.14
4 Maja Nordstrand -98 Ransäters AIS 12.34

    F9 60 M  FINAL  Motvind
1 Emma Berggren -98 Säffle FIK 10.29
2 Athena Eckervall -98 Ransäters AIS 10.41
3 Elina Olsson -98 Kils AIK 10.44
4 Linnea Hagström -98 Kils AIK 10.52
5 Hilda Jansson -98 IFK Kristinehamn 10.58
6 Emelie Persson -98 IFK Sunne 10.79

    F9 400 M    
1 Elina Olsson -98 Kils AIK 1.23,43
2 Hilda Jansson -98 IFK Kristinehamn 1.30,64

    F9 HÖJD    
1 Linnea Hagström -98 Kils AIK 1.04
2 Athena Eckervall -98 Ransäters AIS 1.04
3 Emma Berggren -98 Säffle FIK 1.04
4 Emelie Persson -98 IFK Sunne 1.04
5 Hilda Jansson -98 IFK Kristinehamn 1.01
6 Maja Nordstrand -98 Ransäters AIS 0.90
7 Louise Vestlund -98 Kils AIK 0.80

    F9 LÄNGD ZON    Motvind
1 Emma Berggren -98 Säffle FIK 3.22
2 Elina Olsson -98 Kils AIK 3.17
3 Linnea Hagström -98 Kils AIK 3.10
4 Emelie Persson -98 IFK Sunne 3.09
5 Hilda Jansson -98 IFK Kristinehamn 2.97
6 Athena Eckervall -98 Ransäters AIS 2.92
7 Emma Stenmark -98 IFK Sunne 2.91
8 Cornelia Eriksson -98 IFK Sunne 2.84
9 Louise Vestlund -98 Kils AIK 2.63
10 Rebecka Jönsson -98 IFK Likenäs 2.36
11 Maja Nordstrand -98 Ransäters AIS 2.35
12 Kristin Thoner Karlsson -98 Kils AIK 2.12

    F9 KULA 2,0    
1 Louise Vestlund -98 Kils AIK 5.70
2 Linnea Hagström -98 Kils AIK 5.69
3 Kristin Thoner Karlsson -98 Kils AIK 5.43
4 Maja Nordstrand -98 Ransäters AIS 5.29
5 Emma Stenmark -98 IFK Sunne 4.69
6 Hilda Jansson -98 IFK Kristinehamn 4.20
7 Athena Eckervall -98 Ransäters AIS 4.15
8 Rebecka Jönsson -98 IFK Likenäs 4.13

    F8 60 M  HEAT 1  Vind -3,0
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK 10.54 Final
2 Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 10.94 Final
3 Alexandra Lill -99 IFK Kristinehamn 11.02 Final
4 Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika 11.28 Final
5 Louise Thorén -99 Ransäters AIS 12.02 Final
6 Viktoria Magnusson -00 IFK Sunne 12.69

    F8 60 M  HEAT 2  Vind -2,3
1 Hanna Olsson -99 Kils AIK 11.46 Final
2 Emilia Hagström -99 IFK Sunne 12.30
3 Miranda Nilsson -00 SK Bore 12.65
4 Julia Eriksson -00 IFK Sunne 12.83
5 Ebba Ranström -99 IFK Sunne 13.04
6 Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika 13.67

    F8 60 M  FINAL  Motvind
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK 10.40
2 Alexandra Lill -99 IFK Kristinehamn 10.78
3 Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 11.07
4 Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika 11.34
5 Hanna Olsson -99 Kils AIK 11.37
6 Louise Thorén -99 Ransäters AIS 11.59

    F8 400 M    
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK 1.26,87
2 Alexandra Lill -99 IFK Kristinehamn 1.28,98
3 Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika 1.34,13
4 Louise Thorén -99 Ransäters AIS 1.35,41

    F8 HÖJD    
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK 1.10
2 Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 0.95
3 Hanna Olsson -99 Kils AIK 0.95
4 Miranda Nilsson -00 SK Bore 0.90
5 Alexandra Lill -99 IFK Kristinehamn 0.90
6 Louise Thorén -99 Ransäters AIS 0.75
7 Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika 0.75

    F8 LÄNGD ZON    Motvind
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK 3.51
2 Alexandra Lill -99 IFK Kristinehamn 3.14
3 Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 2.88 2.85
4 Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika 2.88 2.80
5 Hanna Olsson -99 Kils AIK 2.79
6 Emilia Hagström -99 IFK Sunne 2.68
7 Louise Thorén -99 Ransäters AIS 2.49
8 Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika 2.40
9 Miranda Nilsson -00 SK Bore 2.36
10 Viktoria Magnusson -00 IFK Sunne 2.23
11 Julia Eriksson -00 IFK Sunne 2.08
12 Ebba Ranström -99 IFK Sunne 2.06

    F8 KULA 2,0    
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK 4.84
2 Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika 4.25
3 Hanna Olsson -99 Kils AIK 3.85
4 Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 3.79
5 Miranda Nilsson -00 SK Bore 3.54
6 Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika 3.22
7 Alexandra Lill -99 IFK Kristinehamn 3.13
8 Louise Thorén -99 Ransäters AIS 2.93

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram
Uppdaterad: 30 MAR 2010 22:19 Skribent: Mats Svärdsen

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: This is a mailto link

Se all info