Hoppa till sidans innehåll

Marsspelen Örebro 2011


  Resultat Marsspelen 26-27/3 2011

   Åsbro GoIF och Stocksäters IF arrangerade i Tybblelundshallen, Örebro
 
    MÄN 60 M  HEAT 1    2011-03-26

1   Björn Skoglund -91 Bollnäs FIK 7,19   Final  
2   Daniel Goldman -79 Turebergs FK 7,38   Final  
3   Per Jonsson -88 Bollnäs FIK 7,58   Final  
4   Joakim Andersson -90 KFUM Örebro 7,67   Final  
5   Arvid Berglund -91 Tranås AIF 7,80      
               


    MÄN 60 M  HEAT 2    

1   Hugo Jansson -92 Glanshammars IF 7,09   Final  
2   Oscar Olausson -93 KFUM Kristianstad 7,22   Final  
3   Andreas Efverström -91 Gefle IF 7,50   Final  
4   Saad Alsuadi -96 KFUM Kristianstad 7,53   Final  
5   Erik Karlsson -88 IFK Tumba 8,06      
6   Markus Hopponen -82 Turun Urheiluliitto, FIN 9,90      
               


    MÄN 60 M  FINAL    2011-03-26

1   Hugo Jansson -92 Glanshammars IF 7,11      
2   Björn Skoglund -91 Bollnäs FIK 7,12      
3   Oscar Olausson -93 KFUM Kristianstad 7,21      
4   Daniel Goldman -79 Turebergs FK 7,36      
5   Saad Alsuadi -96 KFUM Kristianstad 7,52      
6   Per Jonsson -88 Bollnäs FIK 7,58      
7   Andreas Efverström -91 Gefle IF 7,77      
8   Joakim Andersson -90 KFUM Örebro 7,79      
               


    MÄN 200 M  HEAT 1    2011-03-27

1   Daniel Andersson -91 Istrums SK 23,64      
2   Henrik Karlsson -92 Linköpings LK 24,53      
3   Markus Hopponen -82 Turun Urheiluliitto, FIN 33,79      
               


    MÄN 200 M  HEAT 2    

1   Björn Skoglund -91 Bollnäs FIK 23,18      
2   Martin Björnsson -96 Sköldinge IF 23,66      
3   Arvid Berglund -91 Tranås AIF 24,85      
               


    MÄN 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Björn Skoglund -91 Bollnäs FIK 23,18      
2   Daniel Andersson -91 Istrums SK 23,64      
3   Martin Björnsson -96 Sköldinge IF 23,66      
4   Henrik Karlsson -92 Linköpings LK 24,53      
5   Arvid Berglund -91 Tranås AIF 24,85      
6   Markus Hopponen -82 Turun Urheiluliitto, FIN 33,79      
               


    MÄN 800 M      2011-03-26

1   Albert Mollén -85 IK Norrköping FI 1.59,42      
2   Grälls Johan Kvarnström -91 Falu IK 1.59,71      
3   Younes Jilali -94 Fredrikshofs FIF 2.00,93      
4   André Ragnelind -91 IF Göta 2.02,13      
5   Arvid Berglund -91 Tranås AIF 2.08,48      
6   Joshua Schultheiss -93 Tibro AIK FIK 2.10,64      
7   Johan Nilsson -80 IF Start 2.13,17      
8   Hassan Araye -79 Falköpings AIK 2.18,24      
               


    MÄN 3000 M      2011-03-27

1   André Ragnelind -91 IF Göta 9.13,01      
2   Jakob Nilsson -84 Örebro AIK 9.23,78      
3   Rasmus Hjort Christensen -95 Sparta, DEN 9.30,91      
4   Jonas Rosengren -72 KFUM Örebro 9.32,20      
5   Carllucas Löfgren -92 Linköpings LK 10.00,90      
6   Johan Nilsson -80 IF Start 10.18,17      
7   Johan Ingjald -87 IF Start 10.47,06      
-   Lars Drageryd -89 KFUM Örebro bröt      
               


    MÄN 60 M HÄCK      2011-03-27

1   Arvid Berglund -91 Tranås AIF 9,10      
2   Erik Karlsson -88 IFK Tumba 12,60      
               


    MÄN HÖJD      2011-03-26

1   Joakim Andersson -90 KFUM Örebro 1,67      
               


    MÄN STAV      2011-03-27

1   Per Drageryd -91 KFUM Örebro 4,27      
2   Joakim Andersson -90 KFUM Örebro 3,47      
3   Johan Björk -91 Istrums SK 2,97      
               


    MÄN LÄNGD      2011-03-27

1   Per Jonsson -88 Bollnäs FIK 6,62      
2   Benjamin Gabrielsen -95 Sparta, DEN 6,53      
3   Rickard Willman -94 Västerås FK 6,50      
4   Erik Ehrlin -90 Ärla IF 6,49      
5   Joakim Andersson -90 KFUM Örebro 6,27      
6   Massin Ait Bouziad -95 Sparta, DEN 5,47      
7   Joakim Johansson -93 Tibro AIK FIK 5,36      
8   Mathias Bengtsson -95 Sparta, DEN 5,31      
9   Erik Karlsson -88 IFK Tumba 4,86      
10   Johan Björk -91 Istrums SK 4,42      
               

 

 
Mathias Bengtsson
Joakim Andersson
Per Jonsson
Erik Ehrlin
Rickard Willman
Joakim Johansson
Johan Björk
Erik Karlsson
Benjamin Gabrielsen
Massin Ait Bouziad
518  494  479  507  529  531
556  601  609  620  603  627
 x    x   626  636  662   x 
 x    x   649   x    x    - 
638   x   441   x   622  650
509  513   x   155  523  536
442  413  436
486  483  472
 x    x   596  653   x    x 
 x    x   536  547  533   x 

    MÄN KULA      2011-03-26

1   Marcus Mattisson -88 KFUM Kristianstad 16,07      
2   Torgny Lindkvist -62 Wedevågs IF 10,58      
3   Hampus Bergman -87 KFUM Örebro 10,22      
4   Otto Jonsson -93 Dals Södra FFI 9,65      
5   Joakim Andersson -90 KFUM Örebro 9,23      
6   Markus Hopponen -82 Turun Urheiluliitto, FIN 7,03      
               


    P17 60 M  HEAT 1    2011-03-26

1   Eddy Meyerdiercks -95 IF Hagen 7,34   Final  
2   Oskar Nilsson -94 Bålsta IK 7,63   Final  
3   Philip Andersson -95 SOK Träff 7,83      
4   August Duelund -95 Sparta, DEN 7,92      
5   Oskar Greilert -95 Hanvikens SK 8,00      
6   Andreas Ringstam -95 Gefle IF 8,24      
               


    P17 60 M  HEAT 2    

1   Benjamin Gabrielsen -95 Sparta, DEN 7,45   Final  
2   Jacob Rhan -94 Glanshammars IF 7,46   Final  
3   Daniel Kamlin -94 Karlskoga FIF 7,58   Final  
4   Adam Helgesson -95 Stocksäters IF 7,90      
5   Ville Lindholm -95 IFK Tumba 8,08      
6   Anton Sysoev -95 Väsby IK 8,29      
7   Michael Chlebek -95 Väsby IK 8,37      
               


    P17 60 M  HEAT 3    

1   Daniel Erkas -95 Huddinge AIS 7,41   Final  
2   Martin Lindén -94 Hanvikens SK 7,44   Final  
3   Henrik Hultgren -95 KFUM Örebro 7,64   Final  
4   Mathias Bengtsson -95 Sparta, DEN 7,66      
5   Martin Löfblom -95 Hanvikens SK 7,73      
6   Massin Ait Bouziad -95 Sparta, DEN 7,93      
               


    P17 60 M  FINAL    2011-03-26

1   Daniel Erkas -95 Huddinge AIS 7,26      
2   Eddy Meyerdiercks -95 IF Hagen 7,39      
3   Benjamin Gabrielsen -95 Sparta, DEN 7,40      
4   Martin Lindén -94 Hanvikens SK 7,43      
5   Jacob Rhan -94 Glanshammars IF 7,50      
6   Henrik Hultgren -95 KFUM Örebro 7,58      
7   Daniel Kamlin -94 Karlskoga FIF 7,61      
8   Oskar Nilsson -94 Bålsta IK 7,73      
               


    P17 200 M  HEAT 1    2011-03-27

1   Martin Löfblom -95 Hanvikens SK 24,73      
2   Oskar Greilert -95 Hanvikens SK 25,86      
3   Andreas Ringstam -95 Gefle IF 27,60      
               


    P17 200 M  HEAT 2    

1   Martin Lindén -94 Hanvikens SK 23,96      
2   Ville Lindholm -95 IFK Tumba 25,98      
3   Adam Helgesson -95 Stocksäters IF 26,31      
               


    P17 200 M  HEAT 3    

1   Eddy Meyerdiercks -95 IF Hagen 23,88      
2   Dennis Elms-Jansson -95 Huddinge AIS 24,35      
3   Henrik Hultgren -95 KFUM Örebro 24,63      
               


    P17 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Eddy Meyerdiercks -95 IF Hagen 23,88      
2   Martin Lindén -94 Hanvikens SK 23,96      
3   Dennis Elms-Jansson -95 Huddinge AIS 24,35      
4   Henrik Hultgren -95 KFUM Örebro 24,63      
5   Martin Löfblom -95 Hanvikens SK 24,73      
6   Oskar Greilert -95 Hanvikens SK 25,86      
7   Ville Lindholm -95 IFK Tumba 25,98      
8   Adam Helgesson -95 Stocksäters IF 26,31      
9   Andreas Ringstam -95 Gefle IF 27,60      
               


    P17 200 M EXTRA      2011-03-27

1   Benjamin Gabrielsen -95 Sparta, DEN 24,15      
2   Mathias Bengtsson -95 Sparta, DEN 24,65      
3   August Duelund -95 Sparta, DEN 25,35      
4   Sebastian Pedersen -97 Sparta, DEN 28,58      
               


    P17 800 M      2011-03-26

1   Rasmus Hjort Christensen -95 Sparta, DEN 2.12,45      
2   Nicklas Arvidsson -95 IK Westmannia 2.19,33      
3   Ville Lindholm -95 IFK Tumba 2.20,40      
4   Nick Vicente -95 Glanshammars IF 2.26,82      
               


    P17 1500 M      2011-03-27

1   Fredrik Orrsveden -95 Sundbybergs IK 4.31,21      
2   Nicklas Arvidsson -95 IK Westmannia 4.46,55      
3   Andreas Ringstam -95 Gefle IF 5.54,12      
               


    P17 60 M HÄCK      2011-03-27

1   Rickard Willman -94 Västerås FK 8,41      
2   Martin Lindén -94 Hanvikens SK 8,94      
3   August Duelund -95 Sparta, DEN 9,00      
4   Massin Ait Bouziad -95 Sparta, DEN 9,37      
5   Dennis Elms-Jansson -95 Huddinge AIS 9,50      
6   Oskar Greilert -95 Hanvikens SK 9,96      
               


    P17 HÖJD      2011-03-26

1   Martin Lindén -94 Hanvikens SK 1,84      
2   Philip Andersson -95 SOK Träff 1,84      
3   Philip Capobianco -95 KFUM Örebro 1,78      
4   Oskar Greilert -95 Hanvikens SK 1,72      
5   Michael Chlebek -95 Väsby IK 1,55      
               


    P17 STAV      2011-03-27

1   Massin Ait Bouziad -95 Sparta, DEN 2,97      
2   Niclas Wallin -94 KFUM Örebro 2,47      
               


    P17 LÄNGD      2011-03-27

1   Jesper Svensson -94 Tibro AIK FIK 6,33      
2   Martin Löfblom -95 Hanvikens SK 6,04      
3   Daniel Kamlin -94 Karlskoga FIF 5,96      
4   Niclas Wallin -94 KFUM Örebro 5,19      
5   Michael Chlebek -95 Väsby IK 5,16      
6   Andreas Ringstam -95 Gefle IF 5,00      
               

 

 
Andreas Ringstam
Michael Chlebek
Niclas Wallin
Martin Löfblom
Daniel Kamlin
Jesper Svensson
 x   460  491  490   x   500
 x   497  459  504  516   x 
487  351  481  460  519  478
550  590  536   x   597  604
545   x   566   x    x   596
573   x   602  593   x   633

    P17 KULA 5,0      2011-03-26

1   Tim Söderqvist -95 Dals Södra FFI 13,90      
2   Martin Löfblom -95 Hanvikens SK 11,65      
3   Andreas Gustafsson -94 Dals Södra FFI 10,54      
4   Andreas Ringstam -95 Gefle IF 10,10      
               


    P15 60 M      2011-03-26

1   Joakim Lucic -96 Hanvikens SK 7,48      
2   Markus Holmström -96 IF Hagen 7,54      
3   Radyar Mohammad -96 Istrums SK 7,70      
4   Anton Johansson -96 KFUM Örebro 7,77      
5   Tobias Jonsson -96 Dals Södra FFI 7,82      
6   Alexander Thunberg -96 IK Stål 7,97      
7   Henrik Thoms -96 Hanvikens SK 8,32      
               


    P15 200 M  HEAT 1    2011-03-27

1   Tobias Jonsson -96 Dals Södra FFI 25,53      
2   Jesper Frykholm -96 Glanshammars IF 26,05      
3   Henrik Thoms -96 Hanvikens SK 28,46      
               


    P15 200 M  HEAT 2    

1   Martin Björnsson -96 Sköldinge IF 23,69      
2   Anton Johansson -96 KFUM Örebro 24,97      
-   Joakim Lucic -96 Hanvikens SK ej start      
               


    P15 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Martin Björnsson -96 Sköldinge IF 23,69      
2   Anton Johansson -96 KFUM Örebro 24,97      
3   Tobias Jonsson -96 Dals Södra FFI 25,53      
4   Jesper Frykholm -96 Glanshammars IF 26,05      
5   Henrik Thoms -96 Hanvikens SK 28,46      
               


    P15 800 M      2011-03-26

1   Maximilian Markl -96 IK Westmannia 2.19,01      
2   Samuel Hedlund -96 IK Westmannia 2.21,92      
3   Oscar Östebo -96 Glanshammars IF 2.22,47      
4   Carl Valjus -96 Glanshammars IF 2.22,51      
5   Markus Holmström -96 IF Hagen 2.29,0m      
               


    P15 1500 M      2011-03-27

1   Karl Wallén -96 Istrums SK 4.31,62      
2   Carl Valjus -96 Glanshammars IF 4.42,33      
3   Santiago Wilkman -96 Sundbybergs IK 4.45,80      
4   Magnus Ulnits -97 Sparta, DEN 4.46,70      
5   Erland Simonsson -96 Sundbybergs IK 4.47,44      
6   Samuel Hedlund -96 IK Westmannia 4.47,86      
7   Johan Wahlgren -99 IFK Kristinehamn 5.40,93      
               


    P15 60 M HÄCK      2011-03-27

1   Alexander Thunberg -96 IK Stål 9,14      
2   Anton Johansson -96 KFUM Örebro 9,48      
3   Mads Bæk-Larsen -96 Sparta, DEN 9,53      
4   Henrik Thoms -96 Hanvikens SK 9,57      
               


    P15 HÖJD      2011-03-26

1   Linus Falck -96 Hökensås UR 1,79      
2   Henrik Thoms -96 Hanvikens SK 1,76      
3   Hampus Edqvist -96 KFUM Örebro 1,73      
4   Anton Östebo -96 Glanshammars IF 1,57      
               


    P15 STAV      2011-03-27

1   Alfred Delefors-Hedberg -96 GoIF Tjalve 2,97      
2   Henrik Thoms -96 Hanvikens SK 2,77      
-   Jens Roslund -96 Stocksäters IF 0,00      
               


    P15 LÄNGD      2011-03-27

1   William Bergenarp -96 Glanshammars IF 6,02      
2   Joakim Lucic -96 Hanvikens SK 5,78      
3   Tobias Jonsson -96 Dals Södra FFI 5,74      
4   Anton Johansson -96 KFUM Örebro 5,60      
5   Jesper Frykholm -96 Glanshammars IF 5,59      
6   Anton Östebo -96 Glanshammars IF 5,06      
7   Henrik Thoms -96 Hanvikens SK 4,96      
               

 

 
William Bergenarp
Tobias Jonsson
Jesper Frykholm
Henrik Thoms
Joakim Lucic
Anton Johansson
Anton Östebo
 x   590  602   x    -   578
559  551  572  574  559   x 
559   x   554  531   -   534
457  481  455  496  477  488
 x    x   578  533  572  572
362  560   x    x    x    x 
 x   495  360  506  326  421

    P15 KULA 4,0      2011-03-26

1   Anton Johansson -96 KFUM Örebro 13,57      
2   Tobias Jonsson -96 Dals Södra FFI 12,37      
3   Tobias Hagström -96 Istrums SK 12,36      
4   Markus Holmström -96 IF Hagen 8,85      
               


    P14 60 M  HEAT 1    2011-03-26

1   Erik Andersson -97 Wedevågs IF 8,35   Final  
2   Sebastian Pedersen -97 Sparta, DEN 8,50   Final  
3   Sebastian Ruthström -97 Danderyds SK 8,71   Final  
4   Jacob Holmström -97 IF Skade 9,66      
               


    P14 60 M  HEAT 2    

1   Adrian Kamlin -97 Karlskoga FIF 8,08   Final  
2   William Gunnarsson -97 KFUM Örebro 8,24   Final  
3   Andreas Gustafsson -97 Falu IK 8,44   Final  
4   Simon Throgen -97 Karlskoga FIF 8,88   Final  
5   David Svensson -97 Stocksäters IF 9,17   Final  
               


    P14 60 M  FINAL    2011-03-26

1   Adrian Kamlin -97 Karlskoga FIF 7,91      
2   Erik Andersson -97 Wedevågs IF 8,24      
3   William Gunnarsson -97 KFUM Örebro 8,30      
4   Andreas Gustafsson -97 Falu IK 8,32      
5   Sebastian Pedersen -97 Sparta, DEN 8,56      
6   Simon Throgen -97 Karlskoga FIF 9,02      
7   David Svensson -97 Stocksäters IF 9,14      
-   Sebastian Ruthström -97 Danderyds SK ej start      
               


    P14 200 M  HEAT 1    2011-03-27

1   Oskar Jacobson -97 Istrums SK 27,16      
2   Gustav Jacobson -97 Istrums SK 27,89      
3   David Svensson -97 Stocksäters IF 31,11      
4   Jacob Holmström -97 IF Skade 33,24      
               


    P14 200 M  HEAT 2    

1   Filip Jonsson -97 Istrums SK 25,89      
2   Lucas Järpsjö -97 Mariestads AIF 26,50      
3   William Gunnarsson -97 KFUM Örebro 26,58      
4   Albin Johansson -97 Högbo GIF 27,25      
               


    P14 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Filip Jonsson -97 Istrums SK 25,89      
2   Lucas Järpsjö -97 Mariestads AIF 26,50      
3   William Gunnarsson -97 KFUM Örebro 26,58      
4   Oskar Jacobson -97 Istrums SK 27,16      
5   Albin Johansson -97 Högbo GIF 27,25      
6   Gustav Jacobson -97 Istrums SK 27,89      
7   David Svensson -97 Stocksäters IF 31,11      
8   Jacob Holmström -97 IF Skade 33,24      
               


    P14 800 M      2011-03-26

1   Albin Johansson -97 Högbo GIF 2.21,12      
2   Magnus Ulnits -97 Sparta, DEN 2.23,15      
3   Jacob Holmström -97 IF Skade 2.47,45      
4   David Chlebek -97 Väsby IK 2.59,84      
               


    P14 60 M HÄCK      2011-03-27

1   Gustav Jacobson -97 Istrums SK 9,19      
2   Eric Axelius -97 Enköpings AI 9,36      
3   Oskar Jacobson -97 Istrums SK 9,64      
4   Albin Johansson -97 Högbo GIF 9,81      
5   Sebastian Pedersen -97 Sparta, DEN 11,20      
               


    P14 HÖJD      2011-03-26

1   Andreas Gustafsson -97 Falu IK 1,71      
2   Simon Andersson -97 SOK Träff 1,64      
3   Sebastian Ruthström -97 Danderyds SK 1,61      
4   William Gunnarsson -97 KFUM Örebro 1,57      
5   Adrian Kamlin -97 Karlskoga FIF 1,53      
6   Sebastian Pedersen -97 Sparta, DEN 1,45      
7   Simon Throgen -97 Karlskoga FIF 1,40      
               


    P14 STAV      2011-03-27

1   Sebastian Ruthström -97 Danderyds SK 3,27      
2   Albin Fagerblom -97 Falköpings AIK 2,67      
3   Alex Appelgren -97 Tyresö FK 2,57      
               


    P14 LÄNGD      2011-03-27

1   Gustav Jacobson -97 Istrums SK 5,33      
2   Filip Jonsson -97 Istrums SK 5,31      
3   William Gunnarsson -97 KFUM Örebro 5,28      
4   Adrian Kamlin -97 Karlskoga FIF 5,25      
5   Lucas Järpsjö -97 Mariestads AIF 4,86      
6   Sebastian Pedersen -97 Sparta, DEN 4,49      
7   Albin Fagerblom -97 Falköpings AIK 4,42      
8   David Svensson -97 Stocksäters IF 3,97      
9   Oliwer Johnsson -97 Gillberga-Lista IF 3,54      
10   Jacob Holmström -97 IF Skade 3,44      
               

 

 
Filip Jonsson
Albin Fagerblom
Oliwer Johnsson
Adrian Kamlin
Lucas Järpsjö
William Gunnarsson
David Svensson
Jacob Holmström
Sebastian Pedersen
Gustav Jacobson
 x   531   x    x    x   521
411  421  426  442  425  421
 x   344  354
493  485  518  515  525  501
463  466  486   x   485  470
518  489  482  510  507  528
377  397  390  378  372  376
344  338  328
419  449   x    x   429   x 
499   x   501  522  515  533

    P14 KULA 4,0      2011-03-26

1   Sebastian Ruthström -97 Danderyds SK 11,17      
2   Albin Johansson -97 Högbo GIF 10,45      
3   Linus Lindkvist -97 Wedevågs IF 8,91      
4   David Chlebek -97 Väsby IK 7,55      
5   Oliwer Johnsson -97 Gillberga-Lista IF 5,82      
6   Jacob Holmström -97 IF Skade 5,56      
               


    P13 60 M      2011-03-26

1   Jesper Lucic -98 Hanvikens SK 8,17      
2   Pontus Jansson -98 Wedevågs IF 8,31      
3   David Svensson -98 IFK Tumba 8,45      
4   Max Nero -98 IF Göta 9,25      
5   Mateusz Ostrowski -98 Wedevågs IF 9,30      
6   Tobias Söderberg -98 IF Göta 9,42      
7   Simon Persson -98 KFUM Örebro 9,97      
               


    P13 200 M  HEAT 1    2011-03-27

1   Adam Hjelte -98 Gillberga-Lista IF 31,64      
2   Simon Persson -98 KFUM Örebro 33,40      
3   Gustav Hansson -98 Karlskoga FIF 35,18      
               


    P13 200 M  HEAT 2    

1   David Svensson -98 IFK Tumba 27,77      
2   Gustav Svedberg -98 Karlskoga FIF 29,51      
-   Jesper Lucic -98 Hanvikens SK diskv F4.2.9      
               


    P13 200 M  SAMLAD LISTA    

1   David Svensson -98 IFK Tumba 27,77      
2   Gustav Svedberg -98 Karlskoga FIF 29,51      
3   Adam Hjelte -98 Gillberga-Lista IF 31,64      
4   Simon Persson -98 KFUM Örebro 33,40      
5   Gustav Hansson -98 Karlskoga FIF 35,18      
               


    P13 800 M      2011-03-26

1   David Svensson -98 IFK Tumba 2.36,43      
2   Simon Persson -98 KFUM Örebro 2.50,82      
3   Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta 3.07,78      
               


    P13 60 M HÄCK      2011-03-27

1   David Svensson -98 IFK Tumba 10,19      
2   Gustav Svedberg -98 Karlskoga FIF 10,82      
3   Tobias Söderberg -98 IF Göta 11,72      
4   Jesper Heljeberg -98 Karlskoga FIF 14,34      
               


    P13 HÖJD      2011-03-26

1   Max Nero -98 IF Göta 1,47      
2   David Svensson -98 IFK Tumba 1,40      
3   Benjamin Eklund -98 IK Westmannia 1,40      
4   Andreas Führ -98 KFUM Örebro 1,40      
5   Tobias Söderberg -98 IF Göta 1,35      
5   Mikael Jansson -98 KFUM Örebro 1,35      
               


    P13 STAV      2011-03-27

1   Mateusz Ostrowski -98 Wedevågs IF 2,37      
2   Jonatan Schür -99 Katrineholms SK 1,87      
               


    P13 LÄNGD ZON      2011-03-27

1   David Svensson -98 IFK Tumba 4,87      
2   Jesper Lucic -98 Hanvikens SK 4,82      
3   Mateusz Ostrowski -98 Wedevågs IF 4,34      
4   Adam Hjelte -98 Gillberga-Lista IF 4,23      
5   Tobias Söderberg -98 IF Göta 3,97      
6   Gustav Hansson -98 Karlskoga FIF 3,76      
7   Simon Persson -98 KFUM Örebro 3,70      
8   Andreas Holm -98 KFUM Örebro 3,59      
9   Jesper Heljeberg -98 Karlskoga FIF 3,28      
               

 

 
Tobias Söderberg
Simon Persson
Jesper Heljeberg
Mateusz Ostrowski
Gustav Hansson
David Svensson
Adam Hjelte
Jesper Lucic
Andreas Holm
397  372  396  385  373  380
350  352  370  364  343  360
323  322  328
420  434   x    x   417  404
375  376  375  351  368  362
487  481  479  466   -   472
413  399  423  410  413  410
482  368  479  473  460   x 
338  352  359  355  312  357

    P13 KULA 3,0      2011-03-26

1   Sebastian C Larsson -98 Råby-Rekarne FIF 9,55      
2   Edvin Larsson -98 Eskilstuna FI 9,16      
3   Pelle Mälman -98 Glanshammars IF 9,03      
4   Daniel Karlsson -98 Åsbro GoIF 8,27      
5   Jesper Nyman -98 Hanvikens SK 7,82      
6   Erik Nyman -98 Stocksäters IF 7,14      
               


    P12 60 M  HEAT 1    2011-03-26

1   Henrik Larsson -99 IF Göta 8,26   Final  
2   Jack Karlsson -99 KFUM Örebro 9,22   Final  
3   Anton Bertilsson -99 Habo FIF-04 9,57   Final  
4   Martin Karlsson -99 IK Westmannia 9,99      
5   David Berzelius -99 IF Spartacus 10,06      
6   Karl Alm -99 Tibro AIK FIK 10,41      
               


    P12 60 M  HEAT 2    

1   Jesper Mårtensson -99 IK Wilske 8,74   Final  
2   Jonas Renz -99 IK Norrköping FI 8,95   Final  
3   Oskar Erixon -99 IK Westmannia 9,09   Final  
4   Tobias Tranderyd -99 KFUM Örebro 9,70   Final  
5   Tom Johansson -99 KFUM Örebro 9,76   Final  
6   Viktor Holmström -99 IF Skade 10,55      
7   Vilson Lleshi -99 IFK Nora 10,59      
8   Jesper Eriksson -99 IFK Kristinehamn 10,71      
               


    P12 60 M  FINAL    2011-03-26

1   Henrik Larsson -99 IF Göta 8,21      
2   Jesper Mårtensson -99 IK Wilske 8,75      
3   Jonas Renz -99 IK Norrköping FI 9,07      
4   Oskar Erixon -99 IK Westmannia 9,07      
5   Jack Karlsson -99 KFUM Örebro 9,14      
6   Anton Bertilsson -99 Habo FIF-04 9,48      
7   Tobias Tranderyd -99 KFUM Örebro 9,62      
8   Tom Johansson -99 KFUM Örebro 9,90      
               


    P12 200 M  HEAT 1    2011-03-27

1   Tobias Tranderyd -99 KFUM Örebro 31,34      
2   David Sälik -99 KFUM Örebro 32,51      
3   David Berzelius -99 IF Spartacus 34,43      
               


    P12 200 M  HEAT 2    

1   Jonatan Schür -99 Katrineholms SK 31,79      
2   Anton Bertilsson -99 Habo FIF-04 32,59      
3   Martin Karlsson -99 IK Westmannia 34,34      
               


    P12 200 M  HEAT 3    

1   Henrik Larsson -99 IF Göta 26,90      
2   Oskar Erixon -99 IK Westmannia 29,78      
3   Jack Karlsson -99 KFUM Örebro 30,02      
4   Jonas Renz -99 IK Norrköping FI 31,26      
               


    P12 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Henrik Larsson -99 IF Göta 26,90      
2   Oskar Erixon -99 IK Westmannia 29,78      
3   Jack Karlsson -99 KFUM Örebro 30,02      
4   Jonas Renz -99 IK Norrköping FI 31,26      
5   Tobias Tranderyd -99 KFUM Örebro 31,34      
6   Jonatan Schür -99 Katrineholms SK 31,79      
7   David Sälik -99 KFUM Örebro 32,51      
8   Anton Bertilsson -99 Habo FIF-04 32,59      
9   Martin Karlsson -99 IK Westmannia 34,34      
10   David Berzelius -99 IF Spartacus 34,43      
               


    P12 800 M      2011-03-26

1   August Mollén -99 IK Norrköping FI 2.25,45      
2   Jack Karlsson -99 KFUM Örebro 2.31,34      
3   Oskar Erixon -99 IK Westmannia 2.36,49      
4   Tobias Tranderyd -99 KFUM Örebro 2.38,14      
5   Johan Wahlgren -99 IFK Kristinehamn 2.45,84      
6   Simon Wiklund -99 IK Wilske 2.52,36      
7   Martin Karlsson -99 IK Westmannia 3.03,31      
8   Viktor Holmström -99 IF Skade 3.20,61      
               


    P12 60 M HÄCK      2011-03-27

1   Jonas Renz -99 IK Norrköping FI 11,11      
2   Tom Johansson -99 KFUM Örebro 11,66      
3   Jonatan Schür -99 Katrineholms SK 11,97      
4   Anton Bertilsson -99 Habo FIF-04 12,07      
5   Simon Wiklund -99 IK Wilske 12,69      
               


    P12 HÖJD      2011-03-26

1   Tom Johansson -99 KFUM Örebro 1,52      
2   Simon Wiklund -99 IK Wilske 1,49      
3   Henrik Larsson -99 IF Göta 1,46      
4   Gustaf Ivarsson -99 KFUM Örebro 1,36      
5   Jonas Renz -99 IK Norrköping FI 1,36      
6   Nils Havsmon -99 SOK Träff 1,28      
7   Johan Wahlgren -99 IFK Kristinehamn 1,24      
7   Jack Karlsson -99 KFUM Örebro 1,24      
9   Viktor Holmström -99 IF Skade 1,24      
               


    P12 LÄNGD ZON      2011-03-27

1   Henrik Larsson -99 IF Göta 5,00      
2   Jonas Renz -99 IK Norrköping FI 4,56      
3   Oskar Erixon -99 IK Westmannia 4,51      
4   Jesper Mårtensson -99 IK Wilske 4,43      
5   Jack Karlsson -99 KFUM Örebro 4,31      
6   Anton Bertilsson -99 Habo FIF-04 4,07      
7   Tom Johansson -99 KFUM Örebro 3,89      
8   Tobias Tranderyd -99 KFUM Örebro 3,84      
9   David Sälik -99 KFUM Örebro 3,78      
10   Oliver Svensson -99 Tibro AIK FIK 3,72      
11   Johan Wahlgren -99 IFK Kristinehamn 3,57      
12   Martin Karlsson -99 IK Westmannia 3,31      
               

 

 
Martin Karlsson
David Sälik
Jonas Renz
Tom Johansson
Tobias Tranderyd
Oskar Erixon
Oliver Svensson
Anton Bertilsson
Henrik Larsson
Jesper Mårtensson
Jack Karlsson
Johan Wahlgren
319  331  315
344  341  378
432  456  427   -   411   - 
381  385  376  374  389  389
358  378  384  362  375  378
444  443  422  425  426  451
372  351   x 
407  400  401  396  391  403
484  472  491  480  455  500
438  435  443   x   433  430
431  406  407  400  389  404
317  348  357

    P12 KULA 3,0      2011-03-26

1   Henrik Larsson -99 IF Göta 9,09      
2   Oskar Erixon -99 IK Westmannia 8,88      
3   Robin Edqvist -99 KFUM Örebro 8,43      
4   Jonas Renz -99 IK Norrköping FI 7,47      
5   Nils Havsmon -99 SOK Träff 6,65      
6   Vilson Lleshi -99 IFK Nora 6,43      
7   Martin Karlsson -99 IK Westmannia 5,75      
8   Jonathan Hallberg -99 KFUM Örebro 5,34      
9   Jesper Eriksson -99 IFK Kristinehamn 5,12      
10   Karl Alm -99 Tibro AIK FIK 4,77      
11   Viktor Holmström -99 IF Skade 4,24      
               


    P11 60 M  HEAT 1    2011-03-26

1   Philip Stömne -00 Valbo AIF 8,79   Final  
2   Gustav Karlsson -00 KFUM Örebro 9,07   Final  
3   Olle Tyrsmo -00 Glanshammars IF 9,23   Final  
4   Aron Karlsson -00 KFUM Örebro 9,63   Final  
5   Samuel Brunnsgård -00 IFK Kristinehamn 9,72   Final  
6   Alexander Larsson -00 KFUM Örebro 9,75      
7   William Rågstad -00 Stocksäters IF 10,49      
8   Filip Månsson -00 Gillberga-Lista IF 12,47      
               


    P11 60 M  HEAT 2    

1   Jonathan Granath -00 KFUM Örebro 8,79   Final  
2   Rickard Bergenarp -00 Glanshammars IF 9,32   Final  
3   John Enberg -00 Stocksäters IF 9,70   Final  
4   Fabian Jansson -00 Väsby IK 9,85      
5   Emil Holmgren -00 IF Hagen 10,27      
6   Niklas Andersson -00 Gillberga-Lista IF 11,78      
               


    P11 60 M  FINAL    2011-03-26

1   Jonathan Granath -00 KFUM Örebro 8,78      
2   Philip Stömne -00 Valbo AIF 8,79      
3   Gustav Karlsson -00 KFUM Örebro 9,11      
4   Olle Tyrsmo -00 Glanshammars IF 9,12      
5   Aron Karlsson -00 KFUM Örebro 9,67      
6   Samuel Brunnsgård -00 IFK Kristinehamn 9,96      
7   John Enberg -00 Stocksäters IF 10,13      
-   Rickard Bergenarp -00 Glanshammars IF ej start      
               


    P11 200 M  HEAT 1    2011-03-27

1   Samuel Brunnsgård -00 IFK Kristinehamn 33,13      
2   Hilding Anger Axelsson -00 KFUM Örebro 36,99      
3   Niklas Andersson -00 Gillberga-Lista IF 39,55      
               


    P11 200 M  HEAT 2    

1   Alexander Nyman -00 Hanvikens SK 32,76      
2   Fabian Jansson -00 Väsby IK 33,34      
3   Anton Hansson -00 Karlskoga FIF 36,75      
               


    P11 200 M  HEAT 3    

1   Philip Stömne -00 Valbo AIF 29,74      
2   Gustav Zetterlund -00 KFUM Örebro 29,84      
3   Olle Tyrsmo -00 Glanshammars IF 30,41      
4   Edvin Schölin -00 Finspångs AIK 32,75      
               


    P11 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Philip Stömne -00 Valbo AIF 29,74      
2   Gustav Zetterlund -00 KFUM Örebro 29,84      
3   Olle Tyrsmo -00 Glanshammars IF 30,41      
4   Edvin Schölin -00 Finspångs AIK 32,75      
5   Alexander Nyman -00 Hanvikens SK 32,76      
6   Samuel Brunnsgård -00 IFK Kristinehamn 33,13      
7   Fabian Jansson -00 Väsby IK 33,34      
8   Anton Hansson -00 Karlskoga FIF 36,75      
9   Hilding Anger Axelsson -00 KFUM Örebro 36,99      
10   Niklas Andersson -00 Gillberga-Lista IF 39,55      
               


    P11 800 M      2011-03-26

1   Gustav Zetterlund -00 KFUM Örebro 2.33,04      
2   Olle Tyrsmo -00 Glanshammars IF 2.36,95      
3   Alexander Larsson -00 KFUM Örebro 2.44,51      
4   Philip Stömne -00 Valbo AIF 2.47,35      
5   Hannes Hollstedt -00 IFK Kristinehamn 3.05,54      
6   Rasmus Petersson -00 IF Spartacus 3.15,57      
7   Tomas Johansson -00 Wedevågs IF 3.16,12      
               


    P11 60 M HÄCK  HEAT 1    2011-03-27

1   Edvin Schölin -00 Finspångs AIK 11,20      
2   Oskar Arensmeier -00 Frövi IK 12,02      
3   Oskar Palmén -00 Karlskoga FIF 12,76      
4   Anton Hansson -00 Karlskoga FIF 13,08      
               


    P11 60 M HÄCK  HEAT 2    

1   Philip Stömne -00 Valbo AIF 10,28      
2   Gustav Karlsson -00 KFUM Örebro 11,15      
3   Aron Karlsson -00 KFUM Örebro 11,36      
4   Fabian Jansson -00 Väsby IK 12,32      
               


    P11 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Philip Stömne -00 Valbo AIF 10,28      
2   Gustav Karlsson -00 KFUM Örebro 11,15      
3   Edvin Schölin -00 Finspångs AIK 11,20      
4   Aron Karlsson -00 KFUM Örebro 11,36      
5   Oskar Arensmeier -00 Frövi IK 12,02      
6   Fabian Jansson -00 Väsby IK 12,32      
7   Oskar Palmén -00 Karlskoga FIF 12,76      
8   Anton Hansson -00 Karlskoga FIF 13,08      
               


    P11 HÖJD      2011-03-26

1   Philip Stömne -00 Valbo AIF 1,39      
2   Jonathan Granath -00 KFUM Örebro 1,36      
3   Gustav Karlsson -00 KFUM Örebro 1,33      
4   Aron Karlsson -00 KFUM Örebro 1,22      
5   Samuel Brunnsgård -00 IFK Kristinehamn 1,14      
6   Hannes Hollstedt -00 IFK Kristinehamn 1,10      
7   Tomas Johansson -00 Wedevågs IF 1,05      
8   Niklas Andersson -00 Gillberga-Lista IF 0,90      
               


    P11 LÄNGD ZON      2011-03-27

1   Jonathan Granath -00 KFUM Örebro 4,73      
2   Gustav Karlsson -00 KFUM Örebro 4,59      
3   Philip Stömne -00 Valbo AIF 4,58      
4   Olle Tyrsmo -00 Glanshammars IF 4,06      
5   Aron Karlsson -00 KFUM Örebro 3,91      
6   Rickard Bergenarp -00 Glanshammars IF 3,84      
7   Arvid Eriksson -00 IF Spartacus 3,81      
8   Samuel Brunnsgård -00 IFK Kristinehamn 3,76      
9   Alexander Nyman -00 Hanvikens SK 3,74      
10   Rasmus Petersson -00 IF Spartacus 3,68      
11   Hilding Anger Axelsson -00 KFUM Örebro 3,28      
12   Oskar Arensmeier -00 Frövi IK 3,27      
13   Fabian Jansson -00 Väsby IK 3,10      
14   Oskar Palmén -00 Karlskoga FIF 2,98      
15   Anton Hansson -00 Karlskoga FIF 2,93      
16   Niklas Andersson -00 Gillberga-Lista IF 2,82      
17   Filip Månsson -00 Gillberga-Lista IF 2,11      
               

 

 
Samuel Brunnsgård
Arvid Eriksson
Filip Månsson
Fabian Jansson
Oskar Arensmeier
Philip Stömne
Gustav Karlsson
Anton Hansson
Rickard Bergenarp
Rasmus Petersson
Olle Tyrsmo
Aron Karlsson
Alexander Nyman
Niklas Andersson
Oskar Palmén
Hilding Anger Axelsson
Jonathan Granath
367  355  376  364  371  373
376  381  372  370  381  377
202  188  211
304  310  293
327  327  304
439  449  432  435  432  458
459  399  421  421   -   437
288  287  293
383  367  375  374  375  384
368  349  332
395   x    x   406   x    x 
372  377  368  387  391  372
350  374  358
266  282  273
283  283  298
328  328  328
449  445  436  444  425  473

    P11 KULA 2,0      2011-03-26

1   Sebastian Erlandh -00 KFUM Örebro 8,49      
2   Philip Stömne -00 Valbo AIF 8,10      
3   Arvid Eriksson -00 IF Spartacus 7,28      
4   Jonas Berg -00 Kvismaredalens IF 7,22      
5   John Enberg -00 Stocksäters IF 7,17      
6   Tomas Johansson -00 Wedevågs IF 6,95      
7   Samuel Brunnsgård -00 IFK Kristinehamn 5,62      
8   Hannes Hollstedt -00 IFK Kristinehamn 5,53      
9   Filip Månsson -00 Gillberga-Lista IF 3,80      
               


    P10 60 M  HEAT 1    2011-03-26

1   Henrik Renz -01 IK Norrköping FI 9,52   Final  
2   Amir Musa -01 KFUM Örebro 9,62   Final  
3   Arvid Peterson -01 IF Hagen 9,81   Final  
4   Oscar Persson -01 Frövi IK 10,21      
5   Zef Lleshi -02 IFK Nora 10,36      
6   Benjamin Kadic -01 KFUM Örebro 10,50      
7   Erik Berzelius -02 IF Spartacus 11,66      
               


    P10 60 M  HEAT 2    

1   Daniel Malmgren -01 Stocksäters IF 9,78   Final  
2   Jonathan Johnsson -02 KFUM Örebro 9,88   Final  
3   Ludwig Lindström -01 Bålsta IK 9,98      
4   William Karlsson -01 IK Westmannia 10,95      
5   Noel Wiljebrand -01 IK Westmannia 11,12      
6   Leo Enberg -02 Stocksäters IF 11,34      
7   Joel Widfeldt -01 SOK Träff 11,77      
8   Isak Lindberg -03 IF Hagen 12,58      
               


    P10 60 M  HEAT 3    

1   Andreas Carlson -01 Väsby IK 9,42   Final  
2   Malte Lundmark -01 KFUM Örebro 9,49   Final  
3   Felix Kahlert -02 Rånäs 4H 9,86   Final  
4   Axel Abrahamsson -01 Väsby IK 10,03      
5   David Jansson -01 IK Westmannia 10,24      
6   Fredrik Nilsson -01 IF Göta 10,64      
7   Nicodemus Milton -03 IK Wilske 11,65      
               


    P10 60 M  FINAL    2011-03-26

1   Henrik Renz -01 IK Norrköping FI 9,45      
2   Andreas Carlson -01 Väsby IK 9,51      
3   Malte Lundmark -01 KFUM Örebro 9,54      
4   Daniel Malmgren -01 Stocksäters IF 9,68      
5   Amir Musa -01 KFUM Örebro 9,76      
6   Jonathan Johnsson -02 KFUM Örebro 9,80      
7   Arvid Peterson -01 IF Hagen 9,94      
8   Felix Kahlert -02 Rånäs 4H 9,96      
               


    P10 200 M  HEAT 1    2011-03-27

1   Jonathan Johnsson -02 KFUM Örebro 33,95      
2   Joel Eriksson -03 Katrineholms SK 36,53      
3   Viktor Palmén -02 Karlskoga FIF 41,18      
               


    P10 200 M  HEAT 2    

1   Elias Stadelmann -02 IK Norrköping FI 34,22      
2   Felix Kahlert -02 Rånäs 4H 35,68      
3   Erik Berzelius -02 IF Spartacus 39,19      
               


    P10 200 M  HEAT 3    

1   Andreas Carlson -01 Väsby IK 31,75      
2   Malte Lundmark -01 KFUM Örebro 33,62      
3   Axel Abrahamsson -01 Väsby IK 34,91      
4   Malte Sjöman -01 Katrineholms SK 37,08      
               


    P10 200 M  HEAT 4    

1   Amir Musa -01 KFUM Örebro 32,57      
2   Oscar Persson -01 Frövi IK 35,26      
3   Ruben Sandén Alin -01 Stocksäters IF 35,66      
4   Erik Löfstedt -01 KFUM Örebro 36,39      
               


    P10 200 M  HEAT 5    

1   Emil Holm -01 Gillberga-Lista IF 33,98      
2   Ludwig Lindström -01 Bålsta IK 34,21      
3   Melker Forsberg -01 Glanshammars IF 34,83      
4   Gustaf Otterhed -01 KFUM Örebro 35,11      
               


    P10 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Andreas Carlson -01 Väsby IK 31,75      
2   Amir Musa -01 KFUM Örebro 32,57      
3   Malte Lundmark -01 KFUM Örebro 33,62      
4   Jonathan Johnsson -02 KFUM Örebro 33,95      
5   Emil Holm -01 Gillberga-Lista IF 33,98      
6   Ludwig Lindström -01 Bålsta IK 34,21      
7   Elias Stadelmann -02 IK Norrköping FI 34,22      
8   Melker Forsberg -01 Glanshammars IF 34,83      
9   Axel Abrahamsson -01 Väsby IK 34,91      
10   Gustaf Otterhed -01 KFUM Örebro 35,11      
11   Oscar Persson -01 Frövi IK 35,26      
12   Ruben Sandén Alin -01 Stocksäters IF 35,66      
13   Felix Kahlert -02 Rånäs 4H 35,68      
14   Erik Löfstedt -01 KFUM Örebro 36,39      
15   Joel Eriksson -03 Katrineholms SK 36,53      
16   Malte Sjöman -01 Katrineholms SK 37,08      
17   Erik Berzelius -02 IF Spartacus 39,19      
18   Viktor Palmén -02 Karlskoga FIF 41,18      
               


    P10 600 M  HEAT 1    2011-03-26

1   William Lindblom -01 Götlunda IF 2.14,90      
2   Philip Wilhelmsson -01 KFUM Örebro 2.15,98      
3   Erik Löfstedt -01 KFUM Örebro 2.22,38      
4   Leo Enberg -02 Stocksäters IF 2.22,41      
               


    P10 600 M  HEAT 2    

1   Andreas Carlson -01 Väsby IK 1.57,71      
2   Ludwig Lindström -01 Bålsta IK 2.05,11      
3   Axel Abrahamsson -01 Väsby IK 2.05,20      
4   Elias Stadelmann -02 IK Norrköping FI 2.05,56      
5   Felix Kahlert -02 Rånäs 4H 2.20,43      
6   William Karlsson -01 IK Westmannia 2.25,78      
7   David Jansson -01 IK Westmannia 2.27,02      
8   Noel Wiljebrand -01 IK Westmannia 2.27,51      
               


    P10 600 M  SAMLAD LISTA    

1   Andreas Carlson -01 Väsby IK 1.57,71      
2   Ludwig Lindström -01 Bålsta IK 2.05,11      
3   Axel Abrahamsson -01 Väsby IK 2.05,20      
4   Elias Stadelmann -02 IK Norrköping FI 2.05,56      
5   William Lindblom -01 Götlunda IF 2.14,90      
6   Philip Wilhelmsson -01 KFUM Örebro 2.15,98      
7   Felix Kahlert -02 Rånäs 4H 2.20,43      
8   Erik Löfstedt -01 KFUM Örebro 2.22,38      
9   Leo Enberg -02 Stocksäters IF 2.22,41      
10   William Karlsson -01 IK Westmannia 2.25,78      
11   David Jansson -01 IK Westmannia 2.27,02      
12   Noel Wiljebrand -01 IK Westmannia 2.27,51      
               


    P10 60 M HÄCK  HEAT 1    2011-03-27

1   Rasmus Hugosson -01 KFUM Örebro 12,47      
2   Felix Kahlert -02 Rånäs 4H 12,71      
3   Elias Stadelmann -02 IK Norrköping FI 12,80      
4   Axel Abrahamsson -01 Väsby IK 12,86      
               


    P10 60 M HÄCK  HEAT 2    

1   Andreas Carlson -01 Väsby IK 11,37      
2   Henrik Renz -01 IK Norrköping FI 12,04      
3   Emil Holm -01 Gillberga-Lista IF 12,20      
4   Amir Musa -01 KFUM Örebro 12,33      
5   Gustaf Otterhed -01 KFUM Örebro 12,70      
6   Ludwig Lindström -01 Bålsta IK 13,74      
               


    P10 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Andreas Carlson -01 Väsby IK 11,37      
2   Henrik Renz -01 IK Norrköping FI 12,04      
3   Emil Holm -01 Gillberga-Lista IF 12,20      
4   Amir Musa -01 KFUM Örebro 12,33      
5   Rasmus Hugosson -01 KFUM Örebro 12,47      
6   Gustaf Otterhed -01 KFUM Örebro 12,70      
7   Felix Kahlert -02 Rånäs 4H 12,71      
8   Elias Stadelmann -02 IK Norrköping FI 12,80      
9   Axel Abrahamsson -01 Väsby IK 12,86      
10   Ludwig Lindström -01 Bålsta IK 13,74      
               


    P10 HÖJD      2011-03-26

1   Daniel Malmgren -01 Stocksäters IF 1,26      
2   Ludwig Lindström -01 Bålsta IK 1,20      
3   Malte Lundmark -01 KFUM Örebro 1,16      
4   Hugo Karlsson -01 Götlunda IF 1,16      
5   Marcus Führ -01 KFUM Örebro 1,12      
6   Axel Abrahamsson -01 Väsby IK 1,08      
6   Andreas Carlson -01 Väsby IK 1,08      
8   Henrik Renz -01 IK Norrköping FI 1,08      
9   William Karlsson -01 IK Westmannia 1,08      
10   Erik Löfstedt -01 KFUM Örebro 1,04      
11   William Lindblom -01 Götlunda IF 1,00      
12   Philip Wilhelmsson -01 KFUM Örebro 1,00      
13   David Jansson -01 IK Westmannia 0,95      
13   Felix Kahlert -02 Rånäs 4H 0,95      
15   Benjamin Kadic -01 KFUM Örebro 0,95      
16   Arthur Havsmon -01 SOK Träff 0,90      
               


    P10 LÄNGD ZON      2011-03-27

1   Henrik Renz -01 IK Norrköping FI 4,02      
2   Amir Musa -01 KFUM Örebro 3,84      
3   Ludwig Lindström -01 Bålsta IK 3,77      
4   Andreas Carlson -01 Väsby IK 3,69      
5   Emil Holm -01 Gillberga-Lista IF 3,65      
6   Daniel Malmgren -01 Stocksäters IF 3,54      
7   Malte Lundmark -01 KFUM Örebro 3,52      
8   Rasmus Hugosson -01 KFUM Örebro 3,42      
9   Melker Forsberg -01 Glanshammars IF 3,39      
10   Gustaf Otterhed -01 KFUM Örebro 3,29      
11   Elias Stadelmann -02 IK Norrköping FI 3,22      
12   Malte Sjöman -01 Katrineholms SK 3,19      
13   Oscar Persson -01 Frövi IK 3,19      
14   Olle Melberg -01 KFUM Örebro 3,13      
15   Felix Kahlert -02 Rånäs 4H 3,09      
16   Erik Löfstedt -01 KFUM Örebro 3,05      
17   Samuel Lindén -01 KFUM Örebro 2,96      
18   Ruben Sandén Alin -01 Stocksäters IF 2,95      
19   Nicodemus Milton -03 IK Wilske 2,82      
20   Joel Eriksson -03 Katrineholms SK 2,76      
21   Axel Abrahamsson -01 Väsby IK 2,70      
22   Viktor Palmén -02 Karlskoga FIF 2,39      
23   Ryan Malmgren -03 Stocksäters IF 2,24      
               

 

 
Daniel Malmgren
Malte Sjöman
Nicodemus Milton
Rasmus Hugosson
Viktor Palmén
Henrik Renz
Felix Kahlert
Joel Eriksson
Gustaf Otterhed
Melker Forsberg
Andreas Carlson
Erik Löfstedt
Olle Melberg
Emil Holm
Ruben Sandén Alin
Axel Abrahamsson
Oscar Persson
Elias Stadelmann
Amir Musa
Ryan Malmgren
Samuel Lindén
Ludwig Lindström
Malte Lundmark
354  323  305  334   x   341
319  317  300
273  282  268
332  326  342  335  340  336
239  202  232
392  389  383  368  402  359
309  286  290
245  253  276
329  285  328
339  324  310
357  361  368  356  369  364
280  305  296
309  313   x 
328  349  354  348  365  340
280  287  295
260  270   x 
314  319  292
307  322   x 
381  362  359  371  384  369
218  200  224
296  290  264
361  368  373  373   x   377
341  342  352  324  340  327

    P10 KULA 2,0      2011-03-26

1   Emil Holm -01 Gillberga-Lista IF 8,11      
2   Olle Melberg -01 KFUM Örebro 7,50      
3   Daniel Malmgren -01 Stocksäters IF 7,39      
4   Henrik Renz -01 IK Norrköping FI 7,38      
5   Hugo Karlsson -01 Götlunda IF 7,38      
6   Benjamin Kadic -01 KFUM Örebro 7,37      
7   Axel Abrahamsson -01 Väsby IK 6,65      
8   Andreas Carlson -01 Väsby IK 6,31      
9   Amir Musa -01 KFUM Örebro 6,17      
10   Ruben Sandén Alin -01 Stocksäters IF 6,10      
11   William Lindblom -01 Götlunda IF 5,98      
12   Arvid Peterson -01 IF Hagen 5,88      
13   Ludwig Lindström -01 Bålsta IK 5,61      
20   Felix Kahlert -02 Rånäs 4H 5,44      
14   Philip Wilhelmsson -01 KFUM Örebro 5,43      
15   Oscar Persson -01 Frövi IK 5,22      
16   Arthur Havsmon -01 SOK Träff 4,77      
17   Ryan Malmgren -03 Stocksäters IF 4,30      
18   Leo Enberg -02 Stocksäters IF 3,93      
19   Joel Widfeldt -01 SOK Träff 0,00      
               


    MVET 60 M  HEAT 1    2011-03-26

1   Håkan Persson -71 Stocksäters IF 7,76      
2   Robert Åkerberg -71 Gillberga-Lista IF 8,04      
3   Niklas Holm -73 Nyfors IK 8,64      
4   Ulf Hed -70 Gillberga-Lista IF 8,90      
5   Andreas Bergelin -73 Stocksäters IF 9,17      
               


    MVET 60 M  HEAT 2    

1   Mikael Nord -61 Högbo GIF 7,82      
2   Mikael Wallin -63 Spårvägens FK 8,16      
3   Flemming Lindström -50 Rånäs 4H 8,80      
4   Tomas Eriksson -51 KFUM Örebro 9,03      
               


    MVET 60 M  SAMLAD LISTA    

1   Håkan Persson -71 Stocksäters IF 7,76   7,39  
2   Mikael Nord -61 Högbo GIF 7,82   6,92  
3   Robert Åkerberg -71 Gillberga-Lista IF 8,04   7,65  
4   Mikael Wallin -63 Spårvägens FK 8,16   7,32  
5   Niklas Holm -73 Nyfors IK 8,64   8,35  
6   Flemming Lindström -50 Rånäs 4H 8,80   7,22  
7   Ulf Hed -70 Gillberga-Lista IF 8,90   8,41  
8   Tomas Eriksson -51 KFUM Örebro 9,03   7,46  
9   Andreas Bergelin -73 Stocksäters IF 9,17   9,04  
               


    MVET 200 M      2011-03-27

1   Glenn Johansson -66 Högbo GIF 27,13   24,24  
2   Bengt Jansson -61 IF Start 29,49   25,42  
3   Anthony Treacher -39 IFK Lidingö 30,03   21,81  
4   Ingvar Jonsson -26 GIF Manhem 45,77   26,01  
               


    MVET 800 M      2011-03-26

1   Sören Persson -65 IF Göta 2.03,47   1.51,16  
2   Denny Pedersen -75 IF Göta 2.10,58   2.08,99  
3   Lennart Eriksson -66 IF Göta 2.21,53   2.08,52  
4   Bengt Jansson -61 IF Start 2.29,39   2.09,86  
               


    MVET 3000 M      2011-03-27

1   Lars Lundegård -65 IF Göta 10.01,56      
2   Lennart Eriksson -66 IF Göta 10.26,42      
3   Martin Larsson -71 Huddinge AIS 11.36,41      
-   Hassan Araye -79 Falköpings AIK 10.13,97   ut.tävl  
-   Denny Pedersen -75 IF Göta bröt      
               


    MVET 60 M HÄCK      2011-03-27

1   Mikael Wallin -63 Spårvägens FK 11,05   9,65  
2   Urban Håkansson -69 Falköpings AIK 11,77   10,78  
3   Mikael Magnusson -66 IFK Tumba 12,11   10,82  
               


    MVET HÖJD      2011-03-26

1   Peter Höglund -59 IFK Kristinehamn 1,79   2,24  
2   Mats Nagle -60 Huddinge AIS 1,76   2,18  
3   Mikael Magnusson -66 IFK Tumba 1,35   1,57  
4   Nils-Bertil Nevrup -26 Elmhults SC 1,19   2,34  
               


    MVET STAV      2011-03-27

1   Anders Tollstern -47 KFUM Örebro 3,07      
               

 

 
Anders Tollstern
307 317
xo  xxx

    MVET LÄNGD      2011-03-27

1   Sture Holmberg -51 Huddinge AIS 5,19   7,48  
2   Urban Håkansson -69 Falköpings AIK 4,76   5,41  
3   Anthony Treacher -39 IFK Lidingö 4,27   7,49  
4   Ingvar Jonsson -26 GIF Manhem 2,35   5,53  
-   Mikael Magnusson -66 IFK Tumba 0,00      
               

 

 
Mikael Magnusson
Urban Håkansson
Ingvar Jonsson
Sture Holmberg
Anthony Treacher
 x     x     x     -     -     x 
473    x    476    x     -     - 
212   211   187   213   216   235
519    x     -     x    495   497
 x    427   404   397   407   413

    MVET KULA      2011-03-26

1   Mikael Wallin -63 Spårvägens FK 10,90   7.26 12,91
2   Bo Sundström -40 IK Heros FIK 10,49   4kg 14,03
3   Nils-Bertil Nevrup -26 Elmhults SC 9,00   3kg 19,66
4   Stenåke Sköld -37 Gillberga-Lista IF 8,94   4kg 13,04
5   Mikael Magnusson -66 IFK Tumba 7,62   7.26 8,48
6   Ron Chlebek -56 Väsby IK 7,08   6kg 9,02
               


    KVINNOR 60 M  HEAT 1    2011-03-26

1   Caroline Ståhl -93 KFUM Örebro 8,03   Final  
2   Ellen Hjort -93 KFUM Örebro 8,19   Final  
3   Angelica Gelfgren -93 KFUM Örebro 8,35   Final  
4   Josefin Stenberg -93 Hanvikens SK 8,59   Final  
               


    KVINNOR 60 M  HEAT 2    

1   Jessica Östlund -93 Hässelby SK 8,07   Final  
2   Rebecca Andersson -93 KFUM Örebro 8,23   Final  
3   Frida Nordenberg -92 IFK Mora FIK 8,28   Final  
4   Mathilda Freed -93 Tibro AIK FIK 8,53   Final  
5   Maria Krogh -93 Falköpings AIK 8,73      
               


    KVINNOR 60 M  FINAL    2011-03-26

1   Jessica Östlund -93 Hässelby SK 7,94      
2   Caroline Ståhl -93 KFUM Örebro 7,99      
3   Ellen Hjort -93 KFUM Örebro 8,17      
4   Rebecca Andersson -93 KFUM Örebro 8,29      
5   Angelica Gelfgren -93 KFUM Örebro 8,38      
6   Frida Nordenberg -92 IFK Mora FIK 8,51      
7   Mathilda Freed -93 Tibro AIK FIK 8,54      
8   Josefin Stenberg -93 Hanvikens SK 8,61      
               


    KVINNOR 200 M  HEAT 1    2011-03-27

1   Malin Lignell -92 Stocksäters IF 27,75      
2   Angelica Gelfgren -93 KFUM Örebro 28,27      
3   Josefin Stenberg -93 Hanvikens SK 29,04      
               


    KVINNOR 200 M  HEAT 2    

1   Jenni Ehn Gårdhage -78 Västerås FK 29,03      
2   Erika Bergkvist -87 Kils AIK 30,05      
3   Josefin Särén -89 Kils AIK 31,07      
               


    KVINNOR 200 M  HEAT 3    

1   Sara Jernfält -93 KFUM Örebro 26,42      
2   Sara Bley -91 GoIF Tjalve 26,47      
3   Caroline Ståhl -93 KFUM Örebro 26,75      
4   Ellen Hjort -93 KFUM Örebro 27,53      
               


    KVINNOR 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Sara Jernfält -93 KFUM Örebro 26,42      
2   Sara Bley -91 GoIF Tjalve 26,47      
3   Caroline Ståhl -93 KFUM Örebro 26,75      
4   Ellen Hjort -93 KFUM Örebro 27,53      
5   Malin Lignell -92 Stocksäters IF 27,75      
6   Angelica Gelfgren -93 KFUM Örebro 28,27      
7   Jenni Ehn Gårdhage -78 Västerås FK 29,03      
8   Josefin Stenberg -93 Hanvikens SK 29,04      
9   Erika Bergkvist -87 Kils AIK 30,05      
10   Josefin Särén -89 Kils AIK 31,07      
               


    KVINNOR 800 M      2011-03-26

1   Josefin Stenberg -93 Hanvikens SK 2.34,57      
               


    KVINNOR 3000 M      2011-03-27

1   Antje Torstensson -75 KFUM Örebro 11.06,48      
2   Isabelle Carlsson-Pallin -94 Mosjö FK 11.13,48      
               


    KVINNOR 60 M HÄCK      2011-03-27

1   Mergime Jashari -92 IK Westmannia 9,24      
2   Ellen Hjort -93 KFUM Örebro 9,57      
               


    KVINNOR HÖJD      2011-03-27

1   Mergime Jashari -92 IK Westmannia 1,48      
2   Angelica Gelfgren -93 KFUM Örebro 1,40      
               

 

 
Angelica Gelfgren
Mergime Jashari
125 130 135 140 144 148 152
            o   xxx
                    o   xxx

    KVINNOR LÄNGD      2011-03-26

1   Sofie Sandberg -85 Gefle IF 5,70      
2   Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 5,61      
3   Mergime Jashari -92 IK Westmannia 5,45      
4   Rebecca Andersson -93 KFUM Örebro 5,44      
5   Anna Forslund -90 Stocksäters IF 4,46      
6   Maria Krogh -93 Falköpings AIK 4,29      
               

 

 
Rebecca Andersson
Elvira Richardsson
Mergime Jashari
Anna Forslund
Maria Krogh
Sofie Sandberg
505   x   508  535  532  544
 x    x    x   544  552  561
427  521  534  533   x   545
446  442  430   x   440  431
 x   412  414   x   414  429
563   x   570  564   x   559

    KVINNOR KULA      2011-03-27

1   Anastasia Theoduro -95 Sparta, DEN 10,42      
               


    F17 60 M  HEAT 1    2011-03-26

1   Hanna Arvidsson -94 Istrums SK 8,15   Final  
2   Ellen Mattsson -94 Stocksäters IF 8,28   Final  
3   Mia Border -94 Hanvikens SK 8,28   Final  
4   Emma Nordlund -95 IFK Nora 8,51   Final  
5   Sanna Ericson -95 Falu IK 8,51   Final  
6   Isabelle Persson -94 IF Skade 9,12      
7   Ida Kroon -95 IF Skade 9,79      
               


    F17 60 M  HEAT 2    

1   Hannah Rossland -95 IFK Tumba 8,37   Final  
2   Sara Angelmyr -94 KFUM Örebro 8,51   Final  
3   Angelica Öhrn -94 KFUM Örebro 8,64   Final  
4   Josefin Brånn -94 KFUM Örebro 8,77      
5   Lisa Sandström -95 IFK Sunne 8,93      
6   Sofia Höglund -95 Högbo GIF 9,03      
7   Emma Sjöberg -95 Istrums SK 9,05      
8   Hanna Welling -95 Väsby IK 9,44      
               


    F17 60 M  FINAL    2011-03-26

1   Hanna Arvidsson -94 Istrums SK 8,12      
2   Mia Border -94 Hanvikens SK 8,16      
3   Ellen Mattsson -94 Stocksäters IF 8,29      
4   Hannah Rossland -95 IFK Tumba 8,33      
5   Emma Nordlund -95 IFK Nora 8,34      
6   Sara Angelmyr -94 KFUM Örebro 8,56      
7   Sanna Ericson -95 Falu IK 8,57      
-   Angelica Öhrn -94 KFUM Örebro diskv F4.3.15      
               


    F17 200 M  HEAT 1    2011-03-27

1   Matilda Delefors-Hedberg -94 GoIF Tjalve 27,94      
2   Louise Sundström -94 KFUM Örebro 30,08      
-   Isabelle Persson -94 IF Skade diskv F4.2.9      
               


    F17 200 M  HEAT 2    

1   Sara Angelmyr -94 KFUM Örebro 27,91      
2   Emma Nordlund -95 IFK Nora 28,26      
3   Johanna Gunne -94 IFK Mora FIK 28,62      
               


    F17 200 M  HEAT 3    

1   Ellen Mattsson -94 Stocksäters IF 26,36      
2   Angelika Karlsson Theander -95 IK Norrköping FI 27,29      
3   Hannah Rossland -95 IFK Tumba 27,49      
               


    F17 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Ellen Mattsson -94 Stocksäters IF 26,36      
2   Angelika Karlsson Theander -95 IK Norrköping FI 27,29      
3   Hannah Rossland -95 IFK Tumba 27,49      
4   Sara Angelmyr -94 KFUM Örebro 27,91      
5   Matilda Delefors-Hedberg -94 GoIF Tjalve 27,94      
6   Emma Nordlund -95 IFK Nora 28,26      
7   Johanna Gunne -94 IFK Mora FIK 28,62      
8   Louise Sundström -94 KFUM Örebro 30,08      
               


    F17 800 M      2011-03-26

1   Lisa Bergdahl -95 Glanshammars IF 2.25,15      
2   Louise Sundström -94 KFUM Örebro 2.29,01      
3   Emelie Svensson -95 IFK Mora FIK 2.32,00      
4   Hanna Arvidsson -94 Istrums SK 2.51,65      
5   Ida Kroon -95 IF Skade 3.01,00      
               


    F17 1500 M      2011-03-27

1   Emelie Svensson -95 IFK Mora FIK 5.29,29      
2   Ida Kroon -95 IF Skade 6.06,12      
               


    F17 60 M HÄCK      2011-03-27

1   Mia Border -94 Hanvikens SK 9,49      
2   Angelica Öhrn -94 KFUM Örebro 9,76      
               


    F17 HÖJD      2011-03-27

1   Marie Fransson -95 Falköpings AIK 1,64      
2   Petra Levtshuk -94 KFUM Örebro 1,61      
3   Hanna Welling -95 Väsby IK 1,52      
4   Josefin Forsberg -95 IK Westmannia 1,48      
5   Fanny Roos -94 Istrums SK 1,44      
6   Jenny Liedström -94 Istrums SK 1,30      
               

 

 
Josefin Forsberg
Petra Levtshuk
Fanny Roos
Jenny Liedström
Marie Fransson
Hanna Welling
125 130 135 140 144 148 152 155 158 161 164 166
        o   o   o   o   xxx
                    xo  o   o   xo  o   xxx
    o   xo  o   o   xxx
xo  xxo xxx
                o   o   o   o   o   xo  o   xxx
    o   o   o   xo  xo  o   xxx

    F17 STAV      2011-03-26

1   Emma Bengtsson -94 KFUM Örebro 3,19      
2   Malin Linder -94 SK Bore 2,89      
3   Sanna Ericson -95 Falu IK 2,79      
4   Johanna Pettersson -94 KFUM Örebro 2,29      
               


    F17 LÄNGD      2011-03-26

1   Mia Border -94 Hanvikens SK 5,07      
2   Johanna Gunne -94 IFK Mora FIK 5,02      
3   Emma Bengtsson -94 KFUM Örebro 4,98      
4   Lovisa Frykholm -95 Glanshammars IF 4,92      
5   Hanna Arvidsson -94 Istrums SK 4,84      
6   Emma Nordlund -95 IFK Nora 4,83      
7   Hannah Rossland -95 IFK Tumba 4,79      
8   Lisa Bergdahl -95 Glanshammars IF 4,66      
9   Petra Levtshuk -94 KFUM Örebro 4,60      
10   Sara Angelmyr -94 KFUM Örebro 4,59      
11   Lisa Sandström -95 IFK Sunne 4,50      
12   Josefin Brånn -94 KFUM Örebro 4,35      
13   Hanna Welling -95 Väsby IK 4,10      
14   Jennifer Nyborg -94 Istrums SK 3,80      
15   Jenny Liedström -94 Istrums SK 3,73      
16   Kayla Mokédé -95 KFUM Örebro 2,50      
-   Emma Sjöberg -95 Istrums SK 0,00      
               

 

 
Emma Sjöberg
Josefin Brånn
Petra Levtshuk
Emma Bengtsson
Jennifer Nyborg
Lovisa Frykholm
Lisa Sandström
Sara Angelmyr
Kayla Mokédé
Johanna Gunne
Hanna Welling
Emma Nordlund
Mia Border
Jenny Liedström
Hannah Rossland
Hanna Arvidsson
Lisa Bergdahl
 x     x     x 
435   424   394
460   452   457
497   495   498   476    x    487
 x    380    x 
 x    484    x     x    492    x 
 x    211   450
459   449   450
250    x    244
485    x    476    x    502   493
 x    395   410
482   483    x     x     x    478
503   505    x    505   507   501
 x    372   373
465   473   479   470   470   469
452   484   469   469   477   477
449   466    x    461   466    x 

    F17 KULA 3,0      2011-03-27

1   Mia Border -94 Hanvikens SK 11,92      
2   Julia Gustafsson -94 KFUM Örebro 11,70      
3   Ida Sundkvist -94 IK Westmannia 10,71      
4   Emma Sjöberg -95 Istrums SK 10,36      
5   Malin Gillman -94 Stocksäters IF 10,28      
6   Hannah Rossland -95 IFK Tumba 9,53      
7   Ida Ehrström -94 IFK Tumba 9,41      
8   Matilda Delefors-Hedberg -94 GoIF Tjalve 8,95      
9   Jennifer Nyborg -94 Istrums SK 8,14      
10   Sara Kristersson -94 Tibro AIK FIK 8,01      
11   Sofia Höglund -95 Högbo GIF 7,82      
               


    F15 60 M  HEAT 1    2011-03-26

1   Linnéa Hård -96 Karlskoga FIF 8,16   Final  
2   Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 8,49   Final  
3   Jennifer Larsson -96 Istrums SK 9,01      
4   Madeleine Bengtsson -96 Väsby IK 9,18      
5   Emelie Bergqvist -96 IF Skade 10,61      
               


    F15 60 M  HEAT 2    

1   Johanna Elfving -96 KFUM Örebro 8,10   Final  
2   Tove Ågren -96 Falu IK 8,20   Final  
3   Emelie Mårtensson -96 IK Wilske 8,66      
4   Emilia Danielsson -96 IK Westmannia 9,31      
5   Fredrika Andersson -96 IF Skade 9,35      
-   Nanna Madsen -96 Sparta, DEN diskv F4.3.15      
               


    F15 60 M  HEAT 3    

1   Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 7,97   Final  
2   Emma Stenlöf -96 Västerås FK 8,22   Final  
3   Moa Ullgren -96 GoIF Tjalve 8,47   Final  
4   Daniela Karlsson -96 Västerås FK 8,61   Final  
5   Izabella Simonsson -96 Väsby IK 8,73      
6   Frida Carlsson -96 Hanvikens SK 8,87      
7   Felicia Festin -96 Östersunds GIF 9,08      
               


    F15 60 M  FINAL    2011-03-26

1   Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 7,89      
2   Tove Ågren -96 Falu IK 8,15      
3   Linnéa Hård -96 Karlskoga FIF 8,17      
4   Johanna Elfving -96 KFUM Örebro 8,23      
5   Emma Stenlöf -96 Västerås FK 8,34      
6   Moa Ullgren -96 GoIF Tjalve 8,43      
7   Daniela Karlsson -96 Västerås FK 8,71      
-   Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn ej start      
               


    F15 200 M  HEAT 1    2011-03-27

1   Emilia Danielsson -96 IK Westmannia 31,63      
2   Fredrika Andersson -96 IF Skade 32,17      
3   Emelie Bergqvist -96 IF Skade 36,62      
               


    F15 200 M  HEAT 2    

1   Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 26,18      
2   Johanna Elfving -96 KFUM Örebro 27,36      
3   Moa Ullgren -96 GoIF Tjalve 28,27      
4   Izabella Simonsson -96 Väsby IK 29,95      
               


    F15 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 26,18      
2   Johanna Elfving -96 KFUM Örebro 27,36      
3   Moa Ullgren -96 GoIF Tjalve 28,27      
4   Izabella Simonsson -96 Väsby IK 29,95      
5   Emilia Danielsson -96 IK Westmannia 31,63      
6   Fredrika Andersson -96 IF Skade 32,17      
7   Emelie Bergqvist -96 IF Skade 36,62      
               


    F15 800 M      2011-03-26

1   Alma Pihlblad -96 Högbo GIF 2.33,21      
2   Izabella Simonsson -96 Väsby IK 2.53,03      
               


    F15 1500 M      2011-03-27

1   Isabella Andersson -97 Turebergs FK 4.55,10      
2   Julia Ringdahl -97 GoIF Tjalve 4.56,71      
3   Alma Pihlblad -96 Högbo GIF 5.17,83      
4   Fredrika Andersson -96 IF Skade 6.05,99      
               


    F15 60 M HÄCK      2011-03-27

1   Linnéa Hård -96 Karlskoga FIF 9,16      
2   Nanna Madsen -96 Sparta, DEN 9,64      
3   Moa Ullgren -96 GoIF Tjalve 9,65      
4   Emelie Mårtensson -96 IK Wilske 9,95      
5   Felicia Festin -96 Östersunds GIF 10,87      
-   Frida Carlsson -96 Hanvikens SK bröt      
               


    F15 HÖJD      2011-03-27

1   Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 1,61      
2   Nanna Madsen -96 Sparta, DEN 1,58      
3   Isabel Alexandrie -96 IFK Strängnäs 1,58      
4   Julia Nygård -96 IFK Nora 1,52      
5   Fanny Bergetoft -96 KFUM Örebro 1,48      
6   Fredrika Andersson -96 IF Skade 1,35      
7   Izabella Simonsson -96 Väsby IK 1,25      
8   Frida Carlsson -96 Hanvikens SK 1,25      
    Molly Liedström -96 Istrums SK 0,00      
    Johanna Elfving -96 KFUM Örebro 0,00      
               

 

 
Fredrika Andersson
Frida Carlsson
Emilia Kjellberg
Isabel Alexandrie
Fanny Bergetoft
Nanna Madsen
Julia Nygård
Izabella Simonsson
115 125 130 135 140 144 148 152 155 158 161 165
            xo  xxx
    xxo xxx
                                xo  o   xxo xxx
                o   o   o   o   o   xo  xxx
                    xxo xo  xxx
            o   o   o   o   o   xxo o   xxx
                o   o   xo  o   xxx
    o   xxx

    F15 STAV      2011-03-26

1   Emma Stenlöf -96 Västerås FK 3,29      
2   Amanda Gabrielson -96 Wärnamo SK 3,29      
3   Sandra Bergenulf -96 Falu IK 2,89      
               


    F15 LÄNGD      2011-03-26

1   Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 5,40      
2   Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 5,38      
3   Moa Ullgren -96 GoIF Tjalve 5,07      
4   Linnéa Hård -96 Karlskoga FIF 5,04      
5   Amanda Gabrielson -96 Wärnamo SK 4,90      
6   Frida Carlsson -96 Hanvikens SK 4,67      
7   Emelie Mårtensson -96 IK Wilske 4,51      
8   Elin Erixon -96 IK Westmannia 4,17      
9   Jennifer Larsson -96 Istrums SK 4,13      
10   Madeleine Bengtsson -96 Väsby IK 3,99      
11   Fredrika Andersson -96 IF Skade 3,92      
12   Izabella Simonsson -96 Väsby IK 3,77      
13   Felicia Festin -96 Östersunds GIF 3,56      
14   Molly Liedström -96 Istrums SK 3,50      
15   Emilia Danielsson -96 IK Westmannia 3,34      
16   Julia Nygård -96 IFK Nora 3,28      
17   Emelie Bergqvist -96 IF Skade 2,98      
               

 

 
Emilia Danielsson
Moa Ullgren
Emelie Bergqvist
Elin Erixon
Molly Liedström
Izabella Simonsson
Frida Carlsson
Felicia Festin
Julia Nygård
Jennifer Larsson
Fredrika Andersson
Amanda Gabrielson
Madeleine Bengtsson
Emelie Mårtensson
Linnéa Hård
Elvira Richardsson
Emilia Kjellberg
323  334  330
469  426  481  327   x   507
 x    x   298
417   x   376  403  404  388
350  348   x 
365  377  364
 x   467   x    x    x   456
350  204  356
328   x    x 
413  169  398
375   x   392
471  463  490  441  489   x 
399   x   296
371  451  428  424  385   - 
482   x   475   x   504  493
 x    x   513   x    x   538
540  540  519   x    x    x 

    F15 KULA 3,0      2011-03-27

1   Linnéa Hård -96 Karlskoga FIF 11,74      
2   Moa Ullgren -96 GoIF Tjalve 11,06      
3   Frida Carlsson -96 Hanvikens SK 9,34      
4   Felicia Festin -96 Östersunds GIF 9,15      
5   Elin Erixon -96 IK Westmannia 9,06      
6   Ebba Sjöström -96 IK Westmannia 8,38      
7   Fredrika Andersson -96 IF Skade 7,95      
8   Emilia Danielsson -96 IK Westmannia 7,87      
9   Emelie Bergqvist -96 IF Skade 5,99      
               


    F14 60 M  HEAT 1    2011-03-26

1   Johanna Dyremark -97 IFK Tumba 8,33   Final  
2   Agnes Larsson -97 IF Göta 8,35   Final  
3   Frida Schaub -97 Hanvikens SK 8,47   Final 8,469
4   Sofia Renbjörk -97 GoIF Tjalve 8,70      
5   Emma Sahlström -97 IF Göta 8,74      
6   Sara Särnblad -97 KFUM Örebro 8,76      
7   Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 8,87      
8   Anna Fransson -97 IK Wilske 8,99      
               


    F14 60 M  HEAT 2    

1   Alice Svantesson -97 Istrums SK 8,34   Final  
2   Agnes Gille -97 Gefle IF 8,47     8,47
3   Paulina Toresäter -97 Enköpings AI 8,74      
4   Sandra Östby -97 IFK Tumba 8,81      
5   Madeleine Trinh -97 KFUM Örebro 8,88      
6   Stina Hägerdal -97 IF Göta 8,96      
6   Elin Edgren -97 SK Bore 8,96      
8   Charlott Danko -97 Hanvikens SK 9,29      
               


    F14 60 M  HEAT 3    

1   Anna Westher -97 KFUM Örebro 8,27   Final  
2   Malin Andersson -97 Gefle IF 8,30   Final  
3   Veronica Enblom -97 Hässelby SK 8,65      
4   Isabelle Johansson -97 IF Göta 8,81      
5   Hanna Johansson -97 IF Göta 8,92      
6   Demi Bylon -97 IFK Mora FIK 9,19      
7   Hanna Hoflin -97 Östersunds GIF 9,24      
-   Lova Bergelin -97 Stocksäters IF bröt      
               


    F14 60 M  HEAT 4    

1   Lovisa Östervall -97 IFK Tumba 8,27   Final  
2   Ebba Svantesson -97 Istrums SK 8,42   Final  
3   Clara Josefsson -97 KFUM Örebro 8,51      
4   Benedicte Heegaard -97 Sparta, DEN 8,57      
5   Maja Sörebro -97 IFK Kristinehamn 8,60      
6   Elin Isacsson -97 IK Wilske 8,69      
7   Felicia Auvinen -97 IK Westmannia 8,95      
8   Louise Berghem -97 Istrums SK 9,38      
               


    F14 60 M  FINAL    2011-03-26

1   Lovisa Östervall -97 IFK Tumba 8,26      
2   Anna Westher -97 KFUM Örebro 8,30      
3   Johanna Dyremark -97 IFK Tumba 8,32      
4   Alice Svantesson -97 Istrums SK 8,33      
5   Malin Andersson -97 Gefle IF 8,39      
6   Agnes Larsson -97 IF Göta 8,48      
7   Frida Schaub -97 Hanvikens SK 8,48      
8   Ebba Svantesson -97 Istrums SK 8,61      
               


    F14 200 M  HEAT 1    2011-03-27

1   Veronica Enblom -97 Hässelby SK 28,85      
2   Frida Schaub -97 Hanvikens SK 29,30      
3   Elin Edgren -97 SK Bore 30,07      
4   Veronika Nordin -97 Högbo GIF 33,27      
               


    F14 200 M  HEAT 2    

1   Louise Ekman -97 Gefle IF 28,13      
2   Elin Isacsson -97 IK Wilske 28,62      
3   Demi Bylon -97 IFK Mora FIK 31,03      
4   Charlott Danko -97 Hanvikens SK 32,18      
               


    F14 200 M  HEAT 3    

1   Hanna Holmgren Karlsson -97 KFUM Örebro 29,02      
2   Lisa Piscator -97 IFK Kristinehamn 30,29      
3   Louise Berghem -97 Istrums SK 30,97      
4   Sandra Östby -97 IFK Tumba 31,39      
               


    F14 200 M  HEAT 4    

1   Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 26,76      
2   Johanna Dyremark -97 IFK Tumba 27,63      
3   Sofia Renbjörk -97 GoIF Tjalve 28,35      
4   Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 29,89      
               


    F14 200 M  HEAT 5    

1   Linnea Rosman -97 Istrums SK 26,01      
2   Lovisa Östervall -97 IFK Tumba 26,96      
3   Anna Westher -97 KFUM Örebro 27,02      
4   Elin Bohman -97 Turebergs FK 27,62      
               


    F14 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Linnea Rosman -97 Istrums SK 26,01      
2   Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 26,76      
3   Lovisa Östervall -97 IFK Tumba 26,96      
4   Anna Westher -97 KFUM Örebro 27,02      
5   Elin Bohman -97 Turebergs FK 27,62      
6   Johanna Dyremark -97 IFK Tumba 27,63      
7   Louise Ekman -97 Gefle IF 28,13      
8   Sofia Renbjörk -97 GoIF Tjalve 28,35      
9   Elin Isacsson -97 IK Wilske 28,62      
10   Veronica Enblom -97 Hässelby SK 28,85      
11   Hanna Holmgren Karlsson -97 KFUM Örebro 29,02      
12   Frida Schaub -97 Hanvikens SK 29,30      
13   Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 29,89      
14   Elin Edgren -97 SK Bore 30,07      
15   Lisa Piscator -97 IFK Kristinehamn 30,29      
16   Louise Berghem -97 Istrums SK 30,97      
17   Demi Bylon -97 IFK Mora FIK 31,03      
18   Sandra Östby -97 IFK Tumba 31,39      
19   Charlott Danko -97 Hanvikens SK 32,18      
20   Veronika Nordin -97 Högbo GIF 33,27      
               


    F14 800 M      2011-03-26

1   Ebba Svantesson -97 Istrums SK 2.29,35      
2   Alice Svantesson -97 Istrums SK 2.29,51      
3   Linnea Quist -97 IF Göta 2.34,49      
4   Lovisa Östervall -97 IFK Tumba 2.37,73      
5   Johanna Dyremark -97 IFK Tumba 2.42,93      
6   Louise Berghem -97 Istrums SK 2.54,51      
7   Veronika Nordin -97 Högbo GIF 2.59,38      
               


    F14 60 M HÄCK  HEAT 1    2011-03-27

1   Frida Schaub -97 Hanvikens SK 9,85      
2   Lisa Piscator -97 IFK Kristinehamn 10,08      
3   Anna Fransson -97 IK Wilske 10,65      
4   Linnea Larsson Huusko -97 Väsby IK 11,08      
5   Sabine Steen -97 IFK Kristinehamn 11,54      
-   Veronica Enblom -97 Hässelby SK bröt      
               


    F14 60 M HÄCK  HEAT 2    

1   Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 9,13      
2   Johanna Dyremark -97 IFK Tumba 9,18      
3   Lovisa Östervall -97 IFK Tumba 9,28      
4   Linnea Rosman -97 Istrums SK 9,28      
5   Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba 9,38      
6   Elin Bohman -97 Turebergs FK 9,42      
7   Sandra Östby -97 IFK Tumba 9,48      
8   Sofia Renbjörk -97 GoIF Tjalve 10,14      
               


    F14 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 9,13      
2   Johanna Dyremark -97 IFK Tumba 9,18      
3   Lovisa Östervall -97 IFK Tumba 9,28      
4   Linnea Rosman -97 Istrums SK 9,28      
5   Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba 9,38      
6   Elin Bohman -97 Turebergs FK 9,42      
7   Sandra Östby -97 IFK Tumba 9,48      
8   Frida Schaub -97 Hanvikens SK 9,85      
9   Lisa Piscator -97 IFK Kristinehamn 10,08      
10   Sofia Renbjörk -97 GoIF Tjalve 10,14      
11   Anna Fransson -97 IK Wilske 10,65      
12   Linnea Larsson Huusko -97 Väsby IK 11,08      
13   Sabine Steen -97 IFK Kristinehamn 11,54      
               


    F14 HÖJD      2011-03-27

1   Lovisa Östervall -97 IFK Tumba 1,66      
2   Linnea Rosman -97 Istrums SK 1,61      
3   Elin Bohman -97 Turebergs FK 1,61      
4   Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 1,58      
5   Hanne Karlsson -97 IFK Kristinehamn 1,55      
6   Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 1,52      
6   Johanna Dyremark -97 IFK Tumba 1,52      
8   Wilma Nilsagård -97 KFUM Örebro 1,52      
9   Elin Edgren -97 SK Bore 1,44      
10   Agnes Gille -97 Gefle IF 1,44      
11   Frida Schaub -97 Hanvikens SK 1,40      
12   Kirstine Odgaard Herr -97 Sparta, DEN 1,40      
13   Charlott Danko -97 Hanvikens SK 1,35      
13   Louise Berghem -97 Istrums SK 1,35      
15   Sandra Östby -97 IFK Tumba 1,30      
16   Hanna Hoflin -97 Östersunds GIF 1,30      
17   Lisa Piscator -97 IFK Kristinehamn 1,30      
18   Veronika Nordin -97 Högbo GIF 1,25      
19   Linnea Larsson Huusko -97 Väsby IK 1,20      
    Emma Sahlström -97 IF Göta 0,00      
               

 

 
Hanne Karlsson
Sandra Östby
Hanna Hoflin
Charlott Danko
Elin Bohman
Anna Karlsson Tufuga
Kirstine Odgaard Herr
Linnea Larsson Huusko
Linnea Rosman
Lisa Piscator
Elin Edgren
Frida Schaub
Louise Berghem
Veronika Nordin
Johanna Dyremark
Wilma Nilsagård
Johanna Gustavsson
Lovisa Östervall
Agnes Gille
120 125 130 135 140 144 148 152 155 158 161 164 166
                o   o   o   o   xxo xxx
    o   o   xxx
o   xxo o   xxx
    o   o   xxo xxx
                        o   o   xo  o   xxo xxx
                o   xxo o   xo  xxx
        xxo xo  o   xxx
o   xxx
                o   o   o   o   o   o   xo  xxx
    o   xo  xxx
            o   xo  o   xxx
            o   o   xxx
    o   o   xxo xxx
o   o   xxx
            o   o   o   xxo xo  xxx
                    o   o   xxo xxx
                    o   o   o   o   xo  xxx
                    o   o   o   -   o   xo  o   o
                o   xo  xxx

    F14 STAV      2011-03-26

1   Kirstine Odgaard Herr -97 Sparta, DEN 2,74      
2   Lisa Piscator -97 IFK Kristinehamn 2,44      
3   Johanna Dyremark -97 IFK Tumba 2,24      
4   Hanna Johansson -97 IF Göta 2,24      
5   Moa Carlsson -97 IFK Kristinehamn 2,14      
6   Erica Edström -97 IFK Kristinehamn 2,04      
7   Sandra Östby -97 IFK Tumba 1,84      
               


    F14 LÄNGD      2011-03-26

1   Lovisa Östervall -97 IFK Tumba 5,24      
2   Johanna Dyremark -97 IFK Tumba 4,83      
3   Paulina Toresäter -97 Enköpings AI 4,81      
4   Kirstine Odgaard Herr -97 Sparta, DEN 4,78      
5   Sofia Renbjörk -97 GoIF Tjalve 4,75      
6   Louise Ekman -97 Gefle IF 4,68      
7   Elin Isacsson -97 IK Wilske 4,58      
8   Alice Svantesson -97 Istrums SK 4,53      
9   Sandra Östby -97 IFK Tumba 4,41      
10   Ebba Svantesson -97 Istrums SK 4,37      
11   Erica Edström -97 IFK Kristinehamn 4,36      
12   Ida Skoglund -97 Frövi IK 4,32      
13   Anna Fransson -97 IK Wilske 4,29      
14   Malin Andersson -97 Gefle IF 4,27      
15   Frida Schaub -97 Hanvikens SK 4,21      
16   Felicia Auvinen -97 IK Westmannia 4,19      
17   Linnea Quist -97 IF Göta 4,16      
18   Charlott Danko -97 Hanvikens SK 4,14      
19   Demi Bylon -97 IFK Mora FIK 4,13      
20   Veronica Enblom -97 Hässelby SK 4,11      
21   Maja Sörebro -97 IFK Kristinehamn 4,10      
22   Louise Berghem -97 Istrums SK 4,06      
23   Stina Hägerdal -97 IF Göta 4,05      
24   Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 4,01      
25   Hanna Johansson -97 IF Göta 4,01      
26   Isabelle Johansson -97 IF Göta 3,94      
27   Agnes Gille -97 Gefle IF 3,94      
28   Veronika Nordin -97 Högbo GIF 3,92      
29   Hanna Hoflin -97 Östersunds GIF 3,83      
30   Linnea Larsson Huusko -97 Väsby IK 3,64      
31   Moa Carlsson -97 IFK Kristinehamn 3,61      
32   Emma Sahlström -97 IF Göta 3,59      
-   Agnes Larsson -97 IF Göta 0,00      
-   Sara Särnblad -97 KFUM Örebro 0,00      
               

 

 
Frida Schaub
Elin Isacsson
Moa Carlsson
Erica Edström
Hanna Hoflin
Louise Berghem
Linnea Quist
Kirstine Odgaard Herr
Veronika Nordin
Charlott Danko
Lovisa Östervall
Agnes Gille
Sandra Östby
Johanna Dyremark
Linnea Larsson Huusko
Malin Andersson
Veronica Enblom
Emma Sahlström
Paulina Toresäter
Ida Skoglund
Louise Ekman
Stina Hägerdal
Anna Fransson
Isabelle Johansson
Agnes Larsson
Felicia Auvinen
Ebba Svantesson
Alice Svantesson
Sara Särnblad
Demi Bylon
Hanna Johansson
Anna Karlsson Tufuga
Sofia Renbjörk
Maja Sörebro
405   421   412
458   419   447   429   441   430
361   213    x 
436   433   422
383   364   382
406   380   383
416    x    405
459   471    x    478   475    x 
 x    392   389
406   405   414
494   506   517   524    x    226
379   373   394
413   420   441
449   451   469   478   481   483
364   359   357
384   399   427
 x    411   409
359   356   340
452   471   469   452    x    481
 x     x    432
468   440   441   449   466   464
405    x    365
421   429   423
394    x    394
 x     x     x 
406   419   416
 x     x    437
 x    429   453    x    409    x 
 x     x     x 
413   405   374
389   401   397
398   401   387
 x    475   467    x     x     x 
410    x    400

    F14 KULA 3,0      2011-03-27

1   Agnes Larsson -97 IF Göta 11,98      
2   Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 10,41      
3   Elin Bohman -97 Turebergs FK 9,90      
4   Elin Edgren -97 SK Bore 9,79      
5   Kirstine Odgaard Herr -97 Sparta, DEN 9,28      
6   Charlott Danko -97 Hanvikens SK 8,93      
7   Veronica Enblom -97 Hässelby SK 8,82      
8   Hanna Hoflin -97 Östersunds GIF 7,75      
9   Julia Riverstål -97 Väsby IK 7,70      
10   Louise Berghem -97 Istrums SK 7,69      
11   Sabine Steen -97 IFK Kristinehamn 7,14      
               


    F13 60 M  HEAT 1    2011-03-26

1   Fanny Ernestam -98 KFUM Örebro 8,36   Final  
2   Anna Engelin -98 Östersunds GIF 9,14      
3   Emilia Andersson -98 Stocksäters IF 9,16      
4   Gabriella Mårtensson -98 IF Skade 9,32      
5   Felicia Engberg -98 Leksands FIK 9,41      
6   Elvira Andersson -98 Högbo GIF 9,45      
7   Matilda Trense -98 Östersunds GIF 9,79      
8   Ellen Sköldberg -98 IK Westmannia 9,94      
               


    F13 60 M  HEAT 2    

1   Miranda Uttgren -98 Tanums IF 8,44   Final  
2   Maja Hård -98 Karlskoga FIF 8,90      
3   Julia Wihlborg -98 Gillberga-Lista IF 9,04      
4   Rebecca Edberg -98 IK Westmannia 9,72      
5   Julia Björk -98 KFUM Örebro 9,81      
6   Lydia Håkansson -98 Östersunds GIF 9,97      
7   Ida Sjödahl -98 KFUM Örebro 9,99      
               


    F13 60 M  HEAT 3    

1   Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 8,54   Final  
2   Alicia Åkerman -98 Karlskoga FIF 8,59   Final  
3   Kajsa Karlén -98 KFUM Arvika 8,59   Final  
4   Elin Palmér -98 KFUM Örebro 9,02      
5   Linnéa Carpenter -98 Östersunds GIF 9,08      
6   Moa Öjstrand -98 IF Göta 9,43      
7   Emma Sandberg -98 IF Skade 9,57      
8   Jenny Alfthan -98 Väsby IK 9,67      
               


    F13 60 M  HEAT 4    

1   Moa Nyqvist -98 Gefle IF 8,64   Final  
2   Emelie Nyman-Wänseth -98 Östersunds GIF 8,78      
3   Eunice Nilsson -98 KFUM Örebro 9,15      
4   Julia Persson -98 IK Westmannia 9,23      
5   Emelie Johansson -98 Stocksäters IF 9,48      
6   Sara Svensson -98 IF Hagen 9,76      
7   Amanda Jansson -98 Wedevågs IF 9,86      
8   Ella Fasting -98 IF Skade 10,32      
               


    F13 60 M  HEAT 5    

1   Sofia Lundman -98 Leksands FIK 8,66   Final  
2   Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 8,73      
3   Alva Lindsmyr -98 Åsbro GoIF 9,00      
4   Klara Flygare -98 Glanshammars IF 9,12      
5   Rebecka Salenbäck -98 IFK Kristinehamn 9,15      
6   Lovisa Vestgärds -98 Leksands FIK 9,46      
7   Malinka Herezwa -98 IF Göta 9,48      
8   Signe Bengtsson -98 IF Skade 10,21      
               


    F13 60 M  HEAT 6    

1   Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba 8,36   Final  
2   Tove Olsson -98 IFK Tumba 8,83      
3   Johanna Andersson -98 Väsby IK 9,07      
4   Viktorija Bunjevac -98 IFK Kristinehamn 9,12      
5   Elenore Juliusson -98 Hanvikens SK 9,30      
6   Emelie Andersson -98 KFUM Örebro 9,48      
7   Linda Pettersson -98 KFUM Örebro 10,62      
               


    F13 60 M  FINAL    2011-03-26

1   Miranda Uttgren -98 Tanums IF 8,30      
2   Fanny Ernestam -98 KFUM Örebro 8,33      
3   Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba 8,33      
4   Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 8,43      
5   Kajsa Karlén -98 KFUM Arvika 8,51      
6   Alicia Åkerman -98 Karlskoga FIF 8,51      
7   Moa Nyqvist -98 Gefle IF 8,64      
8   Sofia Lundman -98 Leksands FIK 8,69      
               


    F13 200 M  HEAT 1    2011-03-27

1   Emma Sandberg -98 IF Skade 32,81      
2   Matilda Trense -98 Östersunds GIF 33,82      
3   Signe Bengtsson -98 IF Skade 34,56      
4   Linda Pettersson -98 KFUM Örebro 35,00      
               


    F13 200 M  HEAT 2    

1   Alva Lindsmyr -98 Åsbro GoIF 30,28      
2   Emelie Andersson -98 KFUM Örebro 32,77      
3   Lovisa Vestgärds -98 Leksands FIK 33,12      
4   Ella Fasting -98 IF Skade 35,32      
               


    F13 200 M  HEAT 3    

1   Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 28,94      
2   Gabriella Mårtensson -98 IF Skade 30,70      
3   Elenore Juliusson -98 Hanvikens SK 31,75      
4   Sandra Höglund -98 Högbo GIF 33,27      
               


    F13 200 M  HEAT 4    

1   Linnéa Carpenter -98 Östersunds GIF 31,16      
2   Elvira Andersson -98 Högbo GIF 31,92      
3   Lydia Håkansson -98 Östersunds GIF 32,64      
4   Rebecca Edberg -98 IK Westmannia 33,77      
               


    F13 200 M  HEAT 5    

1   Elin Palmér -98 KFUM Örebro 30,00      
2   Rebecka Salenbäck -98 IFK Kristinehamn 30,10      
3   Anna Engelin -98 Östersunds GIF 30,92      
4   Eunice Nilsson -98 KFUM Örebro 31,24      
               


    F13 200 M  HEAT 6    

1   Josefin Berg -98 Högbo GIF 29,35      
2   Sofia Lundman -98 Leksands FIK 29,40      
3   Julia Wihlborg -98 Gillberga-Lista IF 29,49      
4   Sabina Forsberg -98 Glanshammars IF 30,62      
               


    F13 200 M  HEAT 7    

1   Emelie Nyman-Wänseth -98 Östersunds GIF 28,85      
2   Tove Olsson -98 IFK Tumba 28,86      
3   Alicia Åkerman -98 Karlskoga FIF 28,88      
4   Moa Nyqvist -98 Gefle IF 29,20      
               


    F13 200 M  HEAT 8    

1   Miranda Uttgren -98 Tanums IF 27,42      
2   Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba 27,60      
3   Fanny Ernestam -98 KFUM Örebro 27,74      
4   Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 27,80      
               


    F13 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Miranda Uttgren -98 Tanums IF 27,42      
2   Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba 27,60      
3   Fanny Ernestam -98 KFUM Örebro 27,74      
4   Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 27,80      
5   Emelie Nyman-Wänseth -98 Östersunds GIF 28,85      
6   Tove Olsson -98 IFK Tumba 28,86      
7   Alicia Åkerman -98 Karlskoga FIF 28,88      
8   Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 28,94      
9   Moa Nyqvist -98 Gefle IF 29,20      
10   Josefin Berg -98 Högbo GIF 29,35      
11   Sofia Lundman -98 Leksands FIK 29,40      
12   Julia Wihlborg -98 Gillberga-Lista IF 29,49      
13   Elin Palmér -98 KFUM Örebro 30,00      
14   Rebecka Salenbäck -98 IFK Kristinehamn 30,10      
15   Alva Lindsmyr -98 Åsbro GoIF 30,28      
16   Sabina Forsberg -98 Glanshammars IF 30,62      
17   Gabriella Mårtensson -98 IF Skade 30,70      
18   Anna Engelin -98 Östersunds GIF 30,92      
19   Linnéa Carpenter -98 Östersunds GIF 31,16      
20   Eunice Nilsson -98 KFUM Örebro 31,24      
21   Elenore Juliusson -98 Hanvikens SK 31,75      
22   Elvira Andersson -98 Högbo GIF 31,92      
23   Lydia Håkansson -98 Östersunds GIF 32,64      
24   Emelie Andersson -98 KFUM Örebro 32,77      
25   Emma Sandberg -98 IF Skade 32,81      
26   Lovisa Vestgärds -98 Leksands FIK 33,12      
27   Sandra Höglund -98 Högbo GIF 33,27      
28   Rebecca Edberg -98 IK Westmannia 33,77      
29   Matilda Trense -98 Östersunds GIF 33,82      
30   Signe Bengtsson -98 IF Skade 34,56      
31   Linda Pettersson -98 KFUM Örebro 35,00      
32   Ella Fasting -98 IF Skade 35,32      
               


    F13 800 M  HEAT 1    2011-03-26

1   Gabriella Mårtensson -98 IF Skade 2.44,72      
2   Maja Hård -98 Karlskoga FIF 2.49,69      
3   Matilda Trense -98 Östersunds GIF 2.50,10      
4   Elenore Juliusson -98 Hanvikens SK 2.56,67      
5   Lydia Håkansson -98 Östersunds GIF 2.57,19      
6   Rebecca Edberg -98 IK Westmannia 3.10,91      
               


    F13 800 M  HEAT 2    

1   Tove Olsson -98 IFK Tumba 2.37,87      
2   Josefin Berg -98 Högbo GIF 2.39,29      
3   Emma Jansson -98 IK Westmannia 2.41,20      
4   Johanna Andersson -98 Väsby IK 2.41,53      
5   Agnes Jansson -98 IK Westmannia 2.45,00      
6   Anna Engelin -98 Östersunds GIF 2.47,47      
7   Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba 2.56,37      
8   Rebecka Salenbäck -98 IFK Kristinehamn 2.58,13      
               


    F13 800 M  SAMLAD LISTA    

1   Tove Olsson -98 IFK Tumba 2.37,87      
2   Josefin Berg -98 Högbo GIF 2.39,29      
3   Emma Jansson -98 IK Westmannia 2.41,20      
4   Johanna Andersson -98 Väsby IK 2.41,53      
5   Gabriella Mårtensson -98 IF Skade 2.44,72      
6   Agnes Jansson -98 IK Westmannia 2.45,00      
7   Anna Engelin -98 Östersunds GIF 2.47,47      
8   Maja Hård -98 Karlskoga FIF 2.49,69      
9   Matilda Trense -98 Östersunds GIF 2.50,10      
10   Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba 2.56,37      
11   Elenore Juliusson -98 Hanvikens SK 2.56,67      
12   Lydia Håkansson -98 Östersunds GIF 2.57,19      
13   Rebecka Salenbäck -98 IFK Kristinehamn 2.58,13      
14   Rebecca Edberg -98 IK Westmannia 3.10,91      
               


    F13 60 M HÄCK  HEAT 1    2011-03-27

1   Felicia Engberg -98 Leksands FIK 11,20      
2   Eunice Nilsson -98 KFUM Örebro 11,57      
3   Rebecca Edberg -98 IK Westmannia 13,35      
4   Jenny Alfthan -98 Väsby IK 13,48      
               


    F13 60 M HÄCK  HEAT 2    

1   Viktorija Bunjevac -98 IFK Kristinehamn 11,27      
2   Anna Engelin -98 Östersunds GIF 11,46      
3   Rebecka Salenbäck -98 IFK Kristinehamn 12,13      
4   Gabriella Mårtensson -98 IF Skade 12,34      
5   Julia Wihlborg -98 Gillberga-Lista IF 12,96      
               


    F13 60 M HÄCK  HEAT 3    

1   Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba 9,59      
2   Tove Olsson -98 IFK Tumba 10,47      
3   Emelie Nyman-Wänseth -98 Östersunds GIF 10,48      
4   Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 10,74      
5   Josefin Berg -98 Högbo GIF 10,76      
6   Elin Domberg -98 KFUM Örebro 11,57      
7   Agnes Jansson -98 IK Westmannia 12,75      
8   Emma Jansson -98 IK Westmannia 12,76      
               


    F13 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba 9,59      
2   Tove Olsson -98 IFK Tumba 10,47      
3   Emelie Nyman-Wänseth -98 Östersunds GIF 10,48      
4   Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 10,74      
5   Josefin Berg -98 Högbo GIF 10,76      
6   Felicia Engberg -98 Leksands FIK 11,20      
7   Viktorija Bunjevac -98 IFK Kristinehamn 11,27      
8   Anna Engelin -98 Östersunds GIF 11,46      
9   Eunice Nilsson -98 KFUM Örebro 11,57      
10   Elin Domberg -98 KFUM Örebro 11,57      
11   Rebecka Salenbäck -98 IFK Kristinehamn 12,13      
12   Gabriella Mårtensson -98 IF Skade 12,34      
13   Agnes Jansson -98 IK Westmannia 12,75      
14   Emma Jansson -98 IK Westmannia 12,76      
15   Julia Wihlborg -98 Gillberga-Lista IF 12,96      
16   Rebecca Edberg -98 IK Westmannia 13,35      
17   Jenny Alfthan -98 Väsby IK 13,48      
               


    F13 HÖJD      2011-03-27

1   Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 1,55      
2   Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 1,46      
3   Sabina Forsberg -98 Glanshammars IF 1,46      
4   Tove Olsson -98 IFK Tumba 1,46      
5   Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba 1,42      
6   Moa Nyqvist -98 Gefle IF 1,42      
7   Alicia Åkerman -98 Karlskoga FIF 1,38      
8   Alva Lindsmyr -98 Åsbro GoIF 1,38      
9   Viktorija Bunjevac -98 IFK Kristinehamn 1,34      
9   Sofia Lundman -98 Leksands FIK 1,34      
9   Emma Jansson -98 IK Westmannia 1,34      
12   Sandra Höglund -98 Högbo GIF 1,34      
13   Agnes Jansson -98 IK Westmannia 1,34      
14   Elin Domberg -98 KFUM Örebro 1,30      
15   Gabriella Mårtensson -98 IF Skade 1,25      
16   Felicia Engberg -98 Leksands FIK 1,25      
17   Ida Sjödahl -98 KFUM Örebro 1,20      
18   Elenore Juliusson -98 Hanvikens SK 1,20      
19   Lovisa Vestgärds -98 Leksands FIK 1,15      
               

 

 
Ebba Gustavsson
Agnes Jansson
Viktorija Bunjevac
Sabina Forsberg
Mathilda Eriksson
Elenore Juliusson
Elin Domberg
Alva Lindsmyr
Elin Johansson
Sandra Höglund
Lovisa Vestgärds
Felicia Engberg
Sofia Lundman
Gabriella Mårtensson
Alicia Åkerman
Ida Sjödahl
Tove Olsson
Emma Jansson
Moa Nyqvist
110 115 120 125 130 134 138 142 146 149 153 155 157
                    o   o   o   o   o   xo  o   xxx
        xo  o   xxo xxo xxx
            o   o   o   xxx
                o   o   o   xo  xxo xxx
            o   o   o   xo  o   x-
o   o   xxo xxx
        o   xo  xo  xx-
    o   o   o   o   o   xxo xxx
                    o   o   o   o   xxx
    o   o   o   xxo o   xxx
xo  xo  xxx
    o   xo  xo  xxx
    o   o   o   o   o   xxx
        o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xxx
            o   o   o   xo  xo  xxo xxx
    o   o   o   o   o   xxx
                o   o   o   xxo xxx

    F13 STAV      2011-03-26

1   Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba 2,34      
2   Emilia Andersson -98 Stocksäters IF 2,34      
3   Sabina Forsberg -98 Glanshammars IF 2,24      
4   Elin Domberg -98 KFUM Örebro 2,24      
5   Klara Flygare -98 Glanshammars IF 2,14      
6   Andrea Bergenulf -00 Falu IK 1,64      
7   Tove Olsson -98 IFK Tumba 1,64      
               


    F13 LÄNGD ZON      2011-03-26

1   Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba 5,30      
2   Fanny Ernestam -98 KFUM Örebro 5,08      
3   Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 4,79      
4   Moa Nyqvist -98 Gefle IF 4,70      
5   Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 4,62      
6   Sofia Lundman -98 Leksands FIK 4,47      
7   Josefin Berg -98 Högbo GIF 4,47      
8   Emelie Nyman-Wänseth -98 Östersunds GIF 4,45      
9   Johanna Andersson -98 Väsby IK 4,37      
10   Alicia Åkerman -98 Karlskoga FIF 4,27      
11   Elin Domberg -98 KFUM Örebro 4,25      
12   Julia Persson -98 IK Westmannia 4,21      
13   Viktorija Bunjevac -98 IFK Kristinehamn 4,15      
14   Alva Lindsmyr -98 Åsbro GoIF 4,13      
15   Anna Engelin -98 Östersunds GIF 4,12      
16   Elenore Juliusson -98 Hanvikens SK 4,10      
17   Gabriella Mårtensson -98 IF Skade 4,09      
18   Eunice Nilsson -98 KFUM Örebro 4,06      
19   Moa Öjstrand -98 IF Göta 4,05      
20   Elvira Andersson -98 Högbo GIF 4,04      
21   Felicia Engberg -98 Leksands FIK 4,04      
22   Elin Palmér -98 KFUM Örebro 3,98      
23   Julia Wihlborg -98 Gillberga-Lista IF 3,98      
24   Sandra Höglund -98 Högbo GIF 3,94      
25   Emma Sandberg -98 IF Skade 3,90      
26   Sara Svensson -98 IF Hagen 3,83      
27   Lovisa Vestgärds -98 Leksands FIK 3,81      
28   Emelie Andersson -98 KFUM Örebro 3,79      
29   Malinka Herezwa -98 IF Göta 3,78      
30   Matilda Trense -98 Östersunds GIF 3,70      
31   Jenny Alfthan -98 Väsby IK 3,64      
32   Lydia Håkansson -98 Östersunds GIF 3,62      
33   Rebecca Edberg -98 IK Westmannia 3,59      
34   Ellen Sköldberg -98 IK Westmannia 3,53      
35   Amanda Jansson -98 Wedevågs IF 3,51      
36   Signe Bengtsson -98 IF Skade 3,42      
37   Ella Fasting -98 IF Skade 3,24      
38   Tindra Bergman -98 Väsby IK 3,21      
               

 

 
Elenore Juliusson
Sara Svensson
Ellen Sköldberg
Signe Bengtsson
Alva Lindsmyr
Jenny Alfthan
Tindra Bergman
Julia Wihlborg
Lovisa Vestgärds
Viktorija Bunjevac
Emelie Andersson
Moa Nyqvist
Alicia Åkerman
Anna Engelin
Lydia Håkansson
Sandra Höglund
Amanda Jansson
Elin Palmér
Emelie Nyman-Wänseth
Ella Fasting
Johanna Andersson
Rebecca Edberg
Mathilda Eriksson
Moa Öjstrand
Julia Persson
Felicia Engberg
Malinka Herezwa
Elvira Andersson
Matilda Trense
Elin Johansson
Josefin Berg
Emma Sandberg
Elin Domberg
Fanny Ernestam
Gabriella Mårtensson
Ebba Gustavsson
Eunice Nilsson
Sofia Lundman
410  372  382
383  328  292
353  347  266
330  342  335
413  410  411
317  354  364
314  319  321
389  372  398
381  366  375
415  394  397
379  352  368
449  438  455  436  470  467
407  404  427
378  359  412
362  321  346
322  354  394
351  351  307
364  395  398
440  438  426   x    x   445
320  324  324
419  425  437
359  353  351
502  508  497  519  528  530
401  404  405
421  416  409
404  390   x 
378  352  354
386  404  397
364  343  370
400  446  455  439  454  462
447  433  422  412  416  402
390  345   - 
424  425  416
484  484  495  488  489  508
 x   409  352
324  464  464  468  468  479
405   x   406
 x   436  447  432  434  443

    F13 KULA 2,0      2011-03-27

1   Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 12,36      
2   Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba 11,96      
3   Emelie Nyman-Wänseth -98 Östersunds GIF 10,34      
4   Eunice Nilsson -98 KFUM Örebro 9,93      
5   Linnéa Carpenter -98 Östersunds GIF 9,89      
6   Gabriella Mårtensson -98 IF Skade 8,88   8,61  
7   Johanna Edgren -98 SK Bore 8,88   8,51  
8   Elin Palmér -98 KFUM Örebro 8,47      
9   Klara Flygare -98 Glanshammars IF 8,41      
10   Rebecca Edberg -98 IK Westmannia 8,39      
11   Elvira Andersson -98 Högbo GIF 7,90      
12   Lydia Håkansson -98 Östersunds GIF 7,42      
13   Elenore Juliusson -98 Hanvikens SK 7,25      
14   Sofia Lundman -98 Leksands FIK 7,23      
15   Matilda Trense -98 Östersunds GIF 7,16      
16   Felicia Engberg -98 Leksands FIK 6,80      
17   Ella Fasting -98 IF Skade 6,60      
18   Lovisa Vestgärds -98 Leksands FIK 6,03      
19   Emelie Andersson -98 KFUM Örebro 6,00      
               


    F12 60 M  HEAT 1    2011-03-26

1   Emma Skotte -99 IK Norrköping FI 8,55   Final  
2   Hanna Wahlström -99 Åsbro GoIF 8,86   Final  
3   Karin Linderkers -99 Leksands FIK 9,20      
4   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 9,23      
5   Johanna Eriksson -99 Karlskoga FIF 9,88      
6   Filippa Frisell -99 Väsby IK 9,93      
7   Amanda Bergman -99 KFUM Örebro 10,18      
8   Frida Bertilsson -99 Gillberga-Lista IF 10,53      
               


    F12 60 M  HEAT 2    

1   Louise Andersson -99 Gefle IF 8,81   Final  
2   Hanna Jansson -99 Hanvikens SK 8,93   Final  
3   Kajsa Lundborg -99 Huddinge AIS 9,55      
4   Clara Jönsson -99 Åsbro GoIF 9,68      
5   Wilma Strand -99 Istrums SK 9,94      
6   Julia Östling Kütt -99 IF Skade 10,32      
7   Linnea Karlsson -99 IK Westmannia 10,88      
8   Cajsa Gräsberg -99 Stocksäters IF 11,17      
               


    F12 60 M  HEAT 3    

1   Ida Callenvik -99 Karlskoga FIF 9,01   Final  
2   Ida Thunberg -99 IK Stål 9,07   Final  
3   Amanda Mattsson -99 Stocksäters IF 9,20      
4   Emilia Nyberg-Johansson -99 Åsbro GoIF 9,57      
5   Cornelia Milton -99 IK Wilske 9,74      
6   Elin Nyqvist -99 KFUM Örebro 9,96      
6   Emma Widén -99 Götlunda IF 9,96      
8   Ida Holmberg -99 IF Göta 10,20      
               


    F12 60 M  HEAT 4    

1   Linnea Nordlund -99 IFK Nora 8,87   Final  
2   Martina Bergqvist -99 IF Göta 9,11   Final  
3   Cajsa Åkerberg -99 Gillberga-Lista IF 9,23      
4   Alva Cederholm -99 IK Stål 9,65      
5   Sandra Vesterling -99 IF Göta 9,84      
6   Sofie Berglund -99 Väsby IK 9,90      
7   Julia Thorstensson -99 IFK Kristinehamn 10,19      
8   Sofia Jonasson -99 Väsby IK 10,34      
               


    F12 60 M  FINAL    2011-03-26

1   Emma Skotte -99 IK Norrköping FI 8,48      
2   Ida Thunberg -99 IK Stål 8,79      
3   Hanna Wahlström -99 Åsbro GoIF 8,82      
4   Louise Andersson -99 Gefle IF 8,85      
5   Linnea Nordlund -99 IFK Nora 8,85      
6   Hanna Jansson -99 Hanvikens SK 9,06      
7   Ida Callenvik -99 Karlskoga FIF 9,13      
8   Martina Bergqvist -99 IF Göta 9,23      
               


    F12 200 M  HEAT 1    2011-03-27

1   Judith Sjöman -99 Katrineholms SK 32,14      
2   Lisa Brorsson -99 KFUM Örebro 34,44      
3   Johanna Eriksson -99 Karlskoga FIF 36,5m      
4   Cajsa Gräsberg -99 Stocksäters IF 40,5m      
               


    F12 200 M  HEAT 2    

1   Kajsa Lundborg -99 Huddinge AIS 32,91      
2   Rebecka Olsson -99 Hanvikens SK 36,37      
3   Linnea Karlsson -99 IK Westmannia 37,46      
-   Julia Hjertén -99 Istrums SK ej start      
               


    F12 200 M  HEAT 3    

1   Hanna Jansson -99 Hanvikens SK 31,35      
2   Hanna Otterhed -99 KFUM Örebro 32,29      
3   Hanna Berglund -99 IF Göta 32,97      
4   Frida Bertilsson -99 Gillberga-Lista IF 37,65      
               


    F12 200 M  HEAT 4    

1   Alva Cederholm -99 IK Stål 31,91      
2   Nathalia Aspensten -99 IF Hagen 32,15      
3   Erika Granström -99 Gillberga-Lista IF 32,38      
4   Emma Holm -99 Gillberga-Lista IF 32,41      
               


    F12 200 M  HEAT 5    

1   Agnes Johansson -99 Högbo GIF 32,40      
2   Amanda Aasa -99 Habo FIF-04 32,92      
3   Kajsa Jonsson -99 Istrums SK 33,02      
4   Sandra Vesterling -99 IF Göta 36,36      
               


    F12 200 M  HEAT 6    

1   Karin Linderkers -99 Leksands FIK 31,24      
2   Alice Evebring -99 IF Hagen 31,54      
-   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK ej start      
-   Clara Jönsson -99 Åsbro GoIF diskv F4.2.9      
               


    F12 200 M  HEAT 7    

1   Amanda Mattsson -99 Stocksäters IF 30,29      
2   Cajsa Åkerberg -99 Gillberga-Lista IF 30,43      
3   Martina Bergqvist -99 IF Göta 31,30      
-   Ida Callenvik -99 Karlskoga FIF ej start      
               


    F12 200 M  HEAT 8    

1   Emma Skotte -99 IK Norrköping FI 27,94      
2   Alexandra Sörensen -99 Falu IK 28,43      
3   Linnea Nordlund -99 IFK Nora 29,01      
4   Ida Thunberg -99 IK Stål 29,92      
               


    F12 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Emma Skotte -99 IK Norrköping FI 27,94      
2   Alexandra Sörensen -99 Falu IK 28,43      
3   Linnea Nordlund -99 IFK Nora 29,01      
4   Ida Thunberg -99 IK Stål 29,92      
5   Amanda Mattsson -99 Stocksäters IF 30,29      
6   Cajsa Åkerberg -99 Gillberga-Lista IF 30,43      
7   Karin Linderkers -99 Leksands FIK 31,24      
8   Martina Bergqvist -99 IF Göta 31,30      
9   Hanna Jansson -99 Hanvikens SK 31,35      
10   Alice Evebring -99 IF Hagen 31,54      
11   Alva Cederholm -99 IK Stål 31,91      
12   Judith Sjöman -99 Katrineholms SK 32,14      
13   Nathalia Aspensten -99 IF Hagen 32,15      
14   Hanna Otterhed -99 KFUM Örebro 32,29      
15   Erika Granström -99 Gillberga-Lista IF 32,38      
16   Agnes Johansson -99 Högbo GIF 32,40      
17   Emma Holm -99 Gillberga-Lista IF 32,41      
18   Kajsa Lundborg -99 Huddinge AIS 32,91      
19   Amanda Aasa -99 Habo FIF-04 32,92      
20   Hanna Berglund -99 IF Göta 32,97      
21   Kajsa Jonsson -99 Istrums SK 33,02      
22   Lisa Brorsson -99 KFUM Örebro 34,44      
23   Sandra Vesterling -99 IF Göta 36,36      
24   Rebecka Olsson -99 Hanvikens SK 36,37      
25   Johanna Eriksson -99 Karlskoga FIF 36,5m      
26   Linnea Karlsson -99 IK Westmannia 37,46      
27   Frida Bertilsson -99 Gillberga-Lista IF 37,65      
28   Cajsa Gräsberg -99 Stocksäters IF 40,5m      
               


    F12 800 M      2011-03-26

1   Tilda Lundström -99 Eskilstuna FI 2.40,90      
2   Cajsa Åkerberg -99 Gillberga-Lista IF 2.42,39      
3   Agnes Johansson -99 Högbo GIF 2.52,63      
4   Louise Andersson -99 Gefle IF 2.55,07      
5   Hanna Berglund -99 IF Göta 2.59,82      
6   Rebecka Olsson -99 Hanvikens SK 3.09,74      
7   Lina Jernberg -99 IFK Kristinehamn 3.12,23      
8   Wilma Strand -99 Istrums SK 3.12,42      
               


    F12 60 M HÄCK  HEAT 1    2011-03-27

1   Cornelia Milton -99 IK Wilske 12,50      
2   Kajsa Jonsson -99 Istrums SK 13,41      
3   Linnéa Bodin -00 KFUM Örebro 13,54      
4   Julia Östling Kütt -99 IF Skade 14,61      
               


    F12 60 M HÄCK  HEAT 2    

1   Nathalia Aspensten -99 IF Hagen 12,53      
2   Johanna Eriksson -99 Karlskoga FIF 12,59      
3   Alice Södervall -99 Istrums SK 13,06      
4   Alva Cederholm -99 IK Stål 13,09      
5   Julia Hjertén -99 Istrums SK 13,27      
               


    F12 60 M HÄCK  HEAT 3    

1   Alexandra Sörensen -99 Falu IK 10,29      
2   Ida Thunberg -99 IK Stål 10,90      
3   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 11,30      
4   Malin Eriksson -00 IFK Tumba 11,65      
5   Ida Callenvik -99 Karlskoga FIF 12,31      
6   Karin Linderkers -99 Leksands FIK 12,80      
7   Sandra Vesterling -99 IF Göta 13,45      
8   Ida Olsson -99 IF Hagen 13,85      
               


    F12 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Alexandra Sörensen -99 Falu IK 10,29      
2   Ida Thunberg -99 IK Stål 10,90      
3   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 11,30      
4   Malin Eriksson -00 IFK Tumba 11,65      
5   Ida Callenvik -99 Karlskoga FIF 12,31      
6   Cornelia Milton -99 IK Wilske 12,50      
7   Nathalia Aspensten -99 IF Hagen 12,53      
8   Johanna Eriksson -99 Karlskoga FIF 12,59      
9   Karin Linderkers -99 Leksands FIK 12,80      
10   Alice Södervall -99 Istrums SK 13,06      
11   Alva Cederholm -99 IK Stål 13,09      
12   Julia Hjertén -99 Istrums SK 13,27      
13   Kajsa Jonsson -99 Istrums SK 13,41      
14   Sandra Vesterling -99 IF Göta 13,45      
15   Linnéa Bodin -00 KFUM Örebro 13,54      
16   Ida Olsson -99 IF Hagen 13,85      
17   Julia Östling Kütt -99 IF Skade 14,61      
               


    F12 HÖJD      2011-03-27

1   Hanna Rynler -99 Västerås FK 1,50      
2   Julia Hjertén -99 Istrums SK 1,39      
3   Hanna Högberg -99 KFUM Örebro 1,39      
4   Klara Bergström -99 IFK Sunne 1,36      
5   Alice Evebring -99 IF Hagen 1,36      
6   Hanna Jansson -99 Hanvikens SK 1,36      
7   Judith Sjöman -99 Katrineholms SK 1,36      
8   Cornelia Milton -99 IK Wilske 1,32      
9   Johanna Eriksson -99 Karlskoga FIF 1,32      
10   Martina Bergqvist -99 IF Göta 1,32      
11   Karin Linderkers -99 Leksands FIK 1,28      
12   Kajsa Jonsson -99 Istrums SK 1,28      
13   Kajsa Lundborg -99 Huddinge AIS 1,28      
14   Erika Granström -99 Gillberga-Lista IF 1,28      
15   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 1,24      
16   Nathalia Aspensten -99 IF Hagen 1,20      
17   Sandra Vesterling -99 IF Göta 1,20      
17   Rebecka Olsson -99 Hanvikens SK 1,20      
19   Clara Jönsson -99 Åsbro GoIF 1,20      
20   Alice Södervall -99 Istrums SK 1,15      
21   Cornelia Storm-Karlén -99 Lidköpings IS 1,15      
22   Frida Karlsson -99 IFK Kristinehamn 1,10      
               

 

 
Hanna Högberg
Karin Linderkers
Julia Hjertén
Johanna Eriksson
Martina Bergqvist
Clara Jönsson
Nathalia Aspensten
Judith Sjöman
Kajsa Jonsson
Hanna Jansson
Frida Karlsson
Elin Bärjegård
Sandra Vesterling
Erika Granström
Hanna Rynler
Alice Södervall
Kajsa Lundborg
Klara Bergström
Cornelia Storm-Karlén
Rebecka Olsson
Alice Evebring
Cornelia Milton
100 105 110 115 120 124 128 132 136 139 142 146 150 153
            o   o   o   o   o   o   xxo xxx
                o   o   o   xxx
    o   o   o   o   o   o   o   xxo o   xxx
    o   o   o   xo  o   o   xo  xxx
            o   o   o   o   xxo xxx
    o   o   xo  xo  xxx
    o   o   o   o   xxx
            o   o   xo  xo  xo  xxo xxx
o   o   o   xo  xo  xo  o   xxx
            o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   xxo xxx
        o   o   o   xxo xxx
    o   o   xo  o   xxx
    o   o   o   xo  xxo xxo xxx
                                o   o   o   o   o   xxx
o   o   xo  o   xxx
        o   o   xo  o   xxo xxx
            o   o   o   o   o   o   xxx
    o   o   xo  xxx
    o   o   xo  o   xxx
            o   o   o   o   xo  o   xxx
        o   o   o   o   o   xo  xxx

    F12 LÄNGD ZON      2011-03-26

1   Ida Thunberg -99 IK Stål 4,53      
2   Louise Andersson -99 Gefle IF 4,33      
3   Karin Linderkers -99 Leksands FIK 4,13      
4   Martina Bergqvist -99 IF Göta 4,12      
5   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 4,11      
6   Cajsa Åkerberg -99 Gillberga-Lista IF 4,04      
7   Kajsa Lundborg -99 Huddinge AIS 4,03      
8   Erika Granström -99 Gillberga-Lista IF 3,98      
9   Ida Callenvik -99 Karlskoga FIF 3,93      
10   Klara Bergström -99 IFK Sunne 3,93      
11   Emma Holm -99 Gillberga-Lista IF 3,89      
12   Amanda Mattsson -99 Stocksäters IF 3,81      
13   Hanna Jansson -99 Hanvikens SK 3,78      
14   Sandra Vesterling -99 IF Göta 3,78      
15   Ida Holmberg -99 IF Göta 3,75      
16   Cornelia Milton -99 IK Wilske 3,74      
17   Alva Cederholm -99 IK Stål 3,72      
18   Frida Bertilsson -99 Gillberga-Lista IF 3,62      
19   Wilma Strand -99 Istrums SK 3,61      
20   Filippa Frisell -99 Väsby IK 3,59      
21   Emilia Nyberg-Johansson -99 Åsbro GoIF 3,56      
22   Clara Jönsson -99 Åsbro GoIF 3,55      
23   Lina Jernberg -99 IFK Kristinehamn 3,52      
24   Linnea Nordlund -99 IFK Nora 3,46      
25   Julia Thorstensson -99 IFK Kristinehamn 3,45      
26   Louise Kling Vieweg -99 IFK Nora 3,44      
27   Rebecka Olsson -99 Hanvikens SK 3,41      
28   Emma Widén -99 Götlunda IF 3,33      
29   Sofie Berglund -99 Väsby IK 3,32      
30   Julia Östling Kütt -99 IF Skade 3,29      
31   Sofia Jonasson -99 Väsby IK 3,27      
32   Amanda Juvas -99 Väsby IK 3,15      
33   Amanda Bergman -99 KFUM Örebro 3,13      
34   Elvira Danielsson -99 IK Westmannia 3,12      
35   Linnea Karlsson -99 IK Westmannia 2,72      
36   Wilma Hallqvist -99 KFUM Örebro 2,23      
37   Cajsa Gräsberg -99 Stocksäters IF 2,18      
               

 

 
Ida Holmberg
Elvira Danielsson
Julia Östling Kütt
Sandra Vesterling
Ida Callenvik
Cajsa Åkerberg
Amanda Mattsson
Alva Cederholm
Wilma Hallqvist
Cornelia Milton
Emma Widén
Kajsa Lundborg
Louise Andersson
Filippa Frisell
Erika Granström
Linnea Nordlund
Wilma Strand
Amanda Juvas
Julia Thorstensson
Rebecka Olsson
Karin Linderkers
Emilia Nyberg-Johansson
Amanda Bergman
Emma Holm
Linnea Karlsson
Cajsa Gräsberg
Louise Kling Vieweg
Martina Bergqvist
Lina Jernberg
Sofie Berglund
Elin Bärjegård
Frida Bertilsson
Hanna Jansson
Sofia Jonasson
Ida Thunberg
Clara Jönsson
Klara Bergström
360  361  375
306  299  312
315  329  310
363  365  378
393  377  383
396  395  398  404  386  382
372  375  381
358  346  372
 x   223  207
370  365  374
333  314  318
399  390  403  393  403  402
433  410  424  411  407  416
347  356  359
385  398  387  380  395  390
334  312  346
361  318  351
287  290  315
345  337  338
341  313  322
400  402  412  278  407  413
356  355  348
313  245  296
389  367  359
 x   272  264
 x    x   218
344  330  342
412  405  408   x   392  391
333  352  335
330  315  332
404  394  400  408  407  411
362  348  347
378  371  377
320  327  315
453  444  399  446  430   - 
355  348  353
369  373  393

    F12 KULA 2,0      2011-03-27

1   Ida Olsson -99 IF Hagen 9,44      
2   Hanna Wahlström -99 Åsbro GoIF 9,42      
3   Martina Bergqvist -99 IF Göta 9,20      
4   Emma Skotte -99 IK Norrköping FI 9,09      
5   Amanda Aasa -99 Habo FIF-04 8,94      
6   Ida Thunberg -99 IK Stål 8,64      
7   Cornelia Storm-Karlén -99 Lidköpings IS 8,33      
8   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 8,21      
9   Alice Evebring -99 IF Hagen 7,93      
10   Agnes Johansson -99 Högbo GIF 7,77      
11   Julia Hjertén -99 Istrums SK 7,74      
12   Klara Bergström -99 IFK Sunne 7,63      
13   Sandra Vesterling -99 IF Göta 7,56      
14   Kajsa Lundborg -99 Huddinge AIS 7,55      
15   Karin Linderkers -99 Leksands FIK 7,53      
16   Cornelia Milton -99 IK Wilske 7,36      
17   Elvira Danielsson -99 IK Westmannia 7,27      
18   Cajsa Åkerberg -99 Gillberga-Lista IF 7,19      
19   Ida Callenvik -99 Karlskoga FIF 7,15      
20   Emilia Nyberg-Johansson -99 Åsbro GoIF 7,07      
21   Emma Holm -99 Gillberga-Lista IF 7,05      
22   Johanna Eriksson -99 Karlskoga FIF 6,98      
23   Judith Sjöman -99 Katrineholms SK 6,55      
24   Alva Cederholm -99 IK Stål 6,45      
25   Alice Södervall -99 Istrums SK 6,09      
26   Wilma Hallqvist -99 KFUM Örebro 6,00      
27   Frida Bertilsson -99 Gillberga-Lista IF 5,91      
28   Filippa Frisell -99 Väsby IK 5,73      
29   Julia Östling Kütt -99 IF Skade 5,51      
30   Sofia Jonasson -99 Väsby IK 4,93      
31   Linnea Karlsson -99 IK Westmannia 4,91      
               


    F11 60 M  HEAT 1    2011-03-26

1   Emelie Svensson -00 IFK Tumba 9,30   Final  
2   Arizona Eriksson -00 KFUM Örebro 9,62   Final  
3   Johanna Ringstam -00 IF Skade 9,89      
4   Linnéa Bodin -00 KFUM Örebro 9,90      
5   Kajsa Jansson -00 IK Westmannia 9,92      
6   Saga Hjertén -00 Istrums SK 10,22      
7   Moa Persson -00 Stocksäters IF 10,54      
               


    F11 60 M  HEAT 2    

1   Alwa Pettersson -00 Karlskoga FIF 9,58   Final  
2   Kajsa Lindqvist -00 Väsby IK 9,61   Final  
3   Lisa Klasenius -00 KFUM Örebro 9,72      
4   Sofie Larsson -00 Väsby IK 10,46      
5   Ebba Löfholm -00 KFUM Örebro 10,52      
6   Alice Nilsson -00 KFUM Örebro 11,28      
-   Emma Almqvist -00 Karlskoga FIF ej start      
-   Cajsa Lindberg -00 IF Hagen ej start      
               


    F11 60 M  HEAT 3    

1   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 9,11   Final  
2   Jessica Persson -00 KFUM Örebro 9,67      
3   Mathlida Eklund -00 IK Westmannia 9,75      
4   Irma Reinholdsson -00 KFUM Örebro 9,85      
5   Tilde Bergman -00 Väsby IK 9,88      
6   Hanna Säfström -00 KFUM Örebro 10,05      
7   Jennifer Lazar -00 Väsby IK 11,19      
               


    F11 60 M  HEAT 4    

1   Rebecka Reuter -00 Karlskoga FIF 9,72      
2   Elvira Gustafsson -00 SOK Träff 9,88      
3   Julia Avonds -00 KFUM Örebro 9,94      
4   Rebecka Danielsson -00 KFUM Örebro 10,15      
5   Elma Eklund -00 Götlunda IF 10,25      
6   Elsa Karlsson -00 KFUM Örebro 11,10      
               


    F11 60 M  HEAT 5    

1   Emilia Engström -00 IK Stål 9,32   Final  
2   Esther Sandén Alin -00 Stocksäters IF 9,63      
3   Malin Eriksson -00 IFK Tumba 9,64      
4   Ingrid Holmquist -00 KFUM Örebro 9,88      
5   Hanna Berghem -00 Istrums SK 9,93      
6   Ellen Eriksson -00 Stocksäters IF 10,28      
7   Bianca Wiljebrand -00 IK Westmannia 10,58      
               


    F11 60 M  HEAT 6    

1   Ebba Blomstrand -00 Åsbro GoIF 9,22   Final  
2   Saga Axelsson -00 IF Skade 9,49   Final  
3   Hanna Strandahl -00 KFUM Örebro 10,03      
4   Linnea Johansson -00 Wedevågs IF 10,25      
5   Andrea Bergenulf -00 Falu IK 10,38      
6   Ester Skånfors Forsling -00 IF Skade 10,44      
7   Filippa Berglund -00 Karlskoga FIF 10,48      
               


    F11 60 M  FINAL    2011-03-26

1   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 9,08      
2   Emelie Svensson -00 IFK Tumba 9,32      
3   Emilia Engström -00 IK Stål 9,33      
4   Ebba Blomstrand -00 Åsbro GoIF 9,47      
5   Alwa Pettersson -00 Karlskoga FIF 9,71      
6   Saga Axelsson -00 IF Skade 9,72      
7   Arizona Eriksson -00 KFUM Örebro 9,74      
8   Kajsa Lindqvist -00 Väsby IK 10,04      
               


    F11 200 M  HEAT 1    2011-03-27

1   Hanna Berghem -00 Istrums SK 34,29      
2   Hanna Strandahl -00 KFUM Örebro 35,02      
3   Ebba Löfholm -00 KFUM Örebro 35,06      
               


    F11 200 M  HEAT 2    

1   Alwa Pettersson -00 Karlskoga FIF 34,82      
2   Ester Skånfors Forsling -00 IF Skade 36,66      
3   Elsa Karlsson -00 KFUM Örebro 38,60      
               


    F11 200 M  HEAT 3    

1   Rebecka Reuter -00 Karlskoga FIF 32,80      
2   Frida Grandelius -00 KFUM Örebro 34,13      
3   Julia Avonds -00 KFUM Örebro 34,52      
-   Johanna Ringstam -00 IF Skade ej start      
               


    F11 200 M  HEAT 4    

1   Ingrid Holmquist -00 KFUM Örebro 33,51      
2   Kajsa Jansson -00 IK Westmannia 34,87      
3   Filippa Markl -00 IK Westmannia 36,03      
4   Sofie Larsson -00 Väsby IK 36,55      
               


    F11 200 M  HEAT 5    

1   Esther Sandén Alin -00 Stocksäters IF 32,16      
2   Elvira Gustafsson -00 SOK Träff 34,99      
3   Alice Svedberg -00 Karlskoga FIF 36,23      
4   Alice Nilsson -00 KFUM Örebro 41,95      
               


    F11 200 M  HEAT 6    

1   Ebba Blomstrand -00 Åsbro GoIF 32,06      
2   Saga Axelsson -00 IF Skade 32,31      
3   Arizona Eriksson -00 KFUM Örebro 32,43      
4   Emelie Svensson -00 IFK Tumba 32,75      
               


    F11 200 M  HEAT 7    

1   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 30,21      
2   Emilia Engström -00 IK Stål 31,3m      
3   Jessica Persson -00 KFUM Örebro 32,50      
4   Malin Eriksson -00 IFK Tumba 33,90      
               


    F11 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 30,21      
2   Emilia Engström -00 IK Stål 31,3m      
3   Ebba Blomstrand -00 Åsbro GoIF 32,06      
4   Esther Sandén Alin -00 Stocksäters IF 32,16      
5   Saga Axelsson -00 IF Skade 32,31      
6   Arizona Eriksson -00 KFUM Örebro 32,43      
7   Jessica Persson -00 KFUM Örebro 32,50      
8   Emelie Svensson -00 IFK Tumba 32,75      
9   Rebecka Reuter -00 Karlskoga FIF 32,80      
10   Ingrid Holmquist -00 KFUM Örebro 33,51      
11   Malin Eriksson -00 IFK Tumba 33,90      
12   Frida Grandelius -00 KFUM Örebro 34,13      
13   Hanna Berghem -00 Istrums SK 34,29      
14   Julia Avonds -00 KFUM Örebro 34,52      
15   Alwa Pettersson -00 Karlskoga FIF 34,82      
16   Kajsa Jansson -00 IK Westmannia 34,87      
17   Elvira Gustafsson -00 SOK Träff 34,99      
18   Hanna Strandahl -00 KFUM Örebro 35,02      
19   Ebba Löfholm -00 KFUM Örebro 35,06      
20   Filippa Markl -00 IK Westmannia 36,03      
21   Alice Svedberg -00 Karlskoga FIF 36,23      
22   Sofie Larsson -00 Väsby IK 36,55      
23   Ester Skånfors Forsling -00 IF Skade 36,66      
24   Elsa Karlsson -00 KFUM Örebro 38,60      
25   Alice Nilsson -00 KFUM Örebro 41,95      
               


    F11 800 M  HEAT 1    2011-03-26

1   Jessica Persson -00 KFUM Örebro 2.58,01      
2   Mathilda Germundsson -00 Finspångs AIK 3.05,73      
3   Elvira Gustafsson -00 SOK Träff 3.13,75      
4   Filippa Berglund -00 Karlskoga FIF 3.14,06      
5   Hanna Berghem -00 Istrums SK 3.17,21      
6   Linnea Johansson -00 Wedevågs IF 3.19,62      
               


    F11 800 M  HEAT 2    

1   Emilia Engström -00 IK Stål 2.43,58      
2   Mathlida Eklund -00 IK Westmannia 2.45,84      
3   Esther Sandén Alin -00 Stocksäters IF 2.51,96      
4   Emelie Svensson -00 IFK Tumba 2.55,78      
5   Malin Eriksson -00 IFK Tumba 2.59,69      
6   Filippa Markl -00 IK Westmannia 3.05,08      
7   Saga Hjertén -00 Istrums SK 3.05,13      
8   Bianca Wiljebrand -00 IK Westmannia 3.21,36      
               


    F11 800 M  SAMLAD LISTA    

1   Emilia Engström -00 IK Stål 2.43,58      
2   Mathlida Eklund -00 IK Westmannia 2.45,84      
3   Esther Sandén Alin -00 Stocksäters IF 2.51,96      
4   Emelie Svensson -00 IFK Tumba 2.55,78      
5   Jessica Persson -00 KFUM Örebro 2.58,01      
6   Malin Eriksson -00 IFK Tumba 2.59,69      
7   Filippa Markl -00 IK Westmannia 3.05,08      
8   Saga Hjertén -00 Istrums SK 3.05,13      
9   Mathilda Germundsson -00 Finspångs AIK 3.05,73      
10   Elvira Gustafsson -00 SOK Träff 3.13,75      
11   Filippa Berglund -00 Karlskoga FIF 3.14,06      
12   Hanna Berghem -00 Istrums SK 3.17,21      
13   Linnea Johansson -00 Wedevågs IF 3.19,62      
14   Bianca Wiljebrand -00 IK Westmannia 3.21,36      
               


    F11 60 M HÄCK  HEAT 1    2011-03-27

1   Johanna Ringstam -00 IF Skade 11,15      
2   Mathlida Eklund -00 IK Westmannia 11,75      
3   Therese Knutsson -00 Glanshammars IF 12,13      
4   Stina Jacobson -00 Istrums SK 13,71      
5   Sofie Larsson -00 Väsby IK 13,83      
               


    F11 60 M HÄCK  HEAT 2    

1   Kajsa Lindqvist -00 Väsby IK 11,26      
2   Sara Forssell -00 Motala AIF 12,32      
3   Filippa Markl -00 IK Westmannia 12,87      
4   Ingrid Holmquist -00 KFUM Örebro 12,95      
5   Filippa Carenbäck -00 KFUM Örebro 13,18      
               


    F11 60 M HÄCK  HEAT 3    

1   Emilia Engström -00 IK Stål 11,97      
2   Alwa Pettersson -00 Karlskoga FIF 12,42      
3   Alva Angergård -00 KFUM Örebro 12,82      
4   Elvira Gustafsson -00 SOK Träff 12,97      
5   Ebba Löfholm -00 KFUM Örebro 13,40      
6   Ester Skånfors Forsling -00 IF Skade 13,88      
7   Alice Nilsson -00 KFUM Örebro 13,94      
               


    F11 60 M HÄCK  HEAT 4    

1   Malin Eriksson -00 IFK Tumba 10,72      
2   Ebba Blomstrand -00 Åsbro GoIF 10,73      
3   Emelie Svensson -00 IFK Tumba 11,25      
4   Julia Axtelius -00 Enköpings AI 11,29      
5   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 11,49      
6   Andrea Bergenulf -00 Falu IK 12,24      
7   Hanna Strandahl -00 KFUM Örebro 12,27      
               


    F11 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Malin Eriksson -00 IFK Tumba 10,72      
2   Ebba Blomstrand -00 Åsbro GoIF 10,73      
3   Johanna Ringstam -00 IF Skade 11,15      
4   Emelie Svensson -00 IFK Tumba 11,25      
5   Kajsa Lindqvist -00 Väsby IK 11,26      
6   Julia Axtelius -00 Enköpings AI 11,29      
7   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 11,49      
8   Mathlida Eklund -00 IK Westmannia 11,75      
9   Emilia Engström -00 IK Stål 11,97      
10   Therese Knutsson -00 Glanshammars IF 12,13      
11   Andrea Bergenulf -00 Falu IK 12,24      
12   Hanna Strandahl -00 KFUM Örebro 12,27      
13   Sara Forssell -00 Motala AIF 12,32      
14   Alwa Pettersson -00 Karlskoga FIF 12,42      
15   Alva Angergård -00 KFUM Örebro 12,82      
16   Filippa Markl -00 IK Westmannia 12,87      
17   Ingrid Holmquist -00 KFUM Örebro 12,95      
18   Elvira Gustafsson -00 SOK Träff 12,97      
19   Filippa Carenbäck -00 KFUM Örebro 13,18      
20   Ebba Löfholm -00 KFUM Örebro 13,40      
21   Stina Jacobson -00 Istrums SK 13,71      
22   Sofie Larsson -00 Väsby IK 13,83      
23   Ester Skånfors Forsling -00 IF Skade 13,88      
24   Alice Nilsson -00 KFUM Örebro 13,94      
               


    F11 HÖJD      2011-03-27

1   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 1,46      
2   Kajsa Lindqvist -00 Väsby IK 1,36      
3   Ingrid Holmquist -00 KFUM Örebro 1,36      
4   Ebba Blomstrand -00 Åsbro GoIF 1,33      
5   Linnéa Bodin -00 KFUM Örebro 1,33      
6   Julia Axtelius -00 Enköpings AI 1,33      
7   Kajsa Jansson -00 IK Westmannia 1,26      
8   Alwa Pettersson -00 Karlskoga FIF 1,22      
9   Jessica Persson -00 KFUM Örebro 1,22      
10   Hanna Strandahl -00 KFUM Örebro 1,22      
11   Sara Forssell -00 Motala AIF 1,14      
12   Johanna Ringstam -00 IF Skade 1,14      
13   Frida Grandelius -00 KFUM Örebro 1,14      
13   Johanna Edvall -00 IF Skade 1,14      
15   Maja Turunen -00 Stocksäters IF 1,10      
16   Julia Avonds -00 KFUM Örebro 1,10      
17   Ebba Löfholm -00 KFUM Örebro 1,10      
18   Malin Eriksson -00 IFK Tumba 1,05      
18   Amanda Bollman -00 KFUM Örebro 1,05      
18   Elvira Gustafsson -00 SOK Träff 1,05      
18   Mathlida Eklund -00 IK Westmannia 1,05      
22   Stina Jacobson -00 Istrums SK 1,05      
23   Alva Angergård -00 KFUM Örebro 1,05      
23   Hanna Säfström -00 KFUM Örebro 1,05      
25   Elsa Karlsson -00 KFUM Örebro 1,00      
26   Hanna Berghem -00 Istrums SK 1,00      
               

 

 
Alwa Pettersson
Sara Forssell
Hanna Berghem
Malin Eriksson
Linnéa Bodin
Kajsa Jansson
Hanna Strandahl
Alva Angergård
Hedvig Pettersson
Hanna Säfström
Maja Turunen
Amanda Bollman
Jessica Persson
Frida Grandelius
Julia Avonds
Julia Axtelius
Elvira Gustafsson
Johanna Ringstam
Ebba Löfholm
Stina Jacobson
Mathlida Eklund
Johanna Edvall
Ingrid Holmquist
Ebba Blomstrand
Elsa Karlsson
Kajsa Lindqvist
90  95  100 105 110 114 118 122 126 130 133 136 139 143 146
                o   o   xo  o   xxx
                o   o   xxx
o   o   xo  xxx
            o   - 
                    o   o   o   o   o   xxo xxx
            o   o   o   o   xo  o   xxx
                o   o   xo  xxo xxx
    o   o   xo  xxx
                    o   o   o   o   o   o   xo  xo  xo  xo
    o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   xxx
    o   o   o   xxx
                    o   xo  xo  xxx
        o   o   o   xxo xxx
    o   o   o   xo  xxx
                        o   o   xxo xxo xxo xxx
o   o   o   o   xxx
        o   o   o   o   xxx
                xxo xxx
o   xo  o   o   xxx
    o   o   o   xxx
    o   o   o   o   xxo xxx
                        o   o   o   o   xxo xxo xxx
                    o   o   o   xo  xo  xo  xxx
    o   o   xxx
                    o   o   o   o   o   xxo xo  xxx

    F11 LÄNGD ZON      2011-03-26

1   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 4,15      
2   Kajsa Lindqvist -00 Väsby IK 4,11      
3   Emelie Svensson -00 IFK Tumba 3,97      
4   Ebba Blomstrand -00 Åsbro GoIF 3,96      
5   Emilia Engström -00 IK Stål 3,84      
6   Therese Knutsson -00 Glanshammars IF 3,84      
7   Alwa Pettersson -00 Karlskoga FIF 3,81      
8   Kajsa Jansson -00 IK Westmannia 3,71      
9   Johanna Ringstam -00 IF Skade 3,61      
10   Mathilda Germundsson -00 Finspångs AIK 3,61      
11   Ingrid Holmquist -00 KFUM Örebro 3,59      
12   Lisa Klasenius -00 KFUM Örebro 3,59      
13   Esther Sandén Alin -00 Stocksäters IF 3,56      
14   Linnéa Bodin -00 KFUM Örebro 3,54      
15   Rebecka Reuter -00 Karlskoga FIF 3,52      
16   Mathlida Eklund -00 IK Westmannia 3,48      
17   Julia Avonds -00 KFUM Örebro 3,46      
18   Andrea Bergenulf -00 Falu IK 3,42      
19   Saga Axelsson -00 IF Skade 3,36      
20   Rebecka Danielsson -00 KFUM Örebro 3,34      
21   Hanna Strandahl -00 KFUM Örebro 3,33      
22   Saga Hjertén -00 Istrums SK 3,29      
23   Ebba Löfholm -00 KFUM Örebro 3,28      
24   Elma Eklund -00 Götlunda IF 3,28      
25   Hanna Berghem -00 Istrums SK 3,25      
26   Elvira Gustafsson -00 SOK Träff 3,24      
27   Ester Skånfors Forsling -00 IF Skade 3,21      
28   Alice Nilsson -00 KFUM Örebro 3,14      
29   Hanna Säfström -00 KFUM Örebro 3,09      
30   Filippa Carenbäck -00 KFUM Örebro 3,03      
31   Elsa Karlsson -00 KFUM Örebro 3,02      
32   Maja Turunen -00 Stocksäters IF 3,01      
33   Bianca Wiljebrand -00 IK Westmannia 2,97      
34   Jennifer Lazar -00 Väsby IK 2,94      
35   Linnea Johansson -00 Wedevågs IF 2,91      
36   Alva Angergård -00 KFUM Örebro 2,90      
37   Amanda Bollman -00 KFUM Örebro 2,83      
38   Sofie Larsson -00 Väsby IK 2,78      
39   Cajsa Lindberg -00 IF Hagen 2,71      
40   Tilde Bergman -00 Väsby IK 2,69      
               

 

 
Mathilda Germundsson
Linnéa Bodin
Rebecka Reuter
Elma Eklund
Alva Angergård
Ebba Blomstrand
Julia Avonds
Ingrid Holmquist
Therese Knutsson
Elvira Gustafsson
Hanna Strandahl
Alice Nilsson
Amanda Bollman
Andrea Bergenulf
Ebba Löfholm
Saga Axelsson
Mathlida Eklund
Sofie Larsson
Emilia Engström
Alwa Pettersson
Jennifer Lazar
Hanna Berghem
Elsa Karlsson
Esther Sandén Alin
Kajsa Lindqvist
Rebecka Danielsson
Tilde Bergman
Emelie Svensson
Lisa Klasenius
Bianca Wiljebrand
Saga Hjertén
Cajsa Lindberg
Filippa Carenbäck
Hanna Säfström
Johanna Ringstam
Hedvig Pettersson
Maja Turunen
Linnea Johansson
Ester Skånfors Forsling
Kajsa Jansson
361  331  324
350  354  353
 x   341  352
328   x   292
290  279  286
383  396  389  377   x   363
338  322  346
354  350  359
370  383   x   371  377  384
312  324  309
330  333  328
308  314  311
283  271  267
309  330  342
328  306  290
336  327  330
338  347  348
258  278  275
384  365  359  384  378  378
358  381  366  332   x   377
269   x   294
323  325  315
272  296  302
345  356  345
411  389  372  369  311  375
303  334   x 
261  269   x 
384  371  397  386  386  387
337  352  359
297  284  278
317  324  329
271  253  256
303  292  296
300  309  267
353  361  344
405  415   x   403  389  371
293  301  299
271  284  291
313  310  321
354  371  358  371  366  370

    F11 KULA 2,0      2011-03-27

1   Johanna Edvall -00 IF Skade 10,09      
2   Julia Axtelius -00 Enköpings AI 9,05      
3   Malin Eriksson -00 IFK Tumba 8,92   8,73  
4   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 8,92   8,45  
5   Kajsa Jansson -00 IK Westmannia 8,62      
6   Alwa Pettersson -00 Karlskoga FIF 8,05      
7   Frida Grandelius -00 KFUM Örebro 7,77      
8   Emelie Svensson -00 IFK Tumba 7,10      
9   Mathlida Eklund -00 IK Westmannia 6,55      
10   Sara Forssell -00 Motala AIF 6,22      
11   Johanna Ringstam -00 IF Skade 6,21      
12   Lisa Klasenius -00 KFUM Örebro 6,16      
13   Linnéa Bodin -00 KFUM Örebro 6,10      
14   Hanna Berghem -00 Istrums SK 5,89      
15   Saga Axelsson -00 IF Skade 5,85      
16   Esther Sandén Alin -00 Stocksäters IF 5,57      
17   Amanda Bollman -00 KFUM Örebro 5,48      
18   Stina Jacobson -00 Istrums SK 5,26      
19   Elsa Karlsson -00 KFUM Örebro 5,02      
20   Jennifer Lazar -00 Väsby IK 4,88      
21   Sofie Larsson -00 Väsby IK 4,10      
22   Ester Skånfors Forsling -00 IF Skade 4,04      
23   Tilde Bergman -00 Väsby IK 3,98      
               


    F10 60 M  HEAT 1    2011-03-26

1   Ellen Nygård -01 KFUM Örebro 10,30      
2   Therese Andersson -02 Gefle IF 10,57      
3   Zara Strandgren -01 Kvismaredalens IF 10,59      
4   Amanda Gräsberg -01 Stocksäters IF 10,95      
5   Maja Ramberg -01 IF Skade 11,16      
6   Clara Sörebro -03 IFK Kristinehamn 12,58      
7   Mia Karlsson -02 Karlskoga FIF 13,41      
               


    F10 60 M  HEAT 2    

1   Lisa Berglund -01 Väsby IK 9,82   Final  
2   Emelie Jälmeneng -01 IK Wilske 9,98   Final  
3   Filippa Nero -01 IF Göta 10,17   Final  
4   Lisa Larsson -02 KFUM Örebro 10,72      
5   Hedvig Nilsson -01 IF Göta 10,86      
6   Tilda Lundahl -02 IK Wilske 11,08      
7   Nova Holmberg -02 Väsby IK 11,36      
8   Linnéa Holm -01 KFUM Örebro 11,45      
               


    F10 60 M  HEAT 3    

1   Karin Palmér -01 KFUM Örebro 9,95   Final  
2   Jennifer Arvidsson -01 IK Westmannia 10,20   Final  
3   Joella Andersson -01 Väsby IK 10,25      
4   Alva Widén -01 Götlunda IF 10,80      
5   Vendela Högkvist -02 Åsbro GoIF 11,26      
5   Sofie Fransson -02 KFUM Örebro 11,26      
7   Elin Bäckström -01 IF Skade 12,20      
8   Elin Allansson -02 Karlskoga FIF 12,47      
               


    F10 60 M  HEAT 4    

1   Emily Capobianco -01 KFUM Örebro 9,35   Final  
2   Julia Sjömark -02 Glanshammars IF 10,36      
3   Maja Hedenbrant -01 IF Skade 10,72      
4   Elin Persson -02 Stocksäters IF 10,78      
5   Tilde Jansson -01 Kvismaredalens IF 11,75      
6   Elin Wahlgren -02 IFK Kristinehamn 11,86      
7   Malin Jansson -03 Karlskoga FIF 12,13      
               


    F10 60 M  HEAT 5    

1   Ida Nyqvist -01 Gefle IF 10,31      
2   Amira Musa -01 KFUM Örebro 10,46      
3   Lisa Holmberg -02 Lidköpings IS 10,70      
4   Vendela Ström -01 IF Skade 10,71      
5   Agnes Brunnsgård -02 IFK Kristinehamn 10,80      
6   Elin Ståhl -02 KFUM Örebro 10,96      
7   Tova Holmberg -01 Lidköpings IS 10,97      
               


    F10 60 M  HEAT 6    

1   Emelina Cindric -01 IF Skade 9,47   Final  
2   Minna Seger -01 Glanshammars IF 10,16   Final  
3   Filippa Karaga -01 KFUM Örebro 10,41      
4   Tova Stiberg -01 KFUM Örebro 10,57      
5   Lovisa Jonsson -01 Karlskoga FIF 10,70      
6   Sofie Bengtsson -02 IF Hagen 10,76      
7   Josefin Andersson -01 IFK Kristinehamn 11,13      
8   Josefin Stenman -02 Stocksäters IF 11,29      
               


    F10 60 M  FINAL    2011-03-26

1   Emily Capobianco -01 KFUM Örebro 9,31      
2   Emelina Cindric -01 IF Skade 9,48      
3   Emelie Jälmeneng -01 IK Wilske 9,63      
4   Lisa Berglund -01 Väsby IK 9,80      
5   Karin Palmér -01 KFUM Örebro 9,99      
6   Jennifer Arvidsson -01 IK Westmannia 10,10      
7   Filippa Nero -01 IF Göta 10,29      
8   Minna Seger -01 Glanshammars IF 10,30      
               


    F10 200 M  HEAT 1    2011-03-27

1   Tilda Wiklund -02 IK Wilske 40,39      
2   Amanda Fridberg -02 IF Göta 41,64      
-   Elin Wahlgren -02 IFK Kristinehamn ej start      
               


    F10 200 M  HEAT 2    

1   Elvira Forsberg -02 Glanshammars IF 37,71      
2   Vendela Högkvist -02 Åsbro GoIF 38,83      
3   Agnes Brunnsgård -02 IFK Kristinehamn 41,16      
               


    F10 200 M  HEAT 3    

1   Lisa Holmberg -02 Lidköpings IS 37,63      
2   Josefin Andersson -01 IFK Kristinehamn 39,22      
3   Linnéa Holm -01 KFUM Örebro 40,42      
               


    F10 200 M  HEAT 4    

1   Emmy Pettersson -01 Katrineholms SK 35,30      
2   Filippa Karaga -01 KFUM Örebro 35,67      
3   Amira Musa -01 KFUM Örebro 35,94      
4   Lovisa Jonsson -01 Karlskoga FIF 37,95      
               


    F10 200 M  HEAT 5    

1   Linn Flodin -01 IK Westmannia 37,82      
2   Elin Karlsson -01 Karlskoga FIF 39,86      
3   Vendela Ström -01 IF Skade 40,38      
4   Maja Ramberg -01 IF Skade 41,99      
               


    F10 200 M  HEAT 6    

1   Jennifer Arvidsson -01 IK Westmannia 35,59      
2   Minna Seger -01 Glanshammars IF 36,58      
3   Maja Hedenbrant -01 IF Skade 39,36      
4   Elin Bäckström -01 IF Skade 47,81      
               


    F10 200 M  HEAT 7    

1   Emily Capobianco -01 KFUM Örebro 31,63      
2   Emelina Cindric -01 IF Skade 33,10      
3   Karin Palmér -01 KFUM Örebro 34,17      
4   Louise Fröding -01 Götlunda IF 36,01      
               


    F10 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Emily Capobianco -01 KFUM Örebro 31,63      
2   Emelina Cindric -01 IF Skade 33,10      
3   Karin Palmér -01 KFUM Örebro 34,17      
4   Emmy Pettersson -01 Katrineholms SK 35,30      
5   Jennifer Arvidsson -01 IK Westmannia 35,59      
6   Filippa Karaga -01 KFUM Örebro 35,67      
7   Amira Musa -01 KFUM Örebro 35,94      
8   Louise Fröding -01 Götlunda IF 36,01      
9   Minna Seger -01 Glanshammars IF 36,58      
10   Lisa Holmberg -02 Lidköpings IS 37,63      
11   Elvira Forsberg -02 Glanshammars IF 37,71      
12   Linn Flodin -01 IK Westmannia 37,82      
13   Lovisa Jonsson -01 Karlskoga FIF 37,95      
14   Vendela Högkvist -02 Åsbro GoIF 38,83      
15   Josefin Andersson -01 IFK Kristinehamn 39,22      
16   Maja Hedenbrant -01 IF Skade 39,36      
17   Elin Karlsson -01 Karlskoga FIF 39,86      
18   Vendela Ström -01 IF Skade 40,38      
19   Tilda Wiklund -02 IK Wilske 40,39      
20   Linnéa Holm -01 KFUM Örebro 40,42      
21   Agnes Brunnsgård -02 IFK Kristinehamn 41,16      
22   Amanda Fridberg -02 IF Göta 41,64      
23   Maja Ramberg -01 IF Skade 41,99      
24   Elin Bäckström -01 IF Skade 47,81      
               


    F10 600 M  HEAT 1    2011-03-26

1   Ellen Nygård -01 KFUM Örebro 2.22,65      
2   Agnes Brunnsgård -02 IFK Kristinehamn 2.24,90      
3   Sofie Bengtsson -02 IF Hagen 2.26,69      
4   Maja Ramberg -01 IF Skade 2.30,41      
5   Clara Larsson -01 KFUM Örebro 2.35,55      
6   Elin Wahlgren -02 IFK Kristinehamn 2.41,06      
7   Vendela Högkvist -02 Åsbro GoIF 2.41,09      
               


    F10 600 M  HEAT 2    

1   Wilma Larsson -01 Vilsta IK 2.10,10      
2   Celine Allard-Forsberg -01 Vilsta IK 2.14,33      
3   Allexandra Franc -03 Karlskoga FIF 2.17,99      
4   Rebecca Fritzell -02 Vilsta IK 2.18,43      
5   Alva Widén -01 Götlunda IF 2.27,90      
6   Joella Andersson -01 Väsby IK 2.32,55      
7   Vendela Ström -01 IF Skade 2.35,49      
8   Tova Holmberg -01 Lidköpings IS 2.36,27      
               


    F10 600 M  SAMLAD LISTA    

1   Wilma Larsson -01 Vilsta IK 2.10,10      
2   Celine Allard-Forsberg -01 Vilsta IK 2.14,33      
3   Allexandra Franc -03 Karlskoga FIF 2.17,99      
4   Rebecca Fritzell -02 Vilsta IK 2.18,43      
5   Ellen Nygård -01 KFUM Örebro 2.22,65      
6   Agnes Brunnsgård -02 IFK Kristinehamn 2.24,90      
7   Sofie Bengtsson -02 IF Hagen 2.26,69      
8   Alva Widén -01 Götlunda IF 2.27,90      
9   Maja Ramberg -01 IF Skade 2.30,41      
10   Joella Andersson -01 Väsby IK 2.32,55      
11   Vendela Ström -01 IF Skade 2.35,49      
12   Clara Larsson -01 KFUM Örebro 2.35,55      
13   Tova Holmberg -01 Lidköpings IS 2.36,27      
14   Elin Wahlgren -02 IFK Kristinehamn 2.41,06      
15   Vendela Högkvist -02 Åsbro GoIF 2.41,09      
               


    F10 60 M HÄCK  HEAT 1    2011-03-27

1   Agnes Brunnsgård -02 IFK Kristinehamn 13,58      
2   Elvira Forsberg -02 Glanshammars IF 14,27      
3   Tova Stiberg -01 KFUM Örebro 14,41      
4   Vendela Högkvist -02 Åsbro GoIF 14,44      
5   Elin Wahlgren -02 IFK Kristinehamn 14,66      
6   Tilda Lundahl -02 IK Wilske 16,33      
               


    F10 60 M HÄCK  HEAT 2    

1   Alva Almén -01 Gillberga-Lista IF 13,55      
2   Linn Flodin -01 IK Westmannia 13,93      
3   Lovisa Jonsson -01 Karlskoga FIF 14,00      
4   Maja Ramberg -01 IF Skade 14,93      
5   Tova Holmberg -01 Lidköpings IS 15,89      
6   Elin Bäckström -01 IF Skade 16,98      
-   Vendela Ström -01 IF Skade ej start      
               


    F10 60 M HÄCK  HEAT 3    

1   Emily Capobianco -01 KFUM Örebro 11,57      
2   Emelina Cindric -01 IF Skade 11,80      
3   Ida Nyqvist -01 Gefle IF 12,06      
4   Emelie Jälmeneng -01 IK Wilske 12,99      
5   Lisa Berglund -01 Väsby IK 13,01      
6   Lisa Holmberg -02 Lidköpings IS 13,70      
7   Amira Musa -01 KFUM Örebro 13,90      
               


    F10 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Emily Capobianco -01 KFUM Örebro 11,57      
2   Emelina Cindric -01 IF Skade 11,80      
3   Ida Nyqvist -01 Gefle IF 12,06      
4   Emelie Jälmeneng -01 IK Wilske 12,99      
5   Lisa Berglund -01 Väsby IK 13,01      
6   Alva Almén -01 Gillberga-Lista IF 13,55      
7   Agnes Brunnsgård -02 IFK Kristinehamn 13,58      
8   Lisa Holmberg -02 Lidköpings IS 13,70      
9   Amira Musa -01 KFUM Örebro 13,90      
10   Linn Flodin -01 IK Westmannia 13,93      
11   Lovisa Jonsson -01 Karlskoga FIF 14,00      
12   Elvira Forsberg -02 Glanshammars IF 14,27      
13   Tova Stiberg -01 KFUM Örebro 14,41      
14   Vendela Högkvist -02 Åsbro GoIF 14,44      
15   Elin Wahlgren -02 IFK Kristinehamn 14,66      
16   Maja Ramberg -01 IF Skade 14,93      
17   Tova Holmberg -01 Lidköpings IS 15,89      
18   Tilda Lundahl -02 IK Wilske 16,33      
19   Elin Bäckström -01 IF Skade 16,98      
               


    F10 HÖJD      2011-03-27

1   Ida Nyqvist -01 Gefle IF 1,26      
2   Emmy Pettersson -01 Katrineholms SK 1,20      
3   Emily Capobianco -01 KFUM Örebro 1,20      
4   Emelie Jälmeneng -01 IK Wilske 1,16      
5   Lisa Larsson -02 KFUM Örebro 1,08      
6   Filippa Karaga -01 KFUM Örebro 1,08      
7   Tilda Bergström -02 IFK Sunne 1,08      
8   Elin Lager -02 KFUM Örebro 1,04      
9   Vendela Ström -01 IF Skade 1,04      
10   Zara Strandgren -01 Kvismaredalens IF 1,00      
10   Agnes Brunnsgård -02 IFK Kristinehamn 1,00      
10   Lovisa Jonsson -01 Karlskoga FIF 1,00      
13   Tilda Wiklund -02 IK Wilske 1,00      
14   Emelina Cindric -01 IF Skade 1,00      
15   Elvira Forsberg -02 Glanshammars IF 1,00      
16   Tilda Lundahl -02 IK Wilske 1,00      
17   Lisa Holmberg -02 Lidköpings IS 0,95      
18   Linn Flodin -01 IK Westmannia 0,95      
19   Lisa Kareliussén -02 Glanshammars IF 0,95      
20   Amanda Gräsberg -01 Stocksäters IF 0,85      
21   Maja Ramberg -01 IF Skade 0,80      
21   Sofie Fransson -02 KFUM Örebro 0,80      
21   Elin Bäckström -01 IF Skade 0,80      
    Elsa Heneryd -02 KFUM Örebro 0,00      
               

 

 
Elsa Heneryd
Emmy Pettersson
Zara Strandgren
Tilda Wiklund
Elin Lager
Agnes Brunnsgård
Tilda Lundahl
Linn Flodin
Maja Ramberg
Ida Nyqvist
Emily Capobianco
Emelie Jälmeneng
Filippa Karaga
Lovisa Jonsson
Amanda Gräsberg
Sofie Fransson
Elin Bäckström
Lisa Larsson
Lisa Holmberg
Emelina Cindric
Elvira Forsberg
Lisa Kareliussén
Vendela Ström
Tilda Bergström
80  85  90  95  100 104 108 112 116 120 123 126 129
xxx
        o   o   o   o   o   xo  xxo o   xxx
    o   o   o   o   xxx
    o   o   xo  o   xxx
    o   o   o   o   o   xxx
    o   o   o   o   xxx
o   o   o   xo  xxo xxx
    o   o   xo  xx-
o   xxx
                o           o   o   o   xo  o   xxx
        o   o   o   o   o   xxo xo  xo  xxx
o   o   o   o   o   o   o   xo  xo  xxx
        o   o   o   xo  xo  xxx
o   o   o   o   o   xxx
xo  o   xxx
o   xxx
o   xxx
o   o   o   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   o   xxx
o   o   o   xo  xo  xxx
o   o   o   o   xxo xxx
o   o   xo  xxo xxx
o   o   xo  o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xxo xo  xxx

    F10 LÄNGD ZON      2011-03-26

1   Emily Capobianco -01 KFUM Örebro 4,07      
2   Karin Palmér -01 KFUM Örebro 3,88      
3   Emelie Jälmeneng -01 IK Wilske 3,79      
4   Emelina Cindric -01 IF Skade 3,76      
5   Ida Nyqvist -01 Gefle IF 3,76      
6   Lisa Berglund -01 Väsby IK 3,38      
7   Ellen Nygård -01 KFUM Örebro 3,28      
8   Joella Andersson -01 Väsby IK 3,24      
9   Zara Strandgren -01 Kvismaredalens IF 3,22      
10   Elin Persson -02 Stocksäters IF 3,16      
11   Tilda Bergström -02 IFK Sunne 3,14      
12   Alva Widén -01 Götlunda IF 3,05      
13   Therese Andersson -02 Gefle IF 3,05      
14   Agnes Brunnsgård -02 IFK Kristinehamn 3,04      
15   Tova Stiberg -01 KFUM Örebro 3,03      
16   Sofie Bengtsson -02 IF Hagen 3,02      
17   Amira Musa -01 KFUM Örebro 3,02      
18   Filippa Nero -01 IF Göta 2,98      
19   Julia Sjömark -02 Glanshammars IF 2,98      
20   Elin Ståhl -02 KFUM Örebro 2,93      
21   Amanda Gräsberg -01 Stocksäters IF 2,90      
22   Alva Almén -01 Gillberga-Lista IF 2,87      
23   Johanna Sedström -02 Åsbro GoIF 2,84      
24   Hanna Knutsson -02 Glanshammars IF 2,83      
25   Elin Lager -02 KFUM Örebro 2,77      
26   Sofie Fransson -02 KFUM Örebro 2,75      
27   Tilda Lundahl -02 IK Wilske 2,70      
28   Emmie Kling Vieweg -01 IFK Nora 2,69      
29   Tilda Wiklund -02 IK Wilske 2,67      
30   Vendela Ström -01 IF Skade 2,67      
31   Tova Holmberg -01 Lidköpings IS 2,67      
32   Elin Wahlgren -02 IFK Kristinehamn 2,65      
33   Josefin Andersson -01 IFK Kristinehamn 2,63      
34   Lovisa Jonsson -01 Karlskoga FIF 2,60      
35   Linnea Hofgren -02 Glanshammars IF 2,58      
36   Maja Ramberg -01 IF Skade 2,57      
37   Tilde Jansson -01 Kvismaredalens IF 2,57      
38   Lisa Larsson -02 KFUM Örebro 2,57      
39   Nova Holmberg -02 Väsby IK 2,56      
40   Maja Hedenbrant -01 IF Skade 2,54      
41   Malin Jansson -03 Karlskoga FIF 2,30      
42   Clara Sörebro -03 IFK Kristinehamn 2,24      
43   Hedvig Nilsson -01 IF Göta 2,23      
44   Elin Allansson -02 Karlskoga FIF 2,20      
45   Elin Bäckström -01 IF Skade 1,96      
46   Mia Karlsson -02 Karlskoga FIF 1,91      
               

 

 
Emelina Cindric
Maja Hedenbrant
Lovisa Jonsson
Amira Musa
Amanda Gräsberg
Tilde Jansson
Elin Persson
Therese Andersson
Karin Palmér
Hanna Knutsson
Emmie Kling Vieweg
Tilda Lundahl
Lisa Berglund
Malin Jansson
Elin Allansson
Alva Widén
Tova Stiberg
Sofie Bengtsson
Tova Holmberg
Linnea Hofgren
Mia Karlsson
Ida Nyqvist
Zara Strandgren
Elin Lager
Elin Bäckström
Josefin Andersson
Joella Andersson
Agnes Brunnsgård
Ellen Nygård
Emelie Jälmeneng
Elin Ståhl
Hedvig Nilsson
Clara Sörebro
Tilda Bergström
Tilda Wiklund
Emily Capobianco
Johanna Sedström
Nova Holmberg
Filippa Nero
Elin Wahlgren
Vendela Ström
Lisa Larsson
Alva Almén
Maja Ramberg
Sofie Fransson
Julia Sjömark
373  352  360  367  376  368
254  239  237
258   x   260
302  272  280
290  266  272
255  255  257
298  293  316
297  305   x 
360  355  361  371  374  388
203  279  283
269  269   x 
261  270  254
318  263  328  325  331  338
230  191  215
210  215  220
305  299  294
293  303  301
281  294  302
267  218  252
254   x   258
179  169  191
329  344  348  333  376  231
312  313  322
244  253  277
196  191  190
260  262  263
318  319  322  314  316  324
298  304  304
328  326  318  312  323  276
334  336  348  361  368  379
282  284  293
 x   223  154
 x   192  224
300  312  314
259  267  262
401  396  382  389  400  407
274  270  284
246  256  254
 x   298  293
265  221  254
 x   253  267
257  251  252
287   x   284
256  257  247
260  238  275
272  298  292

    F10 KULA 2,0      2011-03-27

1   Karin Palmér -01 KFUM Örebro 5,93      
2   Elin Lager -02 KFUM Örebro 5,71      
3   Amanda Friberg -02 IF Göta 5,56      
4   Josefin Andersson -01 IFK Kristinehamn 5,55      
5   Emelie Jälmeneng -01 IK Wilske 5,43      
6   Emelina Cindric -01 IF Skade 5,42      
7   Filippa Karaga -01 KFUM Örebro 5,39      
8   Tilda Bergström -02 IFK Sunne 5,35      
9   Elin Karlsson -01 Karlskoga FIF 5,10      
10   Ida Nyqvist -01 Gefle IF 4,93      
11   Alva Almén -01 Gillberga-Lista IF 4,80      
12   Linnéa Holm -01 KFUM Örebro 4,51      
13   Linn Flodin -01 IK Westmannia 4,40      
14   Elin Bäckström -01 IF Skade 4,38      
15   Tova Holmberg -01 Lidköpings IS 4,31      
16   Amira Musa -01 KFUM Örebro 4,02      
17   Elin Wahlgren -02 IFK Kristinehamn 3,92      
18   Maja Ramberg -01 IF Skade 3,83      
19   Vendela Ström -01 IF Skade 3,64      
20   Maja Hedenbrant -01 IF Skade 3,59      
21   Lisa Kareliussén -02 Glanshammars IF 3,14      
               


    KVET 60 M      2011-03-26

1   Åsa Westerberg -76 Råby-Rekarne FIF 9,16      
               


    KVET 800 M      2011-03-26

1   Ulla Littenheim -47 Uddevalla IS 2.58,09      
               


    KVET 3000 M      2011-03-27

1   Annika Lindblom -60 Glanshammars IF 12.10,37      
               


    KVET 60 M HÄCK      2011-03-27

1   Monika Karlsson -69 Åsbro GoIF 9,55   K40  
2   Anita Norr-Ericson -60 GoIF Tjalve 9,99   K50  
               

 

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram
Uppdaterad: 04 APR 2011 23:23 Skribent: Martin Bergström

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: This is a mailto link

Se all info