Hoppa till sidans innehåll

Resultat Sunnespelen 2014


  Resultat Sunnespelen 5 juli 2014

   IFK Sunne friidrott arrangerade på Fryxellska IP
 
    MÄN 100 M  Löpte tillsammans med KV och F19  Vind +1,8  

1   Erik Annerfalk -94 Mariestads AIF 10,85      
2   Mattias Windhede -96 IF Göta 12,39      
3   Leif Johansson -50 Kils AIK 14,55      
4   Tomas Eriksson -51 KFUM Örebro 14,75      
               


    MÄN 200 M  Löpte tillsammans med P15 och P17  Vind +3,5  

1   Erik Annerfalk -94 Mariestads AIF 21,94      
2   Mattias Windhede -96 IF Göta 25,25      
3   Leif Johansson -50 Kils AIK 30,98      
               


    MÄN HÖJD      

1   Edvin Heggemann -04 KFUM Örebro 1,98      
               


    MÄN LÄNGD      

1   Nils Andersson -94 Torsby Sport & Event IF 6,60   +2,0  
               


    P17 100 M    Vind +1,6  

1   Jonathan Andersson -97 IF Göta 11,79      
2   Markus Asplund -98 SK Bore 12,46      
3   Mattias Green -98 Säffle FIK 13,00      
               


    P17 200 M  Löpte tillsammans med MÄN och P15  Vind +3,5  

1   Jonathan Andersson -97 IF Göta 23,88      
               


    P17 HÖJD      

1   Markus Asplund -98 SK Bore 1,80      
2   Mattias Green -98 Säffle FIK 1,65      
               


    P17 LÄNGD      

1   Adrian Kamlin -97 Karlskoga FIF 6,05   +2,1 5,80  +1,7
2   Mattias Green -98 Säffle FIK 5,48   +1,0  
               


    P17 KULA 5,0      

1   Jakob Eriksson -98 IF Göta 13,56      
               


    P17 SPJUT 700      

1   Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 57,37      
2   Jakob Eriksson -98 IF Göta 55,14      
               


    P15 80 M    Vind +2,8  

1   Adam Elhendy Gunnarsson -00 Karlskoga FIF 9,80      
2   Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 9,81      
3   Victor Thunström -00 IF Göta 9,94      
4   Daniel Grenegård -00 IF Göta 10,40      
5   Oskar Palmén -00 Karlskoga FIF 10,83      
               


    P15 200 M  Löpte tillsammans med MÄN och P17  Vind +3,5  

1   Adam Elhendy Gunnarsson -00 Karlskoga FIF 24,19      
2   Victor Thunström -00 IF Göta 24,75      
               


    P15 HÖJD      

1   Victor Thunström -00 IF Göta 1,55      
               


    P15 LÄNGD      

1   Adam Elhendy Gunnarsson -00 Karlskoga FIF 5,26   +4,1 5,11  +1,8
2   Victor Thunström -00 IF Göta 4,85   +1,9  
               


    P15 TRESTEG      

1   Daniel Grenegård -00 IF Göta 11,37   +3,8   -
2   Oskar Palmén -00 Karlskoga FIF 10,32   +3,6   -
               


    P15 KULA 4,0      

1   Joakim Einarsrud -00 Grue Friidrett, NOR 8,98      
               


    P15 SPJUT 600      

1   Daniel Grenegård -00 IF Göta 35,33      
               


    P13 60 M    Vind +2,8  

1   Albin Wägmark -01 Mälarhöjdens IK 8,02      
2   Marcus Hagerud -01 Mälarhöjdens IK 8,69      
3   Albin Hedén -01 SK Bore 8,98      
4   Simon Axelsson -01 Karlskoga FIF 9,04      
5   Erik Braathen -01 SK Bore 9,13      
               


    P13 200 M    Vind +1,8  

1   Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 25,97      
2   Albin Wägmark -01 Mälarhöjdens IK 26,63      
3   Marcus Hagerud -01 Mälarhöjdens IK 28,69      
4   Albin Hedén -01 SK Bore 28,89      
5   Erik Braathen -01 SK Bore 30,36      
               


    P13 800 M  Löpte tillsammans med P12    

1   Albin Hedén -01 SK Bore 2.39,54      
               


    P13 HÖJD      

1   Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 1,73      
2   Albin Wägmark -01 Mälarhöjdens IK 1,51      
3   Albin Hedén -01 SK Bore 1,35      
4   Marcus Hagerud -01 Mälarhöjdens IK 1,31      
               


    P13 LÄNGD ZON      

1   Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 5,28      
2   Simon Axelsson -01 Karlskoga FIF 3,89      
               


    P13 KULA 3,0      

1   Albin Wägmark -01 Mälarhöjdens IK 12,21      
2   Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 10,25      
3   Marcus Hagerud -01 Mälarhöjdens IK 7,59      
               


    P13 SPJUT 400      

1   Marcus Hagerud -01 Mälarhöjdens IK 28,24      
2   Albin Wägmark -01 Mälarhöjdens IK 27,46      
               


    P12 60 M  HEAT 1  Vind +1,8  

1   Elias Gustavsson Jansson -02 IFK Sunne 9,14   Final  
2   Even Trætteberg -02 Løten Friidrett, NOR 9,52   Final  
3   Emil Blom -02 IFK Mora 9,98      
4   William Guttman -02 KFUM Arvika 10,16      
               


    P12 60 M  HEAT 2  Vind +1,1  

1   Adam Karlsson -02 IFK Sunne 9,18   Final  
2   Viktor Palmén -02 Karlskoga FIF 9,44   Final  
3   Alfred Aakre -02 IF Göta 9,49   Final  
4   Hannes Karlsson -02 IFK Sunne 9,50   Final  
               


    P12 60 M  FINAL  Vind +2,9  

1   Elias Gustavsson Jansson -02 IFK Sunne 8,81      
2   Adam Karlsson -02 IFK Sunne 9,09      
3   Hannes Karlsson -02 IFK Sunne 9,36      
4   Even Trætteberg -02 Løten Friidrett, NOR 9,39      
-   Alfred Aakre -02 IF Göta ej start      
-   Viktor Palmén -02 Karlskoga FIF ej start      
               


    P12 200 M    Vind +2,9  

1   Even Trætteberg -02 Løten Friidrett, NOR 32,22      
2   Hannes Karlsson -02 IFK Sunne 33,27      
3   William Guttman -02 KFUM Arvika 37,51      
               


    P12 800 M  Löpte tillsammans med P13    

1   Elias Gustavsson Jansson -02 IFK Sunne 2.59,23      
2   Hannes Karlsson -02 IFK Sunne 3.02,54      
               


    P12 HÖJD      

1   Hannes Karlsson -02 IFK Sunne 1,15      
2   William Guttman -02 KFUM Arvika 1,10      
               


    P12 LÄNGD ZON      

1   Alfred Aakre -02 IF Göta 4,37      
2   Elias Gustavsson Jansson -02 IFK Sunne 4,11      
3   Even Trætteberg -02 Løten Friidrett, NOR 3,83      
4   Emil Blom -02 IFK Mora 3,61      
5   Hannes Karlsson -02 IFK Sunne 3,57      
6   William Guttman -02 KFUM Arvika 3,44      
7   Albin Schützer -02 IFK Sunne 3,39      
               


    P12 KULA 3,0      

1   Emil Blom -02 IFK Mora 8,22      
2   Albin Schützer -02 IFK Sunne 7,99      
3   Alfred Aakre -02 IF Göta 7,50      
4   Hannes Karlsson -02 IFK Sunne 7,43      
5   Rasmus Samuelsson -02 IFK Göteborg 7,32      
6   William Guttman -02 KFUM Arvika 5,99      
               


    P12 SPJUT 400      

1   Rasmus Samuelsson -02 IFK Göteborg 30,66      
2   Emil Blom -02 IFK Mora 29,26      
3   Noah Melkersson -03 SK Bore 27,86      
4   Alfred Aakre -02 IF Göta 22,29      
5   Viktor Palmén -02 Karlskoga FIF 19,27      
6   William Guttman -02 KFUM Arvika 12,39      
               


    P11 60 M  HEAT 1  Vind +1,4  

1   Oliver Ellström -03 IF Göta 8,92   Final  
2   Elis Ranström -03 IFK Sunne 9,27   Final  
3   Jakob Friberg -03 IF Göta 9,52   Final  
               


    P11 60 M  HEAT 2  Vind +0,8  

1   Scott Ygård -03 IF Hellas, NOR 9,10   Final  
2   Ludvig Enander Ahlstrand -03 KFUM Arvika 9,53   Final  
3   Adam Pettersson -03 IFK Sunne 9,74   Final  
4   Arvid Johansson -03 IFK Sunne 9,79      
               


    P11 60 M  FINAL  Vind +2,9  

1   Oliver Ellström -03 IF Göta 8,65      
2   Scott Ygård -03 IF Hellas, NOR 8,78      
3   Elis Ranström -03 IFK Sunne 8,94      
4   Ludvig Enander Ahlstrand -03 KFUM Arvika 9,34      
5   Adam Pettersson -03 IFK Sunne 9,46      
6   Jakob Friberg -03 IF Göta 9,49      
               


    P11 200 M  HEAT 1  Vind +2,4  

1   Vilmer Jonsson -03 Karlskoga FIF 32,32      
2   Arvid Johansson -03 IFK Sunne 32,41      
3   Ludvig Enander Ahlstrand -03 KFUM Arvika 32,64      
4   Erik Bryne -03 SK Bore 33,94      
               


    P11 200 M  HEAT 2  Vind +3,1  

1   David Thid -03 Huddinge AIS 28,18      
2   Oliver Ellström -03 IF Göta 30,03      
3   Scott Ygård -03 IF Hellas, NOR 30,28      
4   Jakob Friberg -03 IF Göta 33,72      
5   Adam Pettersson -03 IFK Sunne 33,81      
               


    P11 200 M  SAMLAD LISTA    

1   David Thid -03 Huddinge AIS 28,18      
2   Oliver Ellström -03 IF Göta 30,03      
3   Scott Ygård -03 IF Hellas, NOR 30,28      
4   Vilmer Jonsson -03 Karlskoga FIF 32,32      
5   Arvid Johansson -03 IFK Sunne 32,41      
6   Ludvig Enander Ahlstrand -03 KFUM Arvika 32,64      
7   Jakob Friberg -03 IF Göta 33,72      
8   Adam Pettersson -03 IFK Sunne 33,81      
9   Erik Bryne -03 SK Bore 33,94      
               


    P11 400 M  Löpte tillsammans med P10    

1   Vilmer Jonsson -03 Karlskoga FIF 1.13,78      
2   Erik Bryne -03 SK Bore 1.14,94      
3   Arvid Johansson -03 IFK Sunne 1.16,47      
4   Simon Karlsson -03 IFK Sunne 1.22,65      
               


    P11 HÖJD      

1   David Thid -03 Huddinge AIS 1,36      
2   Rikard Throgen Hedin -03 SK Bore 1,27      
3   Adam Pettersson -03 IFK Sunne 1,18      
4   Arvid Johansson -03 IFK Sunne 1,18      
5   Erik Bryne -03 SK Bore 1,13      
6   Jakob Friberg -03 IF Göta 1,00      
               


    P11 LÄNGD ZON      

1   David Thid -03 Huddinge AIS 4,90      
2   Oliver Ellström -03 IF Göta 4,20      
3   Scott Ygård -03 IF Hellas, NOR 4,19      
4   Elis Ranström -03 IFK Sunne 3,79      
5   Ludvig Enander Ahlstrand -03 KFUM Arvika 3,69      
6   Vilmer Jonsson -03 Karlskoga FIF 3,22      
               


    P11 KULA 2,0      

1   Noah Melkersson -03 SK Bore 8,48      
2   Joel Eriksson -03 IFK Sunne 8,22      
3   Rikard Throgen Hedin -03 SK Bore 8,18      
4   Simon Karlsson -03 IFK Sunne 7,71      
5   Oliver Ellström -03 IF Göta 7,00      
               


    P10 60 M  HEAT 1  Vind +0,7  

1   Adam Larsson -04 IFK Sunne 9,32   Final  
2   Erik Persson -04 KFUM Arvika 9,56   Final  
3   Emil Hedén -04 SK Bore 9,62   Final  
4   Markus Danielsson -04 Ransäters AIS 9,80      
5   Alwin Persson -04 IFK Sunne 10,01      
               


    P10 60 M  HEAT 2  Vind +1,3  

1   Love Lindström -04 KFUM Arvika 9,02   Final  
2   Albin Thörnqvist -04 Ransäters AIS 9,44   Final  
3   Karl Johansson -04 Kils AIK 9,52   Final  
4   Filip Sundin -04 IF Göta 10,02      
5   Link Spetz -04 IFK Sunne 10,35      
               


    P10 60 M  FINAL  Vind +2,5  

1   Love Lindström -04 KFUM Arvika 8,93      
2   Albin Thörnqvist -04 Ransäters AIS 9,29      
3   Adam Larsson -04 IFK Sunne 9,31      
4   Emil Hedén -04 SK Bore 9,72      
5   Karl Johansson -04 Kils AIK 9,73      
6   Erik Persson -04 KFUM Arvika 9,76      
               


    P10 400 M  Löpte tillsammans med P11    

1   Love Lindström -04 KFUM Arvika 1.16,94      
2   Adam Larsson -04 IFK Sunne 1.18,81      
3   Albin Thörnqvist -04 Ransäters AIS 1.19,51      
4   Markus Danielsson -04 Ransäters AIS 1.21,26      
5   Filip Sundin -04 IF Göta 1.21,32      
6   Alwin Persson -04 IFK Sunne 1.22,96      
7   Erik Persson -04 KFUM Arvika 1.22,97      
               


    P10 HÖJD      

1   Filip Sundin -04 IF Göta 1,25      
2   Erik Persson -04 KFUM Arvika 1,16      
3   Emil Hedén -04 SK Bore 1,09      
4   Link Spetz -04 IFK Sunne 0,95      
5   Alwin Persson -04 IFK Sunne 0,95      
               


    P10 LÄNGD ZON      

1   Love Lindström -04 KFUM Arvika 4,10      
2   Albin Thörnqvist -04 Ransäters AIS 3,82      
3   Erik Persson -04 KFUM Arvika 3,76      
4   Emil Hedén -04 SK Bore 3,75      
5   Karl Johansson -04 Kils AIK 3,59      
6   Filip Sundin -04 IF Göta 3,55      
7   Adam Larsson -04 IFK Sunne 3,49      
8   Alwin Persson -04 IFK Sunne 3,35      
9   Markus Danielsson -04 Ransäters AIS 3,28      
10   Link Spetz -04 IFK Sunne 3,15      
-   Albin Fjellheim -03 IFK Sunne 2,86   P11  
               


    P10 KULA 2,0      

1   Erik Persson -04 KFUM Arvika 7,74      
2   Karl Johansson -04 Kils AIK 7,26      
3   Emil Skoglund -04 IFK Sunne 7,21      
4   Filip Sundin -04 IF Göta 6,86      
5   Link Spetz -04 IFK Sunne 6,79      
6   Albin Thörnqvist -04 Ransäters AIS 6,65      
7   Markus Danielsson -04 Ransäters AIS 6,24      
               


    P9 60 M  HEAT 1  Vind +2,3  

1   Rasmus Lindahl -05 KFUM Arvika 9,92   Final  
2   Amadeus Frankert -05 Säffle FIK 10,23   Final  
3   Liam Olsson -05 IFK Sunne 10,43   Final  
4   Alexander E Bjuredal -05 Sälens IF 10,87      
5   Hugo Blomqvist -05 Kils AIK 11,26      
               


    P9 60 M  HEAT 2  Vind +1,0  

1   Erik Nilsson Tarodi -05 KFUM Arvika 10,69   Final  
2   Jonathan Aspetorp -05 KFUM Arvika 10,73   Final  
3   Olle Lindström -05 KFUM Arvika 10,86   Final  
4   Kasper Persson -05 Ransäters AIS 11,00      
5   Liam Axelsson -05 IFK Sunne 13,20      
               


    P9 60 M  FINAL  Vind +2,7  

1   Rasmus Lindahl -05 KFUM Arvika 9,84      
2   Amadeus Frankert -05 Säffle FIK 9,91      
3   Liam Olsson -05 IFK Sunne 10,28      
4   Jonathan Aspetorp -05 KFUM Arvika 10,66      
5   Olle Lindström -05 KFUM Arvika 10,73      
6   Erik Nilsson Tarodi -05 KFUM Arvika 11,01      
               


    P9 400 M  Löpte tillsammans med P8    

1   Amadeus Frankert -05 Säffle FIK 1.17,78      
2   Alexander E Bjuredal -05 Sälens IF 1.31,43      
3   Olle Lindström -05 KFUM Arvika 1.32,37      
4   Kasper Persson -05 Ransäters AIS 1.32,82      
               


    P9 HÖJD      

1   Rasmus Lindahl -05 KFUM Arvika 1,18      
2   Alexander E Bjuredal -05 Sälens IF 1,03      
3   Albin Ranström -05 IFK Sunne 1,00      
4   Hugo Blomqvist -05 Kils AIK 1,00      
5   Robin Ringström -05 KFUM Örebro 0,85      
               


    P9 LÄNGD ZON      

1   Rasmus Lindahl -05 KFUM Arvika 3,58      
2   Albin Alfredsson -05 KFUM Arvika 3,37      
3   Amadeus Frankert -05 Säffle FIK 3,33      
4   Liam Olsson -05 IFK Sunne 3,19      
5   Alexander E Bjuredal -05 Sälens IF 3,18      
6   Jonathan Aspetorp -05 KFUM Arvika 3,12      
7   Albin Ranström -05 IFK Sunne 3,09      
8   Olle Lindström -05 KFUM Arvika 3,00      
9   Robin Ringström -05 KFUM Örebro 2,94      
10   Erik Nilsson Tarodi -05 KFUM Arvika 2,79      
11   Liam Axelsson -05 IFK Sunne 1,94      
               


    P9 KULA 2,0      

1   Rasmus Lindahl -05 KFUM Arvika 7,94      
2   Robin Ringström -05 KFUM Örebro 6,80      
3   Amadeus Frankert -05 Säffle FIK 6,08      
4   Kasper Persson -05 Ransäters AIS 6,04      
5   Albin Alfredsson -05 KFUM Arvika 5,93      
6   Alexander E Bjuredal -05 Sälens IF 5,07      
7   Albin Ranström -05 IFK Sunne 4,86      
8   Liam Axelsson -05 IFK Sunne 4,67      
9   Hugo Blomqvist -05 Kils AIK 4,37      
               


    P8 60 M  HEAT 1  Vind +1,3  

1   Erik Danielsson -06 SK Bore 10,22   Final  
2   Teddy Rådström -06 SK Bore 10,46   Final  
3   Hampus Strand -06 Filipstads IF 11,32   Final  
4   Anton Johansson -06 KFUM Arvika 11,50   Final  
5   Alvin Gullström -06 IFK Sunne 11,78      
6   Viggo Nordling -06 KFUM Arvika 13,01      
               


    P8 60 M  HEAT 2  Vind +1,4  

1   Lucas Mackin -06 Kils AIK 10,77   Final  
2   Daniel Holöien -06 SK Bore 11,25   Final  
3   Emil Strand -07 Filipstads IF 11,85      
4   Daniel Vennerström -06 IFK Sunne 11,97      
5   Melvin Carlbäck -06 IFK Sunne 11,98      
6   Oskar Myrehed -06 IFK Sunne 12,02      
               


    P8 60 M  FINAL  Vind +2,1  

1   Erik Danielsson -06 SK Bore 10,12      
2   Teddy Rådström -06 SK Bore 10,18      
3   Lucas Mackin -06 Kils AIK 10,60      
4   Daniel Holöien -06 SK Bore 11,17      
5   Hampus Strand -06 Filipstads IF 11,23      
6   Anton Johansson -06 KFUM Arvika 11,24      
               


    P8 400 M  Löpte tillsammans med P9    

1   Erik Danielsson -06 SK Bore 1.24,89      
2   Teddy Rådström -06 SK Bore 1.26,46      
3   Lucas Mackin -06 Kils AIK 1.28,65      
4   Daniel Holöien -06 SK Bore 1.30,02      
5   Oskar Myrehed -06 IFK Sunne 1.36,45      
6   Alvin Gullström -06 IFK Sunne 1.37,84      
-   Hampus Strand -06 Filipstads IF bröt      
-   Emil Strand -07 Filipstads IF bröt      
               


    P8 HÖJD      

1   Teddy Rådström -06 SK Bore 1,00      
2   Oskar Myrehed -06 IFK Sunne 0,95      
3   Erik Danielsson -06 SK Bore 0,90      
4   Lucas Mackin -06 Kils AIK 0,90      
5   Melvin Carlbäck -06 IFK Sunne 0,90      
6   Daniel Holöien -06 SK Bore 0,80      
7   Oliver Ranström -07 IFK Sunne 0,70      
8   Daniel Vennerström -06 IFK Sunne 0,70      
               


    P8 LÄNGD ZON      

1   Teddy Rådström -06 SK Bore 3,19      
2   Erik Danielsson -06 SK Bore 3,16      
3   Lucas Mackin -06 Kils AIK 3,05      
4   Oskar Myrehed -06 IFK Sunne 2,76      
5   Anton Johansson -06 KFUM Arvika 2,71      
6   Hampus Strand -06 Filipstads IF 2,70      
7   Alvin Gullström -06 IFK Sunne 2,45      
8   Melvin Carlbäck -06 IFK Sunne 2,44      
9   Emil Strand -07 Filipstads IF 2,43      
10   Daniel Holöien -06 SK Bore 2,41      
11   Daniel Vennerström -06 IFK Sunne 2,04      
12   Oliver Ranström -07 IFK Sunne 1,82      
13   Viggo Nordling -06 KFUM Arvika 1,52      
               


    P8 KULA 2,0      

1   Melvin Carlbäck -06 IFK Sunne 5,73      
2   Teddy Rådström -06 SK Bore 5,54      
3   Erik Danielsson -06 SK Bore 5,22      
4   Lucas Mackin -06 Kils AIK 5,04      
5   Alvin Gullström -06 IFK Sunne 4,82      
6   Daniel Vennerström -06 IFK Sunne 4,79      
7   Oskar Myrehed -06 IFK Sunne 4,74      
8   Hampus Strand -06 Filipstads IF 4,21      
9   Emil Strand -07 Filipstads IF 3,53      
10   Oliver Ranström -07 IFK Sunne 3,20      
11   Viggo Nordling -06 KFUM Arvika 2,63      
               


    KVINNOR 100 M  Löpte tillsammans med MÄN och F19  Vind +1,8  

1   Sofie Wadelius -82 IF Göta 12,40      
               


    KVINNOR 200 M    Vind +3,7  

1   Erika Bergkvist -87 Kils AIK 29,04      
2   Sandra Andersson -86 IF Hagen 31,03      
               


    KVINNOR LÄNGD      

1   Ida Hansen -93 IF Göta 5,78   +2,5 4,99  +1,9
2   Kristin Andersson -92 IF Göta 4,67   +1,4  
               


    KVINNOR SPJUT      

1   Hanna Stængellunde -94 FIK Orion, NOR 35,52      
               


    F19 100 M  Löpte tillsammans med KV och MÄN  Vind +1,8  

1   Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 11,89      
               


    F19 HÖJD      

1   Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 1,67      
               


    F19 KULA 4,0      

1   Ida Stenbäck -99 SK Bore 10,44      
2   Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 8,91      
               


    F19 SPJUT 600      

1   Vibeke Engen -02 Oppegård IL, NOR 33,74      
2   Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 33,46      
               


    F17 800 M  Löpte tillsammans med F15    

1   Olivia Weslien -97 IF Göta 2.24,98      
               


    F17 LÄNGD      

1   Kaiza Karlén -97 KFUM Arvika 5,70   +1,5  
               


    F17 SPJUT 500      

1   Kine Midtsundstad -98 FIK Orion, NOR 43,70      
               


    F15 80 M  HEAT 1  Vind +1,5  

1   Hedvig Pettersson -00 Kils AIK 10,56   Final  
2   Ida Callenvik -99 Karlskoga FIF 11,34   Final  
3   Jonna Uttman -99 IF Göta 11,65      
4   Nadja Eliasson -00 Ransäters AIS 12,34      
               


    F15 80 M  HEAT 2  Vind +1,5  

1   Ebba Gustavsson -00 IF Göta 10,59   Final  
2   Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 11,07   Final  
3   Lovisa Ellström -00 IF Göta 11,34   Final  
4   Emma Smith -00 SK Bore 11,37   Final  
5   Beatrice Johanson -99 KFUM Arvika 11,64      
               


    F15 80 M  FINAL  Vind +3,8  

1   Hedvig Pettersson -00 Kils AIK 10,27      
2   Ebba Gustavsson -00 IF Göta 10,57      
3   Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 11,00      
4   Ida Callenvik -99 Karlskoga FIF 11,08      
5   Lovisa Ellström -00 IF Göta 11,17      
6   Emma Smith -00 SK Bore 11,44      
               


    F15 200 M  HEAT 1  Vind +4,3  

1   Lina Myrehed -00 IFK Sunne 28,91      
2   Mari Solvang Bryhni -00 Løten Friidrett, NOR 29,47      
3   Ingunn Nilsen Hagen -00 Løten Friidrett, NOR 29,81      
4   Beatrice Johanson -99 KFUM Arvika 30,52      
               


    F15 200 M  HEAT 2  Vind +3,7  

1   Hedvig Pettersson -00 Kils AIK 26,70      
2   Ebba Gustavsson -00 IF Göta 27,20      
3   Ida Callenvik -99 Karlskoga FIF 28,01      
               


    F15 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Hedvig Pettersson -00 Kils AIK 26,70      
2   Ebba Gustavsson -00 IF Göta 27,20      
3   Ida Callenvik -99 Karlskoga FIF 28,01      
4   Lina Myrehed -00 IFK Sunne 28,91      
5   Mari Solvang Bryhni -00 Løten Friidrett, NOR 29,47      
6   Ingunn Nilsen Hagen -00 Løten Friidrett, NOR 29,81      
7   Beatrice Johanson -99 KFUM Arvika 30,52      
               


    F15 800 M  Löpte tillsammans med F17    

1   Chanell Cranning Hillgren -00 Hulåns IF 2.36,22      
2   Lisa Brorson -99 KFUM Örebro 2.46,96      
3   Lina Myrehed -00 IFK Sunne 2.49,56      
4   Nadja Eliasson -00 Ransäters AIS 2.50,82      
               


    F15 HÖJD      

1   Clara Bergström -99 IFK Sunne 1,57      
2   Sandra Vesterling -99 IF Göta 1,49      
3   Jonna Uttman -99 IF Göta 1,49      
4   Ida Callenvik -99 Karlskoga FIF 1,45      
5   Isabella Grönberg -00 IFK Göteborg 1,35      
               


    F15 LÄNGD      

1   Erika Blomqvist -99 IFK Sunne 4,81   +2,2  
2   Sandra Vesterling -99 IF Göta 4,56   +2,1 4,12  +1,5
3   Ebba Gustavsson -00 IF Göta 4,54   +2,1  
4   Clara Bergström -99 IFK Sunne 4,45   +0,8  
5   Lina Myrehed -00 IFK Sunne 4,42   +2,9 3,87  +2,0
6   Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 4,32   +3,7 3,79  +1,3
7   Emma Smith -00 SK Bore 4,25   +3,4 3,89  +1,9
8   Mathilda Lawner -00 IFK Sunne 4,19   +3,6  
9   Isabella Grönberg -00 IFK Göteborg 3,92   +2,7  
10   Nadja Eliasson -00 Ransäters AIS 3,82   +3,6  
               


    F15 TRESTEG      

1   Erika Blomqvist -99 IFK Sunne 9,90   +3,4  
2   Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 9,50   +3,8  
3   Hedvig Pettersson -00 Kils AIK 9,40   +2,8  
4   Isabella Grönberg -00 IFK Göteborg 8,76   +3,6 8,53  +1,7
               


    F15 KULA 3,0      

1   Ida Stenbäck -99 SK Bore 12,80      
2   Hedvig Pettersson -00 Kils AIK 10,42      
3   Ellinor Strand -00 Filipstads IF 7,73      
4   Isabella Grönberg -00 IFK Göteborg 6,74      
               


    F15 SPJUT 500      

1   Hedvig Pettersson -00 Kils AIK 34,30      
2   Clara Bergström -99 IFK Sunne 33,29      
3   Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 29,84      
4   Ida Stenbäck -99 SK Bore 25,90      
5   Ellinor Strand -00 Filipstads IF 23,87      
6   Isabella Grönberg -00 IFK Göteborg 19,49      
7   Jonna Uttman -99 IF Göta 18,74      
               


    F13 60 M    Vind +2,0  

1   Fanny Jansson -01 IFK Sunne 8,39      
2   Clara Hedling -01 KFUM Arvika 8,54      
3   Elin Nermark -01 IFK Sunne 9,06      
4   Alma Lindahl-Johansson -01 IFK Sunne 9,11      
5   Amanda Nilsson -01 KFUM Arvika 9,20      
6   Nelly Bergkvist -01 Filipstads IF 9,32      
               


    F13 200 M    Vind +3,8  

1   Fanny Jansson -01 IFK Sunne 27,48      
2   Clara Hedling -01 KFUM Arvika 28,51      
3   Olivia Österling Strömstedt -01 IF Göta 29,34      
4   Alma Lindahl-Johansson -01 IFK Sunne 29,79      
5   Elin Nermark -01 IFK Sunne 30,59      
6   Nelly Bergkvist -01 Filipstads IF 30,60      
               


    F13 800 M  Löpte tillsammans med F12    

1   Ebba Henriksson -01 Karlskoga FIF 2.48,81      
2   Alma Lindahl-Johansson -01 IFK Sunne 2.51,12      
3   Hanne Skoglund Kampenhøy -01 Løten Friidrett, NOR 3.00,52      
               


    F13 HÖJD      

1   Fanny Jansson -01 IFK Sunne 1,60      
2   Olivia Österling Strömstedt -01 IF Göta 1,46      
3   Amanda Nilsson -01 KFUM Arvika 1,43      
4   Elin Nermark -01 IFK Sunne 1,40      
5   Ellen Jansson -01 IFK Sunne 1,30      
6   Moa Laurila -01 KFUM Arvika 1,25      
7   Hanne Skoglund Kampenhøy -01 Løten Friidrett, NOR 1,15      
               


    F13 LÄNGD ZON      

1   Fanny Jansson -01 IFK Sunne 5,55      
2   Clara Hedling -01 KFUM Arvika 4,63      
3   Olivia Österling Strömstedt -01 IF Göta 4,53      
4   Elin Nermark -01 IFK Sunne 4,47      
5   Amanda Nilsson -01 KFUM Arvika 4,25      
6   Moa Laurila -01 KFUM Arvika 4,18      
7   Alma Lindahl-Johansson -01 IFK Sunne 4,05      
8   Hanne Skoglund Kampenhøy -01 Løten Friidrett, NOR 3,60      
               


    F13 KULA 2,0      

1   Ebba Henriksson -01 Karlskoga FIF 9,39      
2   Hanna Hauri -01 SK Bore 8,32      
3   Moa Laurila -01 KFUM Arvika 8,22      
4   Maja Persson -01 SK Bore 8,08      
               


    F13 SPJUT 400      

1   Ebba Henriksson -01 Karlskoga FIF 29,40      
2   Moa Laurila -01 KFUM Arvika 27,42      
3   Fanny Jansson -01 IFK Sunne 24,58      
4   Ellen Jansson -01 IFK Sunne 21,44      
               


    F12 60 M  HEAT 1  Vind +2,8  

1   Petra Bäckström -02 Säffle FIK 9,05   Final  
2   Mathilda Ragnarsson -02 IF Göta 9,05   Final  
3   Amanda Fridberg -02 IF Göta 9,54      
4   Mathilda Kyrk -02 Säffle FIK 10,03      
               


    F12 60 M  HEAT 2  Vind +2,2  

1   Cecilia Eriksson -02 Eds SK 8,86   Final  
2   Emilia Alfredsson -02 KFUM Arvika 9,30   Final  
3   Saga Blomqvist -02 IF Göta 9,34   Final  
4   Thea Braneby -02 IFK Sunne 9,52   Final  
               


    F12 60 M  FINAL  Vind +3,7  

1   Cecilia Eriksson -02 Eds SK 8,82      
2   Petra Bäckström -02 Säffle FIK 9,01      
3   Mathilda Ragnarsson -02 IF Göta 9,08      
4=   Thea Braneby -02 IFK Sunne 9,39      
4=   Saga Blomqvist -02 IF Göta 9,39      
6   Emilia Alfredsson -02 KFUM Arvika 9,61      
               


    F12 200 M    Vind +3,8  

1   Cecilia Eriksson -02 Eds SK 31,40      
2   Amanda Fridberg -02 IF Göta 33,82      
3   Mathilda Kyrk -02 Säffle FIK 34,21      
               


    F12 800 M  Löpte tillsammans med F13    

1   Sara Myrehed -02 IFK Sunne 2.54,98      
2   Mathilda Ragnarsson -02 IF Göta 2.55,99      
3   Hilma Hauri -02 SK Bore 2.56,29      
               


    F12 HÖJD      

1   Tilde Inelind -02 Kils AIK 1,40      
2   Ida Lindahl -02 KFUM Arvika 1,35      
3   Matilda Strand -02 Filipstads IF 1,30      
4   Saga Blomqvist -02 IF Göta 1,25      
5   Hilma Hauri -02 SK Bore 1,25      
6   Cecilia Eriksson -02 Eds SK 1,25      
7   Amanda Fridberg -02 IF Göta 1,15      
7   Thea Braneby -02 IFK Sunne 1,15      
9   Mathilda Ragnarsson -02 IF Göta 1,10      
               


    F12 LÄNGD ZON      

1   Tilde Inelind -02 Kils AIK 4,33      
2   Matilda Strand -02 Filipstads IF 4,23      
3   Ida Lindahl -02 KFUM Arvika 4,20      
4   Emilia Alfredsson -02 KFUM Arvika 4,08      
5   Sara Myrehed -02 IFK Sunne 4,06      
6   Thea Braneby -02 IFK Sunne 3,92      
7   Saga Blomqvist -02 IF Göta 3,87      
8   Amanda Fridberg -02 IF Göta 3,60      
9   Mathilda Ragnarsson -02 IF Göta 3,57      
               


    F12 KULA 2,0      

1   Amanda Fridberg -02 IF Göta 10,97      
2   Petra Bäckström -02 Säffle FIK 9,56      
3   Ida Lindahl -02 KFUM Arvika 8,43      
4   Indra Lundell -02 Kils AIK 5,96      
               


    F12 SPJUT 400      

1   Amanda Fridberg -02 IF Göta 24,72      
2   Linnea Nermark -04 IFK Sunne 19,26      
3   Matilda Strand -02 Filipstads IF 18,98      
4   Maria Grenegård -03 IF Göta 14,66      
5   Emilia Alfredsson -02 KFUM Arvika 14,15      
6   Indra Lundell -02 Kils AIK 12,36      
               


    F11 60 M  HEAT 1  Vind +0,0  

1   Elina Andersson -03 IF Göta 9,15   Final  
2   Emma Lantz -03 Kils AIK 9,65      
3   Andrea Larsson -03 IFK Sunne 9,80      
4   Ella Gustavsson -03 Karlskoga FIF 9,95      
5   Amanda Olsson -03 Säffle FIK 10,11      
6   Kajsa Heikki -03 Sälens IF 10,56      
               


    F11 60 M  HEAT 2  Vind +2,4  

1   Ebba Vulcan -03 Säffle FIK 8,92   Final  
2   Alice Millén -03 Sälens IF 9,29   Final  
3   Hanna Karlsson -03 IF Göta 9,43   Final  
4   Elin Pettersson -03 IFK Göteborg 9,67      
5   Cornelia Kennerstad -03 Kils AIK 10,13      
6   Moa Nordling -03 KFUM Arvika 10,86      
               


    F11 60 M  HEAT 3  Vind +1,9  

1   Mari Stensrud -03 Raufoss Friidrett, NOR 9,29   Final  
2   Elin Petersen -03 IF Göta 9,82      
3   Amanda Thörnqvist -03 Ransäters AIS 9,88      
4   Hanna Juhlin -03 IFK Sunne 10,18      
5   Ella Andersson-Jäger -03 IK Vikings FIK 10,25      
6   Maja Heikki -03 Sälens IF 10,27      
               


    F11 60 M  HEAT 4  Vind +1,8  

1   Tess Nilsson -03 Ransäters AIS 9,17   Final  
2   Mathilda Torby -03 IFK Sunne 9,47      
3   Linn Oskarsson -03 IFK Sunne 9,61      
4   Linnea Fröden -03 Ransäters AIS 9,71      
5   Alva Rudqvist -03 IFK Sunne 10,36      
6   Anna-Clara Bengtsson -03 IF Göta 10,64      
               


    F11 60 M  FINAL  Vind +4,1  

1   Ebba Vulcan -03 Säffle FIK 8,86      
2   Elina Andersson -03 IF Göta 8,91      
3   Tess Nilsson -03 Ransäters AIS 9,13      
4   Mari Stensrud -03 Raufoss Friidrett, NOR 9,15      
5   Alice Millén -03 Sälens IF 9,24      
6   Hanna Karlsson -03 IF Göta 9,52      
               


    F11 200 M  HEAT 1  Vind +3,7  

1   Elin Petersen -03 IF Göta 33,24      
2   Andrea Larsson -03 IFK Sunne 34,14      
3   Ella Gustavsson -03 Karlskoga FIF 34,72      
4   Amanda Thörnqvist -03 Ransäters AIS 34,77      
5   Ella Andersson-Jäger -03 IK Vikings FIK 36,05      
6   Hanna Juhlin -03 IFK Sunne 37,14      
               


    F11 200 M  HEAT 2  Vind +2,2  

1   Tess Nilsson -03 Ransäters AIS 32,07      
2   Elin Pettersson -03 IFK Göteborg 32,14      
3   Alice Millén -03 Sälens IF 33,08      
4   Linnea Fröden -03 Ransäters AIS 33,48      
5   Mathilda Torby -03 IFK Sunne 33,62      
               


    F11 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Tess Nilsson -03 Ransäters AIS 32,07      
2   Elin Pettersson -03 IFK Göteborg 32,14      
3   Alice Millén -03 Sälens IF 33,08      
4   Elin Petersen -03 IF Göta 33,24      
5   Linnea Fröden -03 Ransäters AIS 33,48      
6   Mathilda Torby -03 IFK Sunne 33,62      
7   Andrea Larsson -03 IFK Sunne 34,14      
8   Ella Gustavsson -03 Karlskoga FIF 34,72      
9   Amanda Thörnqvist -03 Ransäters AIS 34,77      
10   Ella Andersson-Jäger -03 IK Vikings FIK 36,05      
11   Hanna Juhlin -03 IFK Sunne 37,14      
               


    F11 400 M  Löpte tillsammans med F10    

1   Mari Stensrud -03 Raufoss Friidrett, NOR 1.12,54      
2   Andrea Larsson -03 IFK Sunne 1.17,43      
3   Amanda Olsson -03 Säffle FIK 1.18,40      
4   Tuva Wikman -03 KFUM Arvika 1.17,85      
5   Maja Heikki -03 Sälens IF 1.23,90      
6   Alva Rudqvist -03 IFK Sunne 1.26,27      
7   Ella Andersson-Jäger -03 IK Vikings FIK 1.27,06      
8   Elin Petersen -03 IF Göta 1.27,57      
9   Amanda Thörnqvist -03 Ransäters AIS 1.28,43      
               


    F11 HÖJD      

1   Elina Andersson -03 IF Göta 1,28      
2   Tuva Wikman -03 KFUM Arvika 1,25      
3   Elin Pettersson -03 IFK Göteborg 1,20      
4   Tess Nilsson -03 Ransäters AIS 1,15      
5   Ella Gustavsson -03 Karlskoga FIF 1,15      
6   Ebba Vulcan -03 Säffle FIK 1,15      
7   Amanda Olsson -03 Säffle FIK 1,15      
8   Elin Petersen -03 IF Göta 1,10      
9   Hanna Juhlin -03 IFK Sunne 1,10      
10   Andrea Larsson -03 IFK Sunne 1,10      
11   Cornelia Kennerstad -03 Kils AIK 1,05      
12   Anna-Clara Bengtsson -03 IF Göta 1,00      
               


    F11 LÄNGD ZON      

1   Tuva Wikman -03 KFUM Arvika 4,30      
2   Elin Pettersson -03 IFK Göteborg 4,06      
3   Ebba Vulcan -03 Säffle FIK 4,04      
4   Elin Petersen -03 IF Göta 3,99      
5   Elina Andersson -03 IF Göta 3,94      
6   Tess Nilsson -03 Ransäters AIS 3,84      
7   Cornelia Kennerstad -03 Kils AIK 3,69      
8   Alice Millén -03 Sälens IF 3,66      
9   Amanda Thörnqvist -03 Ransäters AIS 3,66      
10   Hanna Karlsson -03 IF Göta 3,54      
11   Linnea Fröden -03 Ransäters AIS 3,53      
12   Maja Heikki -03 Sälens IF 3,33      
13   Ella Gustavsson -03 Karlskoga FIF 3,22      
14   Hanna Juhlin -03 IFK Sunne 3,18      
15   Anna-Clara Bengtsson -03 IF Göta 3,18      
16   Ella Andersson-Jäger -03 IK Vikings FIK 3,10      
17   Moa Nordling -03 KFUM Arvika 3,06      
18   Alva Rudqvist -03 IFK Sunne 2,80      
               


    F11 KULA 2,0      

1   Maria Grenegård -03 IF Göta 6,87      
2   Ebba Vulcan -03 Säffle FIK 6,70      
3   Amanda Thörnqvist -03 Ransäters AIS 6,45      
4   Ella Gustavsson -03 Karlskoga FIF 6,42      
5   Tindra Persson -03 Ransäters AIS 6,37      
6   Kajsa Heikki -03 Sälens IF 6,27      
7   Amanda Olsson -03 Säffle FIK 5,93      
8   Elin Pettersson -03 IFK Göteborg 5,76      
9   Moa Nordling -03 KFUM Arvika 5,71      
10   Nellie Andersén -03 IFK Sunne 5,28      
11   Linnea Fröden -03 Ransäters AIS 5,23      
12   Cornelia Kennerstad -03 Kils AIK 4,59      
13   Ella Andersson-Jäger -03 IK Vikings FIK 4,47      
14   Anna-Clara Bengtsson -03 IF Göta 3,79      
               


    F10 60 M  HEAT 1  Vind +1,9  

1   Linnea Nermark -04 IFK Sunne 9,67   Final  
2   Alexandra Norberg Eriksson -04 Kils AIK 10,06   Final  
3   Bea Johannesson -04 IFK Sunne 10,09   Final  
4   Linnea Hedin -04 IFK Sunne 10,22   Final  
5   Tilde Olsson -04 IFK Sunne 10,35   Final  
               


    F10 60 M  HEAT 2  Vind +1,6  

1   Sophie Säwe -04 Kils AIK 9,96   Final  
2   Maja Larsson -04 Kils AIK 10,71      
3   Minna Olsson -04 IFK Sunne 10,92      
4   Fanny Olsson -04 IFK Sunne 11,04      
5   Meja Schullström -04 IFK Sunne 11,18      
6   Ellinor Vennerström -04 IFK Sunne 13,94      
               


    F10 60 M  FINAL  Vind +2,7  

1   Linnea Nermark -04 IFK Sunne 9,45      
2   Sophie Säwe -04 Kils AIK 9,84      
3   Alexandra Norberg Eriksson -04 Kils AIK 10,02      
4   Bea Johannesson -04 IFK Sunne 10,11      
5   Linnea Hedin -04 IFK Sunne 10,27      
6   Tilde Olsson -04 IFK Sunne 10,56      
               


    F10 400 M  Löpte tillsammans med F11    

1   Linn Danielsson -04 SK Bore 1.19,80      
2   Tilde Olsson -04 IFK Sunne 1.24,54      
3   Maja Larsson -04 Kils AIK 1.27,39      
4   Fanny Olsson -04 IFK Sunne 1.35,37      
               


    F10 HÖJD      

1   Sophie Säwe -04 Kils AIK 1,20      
2   Alexandra Norberg Eriksson -04 Kils AIK 1,10      
3   Maja Larsson -04 Kils AIK 1,05      
4   Linnea Hedin -04 IFK Sunne 1,05      
5   Meja Schullström -04 IFK Sunne 1,00      
6   Tilde Olsson -04 IFK Sunne 1,00      
               


    F10 LÄNGD ZON      

1   Linnea Nermark -04 IFK Sunne 3,73      
2   Sophie Säwe -04 Kils AIK 3,59      
3   Alexandra Norberg Eriksson -04 Kils AIK 3,48      
4   Tilde Olsson -04 IFK Sunne 3,42      
5   Maja Larsson -04 Kils AIK 3,30      
6   Bea Johannesson -04 IFK Sunne 3,21      
7   Linnea Hedin -04 IFK Sunne 3,10      
8   Alva Hedling -04 KFUM Arvika 3,08      
9   Meja Schullström -04 IFK Sunne 2,83      
10   Minna Olsson -04 IFK Sunne 2,64      
11   Ellinor Vennerström -04 IFK Sunne 1,43      
               


    F10 KULA 2,0      

1   Linnea Nermark -04 IFK Sunne 6,09      
2   Sophie Säwe -04 Kils AIK 6,05      
3   Alva Hedling -04 KFUM Arvika 5,18      
4   Alexandra Norberg Eriksson -04 Kils AIK 4,83      
5   Maja Larsson -04 Kils AIK 4,73      
6   Bea Johannesson -04 IFK Sunne 4,24      
7   Linnea Hedin -04 IFK Sunne 3,48      
8   Ellinor Vennerström -04 IFK Sunne 3,38      
               


    F9 60 M  HEAT 1  Vind +1,3  

1   Norah Lind -05 Hammarby IF 10,13   Final  
2   Ida Henriksson -05 Karlskoga FIF 10,54   Final  
3   Emilia Frykemo -05 IFK Sunne 11,58      
4   Edit Laurila -05 KFUM Arvika 11,85      
5   Emma Nilsson -05 IFK Sunne 12,41      
6   Maja Kyrk -05 Säffle FIK 13,49      
               


    F9 60 M  HEAT 2  Vind +2,2  

1   Julia Axelsson -05 Kils AIK 9,94   Final  
2   Alvah Lind -05 Hammarby IF 10,15   Final  
3   Edvina Norberg -05 Ransäters AIS 10,21   Final  
4   Irma Andersson-Jäger -05 IK Vikings FIK 10,53   Final  
5   Siri Esping -05 IFK Sunne 12,19      
               


    F9 60 M  FINAL  Vind +3,2  

1   Julia Axelsson -05 Kils AIK 9,85      
2   Norah Lind -05 Hammarby IF 9,94      
3   Edvina Norberg -05 Ransäters AIS 10,17      
4   Ida Henriksson -05 Karlskoga FIF 10,28      
5   Alvah Lind -05 Hammarby IF 10,32      
6   Irma Andersson-Jäger -05 IK Vikings FIK 10,37      
               


    F9 400 M  Löpte tillsammans med F8    

1   Julia Axelsson -05 Kils AIK 1.24,97      
2   Norah Lind -05 Hammarby IF 1.26,04      
3   Ida Henriksson -05 Karlskoga FIF 1.27,83      
4   Irma Andersson-Jäger -05 IK Vikings FIK 1.29,19      
5   Emelie Olsson -05 Säffle FIK 1.31,13      
6   Alvah Lind -05 Hammarby IF 1.36,21      
7   Edit Laurila -05 KFUM Arvika 1.47,68      
8   Emma Nilsson -05 IFK Sunne 1.51,52      
               


    F9 HÖJD      

1   Alvah Lind -05 Hammarby IF 1,09      
2   Norah Lind -05 Hammarby IF 1,06      
3   Agnes Friberg -05 IF Göta 1,03      
4   Sara Larsson -05 Kils AIK 1,00      
5   Emma Larsson -05 Kils AIK 0,90      
6   Emelie Olsson -05 Säffle FIK 0,90      
7   Edit Laurila -05 KFUM Arvika 0,80      
8   Irma Andersson-Jäger -05 IK Vikings FIK 0,75      
               


    F9 LÄNGD ZON      

1   Alvah Lind -05 Hammarby IF 3,80      
2   Julia Axelsson -05 Kils AIK 3,63      
3   Norah Lind -05 Hammarby IF 3,14      
4   Emma Larsson -05 Kils AIK 2,98      
5   Agnes Friberg -05 IF Göta 2,95      
6   Sara Larsson -05 Kils AIK 2,94      
7   Irma Andersson-Jäger -05 IK Vikings FIK 2,80      
8   Emelie Olsson -05 Säffle FIK 2,76      
9   Edvina Norberg -05 Ransäters AIS 2,66      
10   Ida Henriksson -05 Karlskoga FIF 2,66      
11   Edit Laurila -05 KFUM Arvika 2,58      
12   Siri Esping -05 IFK Sunne 2,57      
13   Emilia Frykemo -05 IFK Sunne 2,47      
14   Emma Nilsson -05 IFK Sunne 2,12      
15   Maja Kyrk -05 Säffle FIK 1,47      
               


    F9 KULA 2,0      

1   Norah Lind -05 Hammarby IF 6,89      
2   Alvah Lind -05 Hammarby IF 5,92      
3   Edvina Norberg -05 Ransäters AIS 5,46      
4   Agnes Friberg -05 IF Göta 5,34      
5   Emma Larsson -05 Kils AIK 5,26      
6   Julia Axelsson -05 Kils AIK 5,25      
7   Emelie Olsson -05 Säffle FIK 4,46      
8   Irma Andersson-Jäger -05 IK Vikings FIK 4,35      
9   Edit Laurila -05 KFUM Arvika 3,78      
10   Maja Kyrk -05 Säffle FIK 3,74      
11   Sara Larsson -05 Kils AIK 3,43      
               


    F8 60 M  HEAT 1  Vind +1,6  

1   Clara Andersson -06 IFK Sunne 10,47   Final  
2   Astrid Jonsson -06 Karlskoga FIF 10,86      
3   Agnes Millén -06 Sälens IF 11,23      
4   Nova Andersson -07 IF Hagen 11,25      
5   Mathilda Rådhström -06 IFK Sunne 12,34      
6   Caroline Holöien -09 SK Bore ej tid      
               


    F8 60 M  HEAT 2  Vind +2,4  

1   Ebba Johannesson -06 IFK Sunne 10,15   Final  
2   Elsa Petersen -06 IF Göta 10,82   Final  
3   Liisa Mellerdal -06 KFUM Arvika 10,83   Final  
4   Josefine Vennerström -07 IFK Sunne 14,70      
5   Amanda Holöien -08 SK Bore 15,89      
               


    F8 60 M  HEAT 3  Vind +1,9  

1   Maja Johansson -06 Kils AIK 10,22   Final  
2   Tilda Eriksson -06 Filipstads IF 10,70   Final  
3   Emma Skoglund -06 IFK Sunne 11,14      
4   Naemi Noleryd -06 Kils AIK 11,51      
5   Ellen Staaf Lindqvist -06 IFK Sunne 11,71      
               


    F8 60 M  FINAL  Vind +2,3  

1   Maja Johansson -06 Kils AIK 10,23      
2   Ebba Johannesson -06 IFK Sunne 10,25      
3   Clara Andersson -06 IFK Sunne 10,43      
4   Tilda Eriksson -06 Filipstads IF 10,85      
5   Liisa Mellerdal -06 KFUM Arvika 10,93      
6   Elsa Petersen -06 IF Göta 11,05      
               


    F8 400 M  Löpte tillsammans med F9    

1   Astrid Jonsson -06 Karlskoga FIF 1.27,03      
2   Liisa Mellerdal -06 KFUM Arvika 1.32,59      
3   Nova Andersson -07 IF Hagen 1.34,04      
4   Agnes Millén -06 Sälens IF 1.40,07      
5   Elsa Petersen -06 IF Göta 1.40,91      
6   Maja Johansson -06 Kils AIK 1.43,24      
               


    F8 HÖJD      

1   Ebba Johannesson -06 IFK Sunne 1,04      
2   Elsa Petersen -06 IF Göta 0,98      
3   Naemi Noleryd -06 Kils AIK 0,90      
4   Maja Johansson -06 Kils AIK 0,90      
4   Tilda Eriksson -06 Filipstads IF 0,90      
6   Liisa Mellerdal -06 KFUM Arvika 0,85      
7   Clara Andersson -06 IFK Sunne 0,85      
               


    F8 LÄNGD ZON      

1   Elsa Petersen -06 IF Göta 3,06      
2   Agnes Millén -06 Sälens IF 3,01      
3   Ebba Johannesson -06 IFK Sunne 3,00   2,90  
4   Tilda Eriksson -06 Filipstads IF 3,00   2,85  
5   Clara Andersson -06 IFK Sunne 2,98      
6   Maja Johansson -06 Kils AIK 2,97      
7   Astrid Jonsson -06 Karlskoga FIF 2,95      
8   Liisa Mellerdal -06 KFUM Arvika 2,85      
9   Naemi Noleryd -06 Kils AIK 2,67      
10   Sarah Bergh -07 IFK Sunne 2,62      
11   Emma Skoglund -06 IFK Sunne 2,61      
12   Nova Andersson -07 IF Hagen 2,57      
13   Mathilda Rådhström -06 IFK Sunne 2,37      
14   Ellen Staaf Lindqvist -06 IFK Sunne 2,34      
15   Lowa Olsson -07 IFK Sunne 1,45      
16   Josefine Vennerström -07 IFK Sunne 1,27      
               


    F8 KULA 2,0      

1   Agnes Millén -06 Sälens IF 4,69      
2   Clara Andersson -06 IFK Sunne 4,17      
3   Tilda Eriksson -06 Filipstads IF 3,73      
4   Emma Skoglund -06 IFK Sunne 3,55      
5   Naemi Noleryd -06 Kils AIK 3,27      
6   Mathilda Rådhström -06 IFK Sunne 3,13      
7   Josefine Vennerström -07 IFK Sunne 2,46      
               

 

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram
Uppdaterad: 15 JUL 2014 22:44 Skribent: Martin Bergström

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: This is a mailto link

Se all info