Hoppa till sidans innehåll

Resultat Sunnespelennn 2017


  Resultat Sunnespelen 8 juli 2017

   IFK Sunne arrangerade på Fryxellska IP       MÄN 100 M    Vind +0,9  

1   Hassan Nour -96 IF Göta 12,19      
2   Cesar Acuna -75 IFK Sunne 13,22      
               

    MÄN HÖJD      

1   Michael Monroe -96 USA 2,02      
2   Henrik Thoms -96 IF Göta 1,99      
3   Simon Throgen -97 IF Göta 1,90      
4=   Simon Andersson -97 IF Göta 1,85      
4=   Markus Asplund -98 SK Bore 1,85      
               

    MÄN LÄNGD      

1   Victor Pettersson -97 IF Göta 6,63   0,0  
               

    P19 100 M    Vind +0,9  

1   Hossein Panahi -99 IFK Sunne 14,49      
               

    P19 SPJUT 800      

1   Hossein Panahi -99 IFK Sunne 30,42      
               

    P17 100 M    Vind +0,2  

1   Jonathan Kjellén -00 Västerås FK 12,37      
2   Oscar Palmén -00 Karlskoga FIF 12,49      
3   Najib Ahmadi -01 IFK Sunne 12,66      
4   Leo Johansson -01 IFK Kristinehamn 12,78      
               

    P17 200 M    Vind +2,1  

1   Najib Ahmadi -01 IFK Sunne 25,42      
2   Leo Johansson -01 IFK Kristinehamn 25,80      
               

    P17 TRESTEG      

1   Oscar Palmén -00 Karlskoga FIF 11,26   +2,2 11,07  +1,5
               

    P15 80 M    Vind +1,7  

1   Gabriel Ant Styffe -03 IFK Sunne 10,55      
2   Rikard Throgen Hedin -03 SK Bore 10,62      
               

    P15 200 M    Vind +1,3  

1   Rikard Throgen Hedin -03 SK Bore 27,08      
               

    P15 HÖJD      

1   Rikard Throgen Hedin -03 SK Bore 1,59      
               

    P15 LÄNGD      

1   Evald Håkansson -02 Karlskoga FIF 4,51   +1,7  
2   Rikard Throgen Hedin -03 SK Bore 4,33   +0,1  
               

    P15 KULA 4,0      

1   Rikard Throgen Hedin -03 SK Bore 11,27      
2   Evald Håkansson -02 Karlskoga FIF 10,86      
               

    P15 SPJUT 600      

1   Rikard Throgen Hedin -03 SK Bore 32,68      
2   Evald Håkansson -02 Karlskoga FIF 31,77      
               

    P13 60 M    Vind +1,2  

1   Adam Larsson -04 IFK Sunne 8,66      
2   Jonathan Appel -04 Linköpings GIF 8,68      
3   Noel Edvinsson -04 IF Göta 9,10      
               

    P13 200 M    Vind +1,3  

1   Jonathan Appel -04 Linköpings GIF 28,86      
2   Noel Edvinsson -04 IF Göta 29,08      
               

    P13 800 M      

1   Noel Edvinsson -04 IF Göta 2.42,94      
               

    P13 HÖJD      

1   Melwin Lycke Holm -04 Kils AIK 1,84      
               

    P13 LÄNGD ZON      

1   Adam Larsson -04 IFK Sunne 4,79      
2   Jonathan Appel -04 Linköpings GIF 4,21      
               

    P12 60 M    Vind +1,2  

1   Daniel Forsman -05 IF Göta 9,03      
2   Tim Wigh-Dahlgren -05 Filipstads IF 9,48      
3   Samuel Gustafsson -05 Säffle FIK 9,79      
4   Jacob Johansson -05 IF Göta 9,95      
5   Hugo Olsson -05 IK Viking 10,54      
               

    P12 200 M    Vind +0,6  

1   Jonathan Aspetorp -05 KFUM Arvika 31,32      
2   Daniel Forsman -05 IF Göta 31,47      
3   Tim Wigh-Dahlgren -05 Filipstads IF 32,08      
4   Samuel Gustafsson -05 Säffle FIK 34,13      
5   Amadeus Frankert -05 Säffle FIK 34,51      
               

    P12 800 M      

1   Samuel Gustafsson -05 Säffle FIK 3.29,97      
               

    P12 HÖJD      

1   Tim Wigh-Dahlgren -05 Filipstads IF 1,30      
2   Jonathan Aspetorp -05 KFUM Arvika 1,25      
3   Samuel Gustafsson -05 Säffle FIK 1,15      
4   Hugo Olsson -05 IK Viking 1,08      
               

    P12 LÄNGD ZON      

1   Tim Wigh-Dahlgren -05 Filipstads IF 4,19      
2   Jonathan Aspetorp -05 KFUM Arvika 4,17      
3   Samuel Gustafsson -05 Säffle FIK 3,78      
4   Amadeus Frankert -05 Säffle FIK 3,72      
5   Hugo Olsson -05 IK Viking 3,52      
               

    P12 KULA 3,0      

1   Robin Ringström -05 KFUM Örebro 9,26      
2   Daniel Forsman -05 IF Göta 6,86      
3   Amadeus Frankert -05 Säffle FIK 6,70      
4   Samuel Gustafsson -05 Säffle FIK 6,38      
5   Hugo Olsson -05 IK Viking 5,75      
               

    P12 SPJUT 400      

1   William Persson -05 Gräsmarks GoIF 27,12      
2   Robin Ringström -05 KFUM Örebro 25,23      
3   Hugo Olsson -05 IK Viking 24,12      
4   Samuel Gustafsson -05 Säffle FIK 23,05      
5   Amadeus Frankert -05 Säffle FIK 22,08      
               

    P11 60 M    Vind +1,0  

1   Elton Holmberg -06 IF Göta 9,14      
2   Folke Eriksson -06 Thorengruppen TFC 9,16      
3   Teddy Rådström -06 SK Bore 9,23      
4   Rasmus Karlsson -06 IF Göta 9,48      
5   David Jonhed -06 IF Göta 9,88      
               

    P11 200 M    Vind +1,5  

1   Folke Eriksson -06 Thorengruppen TFC 30,57      
2   Teddy Rådström -06 SK Bore 31,17      
3   Elton Holmberg -06 IF Göta 31,51      
4   Xanthos S. -07 Karlskoga FIF 31,52      
5   Gustav Gran -06 Norrstrand 32,21      
               

    P11 400 M      

1   Folke Eriksson -06 Thorengruppen TFC 1.11,10      
2   Gustav Gran -06 Norrstrand 1.17,45      
               

    P11 HÖJD      

1   Teddy Rådström -06 SK Bore 1,20      
               

    P11 LÄNGD ZON      

1   Teddy Rådström -06 SK Bore 4,23      
2   Rasmus Karlsson -06 IF Göta 3,85      
3   Elton Holmberg -06 IF Göta 3,52      
4   David Jonhed -06 IF Göta 3,11      
               

    P11 KULA 2,0      

1   David Jonhed -06 IF Göta 4,67      
               

    P10 60 M    Vind +0,8  

1   Xanthos S. -07 Karlskoga FIF 9,18      
2   Anton Gate -07 Kils AIK 9,48      
3   Albin Vestlund -07 Kils AIK 9,61      
4   Ludvig Eriksson -07 KFUM Arvika 10,20      
5   Elias Karlsson -07 Karlskoga FIF 10,75      
6   Oscar Thor -07 Kils AIK 12,12      
               

    P10 400 M      

1   Xanthos S. -07 Karlskoga FIF 1.18,51      
2   Anton Gate -07 Kils AIK 1.18,91      
3   Ludvig Eriksson -07 KFUM Arvika 1.20,75      
4   Elias Karlsson -07 Karlskoga FIF 1.23,55      
               

    P10 HÖJD      

1   Anton Gate -07 Kils AIK 1,20      
2   Albin Vestlund -07 Kils AIK 1,20      
3   Xanthos S. -07 Karlskoga FIF 1,10      
4   Elias Karlsson -07 Karlskoga FIF 1,05      
               

    P10 LÄNGD ZON      

1   Xanthos S. -07 Karlskoga FIF 4,06      
2   Anton Gate -07 Kils AIK 3,88      
3   Albin Vestlund -07 Kils AIK 3,55      
4   Ludvig Eriksson -07 KFUM Arvika 3,39      
5   Oscar Thor -07 Kils AIK 2,89      
               

    P10 KULA 2,0      

1   Oscar Thor -07 Kils AIK 7,30      
2   Albin Vestlund -07 Kils AIK 7,23      
3   Xanthos S. -07 Karlskoga FIF 7,12      
4   Ludvig Eriksson -07 KFUM Arvika 7,08      
5   Elias Karlsson -07 Karlskoga FIF 6,57      
6   Anton Gate -07 Kils AIK 6,42      
               

    P9 60 M    Vind +1,8  

1   Sebastian Aspetorp -08 KFUM Arvika 9,40      
2   Jonatan Stålhandske -08 Kils AIK 9,82      
3   David Wigh-Dahlgren -08 Filipstads IF 11,32      
4   Elton Järpegård -08 Kils AIK 12,15      
               

    P9 HÖJD      

1   David Wigh-Dahlgren -08 Filipstads IF 1,18      
2   Sebastian Aspetorp -08 KFUM Arvika 1,18      
               

    P9 LÄNGD ZON      

1   Sebastian Aspetorp -08 KFUM Arvika 3,61      
2   Jonatan Stålhandske -08 Kils AIK 3,56      
3   David Wigh-Dahlgren -08 Filipstads IF 3,15      
4   Elton Järpegård -08 Kils AIK 2,32      
               

    P9 KULA 2,0      

1   David Wigh-Dahlgren -08 Filipstads IF 6,16      
2   Jonatan Stålhandske -08 Kils AIK 5,48      
3   Elton Järpegård -08 Kils AIK 5,32      
               

    P8 60 M  HEAT 1  Vind +0,5  

1   Ian Sandström -09 IK Viking 10,72   Final  
2   Jon Bergström -09 IK Viking 10,92   Final  
3   Ivan Johansson -09 IFK Kristinehamn 11,57   Final  
4   Hugo Larsson -09 Ransäters AIS 12,64   Final  
               

    P8 60 M  HEAT 2  Vind +0,4  

1   Viggo Forss -09 IFK Sunne 11,15   Final  
2   Isak Grenegård -09 IF Göta 11,46   Final  
3   Filip Åhl -11 IFK Mora 13,07      
               

    P8 60 M  FINAL  Vind +0,2  

1   Ian Sandström -09 IK Viking 10,74      
2   Viggo Forss -09 IFK Sunne 10,94      
3   Jon Bergström -09 IK Viking 11,12      
4   Ivan Johansson -09 IFK Kristinehamn 11,37      
5   Isak Grenegård -09 IF Göta 11,40      
-   Hugo Larsson -09 Ransäters AIS ej start      
               

    P8 400 M      

1   Ian Sandström -09 IK Viking 1.28,53      
2   Ivan Johansson -09 IFK Kristinehamn 1.37,63      
3   Viggo Forss -09 IFK Sunne 1.40,79      
               

    P8 HÖJD      

1   Ian Sandström -09 IK Viking 0,90      
2   Jon Bergström -09 IK Viking 0,85      
3   Filip Åhl -11 IFK Mora 0,75      
-   Hugo Larsson -09 Ransäters AIS 0,00      
               

    P8 LÄNGD ZON      

1   Ian Sandström -09 IK Viking 3,10      
2   Viggo Forss -09 IFK Sunne 3,06      
3   Jon Bergström -09 IK Viking 3,00      
4   Isak Grenegård -09 IF Göta 2,73      
5   Filip Åhl -11 IFK Mora 2,36      
               

    P8 KULA 2,0      

1   Ian Sandström -09 IK Viking 4,10      
2   Isak Grenegård -09 IF Göta 4,09      
3   Jon Bergström -09 IK Viking 3,96      
4   Hugo Larsson -09 Ransäters AIS 3,52      
               

    KVINNOR 100 M    Vind +0,3  

1   Sofie Wadelius -82 IF Göta 14,40      
               

    KVINNOR 200 M    Vind +1,2  

1   Ida Callenvik -99 Karlskoga FIF 26,55      
               

    KVINNOR 800 M      

1   Sandra Andersson -86 IF Hagen 2.43,49      
2   Emma Toftgård -80 IF Göta 3.02,54      
               

    KVINNOR LÄNGD      

1   Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 5,86   +1,5  
               

    KVINNOR KULA      

1   Sofie Wadelius -82 IF Göta 6,98      
               

    KVINNOR SPJUT      

1   Sofie Wadelius -82 IF Göta 14,56      
               

    F19 100 M    Vind +0,3  

1   Linnéa Mossberg -99 IK Orient 13,45      
2   Sara Lundmark -99 IF Göta 13,98      
3   Alice Eriksson -99 IF Göta 14,66      
               

    F19 200 M    Vind +1,2  

1   Linnéa Mossberg -99 IK Orient 27,55      
               

    F19 HÖJD      

1   Sara Lundmark -99 IF Göta 1,35      
               

    F19 LÄNGD      

1   Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 4,85   +1,9  
2   Alice Eriksson -99 IF Göta 4,78   +2,0  
               

    F19 TRESTEG      

1   Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 10,25   +1,4  
               

    F19 KULA 4,0      

1   Camilla Appel -99 IF Göta 10,61      
2   Ida Stenbäck -99 SK Bore 10,20      
               

    F19 SPJUT 600      

1   Camilla Appel -99 IF Göta 30,79      
               

    F17 100 M    Vind +0,1  

1   Fanny Jansson -01 IFK Sunne 12,77      
2   Lovisa Ellström -00 IF Göta 13,13      
3   Ebba Gustavsson -00 IF Göta 13,34      
4   Clara Hedling -01 KFUM Arvika 13,74      
5   Maja Karlsson -01 IF Göta 14,46      
               

    F17 200 M    Vind +1,2  

1   Lovisa Ellström -00 IF Göta 27,11      
2   Maja Karlsson -01 IF Göta 29,52      
               

    F17 800 M      

1   Lovisa Ellström -00 IF Göta 2.28,12      
               

    F17 HÖJD      

1   Elin Nermark -01 IFK Sunne 1,45      
               

    F17 LÄNGD      

1   Fanny Jansson -01 IFK Sunne 5,13   0,0  
2   Ebba Gustavsson -00 IF Göta 4,80   +0,8  
3   Maja Karlsson -01 IF Göta 4,40   +0,7  
4   Elin Nermark -01 IFK Sunne 4,15   +1,0  
               

    F17 TRESTEG      

1   Therese Hedlund -00 Boden FI 9,24   +1,4  
               

    F17 KULA 3,0      

1   Moa Laurila -01 KFUM Arvika 11,36      
2   Therese Hedlund -00 Boden FI 10,44      
3   Elin Blomkvist -00 IF Göta 9,12      
               

    F15 80 M  HEAT 1  Vind +1,0  

1   Ebba Wulcan -03 Säffle FIK 10,74   Final  
2   Petra Bäckström -02 Säffle FIK 10,98   Final  
3   Edda Chin Nygårds -04 IF Linnéa 11,52   Final  
4   Alma Mühlbach -02 SK Bore 11,95   Final  
               

    F15 80 M  HEAT 2  Vind +0,6  

1   Disa Chin Nygårds -02 IF Linnéa 11,16   Final  
2   Kajsa Holmberg -02 SK Bore 11,93   Final  
3   Linnea Werner -02 IF Göta 12,04      
3   Filippa Dedorsson -02 IFK Kristinehamn 12,04      
               

    F15 80 M  FINAL  Vind +1,2  

1   Ebba Wulcan -03 Säffle FIK 10,72      
2   Petra Bäckström -02 Säffle FIK 11,04      
3   Disa Chin Nygårds -02 IF Linnéa 11,08      
4   Edda Chin Nygårds -04 IF Linnéa 11,51      
5   Kajsa Holmberg -02 SK Bore 11,89      
6   Alma Mühlbach -02 SK Bore 12,06      
               

    F15 200 M    Vind +1,0  

1   Disa Chin Nygårds -02 IF Linnéa 28,50      
2   Filippa Dedorsson -02 IFK Kristinehamn 30,37      
3   Linnea Werner -02 IF Göta 30,79      
               

    F15 800 M      

1   Amanda Olsson -03 Säffle FIK 2.33,01      
               

    F15 HÖJD      

1   Wilma Karlsson -03 Säffle FIK 1,45      
2   Amanda Olsson -03 Säffle FIK 1,35      
               

    F15 LÄNGD      

1   Ebba Wulcan -03 Säffle FIK 4,84   +0,8  
2   Filippa Dedorsson -02 IFK Kristinehamn 4,65   +0,8  
3   Andrea Larsson -03 IFK Sunne 4,29   +0,7  
4   Wilma Karlsson -03 Säffle FIK 4,10   +1,2  
5   Kajsa Holmberg -02 SK Bore 3,88   0,0  
6   Linnea Werner -02 IF Göta 3,70   +1,1  
7   Alma Mühlbach -02 SK Bore 3,61   +0,5  
8   Sandra Larsson -03 Kils AIK 3,05   +1,0  
               

    F15 TRESTEG      

1   Ebba Wulcan -03 Säffle FIK 9,64   +2,0  
2   Emmy Kyrk -02 IFK Sunne 9,20   +1,6  
3   Wilma Karlsson -03 Säffle FIK 9,03   +1,8  
4   Cornelia Kennerstad -03 Kils AIK 8,99   +2,1 8,76  +2,0
               

    F15 KULA 3,0      

1   Petra Bäckström -02 Säffle FIK 10,89      
2   Amanda Olsson -03 Säffle FIK 9,24      
3   Disa Chin Nygårds -02 IF Linnéa 8,18      
4   Wilma Karlsson -03 Säffle FIK 7,41      
5   Julia Persson -03 KFUM Arvika 5,93      
               

    F15 SPJUT 500      

1   Tilda Bergström -02 IFK Sunne 39,71      
2   Amanda Olsson -03 Säffle FIK 35,41      
3   Cornelia Kennerstad -03 Kils AIK 27,71      
4   Filippa Dedorsson -02 IFK Kristinehamn 20,57      
5   Sandra Larsson -03 Kils AIK 18,80      
6   Mathilda Kyrk -02 Säffle FIK 15,52      
               

    F13 60 M    Vind +0,3  

1   Linnea Nermark -04 IFK Sunne 8,62      
2   Linnéa Carlsson -04 Kils AIK 8,77      
3   Bea Vold Johannesson -04 IFK Sunne 8,85      
4   Edda Chin Nygårds -04 IF Linnéa 9,01      
5   Linda Hedlund -04 Boden FI 9,81      
               

    F13 200 M    Vind +1,7  

1   Bea Vold Johannesson -04 IFK Sunne 28,66      
2   Linnéa Carlsson -04 Kils AIK 28,80      
3   Edda Chin Nygårds -04 IF Linnéa 29,14      
               

    F13 800 M      

1   Tilde Olsson -04 IFK Sunne 2.37,30      
2   Linnéa Carlsson -04 Kils AIK 2.50,12      
               

    F13 HÖJD      

1   Sophie Säwe -04 Kils AIK 1,44      
2   Bea Vold Johannesson -04 IFK Sunne 1,35      
               

    F13 LÄNGD ZON      

1   Linnea Nermark -04 IFK Sunne 4,54      
2   Linnéa Carlsson -04 Kils AIK 4,48      
3   Bea Vold Johannesson -04 IFK Sunne 4,47      
4   Sophie Säwe -04 Kils AIK 4,37      
5   Linda Hedlund -04 Boden FI 3,89      
               

    F13 KULA 2,0      

1   Elvira Högman -04 Kils AIK 10,23      
2   Emma Wall -04 Säffle FIK 9,76      
3   Linda Hedlund -04 Boden FI 9,07      
4   Alva Hedling -04 KFUM Arvika 8,86      
               

    F13 SPJUT 400      

1   Linnea Nermark -04 IFK Sunne 26,58      
2   Sophie Säwe -04 Kils AIK 25,11      
3   Elvira Högman -04 Kils AIK 19,78      
4   Bea Vold Johannesson -04 IFK Sunne 18,28      
5   Emma Wall -04 Säffle FIK 17,85      
6   Alva Hedling -04 KFUM Arvika 16,22      
               

    F12 60 M  HEAT 1  Vind +0,1  

1   Tindra Lööf -05 Säffle FIK 8,71   Final  
2   Edvina Norberg -05 Ransäters AIS 9,02   Final  
3   Ebba Eklund -05 IF Hagen 9,15   Final  
4   Irma Andersson Jäger -05 IK Viking 9,51      
5   Meija Peterson -05 Säffle FIK 9,84      
               

    F12 60 M  HEAT 2  Vind +1,0  

1   Irma Jonhed -05 IF Göta 8,95   Final  
2   Emma Larsson -05 Kils AIK 9,06   Final  
3   Svea Wikstrand -05 IF Hagen 9,12   Final  
4   Sara Larsson -05 Kils AIK 9,39      
5   Signe Westerlind -05 Säffle FIK 9,58      
               

    F12 60 M  FINAL  Vind +0,4  

1   Tindra Lööf -05 Säffle FIK 8,68      
2   Irma Jonhed -05 IF Göta 9,00      
3   Svea Wikstrand -05 IF Hagen 9,03      
4   Edvina Norberg -05 Ransäters AIS 9,06      
5   Emma Larsson -05 Kils AIK 9,14      
6   Ebba Eklund -05 IF Hagen 9,30      
               

    F12 200 M  HEAT 1  Vind +1,7  

1   Irma Andersson Jäger -05 IK Viking 31,22      
2   Meija Peterson -05 Säffle FIK 31,94      
3   Signe Westerlind -05 Säffle FIK 32,48      
               

    F12 200 M  HEAT 2  Vind +2,3  

1   Tindra Lööf -05 Säffle FIK 28,56      
2   Irma Jonhed -05 IF Göta 29,87      
3   Sara Larsson -05 Kils AIK 30,65      
4   Ebba Eklund -05 IF Hagen 31,18      
               

    F12 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Tindra Lööf -05 Säffle FIK 28,56      
2   Irma Jonhed -05 IF Göta 29,87      
3   Sara Larsson -05 Kils AIK 30,65      
4   Ebba Eklund -05 IF Hagen 31,18      
5   Irma Andersson Jäger -05 IK Viking 31,22      
6   Meija Peterson -05 Säffle FIK 31,94      
7   Signe Westerlind -05 Säffle FIK 32,48      
               

    F12 800 M      

1   Emelie Olsson -05 Säffle FIK 2.37,44      
2   Felicia Thorell -05 Säffle FIK 2.41,84      
3   Edvina Norberg -05 Ransäters AIS 2.42,07      
4   Meija Peterson -05 Säffle FIK 2.42,56      
5   Irma Andersson Jäger -05 IK Viking 2.51,22      
               

    F12 HÖJD      

1   Sara Larsson -05 Kils AIK 1,50      
2   Tindra Lööf -05 Säffle FIK 1,30      
3   Ebba Eklund -05 IF Hagen 1,30      
4=   Edvina Norberg -05 Ransäters AIS 1,25      
4=   Emelie Olsson -05 Säffle FIK 1,25      
6=   Meija Peterson -05 Säffle FIK 1,25      
6=   Svea Wikstrand -05 IF Hagen 1,25      
8   Felicia Thorell -05 Säffle FIK 1,25      
9   Irma Jonhed -05 IF Göta 1,15      
10   Ida Andersson -05 IF Hagen 1,00      
               

    F12 LÄNGD ZON      

1   Tindra Lööf -05 Säffle FIK 4,40      
2   Sara Larsson -05 Kils AIK 4,30      
3   Edvina Norberg -05 Ransäters AIS 4,29      
4   Irma Jonhed -05 IF Göta 4,01      
5   Svea Wikstrand -05 IF Hagen 3,89      
6   Meija Peterson -05 Säffle FIK 3,86      
7   Signe Westerlind -05 Säffle FIK 3,79      
8   Wynja Magnusdotter -05 IK Viking 3,28      
9   Ida Andersson -05 IF Hagen 3,19      
               

    F12 KULA 2,0      

1   Emma Larsson -05 Kils AIK 11,36      
2   Edvina Norberg -05 Ransäters AIS 10,81      
3   Emelie Olsson -05 Säffle FIK 8,56      
4   Lova Granholm -05 Gräsmarks GoIF 8,12      
5   Irma Jonhed -05 IF Göta 7,23      
6   Signe Westerlind -05 Säffle FIK 6,56      
7   Ida Andersson -05 IF Hagen 6,44      
8   Wynja Magnusdotter -05 IK Viking 6,40      
9   Maja Kyrk -05 Säffle FIK 6,29      
10   Edith Laurila -05 KFUM Arvika 6,25      
               

    F12 SPJUT 400      

1   Emelie Olsson -05 Säffle FIK 23,92      
2   Irma Andersson Jäger -05 IK Viking 21,76      
3   Emma Larsson -05 Kils AIK 21,39      
4   Edvina Norberg -05 Ransäters AIS 21,31      
5   Felicia Thorell -05 Säffle FIK 16,09      
6   Ellen Mähler -06 SK Bore 15,66      
7   Wynja Magnusdotter -05 IK Viking 14,26      
8   Edith Laurila -05 KFUM Arvika 11,31      
9   Evelina Appel -07 Linköpings GIF 10,19      
               

    F11 60 M  HEAT 1  Vind +1,3  

1   Fanny Bergqvist -06 IFK Sunne 9,23   Final  
2   Maja Josefsson -06 KFUM Arvika 9,79   Final  
3   Felicia Hultcrantz -06 IFK Sunne 9,82   Final  
4   Wilma Granberg -06 Gräsmarks GoIF 10,85      
               

    F11 60 M  HEAT 2  Vind +0,9  

1   Ebba Vold Johannesson -06 IFK Sunne 8,66   Final  
2   Tilde Andersson -06 IFK Kristinehamn 9,11   Final  
3   Tilda Eriksson -06 Filipstads IF 9,98   Final  
               

    F11 60 M  FINAL  Vind +0,4  

1   Ebba Vold Johannesson -06 IFK Sunne 8,78      
2   Fanny Bergqvist -06 IFK Sunne 9,16      
3   Tilde Andersson -06 IFK Kristinehamn 9,27      
4   Maja Josefsson -06 KFUM Arvika 9,67      
5   Tilda Eriksson -06 Filipstads IF 9,96      
-   Felicia Hultcrantz -06 IFK Sunne ej start      
               

    F11 200 M  HEAT 1  Vind +1,4  

1   Liisa Mellerdal -06 KFUM Arvika 33,35      
2   Moa Karlsson -06 Säffle FIK 34,20      
3   Tilda Eriksson -06 Filipstads IF 35,17      
               

    F11 200 M  HEAT 2  Vind +0,5  

1   Ebba Vold Johannesson -06 IFK Sunne 30,44      
2   Sigrid Elfgren -06 IFK Sunne 31,00      
3   Tilde Andersson -06 IFK Kristinehamn 31,28      
-   Fanny Bergqvist -06 IFK Sunne ej start      
               

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Ebba Vold Johannesson -06 IFK Sunne 30,44      
2   Sigrid Elfgren -06 IFK Sunne 31,00      
3   Tilde Andersson -06 IFK Kristinehamn 31,28      
4   Liisa Mellerdal -06 KFUM Arvika 33,35      
5   Moa Karlsson -06 Säffle FIK 34,20      
6   Tilda Eriksson -06 Filipstads IF 35,17      
               

    F11 400 M      

1   Tilde Andersson -06 IFK Kristinehamn 1.17,22      
2   Liisa Mellerdal -06 KFUM Arvika 1.18,08      
3   Tilda Eriksson -06 Filipstads IF 1.25,48      
               

    F11 HÖJD      

1   Ebba Vold Johannesson -06 IFK Sunne 1,33      
2   Fanny Bergqvist -06 IFK Sunne 1,33      
3   Tilde Andersson -06 IFK Kristinehamn 1,30      
4   Kristelle Grahn -06 Spårvägens FK 1,20      
5   Sigrid Elfgren -06 IFK Sunne 1,15      
               

    F11 LÄNGD ZON      

1   Ebba Vold Johannesson -06 IFK Sunne 4,51      
2   Sigrid Elfgren -06 IFK Sunne 4,28      
3   Tilde Andersson -06 IFK Kristinehamn 4,20      
4   Fanny Bergqvist -06 IFK Sunne 4,02      
5   Kristelle Grahn -06 Spårvägens FK 4,00      
6   Liisa Mellerdal -06 KFUM Arvika 3,82      
7   Janette Tarevainen -06 Gräsmarks GoIF 3,63      
8   Tilda Eriksson -06 Filipstads IF 3,62      
9   Moa Karlsson -06 Säffle FIK 3,60      
10   Maja Josefsson -06 KFUM Arvika 3,60      
11   Wilma Granberg -06 Gräsmarks GoIF 3,33      
12   Felicia Hultcrantz -06 IFK Sunne 3,22      
13   Julia Sunesson -06 Kils AIK 2,11      
               

    F11 KULA 2,0      

1   Fanny Bergqvist -06 IFK Sunne 8,13      
2   Sigrid Elfgren -06 IFK Sunne 7,08      
3   Moa Karlsson -06 Säffle FIK 6,51      
4   Tilda Eriksson -06 Filipstads IF 6,14      
5   Ellen Mähler -06 SK Bore 5,75      
6   Julia Sunesson -06 Kils AIK 4,96      
               

    F10 60 M  HEAT 1  Vind +0,7  

1   Sarah Berg -07 Karlskoga FIF 9,98   Final  
2   Nova Andersson -07 IF Hagen 9,99   Final  
3   Elin Wåhlin -07 Kils AIK 10,58      
4   Alice Bäckryd -07 Kils AIK 10,60      
               

    F10 60 M  HEAT 2  Vind +1,3  

1   Tilde Karlsson -07 IFK Mora 9,46   Final  
2   Evelina Åhl -07 IFK Mora 10,05   Final  
3   Elin Rubertsson -07 IFK Kristinehamn 10,25   Final  
4   Filippa Axelsson -07 Säffle FIK 10,32   Final  
5   Astrid Wall -07 Säffle FIK 11,36      
               

    F10 60 M  FINAL  Vind +0,8  

1   Tilde Karlsson -07 IFK Mora 9,41      
2   Sarah Berg -07 Karlskoga FIF 9,92      
3   Elin Rubertsson -07 IFK Kristinehamn 10,03      
4   Evelina Åhl -07 IFK Mora 10,04      
5   Nova Andersson -07 IF Hagen 10,05      
6   Filippa Axelsson -07 Säffle FIK 10,38      
               

    F10 400 M      

1   Nova Andersson -07 IF Hagen 1.19,99      
2   Filippa Axelsson -07 Säffle FIK 1.21,85      
3   Tilde Karlsson -07 IFK Mora 1.24,13      
4   Evelina Åhl -07 IFK Mora 1.24,34      
5   Sarah Berg -07 Karlskoga FIF 1.28,95      
6   Alice Bäckryd -07 Kils AIK 1.34,67      
7   Astrid Wall -07 Säffle FIK 1.38,78      
               

    F10 HÖJD      

1   Nova Andersson -07 IF Hagen 1,15      
2   Elin Wåhlin -07 Kils AIK 1,05      
3   Filippa Axelsson -07 Säffle FIK 1,05      
4   Hanna Ryen Jern -07 Karlskoga FIF 1,05      
5   Astrid Wall -07 Säffle FIK 1,05      
6   Elin Rubertsson -07 IFK Kristinehamn 0,95      
               

    F10 LÄNGD ZON      

1   Tilde Karlsson -07 IFK Mora 4,17      
2   Sarah Berg -07 Karlskoga FIF 3,57      
3   Elin Rubertsson -07 IFK Kristinehamn 3,56      
4   Filippa Axelsson -07 Säffle FIK 3,55      
5   Nova Andersson -07 IF Hagen 3,50      
6   Evelina Åhl -07 IFK Mora 3,28      
7   Elin Wåhlin -07 Kils AIK 3,23      
8   Alice Bäckryd -07 Kils AIK 3,09      
9   Astrid Wall -07 Säffle FIK 3,04      
10   Hanna Ryen Jern -07 Karlskoga FIF 3,04      
11   Evelina Appel -07 Linköpings GIF 2,74      
               

    F10 KULA 2,0      

1   Astrid Wall -07 Säffle FIK 6,00      
2   Elin Wåhlin -07 Kils AIK 5,29      
3   Filippa Axelsson -07 Säffle FIK 5,23      
4   Evelina Appel -07 Linköpings GIF 4,84      
5   Hanna Ryen Jern -07 Karlskoga FIF 4,20      
6   Elin Rubertsson -07 IFK Kristinehamn 3,55      
               

    F9 60 M  HEAT 1  Vind +0,6  

1   Moa Karlsson -08 IF Göta 9,96   Final  
2   Evelina Olsson -08 IFK Sunne 9,99   Final  
3   Agnes Gustafsson -08 Säffle FIK 10,37   Final  
4   Evelina Bönström -08 Kils AIK 10,88      
4   Mi Vestlund -08 Kils AIK 10,88      
               

    F9 60 M  HEAT 2  Vind +0,9  

1   Astrid Vanebo -08 Grue IL, NOR 10,08   Final  
2   Linnea Larsson -08 Kils AIK 10,20   Final  
3   Nathalie Wiman -08 IF Göta 10,23   Final  
4   Ebba Noaksson -08 IFK Sunne 10,66      
5   Evelina Säfströmer -08 Kils AIK 10.91      
               

    F9 60 M  FINAL  Vind +0,7  

1   Moa Karlsson -08 IF Göta 10,01      
2   Evelina Olsson -08 IFK Sunne 10,17      
3   Astrid Vanebo -08 Grue IL, NOR 10,29      
4   Linnea Larsson -08 Kils AIK 10,37      
5   Nathalie Wiman -08 IF Göta 10,42      
6   Agnes Gustafsson -08 Säffle FIK 10,54      
               

    F9 400 M      

1   Evelina Olsson -08 IFK Sunne 1.23,45      
2   Annabelle Grahn -08 Spårvägens FK 1.25,19      
3   Evelina Säfströmer -08 Kils AIK 1.35,91      
4   Linnea Larsson -08 Kils AIK 1.41,50      
               

    F9 HÖJD      

1   Evelina Olsson -08 IFK Sunne 1,16      
2   Nathalie Wiman -08 IF Göta 1,13      
3   Agnes Gustafsson -08 Säffle FIK 1,00      
4   Evelina Säfströmer -08 Kils AIK 1,00      
5   Ebba Noaksson -08 IFK Sunne 0,95      
6   Moa Karlsson -08 IF Göta 0,95      
7   Linnea Larsson -08 Kils AIK 0,90      
8   Hildur Elfgren -08 IFK Sunne 0,90      
               

    F9 LÄNGD ZON      

1   Evelina Olsson -08 IFK Sunne 3,79      
2   Moa Karlsson -08 IF Göta 3,58      
3   Hildur Elfgren -08 IFK Sunne 3,40      
4   Nathalie Wiman -08 IF Göta 3,34      
5   Linnea Larsson -08 Kils AIK 3,33      
6   Agnes Gustafsson -08 Säffle FIK 3,31      
7   Evelina Säfströmer -08 Kils AIK 3,15      
8   Annabelle Grahn -08 Spårvägens FK 3,06      
9   Mi Vestlund -08 Kils AIK 3,00      
10   Evelina Bönström -08 Kils AIK 2,99      
11   Ebba Noaksson -08 IFK Sunne 2,97      
               

    F9 KULA 2,0      

1   Nathalie Wiman -08 IF Göta 5,57      
2   Evelina Olsson -08 IFK Sunne 5,27      
3   Evelina Bönström -08 Kils AIK 5,08      
4   Moa Karlsson -08 IF Göta 4,83      
5   Agnes Gustafsson -08 Säffle FIK 4,80      
6   Mi Vestlund -08 Kils AIK 4,56      
7   Linnea Larsson -08 Kils AIK 4,26      
8   Evelina Säfströmer -08 Kils AIK 4,17      
               

    F8 60 M  HEAT 1  Vind +1,3  

1   Thalea S. -09 Karlskoga FIF 10,77   Final  
2   Ella Ryen Jern -09 Karlskoga FIF 11,33   Final  
3   Moa Wadelius -09 Kils AIK 11,38   Final  
4   Evelina Winslow -09 Kils AIK 12,19      
               

    F8 60 M  HEAT 2  Vind +0,7  

1   Rebecka Albinsson -09 Karlskoga FIF 10,52   Final  
2   Agnes Karlsson -09 IFK Mora 11,27   Final  
3   Vendela Dekreon -09 Eskilstuna FI 12,02   Final  
4   Vera Montgomery -10 IFK Sunne 14,43      
               

    F8 60 M  FINAL  Vind +1,0  

1   Rebecka Albinsson -09 Karlskoga FIF 10,69      
2   Thalea S. -09 Karlskoga FIF 11,05      
3   Ella Ryen Jern -09 Karlskoga FIF 11,29      
4   Agnes Karlsson -09 IFK Mora 11,34      
5   Moa Wadelius -09 Kils AIK 11,41      
6   Vendela Dekreon -09 Eskilstuna FI 12,02      
               

    F8 400 M      

1   Rebecka Albinsson -09 Karlskoga FIF 1.29,75      
2   Ella Ryen Jern -09 Karlskoga FIF 1.34,06      
3   Agnes Karlsson -09 IFK Mora 1.42,66      
               

    F8 HÖJD      

1   Thalea S. -09 Karlskoga FIF 0,85      
2   Moa Wadelius -09 Kils AIK 0,85      
3   Vendela Dekreon -09 Eskilstuna FI 0,80      
4   Rebecka Albinsson -09 Karlskoga FIF 0,75      
5   Agnes Karlsson -09 IFK Mora 0,65      
               

    F8 LÄNGD ZON      

1   Rebecka Albinsson -09 Karlskoga FIF 3,21      
2   Thalea S. -09 Karlskoga FIF 2,99      
3   Agnes Karlsson -09 IFK Mora 2,85      
4   Ella Ryen Jern -09 Karlskoga FIF 2,78      
5   Vendela Dekreon -09 Eskilstuna FI 2,71      
6   Moa Wadelius -09 Kils AIK 2,71      
7   Evelina Winslow -09 Kils AIK 2,34      
8   Vera Montgomery -10 IFK Sunne 1,91      
               

    F8 KULA 2,0      

1   Vendela Dekreon -09 Eskilstuna FI 4,52      
2   Agnes Karlsson -09 IFK Mora 4,35      
3   Thalea S. -09 Karlskoga FIF 4,26      
4   Ella Ryen Jern -09 Karlskoga FIF 4,11      
5   Rebecka Albinsson -09 Karlskoga FIF 3,64      
6   Evelina Winslow -09 Kils AIK 3,41      
               
  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram
Uppdaterad: 09 JUL 2017 10:21
Skribent: Martin Bergström
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: This is a mailto link

Se all info