Hoppa till sidans innehåll

Resultat Sunnespelen 2010


Resultat Sunnespelen 10 juli 2010   IFK Sunne arrangerade på Fryxellska IP
 
    MÄN 100 M    Vind +3,0  

1 Daniel Nordqvist -91 IF Göta 11,22
2 Anders Teigen -92 Kils AIK 11,48
3 Cesar Acuna -75 IFK Sunne 12,06
4 Emil Enander -91 SK Bore 12,47
5 Leif Johansson -50 Kils AIK 13,56
6 Tomas Eriksson -51 KFUM Örebro 14,23

    MÄN 200 M    Vind +5,1  
1 Fredrik Finstad -94 Ekshärad FI 23,81
2 Cesar Acuna -75 IFK Sunne 25,24
3 Leif Johansson -50 Kils AIK 28,33

    MÄN HÖJD      
1 Oscar Adolfsson -88 IF Göta 1,95
2 Richard Huldén -86 IF Göta 1,90
3 Erik Olsson -89 SK Bore 1,85
4 Emil Enander -91 SK Bore 1,70

    MÄN LÄNGD      
1 Daniel Nordqvist -91 IF Göta 6,64 +3,3 -
2 Cesar Acuna -75 IFK Sunne 5,51 +2,6 -

    P17 100 M    Vind +1,9  
1 Fabrel Kibondzi -93 Filipstads IF FIK 11,73
2 Filip Schützer -95 IF Göta 11,91
3 Pierre Strand -94 Filipstads IF FIK 12,01
4 Nils Andersson -94 SK Bore 12,20
5 Hassan Gaal -93 IK Vikings FIK 13,11

    P17 200 M    Vind +5,1  
1 Hassan Gaal -93 IK Vikings FIK 27,34

    P17 800 M      
1 Alexander Bennetoft -94 Säffle FIK 2.18,59
2 Sven Visser -93 SK Bore 2.25,48

    P17 HÖJD      
1 Fabrel Kibondzi -93 Filipstads IF FIK 1,80
2 Viktor Varg -93 KFUM Arvika 1,80
3 Emil Örnborg -93 IFK Sunne 1,70

    P17 LÄNGD      
1 Viktor Varg -93 KFUM Arvika 6,15 +2,8 -
2 Pierre Strand -94 Filipstads IF FIK 5,43 +4,2 -
3 Nils Andersson -94 SK Bore 5,35 +2,9 -

    P17 TRESTEG      
1 Pierre Strand -94 Filipstads IF FIK 11,88 +2,3 -
- Mattias Brunström -88 IFK Umeå 13,47 +3,1 - ut.tävl
- Tomas Olsson -89 Kils AIK 13,42 +4,8 - ut.tävl

    P17 KULA 5,0      
1 Sebastian Thörngren -93 SK Bore 14,44

    P17 SPJUT 700      
1 Sebastian Thörngren -93 SK Bore 58,81
2 Viktor Varg -93 KFUM Arvika 43,31

    P15 100 M    Vind +2,3  
1 Isak Stenberg -96 Hulåns IF 12,38
2 Martin Jonsson -95 SK Bore 12,64

    P15 800 M      
1 Fredrik Orrsveden -95 Sundbybergs IK 2.13,10
2 Adrian Nilsson -95 SK Bore 2.32,81

    P15 HÖJD      
1 Adrian Nilsson -95 SK Bore 1,45

    P15 LÄNGD      
1 Filip Schützer -95 IF Göta 5,76 +3,3 -
2 Isak Stenberg -96 Hulåns IF 5,37 +2,5 -
3 Martin Jonsson -95 SK Bore 4,66 +2,1 -
4 Martin Gustavsson -96 IFK Sunne 3,56 +1,1

    P15 TRESTEG      
1 Isak Stenberg -96 Hulåns IF 11,16 +2,5 -
2 Martin Jonsson -95 SK Bore 10,60 +5,3 -
3 Adrian Nilsson -95 SK Bore 9,84 +5,9 -

    P15 KULA 4,0      
1 Martin Gustavsson -96 IFK Sunne 12,10

    P15 SPJUT 600      
1 Filip Schützer -95 IF Göta 38,84
2 Martin Gustavsson -96 IFK Sunne 38,09

    P13 80 M    Vind +2,7  
1 Simon Kolberg -97 KFUM Arvika 11,24
2 Oliver Thim -97 KFUM Arvika 11,62

    P13 200 M    Vind +4,1  
1 Oliver Thim -97 KFUM Arvika 30,14
2 Simon Kolberg -97 KFUM Arvika 31,88

    P13 800 M      
1 Anton Edvardsson -97 IK Vikings FIK 2.34,09
2 Andrée Nilsson -97 SK Bore 2.35,50
3 Emil Nykvist -97 IFK Sunne 3.01,23

    P13 HÖJD      
1 Anton Edvardsson -97 IK Vikings FIK 1,56
2 Andrée Nilsson -97 SK Bore 1,47
3 Oliver Thim -97 KFUM Arvika 1,25

    P13 LÄNGD ZON      
1 Anton Edvardsson -97 IK Vikings FIK 4,75
2 Oliver Thim -97 KFUM Arvika 4,36

    P13 KULA 3,0      
1 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 9,11
2 Andrée Nilsson -97 SK Bore 8,86
3 Kim Fransson -97 SK Bore 8,46
4 Simon Kolberg -97 KFUM Arvika 7,71
5 Oliver Thim -97 KFUM Arvika 7,19

    P13 SPJUT 400      
1 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 42,39
2 Andrée Nilsson -97 SK Bore 39,11
3 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 33,00
4 Kim Fransson -97 SK Bore 31,98
5 Simon Kolberg -97 KFUM Arvika 25,25

    P12 80 M    Vind +3,5  
1 Max Nero -98 IF Göta 11,59
2 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 11,73
3 Pontus Thorén -98 IF Göta 11,87
4 Albin Carlsson -98 KFUM Arvika 12,20
5 Simon Hjortenbo -98 IFK Sunne 12,51
6 Elis Berg -98 IFK Sunne 13,48

    P12 200 M  HEAT 1  Vind +3,1  
1 Albin Carlsson -98 KFUM Arvika 32,56
2 Simon Hjortenbo -98 IFK Sunne 33,36
3 Elis Berg -98 IFK Sunne 34,65

    P12 200 M  HEAT 2  Vind +3,1  
1 Max Nero -98 IF Göta 29,81
2 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 30,18
3 Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 31,06
4 Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta 32,20
- Pontus Thorén -98 IF Göta bröt

    P12 200 M  SAMLAD LISTA    
1 Max Nero -98 IF Göta 29,81
2 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 30,18
3 Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 31,06
4 Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta 32,20
5 Albin Carlsson -98 KFUM Arvika 32,56
6 Simon Hjortenbo -98 IFK Sunne 33,36
7 Elis Berg -98 IFK Sunne 34,65

    P12 800 M      
1 Johan Wahlgren -99 IFK Kristinehamn 2.48,98
2 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 2.54,44
3 Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 2.56,11
4 Elis Berg -98 IFK Sunne 2.59,13
5 Erik Olsson -98 Ransäters AIS 3.13,26

    P12 HÖJD      
1 Pontus Thorén -98 IF Göta 1,38
2 Markus Asplund -98 SK Bore 1,38
3 Simon Hjortenbo -98 IFK Sunne 1,35
4 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 1,30
5 Max Nero -98 IF Göta 1,30
6 Erik Olsson -98 Ransäters AIS 1,25
7 Elis Berg -98 IFK Sunne 1,25

    P12 LÄNGD ZON      
1 Max Nero -98 IF Göta 4,22
2 Erik Olsson -98 Ransäters AIS 3,87
3 Albin Carlsson -98 KFUM Arvika 3,82 3,81
4 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 3,82 3,76
5 Markus Asplund -98 SK Bore 3,78 3,73
6 Simon Hjortenbo -98 IFK Sunne 3,78 3,7
7 Elis Berg -98 IFK Sunne 3,45

    P12 KULA 3,0      
1 Max Nero -98 IF Göta 7,82
2 Simon Hjortenbo -98 IFK Sunne 7,63
3 Pontus Thorén -98 IF Göta 7,56
4 Markus Asplund -98 SK Bore 7,46
5 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 6,26

    P11 60 M  HEAT 1  Vind +1,3  
1 Carl Folmer Söderberg -99 IFK Sunne 9,85 Final
2 Colin Acuna -99 IFK Sunne 9,88 Final
3 Henrik Gåsste -99 Säffle FIK 9,96 Final
4 Alfred Nilsson -99 IK Vikings FIK 9,96
5 Joakim Wennerström -99 IK Vikings FIK 10,65

    P11 60 M  HEAT 2  Vind +2,4  
1 Marcus Nilsson -99 IK Vikings FIK 9,38 Final
2 Erik Vestlund -99 Kils AIK 9,51 Final
3 Douglas Björnberg Gustavsson -99 IFK Sunne 9,70 Final
4 Victor Söderlund -99 IFK Sunne 10,13

    P11 60 M  FINAL  Vind +4,2  
1 Marcus Nilsson -99 IK Vikings FIK 9,24
2 Douglas Björnberg Gustavsson -99 IFK Sunne 9,28
3 Erik Vestlund -99 Kils AIK 9,40
4 Henrik Gåsste -99 Säffle FIK 9,73
5 Carl Folmer Söderberg -99 IFK Sunne 9,75
6 Colin Acuna -99 IFK Sunne 9,80

    P11 200 M    Vind +2,3  
1 Marcus Nilsson -99 IK Vikings FIK 32,41
2 Alfred Nilsson -99 IK Vikings FIK 34,43
3 Colin Acuna -99 IFK Sunne 34,78
4 Lukas Martinsson -99 IFK Sunne 36,43
5 Joakim Wennerström -99 IK Vikings FIK 39,01

    P11 400 M      
1 Johan Wahlgren -99 IFK Kristinehamn 1.12,08
2 David Nykvist -99 IFK Sunne 1.15,71
3 Marcus Nilsson -99 IK Vikings FIK 1.20,29
4 Colin Acuna -99 IFK Sunne 1.25,48
5 Viktor Nyberg -99 IFK Sunne 1.28,09
6 Victor Söderlund -99 IFK Sunne 1.28,71
7 John Mattsson -99 IFK Sunne 1.29,04

    P11 HÖJD      
1 Carl Folmer Söderberg -99 IFK Sunne 1,20
2 Viktor Nyberg -99 IFK Sunne 1,15
3 Marcus Nilsson -99 IK Vikings FIK 1,10
4 Joakim Wennerström -99 IK Vikings FIK 1,10

    P11 LÄNGD ZON      
1 Lukas Martinsson -99 IFK Sunne 3,98
2 David Nykvist -99 IFK Sunne 3,93
3 Erik Vestlund -99 Kils AIK 3,85
4 Johan Wahlgren -99 IFK Kristinehamn 3,71
5 Marcus Nilsson -99 IK Vikings FIK 3,68
6 Alfred Nilsson -99 IK Vikings FIK 3,66
7 Henrik Gåsste -99 Säffle FIK 3,52
8 Joakim Wennerström -99 IK Vikings FIK 3,23
9 John Mattsson -99 IFK Sunne 3,21

    P11 KULA 2,0      
1 Erik Vestlund -99 Kils AIK 10,61
2 Anton Larsson -99 SK Bore 9,07
3 Henrik Gåsste -99 Säffle FIK 8,93
4 Alfred Nilsson -99 IK Vikings FIK 8,91
5 Sondre Strand-Pettersen -99 Vaaler IF, NOR 8,71
6 Isak Filipsson -99 IFK Sunne 8,69
7 Victor Söderlund -99 IFK Sunne 7,89
8 Joakim Wennerström -99 IK Vikings FIK 6,95
9 Marcus Nilsson -99 IK Vikings FIK 6,93
10 Johan Wahlgren -99 IFK Kristinehamn 6,84
11 John Mattsson -99 IFK Sunne 5,48

    P10 60 M    Vind +3,0  
1 Adam Vestlund -00 Kils AIK 9,65

    P10 400 M      
1 Adam Vestlund -00 Kils AIK 1.24,52
2 Erik Stenmark -00 IFK Sunne 1.26,97
3 Hannes Hollstedt -00 IFK Kristinehamn 1.32,10

    P10 HÖJD      
1 Adam Vestlund -00 Kils AIK 1,23
2 Hannes Hollstedt -00 IFK Kristinehamn 1,05

    P10 LÄNGD ZON      
1 Adam Vestlund -00 Kils AIK 3,85
2 Hannes Hollstedt -00 IFK Kristinehamn 3,44

    P10 KULA 2,0      
1 Adam Vestlund -00 Kils AIK 8,43
2 Erik Stenmark -00 IFK Sunne 6,40
3 Hannes Hollstedt -00 IFK Kristinehamn 5,60

    P9 60 M  HEAT 1  Vind +2,0  
1 Johan Forsberg -01 Kils AIK 9,70 Final
2 Amir Musa -01 KFUM Örebro 9,73 Final
3 Daniel Lithner -01 Säffle FIK 10,19 Final
4 Adam Hjortenbo -01 IFK Sunne 10,31 Final

    P9 60 M  HEAT 2  Vind +2,0  
1 Simon Jonängen -01 KFUM Arvika 9,77 Final
2 Hannes Gryth -01 Kils AIK 10,42 Final
3 Edvard Nilsson -01 IK Vikings FIK 10,55
4 David Björkegren -01 Ransäters AIS 10,93

    P9 60 M  FINAL  Vind +2,0  
1 Simon Jonängen -01 KFUM Arvika 9,66
2 Amir Musa -01 KFUM Örebro 9,74
3 Johan Forsberg -01 Kils AIK 9,74
4 Daniel Lithner -01 Säffle FIK 10,22
5 Adam Hjortenbo -01 IFK Sunne 10,46
6 Hannes Gryth -01 Kils AIK 10,50

    P9 400 M      
1 Johan Forsberg -01 Kils AIK 1.23,02
2 Amir Musa -01 KFUM Örebro 1.24,90
3 Simon Jonängen -01 KFUM Arvika 1.27,56
4 Adam Hjortenbo -01 IFK Sunne 1.28,88
5 Daniel Lithner -01 Säffle FIK 1.31,90
6 David Björkegren -01 Ransäters AIS 1.37,15
7 Hannes Gryth -01 Kils AIK 1.57,48

    P9 HÖJD      
1 Simon Jonängen -01 KFUM Arvika 1,05
2 Adam Hjortenbo -01 IFK Sunne 1,05
3 Daniel Lithner -01 Säffle FIK 0,95
4 Teo Carlbom -01 IFK Sunne 0,95
5 Edvard Nilsson -01 IK Vikings FIK 0,95
6 Johan Forsberg -01 Kils AIK 0,90
7 Hannes Gryth -01 Kils AIK 0,80

    P9 LÄNGD ZON      
1 Simon Jonängen -01 KFUM Arvika 3,72
2 Amir Musa -01 KFUM Örebro 3,60
3 Johan Forsberg -01 Kils AIK 3,49
4 Daniel Lithner -01 Säffle FIK 3,20 3,2
5 Teo Carlbom -01 IFK Sunne 3,20 3,15
6 Adam Hjortenbo -01 IFK Sunne 3,20 3,11
7 Edvard Nilsson -01 IK Vikings FIK 3,15
8 Hannes Gryth -01 Kils AIK 2,79
9 David Björkegren -01 Ransäters AIS 2,46

    P9 KULA 2,0      
1 Simon Jonängen -01 KFUM Arvika 6,62
2 Adam Hjortenbo -01 IFK Sunne 6,44
3 Amir Musa -01 KFUM Örebro 6,05
4 Johan Forsberg -01 Kils AIK 5,97
5 Edvard Nilsson -01 IK Vikings FIK 5,75
6 Daniel Lithner -01 Säffle FIK 5,40
7 Hannes Gryth -01 Kils AIK 4,47

    P8 60 M  HEAT 1  Vind +2,9  
1 Petter Lander -02 Kils AIK 10,66 Final
2 Lukas Johansson -02 IFK Sunne 11,02 Final
3 Henrik Olsson -02 Ransäters AIS 12,21
4 Joel Wendling -03 IFK Sunne 13,23

    P8 60 M  HEAT 2  Vind +3,2  
1 Ludvig Lill -02 IFK Kristinehamn 10,33 Final
2 Elias Dahlberg -02 Kils AIK 11,39
3 Hjalmar Berg -03 IFK Sunne 12,70

    P8 60 M  HEAT 3  Vind +2,3  
1 Bamse Fredriksson -02 Säffle FIK 9,75 Final
2 Ola Hjortenbo -02 IFK Sunne 10,88 Final
3 Erik Persson -04 KFUM Arvika 11,09 Final
4 Gustav Sjöström -02 Ransäters AIS 11,34
5 Elliott Dahlberg -03 Kils AIK 11,38

    P8 60 M  FINAL  Vind +2,9  
1 Bamse Fredriksson -02 Säffle FIK 9,65
2 Ludvig Lill -02 IFK Kristinehamn 10,47
3 Petter Lander -02 Kils AIK 10,71
4 Lukas Johansson -02 IFK Sunne 10,92
5 Ola Hjortenbo -02 IFK Sunne 11,01
6 Erik Persson -04 KFUM Arvika 11,04

    P8 400 M      
1 Bamse Fredriksson -02 Säffle FIK 1.17,89
2 Ludvig Lill -02 IFK Kristinehamn 1.27,54
3 Petter Lander -02 Kils AIK 1.30,10
4 Elliott Dahlberg -03 Kils AIK 1.31,24
5 Erik Persson -04 KFUM Arvika 1.40,56
6 Elias Dahlberg -02 Kils AIK 1.41,15
7 Hjalmar Berg -03 IFK Sunne 1.49,07
8 Henrik Olsson -02 Ransäters AIS 1.59,30

    P8 HÖJD      
1 Ola Hjortenbo -02 IFK Sunne 1,00
2 Bamse Fredriksson -02 Säffle FIK 1,00
3 Ludvig Lill -02 IFK Kristinehamn 0,90
4 Petter Lander -02 Kils AIK 0,90
5 Gustav Sjöström -02 Ransäters AIS 0,90
6 Elias Dahlberg -02 Kils AIK 0,85
7 Hugo Wikström -02 Kils AIK 0,80
8 Henrik Olsson -02 Ransäters AIS 0,75
- Elliott Dahlberg -03 Kils AIK 0,00

    P8 LÄNGD ZON      
1 Bamse Fredriksson -02 Säffle FIK 3,53
2 Ludvig Lill -02 IFK Kristinehamn 3,19
3 Petter Lander -02 Kils AIK 3,08 3,04
4 Lukas Johansson -02 IFK Sunne 3,08 3,01
5 Erik Persson -04 KFUM Arvika 2,92
6 Ola Hjortenbo -02 IFK Sunne 2,84
7 Hugo Wikström -02 Kils AIK 2,77
8 Gustav Sjöström -02 Ransäters AIS 2,75
9 Hjalmar Berg -03 IFK Sunne 2,50
10 Elliott Dahlberg -03 Kils AIK 2,45
11 Albin Schützer -02 IFK Sunne 2,36
12 Henrik Olsson -02 Ransäters AIS 2,35
13 Elias Dahlberg -02 Kils AIK 2,35
14 Joel Wendling -03 IFK Sunne 2,21
15 Martell Hillgren-Cranning -04 Hulåns IF 2,02

    P8 KULA 2,0      
1 Bamse Fredriksson -02 Säffle FIK 5,05
2 Petter Lander -02 Kils AIK 4,88
3 Lukas Johansson -02 IFK Sunne 4,85
4 Ludvig Lill -02 IFK Kristinehamn 4,76
5 Ola Hjortenbo -02 IFK Sunne 4,70
6 Henrik Olsson -02 Ransäters AIS 4,15
7 Hugo Wikström -02 Kils AIK 4,12
8 Elias Dahlberg -02 Kils AIK 3,86
9 Elliott Dahlberg -03 Kils AIK 3,56
10 Joel Wendling -03 IFK Sunne 3,37
11 Gustav Sjöström -02 Ransäters AIS 3,25

    KVINNOR 100 M    Vind +3,7  
1 Susanne Schussler -95 IF Göta 12,52
2 Johanna Aalto -89 IF Kville 12,85
3 Elin Hultgren -92 Karlskoga FIF 13,44
- Daniel Nordqvist -91 IF Göta 11,09 ut.tävl

    KVINNOR 200 M    Vind +4,1  
1 Sofia Thorin -89 KFUM Örebro 25,26
2 Johanna Aalto -89 IF Kville 26,84
3 Elin Hultgren -92 Karlskoga FIF 27,82
4 Erika Bergkvist -87 Kils AIK 29,11

    KVINNOR 800 M      
1 Carolin Andersson -92 IF Göta 2.24,84
2 Ann Hyvärinen -90 KFUM Örebro 2.31,65

    KVINNOR LÄNGD      
1 Johanna Aalto -89 IF Kville 5,56 +3,0 -
2 Elin Hultgren -92 Karlskoga FIF 4,70 +3,8 -

    F17 100 M    Vind +3,7  
1 Anna Birgersson -94 Karlskoga FIF 12,92

    F17 200 M    Vind +4,1  
1 Anna Birgersson -94 Karlskoga FIF 27,03
2 Martina Borgler -94 SK Bore 27,59

    F17 HÖJD      
1 Martina Borgler -94 SK Bore 1,61
2 Kristin Dahlin-Hedqvist -93 IK Vikings FIK 1,45

    F17 LÄNGD      
1 Martina Borgler -94 SK Bore 5,08 +2,8 5,00 +1,8
2 Erika Johansson -94 IFK Sunne 4,62 +2,9 -
3 Linnea Gåsste -94 Säffle FIK 4,42 +3,5 -
4 Karin Gåsste -94 Säffle FIK 4,39 +3,8 -

    F17 TRESTEG      
1 Kristin Dahlin-Hedqvist -93 IK Vikings FIK 10,17 +2,6 10,05 +1,7

    F17 KULA 3,0      
1 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 12,97
2 Frida Olsson -94 SK Bore 12,79
3 Martina Borgler -94 SK Bore 10,28

    F17 SPJUT 600      
1 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 38,85
2 Martina Borgler -94 SK Bore 32,77
3 Karin Gåsste -94 Säffle FIK 22,34
4 Linnea Gåsste -94 Säffle FIK 20,68

    F15 100 M    Vind +2,9  
1 Susanne Schussler -95 IF Göta 12,39
2 Caroline Kuvaas -95 Ski IL, NOR 12,52
3 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 12,54
4 Elin Johannesson -96 IFK Sunne 15,01

    F15 200 M    Vind +2,8  
1 Susanne Schussler -95 IF Göta 25,71
2 Caroline Kuvaas -95 Ski IL, NOR 26,04
3 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 26,39
4 Frida Johansson -95 IF Göta 27,05
5 Isabella Rosenqvist -95 IF Göta 29,60

    F15 HÖJD      
1 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 1,61
2 Hanna Österberg -95 IF Göta 1,55
3 Isabella Rosenqvist -95 IF Göta 1,50
4 Malin Svensson -96 KFUM Arvika 1,45
5 Julia Marklund -96 SK Bore 0,00

    F15 LÄNGD      
1 Frida Johansson -95 IF Göta 5,19 +3,0 -
2 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 5,13 +1,9
3 Lisa Sandström -95 IFK Sunne 4,94 +4,6 -
4 Susanne Schussler -95 IF Göta 4,88 +2,1 -
5 Isabella Rosenqvist -95 IF Göta 4,61 +2,5 4,37 +1,7
6 Elin Johannesson -96 IFK Sunne 4,17 +2,3 -
7 Malin Svensson -96 KFUM Arvika 4,03 +2,0

    F15 TRESTEG      
1 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 10,15 +3,5 -
- Lisa Sandström -95 IFK Sunne 0,00

    F15 KULA 3,0      
1 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 12,00
2 Julia Marklund -96 SK Bore 10,47

    F15 SPJUT 400      
1 Julia Marklund -96 SK Bore 40,77
2 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 34,11
3 Moa Nordstrand -96 Ransäters AIS 29,26
4 Frida Johansson -95 IF Göta 27,14
5 Sara Larsson -95 IF Göta 16,20

    F13 80 M  HEAT 1  Vind +2,1  
1 Hanna Johansson -97 IF Göta 11,47 Final
2 Therese Karlsson -97 Ransäters AIS 11,90 Final
3 Sabine Steen -97 IFK Kristinehamn 12,75
4 Moa Hollstedt -97 IFK Kristinehamn 13,39

    F13 80 M  HEAT 2  Vind +3,1  
1 Matilda Arlestrand -97 IFK Sunne 11,32 Final
2 Anna Olsson -97 Kils AIK 11,61 Final
3 Lisa Piscator -97 IFK Kristinehamn 11,76 Final
4 Fanny Carlsson -97 IFK Kristinehamn 12,04 Final

    F13 80 M  FINAL  Vind +3,5  
1 Matilda Arlestrand -97 IFK Sunne 11,07
2 Hanna Johansson -97 IF Göta 11,44
3 Lisa Piscator -97 IFK Kristinehamn 11,66
4 Therese Karlsson -97 Ransäters AIS 11,66
5 Anna Olsson -97 Kils AIK 11,67
- Fanny Carlsson -97 IFK Kristinehamn diskv F4.3.15

    F13 200 M  HEAT 1  Vind +4,0  
1 Therese Karlsson -97 Ransäters AIS 32,85
2 Moa Hollstedt -97 IFK Kristinehamn 33,79
3 Sabine Steen -97 IFK Kristinehamn 34,54

    F13 200 M  HEAT 2  Vind +4,5  
1 Hanna Johansson -97 IF Göta 29,98
2 Matilda Arlestrand -97 IFK Sunne 30,68
3 Elin Johansson -97 Kongahälla AIK 32,23
4 Fanny Carlsson -97 IFK Kristinehamn 33,88

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1 Hanna Johansson -97 IF Göta 29,98
2 Matilda Arlestrand -97 IFK Sunne 30,68
3 Elin Johansson -97 Kongahälla AIK 32,23
4 Therese Karlsson -97 Ransäters AIS 32,85
5 Moa Hollstedt -97 IFK Kristinehamn 33,79
6 Fanny Carlsson -97 IFK Kristinehamn 33,88
7 Sabine Steen -97 IFK Kristinehamn 34,54

    F13 800 M      
1 Ella Sjödin -97 IF Göta 2.36,96
2 Lisa Piscator -97 IFK Kristinehamn 2.43,51
3 Moa Carlsson -97 IFK Kristinehamn 3.01,52
4 Therese Karlsson -97 Ransäters AIS 3.07,34

    F13 HÖJD      
1 Lisa Piscator -97 IFK Kristinehamn 1,40
2 Elin Edgren -97 SK Bore 1,40
3 Moa Carlsson -97 IFK Kristinehamn 1,35
4 Sabine Steen -97 IFK Kristinehamn 1,25
5 Michelle Felixsson -97 Ransäters AIS 1,15

    F13 LÄNGD ZON      
1 Anna Olsson -97 Kils AIK 4,60
2 Hanna Johansson -97 IF Göta 4,37
3 Matilda Arlestrand -97 IFK Sunne 4,26
4 Elin Johansson -97 Kongahälla AIK 4,18
5 Therese Karlsson -97 Ransäters AIS 3,94
6 Moa Hollstedt -97 IFK Kristinehamn 3,84
7 Michelle Felixsson -97 Ransäters AIS 3,63

    F13 KULA 2,0      
1 Helena Åhlén -97 SK Bore 13,02
2 Anna Olsson -97 Kils AIK 11,88
3 Elin Johansson -97 Kongahälla AIK 11,22
4 Elin Edgren -97 SK Bore 11,04
5 Michelle Felixsson -97 Ransäters AIS 9,18
6 Lisa Piscator -97 IFK Kristinehamn 8,04
7 Moa Carlsson -97 IFK Kristinehamn 7,98
8 Fanny Carlsson -97 IFK Kristinehamn 6,91

    F13 SPJUT 400      
1 Carolin Näslund -98 SK Bore 35,86
2 Kine Midtsundstad -98 Vaaler IF, NOR 27,78
3 Elin Johansson -97 Kongahälla AIK 23,52
4 Clara Bergström -99 IFK Sunne 21,38
5 Lisa Piscator -97 IFK Kristinehamn 20,49
6 Elin Edgren -97 SK Bore 20,46
7 Moa Olsson -98 SK Bore 20,44
8 Moa Carlsson -97 IFK Kristinehamn 18,45
9 Ida Hedin -98 Kils AIK 16,93
10 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 16,70
11 Johanna Edgren -98 SK Bore 15,88
12 Sabine Steen -97 IFK Kristinehamn 15,72
13 Moa Hollstedt -97 IFK Kristinehamn 12,91

    F12 80 M  HEAT 1  Vind +2,4  
1 Amanda Berggren -98 Ransäters AIS 11,43 Final
2 Emma Landsem -98 IFK Sunne 11,76 Final
3 Beatrice Larsson -98 IF Göta 11,92 Final
4 Amanda Hedelin -98 Kils AIK 11,93 Final

    F12 80 M  HEAT 2  Vind +1,7  
1 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 11,55 Final
2 Ida Hedin -98 Kils AIK 11,93 Final
3 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 12,24
4 Ellen Abrahamsson -98 Kils AIK 12,28

    F12 80 M  FINAL  Vind +3,5  
1 Amanda Berggren -98 Ransäters AIS 11,37
2 Emma Landsem -98 IFK Sunne 11,57
3 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 11,68
4 Amanda Hedelin -98 Kils AIK 11,92
5 Ida Hedin -98 Kils AIK 11,92
6 Beatrice Larsson -98 IF Göta 11,93

    F12 200 M    Vind +3,8  
1 Lovisa Martinsson -98 IF Göta 29,76
2 Amanda Hedelin -98 Kils AIK 30,45
3 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 30,72
4 Amanda Berggren -98 Ransäters AIS 30,74
5 Ida Hedin -98 Kils AIK 31,57

    F12 800 M      
1 Sarah Bennetoft -98 Säffle FIK 2.37,86
2 Matilda Ekelund -98 IF Göta 2.40,71
3 Lovisa Martinsson -98 IF Göta 2.42,57
4 Beatrice Larsson -98 IF Göta 2.54,71
5 Emma Stenmark -98 IFK Sunne 3.00,75
6 Ida Hedin -98 Kils AIK 3.02,15
7 Ellen Abrahamsson -98 Kils AIK 3.14,72

    F12 HÖJD      
1 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 1,38
2 Marion van de Laak -98 IFK Sunne 1,35
3 Emma Stenmark -98 IFK Sunne 1,30
4 Matilda Ekelund -98 IF Göta 1,30
5 Ellen Abrahamsson -98 Kils AIK 1,25
6 Amanda Hedelin -98 Kils AIK 1,20

    F12 LÄNGD ZON      
1 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 4,48
2 Lovisa Martinsson -98 IF Göta 4,46
3 Beatrice Larsson -98 IF Göta 4,42
4 Amanda Berggren -98 Ransäters AIS 4,35
5 Emma Landsem -98 IFK Sunne 4,27
6 Sarah Bennetoft -98 Säffle FIK 4,18
7 Ellen Abrahamsson -98 Kils AIK 4,11
8 Ida Hedin -98 Kils AIK 4,05
9 Matilda Ekelund -98 IF Göta 3,89
10 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 3,81
11 Amanda Hedelin -98 Kils AIK 3,77
12 Marion van de Laak -98 IFK Sunne 3,58

    F12 KULA 2,0      
1 Louise Vestlund -98 Kils AIK 10,30
2 Beatrice Larsson -98 IF Göta 9,26
3 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 8,93
4 Amanda Berggren -98 Ransäters AIS 8,92
5 Maja Nordstrand -98 Ransäters AIS 8,11
6 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 8,02
7 Sarah Bennetoft -98 Säffle FIK 7,97
8 Johanna Edgren -98 SK Bore 7,62
9 Kine Midtsundstad -98 Vaaler IF, NOR 7,55
10 Emma Landsem -98 IFK Sunne 7,37
11 Ida Hedin -98 Kils AIK 7,29

    F11 60 M    Vind +2,4  
1 Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 9,14
2 Martina Bergqvist -99 IF Göta 9,27
3 Beatrice Johanson -99 KFUM Arvika 9,46
4 Erika Blomkvist -99 IFK Sunne 9,61
5 Louise Thorén -99 Ransäters AIS 9,67
6 Victoria Levander -99 Ludvika FFI 10,25

    F11 200 M    Vind +3,6  
1 Martina Bergqvist -99 IF Göta 30,69
2 Beatrice Johanson -99 KFUM Arvika 31,80
3 Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 31,85
4 Sofia Persson -00 KFUM Arvika 31,95
5 Louise Thorén -99 Ransäters AIS 34,37
6 Hanna Olsson -99 Kils AIK 35,49

    F11 400 M      
1 Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 1.16,78
2 Beatrice Johanson -99 KFUM Arvika 1.20,05
3 Hanna Olsson -99 Kils AIK 1.20,25
4 Louise Thorén -99 Ransäters AIS 1.21,29

    F11 HÖJD      
1 Erika Blomkvist -99 IFK Sunne 1,27
2 Clara Bergström -99 IFK Sunne 1,24
3 Victoria Levander -99 Ludvika FFI 1,24
4 Hanna Olsson -99 Kils AIK 1,21

    F11 LÄNGD ZON      
1 Martina Bergqvist -99 IF Göta 4,22
2 Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 4,15
3 Clara Bergström -99 IFK Sunne 3,97
4 Hanna Olsson -99 Kils AIK 3,91
5 Erika Blomkvist -99 IFK Sunne 3,89
6 Beatrice Johanson -99 KFUM Arvika 3,78
7 Victoria Levander -99 Ludvika FFI 3,54
8 Louise Thorén -99 Ransäters AIS 3,29

    F11 KULA 2,0      
1 Ida Stenbäck -99 SK Bore 10,58
2 Clara Bergström -99 IFK Sunne 8,43
3 Martina Bergqvist -99 IF Göta 8,30
4 Beatrice Johanson -99 KFUM Arvika 6,68
5 Louise Thorén -99 Ransäters AIS 5,42

    F10 60 M  HEAT 1  Vind +3,4  
1 Hedvig Pettersson -00 Kils AIK 8,98 Final
2 Sofia Persson -00 KFUM Arvika 9,33 Final
3 Nadja Eliasson -00 Ransäters AIS 10,07 Final
4 Sofia Karlsson -00 Ransäters AIS 10,42
5 Lina Fransson -00 Hovslätts IK 11,14

    F10 60 M  HEAT 2  Vind +2,3  
1 Ella Asplund -00 SK Bore 9,43 Final
2 My Lindström -00 Kils AIK 9,97 Final
3 Kristin Larsson -00 Ransäters AIS 10,02 Final
4 Miranda Nilsson -00 SK Bore 10,21
5 Jonna Wendling -00 IFK Sunne 11,21

    F10 60 M  FINAL  Vind +3,6  
1 Hedvig Pettersson -00 Kils AIK 8,96
2 Sofia Persson -00 KFUM Arvika 9,41
3 Ella Asplund -00 SK Bore 9,55
4 Kristin Larsson -00 Ransäters AIS 9,97
5 Nadja Eliasson -00 Ransäters AIS 9,99
6 My Lindström -00 Kils AIK 10,03

    F10 400 M      
1 Sofia Persson -00 KFUM Arvika 1.21,74
2 Miranda Nilsson -00 SK Bore 1.25,09
3 Nadja Eliasson -00 Ransäters AIS 1.28,93

    F10 HÖJD      
1 Hedvig Pettersson -00 Kils AIK 1,43
2 Miranda Nilsson -00 SK Bore 1,19
3 Ella Asplund -00 SK Bore 1,10
4= Jonna Wendling -00 IFK Sunne 1,05
4= Kristin Larsson -00 Ransäters AIS 1,05
6 Alva Karlsson -00 Kils AIK 1,05
7 Nadja Eliasson -00 Ransäters AIS 1,00
8 My Lindström -00 Kils AIK 1,00
9 Lina Fransson -00 Hovslätts IK 0,90
10 Ellinor Strand -00 Filipstads IF FIK 0,85

    F10 LÄNGD ZON      
1 Hedvig Pettersson -00 Kils AIK 4,45
2 Sofia Persson -00 KFUM Arvika 4,23
3 Ella Asplund -00 SK Bore 3,63
4 Chanell Hillgren-Cranning -00 Hulåns IF 3,48
5 Miranda Nilsson -00 SK Bore 3,44
6 Nadja Eliasson -00 Ransäters AIS 3,30
7 My Lindström -00 Kils AIK 3,23
8 Kristin Larsson -00 Ransäters AIS 3,18
9 Lina Fransson -00 Hovslätts IK 3,02
10 Ellinor Strand -00 Filipstads IF FIK 2,92
11 Sofia Karlsson -00 Ransäters AIS 2,90
12 Alva Karlsson -00 Kils AIK 2,87

    F10 KULA 2,0      
1 Hedvig Pettersson -00 Kils AIK 8,05
2 Kristin Larsson -00 Ransäters AIS 6,72
3 Alva Karlsson -00 Kils AIK 6,11
4 Lina Fransson -00 Hovslätts IK 6,00
5 Ella Asplund -00 SK Bore 5,98
6 Ellinor Strand -00 Filipstads IF FIK 5,82
7 Miranda Nilsson -00 SK Bore 5,76
8 Sofia Karlsson -00 Ransäters AIS 5,13
9 Nadja Eliasson -00 Ransäters AIS 4,31

    F9 60 M  HEAT 1  Vind +2,4  
1 Fanny Jansson -01 IFK Sunne 10,12 Final
2 Åsa Olsson -01 Kils AIK 10,68 Final
3 Amira Musa -01 KFUM Örebro 10,78 Final
4 Linn Thorén -01 Ransäters AIS 11,58

    F9 60 M  HEAT 2  Vind +2,4  
1 Clara Hedling -01 KFUM Arvika 9,80 Final
2 Moa Andersson -01 Lidköpings IS 10,15 Final
3 Evelina Ekelund -01 IF Göta 10,40 Final
4 Ella Johansson -01 Kils AIK 10,96
5 Julia Hansen -01 KFUM Arvika 11,44

    F9 60 M  FINAL  Vind +3,2  
1 Clara Hedling -01 KFUM Arvika 9,72
2 Fanny Jansson -01 IFK Sunne 10,04
3 Moa Andersson -01 Lidköpings IS 10,26
4 Evelina Ekelund -01 IF Göta 10,36
5 Amira Musa -01 KFUM Örebro 10,45
6 Åsa Olsson -01 Kils AIK 10,60

    F9 400 M      
1 Moa Andersson -01 Lidköpings IS 1.25,96
2 Evelina Ekelund -01 IF Göta 1.26,24
3 Åsa Olsson -01 Kils AIK 1.26,38
4 Amira Musa -01 KFUM Örebro 1.29,72
5 Ella Johansson -01 Kils AIK 1.33,66
6 Linn Thorén -01 Ransäters AIS 2.02,69
- Ellen Jansson -01 IFK Sunne bröt

    F9 HÖJD      
1 Fanny Jansson -01 IFK Sunne 1,11
2 Moa Andersson -01 Lidköpings IS 1,05
3 Ella Johansson -01 Kils AIK 1,00
4 Johanna Levander -01 Ludvika FFI 1,00
5 Nora Ramström -01 IFK Sunne 0,95
6 Ellen Edvinsson -02 IK Vikings FIK 0,95
7 Ellen Jansson -01 IFK Sunne 0,85
8 Åsa Olsson -01 Kils AIK 0,80

    F9 LÄNGD ZON      
1 Clara Hedling -01 KFUM Arvika 3,53
2 Fanny Jansson -01 IFK Sunne 3,45
3 Moa Andersson -01 Lidköpings IS 3,14
4 Åsa Olsson -01 Kils AIK 3,04
5 Amira Musa -01 KFUM Örebro 3,02
6 Evelina Ekelund -01 IF Göta 3,00
7 Ella Johansson -01 Kils AIK 2,94
8 Johanna Levander -01 Ludvika FFI 2,70
9 Linn Thorén -01 Ransäters AIS 2,56
10 Julia Hansen -01 KFUM Arvika 2,42

    F9 KULA 2,0      
1 Clara Hedling -01 KFUM Arvika 4,82
2 Åsa Olsson -01 Kils AIK 4,63
3 Moa Andersson -01 Lidköpings IS 4,54 4,54
4 Ella Johansson -01 Kils AIK 4,54 4,45
5 Ellen Jansson -01 IFK Sunne 4,40
6 Evelina Ekelund -01 IF Göta 4,07
7 Linn Thorén -01 Ransäters AIS 3,77
8 Amira Musa -01 KFUM Örebro 3,73

    F8 60 M  HEAT 1  Vind +3,4  
1 Michell Hillgren-Cranning -02 Hulåns IF 9,90 Final
2 Petra Bäckström -02 Säffle FIK 10,53 Final
3 Emma Hedin -02 Kils AIK 10,94 Final
4 Ida Lithner -04 Säffle FIK 11,70
5 Elin Wahlgren -02 IFK Kristinehamn 12,42
6 Tilda Carlsson -03 KFUM Arvika 12,61

    F8 60 M  HEAT 2  Vind +2,8  
1 Alva Pettersson -02 Kils AIK 10,27 Final
2 Johanna Fransson -02 Hovslätts IK 10,87 Final
3 Tilda Bergström -02 IFK Sunne 11,27
4 Anna-Clara Bengtsson -03 IF Göta 13,09
5 Maja Lander -04 Kils AIK 13,19

    F8 60 M  HEAT 3  Vind +2,9  
1 Ellen Edvinsson -02 IK Vikings FIK 10,86 Final
2 Matilda Strand -02 Filipstads IF FIK 11,06
3 Ida Lindahl -02 KFUM Arvika 11,26
4 Moa Nordling -03 KFUM Arvika 11,65
5 Alva Andersson -03 Lidköpings IS 11,72

    F8 60 M  FINAL  Vind +2,9  
1 Michell Hillgren-Cranning -02 Hulåns IF 9,71
2 Alva Pettersson -02 Kils AIK 10,30
3 Petra Bäckström -02 Säffle FIK 10,72
4 Emma Hedin -02 Kils AIK 10,73
5 Ellen Edvinsson -02 IK Vikings FIK 10,77
6 Johanna Fransson -02 Hovslätts IK 10,87

    F8 400 M      
1 Emma Hedin -02 Kils AIK 1.30,84
2 Petra Bäckström -02 Säffle FIK 1.31,80
3 Elin Wahlgren -02 IFK Kristinehamn 1.38,02
4 Alva Andersson -03 Lidköpings IS 1.40,16
5 Ellen Edvinsson -02 IK Vikings FIK 1.45,04
6 Anna-Clara Bengtsson -03 IF Göta 1.59,18

    F8 HÖJD      
1 Ellen Edvinsson -02 IK Vikings FIK 1,00
2= Emma Hedin -02 Kils AIK 0,95
2= Johanna Fransson -02 Hovslätts IK 0,95
4 Petra Bäckström -02 Säffle FIK 0,95
5 Ida Lindahl -02 KFUM Arvika 0,90
6 Ebba Hallesson -02 IFK Sunne 0,85
7= Tilda Bergström -02 IFK Sunne 0,85
7= Alva Andersson -03 Lidköpings IS 0,85
9 Emmy Lindström -02 Kils AIK 0,85
10 Isabell Andersson -02 IFK Sunne 0,75

    F8 LÄNGD ZON      
1 Alva Pettersson -02 Kils AIK 3,32
2 Matilda Strand -02 Filipstads IF FIK 3,19
3 Ida Lindahl -02 KFUM Arvika 3,18
4 Johanna Fransson -02 Hovslätts IK 3,13
5 Tilda Bergström -02 IFK Sunne 3,10
6 Michell Hillgren-Cranning -02 Hulåns IF 3,08
7 Ebba Hallesson -02 IFK Sunne 3,00
8 Emmy Lindström -02 Kils AIK 2,90
9 Ellen Edvinsson -02 IK Vikings FIK 2,78
10 Emma Hedin -02 Kils AIK 2,72
11 Isabell Andersson -02 IFK Sunne 2,62
12 Alva Andersson -03 Lidköpings IS 2,60
13 Petra Bäckström -02 Säffle FIK 2,58
14 Moa Nordling -03 KFUM Arvika 2,53
15 Elin Wahlgren -02 IFK Kristinehamn 2,44
16 Maja Lander -04 Kils AIK 2,36
17 Tilda Carlsson -03 KFUM Arvika 2,13
18 Ida Lithner -04 Säffle FIK 2,10
19 Anna-Clara Bengtsson -03 IF Göta 1,91

    F8 KULA 2,0      
1 Tilda Bergström -02 IFK Sunne 5,38
2 Emma Hedin -02 Kils AIK 4,97
3 Emmy Lindström -02 Kils AIK 4,70
4 Petra Bäckström -02 Säffle FIK 4,67
5 Ida Lindahl -02 KFUM Arvika 4,25
6 Johanna Fransson -02 Hovslätts IK 4,03
7 Ida Lithner -04 Säffle FIK 4,00
8 Elin Wahlgren -02 IFK Kristinehamn 3,88
9 Alva Pettersson -02 Kils AIK 3,57

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram
Uppdaterad: 2014-06-17 22:19
Skribent: Martin Bergström

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: This is a mailto link

Se all info