Hoppa till sidans innehåll

Resultat Sunnespelen 2012


Resultat Sunne-spelen 22 juli -12

Sunnespelen

MÄN 100 M Vind +3,0 2012-07-22

1   Anders Ahlstrand -71 KFUM Arvika FK 11,9 m      
2   Leif Johansson -50 Kils AIK 13,9 m      
3   Lars Frantzen -90 Tjalve IK DSQ      
               


MÄN 200 M Vind +2,9 2012-07-22

1   Lars Frantzen -90 Tjalve IK 23,1 m      
2   Leif Johansson -50 Kils AIK 28,2 m      
3   Cesar Acuna IFK Sunne DNS      
               


MÄN LÄNGD 2012-07-22

1   Lars Frantzen -90 Tjalve IK 6,64   +1,7  
               


P19 100 M Vind +3,0 2012-07-22

1   Fredrik Finstad -94 Ekshärads FK 11,2 m      
2   Nils Andersson -94 SK Bore 11,9 m      
               


P19 LÄNGD 2012-07-22

1   Joel Valdermansson -94 IF Göta 6,49   0,0  
2   Samuel Grip -94 IK Orient 6,05   +2,1 5,58 +1,9
3   Nils Andersson -94 SK Bore 6,00   +1,9  
               


P17 100 M Vind +3,0 2012-07-22

1   Martin Jonsson -95 SK Bore 11,9 m      
               


P17 800 M 2012-07-22

1   Adrian Nilsson -95 SK Bore 2,19,6 m      
               


P17 LÄNGD 2012-07-22

1   Martin Jonsson -95 SK Bore 5,09   +2,2  
               


P17 KULA 5,0 2012-07-22

1   Tim Söderqvist -95 Dals Södra FFI 15,67      
               


P17 SPJUT 700 2012-07-22

1   Tim Söderqvist -95 Dals Södra FFI 56,02      
               


P15 100 M Vind +2,3 2012-07-22

1   Jakob Masth-Larsson -97 IF Göta 11,1 m      
2   Tobias Johansson -97 IK Viking Friidrott 11,2 m      
3   Victor Pettersson -97 IF Göta 11,6 m      
4   Daniel Thoren -97 Ransäter AIS 11,7 m      
5   Elias Edvinsson -98 IK Viking Friidrott 12,7 m      
6   Albin Carlsson -98 KFUM Arvika FK 14,3 m      
               


P15 200 M Vind +4,1 2012-07-22

1   Tobias Johansson -97 IK Viking Friidrott 23,9 m      
2   Daniel Thoren -97 Ransäter AIS 24,2 m      
3   Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 26,0 m      
               


P15 800 M 2012-07-22

1   Sackarias Wohlin -97 Stensjöns IF 2,17,0 m      
2   Daniel Thoren -97 Ransäter AIS 2,30,5 m      
3   Elias Edvinsson -98 IK Viking Friidrott 2,31,5 m      
               


P15 HÖJD 2012-07-22

1   Elias Edvinsson -98 IK Viking Friidrott 1,55   o  
2   Markus Asplund -98 SK Bore 1,55   xo  
               


P15 LÄNGD 2012-07-22

1   Tobias Johansson -97 IK Viking Friidrott 6,15   +1,9  
2   Jakob Masth-Larsson -97 IF Göta 6,07   +2,4 5,99 +2,0
3    Victor Pettersson -97  IF Göta 5,86    +2,5   5,74 +1,6
 4   Elias Edvinsson -98 IK Viking Friidrott 4,82   +1,7  
               


P15 KULA 4,0 2012-07-22

1   Andrée Nilsson -97 SK Bore 12,07      
2   Markus Asplund -98 SK Bore 10,41      
               


P15 SPJUT 400 2012-07-22

1   Andrée Nilsson -97 SK Bore 52,03      
2   Rasmus Eriksson -98 IF Göta 46,97      
3   Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta 32,70      
               


P13 80 M Vind +2,1 2012-07-22

1   Erik Vestlund -99 Kils AIK 10,4 m      
2   Alfred Nilsson -99 IK Viking Friidrott 10,9 m      
               


P13 200 M Vind +2,8 2012-07-22

1   Alfred Nilsson -99 IK Viking Friidrott 28,2 m      
               


P13 HÖJD 2012-07-22

1   Eric Bergh -99 IFK Sunne 1,25      
               


P13 LÄNGD ZON 2012-07-22

1   Erik Vestlund -99 Kils AIK 4,82      
2   Eric Bergh -99 IFK Sunne 3,83      
               


P13 KULA 3,0 2012-07-22

1   Erik Vestlund -99 Kils AIK 13,98      
2   Alfred Nilsson -99 IK Viking Friidrott 10,50      
               


P13 SPJUT 400 2012-07-22

1   Alfred Nilsson -99 IK Viking Friidrott 30,56      
               


P12 80 M Vind +1,2 2012-07-22

1   Henrik Vanebo -00 Grue IL 10,8 m      
2   Daniel Grenegård -00 IF Göta 11,1 m      
3   Jörgen Braekken Valby -00 Grue IL 12,2 m      
               


P12 200 M Vind +2,8 2012-07-22

1   Per Ellef Ryen Aalerud -00 Ås IL 27,5 m      
2   Henrik Vanebo -00 Grue IL 29,0 m      
3   Daniel Grenegård -00 IF Göta 29,3 m      
               


P12 800 M 2012-07-22

1   Johan Ranström -00 IFK Sunne 2,53,2 m      
               


P12 HÖJD 2012-07-22

1   Benjamin Sweetlove -00 Grue IL 1,20      
2   Tobias Sweetlove -00 Grue IL 1,10      
               


P12 LÄNGD ZON 2012-07-22

1   Daniel Grenegård -00 IF Göta 4,39      
2   Johan Ranström -00 IFK Sunne 3,80      
3   Henrik Vanebo -00 Grue IL 3,65      
4   Jörgen Braekken Valby -00 Grue IL 3,35      
               


P12 KULA 3,0 2012-07-22

1   Joakim Lismoen Einarsrud -00 Grue IL 8,32      
2   Daniel Grenegård -00 IF Göta 7,30      
               


P12 SPJUT 400 2012-07-22

1   Daniel Grenegård -00 IF Göta 29,03      
2   Johan Forsberg -01 Kils AIK 24,49      
               


P11 60 M HEAT 1 Vind 0,0 2012-07-22

1   Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 8,8 m   Final  
2   Simon Jonängen -01 KFUM Arvika FK 9,0 m   Final  
3   Erik Braathen -01 IFK Sunne 9,4 m      
4   Adam Hjortenbo -01 IFK Sunne 9,4 m      
5   Johan Forsberg -01 Kils AIK 9,4 m      
               


P11 60 M HEAT 2 Vind 0,0

1   Albin Hedén -01 SK Bore 8,8 m   Final  
2   Edvard Nilsson -01 IK Viking Friidrott 9,1 m   Final  
3   Theo Carlbom -01 IFK Sunne 9,1 m   Final  
4   Jo Magnus Ryen Aalerud -01 Ås IL 9,4 m      
5   Jeger Koksvik -01 Grue IL 10,7 m      
               


P11 60 M FINAL Vind +2,3 2012-07-22

1   Simon Jonängen -01 KFUM Arvika FK 8,8 m      
2   Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 8,9 m      
3   Albin Hedén -01 SK Bore 9,0 m      
4   Theo Carlbom -01 IFK Sunne 9,2 m      
5   Edvard Nilsson -01 IK Viking Friidrott 9,2 m      
               


P11 200 M HEAT 1 Vind +1,3 2012-07-22

1   Albin Hedén -01 SK Bore 30,0 m      
2   Erik Braathen -01 IFK Sunne 31,5 m      
3   Jo Magnus Ryen Aalerud -01 Ås IL 32,8 m      
               


P11 200 M HEAT 2 Vind +3,3

1   David Århammar -02 IF Linnéa 29,5 m      
2   Bamse Fredriksson -02 Kils AIK 30,4 m      
3   Adam Hjortenbo -01 IFK Sunne 32,4 m      
4   Edvard Nilsson -01 IK Viking Friidrott 32,5 m      
               


P11 200 M SAMLAD LISTA

1   David Århammar -02 IF Linnéa 29,5 m      
2   Albin Hedén -01 SK Bore 30,0 m      
3   Bamse Fredriksson -02 Kils AIK 30,4 m      
4   Erik Braathen -01 IFK Sunne 31,5 m      
5   Adam Hjortenbo -01 IFK Sunne 32,4 m      
6   Edvard Nilsson -01 IK Viking Friidrott 32,5 m      
7   Jo Magnus Ryen Aalerud -01 Ås IL 32,8 m      
               


P11 400 M 2012-07-22

1   Albin Hedén -01 SK Bore 1,08,3 m      
2   Johan Forsberg -01 Kils AIK 1,11,6 m      
3   Erik Braathen -01 IFK Sunne 1,15,6 m      
4   Theo Carlbom -01 IFK Sunne 1,18,3 m      
5   Adam Hjortenbo -01 IFK Sunne 1,30,5 m      
               


P11 HÖJD 2012-07-22

1   Albin Hedén -01 SK Bore 1,32      
2   Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 1,28      
3   Theo Carlbom -01 IFK Sunne 1,28   1 riv  
4   Edvard Nilsson -01 IK Viking Friidrott 1,20      
5   Adam Hjortenbo -01 IFK Sunne 1,15      
6   Jeger Koksvik -01 Grue IL 1,05      
               


P11 LÄNGD ZON 2012-07-22

1   Simon Jonängen -01 KFUM Arvika FK 4,39      
2   Johan Forsberg -01 Kils AIK 4,14      
3   Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 4,11      
4   Adam Hjortenbo -01 IFK Sunne 3,89      
               


P11 KULA 2,0 2012-07-22

1   Simon Jonängen -01 KFUM Arvika FK 9,86      
2   Edvard Nilsson -01 IK Viking Friidrott 8,57      
3   Adam Hjortenbo -01 IFK Sunne 8,19      
4   Johan Forsberg -01 Kils AIK 7,87      
               


P10 60 M HEAT 1 Vind -1,1 2012-07-22

1   David Århammar -02 IF Linnéa 8,7 m   Final  
2   Alfred Aakre -02 IF Göta 9,9 m   Final  
3   William Guttman -02 KFUM Arvika FK 10,8 m      
4   Harald Kristian Haarstad -02 Grue IL 11,3 m      
               


P10 60 M HEAT 2 Vind +0,6

1   Bamse Fredriksson -02 Kils AIK 9,0 m   Final  
2   Ludwig Lill -02 IFK Kristinehamn 9,5 m   Final  
3   Ola Hjortenbo -02 IFK Sunne 9,5 m   Final  
4   Gustav Sjöström -02 Ransäters AIS 10,6 m   Final  
5   Daniel Ljunggren -02 IFK Sunne 11,5 m      
               


P10 60 M FINAL Vind +2,2 2012-07-22

1   David Århammar -02 IF Linnéa 8,5 m      
2   Bamse Fredriksson -02 Kils AIK 8,9 m      
3   Ludwig Lill -02 IFK Kristinehamn 9,0 m      
4   Ola Hjortenbo -02 IFK Sunne 9,8 m      
5   Alfred Aakre -02 IF Göta 10,0 m      
6   Gustav Sjöström -02 Ransäters AIS 10,6 m      
               


P10 400 M 2012-07-22

1   David Århammar -02 IF Linnéa 1,14,0 m      
2   Alfred Aakre -02 IF Göta 1,17,6 m      
3   Ludwig Lill -02 IFK Kristinehamn 1,24,3 m      
4   Gustav Sjöström -02 Ransäter AIS 1,28,6 m      
5   Ola Hjortenbo -02 IFK Sunne 1,32,6 m      
6   William Guttman -02 KFUM Arvika FK 1,34,5 m      
               


P10 HÖJD 2012-07-22

1   Ola Hjortenbo -02 IFK Sunne 1,23      
2   Alfred Aakre -02 IF Göta 1,18      
2   Bamse Fredriksson -02 Kils AIK 1,18      
4   Ludvig Lill -02 IFK Kristinehamn 1,05   o  
5   Gustav Sjöström -02 Ransäter AIS 1,05   xo  
               


P10 LÄNGD ZON 2012-07-22

1   David Århammar -02 IF Linnéa 4,18      
2   Bamse Fredriksson -02 Kils AIK 4,05      
3   Alfred Aakre -02 IF Göta 3,66      
4   Ludwig Lill -02 IFK Kristinehamn 3,55      
5   Ola Hjortenbo -02 IFK Sunne 3,39      
6   William Guttman -02 KFUM Arvika FK 3,10      
7   Gustav Sjöström -02 Ransäter AIS 3,00      
8   Daniel Ljunggren -02 IFK Sunne 2,74      
9   Harald Kristian Haarstad -02 Grue IL 2,33      
               


P10 KULA 2,0 2012-07-22

1   Bamse Fredriksson -02 Kils AIK 7,76      
2   Ludwig Lill -02 IFK Kristinehamn 7,61      
3   Ola Hjortenbo -02 IFK Sunne 7,10      
4   Alfred Aakre -02 IF Göta 6,65      
5   William Guttman -02 KFUM Arvika FK 5,25      
6   Gustav Sjöström -02 Ransäter AIS 5,17      
7   Harald Kristian Haarstad -02 Grue IL 4,22      
               


P9 60 M HEAT 1 Vind 0,0 2012-07-22

1   Emanuel Benzon -03 Kils AIK 10,3 m   Final  
2   Daniel Svensson Ransätera AIS 10,4 m   Final  
3   Noel Spetsmark -03 KFUM Arvika FK 10,7 m   Final  
4   Matz Arthur Ryen Aalerud -03 Ås IL 11,0 m      
5   Felix E Bjuredahl -03 Sälens IF 11,0 m      
               


P9 60 M HEAT 2 Vind +0,6

1   Oliver Ellström -03 IF Göta 9,8 m   Final  
2   Ludvig Enander Ahlstrand -03 KFUM Arvika FK 10,2 m   Final  
3   Oliver Sundgren -03 Väsby IK 10,7 m   Final  
4   Linus Nilsson -03 Kils AIK 10,7 m      
5   Adam Thyberg -03 KFUM Arvika FK 11,9 m      
               


P9 60 M FINAL Vind +0,5 2012-07-22

1   Oliver Ellström -03 IF Göta 9,4 m      
2   Daniel Svensson Ransätera AIS 9,7 m      
3   Emanuel Benzon -03 Kils AIK 9,9 m      
4   Ludvig Enander Ahlstrand -03 KFUM Arvika FK 10,0 m      
5   Oliver Sundgren -03 Väsby IK 10,1 m      
               


P9 400 M HEAT 1 2012-07-22

1   Oliver Ellström -03 IF Göta 1,19,0 m      
2   Emanuel Benzon -03 Kils AIK 1,27,0 m      
4   Oliver Sundgren -03 Väsby IK 1,31,8 m      
               


P9 400 M HEAT 2

1   Linus Nilsson -03 Kils AIK 1,27,7 m      
2   Felix E Bjuredahl -03 Sälens IF 1,32,8 m      
3   Adam Thyberg -03 KFUM Arvika FK 1,49,4 m      
    Ludvig Enander Ahlstrand -03 KFUM Arvika FK DNS      
               


P9 400 M SAMLAD LISTA

1   Oliver Ellström -03 IF Göta 1,19,0 m      
2   Emanuel Benzon -03 Kils AIK 1,27,0 m      
3   Linus Nilsson -03 Kils AIK 1,27,7 m      
4   Oliver Sundgren -03 Väsby IK 1,31,8 m      
5   Felix E Bjuredahl -03 Sälens IF 1,32,8 m      
6   Adam Thyberg -03 KFUM Arvika FK 1,49,4 m      
    Ludvig Enander Ahlstrand -03 KFUM Arvika FK DNS      
               


P9 HÖJD 2012-07-22

1   Oliver Sundgren -03 Väsby IK 1,05      
1   Linus Nilsson -03 Kils AIK 1,05      
3   Jakob Friberg -03 IF Göta 1,00      
4   Felix E Bjuredahl -03 Sälens IF 0,95      
5   Adam Thyberg -03 KFUM Arvika FK 0,90      
               


P9 LÄNGD ZON 2012-07-22

1   Oliver Ellström -03 IF Göta 3,48      
2   Ludvig Enander Ahlstrand -03 KFUM Arvika FK 3,28      
3   Jakob Friberg -03 IF Göta 3,27      
4   Daniel Svensson -03 Ransäter AIS 3,18      
5   Linus Nilsson -03 Kils AIK 3,14      
6   Oliver Sundgren -03 Väsby IK 3,05      
7   Emanuel Benzon -03 Kils AIK 3,02      
8   Noel Spetsmark -03 KFUM Arvika FK 2,93      
9   Felix E Bjuredahl -03 Sälens IF 2,86      
10   Matz Arthur Ryen Aalerud -03 Ås IL 2,84      
11   Adam Thyberg -03 KFUM Arvika FK 2,55      
               


P9 KULA 2,0 2012-07-22

1   Oliver Sundgren -03 Väsby IK 5,68      
2   Noel Spetsmark -03 KFUM Arvika FK 5,62      
3   Daniel Svensson -03 Ransäter AIS 5,60      
4   Oliver Ellström -03 IF Göta 5,48      
5   Felix E Bjuredahl -03 Sälens IF 5,18      
6   Adam Thyberg -03 KFUM Arvika FK 5,05      
7   Linus Nilsson -03 Kils AIK 4,33      
               


P8 60 M HEAT 1 Vind 0,0 2012-07-22

1   Linus Säfströmmer -04 IFK Sunne 10,69      
2   Sebastian Guttman -04 KFUM Arvika FK 12,32      
3   Albin Forsberg -04 Kils AIK 12,33      
4   Alexander E Bjuredahl -05 Sälens IF 12,50      
5   William Karlsson/Persson -05 GOIF Gräsmark 12,69      
6   Gustav Thyberg -04 KFUM Arvika FK 13,98      
               


P8 60 M HEAT 2 Vind +1,7

1   Erik Persson -04 KFUM Arvika FK 9,94   Final  
2   Emil Hedén SK Bore 10,25   Final  
3   Rasmus Lindahl -05 KFUM Arvika FK 10,72      
4   Albin Alfredsson -05 KFUM Arvika FK 11,41      
5   Alexis Achembrenner -04 IFK Sunne 11,52      
6   Markus Danielsson -04 Ransäter AIS 11,70      
               


P8 60 M HEAT 3 Vind 0,0

1   Albin Larsson -04 Sälens IF 10,28   Final  
2   Albin Thörnqvist -04 Ransäter AIS 10,35   Final  
3   Viktor Nilsson -04 Kils AIK 10,60      
4   Liam Olsson -05 IFK Sunne 11,78      
5   Leo Wickert -05 Hässelby SK 13,01      
6   William Heidkamp -04 Ransäter AIS 13,02      
               


P8 60 M HEAT 4 Vind 0,0

1   Martell Cranning Hillgren -04 Hulåns IF 10,46   Final  
2   Melvin Axelsson -04 KFUM Arvika FK 10,54   Final  
3   Albert Wikman -05 KFUM Arvika FK 10,81      
4   Elias Bornstedt -05 IFK Sunne 11,97      
5   Alfred Skogman -06 KFUM Arvika FK 14,37      
               


P8 60 M FINAL Vind +1,0 2012-07-22

1   Erik Persson -04 KFUM Arvika FK 9,7 m      
2   Albin Larsson -04 Sälens IF 9,8 m      
3   Emil Hedén SK Bore 9,9 m      
4   Albin Thörnqvist -04 Ransäter AIS 10,0 m      
5   Martell Cranning Hillgren -04 Hulåns IF 10,2 m      
6   Melvin Axelsson -04 KFUM Arvika FK 10,7 m      
               


P8 400 M HEAT 1 2012-07-22

1   Viktor Nilsson -04 Kils AIK 1,26,5 m      
2   Albin Thörnqvist -04 Ransäter AIS 1,30,5 m      
3   Albin Alfredsson -05 KFUM Arvika FK 1,41,4 m      
4   Sebastian Guttman -04 KFUM Arvika FK 1,45,0 m      
5   William Karlsson/Persson -05 GOIF Gräsmark 1,50,1 m      
               


P8 400 M HEAT 2

1   Love Lindström -04 Stockholms Polisens IF 1,21,4 m      
2   Erik Persson -04 KFUM Arvika FK 1,23,2 m      
3   Rasmus Lindahl -05 KFUM Arvika FK 1,32,4 m      
4   Elias Bornstedt -05 IFK Sunne 1,33,8 m      
5   Gustav Thyberg -04 KFUM Arvika FK 1,49,7 m      
               


P8 400 M HEAT 3

1   Albin Larsson -04 Sälens IF 1,23,6 m      
2   Albert Wikman -05 KFUM Arvika FK 1,27,9 m      
3   Albin Forsberg -04 Kils AIK 1,39,1 m      
4   Alexander E Bjuredahl -05 Sälens IF 1,47,2 m      
               


P8 400 M SAMLAD LISTA

1   Love Lindström -04 Stockholms Polisens IF 1,21,4 m      
2   Erik Persson -04 KFUM Arvika FK 1,23,2 m      
3   Albin Larsson -04 Sälens IF 1,23,6 m      
4   Viktor Nilsson -04 Kils AIK 1,26,5 m      
5   Albert Wikman -05 KFUM Arvika FK 1,27,9 m      
6   Albin Thörnqvist -04 Ransäter AIS 1,30,5 m      
7   Rasmus Lindahl -05 KFUM Arvika FK 1,32,4 m      
8   Elias Bornstedt -05 IFK Sunne 1,33,8 m      
9   Albin Forsberg -04 Kils AIK 1,39,1 m      
10   Albin Alfredsson -05 KFUM Arvika FK 1,41,4 m      
11   Sebastian Guttman -04 KFUM Arvika FK 1,45,0 m      
12   Alexander E Bjuredahl -05 Sälens IF 1,47,2 m      
13   Gustav Thyberg -04 KFUM Arvika FK 1,49,7 m      
14   William Karlsson/Persson -05 GOIF Gräsmark 1,50,1 m      
               


P8 HÖJD 2012-07-22

1   Emil Hedén -04 SK Bore 1,00      
2   Erik Persson -04 KFUM Arvika FK 0,95      
2   Albert Wikman -05 KFUM Arvika FK 0,95      
4   Rasmus Lindahl -05 KFUM Arvika FK 0,95      
5   Martell Cranning Hillgren -04 Hulåns IF 0,95      
6   Albin Thörnqvist -04 Ransäter AIS 0,85      
7   Markus Danielsson -04 Ransäter AIS 0,85      
7   Viktor Nilsson -04 Kils AIK 0,85      
9   William Karlsson/Persson -05 GOIF Gräsmark 0,80      
10   Albin Alfredsson -05 KFUM Arvika FK 0,80      
11   William Heidkamp -04 Ransäter AIS 0,70      
12   Sebastian Guttman -04 KFUM Arvika FK x      
               


P8 LÄNGD ZON 2012-07-22

1   Erik Persson -04 KFUM Arvika FK 3,33      
2   Albin Thörnqvist -04 Ransäter AIS 3,32      
3   Albert Wikman -05 KFUM Arvika FK 3,11      
4   Viktor Nilsson -04 Kils AIK 3,07      
5   Albin Larsson -04 Sälens IF 3,04      
6   Martell Cranning Hillgren -04 Hulåns IF 3,02      
7   Rasmus Lindahl -05 KFUM Arvika FK 3,01      
8   Linus Säfströmmer -04 IFK Sunne 2,94      
9   Albin Alfredsson -05 KFUM Arvika FK 2,64   2,57  
10   Melvin Axelsson -04 KFUM Arvika FK 2,64   2,55  
11   Markus Danielsson -04 Ransäter AIS 2,54      
12   Sebastian Guttman -04 KFUM Arvika FK 2,47      
13   Alexander E Bjuredahl -05 Sälens IF 2,42      
14   Albin Forsberg -04 Kils AIK 2,40      
15   Liam Olsson -05 IFK Sunne 2,38   2,32  
16   William Heidkamp -04 Ransäter AIS 2,38   2,26  
17   Elias Bornstedt -05 IFK Sunne 2,33      
18   William Karlsson/Persson -05 GOIF Gräsmark 2,15      
19   Alfred Skogman -06 KFUM Arvika FK 2,06      
20   Gustav Thyberg -04 KFUM Arvika FK 1,87      
               


P8 KULA 2,0 2012-07-22

1   Erik Persson -04 KFUM Arvika FK 5,74      
2   Rasmus Lindahl -05 KFUM Arvika FK 5,48      
3   Albin Larsson -04 Sälens IF 5,24      
4   Melvin Axelsson -04 KFUM Arvika FK 4,84      
5   Albin Thörnqvist -04 Ransäter AIS 4,55      
6   Albin Alfredsson -05 KFUM Arvika FK 4,36      
7   William Karlsson/Persson -05 GOIF Gräsmark 4,35      
8   Viktor Nilsson -04 Kils AIK 4,33      
9   Markus Danielsson -04 Ransäter AIS 4,20      
10   William Heidkamp -04 Ransäter AIS 3,85      
11   Elias Bornstedt -05 IFK Sunne 3,77      
12   Albin Forsberg -04 Kils AIK 3,75      
13   Gustav Thyberg -04 KFUM Arvika FK 3,47      
14   Alexander E Bjuredahl -05 Sälens IF 3,07      
               


KVINNOR 200 M Vind +2,9 2012-07-22

1   Erika Bergkvist -87 Kils AIK 29,0 m      
2   Josefin Särén -89 Kils AIK 30,6 m      
               


F19 HÖJD 2012-07-22

1   Lisa Engman -94 Kils AIK 1,72      
               


F19 SPJUT 600 2012-07-22

1   Martina Borgler -94 SK Bore 37,46      
               


F17 100 M Vind +1,2 2012-07-22

1   Frida Johansson -95 IF Göta 12,9 m      
2   Sofie Karlsson -96 IFK Kristinehamn 14,4 m      
               


F17 800 M 2012-07-22

1   Linda Hansson -96 Stenungsunds FI 2,40,0 m      
               


F17 LÄNGD 2012-07-22

1   Lisa Sandström -95 IFK Sunne 5,16   +3,5 5,09 +1,8
               


F17 TRESTEG 2012-07-22

1   Erica Johansson -95 IFK Sunne 9,72   +2,9 9,34 +2,0
               


F17 KULA 3,0 2012-07-22

1   Lisa Einarsson -96 Eds SK 13,30      
2   Frida Johansson -95 IF Göta 10,61      
               


F17 SPJUT 600 2012-07-22

1   Sofie Karlsson -96 IFK Kristinehamn 23,56      
               


F15 100 M HEAT 1 Vind +3,1 2012-07-22

1   Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 13,1 m   Final  
2   Elin Edgren -97 SK Bore 13,5 m   Final  
3   Moa Hansson -98 IF Göta 14,3 m      
4   Malin Larsson -97 Ransäter AIS 15,2 m      
               


F15 100 M HEAT 2 Vind +2,9

1   Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 12,6 m   Final  
2   Victrioa Sandsjoe -98 IF Göta 12,7 m   Final  
3   Alexandra Larsson -98 IF Göta 12,7 m   Final  
4   Therese Karlsson -97 Ransäter AIS 13,2 m   Final  
5   Hanna Heinemann -97 IF Göta 13,6 m      
               


F15 100 M FINAL Vind +2,2 2012-07-22

1   Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 12,9 m      
2   Victrioa Sandsjoe -98 IF Göta 13,0 m      
3   Therese Karlsson -97 Ransäter AIS 13,4 m      
4   Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 13,5 m      
5   Elin Edgren -97 SK Bore 13,8 m      
    Alexandra Larsson -98 IF Göta DNS      
               


F15 200 M Vind +3,0 2012-07-22

1   Victrioa Sandsjoe -98 IF Göta 27,0 m      
2   Hanna Karlsson -97 IFK Nora Friidrott 27,7 m      
3   Elin Edgren -97 SK Bore 28,4 m      
4   Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore DNS      
               


F15 800 M 2012-07-22

1   Frida Hansson -97 Stenungsunds FI 2,30,3 m      
2   Sallie Lund -97 IF Göta 2,38,5 m      
               


F15 HÖJD 2012-07-22

1   Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 1,60      
2   Frida Hansson -97 Stenungsunds FI 1,57      
3   Alexandra Larsson -98 IF Göta 1,53      
4   Sallie Lund -97 IF Göta 1,49      
5   Elin Edgren -97 SK Bore 1,49      
6   Moa Hansson -98 IF Göta 1,40      
    Therese Karlsson -97 Ransäter AIS 0,00      
    Malin Larsson -97 Ransäter AIS 0,00      
               


F15 LÄNGD 2012-07-22

1   Alexandra Larsson -98 IF Göta 5,34   +1,9  
2   Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 4,83   +1,3  
3   Victrioa Sandsjoe -98 IF Göta 4,58   +1,9  
4   Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 4,55   +2,1 4,39 +1,3
5   Sallie Lund -97 IF Göta 4,47   0,0  
6   Therese Karlsson -97 Ransäter AIS 4,23   +3,0 4,19 +0,8
7   Moa Hansson -98 IF Göta 4,16   +2,3 3,92 +1,5
8   Elin Edgren -97 SK Bore 3,94   +1,7  
9   Malin Larsson -97 Ransäter AIS 3,50   +1,8  
               


F15 TRESTEG 2012-07-22

1   Sara Ezra -97 KFUM Arvika FK 10,81   +2,9 10,80 +1,7
2   Therese Karlsson -97 Ransäter AIS 8,74   +2,8 8,29 +0,8
3   Malin Larsson -97 Ransäter AIS 8,66   +1,8  
               


F15 KULA 3,0 2012-07-22

1   Ida Stenbäck -99 SK Bore 11,86      
2   Elin Edgren -97 SK Bore 10,37      
3   Sandra Vestlund -99 Kils AIK 10,10      
4   Johanna Edgren -98 SK Bore 9,06      
5   Malin Larsson -97 Ransäter AIS 7,50      
6   Therese Karlsson -97 Ransäter AIS 7,14      
               


F15 SPJUT 400 2012-07-22

1   Carolin Näslund -98 SK Bore 44,42      
2   Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 38,92      
3   Elin Edgren -97 SK Bore 30,95      
4   Johanna Edgren -98 SK Bore 27,38      
5   Hanna Heinemann -97 IF Göta 26,14      
6   Therese Karlsson -97 Ransäter AIS 18,41      
7   Malin Larsson -97 Ransäter AIS 14,65      
               


F13 80 M HEAT 1 Vind +1,3 2012-07-22

1   Linnéa Mossberg -99 Håfreströms IF 10,8 m   Final  
2   Alexandra Lill -99 IFK Kristinehamn 11,3 m   Final  
3   Louise Thoren -99 Ransäter AIS 12,1 m      
               


F13 80 M HEAT 2 Vind +1,8

1   Sandra Vestlund -99 Kils AIK 10,8 m   Final  
2   Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika FK 10,8 m   Final  
3   Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 10,9 m   Final  
4   Sara Lundmark -99 IF Göta 11,7 m   Final  
               


F13 80 M FINAL Vind +2,8 2012-07-22

1   Linnéa Mossberg -99 Håfreströms IF 10,7 m      
2   Sandra Vestlund -99 Kils AIK 10,9 m      
3   Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika FK 11,0 m      
4   Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 11,1 m      
5   Sara Lundmark -99 IF Göta 11,5 m      
6   Alexandra Lill -99 IFK Kristinehamn 11,6 m      
               


F13 200 M Vind +3,2 2012-07-22

1   Linnéa Mossberg -99 Håfreströms IF 27,6 m      
2   Erika Blomqvist -99 IFK Sunne 28,6 m      
3   Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika FK 28,7 m      
4   Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 29,3 m      
5   Sara Lundmark -99 IF Göta 31,3 m      
6   Louise Thoren -99 Ransäter AIS 32,4 m      
               


F13 800 M 2012-07-22

1   Lisa Brorson -99 KFUM Örebro 2,49,1 m      
2   Erika Blomqvist -99 IFK Sunne 2,50,3 m      
               


F13 HÖJD 2012-07-22

1   Sandra Vestlund -99 Kils AIK 1,50      
2   Clara Bergström -99 IFK Sunne 1,44      
               


F13 LÄNGD ZON 2012-07-22

1   Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 4,72   +1,2  
2   Erika Blomqvist -99 IFK Sunne 4,62   +1,7  
3   Alexandra Lill -99 IFK Kristinehamn 4,31   +1,2  
4   Clara Bergström -99 IFK Sunne 4,28   -1,3  
5   Sara Lundmark -99 IF Göta 3,96   -0,4  
6   Lisa Brorson -99 KFUM Örebro 3,74   -0,2  
7   Lina Bonander -99 SK Bore 3,65   0,0  
8   Ida Stenbäck -99 SK Bore 3,29   0,0  
9   Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika FK 3,29   +0,9  
10   Louise Thoren -99 Ransäter AIS 3,27   +1,3  
               


F13 KULA 2,0 2012-07-22

1   Ida Stenbäck -99 SK Bore 14,48      
2   Sandra Vestlund -99 Kils AIK 12,16      
3   Clara Bergström -99 IFK Sunne 10,50      
4   Lina Bonander -99 SK Bore 9,91      
5   Sara Lundmark -99 IF Göta 7,99      
6   Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika FK 6,75      
               


F13 SPJUT 400 2012-07-22

1   Sandra Vestlund -99 Kils AIK 36,56      
2   Clara Bergström -99 IFK Sunne 31,18      
3   Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 30,72      
4   Lina Bonander -99 SK Bore 29,24      
5   Ida Stenbäck -99 SK Bore 24,21      
               


F12 80 M HEAT 1 Vind +1,7 2012-07-22

1   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 10,8 m   Final  
2   Sofia Persson -00 KFUM Arvika FK 11,2 m   Final  
3   Lovisa Ellström -00 IF Göta 11,6 m   Final  
4   Alice Larsson -00 Sälens IF 11,9 m      
5   Nadja Eliasson -00 Ransäter AIS 12,0 m      
6   Sofia Karlsson -00 Ransäter AIS 12,6 m      
               


F12 80 M HEAT 2 Vind +1,6

1   Ebba Gustavsson -00 IF Göta 11,1 m   Final  
2   Ella Asplund -00 SK Bore 11,6 m   Final  
3   Mathilda Lawner -00 IFK Sunne 11,8 m   Final  
4   Elin Blomkvist -00 IF Göta 12,2 m      
5   Miranda Nilsson -00 SK Bore 12,8 m      
               


F12 80 M FINAL Vind +3,0 2012-07-22

1   Ebba Gustavsson -00 IF Göta 10,8 m      
2   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 10,9 m      
3   Sofia Persson -00 KFUM Arvika FK 11,3 m      
4   Lovisa Ellström -00 IF Göta 11,5 m      
5   Ella Asplund -00 SK Bore 11,6 m      
6   Mathilda Lawner -00 IFK Sunne 11,8 m      
               


F12 200 M HEAT 1 Vind +1,7 2012-07-22

1   Ebba Gustavsson -00 IF Göta 28,6 m      
2   Chanelle Cranning Hillgren -00 Hulåns IF 30,6 m      
3   Nadja Eliasson -00 Ransäter AIS 31,7 m      
4   Sofia Karlsson -00 Ransäter AIS DNS      
               


F12 200 M HEAT 2 Vind +4,4

1   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 27,8 m      
2   Lovisa Ellström -00 IF Göta 30,1 m      
3   Alice Larsson -00 Sälens IF 31,9 m      
4   Miranda Nilsson -00 SK Bore 32,1 m      
               


F12 200 M SAMLAD LISTA

1   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 27,8 m      
2   Ebba Gustavsson -00 IF Göta 28,6 m      
3   Lovisa Ellström -00 IF Göta 30,1 m      
4   Chanelle Cranning Hillgren -00 Hulåns IF 30,6 m      
5   Nadja Eliasson -00 Ransäter AIS 31,7 m      
6   Alice Larsson -00 Sälens IF 31,9 m      
7   Miranda Nilsson -00 SK Bore 32,1 m      
8   Sofia Karlsson -00 Ransäter AIS DNS      
               


F12 800 M 2012-07-22

1   Chanelle Cranning Hillgren -00 Hulåns IF 2,55,4 m      
2   Lina Myrehed -00 IFK Sunne 3,03,1 m      
3   Lovisa Ellström -00 IF Göta 3,04,7 m      
4   Miranda Nilsson -00 SK Bore 3,09,9 m      
5   Nadja Eliasson -00 Ransäter AIS 3,11,1 m      
               


F12 HÖJD 2012-07-22

1   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 1,41      
2   Chanelle Cranning Hillgren -00 Hulåns IF 1,29      
2   Miranda Nilsson -00 SK Bore 1,29      
4   Kristin Larsson -00 Ransäter AIS 1,25      
               


F12 LÄNGD ZON 2012-07-22

1   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 4,70      
2   Ebba Gustavsson -00 IF Göta 4,39      
3   Mathilda Lawner -00 IFK Sunne 4,13      
4   Lovisa Ellström -00 IF Göta 4,06      
5   Nadja Eliasson -00 Ransäter AIS 3,94      
6   Miranda Nilsson -00 SK Bore 3,85      
7   Kristin Larsson -00 Ransäter AIS 3,58      
8   Sofia Karlsson -00 Ransäter AIS 3,24      
9   Alice Larsson -00 Sälens IF 3,11      
               


F12 KULA 2,0 2012-07-22

1   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 9,94      
2   Miranda Nilsson -00 SK Bore 9,68      
3   Elin Blomkvist -00 IF Göta 8,24      
4   Ellinor Strand -00 Filipstads IF 7,46      
5   Kristin Larsson -00 Ransäter AIS 7,28      
6   Alice Larsson -00 Sälens IF 7,19      
7   Sofia Karlsson -00 Ransäter AIS 5,66      
8   Nadja Eliasson -00 Ransäter AIS 4,53      
               


F12 SPJUT 400 2012-07-22

1   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 34,40      
2   Tilda Bergström -02 IFK Sunne 22,60      
3   Miranda Nilsson -00 SK Bore 22,03      
4   Ellinor Strand -00 Filipstads IF 18,59      
5   Christin Larsson -00 Ransäter AIS 18,29      
6   Moa Laurila -01 KFUM Arvika FK 12,68      
7   Sofia Karlsson -00 Ransäter AIS 7,64      
               


F11 60 M Vind 0,0 2012-07-22

1   Clara Hedling -01 KFUM Arvika FK 8,5 m      
2   Fanny Janson -01 IFK Sunne 8,6 m      
3   Malin Lundmark -01 IF Göta 9,1 m      
4   Elin Nermark -01 IFK Sunne 9,6 m      
5   Moa Laurila -01 KFUM Arvika FK 9,9 m      
6   Ellen Jansson -01 IFK Sunne 10,5 m      
               


F11 200 M HEAT 1 Vind +1,6 2012-07-22

1   Malin Lundmark -01 IF Göta 30,1 m      
2   Disa Chin Nygårds -02 IF Linnéa 33,0 m      
3   Moa Laurila -01 KFUM Arvika FK 33,6 m      
4   Fanny Janson -01 IFK Sunne DNS      
               


F11 200 M HEAT 2 Vind +1,8

1   Clara Hedling -01 KFUM Arvika FK 30,0 m      
2   Elina Larsson -00 Kils AIK 34,2 m      
3   Elin Nermark -01 IFK Sunne 35,2 m      
4   Linn Thoren -01 Ransäter AIS 35,9 m      
               


F11 200 M SAMLAD LISTA

1   Clara Hedling -01 KFUM Arvika FK 30,0 m      
2   Malin Lundmark -01 IF Göta 30,1 m      
3   Disa Chin Nygårds -02 IF Linnéa 33,0 m      
4   Moa Laurila -01 KFUM Arvika FK 33,6 m      
5   Elina Larsson -00 Kils AIK 34,2 m      
6   Elin Nermark -01 IFK Sunne 35,2 m      
7   Linn Thoren -01 Ransäter AIS 35,9 m      
8   Fanny Janson -01 IFK Sunne DNS      
               


F11 400 M 2012-07-22

1   Fanny Janson -01 IFK Sunne 1,13,1 m      
2   Malin Lundmark -01 IF Göta 1,16,5 m      
3   Moa Laurila -01 KFUM Arvika FK 1,21,6 m      
4   Elin Nermark -01 IFK Sunne 1,24,5 m      
5   Linn Thoren -01 Ransäter AIS 1,33,0 m      
               


F11 HÖJD 2012-07-22

1   Fanny Janson -01 IFK Sunne 1,35      
2   Moa Laurila -01 KFUM Arvika FK 1,15      
3   Elin Nermark -01 IFK Sunne 1,10      
4   Ellen Jansson -01 IFK Sunne 1,05   o  
5   Elina Larsson -00 Kils AIK 1,05   xo  
               


F11 LÄNGD ZON 2012-07-22

1   Clara Hedling -01 KFUM Arvika FK 4,39      
2   Fanny Janson -01 IFK Sunne 4,38      
3   Elina Larsson -00 Kils AIK 3,81      
4   Nellie Bergkvist -01 Filipstads IF 3,65      
5   Elin Nermark -01 IFK Sunne 3,56      
6   Moa Laurila -01 KFUM Arvika FK 3,51      
7   Ellen Jansson -01 IFK Sunne 2,97      
8   Linn Thoren -01 Ransäter AIS 2,91      
               


F11 KULA 2,0 2012-07-22

1   Fanny Janson -01 IFK Sunne 7,63      
2   Ellen Jansson -01 IFK Sunne 6,73      
3   Elina Larsson -00 Kils AIK 6,71      
4   Elin Nermark -01 IFK Sunne 6,68      
5   Malin Lundmark -01 IF Göta 6,32      
6   Moa Laurila -01 KFUM Arvika FK 5,70      
7   Linn Thoren -01 Ransäter AIS 4,65      
               


F10 60 M HEAT 1 Vind 0,0 2012-07-22

1   Sanna Ljungberg -02 Malung Friidrott 9,5 m   Final  
2   Petra Bäckström -02 Säffle Friidrott 9,6 m   Final  
3   Tilde Inelid -02 Kils AIK 10,0 m      
4   Maja Jonsson -02 Kils AIK 10,4 m      
5   Ida Lindahl -02 KFUM Arvika FK 10,5 m      
               


F10 60 M HEAT 2 Vind +2,4

1   Michelle Cranning Hillgren -02 Hulåns IF 8,9 m   Final  
2   Disa Chin Nygårds -02 IF Linnéa 8,9 m   Final  
3   Emilia Alfredsson -02 KFUM Arvika FK 9,4 m   Final  
4   Minna Falk -02 Kils AIK 9,8 m      
               


F10 60 M HEAT 3 Vind +1,2

1   Minna Qvarnström -02 Kils AIK 9,3 m   Final  
2   Alva Pettersson -02 IF Göta 9,4 m      
3   Matilda Strand -02 Filipstads IF 9,7 m      
4   Tilde Marjette Olsson -02 Kils AIK 9,8 m      
5   Tilda Bergström IFK Sunne 9,9 m      
6   Gennevie Gurnett -02 KFUM Arvika FK 11,5 m      
               


F10 60 M FINAL Vind +2,3 2012-07-22

1   Michelle Cranning Hillgren -02 Hulåns IF 8,9 m      
2   Minna Qvarnström -02 Kils AIK 9,2 m      
3   Emilia Alfredsson -02 KFUM Arvika FK 9,3 m      
4   Disa Chin Nygårds -02 IF Linnéa 9,4 m      
5   Sanna Ljungberg -02 Malung Friidrott 9,7 m      
6   Petra Bäckström -02 Säffle Friidrott 10,0 m      
               


F10 400 M HEAT 1 2012-07-22

1   Tilde Inelid -02 Kils AIK 1,20,3 m      
2   Sara Myrehed -02 IFK Sunne 1,22,2 m      
3   Wilja Wickert -02 Hässelby SK 1,24,7 m      
4   Tilde Marjette Olsson -02 Kils AIK 1,25,4 m      
               


F10 400 M HEAT 2

1   Disa Chin Nygårds -02 IF Linnéa 1,22,8 m      
2   Emilia Alfredsson -02 KFUM Arvika FK 1,24,7 m      
3   Minna Falk -02 Kils AIK 1,25,7 m      
4   Petra Bäckström -02 Säffle Friidrott 1,27,6 m      
               


F10 400 M SAMLAD LISTA

1   Tilde Inelid -02 Kils AIK 1,20,3 m      
2   Sara Myrehed -02 IFK Sunne 1,22,2 m      
3   Disa Chin Nygårds -02 IF Linnéa 1,22,8 m      
4   Wilja Wickert -02 Hässelby SK 1,24,7 m      
4   Emilia Alfredsson -02 KFUM Arvika FK 1,24,7 m      
6   Tilde Marjette Olsson -02 Kils AIK 1,25,4 m      
7   Minna Falk -02 Kils AIK 1,25,7 m      
8   Petra Bäckström -02 Säffle Friidrott 1,27,6 m      
               


F10 HÖJD 2012-07-22

1   Emilia Alfredsson -02 KFUM Arvika FK 1,27   o  
2   Ida Lindahl -02 KFUM Arvika FK 1,27   xo  
3   Tilda Bergström -02 IFK Sunne 1,27   xxo  
4   Alva Pettersson -02 IF Göta 1,21      
5   Tilde Inelid -02 Kils AIK 1,15      
6   Petra Bäckström -02 Säffle Friidrott 1,05      
7   Tilde Marjette Olsson -02 Kils AIK 1,00      
               


F10 LÄNGD ZON 2012-07-22

1   Emilia Alfredsson -02 KFUM Arvika FK 3,97      
2   Disa Chin Nygårds -02 IF Linnéa 3,86      
3   Alva Pettersson -02 IF Göta 3,69      
4   Matilda Strand -02 Filipstads IF 3,68      
5   Tilda Bergström -02 IFK Sunne 3,65      
6   Ida Lindahl -02 KFUM Arvika FK 3,57      
7   Tilde Inelid -02 Kils AIK 3,50   3,48  
8   Tilde Marjette Olsson -02 Kils AIK 3,50   3,47  
9   Minna Qvarnström -02 Kils AIK 3,45      
10   Sanna Ljungberg -02 Malung Friidrott 3,44      
11   Wilja Wickert -02 Hässelby SK 3,43   3,37  
12   Michelle Cranning Hillgren -02 Hulåns IF 3,43   3,22  
12   Minna Falk -02 Kils AIK 3,22      
13   Maja Jonsson -02 Kils AIK 2,78      
14   Gennevie Gurnett -02 KFUM Arvika FK 2,23      
               


F10 KULA 2,0 2012-07-22

1   Tilda Bergström -02 IFK Sunne 7,05      
2   Ida Lindahl -02 KFUM Arvika FK 6,64      
3   Petra Bäckström -02 Säffle Friidrott 6,05      
4   Minna Qvarnström -02 Kils AIK 5,50      
5   Tilde Inelid -02 Kils AIK 5,09      
6   Emilia Alfredsson -02 KFUM Arvika FK 4,99      
7   Gennevie Gurnett -02 KFUM Arvika FK 4,18      
               


F9 60 M HEAT 1 Vind +0,7 2012-07-22

1   Elin Petersen -03 IF Göta 10,4 m   Final  
2   Alice Bosch -04 Sälens IF 10,9 m   Final  
3   Anna-Clara Bengtsson -03 IF Göta 11,2 m      
4   Maja Heikki -03 Sälens IF 11,2 m      
5   Maria Grenegård -03 IF Göta 11,8 m      
               


F9 60 M HEAT 2 Vind +1,5

1   Klara Mårtensson -03 Kils AIK 9,9 m   Final  
2   Alice Millén -03 Sälens IF 10,3 m   Final  
3   Amanda Thörnqvist -03 Ransäter AIS 11,1 m      
4   Tilda Karlsson -03 KFUM Arvika FK 11,3 m      
5   Moa Nordling -03 KFUM Arvika FK 11,8 m      
6   Emma Skoglund -03 KFUM Arvika FK 12,3 m      
               


F9 60 M HEAT 3 Vind -0,8

1   Tuva Wikman -03 KFUM Arvika FK 10,3 m   Final  
2   Tess Nilsson -03 Ransäter AIS 10,5 m   Final  
3   Alva Stacho -03 KFUM Arvika FK 11,1 m      
4   Kajsa Heikki -03 Sälens IF 11,6 m      
5   Amanda Olsson -03 Säffle Friidrott 11,9 m      
6   Emma Skogman -03 KFUM Arvika FK 12,1 m      
               


F9 60 M FINAL Vind +1,4 2012-07-22

1   Klara Mårtensson -03 Kils AIK 9,6 m      
2   Tuva Wikman -03 KFUM Arvika FK 9,9 m      
3   Alice Millén -03 Sälens IF 10,0 m      
4   Tess Nilsson -03 Ransäter AIS 10,1 m      
5   Elin Petersen -03 IF Göta 10,4 m      
6   Alice Bosch -04 Sälens IF 10,5 m      
               


F9 400 M HEAT 1 2012-07-22

1   Tuva Wikman -03 KFUM Arvika FK 1,25,8 m      
2   Tess Nilsson -03 Ransäter AIS 1,32,7 m      
3   Maja Heikki -03 Sälens IF 1,34,3 m      
4   Emma Skogman -03 KFUM Arvika FK 1,40,5 m      
5   Maria Grenegård -03 IF Göta 1,44,4 m      
               


F9 400 M HEAT 2

1   Amanda Olsson -03 Säffle Friidrott 1,32,7 m      
2   Alva Stacho -03 KFUM Arvika FK 1,33,2 m      
3   Alice Millén -03 Sälens IF 1,34,3 m      
4   Amanda Thörnqvist -03 Ransäter AIS 1,36,6 m      
5   Alice Bosch -04 Sälens IF 1,41,3 m      
               


F9 400 M SAMLAD LISTA

1   Tuva Wikman -03 KFUM Arvika FK 1,25,8 m      
2   Tess Nilsson -03 Ransäter AIS 1,32,7 m      
3   Amanda Olsson -03 Säffle Friidrott 1,32,7 m      
4   Alva Stacho -03 KFUM Arvika FK 1,33,2 m      
5   Maja Heikki -03 Sälens IF 1,34,3 m      
6   Alice Millén -03 Sälens IF 1,34,3 m      
7   Amanda Thörnqvist -03 Ransäter AIS 1,36,6 m      
8   Emma Skogman -03 KFUM Arvika FK 1,40,5 m      
9   Alice Bosch -04 Sälens IF 1,41,3 m      
10   Maria Grenegård -03 IF Göta 1,44,4 m      
               


F9 HÖJD 2012-07-22

1   Klara Mårtensson -03 Kils AIK 1,05      
2   Tuva Wikman -03 KFUM Arvika FK 1,01      
3   Moa Nordling -03 KFUM Arvika FK 0,97   o  
4   Tess Nilsson -03 Ransäter AIS 0,97   xxo  
5   Elin Petersen -03 IF Göta 0,93      
6   Alva Stacho -03 KFUM Arvika FK 0,93   1 riv  
6   Amanda Olsson -03 Säffle Friidrott 0,93   1 riv  
8   Emma Skogman -03 KFUM Arvika FK 0,93   xo  
9   Alice Bosch -04 Sälens IF 0,93   xxo  
10   Anna-Clara Bengtsson -03 IF Göta 0,88      
11   Amanda Thörnqvist -03 Ransäter AIS 0,88   1 riv  
               


F9 LÄNGD ZON 2012-07-22

1   Klara Mårtensson -03 Kils AIK 3,63      
2   Tuva Wikman -03 KFUM Arvika FK 3,61      
3   Alva Stacho -03 KFUM Arvika FK 3,00   3,00  
4   Tess Nilsson -03 Ransäter AIS 3,00   2,94  
5   Linnea Andersson -03 Kils AIK 2,95      
6   Anna-Clara Bengtsson -03 IF Göta 2,94      
7   Alice Millén -03 Sälens IF 2,92      
8   Moa Nordling -03 KFUM Arvika FK 2,88      
9   Amanda Thörnqvist -03 Ransäter AIS 2,84      
10   Maria Grenegård -03 IF Göta 2,70      
11   Emma Skogman -03 KFUM Arvika FK 2,68   2,66  
12   Alice Bosch -04 Sälens IF 2,68   2,64  
13   Amanda Olsson -03 Säffle Friidrott 2,53      
14   Kajsa Heikki -03 Sälens IF 2,44      
15   Maja Heikki -03 Sälens IF 2,43      
16   Emma Skoglund -03 KFUM Arvika FK 2,40      
               


F9 KULA 2,0 2012-07-22

1   Klara Mårtensson -03 Kils AIK 5,39      
2   Elin Petersen -03 IF Göta 4,84      
3   Amanda Olsson -03 Säffle Friidrott 4,71      
4   Moa Nordling -03 KFUM Arvika FK 4,70      
5   Emma Skoglund -03 KFUM Arvika FK 4,39      
6   Amanda Thörnqvist -03 Ransäter AIS 4,38      
7   Maria Grenegård -03 IF Göta 4,33      
8   Emma Skogman -03 KFUM Arvika FK 4,25      
9   Tilda Carlsson -03 KFUM Arvika FK 4,12      
10   Kajsa Heikki -03 Sälens IF 3,81      
11   Tess Nilsson -03 Ransäter AIS 3,74      
12   Linnea Andersson -03 Kils AIK 3,00      
               


F8 60 M HEAT 1 Vind 0,0 2012-07-22

1   Moa Rosenberg -04 Kils AIK 11,20      
2   Alexandra Norberg-Eriksson -04 Kils AIK 11,27      
3   Ida Blomberg -05 KFUM Örebro 11,77      
4   Emma Eklund -04 IFK Sunne 12,32      
5   Miriam Bagge Nathansson -04 Sälens IF 12,66      
               


F8 60 M HEAT 2 Vind -1,0

1   Matilda Larsson -04 KFUM Arvika FK 10,95   Final  
2   Elsa Englund -04 Malung Friidrott 11,06   Final  
3   Alva Hedling -04 KFUM Arvika FK 11,60      
4   Lina Rydén -04 Sälens IF 11,61      
5   Ronja Bagge Nathansson -05 Sälens IF 15,69      
               


F8 60 M HEAT 3 Vind 0,0

1   Edda Chin Nygårds -04 IF Linnéa 10,14   Final  
2   Linnea Nermark -04 IFK Sunne 10,23   Final  
3   Sophie Säwe -04 Kils AIK 10,78   Final  
4   Sandra Bergkvist -04 IFK Sunne 11,18   Final  
5   Maja Larsson -04 Kils AIK 11,54      
6   Clara Sundgren -05 Väsby IK 12,59      
               


F8 60 M FINAL Vind +1,4 2012-07-22

1   Edda Chin Nygårds -04 IF Linnéa 9,4 m      
2   Linnea Nermark -04 IFK Sunne 10,0 m      
3   Sophie Säwe -04 Kils AIK 10,2 m      
4   Matilda Larsson -04 KFUM Arvika FK 10,5 m      
5   Elsa Englund -04 Malung Friidrott 10,7 m      
6   Sandra Bergkvist -04 IFK Sunne 11,0 m      
               


F8 400 M HEAT 1 2012-07-22

1   Moa Rosenberg -04 Kils AIK 1,31,1 m      
2   Maja Larsson -04 Kils AIK 1,34,0 m      
3   Tilde Olsson -04 IFK Sunne 1,34,9 m      
4   Sophie Säwe -04 Kils AIK 1,41,7 m      
5   Miriam Bagge Nathansson -04 Sälens IF 1,51,9 m      
               


F8 400 M HEAT 2

1   Linnea Nermark -04 IFK Sunne 1,31,2 m      
2   Lina Rydén -04 Sälens IF 1,33,0 m      
3   Ida Blomberg -05 KFUM Örebro 1,35,9 m      
4   Alexandra Norberg-Eriksson -04 Kils AIK 1,40,2 m      
5   Emma Lundkvist -04 IFK Sunne 1,42,4 m      
               


F8 400 M SAMLAD LISTA

1   Moa Rosenberg -04 Kils AIK 1,31,1 m      
2   Linnea Nermark -04 IFK Sunne 1,31,2 m      
3   Lina Rydén -04 Sälens IF 1,33,0 m      
4   Maja Larsson -04 Kils AIK 1,34,0 m      
5   Tilde Olsson -04 IFK Sunne 1,34,9 m      
6   Ida Blomberg -05 KFUM Örebro 1,35,9 m      
7   Alexandra Norberg-Eriksson -04 Kils AIK 1,40,2 m      
8   Sophie Säwe -04 Kils AIK 1,41,7 m      
9   Emma Lundkvist -04 IFK Sunne 1,42,4 m      
10   Miriam Bagge Nathansson -04 Sälens IF 1,51,9 m      
               


F8 HÖJD 2012-07-22

1   Frida Jansson -04 IFK Sunne 0,95   o  
2   Edda Chin Nygårds -04 IF Linnéa 0,95   xo  
3   Sophie Säwe -04 Kils AIK 0,95   xxo  
4   Linnea Nermark -04 IFK Sunne 0,90      
5   Lina Rydén -04 Sälens IF 0,85      
6   Miriam Bagge Nathansson -05 Sälens IF 0,80      
6   Agnes Friberg -05 IF Göta 0,80      
               


F8 LÄNGD ZON 2012-07-22

1   Edda Chin Nygårds -04 IF Linnéa 3,35      
2   Elsa Englund -04 Malung Friidrott 3,25      
3   Linnea Nermark -04 IFK Sunne 3,21      
4   Sophie Säwe -04 Kils AIK 3,09      
5   Matilda Larsson -04 KFUM Arvika FK 3,06      
6   Maja Larsson -04 Kils AIK 3,04      
7   Sandra Bergkvist -04 IFK Sunne 2,93      
8   Frida Jansson -04 IFK Sunne 2,86      
9   Agnes Friberg -05 IF Göta 2,80      
10   Tilde Olsson -04 IFK Sunne 2,68      
11   Moa Rosenberg -04 Kils AIK 2,66      
12   Alva Hedling -04 KFUM Arvika FK 2,64   2,62  
13   Alexandra Norberg-Eriksson -04 Kils AIK 2,64   0  
14   Lina Rydén -04 Sälens IF 2,56      
15   Ida Blomberg -05 KFUM Örebro 2,51      
16   Miriam Bagge Nathansson -04 Sälens IF 2,35      
17   Emma Lundkvist -04 IFK Sunne 2,32      
18   Clara Sundgren -05 Väsby IK 2,25      
19   Emma Eklund -04 IFK Sunne 2,16      
20   Ronja Bagge Nathansson -05 Sälens IF 1,52      
               


F8 KULA 2,0 2012-07-22

1   Sophie Säwe -04 Kils AIK 4,46      
2   Linnea Nermark -04 IFK Sunne 4,30      
3   Alva Hedling -04 KFUM Arvika FK 4,17      
4   Sandra Bergkvist -04 IFK Sunne 3,72      
5   Maja Larsson -04 Kils AIK 3,70      
6   Lina Rydén -04 Sälens IF 3,58      
7   Agnes Friberg -05 IF Göta 3,56      
8   Miriam Bagge Nathansson -04 Sälens IF 3,54      
9   Moa Rosenberg -04 Kils AIK 3,31      
               

 

Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram

 

Uppdaterad: 2014-06-17 22:20
Skribent: Martin Bergström

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: This is a mailto link

Se all info