Hoppa till sidans innehåll

Resultat Sunnespelen 2013


  Resultat Sunnespelen 6 juli 2013

   IFK Sunne arrangerade på Fryxellska IP. Tävl.ledare Mats Svärdsén
 
    MÄN 100 M    Vind 0,0  

1   Leif Johansson -50 Kils AIK 14,59      
               


    MÄN 200 M    Vind +0,8  

1   Leif Johansson -50 Kils AIK 30,02      
               


    MÄN 60 M RULLSTOL      

1   Pär Stenberg xxx 28,82      
               


    P19 LÄNGD      

1   Nils Andersson -94 SK Bore 6,47      
2   Samuel Grip -94 IK Orient 5,78      
               

 

 
Nils Andersson
Samuel Grip
 593 -1,3    x +0,0    x +0,0   647 +0,5   638 -0,1  x -1,3
 378 -1,1    -       578 +0,0     -        -         - 

    P17 100 M    Vind 0,0  

1   Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 11,92      
2   Isak Wicken -97 BUL Oslo, NOR 12,16      
3   Ahmet Dal -97 SK Bore 12,19      
               


    P17 200 M    Vind +2,3  

1   Ahmet Dal -97 SK Bore 25,35      
2   Olof Nordling -97 Spårvägens FK 28,14      
               


    P17 800 M      

1   Gustav Nordling -97 Spårvägens FK 2.19,10      
               


    P17 HÖJD      

1   Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 1,92      
               

 

 
Tobias Johansson
174 179 184 188 192 195
xo  o   xo  o   xo  xxx

    P17 LÄNGD      

1   Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 6,21      
2   Ahmet Dal -97 SK Bore 5,17      
               

 

 
Ahmet Dal
Tobias Johansson
 468 -0,5   461 -0,6   482 +0,0   x          x        517 +0,0
 600 -1,0   x          604 +0,0   621 +1,5   -        - 

    P17 KULA 5,0      

1   Ahmet Dal -97 SK Bore 11,43      
               

 

 
Ahmet Dal
1139   x    1143  1073   x    1128

    P17 SPJUT 700      

1   Ahmet Dal -97 SK Bore 32,23      
               

 

 
Ahmet Dal
2469  3101   x     x    3223  3075

    P15 100 M    Vind 0,0  

1   Erik Vestlund -99 Kils AIK 12,94      
2   Markus Asplund -98 SK Bore 13,29      
               


    P15 800 M      

1   Noah Wicken -98 BUL Oslo, NOR 2.27,12      
               


    P15 HÖJD      

1   Markus Asplund -98 SK Bore 1,74      
               

 

 
Markus Asplund
160 165 170 172 174 176
o   o   xo  o   xo  xxx

    P15 LÄNGD      

1   Markus Asplund -98 SK Bore 5,27      
               

 

 
Markus Asplund
x        523 -1,1  x        527 +1,1  x        499 -1,2

    P15 KULA 4,0      

1   Jakob Eriksson -98 IF Göta 14,28      
2   Erik Vestlund -99 Kils AIK 14,10      
3   Markus Asplund -98 SK Bore 11,61      
               

 

 
Markus Asplund
Jakob Eriksson
Erik Vestlund
1161  1099   x    1099   x     x 
1373  1395   x    1312  1428   - 
 x     x    1292  1410  1371  1346

    P15 SPJUT 600      

1   Jakob Eriksson -98 IF Göta 51,90      
2   Donovan Sturckugelis -99 Grue Friidrett, NOR 31,29      
               

 

 
Jakob Eriksson
Donovan Sturckugelis
4939  5125  5141  5190  5075  5166
 x     x    1994  3129   x    3096

    P13 80 M    Vind 0,0  

1   David Nilsson -00 IF Göta 10,67      
2   David Engvall -00 IK Hakarpspojkarna 10,83      
3   Henrik Vanebo -00 Grue Friidrett, NOR 11,26      
4   Daniel Grenegård -00 IF Göta 11,55      
5   Fabian Gule -00 Grue Friidrett, NOR 14,22      
               


    P13 200 M    Vind +1,7  

1   David Nilsson -00 IF Göta 26,29      
2   David Engvall -00 IK Hakarpspojkarna 27,03      
3   Henrik Vanebo -00 Grue Friidrett, NOR 29,55      
               


    P13 HÖJD      

1   Tobias Sweetlove -00 Grue Friidrett, NOR 1,20      
               

 

 
Tobias Sweetlove
100 105 110 115 120 124
o   o   o   o   xo  xxx

    P13 LÄNGD ZON      

1   David Nilsson -00 IF Göta 5,18      
2   Daniel Grenegård -00 IF Göta 4,74      
3   Benjamin Sweetlove -00 Grue Friidrett, NOR 4,27      
               

 

 
David Nilsson
Benjamin Sweetlove
Daniel Grenegård
 447   432   474   518   518   476
 390   427   414   382   415   408
 447   396   437   457   430   474

    P13 KULA 3,0      

1   Joakim Einarsrud -00 Grue Friidrett, NOR 9,25      
2   Jonas Hordvik -00 Grue Friidrett, NOR 8,63      
               

 

 
Joakim Einarsrud
Jonas Hordvik
 842   889   896   925   910   921
 817   818   846   850   863   838

    P13 SPJUT 400      

1   Daniel Grenegård -00 IF Göta 39,23      
2   David Engvall -00 IK Hakarpspojkarna 30,58      
3   Jonas Hordvik -00 Grue Friidrett, NOR 29,43      
               

 

 
Jonas Hordvik
David Engvall
Daniel Grenegård
2115   x     x    2694  2943  2710
2652  2683   x    3058  2827  2734
3440  3089  3278  3923  3792  3881

    P12 80 M    Vind 0,0  

1   Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 10,55      
2   Ivar Hilmersson -01 SK Bore 12,00      
3   Markus Hagerud -01 Mälarhöjdens IK 12,04      
4   Renco Toorneman -01 IFK Sunne 12,12      
5   Leo Johansson -01 IFK Kristinehamn 12,65      
-   Erik Braathen -01 IFK Sunne ej start      
               


    P12 200 M    Vind +0,5  

1   Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 27,73      
2   Ivar Hilmersson -01 SK Bore 30,32      
3   Erik Braathen -01 IFK Sunne 30,66      
4   Renco Toorneman -01 IFK Sunne 31,45      
5   Markus Hagerud -01 Mälarhöjdens IK 31,66      
               


    P12 800 M      

1   Erik Braathen -01 IFK Sunne 3.04,13      
2   Victor Ekblom -01 IFK Sunne 3.22,92      
               


    P12 HÖJD      

1   Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 1,56      
2   Markus Hagerud -01 Mälarhöjdens IK 1,15      
2   Victor Ekblom -01 IFK Sunne 1,15      
4   Leo Johansson -01 IFK Kristinehamn 1,10      
               

 

 
Markus Hagerud
Victor Ekblom
Imran Lernebo
Leo Johansson
105 110 115 120 128 134 140 145 149 153 156 160
    o   o   xxx
o   o   o   xxx
                o   o   o   xo  o   xo  o   xxx
    xo  xxx

    P12 LÄNGD ZON      

1   Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 4,99      
2   Erik Braathen -01 IFK Sunne 3,76      
3   Leo Johansson -01 IFK Kristinehamn 3,65      
4   Markus Hagerud -01 Mälarhöjdens IK 3,52      
               

 

 
Erik Braathen
Markus Hagerud
Leo Johansson
Imran Lernebo
 353   367   372   376   360   224
 337   333   286   256   326   352
 363   364   344   363   356   365
 473   483     -   473   446   499

    P12 KULA 3,0      

1   Victor Ekblom -01 IFK Sunne 7,47      
2   Erik Braathen -01 IFK Sunne 6,53      
               

 

 
Victor Ekblom
Erik Braathen
 747   688   744   x     741   708
 x     586   653   650   x     x 

    P12 SPJUT 400      

1   Ivar Hilmersson -01 SK Bore 30,15      
2   Linus Callenvik -02 Karlskoga FIF 25,53      
               

 

 
Ivar Hilmersson
Linus Callenvik
3015  2648  2833  2267   x    2446
2404  2346  2553  2278  2339  2147

    P11 60 M    Vind -1,4  

1   David Århammar -02 IF Linnéa 8,86      
2   Alfred Aakre -02 IF Göta 9,71      
3   Hannes Karlsson -02 IFK Sunne 10,08      
4   Linus Callenvik -02 Karlskoga FIF 10,35      
               


    P11 200 M    Vind +0,3  

1   David Århammar -02 IF Linnéa 29,60      
2   Alfred Aakre -02 IF Göta 32,94      
3   Hannes Karlsson -02 IFK Sunne 35,01      
               


    P11 400 M      

1   David Århammar -02 IF Linnéa 1.13,96      
2   Hannes Karlsson -02 IFK Sunne 1.25,86      
               


    P11 HÖJD      

1   Hannes Karlsson -02 IFK Sunne 1,10      
2   Colin Toorneman -02 IFK Sunne 1,05      
    Markus Ahlgren-Svensson -02 Ransäters AIS 0,00      
               

 

 
Colin Toorneman
Markus Ahlgren-S
Hannes Karlsson
90  95  100 105 110 115
xo  xo  o   o   xxx
xxx
o   o   xo  o   xxo xxx

    P11 LÄNGD ZON      

1   David Århammar -02 IF Linnéa 4,46      
2   Alfred Aakre -02 IF Göta 4,01      
3   Hannes Karlsson -02 IFK Sunne 3,41      
4   Markus Ahlgren-Svensson -02 Ransäters AIS 2,18      
               

 

 
Linus Callenvik
Alfred Aakre
Markus Ahlgren-Svensson
Hannes Karlsson
David Århammar
 401   389   382   387   389   383
 218   196   192   205   196   207
   x   328   341   325   311   207
 442   437   446   439   441   444

    P11 KULA 2,0      

1   Hannes Karlsson -02 IFK Sunne 8,05      
2   Alfred Aakre -02 IF Göta 7,81      
3   Colin Toorneman -02 IFK Sunne 7,14      
4   Markus Ahlgren-Svensson -02 Ransäters AIS 6,60      
               

 

 
Hannes Karlsson
Alfred Aakre
Markus Ahlgren-Svensson
Colin Toorneman
 746   729   658   805   739   739
 692   713   645   737   777   781
 660   592   646   613   575   609
 658   687   673   714   701   666

    P10 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  

1   Scott Ygård -03 IF Hellas, NOR 9,59   Final  
2   Rikard Throgen-Hedin -03 SK Bore 10,07   Final  
3   Noel Spetsmark -03 KFUM Arvika 10,23   Final  
4   Erik Bryne -03 SK Bore 10,30   Final  
               


    P10 60 M  HEAT 2  Vind -0,1  

1   Theo Lindqvist -03 IF Göta 9,85   Final  
2   Sander Bergqvist -03 SK Bore 10,06   Final  
3   Oliver Sundgren -03 Väsby IK 10,45      
4   Elliott Dahlberg -03 Kils AIK 10,57      
               


    P10 60 M  FINAL  Vind +1,9  

1   Scott Ygård -03 IF Hellas, NOR 9,20      
2   Theo Lindqvist -03 IF Göta 9,31      
3   Sander Bergqvist -03 SK Bore 9,72      
4   Rikard Throgen-Hedin -03 SK Bore 9,74      
5   Erik Bryne -03 SK Bore 9,84      
6   Noel Spetsmark -03 KFUM Arvika 9,86      
               


    P10 400 M      

1   Elliott Dahlberg -03 Kils AIK 1.17,80      
2   Theo Lindqvist -03 IF Göta 1.18,93      
3   Erik Bryne -03 SK Bore 1.19,55      
               


    P10 HÖJD      

1   Oliver Sundgren -03 Väsby IK 1,28      
2   Theo Lindqvist -03 IF Göta 1,23      
3   Rikard Throgen-Hedin -03 SK Bore 1,15      
4   Felix E Bjuredal -03 Sälens IF 1,05      
5   Erik Bryne -03 SK Bore 1,05      
6   Elliott Dahlberg -03 Kils AIK 1,00      
               

 

 
Rikard Throgen-Hedin
Elliott Dahlberg
Oliver Sundgren
Erik Bryne
Felix E Bjuredal
Theo Lindqvist
80  85  90  95  100 105 110 115 120 123 126 128 132
        o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   xo  xo  xo  xxx
                    o   o   o   o   xo  o   xxo xxx
            o   o   xo  xxx
            o   o   o   xxx
            o   o   o   o   o   xxo o   xxx

    P10 LÄNGD ZON      

1   Scott Ygård -03 IF Hellas, NOR 4,04      
2   Theo Lindqvist -03 IF Göta 3,73      
3   Noel Spetsmark -03 KFUM Arvika 3,64      
4   Oliver Sundgren -03 Väsby IK 3,55      
5   Erik Bryne -03 SK Bore 3,48      
6   Sander Bergqvist -03 SK Bore 3,35      
7   Elliott Dahlberg -03 Kils AIK 3,19      
8   Samuel Tollinger -03 Ransäters AIS 3,09      
9   Felix E Bjuredal -03 Sälens IF 3,01      
               

 

 
Elliott Dahlberg
Sander Bergqvist
Noel Spetsmark
Felix E Bjuredal
Oliver Sundgren
Samuel Tollinger
Theo Lindqvist
Scott Ygård
Erik Bryne
 313   308   313   319   294   297
 330   335   330   318   331   325
 349   359   358   355   364   354
 301   270   290
 352   346   350   200   353   355
 277   309   278   248   300   301
 373   362   363   279   177   162
 388   391   404   399   389     x
 324   309   348   339     x   331

    P10 KULA 2,0      

1   Oliver Sundgren -03 Väsby IK 7,34      
2   Theo Lindqvist -03 IF Göta 6,71      
3   Elliott Dahlberg -03 Kils AIK 6,66      
4   Noel Spetsmark -03 KFUM Arvika 6,13      
5   Felix E Bjuredal -03 Sälens IF 5,91      
6   Sander Bergqvist -03 SK Bore 5,51      
               

 

 
Oliver Sundgren
Elliott Dahlberg
Sander Bergqvist
Theo Lindqvist
Felix E Bjuredal
Noel Spetsmark
 603   636   634   658   671   734
 504   666   569   601   652   660
 513   551   521   460   470   503
 637   671   666   649   634   606
 541   591   538   x     590   579
 613   534   561   550   572   577

    P9 60 M  HEAT 1  Vind -0,8  

1   Erik Persson -04 KFUM Arvika 9,99   Final  
2   Filip Sundin -04 IF Göta 10,47   Final  
3   Simon Jansson -04 IK Vikings FIK 10,76   Final  
4   Kevin Emmesjö -04 IFK Sunne 12,73      
               


    P9 60 M  HEAT 2  Vind -0,1  

1   Albin Törnkvist -04 Ransäters AIS 9,99   Final  
2   Martell C Hillgren -04 Hulåns IF 10,11   Final  
3   Markus Danielsson -04 Ransäters AIS 10,75   Final  
4   Linus Säfströmer -04 IFK Sunne 12,78      
5   Tobias Hedström -04 IFK Sunne 12,98      
               


    P9 60 M  FINAL  Vind +1,9  

1   Albin Törnkvist -04 Ransäters AIS 9,63      
2   Erik Persson -04 KFUM Arvika 9,81      
3   Martell C Hillgren -04 Hulåns IF 10,07      
4   Filip Sundin -04 IF Göta 10,28      
5   Markus Danielsson -04 Ransäters AIS 10,34      
6   Simon Jansson -04 IK Vikings FIK 10,50      
               


    P9 400 M      

1   Filip Sundin -04 IF Göta 1.21,39      
2   Erik Persson -04 KFUM Arvika 1.22,76      
3   Albin Törnkvist -04 Ransäters AIS 1.22,90      
4   Markus Danielsson -04 Ransäters AIS 1.25,50      
5   Martell C Hillgren -04 Hulåns IF 1.25,63      
6   Simon Jansson -04 IK Vikings FIK 1.27,01      
               


    P9 HÖJD      

1   Filip Sundin -04 IF Göta 1,13      
2   Erik Persson -04 KFUM Arvika 1,10      
3   Martell C Hillgren -04 Hulåns IF 1,00      
4   Simon Jansson -04 IK Vikings FIK 0,95      
5   Kevin Emmesjö -04 IFK Sunne 0,75      
6   Felix Lindquist -04 IFK Sunne 0,75      
               

 

 
Kevin Emmesjö
Martell C Hillgren
Felix Lindquist
Filip Sundin
Erik Persson
Simon Jansson
75  80  85  90  95  100 105 110 113 116
o   xxx
o   o   o   o   xo  xo  xxx
xo  xxx
            o   o   xo  o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
o   o   o   o   o   xxx

    P9 LÄNGD ZON      

1   Albin Törnkvist -04 Ransäters AIS 3,57      
2   Linus Säfströmer -04 IFK Sunne 3,51      
3   Erik Persson -04 KFUM Arvika 3,50      
4   Filip Sundin -04 IF Göta 3,33      
5   Martell C Hillgren -04 Hulåns IF 3,17      
6   Markus Danielsson -04 Ransäters AIS 3,06      
7   Simon Jansson -04 IK Vikings FIK 2,93      
8   Emil Skoglund -04 IFK Sunne 2,65      
9   Tobias Hedström -04 IFK Sunne 2,29      
10   Kevin Emmesjö -04 IFK Sunne 2,17      
11   Felix Lindquist -04 IFK Sunne 2,04      
               

 

 
Emil Skoglund
Erik Persson
Filip Sundin
Simon Jansson
Markus Danielsson
Martell C Hillgren
Kevin Emmesjö
Felix Lindquist
Albin Törnkvist
Tobias Hedström
Linus Säfströmer
 265   242   255   243   241   236
 338   338   324   321   350   349
 314   308   333   300   318   319
 284   284   283   293   292   288
 266   296   286   305   306   295
 282     x   292   266   317   312
 209   205   217
 204   197   172
 335   341   324   343   317   357
 211   229   224
 340   339   328   333   351   347

    P9 KULA 2,0      

1   Erik Persson -04 KFUM Arvika 7,29      
2   Filip Sundin -04 IF Göta 6,90      
3   Markus Danielsson -04 Ransäters AIS 5,69      
4   Kevin Emmesjö -04 IFK Sunne 5,45      
5   Simon Jansson -04 IK Vikings FIK 5,36      
6   Felix Lindquist -04 IFK Sunne 4,56      
               

 

 
Simon Jansson
Kevin Emmesjö
Markus Danielsson
Erik Persson
Filip Sundin
Felix Lindquist
 509   521   509   495   536   516
 x     517   482   531   526   545
 513   504   496   569   500   490
 727   683   689   695   652   729
 637   678   589   585   664   690
 443   437   419   438   446   456

    P8 60 M  HEAT 1  Vind -1,1  

1   Albin Alfredsson -05 KFUM Arvika 10,83   Final  
2   Jakob Århammar -05 IF Linnéa 11,07   Final  
3   Alexander E Bjuredal -05 Sälens IF 11,62      
4   Melvin Westberg -06 SK Bore 12,06      
5   Johan Eliasson -06 Ransäters AIS 12,35      
               


    P8 60 M  HEAT 2  Vind -0,6  

1   Rasmus Lindalh -05 KFUM Arvika 10,34   Final  
2   Teddy Rådström -06 SK Bore 11,35      
3   Linus Ljungdahl -07 Kils AIK 13,63      
4   Alfred Rydén -05 Sälens IF 13,68      
               


    P8 60 M  HEAT 3  Vind +0,7  

1   Albert Wikman -05 KFUM Arvika 10,47   Final  
2   Liam Olsson -05 IFK Sunne 11,08   Final  
3   Erik Danielsson -06 SK Bore 11,17   Final  
4   Arvid Hilmersson -05 SK Bore 11,34      
5   Daniel Holöien-Wikenström -06 SK Bore 12,87      
               


    P8 60 M  FINAL  Vind 0,0  

1   Rasmus Lindalh -05 KFUM Arvika 10,03      
2   Albert Wikman -05 KFUM Arvika 10,08      
3   Albin Alfredsson -05 KFUM Arvika 10,95      
4   Liam Olsson -05 IFK Sunne 10,96      
5   Jakob Århammar -05 IF Linnéa 10,96      
6   Erik Danielsson -06 SK Bore 11,34      
               


    P8 400 M      

1   Albert Wikman -05 KFUM Arvika 1.30,73      
2   Erik Danielsson -06 SK Bore 1.31,84      
3   Albin Alfredsson -05 KFUM Arvika 1.33,09      
4   Jakob Århammar -05 IF Linnéa 1.33,90      
5   Teddy Rådström -06 SK Bore 1.38,43      
6   Melvin Westberg -06 SK Bore 1.38,78      
7   Alfred Rydén -05 Sälens IF 2.07,49      
-   Alexander E Bjuredal -05 Sälens IF bröt      
               


    P8 HÖJD      

1   Rasmus Lindalh -05 KFUM Arvika 1,10      
2   Albert Wikman -05 KFUM Arvika 1,05      
3   Alexander E Bjuredal -05 Sälens IF 0,90      
4   Teddy Rådström -06 SK Bore 0,85      
5   Albin Alfredsson -05 KFUM Arvika 0,80      
6   Melvin Westberg -06 SK Bore 0,75      
    Erik Danielsson -06 SK Bore 0,00      
               

 

 
Albert Wikman
Erik Danielsson
Alexander E Bjuredal
Teddy Rådström
Albin Alfredsson
Melvin Westberg
Rasmus Lindalh
75  80  85  90  95  100 105 110 113
o   o   o   xo  o   o   o   xxx
xxx
o   o   xo  o   xxx
o   o   xxo xxx
o   xo  xxx
o   xxx
o   o   o   o   o   o   xo  xxo xxx

    P8 LÄNGD ZON      

1   Albert Wikman -05 KFUM Arvika 3,40      
2   Rasmus Lindalh -05 KFUM Arvika 3,39      
3   Albin Alfredsson -05 KFUM Arvika 3,02      
4   Liam Olsson -05 IFK Sunne 3,02      
5   Erik Danielsson -06 SK Bore 2,92      
6   Jakob Århammar -05 IF Linnéa 2,77      
7   Alexander E Bjuredal -05 Sälens IF 2,76      
8   Teddy Rådström -06 SK Bore 2,75      
9   Johan Eliasson -06 Ransäters AIS 2,54      
10   Melvin Westberg -06 SK Bore 2,52      
11   Alfred Rydén -05 Sälens IF 1,82      
12   Daniel Holöien-Wikenström -06 SK Bore 1,79      
13   Linus Ljungdahl -07 Kils AIK 1,77      
14   Oskar Ahlgren-Svensson -05 Ransäters AIS 1,12      
               

 

 
Teddy Rådström
Rasmus Lindalh
Liam Olsson
Albert Wikman
Daniel Holöien-Wikenström
Jakob Århammar
Oskar Ahlgren-Svensson
Albin Alfredsson
Alexander E Bjuredal
Linus Ljungdahl
Johan Eliasson
Alfred Rydén
Melvin Westberg
Erik Danielsson
 274   275   256   264   261   275
 303   336   335   334   339   301
 271     x   280   268   275   302
 337   340   313   331   337   329
 179   170   179
 261   274   274   277   258   245
 112     x    67
 258   302   302   300   291   286
 274   276   250   257   273   272
 132   146   177
 244   254   239
 182   161   154
 252   227   209
 273   265   252   276   292   285

    P8 KULA 2,0      

1   Rasmus Lindalh -05 KFUM Arvika 7,03      
2   Albin Alfredsson -05 KFUM Arvika 5,24      
3   Erik Danielsson -06 SK Bore 4,89      
4   Alexander E Bjuredal -05 Sälens IF 4,35      
5   Melvin Westberg -06 SK Bore 4,20      
6   Teddy Rådström -06 SK Bore 3,85      
7   Oskar Ahlgren-Svensson -05 Ransäters AIS 3,19      
               

 

 
Alexander E Bjuredal
Teddy Rådström
Rasmus Lindalh
Melvin Westberg
Oskar Ahlgren-Svensson
Albin Alfredsson
Erik Danielsson
 411   395   400   365   423   435
 383   319   385   385   x     371
 615   680   689   660   x     703
 397   420   381   412   x     409
 275   297   319   x     276   277
 507   446   524   495   439   484
 471   x     464   489   449   449

    KVINNOR 100 M    Vind -0,4  

1   Erika Bergkvist -87 Kils AIK 14,23      
               


    KVINNOR 200 M    Vind +0,8  

1   Erika Bergqvist -87 Kils AIK 29,32      
               


    F19 HÖJD      

1   Lisa Sandström -95 IFK Sunne 1,35      
               

 

 
Lisa Sandström
125 130 135 140
o   o   o   xxx

    F19 LÄNGD      

1   Lisa Sandström -95 IFK Sunne 5,25      
               

 

 
Lisa Sandström
 487 +0,8   521 +0,9   518 +1,6  x +0,0  x +0,0   525 +2,1

    F17 100 M    Vind -0,4  

1   Maja Sörebro -97 IFK Kristinehamn 13,76      
2   Sabine Steen -97 IFK Kristinehamn 14,08      
               


    F17 200 M    Vind +0,8  

1   Maja Sörebro -97 IFK Kristinehamn 28,33      
               


    F17 HÖJD      

1   Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 1,55      
               

 

 
Anna Karlsson Tufuga
144 148 152 155 160
o   o   o   xxo xxx

    F17 LÄNGD      

1   Martina Appel -96 IF Göta 4,28      
2   Sabine Steen -97 IFK Kristinehamn 4,14      
               

 

 
Sabine Steen
Martina Appel
 414 +1,0   403 +0,0   329 +1,4   353 +1,1   390 +0,0   289 +0,3
 427 +1,6   428 +0,0   410 +0,9     -        419 +1,3     - 

    F17 TRESTEG      

1   Martina Appel -96 IF Göta 10,08      
               

 

 
Martina Appel
1001 +1,4  x +1,7  x +2,8  x +1,5  x +1,5  1008 +2,5

    F17 KULA 3,0      

1   Julia Marklund -96 SK Bore 11,12      
               

 

 
Julia Marklund
1083   x    1016   x     x    1112

    F17 SPJUT 600      

1   Julia Marklund -96 SK Bore 38,80      
2   Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 36,45      
3   Sabine Steen -97 IFK Kristinehamn 26,46      
               

 

 
Julia Marklund
Anna Karlsson Tufuga
Sabine Steen
3657   x     x    3606  3880  3859
3645   x     x     x     x    3360
 x    2542  2646  2294   -     - 

    F15 100 M  HEAT 1  Vind -0,3  

1   Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 13,36   Final  
2   Jonna Uttman -99 IF Göta 14,76   Final  
3   Sandra Vesterling -99 IF Göta 14,95   Final  
4   Julia Thorstensson -99 IFK Kristinehamn 15,49      
               


    F15 100 M  HEAT 2  Vind 0,0  

1   Linnéa Mossberg -99 Håfreströms IF 13,43   Final  
2   Victorija Bunjevac -98 IFK Kristinehamn 13,78   Final  
3   Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 14,03   Final  
               


    F15 100 M  FINAL  Vind +2,0  

1   Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 13,04      
2   Linnéa Mossberg -99 Håfreströms IF 13,19      
3   Victorija Bunjevac -98 IFK Kristinehamn 13,86      
4   Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 14,04      
5   Jonna Uttman -99 IF Göta 14,49      
6   Sandra Vesterling -99 IF Göta 14,93      
               


    F15 200 M    Vind +2,7  

1   Linnéa Mossberg -99 Håfreströms IF 27,36      
2   Beatrice Johanson -99 KFUM Arvika 29,39      
3   Erika Blomqvist -99 IFK Sunne 29,51      
               


    F15 HÖJD      

1   Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 1,70      
2   Clara Bergström -99 IFK Sunne 1,52      
3   Victorija Bunjevac -98 IFK Kristinehamn 1,48      
4   Sandra Vesterling -99 IF Göta 1,44      
5   Hanna Olsson -99 Säffle FIK 1,40      
6   Jonna Uttman -99 IF Göta 1,40      
               

 

 
Hanna Olsson
Victorija Bunjevac
Elin Johansson
Clara Bergström
Jonna Uttman
Sandra Vesterling
130 135 140 144 148 152 155 160 165 170 175
o   o   o   xxx
        xo  xo  xxo xxx
                        xo  o   xo  xxo xxx
    o   o   o   o   o   xxx
o   xxo o   xxx
o   o   xo  o   xxx

    F15 LÄNGD      

1   Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 4,95      
2   Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 4,68      
3   Erika Blomqvist -99 IFK Sunne 4,62      
4   Victorija Bunjevac -98 IFK Kristinehamn 4,54      
5   Sandra Vesterling -99 IF Göta 4,38      
6   Sara Lundmark -99 IF Göta 4,20      
7   Camilla Appel -99 IF Göta 4,14      
8   Julia Thorstensson -99 IFK Kristinehamn 3,70      
9   Jonna Uttman -99 IF Göta 3,60      
10   Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika 3,23      
               

 

 
Jonna Uttman
Victorija Bunjevac
Maja Mikkelsen
Sandra Vesterling
Sara Lundmark
Erika Blomqvist
Elin Johansson
Julia Thorstensson
Julia Arlestrand
Camilla Appel
 360 +2,3   348 +1,7   360 +0,0
   x +1,7   445 +2,0     x +0,8   454 +1,6     x +2,9     x +0,0
 323 +1,2     x +2,6   310 +0,3
 410 +1,1   428 +1,4   416 +0,0   438 +1,3   289 +0,8   263 +0,0
 410 +1,2   390 +2,0   411 +1,8   409 +2,3   388 +0,0   420 +0,0
 406 +1,8   331 +2,3   462 +1,7   442 +2,4   442 +0,9     x +0,5
 476 +2,0   495 +1,7   482 +0,2   477 +1,3   495 +2,2   482 +1,2
 368 +0,0     x +2,0   341 +1,5   370 +2,1   345 +2,7   353 +1,1
 468 +1,4   429 +2,2   410 +0,0   434 +1,2   445 +1,0   437 +1,1
 406 +1,8   404 +1,8   407 +0,8   385 +1,2   409 +0,0   414 +1,3

    F15 TRESTEG      

1   Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 9,75      
2   Camilla Appel -99 IF Göta 9,54      
3   Sandra Vesterling -99 IF Göta 9,11      
4   Hanna Olsson -99 Säffle FIK 8,62      
5   Isabella Grönberg -00 Göteborgs KIK 8,15      
               

 

 
Hanna Olsson
Sandra Vesterling
Isabella Grönberg
Julia Arlestrand
Camilla Appel
 826 +2,0   844 +1,6   861 +2,2   844 +2,2   858 +1,4   862 +2,7
 876 +2,3   906 +1,1   905 +1,6   911 +2,2   802 +1,8   895 +2,5
 773 +1,7   778 +1,0   815 +2,2   803 +2,0   779 +1,5   812 +2,4
 952 +2,1   975 +2,1     x +1,6   965 +2,2   970 +1,7   975 +2,7
 896 +2,4   954 +2,6   918 +1,5   935 +2,1   920 +2,3   920 +2,2

    F15 KULA 3,0      

1   Ida Stenbäck -99 SK Bore 12,91      
2   Johanna Edgren -98 SK Bore 10,00      
3   Freshta Amini -99 IFK Sunne 5,76      
4   Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika 5,27      
               

 

 
Maja Mikkelsen
Freshta Amini
Ida Stenbäck
Johanna Edgren
 x     513   515   x     506   527
 575   576   x     544   575   570
1220  1286  1291   x    1231  1231
 972   963   952   891   975  1000

    F15 SPJUT 400      

1   Clara Bergström -99 IFK Sunne 36,64      
2   Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 32,13      
3   Ida Stenbäck -99 SK Bore 27,56      
4   Johanna Edgren -98 SK Bore 26,73      
5   Camilla Appel -99 IF Göta 26,10      
6   Hanna Olsson -99 Säffle FIK 22,06      
               

 

 
Ida Stenbäck
Johanna Edgren
Camilla Appel
Clara Bergström
Julia Arlestrand
Hanna Olsson
2688  2338  2351  2350  2394  2756
 x     x    2330  2524   x    2673
2327  2483  2610  2173   x    2309
3598  3565  3552  3524   -    3664
3213  3057  2540  3047  3196  2993
1628  2067  2015  2206  2051  2050

    F13 80 M    Vind -0,2  

1   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 10,81      
2   Ebba Gustavsson -00 IF Göta 10,90      
3   Mathilda Lawner -00 IFK Sunne 11,75      
4   Sofia Karlsson -00 Ransäters AIS 12,35      
5   Nadja Eliasson -00 Ransäters AIS 12,37      
-   Isabella Grönberg -00 Göteborgs KIK ej start      
               


    F13 200 M    Vind +3,1  

1   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 26,76      
2   Ebba Gustavsson -00 IF Göta 27,46      
3   Lovisa Stadelmann -00 IK Norrköping FI 29,39      
4   Chanell C Hillgren -00 Hulåns IF 29,68      
5   Mathilda Lawner -00 IFK Sunne 30,22      
               


    F13 800 M      

1   Chanell C Hillgren -00 Hulåns IF 2.40,13      
2   Lina Myrehed -00 IFK Sunne 2.47,51      
3   Nadja Eliasson -00 Ransäters AIS 3.03,45      
               


    F13 HÖJD      

1   Chanell C Hillgren -00 Hulåns IF 1,43      
2   Isabella Grönberg -00 Göteborgs KIK 1,31      
3   Lina Myrehed -00 IFK Sunne 1,20      
               

 

 
Isabella Grönberg
Lina Myrehed
Chanell C Hillgren
105 110 115 120 124 128 131 134 137 140 143 145
            o   o   xo  xxo xxx
o   o   o   o   xxx
                o   o   o   o   o   xo  o   xxx

    F13 LÄNGD ZON      

1   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 5,10      
2   Ebba Gustavsson -00 IF Göta 4,78      
3   Lovisa Stadelmann -00 IK Norrköping FI 4,58      
4   Mathilda Lawner -00 IFK Sunne 4,51      
5   Lina Myrehed -00 IFK Sunne 4,25      
6   Emma Almqvist -00 Karlskoga FIF 4,19      
7   Isabella Grönberg -00 Göteborgs KIK 4,07      
8   Nadja Eliasson -00 Ransäters AIS 3,88      
9   Sofia Karlsson -00 Ransäters AIS 3,37      
               

 

 
Isabella Grönberg
Mathilda Lawner
Ebba Gustavsson
Nadja Eliasson
Lina Myrehed
Hedvig Pettersson
Lovisa Stadelmann
Sofia Karlsson
Emma Almqvist
   x   209   377   404   407   407
 428   429   442   439   437   451
 465   478   478   472   475   475
 365   376   333   373   378   388
 414   420   413   404   425   405
 499   500   510   494   486   491
 440   438   448   441   450   458
 337   330   316
 410   419   389   141   409   415

    F13 KULA 2,0      

1   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 10,86      
2   Emma Almqvist -00 Karlskoga FIF 10,73      
3   Ellinor Strand -00 Filipstads IF 8,35      
4   Sofia Karlsson -00 Ransäters AIS 7,30      
               

 

 
Sofia Karlsson
Emma Almqvist
Hedvig Pettersson
Ellinor Strand
 627   633   661   683   695   730
1002   986  1062  1041  1073  1045
1076  1037  1041  1086  1054   x 
 x     835   x     814   829   827

    F13 SPJUT 400      

1   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 23,95      
2   Ellinor Strand -00 Filipstads IF 19,13      
3   Lovisa Stadelmann -00 IK Norrköping FI 17,10      
4   Isabella Grönberg -00 Göteborgs KIK 14,60      
               

 

 
Hedvig Pettersson
Isabella Grönberg
Lovisa Stadelmann
Ellinor Strand
2293  2395  1307   x    2139  2091
1460  1250   -    1447  1311  1203
1616  1682  1553  1689  1710  1659
1428  1281  1578  1616  1885  1913

    F12 80 M  HEAT 1  Vind 0,0  

1   Fanny Jansson -01 IFK Sunne 11,25   Final  
2   Clara Hedling -01 KFUM Arvika 11,74   Final  
3   Nellie Bergkvist Jansson -01 Filipstads IF 12,49   Final  
4   Sofia Jonsson -01 IFK Sunne 12,73      
5   Moa Laurila -01 KFUM Arvika 13,17      
6   Ellen Jansson -01 IFK Sunne 13,18      
               


    F12 80 M  HEAT 2  Vind -1,0  

1   Åsa Olsson -01 Säffle FIK 12,01   Final  
2   Amanda Nilsson -01 KFUM Arvika 12,02   Final  
3   Elin Nermark -01 IFK Sunne 12,19   Final  
4   Linn Thorén -01 Ransäters AIS 12,64      
5   Irma Sundqvist -01 IFK Sunne 12,84      
               


    F12 80 M  FINAL  Vind +0,1  

1   Fanny Jansson -01 IFK Sunne 11,45      
2   Åsa Olsson -01 Säffle FIK 11,82      
3   Amanda Nilsson -01 KFUM Arvika 11,90      
4   Elin Nermark -01 IFK Sunne 12,18      
5   Nellie Bergkvist Jansson -01 Filipstads IF 12,30      
-   Clara Hedling -01 KFUM Arvika ej start      
               


    F12 200 M    Vind +2,0  

1   Fanny Jansson -01 IFK Sunne 29,81      
2   Malin Lundmark -01 IF Göta 31,08      
3   Elin Nermark -01 IFK Sunne 31,80      
4   Irma Sundqvist -01 IFK Sunne 32,60      
5   Linn Thorén -01 Ransäters AIS 32,75      
               


    F12 800 M      

1   Åsa Olsson -01 Säffle FIK 2.48,86      
2   Malin Lundmark -01 IF Göta 2.57,85      
3   Amanda Nilsson -01 KFUM Arvika 3.05,74      
4   Moa Laurila -01 KFUM Arvika 3.14,83      
               


    F12 HÖJD      

1   Fanny Jansson -01 IFK Sunne 1,43      
2   Amanda Nilsson -01 KFUM Arvika 1,28      
3   Elin Nermark -01 IFK Sunne 1,24      
4   Moa Laurila -01 KFUM Arvika 1,24      
5   Irma Sundqvist -01 IFK Sunne 1,15      
6   Elina Larsson -01 Kils AIK 1,15      
7   Ellen Jansson -01 IFK Sunne 1,10      
               

 

 
Irma Sundqvist
Amanda Nilsson
Ellen Jansson
Elin Nermark
Moa Laurila
Elina Larsson
Fanny Jansson
105 110 115 120 124 128 131 134 137 140 143 145
o   xo  o   xxx
    xxo o   o   o   o   xxx
xo  xxo xxx
    o   o   o   o   xxx
o   xo  o   xxo o   xxx
o   o   xo  xxx
                    o   o   o   o   o   xo  xxx

    F12 LÄNGD ZON      

1   Fanny Jansson -01 IFK Sunne 4,67      
2   Amanda Nilsson -01 KFUM Arvika 4,11      
3   Nellie Bergkvist Jansson -01 Filipstads IF 4,07      
4   Elin Nermark -01 IFK Sunne 3,98      
5   Åsa Olsson -01 Säffle FIK 3,90      
6   Sofia Jonsson -01 IFK Sunne 3,68      
7   Irma Sundqvist -01 IFK Sunne 3,61      
8   Moa Laurila -01 KFUM Arvika 3,60      
9   Linn Thorén -01 Ransäters AIS 3,32      
               

 

 
Sofia Jonsson
Åsa Olsson
Linn Thorén
Irma Sundqvist
Amanda Nilsson
Nellie Bergkvist Jansson
Moa Laurila
Elin Nermark
Fanny Jansson
 368   362   337   354   350   366
 358   384   362   390   364   372
 231   319   332
 348   341   341   361   358   343
 411   366   394   170   407   401
 397   395   401   400   407   391
 344   343   351   343   342   360
 389   385   398   374   375   386
 433   435   467   449   453   441

    F12 KULA 2,0      

1   Fanny Jansson -01 IFK Sunne 8,90      
2   Maja Persson -01 SK Bore 7,47      
3   Elina Larsson -01 Kils AIK 7,43      
4   Ellen Jansson -01 IFK Sunne 7,40      
5   Elin Nermark -01 IFK Sunne 6,58      
6   Moa Laurila -01 KFUM Arvika 6,29      
7   Linn Thorén -01 Ransäters AIS 6,17      
               

 

 
Elin Nermark
Ellen Jansson
Linn Thorén
Fanny Jansson
Elina Larsson
Maja Persson
Moa Laurila
 632   635   655   635   650   658
 700   728   729   x     740   x 
 583   617   566   554   515   556
 707   847   861   855   860   890
 645   674   725   743   628   677
 737   747   704   728   667   717
 565   571   625   619   629   621

    F12 SPJUT 400      

1   Vibeke Engen -02 Oppegård IL, NOR 34,24      
2   Fanny Jansson -01 IFK Sunne 26,22      
3   Tilda Bergström -02 IFK Sunne 24,83      
4   Moa Laurila -01 KFUM Arvika 20,94      
5   Amanda Fridberg -02 IF Göta 20,84      
6   Ellen Jansson -01 IFK Sunne 16,16      
7   Maja Persson -01 SK Bore 14,41      
8   Linnea Nermark -04 IFK Sunne 13,70      
9   Elin Nermark -01 IFK Sunne 10,39      
10   Moa Nordling -03 KFUM Arvika 9,79      
               

 

 
Maja Persson
Ellen Jansson
Moa Nordling
Vibeke Engen
Amanda Fridberg
Linnea Nermark
Fanny Jansson
Tilda Bergström
Elin Nermark
Moa Laurila
 783  1155  1316  1441  1043  1253
1079   x    1420  1447  1385  1616
 979   912   951
3424  3388  3334   x    3134  3263
2062  2084  1868  1725  2070  1669
1257  1240   -    1226  1370  1238
2394  2579  2279  2622  2479  2569
 x     x    2483  2251   x    2402
 x    1039   x 
1858  1894  2094  1730  1912  1825

    F11 60 M  HEAT 1  Vind -0,1  

1   Disa Chin Nygårds -02 IF Linnéa 9,40   Final  
2   Petra Bäckström -02 Säffle FIK 9,75   Final  
3   Amanda Fridberg -02 IF Göta 9,87      
4   Ida lindalh -02 KFUM Arvika 9,90      
5   Linnea Jonsson -02 Kils AIK 10,04      
               


    F11 60 M  HEAT 2  Vind -0,3  

1   Tilde Inelid -02 Kils AIK 9,65   Final  
2   Saga Blomqvist -02 IF Göta 9,85      
3   Tuva Lindén -02 IF Göta 10,16      
4   Alva Länk -02 Kils AIK 10,45      
               


    F11 60 M  HEAT 3  Vind 0,0  

1   Emilia Alfredsson -02 KFUM Arvika 9,30   Final  
2   Minna Qvarnström -02 Kils AIK 9,39   Final  
3   Matilda Strand -02 Filipstads IF 9,82   Final  
4   Ida Martinsson -02 IFK Sunne 9,98      
               


    F11 60 M  FINAL  Vind +2,1  

1   Disa Chin Nygårds -02 IF Linnéa 9,07      
2   Emilia Alfredsson -02 KFUM Arvika 9,13      
3   Minna Qvarnström -02 Kils AIK 9,37      
4   Tilde Inelid -02 Kils AIK 9,61      
5   Petra Bäckström -02 Säffle FIK 9,78      
6   Matilda Strand -02 Filipstads IF 9,86      
               


    F11 200 M  HEAT 1  Vind +1,8  

1   Edda Chin Nygårds -04 IF Linnéa 32,82      
2   Alva Länk -02 Kils AIK 33,61      
3   Linnea Jonsson -02 Kils AIK 34,44      
4   Tuva Lindén -02 IF Göta 34,46      
               


    F11 200 M  HEAT 2  Vind +1,9  

1   Disa Chin Nygårds -02 IF Linnéa 31,90      
2   Minna Qvarnström -02 Kils AIK 32,57      
3   Saga Blomqvist -02 IF Göta 33,86      
4   Amanda Fridberg -02 IF Göta 35,26      
               


    F11 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Disa Chin Nygårds -02 IF Linnéa 31,90      
2   Minna Qvarnström -02 Kils AIK 32,57      
3   Edda Chin Nygårds -04 IF Linnéa 32,82      
4   Alva Länk -02 Kils AIK 33,61      
5   Saga Blomqvist -02 IF Göta 33,86      
6   Linnea Jonsson -02 Kils AIK 34,44      
7   Tuva Lindén -02 IF Göta 34,46      
8   Amanda Fridberg -02 IF Göta 35,26      
               


    F11 400 M      

1   Tilde Inelid -02 Kils AIK 1.15,99      
2   Sara Myrehed -02 IFK Sunne 1.16,88      
3   Ida Bengtsson -02 IFK Sunne 1.21,70      
4   Ida Martinsson -02 IFK Sunne 1.24,94      
5   Emilia Alfredsson -02 KFUM Arvika 1.25,57      
6   Linnea Jonsson -02 Kils AIK 1.26,59      
7   Hilma Hauri -02 SK Bore 1.28,00      
               


    F11 HÖJD      

1   Tilda Bergström -02 IFK Sunne 1,34      
2   Emilia Alfredsson -02 KFUM Arvika 1,24      
3   Linnea Jonsson -02 Kils AIK 1,21      
4   Saga Blomqvist -02 IF Göta 1,18      
5   Ida lindalh -02 KFUM Arvika 1,18      
6   Alva Länk -02 Kils AIK 1,14      
7   Amanda Fridberg -02 IF Göta 1,10      
8   Hilma Hauri -02 SK Bore 1,10      
               

 

 
Amanda Fridberg
Tilda Bergström
Linnea Jonsson
Saga Blomqvist
Alva Länk
Ida lindalh
Hilma Hauri
Emilia Alfredsson
95  100 105 110 114 118 121 124 127 130 132 134 137
o   o   o   o   xxx
            o   o   o   o   xo  o   o   xo  o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxo xxx
    o   o   o   o   xo  xxx
o   o   xo  xo  xxx
    o   o   o   o   o   o   xo  xxx

    F11 LÄNGD ZON      

1   Tilde Inelid -02 Kils AIK 4,24      
2   Emilia Alfredsson -02 KFUM Arvika 4,09      
3   Disa Chin Nygårds -02 IF Linnéa 4,07      
4   Saga Blomqvist -02 IF Göta 3,88      
5   Matilda Strand -02 Filipstads IF 3,85      
6   Minna Qvarnström -02 Kils AIK 3,85      
7   Ida lindalh -02 KFUM Arvika 3,83      
8   Tilda Bergström -02 IFK Sunne 3,81      
9   Ida Martinsson -02 IFK Sunne 3,65      
10   Amanda Fridberg -02 IF Göta 3,59      
11   Sara Myrehed -02 IFK Sunne 3,57      
12   Tuva Lindén -02 IF Göta 3,53      
13   Alva Länk -02 Kils AIK 3,51      
14   Petra Bäckström -02 Säffle FIK 3,29      
15   Ida Bengtsson -02 IFK Sunne 3,03      
16   Linnea Jonsson -02 Kils AIK 2,94      
               

 

 
Tuva Lindén
Emilia Alfredsson
Amanda Fridberg
Ida Martinsson
Ida lindalh
Sara Myrehed
Alva Länk
Ida Bengtsson
Saga Blomqvist
Tilde Inelid
Tilda Bergström
Matilda Strand
Minna Qvarnström
Linnea Jonsson
Petra Bäckström
Disa Chin Nygårds
 353   351   332
 408   389   396   361   388   409
 342   359   350
 365   334   343
 383   381   373   370   371   380
 357   341   357
 346   346   351
 303   287   299
 383   378   365   361   388   358
 410   413   416   424   415   405
 369   367   381   381     -     -
 379   367   382   385   376   372
 347   357   385   373   356   351
 294   263   277
 329   326   328
 399   407   385   386   365   396

    F11 KULA 2,0      

1   Vibeke Engen -02 Oppegård IL, NOR 10,33      
2   Amanda Fridberg -02 IF Göta 10,29      
3   Tilda Bergström -02 IFK Sunne 8,19      
4   Petra Bäckström -02 Säffle FIK 7,56      
5   Ida lindalh -02 KFUM Arvika 7,33      
6   Minna Qvarnström -02 Kils AIK 6,17      
7   Linnea Jonsson -02 Kils AIK 5,65      
8   Alva Länk -02 Kils AIK 5,19      
               

 

 
Alva Länk
Amanda Fridberg
Minna Qvarnström
Vibeke Engen
Petra Bäckström
Ida lindalh
Linnea Jonsson
Tilda Bergström
 470   452   399   456   437   519
1017   984  1029   974   979  1003
 617   489   460   551   574   485
1013  1032  1010  1033   -     - 
 738   732   698   756   707   713
 733   637   x     720   680   727
 493   530   479   530   509   565
 819   807   x     x     x     - 

    F10 60 M  HEAT 1  Vind -0,2  

1   Alice Millén -03 Sälens IF 10,08   Final  
2   Lovisa Åström -03 KFUM Arvika 10,14      
3   Cornelia Kennerstad -03 Kils AIK 10,66      
4   Nellie Björklund -03 Ransäters AIS 10,90      
5   Clara Sörebro -03 IFK Kristinehamn 10,96      
               


    F10 60 M  HEAT 2  Vind -0,8  

1   Felicia Back -03 SK Bore 9,98   Final  
2   Nora Olsson -03 IFK Sunne 10,11   Final  
3   Amanda Törnkvist -03 Ransäters AIS 10,68      
4   Klara Hermansson -03 IK Vikings FIK 11,08      
5   Sandra Larsson -03 Kils AIK 11,88      
6   Julia Jonsson -03 Kils AIK 12,53      
               


    F10 60 M  HEAT 3  Vind -1,0  

1   Ebba Vulcan -03 Säffle FIK 9,25   Final  
2   Tuva Wikman -03 KFUM Arvika 9,89   Final  
3   Tess Nilsson -03 Ransäters AIS 10,01   Final  
4   Anna-Clara Bengtsson -03 IF Göta 11,24      
5   Moa Nordling -03 KFUM Arvika 11,45      
               


    F10 60 M  FINAL  Vind +1,3  

1   Ebba Vulcan -03 Säffle FIK 9,23      
2   Tess Nilsson -03 Ransäters AIS 9,70      
3   Tuva Wikman -03 KFUM Arvika 9,80      
4   Alice Millén -03 Sälens IF 9,84      
5   Felicia Back -03 SK Bore 9,85      
6   Nora Olsson -03 IFK Sunne 10,02      
               


    F10 400 M      

1   Tuva Wikman -03 KFUM Arvika 1.21,78      
2   Tess Nilsson -03 Ransäters AIS 1.24,99      
3   Alice Millén -03 Sälens IF 1.25,91      
4   Lovisa Åström -03 KFUM Arvika 1.26,40      
5   Amanda Törnkvist -03 Ransäters AIS 1.31,02      
6   Klara Hermansson -03 IK Vikings FIK 1.35,21      
7   Anna-Clara Bengtsson -03 IF Göta 1.43,79      
8   Julia Jonsson -03 Kils AIK 2.02,25      
               


    F10 HÖJD      

1   Cornelia Kennerstad -03 Kils AIK 1,10      
2   Tess Nilsson -03 Ransäters AIS 1,05      
2   Tuva Wikman -03 KFUM Arvika 1,05      
4   Julia Jonsson -03 Kils AIK 1,05      
5   Amanda Törnkvist -03 Ransäters AIS 1,00      
6   Nellie Björklund -03 Ransäters AIS 1,00      
6   Klara Hermansson -03 IK Vikings FIK 1,00      
8   Anna-Clara Bengtsson -03 IF Göta 1,00      
9   Sandra Larsson -03 Kils AIK 0,90      
9   Maria Grenegård -03 IF Göta 0,90      
               

 

 
Sandra Larsson
Tess Nilsson
Cornelia Kennerstad
Amanda Törnkvist
Tuva Wikman
Anna-Clara Bengtsson
Maria Grenegård
Nellie Björklund
Julia Jonsson
Klara Hermansson
80  85  90  95  100 105 110 113
o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
        o   o   o   o   o   - 
o   o   o   o   xo  xxx
    o   o   o   o   o   xxx
o   xo  o   xxo xxo xxx
o   o   o   xxx
            o   xxo xxx
        o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxo

    F10 LÄNGD ZON      

1   Tuva Wikman -03 KFUM Arvika 3,76      
2   Cornelia Kennerstad -03 Kils AIK 3,54      
3   Nora Olsson -03 IFK Sunne 3,52      
4   Ebba Vulcan -03 Säffle FIK 3,47      
5   Tess Nilsson -03 Ransäters AIS 3,38      
6   Alice Millén -03 Sälens IF 3,20      
7   Amanda Törnkvist -03 Ransäters AIS 3,14      
8   Nellie Björklund -03 Ransäters AIS 3,12      
9   Felicia Back -03 SK Bore 3,02      
10   Anna-Clara Bengtsson -03 IF Göta 3,00      
11   Klara Hermansson -03 IK Vikings FIK 2,87      
12   Clara Sörebro -03 IFK Kristinehamn 2,80      
13   Maria Grenegård -03 IF Göta 2,75      
14   Moa Nordling -03 KFUM Arvika 2,69      
15   Julia Jonsson -03 Kils AIK 2,46      
16   Sandra Larsson -03 Kils AIK 2,40      
               

 

 
Moa Nordling
Tess Nilsson
Amanda Törnkvist
Clara Sörebro
Anna-Clara Bengtsson
Alice Millén
Maria Grenegård
Klara Hermansson
Julia Jonsson
Nellie Björklund
Ebba Vulcan
Nora Olsson
Cornelia Kennerstad
Sandra Larsson
Felicia Back
Tuva Wikman
 269   262   249
 338   336   335   333   323   310
 314   313   310   302   298   314
 280   279   280
 300   291   285
 320   314   288   306   269   312
 275   260   266
 270   247   287
 246   246   229
 312   288   294   297   303   309
 347   x     234   346   347   331
 352   326   178   339   349   334
 344   354   351   343   349   347
 238   240   221
 288   278   302
 374   371   376   371   364   373

    F10 KULA 2,0      

1   Amanda Törnkvist -03 Ransäters AIS 6,15      
2   Felicia Back -03 SK Bore 5,62      
3   Moa Nordling -03 KFUM Arvika 5,61      
4   Tuva Wikman -03 KFUM Arvika 5,60      
5   Maria Grenegård -03 IF Göta 5,36      
6   Nellie Björklund -03 Ransäters AIS 4,83      
7   Cornelia Kennerstad -03 Kils AIK 4,77      
8   Sandra Larsson -03 Kils AIK 4,25      
9   Klara Hermansson -03 IK Vikings FIK 4,13      
10   Julia Jonsson -03 Kils AIK 3,78      
11   Anna-Clara Bengtsson -03 IF Göta 3,67      
               

 

 
Moa Nordling
Sandra Larsson
Anna-Clara Bengtsson
Nellie Björklund
Felicia Back
Amanda Törnkvist
Julia Jonsson
Tuva Wikman
Klara Hermansson
Maria Grenegård
Cornelia Kennerstad
 521   555   515   510   561   496
 385   424   418   417   418   425
 335   308   367
 474   462   471   445   444   483
 552   539   531   562   492   557
 534   539   563   534   596   615
 378   309   300
 545   507   524   x     560   548
 374   384   413
 447   536   527   530   491   509
 385   393   460   412   477   391

    F9 60 M  HEAT 1  Vind -0,4  

1   Edda Chin Nygårds -04 IF Linnéa 9,95   Final  
2   Maja Wennerström -04 Ransäters AIS 10,33   Final  
3   Emma Stålhandske -04 IK Vikings FIK 10,56   Final  
4   Tilde Ljungdahl -04 Kils AIK 11,06      
5   Tilde Olsson -04 IFK Sunne 11,45      
               


    F9 60 M  HEAT 2  Vind -0,7  

1   Linnea Nermark -04 IFK Sunne 10,10   Final  
2   Sophie Säwe -04 Kils AIK 10,40   Final  
3   Stina Larsson -04 IK Wilske 10,59      
4   Linnea Hedin -04 SK Bore 10,77      
5   Siri Johansson -04 IFK Kristinehamn 11,89      
               


    F9 60 M  HEAT 3  Vind -0,6  

1   Alexandra Norberg-Eriksson -04 Kils AIK 10,37   Final  
2   Lina Rydén -04 Sälens IF 10,64      
3   Linn Danielsson -04 SK Bore 10,78      
4   Bea Johannesson -04 IFK Sunne 11,11      
5   Emma Lundkvist -04 IFK Sunne 11,85      
6   Denise Bergman -04 Kils AIK 13,17      
               


    F9 60 M  FINAL  Vind +1,3  

1   Edda Chin Nygårds -04 IF Linnéa 9,43      
2   Linnea Nermark -04 IFK Sunne 9,80      
3   Maja Wennerström -04 Ransäters AIS 9,82      
4   Alexandra Norberg-Eriksson -04 Kils AIK 10,03      
5   Sophie Säwe -04 Kils AIK 10,19      
6   Emma Stålhandske -04 IK Vikings FIK 10,31      
               


    F9 400 M      

1   Stina Larsson -04 IK Wilske 1.23,26      
2   Tilde Olsson -04 IFK Sunne 1.26,03      
3   Maja Larsson -04 Kils AIK 1.27,47      
4   Linnea Hedin -04 SK Bore 1.30,27      
5   Lina Rydén -04 Sälens IF 1.32,33      
6   Emma Stålhandske -04 IK Vikings FIK 1.35,48      
7   Sophie Säwe -04 Kils AIK 1.37,19      
8   Maja Wennerström -04 Ransäters AIS 1.39,01      
               


    F9 HÖJD      

1   Stina Larsson -04 IK Wilske 1,12      
2   Alexandra Norberg-Eriksson -04 Kils AIK 1,06      
3   Maja Larsson -04 Kils AIK 1,03      
4   Sophie Säwe -04 Kils AIK 1,00      
5   Lina Rydén -04 Sälens IF 0,95      
6   Emma Stålhandske -04 IK Vikings FIK 0,95      
7   Tilde Olsson -04 IFK Sunne 0,95      
8   Emma Lundkvist -04 IFK Sunne 0,95      
9   Linnea Nermark -04 IFK Sunne 0,85      
10   Denise Bergman -04 Kils AIK 0,80      
    Siri Johansson -04 IFK Kristinehamn 0,00      
               

 

 
Maja Larsson
Linnea Nermark
Sophie Säwe
Lina Rydén
Emma Lundkvist
Alexandra Norberg-E
Denise Bergman
Stina Larsson
Emma Stålhandske
Siri Johansson
Tilde Olsson
70  75  80  85  90  95  100 103 106 109 112 115
o   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxx
        o   o   o   o   o   xxx
        xo  o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxo xxo xxx
        o   o   o   o   xxo xxo xo  xxx
o   o   o   xxx
        o   o   o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
o   o   o   o   o   xo  xxx
xxx
o   o   o   xo  o   xo  xxx

    F9 LÄNGD ZON      2013-07-06

1   Stina Larsson -04 IK Wilske 3,57      
2   Sophie Säwe -04 Kils AIK 3,55      
3   Edda Chin Nygårds -04 IF Linnéa 3,54      
4   Maja Larsson -04 Kils AIK 3,53      
5   Linnea Nermark -04 IFK Sunne 3,45      
6   Alexandra Norberg-Eriksson -04 Kils AIK 3,39      
7   Tilde Olsson -04 IFK Sunne 3,24      
8   Linnea Hedin -04 SK Bore 3,22      
9   Lina Rydén -04 Sälens IF 3,04      
10   Maja Wennerström -04 Ransäters AIS 2,96      
11   Emma Stålhandske -04 IK Vikings FIK 2,95      
12   Linn Danielsson -04 SK Bore 2,94      
13   Alva Hedling -04 KFUM Arvika 2,85      
14   Bea Johannesson -04 IFK Sunne 2,82      
15   Tilde Ljungdahl -04 Kils AIK 2,74      
16   Emma Lundkvist -04 IFK Sunne 2,53      
17   Siri Johansson -04 IFK Kristinehamn 2,47      
18   Denise Bergman -04 Kils AIK 2,25      
               

 

 
Alexandra Norberg-Eriksson
Emma Stålhandske
Tilde Ljungdahl
Maja Larsson
Emma Lundkvist
Sophie Säwe
Linnea Nermark
Linnea Hedin
Siri Johansson
Stina Larsson
Denise Bergman
Tilde Olsson
Maja Wennerström
Bea Johannesson
Alva Hedling
Linn Danielsson
Edda Chin Nygårds
Lina Rydén
 321   336   324   337   339   324
 288   273   295
 262   274   270
 318   338   325   331   353   353
 253     x   252
 329   330     x   310   355   347
 334   336   335   344   332   345
 320   322   303   305   308   305
 242   247   245
 357   334   351   317   347   346
 193   220   225
 306   291   290   314   324   316
 294   296   266
 263   278   282
 285   275   283
 294   286   290
 353   315   334   351   347   354
 299   304   296

    F9 KULA 2,0      

1   Sophie Säwe -04 Kils AIK 5,59      
2   Alva Hedling -04 KFUM Arvika 4,71      
3   Stina Larsson -04 IK Wilske 4,64      
4   Linnea Nermark -04 IFK Sunne 4,62      
5   Denise Bergman -04 Kils AIK 4,45      
6   Bea Johannesson -04 IFK Sunne 4,25      
7   Tilde Ljungdahl -04 Kils AIK 3,96      
8   Emma Stålhandske -04 IK Vikings FIK 3,83      
9   Maja Wennerström -04 Ransäters AIS 3,15      
               

 

 
Bea Johannesson
Tilde Ljungdahl
Stina Larsson
Denise Bergman
Maja Wennerström
Alva Hedling
Emma Stålhandske
Sophie Säwe
Linnea Nermark
 425   x     402   321   x     384
 315   396   303   351   360   361
 353   464   417   373   418   326
 x     445   x     441   x     x 
 257   285   276   307   310   315
 458   458   446   457   425   471
 372   x     374   352   383   374
 559   x     x     534   553   543
 340   421   x     439   445   462

    F8 60 M  HEAT 1  Vind -0,4  

1   Ebba Johannesson -06 IFK Sunne 11,38   Final  
2   Agnes Millén -06 Sälens IF 11,90   Final  
3   Sara Larsson -05 Kils AIK 12,22   Final  
4   Emma Larsson -05 Kils AIK 12,36      
5   Emma Nilsson -05 IFK Sunne 13,15      
               


    F8 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  

1   Edvina Norberg -05 Ransäters AIS 11,13   Final  
2   Liisa Mellerdal -06 KFUM Arvika 11,80   Final  
3   Linnea Karlsson -05 Ransäters AIS 12,01   Final  
4   Edit Laurila -05 KFUM Arvika 12,91      
5   Ellen Lindquist -06 IFK Sunne 13,13      
               


    F8 60 M  FINAL  Vind 0,0  

1   Edvina Norberg -05 Ransäters AIS 10,97      
2   Ebba Johannesson -06 IFK Sunne 11,16      
3   Agnes Millén -06 Sälens IF 11,42      
4   Linnea Karlsson -05 Ransäters AIS 11,71      
5   Liisa Mellerdal -06 KFUM Arvika 12,01      
6   Sara Larsson -05 Kils AIK 12,19      
               


    F8 400 M      

1   Liisa Mellerdal -06 KFUM Arvika 1.36,80      
2   Emma Larsson -05 Kils AIK 1.41,62      
3   Agnes Millén -06 Sälens IF 1.42,30      
4   Edit Laurila -05 KFUM Arvika 1.42,46      
               


    F8 HÖJD      

1   Emma Larsson -05 Kils AIK 0,90      
2   Sara Larsson -05 Kils AIK 0,85      
3   Liisa Mellerdal -06 KFUM Arvika 0,80      
4   Edvina Norberg -05 Ransäters AIS 0,80      
5   Linnea Karlsson -05 Ransäters AIS 0,75      
6   Emma Nilsson -05 IFK Sunne 0,60      
    Ellen Lindquist -06 IFK Sunne 0,00      
               

 

 
Ellen Lindquist
Edvina Norberg
Sara Larsson
Linnea Karlsson
Emma Larsson
Liisa Mellerdal
Emma Nilsson
60  65  70  75  80  85  90  93
x-
o   xo  o   xo  o   xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   xxo xxx
o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
xo  xxx

    F8 LÄNGD ZON      

1   Emma Larsson -05 Kils AIK 2,84      
2   Agnes Millén -06 Sälens IF 2,79      
3   Ebba Johannesson -06 IFK Sunne 2,72      
4   Edvina Norberg -05 Ransäters AIS 2,70      
5   Emma Skoglund -06 IFK Sunne 2,51      
6   Liisa Mellerdal -06 KFUM Arvika 2,46      
7   Sara Larsson -05 Kils AIK 2,45      
8   Linnea Karlsson -05 Ransäters AIS 2,38      
9   Edit Laurila -05 KFUM Arvika 2,12      
10   Emma Nilsson -05 IFK Sunne 1,99      
11   Ellen Lindquist -06 IFK Sunne 1,88      
               

 

 
Liisa Mellerdal
Sara Larsson
Ellen Lindquist
Emma Nilsson
Linnea Karlsson
Agnes Millén
Edit Laurila
Edvina Norberg
Emma Skoglund
Ebba Johannesson
Emma Larsson
 238   218   240   234   246   240
 229   219   205   245   224   244
 188   176   164
 182   180   199
 238   233   233   221   170   190
 268   249   263   258   266   279
 206   212   204
 266   255     x   267   239   270
 222   215   227   234   251   229
 270   263   247   248   272   268
 238   231   258   262   252   284

    F8 KULA 2,0      

1   Agnes Millén -06 Sälens IF 4,29      
2   Emma Larsson -05 Kils AIK 4,09      
3   Edvina Norberg -05 Ransäters AIS 3,82      
4   Linnea Karlsson -05 Ransäters AIS 3,79      
5   Sara Larsson -05 Kils AIK 3,11      
6   Edit Laurila -05 KFUM Arvika 2,88      
7   Ebba Johannesson -06 IFK Sunne 2,83      
               

 

 
Ebba Johannesson
Emma Larsson
Agnes Millén
Sara Larsson
Edvina Norberg
Linnea Karlsson
Edit Laurila
 266   241   245   282   254   283
 341   348   390   409   376   354
 389   429   392   384   418   384
 x     311   261   273   308   296
 335   349   378   340   362   382
 351   327   379   338   352   x 
 x     x     268   261   288   x 

 

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram
Uppdaterad: 2014-06-17 22:17
Skribent: Martin Bergström

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: This is a mailto link

Se all info