Hoppa till sidans innehåll

Invigningstävling 20 september 2003


Resultaten Invigningstävling i Sunne

20 september

P 11 60 m Heat 1
1 Filip Lööv -92 Kils AIK 8,8 Final
2 Daniel Henriksson -93 IFK Sunne 9,4 Final
3 Kalle Jäder Ransäter Ransäter AIS Fri 9,8 Final
4 Linus Weterinen Ransäter AIS Fri 10,0
P 11 60 m Heat 2
1 Mattias Lundqvist -92 IF Göta 8,6 Final
2 Jonas Östlund -92 Ekshärad Friidrott 9,3 Final
3 Anton Henriksson -92 IFK Sunne fri 9,6 Final
4 Johan Källman Ransäter AIS Fri 10,1
5 Oskar Söderberg Ransäter AIS Fri 11,4
P 11 60 m Final
1 Mattias Lundqvist 92 IF Göta 8,6
2 Filip Lööv -92 Kils AIK 9,0
3 Jonas Östlund -92 Ekshärad Friidrott 9,4
4 Daniel Henriksson -93 IFK Sunne fri 9,6
5 Anton Henriksson -92 IFK Sunne fri 9,9
6 Kalle Jäder Ransäter AIS Fri 10,1
P 11 Höjd
1 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 1,35
2 Filip Lööv -92 Kils AIK 1,30
3 Mattias Lundqvist 92 IF Göta 1,25
4 Jonas Östlund -92 Ekshärad Friidrott 1,15
5 Daniel Henriksson -93 IFK Sunne 1,10
6 Johan Källman Ransäter AIS Fri 0,95
7 Oskar Söderberg Ransäter AIS Fri 0,80
P 11 Längd
1 Mattias Lundqvist 92 IF Göta 4,49
2 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 4,36
3 Filip Lööv -92 Kils AIK 4,28
4 Daniel Henriksson -93 IFK Sunne fri 3,90
5 Henrik Jansson -92 IFK Sunne fri 3,83
6 Jonas Östlund -92 Ekshärad Friidrott 3,80
7 Johan Källman Ransäter AIS Fri 3,50
8 Kalle Jäder Ransäter AIS Fri 3,41
9 Linus Weterinen Ransäter AIS Fri 3,13
10 Oskar Söderberg Ransäter AIS Fri 2,70
P 11 Kula
1 Anton Henriksson -92 IFK Sunne fri 8,30
2 Linus Weterinen Ransäter AIS Fri 7,05
3 Daniel Henriksson -93 IFK Sunne fri 7,05
4 Filip Lööv -92 Kils AIK 6,74
5 Oskar Söderberg Ransäter AIS Fri 6,17
P 9 60 m Heat 1
1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika 8,8 Final
2 Anton Westlund -94 Kils Aik fri 9,3 Final
3 Robin Thörnkvist -95 IFK Sunne fri 10,1 Final
4 Albin Jönsson -94 IK Viking 10,1
P 9 60 m Heat 2
1 Linus Carlvik -94 IFK Sunne fri 9,6 9,6 Final
2 Alexander Andersson Munkfors 9,8 Final
3 Fredrik Jansson -95 IFK Sunne fri 10,1 Final
4 Andreas Persson -94 IK Viking 10,5
5 Johan Skoglund -94 Kils Aik fri 10,7
P 9 60 m Final
1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika 9,0
2 Anton Westlund -94 Kils Aik fri 9,4
3 Linus Carlvik -94 IFK Sunne fri 9,7
4 Alexander Andersson Munkfors 9,8
5 Robin Thörnkvist -95 IFK Sunne fri 10,3
6 Fredrik Jansson -95 IFK Sunne fri 10,3
P 9 Höjd
1 Anton Westlund -94 Kils Aik fri 1,10
2 Robin Thörnkvist -95 IFK Sunne fri 1,00
3 Andreas Persson -94 IK Viking 1,00
4 Johan Skoglund -94 Kils Aik fri 0,95
5 Albin Jönsson -94 IK Viking 0,90
P 9 Längd
1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika 4,21
2 Anton Westlund -94 Kils Aik fri 4,18
3 Linus Carlvik -94 IFK Sunne fri 3,32
4 Johan Skoglund -94 Kils Aik fri 3,24
5 Albin Jönsson -94 IK Viking 3,21
6 Fredrik Jansson -95 IFK Sunne fri 3,18
7 Robin Thörnkvist -95 IFK Sunne fri 3,04
8 Alexander Andersson Munkfors 2,96
9 Andreas Persson -94 IK Viking 2,94
10 Johan Olsson -94 IFK Likenäs 2,82
P 9 Kula
1 Anton Westlund -94 Kils Aik fri 6,59
2 Linus Carlvik -94 IFK Sunne fri 5,93
3 Johan Skoglund -94 Kils Aik fri 5,36
4 Robin Thörnkvist -95 IFK Sunne fri 5,04
5 Johan Olsson -94 IFK Likenäs 4,93
6 Andreas Persson -94 IK Viking 4,41
7 Anton Källman Ransäter AIS Fri 2,95
P 7 60 m
1 Oskar Warg -96 KFUM Arvika Fri 10,4
2 Wille Nilsson -96 IFK Sunne fri 11,7
3 Jonas Rådström -96 IFK Sunne fri 12,0
P 7 Höjd
1 Oskar Warg -96 KFUM Arvika Fri 1,00
2 Wille Nilsson -96 IFK Sunne fri 0,85
3 Jonas Rådström -96 IFK Sunne fri 0,80
P 7 Längd
1 Oskar Warg -96 KFUM Arvika Fri 3,07
2 Wille Nilsson -96 IFK Sunne fri 2,31
3 Jonas Rådström -96 IFK Sunne fri 2,10
P 7 Kula
1 Oskar Warg -96 KFUM Arvika Fri 5,59
2 Wille Nilsson -96 IFK Sunne fri 3,37
3 Jonas Rådström -96 IFK Sunne fri 2,62
F 13 80 m
1 Mia Axelsson -90 IFK Kristinehamn 10,6
2 Matilda Eriksson -90 Karlskoga fri 11,3
3 Veronica Nilsson -90 IFK Sunne fri 11,4
4 Sofie Jansson -90 IFK Sunne fri 11,5
5 Caroline Hermansson -90 Karlskoga fri 11,6
6 Therese Gustavsson -90 IFK Sunne fri 12,0
F 13 Höjd
1 Therese Gustavsson -90 IFK Sunne fri 1,30
2 Veronica Nilsson -90 IFK Sunne fri 1,25
3 Hanna Pettersson -91 IFK Sunne fri 1,25
F 13 Längd
1 Mia Axelsson -90 IFK Kristinehamn 4,86
2 Caroline Hermansson -90 Karlskoga fri 4,36
3 Therese Gustavsson -90 IFK Sunne fri 4,30
4 Matilda Eriksson -90 Karlskoga fri 4,25
5 Veronica Nilsson -90 IFK Sunne fri 4,09
6 Sofie Jansson -90 IFK Sunne fri 3,96
7 Emelie Bergh IFK Sunne fri 3,45
F 13 Kula
1 Mia Axelsson -90 IFK Kristinehamn 9,52
2 Caroline Hermansson -90 Karlskoga fri 9,17
3 Veronica Nilsson -90 IFK Sunne fri 9,03
4 Therese Gustavsson -90 IFK Sunne fri 8,78
5 Matilda Eriksson -90 Karlskoga fri 8,14
6 Emelie Bergh IFK Sunne fri 7,50
F 11 60 m Heat 1
1 Erica Fredriksson -93 IFK Sunne fri 8,9 Final
2 Maja Pettersson -93 IFK Sunne fri 9,3 Final
3 Amanda Axelsson -92 IFK Likenäs 9,4
4 Malin Bengtsson -92 IFK Likenäs 9,9
5 Evelin Nilsson Ransäter AIS Fri 10,2
F 11 60 m Heat 2
1 Ida Thorin -92 Kils AIK 8,5 Final
2 Anna Oskarsson -92 IK Viking 9,4
3 Sofia Strömberg Ransäter AIS Fri 9,4
4 Ida Hansen -93 KFUM Arvika Fri 9,6
5 Amanda Walejos Ransäter AIS Fri 9,7
6 Rebeca Mardal -93 KFUM Arvika Fri 10,1
F 11 60 m Heat 3
1 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 8,8 Final
2 Mikaela Persson -92 IFK Likenäs 9,0 Final
3 Linn Nilsson -93 IFK Sunne fri 9,1 Final
4 Anna Herrlin 10,7
5 Hanna Lindqvist Ransäter AIS Fri 10,7
F 11 60 m Final
1 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 8,7
2 Ida Thorin -92 Kils AIK 8,7
3 Linn Nilsson -93 IFK Sunne fri 9,3
4 Mikaela Persson -92 IFK Likenäs 9,4
5 Erica Fredriksson -93 IFK Sunne fri 9,4
6 Maja Pettersson -93 IFK Sunne fri 9,7
F 11 Höjd
1 Anna Oskarsson -92 IK Viking 1,20
2 Amanda Axelsson -92 IFK Likenäs 1,20
3 Erica Fredriksson -93 IFK Sunne fri 1,20
4 Ida Hansen -93 KFUM Arvika Fri 1,15
5 Mikaela Persson -92 IFK Likenäs 1,15
6 Malin Bengtsson -92 IFK Likenäs 1,15
7 Lisa Eriksson -92 IFK Sunne fri 1,10
7 Amanda Walejos Ransäter AIS Fri 1,10
9 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 1,10
10 Maja Pettersson -93 IFK Sunne fri 1,10
11 Sofia Strömberg Ransäter AIS Fri 1,00
11 Linn Nilsson -93 IFK Sunne fri 1,00
13 Hanna Lindqvist Ransäter AIS Fri 1,00
14 Ida Thorin -92 Kils AIK 1,00
15 Rebeca Mardal -93 KFUM Arvika Fri 0,90
16 Evelin Nilsson Ransäter AIS Fri 0,85
F 11 Längd
1 Ida Thorin -92 Kils AIK 3,71
2 Linn Nilsson -93 IFK Sunne fri 3,68
3 Erica Fredriksson -93 IFK Sunne fri 3,67
4 Ida Hansen -93 KFUM Arvika Fri 3,66
5 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 3,65
6 Anna Oskarsson -92 IK Viking 3,64
7 Amanda Axelsson -92 IFK Likenäs 3,58
8 Maja Pettersson -93 I IFK Sunne fri 3,53
9 Sofia Strömberg Ransäter AIS Fri 3,52
10 Lisa Eriksson -92 IFK Sunne fri 3,49
11 Mikaela Persson -92 IFK Likenäs 3,40
12 Amanda Walejos Ransäter AIS Fri 3,32
13 Malin Bengtsson -92 IFK Likenäs 3,23
14 Anna Herrlin Ransäter AIS Fri 2,93
15 Evelin Nilsson Ransäter AIS Fri 2,92
16 Beatrice Svensson Ransäter AIS Fri 2,87
17 Hanna Lindqvist Ransäter AIS Fri 2,81
18 Rebeca Mardal -93 KFUM Arvika Fri 2,80
F 11 Kula
1 Erica Fredriksson -93 IFK Sunne fri 6,99
2 Lisa Eriksson -92 IFK Sunne fri 6,76
3 Amanda Axelsson -92 IFK Likenäs 6,47
4 Maja Pettersson -93 IFK Sunne fri 6,45
5 Mikaela Persson -92 IFK Likenäs 5,88
6 Malin Bengtsson -92 IFK Likenäs 5,84
7 Anna Oskarsson -92 IK Viking 5,77
8 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 5,65
9 Ida Thorin -92 Kils AIK 5,62
10 Rebeca Mardal -93 KFUM Arvika Fri 5,34
11 Sofie Strömberg Ransäter AIS Fri 5,19
12 Beatrice Svensson Ransäter AIS Fri 4,78
13 Linn Nilsson -93 IFK Sunne fri 4,63
14 Anna Herrlin Ransäter AIS Fri 4,54
15 Amanda Walejos Ransäter AIS Fri 4,47
16 Hanna Lindqvist Ransäter AIS Fri 4,36
17 Evelin Nilsson Ransäter AIS Fri 4,06
F 9 60 m Heat 1
1 Ida Bolin Andersson -94 Ransäter AIS Fri 9,5 Final
2 Andrea Holm -95 IFK Sunne fri 10,1 Final
3 Silje Rådström -95 IFK Sunne fri 10,2
4 Karolina Henriksson -94 IFK Sunne fri 10,6
5 Erika Axelsson -94 IFK Likenäs 11,2
F 9 60 m Heat 2
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 9,5 Final
2 Linnea Andersson -94 Kils AIK 9,6 Final
3 Hanna Johansson -94 IFK Sunne fri 10,3
4 Alexandra Jansson -95 IFK Sunne fri 10,5
5 Maja Bengtsson -94 IFK Likenäs 10,9
F 9 60 m Heat 3
1 Emely Remnér -94 IFK Sunne fri 9,6 Final
2 Susanne Schussler -95 IFK Sunne fri 9,7 Final
3 Malin Nilsson Munkfors 10,2
4 Johanna Bergh -94 IFK Sunne fri 10,3
F 9 60 m Final
1 Ida Bolin Andersson -94 Ransäter AIS Fri 9,1
2 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 9,5
3 Emely Remnér -94 IFK Sunne fri 9,8
4 Susanne Schussler -95 IFK Sunne fri 10,0
5 Karolina Henriksson-94 IFK Sunne fri 10,1
6 Andrea Holm -95 A IFK Sunne fri 10,2
7 Linnea Andersson -94 Kils AIK 10,3
F 9 Höjd
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 1,15
2 Ida Bolin Andersson -94 Ransäter AIS Fri 1,10
3 Hanna Johansson -94 IFK Sunne fri 1,00
4 Johanna Bergh -94 IFK Sunne fri 0,95
5 Erika Axelsson -94 IFK Likenäs 0,90
5 Emely Remnér -94 IFK Sunne fri 0,90
5 Susanne Schussler -95 IFK Sunne fri 0,90
8 Greta Nyström -95 IFK Sunne fri 0,90
9 Andrea Holm -95 IFK Sunne fri 0,85
10 Silje Rådström -95 IFK Sunne fri 0,85
F 9 Längd
1 Emely Remnér -94 IFK Sunne fri 3,49
2 Ida Bolin Andersson -94 Ransäter AIS Fri 3,43
3 Susanne Schussler -95 IFK Sunne fri 3,12
4 Karolina Henriksson -94 IFK Sunne fri 3,09
5 Hanna Johansson -94 IFK Sunne fri 3,08
6 Johanna Bergh -94 IFK Sunne fri 3,04
7 Andrea Holm -95 IFK Sunne fri 3,02
8 Linnea Andersson -94 Kils AIK 3,01
9 Maja Bengtsson -94 IFK Likenäs 2,90
10 Silje Rådström -95 IFK Sunne fri 2,89
11 Erika Axelsson -94 IFK Likenäs 2,81
12 Malin Nilsson SK Glid 2,73
13 Ebba Bergkvist -95 IFK Sunne fri 2,72
14 Greta Nyström -95 IFK Sunne fri 2,71
15 Alexandra Jansson -95 IFK Sunne fri 2,63
F 9 Kula
1 Johanna Bergh -94 IFK Sunne fri 6,03
2 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 5,24
3 Ebba Bergkvist -95 IFK Sunne fri 4,72
4 Ida Bolin Andersson -94 Ransäter AIS Fri 4,50
5 Hanna Johansson -94 IFK Sunne fri 4,46
6 Susanne Schussler -95 IFK Sunne fri 4,44
7 Erika Axelsson -94 IFK Likenäs 4,42
8 Emely Remnér -94 IFK Sunne fri 4,13
9 Andrea Holm -95 IFK Sunne fri 4,06
10 Maja Bengtsson -94 IFK Likenäs 4,04
11 Silje Rådström -95 IFK Sunne fri 3,90
12 Malin Nilsson SK Glid 3,52
F 7 60 m
1 Martina Thörnkvist -96 IFK Sunne fri 11,2
2 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 11,4
3 Frida Persson -96 IK Viking 11,9
F 7 Höjd
1 Frida Persson -96 IK Viking 0,90
F 7 Längd
1 Frida Persson -96 IK Viking 2,46
2 Martina Thörnkvist -96 IFK Sunne fri 2,40
3 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 2,30
F 7 Kula
1 Martina Thörnkvist -96 IFK Sunne fri 3,52
2 Frida Persson -96 IK Viking 3,33
Stafett F/P 9
1 IFK Sunnne lag 1 68,1
2 IFK Sunnne lag 2 70,2
Stafett F/P 11
1 Kil/Göta 58,9
2 IFK Sunne fri 62,6
3 KFUM Arvika Fri 69,0
Uppdaterad: 03 APR 2010 15:42 Skribent: Mats Svärdsen

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: This is a mailto link

Se all info