Hoppa till sidans innehåll

22 maj, 2005 - Värmlandsserien, Hagfors


                             
  Resultat från IK Vikings ungdomsspel 2005-05-22  
       
    P 14  100 M HEAT 1    
  1 Calle Wramstedt -91 IF Göta 12,8m Final    
  2 Niklas Hedlund -91 IFK Kristinehamn 13,4m Final    
  3 Jesper Vestlund -91 Kils AIK 13,4m Final    
  4 Johan Lindell -91 IFK Kristinehamn 14,5m    
  5 Christopher Gördén -91 IFK Kristinehamn 14,7m    
  6 Pontus Strand -91 Filipstads FIK 14,9m    
     
    P 14  100 M HEAT 2      
  1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK 12,1m Final    
  2 Johan Miller -91 IF Göta 13,9m Final    
  3 Hugo Moberg -91 IFK Kristinehamn 14,3m Final    
  4 Adam Högblom -91 IFK Kristinehamn 16,0m    
  - Johan Olsson -91 Kils AIK Struken    
           
    P 14  100 M FINAL    
  1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK 12,1m    
  2 Calle Wramstedt -91 IF Göta 12,8m    
  3 Niklas Hedlund -91 IFK Kristinehamn 13,2m    
  4 Jesper Vestlund -91 Kils AIK 13,2m    
  5 Johan Miller -91 IF Göta 14,0m    
  6 Hugo Moberg -91 IFK Kristinehamn 14,4m    
 
    P 14  800 M        
  1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK 2.31,7m    
  2 Jesper Vestlund -91 Kils AIK 2.34,3m    
  3 Niklas Hedlund -91 IFK Kristinehamn 2.36,6m    
  4 Johan Miller -91 IF Göta 2.39,7m    
  5 Hugo Moberg -91 IFK Kristinehamn 2.50,9m    
  6 Johan Lindell -91 IFK Kristinehamn 2.54,0m    
  7 Christopher Gördén -91 IFK Kristinehamn 2.59,2m    
  8 Pontus Strand -91 Filipstads FIK 3.16,5m    
  9 Adam Högblom -91 IFK Kristinehamn 3.17,3m    
  - Johan Olsson -91 Kils AIK Struken    
 
    P 14  LÄNGD        
  1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK 5,66      
  2 Johan Miller -91 IF Göta 4,72      
  3 Johan Lindell -91 IFK Kristinehamn 4,67      
  4 Jesper Vestlund -91 Kils AIK 4,50      
  5 Hugo Moberg -91 IFK Kristinehamn 4,38      
  6 Christopher Gördén -91 IFK Kristinehamn 4,32      
  7 Niklas Hedlund -91 IFK Kristinehamn 4,22      
  8 Adam Högblom -91 IFK Kristinehamn 4,10      
 
    P 14  SPJUT 600        
  1 Pontus Strand -91 Filipstads FIK 34,52    
  2 Christopher Gördén -91 IFK Kristinehamn 31,94    
  3 Hugo Moberg -91 IFK Kristinehamn 31,60    
  4 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK 30,77    
  5 Johan Lindell -91 IFK Kristinehamn 19,76    
  6 Markus Wennlund -91 Filipstads FIK 17,48    
  7 Niklas Hedlund -91 IFK Kristinehamn 16,64    
  8 Adam Högblom -91 IFK Kristinehamn 10,48    
 
    P/F14  4x100 M HEAT 1    
  1   IF Göta 2 57,2m    
  2   Filipstads FIK 1 57,7m    
  3   IF Göta 3 59,2m    
  4   IFK Kristinehamn 3 1.01,1m    
     
    P/F14  4x100 M HEAT 2    
  1   Kils AIK 53,7m    
  2   IFK Kristinehamn 1 54,1m    
  3   IF Göta 1 56,2m    
  4   IFK Kristinehamn 2 58,1m    
  5   Filipstads FIK 2 1.03,8m    
           
    P/F14  4x100 M SAMLAD LISTA    
     
  1 Kils AIK   53,7m    
    Jesper Vestlund, Filip Lööv, Jennifer Ekström, Fredrik Karlsson      
  2 IFK Kristinehamn lag 1   54,1m    
    Niklas Hedlund, Therese Linde, Erika Andersson, Mia Axelsson      
  3 IF Göta lag 1   56,2m    
    Johan Miller, Malin Brattström, Linnea Martinsson, Kalle Wremstedt     
  4 IF Göta lag 2   57,2m    
    Albin axelsson, Anton Thinfors, Caroline Sandsjoe, Karin Norberg    
  5 Filipstads FIK lag 1   57,7m    
    Niklas Strand, Sara Eklund, Karin Bergqvist, Jim Andersson      
  6 IFK Kristinehamn lag 2   58,1m    
    Johanna Östman, Sandra Aalto, Hugo Moberg, Johan Lindell      
  7 IF Göta lag 3   59,2m    
    Andreas Karlsson, Matilda Ehne, Jessica Gottmarsson, Sandra Sätherberg    
  8 IFK Kristinehamn lag 3   1.01,1m    
    Totte Gördén, Matilda Hildingsson, Mikael Simonsen, Catrin Gustavsson    
  9 Filipstads FIK lag 2   1.03,8m    
    Pontus Strand, Maria Wennlund, Andreas Persson, Alexandra Davidsson    
 
    P 13  80 M HEAT 1    
  1 Filip Lööv -92 Kils AIK 10,9m Final    
  2 Anton Thimifors -92 IF Göta 10,9m Final    
  3 Niklas Strand -92 Filipstads FIK 11,3m Final    
  4 Albin Axelsson -92 IF Göta 11,5m    
  5 Mickael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 11,9m    
     
     
    P 13  80 M HEAT 2      
           
  1 Robert Filipsson -92 Karlskoga FIF 10,7m Final    
  2 Jim Andersson -92 Filipstads FIK 10,8m Final    
  3 Oskar Jansson -92 IFK Sunne 10,8m Final    
  4 Andreas Karlsson -92 IF Göta 11,8m    
  5 Andreas Persson -92 Filipstads FIK 12,2m    
     
    P 13  80 M FINAL    
           
  1 Robert Filipsson -92 Karlskoga FIF 10,4m    
  2 Jim Andersson -92 Filipstads FIK 10,8m    
  3 Oskar Jansson -92 IFK Sunne 10,8m    
  4 Filip Lööv -92 Kils AIK 11,1m    
  5 Anton Thimifors -92 IF Göta 11,2m    
  6 Niklas Strand -92 Filipstads FIK 11,6m    
 
    P 13  600 M        
  1 Albin Axelsson -92 IF Göta 1.53,0m    
  2 Filip Lööv -92 Kils AIK 1.56,3m    
  3 Andreas Karlsson -92 IF Göta 1.57,7m    
  4 Mickael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 2.02,3m    
  5 Niklas Strand -92 Filipstads FIK 2.15,7m    
  6 Andreas Persson -92 Filipstads FIK 2.16,4m    
 
    P 13  LÄNGD ZON        
  1 Oskar Jansson -92 IFK Sunne 5,22      
  2 Filip Lööv -92 Kils AIK 5,10      
  3 Niklas Strand -92 Filipstads FIK 4,82      
  4 Anton Thimifors -92 IF Göta 4,54      
  5 Robert Filipsson -92 Karlskoga FIF 4,48      
  6 Mickael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 4,27      
  7 Albin Axelsson -92 IF Göta 4,15      
  8 Andreas Persson -92 Filipstads FIK 3,66      
 
    P 13  SPJUT 400        
  1 Victor Maschel -92 SK Bore 37,74    
  2 Albin Axelsson -92 IF Göta 33,24    
  3 Mickael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 31,99    
  4 Filip Lööv -92 Kils AIK 28,43    
  5 Anton Thimifors -92 IF Göta 26,30    
  6 Jim Andersson -92 Filipstads FIK 25,36    
    Niklas Strand -92 Filipstads FIK Struken    
 
    P 12  80 M HEAT 1    
  1 Mario Poggel -93 Kils AIK 11,9m Final    
  2 Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 11,9m Final    
  3 Magnus Olsson -93 IF Göta 12,2m    
  4 Daniel Olsson -93 IF Göta 13,4m    
     
    P 12  80 M HEAT 2      
  1 Sven Visser -93 SK Bore 11,6m Final    
  2 Sebastian Hellgren -93 IF Göta 12,3m    
  3 Christoffer Löved -93 Kils AIK 13,4m    
  4 Johan Eng -93 IK Vikings FIK 16,2m    
  - Jesper Weslien -93 IF Göta Struken    
     
    P 12  80 M HEAT 3      
  1 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 11,1m Final    
  2 Jesper Alfreus -93 IF Göta 11,5m Final    
  3 Anders Nilsson -93 KFUM Arvika 11,6m Final    
  4 Johan Kjellman -93 Ransäters AIS 13,5m    
  - Tim Maalsnes -93 IF Göta Struken    
     
    P 12  80 M HEAT 4    
  1 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 12,1m    
  2 Mattias Gustavsson -93 IFK Kristinehamn 12,5m    
  3 Johannes Persson -93 IF Göta 13,1m    
  4 Amir Moenen -93 IF Göta 13,3m    
  5 Fredrik Norström -93 IFK Likenäs 14,1m    
           
    P 12  80 M FINAL    
  1 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 11,2m    
  2 Jesper Alfreus -93 IF Göta 11,4m    
  3 Anders Nilsson -93 KFUM Arvika 11,4m    
  4 Sven Visser -93 SK Bore 11,8m    
  5 Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 12,0m    
  6 Mario Poggel -93 Kils AIK 12,2m    
 
    P 12  600 M HEAT 1      
  1 Jesper Alfreus -93 IF Göta 1.55,6m    
  2 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 1.55,8m    
  3 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 1.56,2m    
  4 Mattias Gustavsson -93 IFK Kristinehamn 2.08,2m    
  5 Mario Poggel -93 Kils AIK 2.08,8m    
  6 Christoffer Löved -93 Kils AIK 2.10,4m    
  - Tim Maalsnes -93 IF Göta Struken    
  - Sebastian Hellgren -93 IF Göta Struken    
     
    P 12  600 M HEAT 2    
  1 Lukas Nilsson-Hallqvist -93 IF Göta 2.00,6m    
  2 Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 2.00,8m    
  3 Magnus Olsson -93 IF Göta 2.12,7m    
  4 Johannes Persson -93 IF Göta 2.17,5m    
  5 Johan Eng -93 IK Vikings FIK 3.01,4m    
  - Anders Nilsson -93 KFUM Arvika Struken    
  - Daniel Olsson -93 IF Göta Struken    
  - Jesper Weslien -93 IF Göta Struken    
           
    P 12  600 M SAMLAD LISTA      
  1 Jesper Alfreus -93 IF Göta 1.55,6m    
  2 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 1.55,8m    
  3 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 1.56,2m    
  4 Lukas Nilsson-Hallqvist -93 IF Göta 2.00,6m    
  5 Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 2.00,8m    
  6 Mattias Gustavsson -93 IFK Kristinehamn 2.08,2m    
  7 Mario Poggel -93 Kils AIK 2.08,8m    
  8 Christoffer Löved -93 Kils AIK 2.10,4m    
  9 Magnus Olsson -93 IF Göta 2.12,7m    
  10 Johannes Persson -93 IF Göta 2.17,5m    
  11 Johan Eng -93 IK Vikings FIK 3.01,4m    
  - Tim Maalsnes -93 IF Göta Struken    
  - Sebastian Hellgren -93 IF Göta Struken    
  - Anders Nilsson -93 KFUM Arvika Struken    
  - Daniel Olsson -93 IF Göta Struken    
  - Jesper Weslien -93 IF Göta Struken    
 
    P 12  LÄNGD ZON        
  1 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 4,60      
  2 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 4,56      
  3 Anders Nilsson -93 KFUM Arvika 4,44      
  4 Jesper Alfreus -93 IF Göta 4,38      
  5 Sven Visser -93 SK Bore 4,24      
  6 Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 4,10      
  7 Sebastian Hellgren -93 IF Göta 4,07      
  8 Mattias Gustavsson -93 IFK Kristinehamn 4,01      
  9 Johannes Persson -93 IF Göta 3,76 3,75    
  10 Mario Poggel -93 Kils AIK 3,76 3,72    
  11 Lukas Nilsson-Hallqvist -93 IF Göta 3,68      
  12 Magnus Olsson -93 IF Göta 3,60      
  13 Daniel Olsson -93 IF Göta 3,50      
  14 Fredrik Norström -93 IFK Likenäs 3,48      
  15 Johan Kjellman -93 Ransäters AIS 3,38      
  16 Christoffer Löved -93 Kils AIK 3,32      
  17 Amir Moenen -93 IF Göta 3,24      
  18 Johan Eng -93 IK Vikings FIK 2,70      
 
    P 12  SPJUT 400        
  1 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 30,73    
  2 Sebastian Thörngren -93 SK Bore 30,09    
  3 Mattias Gustavsson -93 IFK Kristinehamn 26,59    
  4 Lukas Nilsson-Hallqvist -93 IF Göta 26,50    
  5 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 25,72    
  6 Sebastian Hellgren -93 IF Göta 24,38    
  7 Jesper Alfreus -93 IF Göta 24,36    
  8 Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 24,29    
  9 Johannes Persson -93 IF Göta 21,85    
  10 Magnus Olsson -93 IF Göta 17,94    
  11 Amir Moenen -93 IF Göta 17,04    
  12 Johan Eng -93 IK Vikings FIK 8,81    
 
    P/F 12  4x100 M HEAT 1    
  1   IF Göta 59,0m    
  2   IFK Kristinehamn 1 1.07,5m    
  3   IK Vikings FIK 1.07,7m    
  4   Filipstads FIK 1.07,9m    
     
    P 12  4x100 M HEAT 2    
           
  1   IFK Kristinehamn 2 58,3m    
  3   IFK Likenäs 1.16,5m    
  2   Kils AIK 1.03,0m    
           
    P/F 12  4x100 M SAMLAD LISTA      
           
  1 IFK Kristinehamn lag 2   58,3m    
    Josefin Ekberg, Johanna Östman, Caroline Andersson, Pontus Friberg    
  2 IF Göta   59,0m    
    Viktor Borg, Lydia Martinsson, Jesper Alfreus, Ida Jansson      
  3 Kils AIK   1.03,0m    
    Stephanie Poggel, Anton Nilsson, Emma Olsson, Hanna Hermansson    
  4 IFK Kristinehamn lag 1   1.07,5m    
    Casper Lindberg, Malin Linder, Gustav Glaadh, Mattias Gustavsson    
  5 IK Vikings FIK   1.07,7m    
    Elin Nilsson, Kristin Dahlin-Hedqvist, Johanna Tronnler, Andreas Persson    
  6 Filipstads FIK   1.07,9m    
    Pierre Strand, Henrik Persson, Daniel Sjöberg, Fanny Dahlgren      
  7 IFK Likenäs   1.16,5m    
    Caroline Olsson, Erika Axelsson, Maja Bengtsson, Viktoria Adolfsson    
 
    P 11  60 M HEAT 1    
  1 Viktor Borg -94 IF Göta 9,2m Final    
  2 Eric Stenemo -94 Säffle FIK 9,7m    
  3 Johan Askmar -94 IF Göta 9,9m    
  4 Albin Jönsson -94 IK Vikings FIK 10,0m    
  5 Erik Fenger Kroog -94 SK Bore 10,0m    
  6 Daniel Sjöberg -94 Filipstads FIK 10,3m    
           
    P 11  60 M HEAT 2      
  1 Simon Ezra -94 KFUM Arvika 9,0m Final    
  2 Fredrik Finstad -94 Ekshärad FI 9,0m Final    
  3 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 9,4m Final    
  4 Gustaf Glaadh -94 IFK Kristinehamn 9,6m Final    
  5 Carl Sjöstedt -94 IF Göta 9,7m  
  6 Anton Nilsson -94 Kils AIK 10,3m    
     
    P 11  60 M HEAT 3      
  1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika 8,9m Final    
  2 Andreas Persson -94 IK Vikings FIK 10,6m    
  3 Hampus Andersson -94 IF Göta 10,8m    
  4 Henrik Persson -94 Filipstads FIK 11,5m    
  - Daniel Berdén -94 IF Göta Struken    
  - Olof Guldbrandson -94 Kils AIK Struken    
     
    P 11  60 M FINAL    
  1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika 8,9m    
  2 Fredrik Finstad -94 Ekshärad FI 8,9m    
  3 Viktor Borg -94 IF Göta 9,0m    
  4 Simon Ezra -94 KFUM Arvika 9,2m    
  5 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 9,7m    
  6 Gustaf Glaadh -94 IFK Kristinehamn 9,9m    
 
    P 11  600 M HEAT 1      
  1 Billy Dahlgren -94 Filipstads FIK 2.04,4m    
  2 Simon Ezra -94 KFUM Arvika 2.05,4m    
  3 Daniel Sjöberg -94 Filipstads FIK 2.07,3m    
  4 Anton Nilsson -94 Kils AIK 2.07,9m    
  5 Carl Sjöstedt -94 IF Göta 2.08,6m    
  6 Albin Jönsson -94 IK Vikings FIK 2.16,5m    
  7 Andreas Persson -94 IK Vikings FIK 2.26,9m    
  8 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 2.41,0m    
  9 Gustaf Glaadh -94 IFK Kristinehamn 2.49,5m    
           
    P 11  600 M SAMLAD LISTA    
  1 Billy Dahlgren -94 Filipstads FIK 2.04,4m    
  2 Simon Ezra -94 KFUM Arvika 2.05,4m    
  3 Daniel Sjöberg -94 Filipstads FIK 2.07,3m    
  4 Anton Nilsson -94 Kils AIK 2.07,9m    
  5 Carl Sjöstedt -94 IF Göta 2.08,6m    
  6 Albin Jönsson -94 IK Vikings FIK 2.16,5m    
  7 Andreas Persson -94 IK Vikings FIK 2.26,9m    
  8 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 2.41,0m    
  9 Gustaf Glaadh -94 IFK Kristinehamn 2.49,5m    
 
    P 11  LÄNGD ZON        
  1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika 4,42      
  2 Simon Ezra -94 KFUM Arvika 4,26      
  3 Viktor Borg -94 IF Göta 4,03      
  4 Johan Askmar -94 IF Göta 4,01      
  5 Olof Guldbrandson -94 Kils AIK 3,94      
  6 Eric Stenemo -94 Säffle FIK 3,69      
  7 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 3,55      
  8 Anton Nilsson -94 Kils AIK 3,53      
  9 Erik Fenger Kroog -94 SK Bore 3,52      
  10 Gustaf Glaadh -94 IFK Kristinehamn 3,50      
  11 Albin Jönsson -94 IK Vikings FIK 3,28      
  12 Hampus Andersson -94 IF Göta 3,27      
  13 Andreas Persson -94 IK Vikings FIK 3,21      
  14 Johan Olsson -94 IFK Likenäs 3,07      
  15 Daniel Sjöberg -94 Filipstads FIK 3,02      
  16 Henrik Persson -94 Filipstads FIK 2,86      
 
    P 11  SPJUT 400        
  1 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 25,67    
  2 Simon Karlén -94 KFUM Arvika 23,19    
  3 Simon Ezra -94 KFUM Arvika 21,18    
  4 Gustaf Glaadh -94 IFK Kristinehamn 17,33    
  5 Carl Sjöstedt -94 IF Göta 17,29    
  6 Johan Askmar -94 IF Göta 15,72    
  7 Andreas Persson -94 IK Vikings FIK 14,00    
  8 Anton Nilsson -94 Kils AIK 13,85    
  9 Albin Jönsson -94 IK Vikings FIK 13,33    
  10 Johan Olsson -94 IFK Likenäs 11,17    
 
    P 10  60 M HEAT 1    
  - Martin Jonsson -95 SK Bore Struken    
  - Marcus Kjellman -95 Ransäters AIS Struken    
     
    P 10  60 M HEAT 2    
  1 Adam Maschel -95 SK Bore 9,6m    
  2 Johan Bjuremo -95 SK Bore 9,80m    
  3 Markus Fridberg -95 IFK Kristinehamn 10,0m    
  4 Hampus Balkåsen -95 Kils AIK 10,8m    
  - Arvid Windh -95 Filipstads FIK Struken    
           
    P 10  60 M SAMLAD LISTA    
  1 Adam Maschel -95 SK Bore 9,6m    
  2 Johan Bjuremo -95 SK Bore 9,8m    
  3 Markus Fridberg -95 IFK Kristinehamn 10,0m    
  4 Hampus Balkåsen -95 Kils AIK 10,8m    
  - Martin Jonsson -95 SK Bore Struken    
  - Marcus Kjellman -95 Ransäters AIS Struken    
  - Arvid Windh -95 Filipstads FIK Struken    
 
    P 10  200 M HEAT 1    
  1 Adam Maschel -95 SK Bore 34,3m    
  2 Johan Bjuremo -95 SK Bore 34,9m    
  3 Hampus Balkåsen -95 Kils AIK 36,8m    
           
    P 10  200 M SAMLAD LISTA      
  1 Adam Maschel -95 SK Bore 34,3m    
  2 Johan Bjuremo -95 SK Bore 34,9m    
  3 Hampus Balkåsen -95 Kils AIK 36,8m    
 
    P 10  LÄNGD ZON        
  1 Adam Maschel -95 SK Bore 3,91      
  2 Johan Bjuremo -95 SK Bore 3,88      
  3 Markus Fridberg -95 IFK Kristinehamn 3,73      
  4 Hampus Balkåsen -95 Kils AIK 3,14      
  5 Martin Jonsson -95 SK Bore Struken    
  6 Adam Lambertsson -95 Filipstads FIK Struken    
 
    P 10  BOLLKAST        
  1 Johan Bjuremo -95 SK Bore 40,57    
  2 Markus Fridberg -95 IFK Kristinehamn 37,70    
  3 Adam Maschel -95 SK Bore 36,15    
  4 Hampus Balkåsen -95 Kils AIK 24,62    
           
    P/F 10  4x100 M      
           
  1 SK Bore   1.09,5m    
    Julia Marklund, Johan Bjuremo, Adam Maschel, Johanna Törngren    
  2 IFK Kristinehamn   1.10,5m    
    Adam Glaadh, Evelina Simonsen, Kasper Lindberg, Elvira Rickardsson    
  3 IK Vikings FIK lag1   1.11,2m    
    Marie Hedell, Madelen Tönnberg, Olivia Blomgren, Alexandra Pfeiffer    
  4 IK Vikings FIK lag 2   1.22,0m    
    Tobias Johansson, Elinor Emilsson, Frida Persson, Jakob Rönning      
         
         
    P 9  60 M FINAL    
  1 Casper Lindberg -96 IFK Kristinehamn 10,3m    
  2 Oskar Varg -96 KFUM Arvika 10,4m    
  3 Olle Wigardsson -96 Kils AIK 10,5m    
  4 Kaj Larsson -96 IFK Sunne 10,8m    
  5 Johan Fröding -96 Filipstads FIK 10,8m    
  6 Viktor Holmström -96 Kils AIK 11,0m    
 
    P 9  200 M HEAT 1    
  1 Oskar Varg -96 KFUM Arvika 34,8m    
  2 Casper Lindberg -96 IFK Kristinehamn 37,0m    
  3 Olle Wigardsson -96 Kils AIK 37,5m    
  4 Kaj Larsson -96 IFK Sunne 39,5m    
  5 Adam Glaadh -96 IFK Kristinehamn 41,1m    
  6 Marcus Davidsson -96 Filipstads FIK 43,2m    
         
    P 9  200 M SAMLAD LISTA    
  1 Oskar Varg -96 KFUM Arvika 34,8m    
  2 Casper Lindberg -96 IFK Kristinehamn 37,0m    
  3 Olle Wigardsson -96 Kils AIK 37,5m    
  4 Kaj Larsson -96 IFK Sunne 39,5m    
  5 Adam Glaadh -96 IFK Kristinehamn 41,1m    
  6 Marcus Davidsson -96 Filipstads FIK 43,2m    
 
    P 9  LÄNGD ZON        
  1 Oskar Varg -96 KFUM Arvika 3,60      
  2 Casper Lindberg -96 IFK Kristinehamn 3,37      
  3 Olle Wigardsson -96 Kils AIK 3,23      
  4 Kaj Larsson -96 IFK Sunne 3,00      
  5 Viktor Holmström -96 Kils AIK 2,96      
  6 Johan Fröding -96 Filipstads FIK 2,93 2,85    
  7 Hampus Gelang -96 Ransäters AIS 2,93 2,83    
  8 Adam Glaadh -96 IFK Kristinehamn 2,91      
  9 Marcus Davidsson -96 Filipstads FIK 2,72      
 
    P 9  BOLLKAST        
  1 Oskar Varg -96 KFUM Arvika 33,80    
  2 Johan Fröding -96 Filipstads FIK 33,20    
  3 Marcus Davidsson -96 Filipstads FIK 25,28    
  4 Casper Lindberg -96 IFK Kristinehamn 24,83    
  5 Olle Wigardsson -96 Kils AIK 23,90    
  6 Kaj Larsson -96 IFK Sunne 21,13    
  7 Adam Glaadh -96 IFK Kristinehamn 19,31    
 
    P 8  60 M HEAT 1    
  1 Rasmus Sjöstedt -97 Filipstads FIK 11,4m Final    
  2 Rasmus Eriksson -97 Kils AIK 11,4m Final    
  3 Alexander Sjöö -97 Kils AIK 12,9m    
  - Simon Eng -97 IK Vikings FIK Struken    
     
    P 8  60 M HEAT 2      
  1 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 10,8m Final    
  2 Filip Andersson -97 KFUM Arvika 13,1m    
  3 Isak Norberg -97 IK Vikings FIK 14,1m    
  4 Johan Inelind -99 Kils AIK 14,3m    
     
    P 8  60 M HEAT 3      
  1 Daniel Thorén -97 Ransäters AIS 10,6m Final    
  2 Lukas Rådström -97 Kils AIK 10,8m Final    
  3 Oscar Perman -97 Kils AIK 10,9m Final    
  4 Emil Karlsson -98 KFUM Arvika 11,5m    
  5 Jacob Rönning -97 IK Vikings FIK 12,2m    
           
    P 8  60 M FINAL    
  1 Daniel Thorén -97 Ransäters AIS 10,2m    
  2 Lukas Rådström -97 Kils AIK 10,5m    
  3 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 10,5m    
  4 Oscar Perman -97 Kils AIK 10,8m    
  5 Rasmus Sjöstedt -97 Filipstads FIK 10,9m    
  6 Rasmus Eriksson -97 Kils AIK 11,2m    
 
    P 8  200 M HEAT 1    
  1 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 37,5m    
  2 Rasmus Eriksson -97 Kils AIK 40,9m    
  3 Rasmus Sjöstedt -97 Filipstads FIK 41,7m    
  4 Simon Eng -97 IK Vikings FIK 53,5m    
  - Oscar Perman -97 Kils AIK Struken    
     
    P 8  200 M HEAT 2    
  1 Daniel Thorén -97 Ransäters AIS 36,9m    
  2 Lukas Rådström -97 Kils AIK 38,8m    
  3 Jacob Rönning -97 IK Vikings FIK 44,2m    
  4 Filip Andersson -97 KFUM Arvika 48,3m    
  - Alexander Sjöö -97 Kils AIK Struken    
           
    P 8  200 M SAMLAD LISTA    
  1 Daniel Thorén -97 Ransäters AIS 36,9m    
  2 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 37,5m    
  3 Lukas Rådström -97 Kils AIK 38,8m    
  4 Rasmus Eriksson -97 Kils AIK 40,9m    
  5 Rasmus Sjöstedt -97 Filipstads FIK 41,7m    
  6 Jacob Rönning -97 IK Vikings FIK 44,2m    
  7 Filip Andersson -97 KFUM Arvika 48,3m    
  8 Simon Eng -97 IK Vikings FIK 53,5m    
  - Oscar Perman -97 Kils AIK Struken    
  - Alexander Sjöö -97 Kils AIK Struken    
 
    P 8  LÄNGD ZON        
  1 Lukas Rådström -97 Kils AIK 3,23      
  2 Oscar Perman -97 Kils AIK 3,07      
  3 Rasmus Eriksson -97 Kils AIK 2,86      
  4 Emil Karlsson -98 KFUM Arvika 2,79      
  5 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 2,77      
  6 Daniel Thorén -97 Ransäters AIS 2,73      
  7 Rasmus Sjöstedt -97 Filipstads FIK 2,72      
  8 Jacob Rönning -97 IK Vikings FIK 2,64      
  9 Alexander Sjöö -97 Kils AIK 2,38      
  10 Filip Andersson -97 KFUM Arvika 2,27      
  11 Isak Norberg -97 IK Vikings FIK 1,75      
  12 Simon Eng -97 IK Vikings FIK 1,72      
  13 Rasmus Strand -01 Filipstads FIK 1,00      
 
    P 8  BOLLKAST        
  1 Lukas Rådström -97 Kils AIK 24,31    
  2 Oscar Perman -97 Kils AIK 19,61    
  3 Daniel Thorén -97 Ransäters AIS 19,54    
  4 Rasmus Eriksson -97 Kils AIK 19,42    
  5 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 19,33    
  6 Alexander Sjöö -97 Kils AIK 18,47    
  7 Emil Karlsson -98 KFUM Arvika 18,25    
  8 Johan Inelind -99 Kils AIK 12,79    
  9 Isak Norberg -97 IK Vikings FIK 11,61    
  10 Filip Andersson -97 KFUM Arvika 10,81    
  11 Jacob Rönning -97 IK Vikings FIK 10,69    
  12 Simon Eng -97 IK Vikings FIK 9,63    
  13 Rasmus Strand -01 Filipstads FIK 5,35    
 
    F 14  100 M HEAT 1    
  1 Therese Lindhe -91 IFK Kristinehamn 13,6m Final    
  2 Linnea Martinsson -91 IF Göta 14,6m    
  3 Chatrine Gustavsson -91 IFK Kristinehamn 14,9m    
  4 Matilda Hildingsson -91 IFK Kristinehamn 16,1m    
  - Karin Bergqvist -91 Filipstads FIK Struken    
     
    F 14  100 M HEAT 2      
  1 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 13,6m Final    
  2 Sandra Aalto -91 IFK Kristinehamn 14,0m Final    
  3 Johanna Östman -91 IFK Kristinehamn 14,1m Final    
  4 Johanna Jönsson -91 Karlskoga FIF 15,7m    
     
    F 14  100 M HEAT 3      
  1 Erika Andersson -91 IFK Kristinehamn 13,9m Final    
  2 Jennifer Ekström -91 Kils AIK 14,0m Final    
  3 Malin Brattström -91 IF Göta 14,3m    
  4 Gabriella Backman -91 IFK Kristinehamn 15,5m    
           
    F 14  100 M FINAL    
  1 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 13,1m    
  2 Sandra Aalto -91 IFK Kristinehamn 13,4m    
  3 Therese Lindhe -91 IFK Kristinehamn 13,5m    
  4 Jennifer Ekström -91 Kils AIK 13,8m    
  5 Johanna Östman -91 IFK Kristinehamn 13,9m    
  6 Erika Andersson -91 IFK Kristinehamn 13,9m    
 
    F 14  800 M        
  1 Linnea Martinsson -91 IF Göta 2.32,3m    
  2 Therese Lindhe -91 IFK Kristinehamn 2.43,5m    
  3 Erika Andersson -91 IFK Kristinehamn 2.43,7m    
  4 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 2.51,8m    
  5 Chatrine Gustavsson -91 IFK Kristinehamn 2.52,3m    
  6 Sandra Aalto -91 IFK Kristinehamn 3.06,9m    
  7 Johanna Östman -91 IFK Kristinehamn 3.07,0m    
  8 Matilda Hildingsson -91 IFK Kristinehamn 3.07,2m    
  9 Gabriella Backman -91 IFK Kristinehamn 3.30,4m    
 
    F 14  LÄNGD        
  1 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 4,63      
  2 Linnea Martinsson -91 IF Göta 4,54      
  3 Erika Andersson -91 IFK Kristinehamn 4,49 4,33    
  4 Johanna Östman -91 IFK Kristinehamn 4,49 4,15    
  5 Jennifer Ekström -91 Kils AIK 4,47 4,46    
  6 Malin Brattström -91 IF Göta 4,47 4,35    
  7 Sandra Aalto -91 IFK Kristinehamn 4,45      
  8 Therese Lindhe -91 IFK Kristinehamn 4,40      
  9 Chatrine Gustavsson -91 IFK Kristinehamn 4,16      
  10 Gabriella Backman -91 IFK Kristinehamn 3,82      
  11 Matilda Hildingsson -91 IFK Kristinehamn 3,55      
  12 Johanna Jönsson -91 Karlskoga FIF 3,37      
 
    F 14  SPJUT 400        
  1 Anna Jonasson -91 IK Vikings FIK 33,37    
  2 Gabriella Backman -91 IFK Kristinehamn 30,11    
  3 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 26,16    
  4 Sandra Aalto -91 IFK Kristinehamn 25,14    
  5 Caroline Hermansson -91 Karlskoga FIF 24,35    
  6 Linnea Martinsson -91 IF Göta 23,89    
  7 Therese Lindhe -91 IFK Kristinehamn 23,44    
  8 Malin Brattström -91 IF Göta 21,33    
  9 Erika Andersson -91 IFK Kristinehamn 21,08    
  10 Chatrine Gustavsson -91 IFK Kristinehamn 17,33    
  11 Matilda Hildingsson -91 IFK Kristinehamn 14,28    
  12 Johanna Östman -91 IFK Kristinehamn 13,85    
 
    F 13  80 M HEAT 1    
  1 Elin Hultgren -92 Karlskoga FIF 10,9m A-final  
  2 Karin Norberg -92 IF Göta 11,0m A-final  
  3 Karin Fenger Kroog -92 SK Bore 11,3m A-final  
  4 Sara Eklund -92 Filipstads FIK 11,6m B-final  
  5 Anna Oskarsson -92 IK Vikings FIK 12,4m    
  - Amanda Björklund -92 IF Göta Struken    
     
    F 13  80 M HEAT 2      
  1 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 11,4m A-final  
  2 Alexandra By -92 KFUM Arvika 11,4m A-final  
  3 Mikaela Persson -92 IFK Likenäs 11,8m B-final  
  4 Mathilda Ehne -92 IF Göta 12,3m    
  5 Elin Larsson -92 Filipstads FIK 13,0m    
  - Frida Nordin -92 IF Göta Struken    
     
    F 13  80 M HEAT 3      
  1 Sofia Jakobsson -92 SK Bore 11,3m A-final  
  2 Jessica Gottmarsson -92 IF Göta 11,8m B-final  
  3 Rebecka Keresztes -92 Filipstads FIK 11,9m B-final  
  4 Barbelyn van Dijk -92 Ekshärad FI 12,2m    
  5 Amanda Axelsson -92 IFK Likenäs 12,5m    
  - Katrin Sjöberg -92 Filipstads FIK Struken    
     
    F 13  80 M HEAT 4    
  1 Sandra Sätherberg -92 IF Göta 11,9m B-final  
  2 Alexandra Davidsson -92 Filipstads FIK 12,1m B-final  
  3 Therese Karlsson -92 Karlskoga FIF 12,3m    
  4 Kristin Magnusson -92 KFUM Arvika 12,4m    
  5 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FIF 12,8m    
  - Ida Thorin -92 Kils AIK Struken    
     
    F 13  80 M A-FINAL    
  1 Elin Hultgren -92 Karlskoga FIF 10,7m    
  2 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 11,0m    
  3 Karin Norberg -92 IF Göta 11,1m    
  4 Karin Fenger Kroog -92 SK Bore 11,1m    
  5 Sofia Jakobsson -92 SK Bore 11,5m    
  6 Alexandra By -92 KFUM Arvika 11,6m    
     
    F 13  80 M B-FINAL    
  1 Sara Eklund -92 Filipstads FIK 11,4m    
  2 Jessica Gottmarsson -92 IF Göta 11,7m    
  3 Alexandra Davidsson -92 Filipstads FIK 11,8m    
  4 Mikaela Persson -92 IFK Likenäs 11,8m    
  5 Sandra Sätherberg -92 IF Göta 11,9m    
  - Rebecka Keresztes -92 Filipstads FIK Struken    
 
    F 13  600 M        
  1 Hanna Borg -92 IF Göta 1.55,3m    
  2 Sandra Sätherberg -92 IF Göta 1.59,5m    
  3 Karin Fenger Kroog -92 SK Bore 2.02,0m    
  4 Barbelyn van Dijk -92 Ekshärad FI 2.04,1m    
  5 Mikaela Persson -92 IFK Likenäs 2.06,8m    
  6 Therese Karlsson -92 Karlskoga FIF 2.07,8m    
  7 Anna Oskarsson -92 IK Vikings FIK 2.15,2m    
  - Ida Thorin -92 Kils AIK Struken    
 
    F 13  LÄNGD ZON        
  1 Elin Hultgren -92 Karlskoga FIF 4,55      
  2 Alexandra By -92 KFUM Arvika 4,46      
  3 Karin Norberg -92 IF Göta 4,45      
  4 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 4,44      
  5 Hanna Borg -92 IF Göta 4,39      
  6 Rebecka Keresztes -92 Filipstads FIK 4,24      
  7 Alexandra Davidsson -92 Filipstads FIK 4,11      
  8 Anna Oskarsson -92 IK Vikings FIK 4,09      
  9 Mathilda Ehne -92 IF Göta 4,06 3,98    
  10 Karin Fenger Kroog -92 SK Bore 4,06 3,97    
  11 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FIF 3,99      
  12 Mikaela Persson -92 IFK Likenäs 3,94      
  13 Katrin Sjöberg -92 Filipstads FIK 3,93      
  14 Jessica Gottmarsson -92 IF Göta 3,79      
  15 Kristin Magnusson -92 KFUM Arvika 3,77      
  16 Barbelyn van Dijk -92 Ekshärad FI 3,76      
  17 Therese Karlsson -92 Karlskoga FIF 3,73      
  18 Elin Larsson -92 Filipstads FIK 3,70      
  19 Caroline Ejnemark -92 IK Vikings FIK 3,68      
  20 Amanda Axelsson -92 IFK Likenäs 3,67      
  21 Angelica Olsson -92 Filipstads FIK 3,31      
  22 Angelica Vold -92 Filipstads FIK 2,99      
  23 Nejra Gazic -92 IF Göta 2,89      
 
    F 13  SPJUT 400        
  1 Caroline Ejnemark -92 IK Vikings FIK 26,65    
  2 Mathilda Ehne -92 IF Göta 22,20    
  3 Sofia Jakobsson -92 SK Bore 20,64    
  4 Frida Nordin -92 IF Göta 18,78    
  5 Anna Oskarsson -92 IK Vikings FIK 18,75    
  6 Karin Norberg -92 IF Göta 17,76    
  7 Linda Evers -92 IF Göta 17,72    
  8 Amanda Axelsson -92 IFK Likenäs 16,45    
  9 Karin Fenger Kroog -92 SK Bore 16,19    
  10 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 15,72    
  11 Mikaela Persson -92 IFK Likenäs 15,68    
  12 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FIF 15,49    
  13 Jessica Gottmarsson -92 IF Göta 15,02    
  14 Nejra Gazic -92 IF Göta 13,50    
  15 Barbelyn van Dijk -92 Ekshärad FI 13,37    
 
    F 12  80 M HEAT 1    
  1 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika 12,4m    
  2 Adelina Meziu -93 KFUM Arvika 12,5m    
  3 Hanna Widstrand -93 IF Göta 13,3m    
  4 Hanna Lindqvist -93 Ransäters AIS 13,6m    
  5 Maria Wennlund -93 Filipstads FIK 14,0m    
     
    F 12  80 M HEAT 2      
  1 Josefine Ekberg -93 IFK Kristinehamn 11,6m Final    
  2 Stephanie Poggel -93 Kils AIK 12,0m    
  3 Christine Dahlin-Hedkvist 93 IK Vikings FIK 12,8m    
  4 Ida Thörngren -93 SK Bore 13,3m    
  - Elin Maxstad -93 IF Göta Struken    
     
    F 12  80 M HEAT 3      
  1 Emilie Bjuremo -93 SK Bore 11,5m Final    
  2 Sidsel Wessmark -93 IF Göta 11,8m Final    
  3 Ida Hansen -93 KFUM Arvika 11,9m Final    
  4 Linn Olsson -93 Ekshärad FI 12,1m    
  - Amanda Vallejos -93 Ransäters AIS Struken    
     
    F 12  80 M HEAT 4    
  1 Ida Jansson-93 IF Göta 11,6m Final    
  2 Sofia Ygfeldt -93 Kils AIK 12,0m Final    
  3 Carolin Andersson -93 IFK Kristinehamn 12,3m    
  4 Linn Nilsson -93 IFK Sunne 12,3m    
  5 Elin Nilsson -93 IK Vikings FIK 12,8m    
           
    F 12  80 M FINAL    
  1 Josefine Ekberg -93 IFK Kristinehamn 11,5m    
  2 Emilie Bjuremo -93 SK Bore 11,6m    
  3 Ida Jansson-93 IF Göta 11,7m    
  4 Sidsel Wessmark -93 IF Göta 11,9m    
  5 Ida Hansen -93 KFUM Arvika 12,0m    
  - Sofia Ygfeldt -93 Kils AIK Struken    
 
    F 12  600 M HEAT 1      
  1 Fanny Dahlgren -93 Filipstads FIK 2.00,2m    
  2 Linn Nilsson -93 IFK Sunne 2.00,8m    
  3 Linn Olsson -93 Ekshärad FI 2.05,4m    
  4 Carolin Andersson -93 IFK Kristinehamn 2.07,8m    
  5 Hanna Widstrand -93 IF Göta 2.27,6m    
           
    F 12  600 M HEAT 2      
  1 Ida Jansson-93 IF Göta 2.05,0m    
  2 Stephanie Poggel -93 Kils AIK 2.05,1m    
  3 Dominika Struska -93 Karlskoga FIF 2.06,8m    
  4 Josefine Ekberg -93 IFK Kristinehamn 2.08,2m    
  5 Kristine Dahlin-Hedkvist 93 IK Vikings FIK 2.17,0m    
  6 Hanna Lindqvist -93 Ransäters AIS 2.25,1m    
  - Elin Maxstad -93 IF Göta Struken    
           
    F 12  600 M SAMLAD LISTA    
  1 Fanny Dahlgren -93 Filipstads FIK 2.00,2m    
  2 Linn Nilsson -93 IFK Sunne 2.00,8m    
  3 Ida Jansson-93 IF Göta 2.05,0m    
  4 Stephanie Poggel -93 Kils AIK 2.05,1m    
  5 Linn Olsson -93 Ekshärad FI 2.05,4m    
  6 Dominika Struska -93 Karlskoga FIF 2.06,8m    
  7 Carolin Andersson -93 IFK Kristinehamn 2.07,8m    
  8 Josefine Ekberg -93 IFK Kristinehamn 2.08,2m    
  9 Kristine Dahlin-Hedkvist 93 IK Vikings FIK 2.17,0m    
  10 Hanna Lindqvist -93 Ransäters AIS 2.25,1m    
  11 Hanna Widstrand -93 IF Göta 2.27,6m    
  - Elin Maxstad -93 IF Göta Struken    
 
    F 12  LÄNGD ZON        
  1 Ida Hansen -93 KFUM Arvika 4,40      
  2 Josefine Ekberg -93 IFK Kristinehamn 4,38      
  3 Sofia Ygfeldt -93 Kils AIK 4,37      
  4 Linn Nilsson -93 IFK Sunne 4,28      
  5 Adelina Meziu -93 KFUM Arvika 4,25      
  6 Ida Jansson-93 IF Göta 4,20      
  7 Emilie Bjuremo -93 SK Bore 4,18      
  8 Stephanie Poggel -93 Kils AIK 3,98 3,97    
  9 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika 3,98 3,93    
  10 Dominika Struska -93 Karlskoga FIF 3,95      
  11 Linn Olsson -93 Ekshärad FI 3,94 3,91    
  12 Christine Dahlin-Hedkvist 93 IK Vikings FIK 3,94 3,71    
  13 Carolin Andersson -93 IFK Kristinehamn 3,91      
  14 Elin Nilsson -93 IK Vikings FIK 3,77      
  15 Sidsel Wessmark -93 IF Göta 3,71      
  16 Frida Sandberg -93 IK Vikings FIK 3,63      
  17 Hanna Widstrand -93 IF Göta 3,45      
  18 Ida Thörngren -93 SK Bore 3,41      
  19 Jennifer Backman -93 IFK Kristinehamn 3,30      
  20 Hanna Lindqvist -93 Ransäters AIS 3,15      
  21 Maria Wennlund -93 Filipstads FIK 2,88      
 
    F 12  SPJUT 400        
  1 Carolin Andersson -93 IFK Kristinehamn 26,44    
  2 Erika Fredriksson -93 IFK Sunne 22,60    
  3 Emilie Bjuremo -93 SK Bore 22,40    
  4 Ida Thörngren -93 SK Bore 21,87    
  5 Maria Wennlund -93 Filipstads FIK 21,62    
  6 Adelina Meziu -93 KFUM Arvika 18,88    
  7 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika 17,94    
  8 Sidsel Wessmark -93 IF Göta 17,10    
  9 Linn Nilsson -93 IFK Sunne 17,04    
  10 Jennifer Backman -93 IFK Kristinehamn 16,02    
  11 Johanna Hermansson -93 Karlskoga FIF 16,01    
  12 Frida Sandberg -93 IK Vikings FIK 15,77    
  13 Emma Hultgren -93 Karlskoga FIF 15,62    
  14 Stephanie Poggel -93 Kils AIK 15,17    
  15 Josefine Ekberg -93 IFK Kristinehamn 15,16    
  16 Hanna Widstrand -93 IF Göta 11,63    
 
    F 11  60 M HEAT 1    
  1 Lydia Martinsson -94 IF Göta 9,2m Final    
  2 Tilda Ryberg -94 SK Bore 9,3m Final    
  3 Jolin Östlund -94 Ekshärad FI 9,6m    
  4 Erika Axelsson -94 IFK Likenäs 11,0m    
  5 Caroline Tidesten -94 IK Vikings FIK 11,2m    
     
    F 11  60 M HEAT 2      
  1 Anna Birgersson -94 Karlskoga FIF 9,1m Final    
  2 Ida Bohlin -94 Ransäters AIS 9,5m Final    
  3 Emma Olsson -94 Kils AIK 9,5m Final    
  4 Johanna Berg -94 IFK Sunne 9,8m    
  5 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 10,6m    
     
    F 11  60 M HEAT 3      
  1 Lina Elgersson -94 IFK Sunne 9,9m    
  2 Martina Persson -94 IK Vikings FIK 10,4m    
  3 Viktoria Adolfsson -94 IFK Likenäs 11,3m    
  - Elin Nordenberg -94 IF Göta Struken    
  - Lisa Nilsson-Hissa -94 Kils AIK Struken    
     
    F 11  60 M HEAT 4    
  1 Johanna Tronnler -94 IK Vikings FIK 9,6m    
  2 Sara Thörn -94 IF Göta 9,7m    
  3 Anna Filipsson -94 Karlskoga FIF 9,9m    
  4 Maja Bengtsson -94 IFK Likenäs 10,4m    
  5 Evelina Andersson -94 Ekshärad FI 10,7m    
           
    F 11  60 M FINAL    
  1 Anna Birgersson -94 Karlskoga FIF 8,9m    
  2 Lydia Martinsson -94 IF Göta 9,1m    
  3 Tilda Ryberg -94 SK Bore 9,3m    
  4 Ida Bohlin -94 Ransäters AIS 9,4m    
  5 Emma Olsson -94 Kils AIK 9,4m    
 
    F 11  600 M HEAT 1      
  1 Tilda Ryberg -94 SK Bore 2.11,3m    
  2 Jolin Östlund -94 Ekshärad FI 2.12,4m    
  3 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 2.16,1m    
  4 Johanna Berg -94 IFK Sunne 2.16,4m    
  5 Maja Bengtsson -94 IFK Likenäs 2.35,6m    
  6 Lisa Nilsson-Hissa -94 Kils AIK 2.40,6m    
  - Elin Nordenberg -94 IF Göta Struken    
     
    F 11  600 M HEAT 2    
  1 Lydia Martinsson -94 IF Göta 2.00,7m    
  2 Emma Olsson -94 Kils AIK 2.06,7m    
  3 Anna Birgersson -94 Karlskoga FIF 2.08,2m    
  4 Lina Elgersson -94 IFK Sunne 2.16,9m    
  5 Johanna Tronnler -94 IK Vikings FIK 2.21,3m    
  6 Evelina Andersson -94 Ekshärad FI 2.22,6m    
  7 Viktoria Adolfsson -94 IFK Likenäs 2.31,7m    
           
    F 11  600 M SAMLAD LISTA      
  1 Lydia Martinsson -94 IF Göta 2.00,7m    
  2 Emma Olsson -94 Kils AIK 2.06,7m    
  3 Anna Birgersson -94 Karlskoga FIF 2.08,2m    
  4 Tilda Ryberg -94 SK Bore 2.11,3m    
  5 Jolin Östlund -94 Ekshärad FI 2.12,4m    
  6 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 2.16,1m    
  7 Johanna Berg -94 IFK Sunne 2.16,4m    
  8 Lina Elgersson -94 IFK Sunne 2.16,9m    
  9 Johanna Tronnler -94 IK Vikings FIK 2.21,3m    
  10 Evelina Andersson -94 Ekshärad FI 2.22,6m    
  11 Viktoria Adolfsson -94 IFK Likenäs 2.31,7m    
  12 Maja Bengtsson -94 IFK Likenäs 2.35,6m    
  13 Lisa Nilsson-Hissa -94 Kils AIK 2.40,6m    
  - Elin Nordenberg -94 IF Göta Struken    
 
    F 11  LÄNGD ZON        
  1 Lydia Martinsson -94 IF Göta 4,16      
  2 Ida Bohlin -94 Ransäters AIS 3,86      
  3 Tilda Ryberg -94 SK Bore 3,76 3,71    
  4 Emma Olsson -94 Kils AIK 3,76 3,67    
  5 Jolin Östlund -94 Ekshärad FI 3,59      
  6 Anna Birgersson -94 Karlskoga FIF 3,53 3,51    
  7 Johanna Berg -94 IFK Sunne 3,53 3,29    
  8 Johanna Tronnler -94 IK Vikings FIK 3,39      
  9 Lina Elgersson -94 IFK Sunne 3,34      
  10 Anna Filipsson -94 Karlskoga FIF 3,23      
  11 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 3,22      
  12 Martina Persson -94 IK Vikings FIK 3,17      
  13 Maja Bengtsson -94 IFK Likenäs 3,11      
  14 Lisa Nilsson-Hissa -94 Kils AIK 3,07      
  15 Erika Axelsson -94 IFK Likenäs 3,05      
  16 Caroline Tidesten -94 IK Vikings FIK 2,99      
  17 Evelina Andersson -94 Ekshärad FI 2,97      
  18 Viktoria Adolfsson -94 IFK Likenäs 2,48      
  19 Frida Haraldsson -94 Ransäters AIS 2,30      
 
    F 11  SPJUT 400        
  1 Frida Ohlsson -94 SK Bore 21,11    
  2 Sara Thörn -94 IF Göta 19,84    
  3 Tilda Ryberg -94 SK Bore 17,46    
  4 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 16,32    
  5 Johanna Berg -94 IFK Sunne 15,36    
  6 Johanna Tronnler -94 IK Vikings FIK 12,95    
  7 Anna Birgersson -94 Karlskoga FIF 12,44    
  8 Lina Elgersson -94 IFK Sunne 12,14    
  9 Erika Axelsson -94 IFK Likenäs 11,35    
  10 Martina Persson -94 IK Vikings FIK 11,20    
  11 Lydia Martinsson -94 IF Göta 11,12    
  12 Emma Olsson -94 Kils AIK 11,11    
  13 Maja Bengtsson -94 IFK Likenäs 10,88    
  14 Caroline Tidesten -94 IK Vikings FIK 6,63    
 
    F 10  60 M HEAT 1    
  1 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 10,1m    
  2 Madeleine Tönnberg -95 IK Vikings FIK 10,4m    
  3 Amanda Olsson -95 KFUM Arvika 10,7m    
  4 Johanna Thörngren -95 SK Bore 11,0m    
  5 Caroline Josefsson -95 Ransäters AIS 11,9m    
  - Therese Thor -95 Kils AIK Struken    
     
    F 10  60 M HEAT 2      
  1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 9,0m Final    
  2 Sandra Olsson -95 SK Bore 9,8m Final    
  3 Andrea Holm -95 IFK Sunne 9,8m Final    
  4 Olivia Blomgren -95 IK Vikings FIK 10,3m    
  5 Jennifer Johnsson-95 IFK Likenäs 11,3m    
  6 Brenda Bylund -95 Filipstads FIK 12,6m    
     
    F 10  60 M HEAT 3      
  1 Line Nilsson -95 KFUM Arvika 9,6m Final    
  2 Julia Karlsson -95 IF Göta 9,9m Final    
  3 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 10,0m Final    
  4 Elinore Emilsson -95 IK Vikings FIK 10,7m    
  5 Emma Johansson -95 Filipstads FIK 12,4m    
           
    F 10  60 M FINAL    
  1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 9,1m    
  2 Line Nilsson -95 KFUM Arvika 9,3m    
  3 Sandra Olsson -95 SK Bore 9,6m    
  4 Andrea Holm -95 IFK Sunne 9,7m    
  5 Julia Karlsson -95 IF Göta 9,7m    
  6 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 9,8m    
 
    F 10  200 M HEAT 1    
  1 Sandra Olsson -95 SK Bore 33,4m    
  2 Andrea Holm -95 IFK Sunne 34,0m    
  3 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 35,6m    
  4 Olivia Blomgren -95 IK Vikings FIK 39,3m    
     
    F 10  200 M HEAT 2    
  1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 31,3m    
  2 Madeleine Tönnberg -95 IK Vikings FIK 36,7m    
  3 Jennifer Johnsson-95 IFK Likenäs 40,7m    
  - Line Nilsson -95 KFUM Arvika Struken    
  - Emma Johansson -95 Filipstads FIK Struken    
     
    F 10  200 M HEAT 3    
  1 Julia Karlsson -95 IF Göta 34,7m    
  2 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 34,9m    
  3 Amanda Olsson -95 KFUM Arvika 38,7m    
  4 Elinore Emilsson -95 IK Vikings FIK 39,6m    
  - Brenda Bylund -95 Filipstads FIK Struken    
           
    F 10  200 M SAMLAD LISTA    
  1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 31,3m    
  2 Sandra Olsson -95 SK Bore 33,4m    
  3 Andrea Holm -95 IFK Sunne 34,0m    
  4 Julia Karlsson -95 IF Göta 34,7m    
  5 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 34,9m    
  6 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 35,6m    
  7 Madeleine Tönnberg -95 IK Vikings FIK 36,7m    
  8 Amanda Olsson -95 KFUM Arvika 38,7m    
  9 Olivia Blomgren -95 IK Vikings FIK 39,3m    
  10 Elinore Emilsson -95 IK Vikings FIK 39,6m    
  11 Jennifer Johnsson-95 IFK Likenäs 40,7m    
  - Line Nilsson -95 KFUM Arvika Struken    
  - Emma Johansson -95 Filipstads FIK Struken    
  - Brenda Bylund -95 Filipstads FIK Struken    
 
    F 10  LÄNGD ZON        
  1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 4,04      
  2 Sandra Olsson -95 SK Bore 3,75      
  3 Julia Karlsson -95 IF Göta 3,61      
  4 Line Nilsson -95 KFUM Arvika 3,54      
  5 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 3,48 3,44    
  6 Madeleine Tönnberg -95 IK Vikings FIK 3,48 3,26    
  7 Therese Thor -95 Kils AIK 3,25      
  8 Andrea Holm -95 IFK Sunne 3,24      
  9 Olivia Blomgren -95 IK Vikings FIK 3,19      
  10 Johanna Thörngren -95 SK Bore 3,11      
  11 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 3,10      
  12 Amanda Olsson -95 KFUM Arvika 2,83      
  13 Julia Elfgren -95 Ransäters AIS 2,61      
  14 Jennifer Johnsson-95 IFK Likenäs 2,58      
  15 Sandra Svensson -95 Ransäters AIS 2,48      
  16 Johanna Sjöström -95 Ransäters AIS 2,31      
  17 Elinore Emilsson -95 IK Vikings FIK 2,29      
  18 Emma Johansson -95 Filipstads FIK 2,06      
  19 Caroline Josefsson -95 Ransäters AIS 2,05      
  20 Brenda Bylund -95 Filipstads FIK 1,95      
 
    F 10  BOLLKAST        
  1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 31,11    
  2 Sandra Olsson -95 SK Bore 29,50    
  3 Madeleine Tönnberg -95 IK Vikings FIK 25,47    
  4 Johanna Thörngren -95 SK Bore 22,88    
  5 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 20,92    
  6 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 20,77    
  7 Therese Thor -95 Kils AIK 20,14    
  8 Line Nilsson -95 KFUM Arvika 18,96    
  9 Amanda Olsson -95 KFUM Arvika 18,57    
  10 Julia Karlsson -95 IF Göta 18,37    
  11 Jennifer Johnsson-95 IFK Likenäs 16,21    
  12 Brenda Bylund -95 Filipstads FIK 15,61    
  13 Olivia Blomgren -95 IK Vikings FIK 15,34    
  14 Johanna Sjöström -95 Ransäters AIS 14,53    
  15 Emma Johansson -95 Filipstads FIK 13,11    
  16 Elinore Emilsson -95 IK Vikings FIK 11,32    
  17 Sandra Svensson -95 Ransäters AIS 10,22    
 
    F 9  60 M HEAT 1    
  1 Emilia Vestlund -96 Kils AIK 10,7m    
  2 Amanda Norberg -96 IK Vikings FIK 11,2m    
  3 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika 11,7m    
  - Sandra Gustavsson -96 Filipstads FIK Struken    
     
    F 9  60 M HEAT 2      
  1 Elvira Rickardsson -96 IFK Kristinehamn 9,9m Final    
  2 Marie Hedell -96 IK Vikings FIK 10,3m Final    
  3 Amelia Sjöö -96 Kils AIK 10,6m Final    
  4 Sanna Olsson -96 Ransäters AIS 11,9m    
  - Sofie Jönsson -96 Karlskoga FIF Struken    
     
    F 9  60 M HEAT 3      
  1 Elin Haag -96 IFK Sunne 10,1m Final    
  2 Julia Jansson -96 Kils AIK 10,6m Final    
  3 Anna Jansson -96 Kils AIK 10,7m    
  4 Julia Marklund -96 SK Bore 11,1m    
  5 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 11,9m    
  - Wilma Windh -96 Filipstads FIK Struken    
     
    F 9  60 M FINAL    
  1 Elvira Rickardsson -96 IFK Kristinehamn 9,9m    
  2 Marie Hedell -96 IK Vikings FIK 9,9m    
  3 Elin Haag -96 IFK Sunne 10,0m    
  4 Amelia Sjöö -96 Kils AIK 10,1m    
  5 Julia Jansson -96 Kils AIK 10,2m    
 
    F 9  200 M HEAT 1    
  1 Marie Hedell -96 IK Vikings FIK 36,9m    
  2 Kristin Sjöö -96 IK Vikings FIK 37,3m    
  3 Julia Jansson -96 Kils AIK 37,5m    
  4 Julia Marklund -96 SK Bore 38,3m    
  - Wilma Windh -96 Filipstads FIK Struken    
     
    F 9  200 M HEAT 2    
  1 Elvira Rickardsson -96 IFK Kristinehamn 35,6m    
  2 Elin Haag -96 IFK Sunne 37,1m    
  3 Anna Jansson -96 Kils AIK 38,0m    
  4 Emilia Vestlund -96 Kils AIK 38,1m    
  5 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 41,8m    
  6 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika 44,4m    
         
    F 9  200 M SAMLAD LISTA    
     
  1 Elvira Rickardsson -96 IFK Kristinehamn 35,6m    
  2 Marie Hedell -96 IK Vikings FIK 36,9m    
  3 Elin Haag -96 IFK Sunne 37,1m    
  4 Kristin Sjöö -96 IK Vikings FIK 37,3m    
  5 Julia Jansson -96 Kils AIK 37,5m    
  6 Anna Jansson -96 Kils AIK 38,0m    
  7 Emilia Vestlund -96 Kils AIK 38,1m    
  8 Julia Marklund -96 SK Bore 38,3m    
  9 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 41,8m    
  10 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika 44,4m    
  - Wilma Windh -96 Filipstads FIK Struken    
 
    F 9  LÄNGD ZON        
  1 Elvira Rickardsson -96 IFK Kristinehamn 3,59      
  2 Julia Jansson -96 Kils AIK 3,27      
  3 Emilia Vestlund -96 Kils AIK 3,20      
  4 Elin Haag -96 IFK Sunne 3,19      
  5 Amelia Sjöö -96 Kils AIK 3,16      
  6 Anna Jansson -96 Kils AIK 3,11      
  7 Julia Marklund -96 SK Bore 3,07      
  8 Marie Hedell -96 IK Vikings FIK 2,87      
  9 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika 2,71 2,69    
  10 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 2,71 2,65    
  11 Kristin Sjöö -96 IK Vikings FIK 2,68      
  12 Sanna Olsson -96 Ransäters AIS 2,66      
  13 Alva Jansson -96 IK Vikings FIK 2,54      
 
    F 9  BOLLKAST        
  1 Elvira Rickardsson -96 IFK Kristinehamn 24,65    
  2 Julia Marklund -96 SK Bore 23,55    
  3 Emilia Vestlund -96 Kils AIK 18,87    
  4 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika 18,64    
  5 Elin Haag -96 IFK Sunne 16,42    
  6 Amelia Sjöö -96 Kils AIK 15,19    
  7 Alva Jansson -96 IK Vikings FIK 15,03    
  8 Marie Hedell -96 IK Vikings FIK 14,87    
  9 Julia Jansson -96 Kils AIK 13,53    
  10 Kristin Sjöö -96 IK Vikings FIK 12,32    
  11 Amanda Norberg -96 IK Vikings FIK 12,07    
  12 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 11,90    
  13 Anna Jansson -96 Kils AIK 11,10    
  14 Sanna Olsson -96 Ransäters AIS 9,75    
 
    F 8  60 M HEAT 1    
  1 Linn Karlsson -97 Kils AIK 11,1m A-final  
  2 Kristin Tidesten -97 IK Vikings FIK 11,7m B-final  
  3 Ella Sjödin -97 SK Bore 11,5m B-final  
  4 Sifia Inelind -98 Kils AIK 12,0m B-final  
  5 Rebecka Johnsson -97 IFK Likenäs 12,4m    
  - Elin Nilsson -97 IFK Sunne Struken    
     
    F 8  60 M HEAT 2      
  1 Louise Sjöström -97 Ransäters AIS 11,8m B-final  
  2 Moa Skytte -97 Kils AIK 12,1m B-final  
  3 Ebba Lööv -98 Kils AIK 12,7m    
  4 Ellinor Strand -00 Filipstads FIK 16,1m    
  - Stina Olsson -97 SK Bore Struken    
     
    F 8  60 M HEAT 3      
  1 Irene Ekelund -97 Kils AIK 10,2m A-final  
  2 Matilda Arlestrand -97 IFK Sunne 10,8m A-final  
  3 Therese Karlsson -97 Ransäters AIS 11,1m A-final  
  4 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 11,5m A-final  
  5 Lovisa Blomgren -97 IK Vikings FIK 11,7m B-final  
  - Johanna Östlund -97 Kils AIK Struken    
     
    F 8  60 M HEAT 4    
  1 Kajsa Karlén -98 KFUM Arvika 10,8m A-final  
  2 Hanna Karlsson -97 Kils AIK 12,3m    
  - Linnea Johannesson -98 Kils AIK Struken    
  - Olivia Weslien -97 IF Göta Struken    
  - Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn Struken    
           
    F 8  60 M A-FINAL    
  1 Irene Ekelund -97 Kils AIK 10,2m    
  2 Matilda Arlestrand -97 IFK Sunne 10,7m    
  3 Kajsa Karlén -98 KFUM Arvika 10,7m    
  4 Linn Karlsson -97 Kils AIK 10,8m    
  5 Therese Karlsson -97 Ransäters AIS 10,9m    
  6 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 11,3m    
     
    F 8  60 M B-FINAL    
  1 Kristin Tidesten -97 IK Vikings FIK 11,4m    
  2 Louise Sjöström -97 Ransäters AIS 11,4m    
  3 Ella Sjödin -97 SK Bore 11,6m    
  4 Lovisa Blomgren -97 IK Vikings FIK 11,7m    
  5 Moa Skytte -97 Kils AIK 11,8m    
  6 Sifia Inelind -98 Kils AIK 12,0m    
 
    F 8  200 M HEAT 1    
  1 Linn Karlsson -97 Kils AIK 40,3m    
  2 Nelly Dahlgren -97 Filipstads FIK 41,9m    
  3 Lovisa Blomgren -97 IK Vikings FIK 43,1m    
  4 Rebecka Johnsson -97 IFK Likenäs 47,8m    
     
    F 8  200 M HEAT 2    
  1 Irene Ekelund -97 Kils AIK 36,9m    
  2 Ella Sjödin -97 SK Bore 39,5m    
  3 Kristin Tidesten -97 IK Vikings FIK 39,6m    
  4 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 42,2m    
  5 Ebba Lööv -98 Kils AIK 43,6m    
  6 Hanna Karlsson -97 Kils AIK 43,8m    
     
    F 8  200 M SAMLAD LISTA    
  1 Irene Ekelund -97 Kils AIK 36,9m    
  2 Ella Sjödin -97 SK Bore 39,5m    
  3 Kristin Tidesten -97 IK Vikings FIK 39,6m    
  4 Linn Karlsson -97 Kils AIK 40,3m    
  5 Nelly Dahlgren -97 Filipstads FIK 41,9m    
  6 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 42,2m    
  7 Lovisa Blomgren -97 IK Vikings FIK 43,1m    
  8 Ebba Lööv -98 Kils AIK 43,6m    
  9 Hanna Karlsson -97 Kils AIK 43,8m    
  10 Rebecka Johnsson -97 IFK Likenäs 47,8m    
 
    F 8  LÄNGD ZON        
  1 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 2,73      
  2 Louise Sjöström -97 Ransäters AIS 2,67      
  3 Therese Karlsson -97 Ransäters AIS 2,65      
  4 Matilda Arlestrand -97 IFK Sunne 2,62      
  5 Linn Karlsson -97 Kils AIK 2,61      
  6 Kristin Tidesten -97 IK Vikings FIK 2,53      
  7 Sifia Inelind -98 Kils AIK 2,51      
  8 Irene Ekelund -97 Kils AIK 2,49      
  9 Lovisa Blomgren -97 IK Vikings FIK 2,41      
  10 Moa Skytte -97 Kils AIK 2,38      
  11 Ebba Lööv -98 Kils AIK 2,37      
  12 Nelly Dahlgren -97 Filipstads FIK 2,32      
  13 Ella Sjödin -97 SK Bore 2,28      
  14 Rebecka Johnsson -97 IFK Likenäs 2,25      
  15 Stina Olsson -97 SK Bore 2,10      
  16 Sara Haag -98 IFK Sunne 2,08      
  17 Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika 2,02      
  18 Hanna Karlsson -97 Kils AIK 1,84      
  19 Linnea Johannesson -98 Kils AIK 1,80      
  20 Ellinor Strand -00 Filipstads FIK 1,41      
 
    F 8  BOLLKAST        
  1 Ella Sjödin -97 SK Bore 17,04    
  2 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 15,95    
  3 Stina Olsson -97 SK Bore 15,01    
  4 Sifia Inelind -98 Kils AIK 13,10    
  5 Irene Ekelund -97 Kils AIK 11,71    
  6 Ebba Lööv -98 Kils AIK 11,37    
  7 Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika 10,95    
  8 Linn Karlsson -97 Kils AIK 10,80    
  9 Kristin Tidesten -97 IK Vikings FIK 10,54    
  10 Sara Haag -98 IFK Sunne 10,14    
  11 Hanna Karlsson -97 Kils AIK 8,60    
  12 Lovisa Blomgren -97 IK Vikings FIK 8,49    
  13 Moa Skytte -97 Kils AIK 8,33    
  14 Ellinor Strand -00 Filipstads FIK 6,68    
  15 Linnea Johannesson -98 Kils AIK 5,45    
  - Johanna Östlund -97 Kils AIK Struken    
  - Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn Struken    
  - Olivia Weslien -97 IF Göta Struken    
  - Elin Nilsson -97 IFK Sunne Struken    
 
      Infoga rubrik Skapa resultatfilerPoäng
 
    3 Återgå Radera allt --> Radera allt
     
Uppdaterad: 03 APR 2010 15:03 Skribent: Mats Svärdsen

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: mats.svardsen@sunne....

Se all info