Hoppa till sidans innehåll

28 maj, 2005 - Boregalan, Torsby


  Resultat   Boregalan 28 maj 2005

    MÄN 100 M    Vind +0,4

1 Leif Johansson -50 Kils AIK 13.62

    MÄN KULA    
1 Philip Åman -77 Ullevi FK 15.64

    MÄN DISKUS    
1 Philip Åman -77 Ullevi FK 49.17

    MÄN SLÄGGA    
1 Mårten Ejdervall -74 IF Göta 58.76
2 Kjetil Reistad Aasen -82 Löten Friidrett, NOR 41.49

    P19 100 M    Vind +0,4
1 Pontus Eliason -87 Wedevågs IF 11.90
2 Stefan Lindkvist -87 Wedevågs IF 12.34

    P19 800 M    
1 Jonas Nilsson -86 Sälens IF 2.13,12

    P19 HÖJD    
1 Kim Skoog -87 Ekshärad FI 1.95

    P19 LÄNGD    
1 Pontus Eliason -87 Wedevågs IF 5.79
2 Jonas Nilsson -86 Sälens IF 5.73
3 Stefan Lindkvist -87 Wedevågs IF 5.61

    P19 KULA 6,0    
1 Christer Sandvoll -86 IL Orion, NOR 15.13
2 Michael Norén -86 Ullevi FK 14.09

    P19 DISKUS 1,75    
1 Tommy Kristiansen -86 SK Bore 46.48
2 Fredrik Johansson -87 Säffle FIK 38.24
3 Anders Terning -87 Wedevågs IF 36.35
4 Hans Eriksson -86 SK Bore 35.68
5 Michael Norén -86 Ullevi FK 35.67

    P19 SLÄGGA 6,0    
1 Hans Eriksson -86 SK Bore 63.29
2 Hans Marius Mittet -87 Löten Friidrett, NOR 46.48
3 Tomas Olsson -86 SK Bore 46.30

    P19 SPJUT 800    
1 Marcus Persson -87 KFUM Arvika 59.09
2 Anders Terning -87 Wedevågs IF 44.60

    P17 100 M    Vind +0,8
1 Tomas Olsson -89 Kils AIK 12.10
2 Rikard Karlsson -89 Kils AIK 12.68
3 Robin Bohlin -88 Kils AIK 12.94

    P17 800 M    
1 Magnus Larsson -88 Lima IF 2.12,53

    P17 HÖJD    
1 Erik Olsson -89 SK Bore 1.75
2 Anders Johansson -89 Kils AIK 1.65

    P17 LÄNGD    
1 Robin Bohlin -88 Kils AIK 4.94

    P17 KULA 5,0    
1 Ulf Ankarling -88 IF Göta 17.89
2 Anders Lundell -88 KFUM Arvika 16.00
3 Erik Olsson -89 SK Bore 11.08
4 Daniel Pettersson -89 Kils AIK 11.07
5 Erik Markusson -89 IFK Likenäs 10.63
6 Andreas Adolfsson -89 SK Bore 9.82
7 Robin Bohlin -88 Kils AIK 6.41

    P17 DISKUS 1,5    
1 Ulf Ankarling -88 IF Göta 55.20
2 Anders Lundell -88 KFUM Arvika 47.05
3 Mikael Sundler -88 SK Bore 44.00
4 Daniel Pettersson -89 Kils AIK 33.92
- Erik Jakobsson -88 Brattås CK 0.00

    P17 SLÄGGA 5,0    
1 Karl-Erik Ludvigsson -88 SK Bore 49.79
2 Christoffer Pedersen -88 SK Bore 48.22
3 Anders Johansson -89 Kils AIK 43.37
4 Daniel Pettersson -89 Kils AIK 39.04
5 Andreas Adolfsson -89 SK Bore 36.96
6 Viktor Hellström -88 SK Bore 36.36
7 Erik Markusson -89 IFK Likenäs 34.21

    P17 SPJUT 700    
1 Erik Markusson -89 IFK Likenäs 42.28
2 Daniel Pettersson -89 Kils AIK 38.38
3 Anders Johansson -89 Kils AIK 36.50

    P15 100 M    Vind +0,8
1 Eric Andersson -90 Wedevågs IF 12.54
2 Emil Johansson -90 Kils AIK 12.88
3 Dan Lewin -90 SK Bore 13.62

    P15 800 M    
1 Dan Lewin -90 SK Bore 2.21,63
2 Joakim Andersson -90 Frövi IK 2.28,30

    P15 HÖJD    
1 Emil Johansson -90 Kils AIK 1.60

    P15 LÄNGD    
1 Emil Johansson -90 Kils AIK 5.03
2 Eric Andersson -90 Wedevågs IF 4.85
3 Joakim Andersson -90 Frövi IK 4.16

    P15 KULA 4,0    
1 Markus Johansson -90 Säffle FIK 12.91
2 Eric Andersson -90 Wedevågs IF 11.84
3 Robin Åhlgren -90 Wedevågs IF 9.89

    P15 DISKUS 1,0    
1 Victor Laack -90 SK Bore 46.50
2 Markus Johansson -90 Säffle FIK 34.99
3 Tommy Larsson -90 SK Bore 33.64

    P15 SLÄGGA 4,0    
1 Markus Johansson -90 Säffle FIK 48.62
2 Kristoffer Viberg -90 SK Bore 42.77
3 Tommy Larsson -90 SK Bore 41.62

    P15 SPJUT 600    
1 Victor Laack -90 SK Bore 51.15
2 Robin Åhlgren -90 Wedevågs IF 40.94

    P14 100 M    Vind +0,8
1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK 12.06
2 Johan Olsson -91 Kils AIK 13.08
3 Niklas Hedlund -91 IFK Kristinehamn 13.09
4 Jesper Vestlund -91 Kils AIK 13.28

    P14 800 M    
1 Jesper Vestlund -91 Kils AIK 2.26,89
2 Niklas Hedlund -91 IFK Kristinehamn 2.36,64

    P14 HÖJD    
1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK 1.60
2 Andreas Persson -91 SK Bore 1.45

    P14 LÄNGD    
1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK 5.09
2 Jesper Vestlund -91 Kils AIK 4.60
3 Niklas Hedlund -91 IFK Kristinehamn 4.32
4 Pontus Strand -91 Filipstads IF FIK 3.76

    P14 KULA 4,0    
1 Stefan Sundler -91 SK Bore 11.60
2 Martin Rohman -91 Säffle FIK 10.58
3 Niklas Hedlund -91 IFK Kristinehamn 9.12
4 Pontus Strand -91 Filipstads IF FIK 8.95
5 Marcus Wennlund -91 Filipstads IF FIK 7.50

    P14 DISKUS 1,0    
1 Stefan Sundler -91 SK Bore 39.80
2 Martin Rohman -91 Säffle FIK 34.33
3 Pontus Strand -91 Filipstads IF FIK 24.83
4 Victor Nilsson -91 SK Bore 22.02
5 Niklas Hedlund -91 IFK Kristinehamn 21.77
6 Marcus Wennlund -91 Filipstads IF FIK 16.53

    P14 SLÄGGA 4,0    
1 Jonatan Laack -92 SK Bore 44.26
2 Stefan Sundler -91 SK Bore 41.07
3 Martin Rohman -91 Säffle FIK 33.39
4 Jonathan Walfridsson -91 SK Bore 31.90
5 Victor Nilsson -91 SK Bore 27.84
6 Niklas Hedlund -91 IFK Kristinehamn 26.51

    P14 SPJUT 600    
1 Stefan Sundler -91 SK Bore 39.44
2 Pontus Strand -91 Filipstads IF FIK 31.74
3 Marcus Wennlund -91 Filipstads IF FIK 17.42
4 Niklas Hedlund -91 IFK Kristinehamn 13.97

    P13 80 M    Vind +0,5
1 Jim Andersson -92 Filipstads IF FIK 10.64
2 Oscar Jansson -92 IFK Sunne 10.86
3 Niklas Strand -92 Filipstads IF FIK 11.84
4 Michael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 11.95

    P13 400 M    
1 Andreas Persson -92 Filipstads IF FIK 1.17,90

    P13 400 M HINDER    
1 Andreas Karlsson -92 IF Göta 1.15,98

    P13 HÖJD    
1 Niklas Strand -92 Filipstads IF FIK 1.50
2 Axel Danielsson -92 KFUM Arvika 1.45
3 Marius Löyte Sjösåsen -92 Eidanger IL, NOR 1.40
4 Michael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 1.35
5 Rune Visser -92 SK Bore 1.15

    P13 LÄNGD ZON    
1 Oskar Jansson -92 IFK Sunne 5.05
2 Niklas Strand -92 Filipstads IF FIK 4.62
3 Axel Danielsson -92 KFUM Arvika 4.41
4 Andreas Persson -92 Filipstads IF FIK 4.00
5 Rune Visser -92 SK Bore 3.26

    P13 KULA 3,0    
1 Jonatan Laack -92 SK Bore 13.05
2 Oscar Jansson -92 IFK Sunne 10.78
3 Viktor Maschel -92 SK Bore 10.39
4 Michael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 9.48
5 Marius Löyte Sjösåsen -92 Eidanger IL, NOR 9.30
6 Matti Engström -92 Filipstads IF FIK 7.66
7 Rune Visser -92 SK Bore 5.30

    P13 DISKUS 0,6    
1 Jonatan Laack -92 SK Bore 45.33
2 Michael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 32.00
3 Marius Löyte Sjösåsen -92 Eidanger IL, NOR 31.68
4 Viktor Maschel -92 SK Bore 31.63
5 Mikael Larsson -92 SK Bore 28.12
6 Axel Danielsson -92 KFUM Arvika 20.25
7 Matti Engström -92 Filipstads IF FIK 19.98
8 Rune Visser -92 SK Bore 13.79

    P13 SLÄGGA 3,0    
1 Jonatan Laack -92 SK Bore 48.20
2 Viktor Maschel -92 SK Bore 37.07
3 Mikael Larsson -92 SK Bore 28.82
4 Matti Engström -92 Filipstads IF FIK 22.08
5 Rune Visser -92 SK Bore 13.16

    P13 SPJUT 400    
1 Viktor Maschel -92 SK Bore 38.73
2 Jonatan Laack -92 SK Bore 37.06
3 Michael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 32.89
4 Jim Andersson -92 Filipstads IF FIK 30.06
5 Mikael Larsson -92 SK Bore 29.57
6 Niklas Strand -92 Filipstads IF FIK 25.64
7 Axel Danielsson -92 KFUM Arvika 21.50

    P12 80 M    Vind +0,5
1 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 11.46
2 Mario Poggel -93 Kils AIK 11.70
3 Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 11.78
4 Sven Visser -93 SK Bore 11.95
5 Mattias Gustavsson -93 IFK Kristinehamn 12.48

    P12 400 M    
1 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 1.09,90
2 Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 1.12,15
3 Mario Poggel -93 Kils AIK 1.13,31

    P12 400 M HINDER    
1 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 1.12,75
2 Mario Poggel -93 Kils AIK 1.22,43

    P12 HÖJD    
1 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 1.50
2 Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 1.40
3 John Plate -93 IK Orient 1.25
4 Mattias Gustavsson -93 IFK Kristinehamn 1.25
5 Sven Visser -93 SK Bore 1.15

    P12 LÄNGD ZON    
1 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 4.74
2 Sven Visser -93 SK Bore 4.14
3 John Plate -93 IK Orient 4.07
4 Mario Poggel -93 Kils AIK 4.02
5 Fabian Vestlund -93 Kils AIK 3.30

    P12 KULA 3,0    
1 Sebastian Thömgren -93 SK Bore 9.87
2 Anders Pettersson -93 Säffle FIK 9.85
3 John Plate -93 IK Orient 8.33
4 Mattias Gustavsson -93 IFK Kristinehamn 7.97
5 Oscar Hansson -93 SK Bore 7.70
6 Sven Visser -93 SK Bore 6.88
7 Fabian Vestlund -93 Kils AIK 4.81

    P12 DISKUS 0,6    
1 Sebastian Thömgren -93 SK Bore 32.48
2 John Plate -93 IK Orient 27.28
3 Anders Pettersson -93 Säffle FIK 26.87
4 Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 26.73
5 Oscar Hansson -93 SK Bore 22.27
6 Anton Mattson -93 SK Bore 18.61
7 Mattias Gustavsson -93 IFK Kristinehamn 18.56
8 Anton Nilsson -93 SK Bore 15.30
9 Fabian Vestlund -93 Kils AIK 13.75

    P12 SLÄGGA 3,0    
1 Sebastian Thömgren -93 SK Bore 34.73
2 Oscar Hansson -93 SK Bore 25.65
3 John Plate -93 IK Orient 21.00
4 Anders Pettersson -93 Säffle FIK 20.40
5 Anton Mattson -93 SK Bore 19.34
6 Anton Nilsson -93 SK Bore 17.58
7 Fabian Vestlund -93 Kils AIK 11.35

    P12 SPJUT 400    
1 Sebastian Thömgren -93 SK Bore 33.12
2 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 28.71
3 Filip Östman -93 IFK Kristinehamn 27.94
4 John Plate -93 IK Orient 27.20
5 Mattias Gustavsson -93 IFK Kristinehamn 24.66
6 Mario Poggel -93 Kils AIK 20.92
7 Fabian Vestlund -93 Kils AIK 15.45

    P11 60 M  HEAT 1  Vind +1,2
1 Anton Nilsson -94 Kils AIK 9.85 Final
2 Martin Jakobsson -94 SK Bore 10.09 Final
3 Andreas Persson -94 IK Vikings FIK 10.55 Final
4 Henrik Persson -94 Filipstads IF FIK 11.15

    P11 60 M  HEAT 2  Vind +1,0
1 Fredrik Finnstad -94 Ekshärad FI 9.26 Final
2 Nils Andersson -94 SK Bore 9.87 Final
3 Albin Jönsson -94 IK Vikings FIK 10.30 Final

    P11 60 M  FINAL  Vind 0,0
1 Fredrik Finnstad -94 Ekshärad FI 9.20
2 Nils Andersson -94 SK Bore 9.83
3 Anton Nilsson -94 Kils AIK 9.99
4 Martin Jakobsson -94 SK Bore 1.23
5 Andreas Persson -94 IK Vikings FIK 10.38
6 Albin Jönsson -94 IK Vikings FIK 10.41

    P11 400 M    
1 Fredrik Finnstad -94 Ekshärad FI 1.11,91
2 Anton Nilsson -94 Kils AIK 1.15,88
3 Nils Andersson -94 SK Bore 1.23,03
4 Martin Jakobsson -94 SK Bore 1.24,59
5 Albin Jönsson -94 IK Vikings FIK 1.25,39
6 Andreas Persson -94 IK Vikings FIK 1.26,97

    P11 400 M HINDER    
1 Anton Nilsson -94 Kils AIK 1.20,09
2 Nils Andersson -94 SK Bore 1.28,65
3 Pierre Strand -94 Filipstads IF FIK 1.28,67
4 Martin Jakobsson -94 SK Bore 1.29,37

    P11 HÖJD    
1 Pierre Strand -94 Filipstads IF FIK 1.10
2 Andreas Persson -94 IK Vikings FIK 1.10
3 Albin Jönsson -94 IK Vikings FIK 1.05
4 Martin Jakobsson -94 SK Bore 0.95

    P11 LÄNGD ZON    
1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika 4.86
2 Anton Nilsson -94 Kils AIK 3.85
3 Nils Andersson -94 SK Bore 3.65
4 Martin Jakobsson -94 SK Bore 3.41 3.39
5 Albin Jönsson -94 IK Vikings FIK 3.41 3.31
6 Andreas Persson -94 IK Vikings FIK 3.39
7 Erik Fenger Kroog -94 SK Bore 3.37
8 Johan Olsson -94 IFK Likenäs 3.29
9 Henrik Persson -94 Filipstads IF FIK 3.00

    P11 KULA 2,0    
1 Pierre Strand -94 Filipstads IF FIK 9.21
2 Simon Andersson -94 SK Bore 8.41
3 Nils Andersson -94 SK Bore 6.76
4 Marco Baldacchino -94 Fredrikstad IF, NOR 6.32
5 Johan Olsson -94 IFK Likenäs 5.82

    P11 DISKUS 0,6    
1 Johan Bjuremo -95 SK Bore 21.16
2 Adam Maschel -95 SK Bore 20.29
3 Marco Baldacchino -94 Fredrikstad IF, NOR 19.76
4 Nils Andersson -94 SK Bore 15.41

    P11 SLÄGGA 2,0    
1 Johan Bjuremo -95 SK Bore 28.27
2 Adam Maschel -95 SK Bore 28.10
3 Simon Andersson -94 SK Bore 24.86
4 Marco Baldacchino -94 Fredrikstad IF, NOR 22.53
5 Pierre Strand -94 Filipstads IF FIK 20.70
6 Markus Larsson -95 SK Bore 18.29

    P11 SPJUT 400    
1 Johan Bjuremo -95 SK Bore 26.56
2 Adam Maschel -95 SK Bore 25.42
3 Pierre Strand -94 Filipstads IF FIK 25.10
4 Andreas Persson -94 IK Vikings FIK 12.07
5 Johan Olsson -94 IFK Likenäs 9.21

    P10 60 M    Vind +1,1
1 Adam Maschel -95 SK Bore 9.58
2 Martin Jonsson -95 SK Bore 9.66
3 Johan Bjuremo -95 SK Bore 9.75
4 Adrian Nilsson -95 SK Bore 10.73

    P10 400 M    
1 Adam Maschel -95 SK Bore 1.19,44
2 Johan Bjuremo -95 SK Bore 1.22,88
3 Martin Jonsson -95 SK Bore 1.23,38
4 Adrian Nilsson -95 SK Bore 1.26,64

    P10 400 M HINDER    
1 Adam Maschel -95 SK Bore 1.25,37
2 Johan Bjuremo -95 SK Bore 1.27,70
3 Martin Jonsson -95 SK Bore 1.28,18
4 Adrian Nilsson -95 SK Bore 1.31,25

    P10 HÖJD    
1 Adam Maschel -95 SK Bore 1.17
2 Johan Bjuremo -95 SK Bore 1.15
3 Adrian Nilsson -95 SK Bore 1.05
4 Martin Jonsson -95 SK Bore 1.00
5 Andrée Nilsson -97 SK Bore 1.00

    P10 LÄNGD ZON    
1 Adam Maschel -95 SK Bore 3.93
2 Johan Bjuremo -95 SK Bore 3.87
3 Martin Jonsson -95 SK Bore 3.59
4 Adrian Nilsson -95 SK Bore 3.50

    P10 KULA 2,0    
1 Adam Maschel -95 SK Bore 9.11
2 Martin Jonsson -95 SK Bore 6.09
3 Markus Larsson -95 SK Bore 5.63
4 Adrian Nilsson -95 SK Bore 5.25

    P10 BOLLKAST    
1 Johan Bjuremo -95 SK Bore 46.98
2 Adam Maschel -95 SK Bore 39.42
3 Markus Larsson -95 SK Bore 34.04
4 Martin Jonsson -95 SK Bore 30.73
5 Adrian Nilsson -95 SK Bore 26.28

    P9 60 M    Vind +0,5
1 Daniel Nordberg -96 Wedevågs IF 9.85
2 Filip Danielsson -96 Wedevågs IF 10.18
3 Oskar Warg -96 KFUM Arvika 10.24
4 Kal Larsson -96 IFK Sunne 10.62
5 Vidar Visser -96 SK Bore 11.37

    P9 400 M    
1 Daniel Nordberg -96 Wedevågs IF 1.16,19
2 Filip Danielsson -96 Wedevågs IF 1.20,57
3 Oskar Warg -96 KFUM Arvika 1.21,74
4 Kal Larsson -96 IFK Sunne 1.28,24

    P9 400 M HINDER    
1 Daniel Nordberg -96 Wedevågs IF 1.21,93
2 Filip Danielsson -96 Wedevågs IF 1.31,49
3 Kal Larsson -96 IFK Sunne 1.38,35

    P9 LÄNGD ZON    
1 Oskar Warg -96 KFUM Arvika 3.90
2 Daniel Nordberg -96 Wedevågs IF 3.71
3 Filip Danielsson -96 Wedevågs IF 3.33
4 Kal Larsson -96 IFK Sunne 3.00
5 Vidar Visser -96 SK Bore 2.84

    P9 BOLLKAST    
1 Oskar Warg -96 KFUM Arvika 38.69
2 Daniel Nordberg -96 Wedevågs IF 29.49
3 Kal Larsson -96 IFK Sunne 26.58
4 Vidar Visser -96 SK Bore 21.02

    P8 60 M    Vind +1,0
1 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 10,4m
2 Andrée Nilsson -97 SK Bore 10,5m
3 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 11,1m
4 Simon Marklund -97 SK Bore 11,4m

    P8 400 M    
1 Andrée Nilsson -97 SK Bore 1.33,81
2 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 1.40,26

    P8 400 M HINDER    
1 Andrée Nilsson -97 SK Bore 1.40,66
2 Simon Marklund -97 SK Bore 1.43,56

    P8 LÄNGD ZON    
1 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 3.10
2 Andrée Nilsson -97 SK Bore 2.82
3 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 2.65
4 Simon Marklund -97 SK Bore 2.62

    P8 BOLLKAST    
1 Andrée Nilsson -97 SK Bore 30.62
2 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 24.56
3 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 23.18
4 Simon Marklund -97 SK Bore 18.63

    KVINNOR 100 M    Vind +1,2
1 Sofie Wadelius -82 Kils AIK 12.83

    KVINNOR DISKUS    
1 Angela Åkesson -79 Kils AIK 41.03

    KVINNOR SPJUT    
1 Anna Pihlgren -82 KFUM Arvika 36.50

    F19 KULA 4,0    
1 Pia Ankarling -86 IF Göta 11.86

    F19 DISKUS 1,0    
1 Karolina Pedersen -87 Ullevi FK 37.11
2 Gullan Andersson -87 KFUM Arvika 32.48

    F19 SLÄGGA 4,0    
1 Karolina Pedersen -87 Ullevi FK 53.04
2 Jenny Larsson -86 Filipstads IF FIK 43.84
3 Maria Pettersson -87 IFK Kristinehamn 38.96
4 Gullan Andersson -87 KFUM Arvika 34.89
5 Erika Marklars -87 SK Bore 34.54
6 Linda Nyrén -87 KFUM Arvika 30.81

    F17 100 M    Vind +1,2
1 Josefin Särén -89 Kils AIK 14.39

    F17 800 M    
1 Sara Nilsson -88 Sälens IF 2.28,08

    F17 LÄNGD    
1 Joanna Nydén -89 Wedevågs IF 4.58

    F17 KULA 3,0    
1 Sofia Larsson -88 Säffle FIK 12.31
2 Kristin Sörman -88 Wedevågs IF 12.17
3 Nina Ljung -89 KFUM Arvika 11.11
4 Joanna Nydén -89 Wedevågs IF 10.90

    F17 DISKUS 1,0    
1 Elinor Forssander -88 Mariestads AIF 39.17
2 Sarah Lindberg -89 SK Bore 35.44
3 Joanna Nydén -89 Wedevågs IF 24.16

    F17 SLÄGGA 4,0    
1 Elinor Forssander -88 Mariestads AIF 44.34
2 Kristin Hermansson -88 IFK Kristinehamn 39.07
3 Sarah Lindberg -89 SK Bore 37.48
4 Joanna Nydén -89 Wedevågs IF 36.21
5 Kristin Sörman -88 Wedevågs IF 31.34

    F17 SPJUT 600    
1 Sarah Lindberg -89 SK Bore 38.60
2 Sofia Larsson -88 Säffle FIK 38.07
3 Nina Ljung -89 KFUM Arvika 27.99
4 Joanna Nydén -89 Wedevågs IF 27.49

    F15 100 M    Vind +1,2
1 Anna Hedström -90 SK Bore 13.60
2 Amanda Eriksson -90 Kils AIK 14.12
3 Annelobke van Dijk -90 Ekshärad FI 14.12

    F15 HÖJD    
1 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika 1.59
2 Sofie Skoog -90 Ekshärad FI 1.45

    F15 LÄNGD    
1 Anna Hedström -90 SK Bore 4.61
2 Annelobke van Dijk -90 Ekshärad FI 4.27

    F15 KULA 3,0    
1 Sofie Skoog -90 Ekshärad FI 10.85
2 Amanda Eriksson -90 Kils AIK 10.21
3 Mari Strange Öya -90 Eidanger IL, NOR 8.57

    F15 DISKUS 0,6    
1 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika 42.51

    F15 SLÄGGA 3,0    
1 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika 41.03
2 Mari Strange Öya -90 Eidanger IL, NOR 37.27
3 Amanda Eriksson -90 Kils AIK 37.22
4 Anna Hedström -90 SK Bore 34.61

    F15 SPJUT 400    
1 Anna Hedström -90 SK Bore 31.44
2 Britta Fenger Kroog -90 SK Bore 27.92
3 Sofie Skoog -90 Ekshärad FI 25.97

    F14 100 M    Vind 0,0
1 Marine Jonsson -91 IF Göta 13.05
2 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 13.17
3 Johanna Östman -91 IFK Kristinehamn 13.92
4 Jennifer Ekström -91 Kils AIK 14.06
5 Chatrine Gustavsson -91 IFK Kristinehamn 14.50

    F14 HÖJD    
1 Viktoria Carlsson -91 IF Göta 1.54
2 Chatrine Gustavsson -91 IFK Kristinehamn 1.40
3 Johanna Östman -91 IFK Kristinehamn 1.35

    F14 LÄNGD    
1 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 4.68
2 Marine Jonsson -91 IF Göta 4.59
3 Jennifer Ekström -91 Kils AIK 4.44
4 Viktoria Carlsson -91 IF Göta 4.43
5 Maria Edvardsson -91 SK Bore 3.88

    F14 KULA 3,0    
1 Anna Jonasson -91 IK Vikings FIK 10.93
2 Martina Baldacchino -91 Fredrikstad IF, NOR 10.07
3 Gabriella Backman -91 IFK Kristinehamn 9.78
4 Sofie Lindkvist -91 Wedevågs IF 9.47
5 Caroline Hermansson -91 Karlskoga FIF 9.28
6 Emma Thörngren -91 SK Bore 7.98

    F14 DISKUS 0,6    
1 Martina Baldacchino -91 Fredrikstad IF, NOR 33.73
2 Gabriella Backman -91 IFK Kristinehamn 30.02
3 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 27.81
4 Caroline Hermansson -91 Karlskoga FIF 27.28
5 Sofie Lindkvist -91 Wedevågs IF 21.52
6 Johanna Östman -91 IFK Kristinehamn 16.94

    F14 SLÄGGA 3,0    
1 Martina Baldacchino -91 Fredrikstad IF, NOR 38.96
2 Sofie Lindkvist -91 Wedevågs IF 36.25
3 Gabriella Backman -91 IFK Kristinehamn 32.84
4 Emma Thörngren -91 SK Bore 30.61
5 Chatrine Gustavsson -91 IFK Kristinehamn 23.46
6 Johanna Östman -91 IFK Kristinehamn 22.37

    F14 SPJUT 400    
1 Anna Jonasson -91 IK Vikings FIK 33.17
2 Caroline Hermansson -91 Karlskoga FIF 30.54
3 Gabriella Backman -91 IFK Kristinehamn 28.51
4 Mia Axelsson -91 IFK Kristinehamn 28.01
5 Sofie Lindkvist -91 Wedevågs IF 21.18
6 Johanna Östman -91 IFK Kristinehamn 18.96

    F13 80 M  HEAT 1  Vind +2,0
1 Sofia Jakobsson -92 SK Bore 11.33 Final
2 Ida Thorin -92 Kils AIK 11.41 Final
3 Anna Nilsson -92 Sälens IF 12.35 Final
4 Elin Larsson -92 Filipstads IF FIK 12.61

    F13 80 M  HEAT 2  Vind +1,7
1 Amanda Björklund -92 IF Göta 11.17 Final
2 Rebecca Keresztes -92 Filipstads IF FIK 11.48 Final
3 Anna Oskarsson -92 IK Vikings FIK 11.87 Final
4 Amanda Axelsson -92 IFK Likenäs 12.59

    F13 80 M  FINAL  Vind 0,0
1 Amanda Björklund -92 IF Göta 11.16
2 Sofia Jakobsson -92 SK Bore 11.37
3 Rebecca Keresztes -92 Filipstads IF FIK 11.40
4 Ida Thorin -92 Kils AIK 11.46
5 Anna Oskarsson -92 IK Vikings FIK 12.04
6 Anna Nilsson -92 Sälens IF 12.46

    F13 400 M    
1 Sandra Sätherberg -92 IF Göta 1.08,57
2 Ida Thorin -92 Kils AIK 1.09,17
3 Anna Nilsson -92 Sälens IF 1.22,89

    F13 400 M HINDER    
1 Sofia Jakobsson -92 SK Bore 1.23,04
2 Amanda Axelsson -92 IFK Likenäs 1.35,61

    F13 HÖJD    
1 Zana Celhasic -92 IK Vikings FIK 1.45
2 Alexandra Davidsson -92 Filipstads IF FIK 1.40
3 Louise Danielsson -92 KFUM Arvika 1.35
4 Amanda Axelsson -92 IFK Likenäs 1.30
5 Anna Oskarsson -92 IK Vikings FIK 1.30
6 Frida Nordin -92 IF Göta 1.25

    F13 LÄNGD ZON    
1 Amanda Björklund -92 IF Göta 4.22
2 Louise Danielsson -92 KFUM Arvika 4.15
3 Alexandra Davidsson -92 Filipstads IF FIK 4.01 3,90 3.89
4 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FIF 4.01 3,90 3.88
5 Rebecca Keresztes -92 Filipstads IF FIK 4.00
6 Anna Nilsson -92 Sälens IF 3.91
7 Elin Larsson -92 Filipstads IF FIK 3.64
8 Amanda Axelsson -92 IFK Likenäs 3.56
9 Angelica Vold -92 Filipstads IF FIK 3.06

    F13 KULA 2,0    
1 Johanna Larsson -92 Filipstads IF FIK 12.42
2 Emmy Fahlström -92 Fjugesta IF 11.88
3 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FIF 9.79
4 Frida Nordin -92 IF Göta 8.63
5 Louise Danielsson -92 KFUM Arvika 8.52
6 Amanda Axelsson -92 IFK Likenäs 7.59

    F13 DISKUS 0,6    
1 Johanna Larsson -92 Filipstads IF FIK 34.28
2 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FIF 24.59
3 Emmy Fahlström -92 Fjugesta IF 24.46
4 Frida Nordin -92 IF Göta 23.66
5 Anna Oskarsson -92 IK Vikings FIK 21.44
6 Amanda Björklund -92 IF Göta 20.82
7 Amanda Axelsson -92 IFK Likenäs 19.53
8 Louise Danielsson -92 KFUM Arvika 19.27

    F13 SLÄGGA 2,0    
1 Johanna Larsson -92 Filipstads IF FIK 35.94
2 Sofia Jakobsson -92 SK Bore 32.81
3 Emmy Fahlström -92 Fjugesta IF 27.24
4 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FIF 25.10
5 Frida Nordin -92 IF Göta 21.15

    F13 SPJUT 400    
1 Emmy Fahlström -92 Fjugesta IF 28.53
2 Johanna Larsson -92 Filipstads IF FIK 24.55
3 Anna Oskarsson -92 IK Vikings FIK 21.23
4 Sofia Jakobsson -92 SK Bore 19.20
5 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FIF 19.12
6 Frida Nordin -92 IF Göta 19.09
7 Amanda Axelsson -92 IFK Likenäs 16.41
8 Sandra Sätherberg -92 IF Göta 15.41

    F12 80 M  HEAT 1  Vind 0,0
1 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika 11.85 Final
2 Ida Hansen -93 KFUM Arvika 12.12 Final
3 Evelin Hedlund -93 Filipstads IF FIK 12.16 Final
4 Elin Nilsson -93 IK Vikings FIK 12.53
5 Ida Thömgren -93 SK Bore 13.19

    F12 80 M  HEAT 2  Vind 0,0
1 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 11.77 Final
2 Stephanie Poggel -93 Kils AIK 12.32 Final
3 Linn Nilsson -93 IFK Sunne 12.36 Final
4 Matilda Eriksson -93 KFUM Arvika 13.44

    F12 80 M  FINAL  Vind 0,0
1 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 11.68
2 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika 11.88
3 Stephanie Poggel -93 Kils AIK 12.10
4 Linn Nilsson -93 IFK Sunne 12.24
5 Ida Hansen -93 KFUM Arvika 12.28
- Evelin Hedlund -93 Filipstads IF FIK ej start

    F12 400 M    
1 Linn Nilsson -93 IFK Sunne 1.16,73
2 Stephanie Poggel -93 Kils AIK 1.17,77

    F12 400 M HINDER    
1 Stephanie Poggel -93 Kils AIK 1.25,09

    F12 HÖJD    
1 Ida Hansen -93 KFUM Arvika 1.25
2 Elin Nilsson -93 IK Vikings FIK 1.20
2 Jennifer Backman -93 IFK Kristinehamn 1.20
4 Linn Nilsson -93 IFK Sunne 1.20
5 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 1.15
6 Ida Thömgren -93 SK Bore 1.10
7 Matilda Eriksson -93 KFUM Arvika 1.10

    F12 LÄNGD ZON    
1 Ida Hansen -93 KFUM Arvika 4.33
2 Linn Nilsson -93 IFK Sunne 4.28
3 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 4.16
4 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika 4.04
5 Stephanie Poggel -93 Kils AIK 4.01
6 Matilda Eriksson -93 KFUM Arvika 3.83
7 Elin Nilsson -93 IK Vikings FIK 3.82
8 Evelin Hedlund -93 Filipstads IF FIK 3.68
9 Ida Thömgren -93 SK Bore 3.32

    F12 KULA 2,0    
1 Maria Wennlund -93 Filipstads IF FIK 9.34
2 Ida Thömgren -93 SK Bore 9.09
3 Jennifer Backman -93 IFK Kristinehamn 8.63
4 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika 8.22
5 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 7.99
6 Johanna Hermansson -93 Karlskoga FIF 7.86
7 Michela Baldacchino -93 Fredrikstad IF, NOR 7.81

    F12 DISKUS 0,6    
1 Maria Wennlund -93 Filipstads IF FIK 25.95
2 Michela Baldacchino -93 Fredrikstad IF, NOR 23.33
3 Jennifer Backman -93 IFK Kristinehamn 22.25
4 Ida Thömgren -93 SK Bore 18.49
5 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 17.91
6 Johanna Hermansson -93 Karlskoga FIF 14.68

    F12 SLÄGGA 2,0    
1 Maria Wennlund -93 Filipstads IF FIK 30.64
2 Ida Thömgren -93 SK Bore 28.37
3 Michela Baldacchino -93 Fredrikstad IF, NOR 26.52
4 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 24.82
5 Jennifer Backman -93 IFK Kristinehamn 22.97
6 Johanna Hermansson -93 Karlskoga FIF 19.39

    F12 SPJUT 400    
1 Ida Thömgren -93 SK Bore 24.59
2 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 22.70
3 Maria Wennlund -93 Filipstads IF FIK 19.98
4 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika 18.19
5 Jennifer Backman -93 IFK Kristinehamn 16.96
6 Johanna Hermansson -93 Karlskoga FIF 16.54
7 Stephanie Poggel -93 Kils AIK 15.48

    F11 60 M  HEAT 1  Vind 0,0
1 Denise Sandell -94 Wedevågs IF 8,7m Final
2 Ida Bohlin -94 Ransäters AIS 9,3m Final
3 Erika Axelsson -94 IFK Likenäs 10,6m
4 Viktoria Adolfsson -94 IFK Likenäs 11,6m

    F11 60 M  HEAT 2  Vind 0,0
1 Tilda Ryberg -94 SK Bore 9,1m Final
2 Emma Olsson -94 Kils AIK 9,3m Final
3 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 10,0m Final
4 Maja Bengtsson -94 IFK Likenäs 10,3m Final

    F11 60 M  FINAL  Vind 0,0
1 Denise Sandell -94 Wedevågs IF 9.30
2 Tilda Ryberg -94 SK Bore 9.34
3 Ida Bohlin -94 Ransäters AIS 9.52
4 Emma Olsson -94 Kils AIK 9.62
5 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 10.41
6 Maja Bengtsson -94 IFK Likenäs 10.55

    F11 400 M    
1 Tilda Ryberg -94 SK Bore 1.15,69
2 Emma Olsson -94 Kils AIK 1.18,61
3 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 1.29,31
4 Viktoria Adolfsson -94 IFK Likenäs 1.38,48

    F11 400 M HINDER    
1 Tilda Ryberg -94 SK Bore 1.17,99
2 Denise Sandell -94 Wedevågs IF 1.22,13
3 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 1.34,87
4 Maja Bengtsson -94 IFK Likenäs 1.36,48
5 Erika Axelsson -94 IFK Likenäs 1.38,65
6 Viktoria Adolfsson -94 IFK Likenäs 1.41,31

    F11 HÖJD    
1 Denise Sandell -94 Wedevågs IF 1.15
2 Ida Bohlin -94 Ransäters AIS 1.05
3 Erika Axelsson -94 IFK Likenäs 1.05

    F11 LÄNGD ZON    
1 Denise Sandell -94 Wedevågs IF 4.40
2 Emma Olsson -94 Kils AIK 4.05
3 Ida Bohlin -94 Ransäters AIS 4.02
4 Tilda Ryberg -94 SK Bore 3.70
5 Maja Bengtsson -94 IFK Likenäs 3.55
6 Erika Axelsson -94 IFK Likenäs 3.19
7 Viktoria Adolfsson -94 IFK Likenäs 2.68

    F11 KULA 2,0    
1 Frida Olsson -94 SK Bore 8.99
2 Emma Olsson -94 Kils AIK 7.08
3 Josephine Sahlström -94 SK Bore 6.46
4 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 5.94
5 Tilda Ryberg -94 SK Bore 5.86
6 Anna-Clara Rydberg -94 SK Bore 5.86
7 Erika Axelsson -94 IFK Likenäs 5.78
8 Maja Bengtsson -94 IFK Likenäs 5.65

    F11 DISKUS 0,6    
1 Frida Olsson -94 SK Bore 20.63
2 Tilda Ryberg -94 SK Bore 17.57
3 Denise Sandell -94 Wedevågs IF 17.17
4 Josephine Sahlström -94 SK Bore 14.23
5 Maja Bengtsson -94 IFK Likenäs 10.86

    F11 SLÄGGA 2,0    
1 Frida Olsson -94 SK Bore 28.28
2 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 20.09
3 Sandra Olsson -95 SK Bore 18.64
3 Anna-Clara Rydberg -94 SK Bore 18.64
5 Tilda Ryberg -94 SK Bore 18.59
6 Julia Marklund -96 SK Bore 18.04

    F11 SPJUT 400    
1 Frida Olsson -94 SK Bore 23.87
2 Denise Sandell -94 Wedevågs IF 19.93
3 Josephine Sahlström -94 SK Bore 19.47
4 Tilda Ryberg -94 SK Bore 19.44
5 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 13.81
6 Maja Bengtsson -94 IFK Likenäs 12.43
7 Erika Axelsson -94 IFK Likenäs 10.65

    F10 60 M  HEAT 1  Vind +0,9
1 Andrea Holm -95 IFK Sunne 9,5m Final
2 Julia Karlsson -95 IF Göta 9,7m Final
3 Karin Nilsson -95 Sälens IF 10,2m

    F10 60 M  HEAT 2  Vind +0,9
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 8,8m Final
2 Susanne Schüssler -95 IFK Sunne 9,2m Final
3 Sandra Olsson -95 SK Bore 9,7m Final
4 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 9,8m Final

    F10 60 M  FINAL  Vind 0,0
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 9.17
2 Susanne Schüssler -95 IFK Sunne 9.58
3 Sandra Olsson -95 SK Bore 9.88
4 Andrea Holm -95 IFK Sunne 9.88
5 Julia Karlsson -95 IF Göta 10.29
6 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 10.30

    F10 400 M    
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 1.09,25
2 Sandra Olsson -95 SK Bore 1.17,48
3 Karin Nilsson -95 Sälens IF 1.18,55
4 Andrea Holm -95 IFK Sunne 1.24,40
5 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 1.34,27

    F10 400 M HINDER    
1 Sandra Olsson -95 SK Bore 1.20,42
2 Karin Nilsson -95 Sälens IF 1.22,27
3 Andrea Holm -95 IFK Sunne 1.25,22
4 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 1.34,49

    F10 HÖJD    
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 1.15
2 Julia Karlsson -95 IF Göta 1.05
3 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 1.05
4 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 0.90

    F10 LÄNGD ZON    
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 4.28
2 Sandra Olsson -95 SK Bore 3.63
3 Susanne Schüssler -95 IFK Sunne 3.61
4 Andrea Holm -95 IFK Sunne 3.49
5 Julia Karlsson -95 IF Göta 3.47
6 Karin Nilsson -95 Sälens IF 3.45
7 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 3.35

    F10 KULA 2,0    
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 7.17
2 Sandra Olsson -95 SK Bore 6.90
3 Julia Karlsson -95 IF Göta 6.83
4 Julia Marklund -96 SK Bore 5.87
5 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 5.35
6 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 4.58

    F10 BOLLKAST    
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 34.50
2 Sandra Olsson -95 SK Bore 32.84
3 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 21.71
4 Susanne Schüssler -95 IFK Sunne 21.56

    F9 60 M    Vind +0,5
1 Elvira Rikhardsson -96 IFK Kristinehamn 9,9m
2 Elin Haag -96 IFK Sunne 10,2m
3 Julia Marklund -96 SK Bore 10,5m
4 Emilia Vestlund -96 Kils AIK 10,8m
5 Ida Karlsson -96 SK Bore 11,1m
6 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika 11,5m

    F9 400 M    
1 Elvira Rikhardsson -96 IFK Kristinehamn 1.23,01
2 Emilia Vestlund -96 Kils AIK 1.26,89
3 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika 1.53,63

    F9 400 M HINDER    
1 Elvira Rikhardsson -96 IFK Kristinehamn 1.26,96
2 Elin Haag -96 IFK Sunne 1.31,97
3 Julia Marklund -96 SK Bore 1.32,16
4 Emilia Vestlund -96 Kils AIK 1.36,13
5 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 1.49,90

    F9 LÄNGD ZON    
1 Elvira Rikhardsson -96 IFK Kristinehamn 3.67
2 Emilia Vestlund -96 Kils AIK 3.15
3 Elin Haag -96 IFK Sunne 3.11
4 Julia Marklund -96 SK Bore 2.95
5 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 2.80
6 Ida Karlsson -96 SK Bore 2.75
7 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika 2.66

    F9 BOLLKAST    
1 Julia Marklund -96 SK Bore 23.77
2 Elvira Rikhardsson -96 IFK Kristinehamn 20.94
3 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika 20.38
4 Elin Haag -96 IFK Sunne 17.65
5 Emilia Vestlund -96 Kils AIK 17.54
6 Ida Karlsson -96 SK Bore 15.90

    F8 60 M    Vind 0,0
1 Kajsa Karlén -98 KFUM Arvika 10,0m
2 Linn Karlsson -97 Kils AIK 10,7m
3 Julia Kjellberg -97 SK Bore 10,8m
4 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 10,9m
5 Ella Sjödin -97 SK Bore 11,0m
6 Ida Danielsson -98 Wedevågs IF 11,1m

    F8 400 M    
1 Ella Sjödin -97 SK Bore 1.29,13
2 Ida Danielsson -98 Wedevågs IF 1.41,69
3 Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika 1.59,01

    F8 400 M HINDER    
1 Ella Sjödin -97 SK Bore 1.31,56
2 Julia Kjellberg -97 SK Bore 1.42,25
3 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 1.43,07
4 Ida Danielsson -98 Wedevågs IF 1.51,78

    F8 LÄNGD ZON    
1 Kajsa Karlén -98 KFUM Arvika 3.06
2 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 2.92
3 Linn Karlsson -97 Kils AIK 2.76 2.72
4 Julia Kjellberg -97 SK Bore 2.76 2.69
5 Ella Sjödin -97 SK Bore 2.49
6 Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika 2.30
7 Ida Danielsson -98 Wedevågs IF 2.28
8 Stina Olsson -97 SK Bore 2.13

    F8 BOLLKAST    
1 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 18.52
2 Julia Kjellberg -97 SK Bore 16.14
3 Ella Sjödin -97 SK Bore 15.10
4 Linn Karlsson -97 Kils AIK 12.62
5 Stina Olsson -97 SK Bore 11.82
6 Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika 10.28

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram
Uppdaterad: 03 APR 2010 15:01 Skribent: Mats Svärdsen

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: mats.svardsen@sunne....

Se all info