Hoppa till sidans innehåll

29-30 jan, 2005 - Götas Ungdomsspel 2005


Resultat        Götas Ungdomsspel

Datum:          2005-01-29--30

Plats:          Våxnäshallen

Arrangör:       IF Göta                     

Tävl.led:       Anders Tallgren              

 

 

 

 

P17 60m

    Försök  heat: 1                                         29/1

   1 Richard Lindgren            86 Mariestads AIF          7.35   UT

   2 Jesper Wingqvist            88 IF Göta                 7.54   q

   3 Tomas Pettersson            61 IFK Kristinehamn        7.83   UT

   4 Tomas Olsson                89 Kils AIK                7.99

   5 Andreas Rydberg             90 Västerås FK             8.26

 

    Försök  heat: 2                                         29/1

   1 Robin Lundgren              89 Katrineholms SK         7.32   q

   2 Felix Siljebäck-Larsen      89 Västerås FK             7.66   q

   3 Robin Nordenberg            89 Kils AIK                7.74   q

   4 Andreas Larsson             89 IFK Sunne FK            8.63

     Andreas Persson             88 Strömstads IF            dns

 

    Försök  heat: 3                                         29/1

   1 Ulf Ankarling               88 IF Göta                 7.63   q

   2 Alexandro Pripp             89 Hammarby IF             7.94

   3 Rikard Karlsson             89 Kils AIK                8.01

   4 Richard Olsson              89 IF Göta                 8.08

   5 Martin Holm                 89 IF Göta                 8.23

 

    Final                                                   29/1

   1 Robin Lundgren              89 Katrineholms SK         7.24

   2 Ulf Ankarling               88 IF Göta                 7.55   (7.543)

   3 Jesper Wingqvist            88 IF Göta                 7.55   (7.549)

   4 Felix Siljebäck-Larsen      89 Västerås FK             7.64

   5 Robin Nordenberg            89 Kils AIK                7.68

 

P13 60m

    Försök  heat: 1                                         29/1

   1 Anton Thimfors              92 IF Göta                 8.58   q

   2 Mattias Lundqvist           92 IF Göta                 8.75   q

   3 Hjalmar Torsell             92 Saltsjöbadens IF        9.13

   4 Andreas karlsson            92 IF Göta                 9.61

   5 Andreas Persson             92 Filipstads IF           9.72

 

    Försök  heat: 2                                         29/1

   1 Oskar Jansson               92 IFK Sunne FK            8.48   q

   2 Pontus Jacobsen             92 IFK Kristinehamn        8.82   q

   3 Viktor Sjöberg              92 IF Göta                 9.15

   4 Alxander Bensryd            92 Lerum Friidrott         9.23

   5 Axel Danielsson Weiling     92 KFUM Arvika             9.48

 

    Försök  heat: 3                                         29/1

   1 Jim Andersson               92 Filipstads IF           8.42   q

   2 Robert Filipsson            92 Karlskoga FIF           8.46   q

   3 Filip Lööv                  92 Kils AIK                8.67   q

   4 Petter Söderberg            92 Saltsjöbadens IF        9.01   q

     Mattias Colman              92 Västerås FK              dns

 

    Försök  heat: 4                                         29/1

   1 Fabian Wetteroth            92 Hammarby IF             8.82   q

   2 Erik Campenhausen           92 Hammarby IF             8.85   q

   3 Tommy Sundborg              92 Hammarby IF             9.19

   4 Albin Axelsson              92 IF Göta                 9.19

   5 Simon Olsson                92 Hammarby IF             9.71

 

    Försök  heat: 5                                         29/1

   1 Niklas Strand               92 Filipstads IF           9.29

   2 Michael Simonsen            92 IFK Kristinehamn        9.55

   3 Fredrik Häger               92 Lerum Friidrott         9.79

   4 Klas Tauberman              92 IF Göta                10.17

   5 Erik Gissén                 92 IF Göta                10.22

 

    Finalheat  heat: A                                      29/1

   1 Jim Andersson               92 Filipstads IF           8.32   1

   2 Robert Filipsson            92 Karlskoga FIF           8.35   2

   3 Oskar Jansson               92 IFK Sunne FK            8.43   3

   4 Filip Lööv                  92 Kils AIK                8.55   4

   5 Anton Thimfors              92 IF Göta                 8.56   5

 

    Finalheat  heat: B                                      29/1

   1 Pontus Jacobsen             92 IFK Kristinehamn        8.64   6

   2 Mattias Lundqvist           92 IF Göta                 8.76   7

   3 Fabian Wetteroth            92 Hammarby IF             8.79   8

   4 Erik Campenhausen           92 Hammarby IF             8.99   9

   5 Petter Söderberg            92 Saltsjöbadens IF        9.08   10

 

P13 Kula                           3.0 kg                   30/1

 

   1 Jonatan Laack               92 SK Bore                12,52

   2 Michael Dahlström           92 IF Göta                11,33

   3 Philip Gustafsson           92 Katrineholms SK        10,69

   4 Oskar Jansson               92 IFK Sunne FK           10,00

   5 Michael Simonsen            92 IFK Kristinehamn        8,94

   6 Pontus Jacobsen             92 IFK Kristinehamn        8,48

   7 Jonatan Boman               92 IF Göta                 8,38

   8 Simon Olsson                92 Hammarby IF             7,71

   9 Viktor Sjöberg              92 IF Göta                 7,25

  10 Fredrik Häger               92 Lerum Friidrott         6,97

  11 Hjalmar Torsell             92 Saltsjöbadens IF        6,44

  12 Tommy Sundborg              92 Hammarby IF             6,33

  13 Fabian Wetteroth            92 Hammarby IF             6,03

  14 Oskar Fryklöf               92 Hammarby IF             5,18

 

P10 60m

    Försök  heat: 1                                         30/1

   1 Fredrik Bergman             95 IFK Lidingö             9.62   q

   2 Jacob Nilsson               96 Kils AIK                9.80   q

   3 Daniel Genberg              95 IF Göta                10.50

   4 Mattias Lûdge               96 Säffle FIK             11.80

 

    Försök  heat: 2                                         30/1

   1 Oskar Warg                  96 KFUM Arvika            10.16

   2 Oscar Perman                97 Kils AIK               10.99

   3 Jonathan Ahlbäck            95 IF Göta                11.62

   4 Alexander Skalare           95 Säffle FIK             11.95

 

    Försök  heat: 3                                         30/1

   1 Erik Kojer Ivars            95 Mälarhöjdens IK         9.30   q

   2 Martin Jonsson              95 SK Bore                 9.89   q

   3 Fredrik Finnebråth          95 IF Göta                10.63

 

    Försök  heat: 4                                         30/1

   1 Alexander Persson           95 IF Göta                 9.91   q

   2 Joel Renander               96 Kils AIK               10.21

   3 Alexander Nilman            96 Säffle FIK             11.38

   4 Kaj Larsson                 96 IFK Sunne FK           11.44

   5 Olof Mlakar                 96 Säffle FIK             12,03

 

    Final                                                   30/1

   1 Erik Kojer Ivars            95 Mälarhöjdens IK         9.18

   2 Fredrik Bergman             95 IFK Lidingö             9.65

   3 Jacob Nilsson               96 Kils AIK                9.76

   4 Alexander Persson           95 IF Göta                 9.83

   5 Martin Jonsson              95 SK Bore                 9.93

 

P10 Kula                           2.0 kg                   30/1

   1 Christoffer Löfgren         95 Ekshärad Friidrot       6,67

   2 Joel Renander               96 Kils AIK                6,61

   3 Oskar Warg                  96 KFUM Arvika             5,99

   4 Martin Jonsson              95 SK Bore                 5,84

   5 Alexander Nilman            96 Säffle FIK              4,84

   6 Kaj Larsson                 96 IFK Sunne FK            4,63

   7 Karl Hansson                95 Säffle FIK              4,03

   8 Olof Mlakar                 96 Säffle FIK              3,66

   9 Mattias Lûdge               96 Säffle FIK              2,73

 

F12 60m

    Försök  heat: 1                                         29/1

   1 Josefine Ekberg             93 IFK Kristinehamn        8.89   q

   2 Frida Rydberg               93 KFUM Arvika             9.05   q

   3 Amanda Malmberg             93 Saltsjöbadens IF        9.08   q

   4 Alexandra Norén             93 IF Göta                 9.67

   5 Elin Maxstad                93 IF Göta                 9.76

 

    Försök  heat: 2                                         29/1

   1 Ida Jansson                 93 IF Göta                 8.99   q

   2 Ida Hansen                  93 KFUM Arvika             9.33

   3 Miriam Stålhandske          93 Säffle FIK              9.37

   4 Eléonore Montler            93 Lerum Friidrott         9.52

   5 Madelene Eriksson           93 IF Göta                 9.85

 

    Försök  heat: 3                                         29/1

   1 Lina Marcusen               93 Lerum Friidrott         9.30

   2 Matilda Jonsson             93 IF Göta                 9.31

   3 Line Wiman                  93 KFUM Arvika             9.35

   4 Erika Andersson             93 Säffle FIK             10.18

   5 Linn Jannborg-Boberg        93 IF Göta                11.64

 

    Försök  heat: 4                                         29/1

   1 Olivia Henriksson           93 IF Göta                 9.54

   2 Elin Nilsson                93 IK  Vikings FIK         9.74

   3 Matilda Sahlström           93 IF Göta                 9.81

   4 Pernilla Thorin             93 Lerum Friidrott        10.08

   5 Emma Lidh                   93 IF Göta                10.14

 

    Försök  heat: 5                                         29/1

   1 Matilda Brörnevret-Claesso  93 Lerum Friidrott         9.39

   2 Sofia Forsberg              93 Hammarby IF             9.45

   3 Kristin Dahlin-Hedqvist     93 IK  Vikings FIK         9.89

   4 Catharina N Kåsteh          93 Ekshärad Friidrot      10.27

   5 Frida Andersson             93 IF Göta                11.46

 

    Försök  heat: 6                                         29/1

   1 Anna Hildingsson            93 Lerum Friidrott         8.72   q

   2 Amanda Rydberg              93 Västerås FK             9.39

   3 Louisa Bortwick             93 Ekshärad Friidrot       9.62

   4 Evelina Gille               93 Hammarby IF             9.83

   5 Sofia Johansson             93 IF Göta                10.40

 

    Försök  heat: 7                                         29/1

   1 Eleonor Broström            93 Linköpings GIF          8.64   q

   2 Erica Fredriksson           93 IFK Sunne FK            9.37

   3 Lovisa Grönros              93 Hammarby IF             9.55

   4 Sofie Wilhelmsson           93 Västerås FK            10.08

   5 Emelie Siik                 93 Karlskoga FIF          11.61

 

    Försök  heat: 8                                         29/1

   1 Åsa Söderlund               93 Västerås FK             9.26

   2 Linn Nilsson                93 IFK Sunne FK            9.33

   3 Sidsel Wessmark             93 IF Göta                 9.53

   4 Julia Resare                93 Karlskoga FIF           9.78

   5 Julia Karlsson              93 Hammarby IF             9.80

 

    Försök  heat: 9                                         29/1

   1 Elin Magnusson              93 IFK Växjö               8.99   q

   2 Anna Kåreling               93 Hammarby IF             9.10   q

   3 Amanda Vallejos             93 Ransäters AIS           9.48

   4 Erika Forsberg              93 Västerås FK             9.52

   5 Johanna Hermansson          93 Karlskoga FIF          10.79

 

    Försök  heat: 10                                        29/1

   1 Sara Österberg              93 Hammarby IF             9.01   q

   2 Sofia Ygfeldt               93 Kils AIK                9.12

   3 Louise Ljungberg            93 Eds SK                  9.48

   4 Veronica Svensson           92 Västerås FK            10.14

   5 Anna Herlin                 93 Ransäters AIS          10.66

 

    Försök  heat: 11                                        29/1

   1 Emelie Bjuremo              93 SK Bore                 9.06   q

   2 Stephanie Poggel            93 Kils AIK                9.34

   3 Amanda Ahren                92 Saltsjöbadens IF        9.57

   4 Josefin Eliasson            93 Katrineholms SK         9.59

   5 Moa Hedman                  93 IF Göta                 9.79

 

    Försök  heat: 12                                        29/1

   1 Marika Eldh                 93 Saltsjöbadens IF        9.18

   2 Malin Nilsson               93 KFUM Arvika             9.48

   3 My Sjöberg                  93 IFK Kristinehamn       10.61

   4 Elin Ek-Take                93 IF Göta                11.36

 

    Finalheat  heat: A                                      29/1

   1 Eleonor Broström            93 Linköpings GIF          8.61   1

   2 Anna Hildingsson            93 Lerum Friidrott         8.67   2

   3 Elin Magnusson              93 IFK Växjö               8.99   3

   4 Josefine Ekberg             93 IFK Kristinehamn        9.02   5

   5 Ida Jansson                 93 IF Göta                 9.17   8

 

    Finalheat  heat: B                                      29/1

   1 Amanda Malmberg             93 Saltsjöbadens IF        8.94   4

   2 Sara Österberg              93 Hammarby IF             9.04   6

   3 Frida Rydberg               93 KFUM Arvika             9.04   7

   4 Emelie Bjuremo              93 SK Bore                 9.18   9

   5 Anna Kåreling               93 Hammarby IF             9.31   10

 

 

F12 200m

    Final                                                   30/1

   1 Ida Jansson                 93 IF Göta                29.89   2

   2 Lina Marcusen               93 Lerum Friidrott        30.72   7

   3 Emma Rutgersson             93 Lerum Friidrott        35.11   27

 

    Final                                                   30/1

   1 Josefine Ekberg             93 IFK Kristinehamn       30.57   5

   2 Kristin Dahlin-Hedqvist     93 IK  Vikings FIK        32.92   21

   3 Emma Lidh                   93 IF Göta                34.91   26

 

    Final                                                   30/1

   1 Amanda Malmberg             93 Saltsjöbadens IF       30.58   6

   2 Eléonore Montler            93 Lerum Friidrott        33.25   23

   3 Catharina N Kåsteh          93 Ekshärad Friidrot      35.73   28

 

    Final                                                   30/1

   1 Dominik Struska             93 Karlskoga FIF          31.85   12

   2 Stina Svensson              93 Lerum Friidrott        33.15   22

   3 Erika Andersson             93 Säffle FIK             34.75   25

 

    Final                                                   30/1

   1 Sofia Ygfeldt               93 Kils AIK               30.48   4

   2 Matilda Brörnevret-Claesso  93 Lerum Friidrott        32.14   15

   3 Elin Maxstad                93 IF Göta                32.57   20

 

    Final                                                   30/1

   1 Anna Hildingsson            93 Lerum Friidrott        29.41   1

   2 Stephanie Poggel            93 Kils AIK               32.23   17

   3 Frida Andersson             93 IF Göta                38.22   29

 

    Final                                                   30/1

   1 Frida Rydberg               93 KFUM Arvika            30.47   3

   2 Erica Fredriksson           93 IFK Sunne FK           31.80   10

   3 Sidsel Wessmark             93 IF Göta                32.43   18

 

    Final                                                   30/1

   1 Linn Nilsson                93 IFK Sunne FK           31.16   8

   2 Moa Hedman                  93 IF Göta                31.85   11

   3 Ida Hansen                  93 KFUM Arvika            32.06   14

 

    Final                                                   30/1

   1 Amanda Ahren                92 Saltsjöbadens IF       32.19   16

   2 Josefin Eliasson            93 Katrineholms SK        32.56   19

   3 Miriam Stålhandske          93 Säffle FIK             33.95   24

 

    Final                                                   30/1

   1 Elin Magnusson              93 IFK Växjö              31.29   9

   2 Marika Eldh                 93 Saltsjöbadens IF       31.88   13

 

F12 800m

    Final                                                   29/1

   1 Fanny Dahlgren              93 Filipstads IF        2:42.22   1

   2 Emma Rutgersson             93 Lerum Friidrott      2:42.45   2

   3 Julia Karlenäs              93 SK Bore              2:44.33   3

   4 Louise Ljungberg            93 Eds SK               2:49.50   5

   5 Linn Nilsson                93 IFK Sunne FK         2:49.52   6

   6 Stephanie Poggel            93 Kils AIK             2:53.77   10

   7 Erica Fredriksson           93 IFK Sunne FK         2:55.23   12

   8 Veronica Svensson           92 Västerås FK          2:57.45   13

   9 Catharina N Kåsteh          93 Ekshärad Friidrot    3:11.89   17

  10 Sofie Rynefors              93 IF Göta              3:17.41   18

 

    Final                                                   29/1

   1 Lovisa Grönros              93 Hammarby IF          2:48.35   4

   2 Stina Svensson              93 Lerum Friidrott      2:51.51   7

   3 Erika Forsberg              93 Västerås FK          2:52.70   8

   4 Moa Hedman                  93 IF Göta              2:53.66   9

   5 Frida Rydberg               93 KFUM Arvika          2:54.86   11

   6 Sofia Forsberg              93 Hammarby IF          2:57.65   14

   7 Sofie Wilhelmsson           93 Västerås FK          3:00.58   15

   8 Åsa Söderlund               93 Västerås FK          3:04.53   16

     Elin Ek-Take                93 IF Göta                  dnf   -

     Amanda Ahren                92 Saltsjöbadens IF         dns   -

 

F12 Längd                                                   29/1

   1 Eleonor Broström            93 Linköpings GIF          4,71

   2 Anna Hildingsson            93 Lerum Friidrott         4,44

   3 Frida Rydberg               93 KFUM Arvika             4,32

   4 Sofia Ygfeldt               93 Kils AIK                4,24   4,21

   5 Ida Jansson                 93 IF Göta                 4,24   4,07

   6 Josefine Ekberg             93 IFK Kristinehamn        4,21

   7 Anna Kåreling               93 Hammarby IF             4,14   4,12

   8 Elin Magnusson              93 IFK Växjö               4,14   4,05

   9 Ida Hansen                  93 KFUM Arvika             4,04

  10 Matilda Jonsson             93 IF Göta                 4,02

  11 Erica Fredriksson           93 IFK Sunne FK            4,00

  12 Erika Forsberg              93 Västerås FK             3,97

  13 Emelie Bjuremo              93 SK Bore                 3,96

  14 Lina Marcusen               93 Lerum Friidrott         3,85

  15 Sofia Forsberg              93 Hammarby IF             3,84

  16 Åsa Söderlund               93 Västerås FK             3,83

  17 Alexandra Norén             93 IF Göta                 3,81   3,77

  18 Linn Nilsson                93 IFK Sunne FK            3,81   0,00

  19 Carolin Andersson           93 IFK Kristinehamn        3,79   3,71

  20 Kristin Dahlin-Hedqvist     93 IK  Vikings FIK         3,79   3,65

  21 Josefin Eliasson            93 Katrineholms SK         3,78

  22 Olivia Henriksson           93 IF Göta                 3,76

  23 Stina Svensson              93 Lerum Friidrott         3,75

  24 Amanda Ahren                92 Saltsjöbadens IF        3,73   3,73

  25 Emma Dahl                   93 KFUM Arvika             3,73   3,71

  26 Line Wiman                  93 KFUM Arvika             3,73   0,00

  27 Amanda Rydberg              93 Västerås FK             3,71

  28 Eléonore Montler            93 Lerum Friidrott         3,68

  29 Julia Resare                93 Karlskoga FIF           3,67

  30 Matilda Sahlström           93 IF Göta                 3,66

  31 Stephanie Poggel            93 Kils AIK                3,65

  32 Miriam Stålhandske          93 Säffle FIK              3,64

  33 Matilda Brörnevret-Claesso  93 Lerum Friidrott         3,62

  34 Lovisa Grönros              93 Hammarby IF             3,60

  35 Sidsel Wessmark             93 IF Göta                 3,59

  36 Amanda Vallejos             93 Ransäters AIS           3,56   3,49

  37 Veronica Svensson           92 Västerås FK             3,56   0,00

  38 Amanda Malmberg             93 Saltsjöbadens IF        3,55

  39 Emma Lidh                   93 IF Göta                 3,52

  40 Marika Eldh                 93 Saltsjöbadens IF        3,51   3,43

  41 Louisa Bortwick             93 Ekshärad Friidrot       3,51   3,42

  42 Evelina Gille               93 Hammarby IF             3,50

  43 Catharina N Kåsteh          93 Ekshärad Friidrot       3,44

  44 Sara Österberg              93 Hammarby IF             3,43

  45 Emma Rutgersson             93 Lerum Friidrott         3,40

  46 Madelene Eriksson           93 IF Göta                 3,38

  47 Sofie Rynefors              93 IF Göta                 3,36   3,32

  48 Sofie Wilhelmsson           93 Västerås FK             3,36   3,24

  49 Pernilla Thorin             93 Lerum Friidrott         3,33

  50 Elin Maxstad                93 IF Göta                 3,32

  51 Elin Nilsson                93 IK  Vikings FIK         3,31

  52 Julia Karlsson              93 Hammarby IF             3,30

  53 Ellinor Hedgren             93 IF Göta                 3,26

  54 Erika Andersson             93 Säffle FIK              3,15

  55 Jennifer Backman            93 IFK Kristinehamn        3,14

  56 Sofia Johansson             93 IF Göta                 3,03

  57 Johanna Hermansson          93 Karlskoga FIF           2,93

  58 My Sjöberg                  93 IFK Kristinehamn        2,84

  59 Frida Andersson             93 IF Göta                 2,77

  60 Emelie Siik                 93 Karlskoga FIF           2,43

  61 Linn Jannborg-Boberg        93 IF Göta                 1,90

   - Moa Hedman                  93 IF Göta                    X

 

F12 Höjd                                                    30/1

   1 Ida Jansson                 93 IF Göta                  142

   2 Lina Marcusen               93 Lerum Friidrott          136

   3 Adelina Meziu               93 KFUM Arvika              136

   4 Julia Karlenäs              93 SK Bore                  136

   5 Anna Hildingsson            93 Lerum Friidrott          133

   6 Sofia Forsberg              93 Hammarby IF              130

   7 Louisa Bortwick             93 Ekshärad Friidrot        130

   8 Sofia Ygfeldt               93 Kils AIK                 125=

     Josefine Ekberg             93 IFK Kristinehamn         125=

  10 Lovisa Grönros              93 Hammarby IF              125

  11 Dominik Struska             93 Karlskoga FIF            125

  12 Kristin Dahlin-Hedqvist     93 IK  Vikings FIK          120=

     Matilda Sahlström           93 IF Göta                  120=

  15 Ida Hansen                  93 KFUM Arvika              120=

     Alexandra Norén             93 IF Göta                  120=

  17 Stina Svensson              93 Lerum Friidrott          115=

     Catharina N Kåsteh          93 Ekshärad Friidrot        115=

     Olivia Henriksson           93 IF Göta                  115=

  20 Anna Kåreling               93 Hammarby IF              115=

     Sofie Rynefors              93 IF Göta                  115=

  22 My Sjöberg                  93 IFK Kristinehamn         115=

     Pernilla Thorin             93 Lerum Friidrott          115=

     Erica Fredriksson           93 IFK Sunne FK             115=

     Jennifer Backman            93 IFK Kristinehamn         115=

  26 Carolin Andersson           93 IFK Kristinehamn         108

  27 Emma Rutgersson             93 Lerum Friidrott          108=

     Elin Maxstad                93 IF Göta                  108=

  29 Erika Andersson             93 Säffle FIK               108

  30 Linn Nilsson                93 IFK Sunne FK             100

   - Linn Jannborg-Boberg        93 IF Göta                    X

 

F12 Kula                                                    30/1

   1 Sofia Ygfeldt               93 Kils AIK               10,00

   2 Julia Karlenäs              93 SK Bore                 9,85

   3 Matilda Jonsson             93 IF Göta                 9,69

   4 Emma Hultgren               93 Karlskoga FIF           9,50

   5 Jennifer Backman            93 IFK Kristinehamn        8,90

   6 Adelina Meziu               93 KFUM Arvika             8,86

   7 Carolin Andersson           93 IFK Kristinehamn        8,64

   8 Sidsel Wessmark             93 IF Göta                 8,18

   9 Erica Fredriksson           93 IFK Sunne FK            7,70

  10 Johanna Hermansson          93 Karlskoga FIF           7,66

  11 Ida Jansson                 93 IF Göta                 7,58

  12 Louisa Bortwick             93 Ekshärad Friidrot       7,50

  13 Miriam Stålhandske          93 Säffle FIK              7,32

  14 Johanna Trové               94 Lerum Friidrott         7,25

  15 Linn Nilsson                93 IFK Sunne FK            7,19

  16 Sofia Forsberg              93 Hammarby IF             7,08

  17 Anna Kåreling               93 Hammarby IF             7,06

  18 Stina Svensson              93 Lerum Friidrott         6,77

  19 Sofie Rynefors              93 IF Göta                 6,76

  20 Amanda Ahren                92 Saltsjöbadens IF        6,72

  21 Josefine Ekberg             93 IFK Kristinehamn        6,58

  22 Emelie Siik                 93 Karlskoga FIF           6,52

  23 Catharina N Kåsteh          93 Ekshärad Friidrot       6,44

  24 Malin Nilsson               93 KFUM Arvika             6,39

  25 Evelina Gille               93 Hammarby IF             6,06

  26 Marika Eldh                 93 Saltsjöbadens IF        5,87

  27 My Sjöberg                  93 IFK Kristinehamn        5,74

  28 Josefin Eliasson            93 Katrineholms SK         5,71

  29 Amanda Malmberg             93 Saltsjöbadens IF        5,64

  30 Frida Andersson             93 IF Göta                 5,24

  31 Moa Hedman                  93 IF Göta                 4,98

   - Madelene Eriksson           93 IF Göta                    X

     Lovisa Grönros              93 Hammarby IF                X

     Caroline Gyllenbern         93 Turebergs FK               X

     Joefine Nilsson             93 SK Granan                  X

 

F11 60m

    Försök  heat: 1                                         30/1

   1 Lydia Martinsson            94 IF Göta                 9.49   q     A

   2 Ida Bohlin                  94 Ransäters AIS           9.71   q     B

   3 Lisa Westlund               94 IF Göta                 9.75

   4 Johanna Berg                94 IFK Sunne FK            9.88

   5 Sara Thörn                  94 IF Göta                10.00

 

    Försök  heat: 2                                         30/1

   1 Anna Birgersson             94 Karlskoga FIF           9.52   q     A

   2 Emma Olsson                 94 Kils AIK                9.74   q     B

   3 Anna Filipsson              94 Karlskoga FIF          10.02

   4 Erika Anderskär             94 IF Göta                10.14

   5 Malin Pluto                 94 IF Göta                10.53

 

    Försök  heat: 3                                         30/1

   1 Matilda Ribaeus             94 IF Göta                 9.20   q     A

   2 Emma Kaiding                94 IF Göta                 9.68   q     B

   3 Johanna Trové               94 Lerum Friidrott        10.88

   4 Lisa Nilsson-Hissa          94 Kils AIK               10.94

   5 Elin Nordenberg             94 IF Göta                11.28

 

    Försök  heat: 4                                         30/1

   1 Elin Svensson               94 IF Göta                 9.46   q     A

   2 Olivia Axell                94 Lerum Friidrott         9.65   q     B

   3 Beatrice Lundqvist          94 Säffle FIK              9.92

   4 Tilda Flodell               94 Västerås FK            10.14

     Malin Pluto                 94 IF Göta                  dns

 

    Försök  heat: 5                                         30/1

   1 Emma Johansson              94 Säffle FIK              9.43   q     A

   2 Mia Karlsson                94 IF Göta                 9.73   q     B

   3 Therese Dahlström           94 IF Göta                 9.97

   4 Karin Gåsste                94 Säffle FIK             10.75

     Johanna Tronnler            94 IK  Vikings FIK          dns

 

    Finalheat  heat: A                                      30/1

   1 Matilda Ribaeus             94 IF Göta                 9.21   1

   2 Anna Birgersson             94 Karlskoga FIF           9.42   2

   3 Lydia Martinsson            94 IF Göta                 9.48   3

   4 Emma Johansson              94 Säffle FIK              9.49   4

   5 Elin Svensson               94 IF Göta                 9.54   5

 

    Finalheat  heat: B                                      30/1

   1 Emma Kaiding                94 IF Göta                 9.48   6

   2 Olivia Axell                94 Lerum Friidrott         9.51   7

   3 Ida Bohlin                  94 Ransäters AIS           9.56   8

   4 Mia Karlsson                94 IF Göta                 9.63   9

   5 Emma Olsson                 94 Kils AIK                9.66   10

 

F11 200m

    Final                                                   29/1

   1 Lydia Martinsson            94 IF Göta                32.31   1 1

   2 Jessica Tamm                94 IK Orient              35.35   10 10

   3 Karin Gåsste                94 Säffle FIK             38.58   13 13

 

    Final                                                   29/1

   1 Elin Svensson               94 IF Göta                32.36   3 3 (32.352)

   2 Anna Birgersson             94 Karlskoga FIF          32.78   5 5

   3 Linnea Gåsste               94 Säffle FIK             37.46   11 11

 

    Final                                                   29/1

   1 Emma Johansson              94 Säffle FIK             32.36   2 2 (32.351)

   2 Tilda Flodell               94 Västerås FK            32.56   4 4

   3 Olivia Axell                94 Lerum Friidrott        33.67   8 8

 

    Final                                                   29/1

   1 Emma Olsson                 94 Kils AIK               33.00   6 6

   2 Fanny Aronsson              94 Säffle FIK             38.24   12 12

     Lisa Westlund               94 IF Göta                  dns   -

 

    Final                                                   29/1

   1 Johanna Berg                94 IFK Sunne FK           33.15   7 7

   2 Mia Karlsson                94 IF Göta                33.79   9 9

   3 Michaela Tens               94 Västerås FK            38.87   14

 

F11 Längd                                                   30/1

   1 Lydia Martinsson            94 IF Göta                 3,91

   2 Emma Johansson              94 Säffle FIK              3,76

   3 Ida Bohlin                  94 Ransäters AIS           3,74

   4 Sara Thörn                  94 IF Göta                 3,68

   5 Elin Svensson               94 IF Göta                 3,65

   6 Mia Karlsson                94 IF Göta                 3,63

   7 Emma Olsson                 94 Kils AIK                3,60

   8 Olivia Axell                94 Lerum Friidrott         3,48

   9 Lisa Westlund               94 IF Göta                 3,37

  10 Johanna Berg                94 IFK Sunne FK            3,33

  11 Anna Birgersson             94 Karlskoga FIF           3,28

  12 Emma Kaiding                94 IF Göta                 3,20

  13 Erika Anderskär             94 IF Göta                 3,17=  3,08

     Therese Dahlström           94 IF Göta                 3,17=  3,08

  15 Karin Gåsste                94 Säffle FIK              3,16

  16 Linnea Gåsste               94 Säffle FIK              3,11

  17 Elin Nordenberg             94 IF Göta                 3,07   2,54

  18 Johanna Trové               94 Lerum Friidrott         3,07   0,00

  19 Tilda Flodell               94 Västerås FK             3,04

  20 Anna Filipsson              94 Karlskoga FIF           2,92

  21 Beatrice Lundqvist          94 Säffle FIK              2,91

  22 Lisa Nilsson-Hissa          94 Kils AIK                2,04

 

F11 Höjd                                                    29/1

   1 Lydia Martinsson            94 IF Göta                  120   omhopp 0

   2 Sara Thörn                  94 IF Göta                  120   omhopp x

   3 Johanna Berg                94 IFK Sunne FK             120   xx0

   4 Elin Larsson                94 Säffle FIK               115   0

     Matilda Ribaeus             94 IF Göta                  115   0

   6 Fanny Aronsson              94 Säffle FIK               115   0, 1 riv

   7 Emma Johansson              94 Säffle FIK               115   x0

   8 Lisa Westlund               94 IF Göta                  115   x0, 2riv

   9 Lisa Nilsson-Hissa          94 Kils AIK                 110   x0

  10 Erika Anderskär             94 IF Göta                  110   xx0

  11 Karin Gåsste                94 Säffle FIK               110   xx0, 3riv

  12 Malin Pluto                 94 IF Göta                  103   0

     Linnea Gåsste               94 Säffle FIK               103   0

  14 Beatrice Lundqvist          94 Säffle FIK               103   x0

     Johanna Trové               94 Lerum Friidrott          103   x0

  16 Jessica Tamm                94 IK Orient                 95

 

F11 Kula                                                    29/1

   1 Frida Olsson                94 SK Bore                 7,99

   2 Johanna Berg                94 IFK Sunne FK            7,92

   3 Johanna Trové               94 Lerum Friidrott         7,22

   4 Emma Olsson                 94 Kils AIK                6,97

   5 Sara Thörn                  94 IF Göta                 6,89

   6 Tilda Flodell               94 Västerås FK             6,69

   7 Lisa Nilsson-Hissa          94 Kils AIK                6,10

   8 Michaela Tens               94 Västerås FK             5,76

   9 Beatrice Lundqvist          94 Säffle FIK              5,39

  10 Therese Dahlström           94 IF Göta                 5,12

  11 Emma Johansson              94 Säffle FIK              5,08

 

 

F10 60m

    Försök  heat: 1                                         29/1

   1 Hanna Hermansson            95 Kils AIK                9.22   q

   2 Jenny Hedén-Malm            95 IFK Lidingö            10.37   q

   3 Therese Thor                95 Kils AIK               11.04

   4 Sara Möller                 96 Säffle FIK             11.25

     Emilia Vestlund             96 Kils AIK                 dns

 

    Försök  heat: 2                                         29/1

   1 Elvira Richardsson          96 IFK Kristinehamn       10.09   q

   2 Evelina Simonsen            95 IFK Kristinehamn       10.30   q

   3 Sara Tengstrand             95 IFK Lidingö            10.64

   4 Johanna Karlsson            96 Säffle FIK             11.14

   5 Josefin Frankert            96 Säffle FIK             11.38

 

    Försök  heat: 3                                         29/1

   1 Alexandra Pfeiffer          95 IK  Vikings FIK        10.02   q

   2 Josefin Havdelin            95 IFK Lidingö            10.40   q

   3 Emma Tengstrand             95 IFK Lidingö            10.60

   4 Olivia Blomgren             95 IK  Vikings FIK        10.82

   5 Rebecka Rundgren            95 Västerås FK            10.96

 

    Försök  heat: 4                                         29/1

   1 Julia Karlsson              95 IF Göta                 9.82   q

   2 Elsa Flodell                96 Västerås FK            10.65

   3 Josefin Gramel Frisk        95 IF Göta                10.69

     Anna Skoglund               96 Kils AIK                 dns

 

    Försök  heat: 5                                         29/1

   1 Andrea Holm                 95 IFK Sunne FK            9.92   q

   2 Katarina Liljehök           95 IFK Lidingö            10.29   q

   3 Jenny Holm                  95 IF Göta                10.55   q

   4 Nathali Nordenström         95 IFK Sunne FK           10.89

 

    Finalheat  heat: A                                      29/1

   1 Hanna Hermansson            95 Kils AIK                9.16   1

   2 Julia Karlsson              95 IF Göta                 9.69   2

   3 Andrea Holm                 95 IFK Sunne FK            9.85   3

   4 Elvira Richardsson          96 IFK Kristinehamn        9.88   4

   5 Alexandra Pfeiffer          95 IK  Vikings FIK        10.01   5

 

    Finalheat  heat: B                                      29/1

   1 Jenny Holm                  95 IF Göta                10.20   6

   2 Jenny Hedén-Malm            95 IFK Lidingö            10.21   7

   3 Evelina Simonsen            95 IFK Kristinehamn       10.35   8

   4 Katarina Liljehök           95 IFK Lidingö            10.36   9

   5 Josefin Havdelin            95 IFK Lidingö            10.38   10

 

F10 600m

    Final                                                   29/1

   1 Katarina Liljehök           95 IFK Lidingö          2:19.48   2

   2 Rebecka Rundgren            95 Västerås FK          2:23.24   3

   3 Elsa Flodell                96 Västerås FK          2:23.89   4

   4 Alexandra Pfeiffer          95 IK  Vikings FIK      2:26.98   8

   5 Olivia Blomgren             95 IK  Vikings FIK      2:34.99   10

     Sofia Karlsson              96 Säffle FIK               dns   -

     Josefin Havdelin            95 IFK Lidingö              dns   -

 

    Final                                                   29/1

   1 Andrea Holm                 95 IFK Sunne FK         2:17.96   1

   2 Sara Tengstrand             95 IFK Lidingö          2:24.06   5

   3 Evelina Simonsen            95 IFK Kristinehamn     2:24.52   6

   4 Emma Tengstrand             95 IFK Lidingö          2:26.05   7

   5 Jenny Hedén-Malm            95 IFK Lidingö          2:27.37   9

     Hanna Hermansson            95 Kils AIK                 dns   -

     Emilia Vestlund             96 Kils AIK                 dns   -

 

F10 Längd                                                   29/1

   1 Hanna Hermansson            95 Kils AIK                4,20

   2 Frida Johansson             95 IF Göta                 3,90

   3 Julia Karlsson              95 IF Göta                 3,41

   4 Elvira Richardsson          96 IFK Kristinehamn        3,36

   5 Andrea Holm                 95 IFK Sunne FK            3,34

   6 Evelina Simonsen            95 IFK Kristinehamn        3,33

   7 Olivia Blomgren             95 IK  Vikings FIK         3,17

   8 Josefin Gramel Frisk        95 IF Göta                 3,12   3,12

   9 Jenny Hedén-Malm            95 IFK Lidingö             3,12   3,00

  10 Katarina Liljehök           95 IFK Lidingö             3,09

  11 Josefin Havdelin            95 IFK Lidingö             3,08

  12 Emma Tengstrand             95 IFK Lidingö             3,07

  13 Jenny Holm                  95 IF Göta                 3,06

  14 Anna Skoglund               96 Kils AIK                3,05

  15 Sara Tengstrand             95 IFK Lidingö             3,02

  16 Therese Thor                95 Kils AIK                3,01

  17 Alexandra Pfeiffer          95 IK  Vikings FIK         2,99   2,99

  18 Johanna Karlsson            96 Säffle FIK              2,99   2,93

  19 Josefin Frankert            96 Säffle FIK              2,93

  20 Nathali Nordenström         95 IFK Sunne FK            2,85

  21 Elsa Flodell                96 Västerås FK             2,45

  22 Sara Möller                 96 Säffle FIK              2,44

 

F10 Kula                                                    29/1

 

   1 Frida Johansson             95 IF Göta                 6,30

   2 Therese Thor                95 Kils AIK                5,90

   3 Evelina Simonsen            95 IFK Kristinehamn        5,38

   4 Elvira Richardsson          96 IFK Kristinehamn        5,19

   5 Alexandra Pfeiffer          95 IK  Vikings FIK         5,10

   6 Andrea Holm                 95 IFK Sunne FK            4,89

   7 Lina Nilsson                95 IF Göta                 4,55

   8 Josefin Havdelin            95 IFK Lidingö             4,20

   9 Anna Skoglund               96 Kils AIK                4,10

  10 Olivia Blomgren             95 IK  Vikings FIK         3,55

 

Uppdaterad: 03 APR 2010 15:10 Skribent: Mats Svärdsen

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: mats.svardsen@sunne....

Se all info