Hoppa till sidans innehåll

20 maj, Boregalan, Torsby


  Resultat   Boregalan 20 maj 2006

    MÄN 100 M    Vind +2,4

1 Johan Engberg -81 IF Göta 10.62
2 Christian Sjöberg -?? Mariestads AIF 10.86

    MÄN 1500 M    
1 Dan Enqvist -74 IF Göta 4.17,85 NRC
2 Anders Rees -77 IF Göta 4.20,32 NRC
3 Andreas Josefsson -76 SK Bore 4.44,19

    MÄN DISKUS    
1 Tommy Kristiansen -86 SK Bore 43.02

    MÄN SLÄGGA    
1 Hans Eriksson -86 SK Bore 56.98
2 Tomas Ohlsson -86 SK Bore 37.46

    P19 100 M    Vind +2,4
1 Pontus Eliason -87 Wedevågs IF 11.69
2 Jesper Wingqvist -88 IF Göta 11.83
3 Anders Terning -87 Wedevågs IF 12.09
4 Andreas Andersson -88 Wedevågs IF 12.51

    P19 LÄNGD    
1 Stefan Lindkvist -87 Wedevågs IF 5.81
2 Pontus Eliason -87 Wedevågs IF 5.76

    P19 KULA 6,0    
1 Anders Terning -87 Wedevågs IF 11.66

    P19 DISKUS 1,75    
1 Fredrik Johansson -87 Säffle FIK 42.76

    P19 SLÄGGA 6,0    
1 Karl-Erik Ludvigsson -88 SK Bore 57.92
2 Christoffer Pedersen -88 SK Bore 47.31
3 Anders Terning -87 Wedevågs IF 43.07

    P19 SPJUT    
1 Anders Terning -87 Wedevågs IF 52.15

    P17 100 M    Vind +1,6
1 Mathias Dufournier -90 IK Vikings FIK 11.60
- Johan Engberg -81 IF Göta 10.63 utom tävl.

    P17 1500 M    
1 Johan Borg -90 IF Göta 4.11,48
2 Jens Bengtsson -90 IF Göta 4.19,46
3 Henrik Borg -90 IF Göta 4.26,28 NRC

    P17 LÄNGD    
1 Mathias Dufournier -90 IK Vikings FIK 5.73
2 Robin Åhlgren -90 Wedevågs IF 5.28

    P17 KULA 5,0    
1 Markus Johansson -90 Säffle FIK 13.73
2 Erik Markusson -89 SK Bore 12.86

    P17 DISKUS 1,5    
1 Magnus Rösholm Berntsen -89 Aurskog Höland FI, NOR 48.97
2 Erik Markusson -89 SK Bore 43.18
3 Markus Johansson -90 Säffle FIK 39.57
4 Tobias Reimertz -?? Kongahälla AIK 35.07
5 Daniel Pettersson -89 Kils AIK 34.59
6 Tommy Larsson -90 SK Bore 32.61

    P17 SLÄGGA 5,0    
1 Kristian Nyman -90 Svenljunga IK 58.01
2 Markus Johansson -90 Säffle FIK 57.77
3 Daniel Larsson -89 Filipstads FIK 52.32
4 Anders Johansson -89 Kils AIK 50.33
5 Andreas Adolfsson -89 SK Bore 48.74
6 Tommy Larsson -90 SK Bore 43.19 43.00
7 Daniel Pettersson -89 Kils AIK 43.19 41.54

    P17 SPJUT 700    
1 Erik Markusson -89 SK Bore 52.11
2 Robin Åhlgren -90 Wedevågs IF 46.85
3 Daniel Pettersson -89 Kils AIK 41.97

    P15 100 M    Vind +1,6
1 Jesper Vestlund -91 Kils AIK 12.76

    P15 1500 M    
1 Simon Sveder -91 Hällefors LK 4.29,10 NRC
2 Johan Miller -91 IF Göta 4.53,97

    P15 HÖJD    
1 Andreas Persson -91 SK Bore 1.59

    P15 LÄNGD    
1 Jesper Vestlund -91 Kils AIK 4.42

    P15 KULA 4,0    
1 Niklas Hedlund -91 IFK Kristinehamn 9.85

    P15 DISKUS 1,0    
1 Stefan Sundler -91 SK Bore 44.60
2 Martin Rohman -91 Säffle FIK 40.35
3 Niklas Hedlund -91 IFK Kristinehamn 30.49

    P15 SLÄGGA 4,0    
1 Stefan Sundler -91 SK Bore 46.31
2 Martin Rohman -91 Säffle FIK 35.17
3 Victor Nilsson -91 SK Bore 34.32
4 Niklas Hedlund -91 IFK Kristinehamn 28.63

    P15 SPJUT 600    
1 Stefan Sundler -91 SK Bore 43.35
2 Pontus Strand -91 Filipstads FIK 37.43

    P14 100 M    Vind +3,8
1 Filip Lööv -92 Kils AIK 12.28
2 Jim Andersson -92 Filipstads FIK 12.47
3 Oskar Arlestrand -92 IFK Sunne 12.72
4 Albin Axelsson -92 IF Göta 13.23

    P14 1500 M    
1 Axel Danielsson Meiling -92 KFUM Arvika 5.20,58 NRC
2 Andreas Karlsson -92 IF Göta 5.22,26 NRC

    P14 HÖJD    
1 Filip Lööv -92 Kils AIK 1.59
2 Mickael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 1.53
3 Albin Axelsson -92 IF Göta 1.50
4 Niklas Strand -92 Filipstads FIK 1.35

    P14 LÄNGD    
1 Filip Lööv -92 Kils AIK 5.07
2 Albin Axelsson -92 IF Göta 4.93
3 Oskar Arlestrand -92 IFK Sunne 4.83
4 Niklas Strand -92 Filipstads FIK 4.17

    P14 KULA 4,0    
1 Jonathan Laack -92 SK Bore 13.15
2 Michael Dahlström -92 IF Göta 12.73
3 Oskar Arlestrand -92 IFK Sunne 10.69
4 Victor Maschel -92 SK Bore 10.13
5 Mickael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 9.95
6 Albin Axelsson -92 IF Göta 9.70
7 Filip Lööv -92 Kils AIK 8.25

    P14 DISKUS 1,0    
1 Jonathan Laack -92 SK Bore 45.06
2 Nikolai Grotmoll Myhre -92 Oppegård IL, NOR 33.58
3 Victor Maschel -92 SK Bore 32.19
4 Michael Dahlström -92 IF Göta 28.02
5 Mickael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 27.64
6 Albin Axelsson -92 IF Göta 27.07
7 Mikael Larsson -92 SK Bore 26.32
8 Axel Danielsson Meiling -92 KFUM Arvika 23.46
9 Filip Lööv -92 Kils AIK 23.26
10 Oskar Arlestrand -92 IFK Sunne 21.04

    P14 SLÄGGA 4,0    
1 Jonathan Laack -92 SK Bore 49.37
2 Nikolai Grotmoll Myhre -92 Oppegård IL, NOR 37.14
3 Mikael Larsson -92 SK Bore 34.10
4 Victor Maschel -92 SK Bore 33.14
5 Daniel Andersson -92 SK Bore 31.92
6 Michael Dahlström -92 IF Göta 27.52

    P14 SPJUT 600    
1 Victor Maschel -92 SK Bore 39.22
2 Jonathan Laack -92 SK Bore 39.00
3 Michael Dahlström -92 IF Göta 37.39
4 Mickael Simonsen -92 IFK Kristinehamn 36.51
5 Nikolai Grotmoll Myhre -92 Oppegård IL, NOR 31.96

    P13 80 M  HEAT 1  
1 Sven Visser -93 SK Bore 10.87 Final
2 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 11.63 Final
3 Fredrik Eråker -93 IF Göta 12.35 Final

    P13 80 M  HEAT 2  
1 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 10.76 Final
2 Tim Maalsnes -93 IF Göta 12.06 Final
3 Daniel Olsson -93 IF Göta 12.93 Final
4 Johan Pettersson -93 SK Bore 13.84

    P13 80 M  FINAL  
1 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 10.69
2 Sven Visser -93 SK Bore 10.82
3 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 11.61
4 Tim Maalsnes -93 IF Göta 11.98
5 Fredrik Eråker -93 IF Göta 12.05
6 Daniel Olsson -93 IF Göta 12.94

    P13 1500 M    
1 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 5.28,65 NRC
2 Fredrik Eråker -93 IF Göta 5.32,79
3 Tim Maalsnes -93 IF Göta 5.41,04 NRC
4 Daniel Olsson -93 IF Göta 6.06,95 NRC

    P13 400 M HINDER    
1 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 1.10,14
2 Fredrik Eråker -93 IF Göta 1.11,19
3 Tim Maalsnes -93 IF Göta 1.15,63
4 Daniel Olsson -93 IF Göta 1.26,78
- Johan Pettersson -93 SK Bore bröt

    P13 HÖJD    
1 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 1.56
2 Tim Maalsnes -93 IF Göta 1.35
- Johan Pettersson -93 SK Bore 0.00

    P13 LÄNGD ZON    
1 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 5.21
2 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 4.68
3 Tim Maalsnes -93 IF Göta 4.64
4 Sven Visser -93 SK Bore 4.48
5 John Plate -93 IK Orient 4.33
6 Fredrik Eråker -93 IF Göta 4.20
7 Daniel Olsson -93 IF Göta 3.98
8 Johan Pettersson -93 SK Bore 3.16

    P13 KULA 3,0    
1 Sebastian Thörngren -93 SK Bore 13.33
2 Anders Pettersson -93 Säffle FIK 12.13
3 John Plate -93 IK Orient 9.50
4 Oscar Hansson -93 SK Bore 9.07

    P13 DISKUS 0,6    
1 Sebastian Thörngren -93 SK Bore 40.14
2 Anders Pettersson -93 Säffle FIK 37.84
3 John Plate -93 IK Orient 36.88
4 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 26.63
5 Mattias Gustavsson -93 IFK Kristinehamn 24.64
6 Oscar Hansson -93 SK Bore 22.58

    P13 SLÄGGA 3,0    
1 Sebastian Thörngren -93 SK Bore 44.16
2 John Plate -93 IK Orient 39.39
3 Anders Pettersson -93 Säffle FIK 31.75
4 Oscar Hansson -93 SK Bore 28.97

    P13 SPJUT 400    
1 Sebastian Thömgren -93 SK Bore 43.49
2 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 38.66
3 John Plate -93 IK Orient 35.10
4 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 32.29
5 Mattias Gustavsson -93 IFK Kristinehamn 28.32
6 Christian Spintig -93 SK Bore 22.86
7 Fredrik Eråker -93 IF Göta 21.29

    P12 80 M  HEAT 1  
1 Tim Åhlin -94 Kils AIK 11.13 Final
2 Viktor Borg -94 IF Göta 11.48 Final
3 Nils Andersson -94 SK Bore 11.82 Final
4 Håvard Roald -94 Ski Friidrett, NOR 12.20

    P12 80 M  HEAT 2  
1 Julian Bödtker Ghansah -94 Ski Friidrett, NOR 11.12 Final
2 Filip Löfvenholm -94 SK Bore 11.56 Final
3 Carl Sjöstedt -94 IF Göta 12.12 Final

    P12 80 M  FINAL  
1 Julian Bödtker Ghansah -94 Ski Friidrett, NOR 10.97
2 Tim Åhlin -94 Kils AIK 11.21
3 Viktor Borg -94 IF Göta 11.63
4 Filip Löfvenholm -94 SK Bore 11.70
5 Nils Andersson -94 SK Bore 12.13
6 Carl Sjöstedt -94 IF Göta 12.57

    P12 1500 M    
1 Billy Dahlgren -94 Filipstads FIK 5.31,51
2 Anton Nilsson -94 Kils AIK 5.33,92 NRC
3 Martin Jakobsson -94 SK Bore 5.54,14
4 Carl Sjöstedt -94 IF Göta 6.01,41 NRC

    P12 400 M HINDER    
1 Julian Bödtker Ghansah -94 Ski Friidrett, NOR 1.11,64
2 Carl Sjöstedt -94 IF Göta 1.13,18
3 Filip Löfvenholm -94 SK Bore 1.13,87
4 Håvard Roald -94 Ski Friidrett, NOR 1.17,52
5 Nils Andersson -94 SK Bore 1.18,53
6 Martin Jakobsson -94 SK Bore 1.18,72
7 Anton Nilsson -94 Kils AIK 1.19,39
8 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 1.25,18

    P12 HÖJD    
1 Tim Åhlin -94 Kils AIK 1.49
2 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 1.28
3 Jonas Bergqvist -94 Filipstads FIK 1.20
4 Johan Olsson -94 IFK Likenäs 1.10

    P12 LÄNGD ZON    
1 Julian Bödtker Ghansah -94 Ski Friidrett, NOR 4.96
2 Tim Åhlin -94 Kils AIK 4.71
3 Filip Löfvenholm -94 SK Bore 4.29
4 Haakon Dalseth -94 Ski Friidrett, NOR 4.16
5 Viktor Borg -94 IF Göta 4.15
6 Nils Andersson -94 SK Bore 4.13
7 Håvard Roald -94 Ski Friidrett, NOR 3.86
8 Johan Olsson -94 IFK Likenäs 3.22

    P12 KULA 3,0    
1 Julian Bödtker Ghansah -94 Ski Friidrett, NOR 7.55
2 Håvard Roald -94 Ski Friidrett, NOR 6.91
3 Carl Sjöstedt -94 IF Göta 6.16
4 Johan Olsson -94 IFK Likenäs 5.63

    P12 DISKUS 0,6    
1 Filip Löfvenholm -94 SK Bore 25.29
2 Julian Bödtker Ghansah -94 Ski Friidrett, NOR 20.83
3 Martin Jakobsson -94 SK Bore 20.30
4 Håvard Roald -94 Ski Friidrett, NOR 15.76
5 Jonas Bergqvist -94 Filipstads FIK 12.83

    P12 SLÄGGA 3,0    
1 Simon Andersson -94 SK Bore 27.13
2 Filip Löfvenholm -94 SK Bore 20.85
3 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 16.86

    P12 SPJUT 400    
1 Håvard Roald -94 Ski Friidrett, NOR 29.99
2 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 25.39
3 Filip Löfvenholm -94 SK Bore 20.52
4 Martin Jakobsson -94 SK Bore 17.42

    P11 60 M  HEAT 1  
1 Martin Jonsson -95 SK Bore 9.39 Final
2 Marcus Hedlund -95 IK Vikings FIK 9.45 Final
3 Samuel Spjut -95 Frövi IK 9.46 Final
4 Adrian Nilsson -95 SK Bore 10.27

    P11 60 M  HEAT 2  
1 Bletar Miftari -95 IK Vikings FIK 9.46 Final
2 Johan Bjuremo -95 SK Bore 9.98 Final
3 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika 10.16 Final
4 Patrik Langdalen -95 Löten Friidrett, NOR 10.50

    P11 60 M  FINAL  
1 Marcus Hedlund -95 IK Vikings FIK 9.33
2 Martin Jonsson -95 SK Bore 9.45
3 Bletar Miftari -95 IK Vikings FIK 9.54
4 Samuel Spjut -95 Frövi IK 9.69
5 Johan Bjuremo -95 SK Bore 10.11
6 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika 10.40

    P11 1500 M    
1 Samuel Spjut -95 Frövi IK 5.49,66
2 Marcus Hedlund -95 IK Vikings FIK 5.51,99 NRC
3 Adam Maschel -95 SK Bore 6.03,14
4 Malcolm Eriksson -97 IF Göta 6.18,31

    P11 400 M HINDER    
1 Samuel Spjut -95 Frövi IK 1.18,12
2 Marcus Hedlund -95 IK Vikings FIK 1.18,83
3 Martin Jonsson -95 SK Bore 1.21,02
4 Bletar Miftari -95 IK Vikings FIK 1.24,59
5 Adrian Nilsson -95 SK Bore 1.24,87
6 Patrik Langdalen -95 Löten Friidrett, NOR 1.32,54
7 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika 1.32,68
8 Johannes Ekelund -95 IF Göta 1.33,24

    P11 HÖJD    
1 Johan Bjuremo -95 SK Bore 1.23
2 Adam Maschel -95 SK Bore 1.20
3 Adrian Nilsson -95 SK Bore 1.17
4 Bletar Miftari -95 IK Vikings FIK 1.17
5 Victor Larsson -95 IK Vikings FIK 1.11
6 Martin Jonsson -95 SK Bore 1.05
7 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika 1.00

    P11 LÄNGD ZON    
1 Marcus Hedlund -95 IK Vikings FIK 4.06
2 Bletar Miftari -95 IK Vikings FIK 3.90
3 Adam Maschel -95 SK Bore 3.89
4 Adrian Nilsson -95 SK Bore 3.61
5 Johan Bjuremo -95 SK Bore 3.56
6 Martin Jonsson -95 SK Bore 3.39
7 Samuel Spjut -95 Frövi IK 3.27
8 Johannes Ekelund -95 IF Göta 3.26
9 Patrik Langdalen -95 Löten Friidrett, NOR 3.03
10 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika 2.88

    P11 KULA 2,0    
1 Adam Maschel -95 SK Bore 9.54
2 Johan Bjuremo -95 SK Bore 8.84
3 Marco Baldacchino -95 Fredrikstad IF, NOR 7.65
4 Victor Larsson -95 IK Vikings FIK 7.62
5 Bletar Miftari -95 IK Vikings FIK 7.21
6 Martin Jonsson -95 SK Bore 7.01
7 Sebastian Grotmoll Myhre -95 Oppegård IL, NOR 6.63
8 Patrik Langdalen -95 Löten Friidrett, NOR 6.20
9 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika 6.01
10 Adrian Nilsson -95 SK Bore 5.82

    P11 DISKUS 0,6    
1 Johan Bjuremo -95 SK Bore 28.84
2 Marco Baldacchino -95 Fredrikstad IF, NOR 22.98
3 Sebastian Grotmoll Myhre -95 Oppegård IL, NOR 21.05
4 Adam Maschel -95 SK Bore 20.65
5 Mathias Vangsnes -95 Oppegård IL, NOR 16.19

    P11 SLÄGGA 2,0    
1 Johan Bjuremo -95 SK Bore 30.77
2 Adam Maschel -95 SK Bore 28.01
3 Sebastian Grotmoll Myhre -95 Oppegård IL, NOR 24.48
4 Marco Baldacchino -95 Fredrikstad IF, NOR 22.37
5 Mathias Vangsnes -95 Oppegård IL, NOR 17.88
6 Patrik Langdalen -95 Löten Friidrett, NOR 13.97

    P11 SPJUT 400    
1 Johan Bjuremo -95 SK Bore 26.37
2 Marco Baldacchino -95 Fredrikstad IF, NOR 26.04
3 Håvard Dalseth -96 Ski Friidrett, NOR 24.67
4 Adam Maschel -95 SK Bore 23.64
5 Victor Larsson -95 IK Vikings FIK 20.24
6 Bletar Miftari -95 IK Vikings FIK 20.22
7 Sebastian Grotmoll Myhre -95 Oppegård IL, NOR 19.98
8 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika 13.17

    P10 60 M  HEAT 1  
1 Oskar Warg -96 KFUM Arvika 9.83 Final
2 Håvard Dalseth -96 Ski Friidrett, NOR 10.39 Final
3 Jesper Kullegren -96 IFK Sunne 10.75 Final
4 Vidar Visser -96 SK Bore 11.00

    P10 60 M  HEAT 2  
1 Adrian Bödtker Ghansah -96 Ski Friidrett, NOR 9.47 Final
2 Isak Stenberg 96 Hulåns IF 9.69 Final
3 Kai Larsson -96 IFK Sunne 10.67 Final

    P10 60 M  FINAL  
1 Adrian Bödtker Ghansah -96 Ski Friidrett, NOR 9.52
2 Isak Stenberg 96 Hulåns IF 9.66
3 Oskar Warg -96 KFUM Arvika 10.05
4 Håvard Dalseth -96 Ski Friidrett, NOR 10.40
5 Jesper Kullegren -96 IFK Sunne 10.71
6 Kai Larsson -96 IFK Sunne 10.80

    P10 400 M    
1 Adrian Bödtker Ghansah -96 Ski Friidrett, NOR 1.17,39
2 Oskar Warg -96 KFUM Arvika 1.18,61
3 Håvard Dalseth -96 Ski Friidrett, NOR 1.19,77
4 Kai Larsson -96 IFK Sunne 1.26,62
5 Jesper Kullegren -96 IFK Sunne 1.29,19

    P10 400 M HINDER    
1 Adrian Bödtker Ghansah -96 Ski Friidrett, NOR 1.22,94
2 Oskar Warg -96 KFUM Arvika 1.23,07
3 Isak Stenberg 96 Hulåns IF 1.24,72
4 Kai Larsson -96 IFK Sunne 1.32,31
5 Jesper Kullegren -96 IFK Sunne 1.32,92

    P10 HÖJD    
1 Oskar Warg -96 KFUM Arvika 1.24
2 Adrian Bödtker Ghansah -96 Ski Friidrett, NOR 1.21
3 Andreé Nilsson -97 SK Bore 1.15
4 Håvard Dalseth -96 Ski Friidrett, NOR 1.03
5 Lucas Rådström -97 Kils AIK 1.03
6 Kai Larsson -96 IFK Sunne 0.95
6 Jesper Kullegren -96 IFK Sunne 0.95
8 Vidar Visser -96 SK Bore 0.95

    P10 LÄNGD ZON    
1 Oskar Warg -96 KFUM Arvika 3.96
2 Adrian Bödtker Ghansah -96 Ski Friidrett, NOR 3.81
3 Isak Stenberg 96 Hulåns IF 3.75
4 Håvard Dalseth -96 Ski Friidrett, NOR 3.40
5 Kai Larsson -96 IFK Sunne 3.09
6 Jesper Kullegren -96 IFK Sunne 2.84
7 Vidar Visser -96 SK Bore 2.74

    P10 KULA 2,0    
1 Oskar Warg -96 KFUM Arvika 7.71
2 Håvard Dalseth -96 Ski Friidrett, NOR 7.06
3 Andreé Nilsson -97 SK Bore 6.45
4 Kai Larsson -96 IFK Sunne 6.38
5 Jesper Kullegren -96 IFK Sunne 4.26

    P10 BOLLKAST    
1 Håvard Dalseth -96 Ski Friidrett, NOR 31.41
2 Kai Larsson -96 IFK Sunne 23.67
3 Jesper Kullegren -96 IFK Sunne 18.73
4 Vidar Visser -96 SK Bore 17.99

    P9 60 M  HEAT 1  
1 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 9.95 Final
2 Simon Marklund -97 SK Bore 10.99 Final
3 Kim Fransson -97 SK Bore 11.05

    P9 60 M  HEAT 2  
1 Andreas Tronnler -97 IK Vikings FIK 9.76 Final
2 Lucas Rådström -97 Kils AIK 9.86 Final
3 Andreé Nilsson -97 SK Bore 10.13 Final
4 Martin Löfvenholm -97 SK Bore 10.31 Final

    P9 60 M  FINAL  
1 Andreas Tronnler -97 IK Vikings FIK 9.76
2 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 9.81
3 Lucas Rådström -97 Kils AIK 9.93
4 Andreé Nilsson -97 SK Bore 10.16
5 Martin Löfvenholm -97 SK Bore 10.57
6 Simon Marklund -97 SK Bore 10.96

    P9 400 M    
1 Andreas Tronnler -97 IK Vikings FIK 1.18,77
2 Lucas Rådström -97 Kils AIK 1.21,04
3 Andreé Nilsson -97 SK Bore 1.24,50
4 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 1.27,00
5 Martin Löfvenholm -97 SK Bore 1.28,54
6 Simon Marklund -97 SK Bore 1.28,60

    P9 400 M HINDER    
1 Andreas Tronnler -97 IK Vikings FIK 1.22,61
2 Malcolm Eriksson -97 IF Göta 1.26,19
3 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 1.26,66
4 Andreé Nilsson -97 SK Bore 1.28,22
5 Simon Marklund -97 SK Bore 1.32,30
6 Martin Löfvenholm -97 SK Bore 1.36,00

    P9 LÄNGD ZON    
1 Lucas Rådström -97 Kils AIK 3.64
2 Andreas Tronnler -97 IK Vikings FIK 3.48 3.41
3 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 3.48 3.32
4 Andreé Nilsson -97 SK Bore 3.35
5 Simon Marklund -97 SK Bore 3.21
6 Martin Löfvenholm -97 SK Bore 3.14
7 Kim Fransson -97 SK Bore 2.93

    P9 BOLLKAST    
1 Lucas Rådström -97 Kils AIK 24.90
2 Andreé Nilsson -97 SK Bore 24.76
3 Andreas Tronnler -97 IK Vikings FIK 23.25
4 Kim Fransson -97 SK Bore 22.76
5 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 21.31
6 Simon Marklund -97 SK Bore 19.02
7 Martin Löfvenholm -97 SK Bore 17.41

    P8 60 M    
1 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 10.56
2 Jonathan Levin -98 KFUM Arvika 11.00
3 Filip Nilsson -98 IFK Likenäs 11.53
4 Mattias Engström -99 SK Bore 11.77

    P8 400 M    
1 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 1.24,73
2 Jonathan Levin -98 KFUM Arvika 1.37,38

    P8 400 M HINDER    
1 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 1.31,82
2 Filip Nilsson -98 IFK Likenäs 1.41,62
3 Mattias Engström -99 SK Bore 1.48,73

    P8 LÄNGD ZON    
1 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 3.08
2 Jonathan Levin -98 KFUM Arvika 2.85 2.85
3 Filip Nilsson -98 IFK Likenäs 2.85 2.80
4 Mattias Engström -99 SK Bore 2.52

    P8 BOLLKAST    
1 Jonathan Levin -98 KFUM Arvika 24.07
2 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 23.37
3 Filip Nilsson -98 IFK Likenäs 16.99

    MVET 1500 M    
1 Lennart Eriksson -66 SISU Forshaga 4.45,69 M40
2 Lennart Jansson -52 IF Göta 4.48,88 M50 NRC
3 Tomas Fröling -64 IF Göta 4.53,57 M40 NRC
4 Tomas Johansson -62 IF Göta 4.53,78 M40 NRC
5 Fredrik Eriksson -70 IF Göta 4.58,98 M35 NRC
6 Per-Håkan Persson -55 IF Göta 4.59,43 M50 NRC
7 Thomas Olsson -64 SK Bore 5.02,58 M40
8 Lennart Höglund -53 IF Göta 5.06,25 M50 NRC
9 Tommy Zätterberg -58 IF Göta 5.09,60 M45 NRC
10 Christer Hamarström -49 IF Göta 5.26,53 M55 NRC
11 Marnix Schussler -57 IFK Sunne 5.39,65 M45
- Dan Enqvist -74 IF Göta 4.34,98 utom tävl.

    KVINNOR 100 M    Vind +2,0
1 Sofie Wadelius -82 IF Göta 12.87

    KVINNOR KULA    
1 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika 11.28

    KVINNOR DISKUS    
1 Angela Åkesson -79 Kils AIK 42.19
2 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika 37.94

    KVINNOR SPJUT    
1 Madeleine Frykholm -84 IF Göta 43.23

    F19 KULA 4,0    
1 Adelina Karlsson -88 Kongahälla AIK 11.58

    F19 DISKUS 1,0    
1 Sofia Larsson -88 IF Göta 35.41

    F19 SLÄGGA 4,0    
1 Gullan Andersson -87 KFUM Arvika 38.81

    F17 100 M    Vind +2,0
1 Anna Hedström -90 SK Bore 13.72
2 Madeleine Olsson -90 Ullevi FK 14.19
3 Beatrice Andreasson -89 KFUM Arvika 14.35

    F17 1500 M    
1 Maria Westher -90 Karlskoga FIF 5.14,28
2 Pernilla Eriksson -90 Hällefors LK 5.21,60

    F17 LÄNGD    
1 Joanna Nydén -89 Wedevågs IF 4.73
2 Madeleine Olsson -90 Ullevi FK 4.30
3 Beatrice Andreasson -89 KFUM Arvika 4.27

    F17 KULA 3,0    
1 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika 12.52
2 Joanna Nydén -89 Wedevågs IF 11.23

    F17 DISKUS 1,0    
1 Elisabeth Brånsgård -89 Fjugesta IF 41.03
2 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika 38.77
3 Sarah Lindberg -89 SK Bore 34.71
4 Joanna Nydén -89 Wedevågs IF 28.44
5 Amanda Eriksson -90 Kils AIK 23.71

    F17 SLÄGGA 4,0    
1 Joanna Nydén -89 Wedevågs IF 40.56
2 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika 37.74
3 Sofie Lindkvist -91 Wedevågs IF 35.87
4 Amanda Eriksson -90 Kils AIK 34.79
5 Anna Hedström -90 SK Bore 30.52
- Madeleine Olsson -90 Ullevi FK 0.00

    F17 SPJUT 600    
1 Sarah Lindberg -89 SK Bore 39.71
2 Anna Hedström -90 SK Bore 32.20
3 Joanna Nydén -89 Wedevågs IF 26.26

    F15 100 M    Vind +2,9
1 Agnes Valdemarsson -91 IF Göta 13.71
2 Jennifer Ekström -91 Kils AIK 13.77
3 Felicia Faeravaag -91 Oppegård IL, NOR 13.91
4 Kristin Björkman -91 IF Göta 13.98
5 Katja Vangsnes -91 Oppegård IL, NOR 14.67

    F15 1500 M    
1 Linnea Martinsson -91 IF Göta 5.18,95

    F15 HÖJD    
1 Agnes Valdemarsson -91 IF Göta 1.35
2 Kristin Björkman -91 IF Göta 1.30

    F15 LÄNGD    
1 Kristin Björkman -91 IF Göta 4.62
2 Agnes Valdemarsson -91 IF Göta 4.54
3 Felicia Faeravaag -91 Oppegård IL, NOR 4.53

    F15 KULA 3,0    
1 Anna Jonasson -91 SK Bore 11.88
2 Martina Baldacchino -91 Fredrikstad IF, NOR 11.23
3 Caroline Hermansson -91 Karlskoga FIF 10.47
4 Elin Holmberg -91 SK Bore 9.50
5 Sofie Lindkvist -91 Wedevågs IF 9.49

    F15 DISKUS 0,6    
1 Anna Jonasson -91 SK Bore 45.13
2 Caroline Hermansson -91 Karlskoga FIF 37.08
3 Martina Baldacchino -91 Fredrikstad IF, NOR 35.22
4 Sofie Lindkvist -91 Wedevågs IF 32.09
5 Katja Vangsnes -91 Oppegård IL, NOR 28.43
6 Elin Holmberg -91 SK Bore 24.85

    F15 SLÄGGA 3,0    
1 Katja Vangsnes -91 Oppegård IL, NOR 51.61
2 Anna Jonasson -91 SK Bore 44.15
3 Martina Baldacchino -91 Fredrikstad IF, NOR 38.73
4 Sofie Lindkvist -91 Wedevågs IF 38.21
5 Caroline Hermansson -91 Karlskoga FIF 32.54
6 Elin Holmberg -91 SK Bore 27.08
7 Felicia Faeravaag -91 Oppegård IL, NOR 23.33

    F15 SPJUT 400    
1 Anna Jonasson -91 SK Bore 38.10
2 Katja Vangsnes -91 Oppegård IL, NOR 32.83
3 Caroline Hermansson -91 Karlskoga FIF 31.97

    F14 100 M  HEAT 1  Vind +1,9
1 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 12.77 Final
2 Mary Ann Andreasson -92 KFUM Arvika 12.93 Final
3 Kristin Magnusson -92 KFUM Arvika 14.15 Final
4 Mikaela Persson -92 IFK Likenäs 14.54
5 Jessica Gottmarsson -92 IF Göta 14.67

    F14 100 M  HEAT 2  Vind +2,2
1 Sara Eklund 92 Filipstads FIK 13.70 Final
2 Linn Nyström -92 Säffle FIK 14.05 Final
3 Sofia Jakobsson -92 SK Bore 14.07 Final
4 Anna Oskarsson -92 IK Vikings FIK 14.28
5 Alexandra By -92 KFUM Arvika 14.78

    F14 100 M  FINAL  Vind +1,5
1 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 12.91
2 Mary Ann Andreasson -92 KFUM Arvika 13.20
3 Sara Eklund 92 Filipstads FIK 13.64
4 Linn Nyström -92 Säffle FIK 14.23
5 Sofia Jakobsson -92 SK Bore 14.30
6 Kristin Magnusson -92 KFUM Arvika 14.39

    F14 1500 M    
1 Therese Westher -92 Karlskoga FIF 5.20,77
2 Louise Danielsson Meiling -92 KFUM Arvika 5.20,95 NRC
3 My Martinsson -92 IF Göta 5.35,11
4 Sandra Sätherberg -92 IF Göta 5.43,23 NRC
5 Anna Nilsson -92 Sälens IF 5.54,31

    F14 HÖJD    
1 Alexandra Davidsson -92 Filipstads FIK 1.45
2 Frida Nordin -92 IF Göta 1.35
- Mikaela Persson -92 IFK Likenäs 0.00

    F14 LÄNGD    
1 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 4.67
2 Alexandra By -92 KFUM Arvika 4.37
3 Kristin Magnusson -92 KFUM Arvika 4.23
4 Alexandra Davidsson -92 Filipstads FIK 4.14
5 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FIF 4.11
6 Linn Nyström -92 Säffle FIK 4.10
7 Mikaela Persson -92 IFK Likenäs 4.01
8 Anna Nilsson -92 Sälens IF 3.88
9 Jessica Gottmarsson -92 IF Göta 3.41
10 Nejra Gazic -92 IF Göta 2.58

    F14 KULA 3,0    
1 Johanna Larsson -92 Filipstads FIK 11.70
2 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FIF 9.69
3 Amanda Björklund -92 IF Göta 8.46
4 Helena Pettersson -92 Säffle FIK 8.41 8.32
5 Mathilda Ehne -92 IF Göta 8.41 8.21
6 Anna Oskarsson -92 IK Vikings FIK 8.35
7 Louise Danielsson Meiling -92 KFUM Arvika 8.28
8 Frida Nordin -92 IF Göta 8.18
9 Mikaela Persson -92 IFK Likenäs 6.97
10 Nejra Gazic -92 IF Göta 6.49

    F14 DISKUS 0,6    
1 Johanna Larsson -92 Filipstads FIK 31.43
2 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FIF 24.47
3 Sofia Jakobsson -92 SK Bore 23.30
4 Amanda Björklund -92 IF Göta 22.81
5 Helena Pettersson -92 Säffle FIK 21.48
6 Anna Oskarsson -92 IK Vikings FIK 21.10
7 Linn Nyström -92 Säffle FIK 19.20
8 Linnea Brickman -92 Kongahälla AIK 18.18

    F14 SLÄGGA 3,0    
1 Johanna Larsson -92 Filipstads FIK 39.95
2 Linnea Brickman -92 Kongahälla AIK 31.18
3 Sofia Jakobsson -92 SK Bore 28.98
4 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FIF 27.15
5 Frida Nordin -92 IF Göta 24.43
6 Amanda Björklund -92 IF Göta 21.75
7 Mathilda Ehne -92 IF Göta 20.74
8 Helena Pettersson -92 Säffle FIK 19.99
9 Linn Nyström -92 Säffle FIK 16.40

    F14 SPJUT 400    
1 Anna Oskarsson -92 IK Vikings FIK 30.90
2 Yuselin Greek -92 Filipstads FIK 26.28
3 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 25.99
4 Linnea Brickman -92 Kongahälla AIK 25.43
5 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FIF 25.07
6 Amanda Björklund -92 IF Göta 23.40
7 Sofia Jakobsson -92 SK Bore 22.73
8 Jessica Gottmarsson -92 IF Göta 21.19
9 Mathilda Ehne -92 IF Göta 20.72
10 Nejra Gazic -92 IF Göta 16.16

    F13 80 M  HEAT 1  
1 Lisa Eriksson -93 IF Göta 11.37 Final
2 Louise Olsson -93 SK Bore 11.63 Final
3 Elin Nilsson -93 IK Vikings FIK 11.91
4 Hanna Widstrand -93 IF Göta 12.18
5 Julia Karlenäs -93 SK Bore 12.49

    F13 80 M  HEAT 2  
1 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 11.18 Final
2 Line Wiman -93 KFUM Arvika 11.26 Final
3 Hyla Miftari -93 IK Vikings FIK 11.61 Final
4 Elin Maxstadh -93 IF Göta 11.81 Final
5 Madeleine Eriksson -93 IF Göta 11.93
6 Kristin Dahlin-Hedqvist -93 IK Vikings FIK 12.09

    F13 80 M  FINAL  
1 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 11.23
2 Line Wiman -93 KFUM Arvika 11.46
3 Lisa Eriksson -93 IF Göta 11.50
4 Hyla Miftari -93 IK Vikings FIK 11.85
5 Louise Olsson -93 SK Bore 11.91
6 Elin Maxstadh -93 IF Göta 12.15

    F13 1500 M    
1 Fanny Dahlgren -93 Filipstads FIK 5.27,13
2 Sandra Boman -93 IF Göta 5.45,92
3 Julia Karlenäs -93 SK Bore 5.45,99

    F13 400 M HINDER    
1 Linnea Barhammar -93 SK Bore 1.16,90

    F13 HÖJD    
1 Emma Dahl -93 KFUM Arvika 1.36
2 Elin Maxstadh -93 IF Göta 1.33
3 Kristin Dahlin-Hedqvist -93 IK Vikings FIK 1.33
4 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 1.30
5 Julia Karlenäs -93 SK Bore 1.30
6 Hanna Widstrand -93 IF Göta 1.20

    F13 LÄNGD ZON    
1 Louise Olsson -93 SK Bore 4.49
2 Line Wiman -93 KFUM Arvika 4.47
3 Lisa Eriksson -93 IF Göta 4.41
4 Elin Nilsson -93 IK Vikings FIK 4.31
5 Emma Dahl -93 KFUM Arvika 4.23
6 Kristin Dahlin-Hedqvist -93 IK Vikings FIK 4.04
7 Elin Maxstadh -93 IF Göta 3.81
8 Hanna Widstrand -93 IF Göta 3.79
9 Madeleine Eriksson -93 IF Göta 3.70

    F13 KULA 2,0    
1 Maria Wennlund -93 Filipstads FIK 11.41
2 Julia Karlenäs -93 SK Bore 11.31
3 Michela Baldacchino -93 Fredrikstad IF, NOR 10.81
4 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 10.27
5 Ida Thörngren -93 SK Bore 9.42
6 Johanna Hermansson -93 Karlskoga FIF 8.98
7 Hyla Miftari -93 IK Vikings FIK 8.46
8 Lisa Eriksson -93 IF Göta 7.92
9 Madeleine Eriksson -93 IF Göta 6.79

    F13 DISKUS 0,6    
1 Julia Karlenäs -93 SK Bore 27.92
2 Maria Wennlund -93 Filipstads FIK 27.72
3 Michela Baldacchino -93 Fredrikstad IF, NOR 26.62
4 Ida Thörngren -93 SK Bore 25.70
5 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 20.40
6 Johanna Hermansson -93 Karlskoga FIF 19.32

    F13 SLÄGGA 2,0    
1 Maria Wennlund -93 Filipstads FIK 41.70
2 Michela Baldacchino -93 Fredrikstad IF, NOR 36.87
3 Julia Karlenäs -93 SK Bore 34.39
4 Ida Henriksson -93 SK Bore 33.01
5 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 29.36
6 Ida Thörngren -93 SK Bore 26.00
7 Johanna Hermansson -93 Karlskoga FIF 22.80

    F13 SPJUT 400    
1 Julia Karlenäs -93 SK Bore 28.27
2 Ida Thörngren -93 SK Bore 26.37
3 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 22.42
4 Johanna Hermansson -93 Karlskoga FIF 19.37

    F12 80 M  HEAT 1  
1 Lydia Martinsson -94 IF Göta 11.78 Final
2 Mimmi Larsson -94 SK Bore 11.89 Final
3 Tilda Ryberg -94 SK Bore 12.29 Final
- Erika Johansson -94 IFK Sunne bröt

    F12 80 M  HEAT 2  
1 Martina Borgler -94 SK Bore 11.64 Final
2 Ida Axelsson -94 SK Bore 12.19 Final
3 Mia Karlsson -94 IF Göta 12.25 Final
4 Johanna Tronnler -94 IK Vikings FIK 12.62

    F12 80 M  FINAL  
1 Martina Borgler -94 SK Bore 11.56
2 Lydia Martinsson -94 IF Göta 11.59
3 Mimmi Larsson -94 SK Bore 11.66
4 Tilda Ryberg -94 SK Bore 12.03
5 Ida Axelsson -94 SK Bore 12.10
6 Mia Karlsson -94 IF Göta 12.15

    F12 1500 M    
1 Lydia Martinsson -94 IF Göta 5.31,66
2 Tilda Ryberg -94 SK Bore 5.50,37
3 Ida Axelsson -94 SK Bore 6.21,38

    F12 400 M HINDER    
1 Tilda Ryberg -94 SK Bore 1.15,77
2 Johanna Tronnler -94 IK Vikings FIK 1.28,30
3 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 1.30,78

    F12 HÖJD    
1 Martina Borgler -94 SK Bore 1.50
2 Erika Axelsson -94 IFK Likenäs 1.05

    F12 LÄNGD ZON    
1 Lydia Martinsson -94 IF Göta 4.44
2 Martina Borgler -94 SK Bore 4.42
3 Mimmi Larsson -94 SK Bore 4.24
4 Ida Axelsson -94 SK Bore 4.04
5 Tilda Ryberg -94 SK Bore 3.88
6 Mia Karlsson -94 IF Göta 3.80
7 Johanna Tronnler -94 IK Vikings FIK 3.73
8 Josephine Sahlström -94 SK Bore 3.20
9 Erika Johansson -94 IFK Sunne 2.81

    F12 KULA 2,0    
1 Martina Borgler -94 SK Bore 11.02
2 Frida Olsson -94 SK Bore 10.16
3 Johanna Bergh -94 IFK Sunne 9.77
4 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 8.43
5 Josephine Sahlström -94 SK Bore 7.05
6 Erika Axelsson -94 IFK Likenäs 6.65
7 Erika Johansson -94 IFK Sunne 6.08

    F12 DISKUS 0,6    
1 Martina Borgler -94 SK Bore 25.11
2 Frida Olsson -94 SK Bore 24.03
3 Tilda Ryberg -94 SK Bore 22.24
4 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 19.89
5 Erika Axelsson -94 IFK Likenäs 15.90
6 Johanna Tronnler -94 IK Vikings FIK 9.90

    F12 SLÄGGA 2,0    
1 Martina Borgler -94 SK Bore 38.03
2 Frida Olsson -94 SK Bore 33.73
3 Tilda Ryberg -94 SK Bore 24.27
4 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 23.00

    F12 SPJUT 400    
1 Frida Olsson -94 SK Bore 29.20
2 Martina Borgler -94 SK Bore 28.70
3 Josephine Sahlström -94 SK Bore 23.26
4 Tilda Ryberg -94 SK Bore 20.33
5 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 17.69
6 Johanna Tronnler -94 IK Vikings FIK 14.39

    F11 60 M  HEAT 1  
1 Julia Karlsson -95 IF Göta 9.08 Final
2 Line Nilsson -95 KFUM Arvika 9.19 Final
3 Sandra Olsson -95 SK Bore 9.23 Final
4 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 9.29 Final
5 Malin Lill -95 KFUM Arvika 9.67

    F11 60 M  HEAT 2  
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 9.13 Final
2 Andrea Holm -95 IFK Sunne 9.31 Final
3 Evelina Levin -95 KFUM Arvika 9.32
4 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 9.40
5 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 9.51

    F11 60 M  FINAL  
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 9.00
2 Julia Karlsson -95 IF Göta 9.02
3 Line Nilsson -95 KFUM Arvika 9.21
4 Sandra Olsson -95 SK Bore 9.23
5 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 9.35
6 Andrea Holm -95 IFK Sunne 9.70

    F11 1500 M    
1 Sandra Olsson -95 SK Bore 5.54,63
2 Karin Nilsson -95 Sälens IF 6.05,64

    F11 400 M HINDER    
1 Andrea Holm -95 IFK Sunne 1.15,6m
2 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 1.19,9m
3 Karin Nilsson -95 Sälens IF 1.21,4m
4 Malin Lill -95 KFUM Arvika 1.30,2m
5 Johanna Thörngren -95 SK Bore 1.36,9m

    F11 HÖJD    
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 1.29
2 Julia Karlsson -95 IF Göta 1.26
3 Evelina Levin -95 KFUM Arvika 1.23
4 Andrea Holm -95 IFK Sunne 1.15
5 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 1.15
6 Johanna Thömgren -95 SK Bore 1.15

    F11 LÄNGD ZON    
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 4.32
2 Julia Karlsson -95 IF Göta 4.26
3 Evelina Levin -95 KFUM Arvika 3.83
4 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 3.80
5 Sandra Olsson -95 SK Bore 3.78
6 Andrea Holm -95 IFK Sunne 3.72
7 Line Nilsson -95 KFUM Arvika 3.56
8 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 3.54
9 Karin Nilsson -95 Sälens IF 3.50
10 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 3.50
11 Malin Lill -95 KFUM Arvika 3.49
12 Nathalie Nordström -95 IFK Sunne 3.07

    F11 KULA 2,0    
1 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 8.96
2 Johanna Thörngren -95 SK Bore 8.71
3 Julia Karlsson -95 IF Göta 8.63
4 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 8.58
5 Sandra Olsson -95 SK Bore 7.59
6 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 6.08
7 Line Nilsson -95 KFUM Arvika 5.76
8 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 5.68

    F11 DISKUS 0,6    
1 Sandra Olsson -95 SK Bore 22.80
2 Johanna Thörngren -95 SK Bore 20.31
3 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 17.70
4 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 12.78

    F11 SLÄGGA 2,0    
1 Julia Karlsson -95 IF Göta 27.38
2 Johanna Thörngren -95 SK Bore 23.99
3 Sandra Olsson -95 SK Bore 21.43

    F11 SPJUT 400    
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 21.76
2 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 21.00
3 Sandra Olsson -95 SK Bore 20.04
4 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 18.97
5 Evelina Simonsen -95 IFK Kristinehamn 17.97
6 Johanna Thörngren -95 SK Bore 15.26

    F10 60 M  HEAT 1  
1 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 9.50 Final
2 Elin Haag -96 IFK Sunne 9.98 Final
3 Julia Marklund -96 SK Bore 10.14 Final
4 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika 10.59 Final

    F10 60 M  HEAT 2  
1 Clara Nilsson -96 KFUM Arvika 9.97 Final
2 Emilia Vestlund -96 Kils AIK 10.25 Final
3 Ida Karlsson -96 SK Bore 10.77

    F10 60 M  FINAL  
1 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 9.54
2 Clara Nilsson -96 KFUM Arvika 9.95
3 Elin Haag -96 IFK Sunne 9.99
4 Julia Marklund -96 SK Bore 10.16
5 Emilia Vestlund -96 Kils AIK 10.27
6 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika 10.78

    F10 400 M    
1 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 1.17,44
2 Emilia Vestlund -96 Kils AIK 1.19,91
3 Clara Nilsson -96 KFUM Arvika 1.23,04

    F10 400 M HINDER    
1 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 1.20,20
2 Julia Marklund -96 SK Bore 1.23,30
3 Clara Nilsson -96 KFUM Arvika 1.28,25
4 Elin Haag -96 IFK Sunne 1.34,92

    F10 HÖJD    
1 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 1.15
2 Julia Marklund -96 SK Bore 1.10
3 Clara Nilsson -96 KFUM Arvika 1.05
4 Emilia Vestlund -96 Kils AIK 1.05
5 Elin Haag -96 IFK Sunne 1.05
6 Ida Karlsson -96 SK Bore 0.95
6 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika 0.95

    F10 LÄNGD ZON    
1 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 3.92
2 Elin Haag -96 IFK Sunne 3.41
3 Julia Marklund -96 SK Bore 3.38
4 Clara Nilsson -96 KFUM Arvika 3.28
5 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika 3.27
6 Emilia Vestlund -96 Kils AIK 3.23
7 Ida Karlsson -96 SK Bore 3.19

    F10 KULA 2,0    
1 Julia Marklund -96 SK Bore 7.76
2 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 6.52
3 Evelyn Wahlberg -96 Nyköpings BIS 6.15
4 Clara Nilsson -96 KFUM Arvika 5.30
5 Elin Haag -96 IFK Sunne 5.21
6 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika 4.92

    F10 BOLLKAST    
1 Julia Marklund -96 SK Bore 24.09
2 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 20.07
3 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika 17.70
4 Evelyn Wahlberg -96 Nyköpings BIS 17.67
5 Elin Haag -96 IFK Sunne 15.45
6 Emilia Vestlund -96 Kils AIK 10.66

    F9 60 M  HEAT 1  
1 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 10.24 Final
2 Ellen Johansson -97 IFK Sunne 11.20 Final
3 Kine Langdalen -97 Löten Friidrett, NOR 11.71 Final

    F9 60 M  HEAT 2  
1 Silje Olsson -97 IFK Likenäs 10.60 Final
2 Karoline Johansen -97 Löten Friidrett, NOR 10.79 Final
3 Monica Baldacchino -97 Fredrikstad IF, NOR 12.63 Final
4 Julia Johansson -97 SK Bore 23.53

    F9 60 M  FINAL  
1 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 10.26
2 Silje Olsson -97 IFK Likenäs 10.76
3 Karoline Johansen -97 Löten Friidrett, NOR 10.90
4 Ellen Johansson -97 IFK Sunne 11.10
5 Kine Langdalen -97 Löten Friidrett, NOR 11.86
6 Monica Baldacchino -97 Fredrikstad IF, NOR 13.12

    F9 400 M    
1 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 1.28,20
2 Karoline Johansen -97 Löten Friidrett, NOR 1.28,85
3 Kine Langdalen -97 Löten Friidrett, NOR 1.37,62
4 Monica Baldacchino -97 Fredrikstad IF, NOR 1.42,29

    F9 400 M HINDER    
1 Karoline Johansen -97 Löten Friidrett, NOR 1.32,80
2 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 1.33,78
3 Silje Olsson -97 IFK Likenäs 1.36,39
4 Kine Langdalen -97 Löten Friidrett, NOR 1.46,09

    F9 LÄNGD ZON    
1 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 3.20
2 Silje Olsson -97 IFK Likenäs 3.00
3 Karoline Johansen -97 Löten Friidrett, NOR 2.93
4 Ellen Johansson -97 IFK Sunne 2.74
5 Kine Langdalen -97 Löten Friidrett, NOR 2.44

    F9 BOLLKAST    
1 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 15.35
2 Felicia Johansson -97 SK Bore 12.54
3 Karoline Johansen -97 Löten Friidrett, NOR 11.52
4 Ellen Johansson -97 IFK Sunne 11.08
5 Kine Langdalen -97 Löten Friidrett, NOR 8.64
6 Monica Baldacchino -97 Fredrikstad IF, NOR 8.56
7 Silje Olsson -97 IFK Likenäs 7.75
8 Julia Johansson -97 SK Bore 6.64

    F8 60 M  HEAT 1  
1 Moa Olsson -98 SK Bore 10.72 Final
2 Sandra Vestlund -99 Kils AIK 11.01 Final
3 Emma Sjöstedt -98 IF Göta 11.46 Final
4 Sara Haag -98 IFK Sunne 11.62 Final
5 Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika 13.66

    F8 60 M  HEAT 2  
1 Miranda Uttgren -98 Tanums IF 10.85 Final
2 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 11.39 Final
3 Jennifer Sahlström -98 SK Bore 11.69
4 Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika 12.08

    F8 60 M  FINAL  
1 Miranda Uttgren -98 Tanums IF 10.47
2 Moa Olsson -98 SK Bore 11.05
3 Sandra Vestlund -99 Kils AIK 11.13
4 Emma Sjöstedt -98 IF Göta 11.48
5 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 11.51
6 Sara Haag -98 IFK Sunne 11.76

    F8 400 M    
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK 1.35,93
2 Moa Olsson -98 SK Bore 1.40,04
3 Jennifer Sahlström -98 SK Bore 1.42,32
4 Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika 1.43,81

    F8 400 M HINDER    
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK 1.42,58
2 Emma Sjöstedt -98 IF Göta 1.44,39

    F8 LÄNGD ZON    
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK 2.86
2 Miranda Uttgren -98 Tanums IF 2.85
3 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 2.64
4 Moa Olsson -98 SK Bore 2.61
5 Emma Sjöstedt -98 IF Göta 2.45
6 Sara Haag -98 IFK Sunne 2.42
7 Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika 2.33
8 Miranda Nilsson -00 SK Bore 1.96

    F8 BOLLKAST    
1 Jennifer Sahlström -98 SK Bore 13.94
2 Miranda Uttgren -98 Tanums IF 11.34
3 Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika 10.66
4 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 10.21
5 Sara Haag -98 IFK Sunne 9.05
6 Moa Olsson -98 SK Bore 8.91
7 Sandra Vestlund -99 Kils AIK 8.13
8 Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika 7.07
9 Miranda Nilsson -00 SK Bore 6.94

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram
Uppdaterad: 02 APR 2010 14:23 Skribent: Mats Svärdsen

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: mats.svardsen@sunne....

Se all info