Hoppa till sidans innehåll

Götas ungdomsspel inomhus


 

Preliminära Resultat Götas Ungdomsspel Inne -06
 
M 60m
    Försök  heat: 1                                         28/1
   1 Dariusz Strutski            63 Karlskoga FIF           8.31
   2 Börje Nordin                50 Åsbro GoIF              8.37
   3 Leif Johansson              50 Kils AIK                8.40
   4 Mats Eliasson               64 Katrineholms SK         8.71

    Försök  heat: 2                                         28/1
   1 Jesper Winkvist             88 IF Göta                 7.45   q
   2 Martin Foss                 88 Tönsberg FIK            7.49
   3 Fredrik Meyer               88 Strömstads IF           7.50
   4 Erik Magnusson              89 Dals Södra FFI          7.63
   5 Mathias Brunström           88 IF Göta                 7.75

    Försök  heat: 3                                         28/1
   1 Anders Ölstörn              87 Tönsberg FIK            7.32   q
   2 Mats Boman                  85 IFK Mariehamn           7.48   q
   3 Hans Lämås                  88 IF Göta                 7.49
     Patrik Olofsson             87 IK Orient               7.49
   - Svein Christian Karlsen     88 IF Hellas           ej start

    Försök  heat: 4                                         28/1
   1 Robin Lundh                 87 Linköpings GIF          7.29   q
   2 Anders Flem Hagen           87 Tönsberg FIK            7.35   q
   3 Carl Tyllström              90 Falu IK                 7.60
   4 John Storåsen Frydenl       88 Snögg Friidrett         7.70

    Final
   1 Robin Lundh                 87 Linköpings GIF          7.27
   2 Anders Ölstörn              87 Tönsberg FIK            7.36
   3 Mats Boman                  85 IFK Mariehamn           7.36
   4 Anders Flem Hagen           87 Tönsberg FIK            7.40
   5 Jesper Winkvist             88 IF Göta                 7.40

M 200m
    Finalheat 1                                             29/1
   1 Anders Flem Hagen           87 Tönsberg FIK           23.55   1
   2 Martin Foss                 88 Tönsberg FIK           23.75   3

    Finalheat 2                                             29/1
   1 Thomas Borchert             81 Tyskland GER           25.11   6
   - Mathias Brunström           88 IF Göta               diskv.   - § F4.2.9

    Finalheat 3                                             29/1
   1 Anders Ölstörn              87 Tönsberg FIK           24.01   4
   2 John Storåsen Frydenl       88 Snögg Friidrett        24.95   5

    Finalheat 4                                                   29/1
   1 Mats Boman                  85 IFK Mariehamn          23.74   2
   2 Leif Johansson              50 Kils AIK               27.76   7

M 400m
    Finalheat  heat: 1                                      28/1

   1 Robin Nordenberg            89 Kils AIK               51.20   1
   2 Jonathan Waern              86 Stocksäters IF         51.46   2
   3 Martin Foss                 88 Tönsberg FIK           55.93   4

    Finalheat  heat: 2                                      28/1
   1 Rikard Karlsson             89 Kils AIK               54.67   3
   2 Ole Harald Nygaard          85 Sarpsborg IL Frii      57.00   5

M 800m
    Final
   1 Johan Arnqvist              85 IF Göta              1:58.76
   2 Henrik Örnstedt             87 IF Göta              2:05.76
   3 Oskar Sjögren               87 IF Göta              2:09.00
   4 Jon Oytstein Rolstad        88 Sarpsborg IL Frii    2:11.26

M 1500m
    Final                                                   29/1
   1 Henrik Örnstedt             87 IF Göta              4:11.02
   2 Håkan Eriksson              61 Malung FI            4:11.09
   3 Thomas Borchert             81 Tyskland GER         4:15.67
   4 Oskar Sjögren               87 IF Göta              4:31.21
     Johan Arnqvist              85 IF Göta                 bröt

M Höjd                                                      29/1
   1 Erik Jakobsson              88 Brattås CK               204
   2 Oscar Adolfsson             88 IK Orient                194
   3 Hans Lämås                  88 IF Göta                  173

M Stav                                                      28/1
   1 Marcus Persson              87 KFUM Arvika              404

M Längd
   1 Robin Lundh                 87 Linköpings GIF          6,78
   2 Hans Lämås                  88 IF Göta                 6,33
   3 Mathias Brunström           88 IF Göta                 6,23
   4 Peter Olsson                87 Eds SK                  5,94
   5 Börje Nordin                50 Åsbro GoIF              5,37
   6 Christoffer Sköld           86 Istrums SK              5,36
   7 Mats Eliasson               64 Katrineholms SK         4,71

P19 Häck 60m                       100
    Final                                                   29/1
   1 Hans Lämås                  88 IF Göta                 8.89
   2 Frode Berberg               88 Urädd Friidrett         9.09

P17 60m
    Försök  heat: 1
   1 Tobias Sandberg             90 Spårvägens FK           7.36   q A
   2 Espen Simonsen              90 Horten Friidrett        7.53   q B
   3 Joakim Wennberg             90 IFK Lidingö             7.76
   4 Michael Handeland           90 Tyrving                 7.91
   5 Håkan Lööw                  90 Hammarby IF             8.26

    Försök  heat: 2
   1 Daniel Hansson              90 Strömstads IF           7.65   q B
   2 Anton Andersson             90 IK Orient               7.79
   3 Sebastian Johansson         89 Karlskoga FIF           7.80
   4 Daniel Polleryd             89 IF Göta                 7.96
   - Per Molin                   90 Hammarby IF         ej start

    Försök  heat: 3
   1 Robin Lundgren              89 Katrineholms SK         7.19   q A
   2 Carlos Fröjd                90 Strömstads IF           7.32   q A
   3 Magnus Settemsli Mogstad    90 Snögg Friidrett         7.88
   4 Martin Holm                 89 IF Göta                 7.92
   5 André Vadström-Björk        90 Hammarby IF             7.97

    Försök  heat: 4

   1 Linus Vigert                90 Hammarby IF             7.48   q A
   3 Markus Johansson            90 Säffle FIK              7.64   q B
   4 Robin Nilsson               90 IFK Kristinehamn        7.86
   5 William Pirsech             89 Åsbro GoIF              8.00

    Försök  heat: 5

   1 Eirik Knatterud             90 IF Hellas               7.74
   2 Andreas Larsson             90 IFK Kristinehamn        7.77
   3 Anders Augestad Larsen      90 Urädd Friidrett         8.13
   4 Emil Johansson              90 Kils AIK                8.16
   5 Isac Nordin                 90 Åsbro GoIF              8.78

    Försök  heat: 6
   1 Anders Erland Idås          90 Horten Friidrett        7.49   q B 7.485
   2 Mathias Dufournier          90 IK Viking FK            7.68   q B
   3 Anders Emil Edwinson        90 Tyrving                 7.71
   4 Stian Aaltvedt              89 Urädd Friidrett         8.13
   5 Patrik Gustafsson           90 IFK Lidingö             8.21

    B-Final
   1 Anders Erland Idås          90 Horten Friidrett        7.47   6
   2 Espen Simonsen              90 Horten Friidrett        7.58   7
   3 Mathias Dufournier          90 IK Viking FK            7.60   8
   4 Daniel Hansson              90 Strömstads IF           7.66   9
   5 Markus Johansson            90 Säffle FIK              7.68   10

    A-Final
   1 Robin Lundgren              89 Katrineholms SK         7.19   1
   2 Carlos Fröjd                90 Strömstads IF           7.28   2
   3 Tobias Sandberg             90 Spårvägens FK           7.39   3
   4 Linus Vigert                90 Hammarby IF             7.55   4
   5 Robin Nordenberg            89 Kils AIK                7.57   5

P17 200m
    Finalheat  heat: 1                                      29/1
   1 Carlos Fröjd                90 Strömstads IF          23.43   1
   2 Jonas Meyer                 90 Strömstads IF                  - Ej tid
     Robin Nordenberg            89 Kils AIK              diskv.   - § F4.2.9


    Finalheat  heat: 2                                      29/1
   1 Joakim Wennberg             90 IFK Lidingö            24.35   2
   2 Erik Magnusson              89 Dals Södra FFI         24.47   4
   3 Daniel Hansson              90 Strömstads IF          25.34   12

    Finalheat  heat: 3                                      29/1
   1 Rikard Karlsson             89 Kils AIK               24.59   5
   2 Emil Johansson              90 Kils AIK               25.61   14
   3 Andreas Larsson             89 IFK Sunne FK           27.43   19

    Finalheat  heat: 4                                      29/1
   1 Magnus Settemsli Mogstad    90 Snögg Friidrett        24.81   7
   2 Daniel Bernebrant           90 Hammarby IF            25.09   11
   3 William Pirsech             89 Åsbro GoIF             26.57   17

    Finalheat  heat: 5                                      29/1
   1 Per Molin                   90 Hammarby IF            25.06   10
   2 Stian Aaltvedt              89 Urädd Friidrett        26.79   18
     Patrik Gustafsson           90 IFK Lidingö         ej start   -

    Finalheat  heat: 6                                      29/1
   1 Eirik Knatterud             90 IF Hellas              24.83   8
   2 Anders Augestad Larsen      90 Urädd Friidrett        25.86   16
   3 Håkan Lööw                  90 Hammarby IF            28.48   20

    Finalheat  heat: 7                                      29/1
   2 Daniel Polleryd             89 IF Göta                25.05   9
   3 André Vadström-Björk        90 Hammarby IF            25.61   15

    Finalheat  heat: 8                                      29/1
   1 Espen Simonsen              90 Horten Friidrett       24.43   3
   2 Martin Holm                 89 IF Göta                25.59   13

P17 800m
    Finalheat  heat: 1
   1 Tim Sundström               89 KFUM Örebro          2:05.51   2
   2 Dan Bergström               89 Huddinge AIS         2:06.01   3
   3 Ola Thorängen               89 IF Göta              2:06.43   4
   4 Henrik Borg                 90 IF Göta              2:09.25   7
   5 Johan Borg                  90 IF Göta              2:09.33   8

    Finalheat  heat: 2
   1 Mattias Karlsson            89 Åsbro GoIF           2:03.43   1
   2 Adam Fransson               90 IF Göta              2:07.89   5
   3 Espen Simonsen              90 Horten Friidrett     2:08.85   6
   4 Eirik Thorgersen            90 IF Hellas            2:12.67   9
   5 Eivind Drablös              93 Tyrving              2:37.22   10
   - Håkan Lööw                  90 Hammarby IF         ej start   -

P17 1500m
    Final                                                   29/1
   1 Mattias Karlsson            89 Åsbro GoIF           4:14.81
   2 Erik Engqvist               89 SK Granan            4:19.68
   3 Ola Thorängen               89 IF Göta              4:20.70
   4 Adam Fransson               90 IF Göta              4:24.31
   5 Henrik Borg                 90 IF Göta              4:30.83
   6 Eirik Thorgersen            90 IF Hellas            4:33.88
   7 Lars Drageryd               89 KFUM Örebro          4:48.93
   8 Simon Bergqvist             89 KFUM Örebro          5:27.74

P17 Häck 60m                       91 cm
    Finalheat  heat: 1                                      29/1
   1 Anders Erland Idås          90 Horten Friidrett        8.73   2
   2 Magnus Settemsli Mogstad    90 Snögg Friidrett         8.90   4
   3 Daniel Bernebrant           90 Hammarby IF             9.29   7
   4 Rickard Olsson              89 IF Göta                 9.45   8

    Finalheat  heat: 2                                      29/1
   1 Felix Siljebäck-Larsen      89 Västerås FK             8.37   1
   2 Markus Johansson            90 Säffle FIK              8.75   3
   3 Andreas Larsson             90 IFK Kristinehamn        8.90   5
   4 Dennis Widmark              90 Hanvikens SK            9.05   6

P17 Höjd                                                    29/1
   1 Felix Siljebäck-Larsen      89 Västerås FK              185
   2 Tobias Sandberg             90 Spårvägens FK            182
   3 Markus Johansson            90 Säffle FIK               179
   4 Robin Nordenberg            89 Kils AIK                 179
   5 Simon Gustafsson            90 Katrineholms SK          176
   6 Sebastian Johansson         89 Karlskoga FIF            173
   7 Peter Röhr                  90 IFK Sunne FK             170
   8 Rickard Olsson              89 IF Göta                  165   0 riv
   9 Daniel Polleryd             89 IF Göta                  165   1 riv
  10 Mathias Brännström          90 IF Göta                  165
  11 Andreas Larsson             90 IFK Kristinehamn         165=
  11 Andreas Larsson             89 IFK Sunne FK             165=
  13 Anders Emil Edwinson        90 Tyrving                  160
  14 Adam Gloveus                90 Bromma IF                150=
     Emil Johansson              90 Kils AIK                 150=

P17 Stav
   1 Felix Siljebäck-Larsen      89 Västerås FK              394
   2 Anders Emil Edwinson        90 Tyrving                  354
   3 Shad Askar                  90 KFUM Örebro              344
   4 Rickard Olsson              89 IF Göta                  314   0
   5 Andreas Larsson             90 IFK Kristinehamn         314   x0
   6 Anton Andersson             90 IK Orient                294
   - Adam Gloveus                90 Bromma IF                  X

P17 Längd                                                   28/1
   1 Andreas Larsson             90 IFK Kristinehamn        6,23
   2 Anton Andersson             90 IK Orient               5,98
   3 Rickard Olsson              89 IF Göta                 5,81
   4 Anders Erland Idås          90 Horten Friidrett        5,77
   5 Mathias Dufournier          90 IK Viking FK            5,74   5,59
   6 Daniel Hansson              90 Strömstads IF           5,74   5,54
   7 Carl Tyllström              90 Falu IK                 5,70
   8 Dennis Widmark              90 Hanvikens SK            5,67
   9 Daniel Bernebrant           90 Hammarby IF             5,61
  10 Eirik Thorgersen            90 IF Hellas               5,49   5,35
  11 Mathias Brännström          90 IF Göta                 5,49   5,18
  12 Linus Vigert                90 Hammarby IF             5,41
  13 Stian Aaltvedt              89 Urädd Friidrett         5,32
  14 André Vadström-Björk        90 Hammarby IF             5,17
  15 Joakim Wennberg             90 IFK Lidingö             5,16
  16 Adam Gloveus                90 Bromma IF               4,73
  17 Rain Kallaste               89 Hammarby IF             4,71
  18 Håkan Lööw                  90 Hammarby IF             4,44

P17 Kula                           5.0 kg                   28/1
   1 Simon Gustafsson            90 Katrineholms SK        17,16
   2 Robin Lundgren              89 Katrineholms SK        14,48
   3 Pontus Rabe                 90 Bålsta IK              13,73
   4 Felix Siljebäck-Larsen      89 Västerås FK            13,55
   5 Markus Johansson            90 Säffle FIK             13,39
   6 Anders Emil Edwinson        90 Tyrving                12,83
   7 Andreas Larsson             90 IFK Kristinehamn       12,08
   8 Per Molin                   90 Hammarby IF            11,53
   9 Daniel Bernebrant           90 Hammarby IF            10,81
  10 Rickard Olsson              89 IF Göta                10,09
  11 Linus Vigert                90 Hammarby IF             9,51
  12 Joakim Wennberg             90 IFK Lidingö             9,43
  13 Anton Andersson             90 IK Orient               8,57
  14 Isac Nordin                 90 Åsbro GoIF              8,46
  15 Rain Kallaste               89 Hammarby IF             8,07
   - Malin Andersson             89 IK Orient              10,77   ut

P15 60m
    Försök  heat: 1
   1 Kalle Wramstedt             91 IF Göta                 7.74   q
   2 Malte Fibel                 91 Bromma IF               7.81   q
   3 Niklas Hedlund              91 IFK Kristinehamn        8.18
   4 Joakim Nilgard              91 Urädd Friidrett         8.67

    Försök  heat: 2
   1 Love Fältström              91 Hammarby IF             7.69   q
   2 Björn Almström              91 IFK Lidingö             8.23
   3 Jarle Vistad                91 Urädd Friidrett         8.45
   4 Adam Högblom                91 IFK Kristinehamn        9.04
   - Mats Andersson              91 IF Göta             ej start

    Försök  heat: 3
   1 Fredrik Karlsson            91 Kils AIK                7.39   q
   2 Morten Lunnan               91 IF Hellas               7.92
   3 Thomas Hagen                91 Flint IL NOR            8.14
   4 Johan Pirsech               91 Åsbro GoIF              8.36

    Försök  heat: 4
   1 Jakob Holm                  91 Stocksäters IF          7.96
   2 Ronald Överland             91 Sem IF                  8.08
   3 Jesper Vestlund             91 Kils AIK                8.11
   4 Hugo Moberg                 91 IFK Kristinehamn        8.50

    Försök  heat: 5
   1 Markus Falkman              91 IFK Lidingö             7.87   q
   2 Per Johan Edwinson          91 Tyrving                 8.63
   3 Johan Lindell               91 IFK Kristinehamn        8.64
   - Peder Sanne                 91 Tönsberg FIK        ej start

    Final                                                   28/1
   1 Fredrik Karlsson            91 Kils AIK                7.37
   2 Love Fältström              91 Hammarby IF             7.65
   3 Malte Fibel                 91 Bromma IF               7.70
   4 Kalle Wramstedt             91 IF Göta                 7.75
   5 Markus Falkman              91 IFK Lidingö             7.92

P15 200m
    Finalheat 1                                             29/1
   1 Fredrik Karlsson            91 Kils AIK               23.70   1
   2 Peder Sanne                 91 Tönsberg FIK           24.50   2
   3 Patrik Nilsson              91 Hammarby IF            28.27   11

    Finalheat 2                                             29/1
   1 Love Fältström              91 Hammarby IF            25.18   3
   2 Markus Falkman              91 IFK Lidingö            25.79   4
   3 Oswald Wiklander            91 Hammarby IF            28.71   13

    Finalheat 3                                             29/1
   1 Jesper Vestlund             91 Kils AIK               26.45   6
   2 Linus Linde                 91 Hammarby IF            30.25   15
   - Malte Fibel                 91 Bromma IF             diskv.   - § F4.2.9

    Finalheat 4                                             29/1
   1 Michael Refors              91 Hammarby IF            27.74   8
   2 Jarle Vistad                91 Urädd Friidrett        27.86   9
   3 Victor Karlsson             91 Hammarby IF            30.80   16

    Finalheat 5                                             29/1
   1 Calle Svensson              91 Bromma IF              28.11   10
   2 Mikael Tengstrand           91 IFK Lidingö            28.35   12
   3 Per Johan Edwinson          91 Tyrving                28.75   14

    Finalheat 6                                             29/1
   2 Ronald Överland             91 Sem IF                 26.70   7
   3 Mats Andersson              91 IF Göta                32.32   17

P15 1000m
    Finalheat  heat: 1                                      28/1
   1 Patrik Nilsson              91 Hammarby IF          2:53.68   1
   2 Michael Refors              91 Hammarby IF          2:53.69   2
   3 Björn Brink                 91 Hanvikens SK         2:56.33   3
   4 Victor Karlsson             91 Hammarby IF          2:56.89   4
   6 Johan Miller                91 IF Göta              2:57.26   6
   7 Linus Linde                 91 Hammarby IF          3:00.87   7

    Finalheat  heat: 2                                      28/1
   1 Jesper Vestlund             91 Kils AIK             3:03.71   8
   2 Mikael Tengstrand           91 IFK Lidingö          3:03.89   9
   3 Daniel Nordqvist            91 IF Göta              3:13.49   10
   4 Calle Svensson              91 Bromma IF            3:13.88   11
   5 Niklas Hedlund              91 IFK Kristinehamn     3:20.64   12
   6 Mats Andersson              91 IF Göta              4:00.62   13

P15 60m häck
    Finalheat  heat: 1             84 cm                    29/1
   1 Malte Fibel                 91 Bromma IF               9.15   3
   2 Thomas Hagen                91 Flint IL NOR            9.38   6
   3 Jon Rokne Bolkesjö          91 Snögg Friidrett         9.74   7
   4 Hugo Moberg                 91 IFK Kristinehamn       10.28   8

    Finalheat  heat: 2                                      29/1
   1 Fredrik Karlsson            91 Kils AIK                8.68   1
   2 Love Fältström              91 Hammarby IF             9.06   2
   3 Jakob Aronsson              91 Lerum Friidrott         9.18   4
   4 Pierre Dahlén               91 Lerum Friidrott         9.22   5

P15 Höjd                                                    29/1
   1 Fredrik Karlsson            91 Kils AIK                 172   0, 2 riv
   2 Eric Älvebrand              91 Hammarby IF              172   x0, 1 riv
   3 Thomas Hagen                91 Flint IL NOR             169
   4 Jon Rokne Bolkesjö          91 Snögg Friidrett          166   0, 0 riv
   5 Jakob Aronsson              91 Lerum Friidrott          166   x0, 1 riv
   6 Christoffer Gördén          91 IFK Kristinehamn         160=  x0, 1 riv
     Pierre Dahlén               91 Lerum Friidrott          160=  x0, 1 riv
   8 Hugo Moberg                 91 IFK Kristinehamn         150
   9 Ronald Överland             91 Sem IF                   140   0, 0 riv
  10 Erik Jönhagen               91 Bromma IF                140   x0, 1 riv
  11 Joakim Nilgard              91 Urädd Friidrett          140   x0, 2 riv
  12 Johan Lindell               91 IFK Kristinehamn         135
  13 Mats Andersson              91 IF Göta                  128
   - Per Molin                   90 Hammarby IF              166   ut
   - Rain Kallaste               89 Hammarby IF              155   ut

P15 Stav
   1 Love Fältström              91 Hammarby IF              374
   2 Sebastian Axell             91 Lerum Friidrott     364,00
   3 Per Drageryd                91 KFUM Örebro              324
   4 Pierre Dahlén               91 Lerum Friidrott          284
   5 Anton Thimfors              92 IF Göta                  274
   6 Albin Axelsson              92 IF Göta                  264
   7 Klas Tauberman              92 IF Göta                  254
   8 Filip Östman                93 IFK Kristinehamn         254
   9 Hugo Moberg                 91 IFK Kristinehamn         234=
     Christoffer Gördén          91 IFK Kristinehamn         234=
  11 Axel Danielsson-Meiling     92 KFUM Arvika              234
  12 Malte Fibel                 91 Bromma IF                214
  13 Fabian Wetteroth            92 Hammarby IF              214
  14 Erik Jönhagen               91 Bromma IF                214
   - Johan Lindell               91 IFK Kristinehamn           X

P15 Längd
   1 James Borthwick             91 Ekshärad Friidrot       6,08   6,03
   2 Fredrik Karlsson            91 Kils AIK                6,08   5,94
   3 Love Fältström              91 Hammarby IF             5,78
   4 Jakob Holm                  91 Stocksäters IF          5,37
   5 Ronald Överland             91 Sem IF                  5,10
   6 Björn Almström              91 IFK Lidingö             4,99
   7 Eric Älvebrand              91 Hammarby IF             4,97
   8 Thomas Hagen                91 Flint IL NOR            4,94
   9 Jörgen Steffensen           91 Urädd Friidrett         4,82
  10 Hugo Moberg                 91 IFK Kristinehamn        4,80
  11 Per Johan Edwinson          91 Tyrving                 4,65
  12 Johan Lindell               91 IFK Kristinehamn        4,56
  13 Jarle Vistad                91 Urädd Friidrett         4,45
  14 Erik Jönhagen               91 Bromma IF               4,38
  15 Joakim Nilgard              91 Urädd Friidrett         3,89
  16 Adam Högblom                91 IFK Kristinehamn        3,76
   - Christoffer Gördén          91 IFK Kristinehamn           X

P15 Kula                           4.0 kg                   28/1
   1 Stefan Sundler              91 SK Bore                14,05
   2 James Borthwick             91 Ekshärad Friidrot      12,79
   3 Sebastian Axell             91 Lerum Friidrott        12,69
   4 Jakob Holm                  91 Stocksäters IF         11,62
   5 Fredrik Karlsson            91 Kils AIK               10,65
   6 Jörgen Steffensen           91 Urädd Friidrett        10,58
   7 Pontus Strand               91 Filipstads FIK         10,07
   8 Ronald Överland             91 Sem IF                 10,05
   9 Christoffer Gördén          91 IFK Kristinehamn        9,76
  10 Björn Almström              91 IFK Lidingö             8,76
  11 Hugo Moberg                 91 IFK Kristinehamn        8,38
  12 Niklas Hedlund              91 IFK Kristinehamn        7,85
  13 Johan Lindell               91 IFK Kristinehamn        7,41
  14 Adam Högblom                91 IFK Kristinehamn        5,97

P14 60m
    Försök  heat: 1                                         29/1
   1 Mathias Lundqvist           92 IF Göta                 8.29   q
   2 Filip Lööv                  92 Kils AIK                8.35   q
   3 Alexander Bensryd           92 Lerum Friidrott         8.78
   4 Erik Champenhausen          92 Hammarby IF             8.82
   5 Tommy Sundborg              92 Hammarby IF             9.53

    Försök  heat: 2                                         29/1
   1 Anders Teigen               92 KFUM Arvika             7.96   q
   2 Jim Andersson               92 Filipstads FIK          8.02   q
   3 Anton Thimfors              92 IF Göta                 8.52
   4 Fabian Wetteroth            92 Hammarby IF             8.62
   5 Andreas Karlsson            92 IF Göta                 8.88

    Försök  heat: 3                                         29/1
   1 Robin Rom                   92 KFUM Arvika             8.32   q
   2 Albin Axelsson              92 IF Göta                 8.88
   3 Niklas Strand               92 Filipstads FIK          8.96
   4 Hjalmar Torssell            92 Hammarby IF             9.10

    Final                                                   29/1
   1 Anders Teigen               92 KFUM Arvika             7.80
   2 Jim Andersson               92 Filipstads FIK          8.03
   3 Mathias Lundqvist           92 IF Göta                 8.18
   4 Robin Rom                   92 KFUM Arvika             8.21
   5 Filip Lööv                  92 Kils AIK                8.34

P14 200m
    Finalheat  heat: 1                                      28/1
   1 Filip Lööv                  92 Kils AIK               26.87   1
   2 Erik Champenhausen          92 Hammarby IF            28.96   6
   3 Niklas Bougt                92 Hammarby IF            32.04   10

    Finalheat  heat: 2                                      28/1
   1 Jim Andersson               92 Filipstads FIK         27.24   2
   2 Albin Axelsson              92 IF Göta                27.45   3
   - Axel Danielsson-Meiling     92 KFUM Arvika         ej start   -

    Finalheat  heat: 3                                      28/1
   1 Anton Thimfors              92 IF Göta                27.78   5
   2 Hjalmar Torssell            92 Hammarby IF            29.99   7
   3 Niklas Strand               92 Filipstads FIK         31.14   9

    Finalheat  heat: 4                                      28/1
   1 Mathias Lundqvist           92 IF Göta                27.56   4
   2 Alexander Bensryd           92 Lerum Friidrott        30.42   8
   - Tommy Sundborg              92 Hammarby IF           diskv.   - § F4.2.9

P14 1000m
    Final                                                   29/1
   1 Alexander Holm              92 GoIF Tjalve          3:10.81
   2 Albin Axelsson              92 IF Göta              3:11.40
   3 Andreas Karlsson            92 IF Göta              3:12.15
   4 Oscar Axelsson              92 IFK Lidingö          3:25.95
   5 Niklas Bougt                92 Hammarby IF          3:29.35

P14 Häck 60m                       84 cm
    Finalheat 1                                             28/1
   1 Hjalmar Torssell            92 Hammarby IF            10.28   3
   2 Anton Thimfors              92 IF Göta                10.37   4
   3 Axel Danielsson-Meiling     92 KFUM Arvika            11.96   6

    Finalheat 2                                             28/1
   1 Filip Lööv                  92 Kils AIK                9.21   1
   2 Albin Axelsson              92 IF Göta                 9.67   2
   3 Tommy Sundborg              92 Hammarby IF            11.16   5

P14 Höjd                                                    28/1
   1 Filip Lööv                  92 Kils AIK                 160
   3 Michael Simonsen            92 IFK Kristinehamn         151
   4 Erik Champenhausen          92 Hammarby IF              140
   5 Tommy Sundborg              92 Hammarby IF              140
   6 Hjalmar Torssell            92 Hammarby IF              135

P14 Längd                                                   29/1
   1 Filip Lööv                  92 Kils AIK                5,34
   2 Anders Teigen               92 KFUM Arvika             4,90
   3 Albin Axelsson              92 IF Göta                 4,79
   4 Oskar Jansson               92 IFK Sunne FK            4,78
   5 Michael Dahlström           92 IF Göta                 4,65
   6 Robin Rom                   92 KFUM Arvika             4,62
   7 Philip Gustafsson           92 Katrineholms SK         4,52
   9 Alexander Bensryd           92 Lerum Friidrott         4,28
  10 Hjalmar Torssell            92 Hammarby IF             4,11
  11 Erik Champenhausen          92 Hammarby IF             4,06
  12 Niklas Strand               92 Filipstads FIK          4,03
  13 Simon Olsson                92 Hammarby IF             3,60
  14 Tommy Sundborg              92 Hammarby IF             3,41

P14 Kula                           4.0 kg                   29/1
   1 Michael Dahlström           92 IF Göta                13,10
   2 Jonatan Lack                92 SK Bore                12,45
   3 Philip Gustafsson           92 Katrineholms SK        12,30
   4 Oskar Jansson               92 IFK Sunne FK           10,50
   5 Michael Simonsen            92 IFK Kristinehamn        9,38
   6 Fabian Wetteroth            92 Hammarby IF             7,60
   7 Simon Olsson                92 Hammarby IF             7,44
   8 Niklas Bougt                92 Hammarby IF             6,60

P13 60m
    Försök  heat: 1                                         28/1
   1 Filip Östman                93 IFK Kristinehamn        8.72   q
   2 Viktor Warg                 93 KFUM Arvika             8.80   q
   3 Jesper Weslien              93 IF Göta                 9.21
   4 Albin Haglund               93 IF Göta                 9.45
   5 Lucas Kramer                93 IF Göta                 9.66

    Försök  heat: 2                                         28/1
   1 Hjalmar Ekström             93 IFK Lidingö             9.03
   2 Johannes Henriksson         93 IF Göta                 9.03
   3 Remy Rom                    93 KFUM Arvika             9.32
   4 Daniel Olsson               93 IF Göta                 9.85
   5 Erik Gustafsson             93 IF Göta                 9.96

    Försök  heat: 3                                         28/1
   1 Sven Visser                 93 SK Bore                 8.63   q
   2 Johan Nylander              93 Saltsjöbadens IF        8.97
   3 Max Oswald                  93 IFK Lidingö             9.25
   4 Johannes Persson            93 IF Göta                 9.41
   5 Fredrik Eråker              93 IF Göta                 9.45

    Försök  heat: 4                                         28/1
   1 Pontus Fridberg             93 IFK Kristinehamn        8.33   q
   2 Joakim Djuvfeldt            93 IF Göta                 8.51   q
   3 Tim Maalsnes                93 IF Göta                 8.99
   4 Björn Svensson              93 Filipstads FIK          9.06

    Final
   1 Pontus Fridberg             93 IFK Kristinehamn        8.23
   2 Joakim Djuvfeldt            93 IF Göta                 8.50
   3 Sven Visser                 93 SK Bore                 8.55
   4 Filip Östman                93 IFK Kristinehamn        8.79
   5 Viktor Warg                 93 KFUM Arvika             8.81

P13 200m
    Finalheat  heat: 1                                      29/1
   1 Pontus Fridberg             93 IFK Kristinehamn       27.50   1
   3 Erik Gustafsson             93 IF Göta                33.31   15
   - Jesper Alfraeus             93 IF Göta               diskv.   - § F4.2.9

    Finalheat  heat: 2                                      29/1
   1 Max Oswald                  93 IFK Lidingö            30.07   7
   2 Remy Rom                    93 KFUM Arvika            30.65   8
   - Daniel Olsson               93 IF Göta               diskv.   - § F4.2.9

    Finalheat  heat: 3                                      29/1
   1 Johan Nylander              93 Saltsjöbadens IF       29.35   3
   2 Tim Maalsnes                93 IF Göta                29.42   4
   3 Albin Haglund               93 IF Göta                32.26   12
     Filip Östman                93 IFK Kristinehamn    ej start   -

    Finalheat  heat: 4                                      29/1
   1 Jesper Weslien              93 IF Göta                29.96   6
   2 Johannes Persson            93 IF Göta                31.78   10
   3 Mattias Gustavsson          93 IFK Kristinehamn       32.19   11

    Finalheat  heat: 5                                      29/1

   1 Joakim Djuvfeldt            93 IF Göta                28.43   2
   2 Fredrik Eråker              93 IF Göta                30.72   9
   3 Albin Götborg               93 IFK Kristinehamn       32.67   13

    Finalheat  heat: 6                                      29/1
   1 Hjalmar Ekström             93 IFK Lidingö            29.89   5
   2 Lucas Kramer                93 IF Göta                32.76   14

P13 800m
    Final
   1 Tim Maalsnes                93 IF Göta              2:37.56   1
   2 Jesper Weslien              93 IF Göta              2:37.88   2
   3 Fredrik Eråker              93 IF Göta              2:39.90   3
   4 Daniel Olsson               93 IF Göta              2:46.88   4
   - Eivind Drablös              93 Tyrving             ej start   -

P13 Höjd                                                    29/1
   1 Filip Östman                93 IFK Kristinehamn         157
   2 Viktor Warg                 93 KFUM Arvika              152
   3 William Lindgren            93 IF Göta                  149
   4 Lukas N Hallqvist           93 IF Göta                  146
   5 Jesper Weslien              93 IF Göta                  140   0
   6 Christoffer Persson         93 IF Göta                  140   xx0, 2 riv
   7 Tim Maalsnes                93 IF Göta                  140=  xx0, 3 riv
     Johan Nylander              93 Saltsjöbadens IF         140=  xx0, 3 riv
   9 Johannes Persson            93 IF Göta                  135
  10 Lucas Kramer                93 IF Göta                  130   0, 0 riv
  11 Albin Haglund               93 IF Göta                  130   0, 3 riv
  12 Joakim Djuvfeldt            93 IF Göta                  130   xx0
  13 Fredrik Eråker              93 IF Göta                  125=  0, 0 riv
     Albin Götborg               93 IFK Kristinehamn         125=  0, 0 riv
  15 Remy Rom                    93 KFUM Arvika              125   0, 2 riv
  16 Mattias Gustavsson          93 IFK Kristinehamn         125   xx0, 3 riv

P13 Längd                          zon                      28/1
   1 Pontus Fridberg             93 IFK Kristinehamn        5,09
   2 Viktor Warg                 93 KFUM Arvika             4,93
   3 Filip Östman                93 IFK Kristinehamn        4,66
   4 Tim Maalsnes                93 IF Göta                 4,56
   5 Eivind Drablös              93 Tyrving                 4,52
   6 Johan Nylander              93 Saltsjöbadens IF        4,51
   7 Sven Visser                 93 SK Bore                 4,43
   8 Joakim Djuvfeldt            93 IF Göta                 4,35
   9 Jesper Weslien              93 IF Göta                 4,29
  10 Johannes Persson            93 IF Göta                 4,28
  11 Lucas Kramer                93 IF Göta                 4,19
  12 Patrik Odqvist              93 IFK Lidingö             4,07
  13 Christoffer Persson         93 IF Göta                 4,02   3,93
  14 Remy Rom                    93 KFUM Arvika             4,02   3,85
  15 Daniel Olsson               93 IF Göta                 3,92
  16 Fredrik Eråker              93 IF Göta                 3,91
  17 Albin Haglund               93 IF Göta                 3,59
  18 Johan Källman               93 Ransäters AIS           3,45

P13 Kula                           3.0 kg
   1 Sebastian Thörngren         93 SK Bore                12,47
   2 Anders Pettersson           93 Säffle FIK             11,01
   3 Johannes Henriksson         93 IF Göta                 9,82
   4 Filip Östman                93 IFK Kristinehamn        9,65
   5 Pontus Fridberg             93 IFK Kristinehamn        9,47
   6 Patrik Odqvist              93 IFK Lidingö             8,51
   7 Christian Nilsson           93 IF Göta                 8,47
   8 Mattias Gustavsson          93 IFK Kristinehamn        8,23
   9 Lukas N Hallqvist           93 IF Göta                 7,91
  10 William Lindgren            93 IF Göta                 7,65
  11 Albin Götborg               93 IFK Kristinehamn        7,36
  12 Jonas Henriksson            93 Ransäters AIS           7,32
  13 Christoffer Persson         93 IF Göta                 6,77
  14 Albin Haglund               93 IF Göta                 6,35
  15 Emil Tobiasson              93 Strömstads IF           5,58
  16 Niklas Meyer                93 Strömstads IF           5,19

P12 60m
    Försök  heat: 1                                         29/1
   1 Malcolm Fritiof Sterky      94 IFK Lidingö             8.78   q
   2 Erik Stenemo                94 Säffle FIK              9.26
   3 Josef Pallenius             94 IF Göta                 9.43
   4 Alexander Djuvfeldt         94 IF Göta                 9.83

    Försök  heat: 2                                         29/1
   1 Edvin Råsberg               94 Bromma IF               8.50   q
   2 Viktor Borg                 94 IF Göta                 8.97   q
   3 Thorvald Brudvik            94 Fredrikstad NOR         9.18
   4 Joel Valdemarsson           94 IF Göta                 9.33
   5 Andreas Persson             94 IK Viking FK           10.77

    Försök  heat: 3                                         29/1
   1 Gustav Petersen             94 Bromma IF               8.87   q
   2 Anton Wirén                 94 KFUM Örebro             9.10
   3 Carl Sjöstedt               94 IF Göta                 9.63
   4 Johan Askmar                94 IF Göta                 9.87
   5 Henrik Persson              94 Filipstads FIK         10.96

    Försök  heat: 4                                         29/1
   1 Axel Jacobsson              94 IFK Lidingö             8.85   q
   2 Jonatan Höglund             94 IF Göta                 9.38
   3 Marius Ihle Arnesen         94 Tyrving                 9.46
   4 Joel Eriksson               94 Lerum Friidrott         9.58

    Final                                                   29/1
   1 Edvin Råsberg               94 Bromma IF               8.45
   2 Axel Jacobsson              94 IFK Lidingö             8.71
   3 Malcolm Fritiof Sterky      94 IFK Lidingö             8.72
   4 Gustav Petersen             94 Bromma IF               8.73
   5 Viktor Borg                 94 IF Göta                 8.92

P12 200m
    Finalheat  heat: 1
   1 Edvin Råsberg               94 Bromma IF              27.47   1
   2 Robin Forsell               94 KFUM Örebro            29.45   2
   3 Gustav Petersen             94 Bromma IF              29.57   3
   4 Viktor Borg                 94 IF Göta                29.86   4
   5 Malcolm Fritiof Sterky      94 IFK Lidingö            29.99   6

    Finalheat  heat: 2
   1 Tim Åhlin                   94 Kils AIK               30.02   7
   2 Joel Eriksson               94 Lerum Friidrott        31.53   11
   3 Erik Stenemo                94 Säffle FIK             32.89   13
   4 Rasmus Holm                 94 Lerum Friidrott        33.58   15
   5 Andreas Persson             94 IK Viking FK           36.49   19

    Finalheat  heat: 3
   1 Axel Jacobsson              94 IFK Lidingö            30.14   8
   2 Oscar Wachtmeister          94 IFK Lidingö            30.18   9

   3 Carl Sjöstedt               94 IF Göta                32.06   12
   4 Marius Ihle Arnesen         94 Tyrving                33.24   14
   5 Johan Askmar                94 IF Göta                33.79   17

    Finalheat  heat: 4
   1 Thorvald Brudvik            94 Fredrikstad NOR        29.87   5
   2 Josef Pallenius             94 IF Göta                31.26   10
   3 Alexander Djuvfeldt         94 IF Göta                33.70   16
   4 Daniel Berdén               94 IF Göta                33.98   18

P12 800m
    Finalheat 1                                            29/1
   1 Oscar Wachtmeister          94 IFK Lidingö          2:34.37   1
   2 Gustav Petersen             94 Bromma IF            2:34.80   2
   3 Carl Sjöstedt               94 IF Göta              2:45.27   3
   4 Billy Dahlgren              94 Filipstads FIK       2:47.10   4
   5 Martin Jakobsson            94 SK Bore              2:50.92   8

    Finalheat 2                                            29/1
   1 Josef Pallenius             94 IF Göta              2:48.13   5
   2 Anton Wirén                 94 KFUM Örebro          2:49.01   6
   3 Joel Eriksson               94 Lerum Friidrott      2:49.28   7
   4 Daniel Berdén               94 IF Göta              3:01.45   9
   5 Andreas Persson             94 IK Viking FK         3:20.74   10
     Viktor Borg                 94 IF Göta             ej start   -

P12 Höjd
   1 Thorvald Brudvik            94 Fredrikstad NOR          142   o
   2 Malcolm Fritiof Sterky      94 IFK Lidingö              142   xo
   3 Tim Åhlin                   94 Kils AIK                 139
   4 Joel Valdemarsson           94 IF Göta                  133
   5 Johan Askmar                94 IF Göta                  130
   6 Jesper Söderström           94 Kils AIK                 125   xo
   7 Marcus Björk                94 IF Göta                  125   xxo
   8 Andreas Persson             94 IK Viking FK             108

P12 Längd                          zon                      29/1
   1 Edvin Råsberg               94 Bromma IF               4,99
   2 Malcolm Fritiof Sterky      94 IFK Lidingö             4,70
   3 Gustav Petersen             94 Bromma IF               4,55
   4 Axel Jacobsson              94 IFK Lidingö             4,32
   5 Viktor Borg                 94 IF Göta                 4,22
   6 Anton Wirén                 94 KFUM Örebro             4,21
   7 Joel Valdemarsson           94 IF Göta                 4,19
   8 Olof Guldbrandsson          94 Kils AIK                4,14
   9 Thorvald Brudvik            94 Fredrikstad NOR         3,97
  10 Johan Askmar                94 IF Göta                 3,95
  11 Josef Pallenius             94 IF Göta                 3,93
  12 Erik Stenemo                94 Säffle FIK              3,90
  13 Joel Eriksson               94 Lerum Friidrott         3,70
  14 Marius Ihle Arnesen         94 Tyrving                 3,68
  15 Alexander Djuvfeldt         94 IF Göta                 3,48
  16 Andreas Persson             94 IK Viking FK            3,24
  17 Henrik Persson              94 Filipstads FIK          2,98

P12 Kula                           3.0 kg
   1 Simon Karlén                94 KFUM Arvika            10,18
   2 Edvin Råsberg               94 Bromma IF               9,39
   3 Thorvald Brudvik            94 Fredrikstad NOR         7,68
   4 Johan Askmar                94 IF Göta                 7,67
   5 Rasmus Holm                 94 Lerum Friidrott         7,44
   6 Carl Sjöstedt               94 IF Göta                 7,22
   7 Marius Ihle Arnesen         94 Tyrving                 6,69
   8 Marcus Björk                94 IF Göta                 6,56
   9 Jesper Söderström           94 Kils AIK                6,24
  10 Alexander Djuvfeldt         94 IF Göta                 6,05
  11 Andreas Persson             94 IK Viking FK            5,75
  12 Henrik Persson              94 Filipstads FIK          4,76

P11 60m
    Försök  heat: 1                                         28/1
   1 Fredrik Bergman             95 IFK Lidingö             9.16   q
   2 Erik Kojer Ivars            95 Mälarhöjdens IK         9.45   q
   3 Mattias Mikkelsen           95 KFUM Arvika            10.27
   4 Nils Karleman               95 Kils AIK               10.71

    Försök  heat: 2                                         28/1
   1 Sebastian Dahllöf           95 IF Göta                 9.64
   2 Gustav Olsson               95 Strömstads IF           9.69
   3 Jonathan Boman              95 Säffle FIK             10.12
   4 Ludvig Evers                95 IFK Lidingö            10.83

    Försök  heat: 3                                         28/1
   1 Wilhelm Jarnvall            95 IFK Lidingö             9.55   q
   2 Markus Fridberg             95 IFK Kristinehamn        9.59   q
   3 Alexander Persson           95 IF Göta                 9.60
   4 Bletar Miftari              95 IK Viking FK            9.84

    Försök  heat: 4                                         28/1
   1 Jakob Ekman                 95 IF Göta                 9.46   q
   2 Joel Åberg                  95 IFK Lidingö             9.84
   3 Lukas Fröjd                 95 Strömstads IF          10.21
   - Oskar Höök                  95 Säffle FIK          ej start

    Final
   1 Fredrik Bergman             95 IFK Lidingö             9.27
   2 Erik Kojer Ivars            95 Mälarhöjdens IK         9.38
   3 Jakob Ekman                 95 IF Göta                 9.53
   4 Markus Fridberg             95 IFK Kristinehamn        9.68
   5 Wilhelm Jarnvall            95 IFK Lidingö            15.10

P11 200m
    Finalheat  heat: 1                                      29/1
   1 Fredrik Bergman             95 IFK Lidingö            31.20   2
   2 Jakob Ekman                 95 IF Göta                32.56   3
   3 Mattias Mikkelsen           95 KFUM Arvika            36.06   11
     Nils Karleman               95 Kils AIK            ej start   -
     Markus Fridberg             95 IFK Kristinehamn    ej start   -

    Finalheat  heat: 2                                      29/1
   1 Joel Åberg                  95 IFK Lidingö            33.57   4
   2 Markus källman              95 Ransäters AIS          35.59   8
   3 Ludvig Evers                95 IFK Lidingö            35.87   9
   4 Billy Magg                  95 Säffle FIK             35.91   10
     Martin Urech                95 IF Göta             ej start   -

    Finalheat  heat: 3                                      29/1
   1 Erik Kojer Ivars            95 Mälarhöjdens IK        30.17   1
   2 Alexander Persson           95 IF Göta                33.59   5
   3 Bletar Miftari              95 IK Viking FK           34.61   6
   4 Lukas Fröjd                 95 Strömstads IF          34.68   7
   5 Wilhelm Jarnvall            95 IFK Lidingö            37.57   12

P11 600m
    Final                                                   28/1
   1 Erik Kojer Ivars            95 Mälarhöjdens IK      1:50.02
   2 Fredrik Bergman             95 IFK Lidingö          1:56.00
   3 Sebastian Dahllöf           95 IF Göta              2:06.25
   4 Joel Åberg                  95 IFK Lidingö          2:14.11
   5 Ludvig Evers                95 IFK Lidingö          2:18.40
   6 Bletar Miftari              95 IK Viking FK         2:22.12

P11 Höjd                                                    29/1
   1 Alexander Persson           95 IF Göta                  137
   2 Gustav Olsson               95 Strömstads IF            128
   3 Fredrik Bergman             95 IFK Lidingö              115
   4 Bletar Miftari              95 IK Viking FK             110=  0, 0 riv
     Victor Larsson              95 IK Viking FK             110=  0, 0 riv
   6 Mattias Mikkelsen           95 KFUM Arvika              110   0, 1 riv
   7 Jonathan Boman              95 Säffle FIK               103=  0
     Ludvig Evers                95 IFK Lidingö              103=  0

P11 Längd                          zon
   1 Fredrik Bergman             95 IFK Lidingö             4,07
   2 Sebastian Dahllöf           95 IF Göta                 4,04
   3 Alexander Persson           95 IF Göta                 3,90
   4 Jakob Ekman                 95 IF Göta                 3,86
   5 Markus Fridberg             95 IFK Kristinehamn        3,77
   6 Joel Åberg                  95 IFK Lidingö             3,50
   7 Gustav Olsson               95 Strömstads IF           3,43
   8 Lukas Fröjd                 95 Strömstads IF           3,35
   9 Ludvig Evers                95 IFK Lidingö             3,14
  10 Jonathan Boman              95 Säffle FIK              2,99
  11 Nils Karleman               95 Kils AIK                2,93
  12 Mattias Mikkelsen           95 KFUM Arvika             2,92
   - Bletar Miftari              95 IK Viking FK               X

P11 Kula                           2.0 kg                   29/1
   1 Markus Fridberg             95 IFK Kristinehamn        8,25
   2 Gustav Olsson               95 Strömstads IF           8,22
   3 Bletar Miftari              95 IK Viking FK            7,32
   4 Victor Larsson              95 IK Viking FK            7,29
   5 Mattias Mikkelsen           95 KFUM Arvika             7,10
   6 Jonathan Boman              95 Säffle FIK              6,31
   7 Adrian Nilsson              95 SK Bore                 6,15
   8 Billy Magg                  95 Säffle FIK              5,49

P10 60m
    Försök  heat: 1                                         29/1
   1 Henrik Nilsson              96 Säffle FIK              9.73   q A
   2 Anton Östebo                96 Glanshammars IF         9.80   q A
   3 André Berglund              96 IF Göta                10.17   q B
   4 Fredrik Holmsten            97 Kils AIK               11.97
     Isac Carlsson               98 Kils AIK            ej start

    Försök  heat: 2                                         29/1
   1 Oskar Warg                  96 KFUM Arvika             9.74   q A
   2 Jakob Nilsson               96 Kils AIK                9.85   q B
   3 Rasmus Dahllöf              97 IF Göta                10.63
   4 Rasmus Eriksson             98 Kils AIK               10.88
   5 Kai Larsson                 96 IFK Sunne FK           10.98

    Försök  heat: 3                                         29/1
   1 Simon Lorenz                96 IF Göta                 9.86   q B
   2 Casper Lindberg-J           96 IFK Kristinehamn       10.25   q B
   3 Oscar Perman                97 Kils AIK               10.55
   4 Emil Ek Olsson              96 IFK Sunne FK           10.60
   5 Jonathan Karlsson           96 Säffle FIK             12.08

    Försök  heat: 4                                         29/1
   1 Lukas Rådström              97 Kils AIK               10.32   q B
   2 Jonas Classon               97 Stocksäters IF         10.71
   3 Olof Mlakar                 96 Säffle FIK             10.90
   4 Mathias Ohlsson             96 IF Göta                11.19
   5 André Strandberg            96 KFUM Arvika            11.20

    Försök  heat: 5                                         29/1
   1 Kristoffer Hoven            96 IF Hellas               9.43   q A
   2 Joel Renander               96 Kils AIK                9.62   q A
   3 Erik Andersson              96 IF Göta                10.58
   4 Jesper Kullegård            96 IFK Sunne FK           11.40
   5 Elias Anderson              96 Säffle FIK             12.37

    B-Final                                                 29/1
   1 Simon Lorenz                96 IF Göta                 9.75   6
   2 Jakob Nilsson               96 Kils AIK                9.98   7
   3 André Berglund              96 IF Göta                10.00   8
   4 Lukas Rådström              97 Kils AIK               10.26   9
   5 Casper Lindberg-J           96 IFK Kristinehamn       10.39   10

    A-Final                                                 29/1
   1 Henrik Nilsson              96 Säffle FIK              9.22   1
   2 Kristoffer Hoven            96 IF Hellas               9.29   2
   3 Joel Renander               96 Kils AIK                9.65   3
   4 Anton Östebo                96 Glanshammars IF        10.01   4
   5 Oskar Warg                  96 KFUM Arvika            10.18   5

P10 600m
    Finalheat  heat: 1                                      29/1
   1 Oscar Östebo                96 Glanshammars IF      2:11.99   5
   2 André Berglund              96 IF Göta              2:13.29   6
   3 Casper Lindberg-J           96 IFK Kristinehamn     2:14.27   7
   4 Jakob Nilsson               96 Kils AIK             2:17.79   8
   5 Emil Ek Olsson              96 IFK Sunne FK         2:21.39   9
   6 Rasmus Eriksson             98 Kils AIK             2:25.93   13
   7 Elias Anderson              96 Säffle FIK           2:27.05   14

    Finalheat  heat: 2                                      29/1
   1 Simon Lorenz                96 IF Göta              2:05.52   1
   2 Anton Östebo                96 Glanshammars IF      2:05.78   2
   3 Carl Ivarsson               96 Lerum Friidrott      2:08.46   3
   4 Rasmus Dahllöf              97 IF Göta              2:11.42   4
   5 Lukas Rådström              97 Kils AIK             2:22.08   10
   6 Kai Larsson                 96 IFK Sunne FK         2:24.44   11
   7 Jesper Kullegård            96 IFK Sunne FK         2:25.56   12

P10 Höjd

   1 Kristoffer Hoven            96 IF Hellas                126   xx0, 3 riv
   3 Jakob Nilsson               96 Kils AIK                 115   0
   4 Oscar Perman                97 Kils AIK                 115   x0
   5 Andrée Nilsson              97 SK Bore                  110   0
   6 Joel Renander               96 Kils AIK                 110   xx0
   7 Mathias Ohlsson             96 IF Göta                  105   0
   8 Lukas Rådström              97 Kils AIK                 105   xx0
   9 Emil Ek Olsson              96 IFK Sunne FK             100=  0
     Olof Mlakar                 96 Säffle FIK               100=  0
  11 Johan Alin                  96 IF Göta                   95   0
  12 André Strandberg            96 KFUM Arvika               95=  x0
     Kai Larsson                 96 IFK Sunne FK              95=  x0
  14 Jesper Kullegård            96 IFK Sunne FK              85=  0
     Isac Carlsson               98 Kils AIK                  85=  0
     Erik Andersson              96 IF Göta                   85=  0
   - Fredrik Holmsten            97 Kils AIK                   X
     Casper Lindberg-J           96 IFK Kristinehamn           X

P10 Längd                          zon                      29/1
   1 Kristoffer Hoven            96 IF Hellas               4,02
   2 Oskar Warg                  96 KFUM Arvika             3,77
   3 Joel Renander               96 Kils AIK                3,69
   4 Casper Lindberg-J           96 IFK Kristinehamn        3,59
   5 Jakob Nilsson               96 Kils AIK                3,49
   6 Henrik Nilsson              96 Säffle FIK              3,40
   7 Lukas Rådström              97 Kils AIK                3,38
   8 Oscar Östebo                96 Glanshammars IF         3,30
   9 Oscar Perman                97 Kils AIK                3,24
  10 Andrée Nilsson              97 SK Bore                 3,20
  11 Emil Ek Olsson              96 IFK Sunne FK            3,09
  12 Anton Östebo                96 Glanshammars IF         3,08
  13 Rasmus Dahllöf              97 IF Göta                 3,05
  14 Rasmus Eriksson             98 Kils AIK                3,04
  15 Simon Lorenz                96 IF Göta                 3,01
  16 Mathias Ohlsson             96 IF Göta                 3,00
  17 Jonas Classon               97 Stocksäters IF          2,95
  18 Johan Alin                  96 IF Göta                 2,92   2,82
  19 André Strandberg            96 KFUM Arvika             2,92   2,69
  20 Olof Mlakar                 96 Säffle FIK              2,81
  21 Kai Larsson                 96 IFK Sunne FK            2,79
  22 Alexander Nilman            96 Säffle FIK              2,74
  23 Jonathan Karlsson           96 Säffle FIK              2,42
  24 Jesper Kullegård            96 IFK Sunne FK            2,33

P10 Kula                           2.0 kg                   29/1
   1 Oskar Warg                  96 KFUM Arvika             8,35
   2 Casper Lindberg-J           96 IFK Kristinehamn        7,04
   3 Kristoffer Hoven            96 IF Hellas               6,96
   4 Rasmus Eriksson             98 Kils AIK                6,78
   5 Andrée Nilsson              97 SK Bore                 6,76
   6 Joel Renander               96 Kils AIK                6,58
   7 Alexander Nilman            96 Säffle FIK              6,55
   8 André Strandberg            96 KFUM Arvika             6,27
   9 Emil Ek Olsson              96 IFK Sunne FK            6,10
  10 Kai Larsson                 96 IFK Sunne FK            5,93   5,65
  11 Erik Andersson              96 IF Göta                 5,93   5,60
  12 Elias Anderson              96 Säffle FIK              5,90
  13 Lukas Rådström              97 Kils AIK                5,82
  14 Oscar Östebo                96 Glanshammars IF         5,05
  15 Jesper Kullegård            96 IFK Sunne FK            3,91
  16 Olof Mlakar                 96 Säffle FIK              3,63
  17 Jonathan Karlsson           96 Säffle FIK              3,24

K 60m
    Försök  heat: 1                                         29/1
   1 Nuulu Ndiwabene             84 Hofors AIF              7.81   q
   2 Sofia Larsson               88 Säffle FIK              8.22
   3 Karin Sindsjö               87 IF Göta                 8.52
   4 Victoria Österberg          87 IF Göta                 8.87
   5 Madeleine Nilsen            87 IL Runar NOR            8.95

    Försök  heat: 2                                         29/1
   1 Elin Lundqvist              86 IF Göta                 7.96   q
   2 Maria Mejsjö                87 Karlskoga FIF           7.97   q
   3 Josefin Johansson           88 Eds SK                  8.26
   4 Amanda Andersson            88 Strömstads IF           8.71

    Försök  heat: 3                                         29/1
   1 Linnea Norrman              87 IF Göta                 8.03   q
   2 Sofie Wadelius              82 IF Göta                 8.05   q
   3 Camilla Eriksson            88 Västerås FK             8.36
   4 Marethe Lingelem            87 IL Runar NOR            8.75
   5 Sanna Canderskog            88 Katrineholms SK         8.78

    Final                                                   29/1
   1 Nuulu Ndiwabene             84 Hofors AIF              7.81
   2 Maria Mejsjö                87 Karlskoga FIF           7.91
   3 Elin Lundqvist              86 IF Göta                 7.92
   4 Linnea Norrman              87 IF Göta                 8.00
   5 Sofie Wadelius              82 IF Göta                 8.09

K 200m
    Finalheat  heat: 1                                      28/1
   1 Sofia Hellberg-Jonsén       89 Hammarby IF            25.13   1
   2 Nuulu Ndiwabene             84 Hofors AIF             25.21   2
   3 Elin Lundqvist              86 IF Göta                26.20   3

    Finalheat  heat: 2                                      28/1
   1 Sofie Wadelius              82 IF Göta                26.61   4
   2 Sanna Canderskog            88 Katrineholms SK        29.85   7
   - Madeleine Nilsen            87 IL Runar NOR          diskv.   - § F4.2.9


    Finalheat  heat: 3                                      28/1
   1 Malin Bjergestam            88 Kils AIK               28.08   5
   2 Marethe Lingelem            87 IL Runar NOR           29.10   6

K 400m
    Final                                                   29/1
   1 Rebecca Högberg             84 KFUM Örebro            60.56
   2 Elin Kindberg               90 KFUM Örebro            62.33
   3 Johanna Aalto               89 IFK Kristinehamn       63.84

K 800m
    Final                                                   29/1
   1 Pia Thomasson               65 IF Göta              2:27.42
   2 Malin Bjergestam            88 Kils AIK             2:31.30
   3 Elin Källander              88 Hammarby IF          2:38.38

K 1500m
    Final                                                   28/1
   1 Elin Källander              88 Hammarby IF          4:35.88   1300m

K Häck 60m                         84 cm
    Final                                                   28/1
   1 Sofia Larsson               88 Säffle FIK              9.26   1

K Höjd                                                      28/1
   1 Madeleine Nilsen            87 IL Runar NOR             153

K Stav
   1 Karin Sindsjö               87 IF Göta                  334
   2 Majken Lidén                86 IF Göta                  284
   3 Victoria Österberg          87 IF Göta                  254

K Längd

   1 Emma Björkman               86 IF Göta                 5,78
   2 Elin Lundqvist              86 IF Göta                 5,23
   3 Camilla Eriksson            88 Västerås FK             4,98
   5 Madeleine Nilsen            87 IL Runar NOR            4,53
   6 Marethe Lingelem            87 IL Runar NOR            4,44

F17 60m
    Försök  heat: 1                                         29/1
   1 Therese Andersson           89 Lerum Friidrott         8.62
   2 Elin Kindberg               90 KFUM Örebro             8.68
   3 Beatrice Andreasson         89 KFUM Arvika             9.00
   4 Josefin Särén               89 Kils AIK                9.15
   5 Emma J-sson-Malmström       90 Hammarby IF             9.42
    Försök  heat: 2                                         29/1

   1 Ellen Sääw                  90 Stocksäters IF          7.93   q A
   2 Sofia Thorin                89 Kils AIK                8.28   q A
   3 Hilde Markusen              89 Horten Friidrett        8.49
   4 Marte Brynjulfsen           90 Urädd Friidrett         8.50
   5 Louise Strandberg           90 KFUM Arvika             9.65

    Försök  heat: 3                                         29/1
   1 Emma Stridsberg             90 IF Göta                 8.37   q B
   2 Anna Svensson               90 Stocksäters IF          8.63
   3 Ellinor Edfors              90 Hanvikens SK            8.70
   4 Elin Andersson              89 Karlskoga FIF           8.90
   5 Terese Fredheim             90 Bromma IF               9.14

    Försök  heat: 4                                         29/1
   1 Johanna Stjernström         90 Hanvikens SK            8.31   q B
   2 Mariell Olsson              90 Strömstads IF           8.39   q B
   3 Lovisa Lindhe               89 IFK Kristinehamn        8.41   q B
   4 Asal Torabi                 90 Bromma IF               8.47
   5 Amanda Eriksson             90 Kils AIK                9.13

    Försök  heat: 5                                         29/1
   1 Linnea Svensson             89 Lerum Friidrott         8.24   q A
   2 Sara Stanley                90 Bromma IF               8.41
   3 Malin Wahlström             90 Åsbro GoIF              8.42
   4 Johanna Aalto               89 IFK Kristinehamn        8.47
   5 Katrine Ihle Arnesen        90 Tyrving                 9.97

    Försök  heat: 6                                         29/1
   1 Alexandra Axell             89 Lerum Friidrott         8.56
   2 Clara Luthman               90 Bromma IF               8.59
   3 Marte Hergot Festoy         90 Tyrving                 8.86
   4 Victoria Johansson          90 Åsbro GoIF             11.36

    Försök  heat: 7                                         29/1
   1 Erica Pettersson            90 Kils AIK                7.83   q A
   2 Sanna Jansson               89 KFUM Örebro             7.95   q A
   3 Mia Callenberg              89 Lerum Friidrott         8.32   q B
   4 Camilla Göth                90 Hammarby IF             8.88

    B-Final                                                 29/1
   1 Johanna Stjernström         90 Hanvikens SK            8.29   6
   2 Mia Callenberg              89 Lerum Friidrott         8.32   7
   3 Lovisa Lindhe               89 IFK Kristinehamn        8.37   8
   4 Emma Stridsberg             90 IF Göta                 8.45   9
   5 Mariell Olsson              90 Strömstads IF           8.46   10

    A-Final                                                 29/1
   1 Ellen Sääw                  90 Stocksäters IF          7.74   1
   2 Erica Pettersson            90 Kils AIK                7.80   2
   3 Sanna Jansson               89 KFUM Örebro             7.96   3
   4 Sofia Thorin                89 Kils AIK                8.18   4
   5 Linnea Svensson             89 Lerum Friidrott         8.28   5

F17 200m
    Finalheat  heat: 1                                      28/1
   1 Erica Pettersson            90 Kils AIK               25.39   1
   2 Ellen Sääw                  90 Stocksäters IF         25.58   2
   3 Johanna Stjernström         90 Hanvikens SK           27.03   5

    Finalheat  heat: 2                                      28/1
   1 Sanna Jansson               89 KFUM Örebro            25.72   3
   2 Sofia Thorin                89 Kils AIK               26.01   4
   3 Marte Brynjulfsen           90 Urädd Friidrett        27.35   6

    Finalheat  heat: 3                                      28/1
   1 Clara Luthman               90 Bromma IF              27.66   8
   2 Anna Wettler                89 KFUM Örebro            27.69   9
   3 Isabelle Bensryd            90 Lerum Friidrott        28.25   13

    Finalheat  heat: 4                                      28/1
   1 Emma Stridsberg             90 IF Göta                        - ej tid
   2 Sara Carvetti               90 KFUM Örebro                    - ej tid
     Lovisa Lindhe               89 IFK Kristinehamn    ej start   -

    Finalheat  heat: 5                                      28/1
   1 Johanna Aalto               89 IFK Kristinehamn       28.08   11
   2 Marte Hergot Festoy         90 Tyrving                28.24   12
   3 Ellinor Edfors              90 Hanvikens SK           28.34   14

    Finalheat  heat: 6                                      28/1
   1 Josefin Särén               89 Kils AIK               28.85   15
   2 Camilla Göth                90 Hammarby IF            29.25   16
   3 Mari Hauge                  89 Tyrving                30.04   20

    Finalheat  heat: 7                                      28/1
   1 Asal Torabi                 90 Bromma IF              29.38   17
   2 Kristin Öster               90 Hammarby IF            29.88   18
   3 Katrine Ihle Arnesen        90 Tyrving                33.18   23

    Finalheat  heat: 8                                      28/1
   1 Mariell Olsson              90 Strömstads IF          27.42   7
   2 Sara Stanley                90 Bromma IF              28.06   10

    Finalheat  heat: 9                                      28/1
   1 Isabelle Johansson          90 Strömstads IF          29.95   19
   2 Terese Fredheim             90 Bromma IF              30.81   21
   3 Beatrice Andreasson         89 KFUM Arvika            32.09   22

F17 800m
    Final                                                   29/1
   1 Maria Westher               90 Karlskoga FIF        2:21.67
   2 Nathalie Tolvers            90 Hanvikens SK         2:28.63
   3 Kristin Öster               90 Hammarby IF          2:34.40
   4 Isabelle Johansson          90 Strömstads IF        2:34.72
   5 Mari Hauge                  89 Tyrving              2:35.08
   6 Elin Jonsson                90 Hammarby IF          2:38.95
   7 Sara Holmgren               90 IF Göta              2:39.69
   8 Johanna Kroon               90 KFUM Örebro          2:47.97

F17 1500m
    Final
   1 Maria Westher               90 Karlskoga FIF        4:22.38   1300m
   2 Nathalie Tolvers            90 Hanvikens SK         4:28.69   1300m
   3 Elin Jonsson                90 Hammarby IF          4:34.98   1300m
   4 Mari Hauge                  89 Tyrving              4:35.07   1300m
   5 Sara Holmgren               90 IF Göta              4:38.22   1300m

F17 Häck 60m                       76 cm
    Finalheat  heat: 1                                      28/1
   1 Mia Callenberg              89 Lerum Friidrott         9.70   7
   2 Emelie Sjödahl              90 Motala AIF             10.21   9
   - Sandra Andersson            90 KFUM Arvika         ej start   -
     Alexandra Axell             89 Lerum Friidrott     ej start   -

    Finalheat  heat: 2                                      28/1
   1 Lovisa Lindhe               89 IFK Kristinehamn        9.15   3
   2 Sanna Jansson               89 KFUM Örebro             9.19   4
   3 Carolin Karlsson            90 IK Orient               9.53   6
   4 Ellinor Edfors              90 Hanvikens SK           10.03   8

    Finalheat  heat: 3                                      28/1
   1 Ellen Sääw                  90 Stocksäters IF          8.73   1
   2 Sara Carvetti               90 KFUM Örebro             9.03   2
   3 Emma Stridsberg             90 IF Göta                 9.20   5
   - Lisa Svensson               89 Mariestads AIF          bröt   -

F17 Höjd
   1 Camilla Lööf                90 IK Orient                159
   2 Amanda Öberg                90 IF Göta                  156   0
   3 Sandra Andersson            90 KFUM Arvika              156   xx0
   4 Lovisa Lindhe               89 IFK Kristinehamn         153
   5 Sandra Häckerstrand         90 Hammarby IF              150
   6 Cecilia Lyngstam            89 IK Orient                140

F17 Stav                                                    28/1
   1 Erika Drageryd              89 KFUM Örebro              334
   - Andrea Smedberg             90 KFUM Örebro                X

F17 Längd                                                   29/1
   1 Johanna Aalto               89 IFK Kristinehamn        5,07   5,05
   2 Alexandra Axell             89 Lerum Friidrott         5,07   4,75
   3 Lovisa Lindhe               89 IFK Kristinehamn        5,06
   4 Linnea Svensson             89 Lerum Friidrott         4,98
   5 Sara Stanley                90 Bromma IF               4,93
   6 Emelie Sjödahl              90 Motala AIF              4,86
   7 Johanna Stjernström         90 Hanvikens SK            4,81
   8 Sandra Häckerstrand         90 Hammarby IF             4,57
   9 Asal Torabi                 90 Bromma IF               4,54
  10 Malin Wahlström             90 Åsbro GoIF              4,48
  11 Beatrice Andreasson         89 KFUM Arvika             4,47
  12 Elin Andersson              89 Karlskoga FIF           4,44
  13 Kristin Holmberg            90 IF Göta                 4,39
  14 Emma Stridsberg             90 IF Göta                 4,35
  15 Clara Luthman               90 Bromma IF               4,34
  16 Ellinor Edfors              90 Hanvikens SK            4,28
  17 Amanda Öberg                90 IF Göta                 4,27
  18 Terese Fredheim             90 Bromma IF               4,07
  19 Louise Strandberg           90 KFUM Arvika             4,00
  20 Anna Svensson               90 Stocksäters IF          2,85
  21 Camilla Göth                90 Hammarby IF             2,70
  22 Victoria Johansson          90 Åsbro GoIF              2,66

F17 Kula                           3.0 kg
   1 Amanda Öberg                90 IF Göta                13,21
   2 Sandra Andersson            90 KFUM Arvika            12,72
   3 Sandra Häckerstrand         90 Hammarby IF            11,50
   4 Mia Callenberg              89 Lerum Friidrott        11,44
   5 Emma Stridsberg             90 IF Göta                11,36
   6 Emelie Sjödahl              90 Motala AIF             11,30
   7 Ellen Sääw                  90 Stocksäters IF         10,30
   8 Therese Andersson           89 Lerum Friidrott         9,62
   9 Amanda Eriksson             90 Kils AIK                9,59
  10 Emma J-sson-Malmström       90 Hammarby IF             7,84
  11 Linnea Höjman               90 IF Göta                 7,73

F15 60m
    Försök  heat: 1                                         29/1
   1 Victoria Dronsfield         91 IF Göta                 8.30   q B
   2 Amelie Bjurenhed            91 IFK Lidingö             8.60
   3 Bente Hvistendahl           91 Tyrving                 8.77
   4 Tonje Halvorsen             91 IL Runar NOR            8.88
   5 Izabella Jenneholm          91 Bromma IF               9.19

    Försök  heat: 2                                         29/1
   1 Therese Bache               91 Tyrving                 8.18   q A
   2 Mia Sylwan                  91 IFK Lidingö             8.42   q B
   3 Viktoria Hammarstrand       91 Bromma IF               8.47   q B
   4 Malin Brattström            91 IF Göta                 8.66
   5 Fillipa Gille               91 Hammarby IF             8.75
     Emilie Becker               91 Tönsberg FIK        ej start

    Försök  heat: 3                                         29/1
   1 Mia Axelsson                91 IFK Kristinehamn        8.14   q A
   2 Lisen Alfredsson            91 IF Göta                 8.43   q B
   3 Ulrika Jakobsson            91 Hammarby IF             8.54
   4 Johanna Andersson           91 Stocksäters IF          8.55
   5 Jannicke Silseth Eide       91 Tyrving                 8.91


    Försök  heat: 4                                         29/1
   1 Marine Jonsson              91 IF Göta                 8.09   q A
   2 Therése Lindhe              91 IFK Kristinehamn        8.83
   3 Alexandra Grönneröd         91 Tyrving                 9.16
   4 Linnea Nyström              91 Hammarby IF             9.44

    Försök  heat: 5                                         29/1
   1 Yasmin Yusuf                91 Urädd Friidrett         8.68
   2 Linda Hallström             91 Hanvikens SK            8.82
   3 Karoline Madsen             91 Tyrving                 9.12
   4 Therese Bakken Nygaard      91 IL Runar NOR            9.62
     Sandra Aalto                91 IFK Kristinehamn    ej start

    Försök  heat: 6                                         29/1
   1 Maja Rogemyr                91 IF Göta                 8.28   q A
   2 Erika Andersson             91 IFK Kristinehamn        8.78
   3 Mari Anfinsen Nilsen        91 IL Runar NOR            8.84
   4 Anna Wreding                91 Åsbro GoIF             10.22

    Försök  heat: 7                                         29/1
   1 Emilia Segerdahl            91 IF Göta                 8.03   q A
   2 Linda Sandberg              91 Tyresö FIK              8.44   q B
   3 Una B Namlös                91 Urädd Friidrett         9.50
     Estelle Montler             91 Lerum Friidrott     ej start

    B-Final                                                 29/1
   1 Victoria Dronsfield         91 IF Göta                 8.35   6
   2 Linda Sandberg              91 Tyresö FIK              8.37   7
   3 Viktoria Hammarstrand       91 Bromma IF               8.41   8
   4 Lisen Alfredsson            91 IF Göta                 8.43   9
   5 Mia Sylwan                  91 IFK Lidingö             8.51   10

    A-Final                                                 29/1
   1 Emilia Segerdahl            91 IF Göta                 7.93   1
   2 Marine Jonsson              91 IF Göta                 8.05   2
   3 Mia Axelsson                91 IFK Kristinehamn        8.16   3
   4 Therese Bache               91 Tyrving                 8.18   4
   5 Maja Rogemyr                91 IF Göta                 8.34   5

F15 200m
    Finalheat  heat: 1                                      28/1
   1 Elin Östlund                91 KFUM Örebro            25.71   1
   2 Emilia Segerdahl            91 IF Göta                25.87   2
   3 Marine Jonsson              91 IF Göta                25.90   3

    Finalheat  heat: 2                                      28/1
   1 Mia Axelsson                91 IFK Kristinehamn       27.08   4
   2 Sandra Barkestam            92 KFUM Örebro            27.45   5
   3 Therese Bache               91 Tyrving                27.96   8

    Finalheat  heat: 3                                      28/1
   1 Mia Sylwan                  91 IFK Lidingö            27.72   7
   2 Charlotte Björkgren         91 Stocksäters IF         27.99   9
   3 Charlotta Dahlqvist         91 IFK Lidingö            29.15   21

    Finalheat  heat: 4                                      28/1
   1 Ulrika Jakobsson            91 Hammarby IF            28.02   10
   2 Yasmin Yusuf                91 Urädd Friidrett        28.58   16
   3 Amelie Bjurenhed            91 IFK Lidingö            29.01   20

    Finalheat  heat: 5                                      28/1
   1 Emelie Forsell              91 KFUM Örebro            28.37   12
   2 Linda Hallström             91 Hanvikens SK           28.38   13
   3 Erika Andersson             91 IFK Kristinehamn       28.68   18

    Finalheat  heat: 6                                      28/1
   1 Fillipa Gille               91 Hammarby IF            28.65   17
   2 Hanna Skarås Johnsen        91 Urädd Friidrett        29.00   19
   3 Mari Anfinsen Nilsen        91 IL Runar NOR           30.50   28

    Finalheat  heat: 7                                      28/1
   1 Sara Karlsson               91 Hammarby IF            29.60   23
   2 Linnea Nyström              91 Hammarby IF            30.82   29
   3 Jessica Hjelmhagen          91 KFUM Örebro            30.86   30

    Finalheat  heat: 8                                      28/1
   1 Linda Sandberg              91 Tyresö FIK             28.42   14
   2 Karoline Madsen             91 Tyrving                30.45   26
   - Lina Lundgren               91 Hanvikens SK          diskv.   - § F4.2.9

    Finalheat  heat: 9                                      28/1
   1 Malin Brattström            91 IF Göta                28.26   11
   2 Sandra Alm                  91 Åsbro GoIF             32.63   33
   - Elly Nesse                  91 Tyrving             ej start   -

    Finalheat  heat: 10                                     28/1
   1 Josefin Löf                 92 KFUM Örebro            28.02   10
   2 Bente Hvistendahl           91 Tyrving                29.27   22
   - Tonje Halvorsen             91 IL Runar NOR          diskv.   - § F4.2.9

    Finalheat  heat: 11                                     28/1
   1 Jannicke Silseth Eide       91 Tyrving                29.00   19
   2 Karin Bergqvist             91 Filipstads FIK         30.29   25
   3 Izabella Jenneholm          91 Bromma IF              30.92   31

    Finalheat  heat: 12                                     28/1
   1 Emilia Elfgren              91 Bromma IF              30.09   24
   2 Alexandra Grönneröd         91 Tyrving                30.47   27
   - Therese Bakken Nygaard      91 IL Runar NOR          diskv.   - § F4.2.9

    Finalheat  heat: 13                                     28/1
   1 Viktoria Hammarstrand       91 Bromma IF              27.50   6
   2 Kajsa Olsson                91 Strömstads IF          28.56   15
   3 Julia Andersson             91 Hammarby IF            31.70   32

F15 1000m
    Final                                                   29/1
   1 Linnea Martinsson           91 IF Göta              3:04.51
   2 Emelie Forsell              91 KFUM Örebro          3:24.07
   3 Therese Whester             92 Karlskoga FIF        3:27.83
   4 Therese Bakken Nygaard      91 IL Runar NOR         3:33.03
   5 Emilia Elfgren              91 Bromma IF            3:33.06
   6 Jessica Hjelmhagen          91 KFUM Örebro          3:44.18
     Elly Nesse                  91 Tyrving             ej start

F15 Häck 60m                       76 cm
    Finalheat  heat: 1
   1 Mikaela Koller              91 Bromma IF               9.75   11
   2 Helene Hoven                91 IF Hellas               9.86   12
   3 Mia Axelsson                91 IFK Kristinehamn        9.96   13
   4 Frida Niva                  91 Katrineholms SK        10.59   16

    Finalheat  heat: 2
   1 Mia Svensson                91 Mariestads AIF         10.64   17
   2 Ida Johansson               91 Åsbro GoIF             11.12   18
   - Sandra Aalto                91 IFK Kristinehamn    ej start   -
     Madeleine Serenhov          91 IFK Lidingö         ej start   -

    Finalheat  heat: 3
   1 Maja Rogemyr                91 IF Göta                 9.53   4
   3 Matilda Hultman             91 Lerum Friidrott         9.71   10
   - Johanna Andersson           91 Stocksäters IF      ej start   -

    Finalheat  heat: 4
   1 Sandra Brännstam            91 Hanvikens SK            9.84   9
   2 Bente Hvistendahl           91 Tyrving                10.15   14
   3 Jessica Hjelmhagen          91 KFUM Örebro            11.24   19
   4 Julia Andersson             91 Hammarby IF            11.33   21

    Finalheat  heat: 5
   1 Estelle Montler             91 Lerum Friidrott         9.55   5
   2 Sandra Barkestam            92 KFUM Örebro             9.72   9
   3 Erika Andersson             91 IFK Kristinehamn       10.54   15
   4 Guro Mjeltevik Halvorsen    91 Urädd Friidrett        11.24   19

    Finalheat  heat: 6
   1 Elin Östlund                91 KFUM Örebro             9.07   1
   2 Therése Lindhe              91 IFK Kristinehamn        9.44   2
   3 Therese Bache               91 Tyrving                 9.46   3
   4 Ulrika Jakobsson            91 Hammarby IF             9.55   5

F15 Höjd                                                    28/1
   1 Victoria Dronsfield         91 IF Göta                  162
   2 Maja Rogemyr                91 IF Göta                  162
   3 Helene Hoven                91 IF Hellas                159
   4 Mikaela Koller              91 Bromma IF                156
   5 Helene Aaltvedt             91 Urädd Friidrett          156
   6 Viktoria Carlsson           91 IF Göta                  156
   7 Estelle Montler             91 Lerum Friidrott          153
   8 Sandra Brännstam            91 Hanvikens SK             150
   9 Jannicke Silseth Eide       91 Tyrving                  150
  10 Karoline Madsen             91 Tyrving                  150
  11 Agnes Valdemarsson          91 IF Göta                  145=
     Mia Axelsson                91 IFK Kristinehamn         145=
     Malin Brattström            91 IF Göta                  145=
  14 Therése Lindhe              91 IFK Kristinehamn         145
  15 Charlotte Björkgren         91 Stocksäters IF           145=
     Charlotta Dahlqvist         91 IFK Lidingö              145=
     Frida Niva                  91 Katrineholms SK          145=
  18 Ulrika Jakobsson            91 Hammarby IF              145
  19 Emilie Becker               91 Tönsberg FIK             145
  20 Ellen Nordgren              91 Hammarby IF              135
  21 Linnea Arnkärr              91 IFK Lidingö              130
   - Sara Stanley                90 Bromma IF                150
     Clara Luthman               90 Bromma IF                150

F15 Stav                                                    28/1
   1 Anna Ogenvall               92 IF Göta                  254
   2 Emma Alsing Skoog           92 Hammarby IF              244
   3 Mathilda Enhe               92 IF Göta                  224
   4 Maria Lidén                 92 IF Göta                  204
   5 Guro Mjeltevik Halvorsen    91 Urädd Friidrett          204
   6 Frida Nordin                92 IF Göta                  204
   - Felicia Niklasson           92 Hammarby IF                X
     Teresia Tollstern-Landin    93 KFUM Örebro                X

F15 Längd                                                   29/1
   1 Emilia Segerdahl            91 IF Göta                 5,25
   2 Mikaela Koller              91 Bromma IF               5,24
   3 Maja Rogemyr                91 IF Göta                 5,14
   4 Helene Hoven                91 IF Hellas               4,93   4,90
   5 Viktoria Carlsson           91 IF Göta                 4,93   4,82
   6 Mia Axelsson                91 IFK Kristinehamn        4,88
   7 Therése Lindhe              91 IFK Kristinehamn        4,84
   8 Agnes Valdemarsson          91 IF Göta                 4,80
   9 Malin Brattström            91 IF Göta                 4,78
  10 Marine Jonsson              91 IF Göta                 4,74
  11 Johanna Andersson           91 Stocksäters IF          4,63
  12 Kajsa Olsson                91 Strömstads IF           4,57
  13 Ulrika Jakobsson            91 Hammarby IF             4,54
  14 Bente Hvistendahl           91 Tyrving                 4,51   4,45
  15 Lisen Alfredsson            91 IF Göta                 4,51   4,42
  16 Mari Anfinsen Nilsen        91 IL Runar NOR            4,50
  17 Charlotta Dahlqvist         91 IFK Lidingö             4,50
  18 Hanna Skarås Johnsen        91 Urädd Friidrett         4,49
  19 Ellen Nordgren              91 Hammarby IF             4,38
  20 Therese Bache               91 Tyrving                 4,37   4,35
  21 Frida Niva                  91 Katrineholms SK         4,37
  22 Erika Andersson             91 IFK Kristinehamn        4,33
  23 Emilie Becker               91 Tönsberg FIK            4,20
  24 Matilda Hultman             91 Lerum Friidrott         4,14
  25 Izabella Jenneholm          91 Bromma IF               4,13
  26 Guro Mjeltevik Halvorsen    91 Urädd Friidrett         4,07
  27 Karoline Madsen             91 Tyrving                 4,06
  28 Ida Johansson               91 Åsbro GoIF              3,98
  29 Tonje Halvorsen             91 IL Runar NOR            3,97
  30 Mia Sylwan                  91 IFK Lidingö             3,89
  31 Fillipa Gille               91 Hammarby IF             3,88
  32 Alexandra Grönneröd         91 Tyrving                 3,84
  33 Linnea Arnkärr              91 IFK Lidingö             3,81
  34 Amelie Bjurenhed            91 IFK Lidingö             3,80
  35 Julia Andersson             91 Hammarby IF             3,74
  36 Una B Namlös                91 Urädd Friidrett         3,56
   - Caroline Hermansson         91 Karlskoga FIF              X

F15 Kula                           3.0 kg                   29/1
   1 Helene Hoven                91 IF Hellas              11,08
   2 Gabriella Backman           91 IFK Kristinehamn       10,58
   3 Caroline Hermansson         91 Karlskoga FIF          10,57
   4 Ulrika Jakobsson            91 Hammarby IF             9,37
   5 Frida Niva                  91 Katrineholms SK         9,17
   6 Mia Axelsson                91 IFK Kristinehamn        8,84
   7 Malin Brattström            91 IF Göta                 8,77
   8 Johanna Andersson           91 Stocksäters IF          8,73
   9 Therése Lindhe              91 IFK Kristinehamn        8,68
  10 Therese Bache               91 Tyrving                 8,65
  11 Jannicke Silseth Eide       91 Tyrving                 8,51
  12 Helene Aaltvedt             91 Urädd Friidrett         8,48
  13 Linnea Nyström              91 Hammarby IF             8,36
  14 Mikaela Koller              91 Bromma IF               8,21
  15 Fillipa Gille               91 Hammarby IF             8,09
  16 Ida Johansson               91 Åsbro GoIF              8,01
  17 Ellen Nordgren              91 Hammarby IF             7,69
  18 Sandra Brännstam            91 Hanvikens SK            7,63
  19 Linda Hallström             91 Hanvikens SK            7,59
  20 Lina Lundgren               91 Hanvikens SK            7,30
  21 Linnea Arnkärr              91 IFK Lidingö             6,56
  22 Alexandra Grönneröd         91 Tyrving                 5,87
  23 Anna Wreding                91 Åsbro GoIF              5,29

F14 60m
    Försök  heat: 1                                         28/1
   1 Marte Jörgensen             93 Strömmen IF             8.14   q A
   2 Mary Ann Andreasson         92 KFUM Arvika             8.39   q B
   3 Anna Jacobsson              92 IFK Lidingö             8.68
   4 Emma Alsing Skoog           92 Hammarby IF             9.03
   5 Maren Kjaernes              92 Tyrving                 9.04

    Försök  heat: 2                                         28/1
   1 Linda Albrektsson           92 Åsbro GoIF              8.35   q B 8.347
   2 Ida Thorin                  92 Kils AIK                8.68
   3 Emilie Mehre Forland        92 Tyrving                 8.70
   4 Jasmin Sabir-T              92 Hammarby IF             8.74
   5 Sanna Johansson             92 Strömstads IF           8.93

    Försök  heat: 3                                         28/1
   1 Linnea Alstermark           92 Hammarby IF             8.32   q A
   2 Elin Hultgren               92 Karlskoga FIF           8.43   q B
   3 Sara Eklund                 92 Filipstads FIK          8.53
   4 Anna Oskarsson              92 IK Viking FK            9.00
   5 Malin Petersen              92 Tyrving                 9.45

    Försök  heat: 4                                         28/1
   1 Caroline Sandsjoe           92 IF Göta                 8.09   q A
   2 Frida Retsloff              92 Hammarby IF             8.64
   3 Tuva Östby                  92 Tyrving                 8.74
   4 Sara Jernfält               93 KFUM Örebro             8.82
   5 Therese Lundin              92 IFK Lidingö             8.96

    Försök  heat: 5                                         28/1
   1 Beatrice Johansson          92 Åsbro GoIF              8.50
   2 Alexandra By                92 KFUM Arvika             8.75
   3 Elsa Gregersdotter          92 Hammarby IF             8.82
   4 Jennifer Wahlberg           92 Säffle FIK              8.87
   5 Linda Evers                 92 IF Göta                 8.96

    Försök  heat: 6                                         28/1
   1 Hanna Landegren             92 IF Göta                 9.02
     Kaja Hellan                 92 Tyrving                 9.02
   2 Louise Lundh                92 Linköpings GIF          9.07
   3 Rebecka Johanssson          92 Karlskoga FIF           9.45
   4 Andrea Jacobsson            92 Hammarby IF             9.46

    Försök  heat: 7                                         28/1
   1 Zenobia Hamrin              92 Hammarby IF             8.32   q A
   2 Jenny Boberg                92 Åsbro GoIF              8.87
   3 Manal Said                  92 Hammarby IF             8.93
   4 Amanda Wallgren             92 IFK Lidingö             9.24

    Försök  heat: 8                                         28/1
   1 Matilda Höglund             92 Hammarby IF             8.35   q A 8.344
   2 Linn Nyström                92 Säffle FIK              8.96
   4 Susanne Hellan              92 Tyrving                 9.28

    Försök  heat: 9                                         28/1
   1 Caroline Högblom            92 Hammarby IF             8.35   q B 8.347
   2 Jennifer Rosengren          92 Åsbro GoIF              8.43   q B
   3 Therese Karlsson            92 Karlskoga FIF           9.10
   4 Sara-Karoline Finsnes       92 Tyrving                 9.15

    B-Final                                                 29/1
   1 Mary Ann Andreasson         92 KFUM Arvika             8.36   6
   2 Caroline Högblom            92 Hammarby IF             8.39   7
   3 Elin Hultgren               92 Karlskoga FIF           8.39   8
   4 Linda Albrektsson           92 Åsbro GoIF              8.41   9
   5 Jennifer Rosengren          92 Åsbro GoIF              8.55   10

    A-Final                                                 29/1
   1 Caroline Sandsjoe           92 IF Göta                 7.93   1
   2 Marte Jörgensen             93 Strömmen IF             8.02   2
   3 Linnea Alstermark           92 Hammarby IF             8.17   3
   4 Zenobia Hamrin              92 Hammarby IF             8.30   4
   5 Matilda Höglund             92 Hammarby IF             8.35   5

F14 200m
    Finalheat  heat: 1                                      29/1
   1 Caroline Sandsjoe           92 IF Göta                26.51   1
   2 Marte Jörgensen             93 Strömmen IF            26.52   2
   3 Caroline Högblom            92 Hammarby IF            27.99   8

    Finalheat  heat: 2                                      29/1
   1 Ida Thorin                  92 Kils AIK               28.70   12
   2 Emma Alsing Skoog           92 Hammarby IF            30.27   24
   3 Anna Oskarsson              92 IK Viking FK           31.31   32

    Finalheat  heat: 3                                      29/1
   1 Linnea Alstermark           92 Hammarby IF            27.19   3
   2 Mary Ann Andreasson         92 KFUM Arvika            27.82   6
   3 Sofia Jakobsson             92 SK Bore                29.07   17

    Finalheat  heat: 4                                      29/1
   1 Linda Albrektsson           92 Åsbro GoIF             27.63   5
   2 Elsa Gregersdotter          92 Hammarby IF            28.93   15
   3 Malin Petersen              92 Tyrving                31.94   34

    Finalheat  heat: 5                                      29/1
   1 My Martinsson               92 IF Göta                28.98   16
   2 Tuva Östby                  92 Tyrving                31.09   29
     Manal Said                  92 Hammarby IF         ej start   -

    Finalheat  heat: 6                                      29/1
   1 Zenobia Hamrin              92 Hammarby IF            27.96   7
   2 Emilie Mehre Forland        92 Tyrving                28.07   9
   3 Anna Jacobsson              92 IFK Lidingö            29.39   19

    Finalheat  heat: 7                                      29/1
   1 Matilda Höglund             92 Hammarby IF            27.59   4
   2 Therese Lundin              92 IFK Lidingö            29.86   22
   3 Kaja Hellan                 92 Tyrving                31.10   30

    Finalheat  heat: 8                                      29/1
   1 Carolina Sjöberg            92 Mariestads AIF         28.33   10
   2 Susanne Hellan              92 Tyrving                30.89   28
   3 Andrea Jacobsson            92 Hammarby IF            31.13   31

    Finalheat  heat: 9                                      29/1
   1 Jennifer Rosengren          92 Åsbro GoIF             28.70   13
   2 Frida Retsloff              92 Hammarby IF            28.76   14
   3 Sara-Karoline Finsnes       92 Tyrving                30.80   27

    Finalheat  heat: 10                                     29/1
   1 Jasmin Sabir-T              92 Hammarby IF            29.32   18
   2 Sandra Svallin              92 Åsbro GoIF             29.41   20
   3 Maren Kjaernes              92 Tyrving                31.50   33

    Finalheat  heat: 11                                     29/1
   1 Beatrice Johansson          92 Åsbro GoIF             28.44   11
   2 Alexandra By                92 KFUM Arvika            30.13   23
   3 Kristin Andersson           92 IF Göta                30.39   26

    Finalheat  heat: 12                                     29/1
   1 Jennifer Wahlberg           92 Säffle FIK             29.42   21
   2 Jenny Boberg                92 Åsbro GoIF             30.38   25

F14 1000m
    Final
   1 My Martinsson               92 IF Göta              3:18.60
   2 Caroline Andersson          92 IF Göta              3:23.49
   3 Therese Whester             92 Karlskoga FIF        3:27.79
   4 Sandra Svallin              92 Åsbro GoIF           3:29.45
   5 Sanna Johansson             92 Strömstads IF        3:33.17
   6 Kristin Andersson           92 IF Göta              3:43.51

F14 Häck 60m                       76 cm
    Finalheat  heat: 1                                      29/1
   1 Emilie Mehre Forland        92 Tyrving                 9.47   2
   2 Carolina Sjöberg            92 Mariestads AIF          9.92   6
   3 Hanna Landegren             92 IF Göta                10.18   8
   4 Sara-Karoline Finsnes       92 Tyrving                10.68   12

    Finalheat  heat: 2                                      29/1
   1 Mary Ann Andreasson         92 KFUM Arvika             9.84   4
   2 Frida Retsloff              92 Hammarby IF            10.13   7
   3 Kaja Hellan                 92 Tyrving                10.52   11
   4 Anna Oskarsson              92 IK Viking FK           10.81   13

    Finalheat  heat: 3                                      29/1
   1 Alexandra By                92 KFUM Arvika            10.23   9
   2 Jasmin Sabir-T              92 Hammarby IF            10.26   10
   3 Susanne Hellan              92 Tyrving                11.92   15
   - Lovisa Sonesson             92 IF Göta             ej start   -

    Finalheat  heat: 4                                      29/1
   1 Caroline Sandsjoe           92 IF Göta                 9.31   1
   2 Matilda Höglund             92 Hammarby IF             9.55   3
   3 Zenobia Hamrin              92 Hammarby IF             9.92   5
   4 Malin Petersen              92 Tyrving                11.22   14

F14 Höjd                                                    29/1
   1 Lovisa Sonesson             92 IF Göta                  160
   2 Mathilda Enhe               92 IF Göta                  151
   3 Sanna Thorstensson          92 Lerum Friidrott          148   0, 0 riv
   4 Amanda Wallgren             92 IFK Lidingö              148   0, 1 riv
   5 Linnea Alstermark           92 Hammarby IF              140=  xx0, 2 riv
     Anna Oskarsson              92 IK Viking FK             140=  xx0, 2 riv
   7 Elsa Gregersdotter          92 Hammarby IF              140   xx0, 3 riv
   8 Felicia Niklasson           92 Hammarby IF              135   0, 0 riv
   9 Frida Nordin                92 IF Göta                  135=  x0, 2 riv
     Jennifer Rosengren          92 Åsbro GoIF               135=  x0, 2 riv
  11 Linda Albrektsson           92 Åsbro GoIF               135   xx0, 2 riv
  12 Emma Alsing Skoog           92 Hammarby IF              125   0, 0 riv
  13 Linda Evers                 92 IF Göta                  125   x0, 1 riv

F14 Längd                                                   28/1
   1 Caroline Sandsjoe           92 IF Göta                 4,83
   2 Linnea Alstermark           92 Hammarby IF             4,70
   3 Kaja Hellan                 92 Tyrving                 4,62   4,60
   4 Alexandra By                92 KFUM Arvika             4,62   4,52
   5 Zenobia Hamrin              92 Hammarby IF             4,61   4,58
   6 Frida Retsloff              92 Hammarby IF             4,61   4,54
   7 Elin Hultgren               92 Karlskoga FIF           4,55
   8 Matilda Höglund             92 Hammarby IF             4,50
   9 Louise Lundh                92 Linköpings GIF          4,49
  10 Anna Oskarsson              92 IK Viking FK            4,44
  11 Linda Albrektsson           92 Åsbro GoIF              4,37
  12 Jennifer Rosengren          92 Åsbro GoIF              4,36
  13 Amanda Wallgren             92 IFK Lidingö             4,34
  14 Andrea Jacobsson            92 Hammarby IF             4,27
  15 Mathilda Enhe               92 IF Göta                 4,24
  16 Jennifer Wahlberg           92 Säffle FIK              4,21   4,16
  17 Hanna Landegren             92 IF Göta                 4,21   4,02
  18 Sofia Thorstensson          92 Lerum Friidrott         4,18
  19 Emilie Mehre Forland        92 Tyrving                 4,17   4,00
  20 Johanna Dahllöf             92 IF Göta                 4,17
  21 Jasmin Sabir-T              92 Hammarby IF             4,16   4,16
  22 Jenny Boberg                92 Åsbro GoIF              4,16   4,06
  23 Manal Said                  92 Hammarby IF             4,15
  24 Elsa Gregersdotter          92 Hammarby IF             4,14
  25 Rebecka Johanssson          92 Karlskoga FIF           4,12
  26 Beatrice Johansson          92 Åsbro GoIF              4,09
  27 Sara-Karoline Finsnes       92 Tyrving                 4,07=
     Tuva Östby                  92 Tyrving                 4,07=
  29 Therese Lundin              92 IFK Lidingö             4,05   4,04
  30 Linn Nyström                92 Säffle FIK              4,05   3,95
  31 Therese Karlsson            92 Karlskoga FIF           4,00
  32 Frida Nordin                92 IF Göta                 3,97
  33 Helena Pettersson           92 Säffle FIK              3,85
  34 Sanna Thorstensson          92 Lerum Friidrott         3,80
  35 Maren Kjaernes              92 Tyrving                 3,61
  36 Susanne Hellan              92 Tyrving                 3,21
  37 Rebecca Karlsson            92 Åsbro GoIF              2,61
   - Malin Petersen              92 Tyrving                    X

F14 Kula                           3.0 kg                   28/1
   1 Johanna Larsson             92 Filipstads FIK         10,49
   2 Marte Jörgensen             93 Strömmen IF            10,46
   3 Rebecka Johanssson          92 Karlskoga FIF           8,84
   4 Mathilda Enhe               92 IF Göta                 8,72
   5 Malin Petersen              92 Tyrving                 8,64
   6 Helena Pettersson           92 Säffle FIK              8,45
   7 Caroline Högblom            92 Hammarby IF             8,41
   8 Ida Nesse                   92 Tyrving                 7,80
   9 Frida Nordin                92 IF Göta                 7,41
  10 Anna Oskarsson              92 IK Viking FK            7,34
  11 Rebecca Karlsson            92 Åsbro GoIF              7,19
  12 Linda Evers                 92 IF Göta                 7,04
  13 Manal Said                  92 Hammarby IF             6,98
  14 Sanna Thorstensson          92 Lerum Friidrott         6,06   5,96
  15 Sofia Thorstensson          92 Lerum Friidrott         6,06   5,62

F13 60m
    Försök  heat: 1                                         29/1
   1 Marika Eld                  93 Saltsjöbadens IF        8.85   q A
   2 Johanna Gateman             93 Tyrving                 9.02
   3 Lina Marcussen              93 Lerum Friidrott         9.03
   4 Dominika Strutska           93 Karlskoga FIF           9.24
     Amie Foon                   93 IF Göta             ej start

    Försök  heat: 2                                         29/1
   1 Frida Rydberg               93 KFUM Arvika             8.59   q A
   2 Josefine Ekberg             93 IFK Kristinehamn        8.64   q A
   3 Elin Nilsson                93 IK Viking FK            9.25
   4 Linn Nilsson                93 IFK Sunne FK            9.32
   5 Sara J Garmann              93 Tyrving                 9.41

    Försök  heat: 3                                         29/1
   1 Amanda Malmberg             93 Saltsjöbadens IF        8.87   q B
   2 Eléonore Montler            93 Lerum Friidrott         9.14
   3 Emma Clason                 93 Stocksäters IF          9.14
   4 Frida Gustavsson            93 Bromma IF               9.45
   5 Linnea Pirsech              93 Åsbro GoIF             10.32

    Försök  heat: 4                                         29/1
   1 Elenor Broström             93 Linköpings GIF          8.71   q A
   2 Ida Hansen                  93 KFUM Arvika             8.92   q B
   3 Rebecka Hansen              93 Kils AIK                9.29
   4 Madelene Eriksson           93 IF Göta                 9.39
   5 Anita Holseth               93 Tyrving                 9.59

    Försök  heat: 5                                         29/1
   1 Malin Nilsson               93 KFUM Arvika             9.07
   2 Carolin Andersson           93 IFK Kristinehamn        9.08
   3 Sidsel Wessmark             93 IF Göta                 9.37
   4 Amanda Ahrén                93 Saltsjöbadens IF        9.40
   5 Kristin Dahlin-Hedqvist     93 IK Viking FK            9.64

    Försök  heat: 6                                         29/1
   1 Lisa Eriksson               93 IF Göta                 8.76   q A
   2 Elin Maxstadh               93 IF Göta                 9.11
   3 Lea Marie Grösland          93 Tyrving                 9.27
   4 Josefine Eliasson           93 Katrineholms SK         9.42
   5 Stina Svensson              93 Lerum Friidrott         9.56

    Försök  heat: 7                                         29/1
   1 Ester Kate Jansson          93 Tyrving                 8.88   q B
   2 Line Wiman                  93 KFUM Arvika             8.91   q B
   3 Moa Larsson                 93 IFK Sunne FK            8.98   q B
   4 Fanny Hultman               93 Lerum Friidrott        10.02
   5 Alicia Warg                 93 IF Göta                10.43

    B-Final                                                 29/1
   1 Amanda Malmberg             93 Saltsjöbadens IF        8.71   5
   2 Ester Kate Jansson          93 Tyrving                 8.75   6
   3 Line Wiman                  93 KFUM Arvika             8.89   7
   4 Ida Hansen                  93 KFUM Arvika             8.98   8
   5 Moa Larsson                 93 IFK Sunne FK            9.05   9

    A-Final                                                 29/1
   1 Frida Rydberg               93 KFUM Arvika             8.53   1
   2 Elenor Broström             93 Linköpings GIF          8.58   2
   3 Lisa Eriksson               93 IF Göta                 8.65   3
   4 Marika Eld                  93 Saltsjöbadens IF        8.92   4
     Josefine Ekberg             93 IFK Kristinehamn    ej start   -

F13 200m
    Finalheat  heat: 1                                      28/1
   1 Frida Rydberg               93 KFUM Arvika            28.15   1
   2 Camilla Björkgren           93 Stocksäters IF         28.32   2
   3 Ida Hansen                  93 KFUM Arvika            30.78   9

    Finalheat  heat: 2                                      28/1
   1 Sara Jernfält               93 KFUM Örebro            28.99   4
   2 Eléonore Montler            93 Lerum Friidrott        31.19   13
   - Matilda Holm                93 Lerum Friidrott       diskv.   - § F4.2.9

    Finalheat  heat: 3                                      28/1
   1 Ester Kate Jansson          93 Tyrving                29.23   5
   2 Elin Nilsson                93 IK Viking FK           31.78   17
   3 Kristin Dahlin-Hedqvist     93 IK Viking FK           32.29   18

    Finalheat  heat: 4                                      28/1
   1 Josefine Ekberg             93 IFK Kristinehamn       28.58   3
   2 Frida Gustavsson            93 Bromma IF              30.81   10
   3 Lea Marie Grösland          93 Tyrving                31.31   15

    Finalheat  heat: 5                                      28/1
   1 Marika Eld                  93 Saltsjöbadens IF       30.77   8
   2 Carolin Andersson           93 IFK Kristinehamn       31.19   13
   3 Anita Holseth               93 Tyrving                33.08   19

    Finalheat  heat: 6                                      28/1
   1 Amanda Malmberg             93 Saltsjöbadens IF       30.09   6
   2 Fanny Hultman               93 Lerum Friidrott        33.74   20
   - Sara J Garmann              93 Tyrving               diskv.   - § F4.2.9

    Finalheat  heat: 7                                      28/1
   1 Amanda Ahrén                93 Saltsjöbadens IF       31.27   14
   2 Emma Rutgersson             93 Lerum Friidrott        34.63   21
   - Moa Hedman                  93 IF Göta               diskv.   - § F4.2.9

    Finalheat  heat: 8                                      28/1
   1 Sabina Sandberg             93 Tyresö FIK             30.49   7
   2 Dominika Strutska           93 Karlskoga FIF          30.91   12
   - Elin Maxstadh               93 IF Göta             ej start   -

    Finalheat  heat: 9                                      28/1
   1 Rebecka Hansen              93 Kils AIK               30.82   11
   2 Sidsel Wessmark             93 IF Göta                31.48   16
   - Linn Nilsson                93 IFK Sunne FK        ej start   -

F13 800m
    Finalheat 1                                             29/1
   1 Michaela Hallqvist          93 Malung FI            2:28.50   1
   2 Fanny Dahlgren              93 Filipstads FIK       2:37.35   2
   3 Josefine Nilsson            93 SK Granan            2:38.32   3
   4 Stina Svensson              93 Lerum Friidrott      2:38.90   4
   5 Emma Rutgersson             93 Lerum Friidrott      2:44.28   8
     Julia Karlenäs              93 SK Bore             ej start   -

    Finalheat 2                                             29/1
   1 Johanna Gateman             93 Tyrving              2:40.18   5
   2 Frida Gustavsson            93 Bromma IF            2:42.09   6
   3 Moa Hedman                  93 IF Göta              2:43.03   7
   4 Amanda Ahrén                93 Saltsjöbadens IF     2:44.64   9
   5 Elin Maxstadh               93 IF Göta              2:50.23   10
   6 Lea Marie Grösland          93 Tyrving              2:51.74   11
   7 Sara Omar                   93 IF Göta              3:07.54   12

F13 Höjd
   1 Lina Roos                   93 Katrineholms SK          152
   2 Ida Hansen                  93 KFUM Arvika              149
   3 Lina Marcussen              93 Lerum Friidrott          149
   4 Louisa Borthwick            93 Ekshärad Friidrot        140
   5 Josefine Eliasson           93 Katrineholms SK          140
   6 Lisa Eriksson               93 IF Göta                  135
   7 Emma Dahl                   93 KFUM Arvika              135
   8 Elin Maxstadh               93 IF Göta                  135
   9 Sabina Sandberg             93 Tyresö FIK               135
  10 Camilla Björkgren           93 Stocksäters IF           130=
     Kristin Dahlin-Hedqvist     93 IK Viking FK             130=
     Frida Gustavsson            93 Bromma IF                130=
  13 Julia Karlenäs              93 SK Bore               X  130
  14 Sara Jernfält               93 KFUM Örebro              130
  15 Dominika Strutska           93 Karlskoga FIF            130
  16 Johanna Gateman             93 Tyrving                  130
  17 Stina Svensson              93 Lerum Friidrott          130=
     Sofie Rynefors              93 IF Göta                  130=
  19 Rebecka Hansen              93 Kils AIK                 125
  20 Linn Nilsson                93 IFK Sunne FK             125
  21 Linnea Pirsech              93 Åsbro GoIF               120=
     Jennifer Backman            93 IFK Kristinehamn         120=
     Elin Nilsson                93 IK Viking FK             120=

F13 Längd                          zon                      29/1
   1 Matilda Holm                93 Lerum Friidrott         4,83
   2 Frida Rydberg               93 KFUM Arvika             4,66
   3 Amanda Malmberg             93 Saltsjöbadens IF        4,64
   4 Elenor Broström             93 Linköpings GIF          4,62
   5 Lisa Eriksson               93 IF Göta                 4,45
   6 Ester Kate Jansson          93 Tyrving                 4,44
   7 Lina Marcussen              93 Lerum Friidrott         4,43
   8 Ida Hansen                  93 KFUM Arvika             4,42
   9 Emma Dahl                   93 KFUM Arvika             4,20
  10 Moa Larsson                 93 IFK Sunne FK            4,19   4,09
  11 Amanda Ahrén                93 Saltsjöbadens IF        4,19   4,05
  12 Eléonore Montler            93 Lerum Friidrott         4,18
  13 Elin Nilsson                93 IK Viking FK            4,17
  14 Emma Clason                 93 Stocksäters IF          4,15
  15 Sabina Sandberg             93 Tyresö FIK              4,11
  16 Elin Maxstadh               93 IF Göta                 4,09
  17 Line Wiman                  93 KFUM Arvika             4,06
  18 Malin Nilsson               93 KFUM Arvika             4,05
  19 Josefine Eliasson           93 Katrineholms SK         4,04
  20 Carolin Andersson           93 IFK Kristinehamn        4,01
  21 Kristin Dahlin-Hedqvist     93 IK Viking FK            4,00
  22 Rebecka Hansen              93 Kils AIK                3,92
  23 Erika Andersson             93 Säffle FIK              3,91
  24 Marika Eld                  93 Saltsjöbadens IF        3,90
  25 Moa Hedman                  93 IF Göta                 3,86
  26 Lina Roos                   93 Katrineholms SK         3,84
  27 Petra Eriksson              93 Västerås FK             3,80
  28 Sofia Kyrk                  93 IF Göta                 3,75
  29 Fanny Hultman               93 Lerum Friidrott         3,74
  30 Hanna Widstrand             93 IF Göta                 3,73
  31 Hanna Hansson               93 IF Göta                 3,72
  32 Sara Abrahamsson            93 IF Göta                 3,62
  33 Madelene Eriksson           93 IF Göta                 3,52
  34 Linnea Pirsech              93 Åsbro GoIF              3,25
  35 Anita Holseth               93 Tyrving                 3,20
  36 Linn Nilsson                93 IFK Sunne FK            3,14

F13 Kula                           2.0 kg
   1 Sidsel Wessmark             93 IF Göta                11,23
   2 Maria Wennlund              93 Filipstads FIK         11,07
   3 Julia Karlenäs              93 SK Bore                10,29
   4 Ida Thörngren               93 SK Bore                 9,82
   5 Hanna Hansson               93 IF Göta                 9,08
   6 Jennifer Backman            93 IFK Kristinehamn        8,98
   7 Lina Roos                   93 Katrineholms SK         8,85
   8 Carolin Andersson           93 IFK Kristinehamn        8,59
   9 Ester Kate Jansson          93 Tyrving                 8,40
  10 Sofie Rynefors              93 IF Göta                 8,36
  11 Lisa Eriksson               93 IF Göta                 8,32
  12 Stina Svensson              93 Lerum Friidrott         8,22
  13 Lina Marcussen              93 Lerum Friidrott         7,98
  14 Malin Nilsson               93 KFUM Arvika             7,96
  15 Anita Holseth               93 Tyrving                 7,83
  16 Amie Foon                   93 IF Göta                 7,71
  17 Madelene Eriksson           93 IF Göta                 7,57
  18 Louisa Borthwick            93 Ekshärad Friidrot       7,55
  19 Josefine Eliasson           93 Katrineholms SK         7,42
  20 Linn Nilsson                93 IFK Sunne FK            7,35
  21 Elin Maxstadh               93 IF Göta                 7,25
  22 Marika Eld                  93 Saltsjöbadens IF        6,47
  23 Amanda Malmberg             93 Saltsjöbadens IF        6,35

F12 60m
    Försök  heat: 1                                         28/1
   1 Klara Nordemark             94 IF Göta                 8.82   q A
   2 Martina Borgler             94 SK Bore                 9.00   q B
   3 Linnea Ivarsson             94 Lerum Friidrott         9.69
   4 Kristin Skolt               94 Tyrving                 9.82
   5 Renata Kuzet                94 Trollhättans IF         9.92

    Försök  heat: 2                                         28/1
   1 Tilda Ryberg                94 SK Bore                 9.12   q B
   2 Anna Kaiser                 94 Trollhättans IF         9.19   q B
   3 Emma Olsson                 94 Kils AIK                9.31
     Hellen Pettersson           94 Trollhättans IF         9.31
   5 Olivia Axell                94 Lerum Friidrott         9.34

    Försök  heat: 3                                         28/1
   1 Anna Birgersson             94 Karlskoga FIF           8.94   q A
   2 Ida Andersson-Bohlin        94 Ransäters AIS           9.40
   3 Rebecca Samuelsson          94 IF Göta                10.09
     Matilda Ribaeus             94 IF Göta             ej start
     Johanna Tronnler            94 IK Viking FK        ej start

    Försök  heat: 4                                         28/1
   1 Lydia Martinsson            94 IF Göta                 8.88   q A
   2 Johanna Gellerman           94 Lerum Friidrott         9.12   q B
   3 Emma Johansson              94 Säffle FIK              9.24
   4 Johanna Bergh               94 IFK Sunne FK            9.29
   5 Lisa Engman                 94 Kils AIK                9.31

    Försök  heat: 5                                         28/1
   1 Elin Larsson                94 Säffle FIK              8.86   q A
   2 Sara Thörn                  94 IF Göta                 9.41
   3 Sophia Iaconelli            94 Strömstads IF          10.23
   4 Jessica Boman               94 IFK Kristinehamn       11.14
     Therese Dahlström           94 IF Göta             ej start

    Försök  heat: 6                                         28/1
   1 Lisa Engström               94 Lerum Friidrott         8.94   q A
   2 Amalie Iuel                 94 Tyrving                 9.09   q B
   3 Lisa Westlund               94 IF Göta                 9.38
   4 Malin Pluto                 94 IF Göta                 9.90
     Linnea Gåsste               94 Säffle FIK          ej start

    Försök  heat: 7                                         28/1
   1 Klara Skalare               94 IF Göta                 9.60
   2 Klara Sundberg              94 Lerum Friidrott         9.68
   3 Clara H Larsen              94 Tyrving                 9.93
     Karin Gåsste                94 Säffle FIK          ej start

    Försök  heat: 8                                         28/1
   1 Elin Axelsson               94 Trollhättans IF         9.30
   2 Anniken Finsnes             94 Tyrving                10.34
     Ebba Lewerentz              94 IF Göta             ej start
     Johanna Trouvé              94 Lerum Friidrott     ej start

    B-Final                                                 28/1
   1 Martina Borgler             94 SK Bore                 9.02   6
   2 Amalie Iuel                 94 Tyrving                 9.10   7
   3 Johanna Gellerman           94 Lerum Friidrott         9.14   8
   4 Anna Kaiser                 94 Trollhättans IF         9.15   9
   5 Tilda Ryberg                94 SK Bore                 9.15   10

    A-Final                                                 28/1
   1 Klara Nordemark             94 IF Göta                 8.81   1
   2 Lydia Martinsson            94 IF Göta                 8.85   2
   3 Anna Birgersson             94 Karlskoga FIF           8.97   3
   4 Lisa Engström               94 Lerum Friidrott         8.98   4
   5 Elin Larsson                94 Säffle FIK              8.98   5

F12 200m
    Finalheat  heat: 1                                      29/1
   1 Lydia Martinsson            94 IF Göta                29.83   1
   2 Lisa Engström               94 Lerum Friidrott        31.63   7
   3 Johanna Gellerman           94 Lerum Friidrott        32.36   10
   4 Klara Sundberg              94 Lerum Friidrott        33.91   15
   - Tilda Ryberg                94 SK Bore             ej start   -

    Finalheat  heat: 2                                      29/1
   1 Anna Birgersson             94 Karlskoga FIF          30.58   2
   2 Emma Johansson              94 Säffle FIK             31.61   6
   3 Lisa Engman                 94 Kils AIK               31.73   8
   4 Malin Pluto                 94 IF Göta                34.20   17

    Finalheat  heat: 3                                      29/1
   1 Amalie Iuel                 94 Tyrving                31.89   9
   2 Erika Anderskär             94 IF Göta                33.22   14
   3 Anniken Finsnes             94 Tyrving                36.06   19
   4 Jessica Boman               94 IFK Kristinehamn       38.82   20

    Finalheat  heat: 4                                      29/1
   1 Klara Nordemark             94 IF Göta                30.76   3
   2 Elin Larsson                94 Säffle FIK             32.54   11
   3 Ebba Lewerentz              94 IF Göta                32.58   13
   4 Kristin Skolt               94 Tyrving                34.04   16

    Finalheat  heat: 5                                      29/1
   1 Emma Olsson                 94 Kils AIK               31.18   4
   2 Olivia Axell                94 Lerum Friidrott        31.54   5
   3 Lisa Westlund               94 IF Göta                32.55   12
   4 Rebecca Samuelsson          94 IF Göta                35.73   18

F12 800m
    Finalheat  heat: 1
   1 Lydia Martinsson            94 IF Göta              2:36.55   1
   2 Tilda Ryberg                94 SK Bore              2:46.14   3
   3 Emma Olsson                 94 Kils AIK             2:46.83   5
   4 Linnea Ivarsson             94 Lerum Friidrott      2:47.99   6
   5 Erika Anderskär             94 IF Göta              2:59.96   7
   6 Martina Borgler             94 SK Bore              3:15.66   10
   - Johanna Tronnler            94 IK Viking FK        ej start   -

    Finalheat  heat: 2
   1 Elin Axelsson               94 Trollhättans IF      2:42.72   2
   2 Amalie Iuel                 94 Tyrving              2:46.72   4
   3 Isabelle Carlsson-Pallin    94 Mosjö SK             3:08.41   8
   4 Sophia Iaconelli            94 Strömstads IF        3:12.11   9
   5 Rebecca Samuelsson          94 IF Göta              3:16.57   11
   - Jessica Boman               94 IFK Kristinehamn        bröt   -

F12 Höjd
   1 Martina Borgler             94 SK Bore                  145
   2 Sara Thörn                  94 IF Göta                  139
   3 Elin Larsson                94 Säffle FIK               136
   4 Lydia Martinsson            94 IF Göta            0,13  133
   5 Amalie Iuel                 94 Tyrving                  130
   6 Johanna Gellerman           94 Lerum Friidrott          125   xx0, 2 riv
   7 Lisa Nilsson-Hissa          94 Kils AIK                 125   xx0, 6 riv
   8 Erika Anderskär             94 IF Göta                  120=  x0, 1 riv
     Klara Nordemark             94 IF Göta                  120=  x0, 1 riv
  10 Anna Birgersson             94 Karlskoga FIF            120=  xx0, 2 riv
     Lisa Engman                 94 Kils AIK                 120=  xx0, 2 riv
  12 Malin Linder                94 IFK Kristinehamn         115=  0
     Johanna Bergh               94 IFK Sunne FK             115=  0
  14 Jessica Boman               94 IFK Kristinehamn         100

F12 Längd                          zon                      28/1
   1 Anna Kaiser                 94 Trollhättans IF         4,48
   2 Lydia Martinsson            94 IF Göta                 4,35
   3 Amalie Iuel                 94 Tyrving                 4,28
   4 Emma Olsson                 94 Kils AIK                4,11
   5 Elin Larsson                94 Säffle FIK              4,10
   6 Klara Nordemark             94 IF Göta                 4,05   4,04
   7 Ida Andersson-Bohlin        94 Ransäters AIS           4,05   3,98
   8 Sara Thörn                  94 IF Göta                 3,99
   9 Lisa Westlund               94 IF Göta                 3,94
  10 Hellen Pettersson           94 Trollhättans IF         3,89
  11 Johanna Gellerman           94 Lerum Friidrott         3,85
  12 Lisa Engman                 94 Kils AIK                3,82
  13 Ebba Lewerentz              94 IF Göta                 3,78
  14 Johanna Bergh               94 IFK Sunne FK            3,76
  15 Erika Anderskär             94 IF Göta                 3,74
  16 Martina Borgler             94 SK Bore                 3,73
  17 Linnea Gåsste               94 Säffle FIK              3,68
  18 Kristin Skolt               94 Tyrving                 3,67
  19 Linnea Ivarsson             94 Lerum Friidrott         3,64   3,63
  20 Olivia Axell                94 Lerum Friidrott         3,64   3,60
  21 Lisa Engström               94 Lerum Friidrott         3,62   3,60
  22 Anna Birgersson             94 Karlskoga FIF           3,62   3,02
  23 Emma Johansson              94 Säffle FIK              3,59
  24 Karin Gåsste                94 Säffle FIK              3,56
  25 Klara Skalare               94 IF Göta                 3,52
  26 Klara Sundberg              94 Lerum Friidrott         3,43
  27 Clara H Larsen              94 Tyrving                 3,31
  28 Sophia Iaconelli            94 Strömstads IF           3,23
  29 Anniken Finsnes             94 Tyrving                 3,12
  30 Renata Kuzet                94 Trollhättans IF         3,08
  31 Rebecca Samuelsson          94 IF Göta                 3,03
  32 Malin Wassberg              94 IF Göta                 2,97
  33 Frida Haraldsson            94 Ransäters AIS           2,79
  34 Jessica Boman               94 IFK Kristinehamn        2,64

F12 Kula                           2.0 kg
   1 Martina Borgler             94 SK Bore                10,41
   2 Johanna Bergh               94 IFK Sunne FK            9,11
   3 Sara Thörn                  94 IF Göta                 8,99
   4 Elin Larsson                94 Säffle FIK              8,79
   5 Malin Linder                94 IFK Kristinehamn        7,96
   6 Lisa Nilsson-Hissa          94 Kils AIK                7,51
   7 Amalie Iuel                 94 Tyrving                 7,27
   8 Emma Olsson                 94 Kils AIK                7,16
   9 Kristin Skolt               94 Tyrving                 7,00
  10 Clara H Larsen              94 Tyrving                 6,70
  11 Anna Birgersson             94 Karlskoga FIF           6,60
  12 Lisa Engström               94 Lerum Friidrott         6,11
  13 Klara Sundberg              94 Lerum Friidrott         6,08
  14 Anniken Finsnes             94 Tyrving                 6,07
  15 Jessica Boman               94 IFK Kristinehamn        5,67

F11 60m
    Försök  heat: 1                                         29/1
   1 Hanna Hermansson            95 Kils AIK                9.06   q A
   2 Stella Juhlin               95 IFK Lidingö             9.41   q A
   3 Andrea Holm                 95 IFK Sunne FK            9.79   q B
   4 Johanna Nilsson             95 IF Göta                11.14
     Julia Karlsson              95 IF Göta             ej start

    Försök  heat: 2                                         29/1
   1 Frida Wiklund               95 IF Göta                 9.87   q B
   2 Julia Elfgren               95 Ransäters AIS          10.61
   3 Alicia Grethes              95 IFK Lidingö            10.73
   4 Rebecca Dolk                95 IF Göta                10.90
   5 Maiken Steen-Johnsen        95 Tyrving                11.38

    Försök  heat: 3                                         29/1
   1 Evelina Simonsen            95 IFK Kristinehamn        9.77   q A
   2 Sara Tengstrand             95 IFK Lidingö             9.90   q B
     Julia Thomasson             95 IF Göta             ej start
     Julia Schützer              95 IF Göta             ej start
     Rebecca Simonsson           95 Säffle FIK          ej start

    Försök  heat: 4                                         29/1
   1 Hanna Österberg             95 IF Göta                10.03   q B
   2 Beatrice Sörby              95 IF Göta                10.41
   3 Jonna Carlsson              95 Kils AIK               10.75
   4 Julia Grut                  95 IFK Lidingö            10.90
   5 Emelie Eriksson             95 Malung FI              11.92

    Försök  heat: 5                                         29/1
   1 Frida Johansson             95 IF Göta                 9.04   q A
   2 Iselin Maria Martinsen      95 Tyrving                10.13
   3 Emma Tengstrand             95 IFK Lidingö            10.34
   4 Elin Ericsson               95 IF Göta                10.39
   5 Therese Rask                95 Säffle FIK             10.52

    Försök  heat: 6                                         29/1
   1 Amanda Hanstål              95 Säffle FIK              9.80   q B
   2 Elin Mossberg               95 IF Göta                10.21
   3 Anna Lagerlöf               95 IFK Lidingö            10.44
     Sarah Larsson               95 IF Göta             ej start

    Försök  heat: 7                                         29/1
   1 Sandra Olsson               95 SK Bore                 9.42   q A
   2 Jenny Hedén Malm            95 IFK Lidingö            10.13
   3 Karin Glavmo                95 IF Göta                10.33
   4 Felicia Edvardsson          95 IF Göta                10.35

    B-Final                                                 29/1
   1 Andrea Holm                 95 IFK Sunne FK            9.55   5
   2 Hanna Österberg             95 IF Göta                 9.75   6
   3 Sara Tengstrand             95 IFK Lidingö             9.80   7
   4 Amanda Hanstål              95 Säffle FIK              9.82   8
   5 Frida Wiklund               95 IF Göta                 9.96   9

    A-Final                                                 29/1
   2 Hanna Hermansson            95 Kils AIK                8.94   2
   3 Sandra Olsson               95 SK Bore                 9.54   3
   4 Evelina Simonsen            95 IFK Kristinehamn        9.95   4
     Stella Juhlin               95 IFK Lidingö         ej start   -

F11 200m
    Finalheat  heat: 1                                      28/1
   1 Hanna Hermansson            95 Kils AIK               30.42   1
   2 Julia Karlsson              95 IF Göta                31.79   4
   4 Frida Wiklund               95 IF Göta                35.82   14
   5 Maiken Steen-Johnsen        95 Tyrving                38.85   16

    Finalheat  heat: 2                                      28/1
   1 Andrea Holm                 95 IFK Sunne FK           33.29   5
   2 Josefine Havdelin           95 IFK Lidingö            35.05   11
   3 Katarina Liliehöök          95 IFK Lidingö            35.12   12
   4 Emelie Eriksson             95 Malung FI              44.10   17

    Finalheat  heat: 3                                      28/1
   1 Frida Johansson             95 IF Göta                30.80   2
   2 Evelina Simonsen            95 IFK Kristinehamn       34.95   8
   3 Jenny Hedén Malm            95 IFK Lidingö            35.55   13
   4 Alicia Grethes              95 IFK Lidingö            37.71   15

    Finalheat  heat: 4                                      28/1
   1 Stella Juhlin               95 IFK Lidingö            31.74   3
   2 Amanda Hanstål              95 Säffle FIK             34.62   7
   3 Iselin Maria Martinsen      95 Tyrving                35.01   9
   4 Anna Lagerlöf               95 IFK Lidingö            35.03   10

F11 600m
    Finalheat 1                                             29/1
   1 Beatrice Sörby              95 IF Göta              2:08.65   5
   2 Katarina Liliehöök          95 IFK Lidingö          2:09.39   6
   3 Sara Tengstrand             95 IFK Lidingö          2:12.14   8
   4 Jenny Hedén Malm            95 IFK Lidingö          2:19.56   9
   5 Evelina Simonsen            95 IFK Kristinehamn     2:19.59   10
     Emilie T Voje               95 Tyrving                 bröt   -

    Finalheat 2                                             29/1
   1 Sandra Olsson               95 SK Bore              1:58.76   1
   2 Hanna Österberg             95 IF Göta              2:06.39   2
   3 Andrea Holm                 95 IFK Sunne FK         2:07.28   3
   4 Emma Tengstrand             95 IFK Lidingö          2:08.27   4
   5 Anna Lagerlöf               95 IFK Lidingö          2:10.14   7
   6 Julia Grut                  95 IFK Lidingö          2:34.64   11

F11 Höjd
   1 Hanna Hermansson            95 Kils AIK                 137
   2 Frida Johansson             95 IF Göta                  131
   3 Julia Karlsson              95 IF Göta                  125
   4 Emma Tengstrand             95 IFK Lidingö              120
   5 Amanda Hanstål              95 Säffle FIK               120
   6 Sara Larsson                95 IF Göta                  115=
     Johanna Thörngren           95 SK Bore                  115=
   8 Jenny Hedén Malm            95 IFK Lidingö              115
   9 Evelina Simonsen            95 IFK Kristinehamn         115
  10 Andrea Holm                 95 IFK Sunne FK             110
  11 Iselin Maria Martinsen      95 Tyrving                  110=
     Hanna Österberg             95 IF Göta                  110=
     Alexandra Pfeiffer          95 IK Viking FK             110=
  14 Emelie Skogum               95 IF Göta                  103=
     Emelie Eriksson             95 Malung FI                103=
     Anna Lagerlöf               95 IFK Lidingö              103=
  17 Jonna Carlsson              95 Kils AIK                 103
  18 Katarina Liliehöök          95 IFK Lidingö              103
  19 Alicia Grethes              95 IFK Lidingö               95=
     Emilie T Voje               95 Tyrving                   95=
   - Julia Grut                  95 IFK Lidingö                X

F11 Längd                          zon
   1 Frida Johansson             95 IF Göta                 4,52
   2 Hanna Hermansson            95 Kils AIK                4,49
   3 Sandra Olsson               95 SK Bore                 3,83
   4 Jenny Hedén Malm            95 IFK Lidingö             3,67
   5 Evelina Simonsen            95 IFK Kristinehamn        3,63
   6 Stella Juhlin               95 IFK Lidingö             3,57
   7 Amanda Hanstål              95 Säffle FIK              3,53
   8 Frida Wiklund               95 IF Göta                 3,46
   9 Iselin Maria Martinsen      95 Tyrving                 3,45
  10 Josefine Havdelin           95 IFK Lidingö             3,35
  11 Sara Tengstrand             95 IFK Lidingö             3,34
  12 Jonna Carlsson              95 Kils AIK                3,27
  13 Emma Tengstrand             95 IFK Lidingö             3,21
  14 Alicia Grethes              95 IFK Lidingö             3,19
  15 Katarina Liliehöök          95 IFK Lidingö             3,16
  16 Elin Ericsson               95 IF Göta                 3,14
  17 Karin Glavmo                95 IF Göta                 3,13
  18 Julia Elfgren               95 Ransäters AIS           3,11
  19 Julia Schützer              95 IF Göta                 3,09
  20 Ellen Romani Engström       95 IF Göta                 3,08   3,05
  21 Therese Rask                95 Säffle FIK              3,08   2,84
  22 Elin Mossberg               95 IF Göta                 3,01
  23 Johanna Nilsson             95 IF Göta                 3,00
  24 Emilie T Voje               95 Tyrving                 2,97
  25 Rebecca Dolk                95 IF Göta                 2,93
  26 Felicia Edvardsson          95 IF Göta                 2,82
  27 Anna Lindgren               95 IF Göta                 2,80
  28 Emelie Skogum               95 IF Göta                 2,71
  29 Julia Grut                  95 IFK Lidingö             2,69
  30 Maiken Steen-Johnsen        95 Tyrving                 2,66
  31 Emelie Eriksson             95 Malung FI               2,47
   - Andrea Holm                 95 IFK Sunne FK               X

F11 Kula                           2.0 kg
   1 Julia Karlsson              95 IF Göta                 9,07
   2 Hanna Hermansson            95 Kils AIK                8,76
   3 Johanna Thörngren           95 SK Bore                 8,08
   4 Amanda Hanstål              95 Säffle FIK              7,68
   5 Sara Larsson                95 IF Göta                 7,18
   6 Frida Johansson             95 IF Göta                 6,93
   7 Alexandra Pfeiffer          95 IK Viking FK            6,56
   8 Evelina Simonsen            95 IFK Kristinehamn        6,40
   9 Iselin Maria Martinsen      95 Tyrving                 6,20
  10 Maiken Steen-Johnsen        95 Tyrving                 6,15
  11 Therese Rask                95 Säffle FIK              5,72
  12 Josefine Havdelin           95 IFK Lidingö             5,42
  13 Emma Tengstrand             95 IFK Lidingö             5,41
  14 Sara Tengstrand             95 IFK Lidingö             5,35
  15 Emelie Eriksson             95 Malung FI               5,10
  16 Jonna Carlsson              95 Kils AIK                5,02
  17 Julia Grut                  95 IFK Lidingö             3,65

F10 60m
    Försök  heat: 1                                         28/1
   1 Linnea Hård                 96 Karlskoga FIF           9.78   q A
   2 Elin Haag                   96 IFK Sunne FK           10.26   q B
   3 Sandra Samuelsson           96 IF Göta                10.51
   4 Julia Marklund              96 SK Bore                10.52
   5 My Larsson                  96 Säffle FIK             11.11

    Försök  heat: 2                                         28/1
   1 Amelia Sjöö                 96 Kils AIK               10.54
   2 Emilia Vestlund             96 Kils AIK               10.58
   3 Josefin Frankert            96 Säffle FIK             10.81
   4 Olivia Jonsson              96 IFK Kristinehamn       10.83
   5 Martina Maxstadh            96 IF Göta                11.60

    Försök  heat: 3                                         28/1
   1 Elvira Richardsson          96 IFK Kristinehamn        9.51   q A
   2 Alessia Iaconelli           96 Strömstads IF          10.32
   3 Linnea Bergsland            96 Säffle FIK             10.41
   4 Sara Bångerius              96 IF Göta                10.74
   5 Louise Mårdholm             96 IF Göta                11.15

    Försök  heat: 4                                         28/1
   1 Julia Jansson               96 Kils AIK                9.78   q A
   2 Olivia Weslien              97 IF Göta                10.48
   3 Johanna Karlsson            96 Säffle FIK             10.63
   4 Sabine Steen                97 IFK Kristinehamn       10.74

    Försök  heat: 5                                         28/1
   1 Izabell Kjellberg           96 IF Göta                 9.53   q A
   2 Kristin Sjöö                96 IK Viking FK           10.31   q B
     Anna Jansson                96 Kils AIK                9.98   q A
   3 Sofia Dahlin                96 Säffle FIK             10.93
   4 Erika Edström               97 IFK Kristinehamn       11.62

    Försök  heat: 6                                         28/1
   2 Sara Rynefors               96 IF Göta                10.74
   1 Hanna Johansson             97 IF Göta                10.19   q B
   3 Emilia Andersson            96 IF Göta                10.93
   4 Hannan Muhamed-Hussein      98 Kils AIK               11.49
   5 Maja Olsson                 96 IFK Kristinehamn       11.51

    Försök  heat: 7                                         28/1
   1 Marie Hedell                96 IK Viking FK           10.18   q B
   3 Olivia Elund                96 IF Göta                11.07
   4 Sofie Karlsson              96 IFK Kristinehamn       11.22
   5 Madeleine Rask              96 Säffle FIK             11.39
     Rebecka Eriksson            96 Kils AIK            ej start

    Försök  heat: 8                                         28/1
   1 Marie Håkansson             96 Säffle FIK             10.31   q B
   2 Erica Åhlen                 96 Kils AIK               10.64
   3 Matilda Ek                  96 IF Göta                10.82
   4 Moa Nordstrand              96 Ransäters AIS          11.06
   5 Sofia Strömgren             96 IF Göta                12.11

    Försök  heat: 9                                         28/1
   1 Sofie Ask                   96 IF Göta                10.90
   2 Patricia Karlsson           96 IF Göta                11.46
   3 Frida Persson               96 IK Viking FK           11.63
   4 Josefine Englund            96 Säffle FIK             13.36
     Ingvild Drablös             96 Tyrving             ej start

    B-Final
   1 Hanna Johansson             97 IF Göta                10.09   6
   2 Marie Håkansson             96 Säffle FIK             10.16   7
   3 Elin Haag                   96 IFK Sunne FK           10.18   8
   4 Marie Hedell                96 IK Viking FK           10.25   9
   5 Kristin Sjöö                96 IK Viking FK           10.45   10

    A-Final
   1 Izabell Kjellberg           96 IF Göta                 9.36   1
   2 Elvira Richardsson          96 IFK Kristinehamn        9.52   2
   3 Linnea Hård                 96 Karlskoga FIF           9.71   3
   4 Julia Jansson               96 Kils AIK                9.92   4
   5 Anna Jansson                96 Kils AIK                9.96   5

F10 600m
    Finalheat  heat: 1                                      28/1
   1 Elvira Richardsson          96 IFK Kristinehamn     2:12.74   2
   2 Izabell Kjellberg           96 IF Göta              2:15.32   3
   3 Emilia Vestlund             96 Kils AIK             2:15.72   4
   4 Olivia Weslien              97 IF Göta              2:25.58   7
   5 Sara Bångerius              96 IF Göta              2:31.59   8
   6 Moa Nordstrand              96 Ransäters AIS        2:34.11   10
   7 Frida Persson               96 IK Viking FK         2:45.26   14

    Finalheat  heat: 2                                      28/1
   1 Ingvild Drablös             96 Tyrving              2:10.36   1
   2 Sofie Ask                   96 IF Göta              2:20.32   5
   3 Alessia Iaconelli           96 Strömstads IF        2:20.40   6
   4 Elin Haag                   96 IFK Sunne FK         2:32.40   9
   5 Tilda Axford                96 IF Göta              2:34.14   11
   6 Olivia Elund                96 IF Göta              2:35.33   12
   7 Sofie Karlsson              96 IFK Kristinehamn     2:42.87   13
   - Marie Hedell                96 IK Viking FK            bröt   -

F10 Höjd                                                    28/1
   1 Elvira Richardsson          96 IFK Kristinehamn         120   0
   2 Elin Haag                   96 IFK Sunne FK             120   x0
   3 Izabell Kjellberg           96 IF Göta                  115   x0
   4 Ingvild Drablös             96 Tyrving                  110=  0, 1 riv
     Julia Marklund              96 SK Bore                  110=  0, 1 riv
   6 Emilia Vestlund             96 Kils AIK                 105   0
   7 Amelia Sjöö                 96 Kils AIK                 105   x0
   8 Johanna Karlsson            96 Säffle FIK               105   x0, 2 riv
   9 Anna Jansson                96 Kils AIK                 105   xx0
  10 Hanna Johansson             97 IF Göta                  100=  0, 0 riv
     Julia Jansson               96 Kils AIK                 100=  0, 0 riv
  12 Josefin Frankert            96 Säffle FIK               100=  x0, 1 riv
     Marie Hedell                96 IK Viking FK             100=  x0, 1 riv
  14 My Larsson                  96 Säffle FIK               100   x0, 2 riv
  15 Kristin Sjöö                96 IK Viking FK             100=  xx0, 2 riv
     Frida Persson               96 IK Viking FK             100=  xx0, 2 riv
  17 Sofia Dahlin                96 Säffle FIK                93=  0
     Olivia Weslien              97 IF Göta                   93=  0
     Olivia Jonsson              96 IFK Kristinehamn          93=  0
     Moa Nordstrand              96 Ransäters AIS             93=  0
  21 Sara Rynefors               96 IF Göta                   93=  x0
     Sabine Steen                97 IFK Kristinehamn          93=  x0
     Martina Maxstadh            96 IF Göta                   93=  x0
  24 Sandra Samuelsson           96 IF Göta                   93   xx0
  25 Louise Mårdholm             96 IF Göta                   85=  0
     Sofia Strömgren             96 IF Göta                   85=  0
  27 Erika Edström               97 IFK Kristinehamn          85   x0, 1 riv

F10 Längd                          zon
   1 Elvira Richardsson          96 IFK Kristinehamn        4,05
   2 Izabell Kjellberg           96 IF Göta                 3,52
   3 Ingvild Drablös             96 Tyrving                 3,51
   4 Emilia Vestlund             96 Kils AIK                3,48
   5 Tilda Axford                96 IF Göta                 3,47
   6 Anna Jansson                96 Kils AIK                3,42
   7 Elin Haag                   96 IFK Sunne FK            3,37
   8 Julia Marklund              96 SK Bore                 3,32
   9 Alessia Iaconelli           96 Strömstads IF           3,21
  10 Linnea Hård                 96 Karlskoga FIF           3,19
  11 Siri Widstrand              96 IF Göta                 3,16
  12 Sofie Karlsson              96 IFK Kristinehamn        3,11
  13 Amelia Sjöö                 96 Kils AIK                3,10
  14 Josefin Frankert            96 Säffle FIK              3,08
  15 Hanna Johansson             97 IF Göta                 3,06
  16 Julia Jansson               96 Kils AIK                3,04
  17 Johanna Karlsson            96 Säffle FIK              3,02
  18 Matilda Ek                  96 IF Göta                 3,01
  19 Sandra Samuelsson           96 IF Göta                 2,99
  20 Linnea Bergsland            96 Säffle FIK              2,96
  21 My Larsson                  96 Säffle FIK              2,94
  22 Olivia Jonsson              96 IFK Kristinehamn        2,93
  23 Sofie Ask                   96 IF Göta                 2,87   2,84
  24 Sara Bångerius              96 IF Göta                 2,87   2,70
  25 Louise Mårdholm             96 IF Göta                 2,82
  26 Emilia Andersson            96 IF Göta                 2,81
  27 Sara Rynefors               96 IF Göta                 2,80
  28 Frida Persson               96 IK Viking FK            2,73
  29 Olivia Weslien              97 IF Göta                 2,71
  30 Sabine Steen                97 IFK Kristinehamn        2,70
  31 Madeleine Rask              96 Säffle FIK              2,68
  32 Erica Åhlen                 96 Kils AIK                2,67
  33 Moa Nordstrand              96 Ransäters AIS           2,66
  34 Hannan Muhamed-Hussein      98 Kils AIK                2,63
  35 Kristin Sjöö                96 IK Viking FK            2,54
  36 Martina Maxstadh            96 IF Göta                 2,51
  37 Marie Hedell                96 IK Viking FK            2,45
  38 Maja Olsson                 96 IFK Kristinehamn        2,36
  39 Erika Edström               97 IFK Kristinehamn        2,34
  40 Olivia Elund                96 IF Göta                 2,32   2,31
  41 Josefine Englund            96 Säffle FIK              2,32
  42 Patricia Karlsson           96 IF Göta                 2,31

F10 Kula                           2.0 kg
   1 Julia Marklund              96 SK Bore                 7,21
   2 Elvira Richardsson          96 IFK Kristinehamn        6,37
   3 Moa Nordstrand              96 Ransäters AIS           5,45
   4 Linnea Hård                 96 Karlskoga FIF           5,09
   5 Elin Haag                   96 IFK Sunne FK            5,07
   6 Emilia Andersson            96 IF Göta                 4,97
   7 Josefine Englund            96 Säffle FIK              4,75
   8 Emilia Vestlund             96 Kils AIK                4,67
   9 Frida Persson               96 IK Viking FK            4,63
  10 Sofie Karlsson              96 IFK Kristinehamn        4,31
  11 Maja Olsson                 96 IFK Kristinehamn        4,27   4,05
  12 Madeleine Rask              96 Säffle FIK              4,27   3,85
  13 Sandra Samuelsson           96 IF Göta                 4,22
  14 Sara Rynefors               96 IF Göta                 4,13
  15 Kristin Sjöö                96 IK Viking FK            4,06   3,77
  16 Olivia Jonsson              96 IFK Kristinehamn        4,06   3,71
  17 Martina Maxstadh            96 IF Göta                 3,77
  18 Erika Edström               97 IFK Kristinehamn        3,41
  19 Sabine Steen                97 IFK Kristinehamn        3,27
  20 Linnea Askmar               97 IF Göta                 2,68

 

© 1998-2005 - IF Göta Friidrott - All rights reserved.

 

Uppdaterad: 02 APR 2010 14:34 Skribent: Mats Svärdsen

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: mats.svardsen@sunne....

Se all info