Hoppa till sidans innehåll

1 sept., Distrikt mästerskap, Torsby


  Resultat DM i Torsby 1 sept 2007

    MÄN DISKUS    

1 Tommy Kristiansen -86 SK Bore 44.02

    MÄN SLÄGGA    
1 Mårten Ejdervall -74 IF Göta 63.10
2 Patrik Johansson -84 SK Bore 38.01

    P19 KULA 6,0    
1 Erik Olsson -89 SK Bore 12.38
2 Erik Markusson -89 SK Bore 11.02

    P19 DISKUS 1,75    
1 Erik Markusson -89 SK Bore 41.32
2 Erik Olsson -89 SK Bore 32.35

    P19 SLÄGGA 6,0    
1 Andreas Adolfsson -89 SK Bore 46.64

    P19 SPJUT 800    
1 Erik Markusson -89 SK Bore 47.45
2 Erik Olsson -89 SK Bore 17.32

    P17 100 M    Vind -1,8
1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK 11.95
2 Jesper Vestlund -91 Kils AIK 11.99
3 Andreas Persson -91 SK Bore 13.22

    P17 800 M    
1 Niklas Björn -90 IK Vikings FIK 2.13,46

    P17 110 M HÄCK    Vind +2,6
1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK 14.96

    P17 HÖJD    
1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK 1.76
2 Andreas Persson -91 SK Bore 1.60

    P17 KULA 5,0    
1 Markus Johansson -90 Säffle FIK 14.58
2 Stefan Sundler -91 SK Bore 12.01
3 Tommy Larsson -90 SK Bore 10.36

    P17 DISKUS 1,5    
1 Markus Johansson -90 Säffle FIK 46.59
2 Stefan Sundler -91 SK Bore 45.70
3 Johan Persson -90 SK Bore 40.00
4 Tommy Larsson -90 SK Bore 33.72

    P17 SLÄGGA 5,0    
1 Markus Johansson -90 Säffle FIK 68.77
2 Tommy Larsson -90 SK Bore 51.85
3 Victor Nilsson -91 SK Bore 41.46

    P17 SPJUT 700    
1 Stefan Sundler -91 SK Bore 48.10
2 Markus Johansson -90 Säffle FIK 42.51
3 Tommy Larsson -90 SK Bore 30.91

    P17 SLÄGGA 5,0 EXTRA    
1 Markus Johansson -90 Säffle FIK 69.82
2 Tommy Larsson -90 SK Bore 53.35

    P15 100 M    Vind -1,8
1 Anders Teigen -92 Kils AIK 11.53
2 Oskar Arlestrand -92 IFK Sunne 13.21

    P15 LÄNGD    
1 Oskar Arlestrand -92 IFK Sunne 5.14 -0,7

    P15 KULA 4,0    
1 Jonatan Laack -92 SK Bore 15.37
2 Oskar Arlestrand -92 IFK Sunne 11.71
3 Mikael Larsson -92 SK Bore 10.64

    P15 DISKUS 1,0    
1 Jonatan Laack -92 SK Bore 48.71
2 Mikael Larsson -92 SK Bore 39.90
3 Oskar Arlestrand -92 IFK Sunne 35.37

    P15 SLÄGGA 4,0    
1 Jonatan Laack -92 SK Bore 54.35
2 Mikael Larsson -92 SK Bore 51.24
3 Oskar Arlestrand -92 IFK Sunne 34.31

    P15 SPJUT 600    
1 Mikael Larsson -92 SK Bore 35.64

    P14 100 M    Vind -0,4
1 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 12.31
2 Sven Visser -93 SK Bore 12.68
3 Oscar Vestlund -93 Kils AIK 12.71
4 Anders Pettersson -93 Säffle FIK 12.88
5 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 12.91

    P14 800 M    
1 Fredrik Eråker -93 IF Göta 2.15,53
2 Daniel Olsson -93 IF Göta 2.32,44

    P14 100 M HÄCK    Vind +2,4
1 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 14.84
2 Lucas Kramer -93 IF Göta 15.41
3 Sven Visser -93 SK Bore 15.58

    P14 HÖJD    
1 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 1.60 omhopp 1,65
2 Lucas Kramer -93 IF Göta 1.60
3 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 1.60

    P14 LÄNGD    
1 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 5.44 +1,2
2 Sven Visser -93 SK Bore 4.78 +1,1

    P14 KULA 4,0    
1 Oscar Vestlund -93 Kils AIK 13.35
2 Anders Pettersson -93 Säffle FIK 13.16
3 Sebastian Thömgren -93 SK Bore 12.78
4 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 8.29

    P14 DISKUS 1,0    
1 Sebastian Thömgren -93 SK Bore 46.40
2 Anders Pettersson -93 Säffle FIK 39.67
3 Pontus Fridberg -93 IFK Kristinehamn 34.50

    P14 SLÄGGA 4,0    
1 Sebastian Thömgren -93 SK Bore 55.71
2 Anders Pettersson -93 Säffle FIK 42.08
3 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 14.79

    P14 SPJUT 600    
1 Sebastian Thömgren -93 SK Bore 45.53
2 Oscar Vestlund -93 Kils AIK 38.12
3 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 35.21

    P13 80 M    Vind +0,1
1 Erik Stenemo -94 Säffle FIK 11.14
2 Benjamin Ahlbäck -94 IF Göta 11.22
3 Carl Sjöstedt -94 IF Göta 11.27
4 Joel Valdemarsson -94 IF Göta 11.47
5 Nils Andersson -94 SK Bore 11.99

    P13 600 M    
1 Fredrik Finstad -94 Ekshärad FI 1.37,26
2 Benjamin Ahlbäck -94 IF Göta 1.38,23
3 Carl Sjöstedt -94 IF Göta 1.46,48
4 Martin Jakobsson -94 SK Bore 2.06,91

    P13 60 M HÄCK    Vind +2,7
1 Carl Sjöstedt -94 IF Göta 10.46
2 Nils Andersson -94 SK Bore 11.34
3 Johan Askmar -94 IF Göta 11.84

    P13 HÖJD    
1 Benjamin Ahlbäck -94 IF Göta 1.53
2 Erik Stenemo -94 Säffle FIK 1.50
3 Johan Askmar -94 IF Göta 1.35
4 Nils Andersson -94 SK Bore 1.30

    P13 LÄNGD ZON    
1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika 5.44
2 Benjamin Ahlbäck -94 IF Göta 4.88
3 Carl Sjöstedt -94 IF Göta 4.71
4 Erik Stenemo -94 Säffle FIK 4.70
5 Joel Valdemarsson -94 IF Göta 4.66
6 Nils Andersson -94 SK Bore 4.25
7 Johan Askmar -94 IF Göta 4.24

    P13 KULA 3,0    
1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika 13.01
2 Jonatan Jardelid -94 SK Bore 12.43
3 Johan Askmar -94 IF Göta 9.89
4 Carl Sjöstedt -94 IF Göta 9.20
5 Andreas Persson -94 IK Vikings FIK 6.75

    P13 DISKUS 0,6    
1 Jonatan Jardelid -94 SK Bore 35.61
2 Filip Löfvenholm -94 SK Bore 35.50
3 Martin Jakobsson -94 SK Bore 28.86
4 Johan Askmar -94 IF Göta 22.14
5 Andreas Persson -94 IK Vikings FIK 15.66

    P13 SLÄGGA 3,0    
1 Jonatan Jardelid -94 SK Bore 44.22
2 Filip Löfvenholm -94 SK Bore 29.30

    P13 SPJUT 400    
1 Filip Löfvenholm -94 SK Bore 41.36
2 Joel Valdemarsson -94 IF Göta 32.02
3 Benjamin Ahlbäck -94 IF Göta 28.84
4 Jonatan Jardelid -94 SK Bore 27.73
5 Martin Jakobsson -94 SK Bore 24.17
6 Andreas Persson -94 IK Vikings FIK 22.55

    P12 80 M    Vind -0,7
1 Martin Jonsson -95 SK Bore 11.60
2 Sicco Sirsuwan -95 IFK Sunne 11.75
3 Niclas Bengtsson -95 Kils AIK 11.76
4 Bletar Miftari -95 IK Vikings FIK 12.36

    P12 600 M    
1 Adrian Nilsson -95 SK Bore 1.58,24
2 Adam Maschel -95 SK Bore 2.04,79
3 Johan Bjuremo -95 SK Bore 2.07,97

    P12 60 M HÄCK    Vind +2,2
1 Martin Jonsson -95 SK Bore 11.43
2 Niclas Bengtsson -95 Kils AIK 11.45
3 Sicco Sirsuwan -95 IFK Sunne 12.15

    P12 HÖJD    
1 Adam Maschel -95 SK Bore 1.45
2 Niclas Bengtsson -95 Kils AIK 1.40
3 Bletar Miftari -95 IK Vikings FIK 1.40
4 Adrian Nilsson -95 SK Bore 1.25
5 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika 1.15

    P12 LÄNGD ZON    
1 Sicco Sirsuwan -95 IFK Sunne 4.35
2 Niclas Bengtsson -95 Kils AIK 4.24
3 Adam Maschel -95 SK Bore 4.17
4 Martin Jonsson -95 SK Bore 4.14
5 Bletar Miftari -95 IK Vikings FIK 4.12
6 Adrian Nilsson -95 SK Bore 3.28

    P12 KULA 3,0    
1 Adam Maschel -95 SK Bore 9.52
2 Sicco Sirsuwan -95 IFK Sunne 9.07
3 Niclas Bengtsson -95 Kils AIK 7.98
4 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika 7.76
5 Bletar Miftari -95 IK Vikings FIK 7.09

    P12 DISKUS 0,6    
1 Johan Bjuremo -95 SK Bore 35.16
2 Adam Maschel -95 SK Bore 33.01
3 Adrian Nilsson -95 SK Bore 20.60
4 Martin Jonsson -95 SK Bore 19.67
5 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika 16.77

    P12 SLÄGGA 3,0    
1 Johan Bjuremo -95 SK Bore 31.44
2 Adam Maschel -95 SK Bore 31.15
3 Martin Jonsson -95 SK Bore 19.85

    P12 SPJUT 400    
1 Johan Bjuremo -95 SK Bore 38.76
2 Adam Maschel -95 SK Bore 36.01
3 Sicco Sirsuwan -95 IFK Sunne 32.72
4 Bletar Miftari -95 IK Vikings FIK 31.66
5 Martin Jonsson -95 SK Bore 29.96
6 Adrian Nilsson -95 SK Bore 24.72
7 Mattias Mikkelsen -95 KFUM Arvika 24.08

    P11 60 M  HEAT 1  Vind +1,8
1 Fabio de Andrade -96 KFUM Arvika 8.97 Final
2 Fredrik Hargefors -96 SK Bore 9.60 Final
3 Pontus Christensson -96 IFK Likenäs 9.71 Final
4 Johan Alin -96 IF Göta 10.31 Final

    P11 60 M  HEAT 2  Vind +2,6
1 Vidar Visser -96 SK Bore 10.06 Final
2 Kai Larsson -96 IFK Sunne 10.19 Final
3 Jesper Kullegård -96 IFK Sunne 10.38

    P11 60 M  FINAL  Vind -0,6
1 Fabio de Andrade -96 KFUM Arvika 8.99
2 Fredrik Hargefors -96 SK Bore 9.56
3 Pontus Christensson -96 IFK Likenäs 9.77
4 Johan Alin -96 IF Göta 10.52
5 Kai Larsson -96 IFK Sunne 10.55
6 Vidar Visser -96 SK Bore 11.60

    P11 600 M    
1 Felix Sandström -96 IK Vikings FIK 2.02,12
2 Johan Alin -96 IF Göta 2.02,27
3 Adam Dannberg -96 Säffle FIK 2.09,23
4 Jesper Kullegård -96 IFK Sunne 2.10,95
5 Fabio de Andrade -96 KFUM Arvika 2.12,01
6 Pontus Christensson -96 IFK Likenäs 2.19,59
7 Kai Larsson -96 IFK Sunne 2.22,53

    P11 60 M HÄCK    Vind +1,6
1 Oskar Warg -96 KFUM Arvika 11.48
2 Pontus Christensson -96 IFK Likenäs 12.68
3 Jesper Kullegård -96 IFK Sunne 14.26
4 Kai Larsson -96 IFK Sunne 14.91

    P11 HÖJD    
1 Oskar Warg -96 KFUM Arvika 1.30
2 Johan Alin -96 IF Göta 1.20
3 Fabio de Andrade -96 KFUM Arvika 1.20
4 Pontus Christensson -96 IFK Likenäs 1.10
5 Vidar Visser -96 SK Bore 1.10
6 Jesper Kullegård -96 IFK Sunne 1.05

    P11 LÄNGD ZON    Motvind
1 Oskar Warg -96 KFUM Arvika 4.34
2 Pontus Christensson -96 IFK Likenäs 3.91
3 Johan Alin -96 IF Göta 3.81
4 Adam Dannberg -96 Säffle FIK 3.48
5 Vidar Visser -96 SK Bore 3.22

    P11 KULA 2,0    
1 Oskar Warg -96 KFUM Arvika 10.48
2 Martin Gustafsson -96 IFK Sunne 9.34
3 Adam Dannberg -96 Säffle FIK 8.72
4 Kai Larsson -96 IFK Sunne 7.45
5 Johan Alin -96 IF Göta 7.17
6 Pontus Christensson -96 IFK Likenäs 7.14
7 Vidar Visser -96 SK Bore 6.18

    P11 DISKUS 0,6    
1 Pontus Christensson -96 IFK Likenäs 20.87
2 Kai Larsson -96 IFK Sunne 18.61
3 Vidar Visser -96 SK Bore 13.00

    P11 SLÄGGA 2,0    
1 Pontus Christensson -96 IFK Likenäs 21.69
2 Kai Larsson -96 IFK Sunne 19.46
3 Vidar Visser -96 SK Bore 16.26
4 Jesper Kullegård -96 IFK Sunne 11.24

    P11 SPJUT 400    
1 Oskar Warg -96 KFUM Arvika 27.36
2 Pontus Christensson -96 IFK Likenäs 24.57
3 Martin Gustafsson -96 IFK Sunne 23.94
4 Kai Larsson -96 IFK Sunne 19.66
5 Vidar Visser -96 SK Bore 13.54

    MVET 800 M    
1 Marnix Schussler -57 IFK Sunne 2.43,17
2 Ted Tryggvesson -55 Kils AIK 2.58,36

    KVINNOR KULA    
1 Karin Emanuelsson SK Bore 8.28

    F17 100 M    Vind +2,3
1 Victoria Dronsfield -91 IF Göta 12.94

    F17 LÄNGD    
1 Victoria Dronsfield -91 IF Göta 5.23 +2,3 5,17 +1,1
2 Caroline Hermansson -91 Karlskoga FIF 4.65 +2,9 4,48 +0,5

    F17 KULA 3,0    
1 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika 14.37
2 Caroline Hermansson -91 Karlskoga FIF 11.47
- Julia Rabe -91 Bålsta IK 10.52 ej DM

    F17 DISKUS 1,0    
1 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika 40.82
2 Caroline Hermansson -91 Karlskoga FIF 33.78
3 Julia Rabe -91 Bålsta IK 26.39 ej DM

    F17 SLÄGGA 4,0    
1 Amanda Eriksson -90 Kils AIK 45.06
2 Gabriella Backman -91 IFK Kristinehamn 39.19
3 Caroline Hermansson -91 Karlskoga FIF 37.94

    F17 SPJUT 600    
1 Anna Hedström -90 SK Bore 31.79
2 Amanda Eriksson -90 Kils AIK 25.09

    F15 100 M    Vind +2,3
1 Amanda Björklund -92 IF Göta 13.17
2 Sofia Jakobsson -92 SK Bore 14.06
3 Kristine Magnusson -92 KFUM Arvika 14.14

    F15 HÖJD    
1 Lovisa Sonesson -92 IF Göta 1.63
2 Matilda Ehne -92 IF Göta 1.45

    F15 LÄNGD    
1 Kristine Magnusson -92 KFUM Arvika 4.41 +3,2 4,34 +2,0
2 Amanda Björklund -92 IF Göta 4.15 +1,6

    F15 KULA 3,0    
1 Johanna Larsson -92 Filipstads IF FIK 12.26
2 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FIF 10.55
3 Matilda Ehne -92 IF Göta 9.67
4 Amanda Björklund -92 IF Göta 8.94
5 Linda Evers -92 IF Göta 8.64

    F15 DISKUS 0,6    
1 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FIF 35.94
2 Matilda Ehne -92 IF Göta 33.82
3 Amanda Björklund -92 IF Göta 33.14
4 Johanna Larsson -92 Filipstads IF FIK 32.64
5 Linda Evers -92 IF Göta 27.54
6 Sofia Jakobsson -92 SK Bore 25.03

    F15 SLÄGGA 3,0    
1 Johanna Larsson -92 Filipstads IF FIK 42.98
2 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FIF 34.98
3 Sofia Jakobsson -92 SK Bore 33.56
4 Linda Evers -92 IF Göta 28.39
5 Emma Dahlström -92 SK Bore 23.36

    F15 SPJUT 400    
1 Linn Nyström -92 Säffle FIK 30.20
2 Amanda Björklund -92 IF Göta 27.85
3 Emma Dahlström -92 SK Bore 27.18
4 Sofia Jakobsson -92 SK Bore 25.98
5 Matilda Ehne -92 IF Göta 23.71

    F14 100 M  HEAT 1  Vind -0,7
1 Ida Jansson -93 IF Göta 13.25 Final
2 Elin Nilsson -93 IK Vikings FIK 14.43 Final
3 Julia Karlenäs -93 SK Bore 14.53 Final
4 Malin Andersson -93 KFUM Arvika 15.06

    F14 100 M  HEAT 2  Vind +0,6
1 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 13.63 Final
2 Ida Hansen -93 KFUM Arvika 14.02 Final
3 Kristin Dahlin-Hedqvist -93 IK Vikings FIK 14.66 Final

    F14 100 M  FINAL  Vind -0,3
1 Ida Jansson -93 IF Göta 13.59
2 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 13.62
3 Ida Hansen -93 KFUM Arvika 14.02
4 Elin Nilsson -93 IK Vikings FIK 14.79
5 Kristin Dahlin-Hedqvist -93 IK Vikings FIK 14.90
- Malin Andersson -93 KFUM Arvika 15.29 utom tävl.
- Julia Karlenäs -93 SK Bore ej start

    F14 80 M HÄCK    Vind +3,0
1 Ida Jansson -93 IF Göta 12.73
2 Ida Hansen -93 KFUM Arvika 12.96
3 Julia Karlenäs -93 SK Bore 13.71
4 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 14.01

    F14 HÖJD    
1 Ida Hansen -93 KFUM Arvika 1.52
2 Ida Jansson -93 IF Göta 1.49
3 Kristin Dahlin-Hedqvist -93 IK Vikings FIK 1.46

    F14 LÄNGD    
1 Erica Fredriksson -93 IFK Sunne 5.08 +1,9
2 Ida Jansson -93 IF Göta 4.84 +2,6 4,67 +1,1
3 Ida Hansen -93 KFUM Arvika 4.79 +0,2
4 Julia Karlenäs -93 SK Bore 4.47 +2,0
5 Kristin Dahlin-Hedqvist -93 IK Vikings FIK 4.40 +1,2
6 Elin Nilsson -93 IK Vikings FIK 4.38 +3,9 4,19 +1,3
7 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika 4.21 +2,0
8 Erika Andersson -93 Säffle FIK 3.83 +2,9 3,23 +2,0
9 Rebecka Hansen -93 Kils AIK 3.80 +1,3
10 Malin Sundin -93 Säffle FIK 3.40 +1,8

    F14 KULA 3,0    
1 Maria Wennlund -93 Filipstads IF FIK 11.40
2 Julia Karlenäs -93 SK Bore 9.84
3 Erica Fredriksson -93 IFK Sunne 9.57
4 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 9.51
5 Ida Thömgren -93 SK Bore 8.67
6 Erika Andersson -93 Säffle FIK 7.33
7 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika 6.77
8 Malin Sundin -93 Säffle FIK 6.59

    F14 DISKUS 0,6    
1 Maria Wennlund -93 Filipstads IF FIK 39.16
2 Jennifer Backman -93 IFK Kristinehamn 34.52
3 Julia Karlenäs -93 SK Bore 33.78
4 Erika Andersson -93 Säffle FIK 32.24
5 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 32.02
6 Ida Thömgren -93 SK Bore 23.76
7 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika 22.12
8 Rebecka Hansen -93 Kils AIK 18.21

    F14 SLÄGGA 3,0    
1 Maria Wennlund -93 Filipstads IF FIK 34.94
2 Julia Karlenäs -93 SK Bore 32.56
3 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 30.27
4 Ida Thömgren -93 SK Bore 29.56

    F14 SPJUT 400    
1 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 34.32
2 Erica Fredriksson -93 IFK Sunne 30.81
3 Ida Thömgren -93 SK Bore 29.04
4 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika 28.31

    F13 80 M  HEAT 1  Vind +1,5
1 Klara Nordmark -94 IF Göta 11.39 Final
2 Jolin Östlund -94 Ekshärad FI 11.63 Final
3 Sofia Granander -94 Kils AIK 11.64 Final
4 Lisa Engman -94 Kils AIK 11.65 Final
5 Jessica Bohman -94 IFK Kristinehamn 13.19

    F13 80 M  HEAT 2  Vind +0,9
1 Anna Birgersson -94 Karlskoga FIF 11.16 Final
2 Emma Olsson -94 Kils AIK 11.36 Final
3 Rebecka Hagström -94 IF Göta 11.81
4 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 12.11
5 Madeleine Mattsson -94 IF Göta 13.31

    F13 80 M  FINAL  Vind +1,3
1 Anna Birgersson -94 Karlskoga FIF 11.03
2 Klara Nordmark -94 IF Göta 11.27
3 Emma Olsson -94 Kils AIK 11.43
4 Sofia Granander -94 Kils AIK 11.53
5 Jolin Östlund -94 Ekshärad FI 11.59
- Lisa Engman -94 Kils AIK ej start

    F13 600 M    
1 Emma Olsson -94 Kils AIK 1.50,56
2 Lisa Engman -94 Kils AIK 1.50,64
3 Lydia Martinsson -94 IF Göta 1.50,93
4 Sofia Granander -94 Kils AIK 1.52,31
5 Jolin Östlund -94 Ekshärad FI 1.54,03
6 Rebecka Hagström -94 IF Göta 1.55,93
7 Erika Anderskär -94 IF Göta 1.56,03
8 Ida Axelsson -94 SK Bore 1.56,85

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind +1,9
1 Ebba Lewerentz -94 IF Göta 11.28
2 Karin Gåsste -94 Säffle FIK 11.64
3 Linnea Gåsste -94 Säffle FIK 11.81

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind +1,8
1 Anna Birgersson -94 Karlskoga FIF 10.20
2 Elin Larsson -94 Säffle FIK 10.46
3 Sofia Granander -94 Kils AIK 11.02
4 Lisa Westlund -94 IF Göta 11.53
5 Erika Anderskär -94 IF Göta 12.18

    F13 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA  
1 Anna Birgersson -94 Karlskoga FIF 10.20
2 Elin Larsson -94 Säffle FIK 10.46
3 Sofia Granander -94 Kils AIK 11.02
4 Ebba Lewerentz -94 IF Göta 11.28
5 Lisa Westlund -94 IF Göta 11.53
6 Karin Gåsste -94 Säffle FIK 11.64
7 Linnea Gåsste -94 Säffle FIK 11.81
8 Erika Anderskär -94 IF Göta 12.18

    F13 HÖJD    
1 Lisa Westlund -94 IF Göta 1.49
2 Martina Borgler -94 SK Bore 1.46
3 Elin Larsson -94 Säffle FIK 1.35
4 Lisa Engman -94 Kils AIK 1.35
5 Karin Gåsste -94 Säffle FIK 1.20
6 Jessica Bohman -94 IFK Kristinehamn 1.15

    F13 LÄNGD ZON    
1 Lydia Martinsson -94 IF Göta 4.73
2 Emma Olsson -94 Kils AIK 4.43
3 Sofia Granander -94 Kils AIK 4.38 4.33
4 Lisa Westlund -94 IF Göta 4.38 4.27
5 Lisa Engman -94 Kils AIK 4.32
6 Ebba Lewerentz -94 IF Göta 4.22
7 Ida Axelsson -94 SK Bore 4.10
8 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 4.09
9 Klara Nordmark -94 IF Göta 4.06
10 Rebecka Hagström -94 IF Göta 3.98
11 Jolin Östlund -94 Ekshärad FI 3.93
12 Karin Gåsste -94 Säffle FIK 3.69
13 Jessica Bohman -94 IFK Kristinehamn 3.50
14 Madeleine Mattsson -94 IF Göta 3.48

    F13 KULA 2,0    
1 Frida Ohlsson -94 SK Bore 12.90
2 Martina Borgler -94 SK Bore 12.20
3 Elin Larsson -94 Säffle FIK 10.13
4 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 9.58
5 Anna-Clara Rydberg -94 SK Bore 8.95
6 Jessica Bohman -94 IFK Kristinehamn 7.45

    F13 DISKUS 0,6    
1 Martina Borgler -94 SK Bore 36.68
2 Frida Ohlsson -94 SK Bore 32.19
3 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 26.92
4 Jessica Bohman -94 IFK Kristinehamn 22.84
5 Erika Anderskär -94 IF Göta 16.30
6 Ebba Lewerentz -94 IF Göta 14.70

    F13 SLÄGGA 2,0    
1 Frida Ohlsson -94 SK Bore 44.84
2 Anna-Clara Rydberg -94 SK Bore 37.47
3 Martina Borgler -94 SK Bore 36.42
4 Elin Larsson -94 Säffle FIK 34.38
5 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 32.07
6 Jessica Bohman -94 IFK Kristinehamn 19.64

    F13 SPJUT 400    
1 Frida Ohlsson -94 SK Bore 38.42
2 Martina Borgler -94 SK Bore 31.76
3 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 22.89
4 Linnea Gåsste -94 Säffle FIK 19.81
5 Karin Gåsste -94 Säffle FIK 19.80
6 Jessica Bohman -94 IFK Kristinehamn 16.12
7 Madeleine Mattsson -94 IF Göta 15.64

    F12 80 M  HEAT 1  Vind +1,6
1 Lisa Sandström -95 IFK Sunne 11.63 Final
2 Andrea Holm -95 IFK Sunne 11.68 Final
3 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 12.34 Final

    F12 80 M  HEAT 2  Vind +0,2
1 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 11.06 Final
2 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 11.21 Final
3 Sara Larsson -95 IF Göta 12.59 Final
4 Heléne Nilsson -95 SK Bore 12.92

    F12 80 M  FINAL  Vind +0,5
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 11.14
2 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 11.29
3 Lisa Sandström -95 IFK Sunne 11.75
4 Andrea Holm -95 IFK Sunne 11.84
5 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 12.43
6 Sara Larsson -95 IF Göta 12.66

    F12 600 M    
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 1.47,70
2 Sandra Olsson -95 SK Bore 1.48,59
3 Jenny Holm -95 IF Göta 1.59,64
4 Hanna Österberg -95 IF Göta 1.59,67
5 Ellen Hansson -95 SK Bore 2.01,40
6 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 2.07,01
7 Heléne Nilsson -95 SK Bore 2.09,14

    F12 60 M HÄCK    Vind -0,2
1 Frida Johansson -95 IF Göta 10.40
2 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 10.49
3 Hanna Österberg -95 IF Göta 11.49
4 Lovisa Svensson -95 Säffle FIK 12.01
5 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 12.22

    F12 HÖJD    
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 1.40
2 Frida Johansson -95 IF Göta 1.35
3 Sara Larsson -95 IF Göta 1.25
3 Lovisa Svensson -95 Säffle FIK 1.25
5 Jenny Holm -95 IF Göta 1.25
5 Hanna Österberg -95 IF Göta 1.25
7 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 1.15

    F12 LÄNGD ZON    Motvind
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 4.63
2 Frida Johansson -95 IF Göta 4.44
3 Lisa Sandström -95 IFK Sunne 4.32
4 Sandra Olsson -95 SK Bore 4.31
5 Andrea Holm -95 IFK Sunne 4.14
6 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 4.05
7 Sara Larsson -95 IF Göta 4.03
8 Jenny Holm -95 IF Göta 4.01
9 Hanna Österberg -95 IF Göta 3.86
10 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 3.77
11 Ellen Hansson -95 SK Bore 3.77
12 Heléne Nilsson -95 SK Bore 3.72

    F12 KULA 2,0    
1 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 10.90
2 Johanna Thörngren -95 SK Bore 9.71
3 Frida Johansson -95 IF Göta 9.36
4 Sara Larsson -95 IF Göta 9.05
5 Lovisa Svensson -95 Säffle FIK 8.31
6 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 7.65
7 Jenny Holm -95 IF Göta 6.96
8 Andrea Holm -95 IFK Sunne 6.40
9 Hanna Österberg -95 IF Göta 5.75

    F12 DISKUS 0,6    
1 Sandra Olsson -95 SK Bore 29.93
2 Johanna Thörngren -95 SK Bore 28.10
3 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 22.24
4 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 20.42
5 Sigrid Kjellgren -95 Kils AIK 14.60

    F12 SLÄGGA 2,0    
1 Johanna Thörngren -95 SK Bore 34.87
2 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 32.04
3 Sigrid Kjellgren -95 Kils AIK 22.40

    F12 SPJUT 400    
1 Hanna Hermansson -95 Kils AIK 28.73
2 Johanna Thörngren -95 SK Bore 26.66
3 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 24.99
4 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 20.55
5 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 19.21
6 Frida Johansson -95 IF Göta 16.57
7 Sara Larsson -95 IF Göta 15.80
8 Andrea Holm -95 IFK Sunne 13.69

    F11 60 M  HEAT 1  Vind +0,8
1 Izabelle Kjellberg -96 IF Göta 8.95 Final
2 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 9.04 Final
3 Kristin Sjöö -96 IK Vikings FIK 10.11
4 Elin Haag -96 IFK Sunne 10.31

    F11 60 M  HEAT 2  Vind +0,7
1 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 8.71 Final
2 Linnea Hård -96 Karlskoga FIF 8.74 Final
3 Felicia Edgren -96 IFK Sunne 9.15 Final
4 Alina Miller -96 SK Bore 9.69 Final
5 Sofia Dahlin -96 Säffle FIK 9.70
6 Marie Hedell -96 IK Vikings FIK 9.71

    F11 60 M  FINAL  Vind 0,0
1 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 8.77
2 Izabelle Kjellberg -96 IF Göta 8.99
3 Felicia Edgren -96 IFK Sunne 9.09
4 Alina Miller -96 SK Bore 9.71
- Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn ej start
- Linnea Hård -96 Karlskoga FIF ej start

    F11 600 M    
1 Jaqueline Larsson -96 IF Göta 2.02,43
2 Felicia Edgren -96 IFK Sunne 2.03,91
3 Julia Marklund -96 SK Bore 2.05,93
4 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 2.07,42
5 Marie Hedell -96 IK Vikings FIK 2.25,1m

    F11 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind +0,3
1 Linnea Hård -96 Karlskoga FIF 10.49
2 Alina Miller -96 SK Bore 13.07
3 Marie Hedell -96 IK Vikings FIK 14.50

    F11 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind 0,0
1 Jaqueline Larsson -96 IF Göta 12.37
2 Clara Nilsson -96 KFUM Arvika 12.58
3 Julia Marklund -96 SK Bore 13.21
4 Elin Haag -96 IFK Sunne 13.56

    F11 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA  
1 Linnea Hård -96 Karlskoga FIF 10.49
2 Jaqueline Larsson -96 IF Göta 12.37
3 Clara Nilsson -96 KFUM Arvika 12.58
4 Alina Miller -96 SK Bore 13.07
5 Julia Marklund -96 SK Bore 13.21
6 Elin Haag -96 IFK Sunne 13.56
7 Marie Hedell -96 IK Vikings FIK 14.50

    F11 HÖJD    
1 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 1.42
2 Izabelle Kjellberg -96 IF Göta 1.39
3 Elin Haag -96 IFK Sunne 1.33
4 Julia Marklund -96 SK Bore 1.30
5 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 1.25
6 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 1.25
7 Alina Miller -96 SK Bore 1.20
8 Sofia Dahlin -96 Säffle FIK 1.20
9 Kristin Sjöö -96 IK Vikings FIK 1.15
10 Clara Nilsson -96 KFUM Arvika 1.15
11 Marie Hedell -96 IK Vikings FIK 1.10
12 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika 1.05

    F11 LÄNGD ZON    Motvind
1 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 4.58
2 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 4.45
3 Linnea Hård -96 Karlskoga FIF 4.43
4 Izabelle Kjellberg -96 IF Göta 4.42
5 Felicia Edgren -96 IFK Sunne 4.09
6 Jaqueline Larsson -96 IF Göta 3.80
7 Clara Nilsson -96 KFUM Arvika 3.72
8 Julia Marklund -96 SK Bore 3.67
9 Alina Miller -96 SK Bore 3.52
10 Elin Haag -96 IFK Sunne 3.50
11 Marie Hedell -96 IK Vikings FIK 3.31
12 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 3.28
13 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika 3.15
14 Kristin Sjöö -96 IK Vikings FIK 2.96

    F11 KULA 2,0    
1 Julia Marklund -96 SK Bore 10.60
2 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 8.86
3 Sofia Dahlin -96 Säffle FIK 6.89
4 Izabelle Kjellberg -96 IF Göta 6.86
5 Clara Nilsson -96 KFUM Arvika 6.53
6 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 6.26
7 Jaqueline Larsson -96 IF Göta 6.01
8 Elin Haag -96 IFK Sunne 5.90
9 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika 5.67

    F11 DISKUS 0,6    
1 Julia Marklund -96 SK Bore 26.11
2 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 24.18
3 Emilia Vestlund -96 Kils AIK 16.92
4 Elin Haag -96 IFK Sunne 15.53
5 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 15.12
6 Sofia Dahlin -96 Säffle FIK 14.39

    F11 SLÄGGA 2,0    
1 Julia Marklund -96 SK Bore 30.51
2 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 27.40
3 Linnea Hård -96 Karlskoga FIF 24.54

    F11 SPJUT 400    
1 Julia Marklund -96 SK Bore 25.62
2 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 19.54
3 Felicia Johansson -96 KFUM Arvika 16.85
4 Kristin Sjöö -96 IK Vikings FIK 15.37
5 Clara Nilsson -96 KFUM Arvika 13.75
6 Frida Persson -96 IK Vikings FIK 13.44

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram
Uppdaterad: 30 MAR 2010 22:30 Skribent: Mats Svärdsen

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: mats.svardsen@sunne....

Se all info