Hoppa till sidans innehåll

31 maj., Boregalan, Torsby


  Resultat Boregalan 31 maj 2008

    MÄN 100 M    Vind +1,1 *

1 Fredrik Johansson -86 IF Göta 10.57
2 Christian Sjöberg -84 IF Göta 10.71
3 Leif Johansson -50 Kils AIK 13.26

    MÄN 200 M    Vind +2,0
1 Fredrik Johansson -86 IF Göta 21.44
2 Christian Sjöberg -84 IF Göta 21.93
3 Leif Johansson -50 Kils AIK 27.57

    MÄN HÖJD    
1 Richard Hulldén -86 IF Göta 2.12

    MÄN KULA    
1 Nick Fertitta -84 IF Göta 17.72
2 Torbjörn Karlsson -83 IF Göta 13.53
3 Rickard Johansson -88 Mariestads AIF 12.47
4 Torgny Lindkvist -92 Wedevågs IF 10.03

    MÄN DISKUS    
1 Ulf Ankarling -88 IF Göta 46.92
2 Tommy Kristiansen -86 SK Bore 44.67
3 Torbjörn Karlsson -83 IF Göta 40.48
4 Björn Ankarling -82 Karlskoga FIF 38.90

    MÄN SLÄGGA    
1 Karl-Erik Ludvigsson -88 SK Bore 62.16
2 Mårten Ejdervall -74 IF Göta 61.08
3 Steinar Kleppe -88 Florö TIF, NOR 57.64
4 Torgny Lindkvist -92 Wedevågs IF 27.46

    P19 100 M    Vind +1,1 *
1 Tomas Olsson -89 Kils AIK 11.32
2 Joakim Andersson -90 Wedevågs IF 12.25

    P19 200 M    Vind +3,4
1 Felix Siljebäck Larsen -89 Västerås FK 22.66
2 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK 22.74
3 Tomas Olsson -89 Kils AIK 23.02
4 Johan Olsson -91 Kils AIK 23.21
5 Jesper Vestlund -91 Kils AIK 23.49

    P19 LÄNGD    
1 Joakim Andersson -90 Wedevågs IF 5.75 -4,0

    P19 KULA 6,0    
1 Simon Gustafsson -90 Katrineholms SK 19.62
2 Pontus Rabe -90 Bålsta IK 16.44

    P19 DISKUS 1,75    
1 Simon Gustafsson -90 Katrineholms SK 53.30
2 Eivind Henriksen -90 IK Tjalve, NOR 47.32
3 Markus Johansson -90 Säffle FIK 46.43
4 Felix Siljebäck Larsen -89 Västerås FK 36.05
- Pontus Rabe -90 Bålsta IK 0.00

    P19 SLÄGGA 6,0    
1 Markus Johansson -90 Säffle FIK 71.36
2 Eivind Henriksen -90 IK Tjalve, NOR 68.65
3 Tommy Larsson -90 SK Bore 52.45
4 Andreas Adolfsson -89 SK Bore 49.87
5 Anders Johansson -89 Kils AIK 43.53

    P19 SPJUT 800    
1 Richard Olsson -89 IF Göta 60.18
2 Erik Markusson -89 SK Bore 47.62
3 Felix Siljebäck Larsen -89 Västerås FK 46.97

    P17 100 M    Vind +2,7
1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK 11.29
2 Johan Olsson -91 Kils AIK 11.43
3 Jesper Vestlund -91 Kils AIK 11.61
4 Andreas Persson -91 SK Bore 12.68

    P17 800 M    
1 Simon Sveder -91 Hällefors LK 2.06,21
2 Johan Miller -91 IF Göta 2.07,50
3 Andreas Karlsson -92 IF Göta 2.20,71

    P17 HÖJD    
1 Andreas Persson -91 SK Bore 1.60
2 Christoffer Friberg -92 IF Göta 1.50

    P17 LÄNGD    
1 Christoffer Friberg -92 IF Göta 4.21 -3,0
2 Espen Svejstrup -92 Wedevågs IF 3.70 -1,5

    P17 KULA 5,0    
1 Philip Gustafsson -92 Katrineholms SK 14.38
2 Stefan Sundler -91 SK Bore 13.79
3 Michael Dahlström -92 IF Göta 12.78
4 Oskar Arlestrand -92 IFK Sunne 10.90

    P17 DISKUS 1,5    
1 Stefan Sundler -91 SK Bore 48.54
2 Jonatan Laack -92 SK Bore 44.68
3 Philip Gustafsson -92 Katrineholms SK 42.39
4 Niklas Bardin -92 Ullevi FK 34.16
5 Mikael Larsson -92 SK Bore 31.52
6 Oskar Arlestrand -92 IFK Sunne 29.41

    P17 SLÄGGA 5,0    
1 Niklas Bardin -92 Ullevi FK 52.84
2 Jonatan Laack -92 SK Bore 51.12
3 Mikael Larsson -92 SK Bore 49.50
4 Victor Nilsson -91 SK Bore 45.88
5 Oskar Arlestrand -92 IFK Sunne 35.29

    P17 SPJUT 700    
1 Michael Dahlström -92 IF Göta 47.95
2 Philip Gustafsson -92 Katrineholms SK 47.02

    P15 100 M    Vind +1,3
1 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 11.63
2 Oskar Vestlund -93 Kils AIK 12.01
3 Sven Visser -93 SK Bore 12.20
4 Lucas Kramer -93 IF Göta 12.67
5 Sebastian Lorentzon -93 IF Göta 12.97
6 Fredrik Lindbom -93 IF Göta 13.78

    P15 HÖJD    
1 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 1.63
2 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 1.60
3 Johannes Persson -93 IF Göta 1.45
4 Sebastian Lorentzon -93 IF Göta 1.45

    P15 LÄNGD    
1 Lucas Kramer -93 IF Göta 5.46 -2,5
2 Sven Visser -93 SK Bore 5.42 -2,1
3 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 4.90 -2,1
4 Sebastian Lorentzon -93 IF Göta 4.73 -3,0

    P15 KULA 4,0    
1 Oskar Vestlund -93 Kils AIK 15.06

    P15 DISKUS 1,0    
1 Sebastian Thörngren -93 SK Bore 43.94
2 Oskar Vestlund -93 Kils AIK 32.89

    P15 SPJUT 600    
1 Sebastian Thörngren -93 SK Bore 44.06
2 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 38.49
3 Fredrik Lindbom -93 IF Göta 26.53
4 Sebastian Lorentzon -93 IF Göta 24.90
5 Johannes Persson -93 IF Göta 23.81

    P14 100 M    Vind +1,7
1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika 12.06
2 Carl Sjöstedt -94 IF Göta 12.67
3 Benjamin Ahlbäck -94 IF Göta 12.69
4 Nils Andersson -94 SK Bore 13.82
5 Albin Stridh -94 IF Göta 14.09

    P14 800 M    
1 Benjamin Ahlbäck -94 IF Göta 2.06,93

    P14 HÖJD    
1 Erik Stenemo -94 Säffle FIK 1.69
2 Albin Stridh -94 IF Göta 1.59
3 Benjamin Ahlbäck -94 IF Göta 1.53
4 Nils Andersson -94 SK Bore 1.40

    P14 LÄNGD    
1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika 5.87 -1,9
2 Erik Stenemo -94 Säffle FIK 5.14 -1,3
3 Benjamin Ahlbäck -94 IF Göta 4.89 -1,8
4 Albin Stridh -94 IF Göta 4.38 -2,2
5 Nils Andersson -94 SK Bore 4.36 -1,7
6 Joel Valdemarsson -94 IF Göta 4.29 -2,8
7 Johan Askmar -94 IF Göta 3.96 -1,9

    P14 KULA 4,0    
1 Simon Karlén -94 KFUM Arvika 13.74
2 Jonatan Jardelid -94 SK Bore 11.57
3 Oskar Mellquist -94 Fjugesta IF 9.43
4 Johan Askmar -94 IF Göta 9.05

    P14 DISKUS 1,0    
1 Jonatan Jardelid -94 SK Bore 31.47
2 Filip Löfvenholm -94 SK Bore 28.95
3 Johan Askmar -94 IF Göta 23.46
4 Joel Valdemarsson -94 IF Göta 21.99

    P14 SLÄGGA 4,0    
1 Jonatan Jardelid -94 SK Bore 46.72
2 Simon Persson -95 Västerås FK 29.22
3 Oskar Mellquist -94 Fjugesta IF 29.09

    P14 SPJUT 600    
1 Filip Löfvenholm -94 SK Bore 39.98
2 Jonatan Jardelid -94 SK Bore 31.78
3 Joel Valdemarsson -94 IF Göta 27.90
4 Johan Askmar -94 IF Göta 23.15

    P13 80 M    Vind +3,1
1 Filip Schützer -95 IF Göta 10.73
2 Sicco Sirsuwan -95 IFK Sunne 11.14
3 Daniel Aspelin -95 IF Göta 11.43
4 Martin Jonsson -95 SK Bore 11.58
5 Henrik Hensjö -95 IF Göta 12.32

    P13 800 M    
1 Adrian Nilsson -95 SK Bore 2.37,85

    P13 400 M HINDER    
1 Martin Jonsson -95 SK Bore 1.09,70
2 Adrian Nilsson -95 SK Bore 1.13,17
3 Johannes Ekelund -95 IF Göta 1.24,75

    P13 HÖJD    
1 Adam Maschel -95 SK Bore 1.48
2 Adrian Nilsson -95 SK Bore 1.30

    P13 LÄNGD ZON    
1 Filip Schützer -95 IF Göta 4.86
2 Sicco Sirsuwan -95 IFK Sunne 4.79
3 Daniel Aspelin -95 IF Göta 4.25
4 Martin Jonsson -95 SK Bore 4.23
5 Henrik Hensjö -95 IF Göta 4.22
6 Adrian Nilsson -95 SK Bore 3.93

    P13 KULA 3,0    
1 Sicco Sirsuwan -95 IFK Sunne 11.34
2 Adam Maschel -95 SK Bore 10.29

    P13 DISKUS 0,6    
1 Sicco Sirsuwan -95 IFK Sunne 40.39
2 Adam Maschel -95 SK Bore 37.43
3 Martin Jonsson -95 SK Bore 27.35
4 Adrian Nilsson -95 SK Bore 23.14

    P13 SLÄGGA 3,0    
1 Simon Persson -95 Västerås FK 32.59
2 Adam Maschel -95 SK Bore 28.10
3 Sicco Sirsuwan -95 IFK Sunne 23.39

    P13 SPJUT 400    
1 Adam Maschel -95 SK Bore 38.70
2 Martin Jonsson -95 SK Bore 31.77
3 Adrian Nilsson -95 SK Bore 23.72

    P12 80 M    Vind +2,6
1 Johannes Bjergestam -96 IF Göta 11.34
2 Fredrik Hargefors -96 SK Bore 11.81
3 Pontus Christensson -96 IFK Likenäs 12.21
4 Björn Lundgren -96 Kils AIK 12.48
5 Felix Sandström -96 IK Vikings FIK 12.68

    P12 400 M HINDER    
1 Fredrik Hargefors -96 SK Bore 1.16,28
2 Pontus Christensson -96 IFK Likenäs 1.17,84
3 Felix Sandström -96 IK Vikings FIK 1.18,87

    P12 HÖJD    
1 Oskar Warg -96 KFUM Arvika 1.40
2= Johannes Bjergestam -96 IF Göta 1.25
2= Fredrik Hargefors -96 SK Bore 1.25
4 Pontus Christensson -96 IFK Likenäs 1.25
5 Vidar Visser -96 SK Bore 1.15

    P12 LÄNGD ZON    
1 Oskar Warg -96 KFUM Arvika 4.49
2 Pontus Christensson -96 IFK Likenäs 4.13
3 Björn Lundgren -96 Kils AIK 3.96
4 Felix Sandström -96 IK Vikings FIK 3.78
5 Vidar Visser -96 SK Bore 3.66

    P12 KULA 3,0    
1 Martin Gustavsson -96 IFK Sunne 10.01
2 Oskar Warg -96 KFUM Arvika 8.83
3 Vidar Visser -96 SK Bore 6.73
4 Björn Lundgren -96 Kils AIK 6.50
5 Pontus Christensson -96 IFK Likenäs 6.04

    P12 DISKUS 0,6    
1 Pontus Christensson -96 IFK Likenäs 25.87
2 Martin Gustavsson -96 IFK Sunne 21.04
3 Vidar Visser -96 SK Bore 15.44

    P12 SLÄGGA 3,0    
1 Linus Lindkvist -97 Wedevågs IF 31.01
2 Martin Gustavsson -96 IFK Sunne 25.89
3 Pontus Christensson -96 IFK Likenäs 18.95
4 Vidar Visser -96 SK Bore 14.50

    P12 SPJUT 400    
1 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 28.85
2 Pontus Christensson -96 IFK Likenäs 28.10
3 Martin Gustavsson -96 IFK Sunne 27.10
4 Vidar Visser -96 SK Bore 20.35

    P11 60 M    Vind +2,8
1 Simon Kolberg -97 KFUM Arvika 8.96
2 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 8.97
3 Oliver Thim -97 KFUM Arvika 9.30
4 Andrée Nilsson -97 SK Bore 9.63
5 Viktor Bergquist -97 IFK Likenäs 10.21
6 Kim Fransson -97 SK Bore 10.35

    P11 400 M HINDER    
1 Daniel Bodqvist -97 Säffle FIK 1.14,03
2 Andrée Nilsson -97 SK Bore 1.17,67

    P11 HÖJD    
1 Andrée Nilsson -97 SK Bore 1.36
2 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 1.30
3 Oliver Thim -97 KFUM Arvika 1.10
4 Viktor Bergquist -97 IFK Likenäs 1.00

    P11 LÄNGD ZON    
1 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 4.48
2 Oliver Thim -97 KFUM Arvika 4.14 4.13
3 Andrée Nilsson -97 SK Bore 4.14 4.09
4 Daniel Bodqvist -97 Säffle FIK 3.93
5 Simon Kolberg -97 KFUM Arvika 3.86
6 Viktor Bergquist -97 IFK Likenäs 3.15

    P11 KULA 2,0    
1 Andrée Nilsson -97 SK Bore 9.30
2 Linus Lindkvist -97 Wedevågs IF 9.22
3 Kim Fransson -97 SK Bore 7.60
4 Viktor Bergquist -97 IFK Likenäs 7.28
5 Daniel Bodqvist -97 Säffle FIK 6.68
6 Oliver Thim -97 KFUM Arvika 6.34

    P11 DISKUS 0,6    
1 Andrée Nilsson -97 SK Bore 26.26
2 Kim Fransson -97 SK Bore 22.76
3 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 19.48
4 Linus Lindkvist -97 Wedevågs IF 16.95
5 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 14.69
6 Viktor Bergquist -97 IFK Likenäs 10.38

    P11 SLÄGGA 2,0    
1 Linus Lindkvist -97 Wedevågs IF 35.89
2 Viktor Bergquist -97 IFK Likenäs 22.00
3 Andrée Nilsson -97 SK Bore 21.27
4 Kim Fransson -97 SK Bore 20.31

    P11 SPJUT 400    
1 Andrée Nilsson -97 SK Bore 30.49
2 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 30.24
3 Kim Fransson -97 SK Bore 21.60
4 Filip Nilsson -98 IFK Likenäs 21.00
5 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 20.25
6 Viktor Bergquist -97 IFK Likenäs 17.16
7 Oliver Thim -97 KFUM Arvika 14.31

    P10 60 M  HEAT 1  Vind +1,3
1 Jonas Olsson -98 Kils AIK 9.86 Final
2 Markus Asplund -98 SK Bore 10.02 Final
3 Filip Nilsson -98 IFK Likenäs 10.30 Final
4 Simon Lundberg -98 IK Vikings FIK 10.64

    P10 60 M  HEAT 2  Vind +0,1
1 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 9.86 Final
2 Mateusz Ostrowski -98 Wedevågs IF 10.04 Final
3 Oscar Hargefors -98 SK Bore 10.36 Final
4 Rasmus Sandström -98 IK Vikings FIK 10.88
5 Oskar Andersson -98 SK Bore 11.76

    P10 60 M  FINAL  Vind +1,9
1 Jonas Olsson -98 Kils AIK 9.49
2 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 9.60
3 Mateusz Ostrowski -98 Wedevågs IF 9.79
4 Markus Asplund -98 SK Bore 9.83
5 Filip Nilsson -98 IFK Likenäs 10.00
6 Oscar Hargefors -98 SK Bore 10.18

    P10 400 M HINDER    
1 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 1.22,82
2 Jonas Olsson -98 Kils AIK 1.23,38
3 Mateusz Ostrowski -98 Wedevågs IF 1.24,34
4 Filip Nilsson -98 IFK Likenäs 1.28,32
5 Rasmus Sandström -98 IK Vikings FIK 1.34,87

    P10 HÖJD    
1 Filip Nilsson -98 IFK Likenäs 1.20
2 Markus Asplund -98 SK Bore 1.20
3 Jonas Olsson -98 Kils AIK 1.15
4 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 1.15
5 Oscar Hargefors -98 SK Bore 1.15
6 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 1.05
7 Rasmus Sandström -98 IK Vikings FIK 1.00

    P10 LÄNGD ZON    
1 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 3.74
2 Jonas Olsson -98 Kils AIK 3.68
3 Markus Asplund -98 SK Bore 3.64
4 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 3.62
5 Filip Nilsson -98 IFK Likenäs 3.61
6 Mateusz Ostrowski -98 Wedevågs IF 3.60
7 Simon Lundberg -98 IK Vikings FIK 3.25
8 Rasmus Sandström -98 IK Vikings FIK 2.99
9 Oskar Andersson -98 SK Bore 2.43

    P10 KULA 2,0    
1 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 8.57
2 Mateusz Ostrowski -98 Wedevågs IF 7.36
3 Markus Asplund -98 SK Bore 6.78
4 Jonas Olsson -98 Kils AIK 6.71
5 Filip Nilsson -98 IFK Likenäs 6.70
6 Rasmus Sandström -98 IK Vikings FIK 6.30

    P10 BOLLKAST    
1 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK 42.83
2 Rasmus Sandström -98 IK Vikings FIK 36.55
3 Jonas Olsson -98 Kils AIK 35.23
4 Filip Nilsson -98 IFK Likenäs 32.82
5 Simon Lundberg -98 IK Vikings FIK 24.40
6 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 18.35

    P9 60 M    Vind 0,0
1 Henrik Larsson -99 IF Göta 9.54
2 Erik Vestlund -99 Kils AIK 9.87
3 Adrian Lundberg -99 IK Vikings FIK 10.93
4 Stefan Olsson -99 IFK Likenäs 11.00
5 David Björklund -99 SK Bore 11.06

    P9 400 M HINDER    
1 Henrik Larsson -99 IF Göta 1.26,15
2 Erik Vestlund -99 Kils AIK 1.27,87
3 Stefan Olsson -99 IFK Likenäs 1.36,40
4 Adrian Lundberg -99 IK Vikings FIK 1.38,67
5 David Björklund -99 SK Bore 1.53,49

    P9 HÖJD    
1 Stefan Olsson -99 IFK Likenäs 0.90
2 Adrian Lundberg -99 IK Vikings FIK 0.85

    P9 LÄNGD ZON    
1 Henrik Larsson -99 IF Göta 3.50
2 Erik Vestlund -99 Kils AIK 3.27
3 Stefan Olsson -99 IFK Likenäs 2.79
4 Adrian Lundberg -99 IK Vikings FIK 2.44

    P9 KULA 2,0    
1 Erik Vestlund -99 Kils AIK 7.54
2 Henrik Larsson -99 IF Göta 6.36
3 Adrian Lundberg -99 IK Vikings FIK 5.99
4 Anton Larsson -99 SK Bore 5.65
5 Stefan Olsson -99 IFK Likenäs 4.72

    P9 BOLLKAST    
1 Erik Vestlund -99 Kils AIK 31.15
2 Henrik Larsson -99 IF Göta 25.43
3 Adrian Lundberg -99 IK Vikings FIK 24.26
4 Anton Larsson -99 SK Bore 21.09
5 Stefan Olsson -99 IFK Likenäs 20.52

    P8 60 M    Vind 0,0
1 Adam Vestlund -00 Kils AIK 10.38
2 Oskar Hallstensson -00 SK Bore 10.90
3 Alexander Christensson -00 IFK Likenäs 11.29
4 Filip Persson -00 SK Bore 11.78
5 Hampus Hallesson -00 SK Bore 12.62

    P8 400 M HINDER    
1 Oskar Hallstensson -00 SK Bore 1.31,00
2 Alexander Christensson -00 IFK Likenäs 1.39,18

    P8 HÖJD    
1 Adam Vestlund -00 Kils AIK 1.05
2 Alexander Christensson -00 IFK Likenäs 0.85

    P8 LÄNGD ZON    
1 Adam Vestlund -00 Kils AIK 3.03
2 Alexander Christensson -00 IFK Likenäs 2.71
3 Oskar Hallstensson -00 SK Bore 2.55
4 Hampus Hallesson -00 SK Bore 2.12

    P8 KULA 2,0    
1 Adam Vestlund -00 Kils AIK 5.89
2 Alexander Christensson -00 IFK Likenäs 5.10
3 Hampus Hallesson -00 SK Bore 3.91

    P8 BOLLKAST    
1 Alexander Christensson -00 IFK Likenäs 26.43
2 Adam Vestlund -00 Kils AIK 24.65
3 Oskar Hallstensson -00 SK Bore 24.54
4 Hampus Hallesson -00 SK Bore 24.02
5 Filip Persson -00 SK Bore 23.67

    KVINNOR 100 M    Vind +3,0
1 Sofie Wadelius -82 IF Göta 13.40

    KVINNOR DISKUS    
1 Sofia Larsson -88 IF Göta 54.72
2 Elinor Forssander -88 Hässelby SK 48.62
3 Angela Åkesson -79 IF Göta 46.15

    KVINNOR SLÄGGA    
1 Marie Hilmersson -81 Falu IK 62.12
2 Elinor Forssander -88 Hässelby SK 55.46

    F19 100 M    Vind +3,0
1 Julia Mlakar -90 IF Göta 12.04
2 Caroline Tegel -90 Trollhättans SK 12.19
3 Erica Pettersson -90 Kils AIK 12.31

    F19 200 M    Vind +2,5
1 Andrea Nybäck -90 IK Westmannia 24.77
2 Julia Mlakar -90 IF Göta 24.92
3 Erica Pettersson -90 Kils AIK 25.12
4 Elina Palmquist -91 Hagunda IF 25.45
5 Maja Rogemyr -91 IF Göta 26.04

    F19 HÖJD    
1 Sofie Skoog -90 Ekshärad FI 1.71

    F19 LÄNGD    
1 Caroline Tegel -90 Trollhättans SK 5.21 -2,1

    F19 KULA 4,0    
1 Amanda Öberg -90 IF Göta 12.53
- Martina Baldacchino -91 CAP, ITA 0.00

    F19 DISKUS 1,0    
1 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika 45.31
2 Amanda Öberg -90 IF Göta 38.12

    F19 SLÄGGA 4,0    
1 Amanda Eriksson -90 SK Bore 49.59
2 Joanna Nydén -89 Wedevågs IF 45.38
3 Anna Hedström -90 SK Bore 39.33

    F19 SPJUT 600    
1 Anna Hedström -90 SK Bore 34.82
2 Andrea Nybäck -90 IK Westmannia 34.41

    F17 100 M    Vind +2,0
1 Elina Palmquist -91 Hagunda IF 12.25
2 Maja Rogemyr -91 IF Göta 12.40
3 Maryanne Andreasson -92 Kils AIK 12.88
4 Jessica Gottmarsson -92 IF Göta 14.18
5 Kristin Andersson -92 IF Göta 14.30
6 Hanna Wetterlund -91 IF Göta 14.40

    F17 800 M    
1 Caroline Andersson -92 IF Göta 2.24,47
2 Jennifer Wahlberg -92 Säffle FIK 2.40,66

    F17 HÖJD    
1 Victoria Dronsfield -91 IF Göta 1.76
2 Matilda Ehne -92 IF Göta 1.50

    F17 LÄNGD    
1 Kristin Franke Björkman -91 IF Göta 5.42 -1,3
2 Agnes Waldemarsson -91 IF Göta 4.80 -2,4

    F17 KULA 3,0    
1 Johanna Larsson -92 Filipstads FIK 11.84
2 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FIF 11.21
3 Sofie Lindkvist -91 Wedevågs IF 11.19
4 Matilda Ehne -92 IF Göta 9.84

    F17 DISKUS 1,0    
1 Anna Jonasson -91 SK Bore 40.89
2 Julia Rabe -91 Bålsta IK 31.97
3 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FIF 30.18
4 Matilda Ehne -92 IF Göta 23.83

    F17 SLÄGGA 4,0    
1 Katja Vangsnes -91 Oppegård IL, NOR 49.29
2 Martina Baldacchino -91 CAP, ITA 48.26
3 Gabriella Backman -91 IFK Kristinehamn 39.75
4 Anna Jonasson -91 SK Bore 39.66
5 Johanna Larsson -92 Filipstads FIK 39.36
6 Sofie Lindkvist -91 Wedevågs IF 36.94
7 Rebecka Johansson -92 Karlskoga FIF 36.34

    F17 SPJUT 600    
1 Yuselin Greek -92 Filipstads FIK 33.14
2 Anna Jonasson -91 SK Bore 31.51
3 Linn Nyström -92 Säffle FIK 31.19
4 Julia Rabe -91 Bålsta IK 31.02

    F15 100 M    Vind +4,2
1 Ida Hansen -93 KFUM Arvika 12.56
2 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 12.71
3 Moa Larsson -93 IFK Sunne 13.56

    F15 800 M    
1 Fanny Dahlgren -93 IF Göta 2.27,56

    F15 HÖJD    
1 Ida Hansen -93 KFUM Arvika 1.58
2 Kristin Dahlin-Hedqvist -93 IK Vikings FIK 1.45

    F15 LÄNGD    
1 Ida Hansen -93 KFUM Arvika 4.95 -2,3
2 Kristin Dahlin-Hedqvist -93 IK Vikings FIK 4.43 -0,9
3 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika 4.39 -0,9

    F15 KULA 3,0    
1 Maria Wennlund -93 Filipstads FIK 11.53
2 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 11.26
3 Michela Baldacchino -93 CAP, ITA 10.92
4 Ida Thörngren -93 SK Bore 9.54

    F15 DISKUS 0,6    
1 Maria Wennlund -93 Filipstads FIK 40.95
2 Jennifer Backman -93 IFK Kristinehamn 37.88
3 Rebecca Johansson -93 Mariestads AIF 36.39
4 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 35.70
5 Ida Thörngren -93 SK Bore 28.35
6 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika 27.86

    F15 SLÄGGA 3,0    
1 Michela Baldacchino -93 CAP, ITA 46.52
2 Maria Wennlund -93 Filipstads FIK 40.85
3 Ida Thörngren -93 SK Bore 32.42

    F15 SPJUT 400    
1 Emelie Bjuremo -93 SK Bore 39.56
2 Ida Thörngren -93 SK Bore 28.24
3 Malin Nilsson -93 KFUM Arvika 24.03

    F14 100 M    Vind +2,3
1 Elin Larsson -94 Säffle FIK 13.45
2 Emma Olsson -94 Kils AIK 13.59
3 Lydia Martinsson -94 IF Göta 13.72
4 Lisa Engman -94 Kils AIK 13.76
5 Rebecca Hagström -94 IF Göta 14.34
6 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 14.78

    F14 800 M    
1 Rebecca Hagström -94 IF Göta 2.44,93
2 Lydia Martinsson -94 IF Göta 2.47,59

    F14 HÖJD    
1 Martina Borgler -94 SK Bore 1.53
2 Julia Gustafsson -94 Frövi IK 1.45
3 Denise Sandell -94 Wedevågs IF 1.45
4 Lisa Engman -94 Kils AIK 1.40

    F14 LÄNGD    
1 Denise Sandell -94 Wedevågs IF 4.85 -1,6
2 Julia Gustafsson -94 Frövi IK 4.66 -2,1
3 Emma Olsson -94 Kils AIK 4.60 -1,7
4 Lydia Martinsson -94 IF Göta 4.48 -1,4
5 Lisa Engman -94 Kils AIK 4.20 -1,4
6 Rebecca Hagström -94 IF Göta 3.81 -0,2
7 Anja Bröyn -94 Wedevågs IF 3.76 -0,5

    F14 KULA 3,0    
1 Martina Borgler -94 SK Bore 11.77
2 Frida Ohlsson -94 SK Bore 10.62
3 Julia Gustafsson -94 Frövi IK 10.29
4 Elin Larsson -94 Säffle FIK 9.39
5 Lisa Farstad -94 Minerva IS, NOR 9.35
6 Anna-Clara Rydberg -94 SK Bore 8.22
7 Nicole Asprou -94 Wedevågs IF 8.19
8 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 8.14

    F14 DISKUS 0,6    
1 Martina Borgler -94 SK Bore 35.57
2 Nicole Asprou -94 Wedevågs IF 28.47
3 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 28.23
4 Denise Sandell -94 Wedevågs IF 25.74
5 Anja Bröyn -94 Wedevågs IF 23.41

    F14 SLÄGGA 3,0    
1 Lisa Farstad -94 Minerva IS, NOR 39.48
2 Frida Ohlsson -94 SK Bore 36.58
3 Anna-Clara Rydberg -94 SK Bore 28.80
4 Anja Bröyn -94 Wedevågs IF 28.20
5 Elin Larsson -94 Säffle FIK 26.41
6 Nicole Asprou -94 Wedevågs IF 26.02
7 Malin Linder -94 IFK Kristinehamn 25.03

    F14 SPJUT 400    
1 Martina Borgler -94 SK Bore 44.14
2 Josephine Sahlström -94 SK Bore 32.34
3 Anja Bröyn -94 Wedevågs IF 26.38
4 Nicole Asprou -94 Wedevågs IF 19.61

    F13 80 M  HEAT 1  Vind +2,1
1 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 10.62 Final
2 Frida Johansson -95 IF Göta 11.05 Final
3 Lisa Sandström -95 IFK Sunne 11.15 Final
4 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 11.46 Final
5 Gabrielle Asprou -95 Wedevågs IF 12.29

    F13 80 M  HEAT 2  Vind +2,0
1 Isabella Rosenqvist -95 Säffle FIK 11.10 Final
2 Andrea Holm -95 IFK Sunne 11.29 Final
3 Sarah Larsson -95 IF Göta 12.65
4 Josefine Saari -95 Frövi IK 12.72

    F13 80 M  FINAL  Vind +1,6
1 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 10.56
2 Frida Johansson -95 IF Göta 11.00
3 Lisa Sandström -95 IFK Sunne 11.08
4 Isabella Rosenqvist -95 Säffle FIK 11.09
5 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 11.38
6 Andrea Holm -95 IFK Sunne 11.56

    F13 800 M    
1 Sandra Olsson -95 SK Bore 2.27,47

    F13 400 M HINDER    
1 Frida Johansson -95 IF Göta 1.10,25
2 Hanna Österberg -95 IF Göta 1.10,40
3 Isabella Rosenqvist -95 Säffle FIK 1.15,63
4 Sarah Larsson -95 IF Göta 1.16,47

    F13 HÖJD    
1 Frida Johansson -95 IF Göta 1.43
2 Hanna Österberg -95 IF Göta 1.40
3 Isabella Rosenqvist -95 Säffle FIK 1.40
4 Linnea Andersson -95 KFUM Arvika 1.15

    F13 LÄNGD ZON    
1 Lisa Sandström -95 IFK Sunne 4.69
2 Isabella Rosenqvist -95 Säffle FIK 4.53
3 Frida Johansson -95 IF Göta 4.32
4 Andrea Holm -95 IFK Sunne 4.20
5 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 4.19
6 Hanna Österberg -95 IF Göta 4.03
7 Josefine Saari -95 Frövi IK 3.72

    F13 KULA 2,0    
1 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 12.47
2 Frida Johansson -95 IF Göta 10.95
3 Johanna Thörngren -95 SK Bore 10.88
4 Josefine Saari -95 Frövi IK 6.99
5 Sarah Larsson -95 IF Göta 6.68

    F13 DISKUS 0,6    
1 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 32.26
2 Johanna Thörngren -95 SK Bore 28.76
3 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 22.64
4 Josefine Saari -95 Frövi IK 19.02
5 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 18.00

    F13 SLÄGGA 2,0    
1 Johanna Thörngren -95 SK Bore 40.05
2 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 37.10
3 Gabrielle Asprou -95 Wedevågs IF 26.75
4 Sarah Larsson -95 IF Göta 24.95
5 Josefine Saari -95 Frövi IK 20.63

    F13 SPJUT 400    
1 Johanna Thörngren -95 SK Bore 29.42
2 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 28.50
3 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 24.17
4 Frida Johansson -95 IF Göta 20.50
5 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 20.07
6 Josefine Saari -95 Frövi IK 14.86
7 Hanna Österberg -95 IF Göta 13.88
8 Sarah Larsson -95 IF Göta 11.48

    F12 80 M    Vind +2,9
1 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 10.92
2 Jacqueline Larsson -96 IF Göta 11.82
3 Elin Haag -96 IFK Sunne 11.90
4 Cornelia Biller -96 IF Göta 12.49
5 Martina Appel -96 IF Göta 12.53

    F12 800 M    
1 Jacqueline Larsson -96 IF Göta 2.38,67
2 Ella Sjödin -97 SK Bore 2.41,97

    F12 400 M HINDER    
1 Cornelia Biller -96 IF Göta 1.18,93
2 Elin Haag -96 IFK Sunne 1.20,03

    F12 HÖJD    
1 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 1.40
2 Elin Haag -96 IFK Sunne 1.30
3= Cornelia Biller -96 IF Göta 1.25
3= Julia Marklund -96 SK Bore 1.25
5 Emilia Vestlund -96 Kils AIK 1.20

    F12 LÄNGD ZON    
1 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 4.94
2 Elin Haag -96 IFK Sunne 4.39
3 Julia Marklund -96 SK Bore 4.31
4 Martina Appel -96 IF Göta 4.01

    F12 KULA 2,0    
1 Julia Marklund -96 SK Bore 11.69
2 Evelyn Wahlberg -96 Nyköpings BIS 9.63
3 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 8.05
4 Cornelia Biller -96 IF Göta 7.78
5 Martina Appel -96 IF Göta 7.43
6 Jacqueline Larsson -96 IF Göta 6.01

    F12 DISKUS 0,6    
1 Julia Marklund -96 SK Bore 31.78
2 Evelyn Wahlberg -96 Nyköpings BIS 22.42
3 Elin Haag -96 IFK Sunne 21.49
4 Emilia Vestlund -96 Kils AIK 16.94
5 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 16.47

    F12 SLÄGGA 2,0    
1 Julia Marklund -96 SK Bore 38.82
2 Evelyn Wahlberg -96 Nyköpings BIS 30.29
3 Elin Haag -96 IFK Sunne 18.53
4 Jacqueline Larsson -96 IF Göta 17.11

    F12 SPJUT 400    
1 Julia Marklund -96 SK Bore 30.20
2 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 21.24
3 Evelyn Wahlberg -96 Nyköpings BIS 19.38
4 Elin Haag -96 IFK Sunne 16.90

    F11 60 M  HEAT 1  Vind +0,7
1 Matilda Arlestrand -97 IFK Sunne 9.21 Final
2 Julia Kjellberg -97 SK Bore 9.57
3 Ella Sjödin -97 SK Bore 9.67
4 Jenny Axelsson -97 KFUM Arvika 9.93
5 Silje Olsson -97 IFK Likenäs 9.98

    F11 60 M  HEAT 2  Vind 0,0
1 Hanna Johansson -97 IF Göta 9.19 Final
2 Anna Olsson -97 Kils AIK 9.40 Final
3 Anna Karlsson -97 SK Bore 9.46 Final
4 Karoline Weea Johansen -97 Löten Friidrett, NOR 9.56
5 Julia Melkersson -97 SK Bore 11.17

    F11 60 M  HEAT 3  Vind +0,1
1 Agnes Larsson -97 IF Göta 9.33 Final
2 Elin Edgren -97 SK Bore 9.48 Final
3 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 9.95
4 Linn Karlsson -97 Kils AIK 10.09

    F11 60 M  FINAL  Vind +0,2
1 Matilda Arlestrand -97 IFK Sunne 9.04
2 Hanna Johansson -97 IF Göta 9.32
3 Agnes Larsson -97 IF Göta 9.36
4 Anna Karlsson -97 SK Bore 9.46
5 Anna Olsson -97 Kils AIK 9.64
6 Elin Edgren -97 SK Bore 9.69

    F11 400 M HINDER    
1 Ella Sjödin -97 SK Bore 1.13,15
2 Julia Kjellberg -97 SK Bore 1.17,47
3 Karoline Weea Johansen -97 Löten Friidrett, NOR 1.20,88
4 Anna Olsson -97 Kils AIK 1.23,32
5 Anna Karlsson -97 SK Bore 1.24,57
6 Hanna Johansson -97 IF Göta 1.24,60
7 Elin Edgren -97 SK Bore 1.25,41
8 Agnes Larsson -97 IF Göta 1.25,62
9 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 1.26,20
10 Silje Olsson -97 IFK Likenäs 1.28,95

    F11 HÖJD    
1 Anna Karlsson -97 SK Bore 1.27
2 Felicia Johansson -97 SK Bore 1.24
3 Ella Sjödin -97 SK Bore 1.21
4 Sofia Welenstrand -97 SK Bore 1.18
5 Linn Karlsson -97 Kils AIK 1.18
6 Anna Olsson -97 Kils AIK 1.10
6 Karoline Weea Johansen -97 Löten Friidrett, NOR 1.10
8 Julia Kjellberg -97 SK Bore 1.10
8 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 1.10
8 Elin Edgren -97 SK Bore 1.10
11 Silje Olsson -97 IFK Likenäs 1.00

    F11 LÄNGD ZON    
1 Matilda Arlestrand -97 IFK Sunne 4.16
2 Hanna Johansson -97 IF Göta 3.94
3 Jenny Axelsson -97 KFUM Arvika 3.88
4 Julia Kjellberg -97 SK Bore 3.71
5 Felicia Johansson -97 SK Bore 3.68
6 Karoline Weea Johansen -97 Löten Friidrett, NOR 3.66
7 Anna Olsson -97 Kils AIK 3.64
8 Ella Sjödin -97 SK Bore 3.55
9 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 3.42
10 Silje Olsson -97 IFK Likenäs 3.39
11 Linn Karlsson -97 Kils AIK 3.31
12 Agnes Larsson -97 IF Göta 3.18
13 Julia Melkersson -97 SK Bore 2.53

    F11 KULA 2,0    
1 Helena Åhlén -97 SK Bore 10.26
2 Sofia Welenstrand -97 SK Bore 7.76
3 Agnes Larsson -97 IF Göta 7.69
4 Felicia Johansson -97 SK Bore 7.47
5 Julia Kjellberg -97 SK Bore 7.27
6 Hanna Johansson -97 IF Göta 6.78
7 Karoline Weea Johansen -97 Löten Friidrett, NOR 6.75
8 Stina Olsson -97 SK Bore 6.72
9 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 6.61
10 Anna Olsson -97 Kils AIK 6.13
11 Ella Sjödin -97 SK Bore 5.95
12 Silje Olsson -97 IFK Likenäs 5.66
13 Julia Melkersson -97 SK Bore 4.44

    F11 DISKUS 0,6    
1 Sofia Welenstrand -97 SK Bore 22.20
2 Stina Olsson -97 SK Bore 22.01
3 Helena Åhlén -97 SK Bore 20.10
4 Julia Kjellberg -97 SK Bore 20.02
5 Felicia Johansson -97 SK Bore 18.86
6 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 14.84

    F11 SLÄGGA 2,0    
1 Helena Åhlén -97 SK Bore 34.77
2 Julia Kjellberg -97 SK Bore 27.54
3 Stina Olsson -97 SK Bore 24.38
4 Ella Sjödin -97 SK Bore 21.53
5 Felicia Johansson -97 SK Bore 19.52
6 Sofia Welenstrand -97 SK Bore 19.08
7 Karoline Weea Johansen -97 Löten Friidrett, NOR 18.75
8 Ida Stenbäck -99 SK Bore 15.29
9 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 14.56

    F11 SPJUT 400    
1 Sofia Welenstrand -97 SK Bore 22.13
2 Julia Kjellberg -97 SK Bore 21.98
3 Carolin Näslund -98 SK Bore 19.45
4 Jennifer Sahlström -98 SK Bore 18.94
5 Helena Åhlén -97 SK Bore 18.78
6 Caroline Olsson -97 IFK Likenäs 13.86
7 Agnes Larsson -97 IF Göta 12.65
8 Stina Olsson -97 SK Bore 12.57
- Karoline Weea Johansen -97 Löten Friidrett, NOR 0.00

    F10 60 M  HEAT 1  Vind 0,0
1 Kajsa Karlén -98 KFUM Arvika 9.18 Final
2 Elina Olsson -98 Kils AIK 9.81 Final
3 Beatrice Larsson -98 IF Göta 10.33 Final
4 Julia Holm -98 SK Bore 10.75
5 Anna Björklund -98 SK Bore 11.07

    F10 60 M  HEAT 2  Vind +1,0
1 Minna Svärd -98 Kils AIK 9.78 Final
2 Marie Jönsson -98 SK Bore 10.35 Final
3 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 10.36 Final
4 Sara Haag -98 IFK Sunne 10.62
5 Louise Vestlund -98 Kils AIK 10.81
6 Rebecka Jönsson -98 IFK Likenäs 11.07

    F10 60 M  FINAL  Vind +1,5
1 Kajsa Karlén -98 KFUM Arvika 8.99
2 Minna Svärd -98 Kils AIK 9.69
3 Elina Olsson -98 Kils AIK 9.84
4 Beatrice Larsson -98 IF Göta 10.18
5 Marie Jönsson -98 SK Bore 10.20
6 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 10.35

    F10 400 M HINDER    
1 Minna Svärd -98 Kils AIK 1.20,80
2 Beatrice Larsson -98 IF Göta 1.27,86
3 Rebecka Jönsson -98 IFK Likenäs 1.34,09
4 Sara Haag -98 IFK Sunne 1.34,68

    F10 HÖJD    
1 Minna Svärd -98 Kils AIK 1.10
2 Sara Haag -98 IFK Sunne 1.05
3 Beatrice Larsson -98 IF Göta 1.00
4 Louise Vestlund -98 Kils AIK 1.00

    F10 LÄNGD ZON    
1 Kajsa Karlén -98 KFUM Arvika 4.48
2 Minna Svärd -98 Kils AIK 3.56
3 Elina Olsson -98 Kils AIK 3.53
4 Julia Holm -98 SK Bore 3.31
5 Sara Haag -98 IFK Sunne 3.27
6 Beatrice Larsson -98 IF Göta 3.23
7 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 3.11
8 Louise Vestlund -98 Kils AIK 3.09

    F10 KULA 2,0    
1 Carolin Näslund -98 SK Bore 7.00
2 Louise Vestlund -98 Kils AIK 6.79
3 Jennifer Sahlström -98 SK Bore 6.72
4 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 6.67
5 Beatrice Larsson -98 IF Göta 6.21
6 Elina Olsson -98 Kils AIK 6.16
7 Minna Svärd -98 Kils AIK 5.23
8 Sara Haag -98 IFK Sunne 4.73
9 Ida Hallesson -98 SK Bore 4.46

    F10 BOLLKAST    
1 Carolin Näslund -98 SK Bore 37.14
2 Jennifer Sahlström -98 SK Bore 32.43
3 Elina Olsson -98 Kils AIK 26.39
4 Beatrice Larsson -98 IF Göta 25.32
5 Minna Svärd -98 Kils AIK 25.26
6 Sara Haag -98 IFK Sunne 21.55
7 Rebecka Jönsson -98 IFK Likenäs 19.30
8 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 18.48
9 Ida Hallesson -98 SK Bore 17.69
10 Louise Vestlund -98 Kils AIK 15.27

    F9 60 M    Vind +0,4
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK 9.55
2 Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 10.08
3 Beatrice Johanson -99 KFUM Arvika 10.48
4 Ella Udenius -99 SK Bore 10.88
5 Camilla Appel -99 IF Göta 11.02
6 Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika 11.49

    F9 400 M HINDER    
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK 1.24,09
2 Beatrice Johanson -99 KFUM Arvika 1.40,06
3 Hanna Olsson -99 Kils AIK 1.40,75

    F9 HÖJD    
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK 1.20
2 Hanna Olsson -99 Kils AIK 1.05
3 Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika 0.75

    F9 LÄNGD ZON    
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK 3.44
2 Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 3.34
3 Beatrice Johanson -99 KFUM Arvika 3.08
4 Camilla Appel -99 IF Göta 3.05
5 Hanna Olsson -99 Kils AIK 2.95
6 Ella Udenius -99 SK Bore 2.78
7 Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika 2.68

    F9 KULA 2,0    
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK 6.04
2 Ida Stenbäck -99 SK Bore 5.77
3 Beatrice Johanson -99 KFUM Arvika 5.47
4 Ella Udenius -99 SK Bore 5.31
5 Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika 3.98

    F9 BOLLKAST    
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK 24.73
2 Hanna Olsson -99 Kils AIK 21.98
3 Ida Stenbäck -99 SK Bore 21.72
4 Camilla Appel -99 IF Göta 20.35
5 Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 19.31
6 Beatrice Johanson -99 KFUM Arvika 18.66
7 Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika 11.76

    F8 60 M    Vind +1,4
1 Ella Asplund -00 SK Bore 10.88
2 Inez Sjödin -01 SK Bore 11.48
3 Maja Westh -00 SK Bore 11.50
4 Miranda Nilsson -00 SK Bore 11.68
5 Alva Henriksson -01 SK Bore 12.21
6 Sara Udenius -01 SK Bore 12.33

    F8 400 M HINDER    
1 Miranda Nilsson -00 SK Bore 1.39,73
2 Alva Henriksson -01 SK Bore 1.48,23
3 Maja Westh -00 SK Bore 1.49,80
4 Åsa Olsson -02 Kils AIK 1.50,02
5 Inez Sjödin -01 SK Bore 1.53,41

    F8 HÖJD    
1 Miranda Nilsson -00 SK Bore 1.00
2 Ella Asplund -00 SK Bore 0.95
3 Alva Henriksson -01 SK Bore 0.80
4 Inez Sjödin -01 SK Bore 0.80

    F8 LÄNGD ZON    
1 Ella Asplund -00 SK Bore 2.82
2 Miranda Nilsson -00 SK Bore 2.73
3 Inez Sjödin -01 SK Bore 2.63
4 Alva Henriksson -01 SK Bore 2.61
5 Maja Westh -00 SK Bore 2.31
6 Åsa Olsson -02 Kils AIK 2.29

    F8 KULA 2,0    
1 Miranda Nilsson -00 SK Bore 4.06
2 Inez Sjödin -01 SK Bore 3.32
3 Maja Westh -00 SK Bore 3.12
4 Alva Henriksson -01 SK Bore 2.86

    F8 BOLLKAST    
1 Miranda Nilsson -00 SK Bore 17.57
2 Inez Sjödin -01 SK Bore 12.50
3 Alva Henriksson -01 SK Bore 11.34
4 Åsa Olsson -02 Kils AIK 8.25

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram
Uppdaterad: 29 MAR 2010 22:15 Skribent: Mats Svärdsen

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: mats.svardsen@sunne....

Se all info