Hoppa till sidans innehåll

Goliatspelen 8-9/8 2009 Kil


  Resultat   Goliatspelen 8-9/8 2009

    P19 100 M Extra lopp    Vind 0

1 Morgan Ohlström -91 Rånäs 4H 11.23
2 Johan Olsson -91 Kils AIK Friidrott 11.67
3 Martin Holm -89 IF Göta 11.82
4 Sven Visser -93 SK Bore 12.24
5 Emil Enander Boqvist -91 SK Bore 12.58
6 Leif Johansson -50 Kils AIK Friidrott 13.71

    P19 100 M    Vind -0,1
1 Morgan Ohlström -91 Rånäs 4H 11.20
2 Daniel Nordkvist -91 IF Göta 11.61
3 Johan Olsson -91 Kils AIK Friidrott 11.65
4 Emil Enander Boqvist -91 SK Bore 12.60

        
    Tomas Olsson -89  Kils AIK Friidrott  11.57
Martin Holm -89 IF Göta 11.86
Leif Johansson -50 Kils AIK Friidrott 13.65

    P19 200 M    Vind 0
1 Morgan Ohlström -91 Rånäs 4H 22.82
2 Johan Olsson -91 Kils AIK Friidrott 23.94
3 Emil Enander Boqvist -91 SK Bore 26.11

        
    Fredrik Johansson -86  IF Göta  21.97
Anders Johansson -66 Karlskoga FIF 25.96
Leif Johansson -50 Kils AIK Friidrott 28.12

    P19 400 M    
1 Jesper Vestlund -91 Kils AIK Friidrott 52.67
2 Niclas Ragneberg -91 Trollhättans FIK 53.15
3 Andreas Persson -91 SK Bore 58.02

        
    P19 300 M HÄCK    
4 Robin Nordenberg -89 IF Göta 51.01
1 Emil Enander Boqvist -91 SK Bore 46.91

    P19 HÖJD    
1 Scott Johnson -91 Great Britain 2.02
2 Emil Enander Boqvist -91 SK Bore 1.63

    P19 LÄNGD    
1 Daniel Nordkvist -91 IF Göta 6.55 -1,4
2 Emil Enander Boqvist -91 SK Bore 5.45 0

    P19 TRESTEG    
1 Taulamp Dautaj IF Göta 13.85 1,4

        
    P19 KULA 6,0    
´ Richard Olsson -89 IF Göta 13.20 0,8
1 Fredrik Karlsson -91 Kils AIK Friidrott 10.93
2 Rickard Karlsson Kils AIK Friidrott 9.42 Utom tävlan

    P19 DISKUS 1,75    
1 Stefan Sundler -91 SK Bore 46.62
2 Mats Lundström -65 IF Göta 24.84 utom tävlan

    P19 SPJUT    
1 Anton Gärdin -91 KFUM Arvika 46.04

    P17 100 M    Vind -1,9
1 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 11.60
2 Anders Teigen -92 Kils AIK Friidrott 11.76
3 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 11.80
4 Oscar Vestlund -93 Kils AIK Friidrott 12.13
5 Sven Visser -93 SK Bore 12.41

    P17 200 M    Vind -1,3
1 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 23.02
2 Joakim Djuvfeldt -93 IF Göta 23.27
3 Anders Teigen -92 Kils AIK Friidrott 24.33
4 Nivethan Panchalingam Lövenskog FIL 25.46
5 Sven Visser -93 SK Bore 25.58

    P17 400 M    
1 Benjamin Ahlbäck -94 IF Göta 52.79
2 Andreas Karlsson -92 IF Göta 54.26
3 Fredrik Eråker -93 IF Göta 54.73
4 Pontus Kjellén -92 SOK Träff 56.89

    P17 800 M    
1 Benjamin Ahlbäck -94 IF Göta 2,00,02 Goliatrekord
2 Fredrik Eråker -93 IF Göta ingen tid
3 Andreas Karlsson -92 IF Göta ingen tid

    P17 110 M HÄCK    Vind 0,0
1 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 14.58

    P17 300 M HÄCK    
1 Filip Lööv -92 Kils AIK Friidrott 40.17
2 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 49.05

    P17 HÖJD    
1 Michael Grabarz -92 Great Britain 1.90
2 Carl Håkansson -92 IF Göta 1.86

    P17 LÄNGD    
1 Sven Visser -93 SK Bore 5.16 -2,3

    P17 TRESTEG    
1 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 13.14 1,0

    P17 KULA 5,0    
1 Oscar Vestlund -93 Kils AIK Friidrott 17.66
2 Sebastian Thömgren -93 SK Bore 14.27
3 Anders Pettersson -93 Säffle FIK 12.48

    P17 DISKUS    
1 Jonatan Laack -92 SK Bore 47.95
2 Anders Pettersson -93 Säffle FIK 46.04
3 Sebastian Thömgren -93 SK Bore 40.74
4 Oscar Vestlund -93 Kils AIK Friidrott 40.23
5 Oscar Jansson -92 IFK Sunne 35.68

    P17 SPJUT    
1 Johannes Henningsson -93 IF Göta 57.30
2 Sebastian Thömgren -93 SK Bore 52.99
3 Viktor Warg -93 KFUM Arvika 39.90
4 Emil Jonsson -93 Kils AIK Friidrott 34.81

    P15 100 M    Vind 0,0
1 Robin Skärström -94 Tanums IF 12.38
2 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 12.51
3 Nils Andersson -94 SK Bore 12.79
4 Johannes Hilding -94 Motala AIF 13.04
5 Marcus Johansson -94 Tanums IF 13.32

    P15 300 M    
1 Fredrik Finnstad -94 Ekshärad Friidrott 37.68
2 Alexander Larsson -94 Karlskoga FIF 38.02
3 Robin Skärström -94 Tanums IF 38.43
4 Alexander Bennetoft -94 Säffle FIK 41.66

    P15 800 M    
1 Ralf Pullola Filipstads 2,19,42
2 Alexander Bennetoft -94 Säffle FIK 2,20,23

    P15 100 M HÄCK    Vind -2,7
1 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 15.71

    P15 HÖJD    
1 Johannes Hilding -94 Motala AIF 1.67
2 Marcus Johansson -94 Tanums IF 1.59
3 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 1.54
4 Nils Andersson -94 SK Bore 1.39

    P15 LÄNGD    
1 Robin Skärström -94 Tanums IF 5.56 -1,8
2 Nils Andersson -94 SK Bore 5.39 -0,9
3 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 5.13 -1,0
4 Alexander Bennetoft -94 Säffle FIK 5.07 -1,6
5 Marcus Johansson -94 Tanums IF 4.97 -0,3
6 Johan Askmar -94 IF Göta 4.93 -1,0
7 Johannes Hilding -94 Motala AIF 4.90 -1,1

    P15 TRESTEG    
1 Joel Valdemarsson -94 IF Göta 12.56 0,0
2 Pierre Strand -94 Karlskoga FIF 11.20 0,5
Johan Askmar -94 IF Göta dns

    P15 KULA    
1 Johan Askmar -94 IF Göta 10.73
2 Johannes Hilding -94 Motala AIF 9.87

    P15 DISKUS    
1 Johan Askmar -94 IF Göta 37.70

    P15 SPJUT    
1 Pierre Strand -94 Filipstads FIK 39.21
2 Johannes Hilding -94 Motala AIF 36.95

    P14 100 M    Vind -1,7
1 Filip Schützer -95 IF Göta 12.58
2 Eddy Meyerdierks -95 IF Hagen 12.71
3 Martin Jonsson -95 SK Bore 13.62

    P14 300 M    
1 Martin Jonsson -95 SK Bore 44.02

    P14 800 M    
1 Anton Lindblad -95 SOK Träff 2,18,97
2 Michael Shirafkhan-Nejad -95 IF Göta 2,31,24
3 Adrian Nilsson -95 SK Bore 2,31,79

    P14 HÖJD    
1 Martin Danobrian -96 Great Britain 1.70
2 Adrian Nilsson -95 SK Bore 1.39

    P14 LÄNGD    
1 Filip Schützer -95 IF Göta 5.31 -1,0
2 Martin Jonsson -95 SK Bore 4.68 0
3 Michael Shirafkhan-Nejad -95 IF Göta 4.40 -1,1
4 Adrian Nilsson -95 SK Bore 3.79 0

    P14 KULA    
1 Michael Shirafkhan-Nejad -95 IF Göta 10.53
2 Martin Gustavsson -95 IFK Sunne 9.68

    P14 DISKUS    
1 Martin Gustavsson -95 IFK Sunne 35.60
2 Michael Shirafkhan-Nejad -95 IF Göta 31.42
3 Adrian Nilsson -95 SK Bore 22.42

    P14 SPJUT    
1 Adam Maschel -95 SK Bore 43.21
2 Johan Bjuremo -95 SK Bore 40.74
3 Michael Shirafkhan-Nejad -95 IF Göta 29.74
4 Andre Nilsson -97 29.40
5 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK Friidrott 28.54
6 Adrian Nilsson -95 SK Bore 26.83

    P13 80 M  Vind   0.1
1 Johannes Bjergestam -96 IF Göta 10.99
2 Martin Nikolai Kaneström -96 Lambertseter IF, Oslo 11.33
3 André Zune -96 Motala AIF 11.54
4 Joel Sandell -96 Motala AIF 12.10

    P13 200 M    Vind 0
1 Martin Nikolai Kaneström -96 Lambertseter IF, Oslo 29.29
2 Emil Fridh -96 Motala AIF 30.25
3 Joel Sandell -96 Motala AIF 32.16

    P13 600 M    
1 Joel Sandell -96 Motala AIF 1,54,19
2 André Zune -96 Motala AIF dns

    P13 60 M HÄCK    Vind -1,1
1 André Zune -96 Motala AIF 10.63
2 Joel Sandell -96 Motala AIF 12.52

    P13 HÖJD    
1 Martin Danobrega -96 Great Britain 1.75 Goliatrekord
2 André Zune -96 Motala AIF 1.41
3 Emil Fridh -96 Motala AIF 1.36

    P13 LÄNGD ZON    
1 Emil Fridh -96 Motala AIF 4.80 1,3
2 André Zune -96 Motala AIF 4.45 1,1
3 Martin Nikolai Kaneström -96 Lambertseter IF, Oslo 4.03 1,7
4 Joel Sandell -96 Motala AIF 4.00 1,7

    P13 KULA    
1 Martin Gustavsson -96 IFK Sunne 12.74
2 Emil Fridh -96 Motala AIF 9.04
3 Martin Nikolai Kaneström -96 Lambertseter IF, Oslo 7.43

    P13 DISKUS    
1 Martin Gustavsson -96 IFK Sunne 39.12
2 Emil Fridh -96 Motala AIF 25.20

    P13 SPJUT    
1 André Zune -96 Motala AIF 30.82
2 Martin Nikolai Kaneström -96 Lambertseter IF, Oslo 28.73
3 Joel Sandell -96 Motala AIF 14.39

    P12 80 M    Vind 0,5
1 Oscar Jansson -97 IFK Kristinehamn 11.19
2 Simon Kohlberg -97 KFUM Arvika 12.01
3 Daniel Jansson -98 IF Göta 12.02
4 Karl-Anton Svensson -97 Mariestads AIF 12.97

    P12 200 M    Vind 0
1 Oscar Jansson -97 IFK Kristinehamn 28.78
2 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 29.19
3 Simon Kohlberg -97 KFUM Arvika 31.39
4 Emil Jards -97 IF Göta 32.73
5 Tobias Larsson -97 KFUM Arvika dns

    P12 600 M    
1 Andrée Nilsson -97 SK Bore 1,55,69
2 Simon Kohlberg -97 KFUM Arvika 2,02,61
3 Henrik Schützer -97 IF Göta 2,15,40

    P12 60 M HÄCK    Vind -0,3
1 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 11.64
2 Andrée Nilsson -97 SK Bore 12.18
3 Emil Jards -97 IF Göta 13.58

    P12 HÖJD    
1 Andrée Nilsson -97 SK Bore 1.31
2 Oliver Karlsson -97 Motala AIF 1.26
3 Oscar Jansson -97 IFK Kristinehamn 1.21 o
4 Emil Jards -97 IF Göta 1.21 xo

    P12 LÄNGD ZON    
1 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 4.77 1,9
2 Oscar Jansson -97 IFK Kristinehamn 4.67 1,0
3 Simon Kohlberg -97 KFUM Arvika 4.10 2,0
4 Andrée Nilsson -97 SK Bore 4.03 1,8
5 Oliver Karlsson -97 Motala AIF 4.00 1,2
6 Karl-Anton Svensson -97 Mariestads AIF 3.91 1,4
7 Emil Jards -97 IF Göta 3.81 1,6

    P12 KULA    
1 Andrée Nilsson -97 SK Bore 8.27
2 Karl-Anton Svensson -97 Mariestads AIF 8.19
3 Oliver Karlsson -97 Motala AIF 7.71
4 Emil Jards -97 IF Göta 7.62
5 Simon Kohlberg -97 KFUM Arvika 6.92

    P12 DISKUS    
1 Andrée Nilsson -97 SK Bore 31.50
2 Tim Gustavsson -98 Motala AIF 20.94

    P12 SPJUT    
1 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK Friidrott 35.83
2 Andrée Nilsson -97 SK Bore 34.94
3 Karl-Anton Svensson -97 Mariestads AIF 26.64
4 Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 26.03
5 Oliver Karlsson -97 Motala AIF 24.39

    P11 60 M  HEAT 1  Vind -1,8
1 Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta 9.98 Final
2 Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 10.13 Final
3 Elis Berg -98 IFK Sunne 10.23
4 Linus Kristiansson -98 KFUM Arvika 10.39
5 Adam Rosén -98 Motala AIF 10.69
6 Isak Norberg -98 IK Vikings FIK DNS

    P11 60 M  HEAT 2  Vind 0,0
1 Viktor Walden -98 Kils AIK Friidrott 9.32 Final
2 Daniel Jansson -98 IF Göta 9.40 Final
3 Jonathan Svensson -98 Mariestads AIF 9.49 Final
4 Tobias Söderberg -98 IF Göta 9.50 Final
5 Adam Andersson -98 KFUM Arvika 9.83 Final
6 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 9.42 Final
7 Jacob Eriksson -98 IF Göta 10.27

    P11 60 M  FINAL  Vind -0,1
1 Daniel Jansson -98 IF Göta 9.22
2 Viktor Walden -98 Kils AIK Friidrott 9.24
3 Jonathan Svensson -98 Mariestads AIF 9.44
4 Tobias Söderberg -98 IF Göta 9.67
5 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 9.82
6 Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta 10.12
7 Adam Andersson -98 KFUM Arvika 10.13
8 Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 10.16

    P11 200 M  HEAT 1  Vind -2,0
1 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 33.32
2 Henrik Nordlander -98 IF Göta 33.49
3 Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta 34.49
4 Linus Kristiansson -98 KFUM Arvika 35.28
5 Adam Andersson -98 KFUM Arvika 35.44

    P11 200 M  HEAT 2  Vind -1,0
1 Viktor Walden -98 Kils AIK Friidrott 30.57
2 Daniel Jansson -98 IF Göta 30.68
3 Jonathan Svensson -98 Mariestads AIF 32.00
4 Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 33.86
5 Erik Olsson -98 Ransäters AIS 34.99

    P11 200 M  SAMLAD LISTA  
1 Viktor Walden -98 Kils AIK Friidrott 30.57
2 Daniel Jansson -98 IF Göta 30.68
3 Jonathan Svensson -98 Mariestads AIF 32.00
4 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 33.32
5 Henrik Nordlander -98 IF Göta 33.49
6 Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 33.86
7 Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta 34.49
8 Erik Olsson -98 Ransäters AIS 34.99
9 Linus Kristiansson -98 KFUM Arvika 35.28
10 Adam Andersson -98 KFUM Arvika 35.44

    P11 400 M    
1 Daniel Jansson -98 IF Göta 1,11,83
2 Viktor Walden -98 Kils AIK Friidrott 1,12,00
3 Erik Olsson -98 Ransäters AIS 1,13,33
4 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 1,13,45
5 Elis Berg -98 IFK Sunne 1,16,74

    P11 60 M HÄCK    Vind -0,3
1 Erik Olsson -89 Ransäter AIS 13.77

    P11 HÖJD    
1 Erik Olsson -98 Ransäters AIS 1.33
2 Daniel Jansson -98 IF Göta 1.28
3 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 1.23
3 Tobias Söderberg -98 IF Göta 1.23
5 Elis Berg -98 IFK Sunne 1.13

    P11 LÄNGD ZON    
1 Daniel Jansson -98 IF Göta 4.10 0
2 Erik Olsson -98 Ransäters AIS 3.99 1,4
3 Jonathan Svensson -98 Mariestads AIF 3.80 0,8
4 Jacob Eriksson -98 IF Göta 3.71 0,5
5 Henrik Nordlander -98 IF Göta 3.60 1,6
6 Adam Andersson -98 KFUM Arvika 3.58 1,0
7 Tim Gustavsson -98 Motala AIF 3.49 1,0
8 Linus Kristiansson -98 KFUM Arvika 3.45 1,7
9 Max Nero -98 IF Göta 3.34 0,8
10 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 3.28 0,9
11 Adam Rosén -98 Motala AIF 3.25 0,5

    P11 KULA    
1 Daniel Jansson -98 IF Göta 8.68
2 Tim Gustavsson -98 Motala AIF 8.42
3 Jonas Skärström -98 Tanums IF 8.36
4 Max Nero -98 IF Göta 8.06
5 Jonathan Svensson -98 Mariestads AIF 7.85
6 Jacob Eriksson -98 IF Göta 7.62
7 Elis Berg -98 IFK Sunne 7.27
8 Tobias Söderberg -98 IF Göta 7.18
9 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 6.99

    P11 SPJUT    
1 Rasmus Eriksson -98 Kils AIK Friidrott 36.87 Goliatrekord
2 Daniel Jansson -98 IF Göta 24.89
3 Andreas Djuvfeldt -98 IF Göta 21.52
4 Erik Olsson -98 Ransäters AIS 21.09
5 Tobias Djuvfeldt -98 IF Göta 20.68
6 Tim Gustavsson -98 Motala AIF 18.84
7 Jonas Skärström -98 Tanums IF 18.29
8 Jacob Eriksson -98 IF Göta 18.25
9 Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 14.28

    P10 60 M  HEAT 1  Vind -0,3
1 Måns Paulsson -99 Kils AIK Friidrott 9.79 Final
2 Markus Nilsson -99 IK Vikings FIK 10.07 Final
3 Albin Jards -99 IF Göta 10.45 Final
4 Mikael Lindhe -99 IF Göta 10.49 Final
5 Joakim Wennerström -99 IK Vikings FIK 11.44

    P10 60 M  HEAT 2  Vind -0,9
1 Johan Lindhe -99 IF Göta 9.95 Final
2 Alfred Nilsson -99 IK Vikings FIK 10.25 Final
3 Henrik Gåsste -99 Säffle FIK 10.29 Final
4 Elias Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 10.67 Final
5 Alexander Sjöström -99 Motala AIF 10.88

    P10 60 M  FINAL  Vind -1,9
1 Måns Paulsson -99 Kils AIK Friidrott 9.87
2 Johan Lindhe -99 IF Göta 10.02
3 Henrik Gåsste -99 Säffle FIK 10.27 10.266
4 Markus Nilsson -99 IK Vikings FIK 10.27 10.27
5 Alfred Nilsson -99 IK Vikings FIK 10.56
6 Albin Jards -99 IF Göta 10.68
7 Mikael Lindhe -99 IF Göta 10.73
8 Elias Vestlund -99 Kils AIK Friidrott dns

    P10 200 M    Vind -0,6
1 Måns Paulsson -99 Kils AIK Friidrott 33.52
2 Johan Lindhe -99 IF Göta 34.14
3 Markus Nilsson -99 IK Vikings FIK 34.42
4 Elias Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 37.85
5 Alfred Nilsson -99 IK Vikings FIK 37.86
6 Joakim Wennerström -99 IK Vikings FIK 43.09

    P10 400 M    
1 Måns Paulsson -99 Kils AIK Friidrott 1,25,08
2 Markus Nilsson -99 IK Vikings FIK 1,27,26
3 Elias Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 1,29,25
4 Julius Berg -00 IFK Sunne 1,29,26
5 Joakim Wennerström -99 IK Vikings FIK ingen tid

    P10 HÖJD    
1 Mikael Lindhe -99 IF Göta 1.18
2 Johan Lindhe -99 IF Göta 1.15 o
3 Alexander Sjöström -99 Motala AIF 1.15 xo
4 Simon Björkengren -00 IF Göta 1.12
5 Julius Berg -00 IFK Sunne 1.09
6 Albin Jards -99 IF Göta 1.06 o
7 Joakim Wennerström -99 IK Vikings FIK 1.06 xxo
8 Måns Paulsson -99 Kils AIK Friidrott 1.03
9 Markus Nilsson -99 IK Vikings FIK 0.99
10 Elias Vestlund -99 Kils AIK Friidrott xxx

    P10 LÄNGD ZON    
1 Måns Paulsson -99 Kils AIK Friidrott 3.76 0,8
2 Johan Lindhe -99 IF Göta 3.40 1,2
3 Alexander Sjöström -99 Motala AIF 3.30 0
4 Elias Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 3.18 2,1
5 Erik Mellstig -99 IF Göta 3.15 1,1
6 Alfred Nilsson -99 IK Vikings FIK 3.15 1,8 3.15
7 Albin Jards -99 IF Göta 3.10 1,4 3.01
8 Joakim Wennerström -99 IK Vikings FIK 3.06 1,3
9 Markus Nilsson -99 IK Vikings FIK 3.01 0

    P10 KULA    
1 Erik Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 9.10
2 Henrik Gåsste -99 Säffle FIK 7.07
3 Elias Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 6.91
4 Alfred Nilsson -99 IK Vikings FIK 6.75
5 Joakim Wennerström -99 IK Vikings FIK 6.72
6 Alexander Sjöström -99 Motala AIF 6.66
7 Julius Berg -00 IFK Sunne 6.45
8 Måns Paulsson -99 Kils AIK Friidrott 6.23

    P10 BOLLKAST    
1 Alexander Sjöström -99 Motala AIF 35.55
2 Elias Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 32.71
3 Albin Jards -99 IF Göta 32.60
4 Måns Paulsson -99 Kils AIK Friidrott 31.08
5 Joakim Wennerström -99 IK Vikings FIK 28.80
6 Markus Nilsson -99 IK Vikings FIK 28.66
7 Alfred Nilsson -99 IK Vikings FIK 26.32
8 Mikael Lindhe -99 IF Göta 23.71
9 Erik Mellstig -99 IF Göta 23.70

    P9 60 M    Vind 0
1 Samuel Derelöv -00 Motala AIF 9.64
2 Adam Vestlund -00 Kils AIK Friidrott 9.95
3 Oscar Lejroth -00 KFUM Arvika 10.07
4 Simon Björkengren -00 IF Göta 10.23
5 Simon Larsson -00 KFUM Arvika 11.12
6 Karl Widengård -00 Tanums IF 11.19

    P9 300 M    
1 Samuel Derelöv -00 Motala AIF 54.30
2 Adam Vestlund -00 Kils AIK Friidrott 56.13
3 Simon Larsson -00 KFUM Arvika 1,01,73

    P9 LÄNGD ZON    
1 Samuel Derelöv -00 Motala AIF 3.67 0,4
2 Adam Vestlund -00 Kils AIK Friidrott 3.59 0,4
3 Oscar Lejroth -00 KFUM Arvika 3.40 0
4 Simon Björkengren -00 IF Göta 3.04 1,6
5 Simon Larsson -00 KFUM Arvika 2.96 0,6
6 Karl Widengård -00 Tanums IF 2.88 2,8

    P9 BOLLKAST    
1 Adam Vestlund -00 Kils AIK Friidrott 34.76
2 Samuel Derelöv -00 Motala AIF 34.05
3 Simon Larsson -00 KFUM Arvika 23.50

    P8 60 M  HEAT 1  Vind -1,8
1 Simon Jonängen -01 KFUM Arvika 10.32 Final
2 Rasmus Walan -01 Kils AIK Friidrott 11.24 Final
3 Rasmus Strand -01 Filipstads FIK 11.68 Final
4 Simon Bohlin Arnesen -01 KFUM Arvika 11.69 Final
5 David Olsson-Spets -01 Kils AIK Friidrott 13.59

    P8 60 M  HEAT 2  Vind -1,1
1 Johan Forsberg -01 Kils AIK Friidrott 10.71 Final
2 Daniel Lithner -01 Säffle FIK 10.90 Final
3 Edvard Nilsson -01 IK Vikings FIK 11.47 Final
4 Rex Andersson -01 Kils AIK Friidrott 11.70 Final
5 Carl Christensson -01 Kils AIK Friidrott 12.59

    P8 60 M  FINAL  Vind -0,3
1 Simon Jonängen -01 KFUM Arvika 10.12
2 Johan Forsberg -01 Kils AIK Friidrott 10.39
3 Daniel Lithner -01 Säffle FIK 10.89
4 Rasmus Walan -01 Kils AIK Friidrott 11.00
5 Edvard Nilsson -01 IK Vikings FIK 11.28
6 Rasmus Strand -01 Filipstads FIK 11.35
7 Simon Bohlin Arnesen -01 KFUM Arvika 11.40
8 Rex Andersson -01 Kils AIK Friidrott 11.88

    P8 300 M    
1 Johan Forsberg -01 Kils AIK Friidrott 55.83
2 Simon Jonängen -01 KFUM Arvika 56.76
3 Rasmus Walan -01 Kils AIK Friidrott 1,03,76
4 Edvard Nilsson -01 IK Vikings FIK 1,04,18
5 Rex Andersson -01 Kils AIK Friidrott 1,08,70
6 Rasmus Strand -01 Filipstads FIK 1,09,64
7 Carl Christensson -01 Kils AIK Friidrott 1,10,10

    P8 LÄNGD ZON    
1 Simon Jonängen -01 KFUM Arvika 3.22 0,8
2 Johan Forsberg -01 Kils AIK Friidrott 3.04 1,6
3 Daniel Lithner -01 Säffle FIK 2.92 2,9
4 Edvard Nilsson -01 IK Vikings FIK 2.89 1,7
5 Rasmus Walan -01 Kils AIK Friidrott 2.86 0
6 Rex Andersson -01 Kils AIK Friidrott 2.66 0
7 Rasmus Strand -01 Filipstads FIK 2.57 2,2
8 Carl Christensson -01 Kils AIK Friidrott 2.51 1,1
9 Simon Bohlin Arnesen -01 KFUM Arvika 2.51 1,2

    P8 BOLLKAST    
1 Rasmus Walan -01 Kils AIK Friidrott 29.23
2 David Olsson-Spets -01 Kils AIK Friidrott 25.62
3 Edvard Nilsson -01 IK Vikings FIK 24.22
4 Rex Andersson -01 Kils AIK Friidrott 20.56
5 Johan Forsberg -01 Kils AIK Friidrott 19.51
6 Carl Christensson -01 Kils AIK Friidrott 18.34
7 Simon Jonängen -01 KFUM Arvika 17.48
8 Rasmus Strand -01 Filipstads FIK 16.82

    P7 60 M    Vind 0
1 Bamse Fredriksson -02 Säffle FIK 10.71
2 Petter Lander -02 Kils AIK Friidrott 11.92
3 Lucas Johansson -02 IFK Sunne 13.23
4 Hugo Wikström -02 Kils AIK Friidrott 12.30

    P7 300 M    
1 Bamse Fredriksson -02 Säffle FIK 1,01,07
2 Petter Lander -02 Kils AIK Friidrott 1,06,66
3 Lucas Johansson -02 IFK Sunne 1,12,45
4 Jacob Friberg -03 IF Göta 1,13,08

    P7 LÄNGD ZON    
1 Bamse Fredriksson -02 Säffle FIK 3.39 1,6
2 Petter Lander -02 Kils AIK Friidrott 2.87 1,4
3 Lucas Johansson -02 IFK Sunne 2.71 1,5
4 Hugo Wikström -02 Kils AIK Friidrott 2.21 1,8
5 Jakob Friberg -03 IF Göta 1.87 1,8

    P7 BOLLKAST    
1 Bamse Fredriksson -02 Säffle FIK 21.54
2 Petter Lander -02 Kils AIK Friidrott 19.56
3 Lucas Johansson -02 IFK Sunne 16.87
4 Linus Ljunggren -02 Kils AIK Friidrott 11.58

    F19 100 M extralopp    Vind 0
1 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 12.67
2 Sofia Thorin -89 KFUM Örebro 12.72
3 Erica Pettersson -90 Kils AIK Friidrott 12.76
4 Josefin Johansson -88 Eds SK 13.36

    F19 100 M    Vind -1,1
1 Erica Pettersson -90 Kils AIK Friidrott 12.69
2 Kristin Franke Björkman -91 IF Göta 13.11
3 Therese Lindhe -91 IFK Kristinehamn 13.26
4 Malin Brattström -91 IF Göta 14.23
5 Natalie Forsman -90 KFUM Arvika 17.13

    Sofia Thorin -89  KFUM Örebro  12.81
Josefin Johansson -88 Eds SK 13.30

    F19 HÖJD    
1 Sofie Skoog -90 Ekshärad Friidrott 1.66

    Kvinnor HÖJD    
1 Anna Axelsson -87 Spårvägen FK 1.82

    F19 LÄNGD    
1 Malin Brattström -91 IF Göta 4.54 -0,5

    F19 KULA    
1 Josefin Karlsson -91 IK Orient 10.12

    F19 DISKUS    
1 Anna Holm -90 Bollnäs FIK 30.76
2 Josefin Karlsson -91 IK Orient 29.36

        
    F17 100 M    Vind -1,0
1 Angela Åkesson -79 IF Göta 46.51
1 Angelica Karlsson -93 Tanums IF 13.07
2 Elin Hultgren -92 Karlskoga FIF 13.81

    F17 200 M    Vind -1,3
1 Ida Hansen -93 KFUM Arvika 25.31
2 Angelica Karlsson -93 Tanums IF 26.32
3 Elin Hultgren -92 Karlskoga FIF 27.86
4 Micelle Alooens Lörenskog, Norge 28.97

    F17 400 M    
1 Caroline Andersson -92 IF Göta 59.63

    F17 800 M    
1 Caroline Andersson -92 IF Göta 2,25,42

    F17 100 M HÄCK    Vind -1,1
1 Ida Hansen -93 KFUM Arvika 14.89

    F17 300 M HÄCK    
1 Lisa Engman -94 Kils AIK Friidrott 46.21
2 Sofia Granander -94 Kils AIK Friidrott 46.36
3 Malin Dahl -93 SoK Träff Karlsborg 49.66

    F17 HÖJD    
1 Hannah Frith -93 Great Britain 1.70
2 Alexandra Davidsson -92 Filipstads FIK 1.60 o
3 Lovisa Sonesson -92 IF Göta 1.60 xo
4 Kristin Dahlia-Hedqvist IK Viking 1.52

    F17 LÄNGD    
1 Angelica Karlsson -93 Tanums IF 5.17 0
2 Elin Hultgren -92 Karlskoga FIF 4.84 -1,4
3 Malin Sundin -93 Säffle FIK 4.13 -1,3

    F17 TRESTEG    
1 Kristin Dahlin-Hedqvist -93 IK Vikings FIK 10.06 1,3

    F17 KULA    
1 Angelica Karlsson -93 Tanums IF 10.94
2 Malin Gerleman -92 Dals Södra FFI 10.48
3 Matilda Ehne -92 IF Göta 9.31
4 Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 9.24

    F17 DISKUS    
1 Maria Wennlund -93 Filipstads FIK 35.54
2 Rebecka Johansson -93 Mariestads AIF 32.63
3 Matilda Ehne -92 IF Göta 26.51
4 Malin Gerleman -92 Dals Södra FFI 25.94

    F17 SPJUT    
1 Yuselin Greek -92 Filipstads FIK 32.36

    F15 100 M    Vind -0,4
1 Mathilda Ribaeus -94 IF Göta 13.32
2 Sofia Granander -94 Kils AIK Friidrott 13.36
3 Emma Johansson -94 Säffle FIK 13.71

    F15 300 M    
1 Lisa Engman -94 Kils AIK Friidrott 42.60
2 Sofia Granander -94 Kils AIK Friidrott 43.10

        
    F15 800 M    
3 Sofia Thorin -89 KFUM Örebro 40.03
1 Alice Kristiansen -94 Tanums IF 2,26,69

    F15 80 M HÄCK    Vind -1,3
1 Sofia Granander -94 Kils AIK Friidrott 12.65
2 Anna Birgersson -94 Karlskoga FIF 13.14

    F15 HÖJD    
1 Mathilda Ribaeus -94 IF Göta 1.67
2 Lisa Engman -94 Kils AIK Friidrott 1.60
3 Martina Borgler -94 SK Bore 1.57

    F15 LÄNGD    
1 Mathilda Ribaeus -94 IF Göta 5.05 -1,1
2 Emma Johansson -94 Säffle FIK 4.31 0,0
3 Karin Gåsste -94 Säffle FIK 4.02 -1,4
4 Linnea Gåsste -94 Säffle FIK 3.87 -1,8

    F15 TRESTEG    
1 Lisa Sandström -95 IFK Sunne 10.78 1,5

    F15 KULA    
1 Martina Borgler -94 SK Bore 11.26

    F15 DISKUS    
1 Frida Ohlsson -94 SK Bore 43.82
2 Martina Borgler -94 SK Bore 36.94

    F15 SPJUT    
1 Frida Ohlsson -94 SK Bore 40.12 Goliatrekord
2 Linnea Gåsste -94 Säffle FIK 22.54
3 Karin Gåsste -94 Säffle FIK 19.54

    F14 100 M    Vind -0,4
1 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 12.74
2 Linnea Hård -96 Karlskoga FIF 13.15
3 Ellen Widengård -95 Tanums IF 13.44
4 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 13.77

    F14 300 M    
1 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 42.44
2 Ellen Widengård -95 Tanums IF 43.55
3 Jacqueline Larsson -96 IF Göta 45.98

    F14 800 M    
1 Sandra Olsson -95 SK Bore 2,20,22 Goliatrekord
2 Jacline Larsson -95 IF Göta 2,32,66
3 Susann Kristiansen -95 Tanums IF 2,40,24
4 Julia Schützer -95 IF Göta 2,41,55
5 Olivia Svensson -95 IF Göta 2,46,16
6 Hanne Gustavsson -95 IF Göta 2,56,61

    F14 80 M HÄCK    Vind -1,7
1 Linnea Hård -96 Karlskoga FIF 12.56
2 Frida Johansson -95 IF Göta 13.14
3 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 13.53
4 Hanna Österberg -95 IF Göta 13.71
5 Amanda Teilus -95 Piteå IF 14.98

    F14 HÖJD    
1 Hanna Österberg -95 IF Göta 1.49
2 Frida Johansson -95 IF Göta 1.45
3 Sara Larsson -95 IF Göta 1.41

    F14 LÄNGD    
1 Lisa Sandström -95 IFK Sunne 5.17 -1,3
2 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 5.02 0
3 Susanne Schussler -95 IFK Sunne 4.84 0
4 Frida Johansson -95 IF Göta 4.81 0

    F14 KULA    
1 Lisa Einarsson -96 Eds SK 11.08
2 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 10.58
3 Linnea Hård -96 Karlskoga FIF 10.20
4 Nadia Shirafkhan-Nejad -95 IF Göta 10.18
5 Susane Shirafkhan-Nejad -95 IF Göta 10.00
6 Julia Karlsson -95 IF Göta 9.91
7 Sara Larsson -95 IF Göta 8.55

    F14 DISKUS    
1 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 41.66
2 Nadia Shirafkhan-Nejad -95 IF Göta 39.95
3 Julia Karlsson -95 IF Göta 31.93
4 Susane Shirafkhan-Nejad -95 IF Göta 27.79

    F14 SPJUT    
1 Julia Marklund -96 SK Bore 34.30
2 Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 33.00
3 Susann Kristiansen -95 Tanums IF 31.36
4 Nadia Shirafkhan-Nejad -95 IF Göta 28.62
5 Alexandra Pfeiffer -95 IK Vikings FIK 23.70
6 Sara Larsson -95 IF Göta 22.52
7 Frida Johansson -95 IF Göta 19.36

    F13 80 M  HEAT 1  Vind 0
1 Johanna Elfving -96 KFUM Örebro 10.96 Final
2 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 11.15 Final
3 Johanna Norén -96 IF Göta 11.23 Final
4 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 11.43 Final
5 Julia Jansson -96 Kils AIK Friidrott 12.52

    F13 80 M  HEAT 2  Vind 0
1 Izabelle Kjellberg -96 IF Göta 10.89 Final
2 Jennifer Karlsson -96 Tanums IF 10.97 Final
3 Lina Hilding -96 Motala AIF 11.95 Final
4 Sara Derelöv -96 Motala AIF 12.28 Final
5 Anna Jansson -96 Kils AIK Friidrott 12.50

    F13 80 M  FINAL  Vind 0
1 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 10.76
2 Izabelle Kjellberg -96 IF Göta 10.80
3 Jennifer Karlsson -96 Tanums IF 10.97
4 Johanna Elfving -96 KFUM Örebro 11.01
5 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 11.27
6 Johanna Norén -96 IF Göta 11.29
7 Lina Hilding -96 Motala AIF 11.99
8 Sara Derelöv -96 Motala AIF 12.30

    F13 200 M  HEAT 1  Vind 0
1 Jennifer Karlsson -96 Tanums IF 28.25
2 Moa Andersson -96 KFUM Arvika 30.00
3 Lina Hilding -96 Motala AIF 30.63
4 Hanna Gustavsson -96 Motala AIF 30.67

    F13 200 M  HEAT 2  Vind 1,5
1 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 27.48
2 Izabelle Kjellberg -96 IF Göta 27.82
3 Johanna Elfving -96 KFUM Örebro 28.46
4 Jacqueline Larsson -96 IF Göta 28.87
5 Johanna Norén -96 IF Göta 29.09

    F13 200 M  SAMLAD LISTA  
1 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 27.48
2 Izabelle Kjellberg -96 IF Göta 27.82
3 Jennifer Karlsson -96 Tanums IF 28.25
4 Johanna Elfving -96 KFUM Örebro 28.46
5 Jacqueline Larsson -96 IF Göta 28.87
6 Johanna Norén -96 IF Göta 29.09
7 Moa Andersson -96 KFUM Arvika 30.00
8 Lina Hilding -96 Motala AIF 30.63
9 Hanna Gustavsson -96 Motala AIF 30.67

    F13 600 M    
1 Moa Andersson -96 KFUM Arvika 1,56,97

    F13 60 M HÄCK    Vind -0,5
1 Jennifer Karlsson -96 Tanums IF 10.17
2 Sara Derelöv -96 Motala AIF 11.39
3 Lina Hilding -96 Motala AIF 11.81
4 Julia Marklund -96 SK Bore 12.03
5 Julia Jansson -96 Kils AIK Friidrott 12.91
6 Anna Jansson -96 Kils AIK Friidrott 13.05

    F13 HÖJD    
1 Jennifer Karlsson -96 Tanums IF 1.55
2 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 1.51
3 Izabelle Kjellberg -96 IF Göta 1.48
4 Julia Marklund -96 SK Bore 1.41 xo
5 Johanna Norén -96 IF Göta 1.41 xxo
6 Julia Jansson -96 Kils AIK Friidrott 1.33
7 Anna Jansson -96 Kils AIK Friidrott 1.28

    F13 LÄNGD ZON    
1 Jennifer Karlsson -96 Tanums IF 5.22 0
2 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 5.20 -0,9
3 Izabelle Kjellberg -96 IF Göta 4.87 -1,6
4 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 4.72 0
5 Hanna Gustavsson -96 Motala AIF 4.58 0
6 Johanna Elfving -96 KFUM Örebro 4.50 -1,2
7 Julia Marklund -96 SK Bore 4.32 -0,4
8 Anna Jansson -96 Kils AIK Friidrott 4.13 0
9 Linn Riddarström -96 Motala AIF 4.00 0
10 Julia Jansson -96 Kils AIK Friidrott 3.96 0
11 Moa Andersson -96 KFUM Arvika 3.92 -2,0
12 Sara Derelöv -96 Motala AIF 3.82 -0,4
13 Cornelia Rosén -96 Motala AIF 3.36 0

    F13 KULA    
1 Hanna Gustavsson -96 Motala AIF 12.74
2 Lisa Einarsson -96 Eds SK 12.70
3 Julia Marklund -96 SK Bore 11.86
4 Linn Riddarström -96 Motala AIF 9.57
5 Izabelle Kjellberg -96 IF Göta 9.13
6 Lina Hilding -96 Motala AIF 8.80
7 Marie Nordqvist Sjöblom -96 Moss IL 8.56
8 Sara Derelöv -96 Motala AIF 8.01

    F13 DISKUS    
1 Julia Marklund -96 SK Bore 34.75
2 Hanna Gustavsson -96 Motala AIF 30.27
3 Linn Riddarström -96 Motala AIF 26.67
4 Lina Hilding -96 Motala AIF 23.18
5 Marie Nordqvist Sjöblom -96 Moss IL 20.92
6 Sara Derelöv -96 Motala AIF 17.73

    F13 SPJUT    
1 Julia Marklund -96 SK Bore 35.56
2 Linn Riddarström -96 Motala AIF 28.24
3 Hanna Gustavsson -96 Motala AIF 26.70
4 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 25.18
5 Marie Nordqvist Sjöblom -96 Moss IL 22.10
6 Lina Hilding -96 Motala AIF 20.70
7 Cornelia Rosén -96 Motala AIF 8.60

    F12 80 M  HEAT 1  Vind 0,0
1 Irene Ekelund -97 Kils AIK Friidrott 11.39 Final
2 Helena Åhlén -97 SK Bore 11.74 Final
3 Elin Edgren -97 SK Bore 11.91 Final
4 Ebba Olsson -97 Brattås CK 12.06 Final
5 Linnea Quist -97 IF Göta 12.30 Final
6 Linn Forsell -97 Motala AIF 13.20

    F12 80 M  HEAT 2  Vind -0,5
1 Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 11.01 Final
2 Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 11.55 Final
3 Hanna Johansson -97 IF Göta 12.12 Final
4 Jennie Jansson -97 IF Göta 12.91
5 Elin Stormats -97 Motala AIF 13.39

    F12 80 M  FINAL  Vind 0
1 Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 10.84 Goliatrekord
2 Irene Ekelund -97 Kils AIK Friidrott 11.04
3 Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 11.44
4 Helena Åhlén -97 SK Bore 11.74
5 Ebba Olsson -97 Brattås CK 12.03
6 Elin Edgren -97 SK Bore 12.04
7 Hanna Johansson -97 IF Göta 12.09
8 Linnea Quist -97 IF Göta 12.36

    F12 200 M  HEAT 1  Vind -0,2
1 Elin Edgren -97 SK Bore 30.48
2 Hanna Johansson -97 IF Göta 31.35
3 Ebba Olsson -97 Brattås CK 31.54
4 Lisa Piscator -97 IFK Kristinehamn 31.84

    F12 200 M  HEAT 2  Vind -0,4
1 Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 28.20
2 Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 29.35
3 Elin Stormats -97 Motala AIF 33.88
Irene Ekelund -97 Kils AIK Friidrott dns

    F12 200 M  SAMLAD LISTA  
1 Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 28.20
2 Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 29.35
3 Elin Edgren -97 SK Bore 30.48
4 Hanna Johansson -97 IF Göta 31.35
5 Ebba Olsson -97 Brattås CK 31.54
6 Lisa Piscator -97 IFK Kristinehamn 31.84
7 Elin Stormats -97 Motala AIF 33.88
Irene Ekelund -97 Kils AIK Friidrott dns

    F12 600 M    
1 Linnea Quist -97 IF Göta 1,54,69
2 Elin Edgren -97 SK Bore 2,03,83

    F12 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,5
1 Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 10.69
2 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 12.06
3 Lisa Piscator -97 IFK Kristinehamn 12.20
Irene Ekelund -97 Kils AIK Friidrott dns

    F12 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind 0
1 Ebba Olsson -97 Brattås CK 10.78
2 Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 10.96
3 Mathilda Eriksson -97 Säffle FIK 13.10
4 Amanda Hedelin -98 Kils AIK Friidrott 13.58
5 Jennie Jansson -97 IF Göta 13.63

    F12 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA  
1 Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 10.69
2 Ebba Olsson -97 Brattås CK 10.78
3 Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 10.96
4 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 12.06
5 Lisa Piscator -97 IFK Kristinehamn 12.20
6 Mathilda Eriksson -97 Säffle FIK 13.10
7 Amanda Hedelin -98 Kils AIK Friidrott 13.58
8 Jennie Jansson -97 IF Göta 13.63
Irene Ekelund -97 Kils AIK Friidrott dns

    F12 HÖJD    
1 Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 1.45
2 Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 1.34
3 Elin Edgren -97 SK Bore 1.30
4 Lisa Piscator -97 IFK Kristinehamn 1.20
5 Jennie Jansson -97 IF Göta 1.15
6 Felicia Johansson -97 SK Bore xxx

    F12 LÄNGD ZON    
1 Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 4.72 0
2 Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 4.54 +1,6
3 Irene Ekelund -97 Kils AIK Friidrott 4.33 +1,8
4 Ebba Olsson -97 Brattås CK 4.31 +1,6
5 Hanna Johansson -97 IF Göta 4.27 +1,7
6 Elin Edgren -97 SK Bore 4.09 +1,8
7 Linnea Quist -97 IF Göta 4.00 +2,0
8 Linn Forsell -97 Motala AIF 3.70 +1,8
9 Elin Stormats -97 Motala AIF 3.63 +2,5
10 Jennie Jansson -97 IF Göta 3.57 +2,1

    F12 KULA    
1 Helena Åhlén -97 SK Bore 11.90
2 Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 9.81
3 Ebba Olsson -97 Brattås CK 9.55
4 Felicia Johansson -97 SK Bore 9.41
5 Elin Edgren -97 SK Bore 9.18 9.07
6 Louise Vestlund -98 Kils AIK Friidrott 9.18 8.65
7 Linn Forsell -97 Motala AIF 8.69
8 Jennie Jansson -97 IF Göta 7.47
9 Elin Stormats -97 Motala AIF 6.51
10 Mathilda Eriksson -97 Säffle FIK 6.26

    F12 DISKUS    
1 Helena Åhlén -97 SK Bore 32.67
2 Ebba Olsson -97 Brattås CK 22.88
3 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 21.31
4 Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 20.98
5 Elin Edgren -97 SK Bore 20.08
6 Louise Vestlund -98 Kils AIK Friidrott 18.67
7 Linn Karlsson -97 Kils AIK Friidrott 17.92
8 Linn Forsell -97 Motala AIF 16.44
9 Ida Stenbäck -99 SK Bore 15.95
10 Hanna Johansson -97 IF Göta 14.36
11 Jennie Jansson -97 IF Göta 12.80

    F12 SPJUT    
1 Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 28.14
2 Felicia Johansson -97 SK Bore 26.74
3 Ebba Olsson -97 Brattås CK 26.38
4 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 24.94
5 Johanna Gustavsson -97 Motala AIF 23.36
6 Helena Åhlén -97 SK Bore 21.08
7 Elin Edgren -97 SK Bore 18.64
8 Jennie Jansson -97 IF Göta 17.66
9 Linn Karlsson -97 Kils AIK Friidrott 15.64
10 Linn Forsell -97 Motala AIF 15.24
11 Elin Stormats -97 Motala AIF 12.54

    F11 60 M  HEAT 1  Vind -1,5
1 Magdalena Åkesson -98 Hammarby Friidrott 9.35 Final
2 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 9.50 Final
3 Sarah Bennetoft -98 Säffle FIK 9.79
4 Beatrice Larsson -98 IF Göta 9.97
5 Alva Mossberg -98 KFUM Arvika 10.13
6 Ellen Abrahamsson -98 Kils AIK Friidrott 10.22

    F11 60 M  HEAT 2  Vind -1,9
1 Julia Björkengren -98 IF Göta 9.34 Final
2 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 9.42 Final
3 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 10.14
4 Alva Lund -98 Motala AIF 10.40 10.392
5 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 10.40 10.396
6 Louise Vestlund -98 Kils AIK Friidrott 10.96

    F11 60 M  HEAT 3  Vind -0,9
1 Miranda Uttergren -98 Tanums IF 9.03 Final
2 Alva VonDoorn -98 Motala AIF 9.43 Final
3 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 9.48 Final
4 Emilia Andersson -98 Stocksäters IF 9.73 Final
5 Amanda Hedelin -98 Kils AIK Friidrott 9.89
6 Ellen Wiberg -98 IFK Sunne 10.82

    F11 60 M  FINAL  Vind -0,5
4 Julia Björkengren -98 IF Göta 9.15
5 Miranda Uttergren -98 Tanums IF 9.19
3 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 9.28
2 Magdalena Åkesson -98 Hammarby Friidrott 9.48
7 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 9.55
6 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 9.58
1 Alva VonDoorn -98 Motala AIF 9.60
8 Emilia Andersson -98 Stocksäters IF 9.73

    F11 200 M  HEAT 1  Vind -2,0
1 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 32.21
2 Beatrice Larsson -98 IF Göta 33.80
3 Ellen Wiberg -98 IFK Sunne 35.99
4 Alva VonDoorn -98 Motala AIF dns

    F11 200 M  HEAT 2  Vind 0,0
1 Alva Mossberg -98 KFUM Arvika 33.46
2 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 33.85
3 Louise Vestlund -98 Kils AIK Friidrott 37.25
4 Alva Lund -98 Motala AIF dns

    F11 200 M  HEAT 3  Vind 0,0
1 Miranda Uttergren -98 Tanums IF 29.75
2 Julia Björkengren -98 IF Göta 30.19
3 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 31.19
4 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 31.56
5 Amanda Hedelin -98 Kils AIK Friidrott 33.86

    F11 200 M  SAMLAD LISTA  
1 Miranda Uttergren -98 Tanums IF 29.75
2 Julia Björkengren -98 IF Göta 30.19
3 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 31.19
4 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 31.56
5 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 32.21
6 Alva Mossberg -98 KFUM Arvika 33.46
7 Beatrice Larsson -98 IF Göta 33.80
8 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 33.85
9 Amanda Hedelin -98 Kils AIK Friidrott 33.86
10 Ellen Wiberg -98 IFK Sunne 35.99
11 Louise Vestlund -98 Kils AIK Friidrott 37.25
12 Alva VonDoorn -98 Motala AIF dns
13 Alva Lund -98 Motala AIF dns

    F11 400 M  HEAT 1  
1 Miranda Uttergren -98 Tanums IF 1,11,41
2 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 1,12,97
3 Sarah Bennetoft -98 Säffle FIK 1,13,81
4 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 1,21,79
5 Julia Björkengren -98 IF Göta dns

    F11 400 M  HEAT 2  
1 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 1,16,64
2 Beatrice Larsson -98 IF Göta 1,17,57
3 Amanda Hedelin -98 Kils AIK Friidrott 1,19,33
4 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 1,20,82
5 Alva Mossberg -98 KFUM Arvika 1,22,04
6 Alva VonDoorn -98 Motala AIF dns

    F11 400 M  SAMLAD LISTA  
1 Miranda Uttergren -98 Tanums IF 1,11,41
2 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 1,12,97
3 Sarah Bennetoft -98 Säffle FIK 1,13,81
4 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 1,16,64
5 Beatrice Larsson -98 IF Göta 1,17,57
6 Amanda Hedelin -98 Kils AIK Friidrott 1,19,33
7 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 1,20,82
8 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 1,21,79
9 Alva Mossberg -98 KFUM Arvika 1,22,04
10 Julia Björkengren -98 IF Göta dns
11 Alva VonDoorn -98 Motala AIF dns

    F11 HÖJD    
1 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 1.38
2 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 1.36 xo
3 Magdalena Åkesson -98 Hammarby Friidrott 1.36 xxo
4 Beatrice Larsson -98 IF Göta 1.29
5 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 1.23
6 Alva Lund -98 Motala AIF 1.20
7 Julia Björkengren -98 IF Göta 1.17 xo
8 Ellen Abrahamsson -98 Kils AIK Friidrott 1.17 xxo, 1 riv
9 Amanda Hedelin -98 Kils AIK Friidrott 1.17 xxo, 3 riv

    F11 LÄNGD ZON    
1 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 4.35 0,3
2 Miranda Uttergren -98 Tanums IF 4.29 1,2
3 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 4.12 1,5
4 Alva VonDoorn -98 Motala AIF 4.06 0,7
5 Sarah Bennetoft -98 Säffle FIK 3.96 2,9
6 Emilia Andersson -98 Stocksäters IF 3.90 1,4
7 Julia Björkengren -98 IF Göta 3.87 1,0
8 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 3.85 1,2
9 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 3.83 1,1
10 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 3.72 0,0 3.66
11 Ellen Abrahamsson -98 Kils AIK Friidrott 3.72 1,9 3.48
12 Amanda Hedelin -98 Kils AIK Friidrott 3.56 0,2
13 Alva Mossberg -98 KFUM Arvika 3.51 0,6
14 Alva Lund -98 Motala AIF 3.50 1,3
15 Ellen Wiberg -98 IFK Sunne 3.35 0,1
16 Louise Vestlund -98 Kils AIK Friidrott 3.13 0,3

    F11 KULA    
1 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 9.59
2 Louise Vestlund -98 Kils AIK Friidrott 9.18
3 Magdalena Åkesson -98 Hammarby Friidrott 8.00
4 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 7.72
5 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 7.66
6 Alva VonDoorn -98 Motala AIF 7.62
7 Beatrice Larsson -98 IF Göta 7.40
8 Sara Bennetoft -98 Säffle 7.04
9 Julia Björkengren -98 IF Göta 7.03
10 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 6.56
11 Ellen Wiberg -98 IFK Sunne 6.32
12 Alva Lund -98 Motala AIF 5.53

    F11 SPJUT    
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 24.58
2 Ida Hedin -98 Kils AIK Friidrott 23.70
3 Minna Svärd -98 Kils AIK Friidrott 23.14
4 Ebba Gustavsson -98 Motala AIF 20.42
5 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn 17.30
6 Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 16.68
7 Emilia Andersson -98 Stocksäters IF 16.44
8 Amanda Hedelin -98 Kils AIK Friidrott 15.48
9 Beatrice Larsson -98 IF Göta 14.76
10 Julia Björkengren -98 IF Göta 11.82

    F10 60 M    Vind -0,9
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 9.44
2 Emelina Wirebro -99 Motala AIF 10.21
3 Julia Johansson-Elvin -99 Motala AIF 10.22
4 Maja Andersson -99 KFUM Arvika 10.31
5 Julia Thorstensson -99 IFK Kristinehamn 10.80

    F10 200 M    Vind -0,8
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 31.60
2 Beatrice Johanson -99 KFUM Arvika 34.19
3 Emelina Wirebro -99 Motala AIF 35.03
4 Julia Johansson-Elvin -99 Motala AIF 35.40
5 Julia Thorstensson -99 IFK Kristinehamn 36.68
6 Ellen Nordqvist Sjöblom -99 Moss IL 36.72

    F10 400 M    
1 Emelina Wirebro -99 Motala AIF 1,20,48
2 Ellen Nordqvist Sjöblom -99 Moss IL 1,21,39
3 Julia Thorstensson -99 IFK Kristinehamn 1,21,46
4 Julia Johansson-Elvin -99 Motala AIF 1,23,36
5 Clara Bergström -99 IFK Sunne 1,26,89
6 Maja Andersson -99 KFUM Arvika 1,27,80

    F10 HÖJD    
1 Julia Johansson-Elvin -99 Motala AIF 1.18
2 Erika Blomkvist -99 IFK Sunne 1.09
3 Clara Bergström -99 IFK Sunne 1.02
4 Julia Thorstensson -99 IFK Kristinehamn 0.98 o
5 Emelina Wirebro -99 Motala AIF 0.98 o, 1 riv

    F10 LÄNGD ZON    
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 3.88 2,3
2 Emelina Wirebro -99 Motala AIF 3.62 0,8
3 Julia Johansson-Elvin -99 Motala AIF 3.54 1,1
4 Clara Bergström -99 IFK Sunne 3.31 1,1
5 Maja Andersson -99 KFUM Arvika 3.25 1,0
6 Julia Thorstensson -99 IFK Kristinehamn 3.18 1,4
7 Linn Fridh -99 Motala AIF 2.64 1,0

    F10 KULA    
1 Ida Stenbäck -99 SK Bore 8.24
2 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 7.68
3 Maja Andersson -99 KFUM Arvika 6.84
4 Beatrice Johanson -99 KFUM Arvika 5.99
5 Julia Johansson-Elvin -99 Motala AIF 5.73
6 Ellen Nordqvist Sjöblom -99 Moss IL 4.98
7 Linn Fridh -99 Motala AIF 4.06
8 Julia Thorstensson -99 IFK Kristinehamn 4.03

    F10 BOLLKAST    
1 Sandra Vestlund -99 Kils AIK Friidrott 40.36 Goliatrekord
2 Clara Bergström -99 IFK Sunne 26.26
3 Julia Johansson-Elvin -99 Motala AIF 22.48
4 Ellen Nordqvist Sjöblom -99 Moss IL 18.25
5 Maja Andersson -99 KFUM Arvika 17.38
6 Linn Fridh -99 Motala AIF 12.91
7 Julia Thorstensson -99 IFK Kristinehamn 12.38

    F9 60 M  HEAT 1  Vind 0,3
1 Sofia Persson -00 KFUM Arvika 9.88 Final
2 Ester Skånfors-Forsling -00 IF Skade 10.55 Final
3 Sara Forsell -00 Motala AIF 10.76 Final
4 Miranda Nilsson SK Bore 10.78 Final
5 Frida Stormats -00 Motala AIF 10.89 Final
6 Ellinor Strand -00 Filipstads FIK 11.46
7 Alva Karlsson -00 Kils AIK Friidrott 11.96

    F9 60 M  HEAT 2  Vind 0
1 Louise Hedestad -00 Kils AIK Friidrott 10.37 Final
2 Alice Larsson -00 Kils AIK Friidrott 10.96 Final
3 Emilia Ericsson -00 Kils AIK Friidrott 11.16 Final
4 Nathalie Ljunggren -00 Kils AIK Friidrott 11.47
5 Emily Fielder -00 Borensbergs IF 11.48

    F9 60 M  FINAL  Vind 0
1 Sofia Persson -00 KFUM Arvika 9.97
2 Louise Hedestad -00 Kils AIK Friidrott 10.69
3 Ester Skånfors-Forsling -00 IF Skade 10.77
4 Miranda Nilsson SK Bore 10.91
5 Sara Forsell -00 Motala AIF 10.94
6 Frida Stormats -00 Motala AIF 11.00
7 Alice Larsson -00 Kils AIK Friidrott 11.25
8 Emilia Ericsson -00 Kils AIK Friidrott 11.67

    F9 300 M    
1 Thea Eriksson -00 Säffle FIK 58.29
2 Miranda Nilsson -00 SK Bore 58.96
3 Sofia Persson -00 KFUM Arvika 59.49
4 Sara Forsell -00 Motala AIF 1,00,04
5 Louise Hedestad -00 Kils AIK Friidrott 1,00,66
6 Ester Skånfors-Forsling -00 IF Skade 1,00,72
7 Frida Stormats -00 Motala AIF 1,02,84
8 Emilia Eriksson -00 Kils AIK Friidrott 1,05,67
9 Nathalie Ljunggren -00 Kils AIK Friidrott 1,06,31
10 Moa Ryen Blåder -00 Karlskoga FIF 1,07,59
11 Ellinor Strand -00 Filipstads FIK 1,10,77

    F9 LÄNGD ZON    
1 Sofia Persson -00 KFUM Arvika 3.64 1,4
2 Louise Hedestad -00 Kils AIK Friidrott 3.31 0,5
3 Ester Skånfors-Forsling -00 IF Skade 3.27 1,0
4 Frida Stormats -00 Motala AIF 3.23 1,9
5 Thea Eriksson -00 Säffle FIK 3.21 1,1
6 Miranda Nilsson -00 SK Bore 3.11 2,7
7 Sara Forsell -00 Motala AIF 3.07 0,1
8 Alice Larsson -00 Kils AIK Friidrott 2.85 0,7
9 Ellinor Strand -00 Filipstads FIK 2.82 2,2
10 Alva Karlsson -00 Kils AIK Friidrott 2.69 1,8
11 Moa Ryen Blåder -00 Karlskoga FIF 2.68 0,9
12 Nathalie Ljunggren -00 Kils AIK Friidrott 2.61 0
13 Emilia Ericsson -00 Kils AIK Friidrott 2.56 1,9

    F9 BOLLKAST    
1 Louise Hedestad -00 Kils AIK Friidrott 28.47
2 Ellinor Strand -00 Filipstads FIK 23.10
3 Miranda Nilsson -00 SK Bore 22.04
4 Frida Stormats -00 Motala AIF 19.74
5 Emilia Ericsson -00 Kils AIK Friidrott 18.25
6 Alva Karlsson -00 Kils AIK Friidrott 17.85
7 Sara Forsell -00 Motala AIF 17.58
8 Alice Larsson -00 Kils AIK Friidrott 16.88
9 Nathalie Ljunggren -00 Kils AIK Friidrott 16.85
10 Ester Skånfors-Forsling -00 IF Skade 13.95

    F8 60 M    Vind -1,0
1 Filippa Nero -01 IF Göta 10.99
2 Maja Retzman KFUM Arvika 11.27 11.265
3 Åsa Olsson -01 Kils AIK Friidrott 11.27 11.267
4 Clara Hedling -01 KFUM Arvika 12.01

    F8 300 M    
1 Åsa Olsson -01 Kils AIK Friidrott 1,05,72

    F8 LÄNGD ZON    
1 Filippa Nero -01 IF Göta 2.94
2 Åsa Olsson -01 Kils AIK Friidrott 2.76
3 Clara Hedling -01 KFUM Arvika 2.50
4 Ines Mossberg -01 KFUM Arvika 2.49

    F8 BOLLKAST    
1 Åsa Olsson -01 Kils AIK Friidrott 13.17

    F7 60 M  HEAT 1  Vind -1,2
1 Emmy Helmersson -02 Kils AIK Friidrott 11.42 Final
2 Ellen Edvinsson -02 IK Vikings FIK 11.48 Final
3 Matilda Strand -02 Filipstads FIK 11.85 Final
4 Tilde Inelind -02 Kils AIK Friidrott 11.86 Final
5 Tilda Bergström -02 IFK Sunne 12.29
6 Lisa Andersson -02 KFUM Arvika 12.57
7 Ida Lijla -02 Säffle FIK 13.17
8 Alva Olsson -02 Brattås CK 13.82

    F7 60 M  HEAT 2  Vind -1,5
1 Emma Hedin -02 Kils AIK Friidrott 11.60 Final
2 Alva Hilding -02 Motala AIF 11.85 Final
3 Johanna Wirebro -02 Motala AIF 11.87 Final
4 Nellie Karlsson -02 Motala AIF 12.01 Final
5 Ida Lindahl -02 KFUM Arvika 12.06
6 Thea Sofie Kaneström -02 Lambertseter IF, Oslo 12.34
7 Emma Nyman -02 Säffle FIK 13.03

    F7 60 M  FINAL  Vind -1,2
1 Matilda Strand -02 Filipstads FIK 11.27 11.265
2 Alva Hilding -02 Motala AIF 11.27 11.267
3 Emmy Helmersson -02 Kils AIK Friidrott 11.36
4 Emma Hedin -02 Kils AIK Friidrott 11.47
5 Nellie Karlsson -02 Motala AIF 11.88
6 Johanna Wirebro -02 Motala AIF 11.98
7 Tilde Inelind -02 Kils AIK Friidrott 12.00
8 Ellen Edvinsson -02 IK Vikings FIK 13.29

    F7 300 M    
1 Petra Bäckström -02 Säffle FIK 1,03,95
2 Emma hedin -02 Kils AIK Friidrott 1,05,83
3 Alva Hilding Motala AIF 1,05,95
4 Ellen Edvinsson -02 IK Vikings FIK 1,05,99
5 Alicia Frankert -02 Kils AIK Friidrott 1,08,24
6 Emmy Helmersson -02 Kils AIK Friidrott 1,08,43
7 Tilde Inelind -02 Kils AIK Friidrott 1,10,03 1,10,026
8 Matilda Strand -02 Filipstads FIK 1,10,03 1,10,030
9 Johanna Wirebro -02 Motala AIF 1,13,16
10 Thea Sofie Kaneström -02 Lambertseter IF, Oslo 1,19,19
11 Alva Ryen Blåder -02 Karlskoga FIF 1,19,37
12 Lisa Andersson -02 KFUM Arvika 1,21,05

    F7 LÄNGD ZON    
1 Tilde Inelind -02 Kils AIK Friidrott 2.98
2 Matilda Strand -02 Filipstads FIK 2.84
3 Alva Hilding -02 Motala AIF 2.71
4 Ellen Edvinsson -02 IK Vikings FIK 2.70
5 Emmy Helmersson -02 Kils AIK Friidrott 2.69 2,61
6 Johanna Wirebro -02 Motala AIF 2.69 2,57
7 Ida Lindahl -02 KFUM Arvika 2.60 2,58
8 Tilda Bergström -02 IFK Sunne 2.60 2,57
9 Petra Bäckström -02 Säffle FIK 2.48
10 Emma Hedin -02 Kils AIK Friidrott 2.41
11 Alva Ryen Blåder -02 Karlskoga FIF 2.30
12 Thea Sofie Kaneström -02 Lambertseter IF, Oslo 2.28
13 Nellie Karlsson -02 Motala AIF 2.25
14 Alicia Frankert -02 Kils AIK Friidrott 2.23
15 Lisa Andersson KFUM Arvika 2.02
16 Alva Olsson -02 Brattås CK 1.84

    F7 BOLLKAST    
1 Tilda Bergström -02 IFK Sunne 14.64
2 Emmy Helmersson -02 Kils AIK Friidrott 13.59
3 Thea Sofie Kaneström -02 Lambertseter IF, Oslo 13.49
4 Tilde Inelind -02 Kils AIK Friidrott 12.41
5 Johanna Wirebro -02 Motala AIF 11.12
6 Emma Hedin -02 Kils AIK Friidrott 11.05
7 Ida Lijla -02 Säffle FIK 10.57
8 Matilda Strand -02 Filipstads FIK 10.32
9 Nellie Karlsson -02 Motala AIF 10.09
10 Emma Nyman -02 Säffle FIK 9.55
11 Ellen Edvinsson -02 IK Viking 9.25
12 Alva Hilding -02 Motala AIF 8.75
13 Alva Olsson -02 Brattås CK 6.70

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram
Uppdaterad: 03 APR 2010 15:54 Skribent: Mats Svärdsen

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: This is a mailto link

Se all info