Hoppa till sidans innehåll

Boregalan 28 maj


Sunnes deltagare presterade bra med många personliga rekord och grenvinster.

 Boregalan 2011, 3 medaljörer F12

3 medaljörer F12 Erika, Clara och Julia från Boregalan i Torsby som samtliga slog sina personliga rekord.

Resultat från Boregalan med Sunnes deltagare markerade i grönt nedan.

Sammanfattning Boregalan 2011 för Sunne deltagare:

i P19 kom Oscar Arlestrand  5:a och slog pers i slägga 51.87. Martin Gustavsson P15 hade en mycket jämn kamp i kula och på en andra plats och pers i kula med 13.30. Emilia Kjellberg F15 vann alla sina 3 grenar 100m, höjd och längd. Matilda Arlestrand gick till final på 100 m och vann F14 längd. i F12 gick både Erika Blomkvist och Julia Arlestrand till final på 60m på 5:e resp 3:e plats. Höjd F12 vann Clara Bergström på nytt pers 1.39 och Erika Blomkvist kom 3:a på pers 1.30.

Julia Arlestrand vann F12 längd med nytt pers 4.25 Clara Bergström kom tvåa på nytt pers 4.21 och Erika Blomkvist 5:a på nytt pers 4.08. Julia Arlestrand kom tvåa i bollkast F12 och Clara Bergström 5:a i F13 spjut. i F9 vann Tilda Bergström bollkast 150g på pers 33.06, kom 2:a i höjd och 2:a i kula.

 

(Hämtad från http://www.windathletics.com/boregalan2011_resultat.html)

Resultat Boregalan 28 maj 2011

   Arrangör: SK Bore på Björnevi i Torsby
 
    MÄN 100 M    Vind +1,7  

1   Fredrik Kortner -81 Herkules Friidrett, NOR 11,45      
2   Fredrik Karlsson -91 Kils AIK 11,69      
3   Joakim Andersson -90 KFUM Örebro 12,12      
4   Leif Johansson -50 Kils AIK 14,23      
-   Thomas Wiborg -87 Herkules Friidrett, NOR diskv F4.3.10      
               


    MÄN 200 M    Vind +0,4  

1   Thomas Wiborg -87 Herkules Friidrett, NOR 21,82      
2   Fredrik Kortner -81 Herkules Friidrett, NOR 23,64      
3   Joakim Andersson -90 KFUM Örebro 24,26      
4   Anders Ahlstrand -71 KFUM Arvika 24,68      
5   Leif Johansson -50 Kils AIK 30,22      
               


    MÄN 3000 M      

1   André Ragnelind -91 IF Göta 9.10,48      
2   Einar Furulund -89 FiK Ren-Eng, NOR 9.34,0m      
3   Simon Sveder -91 Hällefors LK 9.37,32      
4   Tore Axelsson -57 SK Bore 9.42,47      
               


    MÄN LÄNGD      

1   Joakim Andersson -90 KFUM Örebro 6,27   -0,1  
               


    MÄN KULA      

1   Torgny Lindkvist -62 Wedevågs IF 10,06      
               


    MÄN DISKUS      

1   Ulf Ankarling -88 IF Göta 58,14      
2   Axel Härstedt -87 Malmö AI 57,75      
3   Johnny Karlsson -89 IFK Strömsund 56,01      
4   Eivind Henriksen -90 IK Tjalve, NOR 52,17      
5   Tommy Kristiansen -86 SK Bore 47,44      
6   Stefan Sundler -91 SK Bore 43,64      
7   Joakim Andersson -90 KFUM Örebro 29,02      
               


    MÄN SLÄGGA      

1   Eivind Henriksen -90 IK Tjalve, NOR 73,18      
2   Karl-Erik Ludvigsson -88 IF Göta 63,25      
3   Robert Ahlnerot -84 Gefle IF 61,53      
4   Hans Eriksson -86 SK Bore 60,40      
5   Tommy Larsson -90 SK Bore 59,13      
6   Erik Romberg -90 Högby IF 55,78      
7   Victor Nilsson -91 SK Bore 41,22      
8   Torgny Lindkvist -62 Wedevågs IF 30,80      
               


    MÄN SPJUT      

1   Jiannis Smalios -87 KFUM Örebro 67,05      
2   Paul Redford -90 Nittedal IL, NOR 61,85      
3   Christer B Stenersrød -91 Halden IL, NOR 54,04      
4   Hampus Bergman -87 KFUM Örebro 41,60      
               


    P19 100 M    Vind +1,7  

1   Martin Roe -92 IL Fri Bergen, NOR 11,11      
               


    P19 200 M    Vind +0,4  

1   Carl Sjöstedt -94 IF Göta 22,63      
               


    P19 800 M      

1   Sven Visser -93 SK Bore 2.24,36      
               


    P19 3000 M      

1   Henrik Fristedt -92 Stjerneskolans IF 9.59,59      
2   Peppe Femling -92 Stjerneskolans IF 10.37,68      
3   Anton Mattsson -93 Stjerneskolans IF 10.37,85      
4   Kristoffer Fallgren -93 Stjerneskolans IF 10.47,92      
5   Magnus Persson -93 Stjerneskolans IF 11.06,25      
-   Mats Andersson -93 Stjerneskolans IF bröt      
               


    P19 110 M HÄCK    Vind +1,8  

1   Filip Lööv -92 Kils AIK 14,29      
               


    P19 110 M HÄCK EXTRA      

1   Filip Lööv -92 Kils AIK 14,53      
               


    P19 KULA 6,0      

1   Niklas Lindstedt -93 Hässelby SK 17,76      
2   Martin Roe -92 IL Fri Bergen, NOR 14,76      
               


    P19 DISKUS 1,75      

1   Niklas Lindstedt -93 Hässelby SK 48,59      
2   Martin Roe -92 IL Fri Bergen, NOR 46,68      
3   Anders Pettersson -93 Säffle FIK 45,49      
               


    P19 SLÄGGA 6,0      

1   Kjetil Røste Ringen -93 Brandbu IF, NOR 66,03      
2   Oscar Vestlund -93 Kils AIK 64,65      
3   Mikael Larsson -92 SK Bore 61,48      
4   Niklas Lindstedt -93 Hässelby SK 59,94      
5   Oscar Arlestrand -93 IFK Sunne 51,87      
6   Pontus Lundstedt -92 Trångsvikens IF 49,59      
               


    P19 SPJUT      

1   Martin Roe -92 IL Fri Bergen, NOR 65,35      
2   Theodor Thor -93 KFUM Örebro 57,91      
3   Sebastian Thörngren -93 SK Bore 53,00      
4   Kim Daniel Berget -93 Snøgg Friidrett, NOR 51,90      
5   Daniel Tveitan -92 Herkules Friidrett, NOR 50,47      
               


    P17 100 M    Vind +1,1  

1   Carl Sjöstedt -94 IF Göta 11,53      
2   Martin Jonsson -95 SK Bore 12,27      
3   Nils Andersson -94 SK Bore 12,30      
4   Oskar Ryggetangen -95 Eidanger IL, NOR 12,42      
5   Samuel Spjut -95 Frövi IK 12,57      
               


    P17 800 M      

1   Samuel Spjut -95 Frövi IK 2.24,63      
               


    P17 3000 M      

1   Erik Söderlund -94 SK Bore 9.20,49      
2   Rene Fjeldberg -94 Stjerneskolans IF 9.58,71      
3   Joel Lager -94 Garphyttans IF 10.44,90      
4   Adrian Nilsson -95 SK Bore 11.04,54      
               


    P17 110 M HÄCK    Vind +1,8  

1   Carl Sjöstedt -94 IF Göta 15,05      
               


    P17 STAV      

1   Andrée Nilsson -97 SK Bore 2,57      
               


    P17 LÄNGD      

1   Nils Andersson -94 SK Bore 5,87   +2,0  
2   Martin Jonsson -95 SK Bore 5,39   +2,6 5,30 +1,4
3   Oskar Ryggetangen -95 Eidanger IL, NOR 5,25   +1,6  
               


    P17 KULA 5,0      

1   Robin Bergqvist -94 IFK Umeå 14,38      
2   Tim Söderqvist -95 Dals Södra FFI 13,84      
               


    P17 DISKUS 1,5      

1   Tim Söderqvist -95 Dals Södra FFI 37,10      
2   Michael Shirafkan-Nejad -95 IF Göta 36,33      
               


    P17 SLÄGGA 5,0      

1   Lowe Litzell -94 Östersunds GIF 64,20      
2   Marius Ihle-Arnesen -94 IL Tyrving, NOR 53,35      
3   Tim Söderqvist -95 Dals Södra FFI 48,18      
4   Ola Volden Lauvås -95 Stjördal FIK, NOR 44,79      
5   Jakob Flisak -95 Ullevi FK 41,60      
6   Michael Shirafkan-Nejad -95 IF Göta 29,77      
               


    P17 SPJUT 700      

1   Vebjørn Kaldahl Bottenvik -95 Bryne FIK, NOR 63,24      
2   Lowe Litzell -94 Östersunds GIF 60,48      
3   Gardar Johann Fridriksson -94 Fredrikstad IF, NOR 60,33      
4   Emil Sjödin -94 Hässelby SK 59,01      
5   Tord Thoresen Dybhavn -94 Fredrikstad IF, NOR 51,42      
6   Tim Söderqvist -95 Dals Södra FFI 50,97      
7   Ricardo Haga Thomassen -95 IL Giv-Akt, NOR 49,03      
8   Adam Maschel -95 SK Bore 48,80      
9   Michael Shirafkan-Nejad -95 IF Göta 38,30      
               


    P15 100 M    Vind +1,7  

1   Jesper Karlsson Prytz -96 IFK Kristinehamn 13,73      
               


    P15 LÄNGD      

1   Jesper Karlsson Prytz -96 IFK Kristinehamn 4,52   +3,6 3,92 +2,0
               


    P15 KULA 4,0      

1   Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 13,32      
2   Martin Gustafsson -96 IFK Sunne 13,30      
               


    P15 DISKUS 1,0      

1   Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 40,68      
2   Bernard Stensaker -96 IL Norna Salhus, NOR 34,84      
               


    P15 SLÄGGA 4,0      

1   Joachim Heier -96 Laksevåg T&IL, NOR 49,77      
2   Simon Lundstedt -96 Trångsvikens IF 49,11      
3   Andreas Holmgren -96 SK Bore 33,42      
               


    P15 SPJUT 600      

1   Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 59,29      
2   Bernard Stensaker -96 IL Norna Salhus, NOR 44,17      
3   Andreas Holmgren -96 SK Bore 28,09      
               


    P14 100 M    Vind +1,7  

1   Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 12,62      
               


    P14 800 M      

1   Anton Edvardsson -97 IK Vikings FIK 2.33,58      
               


    P14 HÖJD      

1   Anton Edvardsson -97 IK Vikings FIK 1,58      
2   Andrée Nilsson -97 SK Bore 1,45      
               


    P14 LÄNGD      

1   Anton Edvardsson -97 IK Vikings FIK 4,88   +2,7  - -
2   Trym Lunde Karlsrud -97 Eidanger IL, NOR 3,83   +1,7  
               


    P14 KULA 4,0      

1   Linus Lindkvist -97 Wedevågs IF 8,61      
               


    P14 DISKUS 1,0      

1   Simon Litzell -97 Östersunds GIF 35,06      
2   Andrée Nilsson -97 SK Bore 33,07      
3   Linus Lindkvist -97 Wedevågs IF 25,66      
4   Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 22,03      
5   Trym Lunde Karlsrud -97 Eidanger IL, NOR 15,72      
               


    P14 SLÄGGA 4,0      

1   Simon Litzell -97 Östersunds GIF 45,88      
2   Linus Lindkvist -97 Wedevågs IF 30,52      
3   Anders Holmgren -97 SK Bore 20,38      
4   Trym Lunde Karlsrud -97 Eidanger IL, NOR 18,75      
               


    P14 SPJUT 600      

1   Simon Litzell -97 Östersunds GIF 47,50      
2   Andrée Nilsson -97 SK Bore 39,40      
3   Tobias Johansson -97 IK Vikings FIK 34,21      
4   Anton Edvardsson -97 IK Vikings FIK 32,85      
               


    P13 80 M  HEAT 1  Vind +0,8  

1   Henrik Larsson -99 IF Göta 10,75   Final  
2   Gustav Svedberg -98 Karlskoga FIF 11,21   Final  
3   Linus Brunzell -99 IF Göta 11,40   Final  
-   Albin Carlsson -98 KFUM Arvika diskv F4.3.10      
               


    P13 80 M  HEAT 2  Vind +1,8  

1   Tobias Söderberg -98 IF Göta 11,58   Final  
2   Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 11,58   Final  
3   Hans Christian Stensrud -98 Aremark IF, NOR 12,00   Final  
               


    P13 80 M  FINAL  Vind +3,5  

1   Henrik Larsson -99 IF Göta 10,63      
2   Linus Brunzell -99 IF Göta 11,01      
3   Gustav Svedberg -98 Karlskoga FIF 11,15      
4   Tobias Söderberg -98 IF Göta 11,65      
5   Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 11,68      
6   Hans Christian Stensrud -98 Aremark IF, NOR 12,00      
               


    P13 400 M HINDER      

1   Linus Brunzell -99 IF Göta 1.07,76      
               


    P13 HÖJD      

1   Markus Asplund -98 SK Bore 1,45      
2   Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 1,45      
3   Tobias Söderberg -98 IF Göta 1,40      
4=   Linus Brunzell -99 IF Göta 1,40      
4=   Henrik Larsson -99 IF Göta 1,40      
               


    P13 LÄNGD ZON      

1   Henrik Larsson -99 IF Göta 4,64      
2   Mateusz Ostrowski -98 Wedevågs IF 4,34      
3   Linus Brunzell -99 IF Göta 4,32      
4   Tobias Söderberg -98 IF Göta 4,11      
5   Albin Carlsson -98 KFUM Arvika 4,04      
6   Elias Edvinsson -98 IK Vikings FIK 3,91      
7   Gustav Svedberg -98 Karlskoga FIF 3,90      
8   Hans Christian Stensrud -98 Aremark IF, NOR 3,62      
               


    P13 KULA 3,0      

1   Jonathan Amneskog -98 Klippans FK 14,46      
2   Mikael Andelic -98 Sarpsborg IL, NOR 12,16      
3   Jakob Eriksson -98 IF Göta 9,67      
4   Markus Asplund -98 SK Bore 8,14      
               


    P13 DISKUS 0,6      

1   Jonathan Amneskog -98 Klippans FK 52,74      
2   Mikael Andelic -98 Sarpsborg IL, NOR 39,97      
3   Patrik Lindstedt -99 Hässelby SK 35,88      
4   Mateusz Ostrowski -98 Wedevågs IF 35,57      
5   Markus Asplund -98 SK Bore 26,71      
6   Jakob Eriksson -98 IF Göta 25,46      
7   Tobias Söderberg -98 IF Göta 16,89      
               


    P13 SLÄGGA 3,0      

1   Patrik Lindstedt -99 Hässelby SK 33,18      
2   Erik Vestlund -99 Kils AIK 31,90      
3   Mateusz Ostrowski -98 Wedevågs IF 28,75      
4   Mikael Andelic -98 Sarpsborg IL, NOR 25,85      
5   Jakob Eriksson -98 IF Göta 21,72      
               


    P13 SPJUT 400      

1   Rasmus Eriksson -98 IF Göta 44,86      
2   Jonathan Amneskog -98 Klippans FK 43,52      
3   Jesper Berge Hansen -98 Herkules Friidrett, NOR 40,09      
4   Jakob Eriksson -98 IF Göta 33,90      
5   Mikael Andelic -98 Sarpsborg IL, NOR 25,89      
               


    P12 80 M    Vind +3,0  

1   Erik Vestlund -99 Kils AIK 11,39      
2   Måns Paulsson -99 IF Göta 11,42      
3   Kristian Edborg -99 Eidanger IL, NOR 13,25      
               


    P12 400 M HINDER      

1   Erik Rubensson -99 IF Göta 1.23,81      
               


    P12 HÖJD      

1   Måns Paulsson -99 IF Göta 1,25      
2   Erik Rubensson -99 IF Göta 1,15      
3   Joakim Wennerström -99 IK Vikings FIK 1,10      
               


    P12 LÄNGD ZON      

1   Måns Paulsson -99 IF Göta 4,30      
2   Erik Rubensson -99 IF Göta 3,43      
3   Kristian Edborg -99 Eidanger IL, NOR 3,29      
4   Joakim Wennerström -99 IK Vikings FIK 3,14      
               


    P12 KULA 3,0      

1   Erik Vestlund -99 Kils AIK 11,76      
2   Patrik Lindstedt -99 Hässelby SK 10,56      
3   Henrik Larsson -99 IF Göta 9,43      
4   Linus Brunzell -99 IF Göta 7,40      
5   Joakim Wennerström -99 IK Vikings FIK 6,03      
6   Erik Rubensson -99 IF Göta 5,18      
7   Kristian Edborg -99 Eidanger IL, NOR 4,89      
               


    P12 BOLLKAST      

1   Linus Brunzell -99 IF Göta 42,60      
2   Erik Rubensson -99 IF Göta 21,97      
               


    P11 60 M    Vind +1,7  

1   Adam Vestlund -00 Kils AIK 9,54      
2   Oskar Arensmeier -00 Frövi IK 9,89      
3   Brede Johannesen -00 Eidanger IL, NOR 10,50      
4   Gustav Calles -00 Wedevågs IF 10,54      
               


    P11 400 M HINDER      

1   Daniel Grenegård -00 IF Göta 1.17,36      
2   Tomas Johansson -00 Wedevågs IF 1.24,05      
3   Oskar Arensmeier -00 Frövi IK 1.28,96      
               


    P11 HÖJD      

1   Adam Vestlund -00 Kils AIK 1,20   omhopp 1,25
2   Daniel Grenegård -00 IF Göta 1,20      
3   Tomas Johansson -00 Wedevågs IF 1,05      
4   Gustav Calles -00 Wedevågs IF 0,95      
               


    P11 LÄNGD ZON      

1   Adam Vestlund -00 Kils AIK 3,86      
2   Daniel Grenegård -00 IF Göta 3,84      
3   Oskar Arensmeier -00 Frövi IK 3,46      
4   Tomas Johansson -00 Wedevågs IF 3,28      
5   Gustav Calles -00 Wedevågs IF 3,15      
6   Brede Johannesen -00 Eidanger IL, NOR 2,96      
               


    P11 KULA 2,0      

1   Adam Vestlund -00 Kils AIK 8,38      
2   Daniel Grenegård -00 IF Göta 7,63      
3   Tomas Johansson -00 Wedevågs IF 6,80      
4   Oskar Arensmeier -00 Frövi IK 6,37      
5   Brede Johannesen -00 Eidanger IL, NOR 5,48      
               


    P11 BOLLKAST      

1   Daniel Grenegård -00 IF Göta 41,76      
2   Oskar Arensmeier -00 Frövi IK 29,97      
3   Brede Johannesen -00 Eidanger IL, NOR 28,92      
               


    P10 60 M  HEAT 1  Vind +1,4  

1   Albin Hedén -01 SK Bore 9,48   Final  
2   Mats Jørgen Stensrud -01 Aremark IF, NOR 10,45   Final  
3   William Linder -01 SK Bore 10,46      
4   Rex Andersson -01 Kils AIK 10,62      
5   Pontus Henriksson -01 SK Bore 10,90      
               


    P10 60 M  HEAT 2  Vind +2,5  

1   Simon Jonängen -01 KFUM Arvika 9,37   Final  
2   Ivar Hilmersson -01 SK Bore 9,51   Final  
3   Olle Lundqvist -01 SK Bore 9,73   Final  
4   Oscar Persson -01 Frövi IK 10,09   Final  
5   Rickard Nordahl -01 SK Bore 11,02      
               


    P10 60 M  FINAL  Vind +2,0  

1   Simon Jonängen -01 KFUM Arvika 9,54      
2   Albin Hedén -01 SK Bore 9,59      
3   Ivar Hilmersson -01 SK Bore 9,59      
4   Olle Lundqvist -01 SK Bore 9,85      
5   Oscar Persson -01 Frövi IK 10,18      
6   Mats Jørgen Stensrud -01 Aremark IF, NOR 10,23      
               


    P10 400 M HINDER      

1   Albin Hedén -01 SK Bore 1.16,90      
2   Johan Forsberg -01 Kils AIK 1.18,17      
3   Ivar Hilmersson -01 SK Bore 1.25,56      
4   Olle Lundqvist -01 SK Bore 1.27,17      
5   William Linder -01 SK Bore 1.27,75      
               


    P10 HÖJD      

1   Albin Hedén -01 SK Bore 1,20      
2   Simon Jonängen -01 KFUM Arvika 1,20      
3   William Linder -01 SK Bore 1,15      
4   Olle Lundqvist -01 SK Bore 1,10      
5   Rex Andersson -01 Kils AIK 1,05      
6   Ivar Hilmersson -01 SK Bore 1,05      
               


    P10 LÄNGD ZON      

1   Simon Jonängen -01 KFUM Arvika 3,77      
2   Ivar Hilmersson -01 SK Bore 3,41      
3   Albin Hedén -01 SK Bore 3,40      
4   Olle Lundqvist -01 SK Bore 3,32      
5   Mats Jørgen Stensrud -01 Aremark IF, NOR 3,26      
6   William Linder -01 SK Bore 3,21      
7   Joel Bergqvist -01 SK Bore 3,16      
8   Oscar Persson -01 Frövi IK 3,03      
9   Rex Andersson -01 Kils AIK 3,03      
10   Pontus Henriksson -01 SK Bore 2,81      
               


    P10 KULA 2,0      

1   Simon Jonängen -01 KFUM Arvika 7,87      
2   Ivar Hilmersson -01 SK Bore 6,53      
3   Rex Andersson -01 Kils AIK 5,91      
4   Mats Jørgen Stensrud -01 Aremark IF, NOR 5,88      
5   Oscar Persson -01 Frövi IK 5,35      
               


    P10 BOLLKAST      

1   Ivar Hilmersson -01 SK Bore 37,75      
2   Joel Bergqvist -01 SK Bore 35,71      
3   Olle Lundqvist -01 SK Bore 30,78      
4   Pontus Henriksson -01 SK Bore 30,04      
5   Rickard Nordahl -01 SK Bore 28,06      
6   William Linder -01 SK Bore 27,27      
7   Rex Andersson -01 Kils AIK 26,46      
8   Mats Jørgen Stensrud -01 Aremark IF, NOR 20,90      
               


    P9 60 M  HEAT 1  Vind +1,3  

1   Lars Sortedal -02 Eidanger IL, NOR 10,16   Final  
2   Rasmus Hedeberg -02 SK Bore 10,62   Final  
3   Ludvig Ehne -02 IK Vikings FIK 10,95   Final  
4   Victor Olsson -02 IK Vikings FIK 11,48   Final  
5   Elias Dahlberg -02 Kils AIK 12,56      
               


    P9 60 M  HEAT 2  Vind +1,5  

1   Linus Callenvik -02 Karlskoga FIF 9,69   Final  
2   Ludwig Lill -02 IFK Kristinehamn 10,23   Final  
3   Albin Nyberg -02 Kils AIK 11,56      
4   Anton Bodin -02 IK Vikings FIK 13,07      
               


    P9 60 M  FINAL  Vind +0,6  

1   Linus Callenvik -02 Karlskoga FIF 9,81      
2   Lars Sortedal -02 Eidanger IL, NOR 10,04      
3   Ludwig Lill -02 IFK Kristinehamn 10,25      
4   Rasmus Hedeberg -02 SK Bore 10,51      
5   Ludvig Ehne -02 IK Vikings FIK 11,04      
6   Victor Olsson -02 IK Vikings FIK 11,54      
               


    P9 400 M HINDER      

1   Linus Callenvik -02 Karlskoga FIF 1.25,32      
2   Rasmus Hedeberg -02 SK Bore 1.25,60      
3   Lars Sortedal -02 Eidanger IL, NOR 1.27,70      
4   Elias Dahlberg -02 Kils AIK 1.33,88      
5   Ludwig Lill -02 IFK Kristinehamn 1.36,00      
               


    P9 HÖJD      

1   Ludwig Lill -02 IFK Kristinehamn 1,10      
2   Linus Callenvik -02 Karlskoga FIF 1,05      
3=   Ludvig Ehne -02 IK Vikings FIK 0,95      
3=   Rasmus Hedeberg -02 SK Bore 0,95      
5   Albin Nyberg -02 Kils AIK 0,95      
6   Elias Dahlberg -02 Kils AIK 0,90      
7   Victor Olsson -02 IK Vikings FIK 0,90      
               


    P9 LÄNGD ZON      

1   Linus Callenvik -02 Karlskoga FIF 3,30      
2   Ludwig Lill -02 IFK Kristinehamn 3,19      
3   Lars Sortedal -02 Eidanger IL, NOR 3,08      
4   Rasmus Hedeberg -02 SK Bore 3,07      
5   Ludvig Ehne -02 IK Vikings FIK 2,99      
6   Victor Olsson -02 IK Vikings FIK 2,85      
7   Elias Dahlberg -02 Kils AIK 2,52      
               


    P9 KULA 2,0      

1   Victor Olsson -02 IK Vikings FIK 6,28      
2   Albin Nyberg -02 Kils AIK 6,23      
3   Linus Callenvik -02 Karlskoga FIF 6,10      
4   Anton Bodin -02 IK Vikings FIK 5,91      
5   Ludvig Ehne -02 IK Vikings FIK 5,81      
6   Ludwig Lill -02 IFK Kristinehamn 5,33      
7   Elias Dahlberg -02 Kils AIK 5,27      
               


    P9 BOLLKAST      

1   Ludvig Ehne -02 IK Vikings FIK 34,22      
2   Ludwig Lill -02 IFK Kristinehamn 32,89      
3   Victor Olsson -02 IK Vikings FIK 26,39      
4   Albin Nyberg -02 Kils AIK 23,72      
5   Anton Bodin -02 IK Vikings FIK 22,38      
6   Elias Dahlberg -02 Kils AIK 21,80      
               


    P8 60 M    Vind +1,8  

1   Arvid Arensmeier -03 Frövi IK 10,96      
2   Emil Hedén -04 SK Bore 11,05      
3   Ludvig Enander Ahlstrand -03 KFUM Arvika 11,24      
4   Emil Arnoldsson -03 IK Vikings FIK 11,29      
5   Elliot Dahlberg -03 Kils AIK 11,37      
6   Elias Pedersen -04 SK Bore 12,75      
               


    P8 400 M HINDER      

1   Ludvig Enander Ahlstrand -03 KFUM Arvika 1.36,58      
2   Emil Arnoldsson -03 IK Vikings FIK 1.46,06      
3   Emil Hedén -04 SK Bore 1.50,68      
4   Elias Pedersen -04 SK Bore 1.57,06      
               


    P8 HÖJD      

1   Arvid Arensmeier -03 Frövi IK 1,00      
2   Elliot Dahlberg -03 Kils AIK 0,75      
               


    P8 LÄNGD ZON      

1   Arvid Arensmeier -03 Frövi IK 2,91      
2   Ludvig Enander Ahlstrand -03 KFUM Arvika 2,80      
3   Elliot Dahlberg -03 Kils AIK 2,54      
4   Emil Arnoldsson -03 IK Vikings FIK 2,52      
               


    P8 KULA 2,0      

1   Johannes Bonander -03 SK Bore 4,35      
2   Elliot Dahlberg -03 Kils AIK 4,32      
               


    P8 BOLLKAST      

1   Johannes Bonander -03 SK Bore 24,97      
2   Emil Arnoldsson -03 IK Vikings FIK 21,23      
3   Elias Pedersen -04 SK Bore 19,56      
4   Elliot Dahlberg -03 Kils AIK 18,48      
5   Emil Hedén -04 SK Bore 18,39      
               


    KVINNOR 100 M    Vind +1,2  

1   Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 12,00      
2   Erica Pettersson -90 IF Göta 12,15      
3   Freja Jernstig -92 Tanums IF 12,20      
4   Elina Palmquist -91 IF Göta 12,48      
5   Susanne Schussler -95 IF Göta 12,78      
               


    KVINNOR 200 M    Vind +1,3  

1   Caroline Sandsjoe -92 IF Göta 24,40      
2   Erica Pettersson -90 IF Göta 24,50      
3   Caroline Tegel -90 IF Göta 25,51      
4   Kristin Franke Björkman -91 IF Göta 25,61      
5   Louise Gundert -80 IF Göta 27,92      
               


    KVINNOR 100 M HÄCK    Vind +1,6  

1   Elina Palmquist -91 IF Göta 14,44      
2   Caroline Tegel -90 IF Göta 14,53      
3   Maja Rogemyr -91 IF Göta 14,64      
               


    KVINNOR 100 M HÄCK EXTRA    Vind +3,3  

1   Maja Rogemyr -91 IF Göta 14,30      
2   Elina Palmquist -91 IF Göta 14,45      
3   Caroline Tegel -90 IF Göta 15,21      
               


    KVINNOR HÖJD      

1   Sofie Skoog -90 IF Göta 1,65      
               


    KVINNOR DISKUS      

1   Sofia Larsson -88 IF Göta 54,97      
2   Trude Raad -90 Gloppen FIL, NOR 48,00      
3   Julia Rabe -91 Bålsta IK 36,92      
4   Sara Westerlund -91 Ullevi FK 34,46      
5   Mathilda Ehne -92 IF Göta 27,09      
               


    KVINNOR SLÄGGA      

1   Mona Holm -83 IK Tjalve, NOR 67,15      
2   Trude Raad -90 Gloppen FIL, NOR 61,31      
3   Katja Vangsnes -91 SK Vidar, NOR 60,53      
4   Josefin Berg -85 IF Göta 58,86      
5   Mari Strange Øya -90 IK Tjalve, NOR 51,57      
6   Anna Hedström -90 SK Bore 48,43      
7   Sandra Johansson -91 Ullevi FK 34,28      
               


    KVINNOR SPJUT      

1   Elisabeth Höglund -90 IF Göta 47,85      
2   Emelie Larsson -91 Ullevi FK 46,25      
3   Tove Beate Dahle -88 IK Tjalve, NOR 44,51      
               


    F19 200 M    Vind +1,9  

1   Irene Ekelund -97 Kils AIK 25,13      
2   Caroline Andersson -92 IF Göta 26,12      
3   Susanne Schussler -95 IF Göta 26,43      
               


    F19 3000 M      

1   Maja Falk -93 Stjerneskolans IF 11.33,73      
2   Stina Nilsson -93 Stjerneskolans IF 11.43,10      
3   Anna Nilsson -92 Sälens IF 12.07,86      
4   Caroline Olsson -93 Stjerneskolans IF 13.00,05      
5   Emma Nilsson -93 Stjerneskolans IF 13.06,58      
               


    F19 HÖJD      

1   Kristin Dahlin-Hedqvist -93 IK Vikings FIK 1,40      
               


    F19 KULA 4,0      

1   Johanna Larsson -92 Filipstads IF 12,44      
2   Monica Larssen -93 Herkules Friidrett, NOR 10,66      
               


    F19 DISKUS 1,0      

1   Maria Wennlund -93 Filipstads IF 38,89      
2   Mathilda Ehne -92 IF Göta 26,85      
               


    F19 SLÄGGA 4,0      

1   Malin Johansson -92 IFK Strömsund 60,76      
2   Eleni Larsson -93 Huddinge AIS 58,98      
3   Linn Jonsson -92 IFK Strömsund 57,47      
4   Johanna Larsson -92 Filipstads IF 52,74      
5   Michela Baldacchino 93 CAP, ITA 52,53      
6   Stephanie Ericsson -93 Ullevi FK 43,39      
7   Ida Thörngren -93 SK Bore 43,09      
8   Ida Solvang -93 Nordre Trysil IL, NOR 38,98      
               


    F19 SPJUT 600      

1   Yuselin Greek -92 Filipstads IF 38,41      
               


    F17 100 M    Vind +1,0  

1   Agathe Holtan Wathne -94 IL Fri Bergen, NOR 12,90      
2   Hanna Hermansson -95 Kils AIK 13,11      
3   Anne Sortedal -95 Eidanger IL, NOR 13,82      
4   Isabella Rosenquist -95 IF Göta 13,88      
               


    F17 800 M      

1   Anne Sortedal -95 Eidanger IL, NOR 2.28,74      
               


    F17 3000 M      

1   Sandra Olsson -95 SK Bore 10.53,92      
2   Linn Persson -94 Stjerneskolans IF 12.21,36      
3   Johanna Skottheim -94 Stjerneskolans IF 13.25,91      
               


    F17 100 M HÄCK    Vind +3,6  

1   Agathe Holtan Wathne -94 IL Fri Bergen, NOR 14,08      
2   Jenny Carlsson -95 Ullevi FK 15,25      
3   Hanna Hermansson -95 Kils AIK 15,58      
4   Sarah Larsson -95 IF Göta 18,10      
               


    F17 100 M HÄCK EXTRA    Vind +3,3  

1   Hanna Hermansson -95 Kils AIK 15,37      
               


    F17 HÖJD      

1   Lisa Engman -94 Kils AIK 1,68      
2   Evelina Erlandsson -94 Nyköpings BIS 1,68      
3   Hanna Österberg -95 IF Göta 1,50      
4   Isabella Rosenquist -95 IF Göta 1,45      
               


    F17 STAV      

1   Lisa Piscator -97 IFK Kristinehamn 2,47      
2   Erica Edström -97 IFK Kristinehamn 2,27      
3   Moa Carlsson -97 IFK Kristinehamn 2,17      
4   Minna Svärd -98 IF Göta 2,07      
               


    F17 LÄNGD      

1   Sarah Larsson -95 IF Göta 4,31   +2,0  
               


    F17 KULA 3,0      

1   Mona Ekroll -95 IL Norna Salhus, NOR 13,01      
2   Martina Borgler -94 SK Bore 12,63      
3   Julie Elders -94 Halden IL, NOR 9,04      
               


    F17 DISKUS 1,0      

1   Nadia Shirafkan-Nejad -95 IF Göta 40,94      
2   Mona Ekroll -95 IL Norna Salhus, NOR 40,40      
3   Frida Olsson -94 SK Bore 37,21      
4   Karoline Robertsen -94 Jægervatnet IL 35,04      
5   Julie Elders -94 Halden IL, NOR 31,72      
6   Amanda Hanstål -95 Säffle FIK 29,31      
7   Madelene Östblom -94 Gefle IF 28,60      
               


    F17 SLÄGGA 4,0      

1   Mona Ekroll -95 IL Norna Salhus, NOR 51,98      
2   Matilda Åström -95 Gefle IF 50,68      
3   Freja Liljedahl -94 Gefle IF 48,94      
4   Silje B Stenersrød -94 Halden IL, NOR 47,43      
5   Anna-Clara Rydberg -94 SK Bore 47,21      
6   Julia Karlsson -95 IF Göta 45,13      
7   Astrid Molander -94 IFK Tumba 45,06      
8   Madelene Östblom -94 Gefle IF 43,82      
-   Karoline Robertsen -94 Jægervatnet IL 0,00      
               


    F17 SPJUT 600      

1   Frida Olsson -94 SK Bore 43,95      
2   Maria Jensen -94 Stjördal FIK, NOR 43,26      
3   Jenny Carlsson -95 Ullevi FK 43,08      
4   Martina Borgler -94 SK Bore 39,04      
5   Alexandra Johansson -94 KFUM Örebro 36,00      
               


    F15 100 M    Vind +3,4  

1   Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 12,23      
2   Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 13,22      
               


    F15 HÖJD      

1   Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 1,60      
               


    F15 LÄNGD      

1   Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 5,35   +2,1 5,34 +1,7
2   Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 5,30   -1,4  
               


    F15 KULA 3,0      

1   Alma Sundin -96 IFK Mora 12,50      
2   Lisa Einarsson -96 Eds SK 12,27      
3   Helene Sofie Ingvaldsen -96 IL Norna Salhus, NOR 12,05      
4   Matilde Roe -96 IL Fri Bergen, NOR 11,55      
5   Amanda Karlsson -96 Huddinge AIS 10,82      
6   Julia Marklund -96 SK Bore 8,58      
               


    F15 DISKUS 0,6      

1   Matilde Roe -96 IL Fri Bergen, NOR 45,33      
2   Julia Marklund -96 SK Bore 40,22      
3   Helene Sofie Ingvaldsen -96 IL Norna Salhus, NOR 36,35      
4   Alma Sundin -96 IFK Mora 35,41      
               


    F15 SLÄGGA 3,0      

1   Helene Sofie Ingvaldsen -96 IL Norna Salhus, NOR 51,91      
2   Julia Marklund -96 SK Bore 43,59      
3   Elin Rosén -96 Gefle IF 42,69      
4   Lisa Einarsson -96 Eds SK 38,12      
5   Amanda Karlsson -96 Huddinge AIS 37,96      
               


    F15 SPJUT 400      

1   Matilde Roe -96 IL Fri Bergen, NOR 47,10      
2   Julia Marklund -96 SK Bore 34,50      
               


    F14 100 M  HEAT 1  Vind +1,6  

1   Irene Ekelund -97 Kils AIK 12,59   Final  
2   Maja Sörebro -97 IFK Kristinehamn 13,71   Final  
3   Matilda Arlestrand -97 IFK Sunne 14,19   Final  
4   Frida Eriksrød -97 Eidanger IL, NOR 15,22      
               


    F14 100 M  HEAT 2  Vind 0,0  

1   Hanne Karlsson -97 IFK Kristinehamn 13,88   Final  
2   Elina Andersson -97 Frövi IK 14,02   Final  
3   Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 14,16   Final  
-   Emmie Johansson -97 Kongahälla AIK diskv F4.3.10      
               


    F14 100 M  FINAL  Vind +3,8  

1   Irene Ekelund -97 Kils AIK 12,56      
2   Maja Sörebro -97 IFK Kristinehamn 13,59      
3   Elina Andersson -97 Frövi IK 13,71      
4   Hanne Karlsson -97 IFK Kristinehamn 13,87      
5   Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 13,96      
6   Matilda Arlestrand -97 IFK Sunne 14,12      
               


    F14 800 M      

1   Ella Sjödin -97 IF Göta 2.22,43      
2   Beatrice Larsson -98 IF Göta 2.32,54      
3   Emma Päivärinta -97 IF Göta 2.39,98      
4   Pauline Mørch Jonassen -98 Eidanger IL, NOR 2.43,01      
5   Erika Pettersson -97 Wedevågs IF 3.02,68      
6   Birgitte Synnøve Kvandal -97 Eidanger IL, NOR 3.06,20      
               


    F14 HÖJD      

1   Hanne Karlsson -97 IFK Kristinehamn 1,50   omhopp 1,53
2   Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 1,50      
3   Elin Edgren -97 SK Bore 1,45      
               


    F14 LÄNGD      

1   Matilda Arlestrand -97 IFK Sunne 4,44   -1,0  
2   Erica Edström -97 IFK Kristinehamn 4,19   +0,3  
3   Elin Johansson -97 Kongahälla AIK 4,09   +1,5  
4   Sofie Halvorsen Solvang -97 Eidanger IL, NOR 4,08   -0,6  
5   Hanna Johansson -97 IF Göta 3,99   -1,1  
6   Erika Pettersson -97 Wedevågs IF 3,87   -0,3  
7   Emilie Apesland Kjeldsen -97 Eidanger IL, NOR 3,39   +0,9  
               


    F14 KULA 3,0      

1   Agnes Larsson -97 IF Göta 12,95      
2   Lovisa Sjöstrand -97 Östersunds GIF 12,36      
3   Beatrice Nedberge Llano -97 Laksevåg T&IL, NOR 11,72      
4   Felicia Johansson -97 SK Bore 9,69      
5   Helena Åhlén -97 SK Bore 9,67      
6   Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 9,37      
7   Elin Edgren -97 SK Bore 8,78      
8   Elin Johansson -97 Kongahälla AIK 8,47      
               


    F14 DISKUS 0,6      

1   Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 38,90      
2   Helena Åhlén -97 SK Bore 38,77      
3   Felicia Johansson -97 SK Bore 37,33      
4   Elin Edgren -97 SK Bore 35,11      
5   Lovisa Sjöstrand -97 Östersunds GIF 34,74      
6   Michaela Norrbelius -97 Gefle IF 29,10      
7   Erica Edström -97 IFK Kristinehamn 19,22      
8   Frida Eriksrød -97 Eidanger IL, NOR 14,52      
9   Sofie Halvorsen Solvang -97 Eidanger IL, NOR 14,36      
-   Birgitte Synnøve Kvandal -97 Eidanger IL, NOR 0,00      
               


    F14 SLÄGGA 3,0      

1   Beatrice Nedberge Llano -97 Laksevåg T&IL, NOR 52,95      
2   Helena Åhlén -97 SK Bore 43,70      
3   Michaela Norrbelius -97 Gefle IF 41,63      
4   Elin Edgren -97 SK Bore 38,52      
5   Lovisa Sjöstrand -97 Östersunds GIF 32,42      
6   Emilie Apesland Kjeldsen -97 Eidanger IL, NOR 21,33      
7   Erika Pettersson -97 Wedevågs IF 21,11      
8   Frida Eriksrød -97 Eidanger IL, NOR 15,98      
               


    F14 SPJUT 400      

1   Anna Karlsson Tufuga -97 SK Bore 42,45      
2   Felicia Johansson -97 SK Bore 41,96      
3   Lovisa Sjöstrand -97 Östersunds GIF 41,60      
4   Elin Johansson -97 Kongahälla AIK 27,60      
5   Birgitte Synnøve Kvandal -97 Eidanger IL, NOR 17,27      
               


    F13 80 M    Vind +3,3  

1   Alexandra Larsson -98 IF Göta 10,74      
2   Minna Svärd -98 IF Göta 11,10      
3   Pauline Mørch Jonassen -98 Eidanger IL, NOR 11,63      
4   Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 12,43      
               


    F13 400 M HINDER      

1   Minna Svärd -98 IF Göta 1.09,11      
               


    F13 HÖJD      

1   Alexandra Larsson -98 IF Göta 1,40      
               


    F13 LÄNGD ZON      

1   Minna Svärd -98 IF Göta 4,66   +1,2  
2   Alexandra Larsson -98 IF Göta 4,63   -1,7  
3   Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 4,00   +1,7  
               


    F13 KULA 2,0      

1   Sofia Troell -98 Klippans FK 12,49      
2   Johanna Edgren -98 SK Bore 10,16      
3   Josefine Elders -98 Halden IL, NOR 8,70      
4   Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 8,42      
5   Nora Jensen -98 Eidanger IL, NOR 7,89      
6   Marthe Auensen Larsen -98 Eidanger IL, NOR 5,97      
               


    F13 DISKUS 0,6      

1   Sofia Troell -98 Klippans FK 28,88      
2   Josefine Elders -98 Halden IL, NOR 25,73      
3   Sandra Vestlund -99 Kils AIK 23,89      
4   Tyra Busterud -98 Løten IL, NOR 23,38      
5   Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 20,63      
6   Nora Jensen -98 Eidanger IL, NOR 20,54      
7   Ida Stenbäck -99 SK Bore 17,69      
8   Ellinor Strand -00 Filipstads IF 15,55      
9   Marthe Auensen Larsen -98 Eidanger IL, NOR 13,82      
               


    F13 SLÄGGA 2,0      

1   Johanna Edgren -98 SK Bore 35,19      
2   Ida Stenbäck -99 SK Bore 35,06      
3   Josefine Elders -98 Halden IL, NOR 30,44      
4   Miranda Nilsson -00 SK Bore 28,67      
5   Tyra Busterud -98 Løten IL, NOR 27,21      
               


    F13 SPJUT 400      

1   Caroline Näslund -98 SK Bore 40,75      
2   Sofia Troell -98 Klippans FK 36,65      
3   Sandra Vestlund -99 Kils AIK 27,61      
4   Johanna Edgren -98 SK Bore 25,34      
5   Clara Bergström -99 IFK Sunne 22,21      
6   Miranda Nilsson -00 SK Bore 21,56      
7   Linnea Amneskog -00 Klippans FK 21,45      
8   Victoria Sandsjoe -98 IF Göta 18,58      
               


    F12 80 M  HEAT 1  Vind +2,9  

1   Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika 11,68   Final  
2   Erika Blomqvist -99 IFK Sunne 12,04   Final  
3   Sandra Vesterling -99 IF Göta 12,80      
4   Ida Holmberg -99 IF Göta 12,93      
               


    F12 80 M  HEAT 2  Vind +2,8  

1   Martina Bergqvist -99 IF Göta 11,54   Final  
2   Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 11,85   Final  
3   Sara Lundmark -99 IF Göta 12,07   Final  
4   Jonna Uttman -99 IF Göta 12,54   Final  
               


    F12 80 M  FINAL  Vind +0,5  

1   Martina Bergqvist -99 IF Göta 11,62      
2   Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika 12,03      
3   Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 12,16      
4   Sara Lundmark -99 IF Göta 12,20      
5   Erika Blomqvist -99 IFK Sunne 12,41      
6   Jonna Uttman -99 IF Göta 12,74      
               


    F12 400 M HINDER      

1   Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika 1.20,91      
2   Sophia Rosch -99 KFUM Arvika 1.21,31      
3   Martina Bergqvist -99 IF Göta 1.22,70      
4   Ida Holmberg -99 IF Göta 1.31,88      
5   Sandra Vesterling -99 IF Göta 1.35,45      
               


    F12 HÖJD      

1   Clara Bergström -99 IFK Sunne 1,39      
2   Martina Bergqvist -99 IF Göta 1,33      
3   Erika Blomqvist -99 IFK Sunne 1,30      
4   Jonna Uttman -99 IF Göta 1,30      
5   Sandra Vesterling -99 IF Göta 1,20      
6   Ida Holmberg -99 IF Göta 1,20      
7   Frida Karlsson -99 IFK Kristinehamn 1,15      
8   Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika 1,00      
               


    F12 LÄNGD ZON      

1   Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 4,25   +1,4  
2   Clara Bergström -99 IFK Sunne 4,21   +1,3  
3   Ida Callenvik -99 Karlskoga FIF 4,10   +1,5  
4   Martina Bergqvist -99 IF Göta 4,08   +2,2 4,07 +1,1
5   Erika Blomqvist -99 IFK Sunne 4,08   +2,3 3,97 +1,2
6   Alexandra Lill -99 IFK Kristinehamn 4,07   +2,1 3,97 +1,6
7   Jonna Uttman -99 IF Göta 4,00   +1,5  
8   Sandra Vesterling -99 IF Göta 3,88   +1,8  
9   Ida Holmberg -99 IF Göta 3,65   +1,6  
10   Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika 3,55   +0,9  
11   Sophia Rosch -99 KFUM Arvika 3,47   +1,6  
12   Sara Lundmark -99 IF Göta 3,22   +0,9  
13   Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika 2,90   +1,9  
               


    F12 KULA 2,0      

1   Ida Stenbäck -99 SK Bore 12,75      
2   Martina Bergqvist -99 IF Göta 9,90      
3   Sandra Vestlund -99 Kils AIK 9,42      
4   Sandra Vesterling -99 IF Göta 8,09      
5   Ida Callenvik -99 Karlskoga FIF 7,58      
6   Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika 7,52      
7   Johanna Eriksson -99 Karlskoga FIF 7,49      
8   Ida Holmberg -99 IF Göta 6,09      
9   Maja Mikkelsen -99 KFUM Arvika 5,80      
               


    F12 BOLLKAST      

1   Sandra Vestlund -99 Kils AIK 40,33      
2   Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 35,96      
3   Ida Stenbäck -99 SK Bore 34,13      
4   Clara Bergström -99 IFK Sunne 32,11      
5   Sandra Vesterling -99 IF Göta 26,01      
6   Jonna Uttman -99 IF Göta 25,60      
7   Beatrice Johansson -99 KFUM Arvika 22,11      
8   Frida Karlsson -99 IFK Kristinehamn 19,44      
9   Sophia Rosch -99 KFUM Arvika 18,55      
10   Ida Holmberg -99 IF Göta 16,42      
               


    F11 60 M  HEAT 1  Vind +2,8  

1   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 8,88   Final  
2   Miranda Nilsson -00 SK Bore 9,71   Final  
3   Linnea Johansson -00 Wedevågs IF 10,04   Final  
4   Alice Svedberg -00 Karlskoga FIF 10,59      
               


    F11 60 M  HEAT 2  Vind +2,2  

1   Ella Asplund -00 SK Bore 9,08   Final  
2   My Lindström -00 Kils AIK 9,61   Final  
3   Linnea Amneskog -00 Klippans FK 10,16   Final  
4   Viktoria Mørch Jonassen -00 Eidanger IL, NOR 10,54      
               


    F11 60 M  FINAL  Vind +1,5  

1   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 8,99      
2   Ella Asplund -00 SK Bore 9,28      
3   My Lindström -00 Kils AIK 9,76      
4   Miranda Nilsson -00 SK Bore 9,79      
5   Linnea Johansson -00 Wedevågs IF 10,14      
6   Linnea Amneskog -00 Klippans FK 10,90      
               


    F11 400 M HINDER      

1   Miranda Nilsson -00 SK Bore 1.23,04      
2   Linnea Johansson -00 Wedevågs IF 1.23,82      
               


    F11 HÖJD      

1   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 1,35      
2   Miranda Nilsson -00 SK Bore 1,25      
3   Linnea Amneskog -00 Klippans FK 1,20      
4   Ella Asplund -00 SK Bore 1,15      
5   Linnea Johansson -00 Wedevågs IF 0,95      
               


    F11 LÄNGD ZON      

1   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 4,04      
2   Miranda Nilsson -00 SK Bore 3,59      
3   My Lindström -00 Kils AIK 3,33      
4   Alice Svedberg -00 Karlskoga FIF 3,26      
5   Linnea Johansson -00 Wedevågs IF 3,13      
6   Viktoria Mørch Jonassen -00 Eidanger IL, NOR 2,81      
               


    F11 KULA 2,0      

1   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 8,38      
2   Miranda Nilsson -00 SK Bore 7,79      
3   Linnea Amneskog -00 Klippans FK 6,92      
4   Ella Asplund -00 SK Bore 6,39      
5   Ellinor Strand -00 Filipstads IF 6,00      
6   Viktoria Mørch Jonassen -00 Eidanger IL, NOR 5,20      
               


    F11 BOLLKAST      

1   Hedvig Pettersson -00 IF Göta 42,64      
2   Miranda Nilsson -00 SK Bore 33,34      
3   Viktoria Mørch Jonassen -00 Eidanger IL, NOR 21,88      
4   My Lindström -00 Kils AIK 20,38      
               


    F10 60 M    Vind +1,6  

1   Clara Hedling -01 KFUM Arvika 9,49      
2   Malin Lundmark -01 IF Göta 10,31      
3   Karoline Jæger -01 Aremark IF, NOR 10,49      
4   Jasmine Engström -01 SK Bore 12,27      
               


    F10 400 M HINDER      

1   Malin Lundmark -01 IF Göta 1.29,59      
2   Alva Henriksson -01 SK Bore 1.32,47      
3   Jasmine Engström -01 SK Bore 2.16,19      
               


    F10 HÖJD      

1   Jasmine Engström -01 SK Bore 0,85      
               


    F10 LÄNGD ZON      

1   Clara Hedling -01 KFUM Arvika 3,57      
2   Karoline Jæger -01 Aremark IF, NOR 3,32      
3   Alva Henriksson -01 SK Bore 2,82      
4   Jasmine Engström -01 SK Bore 2,34      
               


    F10 KULA 2,0      

1   Karoline Jæger -01 Aremark IF, NOR 5,71      
2   Alva Henriksson -01 SK Bore 4,87      
3   Moa Bonander -01 SK Bore 4,70      
4   Malin Lundmark -01 IF Göta 4,41      
               


    F10 BOLLKAST      

1   Karoline Jæger -01 Aremark IF, NOR 23,59      
2   Alva Henriksson -01 SK Bore 20,31      
3   Moa Bonander -01 SK Bore 18,60      
4   Jasmine Engström -01 SK Bore 16,43      
5   Malin Lundmark -01 IF Göta 9,32      
               


    F9 60 M  HEAT 1    

1   Alva Pettersson -02 IF Göta 9,1m   Final  
2   Emilia Alfredsson -02 KFUM Arvika 10,1m   Final  
3   Ellen Edvinsson -02 IK Vikings FIK 10,3m   Final  
4   Matilda Strand -02 Filipstads IF 10,4m   Final  
               


    F9 60 M  HEAT 2    

1   Emmy Lindström -02 Kils AIK 10,07   Final  
2   Tilde Inelind -02 Kils AIK 10,61   Final  
3   Tilda Bergström -02 IFK Sunne 10,91      
4   Amanda Fridberg -02 IF Göta 11,19      
               


    F9 60 M  FINAL  Vind +1,9  

1   Alva Pettersson -02 IF Göta 9,70      
2   Emilia Alfredsson -02 KFUM Arvika 9,90      
3   Emmy Lindström -02 Kils AIK 9,90      
4   Matilda Strand -02 Filipstads IF 10,30      
5   Tilde Inelind -02 Kils AIK 10,49      
6   Ellen Edvinsson -02 IK Vikings FIK 10,71      
               


    F9 400 M HINDER      

1   Tilde Inelind -02 Kils AIK 1.33,41      
2   Matilda Strand -02 Filipstads IF 1.36,61      
3   Emilia Alfredsson -02 KFUM Arvika 1.46,44      
               


    F9 HÖJD      

1   Ellen Edvinsson -02 IK Vikings FIK 1,10      
2   Tilda Bergström -02 IFK Sunne 1,05      
3=   Tilde Inelind -02 Kils AIK 1,00      
3=   Alva Pettersson -02 IF Göta 1,00      
5   Emilia Alfredsson -02 KFUM Arvika 0,90      
               


    F9 LÄNGD ZON      

1   Emilia Alfredsson -02 KFUM Arvika 3,32      
2   Alva Pettersson -02 IF Göta 3,26      
3   Matilda Strand -02 Filipstads IF 3,23      
4   Emmy Lindström -02 Kils AIK 3,16      
5   Tilda Bergström -02 IFK Sunne 3,05      
6   Tilde Inelind -02 Kils AIK 3,04      
7   Ellen Edvinsson -02 IK Vikings FIK 2,90      
               


    F9 KULA 2,0      

1   Amanda Fridberg -02 IF Göta 5,77      
2   Tilda Bergström -02 IFK Sunne 5,27      
3   Lea Busterud -02 Løten IL, NOR 4,80      
4   Ellen Edvinsson -02 IK Vikings FIK 4,61      
5   Tilde Inelind -02 Kils AIK 4,18      
               


    F9 BOLLKAST      

1   Tilda Bergström -02 IFK Sunne 33,06      
2   Amanda Fridberg -02 IF Göta 22,93      
3   Tilde Inelind -02 Kils AIK 16,94      
4   Emmy Lindström -02 Kils AIK 16,93      
5   Lea Busterud -02 Løten IL, NOR 15,75      
6   Ellen Edvinsson -02 IK Vikings FIK 12,36      
               


    F8 60 M      

1   Henriette Jæger -03 Aremark IF, NOR 10,73      
2   Felicia Back -03 SK Bore 10,95      
3   Ellen Hedeberg -03 SK Bore 12,14      
4   Vilma Svedberg -03 Karlskoga FIF 12,20      
               


    F8 HÖJD      

1   Felicia Back -03 SK Bore 0,80      
               


    F8 LÄNGD ZON      

1   Henriette Jæger -03 Aremark IF, NOR 2,80      
2   Alva Hedling -03 KFUM Arvika 2,54      
3   Felicia Back -03 SK Bore 2,46      
4   Vilma Svedberg -03 Karlskoga FIF 2,40      
5   Lovisa Ehne -03 IK Vikings FIK 2,08      
6   Moa Arnoldsson -03 IK Vikings FIK 1,90      
               


    F8 KULA 2,0      

1   Felicia Back -03 SK Bore 4,33      
               


    F8 BOLLKAST      

1   Henriette Jæger -03 Aremark IF, NOR 19,42      
2   Lovisa Ehne -03 IK Vikings FIK 13,16      
               

 

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram
Uppdaterad: 08 JUN 2016 02:38 Skribent: Martin Bergström

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: mats.svardsen@sunne....

Se all info