Hoppa till sidans innehåll

Sunnespelen 2015


  Resultat Sunnespelen 27 juni 2015

   IFK Sunne arrangerade på Fryxellska IP
 
    MÄN 100 M    Vind +1,1  

1   Leif Johansson -50 Kils AIK 15,32      
               


    MÄN LÄNGD      

1   Joel Valdemarsson -94 IF Göta Karlstad 6,48      
2   Nils Andersson -94 IF Göta Karlstad 6,09      
               

 

 
Joel Valdemarsson
Nils Andersson
   x          x        648 -0,1   463 -1,3     -        425 -0,1
 601 -0,7   578 -0,1   589 -0,8   585 -0,8   587 -0,3   609 -1,3

    P19 100 M    Vind -0,1  

1   Victor Pettersson -97 IF Göta Karlstad 11,42      
2   Anton Johansson -96 KFUM Örebro 11,83      
3   Simon Throgen -97 Karlskoga FIF 11,97      
4   Anton Östebo -96 Glanshammars IF 12,54      
               


    P19 HÖJD      

1   Simon Throgen -97 Karlskoga FIF 1,86      
               

 

 
Simon Throgen
171 174 177 180 183 186 190
o   o   o   o   o   o   xxx

    P19 LÄNGD      

1   Victor Pettersson -97 IF Göta Karlstad 6,41      
2   Anton Östebo -96 Glanshammars IF 5,78      
               

 

 
Anton Östebo
Victor Pettersson
 541 -0,8   560 -1,5   555 -1,2   577 -0,0   575 -1,6   578 -0,1
   x          x        641 -1,3   626 -0,6     x          x

    P19 SPJUT      

1   Andrée Nilsson -97 SK Bore 56,44      
               


    P17 100 M    Vind +1,1  

1   Henrik Larsson -99 IF Göta Karlstad 11,03      
2   Adam Elhendy Gunnarsson -00 Karlskoga FIF 11,97      
               


    P17 200 M    Vind +1,3  

1   Henrik Larsson -99 IF Göta Karlstad 22,51      
2   Henrik Berglund -98 IF Hagen 25,11      
               


    P17 HÖJD      

1   Mattias Green -98 Säffle FIK 1,89      
2   Markus Asplund -98 IF Göta Karlstad 1,86      
               

 

 
Mattias Green
Markus Asplund
177 180 183 186 189 193
o   o   xo  xo  o   xxx
    xo  o   xo  xxx

    P17 LÄNGD      

1   Max Nero -98 IF Göta Karlstad 5,44      
               

 

 
Max Nero
 517 -1,3   536 -0,2     -        517 -1,6   536 -0,2   544 +0,1

    P17 TRESTEG      

1   Markus Asplund -98 IF Göta Karlstad 11,80      
               

 

 
Markus Asplund
1180 -2,4  1173 -1,8  1128 -1,5  1170 -3,0  1178 -1,0  1168 -2,8

    P15 80 M    Vind 0,0  

1   Jonathan Kjellén -00 Västerås FK 9,89      
2   Victor Thunström -00 IF Göta Karlstad 9,90      
3   Daniel Grenegård -00 IF Göta Karlstad 10,32      
4   Oskar Palmén -00 Karlskoga FIF 10,49      
5   Gabriel Gunnarsson -01 IF Göta Karlstad 10,64      
6   Albin Enbacker -01 IF Göta Karlstad 11,64      
               


    P15 200 M    Vind +1,3  

1   Adam Elhendy Gunnarsson -00 Karlskoga FIF 24,00      
2   Victor Thunström -00 IF Göta Karlstad 24,95      
3   Jonathan Kjellén -00 Västerås FK 25,29      
               


    P15 HÖJD      

1   Victor Thunström -00 IF Göta Karlstad 1,45      
               

 

 
Victor Thunström
140 145 150
xo  xo  xxx

    P15 LÄNGD      

1   Adam Elhendy Gunnarsson -00 Karlskoga FIF 4,95      
2   Victor Thunström -00 IF Göta Karlstad 4,92      
3   Gabriel Gunnarsson -01 IF Göta Karlstad 4,40      
4   Albin Enbacker -01 IF Göta Karlstad 3,83      
               

 

 
Albin Enbacker
Adam Elhendy Gunnarsson
Gabriel Gunnarsson
Victor Thunström
 375 -0,4   356 -0,4   379 -2,1   383 -0,6   378 +0,0   241 +0,1
 484 -1,3   466 -2,4   478 -1,0   495 +0,0   467 -0,2     -
 440 -0,3   297 -1,1   303 -2,1   366 +0,0   431 -1,7   397 +0,0
 457 -0,8     x        440 -1,5   461 +0,0   492 -0,6     x

    P15 TRESTEG      

1   Oskar Palmén -00 Karlskoga FIF 10,82      
               

 

 
Oskar Palmén
1082 +0,1  1072 +0,0  1064 -1,7     x       1060 -1,3  1039 -2,2

    P15 KULA 4,0      

1   Adam Elhendy Gunnarsson -00 Karlskoga FIF 10,35      
2   Andreas Green -00 Säffle FIK 7,76      
               

 

 
Andreas Green
Adam Elhendy Gunnarsson
 758   776   756   738   770   748
1025   968  1035  1023  1008     x

    P13 60 M    Vind +1,4  

1   Adam Karlsson -02 IFK Sunne 8,91      
2   Alfred Aakre -02 IF Göta Karlstad 9,42      
               


    P13 HÖJD      

1   Linus Callenvik -02 Karlskoga FIF 1,62      
2   Bamse Fredriksson -02 Säffle FIK 1,34      
               

 

 
Bamse Fredriksson
Linus Callenvik
110 115 120 125 128 131 134 137 140 147 150 153 156 160 162
o   o   o   o   o   xo  o   xxx
                    o   o   o   o   o   xo  o   o   o   o

    P13 LÄNGD ZON      

1   Bamse Fredriksson -02 Säffle FIK 4,36      
2   Alfred Aakre -02 IF Göta Karlstad 4,29      
3   Adam Karlsson -02 IFK Sunne 4,08      
               

 

 
Bamse Fredriksson
Adam Karlsson
Alfred Aakre
 401   428   429   436   414   421
 394   408   392   381   389   397
 429   419   429   426   418   411

    P13 KULA 3,0      

1   Alfred Persson-Forsberg -02 IFK Sunne 9,82      
2   August Berglund -02 IFK Sunne 9,04      
3   Bamse Fredriksson -02 Säffle FIK 8,93      
4   Emil Blom -02 IFK Mora 8,69      
5   Adam Karlsson -02 IFK Sunne 8,51      
6   Alfred Aakre -02 IF Göta Karlstad 8,25      
               

 

 
August Berglund
Adam Karlsson
Alfred Aakre
Emil Blom
Bamse Fredriksson
Alfred Persson-Forsberg
 831   819   873   852   904   894
 762     -   805   851   845   796
 783   762   825   770   791   788
 826   857   848   829   815   869
 797   893   816     -   757   733
 939   935   923   805   887   982

    P13 SPJUT 400      

1   Emil Blom -02 IFK Mora 29,12      
2   Bamse Fredriksson -02 Säffle FIK 27,17      
3   Alfred Aakre -02 IF Göta Karlstad 23,02      
               


    P12 60 M  HEAT 1  Vind +0,9  

1   Oliver Ellström -03 IF Göta Karlstad 8,63   Final  
2   Rickard Throgen Hedin -03 SK Bore 9,20   Final  
3   Simen Gimnes -03 Asker SK, NOR 9,21   Final  
4   Sander Bergqvist -03 SK Bore 9,73   Final  
               


    P12 60 M  HEAT 2  Vind +0,5  

1   Scott Ygård -03 IF Hellas, NOR 8,64   Final  
2   Erik Bryne -03 SK Bore 9,81   Final  
3   Noel Karlsson -03 IFK Sunne 10,27      
               


    P12 60 M  FINAL  Vind +2,4  

1   Scott Ygård -03 IF Hellas, NOR 8,42      
2   Oliver Ellström -03 IF Göta Karlstad 8,64      
3   Simen Gimnes -03 Asker SK, NOR 9,09      
4   Rickard Throgen Hedin -03 SK Bore 9,31      
5   Erik Bryne -03 SK Bore 10,03      
-   Sander Bergqvist -03 SK Bore ej start      
               


    P12 200 M    Vind +2,0  

1   Scott Ygård -03 IF Hellas, NOR 28,32      
2   Liam Sutton -03 Filipstads IF 33,46      
3   Erik Bryne -03 SK Bore 33,75      
4   Alexander Landberg -03 IFK Sunne 34,67      
-   Oliver Ellström -03 IF Göta Karlstad ej start      
               


    P12 HÖJD      

1   Rickard Throgen Hedin -03 SK Bore 1,37      
2   Simen Gimnes -03 Asker SK, NOR 1,37      
3   Oliver Ellström -03 IF Göta Karlstad 1,34      
4   Noel Karlsson -03 IFK Sunne 1,24      
5   Erik Bryne -03 SK Bore 1,10      
               

 

 
Oliver Ellström
Rickard Throgen Hedin
Erik Bryne
Simen Gimnes
Noel Karlsson
110 115 120 124 128 131 134 137 140
            xxo o   xxo xxo xxx
o   o   xo  xo  xo  xo  xo  xo  xxx
o   x-
                o   -   -   xxo -
o   o   xo  xo  xxx

    P12 LÄNGD ZON      

1   Scott Ygård -03 IF Hellas, NOR 4,33      
2   Gabriel Ant Styffe -03 IFK Sunne 4,04      
3   Liam Sutton -03 Filipstads IF 3,72      
4   Alexander Landberg -03 IFK Sunne 3,51      
5   Noel Karlsson -03 IFK Sunne 3,48      
6   Erik Bryne -03 SK Bore 3,47      
               

 

 
Gabriel Ant Styffe
Scott Ygård
Alexander Landberg
Liam Sutton
Erik Bryne
Noel Karlsson
 399   403   398   391     x   404
 409   433   420     -   196   424
 329   323   301   322   351   334
 364   341   354   364   372   337
 337   330   327     x   330   347
 308   345   348   344   346   347

    P12 KULA 3,0      

1   Erik Bryne -03 SK Bore 7,30      
2   Sander Bergqvist -03 SK Bore 7,21      
               

 

 
Sander Bergqvist
Erik Bryne
 643   585   634   721   678   687
   -   654   698   676   648   730

    P12 SPJUT 400      

1   Erik Bryne -03 SK Bore 24,46      
2   Simen Gimnes -03 Asker SK, NOR 24,41      
3   Oliver Ellström -03 IF Göta Karlstad 24,05      
4   Liam Sutton -03 Filipstads IF 21,82      
5   Filip Sundin -04 IF Göta Karlstad 20,66      
6   Karl Johansson -04 Kils AIK 19,55      
7   Sander Bergqvist -03 SK Bore 18,87      
               


    P11 60 M    Vind +1,9  

1   Adam Larsson -04 IFK Sunne 8,96      
2   Jonathan Appel -04 Linköpings GIF 9,17      
3   Markus Danielsson -04 Ransäters AIS 9,39      
4   Karl Johansson -04 Kils AIK 9,57      
5   Elis Höök -04 IFK Sunne 9,70      
6   Filip Sundin -04 IF Göta Karlstad 9,91      
               


    P11 200 M    Vind +1,2  

1   Adam Larsson -04 IFK Sunne 30,89      
2   Jonathan Appel -04 Linköpings GIF 31,31      
3   Markus Danielsson -04 Ransäters AIS 31,87      
4   Karl Johansson -04 Kils AIK 32,90      
5   Filip Sundin -04 IF Göta Karlstad 33,85      
               


    P11 400 M      

1   Adam Larsson -04 IFK Sunne 1.18,75      
2   Markus Danielsson -04 Ransäters AIS 1.23,07      
               


    P11 HÖJD      

1   Filip Sundin -04 IF Göta Karlstad 1,27      
2   Karl Johansson -04 Kils AIK 1,21      
               

 

 
Karl Johansson
Filip Sundin
100 104 108 112 115 118 121 124 127 131
o   o   xo  o   o   o   o   xxx
    o   xxo xo  xo  o   o   xxo xxo xxx

    P11 LÄNGD ZON      

1   Adam Larsson -04 IFK Sunne 4,08      
2   Jonathan Appel -04 Linköpings GIF 3,91      
3   Elis Höök -04 IFK Sunne 3,85      
4   Filip Sundin -04 IF Göta Karlstad 3,82      
5   Markus Danielsson -04 Ransäters AIS 3,75      
6   Karl Johansson -04 Kils AIK 3,68      
               

 

 
Markus Danielsson
Adam Larsson
Karl Johansson
Jonathan Appel
Filip Sundin
Elis Höök
 375   351   358   367   351   372
 390   398   347   408   344   408
 368   347     x   340   363   368
 387   381   389   391   360   360
 368   365   358   382   370   361
 384   385     x   379     x     x

    P11 KULA 2,0      

1   Filip Sundin -04 IF Göta Karlstad 8,35      
2   Karl Johansson -04 Kils AIK 8,05      
3   Markus Danielsson -04 Ransäters AIS 7,75      
4   Jonathan Appel -04 Linköpings GIF 6,77      
5   Elis Höök -04 IFK Sunne 6,38      
               

 

 
Jonathan Appel
Elis Höök
Filip Sundin
Karl Johansson
Markus Danielsson
 652   677   676   644   592   631
 638   611   604   602     -   566
 743   738   736   821   757   835
 805   734   730   760   787   649
 751   761   775   733   657   772

    P10 60 M    Vind 0,0  

1   David Back Nilsson -05 Leksands FIK 9,50      
2   Albin Alfredsson -05 KFUM Arvika 9,57      
3   Amadeus Frankert -05 Säffle FIK 10,04      
4   Samuel Gustafsson -05 Säffle FIK 10,29      
5   Jonathan Aspetorp -05 KFUM Arvika 10,44      
               


    P10 400 M      

1   David Back Nilsson -05 Leksands FIK 1.13,07      
2   Amadeus Frankert -05 Säffle FIK 1.13,45      
3   Samuel Gustafsson -05 Säffle FIK 1.21,24      
4   Albin Alfredsson -05 KFUM Arvika 1.23,06      
               


    P10 HÖJD      

1   Jonathan Aspetorp -05 KFUM Arvika 1,15      
2   Amadeus Frankert -05 Säffle FIK 0,95      
               

 

 
Jonathan Aspetorp
Amadeus Frankert
85  90  95  100 104 108 112 115 118
            o   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   xxx

    P10 LÄNGD ZON      

1   David Back Nilsson -05 Leksands FIK 3,71      
2   Amadeus Frankert -05 Säffle FIK 3,65      
3   Albin Alfredsson -05 KFUM Arvika 3,53      
4   Jonathan Aspetorp -05 KFUM Arvika 3,32      
               

 

 
Jonathan Aspetorp
Amadeus Frankert
David Back Nilsson
Albin Alfredsson
 327   316   332   317   284   326
 336   324   365   327   338   339
 362   368   367   366   358   371
 328   347   353   335   320   344

    P10 KULA 2,0      

1   David Back Nilsson -05 Leksands FIK 7,43      
2   Amadeus Frankert -05 Säffle FIK 7,36      
3   Albin Alfredsson -05 KFUM Arvika 7,17      
               

 

 
Albin Alfredsson
Amadeus Frankert
David Back Nilsson
 683   717   687   688   663   687
 704   731   697   723   736   729
 739   690     -   676   743   718

    P9 60 M  HEAT 1  Vind +0,9  

1   Anton Johansson -06 KFUM Arvika 10,45   Final  
2   Max Melin -06 Leksands FIK 10,47   Final  
3   Hampus Strand -06 Filipstads IF 10,64   Final  
4   Daniel Löwgren -06 IFK Sunne 11,69      
               


    P9 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  

1   Isac Danielsson -06 Säffle FIK 10,29   Final  
2   Johan Eliasson -06 Ransäters AIS 10,89   Final  
3   Oliver Lindström-Hedberg -06 IFK Sunne 11,10   Final  
               


    P9 60 M  FINAL  Vind +0,5  

1   Isac Danielsson -06 Säffle FIK 10,26      
2   Anton Johansson -06 KFUM Arvika 10,47      
3   Hampus Strand -06 Filipstads IF 10,57      
4   Max Melin -06 Leksands FIK 10,73      
5   Johan Eliasson -06 Ransäters AIS 11,02      
6   Oliver Lindström-Hedberg -06 IFK Sunne 11,20      
               


    P9 400 M      

1   Oliver Lindström-Hedberg -06 IFK Sunne 1.23,55      
2   Johan Eliasson -06 Ransäters AIS 1.27,51      
3   Isac Danielsson -06 Säffle FIK 1.35,07      
               


    P9 HÖJD      

1   Oskar Myrehed -06 IFK Sunne 1,04      
2   Isac Danielsson -06 Säffle FIK 0,95      
3   Max Melin -06 Leksands FIK 0,95      
4   Hampus Strand -06 Filipstads IF 0,95      
5   Daniel Löwgren -06 IFK Sunne 0,85      
               

 

 
Isac Danielsson
Oskar Myrehed
Hampus Strand
Daniel Löwgren
Max Melin
80  85  90  95  100 104 108
o   o   o   o   x-
    xo  o   o   o   o   xxx
    o   xo  xxo xxx
o   o   xxx
o   o   xo  o   xxx

    P9 LÄNGD ZON      

1   Anton Johansson -06 KFUM Arvika 3,28      
2   Isac Danielsson -06 Säffle FIK 3,25      
3   Hampus Strand -06 Filipstads IF 3,19      
4   Max Melin -06 Leksands FIK 3,08      
5   Johan Eliasson -06 Ransäters AIS 2,99      
6   Oskar Myrehed -06 IFK Sunne 2,82      
7   Oliver Lindström-Hedberg -06 IFK Sunne 2,64      
8   Daniel Löwgren -06 IFK Sunne 2,45      
9   Viggo Nordling -06 KFUM Arvika 2,01      
               

 

 
Daniel Löwgren
Isac Danielsson
Viggo Nordling
Oskar Myrehed
Max Melin
Hampus Strand
Johan Eliasson
Oliver Lindström-Hedberg
Anton Johansson
 226     -   233   245   234   233
 294   299   316   316   325   313
 198   192   200   195   201   185
 282   250   268   269   267   268
 271   282   277   286   287   308
   -     -   304   312   319   306
 228   258   294   284   286   299
 259   227   264   243   256   253
 292   303   254   302   293   328

    P9 KULA 2,0      

1   Anton Johansson -06 KFUM Arvika 6,29      
2   Max Melin -06 Leksands FIK 5,59      
3   Johan Eliasson -06 Ransäters AIS 5,29      
4   Daniel Vennerström -06 IFK Sunne 4,92      
5   Isac Danielsson -06 Säffle FIK 4,79      
6   Oliver Lindström-Hedberg -06 IFK Sunne 4,24      
7   Daniel Löwgren -06 IFK Sunne 4,23      
8   Viggo Nordling -06 KFUM Arvika 3,25      
               

 

 
Isac Danielsson
Daniel Löwgren
Daniel Vennerström
Johan Eliasson
Anton Johansson
Viggo Nordling
Max Melin
Oliver Lindström-Hedberg
 444   461   467   479   462   464
 392     x   422   423     x   416
 386   368   400     x   442   492
 513   468   527   526   529   492
 629   593     x   579   489   558
   x     x   295   325   298   300
 548   553   550   506   522   559
   x   409   424   375   379   370

    P8 60 M    Vind 0,0  

1   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 10,75      
2   Melvin Nordin -07 Filipstads IF 11,11      
3   Sebastian Aspetorp -07 KFUM Arvika 12,03      
4   Linus Vennerström -08 IFK Sunne 13,25      
               


    P8 400 M      

1   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 1.31,25      
2   Hannes Karlsson -07 IFK Sunne 1.49,86      
3   Sebastian Aspetorp -07 KFUM Arvika 2.00,33      
               


    P8 HÖJD      

1   Melvin Nordin -07 Filipstads IF 1,04      
2   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 0,90      
3   Sebastian Aspetorp -07 KFUM Arvika 0,85      
               

 

 
Sebastian Aspetorp
Kevin Sjöström
Melvin Nordin
80  85  90  95  100 104 108
o   o   xxx
o   o   xo  xxx
    o   o   o   o   o   xxx

    P8 LÄNGD ZON      

1   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 3,23      
2   Melvin Nordin -07 Filipstads IF 3,00      
3   Hannes Karlsson -07 IFK Sunne 2,59      
4   Sebastian Aspetorp -07 KFUM Arvika 2,14      
               

 

 
Hannes Karlsson
Melvin Nordin
Sebastian Aspetorp
Kevin Sjöström
 251   238   227   240   238   259
 300     x   260   273   262   274
 210     x     x   208   207   214
 311   321   313   290   323   272

    P8 KULA 2,0      

1   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 6,03      
2   Hannes Karlsson -07 IFK Sunne 5,13      
3   Linus Vennerström -08 IFK Sunne 3,03      
               

 

 
Kevin Sjöström
Linus Vennerström
Hannes Karlsson
 494     -   544   603   546   552
 255   247   303     -     -     -
 432   449   513   453   427   312

    KVINNOR 100 M    Vind +1,5  

1   Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 12,28      
2   Sofie Wadelius -82 IF Göta Karlstad 14,00      
3   Erika Bergkvist -87 IF Göta Karlstad 14,29      
               


    KVINNOR 200 M    Vind +1,0  

1   Erika Bergkvist -87 IF Göta Karlstad 29,75      
               


    KVINNOR HÖJD      

1   Lisa Engman -94 Kils AIK 1,71      
               

 

 
Lisa Engman
164 168 171 174
o   o   xo  xxx

    KVINNOR LÄNGD      

1   Ida Hansen -93 IF Göta Karlstad 5,75      
               

 

 
Ida Hansen
 563 +0,0   575 -1,1   556 -2,4   558 +0,0   569 +0,0   534 -1,0

    F19 100 M    Vind +1,5  

1   Johanna Elfving -96 KFUM Örebro 13,14      
2   Erica Edström -97 IFK Kristinehamn 13,70      
3   Hanna Heinemann -97 IF Göta Karlstad 13,92      
               


    F19 200 M    Vind +1,0  

1   Johanna Elfving -96 KFUM Örebro 28,01      
2   Erica Edström -97 IFK Kristinehamn 28,26      
3   Hanna Heinemann -97 IF Göta Karlstad 28,89      
               


    F19 HÖJD      

1   Erica Edström -97 IFK Kristinehamn 1,44      
               

 

 
Erica Edström
144 148
o   xxx

    F17 100 M  HEAT 1  Vind +1,4  

1   Linn Bäcklin -99 IF Göta Karlstad 12,40   Final  
2   Victoria Sandsjoe -98 IF Göta Karlstad 12,81   Final  
3   Ida Callenvik -99 Karlskoga FIF 13,57      
4   Beatrice Johanson -99 KFUM Arvika 14,14      
               


    F17 100 M  HEAT 2  Vind +1,7  

1   Ida Thunberg -99 IK Stål 12,26   Final  
2   Alexandra Larsson -98 IF Göta Karlstad 12,45   Final  
3   Linnéa Mossberg -99 IK Orient 12,97   Final  
4   Levina Ahlgren -98 Upsala IF 13,22   Final  
               


    F17 100 M  FINAL  Vind +1,6  

1   Linn Bäcklin -99 IF Göta Karlstad 12,52      
2   Alexandra Larsson -98 IF Göta Karlstad 12,53      
3   Victoria Sandsjoe -98 IF Göta Karlstad 12,86      
4   Linnéa Mossberg -99 IK Orient 12,94      
5   Levina Ahlgren -98 Upsala IF 13,23      
-   Ida Thunberg -99 IK Stål ej start      
               


    F17 200 M    Vind +1,0  

1   Victoria Sandsjoe -98 IF Göta Karlstad 26,42      
2   Linnéa Mossberg -99 IK Orient 26,88      
               


    F17 HÖJD      

1   Erika Blomqvist -99 IFK Sunne 1,55      
2   Hanna Olsson -99 Säffle FIK 1,52      
               

 

 
Hanna Olsson
Erika Blomqvist
135 140 144 148 152 155 158
o   o   o   o   xo  xxx
    o   o   xxo o   xo  xxx

    F17 LÄNGD      

1   Alexandra Larsson -98 IF Göta Karlstad 5,30      
2   Linn Bäcklin -99 IF Göta Karlstad 4,93      
3   Levina Ahlgren -98 Upsala IF 4,88      
4   Eunice Nilsson -98 KFUM Örebro 4,81      
5   Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 4,64      
6   Camilla Appel -99 IF Göta Karlstad 4,47      
7   Erika Blomqvist -99 IFK Sunne 4,40      
               

 

 
Erika Blomqvist
Linn Bäcklin
Camilla Appel
Julia Arlestrand
Levina Ahlgren
Alexandra Larsson
Eunice Nilsson
 434 +0,0     x        431 -1,3   440 -1,9     x        436 -0,7
 493 -0,6   472 -1,2     x          x          x        465 +0,0
 432 -1,7   443 -1,3   447 +0,0   430 -0,9   446 -0,2     x
 456 -0,9   464 +0,1   454 -0,5   449 +0,0   380 -1,6   444 -0,1
 480 +0,0   464 -0,9   488 +0,0   478 +0,0     x          x
 530 +0,0     x        519 -0,3     x        180 -1,5     x
 464 +0,3   449 -1,9   473 -1,3     x        481 -1,3     x

    F17 TRESTEG      

1   Julia Arlestrand -99 IFK Sunne 10,18      
2   Elin Nermark -01 IFK Sunne 8,55      
               

 

 
Julia Arlestrand
Elin Nermark
 972 -1,7   975 -2,8     x       1018 -1,2   995 -0,3  1004 -0,9
 825 -1,8   843 -1,9   845 -2,2   855 -0,1   838 -0,7   836 -3,1

    F17 KULA 3,0      

1   Eunice Nilsson -98 KFUM Örebro 11,39      
2   Hanna Olsson -99 Säffle FIK 9,65      
               

 

 
Hanna Olsson
Eunice Nilsson
 965   942   958   879   928   959
   x  1139  1085     x  1064  1080

    F17 SPJUT 500      

1   Ida Thunberg -99 IK Stål 45,93      
2   Clara Bergström -99 IFK Sunne 25,03      
               


    F15 80 M    Vind +2,0  

1   Moa Eklundh -01 KFUM Örebro 10,18      
2   Ebba Gustavsson -00 IF Göta Karlstad 10,53      
3   Lovisa Ellström -00 IF Göta Karlstad 10,95      
4   Olivia Österling-Strömstedt -01 IF Göta Karlstad 11,03      
5   Maja Karlsson -01 IF Göta Karlstad 11,94      
6   Kira Rotevatn -01 IF Göta Karlstad 12,29      
               


    F15 200 M    Vind +1,1  

1   Moa Eklundh -01 KFUM Örebro 26,57      
2   Ebba Gustavsson -00 IF Göta Karlstad 27,24      
3   Olivia Österling-Strömstedt -01 IF Göta Karlstad 27,56      
4   Lovisa Ellström -00 IF Göta Karlstad 27,73      
5   Lisa Weyhenmeyer -00 Upsala IF 28,20      
6   Clara Hedling -01 KFUM Arvika 28,76      
               


    F15 800 M      

1   Wilma Björkman -01 IFK Mora 2.33,07      
2   Lovisa Ellström -00 IF Göta Karlstad 2.34,75      
3   Nellie Sundenhammar -00 IF Göta Karlstad 2.35,18      
4   Lina Myrehed -00 IFK Sunne 2.51,71      
5   Elin Nermark -01 IFK Sunne 2.56,90      
               


    F15 HÖJD      

1   Wilma Björkman -01 IFK Mora 1,52      
2   Elin Nermark -01 IFK Sunne 1,44      
3   Olivia Österling-Strömstedt -01 IF Göta Karlstad 1,40      
               

 

 
Wilma Björkman
Elin Nermark
Olivia Österling-Strömstedt
130 135 140 144 148 152 155
        o   o   o   o   xxx
o   o   o   xxo xxx
    o   o   x

    F15 LÄNGD      

1   Lisa Weyhenmeyer -00 Upsala IF 4,89      
2   Ebba Gustavsson -00 IF Göta Karlstad 4,71      
3   Wilma Björkman -01 IFK Mora 4,39      
4   Clara Hedling -01 KFUM Arvika 4,29      
5   Elin Nermark -01 IFK Sunne 4,08      
6   Lina Myrehed -00 IFK Sunne 3,88      
7   Maja Karlsson -01 IF Göta Karlstad 3,65      
8   Kira Rotevatn -01 IF Göta Karlstad 3,64      
               

 

 
Ebba Gustavsson
Wilma Björkman
Maja Karlsson
Elin Nermark
Kira Rotevatn
Lina Myrehed
Lisa Weyhenmeyer
Clara Hedling
 458 -0,4   453 -1,5   471 -0,2     x        457 -0,8   463 -0,5
 431 -1,0   423 -1,6   429 -1,3   439 -0,9     -          -
 332 -1,9   347 -1,5   363 -0,1   365 -0,5   357 -1,4   362 +0,0
 378 -1,6     x        408 +0,3   397 -2,7   401 -1,0   394 +0,0
 364 -0,9   346 -1,2   357 +0,0   352 -3,3     x        363 -1,2
 384 -1,1   360 -0,2   330 -1,3   388 -3,0   279 -1,2   327 +0,0
   x        463 -0,1   489 -1,1     -        466 -1,9   233 -1,1
 421 -0,9   429 +0,0   318 -1,6   406 -1,9   413 -0,1   412 -0,1

    F15 TRESTEG      

1   Lisa Weyhenmeyer -00 Upsala IF 10,78      
               

 

 
Lisa Weyhenmeyer
   x       1031 -2,4  1037 -1,8  1077 -0,2     x       1078 -1,2

    F15 KULA 3,0      

1   Alma Gustafsson -01 IF Göta Karlstad 10,75      
2   Amanda Fridberg -02 IF Göta Karlstad 10,46      
3   Ebba Henriksson -01 Karlskoga FIF 9,06      
4   Moa Laurila -01 KFUM Arvika 8,07      
               

 

 
Alma Gustafsson
Ebba Henriksson
Amanda Fridberg
Moa Laurila
1053   979  1075  1050  1032  1075
 894   865   906   890   886   858
1036  1017   994   956   986  1046
 807   789   644   756   777   790

    F15 SPJUT 500      

1   Miranda Nilsson -00 SK Bore 30,66      
2   Ebba Henriksson -01 Karlskoga FIF 29,43      
3   Moa Laurila -01 KFUM Arvika 26,08      
4   Kira Rotevatn -01 IF Göta Karlstad 15,49      
               


    F13 60 M  HEAT 1  Vind +1,6  

1   Matilda Strand -02 Filipstads IF 8,70   Final  
2   Sanna Ljungberg -02 IFK Mora 9,01   Final  
3   Thea Braneby -02 IFK Sunne 9,12   Final  
               


    F13 60 M  HEAT 2  Vind +2,1  

1   Minna Qvarnström -02 Kils AIK 8,61   Final  
2   Saga Bond -02 Leksands FIK 8,68   Final  
3   Emma Kyrk -02 IFK Sunne 9,24   Final  
4   Amanda Fridberg -02 IF Göta Karlstad 9,48      
               


    F13 60 M  FINAL  Vind +1,5  

1   Minna Qvarnström -02 Kils AIK 8,62      
2   Saga Bond -02 Leksands FIK 8,67      
3   Matilda Strand -02 Filipstads IF 8,78      
4   Sanna Ljungberg -02 IFK Mora 9,05      
5   Thea Braneby -02 IFK Sunne 9,07      
6   Emma Kyrk -02 IFK Sunne 9,27      
               


    F13 200 M    Vind +1,3  

1   Tilde Inelind -02 Kils AIK 28,46      
2   Saga Bond -02 Leksands FIK 29,56      
3   Thea Braneby -02 IFK Sunne 32,04      
4   Mathilda Kyrk -02 Säffle FIK 33,20      
-   Minna Qvarnström -02 Kils AIK ej start      
-   Emilia Alfredsson -02 KFUM Arvika ej start      
               


    F13 800 M      

1   Hilma Hauri -02 SK Bore 3.04,90      
               


    F13 HÖJD      

1   Tilda Bergström -02 IFK Sunne 1,49      
2   Matilda Strand -02 Filipstads IF 1,46      
3   Tilde Inelind -02 Kils AIK 1,46      
4   Emilia Alfredsson -02 KFUM Arvika 1,43      
5   Sanna Ljungberg -02 IFK Mora 1,37      
6   Filippa Dedorsson -02 IFK Kristinehamn 1,34      
7   Thea Braneby -02 IFK Sunne 1,31      
8   Hilma Hauri -02 SK Bore 1,31      
9   Amanda Fridberg -02 IF Göta Karlstad 1,20      
               

 

 
Filippa Dedorsson
Tilde Inelind
Sanna Ljungberg
Matilda Strand
Emilia Alfredsson
Thea Braneby
Hilma Hauri
Tilda Bergström
Amanda Fridberg
100 105 110 115 120 124 128 131 134 137 140 143 146 149 151
                o   o   o   o   xo  xxx
                o   o   o   o   xo  o   xo  o   xxo xxx
                o   o   o   o   xo  o   x-
                o   o   o   o   o   xo  o   o   o   xxx
                o   o   o   o   xo  o   o   o   xxx
    xo  o   o   o   o   xo  o   xxx
    o   xo  o   o   o   xxo o   xxx
                            o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
        o   o   o   xxx

    F13 LÄNGD ZON      

1   Filippa Dedorsson -02 IFK Kristinehamn 4,85      
2   Tilde Inelind -02 Kils AIK 4,76      
3   Matilda Strand -02 Filipstads IF 4,70      
4   Emilia Alfredsson -02 KFUM Arvika 4,36      
5   Sanna Ljungberg -02 IFK Mora 4,34      
6   Minna Qvarnström -02 Kils AIK 4,25      
7   Emma Kyrk -02 IFK Sunne 4,16      
8   Thea Braneby -02 IFK Sunne 4,07      
9   Amanda Fridberg -02 IF Göta Karlstad 3,97      
               

 

 
Filippa Dedorsson
Emilia Alfredsson
Emma Kyrk
Minna Qvarnström
Thea Braneby
Sanna Ljungberg
Amanda Fridberg
Tilde Inelind
Matilda Strand
 449   475   485   471   485   485
 380   436   428   405   417   404
   x   416   415   403   412   415
 406   425   280     x   415   423
 407   368   383     x   393   381
 434   434   415   420   420   415
 391   397   378
 476   458   467   473   469     x
 466   435   457   457   448   470

    F13 KULA 2,0      

1   Amanda Fridberg -02 IF Göta Karlstad 13,20      
2   Filippa Dedorsson -02 IFK Kristinehamn 10,87      
3   Tilda Bergström -02 IFK Sunne 10,58      
4   Sanna Ljungberg -02 IFK Mora 8,14      
5   Saga Bond -02 Leksands FIK 7,40      
6   Mathilda Kyrk -02 Säffle FIK 6,35      
               

 

 
Filippa Dedorsson
Tilda Bergström
Sanna Ljungberg
Saga Bond
Mathilda Kyrk
Amanda Fridberg
 935  1047   822   818   915  1087
1017  1032     x     x  1058     x
 814   789     x     x     x     x
 708   641   719   698   740   729
 635   625   588   602   610   579
1231  1152  1241  1281  1255  1320

    F13 SPJUT 400      

1   Tilda Bergström -02 IFK Sunne 36,59      
2   Filippa Dedorsson -02 IFK Kristinehamn 30,00      
3   Amanda Fridberg -02 IF Göta Karlstad 29,29      
4   Matilda Strand -02 Filipstads IF 27,93      
5   Sanna Ljungberg -02 IFK Mora 22,68      
6   Saga Bond -02 Leksands FIK 18,60      
7   Mathilda Kyrk -02 Säffle FIK 10,08      
               


    F12 60 M  HEAT 1  Vind +1,3  

1   Tess Nilsson -03 Ransäters AIS 8,69   Final  
2   Camilla Sjöberg -03 IF Göta Karlstad 8,72   Final  
3   Nellie Henriksson -03 KFUM Arvika 9,58      
4   Maria Grenegård -03 IF Göta Karlstad 9,72      
5   Ella Andersson/Jäger -03 IK Viking 10,17      
6   Jamila Mohammadi -03 IFK Sunne 13,69      
               


    F12 60 M  HEAT 2  Vind +2,6  

1   Ebba Wulcan -03 Säffle FIK 8,48   Final  
2   Andrea Larsson -03 IFK Sunne 8,72   Final  
3   Elin Pettersson -03 IFK Göteborg 9,30      
4   Johanna Larsson Möller -03 KFUM Arvika 9,76      
5   Julia Lindgren Persson -03 KFUM Arvika 10,23      
6   Anna-Clara Bengtsson -03 IF Göta Karlstad 10,32      
               


    F12 60 M  HEAT 3  Vind +1,7  

1   Hanna Karlsson -03 IF Göta Karlstad 8,89   Final  
2   Elina Andersson -03 IF Göta Karlstad 9,09   Final  
3   Linn Oskarsson -03 IFK Sunne 9,16      
4   Emma Lantz -03 Kils AIK 9,21      
5   Nora Olsson -03 IFK Sunne 9,34      
6   Cornelia Kennerstad -03 Kils AIK 9,85      
               


    F12 60 M  FINAL  Vind +1,3  

1   Ebba Wulcan -03 Säffle FIK 8,45      
2   Tess Nilsson -03 Ransäters AIS 8,80      
3   Camilla Sjöberg -03 IF Göta Karlstad 8,84      
4   Andrea Larsson -03 IFK Sunne 8,88      
5   Elina Andersson -03 IF Göta Karlstad 9,01      
6   Hanna Karlsson -03 IF Göta Karlstad 9,13      
               


    F12 200 M  HEAT 1  Vind +2,1  

1   Elin Pettersson -03 IFK Göteborg 30,51      
2   Tuva Wikman -03 KFUM Arvika 30,99      
3   Nellie Henriksson -03 KFUM Arvika 30,69      
4   Johanna Larsson Möller -03 KFUM Arvika 34,31      
5   Ella Andersson/Jäger -03 IK Viking 36,70      
-   Cornelia Kennerstad -03 Kils AIK ej start      
               


    F12 200 M  HEAT 2  Vind +1,9  

1   Camilla Sjöberg -03 IF Göta Karlstad 29,32      
2   Emma Lantz -03 Kils AIK 29,82      
3   Linn Oskarsson -03 IFK Sunne 30,29      
4   Hanna Karlsson -03 IF Göta Karlstad 31,39      
5   Tess Nilsson -03 Ransäters AIS 31,82      
-   Andrea Larsson -03 IFK Sunne ej start      
               


    F12 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Camilla Sjöberg -03 IF Göta Karlstad 29,32      
2   Emma Lantz -03 Kils AIK 29,82      
3   Linn Oskarsson -03 IFK Sunne 30,29      
4   Elin Pettersson -03 IFK Göteborg 30,51      
5   Nellie Henriksson -03 KFUM Arvika 30,69      
6   Tuva Wikman -03 KFUM Arvika 30,99      
7   Hanna Karlsson -03 IF Göta Karlstad 31,39      
8   Tess Nilsson -03 Ransäters AIS 31,82      
9   Johanna Larsson Möller -03 KFUM Arvika 34,31      
10   Ella Andersson/Jäger -03 IK Viking 36,70      
               


    F12 800 M      

1   Camilla Sjöberg -03 IF Göta Karlstad 2.46,84      
2   Tuva Wikman -03 KFUM Arvika 2.47,98      
3   Wilma Karlsson -03 Säffle FIK 2.48,77      
4   Amanda Olsson -03 Säffle FIK 2.54,72      
5   Ella Westerlind -03 Säffle FIK 3.38,17      
               


    F12 HÖJD      

1   Elina Andersson -03 IF Göta Karlstad 1,37      
2   Nora Olsson -03 IFK Sunne 1,34      
3   Wilma Karlsson -03 Säffle FIK 1,34      
4   Elin Pettersson -03 IFK Göteborg 1,31      
5   Camilla Sjöberg -03 IF Göta Karlstad 1,28      
6   Amanda Olsson -03 Säffle FIK 1,28      
7   Tess Nilsson -03 Ransäters AIS 1,24      
8   Moa Nordling -03 KFUM Arvika 1,15      
9   Nellie Henriksson -03 KFUM Arvika 1,10      
10   Ella Westerlind -03 Säffle FIK 1,10      
11   Anna-Clara Bengtsson -03 IF Göta Karlstad 1,10      
               

 

 
Ella Westerlind
Tess Nilsson
Elina Andersson
Nellie Henriksson
Anna-Clara Bengtsson
Wilma Karlsson
Moa Nordling
Elin Pettersson
Camilla Sjöberg
Amanda Olsson
Nora Olsson
100 105 110 115 120 124 128 131 134 137 140
o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xo  o   xo  xxo o   xx-
o   o   o   xxx
xo  o   xo  xxx
            o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxx
        o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xo  xo  xxx
o   o   o   o   xo  o   xxo xxx
o   o   o   o   o   o   o   o   o   xxx

    F12 LÄNGD ZON      

1   Ebba Wulcan -03 Säffle FIK 4,46      
2   Tuva Wikman -03 KFUM Arvika 4,43      
3   Andrea Larsson -03 IFK Sunne 4,35      
4   Elin Pettersson -03 IFK Göteborg 4,07      
5   Hanna Karlsson -03 IF Göta Karlstad 3,97      
6   Elina Andersson -03 IF Göta Karlstad 3,93      
7   Camilla Sjöberg -03 IF Göta Karlstad 3,88      
8   Nellie Henriksson -03 KFUM Arvika 3,88      
9   Cornelia Kennerstad -03 Kils AIK 3,87      
10   Johanna Larsson Möller -03 KFUM Arvika 3,85      
11   Emma Lantz -03 Kils AIK 3,70      
12   Julia Lindgren Persson -03 KFUM Arvika 3,39      
13   Linn Oskarsson -03 IFK Sunne 3,35      
14   Anna-Clara Bengtsson -03 IF Göta Karlstad 3,29      
               

 

 
Anna-Clara Bengtsson
Hanna Karlsson
Elin Pettersson
Andrea Larsson
Emma Lantz
Julia Lindgren Persson
Tuva Wikman
Elina Andersson
Linn Oskarsson
Ebba Wulcan
Camilla Sjöberg
Nellie Henriksson
Cornelia Kennerstad
Johanna Larsson Möller
 329   288   317
 394   381   397   388   363   383
 407   395   380   394   400     -
 424   425   435   414   421   415
 370   359   355
 339   225   312
 419   430   443   427   439   429
 393   374   391   388   380   376
 181   335   190
 426   429   446     -     -     -
 371   383   388   340   364   378
 361   366   388   359   356   375
 374   379   387
 377   385   365

    F12 KULA 2,0      

1   Ebba Wulcan -03 Säffle FIK 8,79      
2   Andrea Larsson -03 IFK Sunne 8,20      
3   Moa Nordling -03 KFUM Arvika 8,15      
4   Amanda Olsson -03 Säffle FIK 7,85      
5   Maria Grenegård -03 IF Göta Karlstad 7,67      
6   Emma Lantz -03 Kils AIK 6,63      
7   Cornelia Kennerstad -03 Kils AIK 5,95      
8   Sandra Larsson -03 Kils AIK 5,29      
9   Julia Lindgren Persson -03 KFUM Arvika 4,79      
10   Jamila Mohammadi -03 IFK Sunne 4,30      
               

 

 
Ebba Wulcan
Cornelia Kennerstad
Amanda Olsson
Sandra Larsson
Maria Grenegård
Julia Lindgren Persson
Jamila Mohammadi
Andrea Larsson
Emma Lantz
Moa Nordling
 769   868   879   814   838     x
 524   594   595   470   590   545
 655   785   748   778     x   773
 499   504   524   529   488   498
 737   767   729   733   714   745
   x   465   479
 421   397   430
 786   765   749   803   788   820
 663   563   631   659     x   654
 760   730   776   815   725   753

    F12 SPJUT 400      

1   Amanda Olsson -03 Säffle FIK 25,08      
2   Ebba Wulcan -03 Säffle FIK 23,93      
3   Moa Nordling -03 KFUM Arvika 22,28      
4   Wilma Karlsson -03 Säffle FIK 19,16      
5   Maria Grenegård -03 IF Göta Karlstad 18,51      
6   Johanna Larsson Möller -03 KFUM Arvika 15,58      
7   Irma Andersson/Jäger -05 IK Viking 15,12      
8   Cornelia Kennerstad -03 Kils AIK 14,83      
9   Sandra Larsson -03 Kils AIK 13,15      
10   Nellie Henriksson -03 KFUM Arvika 12,02      
11   Edit Laurila -05 KFUM Arvika 11,62      
12   Fanny Olsson -04 IFK Sunne 10,65      
13   Ella Andersson/Jäger -03 IK Viking 10,56      
14   Camilla Sjöberg -03 IF Göta Karlstad 10,35      
15   Minna Olsson -04 IFK Sunne 9,02      
16   Julia Lindgren Persson -03 KFUM Arvika 8,19      
               


    F11 60 M  HEAT 1  Vind +1,2  

1   Klara Lindholm -04 IF Göta Karlstad 9,21   Final  
2   Sandra Bergqvist -04 IFK Sunne 9,75   Final  
3   Alexandra Norberg-Eriksson -04 Kils AIK 9,81   Final  
4   Alma Mikaelsson -04 Götlunda IF 9,83      
               


    F11 60 M  HEAT 2  Vind +1,6  

1   Linn Bond -04 Leksands FIK 9,94      
2   Elvira Högman -04 Kils AIK 10,11      
3   Minna Olsson -04 IFK Sunne 10,13      
4   Fanny Olsson -04 IFK Sunne 10,22      
5   Ellinor Vennerström -04 IFK Sunne 12,33      
               


    F11 60 M  HEAT 3  Vind +1,8  

1   Linnea Nermark -04 IFK Sunne 9,19   Final  
2   Linnéa Carlsson -04 Kils AIK 9,50   Final  
3   Alma Englund -04 Ransäters AIS 9,76   Final  
4   Lovisa Rundqvist -04 IFK Sunne 9,85      
5   Emma Wall -04 Säffle FIK 10,97      
               


    F11 60 M  FINAL  Vind +0,8  

1   Linnea Nermark -04 IFK Sunne 9,14      
2   Klara Lindholm -04 IF Göta Karlstad 9,18      
3   Linnéa Carlsson -04 Kils AIK 9,55      
4   Alma Englund -04 Ransäters AIS 9,64      
5   Sandra Bergqvist -04 IFK Sunne 9,77      
6   Alexandra Norberg-Eriksson -04 Kils AIK 9,83      
               


    F11 200 M    Vind +2,0  

1   Klara Lindholm -04 IF Göta Karlstad 31,37      
2   Tilde Olsson -04 IFK Sunne 33,47      
3   Linnéa Carlsson -04 Kils AIK 33,80      
4   Alexandra Norberg-Eriksson -04 Kils AIK 34,19      
5   Lovisa Rundqvist -04 IFK Sunne 34,29      
-   Linnea Nermark -04 IFK Sunne ej start      
               


    F11 400 M      

1   Tilde Olsson -04 IFK Sunne 1.15,92      
2   Linnéa Carlsson -04 Kils AIK 1.30,46      
               


    F11 HÖJD      

1   Alma Mikaelsson -04 Götlunda IF 1,37      
2   Linnea Nermark -04 IFK Sunne 1,27      
3   Sophie Säwe -04 Kils AIK 1,24      
4   Linn Bond -04 Leksands FIK 1,21      
5   Alexandra Norberg-Eriksson -04 Kils AIK 1,21      
6   Elvira Högman -04 Kils AIK 1,18      
7   Lovisa Rundqvist -04 IFK Sunne 1,14      
8   Linnéa Carlsson -04 Kils AIK 1,14      
9   Emma Wall -04 Säffle FIK 1,14      
10   Lovisa Ehne -04 IK Viking 1,10      
11   Tilde Olsson -04 IFK Sunne 1,10      
11   Fanny Olsson -04 IFK Sunne 1,10      
               

 

 
Lovisa Rundqvist
Alexandra Norberg-E
Linnéa Carlsson
Alma Mikaelsson
Emma Wall
Tilde Olsson
Fanny Olsson
Linn Bond
Elvira Högman
Linnea Nermark
Lovisa Ehne
Sophie Säwe
90  95  100 105 110 114 118 121 124 127 130 133 135 137 140
        o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   o   xxo xo  xxx
    o   o   o   xo  xo  xxx
            o   o   o   o   xo  xo  o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   xxo xxx
        o   o   xo  xxx
        o   o   xo  xxx
            o   o   o   o   o   xxx
    o   o   o   o   o   xxo xxx
        o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
                o   o   o   xxo o   xxx

    F11 LÄNGD ZON      

1   Linnea Nermark -04 IFK Sunne 4,09      
2   Alma Mikaelsson -04 Götlunda IF 4,08      
3   Linnéa Carlsson -04 Kils AIK 3,83      
4   Alexandra Norberg-Eriksson -04 Kils AIK 3,82      
5   Sophie Säwe -04 Kils AIK 3,77      
6   Sandra Bergqvist -04 IFK Sunne 3,69      
7   Linn Bond -04 Leksands FIK 3,69      
8   Lovisa Ehne -04 IK Viking 3,53      
9   Tilde Olsson -04 IFK Sunne 3,51      
10   Alva Hedling -04 KFUM Arvika 3,26      
11   Lovisa Rundqvist -04 IFK Sunne 3,23      
12   Elvira Högman -04 Kils AIK 2,94      
               

 

 
Sandra Bergqvist
Alexandra Norberg-Eriksson
Linnea Nermark
Alva Hedling
Lovisa Ehne
Sophie Säwe
Lovisa Rundqvist
Linn Bond
Elvira Högman
Tilde Olsson
Linnéa Carlsson
Alma Mikaelsson
 369   356   368   361   359   347
 373   367   363   371   374   382
 409   405   394   405     -   403
 326   307   324
 333   332   353   332   346   333
 377     -   250   362   320   371
 306   323   317
 360   368   360   369   353     -
 294     -     -
 293   350   351
 359   362   383   375   366   371
 380   388   388   384   396   408

    F11 KULA 2,0      

1   Ella Sjögren -04 IFK Sunne 7,59      
2   Sophie Säwe -04 Kils AIK 7,52      
3   Elvira Högman -04 Kils AIK 7,06      
4   Alma Mikaelsson -04 Götlunda IF 6,82      
5   Emma Wall -04 Säffle FIK 6,53      
6   Alva Hedling -04 KFUM Arvika 6,18      
7   Lovisa Ehne -04 IK Viking 5,72      
8   Ellinor Vennerström -04 IFK Sunne 5,62      
               

 

 
Ellinor Vennerström
Alma Mikaelsson
Lovisa Ehne
Sophie Säwe
Emma Wall
Ella Sjögren
Alva Hedling
Elvira Högman
 506   562   519   498   546   456
 632   566   682   630   639   580
 564   531   572   534   533   541
 752   720   736     x   707   634
 557   575   543   653   595     x
 733   719   739   721   730   759
 618   592   594   612   559   585
 651   684   673   686   654   706

    F10 60 M  HEAT 1  Vind -0,1  

1   Tindra Skoglund -05 IFK Kristinehamn 9,94   Final  
2   Irma Andersson/Jäger -05 IK Viking 10,05   Final  
3   Madeleine Jacobsson -05 Ransäters AIS 10,35   Final  
4   Sara Larsson -05 Kils AIK 10,42   Final  
5   Emma Larsson -05 Kils AIK 10,58   Final  
               


    F10 60 M  HEAT 2  Vind +0,6  

1   Edvina Norberg -05 Ransäters AIS 9,72   Final  
2   Celina Kuljunlahti -05 IFK Kristinehamn 11,05      
3   Linnea Karlsson -05 Ransäters AIS 11,10      
4   Signe Westerlind -05 Säffle FIK 11,16      
5   Edit Laurila -05 KFUM Arvika 12,48      
               


    F10 60 M  FINAL  Vind +1,6  

1   Edvina Norberg -05 Ransäters AIS 9,77      
2   Irma Andersson/Jäger -05 IK Viking 9,96      
3   Tindra Skoglund -05 IFK Kristinehamn 10,16      
4   Sara Larsson -05 Kils AIK 10,30      
6   Madeleine Jacobsson -05 Ransäters AIS 10,31      
7   Emma Larsson -05 Kils AIK 10,37      
               


    F10 400 M      

1   Irma Andersson/Jäger -05 IK Viking 1.16,77      
2   Edvina Norberg -05 Ransäters AIS 1.17,17      
3   Sara Larsson -05 Kils AIK 1.28,92      
4   Madeleine Jacobsson -05 Ransäters AIS 1.30,88      
5   Emelie Olsson -05 Säffle FIK 1.31,83      
6   Signe Westerlind -05 Säffle FIK 1.36,32      
7   Emma Larsson -05 Kils AIK 1.44,38      
8   Edit Laurila -05 KFUM Arvika 1.51,78      
               


    F10 HÖJD      

1   Sara Larsson -05 Kils AIK 1,25      
2   Emelie Olsson -05 Säffle FIK 1,08      
3   Edvina Norberg -05 Ransäters AIS 1,04      
3   Emma Larsson -05 Kils AIK 1,04      
5   Celina Kuljunlahti -05 IFK Kristinehamn 0,95      
6   Tindra Skoglund -05 IFK Kristinehamn 0,90      
-   Signe Westerlind -05 Säffle FIK 0,00      
               

 

 
Signe Westerlind
Edvina Norberg
Emelie Olsson
Tindra Skoglund
Sara Larsson
Celina Kuljunlahti
Emma Larsson
85  90  95  100 104 108 112 115 118 121 124 125 126
xxx
        o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xo  xxx
    o   xxx
                    o   o   -   xxo o   xo  xxo xxx
o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xxx

    F10 LÄNGD ZON      

1   Edvina Norberg -05 Ransäters AIS 3,59      
2   Tindra Skoglund -05 IFK Kristinehamn 3,44      
3   Emma Larsson -05 Kils AIK 3,33      
4   Madeleine Jacobsson -05 Ransäters AIS 3,31      
5   Sara Larsson -05 Kils AIK 3,31      
6   Irma Andersson/Jäger -05 IK Viking 3,15      
7   Emelie Olsson -05 Säffle FIK 3,06      
8   Signe Westerlind -05 Säffle FIK 2,86      
9   Celina Kuljunlahti -05 IFK Kristinehamn 2,81      
10   Edit Laurila -05 KFUM Arvika 2,46      
11   Linnea Karlsson -05 Ransäters AIS 2,17      
12   Maja Kyrk -05 Säffle FIK 2,06      
               

 

 
Emelie Olsson
Emma Larsson
Maja Kyrk
Celina Kuljunlahti
Signe Westerlind
Irma Andersson/Jäger
Edit Laurila
Madeleine Jacobsson
Linnea Karlsson
Sara Larsson
Tindra Skoglund
Edvina Norberg
 306   298   295   299   277   282
 332   333   306   295   310   234
 206   170   178
 281   270   261
 286   282   269   276   265   272
 303   306   308   315   314   304
 210   246   242
 331   328   322   314   322   330
 217   212   203
 291   331   313   208   268   222
 339   324   323   329   323   344
 328   350   356   359     x   341

    F10 KULA 2,0      

1   Edvina Norberg -05 Ransäters AIS 6,96      
2   Emma Larsson -05 Kils AIK 6,78      
3   Madeleine Jacobsson -05 Ransäters AIS 5,70      
4   Edit Laurila -05 KFUM Arvika 5,42      
5   Emelie Olsson -05 Säffle FIK 5,29      
6   Linnea Karlsson -05 Ransäters AIS 4,86      
7   Sara Larsson -05 Kils AIK 4,83      
8   Irma Andersson/Jäger -05 IK Viking 4,40      
9   Maja Kyrk -05 Säffle FIK 4,22      
10   Signe Westerlind -05 Säffle FIK 3,93      
               

 

 
Edvina Norberg
Sara Larsson
Irma Andersson/Jäger
Edit Laurila
Maja Kyrk
Emma Larsson
Madeleine Jacobsson
Signe Westerlind
Emelie Olsson
Linnea Karlsson
 662   665   682   696   621   657
 483   436   460   474   426     x
 431   391   401   388   418   440
 531   527   542   501   517   514
 397   416   422
 649   628   589   546   678   661
 510   557   545   496   570   564
 368   393   377
 495   466   487   522   510   529
 482   463   486   431   430   456

    F9 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  

1   Fanny Bergqvist -06 SK Bore 9,94   Final  
2   Maja Johansson -06 Kils AIK 10,04   Final  
3   Emma Skoglund -06 IFK Sunne 10,30   Final  
4   Liisa Mellerdal -06 KFUM Arvika 10,37   Final  
5   Alicia Kjellberg -06 SK Bore 11,85      
               


    F9 60 M  HEAT 2  Vind -0,1  

1   Tilda Eriksson -06 Filipstads IF 10,25   Final  
2   Ellen Arvidsson -06 Kils AIK 10,53   Final  
3   Moa Karlsson -06 Säffle FIK 10,68      
4   Klara Johansson -06 Säffle FIK 11,16      
5   Filippa Hagstrand -06 Kils AIK 11,25      
               


    F9 60 M  FINAL  Vind +1,9  

1   Fanny Bergqvist -06 SK Bore 9,84      
2   Maja Johansson -06 Kils AIK 10,02      
3   Tilda Eriksson -06 Filipstads IF 10,09      
4   Emma Skoglund -06 IFK Sunne 10,34      
5   Ellen Arvidsson -06 Kils AIK 10,40      
6   Liisa Mellerdal -06 KFUM Arvika 10,53      
               


    F9 400 M      

1   Liisa Mellerdal -06 KFUM Arvika 1.23,02      
2   Moa Karlsson -06 Säffle FIK 1.24,35      
3   Maja Johansson -06 Kils AIK 1.25,73      
4   Tilda Eriksson -06 Filipstads IF 1.28,30      
5   Engla Kyrk -06 IFK Sunne 1.30,79      
6   Alicia Kjellberg -06 SK Bore 1.34,72      
7   Emma Skoglund -06 IFK Sunne 1.38,97      
               


    F9 HÖJD      

1   Fanny Bergqvist -06 SK Bore 1,12      
2   Moa Karlsson -06 Säffle FIK 1,08      
3   Liisa Mellerdal -06 KFUM Arvika 1,08      
4   Maja Johansson -06 Kils AIK 1,04      
5   Emma Skoglund -06 IFK Sunne 1,00      
6   Klara Johansson -06 Säffle FIK 0,90      
7   Alicia Kjellberg -06 SK Bore 0,90      
8   Filippa Hagstrand -06 Kils AIK 0,85      
               

 

 
Maja Johansson
Liisa Mellerdal
Emma Skoglund
Fanny Bergqvist
Filippa Hagstrand
Moa Karlsson
Alicia Kjellberg
Klara Johansson
80  85  90  95  100 104 108 112 115
o   o   o   o   o   o   xxx
xo  o   o   o   o   xo  xxo xxx
o   o   xo  o   xxo xxx
        o   o   o   o   o   o   xxx
o   xxo xxx
o   o   o   o   o   xo  xo  xxx
o   o   xo  xxx
o   o   o   xxx

    F9 LÄNGD ZON      

1   Fanny Bergqvist -06 SK Bore 3,47      
2   Tilda Eriksson -06 Filipstads IF 3,25      
3   Maja Johansson -06 Kils AIK 3,14      
4   Ellen Arvidsson -06 Kils AIK 3,12      
5   Liisa Mellerdal -06 KFUM Arvika 3,11      
6   Emma Skoglund -06 IFK Sunne 3,08      
7   Moa Karlsson -06 Säffle FIK 3,07      
8   Filippa Hagstrand -06 Kils AIK 2,63      
9   Alicia Kjellberg -06 SK Bore 2,33      
10   Emma Lindgren -06 IFK Sunne 2,21      
               

 

 
Moa Karlsson
Maja Johansson
Tilda Eriksson
Filippa Hagstrand
Emma Lindgren
Ellen Arvidsson
Alicia Kjellberg
Fanny Bergqvist
Liisa Mellerdal
Emma Skoglund
 307   288   299   300   301   295
 290   307   298   294   314   296
 290   317   299   321   325   312
 204   253   263   227   261   258
 194   221   194
 298   298   278   296   312   277
 198   232   233
 347   318   332   334     -   319
 311   293   298   309   296   305
 304   293   287   308   294   301

    F9 KULA 2,0      

1   Klara Johansson -06 Säffle FIK 6,56      
2   Moa Karlsson -06 Säffle FIK 4,83      
3   Tilda Eriksson -06 Filipstads IF 4,77      
4   Alicia Kjellberg -06 SK Bore 4,47      
5   Fanny Bergqvist -06 SK Bore 4,38      
6   Emma Skoglund -06 IFK Sunne 4,19      
7   Maja Johansson -06 Kils AIK 3,92      
8   Filippa Hagstrand -06 Kils AIK 3,90      
               

 

 
Fanny Bergqvist
Tilda Eriksson
Filippa Hagstrand
Maja Johansson
Moa Karlsson
Emma Skoglund
Alicia Kjellberg
Klara Johansson
 422   438   352   368   400   435
 446   468   461   454   477   425
 369   327   364   390   390   359
   x   335   392   349   385   329
 446   447   481   436   483   459
 368   419   385   317   382   401
 447   414   406   435   422   443
 656   611   655   587   621   596

    F8 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  

1   Molly Fredriksson -07 Säffle FIK 10,73   Final  
2   Elsa Sjögren -08 Säffle FIK 11,43   Final  
3   Evelina Olsson -08 IFK Sunne 11,44      
4   Molly Mikaelsson -08 Götlunda IF 12,33      
5   Josefin Vennerström -07 IFK Sunne 13,09      
               


    F8 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  

1   Nelly Bergstrand -07 IK Stål 10,36   Final  
2   Moa Karlsson -08 IF Göta Karlstad 11,13   Final  
3   Astrid Wall -07 Säffle FIK 12,37      
4   Ebba Noaksson -08 IFK Sunne 12,46      
               


    F8 60 M  HEAT 3  Vind 0,0  

1   Tilde Karlsson -07 IFK Mora 10,02   Final  
2   Evelina Appel -07 Linköpings GIF 11,35   Final  
3   Agnes Gustafsson -08 Säffle FIK 11,70      
4   Agnes Höök -07 IFK Sunne 12,44      
               


    F8 60 M  FINAL  Vind +1,5  

1   Tilde Karlsson -07 IFK Mora 9,91      
2   Molly Fredriksson -07 Säffle FIK 10,30      
3   Nelly Bergstrand -07 IK Stål 10,38      
4   Evelina Appel -07 Linköpings GIF 11,38      
5   Elsa Sjögren -08 Säffle FIK 11,44      
6   Moa Karlsson -08 IF Göta Karlstad 11,50      
               


    F8 400 M      

1   Tilde Karlsson -07 IFK Mora 1.27,64      
2   Molly Fredriksson -07 Säffle FIK 1.29,10      
3   Nelly Bergstrand -07 IK Stål 1.31,40      
4   Evelina Olsson -08 IFK Sunne 1.32,07      
5   Agnes Gustafsson -08 Säffle FIK 1.34,40      
6   Molly Mikaelsson -08 Götlunda IF 1.35,33      
7   Elsa Sjögren -08 Säffle FIK 1.38,69      
8   Ebba Noaksson -08 IFK Sunne 1.43,38      
9   Moa Karlsson -08 IF Göta Karlstad 1.45,46      
10   Agnes Höök -07 IFK Sunne 1.46,85      
               


    F8 HÖJD      

1   Lowa Olsson -07 IFK Sunne 0,90      
2   Evelina Olsson -08 IFK Sunne 0,90      
3   Sara Berg -07 IFK Sunne 0,90      
4   Elsa Sjögren -08 Säffle FIK 0,85      
5   Molly Fredriksson -07 Säffle FIK 0,85      
6   Ebba Noaksson -08 IFK Sunne 0,80      
6   Nelly Bergstrand -07 IK Stål 0,80      
8   Astrid Wall -07 Säffle FIK 0,80      
-   Agnes Höök -07 IFK Sunne 0,00      
               

 

 
Evelina Olsson
Lowa Olsson
Astrid Wall
Ebba Noaksson
Sara Berg
Molly Fredriksson
Agnes Höök
Elsa Sjögren
Nelly Bergstrand
80  85  90  95
    xo  xo  xxx
o   o   xo  xxx
xo  xxx
o   xxx
    xxo xxo xxx
o   xo  xxx
xxx
o   o   xxx
o   xxx

    F8 LÄNGD ZON      

1   Tilde Karlsson -07 IFK Mora 3,39      
2   Nelly Bergstrand -07 IK Stål 3,24      
3   Evelina Appel -07 Linköpings GIF 2,90      
4   Molly Fredriksson -07 Säffle FIK 2,89      
5   Moa Karlsson -08 IF Göta Karlstad 2,88      
6   Sara Berg -07 IFK Sunne 2,82      
7   Elsa Sjögren -08 Säffle FIK 2,61      
8   Agnes Höök -07 IFK Sunne 2,41      
9   Lowa Olsson -07 IFK Sunne 2,41      
10   Evelina Olsson -08 IFK Sunne 2,40      
11   Molly Mikaelsson -08 Götlunda IF 2,39      
12   Nellie Lindgren -08 IFK Sunne 2,30      
13   Elna Gerdin -09 IFK Sunne 2,29      
14   Astrid Wall -07 Säffle FIK 2,21      
15   Agnes Gustafsson -08 Säffle FIK 2,20      
16   Ebba Noaksson -08 IFK Sunne 2,08      
17   Josefin Vennerström -07 IFK Sunne 1,52      
               

 

 
Josefin Vennerström
Lowa Olsson
Moa Karlsson
Nelly Bergstrand
Evelina Appel
Tilde Karlsson
Agnes Höök
Molly Fredriksson
Elna Gerdin
Agnes Gustafsson
Elsa Sjögren
Molly Mikaelsson
Nellie Lindgren
Astrid Wall
Evelina Olsson
Ebba Noaksson
Sara Berg
 136   149   152
 179   214   241
 264   284   279   288   286   266
 324   314   320   318   319   300
 276   269   265   290   279   271
 293   295   314   327   339   327
 227   225   241   230   230   241
 269   229   289   255   278   279
 229   221   219
 212   220   208
 249   239   242   255   261   235
 230   235   239
 230   229   224
 221   205     x
 236   235   240
 208   208   159
 265   272   282   280   227   215

    F8 KULA 2,0      

1   Josefin Vennerström -07 IFK Sunne 4,25      
2   Molly Fredriksson -07 Säffle FIK 3,95      
3   Astrid Wall -07 Säffle FIK 3,55      
4   Lowa Olsson -07 IFK Sunne 3,49      
5   Evelina Olsson -08 IFK Sunne 3,48      
6   Elsa Sjögren -08 Säffle FIK 3,44      
7   Molly Mikaelsson -08 Götlunda IF 3,25      
8   Agnes Höök -07 IFK Sunne 2,92      
9   Evelina Appel -07 Linköpings GIF 2,88      
10   Ebba Noaksson -08 IFK Sunne 2,61      
               

 

 
Astrid Wall
Evelina Olsson
Elsa Sjögren
Molly Mikaelsson
Josefin Vennerström
Ebba Noaksson
Evelina Appel
Molly Fredriksson
Agnes Höök
Lowa Olsson
 355   345   338   300   323   338
 297   296   348   327   303   293
 303   317   333   344   321   310
   x   325   311   303     x   287
 401   425   363   400   377   408
   x   245   261
 288   288   276
 337   337   395   355   374   388
 264   292   259   234   261   237
 279     x   347   283   296   349

 

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram
Uppdaterad: 13 JUL 2015 13:05 Skribent: Martin Bergström

Postadress:
IFK Sunne FIK - Friidrott
Box 292
68626 Sunne

Kontakt:
Tel: 0705839689
E-post: mats.svardsen@sunne....

Se all info